file-roller master - en to eu translation catalogue (302 entries)

en: %d %B %Y, %H:%M
eu: %Y %B %d, %H:%M

en: %d file remaining | %'d files remaining
eu[0]: fitxategi %d falta da
eu[1]: %d fitxategi falta dira

en: %s Properties
eu: %s(r)en propietateak

en: A file named “%s” already exists.
    
    %s
eu: ”%s” izeneko fitxategia badago lehendik.
    
    %s

en: A file named “%s” already exists.  Do you want to replace it?
eu: '%s' izeneko fitxategia badago lehendik. Ordeztea nahi duzu?

en: A folder named “%s” already exists.
    
    %s
eu: ”%s” izeneko karpeta badago lehendik.
    
    %s

en: ARCHIVE
eu: ARTXIBOA

[ctx: Action]
en: Add Files
eu: Gehitu fitxategiak

[ctx: Action]
en: Extract
eu: Erauzi

[ctx: Action]
en: Open
eu: Ireki

[ctx: Action]
en: _Extract
eu: _Erauzi

en: Actions
eu: Ekintzak

en: Add
eu: Gehitu

en: Add files asking the name of the archive and quit the program
eu: Gehitu fitxategiak artxiboaren izena eskatuz eta programatik irten

en: Add files to the specified archive and quit the program
eu: Gehitu fitxategiak zehaztutako artxibora eta programatik irten

en: Add only if _newer
eu: Gehitu soilik _berriagoa bada

en: Adding the files to “%s”
eu: Fitxategiak ”%s”(r)i gehitzen

en: Adding “%s”
eu: ”%s” gehitzen

en: All archives
eu: Artxibo guztiak

en: All files
eu: Fitxategi denak

en: An archive manager for GNOME.
eu: Artxibo-kudeatzaile bat GNOMErako.

en: An error occurred while adding files to the archive.
eu: Errorea gertatu da fitxategiak artxiboan gehitzean.

en: An error occurred while deleting files from the archive.
eu: Errorea gertatu da artxibotik fitxategiak ezabatzean.

en: An error occurred while extracting files.
eu: Errorea gertatu da fitxategiak erauztean.

en: An error occurred while loading the archive.
eu: Errorea gertatu da artxiboa irakurtzean.

en: An error occurred while renaming the files.
eu: Errorea gertatu da fitxategien izenak aldatzean.

en: An error occurred while saving the archive.
eu: Errorea gertatu da artxiboa gordetzean.

en: An error occurred while testing archive.
eu: Errorea gertatu da artxiboa probatzean.

en: An error occurred while updating the files.
eu: Errorea gertatu da fitxategiak eguneratzean.

en: An error occurred.
eu: Errorea gertatu da.

en: Another file with the same name already exists in “%s”.
eu: Badago izen bereko beste fitxategi bat “%s”(e)n.

en: Archive Manager
eu: Artxibo-kudeatzailea

en: Archive Manager (also known as File Roller) is the default GNOME application for opening, creating, and modifying archive and compressed archive files.
eu: Artxiboen kudeatzailea (File Roller bezala ezaguna) GNOMEren aplikazio lehenetsia da konprimatutako artxiboak irekitzeko, aldatzeko eta sortzeko.

en: Archive Manager supports a wide range of different archive files, including:
eu: Artxiboen kudeatzaileak hainbat artxibo mota desberdin onartzen ditu, hala nola:

en: Archive not found
eu: Ez da artxiboa aurkitu.

en: Archive size:
eu: Artxiboaren tamaina:

en: Archive type not supported.
eu: Artxibo mota ez da ezagutzen.

en: C_ommand Line Output:
eu: _Komando-lerroaren irteera:

en: C_reate
eu: _Sortu

en: Change password visibility
eu: Aldatu pasahitzaren ikusgaitasuna

en: Command exited abnormally.
eu: Komandoa gaizki bukatu da.

en: Command not found.
eu: Ez da komandoa aurkitu

en: Compress
eu: Konpresioa

en: Compression level
eu: Konpresio-maila

en: Compression level used when adding files to an archive. Possible values: very-fast, fast, normal, maximum.
eu: Fitxategiak artxiboari gehitzean erabiliko den konpresio-maila. Balio erabilgarriak: very-fast (oso-azkar), fast (azkar), normal (arrunta), maximum (gehienekoa).

