gnome-settings-daemon master - en to eu translation catalogue (536 entries)

en: %2$s. You have %1$u try left | %2$s. You have %1$u tries left
eu[0]: %2$s. Saialdi %1$u geratzen zaizu
eu[1]: %2$s %1$u saialdi geratzen zaizkizu

en: %i hour | %i hours
eu[0]: Ordu %i
eu[1]: %i ordu

en: %i minute | %i minutes
eu[0]: minutu %i
eu[1]: %i minutu

en: %s Requires Authentication
eu: '%s'(e)k autentifikazioa eskatzen du

en: %s Stopped
eu: %s gelditu da

en: %s of UPS backup power remaining
eu: UPS babeseko energiari %s geratzen zaio

en: A connected device is low on power
eu: Konektatutako gailuak energia gutxi du

en: A connected device is low on power (%.0f%%)
eu: Konektatutako gailuak energia baxua du (%% %.0f)

en: A connected device is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
eu: Konektatutako gailuak energia baxua du (%% %.0f). Gailuak funtzionatzeari utziko dio ez bada kargatzen.

en: A connected device is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
eu: Konektatutako gailuak energia baxua du. Gailuak funtzionatzeari utziko dio ez bada kargatzen.

en: A dictionary of XSETTINGS to override
eu: XSETTINGS-ren hiztegia gainidazteko

en: A list of strings representing the GTK+ modules that will be loaded, usually in addition to conditional and forcibly disabled ones.
eu: Kargatuko diren GTK+ moduluak adierazten dituzten kateen zerrenda, baldintzako eta derrigorrez desgaitutakoez gain.

en: A list of strings representing the GTK+ modules that will not be loaded, even if enabled by default in their configuration.
eu: Kargatuko ez diren GTK+ moduluak adierazten dituzten kateen zerrenda, nahiz eta lehenetsi gisa, haien konfigurazioa gaituta egon.

en: A list of strings representing the plugins that are allowed to be loaded (default: “all”). This is only evaluated on startup.
eu: Kargatzea baimenduta dauden pluginak adierazten dituzten kateen zerrenda (lehenetsia: “all“). Abioan soilik ebaluatzen da hau.

en: Acceleration multiplier for mouse motion. A value of -1 is the system default.
eu: Saguaren mugimenduaren bizkortzailearen biderkatzailea. -1 balioa sistemaren lehenetsia da.

en: Access denied
eu: Atzitzea ukatu da

en: Action Cancelled
eu: Ekintza bertan behera utzi da

en: Airplane mode disabled
eu: Hegazkin modua desgaituta

en: Airplane mode enabled
eu: Hegazkin modua gaituta

en: Antialiasing
eu: Antialiasing-a

en: Application Stopped
eu: Aplikazioa gelditu da

en: Approximately %s of remaining UPS backup power (%.0f%%)
eu: UPSri gelditzen zaion batez besteko denbora: %s (%% %.0f)

en: Approximately %s of remaining UPS power (%.0f%%). Restore AC power to your computer to avoid losing data.
eu: UPSri gelditzen zaion denbora: %s (%% %.0f). Entxufatu ordenagailua datuak ez galtzeko.

en: Approximately %s remaining (%.0f%%)
eu: Gutxi gorabehera gelditzen zaio: %s (%% %.0f)

en: Attached computer battery low
eu: Konektatutako ordenagailuaren bateria-maila baxua

en: Attached computer is low on power
eu: Konektatutako ordenagailuak energia gutxi du

en: Attached computer is low on power (%.0f%%)
eu: Konektatutako ordenagailuak energia gutxi du (%% %.0f)

en: Attached computer is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
eu: Konektatutako ordenagailuak energia baxua du (%% %.0f). Gailuak funtzionatzeari utziko dio ez bada kargatzen.

en: Attached computer is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
eu: Konektatutako ordenagailuak energia baxua du. Gailuak funtzionatzeari utziko dio ez bada kargatzen.

en: Audio device battery low
eu: Audio-gailuaren bateria-maila baxua

en: Audio device is low on power
eu: Audio-gailuak energia gutxi du

en: Audio device is low on power (%.0f%%)
eu: Audio-gailuak energia baxua du (%% %.0f)

en: Audio device is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
eu: Audio-gailuak energia baxua du (%% %.0f). Gailuak funtzionatzeari utziko dio ez bada kargatzen.

en: Audio device is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
eu: Audio-gailuak energia baxua du. Gailuak funtzionatzeari utziko dio ez bada kargatzen.

en: Authentication is required to modify the OLED image for a Wacom tablet
eu: Autentifikatu egin behar da Wacom taularen OLED irudia aldatzeko.

en: Authentication is required to modify the laptop brightness
eu: Autentifikatu egin behar da eramangarriaren distira aldatzeko

en: Authentication is required to modify the lit LED for a Wacom tablet
eu: Autentifikatu egin behar da Wacom taularen LED argia aldatzeko.

en: Automatic hibernation
eu: Hibernatze automatikoa

en: Automatic logout
eu: Saio-amaiera automatikoa

en: Automatic suspend
eu: Eseki automatikoki

en: Automatically enable the "power-saver" profile using power-profiles-daemon if the battery is low.
eu: Automatikoki gaitu "power-saver" profila power-profiles-daemon bidez bateria baxu badago.

en: Battery critically low
eu: Bateria-maila larriki baxua

en: Battery is critically low
eu: Bateria-maila larriki baxua

en: Battery is low
eu: Bateria-maila baxua

en: Battery low
eu: Bateria-maila baxua

en: Binding
eu: Tekla-konbinazioa

en: Binding for power button.
eu: Lotura pizteko botoirako.

en: Binding for the custom binding
eu: Lotura pertsonalizatuaren tekla-konbinazioa

en: Binding for the magnifier to zoom in
eu: Lotura lupa handiagotzeko

en: Binding for the magnifier to zoom out
eu: Lotura lupa txikiagotzeko

en: Binding to cycle the screen brightness.
eu: Lotura pantailaren distiraren ziklorako.

en: Binding to decrease the keyboard brightness.
eu: Lotura teklatuaren distira jaisteko.

en: Binding to decrease the screen brightness.
eu: Lotura pantailaren distira jaisteko.

en: Binding to decrease the text size
eu: Lotura testuaren tamaina txikiagotzeko.

en: Binding to eject an optical disc.
eu: Lotura disko optikoa egozteko.

en: Binding to hibernate the machine.
eu: Lotura makina hibernatzeko.

en: Binding to increase the keyboard brightness.
eu: Lotura teklatuaren distira igotzeko.

en: Binding to increase the screen brightness.
eu: Lotura pantailaren distira igotzeko.

en: Binding to increase the text size
eu: Lotura testuaren tamaina handiagotzeko.

en: Binding to launch GNOME Settings.
eu: Lotura GNOMEren ezarpenak abiarazteko.

en: Binding to launch the calculator.
eu: Lotura kalkulagailua abiarazteko.

en: Binding to launch the email client.
eu: Lotura posta-bezeroa abiarazteko.

en: Binding to launch the help browser.
eu: Lotura laguntza-arakatzailea abiarazteko.

en: Binding to launch the media player.
eu: Lotura multimedia-erreproduzitzailea abiarazteko.

en: Binding to launch the search tool.
eu: Lotura bilaketa-tresna abiarazteko.

en: Binding to launch the web browser.
eu: Lotura web arakatzailea abiarazteko.

en: Binding to lock the screen.
eu: Lotura pantaila blokeatzeko.

en: Binding to log out.
eu: Lotura saioa amaitzeko.

en: Binding to lower the volume with higher precision.
eu: Lotura bolumena zehaztasun gehiagorekin jaisteko.

en: Binding to lower the volume without emitting a sound effect.
eu: Lotura bolumena soinu-efektu bat igorri gabe jaisteko.

