seahorse master - en to eu translation catalogue (529 entries)

en: %s — Private key
eu: %s — Gako pribatua

en: %s — Public key
eu: %s — Gako publikoa

en: (Unknown)
eu: (Ezezaguna)

en: (Unreadable Secure Shell Key)
eu: (Shell seguruko gako irakurtezina)

en: (and %d other) | (and %d others)
eu[0]: (eta beste %d)
eu[1]: (eta beste %d)

en: (unknown)
eu: (ezezaguna)

en: 1024 bits
eu: 8 bit

en: 256 bits
eu: 256 bit

en: <b>%d key is selected for synchronizing</b> | <b>%d keys are selected for synchronizing</b>
eu[0]: <b>gako %d hautatu da sinkronizatzeko</b>
eu[1]: <b>%d gako hautatu dira sinkronizatzeko</b>

en: <big><b>The photo is too large</b></big>
    The recommended size for a photo on your key is %d × %d pixels.
eu: <big><b>Argazkia handiegia da.</b></big>
    Zure gakoan jartzeko gomendatzen den tamaina %d × %d pixelekoa da.

en: <i>Casually:</i> means you have done a casual verification that the key is owned by the person who claims to own it. For example, you could read the key fingerprint to the owner over the phone.
eu: <i>Azaletik:</i> gako horren jabea omen dena hala dela azaletik egiaztatu duzula adierazten du. Adibidez, gakoaren hatz-marka irakurri diozu jabeari telefonoz.

en: <i>Not at all:</i> means you believe the key is owned by the person who claims to own it, but you could not or did not verify this to be a fact.
eu: <i>Inola ere ez:</i> gakoa haren jabea omen denarena dela uste duzu, baina ezin izan duzu edo ez duzu hori egiaztatu.

en: <i>Very Carefully:</i> Select this only if you are absolutely sure that this key is genuine.
eu: <i>Kontu handiz:</i> hautatu hau soilik gako hori benetakoa dela erabat ziur bazaude.

en: A PGP key allows you to encrypt email or files to other people.
eu: Besteen mezuak edo fitxategiak zifratzeko aukera ematen dute PGP gakoek.

en: A Secure Shell (SSH) key lets you connect securely to other computers.
eu: Shell seguruko (SSH) gakoak beste ordenagailuekin era seguruan konektatzea baimentzen dizu.

en: A keyring that is automatically unlocked on login
eu: Saioa hastean automatikoki desblokeatzen den gako sorta

en: A keyring used to store passwords
eu: Pasahitzak gordetzeko erabiltzen den gako sorta

en: Access a network share or resource
eu: Atzitu sare partekatua edo baliabidea

en: Access a website
eu: Atzitu webgunea

en: Add
eu: Gehitu

en: Add Key Server
eu: Gehitu gako-zerbitzaria

en: Add Password
eu: Gehitu pasahitza

en: Add User ID
eu: Gehitu erabiltzailearen IDa

en: Add a new key or item
eu: Gehitu gako edo elementu berria

en: Add a photo to this key
eu: Gehitu argazki bat gako horri

en: Add keyserver
eu: Gehitu gako-zerbitzaria

en: Add new items
eu: Gehitu elementu berriak

en: Add password keyring
eu: Gehitu pasahitzen gako sorta

en: Add subkey to %s
eu: Gehitu azpigakoa %s(r)i

en: Add user ID
eu: Gehitu erabiltzailearen IDa

en: Add user ID to %s
eu: Gehitu erabiltzailearen IDa %s(r)i

en: Algorithm
eu: Algoritmoa

[ctx: Algorithm]
en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: All JPEG files
eu: JPEG fitxategi guztiak

en: All files
eu: Fitxategi denak

en: All image files
eu: Irudi-fitxategi guztiak

en: All key files
eu: Gako-fitxategi guztiak

en: Allows accessing this computer remotely
eu: Ordenagailu hau urrunetik atzitzea ahalbidetzen du

en: Are you sure you want to delete %d password? | Are you sure you want to delete %d passwords?
eu[0]: Ziur zaude pasahitz %d ezabatu nahi duzula?
eu[1]: Ziur zaude %d pasahitz ezabatu nahi dituzula?

en: Are you sure you want to delete %u secure shell key? | Are you sure you want to delete %u secure shell keys?
eu[0]: Ziur zaude Shell seguruko gako %u ezabatu nahi duzula?
eu[1]: Ziur zaude Shell seguruko %u gako ezabatu nahi dituzula?

en: Are you sure you want to delete the password keyring “%s”?
eu: Ziur zaude pasahitzen “%s” gako sorta ezabatu nahi duzula?

en: Are you sure you want to delete the password “%s”?
eu: Ziur zaude “%s” pasahitza ezabatu nahi duzula?

en: Are you sure you want to delete the secure shell key “%s”?
eu: Ziur zaude Shell seguruko ”%s” gakoa ezabatu nahi duzula?

en: Are you sure you want to permanently delete %d certificate? | Are you sure you want to permanently delete %d certificates?
eu[0]: Ziur zaude ziurtagiri %d betirako ezabatu nahi dituzula?
eu[1]: Ziur zaude %d ziurtagiri betirako ezabatu nahi dituzula?

en: Are you sure you want to permanently delete %d keys? | Are you sure you want to permanently delete %d keys?
eu[0]: Ziur zaude %d gako behin betiko ezabatu nahi dituzula?
eu[1]: Ziur zaude %d gako behin betiko ezabatu nahi dituzula?

en: Are you sure you want to permanently delete %s?
eu: Ziur zaude %s behin betiko ezabatu nahi duzula?

