orca master - en to eu translation catalogue (1865 entries)

en:  %d column |  %d columns
eu[0]:  Zutabe %d
eu[1]:  %d zutabe

en:  dot dot dot
eu:  puntu puntu puntu

en:  subscript %s
eu:  azpiindizeko %s

en:  superscript %s
eu:  goi-indizeko %s

en: %(count)d %(repeatChar)s character | %(count)d %(repeatChar)s characters
eu[0]: Karaktere %(count)d: %(repeatChar)s
eu[1]: %(count)d karaktere: %(repeatChar)s

en: %(count)d Screen reader shortcut for %(application)s found. | %(count)d Screen reader shortcuts for %(application)s found.
eu[0]: Pantaila-irakurlearen lasterbide %(count)d aurkituta %(application)s(r)entzako.
eu[1]: Pantaila-irakurlearen %(count)d lasterbide aurkituta %(application)s(r)entzako.

en: %(index)d of %(total)d
eu: %(index)d / %(total)d

en: %(index)d of %(total)d item selected | %(index)d of %(total)d items selected
eu[0]: %(index)d / %(total)d elementu hautatuta
eu[1]: %(index)d / %(total)d elementu hautatuta

en: %(role)s level %(level)d
eu: %(role)s %(level)d. maila

en: %(uri)s link to %(file)s
eu: %(uri)s esteka %(file)s(e)ra

en: %.2f kilobytes
eu: %.2f kilobyte

en: %.2f megabytes
eu: %.2f megabyte

en: %H hours and %M minutes
eu: %H ordu eta %M minutu

en: %H hours, %M minutes and %S seconds
eu: %H ordu, %M minutu eta %S segundo

en: %d Screen reader default shortcut found. | %d Screen reader default shortcuts found.
eu[0]: Pantaila-irakurlearen lasterbide lehenetsi %d aurkituta.
eu[1]: Pantaila-irakurlearen %d lasterbide lehenetsi aurkituta.

en: %d byte | %d bytes
eu[0]: Byte %d
eu[1]: %d byte

en: %d character too long | %d characters too long
eu[0]: Karaktere %d luzeegi
eu[1]: %d karaktere luzeegi

en: %d column | %d columns
eu[0]: Zutabe %d
eu[1]: %d zutabe

en: %d file found | %d files found
eu[0]: Fitxategi %d aurkitu da
eu[1]: %d fitxategi aurkitu dira

en: %d form | %d forms
eu[0]: Inprimaki %d
eu[1]: %d inprimaki

en: %d heading | %d headings
eu[0]: Izenburu %d
eu[1]: %d izenburu

en: %d item | %d items
eu[0]: Elementu %d
eu[1]: %d elementu

en: %d item found | %d items found
eu[0]: Elementu %d aurkitu da
eu[1]: %d elementu aurkitu dira

en: %d landmark | %d landmarks
eu[0]: Erreferentzia-puntu %d
eu[1]: %d erreferentzia-puntu

en: %d message.
     | %d messages.
eu[0]: Mezu %d.
eu[1]: %d mezu.

en: %d percent of document read | %d percent of document read
eu[0]: Dokumentuaren ehuneko %d irakurri da
eu[1]: Dokumentuaren ehuneko %d irakurri da

en: %d percent. | %d percent.
eu[0]: Ehuneko %d.
eu[1]: Ehuneko %d.

en: %d space | %d spaces
eu[0]: zuriune %d
eu[1]: %d zuriune

en: %d tab | %d tabs
eu[0]: tabulazio %d
eu[1]: %d tabulazio

en: %d table | %d tables
eu[0]: taula %d
eu[1]: %d taula

en: %d unfocused dialog | %d unfocused dialogs
eu[0]: Fokurik gabeko elkarrizketa-koadro %d
eu[1]: Fokurik gabeko %d elkarrizketa-koadro

en: %d unvisited link | %d unvisited links
eu[0]: Bisitatu gabeko esteka %d
eu[1]: Bisitatu gabeko %d esteka

en: %d value | %d values
eu[0]: Balio %d
eu[1]: %d balio

en: %d visited link | %d visited links
eu[0]: Bisitatutako esteka %d
eu[1]: Bisitatutako %d esteka

en: %s default voice
eu: %s ahots lehenetsia

en: %s link
eu: %s esteka

en: (%d dialog) | (%d dialogs)
eu[0]: (Elkarrizketa-koadro %d)
eu[1]: (%d elkarrizketa-koadro)

en: 0 items
eu: 0 elementu

en: A ACUTE
eu: A ZORROTZA

en: A CIRCUMFLEX
eu: A ZIRKUNFLEXUA

en: A GRAVE
eu: A KAMUTSA

en: A RING
eu: A ERAZTUNDUNA

en: A TILDE
eu: A TILETDUNA

en: A UMLAUT
eu: A DIERESIDUNA

en: A channel only if its _window is active
eu: Kanal bat (bere _leihoa soilik badago aktibo)

en: Active _Profile:
eu: _Profil aktiboa:

en: Actual String
eu: Uneko katea

en: Add bookmark
eu: Gehitu laster-marka

en: Adjust selected attribute
eu: Doitu hautatutako atributua

en: Advance live region politeness setting
eu: Eskualde aktiboaren adeitasunaren ezarpen aurreratuak

en: All cha_nnels
eu: Kanal _denak

en: All channels when an_y %s window is active
eu: Kanal guztiak _edozein %s leiho aktibo badago

en: All live regions set to off
eu: Eskualde aktibo guztiak desaktibatu dira

en: Always speak selected spreadsheet range
eu: Beti irakurri hautatutako kalkulu-orriaren barrutia

en: Announce _forms during navigation
eu: Iragarri _inprimakiak nabigazioan

en: Announce _forms in Say All
eu: Iragarri _inprimakiak 'Esan dena' aukeran

en: Announce _lists during navigation
eu: Iragarri _zerrendak nabigazioan

en: Announce _panels during navigation
eu: Iragarri _panelak nabigazioan

en: Announce _panels in Say All
eu: Iragarri _panelak 'Esan dena' aukeran

en: Announce _tables during navigation
eu: Iragarri _taulak nabigazioan

en: Announce _tables in Say All
eu: Iragarri _taulak 'Esan dena' aukeran

en: Announce block_quotes during navigation
eu: Iragarri aipu-_blokeak nabigazioan

en: Announce block_quotes in Say All
eu: Iragarri aipu-_blokeak 'Esan dena' aukeran

en: Announce cell _header
eu: Gelaxken _goiburuak irakurri behar dituen ala ez adierazten du

en: Announce land_marks during navigation
eu: Iragarri e_rreferentzia-puntuak nabigazioan

en: Announce land_marks in Say All
eu: Iragarri erreferentzia-puntuak 'Esan dena' aukeran

en: Announce li_sts in Say All
eu: Iragarri _zerrendak 'Esan dena' aukeran

en: Announce when your _buddies are typing
eu: Jakinarazi zure _lagunek idazten dutenean

en: Another screen reader process is already running for this session.
    Run “orca --replace” to replace that process with a new one.
eu: Pantaila-irakurlearen beste prozesu bat jadanik exekutatzen ari da saio honetan.
    Exekutatu "orca --replace" komandoa prozesu hura berriarekin ordezteko.

en: Append the contents under flat review to the clipboard
eu: Erantsi ikuspegi lauko edukiak arbelari

en: Appended contents to clipboard.
eu: Edukia arbelari erantsita.

en: Application
eu: Aplikazioa

en: Applies to:
eu: Honi aplikatua:

en: Arabic Grade 1
eu: Arabiera 1. maila

en: Attribute Name
eu: Atributuaren izena

en: Automatic focus mode during caret navigation
eu: Fokuaren modu automatikoa kurtsore-nabigazioan

en: Automatic focus mode during native navigation
eu: Fokuaren modu automatikoa jatorrizko nabigazioan

en: Automatic focus mode during structural navigation
eu: Fokuaren modu automatikoa egitura-nabigazioan

en: Automatically start speaking a page when it is first _loaded
eu: Hasi automatikoki irakurtzen, orria lehenengoz _kargatzean

en: Bee_p updates
eu: Bee_p eguneratzeak

en: Beginning of row.
eu: Errenkada-hasiera

en: Belgium Dutch Grade 1
eu: Belgikako nederlandera 1. maila

en: Bookmark where am I with respect to current position
eu: egin uneko posizioarekiko dudan posizioaren laster-marka

en: Bottom Left
eu: Behean ezkerrean

en: Bottom of column.
eu: Zutabe-amaiera.

en: Braille
eu: Braillea

en: Braille Bindings
eu: Braille-gailuko laster-botoiak

en: Braille Indicator
eu: Braille-adierazlea

en: Break speech into ch_unks between pauses
eu: Zatitu irakurketa _pusketatan pausen artean

en: Brie_f
eu: _Laburra

en: Browse mode
eu: Arakatzearen modua

en: Browse mode is sticky.
eu: Arakatze modua itsaskorra da.

en: Bypass mode enabled.
eu: Tekla bidaltzeko modua gaituta.

en: C CEDILLA
eu: ZE HAUTSIA

en: C_urrent location
eu: _Uneko kokapena

en: Canada French Grade 1
eu: Kanadako frantsesa 1. maila

en: Canada French Grade 2
eu: Kanadako frantsesa 2. maila

en: Cannot start the screen reader because it cannot connect to the Desktop.
eu: Ezin da pantaila-irakurlea abiarazi ezin duelako Mahaigainarekin konektatu.

en: Capitalization style set to icon.
eu: Hizki maiuskulen estiloa tonu gisa ezarrita.

en: Capitalization style set to none.
eu: Hizki maiuskulen estiloa 'bat ere ez' gisa ezarrita.

en: Capitalization style set to spell.
eu: Hizki maiuskulen estiloa letreiatzeko ezarrita.

en: Caps_Lock
eu: _Blok maius

en: Cause the current combo box to be expanded
eu: Hedatu uneko konbinazio-koadroa

en: Cell %s
eu: %s gelaxka

en: Cell spans %d column | Cell spans %d columns
eu[0]: Gelaxkak zutabe %d hartzen du
eu[1]: Gelaxkak %d zutabe hartzen ditu

en: Cell spans %d row | Cell spans %d rows
eu[0]: Gelaxkak errenkada %d hartzen du
eu[1]: Gelaxkak %d errenkada hartzen ditu

en: Change spoken number style
eu: Aldatu irakurritako zenbakien estiloa

en: Clear the dynamic column headers
eu: Garbitu zutabe-goiburu dinamikoak

en: Clear the dynamic row headers
eu: Garbitu errenkada-goiburu dinamikoak

en: Column %s selected
eu: %s zutabea hautatu da

en: Column %s unselected
eu: %s zutabea desautatu da

en: Columns %s through %s selected
eu: %s eta %s arteko zutabeak hautatu dira

en: Columns %s through %s unselected
eu: %s eta %s arteko zutabeak desautatu dira

en: Columns reordered
eu: Zutabeak berriro ordenatuta

en: Command
eu: Komandoa

en: Context is %s
eu: Hau da testuingurua: %s

en: Contraction _Table:
eu: Uzkurduraren _taula:

en: Control caret navigation
eu: Kontrolatu kurtsore-nabigazioa

en: Copied contents to clipboard.
eu: Edukia arbelean kopiatuta.

en: Copied selection to clipboard.
eu: Hautapena arbelera kopiatu da.

en: Copy the contents under flat review to the clipboard
eu: Kopiatu ikuspegi lauko edukiak arbelean

en: Could not activate the settings manager. Exiting.
eu: Ezin izan da ezarpenen kudeatzailea aktibatu. Irteten.

en: Could not find current location.
eu: Ezin izan da uneko kokapena aurkitu.

en: Cursor Position
eu: Kurtsorearen posizioan

en: Cursor Routing
eu: Kurtsorearen bideraketa

en: Cut Begin
eu: Ebaketa-hasiera

en: Cut Line
eu: Ebaki lerroa

en: Cut selection to clipboard.
eu: Ebaki hautapena arbelera

en: Cycle the debug level at run time
eu: Begiztatu exekuzio-garaiko arazketa-maila

en: Cycle to the next capitalization style
eu: Joan hurrengo maiuskula-estilora

en: Cycle to the next key echo level
eu: Joan teklen hurrengo oihartzun-mailara

en: Cycle to the next settings profile
eu: Joan hurrengo ezarpen-profilera

en: Cycle to the next speaking of punctuation level
eu: Joan hurrengo puntuazio-mailara irakurtzera

en: Czech Grade 1
eu: Txekiera 1. maila

en: D_uration (secs):
eu: I_raupena (seg):

en: Dat_e format:
eu: _Dataren formatua:

en: Decrease the speech pitch
eu: Jaitsi ahots-tonua

en: Decrease the speech rate
eu: Moteldu ahots-abiadura

en: Decrease the speech volume
eu: Jaitsi ahots-bolumena

en: Default
eu: Lehenetsia

en: Default Synthesizer
eu: Sintetizatzaile lehenetsia

en: Default button is %s
eu: Botoi lehenetsia %s da.

en: Description list with %d term | Description list with %d terms
eu[0]: Termino %d duen deskribapen-zerrena
eu[1]: %d termino dituen deskribapen-zerrenda

en: Disable _end of line symbol
eu: Desgaitu lerro amaierako ikurra

en: Display Settings
eu: Pantailaren ezarpenak

en: Display a list of blockquotes
eu: Bistaratu akipu-blokeen zerrenda bat

en: Display a list of buttons
eu: Bistaratu botoien zerrenda bat

en: Display a list of check boxes
eu: Bistaratu kontrol-laukien zerrenda bat

en: Display a list of clickables
eu: Bistaratu klikagarrien zerrenda bat

en: Display a list of combo boxes
eu: Bistaratu konbinazio-koadroen zerrenda bat

en: Display a list of entries
eu: Bistaratu sarreren zerrenda bat

en: Display a list of form fields
eu: Bistaratu inprimaki-eremuen zerrenda bat

en: Display a list of headings
eu: Bistaratu izenburuen zerrenda bat

en: Display a list of headings at level %d
eu: Bistaratu %d mailako izenburuen zerrenda bat

en: Display a list of images
eu: Bistaratu irudien zerrenda bat

en: Display a list of landmarks
eu: Bistaratu erreferentzia-puntuen zerrenda bat

en: Display a list of large objects
eu: Bistaratu objektu handien zerrenda bat

en: Display a list of links
eu: Bistaratu esteken zerrenda bat

en: Display a list of list items
eu: Bistaratu zerrenda-elementuen zerrenda bat

en: Display a list of lists
eu: Bistaratu zerrenden zerrenda bat

en: Display a list of paragraphs
eu: Bistaratu paragrafoen zerrenda bat

en: Display a list of radio buttons
eu: Bistaratu aukera-botoien zerrenda bat

en: Display a list of tables
eu: Bistaratu taulen zerrenda bat

en: Display a list of unvisited links
eu: Bistaratu bisitatu gabeko esteken zerrenda bat

en: Display a list of visited links
eu: Bistaratu bisitatutako esteken zerrenda bat

en: Display the application preferences configuration dialog
eu: Bistaratu aplikazioaren hobespenak konfiguratzeko elkarrizketa-koadroa

en: Display the preferences configuration dialog
eu: Bistaratu hobespenak konfiguratzeko elkarrizketa-koadroa

en: Do not announce when your buddies are typing.
eu: Ez jakinarazi zure lagunek idazten dutenean.

en: Do not provide chat room specific message histories.
eu: Ez eman berriketa-gelako mezuen historia.

en: Do not speak chat room name.
eu: Ez irakurri berriketa-gelaren izena.

en: Dot _7
eu: _7. botoia

en: Dot _8
eu: _8. botoia

en: Dots 7 an_d 8
eu: 7. _eta 8. botoiak

en: Dynamic column header cleared.
eu: Zutabe-goiburu dinamikoa garbitu da.

en: Dynamic column header set for row %d
eu: Zutabe-goiburu dinamikoa %d. errenkadarentzat ezarri da

en: Dynamic row header cleared.
eu: Errenkada-goiburu dinamikoa garbitu da.

en: Dynamic row header set for column %s
eu: Errenkada-goiburu dinamikoa ezarri da %s zutabearentzat

en: E ACUTE
eu: E ZORROTZA

en: E CIRCUMFLEX
eu: E ZIRKUNFLEXUA

en: E GRAVE
eu: E KAMUTSA

en: E UMLAUT
eu: E DIERESIDUNA

en: Echo
eu: Oihartzuna

en: Echo set to None.
eu: Oihartzuna 'Bat ere ez' gisa ezarri da.

en: Echo set to key and word.
eu: Oihartzuna 'Tekla eta hitza' gisa ezarri da.

en: Echo set to key.
eu: Oihartzuna 'Tekla' gisa ezarri da.

en: Echo set to sentence.
eu: Oihartzuna 'Esaldia' gisa ezarri da.