en: Binding to lower the volume.
eu: Lotura bolumena jaisteko.

en: Binding to mute/unmute the microphone.
eu: Lotura mikrofonoa mututzeko/mututasuna eteteko.

en: Binding to mute/unmute the volume without emitting a sound effect.
eu: Lotura bolumena soinu-efektu bat igorri gabe mututzeko/mututasuna eteteko.

en: Binding to mute/unmute the volume.
eu: Lotura bolumena mututzeko/mututasuna eteteko.

en: Binding to open the Home folder.
eu: Lotura karpeta nagusia irekitzeko.

en: Binding to pause playback.
eu: Lotura erreprodukzioa pausarazteko.

en: Binding to raise the volume with higher precision.
eu: Lotura bolumena zehaztasun gehiagorekin igotzeko.

en: Binding to raise the volume without emitting a sound effect.
eu: Lotura bolumena soinu-efektu bat igorri gabe igotzeko.

en: Binding to raise the volume.
eu: Lotura bolumena igotzeko.

en: Binding to show current battery status.
eu: Lotura bateriaren uneko egoera erakusteko.

en: Binding to show the on-screen keyboard
eu: Lotura pantailako teklatua erakusteko.

en: Binding to show the screen magnifier
eu: Lotura pantailako lupa erakusteko.

en: Binding to skip backward in current track.
eu: Lotura uneko pistan atzera saltatzeko.

en: Binding to skip forward in current track.
eu: Lotura uneko pistan aurrera saltatzeko.

en: Binding to skip to next track.
eu: Lotura hurrengo pistara saltatzeko.

en: Binding to skip to previous track.
eu: Lotura aurreko pistara saltatzeko.

en: Binding to start playback (or toggle play/pause).
eu: Lotura erreprodukzioa hasteko (edo erreproduzitu/pausarazi txandakatzeko).

en: Binding to start the screen reader
eu: Lotura pantaila irakurlea abiatzeko

en: Binding to stop playback.
eu: Lotura erreprodukzioa gelditzeko.

en: Binding to suspend the machine.
eu: Lotura makina esekitzeko.

en: Binding to switch the touchpad off.
eu: Lotura ukipen-panela desaktibatzeko.

en: Binding to switch the touchpad on.
eu: Lotura ukipen-panela aktibatzeko.

en: Binding to toggle airplane mode.
eu: Lotura hegazkin modua txandakatzeko.

en: Binding to toggle automatic screen orientation.
eu: Lotura pantailaren orientazio automatikoa txandakatzeko.

en: Binding to toggle bluetooth airplane mode.
eu: Lotura Bluetooth-aren hegazkin modua txandakatzeko.

en: Binding to toggle random playback mode in media player.
eu: Lotura ausazko erreprodukzioaren modua txandakatzeko multimedia-erreproduzitzailean.

en: Binding to toggle repeat mode in media player.
eu: Lotura erreprodukzio errepikatuaren modua txandakatzeko multimedia-erreproduzitzailean.

en: Binding to toggle the interface contrast
eu: Lotura interfazearen kontrastea txandakatzeko.

en: Binding to toggle the keyboard brightness.
eu: Lotura teklatuaren distira txandakatzeko.

en: Binding to toggle the touchpad on/off.
eu: Lotura ukipen-panela aktibatzeko/desaktibatzeko.

en: Bluetooth device battery low
eu: Bluetooth gailuaren bateria-maila baxua

en: Bluetooth device is low on power
eu: Bluetooth gailuak energia gutxi du

en: Bluetooth device is low on power (%.0f%%)
eu: Bluetooth gailuak energia baxua du (%% %.0f)

en: Bluetooth device is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
eu: Bluetooth gailuak energia baxua du (%% %.0f). Gailuak funtzionatzeari utziko dio ez bada kargatzen.

en: Bluetooth device is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
eu: Bluetooth gailuak energia baxua du. Gailuak funtzionatzeari utziko dio ez bada kargatzen.

en: Bluetooth disabled
eu: Bluetooth-a desgaituta

en: Bluetooth enabled
eu: Bluetooth-a gaituta

en: Button label for OLED display.
eu: OLED pantailaren botoiaren etiketa.

en: Calculate the sunrise and sunset times automatically, from the current location.
eu: Kalkulatu egun-argitzea eta eguzki-sartzearen orduak automatikoki, uneko kokalekuaren arabera.

en: Camera battery low
eu: Kameraren bateria-maila baxua

en: Camera is low on power
eu: Kamerak energia gutxi du

en: Camera is low on power (%.0f%%)
eu: Kamerak energia gutxi du (%% %.0f)

en: Camera is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
eu: Kamerak energia baxua du (%% %.0f). Gailuak funtzionatzeari utziko dio ez bada kargatzen.

en: Camera is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
eu: Kamerak energia baxua du. Gailuak funtzionatzeari utziko dio ez bada kargatzen.

en: Cancel
eu: Utzi

en: Cell phone battery low
eu: Telefono mugikorraren bateria-maila baxua

en: Cell phone is low on power
eu: Telefono mugikorrak energia gutxi du

en: Cell phone is low on power (%.0f%%)
eu: Telefono mugikorrak energia baxua du (%% %.0f)

en: Cell phone is very low on power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
eu: Telefono mugikorrak oso energia gutxi du (%% %.0f). Gailuak funtzionatzeari utziko dio ez bada kargatzen.

en: Cell phone is very low on power. This device will soon stop functioning if not charged.
eu: Telefono mugikorrak oso energia gutxi du. Gailuak funtzionatzeari utziko dio ez bada kargatzen.

en: Color
eu: Kolorea

en: Color calibration device added
eu: Koloreak kalibratzeko gailua gehituta

en: Color calibration device removed
eu: Koloreak kalibratzeko gailua kenduta

en: Command
eu: Komandoa

en: Command to run when the binding is invoked
eu: Lotura bati deitzean exekutatuko den komandoa.

en: Configuring new printer
eu: Inprimagailu berria konfiguratzen

en: Connected device battery is low
eu: Konektatutako gailuaren bateria-maila baxua

en: Cover open
eu: Estalkia irekita

en: Credentials required in order to print
eu: Kredentzialak behar dira inprimatzeko

en: Custom keybindings
eu: Laster-tekla pertsonalizatuak

en: Date & Time Settings
eu: Data eta orduaren ezarpenak

en: Decrease text size
eu: Txikiagotu testuaren tamaina

en: Delay between repeats in milliseconds.
eu: Errepikapenen arteko atzerapena (milisegundotan).

en: Device memory is nearly full. %s was using a lot of memory and was forced to stop.
eu: Gailuaren memoria ia beteta dago. %s memoria asko ari zen erabiltzen eta gelditu egin da.

en: Device memory is nearly full. An Application that was using a lot of memory and was forced to stop.
eu: Gailuaren memoria ia beteta dago. Aplikazioa memoria asko erabiltzen ari zenez, gelditu egin da.

en: Device memory is nearly full. Virtual Terminal processes were using a lot of memory and were forced to stop.
eu: Gailuaren memoria ia beteta dago. Terminal birtualaren prozesuak memoria asko erabiltzen ari zirenez, gelditu egin dira.

en: Dim the screen after a period of inactivity
eu: Ilundu pantaila jarduerarik gabe denbora baten ostean

en: Disable touchpad while typing
eu: Desgaitu ukipen-panela idaztean

en: Disk Space
eu: Diskoko lekua

en: Distance before a drag is started.
eu: Distantzia arrastatzen hasi aurretik.

en: Distance in pixels the pointer must move before accelerated mouse motion is activated. A value of -1 is the system default.
eu: Erakusleak mugitu behar duen distantzia (pixeletan) saguaren mugimenduaren bizkortzailea aktibatu aurretik. -1 balioa sistemaren lehenetsia da.