en: Are you sure you want to permanently delete subkey %s?
eu: Ziur zaude %s azpigakoa behin betiko ezabatu nahi duzula?

en: Are you sure you want to permanently delete the “%s” user ID?
eu: Ziur zaude ”%s” erabiltzailearen IDa behin betiko ezabatu nahi duzula?

en: Are you sure you want to remove the current photo from your key?
eu: Ziur zaude uneko argazkia gakotik kendu nahi duzula?

en: Armored PGP keys
eu: PGP gako blindatuak

en: Authenticate
eu: Autentifikatu

en: Auto publish keys
eu: Argitaratu gakoak automatikoki

en: Auto retrieve keys
eu: Berreskuratu gakoak automatikoki

en: Automatically retrieve keys from _key servers
eu: Automatikoki eskuratu _gakoak gako-zerbitzarietatik

en: Automatically synchronize _modified keys with key servers
eu: Automatikoki sinkronizatu _aldatutako gakoak gako-zerbitzariekin

en: Back
eu: Atzera

en: By signing you indicate your trust that this key belongs to:
eu: Sinatzean adierazten duzu fidatzen zarela gako hori honena dela:

en: C_hange
eu: _Aldatu

en: C_reate
eu: _Sortu

en: Cancel
eu: Utzi

en: Cannot delete
eu: Ezin da ezabatu

en: Can’t import key
eu: Ezin da gakoa inportatu

en: Certificate
eu: Ziurtagiria

en: Certificate request
eu: Ziurtagiriaren eskaera

en: Certificates
eu: Ziurtagiriak

en: Certificates (DER encoded)
eu: Ziurtagiriak (DERekin kodetuta)

en: Certify
eu: Ziurtatu

en: Change Passphrase
eu: Aldatu pasaesaldia

en: Change _Passphrase
eu: Aldatu _pasaesaldia

en: Change _Password
eu: Aldatu _pasahitza

en: Change _passphrase
eu: Aldatu pa_saesaldia

en: Change expiration date
eu: Aldatu iraungitze-data

en: Change expiry date
eu: Aldatu iraungitze-data

en: Change password
eu: Aldatu pasahitza

en: Choose Photo to Add to Key
eu: Aukeratu gakoari gehitzeko argazkia

en: Clipboard text
eu: Arbeleko testua

en: Comment
eu: Iruzkina

en: Compromised
eu: Arriskuan jarrita

en: Con_firm Passphrase:
eu: Be_rretsi pasaesaldia:

en: Configure Key for Secure Shell…
eu: Konfiguratu gakoa Shell segururako…

en: Configuring Secure Shell Keys…
eu: Shell seguruko gakoak konfiguratzen…

en: Confirm new passphrase
eu: Berretsi pasaesaldi berria

en: Confirm:
eu: Berretsi:

en: Connecting to: %s
eu: Hona konektatzea: %s

en: Contributions:
eu: Ekarpenak:

en: Copy
eu: Kopiatu

en: Copy public key to clipboard
eu: Kopiatu gako publikoa arbelean

en: Copy secret
eu: Kopiatu ezkutukoa

en: Couldn’t add item
eu: Ezin izan da elementua gehitu

en: Couldn’t add keyring
eu: Ezin izan da gako sorta gehitu

en: Couldn’t add photo
eu: Ezin izan da argazkia gehitu

en: Couldn’t add user ID
eu: Ezin izan da erabiltzailearen IDa gehitu

en: Couldn’t change authorization for key.
eu: Ezin izan da gakoaren baimena aldatu.

en: Couldn’t change expiry date
eu: Ezin izan da iraungitze-data aldatu

en: Couldn’t change keyring password
eu: Ezin izan da gako sortaren pasahitza aldatu

en: Couldn’t change passphrase for key.
eu: Ezin izan da gakoaren pasaesaldia aldatu.

en: Couldn’t change password.
eu: Ezin izan da pasahitza aldatu.

en: Couldn’t change primary photo
eu: Ezin izan da argazki nagusia aldatu

en: Couldn’t change primary user ID
eu: Ezin izan da erabiltzailearen ID nagusia aldatu

en: Couldn’t communicate with %s: %s
eu: Ezin izan da ”%s”(r)ekin komunikatu: %s

en: Couldn’t configure Secure Shell keys on remote computer.
eu: Ezin izan dira konfiguratu Shell seguruko gakoak urruneko ordenagailuan.

en: Couldn’t create certificate request
eu: Ezin izan da ziurtagiriaren eskaera sortu

en: Couldn’t delete
eu: Ezin izan da ezabatu

en: Couldn’t delete photo
eu: Ezin izan da argazkia ezabatu

en: Couldn’t delete subkey
eu: Ezin izan da azpigakoa ezabatu

en: Couldn’t delete user ID
eu: Ezin izan da erabiltzailearen IDa ezabatu

en: Couldn’t export data
eu: Ezin izan dira datuak esportatu

en: Couldn’t export key
eu: Ezin izan da gakoa esportatu

en: Couldn’t export keys
eu: Ezin izan dira gakoak esportatu

en: Couldn’t generate PGP key
eu: Ezin izan da PGP gakoa sortu

en: Couldn’t generate Secure Shell key
eu: Ezin izan da Shell seguruko gakoa sortu

en: Couldn’t generate private key
eu: Ezin izan da gako pribatua sortu

en: Couldn’t import key: %s
eu: Ezin izan da gakoa inportatu: %s

en: Couldn’t load newly generated Secure Shell key
eu: Ezin izan da kargatu sortu berri den Shell seguruko gakoa

en: Couldn’t lock
eu: Ezin izan da blokeatu

en: Couldn’t prepare photo
eu: Ezin izan da argazkia prestatu

en: Couldn’t publish keys to server
eu: Ezin izan dira gakoak zerbitzarian argitaratu

en: Couldn’t rename key.
eu: Ezin izan da gakoaren izena aldatu.

