brasero - en to fi translation catalogue (936 entries)

en: "%s" GStreamer plugin could not be found
fi: ”%s” - GStreamer-liitännäistä ei löydy

en: "%s" cannot be added to the selection.
fi: ”%s” ei voi lisätä valintaan.

en: "%s" cannot be found.
fi: ”%s” ei löydy.

en: "%s" cannot be read
fi: ”%s” ei voi lukea

en: "%s" cannot be unlocked
fi: Aseman ”%s” lukitusta ei voi avata

en: "%s" cannot write.
fi: ”%s” ei voi kirjoittaa.

en: "%s" could not be found
fi: ”%s” ei löydy

en: "%s" could not be found in the path
fi: Komentoa ”%s” ei löydy polulta

en: "%s" could not be handled by GStreamer.
fi: GStreamer ei voinut käsitellä kohdetta ”%s”.

en: "%s" could not be opened (%s)
fi: ”%s”-levyä ei voitu avata (%s)

en: "%s" could not be opened.
fi: ”%s”-levyä ei voitu avata.

en: "%s" did not behave properly
fi: ”%s” ei toimi oikein

en: "%s" does not have a suitable type for video projects.
fi: Kohde ”%s” ei ole videoprojekteille sopivaa tyyppiä.

en: "%s" is a recursive symbolic link.
fi: ”%s” on rekursiivinen symbolinen linkki.

en: "%s" is a symbolic link pointing to another program
fi: ”%s” on toiseen ohjelmaan osoittava symbolinen linkki

en: "%s" is busy.
fi: ”%s” on käytössä.

en: "%s" is not a valid URI
fi: URI ”%s” ei ole kelvollinen

en: "%s" is not suitable for audio or video media
fi: Levy ”%s” ei ole ääni- tai videoprojekteille sopivaa tyyppiä

en: "%s" was removed from the file system.
fi: Tiedosto ”%s” oli poistettu tiedostojärjestelmästä.

en: "%s": %s
fi: ”%s”: %s

en: "%s": loading
fi: ”%s”: ladataan

en: "%s": unknown disc image type
fi: ”%s”: tuntematon levykuvan tyyppi

en: %d file can be added (%s) | %d selected files can be added (%s)
fi[0]: %d tiedosto voidaan lisätä (%s)
fi[1]: %d tiedostoa voidaan lisätä (%s)

en: %d file is supported (%s) | %d files are supported (%s)
fi[0]: %d tiedosto on tuettu (%s)
fi[1]: %d tiedostoa on tuettu (%s)

en: %d file selected (%s) | %d files selected (%s)
fi[0]: %d tiedosto valittu (%s)
fi[1]: %d tiedostoa valittu (%s)

en: %d item | %d items
fi[0]: %d kohta
fi[1]: %d kohtaa

en: %d song | %d songs
fi[0]: %d kappale
fi[1]: %d kappaletta

en: %i MiB of %i MiB
fi: %i MiB / %i MiB

en: %i × %i pixels
fi: %i × %i kuvapistettä

en: %s (%i%% Done)
fi: %s (%i%% valmis)

en: %s (GStreamer plugin)
fi: %s (GStreamer-liitännäinen)

en: %s (application)
fi: %s (sovellus)

en: %s (library)
fi: %s (kirjasto)

en: %s element could not be created
fi: Elementtiä %s ei voitu luoda

en: %s in %s
fi: %s asemassa %s

en: %s: "%s"
fi: %s: ”%s”

en: %s: %s free
fi: %s: %s vapaana

en: %s: %s of free space
fi: %s: %s vapaata tilaa

en: %s: empty
fi: %s: tyhjä

en: %s: not enough free space
fi: %s: ei tarpeeksi vapaata tilaa

en: (S)VCD successfully burned
fi: (S)VCD kirjoitettiin onnistuneesti

en: (loading…)
fi: (ladataan…)

en: <Keep current values>
fi: <säilytä nykyiset arvot>

en: A data integrity test will begin as soon as the disc is inserted.
fi: Tiedon eheystarkistus aloitetaan, kun levy laitetaan asemaan.

en: A file could not be created at the location specified for temporary files
fi: Tiedostoa ei voitu luoda annettuun väliaikaistiedostojen sijaintiin

en: A file with this name already exists in the folder.  Replacing it will overwrite its contents on the disc to be burnt.
fi: Kansiossa on jo tämän niminen tiedosto. Korvaaminen tulee vaihtamaan levylle kirjoitettavan sisällön.

en: A new writable disc will be required once the currently loaded one has been copied.
fi: Uusi kirjoitettava levy vaaditaan, kun nyt ladattu levy on ensin kopioitu.