en: Door open
eu: Atea irekita

en: Double click time
eu: Klik bikoitzaren denbora

en: Drag threshold
eu: Arrastatzearen atalasea

en: Either one of your existing devices has been reconnected or a new one has been plugged in. If you did not do it, check your system for any suspicious device.
eu: Zure gailuetako bat berriro konektatu da edo berria entxufatu da. Ez baduzu ezer konektatu, begiratu zure sistemak ez daukala gailu susmagarririk konektatuta.

en: Eject
eu: Egotzi

en: Empty Trash
eu: Hustu zakarrontzia

en: Enable horizontal scrolling
eu: Gaitu korritze horizontala

en: Enable mouse clicks with touchpad
eu: Gaitu ukipen-panelean klik egitea

en: Enable power-saver profile when battery is low
eu: Gaitu energia aurrezteko profila bateria baxu dagoenean

en: Enable the ALS sensor
eu: Gaitu ALS sentsorea

en: Enable this to move the cursor when the user touches the tablet.
eu: Gaitu hau erabiltzaileak taula ukitzean kurtsorea mugitzeko.

en: Enable this to restrict the Wacom tablet area to match the aspect ratio of the output.
eu: Gaitu hau Wacom taularen area murrizteko irteeraren aspektu-erlaziora doitzeko.

en: Enable this to set the tablet to absolute mode.
eu: Gaitu hau taula modu absolutuan ezartzeko.

en: Enable touchpad
eu: Gaitu ukipen-panela

en: Enables middle mouse button emulation through simultaneous left and right button click.
eu: Saguaren erdiko botoiaren emulazioa gaitzen du aldi berean ezker eta eskuineko botoiekin klik egitean

en: Enter PIN to unlock your SIM card
eu: Sartu PINa zure SIM txartela desblokeatzeko

en: Enter PUK to unlock your SIM card
eu: Sartu PUKa zure SIM txartela desblokeatzeko

en: Enter a New PIN to unlock your SIM card
eu: Sartu PIN berria zure SIM txartela desblokeatzeko

en: Examine
eu: Aztertu

en: File name of the bell sound to be played.
eu: Joko den txirrina soinuaren fitxategi-izena.

en: Free percentage notify threshold
eu: Leku librearen ehunekoaren jakinarazpenaren atalasea

en: Free space notify threshold
eu: Leku librea jakinarazteko atalasea

en: GNOME Settings Daemon Color Plugin
eu: GNOMEren ezarpenen daemonaren koloreen plugina

en: Game controller battery low
eu: Joko-kontrolaren bateria-maila baxua

en: Game controller is low on power
eu: Joko-kontrolak energia gutxi du

en: Game controller is low on power (%.0f%%)
eu: Joko-kontrolak energia baxua du (%% %.0f)

en: Game controller is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
eu: Joko-kontrolak energia baxua du (%% %.0f). Gailuak funtzionatzeari utziko dio ez bada kargatzen.

en: Game controller is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
eu: Joko-kontrolak energia baxua du. Gailuak funtzionatzeari utziko dio ez bada kargatzen.

en: Hardware Airplane Mode
eu: Hardwarearen hegazkin modua

en: Headphones are low on power
eu: Entzungailuak energia gutxi du

en: Headphones are low on power (%.0f%%)
eu: Entzungailuak energia gutxi du (%% %.0f)

en: Headphones are very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
eu: Entzungailuak energia baxua du (%% %.0f). Gailuak funtzionatzeari utziko dio ez bada kargatzen.

en: Headphones are very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
eu: Entzungailuak energia baxua du. Gailuak funtzionatzeari utziko dio ez bada kargatzen.

en: Headphones battery low
eu: Entzungailuaren bateria-maila baxua

en: Headset battery low
eu: Entzungailu mikrofonodunaren bateria-maila baxua

en: Headset is low on power
eu: Entzungailu mikrofonodunak energia gutxi du

en: Headset is low on power (%.0f%%)
eu: Entzungailu mikrofonodunak energia gutxi du (%% %.0f)

en: Headset is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
eu: Entzungailu mikrofonodunak energia baxua du (%% %.0f). Gailuak funtzionatzeari utziko dio ez bada kargatzen.

en: Headset is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
eu: Entzungailu mikrofonodunak energia baxua du. Gailuak funtzionatzeari utziko dio ez bada kargatzen.

en: Hibernate button
eu: Hibernatzeko botoia

en: Hibernating soon unless plugged in.
eu: Berehala hibernatuko da ez bada entxufatzen.

en: Hinting
eu: Atxikitzea

en: Home folder
eu: Karpeta nagusia

en: If the ambient light sensor functionality is enabled.
eu: Inguruko argitasunaren sentsorearen (Ambient Light Sensor) eginbidea gaituta dagoen edo ez.

en: If the night light mode is enabled
eu: Gaueko argiak modua gaituta dagoen edo ez

en: If the screen should be dimmed to save power when the computer is idle.
eu: Pantaila ilundu behar den energia aurrezteko ordenagailua inaktibo dagoenean, edo ez.

en: Ignore
eu: Ez ikusi egin

en: Incorrect password
eu: Pasahitz okerra

en: Increase text size
eu: Handiagotu testuaren tamaina

en: Initial Key Repeat Delay
eu: Teklaren hasierako errepikapenaren atzerapena

en: Initial key repeat delay in milliseconds.
eu: Teklaren hasierako errepikapenaren atzerapena (milisegundotan).

en: Key Repeat Interval
eu: Tekla errepikatzeko bitartea

en: Key combination for the custom action
eu: Ekintza pertsonalizatuaren teklen konbinazioa

en: Key combinations for a touchring or touchstrip custom action
eu: Ekintza pertsonalizatuentzako ukimen-eraztunaren edo ukimen-bandaren tekla konbinazioa

en: Keyboard Bell Custom Filename
eu: Teklatuaren txirrin pertsonalizatuaren fitxategi-izena

en: Keyboard battery low
eu: Teklatuaren bateria-maila baxua

en: Keyboard brightness down
eu: Jaitsi teklatuaren distira

en: Keyboard brightness toggle
eu: Txandakatu teklatuaren distira

en: Keyboard brightness up
eu: Igo teklatuaren distira

en: Label will be rendered to OLED display belonging to the button
eu: Botoiari dagokion OLED pantailan errendatuko den etiketa

en: Launch calculator
eu: Abiarazi kalkulagailua

en: Launch email client
eu: Abiarazi posta-bezeroa

en: Launch help browser
eu: Abiatu laguntza-arakatzailea

en: Launch media player
eu: Abiarazi multimedia-erreproduzitzailea

en: Launch settings
eu: Abiarazi ezarpenak

en: Launch web browser
eu: Abiatu web arakatzailea

en: Length of a double click in milliseconds.
eu: Klik bikoitzaren iraupena milisegundotan.

en: Lid has been closed
eu: Tapa itxi egin da

en: Lid has been opened
eu: Tapa ireki egin da

en: List of custom keybindings
eu: Laster-tekla pertsonalizatuen zerrenda

en: List of explicitly disabled GTK+ modules
eu: Esplizituki desgaitutako GTK+ moduluen zerrenda

en: List of explicitly enabled GTK+ modules
eu: Esplizituki gaitutako GTK+ moduluen zerrenda

en: List of plugins that are allowed to be loaded
eu: Kargatzea baimenduta dauden pluginen zerrenda

en: Lock screen
eu: Blokeatu pantaila

en: Log out
eu: Amaitu saioa

en: Low Disk Space
eu: Leku gutxi diskoan

en: Low Disk Space on “%s”
eu: Leku gutxi '%s' bolumenean

en: Magnifier zoom in
eu: Handiagotu lupa

en: Magnifier zoom out
eu: Txikiagotu lupa

en: Marker supply low
eu: Kartutxoa tinta gutxirekin

en: Media player battery low
eu: Multimedia-erreproduzigailuaren bateria-maila baxua

en: Media player is low on power
eu: Multimedia-erreproduzigailuak energia gutxi du

en: Media player is low on power (%.0f%%)
eu: Multimedia-erreproduzigailuak energia gutxi du (%% %.0f)

en: Media player is very low on power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
eu: Multimedia-erreproduzigailuak oso energia gutxi du (%% %.0f). Gailuak funtzionatzeari utziko dio ez bada kargatzen.