en: Couldn’t resolve address %s
eu: Ezin izan da %s helbidea ebatzi

en: Couldn’t retrieve keys from server: %s
eu: Ezin izan dira gakoak zerbitzaritik eskuratu: %s

en: Couldn’t revoke subkey
eu: Ezin izan da azpigakoa errebokatu

en: Couldn’t save certificate request
eu: Ezin izan da ziurtagiriaren eskaera gorde

en: Couldn’t set default keyring
eu: Ezin izan da gako sorta lehenetsia ezarri

en: Couldn’t set description.
eu: Ezin izan da azalpena ezarri.

en: Couldn’t sign key
eu: Ezin izan da gakoa sinatu

en: Couldn’t unlock
eu: Ezin izan da desblokeatu

en: Couldn’t unlock keyring
eu: Ezin izan da gako sortu desblokeatu

en: Create
eu: Sorrera

en: Create a certificate request file for this key
eu: Sortu  ziurtagiriaren eskatzeko fitxategi bat gako honentzako.

en: Create a certificate request file.
eu: Sortu ziurtagiriaren eskaerarako fitxategia.

en: Create a new private key
eu: Sortu gako pribatu berria

en: Create the new user ID
eu: Sortu erabiltzailearen ID berria

en: Created
eu: Sortuta

en: Created on
eu: Sortze-data

en: Creating Secure Shell Key
eu: Shell seguruko gakoa sortzea

en: Custom
eu: Pertsonalizatua

en: DSA (sign only)
eu: DSA (sinatzeko soilik)

en: Data to be imported
eu: Inportatuko diren datuak

en: Decryption failed. You probably do not have the decryption key.
eu: Deszifratzeak huts egin du. Ziur aski deszifratzeko gakoa falta duzu.

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Delete Password
eu: Ezabatu pasahitza

en: Delete subkey
eu: Ezabatu azpigakoa

en: Delete this certificate or key
eu: Ezabatu ziurtagiri edo gako hau

en: Description
eu: Azalpena

en: Details
eu: Xehetasunak

en: Double click on a key to inspect it, or click the import button to import it into your local keyring.
eu: Egin klik bikoitza gako batean hura ikuskatzeko, edo egin klik inportatzeko botoian hura zure gako sorta lokalera inportatzeko.

en: Dropped text
eu: Jaregindako testua

en: E_xpiration Date
eu: I_raungitze-data

en: ElGamal (encrypt only)
eu: ElGamal (zifratzeko soilik)

en: Encrypt
eu: Zifratu

en: Encryption _Type
eu: Zifratze _mota

en: Encryption key password
eu: Zifratze-gakoaren pasahitza

en: Enter Key Passphrase
eu: Idatzi gakoaren pasaesaldia

en: Enter PIN or password for: %s
eu: Idatzi honen PIN edo pasahitza: %s

en: Enter new passphrase
eu: Idatzi pasaesaldi berria

en: Enter new passphrase for “%s”
eu: Idatzi “%s”(r)en pasaesaldi berria

en: Enter passphrase
eu: Idatzi pasaesaldia

en: Enter passphrase for “%s”
eu: Idatzi “%s”(r)en pasaesaldia

en: Enter the date directly
eu: Sartu data zuzenean

en: Enter the new passphrase again: %s
eu: Idatzi pasaesaldi berria berriro: %s

en: Enter the new passphrase for: %s
eu: Idatzi honen pasaesaldi berria: %s

en: Enter the old passphrase for: %s
eu: Idatzi honen pasaesaldi zaharra: %s

en: Enter the passphrase for your new key twice.
eu: Idatzi gako berriaren pasaesaldia bi bider.

en: Enter your Secure Shell passphrase:
eu: Idatzi Shell seguruko pasaesaldia:

en: Error changing password
eu: Errorea pasahitza aldatzean

en: Error deleting the SSH key.
eu: Errorea SSH gakoa ezabatzean.

en: Error deleting the password.
eu: Errorea pasahitza ezabatzean.

en: Expiration Date
eu: Iraungitze-data

en: Expires
eu: Iraungitze-data

[ctx: Expires]
en: Never
eu: Inoiz ere ez

en: Expiry: %s
eu: Iraungitzea: %s

en: Export
eu: Esportatu

en: Export _public key
eu: Esportatu gako _publikoa

en: Export _secret key
eu: Esportatu ez_kutuko gakoa

en: Export the certificate
eu: Esportatu ziurtagiria

en: Exporting data
eu: Datuak esportatzen

en: Export…
eu: Esportatu…

en: Failed to export certificate
eu: Huts egin du ziurtagiria esportatzean

en: Filter
eu: Iragazi

en: Filter items:
eu: Iragazi elementuak:

en: Filter which items to show. If empty, show all items, if “personal” show personal keys, if “trusted” show trusted.
eu: Iragazi zein elementu erakutsiko den. Hutsik badago, elementu guztiak erakutsiko dira; "pertsonala" bada, gako pertsonalak erakutsiko dira; "fidagarria" bada, fidagarriak direnak erakutsiko dira.