en: Compression ratio:
eu: Konpresio-maila:

en: Content size:
eu: Edukiaren tamaina:

en: Contents
eu: Edukia

en: Copy
eu: Kopiatu

en: Copying the extracted files to the destination
eu: Erauzitako fitxategiak helburuan kopiatzen

en: Copying the files from “%s” to “%s”
eu: ”%s”(e)ko fitxategiak ”%s”(e)ra kopiatzen

en: Copying the files to add to “%s”
eu: Fitxategiak kopiatzen ”%s”(r)i gehitzeko

en: Copyright © 2001–2014 Free Software Foundation, Inc.
eu: Copyright-a © 2001-2014 Free Software Foundation, Inc.

en: Could not add the files to the archive
eu: Ezin izan dira fitxategiak artxiboari gehitu

en: Could not create the archive
eu: Ezin izan da artxiboa sortu

en: Could not create the destination folder: %s.
eu: Ezin izan da “%s” helburu karpeta sortu.

en: Could not delete the old archive.
eu: Ezin izan da artxibo zaharra ezabatu.

en: Could not display help
eu: Ezin izan da laguntza erakutsi

en: Could not display the folder “%s”
eu: Ezin izan da ”%s” karpeta erakutsi

en: Could not find the volume: %s
eu: Ezin izan da bolumena aurkitu: %s

en: Could not load the location
eu: Ezin izan da kokalekua kargatu

en: Could not open this file type
eu: Ezin izan da fitxategi mota hau ireki

en: Could not open “%s”
eu: Ezin izan da ”%s” ireki:

en: Could not perform the operation
eu: Ezin izan da eragiketa burutu

en: Could not rename the file
eu: Ezin izan da fitxategia izenez aldatu

en: Could not rename the folder
eu: Ezin izan da karpeta izenez aldatu

en: Could not save the archive “%s”
eu: Ezin izan da ”%s” artxiboa gorde

en: Create _Archive
eu: Sortu _artxiboa

en: Create _Folder
eu: Sortu _karpeta

en: Create and modify an archive
eu: Sortu eta aldatu artxibo bat

en: Create destination folder without asking confirmation
eu: Sortu helburuko karpeta berrespenik eskatu gabe

en: Creating “%s”
eu: ”%s” sortzen

en: Cu_t
eu: _Ebaki

en: Cut
eu: Ebaki

en: D_eselect All
eu: _Desautatu denak

en: Decompressing archive
eu: Artxiboa deskonprimatzen

en: Default folder to use for the “--add” and “--extract” commands
eu: Karpeta lehenetsia, “--add” eta “--extract” komandoekin erabiltzeko

en: Default volume size
eu: Bolumenaren tamaina lehenetsia

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Deleting files from archive
eu: Artxibotik fitxategiak ezabatzen

en: Deleting the files from “%s”
eu: ”%s”(e)tik fitxategiak ezabatzen

en: Dese_lect All
eu: _Desautatu denak

en: Destination folder “%s” does not exist.
    
    Do you want to create it?
eu: Helburuko “%s” karpeta ez dago.
    
    Sortu nahi duzu?

en: Display path
eu: Bistaratu bide-izena

en: Display size
eu: Bistaratu tamaina

en: Display the path column in the main window.
eu: Bistaratu bide-izenen zutabea leiho nagusian.

en: Display the size column in the main window.
eu: Bistaratu tamainen zutabea leiho nagusian.

en: Display the time column in the main window.
eu: Bistaratu denboren zutabea leiho nagusian.

en: Display the type column in the main window.
eu: Bistaratu moten zutabea leiho nagusian.

en: Display time
eu: Bistaratu denbora

en: Display type
eu: Bistaratu mota

en: Do not _overwrite newer files
eu: _Ez gainidatzi fitxategi berriagoak

en: Do not overwrite newer files
eu: Ez gainidatzi fitxategi berriagoak

en: Do you want to add this file to the current archive or open it as a new archive?
eu: Fitxategi hau uneko artxiboan gehitu ala artxibo berri bat bezala ireki nahi duzu?