en: Media player is very low on power. This device will soon stop functioning if not charged.
eu: Multimedia-erreproduzigailuak oso energia gutxi du. Gailuak funtzionatzeari utziko dio ez bada kargatzen.

en: Microphone mute/unmute
eu: Mikrofonoa mututu/mututasuna eten

en: Middle button emulation
eu: Erdiko botoiaren emulazioa.

en: Minimum notify period for repeated warnings
eu: Gutxieneko jakinarazpen aldiak abisu errepikakorrentzat

en: Missing printer driver
eu: Inprimagailuaren kontrolatzailea falta da

en: Modify the OLED image for a Wacom tablet
eu: Aldatu Wacom taularen OLED irudia

en: Modify the laptop brightness
eu: Aldatu eramangarriaren distira

en: Modify the lit LED for a Wacom tablet
eu: Aldatu Wacom taularen LED argia

en: Motion Threshold
eu: Mugimenduaren atalasea

en: Mount paths to ignore
eu: Muntaien bide-izenak ez ikusi egiteko

en: Mouse battery low
eu: Saguaren bateria-maila baxua

en: Mouse button orientation
eu: Saguaren botoen orientazioa

en: Mouse wheel emulation button. 0 to disable the feature.
eu: Saguaren gurpila emulatzeko botoia. 0 eginbidea desgaitzeko.

en: Name
eu: Izena

en: Name of the custom binding
eu: Lotura pertsonalizatuaren izena

en: Natural scrolling
eu: Korritze naturala

en: New PIN for SIM
eu: PIN berria SIM txartelerako

en: New USB device
eu: USB gailu berria

en: New device detected
eu: Gailu berria detektatu da

en: New device has been detected while the session was not locked. If you did not plug anything, check your system for any suspicious device.
eu: Gailu berria detektatu da saioa blokeatu gabe zegoen bitartean. Ez baduzu ezer konektatu, begiratu zure sistemak ez daukala gailu susmagarririk konektatuta.

en: New device has been detected while you were away. It has been blocked because the USB protection is active.
eu: Gailu berria detektatu da ez zeunden bitartean. Blokeatu egin da USB babesa aktibatuta dagoelako.

en: New device has been detected while you were away. Please disconnect and reconnect the device to start using it.
eu: Gailu berria detektatu da ez zeunden bitartean. Deskonektatu eta berriro konektatu gailua hura erabiltzen hasi ahal izateko.

en: Next track
eu: Hurrengo pista

en: Night light mode changes the color temperature of your display when the sun has gone down or at preset times.
eu: “Gaueko argia” moduak pantailaren kolore-tenperatura aldatzen du eguzkia ezkutatzean edo aurrezarritako orduetan.

en: No connection to phone
eu: Ez dago konexiorik telefonoarekin

en: No driver for this printer.
eu: Ez dago kontrolatzailerik inprimagailu honentzako.

en: No printer driver for %s.
eu: Ez dago %s inprimagailuaren kontrolatzailerik.

en: Not connected?
eu: Ez dago konektatuta?

en: On AC power
eu: Entxufatuta

en: On battery power
eu: Bateriaren energiarekin

en: On which connections the service is enabled
eu: Zer konexiotan dagoen zerbitzua gaituta

en: Operation not allowed
eu: Eragiketa ez dago baimenduta

en: Operation not supported
eu: Eragiketa ez dago onartuta

en: Out of a marker supply
eu: Markatzailerik gabe

en: Out of paper
eu: Paperik ez

en: PDA battery low
eu: PDAren bateria-maila baxua

en: PDA is low on power
eu: PDAk energia gutxi du

en: PDA is low on power (%.0f%%)
eu: PDAk energia gutxi du (%% %.0f)

en: PDA is very low on power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
eu: PDAk oso energia gutxi du (%% %.0f). Gailuak funtzionatzeari utziko dio ez bada kargatzen.

en: PDA is very low on power. This device will soon stop functioning if not charged.
eu: PDAk oso energia gutxi du. Gailuak funtzionatzeari utziko dio ez bada kargatzen.

en: Paper low
eu: Paper gutxi

en: Pause playback
eu: Pausarazi erreprodukzioa

en: Pen battery low
eu: Arkatzaren bateria-maila baxua

en: Pen is low on power
eu: Arkatzak energia gutxi du

en: Pen is low on power (%.0f%%)
eu: Arkatzak energia gutxi du (%% %.0f)

en: Pen is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
eu: Arkatzak energia baxua du (%% %.0f). Gailuak funtzionatzeari utziko dio ez bada kargatzen.

en: Pen is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
eu: Arkatzak energia baxua du. Gailuak funtzionatzeari utziko dio ez bada kargatzen.

en: Percentage free space threshold for initial warning of low disk space. If the percentage free space drops below this, a warning will be shown.
eu: Leku librearen ehunekoaren atalasea, diskoan leku libre baxua dagoela abisu emateko. Leku librearen ehunekoa mugaren azpira erortzen bada, abisu bat erakutsiko da.

en: Phone failure
eu: Akatsa telefonoan

en: Play (or play/pause)
eu: Erreproduzitu (edo erreproduzitu/pausarazi)

en: Please provide a new PIN for SIM card %s
eu: Idatzi PIN berria %s SIM txartelerako

en: Please provide the PIN for SIM card %s
eu: Sartu %s SIM txartelaren PINa

en: Please provide the PUK for SIM card %s
eu: Idatzi %s SIM txartelaren PUKa

en: Please wait…
eu: Itxaron…

en: Possible values are “on”, “off”, and “custom”.
eu: Balio erabilgarriak:  “on” (piztu), “off” (itzali), eta “custom” (pertsonalizatua).

en: Power
eu: Energia

en: Power button
eu: Pizteko botoia

en: Power button action
eu: Piztu botoiaren ekintza

en: Precise volume down
eu: Jaitsi bolumena zehaztasunez

en: Precise volume up
eu: Igo bolumena zehaztasunez

en: Previous track
eu: Aurreko pista

en: Printer added
eu: Inprimagailua gehituta

en: Printer battery low
eu: Inprimagailuaren bateria-maila baxua

en: Printer configuration error
eu: Errorea inprimagailuaren konfigurazioan

en: Printer error
eu: Errorea inprimagailuan

en: Printer is low on power
eu: Inprimagailuak energia gutxi du

en: Printer is low on power (%.0f%%)
eu: Inprimagailuak energia gutxi du (%% %.0f)

en: Printer is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
eu: Inprimagailuak energia baxua du (%% %.0f). Gailuak funtzionatzeari utziko dio ez bada kargatzen.

en: Printer is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
eu: Inprimagailuak energia baxua du. Gailuak funtzionatzeari utziko dio ez bada kargatzen.

en: Printer off-line
eu: Inprimagailua deskonektatuta

en: Printer report
eu: Inprimagailuaren txostena

en: Printer warning
eu: Inprimagailuaren abisua

en: Printer “%s” has no toner left.
eu: '%s' inprimagailuak ez du tonerrik.

en: Printer “%s” is currently off-line.
eu: “%s” inprimagailua unean deskonektatuta dago.

