mutter master - en to eu translation catalogue (145 entries)

en: %s (on %s)
eu: %s (%s)

en: Activate the window menu
eu: Aktibatu leiho-menua

en: Add persistent virtual monitor (WxH or WxH@R)
eu: Gehitu pantaila birtual iraunkorra (WxH edo WxH@R)

en: Allow X11 grabs to lock keyboard focus with Xwayland
eu: Baimendu X11 kapturak teklatu-fokua blokeatzeko Xwayland-ekin

en: Allow all keyboard events to be routed to X11 “override redirect” windows with a grab when running in Xwayland. This option is to support X11 clients which map an “override redirect” window (which do not receive keyboard focus) and issue a keyboard grab to force all keyboard events to that window. This option is seldom used and has no effect on regular X11 windows which can receive keyboard focus under normal circumstances. For a X11 grab to be taken into account under Wayland, the client must also either send a specific X11 ClientMessage to the root window or be among the applications allowed in key “xwayland-grab-access-rules”.
eu: Onartu teklatu-gertaera guztiak X11 “override redirect” leihoetara bidera daitezen Xwayland-en exekutatzean. Aukera honek “override redirect” leiho bat (teklatu-fokua jasotzen ez duena) mapatzen duten eta teklatu-gertaera guztiak leiho horretara behartzen dituen teklatu-harrapatze bat bidaltzen duten X11 bezeroei euskarria emateko da. Aukera hori gutxitan erabiltzen da eta ez du eraginik X11 leiho arruntetan, horiek teklatuaren fokua modu normalean jasotzen baitute. X11 harrapatze bat Wayland pean kontuan har dadin, bezeroak ere X11 ClientMessage mezu espezifiko bat bidali behar dio erro-leihoari edo “xwayland-grab-access-rules” gakoan onartuta dauden aplikazioen artean egon behar du.

en: Another compositing manager is already running on screen %i on display “%s”.
eu: Dagoeneko beste konposatze-kudeatzailea ari da exekutatzen “%2$s” pantailako %1$i. monitorean.

en: Attach modal dialogs
eu: Erantsi elkarrizketa-koadro modala

en: Auto maximize nearly monitor sized windows
eu: Maximizatu automatikoki monitorearen tamainaren gertuko leihoak

en: Bell event
eu: Soinuaren gertaera

en: Built-in display
eu: Bertako pantaila

en: Cancel tab popup
eu: Utzi laster-fitxa

en: Close window
eu: Itxi leihoa

en: Compositor
eu: Konposatzailea

en: Delay focus changes until the pointer stops moving
eu: Atzeratu fokuaren aldaketa erakuslea mugitzeari utzi arte

en: Determines whether the use of popup and highlight frame should be disabled for window cycling.
eu: Leihoen artean aldatzean laster-leiho eta nabarmentzeko markoen erabilpena desgaitu behar den edo ez zehazten du.

en: Determines whether workspace switching should happen for windows on all monitors or only for windows on the primary monitor.
eu: Laneko areaz aldatzean pantaila guztietako leihoei eragingo dien edo pantaila nagusiko leihoei soilik zehazten du.

en: Determines whether workspaces are managed dynamically or whether there’s a static number of workspaces (determined by the num-workspaces key in org.gnome.desktop.wm.preferences).
eu: Laneko areak dinamikoki kudeatzen diren edo laneko areak kopuru estatikoa (“org.gnome.desktop.wm.preferences“-eko “num-workspaces” gakoak zehazten du) daukan zehazten du .

en: Disable connection to session manager
eu: Desgaitu saio-kudeatzailearen konexioa

en: Disable selected X extensions in Xwayland
eu: Desgaitu hautatutako X hedapenak Xwayland-en

en: Display “%s” already has a window manager; try using the --replace option to replace the current window manager.
eu: “%s” pantailak badu leiho-kudeatzailea; erabili --replace aukera uneko leiho-kudeatzailea ordezteko.