en: A simple to use CD/DVD burning application for GNOME
fi: Yksikertainen CD- ja DVD-kirjoitusohjelma Gnomelle

en: A_ctivate
fi: Ota _käyttöön

en: About
fi: Tietoja

en: Ac_tivate All
fi: Ota k_aikki käyttöön

en: Activate fast blanking, as opposed to a longer, thorough blanking
fi: Käytä nopeaa tyhjennystä pidemmän ja tarkemman tyhjennyksen sijasta

en: Add a 2 second pause after the track
fi: Lisää kahden sekunnin tauko kappaleen jälkeen

en: Add a splitting point
fi: Lisää jakokohta

en: Add files to the project
fi: Lisää tiedostoja projektiin

en: Add the files stored in the clipboard
fi: Lisää leikepöydälle tallennetut tiedostot

en: Additional song information
fi: Lisätietoja kappaleesta

en: Al_ways Add Such File
fi: _Lisää tällainen tiedosto aina

en: Al_ways Replace
fi: K_orvaa aina

en: Align left
fi: Aseta vasemmalle

en: Align right
fi: Aseta oikealle

en: All files
fi: Kaikki tiedostot

en: All files need to be analysed to complete this operation.
fi: Kaikki projektin tiedostot täytyy analysoida tämän toiminnon tekemiseksi.

en: All required applications and libraries are not installed.
fi: Kaikkia tarvittavia sovelluksia tai kirjastoja ei ole asennettu.

en: Allow DAO use
fi: Salli DAOn käyttö

en: Allow to add more data to the disc later
fi: Salli lisätiedon lisääminen levyyn myöhemmin

en: Allows files added to the "CD/DVD Creator Folder" in Nautilus to be burned
fi: Sallii Nautiluksen ”CD/DVD-luontityökalun” kansion sisällön kirjoittamisen

en: Allows files not stored locally to be burned
fi: Sallii ei-paikallisten tiedostojen kirjoituksen

en: Always K_eep
fi: Säilytä _aina

en: An error occurred while detecting silences.
fi: Tapahtui virhe etsittäessä hiljaisia kohtia.

en: An error occurred while writing to disc
fi: Tapahtui virhe kirjoitettaessa levyä

en: An image could not be created
fi: Levykuvaa ei voitu luoda

en: An image of the disc has been created on your hard drive.
    Burning will begin as soon as a writable disc is inserted.
fi: Levykuva levystä on luotu kiintolevylle.
    Kirjoittaminen alkaa heti, kun kirjoitettava levy laitetaan asemaan.

en: An internal error occurred
fi: Tapahtui sisäinen virhe

en: An internal error occurred (%s)
fi: Tapahtui sisäinen virhe (%s)

en: An unknown error occurred
fi: Tapahtui tuntematon virhe

en: An unknown error occurred.
fi: Tapahtui tuntematon virhe.

en: Analysing "%s"
fi: Analysoidaan ”%s”

en: Analysing audio files
fi: Analysoidaan äänitietoja

en: Analysing files
fi: Analysoidaan tiedostoja

en: Analysing track %02i
fi: Analysoidaan raitaa %02i

en: Analysing video files
fi: Analysoidaan videotiedostoja

en: Another copy will start as soon as you insert a new writable disc. If you do not want to burn another copy, press "Cancel".
fi: Uusi kopio alkaa heti kun uusi kirjoitettava levy syötetään. Jos et halua kirjoittaa uutta kopiota, napsauta ”Peru”.

en: Appending audio tracks to a CD is not advised.
fi: Ääniraitojen lisääminen CD-levylle ei ole suositeltavaa.

en: Artist
fi: Esittäjä

en: Artist:
fi: Esittäjä:

en: Aspect ratio:
fi: Kuvasuhde:

en: Audi_o project
fi: Äänipr_ojekti

en: Audio %s in %s
fi: Ääni-%s asemassa %s

en: Audio CD successfully burned
fi: Ääni-CD kirjoitettiin onnistuneesti

en: Audio and data %s in %s
fi: Ääni- ja data-%s asemassa %s

en: Audio and data disc (%s)
fi: Ääni- ja datalevy (%s)

en: Audio disc (%s)
fi: Äänilevy (%s)

en: Audio files
fi: Äänitiedostot

en: Autodetect
fi: Automaattinen tunnistus

en: Average drive speed:
fi: Aseman keskimääräinen nopeus:

en: BACK COVER
fi: TAKAKANSI

en: Bac_kground Properties
fi: _Taustan ominaisuudet

en: Background Properties
fi: Taustan ominaisuudet

en: Background properties
fi: Taustan ominaisuudet

en: Bad argument
fi: Virheellinen argumentti

en: Blank %s in %s
fi: Tyhjä %s asemassa %s

en: Blank _Again
fi: Tyhjennä _uudelleen

en: Blank a disc
fi: Tyhjennä levy

en: Blank disc (%s)
fi: Tyhjä levy (%s)

en: Blank this CD or DVD
fi: Tyhjennä tämä CD- tai DVD-levy

en: Blanking
fi: Tyhjennetään

en: Blanks and formats rewritable DVDs and BDs
fi: Tyhjentää ja alustaa uudelleen kirjoitettavia DVD- ja BD-levyjä