en: Echo set to word and sentence.
eu: Oihartzuna 'Hitza eta esaldia' gisa ezarri da.

en: Echo set to word.
eu: Oihartzuna 'Hitza' gisa ezarri da.

en: Enable Braille _support
eu: Gaitu braille-_euskarria

en: Enable _alphabetic keys
eu: Gaitu tekla _alfabetikoak

en: Enable _function keys
eu: Gaitu _funtzio-teklak

en: Enable _key echo
eu: Gaitu _teklen oihartzuna

en: Enable _modifier keys
eu: Gaitu tekla _aldatzaileak

en: Enable _navigation keys
eu: Gaitu _nabigazio-teklak

en: Enable _punctuation keys
eu: Gaitu _puntuazio-teklak

en: Enable _rewind and fast forward in Say All
eu: Gaitu _atzera joatea eta aurrera azkar joatea 'Esan dena' aukeran

en: Enable _space
eu: Gaitu _zuriunea

en: Enable _structural navigation
eu: Gaitu _egitura-nabigazioa

en: Enable _structural navigation in Say All
eu: Gaitu _egiturazko nabigazioa 'Esan dena' aukeran

en: Enable _word wrap
eu: Gaitu hitzen e_gokitzea

en: Enable ac_tion keys
eu: Gaitu e_kintza-teklak

en: Enable echo by _sentence
eu: Gaitu oihartzuna _sententzien arabera

en: Enable echo by _word
eu: Gaitu _hitzen oihartzuna

en: Enable echo by cha_racter
eu: Gaitu oihartzuna _karaktere arabera

en: Enable flash _messages
eu: Gaitu _mezu keinukariak

en: Enable layout mode for content
eu: Gaitu diseinuaren modua edukiarentzako

en: Enable n_umeric keys
eu: Gaitu _zenbakizko teklak

en: Enable non-spacing _diacritical keys
eu: Gaitu tarterik gabeko tekla _diakritikoak

en: Enable sticky browse mode
eu: Gaitu arakatze modu itsaskorra

en: Enable sticky focus mode
eu: Gaitu fokuratze modu itsaskorra

en: End of container.
eu: Edukiontziaren amaiera.

en: End of row.
eu: Errenkada-amaiera.

en: End of table
eu: Taularen amaiera

en: Enter and exit flat review mode
eu: Sartu eta irten ikuspegi lauko modutik

en: Enter learn mode.  Press escape to exit learn mode
eu: Sartu ikasteko moduan. Sakatu Esc ikasteko modutik irteteko

en: Entering flat review.
eu: Ikuspegi lauan sartzen da.

en: Entering learn mode.  Press any key to hear its function.  To view the screen reader’s documentation, press F1. To get a list of the screen reader’s default shortcuts, press F2. To get a list of the screen reader’s shortcuts for the current application, press F3. To exit learn mode, press the escape key.
eu: Ikasteko modua aktibatzen. Sakatu tekla bat haren funtzioa entzuteko. Pantaila-irakurlearen dokumentazioa ikusteko sakatu F1. Pantaila-irakurlearen lasterbide lehenetsiak lortzeko, sakatu F2. Pantaila-irakurlearen lasterbideen zerrenda uneko aplikazioarentzako lortzeko, sakatu F3. Ikasteko modutik irteteko, sakatu Ihes tekla.

en: Error: Could not create list of objects.
eu: Errorea: ezin izan da objektuen zerrenda sortu.

en: Exiting learn mode.
eu: Ikasteko modua desaktibatzen.

en: Exiting list notification messages mode.
eu: Jakinarazpenen mezuen zerrendaren modutik irteten

en: FILE
eu: FITXATEGIA

en: Feed of unknown size
eu: Tamaina ezezaguneko jarioa

en: Feed with %d article | Feed with %d articles
eu[0]: Artikulu %d duen jarioa
eu[1]: %d artikulu dituen jarioa

en: Find
eu: Bilatu

en: Find Options
eu: Bilaketa-aukerak

en: Finished loading %s.
eu: %s kargatzen bukatu du.

en: Finished loading.
eu: Kargatzen bukatu du.

en: Flash Message Settings
eu: Mezu keinukarien ezarpenak

en: Focus mode
eu: Fokuaren modua

en: Focus mode is sticky.
eu: Fokuaren modua finkoa da.

en: Force use of option
eu: Derrigortu aukera erabiltzea

en: France French Grade 1
eu: Frantziako frantsesa 1. maila

en: France French Grade 2
eu: Frantziako frantsesa 2. maila

en: Freeze
eu: Izoztu

en: General
eu: Orokorra

en: German Grade 0
eu: Alemana 0. maila

en: German Grade 1
eu: Alemana 1. maila

en: German Grade 2
eu: Alemana 2. maila

en: Global Voice Settings
eu: Ahots orokorraren ezarpenak

en: Go down one cell
eu: Joan gelaxka bat behera

en: Go left one cell
eu: Joan gelaxka bat ezkerrera

en: Go right one cell
eu: Joan gelaxka bat eskuinera

en: Go to bookmark
eu: Joan laster-markara

en: Go to end of container
eu: Joan edukiontziaren amaierara

en: Go to next blockquote
eu: Joan hurrengo aipu-blokera

en: Go to next bookmark location
eu: Joan hurrengo laster-markaren kokapenera

en: Go to next button
eu: Joan hurrengo botoira

en: Go to next character
eu: Joan hurrengo karakterera

en: Go to next check box
eu: Joan hurrengo kontrol-laukira

en: Go to next clickable
eu: Joan hurrengo klikagarrira

en: Go to next combo box
eu: Joan hurrengo konbinazio-koadrora

en: Go to next entry
eu: Joan hurrengo sarrerara

en: Go to next form field
eu: Joan hurrengo inprimaki-eremura

en: Go to next heading
eu: Joan hurrengo izenburura

en: Go to next heading at level %d
eu: Joan %d mailako hurrengo izenburura

en: Go to next image
eu: Joan hurrengo irudira

en: Go to next landmark
eu: Joan hurrengo erreferentzia-puntura

en: Go to next large object
eu: Joan hurrengo objektu handira

en: Go to next line
eu: Joan hurrengo lerrora

en: Go to next link
eu: Joan hurrengo estekara

en: Go to next list
eu: Joan hurrengo zerrendara

en: Go to next list item
eu: Joan hurrengo zerrenda-elementura

en: Go to next live region
eu: Joan hurrengo eskualde aktibora

en: Go to next paragraph
eu: Joan hurrengo paragrafora

en: Go to next radio button
eu: Joan hurrengo aukera-botoira

en: Go to next separator
eu: Joan hurrengo bereizlera

en: Go to next table
eu: Joan hurrengo taulara

en: Go to next unvisited link
eu: Joan bisitatu gabeko hurrengo estekara

en: Go to next visited link
eu: Joan bisitatutako hurrengo estekara

en: Go to next word
eu: Joan hurrengo hitzera

en: Go to previous blockquote
eu: Joan aurreko aipu-blokera

en: Go to previous bookmark location
eu: Joan aurreko laster-markaren kokapenera

en: Go to previous button
eu: Joan aurreko botoira

en: Go to previous character
eu: Joan aurreko karakterera

en: Go to previous check box
eu: Joan aurreko kontrol-laukira

en: Go to previous clickable
eu: Joan aurreko klikagarrira

en: Go to previous combo box
eu: Joan aurreko konbinazio-koadrora

en: Go to previous entry
eu: Joan aurreko sarrerara

en: Go to previous form field
eu: Joan aurreko inprimaki-eremura

en: Go to previous heading
eu: Joan aurreko izenburura

en: Go to previous heading at level %d
eu: Joan %d mailako aurreko izenburura

en: Go to previous image
eu: Joan aurreko irudira

en: Go to previous landmark
eu: Joan aurreko erreferentzia-puntura

en: Go to previous large object
eu: Joan aurreko objektu handira

en: Go to previous line
eu: Joan aurreko lerrora

en: Go to previous link
eu: Joan aurreko estekara

en: Go to previous list
eu: Joan aurreko zerrendara

en: Go to previous list item
eu: Joan aurreko zerrenda-elementura

en: Go to previous live region
eu: Joan aurreako eskualde aktibora

en: Go to previous paragraph
eu: Joan aurreko paragrafora

en: Go to previous radio button
eu: Joan aurreko aukera-botoira

en: Go to previous separator
eu: Joan aurreko bereizlera

en: Go to previous table
eu: Joan aurreko taulara

en: Go to previous unvisited link
eu: Joan bisitatu gabeko aurreko estekara

en: Go to previous visited link
eu: Joan bisitatutako aurreko estekara

en: Go to previous word
eu: Joan aurreko hitzera

en: Go to start of container
eu: Joan edukiontziaren hasierara

en: Go to the beginning of the line
eu: Joan lerroaren hasierara

en: Go to the bottom of the file
eu: Joan fitxategiaren beheko aldera

en: Go to the end of the line
eu: Joan lerroaren amaierara

en: Go to the first cell in a table
eu: Joan taula bateko lehen gelaxkara

en: Go to the last cell in a table
eu: Joan taula bateko azken gelaxkara

en: Go to the last live region which made an announcement
eu: Joan iragarpen bat egin duen azken eskualde aktibora

en: Go to the next object
eu: Joan hurrengo objektura

en: Go to the previous object
eu: Joan aurreko objektura

en: Go to the top of the file
eu: Joan fitxategiaren goiko aldera

en: Go up one cell
eu: Joan gelaxka bat gora

en: Greek Grade 1
eu: Greziera 1. maila

en: Hindi Grade 1
eu: Hindiera 1. maila

en: Hungarian 8 dot computer
eu: Hungariera 8 puntu ordenagailua

en: Hungarian Grade 1
eu: Hungariera 1. maila

en: Hungarian Grade 2
eu: Hungariera 2. maila

en: Hyperlink
eu: Hiperesteka

en: Hyperlink Indicator
eu: Hiperestekaren adierazlea

en: I ACUTE
eu: I ZORROTZA

en: I CIRCUMFLEX
eu: I ZIRKUNFLEXUA

en: I GRAVE
eu: I KAMUTSA

en: I UMLAUT
eu: I DIERESIDUNA

en: Icon panel
eu: Ikono-panela

en: Increase the speech pitch
eu: Igo ahots-tonua

en: Increase the speech rate
eu: Azkartu ahots-abiadura

en: Increase the speech volume
eu: Igo ahots-bolumena

en: Insert
eu: Txertatu

en: Italian Grade 1
eu: Italiera 1. maila

en: Key Binding
eu: Laster-tekla

en: Key Bindings
eu: Laster-teklak

en: Key binding deleted. Press enter to confirm.
eu: Tekla-konbinazioa atzeman da: Sakatu Sartu berresteko.

en: Key captured: %s. Press enter to confirm.
eu: Tekla-konbinazio hau atzeman da: %s. Sakatu Sartu berresteko.

en: Keyboard Layout
eu: Teklatuaren diseinua

en: LEVEL %d
eu: %d MAILA

en: Last row deleted.
eu: Azken errenkada ezabatuta.

en: Latvian Grade 1
eu: Letoniera 1. maila

en: Layout mode.
eu: Diseinuaren modua.

en: Learn mode.  Press escape to exit.
eu: Ikasteko modua.  Irteteko, sakatu Ihes tekla.

en: Leaving %d blockquote. | Leaving %d blockquotes.
eu[0]: Aipu-bloke %d uzten.
eu[1]: %d aipu-bloke uzten.

en: Leaving %d list. | Leaving %d lists.
eu[0]: Zerrenda %d uzten.
eu[1]: %d zerrenda uzten.

en: Leaving flat review.
eu: Ikuspegi lautik ateratzen da.

en: Line
eu: Lerroa

en: Line Down
eu: Behean

en: Line Left
eu: Ezkerrean

en: Line Right
eu: Eskuinean

en: Line Up
eu: Goian

en: List of unknown size
eu: Tamaina ezezaguneko zerrenda

en: List with %d item | List with %d items
eu[0]: Elementu %d duen zerrenda
eu[1]: %d elementu dituen zerrenda

en: Live region support is off
eu: Eskualde aktiboaren euskarria desaktibatuta dago

en: Live regions monitoring off
eu: Eskualde aktiboaren monitorizazioa desaktibatuta

en: Live regions monitoring on
eu: Eskualde aktiboaren monitorizazioa aktibatuta

en: Load profile
eu: Kargatu profila

en: Load user profile
eu: Kargatu erabiltzailearen profila

en: Loading.  Please wait.
eu: Kargatzen ari da.  Itxaron.

en: M_ost
eu: _Gehienak

en: Mark in braille
eu: Markatu braillez

en: Mark the beginning of a text selection
eu: Markatu testu-hautapen baten hasiera

en: Mark the end of a text selection
eu: Markatu testu-hautapen baten amaiera

en: Match _entire word only
eu: _Hitz osoak soilik

en: Message from chat room %s
eu: %s berriketa-gelako mezua

en: Messages are _detailed
eu: Mezuak _xeheak dira

en: Messages are _persistent
eu: Mezuak _iraunkorrak dira

en: Minimum length of matched text:
eu: Bat datorren testuaren gutxieneko luzera:

en: Misspelled word: %s
eu: Hitza gaizki idatzia dago: %s

en: Monitor live regions
eu: Monitorizatu eskualde aktiboak

en: Mouse
eu: Sagua

en: Mouse over object not found.
eu: Ez da objektuaren gaineko sagurik aurkitu.

en: Mouse review disabled.
eu: Saguaren berrikuspen modua desgaitu da.

en: Mouse review enabled.
eu: Saguaren berrikuspen modua gaitu da.

en: Move _down one
eu: Mugitu bat _behera

en: Move _up one
eu: Mugitu bat _gora

en: Move flat review to the beginning of the next line
eu: Eraman ikuspegi laua hurrengo lerroaren hasierara

en: Move flat review to the beginning of the previous line
eu: Eraman ikuspeg laua aurreko lerroaren hasierara

en: Move flat review to the bottom left
eu: Eraman ikuspegi laua behera ezkerrera

en: Move flat review to the end of the line
eu: Eraman ikuspegi laua lerroaren amaierara

en: Move flat review to the end position
eu: Eraman ikuspegi laua leiho-amaierara

en: Move flat review to the home position
eu: Eraman ikuspegi laua leiho-hasierara

en: Move flat review to the next character
eu: Eraman ikuspegi laua hurrengo karakterera

en: Move flat review to the next item or word
eu: Eraman ikuspegi laua hurrengo elementu edo hitzera

en: Move flat review to the previous character
eu: Eraman ikuspegi laua aurreko karakterera

en: Move flat review to the previous item or word
eu: Eraman ikuspegi laua aurreko elementu edo hitzera

en: Move flat review to the word above the current word
eu: Eraman ikuspegi laua uneko hitzaren gaineko hitzera

en: Move flat review to the word below the current word
eu: Eraman ikuspegi laua uneko hitzaren azpiko hitzera

en: Move focus into and away from the current mouse over
eu: Eraman fokua saguaren uneko posiziora eta kanpora

en: Move to _bottom
eu: Mugitu b_eheraino

en: Move to _top
eu: Mugitu g_oraino

en: N TILDE
eu: N TILETDUNA

en: NAME
eu: IZENA

en: Nesting level %d
eu: %d habiaratze-maila

en: Netherlands Dutch Grade 1
eu: Herbeherako nederlandera 1. maila

en: New chat tab %s
eu: %s berriketa-fitxa berria

en: New item has been added
eu: Elementu berria gehitu da

en: No application has focus.
eu: Aplikazio batek ere ez du fokurik.

en: No files found.
eu: Ez da fitxategirik aurkitu.

en: No focus
eu: Fokurik ez

en: No landmark found.
eu: Ez da erreferentzia-punturik aurkitu.

en: No more blockquotes.
eu: Ez dago aipu-bloke gehiago.

en: No more buttons.
eu: Ez dago botoi gehiago.

en: No more check boxes.
eu: Ez dago kontrol-koadro gehiago.

en: No more clickables.
eu: Ez dago klikagarri gehiago.

en: No more combo boxes.
eu: Ez dago konbinazio-koadro gehiago.

en: No more entries.
eu: Ez dago sarrera gehiago.

en: No more form fields.
eu: Inprimakian ez dago eremu gehiago.

en: No more headings at level %d.
eu: Ez dago izenburu gehiago %d. mailan.

en: No more headings.
eu: Ez dago izenburu gehiago.

en: No more images.
eu: Ez dago irudi gehiago.

en: No more large objects.
eu: Ez dago objektu handi gehiago.

en: No more links.
eu: Ez dago esteka gehiago.

en: No more list items.
eu: Ez dago zerrendako elementu gehiago.

en: No more lists.
eu: Ez dago zerrenda gehiago.

en: No more live regions.
eu: Ez dago eskualde aktibo gehiago.

en: No more paragraphs.
eu: Ez dago paragrafo gehiago.