en: Printer “%s” is low on a marker supply.
eu: “%s” inprimagailuaren kartutxoak tinta gutxi du.

en: Printer “%s” is low on paper.
eu: '%s' inprimagailuak paper gutxi du.

en: Printer “%s” is low on toner.
eu: '%s' inprimagailuak toner baxua du.

en: Printer “%s” is out of a marker supply.
eu: “%s” inprimagailuaren kartutxoak ez du tintarik.

en: Printer “%s” is out of paper.
eu: '%s' inprimagailuak ez du paperik.

en: Printer “%s” may not be connected.
eu: Baliteke “%s” inprimagailua konektatuta ez egotea.

en: Printer “%s”: “%s”.
eu: “%s” inprimagailua: “%s”.

en: Printers
eu: Inprimagailuak

en: Quiet volume down
eu: Jaitsi bolumena isilean

en: Quiet volume mute/unmute
eu: Bolumena mututu/mututasuna eten isilean

en: Quiet volume up
eu: Igo bolumena isilean

en: RGBA order
eu: RGBA ordena

en: Recalibrate now
eu: Kalibratu berriro orain

en: Recalibration required
eu: Berriro kalibratu behar da

en: Reconnect USB device
eu: Konektatu berriro USB gailua

en: Remember NumLock state
eu: Gogoratu zenbakien blokeoaren egoera

en: Remote battery low
eu: Urrunekoaren bateria-maila baxua

en: Remote is low on power
eu: Urrunekoak energia gutxi du

en: Remote is low on power (%.0f%%)
eu: Urrunekoak energia gutxi du (%% %.0f)

en: Remote is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
eu: Urrunekoak energia baxua du (%% %.0f). Gailuak funtzionatzeari utziko dio ez bada kargatzen.

en: Remote is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
eu: Urrunekoak energia baxua du (%% %.0f). Gailuak funtzionatzeari utziko dio ez bada kargatzen.

en: SIM PIN required
eu: SIM PINa behar da

en: SIM PIN2 required
eu: SIM PIN2a behar da

en: SIM PUK required
eu: SIM PUKa behar da

en: SIM PUK2 required
eu: SIM PUK2a behar da

en: SIM busy
eu: SIMa lanpetuta

en: SIM failure
eu: SIM hutsegitea

en: SIM not inserted
eu: SIMa ez dago txertatuta

en: SIM wrong
eu: SIM okerra

en: Scanner battery low
eu: Eskanerraren bateria-maila baxua

en: Scanner is low on power
eu: Eskanerrak energia gutxi du

en: Scanner is low on power (%.0f%%)
eu: Eskanerrak energia gutxi du (%% %.0f)

en: Scanner is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
eu: Eskanerrak energia baxua du (%% %.0f). Gailuak funtzionatzeari utziko dio ez bada kargatzen.

en: Scanner is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
eu: Eskanerrak energia baxua du. Gailuak funtzionatzeari utziko dio ez bada kargatzen.

en: Screen brightness cycle
eu: Pantailaren distiraren zikloa

en: Screen brightness down
eu: Jaitsi pantailaren distira

en: Screen brightness up
eu: Igo pantailaren distira

en: Search
eu: Bilatu

en: Select the touchpad scroll method
eu: Hautatu ukipen-panelean korritzeko metodoa

en: Select the touchpad scroll method. Supported values are: “disabled”, “edge-scrolling”, “two-finger-scrolling”.
eu: Hautatu ukipen-panelean korritzeko metodoa. Balio erabilgarriak: "disabled" (desgaituta), "edge-scrolling" (ertzean korritzea), "two-finger-scrolling" (bi hatzekin korritzea).

en: Set
eu: Ezarri

en: Set this to TRUE if you have problems with accidentally hitting the touchpad while typing.
eu: Ezarri hau TRUE (egia) gisa idazten duzun bitartean ustekabean ukipen-panela ukitzeak arazoak sortzen badizkizu.

en: Set this to TRUE to allow horizontal scrolling by the same method selected with the scroll_method key.
eu: Ezarri hau TRUE (gisa) korritze horizontala baimentzeko (scroll_method gakoan hautatutako metodo berdinaren arabera).

en: Set this to TRUE to be able to send mouse clicks by tapping on the touchpad.
eu: Hau TRUE (egia) gisa ezartzean, ukipen-panelak saguaren antzera klik egin dezake.

en: Set this to TRUE to enable all touchpads.
eu: Ezarri hau TRUE (egia) gisa ukipen-panel guztiak gaitzeko

en: Set this to TRUE to enable natural (reverse) scrolling for touchpads.
eu: Ezarri TRUE (egia) gisa ukipen-panelaren (alderantzizko) korritze naturala gaitzeko.

en: Set this to one of “none”, “lock-screen”, or “force-logout”. The action will get performed when the smartcard used for log in is removed.
eu: Ezarri hauetariko bat: “none” (bat ere ez), “lock-screen” (blokeatu pantaila), edo “force-logout” (derrigortu saioaren amaiera). Saioa hasteko txartela kentzean landuko da ekintza.

en: Set this to the logical button mapping.
eu: Ezarri hau botoi logikoen mapa gisa.

en: Set this to the pressure value at which a stylus click event is generated.
eu: Ezarri hau presioaren balioari arkatzaren klik gertaera sortzen dena.

en: Set this to the pressure value at which an eraser click event is generated.
eu: Ezarri hau presioaren balioari borragomaren klik gertaera sortzen dena.

en: Set this to x1, y1 and x2, y2 of the area usable by the tools.
eu: Ezarri hau x1, y1 eta x2, y2 koordenatuetara tresnek erabil dezaketen area bezala.

en: Set this to x1, y1 and x2, y2 of the pressure curve applied to the eraser.
eu: Ezarri hau x1, y1 eta x2, y2 koordenatuetara borragomari aplikatuko zaion presioaren kurba bezala.

en: Set this to x1, y1 and x2, y2 of the pressure curve applied to the stylus.
eu: Ezarri hau x1, y1 eta x2, y2 koordenatuetara arkatzari aplikatuko zaion presioaren kurba bezala.

en: Set this to “none”, “cw” for 90 degree clockwise, “half” for 180 degree, and “ccw” for 90 degree counterclockwise.
eu: Ezarri hau “none” (bat ere ez), “cw” 90 gradu erlojuaren noranzkoan, “half” 180 graduentzako, eta “ccw” 90 gradu erlojuaren aurkako noranzkoan.

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Show battery status
eu: Erakutsi bateriaren egoera

en: Shutting down soon unless plugged in.
eu: Berehala itzaliko da ez bada entxufatzen.

en: Single Click
eu: Klik bakuna

en: Size of the volume step for each volume change
eu: Bolumen-mailaren tamaina bolumen-aldaketa bakoitzerako

en: Size of volume step
eu: Bolumen-mailaren tamaina

en: Skip backward in current track
eu: Saltatu atzera uneko pistan

en: Skip forward in current track
eu: Saltatu aurrera uneko pistan

en: Sleep timeout computer when on AC
eu: Ordenagailua lotan jartzeko denbora-muga entxufatuta dagoenean

en: Sleep timeout computer when on battery
eu: Ordenagailua lotan jartzeko denbora-muga bateriarekin dagoenean

en: Smartcard removal action
eu: Txartel adimenduna kentzearen ekintza

en: Speaker battery low
eu: Bozgorailuaren bateria-maila baxua

en: Speaker is low on power
eu: Bozgorailuak energia gutxi du

en: Speaker is low on power (%.0f%%)
eu: Bozgorailuak energia gutxi du (%% %.0f)

en: Speaker is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
eu: Bozgorailuak energia baxua du (%% %.0f). Gailuak funtzionatzeari utziko dio ez bada kargatzen.