en: Draggable border width
eu: Ertz arrastragarriaren zabalera

en: Enable edge tiling when dropping windows on screen edges
eu: Gaitu lauzatzea leihoak pantailaren ertzetan jaregitean

en: Enable experimental features
eu: Gaitu eginbide esperimentalak

en: Failed to initialize GDK
eu: Huts egin du GDK hasieratzeak

en: Failed to open X Window System display “%s”
eu: Huts egin du X Window sistemaren “%s“ pantaila irekitzean

en: Format %s not supported
eu: %s formatua ez da onartzen

en: Hide all normal windows
eu: Ezkutatu leiho arrunt guztiak

en: Hide window
eu: Ezkutatu leihoa

en: If enabled, dropping windows on vertical screen edges maximizes them vertically and resizes them horizontally to cover half of the available area. Dropping windows on the top screen edge maximizes them completely.
eu: Gaituta egonez gero, pantailaren ertz bertikaletan leihoak jaregiteak hauek bertikalean maximizatuko dira, eta horizontalean tamainaz aldatuko dira area erabilgarriaren erdia estaltzeko. Pantailaren goiko ertzean leihoak jaregitean, hauek erabat maximizatuko dira.

en: If enabled, new windows that are initially the size of the monitor automatically get maximized.
eu: Gaituta badago, ia monitorearen tamainara iristen diren leiho berriak automatikoki maximizatuko ditu.

en: If set to true, and the focus mode is either “sloppy” or “mouse” then the focus will not be changed immediately when entering a window, but only after the pointer stops moving.
eu: TRUE (egia) gisa ezartzen bada, eta fokuaren modua “sloppy” edo “mouse” bada, fokua ez da berehala aldatuko leiho batean sartzean baizik eta soilik erakuslea gelditzean.

en: Initialize session from savefile
eu: Hasieratu saioa babes-fitxategitik

en: List the resource names or resource class of X11 windows either allowed or not allowed to issue X11 keyboard grabs under Xwayland. The resource name or resource class of a given X11 window can be obtained using the command “xprop WM_CLASS”. Wildcards “*” and jokers “?” in the values are supported. Values starting with “!” are denied, which has precedence over the list of values allowed, to revoke applications from the default system list. The default system list includes the following applications: “@XWAYLAND_GRAB_DEFAULT_ACCESS_RULES@” Users can break an existing grab by using the specific keyboard shortcut defined by the keybinding key “restore-shortcuts”.
eu: Zerrendatu Xwayland pean X11 teklatu-kapturak bidaltzea onartuta duten edo ez duten X11 leihoen baliabide-izenak edo baliabide-klaseak. X11 leiho baten baliabide-izena edo baliabide-klasea “xprop WM_CLASS” komandoa erabilita eskuratu daiteke. “*” eta “?” komodinak onartzen diren balioetan. Hasieran “!” duten balioak ukatuta daude, eta horrek lehentasuna du onartutakoen aurretik sistema-zerrenda lehenetsiko aplikazioak bertan behera uzteko. Sistema-zerrenda lehenetsiak honako aplikazioak ditu: “@XWAYLAND_GRAB_DEFAULT_ACCESS_RULES@” Erabiltzaileek edozein kaptura hautsi dezakete “restore-shortcuts” lotura-teklan definitutako lasterbideak erabilita.

en: Lower window below other windows
eu: Beheratu leihoa beste leihoen azpira

en: Make X calls synchronous
eu: Bihurtu X dei sinkroniko

en: Maximize window
eu: Maximizatu leihoa

en: Maximize window horizontally
eu: Maximizatu leihoa horizontalean

en: Maximize window vertically
eu: Maximizatu leihoa bertikalean

en: Mode Switch (Group %d)
eu: Modu aldaketa (%d taldea)

en: Mode Switch: Mode %d
eu: Modu aldaketa: %d modua

en: Modifier to use for extended window management operations
eu: Aldatzailea leihoak kudeatzeko eragiketa hedatuetan erabiltzeko