en: No more radio buttons.
eu: Ez dago aukera-botoi gehiago.

en: No more separators.
eu: Ez dago bereizle gehiago.

en: No more tables.
eu: Ez dago taula gehiago.

en: No more unvisited links.
eu: Ez dago bisitatu gabeko esteka gehiago.

en: No more visited links.
eu: Ez dago bisitatutako esteka gehiago.

en: No notification messages
eu: Ez dago jakinarazpeneko mezurik

en: No profiles found.
eu: Ez da profilik aurkitu.

en: No selected text.
eu: Ez dago testurik hautatuta.

en: Non-uniform
eu: Ez da uniformea

en: Norwegian Grade 0
eu: Norvegiera 0. maila

en: Norwegian Grade 1
eu: Norvegiera 1. maila

en: Norwegian Grade 2
eu: Norvegiera 2. maila

en: Norwegian Grade 3
eu: Norvegiera 3. maila

en: Not in a container.
eu: Ez dago edukiontzi batean.

en: Not in a table.
eu: Ez dago taula batean.

en: Not on a link.
eu: Ez dago esteka batean.

en: Not using flat review.
eu: Ez da ikuspegi laua erabiltzen ari.

en: Notification
eu: Jakinarazpena

en: O ACUTE
eu: O ZORROTZA

en: O CIRCUMFLEX
eu: O ZIRKUNFLEXUA

en: O GRAVE
eu: O KAMUTSA

en: O STROKE
eu: O BARRADUNA

en: O TILDE
eu: O TILETDUNA

en: O UMLAUT
eu: O DIERESIDUNA

en: OPTION
eu: AUKERA

en: Object mode.
eu: Objektuen modua.

en: Onl_y speak changed lines during find
eu: Irakurri _soilik aldatutako lerroak bilaketa egin bitartean

en: Only speak displayed text
eu: Soilik bistaratutako testua irakurri

en: Open the Find dialog
eu: Ireki 'Bilatu' elkarrizketa-koadroa

[ctx: OptionGroup]
en: Spell Check
eu: Zuzentzaile ortografikoa

en: Optional arguments
eu: Aukerako argumentuak

en: Options:
eu: Aukerak:

en: Orca Screen Reader
eu: Orca pantaila-irakurlea

en: Page Navigation
eu: Orri-nabigazioa

en: Page has %s.
eu: Orrialdeak %s dauka.

en: Pan the braille display to the left
eu: Eraman braille-gailua ezkerrera

en: Pan the braille display to the right
eu: Eraman braille-gailua eskuinera

en: Pass the next command on to the current application
eu: Pasatu hurrengo komandoa uneko aplikazioari

en: Pasted contents from clipboard.
eu: Itsatsi edukiak arbeletik

en: Perform left click on current flat review item
eu: Ezker-klika egin ikuspegi laueko uneko elementuan

en: Perform right click on current flat review item
eu: Eskuin-klika egin ikuspegi laueko uneko elementuan

en: Perform the basic Where Am I operation
eu: Gauzatu 'Non nago' oinarrizko eragiketa

en: Perform the detailed Where Am I operation
eu: Gauzatu 'Non nago' eragiketa xehatua

en: Phonetically speak the current flat review character
eu: Fonetikoki irakurri ikuspegi lauko uneko berrikuspen-karakterea

en: Phonetically spell the current flat review item or word
eu: Fonetikoki letreiatu ikuspegi lauko uneko berrikuspen-elementu edo hitza

en: Phonetically spell the current flat review line
eu: Fonetikoki letreiatu ikuspegi lauko uneko berrikuspen-lerroa

en: Pi_tch:
eu: To_nua:

en: Polish Grade 1
eu: Poloniera 1. maila

en: Portuguese Grade 1
eu: Portugesa 1. maila

en: Present Unless
eu: Adierazi, hauek ez badira

en: Present _context of error
eu: Aurkeztu errorearen _testuingurua

en: Present current date
eu: Aurkeztu uneko data

en: Present current time
eu: Aurkeztu uneko ordua

en: Present last notification message
eu: Aurkeztu azken jakinarazpenaren mezua

en: Present notification messages list
eu: Aurkeztu jakinarazpenen mezuen zerrenda

en: Present previous notification message
eu: Aurkeztu aurreko jakinarazpenaren mezua

en: Present size and location of current object
eu: Aurkeztu uneko objektuaren tamaina eta kokalekua

en: Present the contents of the input line
eu: Aurkeztu sarrerako lerroaren edukiak

en: Press alt+f6 to give focus to child windows.
eu: Sakatu Alt+F6 teklak fokua leiho umeei emateko.

en: Press h for help.
eu: Sakatu h laguntzarako.

en: Press space to expand, and use up and down to select an item.
eu: Sakatu zuriunea hedatzeko, eta erabili gora eta behera teklak elementu bat hautatzeko.

en: Press space to toggle.
eu: Sakatu zuriunea txandakatzeko.

en: Prevent use of option
eu: Saihestu aukera erabiltzea

en: Print the known running applications
eu: Erakutsi exekutatzen ari diren aplikazio ezagunak

en: Process a cursor routing key
eu: Prozesatu kursorea bideratzeko tekla bat

en: Profile %s already exists.
    Continue updating the existing profile with these new changes?
eu: '%s' profila badago lehendik ere.
    Existitzen den profila aldaketa hauekin eguneratzen jarraitu?

en: Profile could not be loaded: %s
eu: Ezin izan da profila kargatu: %s

en: Profile set to %s.
eu: Profila %s gisa ezarri da.

en: Profiles
eu: Profilak

en: Progress Bar Updates
eu: Aurrerapen-barraren eguneratzeak

en: Progress bar %d.
eu: %d. aurrerapen-barra.

[ctx: ProgressBar]
en: All
eu: Denak

[ctx: ProgressBar]
en: Application
eu: Aplikazioa

[ctx: ProgressBar]
en: Frequency (secs):
eu: Maiztasuna (seg.):

[ctx: ProgressBar]
en: Window
eu: Leihoa

en: Pronunciation
eu: Ahoskera

en: Pronunciation Dictionary
eu: Ahoskeraren hiztegia

en: Provide chat room specific _message histories
eu: Eman berriketa-gelako mezuen historia

en: Provide chat room specific message histories.
eu: Eman berriketa-gelako mezuen historia.

en: Punctuation Level
eu: Puntuazio-maila

en: Punctuation level set to all.
eu: Puntuazioen maila Denak moduan ezarrita.

en: Punctuation level set to most.
eu: Puntuazioen maila Gehienak moduan ezarrita.

en: Punctuation level set to none.
eu: Puntuazioen maila 'Bat ere ez' moduan ezarrita.

en: Punctuation level set to some.
eu: Puntuazioen maila Batzuk moduan ezarrita.

en: Quit the screen reader
eu: Irten pantaila-irakurletik

en: Read the attributes associated with the current text character
eu: Irakurri uneko testu-karaktereari lotutako atributuak

en: Remove user profile
eu: Kendu erabiltzaile-profila

en: Replace a currently running instance of this screen reader
eu: Ordeztu unean exekutatzen ari den pantaila-irakurlea

en: Replacement String
eu: Ordezteko erabiliko den katea

en: Report bugs to orca-list@gnome.org.
eu: Bidali arazoen berri hona: orca-list@gnome.org

en: Return to object with keyboard focus
eu: Itzuli teklatu-fokua duen objektura

en: Review live region announcement
eu: Berrikusi eskualde aktiboaren jakinarazpenak

en: Route the pointer to the current item
eu: Bideratu erakuslea uneko elementura

en: Row %(row)d, column %(column)d.
eu: %(row)d. errenkada, %(column)d. zutabea.

en: Row %s selected
eu: %s errenkada hautatuta

en: Row %s unselected
eu: %s errenkada desautatu da

en: Row deleted.
eu: Errenkada ezabatuta.

en: Row inserted at the end of the table.
eu: Errenkada taularen amaieran txertatuta.

en: Row inserted.
eu: Errenkada txertatuta.

en: Rows %s through %s selected
eu: %s eta %s arteko errenkadak hautatu dira

en: Rows %s through %s unselected
eu: %s eta %s arteko errenkadak desautatu dira

en: Rows reordered
eu: Errenkadak berriro ordenatuta

en: S_peak colors as names
eu: I_rakurri koloreak izen modura

en: Save Profile As
eu: Gorde profila honela

en: Save Profile As Conflict
eu: Gorde profila gatazkatsu gisa

en: Save _As
eu: Gorde _honela

en: Save bookmarks
eu: Gorde laster-markak

en: Say All
eu: Esan dena

en: Say All B_y:
eu: Esan dena honen _arabera:

en: Screen Reader Find Dialog
eu: Pantaila-irakurlearen 'Bilatu' elkarrizketa-koadroa

en: Screen Reader Preferences
eu: Pantaila-irakurlearen hobespenak

en: Screen Reader Preferences for %s
eu: Pantaila-irakurlearen hobespenak honentzat: %s

en: Screen Reader _Modifier Key(s):
eu: Pantaila-irakurlearen tekla _aldatzailea(k):

en: Screen reader off.
eu: Pantaila-irakurlea desaktibatuta.

en: Screen reader on.
eu: Pantaila-irakurlea aktibatuta.

en: Screen reader settings reloaded.
eu: Pantaila-irakurlearen ezarpenak berriro kargatu dira.

en: Screen reader version %s.
eu: Pantaila-irakurlearen %s bertsioa.

en: Search _backwards
eu: Bilatu _atzerantz

en: Search complete.
eu: Bilatu osorik.

en: Search direction:
eu: Bilaketaren norabidea:

en: Search for the next instance of a string
eu: Bilatu kate baten hurrengo agerpena

en: Search for the previous instance of a string
eu: Bilatu kate baten aurreko agerpena

en: Search for:
eu: Bilatu hau:

en: Searching.
eu: Bilaketa.

en: Selected text is: %s
eu: Hautatutako testua honakoa da: %s

en: Selection Indicator
eu: Hautapenaren adierazlea

en: Selection deleted.
eu: Hautapena ezabatu da.

en: Selection restored.
eu: Hautapena berregin da.

en: Send debug output to debug-YYYY-MM-DD-HH:MM:SS.out
eu: Bidali arazketako irteera hona: debug-UUUU-HH-EE-OO:MM:SS.out

en: Send debug output to the specified file
eu: Bidali arazketako irteera zehaztutako fitxategira

en: Sentence
eu: Esaldia

en: Set default live region politeness level to off
eu: Desaktibatu eskualde aktiboaren adeitasunaren maila lehenetsia

en: Set the column to use as dynamic row headers
eu: Ezarri errenkaden goiburu dinamiko gisa erabiliko den zutabea

en: Set the row to use as dynamic column headers
eu: Ezarri errenkada zutabeen goiburu dinamiko gisa erabiltzeko

en: Set up user preferences (GUI version)
eu: Konfiguratu erabiltzailearen hobespenak (GUI bertsioa)

en: Set up user preferences (text version)
eu: Konfiguratu erabiltzailearen hobespenak (testu-bertsioa)

en: Shift
eu: Maius

en: Show this help message and exit
eu: Erakutsi laguntza-mezu hau eta irten

en: Six Dots
eu: Sei puntu

en: Size: %d, %d. Location: %d, %d.
eu: Tamaina: %d, %d. Kokapena: %d, %d.

en: Skip _blank cells
eu: Gelaxka _hutsak saltatu behar dituen adierazten du

en: So_me
eu: _Batzuk

en: Spanish Grade 1
eu: Gaztelania 1. maila

en: Spea_k object mnemonics
eu: I_rakurri objektu mnemoteknikoak

en: Speak
eu: Esan

en: Speak _cell
eu: Irakurri _gelaxka

en: Speak _cell coordinates
eu: Irakurri _gelaxken koordenatuak

en: Speak _description
eu: Irakurri _deskribapena

en: Speak _indentation and justification
eu: Irakurri _koskak eta justifikazioak

en: Speak _misspelled-word indicator
eu: Irakurri gaizki idatzitako _hitzen adierazlea

en: Speak _multiple cell spans
eu: Irakurri _gelaxka anitzeko gelaxken tamaina

en: Speak _none
eu: Bat ere _ez irakurri

en: Speak _numbers as digits
eu: Esan _zenbakiak digitu eran

en: Speak and braille a previous chat room message
eu: Irakurri eta jarri braillez berriketa-gelako aurreko mezua

en: Speak blank lines
eu: Irakurri lerro hutsak

en: Speak cell
eu: Irakurri gelaxka

en: Speak child p_osition
eu: Irakurri haurraren _posizioa

en: Speak entire document
eu: Irakurri dokumentu osoa

en: Speak entire window using flat review
eu: Irakurri leiho osoa ikuspegi laua erabilita

en: Speak full row in _GUI tables
eu: Irakurri errenkada osoa _GUI tauletan

en: Speak full row in _document tables
eu: Irakurri errenkada osoa _dokumentu-tauletan

en: Speak full row in sp_readsheets
eu: Irakurri errenkada osoa _kalkulu-orrietan

en: Speak link details
eu: Irakurri estekaren xehetasunak

en: Speak messages from
eu: Irakurri hemengo mezuak

en: Speak multicase strings as wor_ds
eu: Irakurri Maiuskulak dituzten kateak _hitz gisa

en: Speak numbers as digits.
eu: Esan zenbakiak digitu eran

en: Speak numbers as words.
eu: Esan zenbakiak hitz eran

en: Speak object under mo_use
eu: Irakurri saguaren azpiko _objektua

en: Speak results during _find
eu: Irakurri emaitzak _bilaketa egin bitartean

en: Speak row
eu: Irakurri errenkada

en: Speak spreadsheet cell coordinates
eu: Irakurri kalkulu-orrietako gelaxken koordenatuak

en: Speak the current flat review character
eu: Irakurri ikuspegi lauko uneko berrikuspen-karakterea

en: Speak the current flat review item or word
eu: Irakurri ikuspegi lauko uneko berrikuspen-elementu edo hitza

en: Speak the current flat review line
eu: Irakurri ikuspegi lauko uneko lerroa

en: Speak the current flat review object
eu: Irakurri ikuspegi lauko uneko objektua

en: Speak the current selection
eu: Irakurri uneko hautapena

en: Speak the status bar
eu: Irakurri egoera-barra

en: Speak the title bar
eu: Irakurri titulu-barra

en: Speak tutorial messages
eu: Irakurri tutoretzako mezuak

en: Speak unicode value of the current flat review character
eu: Irakurri ikuspegi lauko berrikuspen-karakterearen unicode balioa

en: Speaking of indentation and justification disabled.
eu: Koskak eta justifikazioen irakurketa desgaituta.

en: Speaking of indentation and justification enabled.
eu: Irakurri koskak eta justifikazioak

en: Speech
eu: Ahotsa

[ctx: Speech]
en: Verbosity level: brief
eu: Xehetasun-maila: laburra

[ctx: Speech]
en: Verbosity level: verbose
eu: Xehetasun-maila: xehea

en: Speech _system:
eu: Ahots-s_istema:

en: Speech disabled.
eu: Ahotsa desgaitu da.

en: Speech enabled.
eu: Ahotsa gaitu da.

en: Speech is unavailable.
eu: Ahotsa ez dago erabilgarri.

en: Speech synthesi_zer:
eu: Ahots-sinteti_zatzailea:

en: Spell _error
eu: Errore _ortografikoak

en: Spell _suggestion
eu: Zuzenketaren _iradokizunak

en: Spell the current flat review item or word
eu: Letreiatu ikuspegi lauko uneko berrikuspen-elementu edo hitza

en: Spell the current flat review line
eu: Letreiatu ikuspegi lauko uneko berrikuspen-lerroa

en: Spoken Context
eu: Irakurketaren testuingurua

en: Start from:
eu: Hasi hemendik:

en: Start-up Profile:
eu: Hasierako profila:

en: Status bar not found
eu: Egoera-barra ez da aurkitu

en: Structural navigation keys off.
eu: Egitura-nabigazioaren teklak desaktibatuak daude.

en: Structural navigation keys on.
eu: Egitura-nabigazioaren teklak aktibatuak daude.

en: Swedish Grade 1
eu: Suediera 1. maila

en: Switch between browse mode and focus mode
eu: Txandakatu arakatze modua eta fokuratze modua

en: Switch between native and screen-reader caret navigation
eu: Txandakatu jatorrizko eta pantaila-irakurlearen kurtsore-nabigazioa

en: System
eu: Sistema

en: TREE LEVEL %d
eu: %d ZUHAITZ-MAILA

en: Table Navigation
eu: Taula-nabigazioa

en: Text Attributes
eu: Testuaren atributuak

en: Text attributes
eu: Testuaren atributuak

en: Text unselected.
eu: Testua desautatu da.

en: The application is controlling the caret.
eu: Aplikazioak kontrolatzen du kurtsorea.