en: Speaker is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
eu: Bozgorailuak energia baxua du. Gailuak funtzionatzeari utziko dio ez bada kargatzen.

en: Specify a list of mount paths to ignore when they run low on space.
eu: Zehaztu muntaien bide-izenen zerrenda bat, leku gutxi dagoenean hauei ez ikusi egiteko.

en: Specify a time in minutes. Subsequent warnings for a volume will not appear more often than this period.
eu: Zehaztu denbora minututan. Ondorengo abisuak ez dira epe hori baino lehenago agertuko.

en: Specify an amount in GB. If the amount of free space is more than this, no warning will be shown.
eu: Zehaztu kopurua GBtan. Leku librearen kopurua hori baino handiagoa bada, ez da abisurik erakutsiko.

en: Specify the percentage that the free disk space should reduce by before issuing a subsequent warning.
eu: Diskoaren leku libreak murriztu beharko lukeen ehunekoa zehaztu beharko luke dagokion geroztiko abisua jaurti aurretik.

en: Static binding for power button.
eu: Lotura estatikoa pizteko botoirako.

en: Static binding to cycle the screen brightness.
eu: Lotura estatikoa pantailaren distiraren ziklorako.

en: Static binding to decrease the keyboard brightness.
eu: Lotura estatikoa teklatuaren distira jaisteko.

en: Static binding to decrease the screen brightness.
eu: Lotura estatikoa pantailaren distira jaisteko.

en: Static binding to eject an optical disc.
eu: Lotura estatikoa disko optikoa egozteko.

en: Static binding to hibernate the machine.
eu: Lotura estatikoa makina hibernatzeko.

en: Static binding to increase the keyboard brightness.
eu: Lotura estatikoa teklatuaren distira igotzeko.

en: Static binding to increase the screen brightness.
eu: Lotura estatikoa pantailaren distira igotzeko.

en: Static binding to launch GNOME Settings.
eu: Lotura estatikoa GNOMEren ezarpenak abiarazteko.

en: Static binding to launch the calculator.
eu: Lotura estatikoa kalkulagailua abiarazteko.

en: Static binding to launch the email client.
eu: Lotura estatikoa posta-bezeroa abiarazteko.

en: Static binding to launch the media player.
eu: Lotura estatikoa multimedia-erreproduzitzailea abiarazteko.

en: Static binding to launch the search tool.
eu: Lotura estatikoa bilaketa-tresna abiarazteko.

en: Static binding to launch the web browser.
eu: Lotura estatikoa web arakatzailea abiarazteko.

en: Static binding to lock the screen.
eu: Lotura estatikoa pantaila blokeatzeko.

en: Static binding to lower the volume with higher precision.
eu: Lotura estatikoa bolumena zehaztasun gehiagorekin jaisteko.

en: Static binding to lower the volume without emitting a sound effect.
eu: Lotura estatikoa bolumena soinu-efektu bat igorri gabe jaisteko.

en: Static binding to lower the volume.
eu: Lotura estatikoa bolumena jaisteko.

en: Static binding to mute/unmute the microphone.
eu: Lotura estatikoa mikrofonoa mututzeko/mututasuna eteteko.

en: Static binding to mute/unmute the volume.
eu: Lotura estatikoa bolumena mututzeko/mututasuna eteteko.

en: Static binding to open the Home folder.
eu: Lotura estatikoa karpeta nagusia irekitzeko.

en: Static binding to pause playback.
eu: Lotura estatikoa erreprodukzioa pausarazteko.

en: Static binding to raise the volume with higher precision.
eu: Lotura estatikoa bolumena zehaztasun gehiagorekin igotzeko.

en: Static binding to raise the volume without emitting a sound effect.
eu: Lotura estatikoa bolumena soinu-efektu bat igorri gabe igotzeko.

en: Static binding to raise the volume.
eu: Lotura estatikoa bolumena igotzeko.

en: Static binding to show current battery status.
eu: Lotura estatikoa bateriaren uneko egoera erakusteko.

en: Static binding to skip backward in current track.
eu: Lotura estatikoa uneko pistan atzera saltatzeko.

en: Static binding to skip forward in current track.
eu: Lotura estatikoa uneko pistan aurrera saltatzeko.

en: Static binding to skip to next track.
eu: Lotura estatikoa hurrengo pistara saltatzeko.

en: Static binding to skip to previous track.
eu: Lotura estatikoa estatikoa aurreko pistara saltatzeko.

en: Static binding to start playback (or toggle play/pause).
eu: Lotura estatikoa erreprodukzioa hasteko (edo erreproduzitu/pausarazi txandakatzeko).

en: Static binding to stop playback.
eu: Lotura estatikoa erreprodukzioa pausarazteko.

en: Static binding to suspend the machine.
eu: Lotura estatikoa makina esekitzeko.

en: Static binding to switch the touchpad off.
eu: Lotura estatikoa ukipen-panela desaktibatzeko.

en: Static binding to switch the touchpad on.
eu: Lotura estatikoa ukipen-panela aktibatzeko.

en: Static binding to toggle airplane mode.
eu: Lotura estatikoa hegazkin modua txandakatzeko.

en: Static binding to toggle automatic screen orientation.
eu: Lotura estatikoa pantailaren orientazio automatikoa txandakatzeko.

en: Static binding to toggle bluetooth airplane mode.
eu: Lotura estatikoa bluetooth-aren hegazkin modua txandakatzeko.

en: Static binding to toggle random playback mode in media player.
eu: Lotura estatikoa ausazko erreprodukzioaren modua txandakatzeko multimedia-erreproduzigailuan.

en: Static binding to toggle repeat mode in media player.
eu: Lotura estatikoa erreprodukzio errepikatuaren modua txandakatzeko multimedia-erreproduzigailuan.

en: Static binding to toggle the keyboard brightness.
eu: Lotura estatikoa teklatuaren distira txandakatzeko.

en: Static binding to toggle the touchpad on/off.
eu: Lotura estatikoa ukipen-panela aktibatzeko/desaktibatzeko.

en: Stop playback
eu: Gelditu erreprodukzioa

en: Subsequent free space percentage notify threshold
eu: Geroztiko leku librearen ehunekoaren jakinarazpenaren atalasea

en: Suspend button
eu: Esekitzeko botoia

en: Suspending soon because of inactivity.
eu: Berehala esekiko da aktibitate faltaren ondorioz.

en: Swap left and right mouse buttons for left-handed mice with “left”, “right” for right-handed, “mouse” to follow the mouse setting.
eu: Trukatu saguaren ezkerreko eta eskuineko botoiak “left“, “right” gakoekin eskuindarrentzako, “mouse” saguaren ezarpenarekin jarraitzeko.

en: Swap left and right mouse buttons for left-handed mice.
eu: Trukatu saguaren ezkerreko eta eskuineko botoiak ezkertiarrentzako.

en: Switch touchpad off
eu: Desaktibatu ukipen-panela

en: Switch touchpad on
eu: Aktibatu ukipen-panela

en: Tablet battery low
eu: Tabletaren bateria-maila baxua

en: Tablet is low on power
eu: Tabletak energia gutxi du

en: Tablet is low on power (%.0f%%)
eu: Tabletak energia gutxi du (%% %.0f)

en: Tablet is very low on power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
eu: Tabletak oso energia gutxi du (%% %.0f). Gailuak funtzionatzeari utziko dio ez bada kargatzen.

en: Tablet is very low on power. This device will soon stop functioning if not charged.
eu: Tabletak oso energia gutxi du.Gailuak funtzionatzeari utziko dio ez bada kargatzen.