en: Find Remote Keys
eu: Bilatu urruneko gakoak

en: Fingerprint
eu: Hatz-marka

en: Full _Name
eu: _Izen-abizenak

en: GNOME Online Accounts password
eu: GNOMEren lineako kontuen pasahitza

en: GNOME Web password
eu: GNOME Web-en pasahitza

en: GPG key
eu: GPG gakoa

en: Generate a new key
eu: Sortu gako berri bat

en: Generate a new subkey
eu: Sortu azpigako berri bat

en: Generating key
eu: Gakoa sortzea

en: Give a trust level to the owner of this key
eu: Eman fidagarritasun-maila bat gako honen jabeari

en: GnuPG keys
eu: GnuPG gakoak

en: GnuPG: default keyring directory
eu: GnuPG: gako sortaren direktorio lehenetsia

en: Go to next photo
eu: Joan hurrengo argazkira

en: Go to previous photo
eu: Joan aurreko argazkira

en: Google Chrome password
eu: Google Chrome-ren pasahitza

en: HTTP Key Server
eu: HTTP gako-zerbitzaria

en: HTTPS Key Server
eu: HTTPS gako-zerbitzaria

en: Height (in pixels) of the window.
eu: Leihoaren altuera (pixeletan).

en: Height of the window
eu: Leihoaren altuera

en: Host:
eu: Ostalaria:

en: How carefully have you checked this key?
eu: Nola egiaztatu duzu gako hori?

en: How others will see this signature:
eu: Sinadura hori besteek nola ikusiko duten:

en: I believe “%s” is the owner of this key
eu: Uste dut “%s” gako honen jabea dela

en: I can _revoke this signature at a later date.
eu: Geroago _erreboka dezaket sinadura hau.

en: I no longer trust that “%s” owns this key
eu: Ez naiz fidatzen “%s” gako honen jabea denik dagoeneko

en: I trust signatures from this key on other keys
eu: Gako honek beste gako batzuetan duen sinaduretan fidatzen naiz

en: I understand that all items will be permanently deleted.
eu: Ulertzen dut elementu guztiak betirako ezabatuko direla.

en: I understand that this key will be permanently deleted.
eu: Ulertzen dut gako hau betirako ezabatuko dela.

en: I understand that this secret key will be permanently deleted.
eu: Ulertzen dut ezkutuko gako hau betirako ezabatuko dela.

en: IM account password for
eu: BM-ko kontuaren pasahitza

en: If key never expires
eu: Gakoa inoiz ere iraungitzen ez bada

en: If there is a computer you want to use this key with, you can set up that computer to recognize your new key.
eu: Gako hori ordenagailu batean erabili nahi baduzu, zure gako berria ezagutzeko konfigura dezakezu ordenagailu hori.

en: Import
eu: Inportatu

en: Import Key
eu: Inportatu gakoa

en: Import failed
eu: Huts egin du inportatzeak

en: Import from file…
eu: Inportatu fitxategitik…

en: Importing data
eu: Datuak inportatzen

en: Importing key. Enter passphrase
eu: Gakoa inportatzea. Idatzi pasaesaldia

en: Importing key: %s
eu: Gakoa inportatzea: %s

en: Instant messaging password
eu: Berehalako mezularitzaren pasahitza

en: Invalid URI: %s
eu: URI baliogabea: %s

en: Invalid expiry date
eu: Iraungitze-data baliogabea

en: Invalid key data (missing UIDs). This may be due to a computer with a date set in the future or a missing self-signature.
eu: Gako-datu baliogabeak (UIDak falta dira). Litekeena da ordenagailu baten data etorkizunekoa izatea, edo autosinadura bat falta izatea.

en: Item Properties
eu: Elementuaren propietateak

en: Key
eu: Gakoa

en: Key Co_mment
eu: Gakoaren _iruzkina

en: Key Data
eu: Gakoaren datuak

en: Key ID
eu: Gakoaren IDa

en: Key Length
eu: Gakoaren luzera

en: Key Name
eu: Gako-izena

en: Key Server Type:
eu: Gako-zerbitzari mota:

en: Key Synchronization
eu: Gako-sinkronizazioa

en: Key _Length
eu: Gakoaren _luzera

en: Key _Strength (bits)
eu: Gakoaren _indarra (bitetan)

en: Key _Strength (bits):
eu: Gakoaren _indarra (bitetan):

en: Key _Type
eu: Gako _mota

en: Key _Type:
eu: Gako _mota:

en: Key has been compromised
eu: Gakoa arriskuan jarrita dago

en: Key has been superseded
eu: Gakoa ordeztua izan da

en: Key import succeeded
eu: Gakoa ongi inportatu da

en: Key is no longer used
eu: Gakoa ez da gehiago erabiliko

en: Key storage password
eu: Gakoen biltegiaren pasahitza

en: Keyring is locked
eu: Gako sorta blokeatuta dago

en: Keyring password
eu: Gako sortaren pasahitza

en: Keyring properties
eu: Gako sortaren propietateak

en: Keys
eu: Gakoak

en: Keys used to connect securely to other computers
eu: Beste ordenagailuekin konektatzeko erabilitako gako seguruak.

en: Keyservers
eu: Gako-zerbitzariak

en: LDAP Key Server
eu: LDAP gako-zerbitzaria

[ctx: Label]
en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Label:
eu: Etiketa:

en: Last key server search pattern
eu: Azken gako-zerbitzariaren bilaketa-eredua

en: Last key servers used
eu: Erabilitako azken gako-zerbitzaria

en: Length of Key
eu: Gakoaren luzera

en: Loaded %d key | Loaded %d keys
eu[0]: Gako %d kargatu da
eu[1]: %d gako kargatu dira

en: Location
eu: Kokalekua

en: Login
eu: Saio-hasiera

en: Make _primary
eu: _Bihurtu nagusi

en: Make this photo the primary photo
eu: Bihurtu argazki hau argazki nagusi

en: Manage your passwords and encryption keys
eu: Kudeatu pasahitzak eta zifratze-gakoak

en: Multiple Keys
eu: Gako anizkoitzak

en: Must be at least 5 characters long
eu: Gutxienez 5 karaktere izan behar ditu

en: Name
eu: Izena

en: Name (CN):
eu: Izena (CN):

en: Name must be at least 5 characters long.
eu: Izenak gutxienez 5 karaktere izan behar ditu.

