libhandy master - en to eu translation catalogue (308 entries)

en: A GtkPackType indicating whether the child is packed with reference to the start or end of the parent
eu: Haurra gurasoaren hasierari edo amaierari erreferentzia eginez paketatu den adierazten duen GtkPackType

en: Activatable widget
eu: Trepeta aktibagarria

en: Add group to %s
eu: Gehitu taldea %s(r)i

en: Add page to %s
eu: Gehitu orrialdea %s(r)i

en: Adjustment
eu: Egokitzea

en: Align
eu: Lerrokatu

en: Allow long swipes
eu: Onartu lerratze luzeak

en: Allow mouse drag
eu: Baimendu saguaren arrastatzea

en: Allow scroll wheel
eu: Onartu korritze-gurpila

en: Always on Top
eu: Beti gainean

en: An indicator icon for the page
eu: Adierazle-ikono bat orrirako

en: Animation duration
eu: Animazioaren iraupena

en: Application menu
eu: Aplikazioaren menua

en: Autohide
eu: Automatikoki ezkutatu

en: Back
eu: Atzera

en: Box horizontally homogeneous
eu: Koadro homogeneoa horizontalean

en: Box vertically homogeneous
eu: Koadro homogeneoa bertikalean

en: Can swipe back
eu: Ezin da atzerantz lerratu

en: Can swipe forward
eu: Aurrerantz lerratu daiteke

en: Carousel
eu: Karrusela

en: Centering policy
eu: Zentratze-politika

en: Child
eu: Haurra

en: Child transition duration
eu: Haurren trantsizioaren iraupena

en: Child transition running
eu: Haurren trantsizioa exekutatzen

en: Close
eu: Itxi

en: Color Scheme
eu: Kolore-eskema

en: Column spacing
eu: Zutabeen arteko tartea

en: Content
eu: Edukia

en: Current scrolling position
eu: Uneko korritze-posizioa

en: Custom Title
eu: Titulu pertsonalizatua

en: Custom title widget to display
eu: Bistaratuko den titulu-trepeta pertsonalizatua

en: Dark
eu: Iluna

en: Decorate all
eu: Apaindu dena

en: Decoration Layout
eu: Apaingarrien diseinua

en: Decoration Layout Set
eu: Apaingarri-diseinua ezarrita

en: Default animation duration
eu: Animazio lehenetsiaren iraupena

en: Default icon
eu: Unean hautatutako orria

en: Default page icon
eu: Orri-ikono lehenetsia

en: Description
eu: Deskribapena

en: Digit
eu: Digitua

en: Display Width
eu: Bistaratze-zabalera

en: Dragging
eu: Arrastatzen

en: Enable expansion
eu: Gaitu hedatzea

en: Enabled
eu: Gaituta

en: End action
eu: Amaierako ekintza

en: End action widget
eu: Amaierako ekintzaren trepeta

en: Entry
eu: Sarrera

en: Expand tabs
eu: Zabaldu fitxak

en: Expanded
eu: Hedatuta

en: Extra drag destination targets
eu: Arrastatzearen helburu gehigarriak

en: Flap
eu: Hegala

en: Flap Position
eu: Hegalaren posizioa

en: Fold Duration
eu: Tolestearen iraupena

en: Fold Policy
eu: Toleste-politika

en: Folded
eu: Tolestua

en: Has Subtitle
eu: Apititulua du

[ctx: HdyValueObjectClass]
en: The contained value
eu: Daukan balioa

[ctx: HdyValueObjectClass]
en: Value
eu: Balioa

en: High Contrast
eu: Kontraste altua

en: Hint the view needs attention
eu: Iradoki ikuspegiak arreta behar duela

en: Homogeneous
eu: Homogeneoa

en: Homogeneous sizing
eu: Tamaina homogeneoa

en: Horizontally homogeneous
eu: Horizontalean homogeneoa

en: Horizontally homogeneous folded
eu: Toleste homogeneoa horizontalean

en: Horizontally homogeneous sizing
eu: Horizontalean tamaina homogeneoa ezartzea

en: Horizontally homogeneous sizing when the leaflet is folded
eu: Horizontalean tamaina homogeneoa ezartzea eskuorria tolestuta dagoenean