en: Do you want to create a new archive with these files?
eu: Artxibo berri bat sortu nahi duzu fitxategi hauekin?

en: E_xclude files:
eu: Baztertu fit_xategiak:

en: Editors
eu: Editoreak

en: Encrypt the archive header
eu: Zifratu artxiboaren goiburua

en: Enter a password for “%s”
eu: Idatzi “%s”(r)en pasahitza

en: Extract Here
eu: Erauzi hemen

en: Extract To…
eu: Erauzi…

en: Extract archives asking the destination folder and quit the program
eu: Erauzi artxiboak helburuko karpeta eskatuz eta programatik irten

en: Extract archives to the specified folder and quit the program
eu: Erauzi artxiboak zehaztutako karpetara eta programatik irten

en: Extract the contents of the archives in the archive folder and quit the program
eu: Erauzi artxiboen edukia artxiboaren karpetan eta programatik irten

en: Extract the selected archive
eu: Erauzi hautatutako artxiboa

en: Extract the selected archive to the current position
eu: Erauzi hautatutako artxiboa uneko kokapenera

en: Extracting the files from “%s”
eu: Fitxategiak ”%s”(e)tik erauzten

en: Extracting “%s”
eu: “%s” erauzten

en: Extraction completed successfully
eu: Erauzketa ongi burutu da

en: Extraction not performed
eu: Erauztea ez da burutu

en: FOLDER
eu: KARPETA

[ctx: File]
en: Location
eu: Kokalekua

[ctx: File]
en: Modified
eu: Aldatze-data

[ctx: File]
en: Name
eu: Izena

[ctx: File]
en: Name:
eu: Izena:

[ctx: File]
en: Size
eu: Tamaina

[ctx: File]
en: Type
eu: Mota

en: Find files by name
eu: Bilatu fitxategiak izenaren arabera

en: Folder
eu: Karpeta

en: Folders
eu: Karpetak

en: Getting the file list
eu: Fitxategi-zerrenda lortzen

en: Go to the home location
eu: Joan etxera

en: Go to the next visited location
eu: Joan bisitatutako hurrengo kokapenera

en: Go to the previous visited location
eu: Joan bisitatutako aurreko kokapenera

en: Go up one level
eu: Joan maila bat gora

en: How to sort files
eu: Nola ordenatu fitxategiak

en: Include _files:
eu: Txertatu _fitxategiak:

en: Keyboard Shortcuts
eu: Laster-teklak

en: Last Output
eu: Azken emaitza

en: Last modified:
eu: Azken aldaketa:

en: List Mode
eu: Zerrenda modua

en: List of applications entered in the “Open File” dialog and not associated with the file type.
eu: “Ireki fitxategia” elkarrizketa-koadroan sartutako, baina fitxategi motarekin esleituta ez dauden, aplikazioen zerrenda.

en: Load Options
eu: Kargatu aukerak

en: Loading “%s”
eu: “%s” kargatzen

en: Location
eu: Kokalekua

en: Location:
eu: Kokalekua:

en: Moving the files from “%s” to “%s”
eu: ”%s"”e)ko fitxategiak ”%s”(e)ra lekuz aldatzen

en: Name column width
eu: Izena zutabearen zabalera

en: Name “%s” is not valid because it contains at least one of the following characters: %s, please type other name.
eu: ”%s” izena baliogabea da, gutxienez honako karaktereetariko bat duelako: %s. Idatzi beste izen bat.

en: New Archive
eu: Artxibo berria

en: New name is the same as old one, please type other name.
eu: Izen berria zaharraren berdina da, idatzi bestelako izena.

en: New name is void, please type a name.
eu: Izen berria hutsik dago, idatzi izen bat.

en: Number of files:
eu: Fitxategi kopurua:

en: Open _Item Location
eu: Ireki elementuaren _kokalekua

en: Open, modify and create compressed archive files
eu: Ireki, aldatu eta sortu konprimatutako artxiboak

en: Operation completed
eu: Eragiketa burututa

en: Pass_word…
eu: Pa_sahitza…

en: Password required for “%s”
eu: Pasahitza behar da “%s”(e)n

en: Paste
eu: Itsatsi

en: Paste Selection
eu: Itsatsi hautapena

en: Please use a different name.
eu: Erabil ezazu beste izen bat.