en: Ne_ver Expires
eu: _Ez da iraungitzen

en: Network Credentials
eu: Sareko kredentzialak

en: Network Manager secret
eu: Sareko kudeatzailearen ezkutukoa

en: Network connection secret
eu: Sareko konexioaren ezkutukoa

en: Network password
eu: Sareko pasahitza

en: Never E_xpires
eu: Ez da _iraungitzen

en: Never expires
eu: Ez da iraungitzen

en: New Key Passphrase
eu: Gakoaren pasaesaldi berria

en: New Keyring Name:
eu: Gako sorta berriaren izena:

en: New PGP key
eu: PGP gako berria

en: New Secure Shell Key
eu: Shell seguruko gako berria

en: New _Passphrase:
eu: _Pasaesaldi berria:

en: New private key
eu: Gako pribatu berria

en: No keys usable for signing
eu: Ez dago sinatzeko gako erabilgarririk

en: No longer in use.
eu: Jadanik ez da erabiltzen.

en: No private key file is available for this key.
eu: Ez dago gako pribatuaren fitxategirik erabilgarri gako honentzako.

en: No public key file is available for this key.
eu: Ez dago gako publikoaren fitxategirik erabilgarri gako honentzako.

en: No reason
eu: Ez dago arrazoirik

en: No reason for revoking key
eu: Ez dago gakoa errebokatzeko arrazoirik

en: No signatures available
eu: Ez dago sinadurarik eskuragarri

en: None: Don’t publish keys
eu: Bat ere ez: ez argitaratu gakorik

en: Not Used
eu: Erabili gabea

en: Old Key Passphrase
eu: Gakoaren pasaesaldi zaharra

en: Only display the signatures of people I trust
eu: Bistaratu nik fidagarritzat jotako sinadurak soilik

en: Only trusted
eu: Fidagarriak soilik

en: OpenSSH keys
eu: OpenSSH gakoak

en: Optional comment describing key
eu: Gakoa deskribatzeko aukerako iruzkina

en: Optional description of revocation
eu: Errebokatzearen aukerako azalpena

en: Optional email address
eu: Aukerako helbide elektronikoa

en: Override owner trust
eu: Jaramonik ez egin jabearen fidagarritasunari

en: Owner trust
eu: Jabearen fidagarritasuna

en: PEM encoded request
eu: PEM-rekin kodetutako eskaera

en: PGP Keys
eu: PGP gakoak

en: PGP key
eu: PGP gakoa

en: PGP keys
eu: PGP gakoak

en: PGP keys are for encrypting email or files
eu: PGP gakoak mezu elektronikoak eta fitxategiak zifratzeko erabiltzen dira

en: Passphrase
eu: Pasaesaldia

en: Passphrase for New PGP Key
eu: PGP gako berriaren pasaesaldia

en: Passphrase for New Secure Shell Key
eu: Shell seguruko gako berriaren pasaesaldia

en: Password
eu: Pasahitza

en: Password keyring
eu: Pasahitzen gako sorta

en: Password or Secret
eu: Pasahitza edo ezkutukoa

en: Password:
eu: Pasahitza:

en: Passwords
eu: Pasahitzak

en: Passwords and Keys
eu: Pasahitzak eta Gakoak

en: Passwords and Keys is a GNOME application for managing encryption keys.
eu: Pasahitzak eta Gakoak aplikazioa zifratutako gakoak kudeatzeko aplikazio bat da GNOME mahaigainerako.

en: Personal PGP key
eu: PGP gako pertsonalak

en: Personal SSH key
eu: SSH gako pertsonalak

en: Personal certificate
eu: Ziurtagiri pertsonala

en: Personal certificate and key
eu: Ziurtagiri eta gako pertsonala

en: Please choose a name for the new keyring. You will be prompted for an unlock password.
eu: Aukeratu gako sorta berriaren izena. Desblokeatze-pasahitz bat eskatuko zaizu.

en: Preferences
eu: Hobespenak

en: Private key
eu: Gako pribatua

en: Properties
eu: Propietateak

en: Public Key
eu: Gako publikoa

en: Public SSH keys
eu: SSH gako publikoak

en: Publish keys to this key server
eu: Argitaratu gakoak gako-zerbitzari honetan

en: RSA (encrypt only)
eu: RSA (zifratzeko soilik)

en: RSA (sign only)
eu: RSA (sinatzeko soilik)

en: Re_voke
eu: Erre_bokatu

en: Reason for revoking the key
eu: Gakoa errebokatzeko arrazoia

en: Remote Host Password
eu: Urruneko ostalariaren pasahitza

en: Remote access
eu: Urreneko sarbidea

en: Remote keys
eu: Urruneko gakoak

en: Remote keys containing “%s”
eu: ”%s” duten urruneko gakoak

en: Remove this photo from this key
eu: Kendu argazkia gako honetatik

en: Request Certificate
eu: Eskatu ziurtagiria

en: Resolving server address: %s
eu: Zerbitzariaren helbidea ebaztea: %s

en: Retrieving data
eu: Datuak eskuratzen

en: Revoke
eu: Errebokatu

en: Revoke key
eu: Errebokatu gakoa

en: Revoke key signature
eu: Errebokatu gako-sinadura

en: Revoke subkey
eu: Errebokatu azpigakoa

en: Revoke: %s
eu: Errebokatu: %s

en: SSH Key
eu: SSH gakoa

en: SSH Key Properties
eu: SSH gako-propietateak

en: SSH key
eu: SSH gakoa

en: Safely store a password or secret
eu: Gorde modu seguruan pasahitz edo ezkutuko bat.