en: Horizontally homogeneous sizing when the leaflet is unfolded
eu: Horizontalean tamaina homogeneoa ezartzea eskuorria tolestu gabe dagoenean

en: Horizontally homogeneous sizing when the widget is folded
eu: Horizontalean tamaina homogeneoa ezartzea trepeta tolestuta dagoenean

en: Horizontally homogeneous sizing when the widget is unfolded
eu: Horizontalean tamaina homogeneoa ezartzea trepeta tolestu gabe dagoenean

en: Hovering
eu: Gainetik igarotzea

en: Icon
eu: Ikonoa

en: Icon Name
eu: Ikono-izena

en: Icon Size
eu: Ikonoaren tamaina

en: Icon name
eu: Ikono-izena

en: Icon name for image
eu: Irudiaren ikono-izena

en: If set, an underline in the text indicates the next character should be used for the mnemonic accelerator key
eu: Ezarrita badago, testuko azpimarrak adierazten du hurrengo karakterea tekla bizkortzaile mnemoteknikorako erabili behar dela

en: Indicator activatable
eu: Adierazle aktibagarria

en: Indicator icon
eu: Adierazle-ikonoa

en: Insert placeholder to %s
eu: Txertatu leku-marka %s(e)n

en: Interactive
eu: Interaktiboa

en: Interpolate size
eu: Interpolatu tamaina

en: Inverted
eu: Alderantzikatuta

en: Is overflowing
eu: Gainezka egiten ari da

en: Is transferring page
eu: Orria transferitzen ari da

en: Label
eu: Etiketa

en: Letters visible
eu: Letrak ikusgai

en: Loading
eu: Kargatzen

en: Locked
eu: Blokeatuta

en: Maximize
eu: Maximizatu

en: Maximum size
eu: Gehieneko tamaina

en: Menu model
eu: Menuaren eredua

en: Minimize
eu: Minimizatu

en: Modal
eu: Modala

en: Mode transition duration
eu: Modu-trantsizioaren iraupena

en: Move
eu: Aldatu lekuz

en: Name
eu: Izena

en: Name of visible child
eu: Ikusgai dagoen haurraren izena

en: Narrow ellipsize
eu: Elipsi estua

en: Navigatable
eu: Nabigagarria

en: Needs Attention Left
eu: Arreta behar du ezkerrean

en: Needs Attention Right
eu: Arreta behar du eskuinean

en: Needs attention
eu: Arreta behar du

en: No Results Found
eu: Ez da emaitzarik aurkitu

en: Number of pages
eu: Orrialde kopurua

en: Number of pinned pages
eu: Ainguratutako orrien kopurua

en: Number of subtitle lines
eu: Azpititulu-lerroen kopurua

en: Number of title lines
eu: Izenburu-lerroen kopurua

en: Only objects of type %s can be added to objects of type %s.
eu: %s motatako objektuak soilik gehitu dakizkieke %s motako objektuei.

en: Orientation
eu: Orientazioa

en: Pack type
eu: Pakete mota

en: Page
eu: Orrialdea

en: Page reveal duration
eu: Orrialdearen erakustaldiaren iraupena

en: Parent
eu: Gurasoa

en: Pinned
eu: Ainguratua

en: Policy
eu: Politika

en: Position
eu: Kokalekua

en: Preferences
eu: Hobespenak

en: Remove placeholder from %s
eu: Kendu leku-marka %s(e)tik

en: Resize
eu: Aldatu tamaina

en: Resize Frozen
eu: Tamaina aldatzea izoztuta

en: Restore
eu: Leheneratu

en: Reveal
eu: Erakutsi

en: Reveal Duration
eu: Erakustaldiaren iraupena

en: Reveal Flap
eu: Erakutsi hegala

en: Reveal Progress
eu: Erakustaldiaren aurrerapena

en: Reveal duration
eu: Erakustaldiaren iraupena

en: Reversed
eu: Alderantzikatua

en: Row spacing
eu: Errenkaden arteko tartea

en: Search
eu: Bilatu

en: Search Mode Enabled
eu: Bilaketa-modua gaituta

en: Search bar is already full
eu: Bilaketa-barra beteta dago jadanik

en: Search enabled
eu: Bilaketa gaituta

en: Selected
eu: Hautatua

en: Selected index
eu: Hautatutako indizea

en: Selected page
eu: Hautatutako orria

en: Selection mode
eu: Hautapen modua

en: Separator
eu: Bereizlea

en: Set the current value as the subtitle
eu: Ezarri uneko balioa azpititulu gisa