en: The following are not valid:
eu: Honako aukera edo argumentuak ez dira baliozkoak:

en: The key entered is already bound to %s
eu: Sartutako tekla jadanik '%s'(r)ekin lotuta dago

en: The keybinding has been removed.
eu: Tekla-konbinazioa ezabatu egin da.

en: The new key is: %s
eu: Hau da tekla-konbinazio berria:  %s

en: The screen reader is controlling the caret.
eu: Pantaila-irakurleak kontrolatzen du kurtsorea.

en: Time and Date
eu: Ordua eta data

en: To activate press return.
eu: Sakatu Sartu aktibatzeko.

en: To activate press space.
eu: Sakatu zuriunea aktibatzeko.

en: To collapse, press shift plus left.
eu: Sakatu Maius+Ezkerrera tolesteko.

en: To decrease press left arrow, to increase press right arrow. To go to minimum press home, and for maximum press end.
eu: Sakatu ezkerrera gezia gutxiagotzeko, eskuinera gezi handiagotzeko. Sakatu Hasiera tekla minimora joateko, eta  Amaiera maximora joateko.

en: To enable focus mode press %s.
eu: Fokuaren modua gaitzeko sakatu %s.

en: To enter sub menu, press right arrow.
eu: Sakatu eskuinera gezia azpimenuan sartzeko.

en: To expand, press shift plus right.
eu: Sakatu Maius+Eskuinera hedatzeko.

en: To get to the system menus press the alt+f1 key.
eu: Sistemako menuak lortzeko, sakatu Alt+F1 teklak.

en: To move to items, use either the arrow keys or type ahead searching.
eu: Elementuak lekuz aldatzeko, erabili teklatuko geziak, edo idatzi bilatzeko.

en: To navigate, press left or right arrow. To move through items press up or down arrow.
eu: Sakatu ezkerrera edo eskuinera gezia nabigatzeko. Elementuen artean nabigatzeko, sakatu gora edo behera gezia.

en: Toggle layout mode
eu: Txandakatu diseinu modua

en: Toggle mouse review mode
eu: Aktibatu/desaktibatu saguaren berrikuspen modua

en: Toggle speech verbosity level
eu: Txandakatu ahotsaren xehetasun-maila

en: Toggle structural navigation keys
eu: Aktibatu/desaktibatu egiturazko nabigazioaren teklak

en: Toggle the silencing of speech
eu: Txandakatu ahotsa isiltzea

en: Toggle the speaking of indentation and justification
eu: Txandakatu kosken eta justifikazioen irakurtzea

en: Toggle whether to read just the current table cell or the whole row
eu: Txandakatu taulako uneko gelaxka soilik ala errenkada osoa irakurriko den

en: Toggle whether we announce when our buddies are typing
eu: Aktibatu/desaktibatu zure lagunek idatzitakoen jakinarazpenak

en: Toggle whether we prefix chat room messages with the name of the chat room
eu: Tandakatu berriketa-gelako mezuen aurretik gelaren izena jarriko den ala ez

en: Toggle whether we provide chat room specific message histories
eu: Txandakatu berriketa-gelako mezuen historia eskainiko den ala ez

en: Top Left
eu: Goian ezkerrean

en: Top of column.
eu: Zutabe-hasiera.

en: Top of window
eu: Leihoaren goialdea

en: Turn contracted braille on and off
eu: Gaitu eta desgaitu uzkurtutako braille-a

en: Type in text.
eu: Idatzi testuan.

en: U ACUTE
eu: U ZORROTZA

en: U CIRCUMFLEX
eu: U ZIRKUNFLEXUA

en: U GRAVE
eu: U KAMUTSA

en: U UMLAUT
eu: U DIERESIDUNA

en: U.K. English Grade 1
eu: U.K. ingelesa 1

en: U.K. English Grade 2
eu: U.K. ingelesa 2. maila

en: U.S. English Grade 1
eu: AEBko ingelesa 1. maila

en: U.S. English Grade 2
eu: AEBko ingelesa 2. maila

en: Unable to get calculator display
eu: Ezin da kalkulagailuaren pantaila lortu

en: Unbound
eu: Lotu gabea

en: Unicode %s
eu: Unicodea %s

en: Uppercase
eu: Maiuskulak

en: Usage:
eu: Erabilera:

en: Use Up and Down Arrow to navigate the list. Press Escape to exit.
eu: Erabili gorako eta beherako geziak zerrendan nabigatzeko. Sakatu Esc tekla irtetzeko.

en: Use Up, Down, Home or End to navigate in the list.
    Press Escape to exit.
    Press Space to repeat the last message read.
    Press one digit to read a specific message.
eu: Erabili Gora, Behera, Hasiera edo Amaiera teklak zerrendan nabigatzeko.
    Sakatu Ihes tekla irteteko.
    Sakatu Zuriunea tekla irakurritako azken mezua errepikatzeko.
    Sakatu digitu bat mezu zehatz bat irakurtzeko.

en: Use alternate directory for user preferences
eu: Erabili ordezko direktorioa erabiltzailearen hobespenentzako

en: Use arrow keys to change.
eu: Erabili teklatuko geziak aldatzeko.

en: Use left and right to view other tabs.
eu: Erabili ezkerrera eta eskuinera beste fitxak ikusteko.

en: Use up and down to select an item.
eu: Erabili gora eta behera geziak elementu bat hautatzeko.

en: Use up or down arrow to select value. Or type in the desired numerical value.
eu: Erabili gora edo behera balioa hautatzeko. Edo idatzi nahi den balio numerikoa.

en: User Profile Conflict!
eu: Gatazka erabiltzailearen profilean!

en: Ver_bose
eu: _Xehatua

en: Verbosity
eu: Xehetasun-maila

en: Version of this application
eu: Aplikazio honen bertsioa

en: Vo_lume:
eu: Bo_lumena:

en: Voice
eu: Ahotsa

en: Voice Type Settings
eu: Ahots motaren ezarpenak

[ctx: VoiceType]
en: Default
eu: Lehenetsia

[ctx: VoiceType]
en: Hyperlink
eu: Hiperesteka

[ctx: VoiceType]
en: System
eu: Sistema

[ctx: VoiceType]
en: Uppercase
eu: Maiuskulak

en: Welsh Grade 1
eu: Galesera 1. maila

en: Welsh Grade 2
eu: Galesera 2. maila

en: Width: %d. Height: %d. %d from left. %d from top.
eu: Zabalera: %d. Altuera: %d. %d ezkerretik. %d goitik.

en: Window
eu: Leihoa

en: Wrapping to bottom.
eu: Behetik jarraitzen.

en: Wrapping to top.
eu: Goitik jarraitzen.

en: Y ACUTE
eu: Y ZORROTZA

en: Y UMLAUT
eu: Y DIERESIDUNA

en: You already have an instance of an Orca preferences dialog open.
    Please close it before opening a new one.
eu: Orca-ren hobespenen elkarrizketa-koadro bat jadanik irekita dago.
    Itxi ezazu hori berri bat ireki aurretik.

en: You are about to change the active profile. If you
    have just made changes in your preferences, they will
    be dropped at profile load.
    
    Continue loading profile discarding previous changes?
eu: Profil aktiboa aldatzera zoaz. Aldaketak zure hobespenetan
    bakarrik egin badituzu, jaregin egingo da profila kargatzean.
    
    Profila kargatzen jarraitzea nahi duzu aurreko aldaketak baztertuz?

en: You are about to remove profile %s. All unsaved settings and settings saved in this profile will be lost. Do you want to continue and remove this profile and all related settings?
eu: %s profila kentzera zoaz. Gorde gabeko eta profil honetako ezarpen guztiak galduko dira. Jarraitu nahi duzu eta profil hau eta hari lotutako ezarpen guztiak kendu nahi dituzu?

en: _Abbreviated role names
eu: _Rol-izen laburtuak

en: _Activate
eu: _Aktibatu

en: _All
eu: _Denak

en: _Apply
eu: _Aplikatu

en: _Braille updates
eu: _Braille eguneratzeak

en: _Cancel
eu: _Utzi

en: _Capitalization style:
eu: _Maiuskulen estiloa:

en: _Close
eu: It_xi

en: _Delete
eu: Ez_abatu

en: _Desktop
eu: _Mahaigainekoa

en: _Enable Contracted Braille
eu: _Gaitu uzkurtutako Braille

en: _Enable speech
eu: _Gaitu ahotsa

en: _Find
eu: A_urkitu

en: _Help
eu: _Laguntza

en: _Jump to
eu: _Jauzi hona

en: _Language:
eu: _Hizkuntza:

en: _Laptop
eu: _Eramangarria

en: _Load
eu: _Kargatu

en: _Match case
eu: _Maiuskula/minuskula

en: _New entry
eu: _Sarrera berria

en: _OK
eu: _Ados

en: _Person:
eu: _Pertsona:

en: _Present summary of a page when it is first loaded
eu: Au_rkeztu orriaren laburpena lehenengoz kargatzean

en: _Present tooltips
eu: _Adierazi argibideak

en: _Profile Name:
eu: _Profilaren izena:

en: _Rate:
eu: _Maiztasuna:

en: _Remove
eu: _Kendu

en: _Reset
eu: _Berrezarri

en: _Search for:
eu: _Bilatu hau:

en: _Speak Chat Room name
eu: _Irakurri berriketa-gelaren izena

en: _Speak all
eu: _Irakurri dena

en: _Speak updates
eu: _Esan eguneratzeak

en: _System messages are detailed
eu: _Sistema-mezuak xeheak dira

en: _Time format:
eu: _Orduaren formatua:

en: _Top of window
eu: Leihoaren _goialdea

en: _Voice type:
eu: _Ahots mota:

en: _Wrap around
eu: _Bilaketa jarraitua

en: a : alpha, b : bravo, c : charlie, d : delta, e : echo, f : foxtrot, g : golf, h : hotel, i : india, j : juliet, k : kilo, l : lima, m : mike, n : november, o : oscar, p : papa, q : quebec, r : romeo, s : sierra, t : tango, u : uniform, v : victor, w : whiskey, x : xray, y : yankee, z : zulu
eu: a : Arga, b : Bidasoa, c : Corella, d : Deba, e : Errobi, f : Funes, g : Gorbeia, h : Hernani, i : Ibaizabal, j : Jaizkibel, k : Karrantza, l : Leitzaran, m : Mendaur, n : Nerbioi, o : Oka, p : Pagoeta, q : Queiles, r : Rivabellosa, s : Saioa, t : Toloño, u : Urola, v : Villanueva, w : Washington, x : Xabier, y : Yemen, z : Zaraitzu

en: a acute
eu: a zorrotza

en: a circumflex
eu: a zirkunflexua

en: a grave
eu: a kamutsa

en: a ring
eu: a eraztunduna

en: a tilde
eu: a tiletduna

en: a umlaut
eu: a dieresiduna

en: acute
eu: zorrotza

en: all items selected
eu: elementu guztiak hautatuta

en: and
eu: eta

en: announce when your buddies are typing.
eu: jakinarazi zure lagunek idazten dutenean.