en: Save
eu: Gorde

en: Save certificate request
eu: Gorde ziurtagiriaren eskaera

en: Save changes for this item?
eu: Gorde elementu honen aldaketak?

en: Saved password or login
eu: Gordetako pasahitza edo erabiltzaile-izena

en: Seahorse Project Homepage
eu: Seahorse proiektuaren etxeko orria

en: Search for a key or password
eu: Bilatu gako edo pasahitz bat

en: Secret SSH keys
eu: Ezkutuko SSH gakoak

en: Secure Shell
eu: Shell segurua

en: Secure Shell Key
eu: Shell seguruko gakoa

en: Secure Shell key
eu: Shell seguruko gakoa

en: Select the date from a calendar
eu: Hautatu data egutegitik

en: Sending data
eu: Datuak bidaltzen

en: Server
eu: Zerbitzaria

en: Set Up
eu: Konfigurazioa

en: Set Up Computer for SSH Connection
eu: Konfiguratu ordenagailua SSH konexioak egiteko

en: Set as default
eu: Ezarri lehenetsi gisa

en: Show _trusted
eu: Erakutsi _fidagarria

en: Show an_y
eu: Erakutsi e_dozein

en: Show expiry column
eu: Erakutsi Iraungitze-dataren zutabea

en: Show keyrings sidebar
eu: Erakutsi gako sorten alboko barra

en: Show keyrings sidebar in Seahorse.
eu: Erakutsi gako sorten alboko barra Seahorse-n.

en: Show p_ersonal
eu: Erakutsi p_ertsonala

en: Show trust column
eu: Erakutsi fidagarritasunaren zutabea

en: Show type column
eu: Erakutsi motaren zutabea

en: Show validity column
eu: Erakutsi baliozkotasunaren zutabea

en: Show/Hide password
eu: Erakutsi/ezkutatu pasahitza

en: Sign
eu: Sinatu

en: Sign Key
eu: Sinatu gakoa

en: Sign key
eu: Sinatu gakoa

en: Sign key as:
eu: Sinatu gakoa honela:

en: Signature trust
eu: Sinaduraren fidagarritasuna

en: Signatures
eu: Sinadurak

en: Specify the column to sort the Seahorse key manager main window by. Columns are: “name”, “id”, “validity”, “expires”, “trust”, and “type”. Put a “-” in front of the column name to sort in descending order.
eu: Adierazi zein zutaberen arabera ordenatu behar den Seahorse gako-kudeatzailearen leiho nagusia. Honakoak dira zutabeak: Izena, IDa, Baliozkotasuna, Iraungitze-data, Fidagarritasuna eta Mota. Jarri '-' zutabe-izenaren aurrean beherantz ordenatzeko.

en: Stored at:
eu: Hemen gordeta:

en: Stored note
eu: Gordetako oharra

en: Stored personal passwords, credentials and secrets
eu: Gorde pasahitz, kredentzial eta ezkutuko pertsonalak

en: Subkey %d of %s
eu: %2$s(r)en %1$d azpigakoa

en: Subkey has expired
eu: Azpigakoa iraungi da

en: Subkey is disabled
eu: Azpigakoa desgaituta dago

en: Subkey was revoked
eu: Azpigakoa errebokatu da

en: Subkeys
eu: Azpigakoak

en: Superseded
eu: Ordeztua

en: Sync Keys
eu: Gakoak sinkronizatzea

en: Synchronizing keys…
eu: Gakoak sinkronizatzen…

en: Telepathy password
eu: Telepathy-ren pasahitza

en: The GNOME Project
eu: GNOME proiektua

en: The URIs of the keyrings chosen in the sidebar.
eu: Alboko barran aukeratu diren gako sorten URIak.

en: The column to sort the Seahorse keys by
eu: Seahorse-n gakoak zutabe horren arabera ordenatzen dira

en: The common name (CN) placed in the certificate request.
eu: Ziurtagiriaren eskaeran egongo den izen arrunta (CN).

en: The default width of the side pane.
eu: Alboko panelaren zabalera lehenetsia.

en: The expiry date must be in the future
eu: Iraungitze-data etorkizunean izan behar du

en: The file could not be loaded. It may be in an invalid format.
eu: Fitxategia ezin izan da kargatu. Litekeena da formatu baliogabea izatea.

en: The host name or address of the server.
eu: Zerbitzariaren ostalari-izena edo helbidea.

en: The key server to publish PGP keys to. Or empty to suppress publishing of PGP keys.
eu: PGP gakoak gako-zerbitzari horretan argitaratzen dira. Hutsik uzten da PGP gakoak ez argitaratzeko.

en: The keyrings chosen
eu: Hautatutako gako sortak

en: The last key server a search was performed against or empty for all key servers.
eu: Bilaketa bat egiteko erabili den azken gako-zerbitzaria, edo hutsik gako-zerbitzari guztientzat.

en: The last search pattern searched for against a key server.
eu: Gako-zerbitzari batean bilatzeko erabili den azken bilaketa-eredua.

en: The operation was cancelled
eu: Eragiketa bertan behera utzi da

en: The owner of the key revoked the key. It should no longer be used.
eu: Gakoaren jabeak gakoa errebokatu du. Ez litzateke gehiago erabili beharko.

en: The port to access the server on.
eu: Zerbitzaria atzitzeko ataka.

en: The search for keys failed.
eu: Gakoen bilaketak huts egin du.