en: Shortcut widget
eu: Lasterbideen trepeta

en: Show Close Button
eu: Erakutsi 'Itxi' botoia

en: Show decorations
eu: Erakutsi apaingarriak

en: Show enable switch
eu: Erakutsi gaitzeko aldatzailea

en: Show symbols
eu: Erakutsi ikurrak

en: Spacing
eu: Tartea

en: Spacing between pages
eu: Orrien arteko tartea

en: Stack
eu: Pila

en: Start action
eu: Hasierako ekintza

en: Start action widget
eu: Hasierako ekintzaren trepeta

en: Subtitle
eu: Azpititulua

en: Swipe to Close
eu: Lerratu ixteko

en: Swipe to Open
eu: Lerratu irekitzeko

en: Swipeable
eu: Lerragarria

en: Symbolic size to use for named icon
eu: Tamaina sinbolikoa izendun ikonoan erabiltzeko

en: Symbols
eu: Ikurrak

en: Symbols visible
eu: Ikurrak ikusgai

en: System supports color schemes
eu: Sistemak kolore-eskemak onartzen ditu

en: Tab Bar
eu: Fitxa-barra

en: Tab context menu model
eu: Fitxen laster-menuaren eredua

en: Tab shortcut widget
eu: Lasterbideen trepetaren fitxa

en: Tabs revealed
eu: Fitxak erakutsita

en: The amount of space between children
eu: Haurren arteko tartea

en: The amount of space between two consecutive columns
eu: Elkarren segidan dauden bi zutaberen arteko tartea

en: The amount of space between two consecutive rows
eu: Elkarren segidan dauden bi errenkadaren arteko tartea

en: The animation duration, in milliseconds
eu: Animazioaren iraupena, milisegundotan

en: The child of the page
eu: Orriaren haurra

en: The child transition animation duration, in milliseconds
eu: Haurren trantsizio-animazioaren iraupena, milisegundotan

en: The content Widget
eu: Eduki-trepeta

en: The current color scheme
eu: Uneko kolore-eskema

en: The current fold policy
eu: Uneko toleste-politika

en: The current reveal transition progress
eu: Uneko erakustaldi-trantsizioaren aurrerapena

en: The currently selected page
eu: Unean hautatutako orria

en: The decoration layout does not apply to header bars which do not show window controls
eu: Apaingarri-diseinua ez zaie aplikatzen leiho-kontrolak erakusten ez dituzten goiburu-barrei

en: The description to be displayed below the title
eu: Izenburuaren azpian bistaratuko den deskribapena

en: The desired number of subtitle lines
eu: Azpititulu-lerroen kopuru desiratua

en: The desired number of title lines
eu: Izenburu-lerroen kopuru desiratua

en: The end action widget
eu: Amaierako ekintzaren trepeta

en: The entry widget connected to the keypad
eu: Zenbakizko teklatuarekin konektatutako sarrerako trepeta

en: The flap position
eu: Hegalaren posizioa

en: The flap widget
eu: Hegal-trepeta

en: The fold transition animation duration, in milliseconds
eu: Tolestearen trantsizio-animazioaren iraupena, milisegundotan

en: The horizontal alignment, from 0 (start) to 1 (end)
eu: Lerrokatze horizontala, 0 baliotik hasi (hasiera) 1 balioraino (amaitu)

en: The icon of the page
eu: Orriaren ikonoa

en: The index of the child in the parent
eu: Haurraren indizea gurasoan

en: The index of the selected item
eu: Hautatutako elementuaren indizea

en: The keypad digit of the button
eu: Botoiaren zenbakizko teklatuko digitua

en: The keypad symbols of the button. The first symbol is used as the digit
eu: Botoiaren zenbakizko teklatuko ikurrak. Lehen ikurra digitu gisa erabiliko da