en: apostrophe
eu: apostrofea

en: app
eu: apl

en: arw
eu: gzia

en: at
eu: a bildua

en: backslash
eu: alderantzizko barra

en: backspace
eu: atzera-tekla

en: begin
eu: hasiera

en: black diamond
eu: erronbo beltza

en: black square
eu: karratu beltza

en: blank
eu: hutsik

en: bold
eu: lodia

en: bookmark entered
eu: laster-marka sartu da

en: bookmarks could not be saved
eu: laster-markak ezin izan dira gorde

en: bookmarks saved
eu: laster-marka gorde da

[ctx: braille dots]
en: _None
eu: _Bat ere ez

en: broken bar
eu: barra bertikal etena

en: btn
eu: bt

en: bullet
eu: buleta

en: c cedilla
eu: ze hautsia

en: cal
eu: egut

[ctx: capitalization style]
en: Icon
eu: Ikonoa

[ctx: capitalization style]
en: None
eu: Bat ere ez

[ctx: capitalization style]
en: Spell
eu: Ortografia

[ctx: capitalization style]
en: icon
eu: tonua

[ctx: capitalization style]
en: none
eu: bat ere ez

[ctx: capitalization style]
en: spell
eu: letreiatu

en: caps lock
eu: maiuskulen blokeoaren tekla

en: caret
eu: azentu zirkunflexua

en: cbo
eu: konb

en: cedilla
eu: zedila

[ctx: cell]
en: %s selected
eu: %s hautatu da

[ctx: cell]
en: %s through %s selected
eu: %s eta %s artean hautatu da

[ctx: cell]
en: %s through %s unselected
eu: %s eta %s artean desautatu da

[ctx: cell]
en: %s unselected
eu: %s desautatu da

en: cents
eu: zentimoaren ikurra

en: check mark
eu: kontrol-marka

[ctx: checkbox]
en: checked
eu: gaituta

[ctx: checkbox]
en: not checked
eu: desgaituta

[ctx: checkbox]
en: partially checked
eu: partzialki gaituta

en: chk
eu: kt-l

en: circumflex
eu: zirkunflexua

en: clickable
eu: klikagarria

[ctx: clipboard]
en: copied
eu: kopiatua

[ctx: clipboard]
en: cut
eu: ebaki

[ctx: clipboard]
en: pasted
eu: itsatsia

en: cll
eu: glxka

en: clrchsr
eu: kol-auk

en: cnv
eu: Oihl

en: colhdr
eu: zt-goib

en: collapsed
eu: tolestuta

en: colon
eu: bi puntu

[ctx: color name]
en: alice blue
eu: alizia urdina

[ctx: color name]
en: antique white
eu: zuri zaharra

[ctx: color name]
en: aquamarine
eu: urdin-berdea

[ctx: color name]
en: azure
eu: urdin argia

[ctx: color name]
en: beige
eu: beixa

[ctx: color name]
en: bisque
eu: itsaski-krema

[ctx: color name]
en: black
eu: beltza

[ctx: color name]
en: blanched almond
eu: almendra zuria

[ctx: color name]
en: blue
eu: urdina

[ctx: color name]
en: blue violet
eu: urdin bioleta

[ctx: color name]
en: brown
eu: marroia

[ctx: color name]
en: burlywood
eu: harea marroia

[ctx: color name]
en: cadet blue
eu: urdin kadetea

[ctx: color name]
en: chartreuse
eu: kartusia

[ctx: color name]
en: chocolate
eu: txokolatea

[ctx: color name]
en: coral
eu: korala

[ctx: color name]
en: cornflower blue
eu: artalore urdina

[ctx: color name]
en: cornsilk
eu: arto-seta

[ctx: color name]
en: crimson
eu: karmesia

[ctx: color name]
en: cyan
eu: cyana

[ctx: color name]
en: dark blue
eu: urdin iluna

[ctx: color name]
en: dark cyan
eu: cyana iluna

[ctx: color name]
en: dark goldenrod
eu: lasto horia iluna

[ctx: color name]
en: dark gray
eu: gris iluna

[ctx: color name]
en: dark green
eu: berde iluna

[ctx: color name]
en: dark khaki
eu: kaki iluna

[ctx: color name]
en: dark magenta
eu: magenta iluna

[ctx: color name]
en: dark olive green
eu: oliba berde iluna

[ctx: color name]
en: dark orange
eu: laranja iluna

[ctx: color name]
en: dark orchid
eu: orkidea iluna

[ctx: color name]
en: dark red
eu: gorri iluna

[ctx: color name]
en: dark salmon
eu: izokin iluna

[ctx: color name]
en: dark sea green
eu: itsaso ilun berdea

[ctx: color name]
en: dark slate blue
eu: arbel urdin iluna

[ctx: color name]
en: dark slate gray
eu: arbel gris iluna

[ctx: color name]
en: dark turquoise
eu: turkesa iluna

[ctx: color name]
en: dark violet
eu: bioleta iluna

[ctx: color name]
en: deep pink
eu: arrosa sakona

[ctx: color name]
en: deep sky blue
eu: zeru urdin sakona

[ctx: color name]
en: dim gray
eu: grisa oso iluna

[ctx: color name]
en: dodger blue
eu: urdin artifiziala

[ctx: color name]
en: fire brick
eu: gorri adreilua

[ctx: color name]
en: floral white
eu: zuri loretsua

[ctx: color name]
en: forest green
eu: baso berdea

[ctx: color name]
en: fuchsia
eu: fuksia

[ctx: color name]
en: gainsboro
eu: gainsboro grisa

[ctx: color name]
en: ghost white
eu: aintza zuria

[ctx: color name]
en: gold
eu: urrea

[ctx: color name]
en: goldenrod
eu: lasto horia

[ctx: color name]
en: gray
eu: grisa

[ctx: color name]
en: green
eu: berdea

[ctx: color name]
en: green yellow
eu: berde horia

[ctx: color name]
en: honeydew
eu: ezti-ihintza

[ctx: color name]
en: hot pink
eu: arrosa beroa

[ctx: color name]
en: indian red
eu: gorri indioa

[ctx: color name]
en: indigo
eu: indigoa

[ctx: color name]
en: ivory
eu: bolia

[ctx: color name]
en: khaki
eu: kakia

[ctx: color name]
en: lavender
eu: izpilikua

[ctx: color name]
en: lavender blush
eu: izpiliku gorritua

[ctx: color name]
en: lawn green
eu: soropil berdea

[ctx: color name]
en: lemon chiffon
eu: satin limoia

[ctx: color name]
en: light blue
eu: urdin argia

[ctx: color name]
en: light coral
eu: koral argia

[ctx: color name]
en: light cyan
eu: cyan argia

[ctx: color name]
en: light goldenrod yellow
eu: lasto hori argia

[ctx: color name]
en: light gray
eu: grisa argia

[ctx: color name]
en: light green
eu: berde argia

[ctx: color name]
en: light pink
eu: arrosa argia

[ctx: color name]
en: light salmon
eu: izokin argia

[ctx: color name]
en: light sea green
eu: itsaso berde argia

[ctx: color name]
en: light sky blue
eu: zeru urdin argia

[ctx: color name]
en: light slate gray
eu: arbel argia

[ctx: color name]
en: light steel blue
eu: altzairu urdin argia

[ctx: color name]
en: light yellow
eu: hori argia

[ctx: color name]
en: lime
eu: limoia

[ctx: color name]
en: lime green
eu: lima berdea

[ctx: color name]
en: linen
eu: lihoa

[ctx: color name]
en: maroon
eu: marroi gorrixka

[ctx: color name]
en: medium aquamarine
eu: tarteko itsasoko ura

[ctx: color name]
en: medium blue
eu: tarteko urdina

[ctx: color name]
en: medium orchid
eu: tarteko orkidea

[ctx: color name]
en: medium purple
eu: tarteko morea

[ctx: color name]
en: medium sea green
eu: tarteko itsaso berdea

[ctx: color name]
en: medium slate blue
eu: arbel urdin ertaina

[ctx: color name]
en: medium spring green
eu: tarteko udaberri berdea

[ctx: color name]
en: medium turquoise
eu: tarteko turkesa

[ctx: color name]
en: medium violet red
eu: tarteko bioleta gorria

[ctx: color name]
en: midnight blue
eu: gauerdiko urdina

[ctx: color name]
en: mint cream
eu: mentazko izozkia

[ctx: color name]
en: misty rose
eu: arrosa lausoa

[ctx: color name]
en: moccasin
eu: mokasina

[ctx: color name]
en: navajo white
eu: zuri navajoa

[ctx: color name]
en: navy
eu: itsasoko urdina

[ctx: color name]
en: old lace
eu: lokarri zaharra

[ctx: color name]
en: olive
eu: oliba

[ctx: color name]
en: olive drab
eu: oliba itzalia

[ctx: color name]
en: orange
eu: laranja

[ctx: color name]
en: orange red
eu: laranja gorria

[ctx: color name]
en: orchid
eu: orkidea

[ctx: color name]
en: pale goldenrod
eu: lasto hori zurbila

[ctx: color name]
en: pale green
eu: berde zurbila

[ctx: color name]
en: pale turquoise
eu: turkesa zurbila

[ctx: color name]
en: pale violet red
eu: bioleta gorri zurbila

[ctx: color name]
en: papaya whip
eu: papaia-irabiakia

[ctx: color name]
en: peach puff
eu: melokotoia

[ctx: color name]
en: pink
eu: arrosa

[ctx: color name]
en: plum
eu: arana

[ctx: color name]
en: powder blue
eu: urdin hautsa

[ctx: color name]
en: purple
eu: purpura

[ctx: color name]
en: red
eu: gorria

[ctx: color name]
en: rosy brown
eu: marroi arrosa

[ctx: color name]
en: royal blue
eu: errege-urdina

[ctx: color name]
en: saddle brown
eu: narru marroia

[ctx: color name]
en: salmon
eu: izokina

[ctx: color name]
en: sandy brown
eu: hondar marroia

[ctx: color name]
en: sea green
eu: itsaso berdea

[ctx: color name]
en: seashell
eu: itsas-oskola

[ctx: color name]
en: silver
eu: zilarra

[ctx: color name]
en: sky blue
eu: zeru urdina

[ctx: color name]
en: slate blue
eu: arbel urdina

[ctx: color name]
en: slate gray
eu: arbel grisa

[ctx: color name]
en: snow
eu: elurra

[ctx: color name]
en: spring green
eu: udaberri berdea

[ctx: color name]
en: steel blue
eu: altzairu urdina

[ctx: color name]
en: tan
eu: marroiska

[ctx: color name]
en: teal
eu: anila

[ctx: color name]
en: thistle
eu: kardua

[ctx: color name]
en: tomato
eu: tomatea

[ctx: color name]
en: turquoise
eu: turkesa

[ctx: color name]
en: violet
eu: bioleta

[ctx: color name]
en: wheat
eu: garia

[ctx: color name]
en: white
eu: zuria

[ctx: color name]
en: white smoke
eu: ke zuria

[ctx: color name]
en: yellow
eu: horia

[ctx: color name]
en: yellow green
eu: horia berdea

en: column %(index)d of %(total)d
eu: %(index)d. / %(total)d zutabea

en: column %d
eu: %d. zutabea

en: comma
eu: koma

[ctx: command]
en: redo
eu: berregin

[ctx: command]
en: undo
eu: desegin

[ctx: content]
en: deletion end
eu: ezabaketaren amaiera

[ctx: content]
en: deletion start
eu: ezabaketaren hasiera

[ctx: content]
en: highlight end
eu: nabarmentzearen amaiera

[ctx: content]
en: highlight start
eu: nabarmentzearen hasiera

[ctx: content]
en: insertion end
eu: txertaketaren amaiera

[ctx: content]
en: insertion start
eu: txertaketaren hasiera

[ctx: content]
en: suggestion end
eu: iradokizunaren amaiera

en: copyright
eu: copyrightaren ikurra

en: cptn
eu: Epgr

en: cube root of
eu: erro kubikoa

en: currency sign
eu: monetaren ikurra

en: dagger
eu: gurutzea

en: dash
eu: marratxoa

en: dat
eu: data

en: degrees
eu: graduaren ikurra

en: delete
eu: ezabatu

en: details for %s
eu: %s elementuaren xehetasunak

en: diaeresis
eu: dieresia

en: different site
eu: beste gune bat

en: dip
eu: dirp

en: divided by
eu: zatiketaren ikurra

en: dlg
eu: elk-k

en: document selected from cursor position
eu: dokumentua hautatu da, kurtsorearen posiziotik aurrera

en: document selected to cursor position
eu: dokumentua hautatu da, kurtsorearen posizioraino

en: document unselected from cursor position
eu: dokumentua desautatu da, kurtsorearen posiziotik aurrera

en: document unselected to cursor position
eu: dokumentua desautatu da, kurtsorearen posizioraino

en: dollar
eu: dolarraren ikurra

en: dot
eu: puntua

en: double click
eu: klik bikoitza

en: double dagger
eu: gurutze bikoitza

en: double low quote
eu: komatxo bikoitz baxua

en: double prime
eu: bigarrena ikurra

en: down
eu: behera

en: draw
eu: mrrzk

en: e acute
eu: e zorrotza

en: e circumflex
eu: e zirkunflexua

en: e grave
eu: e kamutsa

en: e umlaut
eu: e dieresiduna

en: editable combo box
eu: konbinazio-koadro editagarria

en: editable content
eu: eduki editagarriak

en: emb
eu: kapts

en: empty
eu: hutsik

en: en dash
eu: marra motza

en: end
eu: amaiera

en: enter
eu: sartu tekla

en: enter new key
eu: sartu tekla-konbinazio berria

en: entire document selected
eu: dokumentu osoa hautatu da

en: entire document unselected
eu: dokumentu osoa desautatu da

en: equals
eu: berdin ikurra

[ctx: error]
en: grammar
eu: gramatika

[ctx: error]
en: invalid
eu: baliogabea

[ctx: error]
en: invalid entry
eu: baliogabeko sarrera

[ctx: error]
en: invalid grammar
eu: baliogabeko gramatika

[ctx: error]
en: invalid spelling
eu: baliogabeko ortografia

[ctx: error]
en: spelling
eu: akats ortografikoa

en: escape
eu: ihes

en: euro
eu: euroaren ikurra

en: exclaim
eu: harridura-marka

en: expanded
eu: hedatuta

en: faster.
eu: bizkorrago.

en: fchsr
eu: ftx-auk

en: florin
eu: florinaren ikurra

en: flr
eu: bttz

en: fnt
eu: ltr-t

en: fraction end
eu: zatikiaren amaiera

en: fraction start
eu: zatikiaren hasiera

en: fraction without bar, start
eu: zatikia barrarik gabe, hasiera

en: frm
eu: mrk

en: ftr
eu: Orroin

[ctx: generic name]
en: application
eu: aplikazioa

en: gpn
eu: png

en: grave
eu: azentu kamutsa

en: grayed
eu: grisez markatua

en: greater
eu: handiago ikurra

en: h%d
eu: i%d

en: has details in %s
eu: %s(e)n ditu xehetasunak

en: has formula
eu: formula du

en: has long description
eu: azalpen luzea du

en: hdng
eu: iznb

en: hdr
eu: Goib

en: heavy check mark
eu: kontrol-marka lodia

en: help
eu: laguntza

en: higher.
eu: tonu altuagoa.

en: home
eu: hasiera

en: horizontal
eu: horizontala

en: horizontal scroll bar
eu: korritze-barra horizontala

en: horizontal slider
eu: graduatzaile horizontala

en: horizontal splitter
eu: zatitzaile horizontala

en: hyphen bullet
eu: marratxo-buleta

en: i acute
eu: i zorrotza

en: i circumflex
eu: i zirkunflexua

en: i grave
eu: i kamutsa

en: i umlaut
eu: i dieresiduna

en: icn
eu: Ikn

en: ifrm
eu: brn-m

en: image map link
eu: irudi-maparen esteka

en: img
eu: irud

en: inaccessible
eu: irakurtezina

[ctx: indentation and justification]
en: Disabled
eu: Desgaituta

[ctx: indentation and justification]
en: Enabled
eu: Gaituta

en: insert
eu: txertatu

en: inverted exclamation point
eu: hasierako harridura-marka

en: inverted question mark
eu: hasierako galdera-marka

en: item %(index)d
eu: %(index)d elementua

[ctx: key echo]
en: None
eu: Bat ere ez

[ctx: key echo]
en: key
eu: tekla

[ctx: key echo]
en: key and word
eu: tekla eta hitza

[ctx: key echo]
en: sentence
eu: esaldia

[ctx: key echo]
en: word
eu: hitza

[ctx: key echo]
en: word and sentence
eu: hitza eta esaldia

[ctx: keybindings]
en: Default
eu: Lehenetsia

[ctx: keybindings]
en: Modified
eu: Aldatze-data

[ctx: keyboard]
en: Control
eu: Ctrl

[ctx: keyboard]
en: Shift
eu: Maius

en: lbl
eu: Etk

en: leaving blockquote.
eu: aipu-blokea uzten.

en: leaving details.
eu: xehetasunak uzten.

en: leaving form.
eu: inprimakia uzten.

en: leaving list.
eu: zerrenda uzten.

en: leaving panel.
eu: panela uzten.

en: leaving table.
eu: taulatik irteten.

en: leaving tooltip.
eu: argibidea uzten.

en: left
eu: ezkerrera

en: left alt
eu: ezkerreko Alt tekla

en: left brace
eu: ezker-giltza

en: left bracket
eu: ezker-kortxetea

en: left control
eu: ezkerreko Kontrol tekla

en: left double angle bracket
eu: ezkerreko komatxo angeluarrak

en: left double quote
eu: ezkerreko komatxo bikoitza

en: left meta
eu: ezkerreko Meta tekla

en: left paren
eu: ezker-parentesia

en: left shift
eu: ezkerreko Maius tekla

en: left single quote
eu: ezkerreko komatxo bakuna

en: left super
eu: ezker-super

en: left tab
eu: ezkerreko Tab tekla

en: less
eu: txikiago ikurra

en: line selected down from cursor position
eu: lerroa hautatu da kurtsorearen posiziotik aurrera

en: line selected from start to previous cursor position
eu: lerroa hasieratik hautatu da kurtsorearen aurreko posizioraino

en: line selected to end from previous cursor position
eu: lerroa amaieraraino hautatu da kurtsorearen aurreko posiziotik

en: line selected up from cursor position
eu: lerroa hautatu da kurtsorearen posiziotik atzera

en: line unselected down from cursor position
eu: lerroa desautatu da kurtsorearen posiziotik aurrera

en: line unselected up from cursor position
eu: lerroa desautatu da kurtsorearen posiziotik atzera

en: link
eu: esteka

[ctx: link state]
en: unvisited
eu: bisitatu gabe

[ctx: link state]
en: visited
eu: bisitatuta

[ctx: listitem]
en: not selected
eu: hautatu gabea

en: live regions politeness levels restored
eu: eskualde aktiboen adeitasun mailak berrezarri dira

en: lnk
eu: estk

[ctx: location]
en: Not found
eu: Ez da aurkitu

[ctx: locking key state]
en: off
eu: desaktibatuta

[ctx: locking key state]
en: on
eu: -

en: logical not
eu: ez logikoaren ikurra

en: louder.
eu: altuago.

en: lower.
eu: tonu baxuagoa.

en: lst
eu: zrrnd

en: lstitm
eu: zrrnd-e

en: lyrdpn
eu: gruz-p

en: macron
eu: goi-marra

[ctx: math enclosure]
en: Enclosed by: %s
eu: Inguratzailea: %s

[ctx: math enclosure]
en: a box
eu: kutxa bat

[ctx: math enclosure]
en: a circle
eu: zirkulu bat

[ctx: math enclosure]
en: a down diagonal strike
eu: zeharkako beheranzko marra

[ctx: math enclosure]
en: a horizontal strike
eu: marra horizontala

[ctx: math enclosure]
en: a line at the bottom
eu: lerroa behean

[ctx: math enclosure]
en: a line at the top
eu: lerroa goian

[ctx: math enclosure]
en: a line on the left
eu: lerroa ezkerrean

[ctx: math enclosure]
en: a line on the right
eu: lerroa eskuinean

[ctx: math enclosure]
en: a long division sign
eu: zatiketa-ikur luzea

[ctx: math enclosure]
en: a northeast arrow
eu: ipar-ekialderako gezia

[ctx: math enclosure]
en: a phasor angle
eu: fasore angelua

[ctx: math enclosure]
en: a radical
eu: erradikal bat

[ctx: math enclosure]
en: a rounded box
eu: kutxa biribildua

[ctx: math enclosure]
en: a vertical strike
eu: marra bertikala

[ctx: math enclosure]
en: an actuarial symbol
eu: ikur aktuarioa

[ctx: math enclosure]
en: an arabic factorial symbol
eu: arabiar ikur faktoriala

[ctx: math enclosure]
en: an up diagonal strike
eu: zeharkako goranzko marra

[ctx: math enclosure]
en: and
eu: eta

[ctx: math fraction]
en: over
eu: gainean

[ctx: math script]
en: pre-subscript
eu: azpiindize aurrekoa

[ctx: math script]
en: pre-superscript
eu: goi-indize aurrekoa

[ctx: math script generic]
en: overscript
eu: goiidazkia

[ctx: math script generic]
en: subscript
eu: azpiindizea

[ctx: math script generic]
en: superscript
eu: goi-indizea

[ctx: math script generic]
en: underscript
eu: azpiidazkia

[ctx: math symbol]
en: %s with slash
eu: %s barrarekin

[ctx: math symbol]
en: %s with underline
eu: %s azpimarrarekin

[ctx: math symbol]
en: %s with vertical line
eu: %s lerro bertikalarekin

[ctx: math symbol]
en: all equal to
eu: dena berdina

[ctx: math symbol]
en: almost equal or equal to
eu: ia berdina edo berdina

[ctx: math symbol]
en: almost equal to
eu: ia berdina

[ctx: math symbol]
en: angle
eu: angelua

[ctx: math symbol]
en: anticlockwise contour integral
eu: lerro-integrala erlojuaren noranzkoaren aurka

[ctx: math symbol]
en: approaches the limit
eu: mugara hurbiltzen

[ctx: math symbol]
en: approximately but not actually equal to
eu: gutxi gora-behera berdina baina ez berdina

[ctx: math symbol]
en: approximately equal to
eu: gutxi gora-behera berdina

[ctx: math symbol]
en: approximately equal to or the image of
eu: gutxi gora-behera berdina edo haren irudia