en: This collection seems to be empty
eu: Bilduma hau hutsi dagoela dirudi

en: This is not a image file, or an unrecognized kind of image file. Try to use a JPEG image.
eu: Hori ez da irudi-fitxategi bat, edo irudi-fitxategi mota ezezaguna da. Saiatu JPEG irudi bat erabiltzen.

en: This key expired on %s
eu: Gako hori honako datan iraungi zen: %s

en: This key was already signed by
    “%s”
eu: Gako hau jadanik honek sinatu du
    ”%s”

en: This subkey can be used for authentication
eu: Azpigako hau autentifikaziorako erabili daiteke

en: This subkey can be used for encryption
eu: Azpigako hau zifratzeetarako erabili daiteke

en: This subkey can be used to create certificates
eu: Azpigako hau ziurtagiriak sortzeko erabili daiteke

en: This subkey can be used to create data signatures
eu: Azpigako hau datu-sinadurak sortzeko erabili daiteke

en: This was the third time you entered a wrong password. Please try again.
eu: Okerreko pasahitza sartu duzun hirugarren aldia da unekoa. Saiatu berriro.

en: This will find keys for others on the Internet. These keys can then be imported into your local key ring.
eu: Horrek besteen gakoak bilatuko ditu Interneten. Gako horiek gako sorta lokalera inporta daitezke.

en: This will publish the keys in your key ring so they’re available for others to use. You’ll also get any changes others have made since you received their keys.
eu: Zure gako sortako gakoak argitaratzen ditu horrek, beste erabiltzaileentzat erabilgarri egon daitezen. Besteen gakoak jaso zenituenetik haietan izandako aldaketak ere jasotzen ditu.

en: This will retrieve any changes others have made since you received their keys. No key server has been chosen for publishing, so your keys will not be made available to others.
eu: Besteen gakoak jaso zenituenetik haietan egindako aldaketak eskuratzen ditu horrek. Ez da argitaratzeko gako-zerbitzaririk hautatu, beraz, zure gakoak ez dira besteentzat erabilgarri egongo.

en: To use your Secure Shell key with another computer that uses SSH, you must already have a login account on that computer.
eu: Shell seguruko gakoa SSH erabiltzen duen beste ordenagailu batean erabiltzeko, beharrezkoa da aurretik kontu bat izatea ordenagailu horretan.

en: Trust
eu: Fidagarritasuna

en: Type
eu: Mota

en: Unable to change trust
eu: Ezin izan da fidagarritasuna aldatu

en: Unavailable
eu: Ez dago erabilgarri

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Unknown date
eu: Data ezezaguna

en: Unknown key type!
eu: Gako mota ezezaguna!

en: Unknown type
eu: Mota ezezaguna

en: Unlock
eu: Desblokeatu

en: Unlocks a PGP key
eu: PGP gakoa desblokeatzen du

en: Unlocks a Secure Shell key
eu: Shell seguruko gakoa desblokeatzen du

en: Unnamed
eu: Izengabea

en: Unnamed private key
eu: Izenik gabeko gako pribatua

en: Usages
eu: Erabilerak

en: Use
eu: Erabili

en: Used to access other computers
eu: Beste ordenagailu batzuk atzitzeko erabilia

en: Used to encrypt emails and files
eu: Posta elektronikoak eta fitxategiak zifratzeko erabilia

en: Used to request a certificate
eu: Ziurtagiria eskatzeko erabilita

en: Used to store application and network passwords
eu: Aplikazio eta sareko pasahitzak gordetzeko erabiltzen da

en: User IDs
eu: Erabiltzaileen IDak

[ctx: Validity]
en: Disabled
eu: Desgaituta

[ctx: Validity]
en: Full
eu: Osoa

[ctx: Validity]
en: Fully
eu: Osoa

[ctx: Validity]
en: Marginal
eu: Marjinala

[ctx: Validity]
en: Marginally
eu: Marjinala

[ctx: Validity]
en: Never
eu: Inoiz ere ez

[ctx: Validity]
en: Revoked
eu: Errebokatuta

[ctx: Validity]
en: Ultimate
eu: Azkena

[ctx: Validity]
en: Ultimately
eu: Azkena

[ctx: Validity]
en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Version of this application
eu: Aplikazio honen bertsioa

en: When creating a key we need to generate a lot of
    random data and we need you to help. It’s a good
    idea to perform some other action like typing on
    the keyboard, moving the mouse, using applications.
    This gives the system the random data that it needs.
eu: Gako bat sortzean ausazko datu ugari sortu behar dira
    eta hori egiteko behar zaitugu. Burutazio ona da
    edozein motako ekintzak lantzea, adibidez teklatuan
    zerbait idaztea, sagua mugitzea edo aplikazioak erabiltzea.
    Ekintza hauek sistemari behar dituen ausazko datuak
    ematen dizkio.

en: Where to search:
eu: Non bilatu:

en: Whether or not keys should be automatically retrieved from key servers.
eu: Gakoak gako-zerbitzarietatik automatikoki eskuratu behar diren ala ez adierazten du.

en: Whether or not modified keys should be automatically published.
eu: Aldatutako gakoak automatikoki argitaratu behar diren ala ez.

en: Which items to show
eu: Zein elementu erakutsiko diren

en: Wi-Fi password
eu: Haririk gabekoaren pasahitza

en: Width (in pixels) of the window.
eu: Leihoaren zabalera (pixeletan).