en: The layout for window decorations
eu: Leiho-apaingarrien diseinua

en: The maximum size allocated to the child
eu: Haurrari esleitutako gehieneko tamaina

en: The mode transition animation duration, in milliseconds
eu: Moduen trantsizio-animazioaren iraupena, milisegundotan

en: The name of the child page
eu: Orri haurraren izena

en: The name of the icon to be used
eu: Erabiliko den ikonoaren izena

en: The name of the widget currently visible
eu: Unean ikusgai dagoen trepetaren izena

en: The name of the widget currently visible when the children are stacked
eu: Haurrak pilatuta daudenean ikusgai dagoen trepetaren izena

en: The number of pages in the tab view
eu: Fitxa-bistaren orri kopurua

en: The number of pinned pages in the tab view
eu: Fitxa-orrian ainguratuta dauden orrien kopurua

en: The parent page of the page
eu: Orriaren orri gurasoa

en: The policy to determine the mode to use
eu: Erabiliko den modua zehazten duen politika

en: The policy to horizontally align the center widget
eu: Trepeta horizontalean erdian lerrokatzeko politika

en: The preferred place to ellipsize the string, if the narrow mode label does not have enough room to display the entire string
eu: Katea elipsi gisa jartzeko leku hobetsia, etiketak ez badu nahikoa toki kate osoa bistaratzeko.

en: The reveal transition animation duration, in milliseconds
eu: Erakustaldiaren trantsizio-animazioaren iraupena, milisegundotan

en: The separator widget
eu: Bereizle-trepeta

en: The size from which the clamp will tighten its grip on the child
eu: Finkagailuak haurra zein tamainatik aurrera estutuko duen

en: The start action widget
eu: Hasierako ekintzaren trepeta

en: The subtitle for this row
eu: Errenkada honen azpititulua

en: The subtitle to display
eu: Bistaratuko den azpititulua

en: The swipeable the swipe tracker is attached to
eu: Lerratze-aztarnaria zein lerragarriri erantsita dagoen

en: The title of the page
eu: Orriaren izenburua

en: The title of the preference
eu: Hobespenaren izenburua

en: The title to be displayed below the icon
eu: Ikonoaren azpian bistaratuko den izenburua

en: The title to display
eu: Bistaratuko den titulua

en: The tooltip of the page
eu: Orriaren argibidea

en: The transition animation duration, in milliseconds
eu: Trantsizio-animazioaren iraupena, milisegundotan

en: The type of animation used for reveal and fold transitions
eu: Erakusteko eta tolesteko trantsizioetan erabiliko den animazio mota

en: The type of animation used to transition
eu: Trantsizioan erabilitako animazio mota

en: The type of animation used to transition between children
eu: Haurren arteko trantsizioan erabiliko den animazio mota

en: The type of animation used to transition between modes and children
eu: Moduen eta haurren arteko trantsizioetan erabiliko den animazio mota

en: The vertical alignment, from 0 (top) to 1 (bottom)
eu: Lerrokatze bertikala, 0 baliotik (goian) 1 baliora (behean)

en: The view the tab bar controls.
eu: Fitxa-barrak kontrolatzen duen bista.

en: The widget currently visible
eu: Unean ikusgai dagoen trepeta

en: The widget currently visible in the squeezer
eu: Zukugailuan unean ikusgai dagoen trepeta

en: The widget currently visible when the leaflet is folded
eu: Eskuorria tolestuta dagoenean ikusgai dagoen trepeta

en: The widget currently visible when the widget is folded
eu: Trepeta tolestuta dagoenean ikusgai dagoen trepeta

en: The widget shown after the tabs
eu: Fitxen ondoren erakutsiko den trepeta

en: The widget shown before the tabs
eu: Fitxak baino lehen erakutsiko den trepeta

en: The widget the shadow will be drawn for
eu: Itzala marraztuko zaion trepeta

en: The widget to be activated when the row is activated
eu: Errenkada aktibatzen denean aktibatuko den trepeta

en: This property does not apply when a custom title is set
eu: Propietatea ez da aplikatzen titulu pertsonalizatua ezarrita dagoenean