en: Temperature of the display when enabled
eu: Pantailaren tenperatura gaitutakoan

en: The action to take when the system power button is pressed. This action is hard-coded (and the setting ignored) on virtual machines (power off) and tablets (suspend).
eu: Sistemaren "piztu" botoia sakatzean landuko den ekintza. Ekintza hau hardware barnekoa da (eta ezarpenari ez ikusi egingo zaio) ordenagailu birtualetan (lehenetsia: itzali) eta tauletetan (eseki).

en: The amount of time in seconds the computer on AC power needs to be inactive before it goes to sleep. A value of 0 means never.
eu: Entxufatuta dagoenean, ordenagailua jarduerarik gabe egon behar duen denbora-muga lotan jartzeko. 0 balioak inoiz ere ez adierazten du.

en: The amount of time in seconds the computer on battery power needs to be inactive before it goes to sleep. A value of 0 means never.
eu: Bateriarekin dagoenean, ordenagailua jarduerarik gabe egon behar duen denbora-muga lotan jartzeko. 0 balioak inoiz ere ez adierazten du.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to hibernate.
eu: Bateria-maila maila kritikoaren azpitik dago eta ordenagailua hibernatu egingo da.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to shutdown.
eu: Bateria-maila maila larriaren azpitik dago eta ordenagailua itzali egingo da.

en: The brightness of the screen when idle
eu: Pantailaren distira inaktibo dagoenean

en: The cover is open on printer “%s”.
eu: '%s' inprimagailuaren estalkia irekita dago.

en: The display “%s” should be recalibrated soon.
eu: “%s” pantaila laster berriro kalibratu beharko da.

en: The door is open on printer “%s”.
eu: '%s' inprimagailuaren atea irekita dago.

en: The duration a display profile is valid
eu: Pantailaren profila baliozkoa izango den iraupena

en: The duration a printer profile is valid
eu: Inprimagailuaren profila baliozkoa izango den iraupena

en: The end time
eu: Amaierako denbora

en: The keyboard shortcut generated when the button is pressed for custom actions.
eu: Ekintza pertsonalizatuetan botoia sakatzean sortuko den laster-tekla.

en: The keyboard shortcuts generated when a touchring or touchstrip is used for custom actions (up followed by down).
eu: Ekintza pertsonalizatuentzako ukimen-eraztuna edo ukimen-banda erabiltzean sortzen den lasterbidea (gora ondoren behera).

en: The last detected position
eu: Detektatutako azken posizioa

en: The list of NetworkManager connections (each one represented with its UUID) on which this service is enabled and started.
eu: Zerbitzu hau gaituta eta abiarazita dagoen NetworkManager-en konexioen zerrenda (bakoitza bete UUIDarekin adierazita).

en: The new inserted device has been blocked because the USB protection is active.
eu: Txertatutako gailu berria blokeatu da USB babesa aktibo dagoelako.

en: The order of subpixel elements on an LCD screen; only used when antialiasing is set to “rgba”. Possible values are: “rgb” for red on left (most common), “bgr” for blue on left, “vrgb” for red on top, “vbgr” for red on bottom.
eu: LCD pantailako azpipixel elementuen ordena, antialiasing-a “rgba” (gbua) balioarekin ezartzean bakarrik erabiltzen da. Balio erabilgarriak: “rgb” (gbu) - gorrian ezkerrean (erabiliena); “bgr” (ubg) - urdina ezkerrean; “vrgb” (bgbu) gorrian goian; “vbgr” (bubg) - gorria behean.

en: The printer “%s” should be recalibrated soon.
eu: “%s” inprimagailua laster berriro kalibratu beharko da.

en: The start time
eu: Hasierako ordua

en: The type of action triggered by the button being pressed.
eu: Botoia sakatzean abiaraziko den ekintza mota.

en: The type of antialiasing to use when rendering fonts. Possible values are: “none” for no antialiasing, “grayscale” for standard grayscale antialiasing, and “rgba” for subpixel antialiasing (LCD screens only).
eu: Antialiasing mota letrak errendatzean erabiltzeko. Balio erabilgarriak: “none” (ezer ez), antialiasing gabe; “grayscale” (gris-eskala), gris-eskala estandarreko antialiasing-a; “rgba” (gbua), azpipixeleko antialiasing-a (LCD pantailetan bakarrik).

en: The type of hinting to use when rendering fonts. Possible values are: “none” for no hinting and “slight” for fitting only to the Y-axis like Microsoft’s ClearType, DirectWrite and Adobe’s proprietary font rendering engine. Ignores native hinting within the font, generates hints algorithmically. Used on Ubuntu by default. Recommended. The meaning of “medium” and “full” depends on the font format (.ttf, .otf, .pfa/.pfb) and the installed version of FreeType. They usually try to fit glyphs to both the X and the Y axis (except for .otf: Y-only). This can lead to distortion and/or inconsistent rendering depending on the quality of the font, the font format and the state of FreeType’s font engines.
eu: Hizkien tarte mota letra-tipoak errendatzean erabiltzeko. Balio erabilgarriak: “none” (bat ere ez) hizkien artean tarterik ez egoteko; “slight” Y ardatzean soilik sartzeko Microsoft-en ClearType, DirectWrite eta Adobe-ren letra-tipoak errendatzeko motor pribatuaren bezala. Letra-tipoaren hitzen arteko tarteei ez ikusi egiten die, tarteak algoritmo bidez sortuz. Ubuntun lehenetsi gisa erabiltzen da. Gomendatuta. “medium” (tartekoa) eta “full” (osoa) balioen esanahia letra-formatuaren (.ttf, .otf, .pfa/.pfb) eta instalatutako FreeType bertsioaren araberakoa da. Glifoak X eta Y ardatzean kokatzen saiatzen dira (.otf ezik: Y ardatza soilik). Distortsioa edo bateratasunik gabe errendatzea sor dezake, letra-tipoaren kalitatea, letra-formatua eta FreeType-ren letra motorren arabera.

en: The type of sleeping that should be performed when the computer is inactive.
eu: Zer nolako lo mota egingo duen ordenagailua inaktibo dagoenean.

en: The volume “%s” has only %s disk space remaining.
eu: “%s” bolumenaren leku librea: %s.

en: The volume “%s” has only %s disk space remaining.  You may free up some space by emptying the trash.
eu: “%s” bolumenaren leku librea: %s. Hustu zakarrontzia lekua egiteko.

en: There is a missing print filter for printer “%s”.
eu: “%s” inprimagailuaren inprimatzeko iragazkia falta da.

en: There is a problem on printer “%s”.
eu: Arazoa dago '%s' inprimagailuarekin.

en: This computer has only %s disk space remaining.
eu: Ordenagailu honen leku librea: %s.

en: This computer has only %s disk space remaining.  You may free up some space by emptying the trash.
eu: Ordenagailu honen leku librea: %s. Hustu zakarrontzia lekua egiteko.

en: This dictionary maps XSETTINGS names to overrides values. The values must be either strings, signed int32s or (in the case of colors), 4-tuples of uint16 (red, green, blue, alpha; 65535 is fully opaque).
eu: Hiztegi honek XSETTINGS-ren izenak mapatzen ditu balioak gainidazteko. Balioak kateak, zeinudun int32 edo (koloreen kasuan), 4 uint16-eko tuplak (gorria, berdea, urdina, alfa; 65535 erabat opakoa).

en: This is the laptop panel screen brightness used when the session is idle.
eu: Hau eramangarriaren pantailaren distira saioa inaktibo dagoenerako.

en: This is the number of days after which the display color profile is considered invalid.
eu: Hau egun kopurua da, Egun hauek igarotakoan pantailako koloreen profila baliogabetzat joko da.

en: This is the number of days after which the printer color profile is considered invalid.
eu: Hau egun kopurua da, Egun hauek igarotakoan inprimagailuko koloreen profila baliogabetzat joko da.