en: Please wait…
eu: Itxaron…

en: Properties
eu: Propietateak

en: Reading “%s”
eu: ”%s” irakurtzen

en: Recompressing archive
eu: Artxiboa birkonprimatzen

en: Recreate the folders stored in the archive
eu: Sortu berriro artxiboan gordetako karpetak

en: Removing “%s”
eu: ”%s” ezabatzen

en: Rename
eu: Aldatu izena

en: Renaming the files in “%s”
eu: ”%s”(e)ko fitxategien izenak aldatzen

en: Replace _All
eu: Ordeztu _denak

en: Replace _Nothing
eu: Ez ordeztu _ezer

en: Replace file “%s”?
eu: Ordeztu “%s” fitxategia?

en: Reset Options
eu: _Berrezarri aukerak

en: S_elect the files you want to update:
eu: _Hautatu fitxategiak eguneratzeko:

en: Save
eu: Gorde

en: Save Options
eu: Gorde aukerak

en: Save _As…
eu: Gorde _honela…

en: Saving “%s”
eu: “%s” gordetzen

en: Set Pass_word…
eu: Ezarri _pasahitza…

en: Show Hidden Files
eu: Erakutsi ezkutuko fitxategiak

en: Show version
eu: Erakutsi bertsioa

en: Show/hide the extra options
eu: Erakutsi/ezkutatu aukera gehigarriak

en: Side_bar
eu: Alboko _barra

en: Sidebar
eu: Albo-barra

en: Sort type
eu: Ordenatze mota

en: Split into _volumes of
eu: Zatitu _bolumenetan:

en: Start as a service
eu: Abiarazi zerbitzu gisa

en: Test Result
eu: Probaren emaitza

en: Testing “%s”
eu: ”%s” probatzen

en: The default size for volumes.
eu: Bolumenen tamaina lehenetsia.

en: The default width of the name column in the file list.
eu: Izena zutabearen zabalera lehenetsia fitxategien zerrendan.

en: The file already exists in “%s”.  Replacing it will overwrite its contents.
eu: '%s'(e)n badago fitxategia lehendik. Hau ordeztean bere eduki guztia gainidatziko da.

en: The file has been modified with an external application. If you don’t update the file in the archive, all of your changes will be lost. | %d files have been modified with an external application. If you don’t update the files in the archive, all of your changes will be lost.
eu[0]: Fitxategia kanpoko aplikazio batekin aldatu da. Ez baduzu artxiboaren bertsioa eguneratzen, egindako aldaketa guztiak galdu egingo dira.
eu[1]: %d fitxategi kanpoko aplikazio batekin aldatuta daude. Ez badituzu artxiboko fitxategiak eguneratzen, egindako aldaketa guztiak galdu egingo dira.

en: There is no command installed for %s files.
    Do you want to search for a command to open this file?
eu: Ez dago komandorik instalatuta %s fitxategientzako.
    Nahi duzu komando bat bilatzea fitxategi hau irekitzeko?

en: There was an internal error trying to search for applications:
eu: Barneko errorea gertatu da aplikazioak bilatzen saiatzean:

en: This archive type cannot be modified
eu: Artxibo mota hau ezin da eraldatu

en: Type:
eu: Mota:

en: Update Files
eu: Eguneratu fitxategiak

en: Update the file “%s” in the archive “%s”?
eu: Eguneratu “%s” fitxategia “%s” artxiboan?

en: Update the files in the archive “%s”?
eu: Eguneratu fitxategiak “%s” artxiboan?

en: Updating the files in “%s”
eu: ”%s”(e)ko fitxategiak eguneratzen

en: Use the notification system to notify the operation completion
eu: Erabili jakinarazpenen sistema eragiketa osatzean jakinarazteko

en: Use “all-files” to view all the files in the archive in a single list, use “as-folder” to navigate the archive as a folder.
eu: Erabili “all-files" (fitxategi denak) artxiboko fitxategi guztiak zerrenda bakar batean ikusteko. Erabili “as-folder” (karpeta gisa) artxiboa karpeta baten antzera arakatzeko.