en: Modifier to use to locate the pointer
eu: Erakuslea kokatzeko erabiliko den aldatzailea

en: Move to workspace above
eu: Eraman gaineko laneko areara

en: Move to workspace below
eu: Eraman azpiko laneko areara

en: Move to workspace on the left
eu: Eraman ezkerreko laneko areara

en: Move to workspace on the right
eu: Eraman eskuineko laneko areara

en: Move window
eu: Aldatu leihoa lekuz

en: Move window one monitor down
eu: Eraman leihoa monitore bat behera

en: Move window one monitor to the left
eu: Eraman leihoa monitore bat ezkerrera

en: Move window one monitor to the right
eu: Eraman leihoa monitore bat eskuinera

en: Move window one monitor up
eu: Eraman leihoa monitore bat gora

en: Move window one workspace down
eu: Eraman leihoa laneko area bat behera

en: Move window one workspace to the left
eu: Eraman leihoa laneko area bat ezkerrera

en: Move window one workspace to the right
eu: Eraman leihoa laneko area bat eskuinera

en: Move window one workspace up
eu: Eraman leihoa laneko area bat gora

en: Move window to last workspace
eu: Eraman leihoa azkeneko laneko areara

en: Move window to workspace 1
eu: Eraman leihoa 1. laneko areara

en: Move window to workspace 2
eu: Eraman leihoa 2. laneko areara

en: Move window to workspace 3
eu: Eraman leihoa 3. laneko areara

en: Move window to workspace 4
eu: Eraman leihoa 4. laneko areara

en: Mutter plugin to use
eu: Mutter-en osagaia erabiltzeko

en: Mutter was compiled without support for verbose mode
eu: Mutter modu xehatuaren euskarririk gabe konpilatu da

en: Navigation
eu: Nabigazioa

en: No tab popup
eu: Laster-fitxarik ez

en: Number of milliseconds a client has to respond to a ping request in order to not be detected as frozen. Using 0 will disable the alive check completely.
eu: Bezero batek ping eskari bati erantzuteko duen milisegundo kopurua, izoztutzat hartu baino lehen. Erabiltzen den balioa 0 bada, bizirik egotearen egiaztatzea erabat desgaituko da.

en: Place new windows in the center
eu: Jarri leiho berriak zentroan

en: Print version
eu: Bistaratu bertsioa

en: Privacy Screen Disabled
eu: Pribatutasun-pantaila desgaituta

en: Privacy Screen Enabled
eu: Pribatutasun-pantaila gaituta

en: Raise window above other windows
eu: Goratu leihoa beste leihoen gainera

en: Raise window if covered, otherwise lower it
eu: Goratu leihoa beste leiho batek estaltzen badu, bestela beheratu

en: Re-enable shortcuts
eu: Gaitu berriro laster-teklak

en: Replace the running window manager
eu: Ordeztu exekutatzen dagoen leiho-kudeatzailea

en: Resize window
eu: Aldatu leihoaren tamaina

en: Restore the keyboard shortcuts
eu: Leheneratu laster-teklak

en: Restore window
eu: Leheneratu leihoa

en: Rotates the built-in monitor configuration
eu: Biratu barneko monitorearen konfigurazioa

en: Run as a full display server, rather than nested
eu: Exekutatu pantaila-zerbitzari oso bezala, habiaratuta baino

en: Run as a headless display server
eu: Exekutatu bururik gabeko pantaila-zerbitzari gisa

en: Run as a nested compositor
eu: Exekutatu habiaratutako konposatzaile gisa

en: Run as a wayland compositor
eu: Exekutatu wayland konposatzaile gisa

en: Run wayland compositor without starting Xwayland
eu: Exekutatu waylan konposatzailea Xwayland abiarazi gabe

en: Run with X11 backend
eu: Exekutatu X11 motorra erabilita

en: Screen %d on display “%s” is invalid
eu: %d pantaila, “%s” bistakoa, ez da baliozkoa