[ctx: math symbol]
en: assertion
eu: baieztapena

[ctx: math symbol]
en: asterisk operator
eu: asterisko eragilea

[ctx: math symbol]
en: asymptotically equal to
eu: asintotikoki berdina

[ctx: math symbol]
en: because
eu: arrazoia

[ctx: math symbol]
en: between
eu: artean

[ctx: math symbol]
en: black circle
eu: zirkulu beltza

[ctx: math symbol]
en: black diamond
eu: erronbo beltza

[ctx: math symbol]
en: black medium small square
eu: erdiko karratu beltz txikia

[ctx: math symbol]
en: black square
eu: karratu beltza

[ctx: math symbol]
en: bold %s
eu: lodia %s

[ctx: math symbol]
en: bold fraktur %s
eu: fraktur lodia %s

[ctx: math symbol]
en: bold italic %s
eu: lodi etzana %s

[ctx: math symbol]
en: bold script %s
eu: lodi script-a %s

[ctx: math symbol]
en: bottom brace
eu: beheko giltza

[ctx: math symbol]
en: bowtie
eu: begizta

[ctx: math symbol]
en: bullet operator
eu: bulet eragilea

[ctx: math symbol]
en: circled asterisk operator
eu: asteriskoa zirkuluan

[ctx: math symbol]
en: circled dash
eu: marratxoa zirkuluan

[ctx: math symbol]
en: circled division slash
eu: zatiketa barra zirkuluan

[ctx: math symbol]
en: circled dot
eu: puntua zirkuluan

[ctx: math symbol]
en: circled dot operator
eu: puntu biderkatzailea zirkuluan

[ctx: math symbol]
en: circled equals
eu: berdina zirkuluan

[ctx: math symbol]
en: circled minus
eu: minus zirkuluan

[ctx: math symbol]
en: circled plus
eu: plus zirkuluan

[ctx: math symbol]
en: circled ring operator
eu: eraztuna zirkuluan

[ctx: math symbol]
en: circled times
eu: ixa zirkuluan

[ctx: math symbol]
en: circumflex
eu: zirkunflexua

[ctx: math symbol]
en: clockwise contour integral
eu: lerro-integrala erlojuaren noranzkoan

[ctx: math symbol]
en: clockwise integral
eu: integrala erlojuaren noranzkoan

[ctx: math symbol]
en: colon equals
eu: bi puntu berdina

[ctx: math symbol]
en: complement
eu: osagarria

[ctx: math symbol]
en: contains as a member
eu: kide gisa dauka

[ctx: math symbol]
en: contains as normal subgroup
eu: azpitalde normal modura dauka

[ctx: math symbol]
en: contains as normal subgroup of or equal to
eu: azpitalde normal modura dauka edo berdina

[ctx: math symbol]
en: contains with long horizontal stroke
eu: dauka barra horizontal luzearekin

[ctx: math symbol]
en: contains with overbar
eu: dauka gaineko barrarekin

[ctx: math symbol]
en: contains with vertical bar at end of horizontal stroke
eu: dauka barra bertikalarekin amaieran edo barra horizontala

[ctx: math symbol]
en: contour integral
eu: lerro-integrala

[ctx: math symbol]
en: coproduct
eu: koproduktua

[ctx: math symbol]
en: corresponds to
eu: dagokiona

[ctx: math symbol]
en: cube root
eu: erro kubikoa

[ctx: math symbol]
en: curly logical and
eu: eta logiko kiribila

[ctx: math symbol]
en: curly logical or
eu: edo logiko kiribila

[ctx: math symbol]
en: delta equal to
eu: delta berdina

[ctx: math symbol]
en: diamond operator
eu: diamante eragilea

[ctx: math symbol]
en: difference between
eu: bien arteko ezberdintasuna

[ctx: math symbol]
en: divides
eu: zatitzen du

[ctx: math symbol]
en: division slash
eu: zatiketa-barra

[ctx: math symbol]
en: division times
eu: zatiketa jarraiak

[ctx: math symbol]
en: does not contain as a member
eu: ez dauka kide gisa

[ctx: math symbol]
en: does not contain as normal subgroup
eu: ez dauka azpitalde normal modura

[ctx: math symbol]
en: does not contain as normal subgroup or equal
eu: ez dauka azpitalde normal modura edo berdina

[ctx: math symbol]
en: does not divide
eu: ez du zatitzen

[ctx: math symbol]
en: does not force
eu: ez du behartzen

[ctx: math symbol]
en: does not precede
eu: ez aurrekoa

[ctx: math symbol]
en: does not precede or equal
eu: ez aurrekoa edo berdina

[ctx: math symbol]
en: does not prove
eu: ez du probatzen

[ctx: math symbol]
en: does not succeed
eu: ez atzekoa

[ctx: math symbol]
en: does not succeed or equal
eu: ez atzekoa edo berdina

[ctx: math symbol]
en: dot
eu: puntua

[ctx: math symbol]
en: dot minus
eu: puntu minusa

[ctx: math symbol]
en: dot operator
eu: puntu eragilea

[ctx: math symbol]
en: dot plus
eu: puntu plusa

[ctx: math symbol]
en: dotless %s
eu: punturik gabekoa %s

[ctx: math symbol]
en: double integral
eu: integral bikoitza

[ctx: math symbol]
en: double intersection
eu: ebaketa bikoitza

[ctx: math symbol]
en: double subset
eu: azpimultzo bikoitza

[ctx: math symbol]
en: double superset
eu: goimultzo bikoitza

[ctx: math symbol]
en: double union
eu: batuketa bikoitza

[ctx: math symbol]
en: double vertical bar double right turnstile
eu: barra bertikal bikoitza eskuineko tornikete bikoitza

[ctx: math symbol]
en: double vertical line
eu: lerro bertikal bikoitza

[ctx: math symbol]
en: down arrow
eu: beherako gezia

[ctx: math symbol]
en: down arrow from bar
eu: beherako gezia barratik

[ctx: math symbol]
en: down double arrow
eu: beherako gezi bikoitza

[ctx: math symbol]
en: down right diagonal ellipsis
eu: beheko eskuineko zeharkako elipsia

[ctx: math symbol]
en: down tack
eu: beherako tatxeta

[ctx: math symbol]
en: element of
eu: elementua

[ctx: math symbol]
en: element of with dot above
eu: elementua goiko puntuarekin

[ctx: math symbol]
en: element of with long horizontal stroke
eu: elementua barra horizontal luzearekin

[ctx: math symbol]
en: element of with overbar
eu: elementua gaineko barrarekin

[ctx: math symbol]
en: element of with two horizontal strokes
eu: elementua bi barra horizontalekin

[ctx: math symbol]
en: element of with underbar
eu: elementua azpiko barrarekin

[ctx: math symbol]
en: element of with vertical bar at end of horizontal stroke
eu: elementua barra bertikalarekin amaieran edo barra horizontala

[ctx: math symbol]
en: empty set
eu: multzo hutsa

[ctx: math symbol]
en: end of proof
eu: probaren amaiera

[ctx: math symbol]
en: equal and parallel to
eu: berdina eta paraleloa

[ctx: math symbol]
en: equal to by definition
eu: berdina definizio bidez

[ctx: math symbol]
en: equal to or greater than
eu: berdina edo handiagoa

[ctx: math symbol]
en: equal to or less than
eu: berdina edo txikiagoa

[ctx: math symbol]
en: equal to or precedes
eu: berdina edo aurrekoa

[ctx: math symbol]
en: equal to or succeeds
eu: berdina edo atzekoa

[ctx: math symbol]
en: equals colon
eu: berdina bi puntu

[ctx: math symbol]
en: equiangular to
eu: angelukidea

[ctx: math symbol]
en: equivalent to
eu: baliokidea

[ctx: math symbol]
en: estimates
eu: haztatua

[ctx: math symbol]
en: excess
eu: soberakoa

[ctx: math symbol]
en: for all
eu: denentzat

[ctx: math symbol]
en: forces
eu: behartzen du

[ctx: math symbol]
en: fourth root
eu: laugarren erroa

[ctx: math symbol]
en: geometric proportion
eu: proportzio geometrikoa

[ctx: math symbol]
en: geometrically equal to
eu: geometrikoki berdina

[ctx: math symbol]
en: geometrically equivalent to
eu: geometrikoki baliokidea

[ctx: math symbol]
en: greater than
eu: hau baino handiagoa

[ctx: math symbol]
en: greater than but not equal to
eu: handiagoa baina ez berdina

[ctx: math symbol]
en: greater than but not equivalent to
eu: handiagoa baina ez baliokidea

[ctx: math symbol]
en: greater than equal to or less than
eu: handiagoa berdina edo txikiagoa

[ctx: math symbol]
en: greater than or equal to
eu: handiagoa edo berdina

[ctx: math symbol]
en: greater than or equivalent to
eu: handiagoa edo baliokidea

[ctx: math symbol]
en: greater than or less than
eu: handiagoa edo txikiagoa

[ctx: math symbol]
en: greater than over equal to
eu: handiagoa eta berdina

[ctx: math symbol]
en: greater than with dot
eu: handiagoa puntuarekin

[ctx: math symbol]
en: hermitian conjugate matrix
eu: matrize konjugatu hermitikoa

[ctx: math symbol]
en: homothetic
eu: homotetikoa

[ctx: math symbol]
en: horizontal ellipsis
eu: elipsi horizontala

[ctx: math symbol]
en: identical to
eu: berdin-berdina

[ctx: math symbol]
en: image of
eu: irudia

[ctx: math symbol]
en: image of or approximately equal to
eu: haren irudia edo gutxi gora-behera berdina

[ctx: math symbol]
en: increment
eu: gehikuntza

[ctx: math symbol]
en: infinity
eu: infinitua

[ctx: math symbol]
en: integral
eu: integrala

[ctx: math symbol]
en: intercalate
eu: tartekatu

[ctx: math symbol]
en: intersection
eu: ebakidura

[ctx: math symbol]
en: inverted lazy S
eu: alderantzikatutako S alferra

[ctx: math symbol]
en: italic %s
eu: etzana %s

[ctx: math symbol]
en: left angle bracket
eu: ezkerreko kortxete angeluarra

[ctx: math symbol]
en: left arrow
eu: ezkerrerako gezia

[ctx: math symbol]
en: left arrow from bar
eu: ezkerrerako gezia barratik

[ctx: math symbol]
en: left ceiling
eu: ezkerreko sabaia

[ctx: math symbol]
en: left double arrow
eu: ezkerreko

[ctx: math symbol]
en: left floor
eu: ezkerreko zorua

[ctx: math symbol]
en: left normal factor semidirect product
eu: ezkerreko faktore normaleko erdizuzeneko biderkadura

[ctx: math symbol]
en: left right arrow
eu: ezker eskuinerako gezia

[ctx: math symbol]
en: left right double arrow
eu: ezker eskuinerako gezi bikoitza

[ctx: math symbol]
en: left semidirect product
eu: ezkerreko erdizuzeneko biderkadura

[ctx: math symbol]
en: left tack
eu: ezkerrerako tatxeta

[ctx: math symbol]
en: less than
eu: hau baino txikiagoa

[ctx: math symbol]
en: less than but not equal to
eu: txikiagoa baina ez berdina

[ctx: math symbol]
en: less than but not equivalent to
eu: txikiagoa baina ez baliokidea

[ctx: math symbol]
en: less than equal to or greater than
eu: txikiagoa berdina edo handiagoa

[ctx: math symbol]
en: less than or equal to
eu: txikiagoa edo berdina

[ctx: math symbol]
en: less than or equivalent to
eu: txikiagoa edo baliokidea

[ctx: math symbol]
en: less than or greater than
eu: txikiagoa edo handiagoa

[ctx: math symbol]
en: less than over equal to
eu: txikiagoa eta berdina

[ctx: math symbol]
en: less than with dot
eu: txikiagoa puntuarekin

[ctx: math symbol]
en: logical and
eu: eta logikoa

[ctx: math symbol]
en: logical or
eu: edo logikoa

[ctx: math symbol]
en: measured angle
eu: neurtutako angelua

[ctx: math symbol]
en: measured by
eu: honekin neurtua

[ctx: math symbol]
en: midline horizontal ellipsis
eu: erdiko marrako elipsi horizontala

[ctx: math symbol]
en: minus or plus
eu: minus edo plus

[ctx: math symbol]
en: minus tilde
eu: minus tileta

[ctx: math symbol]
en: models
eu: ereduak

[ctx: math symbol]
en: monospace %s
eu: tarte bakarrekoa %s

[ctx: math symbol]
en: much greater than
eu: hau baino askoz handiago

[ctx: math symbol]
en: much less than
eu: hau baino askoz gutxiago

[ctx: math symbol]
en: multimap
eu: multi-mapa

[ctx: math symbol]
en: multiset
eu: multzoanitza

[ctx: math symbol]
en: multiset multiplication
eu: multzoanitz biderketa

[ctx: math symbol]
en: multiset union
eu: multzoanitz batuketa

[ctx: math symbol]
en: negated double vertical bar double right turnstile
eu: barra bertikal bikoitza eskuineko tornikete bikoitza ukatua

[ctx: math symbol]
en: neither a subset of nor equal to
eu: ez azpimultzoa ez berdina

[ctx: math symbol]
en: neither a superset of nor equal to
eu: ez goimultzoa ez berdina

[ctx: math symbol]
en: neither approximately nor actually equal to
eu: ez gutxi gora-behera ez zehazki berdina

[ctx: math symbol]
en: neither greater than nor equal to
eu: ez handiagoa ez berdina

[ctx: math symbol]
en: neither greater than nor equivalent to
eu: ez handiagoa ez baliokidea

[ctx: math symbol]
en: neither greater than nor less than
eu: ez handiagoa ez txikiagoa

[ctx: math symbol]
en: neither less than nor equal to
eu: ez txikiagoa ez berdina

[ctx: math symbol]
en: neither less than nor equivalent to
eu: ez txikiagoa ez baliokidea

[ctx: math symbol]
en: neither less than nor greater than
eu: ez txikiagoa ez handiagoa

[ctx: math symbol]
en: normal subgroup of
eu: azpitalde normala

[ctx: math symbol]
en: normal subgroup of or equal to
eu: azpitalde normala edo berdina

[ctx: math symbol]
en: north east arrow
eu: ipar ekialderako gezia

[ctx: math symbol]
en: north east double arrow
eu: ipar ekialderako gezi bikoitza

[ctx: math symbol]
en: north west arrow
eu: ipar mendebalderako gezia

[ctx: math symbol]
en: north west double arrow
eu: ipar mendebalderako gezi bikoitza

[ctx: math symbol]
en: not a subset of
eu: ez azpimultzoa

[ctx: math symbol]
en: not a superset of
eu: ez goimultzoa

[ctx: math symbol]
en: not almost equal to
eu: ez ia berdina

[ctx: math symbol]
en: not an element of
eu: elementua ez

[ctx: math symbol]
en: not asymptotically equal to
eu: asintotikoki ez berdina

[ctx: math symbol]
en: not equal to
eu: ez berdina

[ctx: math symbol]
en: not equivalent to
eu: ez baliokidea

[ctx: math symbol]
en: not greater than
eu: ez handiago

[ctx: math symbol]
en: not identical to
eu: ez berdin-berdina

[ctx: math symbol]
en: not less than
eu: ez gutxiago

[ctx: math symbol]
en: not normal subgroup of
eu: ez azpitalde normala

[ctx: math symbol]
en: not normal subgroup of or equal to
eu: ez azpitalde normala edo berdina

[ctx: math symbol]
en: not parallel to
eu: ez paraleloa

[ctx: math symbol]
en: not square image of or equal to
eu: ez irudi karratua edo berdina

[ctx: math symbol]
en: not square original of or equal to
eu: ez jatorrizko karratua edo berdina

[ctx: math symbol]
en: not tilde
eu: tiletik ez

[ctx: math symbol]
en: not true
eu: ez egia

[ctx: math symbol]
en: original of
eu: jatorrizkoa

[ctx: math symbol]
en: parallel to
eu: paraleloa

[ctx: math symbol]
en: partial differential
eu: diferentzial partziala

[ctx: math symbol]
en: pitchfork
eu: sardea

[ctx: math symbol]
en: precedes
eu: aurrekoa

[ctx: math symbol]
en: precedes but not equivalent to
eu: aurrekoa baina ez baliokidea

[ctx: math symbol]
en: precedes or equal to
eu: aurrekoa edo berdina

[ctx: math symbol]
en: precedes or equivalent to
eu: aurrekoa edo baliokidea

[ctx: math symbol]
en: precedes under relation
eu: aurrekoa erlazio azpian

[ctx: math symbol]
en: product
eu: produktua

[ctx: math symbol]
en: proportion
eu: proportzioa

[ctx: math symbol]
en: proportional to
eu: proportzionala

[ctx: math symbol]
en: questioned equal to
eu: galdera-ikurra berdina

[ctx: math symbol]
en: ratio
eu: erlazioa

[ctx: math symbol]
en: reversed tilde
eu: alderantzikatutako tileta

[ctx: math symbol]
en: reversed tilde equals
eu: alderantzikatutako tileta berdina