en: Width of the side pane
eu: Alboko panelaren zabalera

en: Width of the window
eu: Leihoaren zabalera

en: With Passwords and Keys you can create and manage PGP keys, create and manage SSH keys, publish and retrieve keys from key servers, cache your passphrase so you don’t have to keep typing it and backup your keys and keyring.
eu: Pasahitzak eta Gakoak aplikazioarekin PGP eta SSH gakoak sortu eta kudeatu daitezke, gako-zerbitzarietatik gakoak eskuratu eta argitaratu daitezke, pasaesaldiak gordetzen ditu hura berriro idatzi behar ez izateko eta gakoen eta gako-sorten babeskopia egiten du.

en: Wrong passphrase.
eu: Pasaesaldi okerra.

en: Wrong password
eu: Pasahitza ez da zuzena

en: X.509 certificates and related keys
eu: X.509 ziurtagiriak eta dagokien gakoak

en: You could use a hard to forge photo identification (such as a passport) to personally check that the name on the key is correct. You should have also used email to check that the email address belongs to the owner.
eu: Faltsutzen zaila den argazki-identifikazioa erabil dezakezu (pasaportea, kasu) gakoko izena zuzena dela pertsonalki egiaztatzeko. Posta elektronikoa ere erabili beharko zenuke helbide elektronikoa jabearena dela egiaztatzeko.

en: You have no personal PGP keys that can be used to indicate your trust of this key.
eu: Gako honen fidagarritasuna adierazteko erabil daitekeen PGP gako pertsonalik ez duzu.

en: Your email address, or a reminder of what this key is for.
eu: Zure helbide elektronikoa, edo beste edozein oroigarri, gako hori zertarako den jakiteko.

en: Your trust of this key
eu: Gako horrek zure ustez duen fidagarritasuna

en: _About Passwords and Keys
eu: Pasahitzak eta Gakoak aplikazioari _buruz

en: _Add subkey
eu: Gehitu a_zpigakoa

en: _Advanced key options
eu: Gako-aukera _aurreratuak

en: _Cancel
eu: _Utzi

en: _Casually
eu: _Azaletik

en: _Comment
eu: I_ruzkina

en: _Delete
eu: Ez_abatu

en: _Delete SSH Key
eu: Ezabatu _SSH gakoa

en: _Description
eu: _Azalpena

en: _Description:
eu: _Azalpena:

en: _Don’t Resize
eu: _Ez aldatu tamaina

en: _Email Address
eu: _Helbide elektronikoa

en: _Export
eu: _Esportatu

en: _Find remote keys…
eu: _Aurkitu urruneko gakoak…

en: _Generate
eu: _Sortu

en: _Help
eu: _Laguntza

en: _Import
eu: _Inportatu

en: _Key Servers
eu: _Gako-zerbitzariak

en: _Keyboard Shortcuts
eu: Las_ter-teklak

en: _Keyring:
eu: _Gako sorta:

en: _Lock
eu: _Blokeatu

en: _Login name:
eu: _Erabiltzaile-izena:

en: _Never expires
eu: _Ez da iraungitzen

en: _Not at all
eu: _Inola ere ez

en: _OK
eu: _Ados

en: _Open
eu: _Ireki

en: _Others may not see this signature
eu: _Litekeena da besteek sinadura hau ez ikustea

en: _Password:
eu: _Pasahitza:

en: _Preferences
eu: _Hobespenak

en: _Properties
eu: _Propietateak

en: _Publish keys to:
eu: _Argitaratu gakoak hemen:

en: _Reason:
eu: _Arrazoia:

en: _Resize
eu: _Aldatu tamaina

en: _Revoke
eu: _Errebokatu

en: _Save
eu: _Gorde

en: _Search
eu: _Bilatu

en: _Search for keys containing:
eu: _Bilatu hau duten gakoak:

en: _Server address:
eu: _Zerbitzariaren helbidea:

en: _Set as default
eu: Ezarri _lehenetsi gisa

en: _Sign
eu: _Sinatu

en: _Sign key
eu: _Sinatu gakoa

en: _Signer:
eu: _Sinatzailea:

en: _Sync
eu: _Sinkronizatu

en: _Sync and publish keys…
eu: _Sinkronizatu eta argitaratu gakoak…

en: _Unlock
eu: _Desblokeatu

en: _Very Carefully
eu: _Kontu handiz

en: eg: fileserver.example.com:port
eu: adib. fitxategizerbitzaria.adibidea.com:ataka

en: initial temporary item
eu: hasierako aldi baterako elementua

en: keyring;encryption;security;sign;ssh;gpg;pgp;
eu: gako sorta;zifratzea;segurtasuna;sinadura;ssh;gpg;pgp;

[ctx: name-of-ssh-key]
en: Name
eu: Izena

[ctx: shortcut window]
en: Create a new item
eu: Sortu elementu berria

[ctx: shortcut window]
en: Help
eu: Laguntza

[ctx: shortcut window]
en: Import item from file
eu: Inportatu elementua fitxategitik

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
eu: Nabigazioa

[ctx: shortcut window]
en: Open menu
eu: Ireki menua

[ctx: shortcut window]
en: Overview
eu: Aurkezpen orokorra

[ctx: shortcut window]
en: Quit
eu: Irten

[ctx: shortcut window]
en: Search
eu: Bilatu

[ctx: shortcut window]
en: Select next keyring
eu: Hautatu hurrengo gako sorta

[ctx: shortcut window]
en: Select previous keyring
eu: Hautatu aurreko gako sorta

[ctx: shortcut window]
en: Shortcut list
eu: Lasterbideen zerrenda

[ctx: shortcut window]
en: Show keyring contents (on small screens)
eu: Erakutsi gako sortaren edukiak (pantaila txikietan)

[ctx: shortcut window]
en: Show sidebar (on small screens)
eu: Erakutsi alboko barra (pantaila txikietan)