en: Select window from tab popup
eu: Hautatu leihoa laster-fitxatik

en: Show on-screen help
eu: Erakutsi pantailako laguntzan

en: Show the run command prompt
eu: Erakutsi gonbitea komandoa exekutatzeko

en: Specify Wayland display name to use
eu: Zehaztu erabiliko den Wayland pantailaren izena

en: Specify session management ID
eu: Zehaztu saio-kudeatzailearen IDa

en: Switch applications
eu: Aldatu aplikazioz

en: Switch directly to previous system control
eu: Aldatu zuzenean aurreko sistemaren kontrolera

en: Switch directly to previous window
eu: Aldatu zuzenean aurreko leihora

en: Switch directly to previous window of an app
eu: Aldatu zuzenean aplik. baten aurreko leihora

en: Switch monitor
eu: Aldatu monitorea

en: Switch monitor configurations
eu: Aldatu monitorearen konfigurazioak

en: Switch system controls
eu: Aldatu sistemaren kontrolak

en: Switch system controls directly
eu: Aldatu sistemaren kontrolak zuzenean

en: Switch to VT 1
eu: Aldatu 1. TBra

en: Switch to VT 10
eu: Aldatu 10. TBra

en: Switch to VT 11
eu: Aldatu 11. TBra

en: Switch to VT 12
eu: Aldatu 12. TBra

en: Switch to VT 2
eu: Aldatu 2. TBra

en: Switch to VT 3
eu: Aldatu 3. TBra

en: Switch to VT 4
eu: Aldatu 4. TBra

en: Switch to VT 5
eu: Aldatu 5. TBra

en: Switch to VT 6
eu: Aldatu 6. TBra

en: Switch to VT 7
eu: Aldatu 7. TBra

en: Switch to VT 8
eu: Aldatu 8. TBra

en: Switch to VT 9
eu: Aldatu 9. TBra

en: Switch to last workspace
eu: Aldatu azkeneko laneko areara

en: Switch to previous application
eu: Aldatu aurreko aplikaziora

en: Switch to previous system control
eu: Aldatu aurreko sistemaren kontrolera

en: Switch to previous window
eu: Aldatu aurreko leihora

en: Switch to previous window of an application
eu: Aldatu aplikazio baten aurreko leihora

en: Switch to workspace 1
eu: Aldatu 1. laneko areara

en: Switch to workspace 2
eu: Aldatu 2. laneko areara

en: Switch to workspace 3
eu: Aldatu 3. laneko areara

en: Switch to workspace 4
eu: Aldatu 4. laneko areara

en: Switch windows
eu: Aldatu leihoz

en: Switch windows directly
eu: Aldatu leihoa zuzenean

en: Switch windows of an app directly
eu: Aldatu aplikazio baten leihoa zuzenean

en: Switch windows of an application
eu: Aldatu aplikazio baten leihoen artean

en: System
eu: Sistema

en: The amount of total draggable borders. If the theme’s visible borders are not enough, invisible borders will be added to meet this value.
eu: Ertz arrastragarri guztien kopurua. Gaiaren ertz ikusgaiak ez badira nahikoak, ertz ikusezinak gehituko dira balio honekin bat etortzeko.

en: This key will initiate the “locate pointer” action.
eu: Gako honek “kokatu erakuslea” ekintza abiarazten du.

en: This key will initiate the “overlay”, which is a combination window overview and application launching system. The default is intended to be the “Windows key” on PC hardware. It’s expected that this binding either the default or set to the empty string.
eu: Gako honek “overlay” (gainjarria) hasieratuko du: hau leihoaren ikuspegi orokorraren eta aplikazioa abiarazteko sistemaren arteko konbinazioa da. Lehenetsi gisa, PC ordenagailuko “Windows tekla” da. Tekla konbinazio hau lehenetsia izatea edo kate huts gisa ezartzea da.