en: This property only applies when the leaflet is folded
eu: Propietate hau eskuorria tolestuta dagoenean soilik aplikatzen da

en: Tightening threshold
eu: Estutze-atalasea

en: Title
eu: Titulua

en: Title visible
eu: Izenburua ikusgai

en: Tooltip
eu: Argibidea

en: Transition Type
eu: Trantsizio mota

en: Transition duration
eu: Trantsizioaren iraupena

en: Transition running
eu: Trantsizioa exekutatzen

en: Transition type
eu: Trantszio mota

en: Try a different search.
eu: Saiatu bestelako bilaketa batekin.

en: Untitled page
eu: Izenbururik gabeko orrialdea

en: Use markup
eu: Erabili markaketa

en: Use subtitle
eu: Erabili azpititulua

en: Use underline
eu: Erabili azpimarra

en: Vertically homogeneous
eu: Bertikalean homogeneoa

en: Vertically homogeneous folded
eu: Toleste homogeneoa bertikalean

en: Vertically homogeneous sizing
eu: Bertikalean tamaina homogeneoa ezartzea

en: Vertically homogeneous sizing when the leaflet is folded
eu: Bertikalean tamaina homogeneoa ezartzea eskuorria tolestuta dagoenean

en: Vertically homogeneous sizing when the leaflet is unfolded
eu: Bertikalean tamaina homogeneoa ezartzea eskuorria tolestu gabe dagoenean

en: Vertically homogeneous sizing when the widget is folded
eu: Bertikalean tamaina homogeneoa ezartzea trepeta tolestuta dagoenean

en: Vertically homogeneous sizing when the widget is unfolded
eu: Bertikalean tamaina homogeneoa ezartzea trepeta tolestu gabe dagoenean

en: View
eu: Ikusi

en: View switcher enabled
eu: Ikuspegi-aldatzailea gaituta

en: Visible child
eu: Haur ikusgaia

en: Whether a page is being transferred
eu: Orri bat transferitzen ari den ala ez

en: Whether or not swipe gesture can be used to switch from a subpage to the preferences
eu: Lerratze-keinua azpiorrialde batetik hobespenetara aldatzeko erabili daitekeen ala ez

en: Whether or not swipe gesture can be used to switch to the next child
eu: Lerratze-keinua hurrengo haurrera aldatzeko erabili daitekeen ala ez

en: Whether or not swipe gesture can be used to switch to the previous child
eu: Lerratze-keinua aurreko haurrera aldatzeko erabili daitekeen ala ez

en: Whether or not the child transition is currently running
eu: Haurren trantsizioa exekutatzen ari den ala ez

en: Whether or not the size should smoothly change when changing between differently sized children
eu: Tamaina leunki aldatuko den ala ez, tamaina desberdineko umeen artean aldatzean

en: Whether or not the title bar is in selection mode
eu: Izenburu-barra hautapen moduan dagoen ala ez

en: Whether or not the transition is currently running
eu: Unean trantsizioa exekutatzen ari den ala ez

en: Whether search is enabled
eu: Bilaketa gaituta dagoen ala ez

en: Whether swipe direction is reversed
eu: Lerratze-norabidea alderantzikatuta dagoen ala ez

en: Whether tabs expand to full width
eu: Fitxak zabalera osora zabalduko diren ala ez

en: Whether tabs use inverted layout
eu: Fitxak alderantzizko diseinua erabiliko duten ala ez

en: Whether the application is using dark appearance
eu: Aplikazioa itxura iluna erabiltzen ari den ala ez

en: Whether the application is using high contrast appearance
eu: Aplikazioa kontraste altuko itxura erabiltzen ari den ala ez

en: Whether the child can be navigated to
eu: Haurrera nabigatu daitekeen ala ez

en: Whether the child can be picked or should be ignored when looking for the child fitting the available size best
eu: Haurra aukeratu daitekeen ala ez ikusiarena egin behar zaion erabilgarri dagoen tamaina ondoen betetzen duen haurra bilatzean

en: Whether the decoration-layout property has been set
eu: Apaingarri-diseinuaren propietatea ezarri den ala ez