en: View All _Files
eu: Ikusi _fitxategi guztiak

en: View as a F_older
eu: Ikusi _karpeta bezala

en: View the sidebar
eu: Ikusi alboko barra

en: What criteria must be used to arrange files. Possible values: name, size, type, time, path.
eu: Zer irizpide erabili fitxategiak antolatzeko. Balio erabilgarriak: name (izena), size (tamaina), type (mota), time (denbora), path (bide-izena).

en: Whether to display the sidebar.
eu: Albo-barra bistaratuko den edo ez.

en: Whether to encrypt the archive header. If the header is encrypted the password will be required to list the archive content as well.
eu: Artxiboaren goiburua deszifratuko den edo ez. Goiburua deszifratzen bada, pasahitza beharko da baita ere artxiboaren edukia bistaratzeko.

en: Whether to show other options. If set the extra options will be shown.
eu: Beste aukera batzuk erakutsiko diren ala ez. Ezarrita badago, aukera gehigarriak erakutsiko dira.

en: Whether to sort in ascending or descending direction. Possible values: ascending, descending.
eu: Gorantz edo beherantz ordenatuko den. Balio erabilgarriak: ascending (gorantz), descending (beherantz).

[ctx: Window title]
en: Add Files
eu: Gehitu fitxategiak

[ctx: Window title]
en: Extract
eu: Erauzi

[ctx: Window title]
en: Extract archive
eu: Erauzi artxiboa

[ctx: Window title]
en: Load Options
eu: Kargatu aukerak

[ctx: Window title]
en: Open
eu: Ireki

[ctx: Window title]
en: Save Options
eu: Gorde aukerak

en: Wrong password.
eu: Okerreko pasahitza.

en: You can’t add an archive to itself.
eu: Ezin diozu artxibo bat bere buruari gehitu.

en: You don’t have permission to create an archive in this folder
eu: Ez duzu baimenik karpeta honetan artxibo bat sortzeko

en: You don’t have the right permissions to extract archives in the folder “%s”
eu: Ez dituzu artxiboak “%s” karpetan erauzteko baimen egokiak

en: You don’t have the right permissions to read files from folder “%s”
eu: Ez duzu “%s” karpetako fitxategiak irakurtzeko baimenik

en: You don’t have the right permissions.
eu: Ez dituzu baimen egokiak.

en: You have to specify an archive name.
eu: Artxibo-izen bat zehaztu behar duzu.

en: [read only]
eu: [irakurtzeko soilik]

en: _About
eu: Honi _buruz

en: _About Archive Manager
eu: Artxibo-kudeatzaileari _buruz

en: _Add
eu: _Gehitu

en: _Add Files…
eu: _Gehitu fitxategiak…

en: _All files
eu: Fitxategi _denak

en: _Apply
eu: _Aplikatu

en: _Cancel
eu: _Utzi

en: _Close
eu: It_xi

en: _Copy
eu: _Kopiatu

en: _Delete
eu: Ez_abatu

en: _Delete Files…
eu: _Ezabatu fitxategiak…

en: _Destination folder:
eu: _Helburuko karpeta:

en: _Edit
eu: _Editatu

en: _Encrypt the file list
eu: _Zifratu fitxategi-zerrenda

en: _Encrypt the file list too
eu: _Zifratu fitxategi-zerrenda ere

en: _Exclude folders:
eu: _Baztertu karpetak:

en: _Extract
eu: _Erauzi

en: _Extract Files…
eu: _Erauzi fitxategiak…

en: _Extract…
eu: _Erauzi…

en: _File
eu: _Fitxategia

en: _Filename:
eu: _Fitxategi-izena:

en: _Files:
eu: _Fitxategiak:

en: _Find
eu: A_urkitu

en: _Follow symbolic links
eu: _Jarraitu esteka sinbolikoei

en: _Help
eu: _Laguntza

en: _Keep directory structure
eu: _Mantendu direktorioaren egitura

en: _Keyboard Shortcuts
eu: Las_ter-teklak

en: _Location:
eu: _Kokalekua:

en: _New Archive…
eu: _Artxibo berria…

en: _New file name:
eu: _Fitxategi berriaren izena:

en: _New folder name:
eu: _Karpeta berriaren izena:

en: _OK
eu: _Ados

en: _Open
eu: _Ireki

en: _Open With…
eu: Ireki _honekin…

en: _Open the Archive
eu: _Ireki artxiboa

en: _Open…
eu: _Ireki…

en: _Options
eu: Au_kerak

en: _Options Name:
eu: _Aukeren izena:

en: _Other Options
eu: _Bestelako aukerak

en: _Password:
eu: _Pasahitza:

en: _Paste
eu: _Itsatsi

en: _Properties
eu: _Propietateak

en: _Rename
eu: _Aldatu izena

en: _Rename…
eu: Be_rrizendatu…

en: _Replace
eu: _Ordeztu

en: _Save
eu: _Gorde

en: _Save As…
eu: Gorde _honela…

en: _Search Command
eu: _Bilatu komandoa

en: _Select All
eu: _Hautatu denak

en: _Selected files
eu: _Hautatutako fitxategiak

en: _Show the Files
eu: _Erakutsi fitxategiak

en: _Skip
eu: _Saltatu

en: _Test Integrity
eu: _Probatu osotasuna

en: _Update
eu: _Eguneratu

en: _View
eu: _Ikusi

en: bzip archives (.tar.bz, .tbz)
eu: bzip artxiboak (.tar.bz, .tbz)

en: example: *.o; *.bak
eu: Adibidea: *.o, *.bak

en: example: *.txt; *.doc
eu: adibidea: *.txt, *.doc

en: gzip archives (.tar.gz, .tgz)
eu: gzip artxiboak (.tar.gz, .tgz)

[ctx: shortcut window]
en: Archive
eu: Artxiboa

[ctx: shortcut window]
en: Close window
eu: Itxi leihoa

[ctx: shortcut window]
en: Common
eu: Arrunta

[ctx: shortcut window]
en: Create new archive
eu: Sortu artxibo berria

[ctx: shortcut window]
en: Delete files or folders from an archive
eu: Ezabatu artxibo bateko fitxategiak edo karpetak

[ctx: shortcut window]
en: Deselect all
eu: Desautatu dena

[ctx: shortcut window]
en: Display the tree view of the folders in the side pane
eu: Bistaratu karpeten zuhaitz-bista alboko panelean

[ctx: shortcut window]
en: Extract an archive
eu: Erauzi artxiboa

[ctx: shortcut window]
en: Find
eu: Bilatu

[ctx: shortcut window]
en: General
eu: Orokorra

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
eu: Laster-teklak

[ctx: shortcut window]
en: Open an archive
eu: Ireki artxiboa

[ctx: shortcut window]
en: Quit
eu: Irten

[ctx: shortcut window]
en: Refresh
eu: Freskatu

[ctx: shortcut window]
en: Rename file or folder in an archive
eu: Aldatu izena artxibo bateko fitxategiari edo karpetari

[ctx: shortcut window]
en: Save with another name
eu: Gorde beste izen batekin

[ctx: shortcut window]
en: Select all
eu: Hautatu dena

[ctx: shortcut window]
en: Show help
eu: Erakutsi laguntza

[ctx: shortcut window]
en: Stop the operation
eu: Gelditu eragiketa

[ctx: shortcut window]
en: View
eu: Ikusi

[ctx: shortcut window]
en: View archive properties
eu: Bistaratu artxiboen propietateak

[ctx: shortcut window]
en: View the content of an archive as a folder structure
eu: Bistaratu artxibo baten edukia karpeten egitura gisa

[ctx: shortcut window]
en: View the content of an archive as a list of files
eu: Bistaratu artxibo baten edukia fitxategien zerrenda gisa

en: xz archives (.tar.xz)
eu: xz artxiboak (.tar.xz)

en: zip archives (.zip)
eu: zip artxiboak (.zip)

en: zip;tar;extract;unpack;
eu: zip;tar;erauzi;deskonprimatu;

en: — Create and modify an archive
eu: — Sortu eta aldatu artxibo bat

en: “%s” created successfully
eu: ”%s” ongi sortu da