en: This option disables the selected X extensions in Xwayland if Xwayland was built with support for those X extensions. This option has no effect if Xwayland was built without support for the selected extensions. Xwayland needs to be restarted for this setting to take effect.
eu: Aukera honek hautatutako X hedapenak desgaitzen ditu Xwayland aplikazioan, Xwayland X hedapen horien euskarriarekin eraiki bada. Aukera honek ez du eraginik Xwayland hautatutako hedapenen euskarririk gabe eraiki bada. Xwayland berrabiarazi behar da ezarpen hau indarrean sartzeko.

en: Timeout for check-alive ping
eu: Bizirik egotearen ping-aren denbora-muga

en: To enable experimental features, add the feature keyword to the list. Whether the feature requires restarting the compositor depends on the given feature. Any experimental feature is not required to still be available, or configurable. Don’t expect adding anything in this setting to be future proof. Currently possible keywords: • “scale-monitor-framebuffer” — makes mutter default to layout logical monitors in a logical pixel coordinate space, while scaling monitor framebuffers instead of window content, to manage HiDPI monitors. Does not require a restart. • “kms-modifiers” — makes mutter always allocate scanout buffers with explicit modifiers, if supported by the driver. Requires a restart. • “rt-scheduler” — makes mutter request a low priority real-time scheduling. Requires a restart. • “autoclose-xwayland” — automatically terminates Xwayland if all relevant X11 clients are gone. Requires a restart.
eu: Eginbide esperimentalak gaitzeko, gehitu eginbidearen gako-hitza zerrendari. Eginbideak konposatzailea berrabiaraztea behar duen edo ez, emandako eginbidearen araberakoa da. Ez da derrigorrezkoa edozein eginbide esperimental eskuragarri edo konfiguragarri egotea. Ez uste ezarpen honetan edozer gehitzeak etorkizunean funtzionatuko duenik. Uneko gako erabilgarriak: • “scale-monitor-framebuffer” — honek mutterrek monitore logikoak espazioaren koordenatuko pixel logikoetan diseina dezan eragiten du, leihoaren edukiaren ordez monitorearen framebufferra eskalatuta, HiDPI monitoreak kudeatzeko. Ez da sistema berrabiarazi behar. • “rt-scheduler” — muterrek lehentasun baxuko denbora errealeko programazioa eska dezan eragiten du. • “autoclose-xwayland” — Xwayland automatikoki amaitzen du X11 bezero esanguratsu guztiak itxi badira. Ez da sistema berrabiarazi behar.

en: Toggle fullscreen mode
eu: Txandakatu pantaila osoaren modua

en: Toggle maximization state
eu: Txandakatu maximizatze-egoera

en: Toggle window on all workspaces or one
eu: Txandakatu leihoa laneko area guztietan edo bakar batean egotea

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Unknown Display
eu: Pantaila ezezaguna

en: View split on left
eu: Ikusi zatia ezkerrean

en: View split on right
eu: Ikusi zatia eskuinean

en: When true, instead of having independent titlebars, modal dialogs appear attached to the titlebar of the parent window and are moved together with the parent window.
eu: True (egia) bada, titulu-barra independenteak eduki ordez, elkarrizketa-koadro modalak agertuko dira leiho gurasoko titulu-barrari erantsita eta leiho gurasoarekin batera mugituko dira.

en: When true, the new windows will always be put in the center of the active screen of the monitor.
eu: TRUE (egia) denean, leiho berriak beti jarriko dira monitorearen pantaila aktiboaren zentroan.

en: Windows
eu: Leihoak

en: Workspace %d
eu: %d. laneko area

en: Workspace switched
eu: Laneko area aldatu da

en: Workspaces are managed dynamically
eu: Laneko areak dinamikoki kudeatzen dira

en: Workspaces only on primary
eu: Laneko areak soilik nagusian

en: X Display to use
eu: X pantaila erabiltzeko

en: Xwayland applications allowed to issue keyboard grabs
eu: Teklatu-kapturak bidaltzeko baimena duten Xwayland aplikazioak