[ctx: math symbol]
en: right angle
eu: eskuineko angelua

[ctx: math symbol]
en: right angle bracket
eu: eskuineko kortxete angeluarra

[ctx: math symbol]
en: right angle with arc
eu: eskuineko angelua arkuarekin

[ctx: math symbol]
en: right arrow
eu: eskuinerako gezia

[ctx: math symbol]
en: right arrow from bar
eu: eskuinerako gezia barratik

[ctx: math symbol]
en: right ceiling
eu: eskuineko sabaia

[ctx: math symbol]
en: right double arrow
eu: eskuinerako gezi bikoitza

[ctx: math symbol]
en: right floor
eu: eskuineko zorua

[ctx: math symbol]
en: right normal factor semidirect product
eu: eskuineko faktore normaleko erdizuzeneko biderkadura

[ctx: math symbol]
en: right semidirect product
eu: eskuineko erdizuzeneko biderkadura

[ctx: math symbol]
en: right tack
eu: eskuinerako tatxeta

[ctx: math symbol]
en: right triangle
eu: eskuineko triangelua

[ctx: math symbol]
en: right-pointing arrow
eu: eskuinerantz zuzendutako gezia

[ctx: math symbol]
en: right-pointing arrowhead
eu: eskuinerantz zuzendutako geziburua

[ctx: math symbol]
en: ring equal to
eu: eraztuna berdina

[ctx: math symbol]
en: ring in equal to
eu: berdina eraztunarekin

[ctx: math symbol]
en: ring operator
eu: eraztun eragilea

[ctx: math symbol]
en: sans-serif bold %s
eu: sans-serif lodia %s

[ctx: math symbol]
en: sans-serif bold italic %s
eu: sans-serif lodi etzana %s

[ctx: math symbol]
en: sans-serif italic %s
eu: sans-serif etzana %s

[ctx: math symbol]
en: script %s
eu: script-a %s

[ctx: math symbol]
en: set minus
eu: ezarri minus

[ctx: math symbol]
en: sine wave
eu: sinu uhina

[ctx: math symbol]
en: small contains as a member
eu: txikiak kide gisa dauka

[ctx: math symbol]
en: small contains with overbar
eu: dauka txikia gaineko barrarekin

[ctx: math symbol]
en: small contains with vertical bar at end of horizontal stroke
eu: dauka txikia barra bertikalarekin amaieran edo barra horizontalarekin

[ctx: math symbol]
en: small element of
eu: elementu txikia

[ctx: math symbol]
en: small element of with overbar
eu: elementu txikia gaineko barrarekin

[ctx: math symbol]
en: small element of with vertical bar at end of horizontal stroke
eu: elementu txikia barra bertikalarekin amaieran edo barra horizontala

[ctx: math symbol]
en: south east arrow
eu: hego ekialderako gezia

[ctx: math symbol]
en: south east double arrow
eu: hego ekialderako gezi bikoitza

[ctx: math symbol]
en: south west double arrow
eu: hego mendebalderako gezi bikoitza

[ctx: math symbol]
en: spherical angle
eu: angelu esferikoa

[ctx: math symbol]
en: square cap
eu: txano karratua

[ctx: math symbol]
en: square cup
eu: kopa karratua

[ctx: math symbol]
en: square image of
eu: irudi karratua

[ctx: math symbol]
en: square image of or equal to
eu: irudi karratua edo berdina

[ctx: math symbol]
en: square image of or not equal to
eu: irudi karratua edo ez berdina

[ctx: math symbol]
en: square intersection
eu: ebakidura karratua

[ctx: math symbol]
en: square original of
eu: jatorrizko karratua

[ctx: math symbol]
en: square original of or equal to
eu: jatorrizko karratua edo berdina

[ctx: math symbol]
en: square original of or not equal to
eu: jatorrizko karratua edo ez berdina

[ctx: math symbol]
en: square root
eu: erro karratua

[ctx: math symbol]
en: square union
eu: batuketa karratua

[ctx: math symbol]
en: squared dot operator
eu: puntu biderkatzailea karratuan

[ctx: math symbol]
en: squared minus
eu: minus karratuan

[ctx: math symbol]
en: squared plus
eu: plus karratuan

[ctx: math symbol]
en: squared times
eu: ixa karratuan

[ctx: math symbol]
en: star equals
eu: izarra berdina

[ctx: math symbol]
en: star operator
eu: izar eragilea

[ctx: math symbol]
en: strictly equivalent to
eu: hertsiki baliokidea

[ctx: math symbol]
en: subset of
eu: azpimultzoa

[ctx: math symbol]
en: subset of or equal to
eu: azpimultzoa edo berdina

[ctx: math symbol]
en: subset of with not equal to
eu: azpimultzoa eta ez berdina

[ctx: math symbol]
en: succeeds
eu: atzekoa

[ctx: math symbol]
en: succeeds but not equivalent to
eu: atzekoa baina ez baliokidea

[ctx: math symbol]
en: succeeds or equal to
eu: atzekoa edo berdina

[ctx: math symbol]
en: succeeds or equivalent to
eu: atzekoa edo baliokidea

[ctx: math symbol]
en: succeeds under relation
eu: atzekoa erlazio azpian

[ctx: math symbol]
en: sum
eu: batuketa

[ctx: math symbol]
en: superset of
eu: goimultzoa

[ctx: math symbol]
en: superset of or equal to
eu: goimultzoa edo berdina

[ctx: math symbol]
en: superset of with not equal to
eu: goimultzoa eta ez berdina

[ctx: math symbol]
en: surface integral
eu: gainazal-integrala

[ctx: math symbol]
en: there does not exist
eu: ez dago

[ctx: math symbol]
en: there exists
eu: badago

[ctx: math symbol]
en: therefore
eu: hortaz

[ctx: math symbol]
en: tilde
eu: tileta

[ctx: math symbol]
en: top brace
eu: goiko giltza

[ctx: math symbol]
en: triple integral
eu: integral hirukoitza

[ctx: math symbol]
en: triple tilde
eu: tilet hirukoitza

[ctx: math symbol]
en: triple vertical bar right turnstile
eu: barra bertikal hirukoitza eskuineko torniketea

[ctx: math symbol]
en: true
eu: egia

[ctx: math symbol]
en: union
eu: batuketa

[ctx: math symbol]
en: union with dot
eu: batuketa puntuarekin

[ctx: math symbol]
en: union with plus
eu: batuketa plusarekin

[ctx: math symbol]
en: up arrow
eu: gorako gezia

[ctx: math symbol]
en: up arrow from bar
eu: gorako gezia barratik

[ctx: math symbol]
en: up double arrow
eu: gorako gezi bikoitza

[ctx: math symbol]
en: up down arrow
eu: gora beherako gezia

[ctx: math symbol]
en: up down double arrow
eu: gora beherako gezi bikoitza

[ctx: math symbol]
en: up right diagonal ellipsis
eu: goiko eskuineko zeharkako elipsia

[ctx: math symbol]
en: up tack
eu: gorako tatxeta

[ctx: math symbol]
en: vertical ellipsis
eu: elipsi bertikala

[ctx: math symbol]
en: very much greater than
eu: askoz handiagoa

[ctx: math symbol]
en: very much less than
eu: askoz txikiagoa

[ctx: math symbol]
en: volume integral
eu: bolumen-integrala

[ctx: math symbol]
en: white bullet
eu: bulet zuria

[ctx: math symbol]
en: white circle
eu: zirkulu zuria

[ctx: math symbol]
en: white square
eu: karratu zuria

[ctx: math symbol]
en: wreath product
eu: koroa-produktua

[ctx: math symbol]
en: z notation bag membership
eu: z notazio poltsaren kidea

[ctx: math table]
en: nested table end
eu: habiaratutako taularen amaiera

[ctx: math table]
en: table end
eu: taularen amaiera

en: math table with %d row | math table with %d rows
eu[0]: Errenkada %d duen matematika-taula
eu[1]: %d errenkada dituen matematika-taula

en: menu
eu: menua

en: menu button
eu: menuaren botoia

en: middle dot
eu: erdiko puntua

en: misspelled
eu: gaizki idatzia dago

en: mnuitm
eu: mnuel

en: mode switch
eu: modu aldaketa

en: multi
eu: anitza

en: multi-select
eu: hautapen anizkoitza

en: n tilde
eu: n tiletduna

en: nested math table with %d row | nested math table with %d rows
eu[0]: %d errenkada duen matematika-taula habiaratua
eu[1]: %d errenkada dituen matematika-taula habiaratua

en: newline
eu: lerro berria

en: no break space
eu: ez hautsi zuriunea

en: no live message saved
eu: ez da aktibitatearen mezurik gorde

[ctx: notification]
en: Bottom
eu: Behean

[ctx: notification]
en: Top
eu: Goian

en: num lock
eu: zenbakien blokeoaren tekla

en: number
eu: traola

[ctx: number style]
en: digits
eu: digituak

[ctx: number style]
en: words
eu: hitzak

en: o acute
eu: o zorrotza

en: o circumflex
eu: o zirkunflexua

en: o grave
eu: o kamutsa

en: o stroke
eu: o barraduna

en: o tilde
eu: o tiletduna

en: o umlaut
eu: o dieresiduna

en: object replacement character
eu: objektuaren ordezko karakterea

en: off
eu: desaktibatuta

en: on
eu: -

en: on %(index)d of %(total)d
eu: %(index)d / %(total)d

en: one fourth
eu: laurden bat

en: one half
eu: erdi bat

en: opens dialog
eu: elkarrizketa-koadroa irekitzen du

en: opens grid
eu: sareta irekitzen du

en: opens listbox
eu: zerrenda-koadroa irekitzen du

en: opens menu
eu: menua irekitzen du

en: opens tree
eu: zuhaitza irekitzen du

en: optnpn
eu: aukpn

en: ordinal
eu: ordinala

en: page down
eu: Orria Behera tekla

en: page selected from cursor position
eu: orria hautatu da, kurtsorearen posiziotik aurrera

en: page selected to cursor position
eu: orria hautatu da, kurtsorearen posizioraino

en: page unselected from cursor position
eu: orria desautatu da, kurtsorearen posiziotik aurrera

en: page unselected to cursor position
eu: orria desautatu da, kurtsorearen posizioraino

en: page up
eu: Orria Gora tekla

en: para
eu: pargr

en: paragraph marker
eu: paragrafo-marka

en: paragraph selected down from cursor position
eu: paragrafoa hautatu da, kurtsorearen posiziotik beherantz

en: paragraph selected up from cursor position
eu: paragrafoa hautatu da, kurtsorearen posiziotik gorantz

en: paragraph unselected down from cursor position
eu: paragrafoa desautatu da, kurtsorearen posiziotik beherantz

en: paragraph unselected up from cursor position
eu: paragrafoa desautatu da, kurtsorearen posiziotik gorantz

en: per mille
eu: milakoaren ikurra

en: percent
eu: ehunekoaren ikurra

en: pgt
eu: orr

en: plus
eu: plus zeinua

en: plus or minus
eu: plus-minus ikurra

en: politeness level %s
eu: %s adeitasun maila

en: popmnu
eu: lstrmnu

en: pounds
eu: libera esterlinaren ikurra

en: prime
eu: lehena ikurra

[ctx: punctuation level]
en: _None
eu: _Bat ere ez

en: pwd
eu: psh

en: question
eu: galdera-marka

en: quote
eu: komatxo bikoitza

en: radio
eu: aukbt

[ctx: radiobutton]
en: not selected
eu: hautatu gabea

[ctx: radiobutton]
en: selected
eu: hautatuta

en: rdmnuitm
eu: aukmnel

en: registered
eu: marka erregistratuaren R ikurra

en: required
eu: beharrezkoa

en: return
eu: itzuli tekla

en: right
eu: eskuinera

en: right alt
eu: eskuineko Alt tekla

en: right brace
eu: eskuin-giltza

en: right bracket
eu: eskuin-kortxetea

en: right control
eu: eskuineko Kontrol tekla

en: right double angle bracket
eu: eskuineko komatxo angeluarrak

en: right double quote
eu: eskuineko komatxo bikoitzak

en: right meta
eu: eskuineko Meta tekla

en: right paren
eu: eskuin-parentesia

en: right shift
eu: eskuineko Maius tekla

en: right single quote
eu: eskuineko komatxo bakuna

en: right super
eu: eskuin-super

en: ring
eu: eraztunduna

[ctx: role]
en: QNA
eu: galde-erantzunak

[ctx: role]
en: abstract
eu: laburpena

[ctx: role]
en: acknowledgments
eu: aitortzak

[ctx: role]
en: afterword
eu: hitzostea

[ctx: role]
en: appendix
eu: eranskina

[ctx: role]
en: banner
eu: iragarkia

[ctx: role]
en: bibliography
eu: bibliografia

[ctx: role]
en: bibliography entry
eu: bibliografia-sarrera

[ctx: role]
en: chapter
eu: kapitulua

[ctx: role]
en: colophon
eu: azken oharra

[ctx: role]
en: complementary content
eu: eduki osagarria

[ctx: role]
en: conclusion
eu: ondorioa

[ctx: role]
en: cover
eu: azala

[ctx: role]
en: credit
eu: kreditua

[ctx: role]
en: credits
eu: kredituak

[ctx: role]
en: dedication
eu: eskaintza

[ctx: role]
en: endnote
eu: amaierako oharra

[ctx: role]
en: endnotes
eu: amaierako oharrak

[ctx: role]
en: epigraph
eu: epigrafea

[ctx: role]
en: epilogue
eu: epilogoa

[ctx: role]
en: errata
eu: huts-zerrenda

[ctx: role]
en: example
eu: adibidea

[ctx: role]
en: feed
eu: Iturria

[ctx: role]
en: figure
eu: irudia

[ctx: role]
en: foreword
eu: hitzaurrea

[ctx: role]
en: glossary
eu: glosarioa

[ctx: role]
en: index
eu: Indizea

[ctx: role]
en: information
eu: informazioa

[ctx: role]
en: introduction
eu: sarrera

[ctx: role]
en: leaving QNA.
eu: galde-erantzunak uzten.

[ctx: role]
en: leaving abstract.
eu: laburpena uzten.

[ctx: role]
en: leaving acknowledgments.
eu: aitortzak uzten.

[ctx: role]
en: leaving afterword.
eu: hitzostea uzten.

[ctx: role]
en: leaving appendix.
eu: eranskina uzten.

[ctx: role]
en: leaving banner.
eu: iragarkia uzten.

[ctx: role]
en: leaving bibliography.
eu: bibliografia uzten.

[ctx: role]
en: leaving chapter.
eu: kapitulua uzten.

[ctx: role]
en: leaving colophon.
eu: azken oharra uzten.

[ctx: role]
en: leaving complementary content.
eu: eduki osagarria uzten.

[ctx: role]
en: leaving conclusion.
eu: ondorioa uzten.

[ctx: role]
en: leaving credit.
eu: kreditua uzten.

[ctx: role]
en: leaving credits.
eu: kredituak uzten.

[ctx: role]
en: leaving dedication.
eu: eskaintza uzten.

[ctx: role]
en: leaving endnotes.
eu: amaiera-oharrak uzten.

[ctx: role]
en: leaving epigraph.
eu: epigrafea uzten.

[ctx: role]
en: leaving epilogue.
eu: epilogoa uzten.

[ctx: role]
en: leaving errata.
eu: huts-zerrenda uzten.

[ctx: role]
en: leaving example.
eu: adibidea uzten.

[ctx: role]
en: leaving feed.
eu: jarioa uzten.

[ctx: role]
en: leaving figure.
eu: irudia uzten.

[ctx: role]
en: leaving foreword.
eu: hitzaurrea uzten.

[ctx: role]
en: leaving glossary.
eu: glosarioa uzten.

[ctx: role]
en: leaving index.
eu: indizea uzten.

[ctx: role]
en: leaving information.
eu: informazioa uzten.

[ctx: role]
en: leaving introduction.
eu: sarrera uzten.

[ctx: role]
en: leaving main content.
eu: eduki nagusia uzten.

[ctx: role]
en: leaving navigation.
eu: nabigazioa uzten.

[ctx: role]
en: leaving page list.
eu: orrialde-zerrenda uzten.

[ctx: role]
en: leaving part.
eu: atala uzten.

[ctx: role]
en: leaving preface.
eu: aitzinsolasa uzten.

[ctx: role]
en: leaving prologue.
eu: prologoa uzten.

[ctx: role]
en: leaving pullquote.
eu: erauzitako aipua uzten.

[ctx: role]
en: leaving region.
eu: eskualdea uzten.

[ctx: role]
en: leaving search.
eu: bilaketa uzten.

[ctx: role]
en: leaving suggestion.
eu: iradokizuna uzten.

[ctx: role]
en: leaving table of contents.
eu: edukien aurkibidea uzten.