en: Whether the elements of the group should all receive the full decoration
eu: Taldearen elementu guztiek apaingarri guztiak jasoko dituzten ala ez

en: Whether the expansion is enabled
eu: Hedatzea gaituta dagoen ala ez

en: Whether the flap can be closed with a swipe gesture
eu: Hegala lerratze-keinu batekin itxiko den ala ez

en: Whether the flap can be opened with a swipe gesture
eu: Hegala lerratze-keinu batekin irekiko den ala ez

en: Whether the flap is currently folded
eu: Hegala tolestuta dagoen ala ez

en: Whether the flap is locked
eu: Hegala blokeatuta dagoen ala ez

en: Whether the flap is modal
eu: Hegala modala den ala ez

en: Whether the flap is revealed
eu: Hegala erakutsiko den ala ez

en: Whether the hash, plus, and asterisk symbols should be visible
eu: Traolaren, plusaren eta asteriskoaren ikurrak ikusgai egon behar duten ala ez

en: Whether the indicator icon is activatable
eu: Adierazle-ikonoa aktibagarria den ala ez

en: Whether the letters below the digits should be visible
eu: Digituen azpiko letrak ikusiko diren ala ez

en: Whether the page is loading
eu: Orria kargatzen ari den ala ez

en: Whether the page is pinned
eu: Orria ainguratuta dagoen ala ez

en: Whether the page is selected
eu: Orria hautatuta dagoen ala ez

en: Whether the page needs attention
eu: Orriak arreta behar duen ala ez

en: Whether the row is expanded
eu: Errenkada hedatuta dagoen ala ez

en: Whether the search mode is on and the search bar shown
eu: Bilaketa-modua gaituta dagoen eta bilaketa-barra bistan dagoen ala ez

en: Whether the second line of symbols should be shown or not
eu: Ikurren bigarren lerroa erakutsiko den ala ez

en: Whether the swipe tracker processes events
eu: Lerratze-aztarnariak gertaerak prozesatzen dituen ala ez

en: Whether the switch enabling the expansion is visible
eu: Hedatzea gaitzen duen aldatzailea ikusgai dagoen ala ez

en: Whether the system supports color schemes
eu: Sistemak kolore-eskemak onartzen dituen ala ez

en: Whether the tab bar is overflowing
eu: Fitxak gainezka egiten duen ala ez

en: Whether the tabs are currently revealed
eu: Fitxak erakutsi diren ala ez

en: Whether the tabs automatically hide
eu: Fitxak automatikoki ezkutatuko diren ala ez

en: Whether the title label is visible
eu: Izenburu-etiketa ikusgai dagoen ala ez

en: Whether the view switcher is enabled
eu: Ikuspegi-aldatzailea gaituta dagoen ala ez

en: Whether the view switcher is revealed
eu: Ikuspegi-aldatzailea erakusten den ala ez

en: Whether the widget can be swiped
eu: Trepeta lerratu daitekeen ala ez

en: Whether the widget is folded
eu: Trepeta tolestuta dagoen ala ez

en: Whether the widget will respond to scroll wheel events
eu: Trepetak korritze-gurpilaren gertaerei erantzungo dien ala ez

en: Whether to allow dragging with mouse pointer
eu: Saguaren erakuslearekin arrastatzea onartzen den ala ez

en: Whether to allow swiping for more than one page at a time
eu: Aldi bakoitzean orri bat baino gehiago lerratzea onartzen den ala ez

en: Whether to allow swiping for more than one snap point at a time
eu: Aldi bakoitzean atxikitze-puntu bat baino gehiagorentzat lerratzea onartzen den ala ez

en: Whether to reserve space for a subtitle
eu: Azpititulu baterako tokia utziko den ala ez

en: Whether to show the close button in the toolbar
eu: Tresna-barran 'Itxi' botoia erakutsiko den ala ez

en: Whether to show window decorations
eu: Leiho-apaingarriak erakutsiko diren ala ez

en: Whether to use markup for the title and description
eu: Markaketa erabiliko den ala ez izenburuan eta deskribapenean

en: Widget
eu: Trepeta

en: X align
eu: X lerrokatzea

en: Y align
eu: Y lerrokatzea