en: This temperature in Kelvin is used to modify the screen tones when night light mode is enabled. Higher values are bluer, lower redder.
eu: Tenperatura hau (Kelvin unitatean) pantailaren tonua aldatzeko erabiltzen da “gaueko argia” modua gaituta dagoenean. Balio altuak urdinagoak dira, baxuagoak gorriak.

en: Time Zone Updated to %s (%s)
eu: Ordu-zona eguneratuta: %s (%s)

en: Toggle automatic screen orientation
eu: Txandakatu pantailaren orientazio automatikoa

en: Toggle contrast
eu: Txandakatu kontrastea

en: Toggle magnifier
eu: Txandakatu lupa

en: Toggle on-screen keyboard
eu: Txandakatu pantailako teklatua

en: Toggle random playback mode
eu: Txandakatu ausazko erreprodukzioaren modua

en: Toggle repeat playback mode
eu: Txandakatu erreprodukzio errepikatuaren modua

en: Toggle screen reader
eu: Txandakatu pantaila irakurlea

en: Toggle touchpad on/off
eu: Aktibatu/desaktibatu ukipen-panela

en: Toner empty
eu: Tonerra hutsik

en: Toner low
eu: Tonerra baxua

en: Touchpad battery low
eu: Ukipen-panelaren bateria-maila baxua

en: Touchpad button orientation
eu: Ukipen-paneleko botoiaren orientazioa

en: Touchpad is low on power
eu: Ukipen-panelak energia gutxi du

en: Touchpad is low on power (%.0f%%)
eu: Ukipen-panelak energia gutxi du (%% %.0f)

en: Touchpad is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
eu: Ukipen-panelak energia baxua du (%% %.0f). Gailuak funtzionatzeari utziko dio ez bada kargatzen.

en: Touchpad is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
eu: Ukipen-panelak energia baxua du. Gailuak funtzionatzeari utziko dio ez bada kargatzen.

en: UPS Discharging
eu: UPS deskargatzen

en: UPS critically low
eu: UPS larriki baxua

en: UPS is below the critical level and this computer is about to hibernate.
eu: UPS maila larriaren azpitik dabil eta ordenagailua hibernatu egingo da.

en: UPS is below the critical level and this computer is about to shutdown.
eu: UPS maila larriaren azpitik dabil eta ordenagailua itzali egingo da.

en: UPS low
eu: UPS baxua

en: USB Protection
eu: USB babesa

en: USB device blocked
eu: USB gailua blokeatu da

en: Unknown Error
eu: Errore ezezaguna

en: Unknown amount of UPS backup power remaining
eu: UPS babeseko energiari kopuru ezezaguna geratzen zaio

en: Unknown error
eu: Errore ezezaguna

en: Unknown time
eu: Denbora ezezaguna

en: Unlock
eu: Desblokeatu

en: Unlock SIM card
eu: Desblokeatu SIM txartela

en: Use the sunrise and sunset
eu: Erabili eguna argitzea eta eguzki-sartzea

en: User was not logged in with smartcard.
eu: Erabiltzaileak ez du saioa txartel adimendunarekin hasi.

en: Virtual Terminal Stopped
eu: Terminal birtuala gelditu da

en: Volume down
eu: Jaitsi bolumena

en: Volume mute/unmute
eu: Bolumena mututu/mututasuna eten

en: Volume up
eu: Igo bolumena

en: Wacom button action type
eu: Wacom-en botoiaren ekintza mota

en: Wacom eraser button mapping
eu: Wacom-en borragomaren botoien mapa

en: Wacom eraser pressure curve
eu: Wacom-en borragomaren presioaren kurba

en: Wacom eraser pressure threshold
eu: Wacom-en borragomaren presioaren atalasea

en: Wacom stylus absolute mode
eu: Wacom-en arkatzaren modu absolutua

en: Wacom stylus button mapping
eu: Wacom-en arkatzaren botoien mapa

en: Wacom stylus pressure curve
eu: Wacom-en arkatzaren presioaren kurba

en: Wacom stylus pressure threshold
eu: Wacom-en arkatzaren presioaren atalasea

en: Wacom tablet area
eu: Wacom taularen area

en: Wacom tablet aspect ratio
eu: Wacom taularen aspektu-erlazioa

en: Wacom tablet rotation
eu: Wacom taularen biraketa

en: Wacom touch feature
eu: Wacom-en ukimenaren eginbidea

en: When location services are available this represents the last detected location. The default value is an invalid value to ensure it is always updated at startup.
eu: Kokapenerako zerbitzuak erabilgarri daudenean, honek hautemandako azken kokalekua adierazten du. Balio lehenetsia baliogabea da, abioan beti eguneratuko dela ziurtatzeko.

en: When set to true, GNOME will remember the state of the NumLock LED between sessions.
eu: TRUE (egia) gisa ezartzean, GNOMEk zenbakien blokeoaren LED argitxoaren egoera oroituko du saioen artean.

en: When “night-light-schedule-automatic” is disabled, use this end time in hours from midnight.
eu: “night-light-schedule-automatic” desgaitzen denean, erabili amaierako denbora hau (ordutan) gauerditik zenbatuz.

en: When “night-light-schedule-automatic” is disabled, use this start time in hours from midnight.
eu: “night-light-schedule-automatic” desgaitzen denean, erabili hasierako denbora hau (ordutan) gauerditik zenbatuz.

en: Whether the tablet’s orientation is locked, or rotated automatically.
eu: Taularen orientazio blokeatuta dagoen edo automatikoki biratuko den.

en: Whether to hibernate, suspend or do nothing when inactive
eu: Hibernatu, eseki edo ezer egingo ez duen inaktibo dagoenean

en: Wireless keyboard is low on power
eu: Haririk gabeko teklatuak energia gutxi du

en: Wireless keyboard is low on power (%.0f%%)
eu: Haririk gabeko teklatuak energia gutxi du (%% %.1f)

en: Wireless keyboard is very low on power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
eu: Haririk gabeko teklatuak oso energia gutxi du (%% %.0f). Gailuak funtzionatzeari utziko dio ez bada kargatzen.

en: Wireless keyboard is very low on power. This device will soon stop functioning if not charged.
eu: Haririk gabeko teklatuak oso energia gutxi du. Gailuak funtzionatzeari utziko dio ez bada kargatzen.

en: Wireless mouse is low on power
eu: Haririk gabeko saguak energia gutxi du

en: Wireless mouse is low on power (%.0f%%)
eu: Haririk gabeko saguak energia gutxi du (%% %.0f)

en: Wireless mouse is very low on power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
eu: Haririk gabeko saguak oso energia gutxi du (%% %.0f). Gailuak funtzionatzeari utziko dio ez bada kargatzen.

en: Wireless mouse is very low on power. This device will soon stop functioning if not charged.
eu: Haririk gabeko saguak oso energia gutxi du. Gailuak funtzionatzeari utziko dio ez bada kargatzen.

en: You have %u try left | You have %u tries left
eu[0]: Saialdi %u geratzen zaizu
eu[1]: %u saialdi geratzen zaizkizu

en: You will soon log out because of inactivity.
eu: Berehala saiotik irtengo zara inaktibitatea dela eta.

en: hour | hours
eu[0]: ordu
eu[1]: ordu

en: minute | minutes
eu[0]: minutu
eu[1]: minutu

[ctx: print job]
en: “%s” on %s
eu: “%s” -- %s

[ctx: print job state]
en: Printing
eu: Inprimatzen

[ctx: print job state]
en: Printing aborted
eu: Inprimatzea abortatuta

[ctx: print job state]
en: Printing canceled
eu: Inprimatzea bertan behera utzita

[ctx: print job state]
en: Printing completed
eu: Inprimatzea osatuta

[ctx: print job state]
en: Printing stopped
eu: Inprimatzea geldituta