[ctx: role]
en: main content
eu: eduki nagusia

[ctx: role]
en: navigation
eu: nabigazioa

[ctx: role]
en: page break
eu: orrialde-jauzia

[ctx: role]
en: page list
eu: orrialde-zerrenda

[ctx: role]
en: part
eu: atala

[ctx: role]
en: preface
eu: aitzinsolasa

[ctx: role]
en: prologue
eu: prologoa

[ctx: role]
en: pullquote
eu: erauzitako aipua

[ctx: role]
en: region
eu: eskualdea

[ctx: role]
en: search
eu: bilaketa

[ctx: role]
en: subtitle
eu: azpititulua

[ctx: role]
en: suggestion
eu: iradokizuna

[ctx: role]
en: switch
eu: txandakatzailea

[ctx: role]
en: table of contents
eu: edukien aurkibidea

en: root end
eu: erroaren amaiera

en: root of
eu: erroa

en: root start
eu: erroaren hasiera

en: row %(index)d of %(total)d
eu: %(index)d / %(total)d errenkada

en: row %d
eu: %d. errenkada

en: rtpn
eu: errpn

en: rwhdr
eu: errn-goib

en: s sharp
eu: eszett

en: same page
eu: orri bera

en: same site
eu: gune bera

en: scbr
eu: korrbr

en: scpn
eu: korrpn

en: scroll lock
eu: Blok Korr tekla

en: sctn
eu: skz

en: section
eu: sekzio-marka

en: semicolon
eu: puntu eta koma

en: seprtr
eu: brzle

en: setting live region to assertive
eu: eskualde aktiboa kementsura ezartzen

en: setting live region to off
eu: eskualde aktiboa desaktibatu gisa ezartzen

en: setting live region to polite
eu: eskualde aktiboa adeitsura ezartzen

en: setting live region to rude
eu: eskualde aktiboa adeigabera ezartzen

en: shift lock
eu: shift tekla

[ctx: shortbraille]
en: dial
eu: markatu

[ctx: shortbraille]
en: form
eu: inprimakia

en: single low quote
eu: komatxo bakun baxua

en: slash
eu: barra

en: sldr
eu: Grdtzl

en: slide %(position)d of %(count)d
eu: %(position)d / %(count)d diapositiba

en: slower.
eu: motelago.

en: soft hyphen
eu: marratxoa

en: softer.
eu: leunago.

en: sorted
eu: ordenatuta

en: sorted ascending
eu: gorantz ordenatuta

en: sorted descending
eu: beherantz ordenatuta

en: space
eu: zuriunea

en: speak chat room name.
eu: irakurri berriketa-gelaren izena.

en: spin
eu: birbt

en: spltpn
eu: ztpn

[ctx: spoken punctuation]
en: All
eu: Denak

[ctx: spoken punctuation]
en: Most
eu: Gehienak

[ctx: spoken punctuation]
en: None
eu: Bat ere ez

[ctx: spoken punctuation]
en: Some
eu: Batzuk

en: square root of
eu: erro karratua

en: star
eu: izartxoa

en: statbr
eu: egbr

[ctx: status bar]
en: Not found
eu: Ez da aurkitu

en: string not found
eu: ez da katea aurkitu

en: stroke
eu: barraduna

[ctx: structural navigation]
en: Blockquote
eu: Aipu-blokea

[ctx: structural navigation]
en: Blockquotes
eu: Aipu-blokeak

[ctx: structural navigation]
en: Button
eu: Botoia

[ctx: structural navigation]
en: Buttons
eu: Botoiak

[ctx: structural navigation]
en: Caption
eu: Epigrafea

[ctx: structural navigation]
en: Check Box
eu: Kontrol-koadroa

[ctx: structural navigation]
en: Check Boxes
eu: Kontrol-koadroak

[ctx: structural navigation]
en: Clickable
eu: Klikagarria

[ctx: structural navigation]
en: Clickables
eu: Klikagarriak

[ctx: structural navigation]
en: Combo Box
eu: Konbinazio-koadroa

[ctx: structural navigation]
en: Combo Boxes
eu: Konbinazio-koadroak

[ctx: structural navigation]
en: Description
eu: Azalpena

[ctx: structural navigation]
en: Entries
eu: Sarrerak

[ctx: structural navigation]
en: Form Fields
eu: Inprimakiaren eremuak

[ctx: structural navigation]
en: Heading
eu: Izenburua

[ctx: structural navigation]
en: Headings
eu: Izenburuak

[ctx: structural navigation]
en: Headings at Level %d
eu: %d mailako izenburuak

[ctx: structural navigation]
en: Image
eu: Irudia

[ctx: structural navigation]
en: Images
eu: Irudiak

[ctx: structural navigation]
en: Label
eu: Etiketa

[ctx: structural navigation]
en: Landmark
eu: Erreferentzia-puntua

[ctx: structural navigation]
en: Landmarks
eu: Erreferentzia-puntuak

[ctx: structural navigation]
en: Large Objects
eu: Objektu handiak

[ctx: structural navigation]
en: Level
eu: Maila

[ctx: structural navigation]
en: Link
eu: Esteka

[ctx: structural navigation]
en: Links
eu: Estekak

[ctx: structural navigation]
en: List
eu: Zerrenda

[ctx: structural navigation]
en: List Item
eu: Zerrendako elementua

[ctx: structural navigation]
en: List Items
eu: Zerrendako elementuak

[ctx: structural navigation]
en: Lists
eu: Zerrendak

[ctx: structural navigation]
en: Not found
eu: Ez da aurkitu

[ctx: structural navigation]
en: Object
eu: Objektua

[ctx: structural navigation]
en: Paragraph
eu: Paragrafoa

[ctx: structural navigation]
en: Paragraphs
eu: Paragrafoak

[ctx: structural navigation]
en: Radio Button
eu: Aukera-botoia

[ctx: structural navigation]
en: Radio Buttons
eu: Aukera-botoiak

[ctx: structural navigation]
en: Role
eu: Funtzioa

[ctx: structural navigation]
en: Selected Item
eu: Hautatutako elementua

[ctx: structural navigation]
en: State
eu: Egoera

[ctx: structural navigation]
en: Tables
eu: Taulak

[ctx: structural navigation]
en: Text
eu: Testua

[ctx: structural navigation]
en: URI
eu: URIa

[ctx: structural navigation]
en: Unvisited Links
eu: Bisitatu gabeko estekak

[ctx: structural navigation]
en: Value
eu: Balioa

[ctx: structural navigation]
en: Visited Links
eu: Bisitatutako estekak

en: subscript 0
eu: azpi-indizeko 0

en: subscript 1
eu: azpi-indizeko 1

en: subscript 2
eu: azpi-indizeko 2

en: subscript 3
eu: azpi-indizeko 3

en: subscript 4
eu: azpi-indizeko 4

en: subscript 5
eu: azpi-indizeko 5

en: subscript 6
eu: azpi-indizeko 6

en: subscript 7
eu: azpi-indizeko 7

en: subscript 8
eu: azpi-indizeko 8

en: subscript 9
eu: azpi-indizeko 9

en: subscript equals
eu: azpi-indizeko berdin

en: subscript left paren
eu: azpi-indizeko ezker-parentesia

en: subscript minus
eu: azpi-indizeko minus

en: subscript plus
eu: azpi-indizeko plus

en: subscript right paren
eu: azpi-indizeko eskuin-parentesia

en: superscript 0
eu: 0 goi-indizea

en: superscript 1
eu: 1 goi-indizea

en: superscript 2
eu: 2 goi-indizea

en: superscript 3
eu: 3 goi-indizea

en: superscript 4
eu: 4 goi-indizea

en: superscript 5
eu: 5 goi-indizea

en: superscript 6
eu: 6 goi-indizea

en: superscript 7
eu: 7 goi-indizea

en: superscript 8
eu: 8 goi-indizea

en: superscript 9
eu: 9 goi-indizea

en: superscript a
eu: a goi-indizea

en: superscript equals
eu: berdin goi-indizea

en: superscript left paren
eu: goi-indizeko ezker-parentesia

en: superscript minus
eu: minus goi-indizea

en: superscript n
eu: goi-indizeko n

en: superscript plus
eu: plus goi-indizea

en: superscript right paren
eu: goi-indizeko eskuin-parentesia

[ctx: switch]
en: off
eu: desaktibatuta

[ctx: switch]
en: on
eu: -

en: tab
eu: tabulazioa

en: table of unknown size
eu: tamaina ezezaguneko taula

en: table with %d column, row count unknown | table with %d columns, row count unknown
eu[0]: zutabe %d duen taula, errenkada kopuru ezezaguna
eu[1]: %d zutabe dituen taula, errenkada kopuru ezezaguna

en: table with %d row | table with %d rows
eu[0]: errenkada %d duen taula
eu[1]: %d errenkada dituen taula

en: table with %d row, column count unknown | table with %d rows, column count unknown
eu[0]: errenkada %d duen taula, zutabe kopuru ezezaguna
eu[1]: %d errenkada dituen taula, zutabe kopuru ezezaguna

[ctx: tablecell]
en: not selected
eu: hautatu gabea

en: tbar
eu: trsnbar

en: tbl
eu: taul

en: tblst
eu: tbzrr

[ctx: text]
en: rdonly
eu: iraksoili

[ctx: text]
en: read only
eu: irakurtzeko soilik

[ctx: text]
en: selected
eu: hautatuta

[ctx: text]
en: unselected
eu: desautatuta

[ctx: textattr]
en: Default
eu: Lehenetsia

[ctx: textattr]
en: Heading
eu: Izenburua

[ctx: textattr]
en: Text body
eu: Testuaren gorputza

[ctx: textattr]
en: background color
eu: atzeko planoaren kolorea

[ctx: textattr]
en: background full height
eu: atzeko planoaren altuera osoa

[ctx: textattr]
en: background stipple
eu: atzeko planoa puntukatua

[ctx: textattr]
en: baseline
eu: oinarri-lerroa

[ctx: textattr]
en: black
eu: beltza

[ctx: textattr]
en: blink
eu: keinuka

[ctx: textattr]
en: bottom
eu: behean

[ctx: textattr]
en: bt-lr
eu: behegoi-ezkesk

[ctx: textattr]
en: bt-rl
eu: behegoi-eskezk

[ctx: textattr]
en: center
eu: zentratuta

[ctx: textattr]
en: char
eu: karakterea

[ctx: textattr]
en: condensed
eu: estutua

[ctx: textattr]
en: direction
eu: norabidea

[ctx: textattr]
en: double
eu: bikoitza

[ctx: textattr]
en: editable
eu: editagarria

[ctx: textattr]
en: emboss
eu: bozeldu

[ctx: textattr]
en: engrave
eu: grabatu

[ctx: textattr]
en: expanded
eu: hedatuta

[ctx: textattr]
en: extra condensed
eu: estra-estutua

[ctx: textattr]
en: extra expanded
eu: estra-hedatua

[ctx: textattr]
en: false
eu: faltsua

[ctx: textattr]
en: family name
eu: letra-familia

[ctx: textattr]
en: fill
eu: betegarria

[ctx: textattr]
en: font effect
eu: letra-efektua

[ctx: textattr]
en: foreground color
eu: aurreko planoaren kolorea

[ctx: textattr]
en: foreground stipple
eu: aurreko planoa puntukatua

[ctx: textattr]
en: indent
eu: koska

[ctx: textattr]
en: inherit
eu: heredatua

[ctx: textattr]
en: invisible
eu: ikusezina

[ctx: textattr]
en: italic
eu: etzana

[ctx: textattr]
en: justification
eu: justifikazioa

[ctx: textattr]
en: language
eu: hizkuntza

[ctx: textattr]
en: left
eu: ezkerrera

[ctx: textattr]
en: left margin
eu: ezkerreko marjina

[ctx: textattr]
en: line height
eu: lerroaren altuera

[ctx: textattr]
en: line through
eu: marratua

[ctx: textattr]
en: low
eu: baxua

[ctx: textattr]
en: lr
eu: ezkesk

[ctx: textattr]
en: lr-tb
eu: ezkesk-goibehe

[ctx: textattr]
en: ltr
eu: ezk->esk

[ctx: textattr]
en: middle
eu: erdian

[ctx: textattr]
en: mistake
eu: gaizki idatzita

[ctx: textattr]
en: no justification
eu: justifikaziorik gabe

[ctx: textattr]
en: none
eu: bat ere ez

[ctx: textattr]
en: normal
eu: normala

[ctx: textattr]
en: oblique
eu: zeiharra

[ctx: textattr]
en: outline
eu: eskema

[ctx: textattr]
en: overline
eu: goimarra

[ctx: textattr]
en: paragraph style
eu: paragrafo-estiloa

[ctx: textattr]
en: pixels above lines
eu: lerroen gaineko pixelak

[ctx: textattr]
en: pixels below lines
eu: lerroen azpiko pixelak

[ctx: textattr]
en: pixels inside wrap
eu: egokitzearen barruko pixelak

[ctx: textattr]
en: right
eu: eskuinera

[ctx: textattr]
en: right margin
eu: eskuineko marjina

[ctx: textattr]
en: rise
eu: goratu

[ctx: textattr]
en: rl
eu: eskezk

[ctx: textattr]
en: rl-tb
eu: eskezk-goibehe

[ctx: textattr]
en: rtl
eu: esk->ezk

[ctx: textattr]
en: scale
eu: eskala

[ctx: textattr]
en: semi condensed
eu: erdi-estutua

[ctx: textattr]
en: semi expanded
eu: erdi-hedatua

[ctx: textattr]
en: single
eu: bakuna

[ctx: textattr]
en: size
eu: tamaina

[ctx: textattr]
en: small caps
eu: maiuskula txikiak

[ctx: textattr]
en: solid
eu: lisoa

[ctx: textattr]
en: spelling
eu: akats ortografikoa

[ctx: textattr]
en: stretch
eu: tiratu

[ctx: textattr]
en: strike through
eu: marratu

[ctx: textattr]
en: style
eu: estiloa

[ctx: textattr]
en: sub
eu: azpindizea

[ctx: textattr]
en: super
eu: goi-indizea

[ctx: textattr]
en: tb
eu: goibehe

[ctx: textattr]
en: tb-lr
eu: goibehe-ezkesk

[ctx: textattr]
en: tb-rl
eu: goibehe-eskezk

[ctx: textattr]
en: text decoration
eu: testuaren dekorazioa

[ctx: textattr]
en: text rotation
eu: testuaren biraketa

[ctx: textattr]
en: text shadow
eu: testuaren itzala

[ctx: textattr]
en: text-bottom
eu: testua behean

[ctx: textattr]
en: text-top
eu: testua goian

[ctx: textattr]
en: top
eu: goian

[ctx: textattr]
en: true
eu: egia

[ctx: textattr]
en: ultra condensed
eu: ultra-estutua

[ctx: textattr]
en: ultra expanded
eu: ultra-hedatua

[ctx: textattr]
en: underline
eu: azpimarra

[ctx: textattr]
en: variant
eu: aldagaia

[ctx: textattr]
en: vertical align
eu: lerrokatze-bertikala

[ctx: textattr]
en: weight
eu: pisua

[ctx: textattr]
en: word
eu: hitza

[ctx: textattr]
en: word char
eu: hitz-karakterea

[ctx: textattr]
en: wrap mode
eu: egokitze modua

[ctx: textattr]
en: writing mode
eu: idazketa modua

en: tglbtn
eu: txndbt

en: three fourths
eu: hiru laurden

en: tilde
eu: tileta

en: times
eu: biderketaren ikurra

en: tip
eu: argb

en: toggle
eu: txandakatu

[ctx: togglebutton]
en: not pressed
eu: sakatu gabea

[ctx: togglebutton]
en: pressed
eu: sakatuta

en: tomnuitm
eu: mnbrzel

en: trademark
eu: marka erregistratuaren TM ikurra

en: tre
eu: zuh

en: tree level %d
eu: %d zuhaitz-maila

en: triangular bullet
eu: bulet triangeluarra

en: triple click
eu: klik hirukoitza

en: triple prime
eu: hirugarrena ikurra

en: trtbl
eu: zuhtl

en: txt
eu: tst

en: u acute
eu: u zorrotza

en: u circumflex
eu: u zirkunflexua

en: u grave
eu: u kamutsa

en: u umlaut
eu: u dieresiduna

en: underline
eu: azpimarra

en: unk
eu: ezez

en: up
eu: gora

en: vertical
eu: bertikala

en: vertical bar
eu: barra bertikala

en: vertical scroll bar
eu: korritze-barra bertikala

en: vertical slider
eu: graduatzaile bertikala

en: vertical splitter
eu: zatitzaile bertikala

en: visited %s link
eu: bisitatutako %s esteka

en: visited link
eu: bisitatutako esteka

en: vwprt
eu: leihtl

en: white space
eu: zuriuneak

en: wnd
eu: leiho

en: x-shaped bullet
eu: x-formako buleta

en: y acute
eu: y zorrotza

en: y umlaut
eu: y dieresiduna

en: yen
eu: yenaren ikurra