en: Blu-ray disc
fi: Blu-ray-levy

en: Bold
fi: Lihavoi

en: Brasero Disc Burner
fi: Brasero-levynkirjoittaja

en: Brasero Homepage
fi: Braseron kotisivu

en: Brasero Plugins
fi: Brasero-liitännäiset

en: Brasero can create, copy and burn Data and Audio CD/DVDs. It fully supports CD-TEXT, multisession and joliet extensions. You can simply drag and drop files from other local applications or from remote shared drives to easily burn them to a disc.
fi: Braseron avulla voi luoda, kopioida ja polttaa data- ja ääni-CD- sekä -DVD-levyjä. Tuettuja ominaisuuksia ovat muun muassa CD-TEXT, moni-istunto ja joliet-laajennukset. Tiedostojen lisääminen poltettavalle levylle käy muista sovelluksista vetämällä ja pudottamalla tiedostoja.

en: Brasero is a application to burn CD/DVD for the GNOME Desktop. It is designed to be as simple as possible and has some unique features to enable users to create their discs easily and quickly.
fi: Brasero on CD- ja DVD-levyjen polttoon tarkoitettu Gnome-sovellus. Se on suunniteltu mahdollisimman yksinkertaiseksi, mutta samalla se tarjoaa ainutlaatuisia ominaisuuksia, joiden avulla levyjen luominen käy ketterästi.

en: Brasero is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
fi: Braseroa levitetään siinä toivossa, että se olisi hyödyllinen, mutta ilman mitään takuuta; ilman edes hiljaista takuuta kaupallisesti hyväksyttävästä laadusta tai soveltuvuudesta tiettyyn tarkoitukseen. Katso GPL lisenssistä lisää yksityiskohtia.

en: Brasero is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
fi: Brasero on vapaa ohjelma; sitä on sallittu levittää edelleen ja muuttaa GNU yleisen lisenssin (GPL lisenssin) ehtojen mukaan  sellaisina kuin Free Software Foundation on ne julkaissut; joko lisenssin version 2, tai (valinnan mukaan) minkä tahansa myöhemmän version mukaisesti.

en: Brasero media burning library
fi: Braseron mediakirjoituskirjasto

en: Brasero notification
fi: Brasero-ilmoitus

en: Brasero optical media library
fi: Braseron optisten medioiden kirjasto

en: Brasero project file
fi: Braseron projektitiedosto

en: Brasero utilities library
fi: Braseron apuohjelmien kirjasto

en: Brasero will simulate the burning and, if it is successful, go on with actual burning after 10 seconds
fi: Brasero simuloi kirjoittamista ja jos simulointi onnistuu, aloittaa varsinaisen kirjoittamisen 10 sekunnin kuluttua

en: Brasero — %s (Audio Disc)
fi: Brasero – %s (äänilevy)

en: Brasero — %s (Data Disc)
fi: Brasero – %s (datalevy)

en: Brasero — %s (Video Disc)
fi: Brasero – %s (videolevy)

en: Brasero — Disc Copy
fi: Brasero – levyn kopiointi

en: Brasero — New Audio Disc Project
fi: Brasero – uusi äänilevyprojekti

en: Brasero — New Data Disc Project
fi: Brasero – uusi datalevyprojekti

en: Brasero — New Image File
fi: Brasero – uusi levykuvatiedosto

en: Brasero — New Video Disc Project
fi: Brasero – uusi videolevyprojekti

en: Broken symbolic link
fi: Rikkinäinen symbolinen linkki

en: Browse the file system
fi: Selaa tiedostojärjestelmää

en: Burn _Contents…
fi: Kirjoita _sisältö…

en: Burn _Now
fi: Kirjoita _heti

en: Burn _Several Copies
fi: Kirjoita _useita kopioita

en: Burn _image
fi: K_irjoita levykuva

en: Burn an Image File
fi: Kirjoita levykuva

en: Burn an existing CD/DVD image to disc
fi: Kirjoita olemassa oleva CD- tai DVD-levykuva levylle

en: Burn as _Data
fi: Kirjoita _tiedostona

en: Burn as _File
fi: Kirjoita _tiedostona

en: Burn as _Image
fi: K_irjoita levykuvana

en: Burn beyond the disc's reported capacity
fi: Kirjoita yli levyn raportoidun kapasiteetin

en: Burn the contents of the burn:// URI
fi: Kirjoita burn://-osoitteeseen sijoitettu sisältö

en: Burn the disc
fi: Kirjoita levy

en: Burn the image directly _without saving it to disc
fi: Kirjoita levykuva _suoraan tallentamatta sitä kiintolevylle

en: Burn the selection of files across several media
fi: Kirjoita valitut tiedostot monelle levylle

en: Burn the specified project and remove it.
    This option is mainly useful for integration with other applications.
fi: Kirjoita annettu projekti ja POISTA se.
    Tämä valinta on hyödyllinen lähinnä käytettäessä braseroa muista ohjelmista.

en: Burning (S)VCD
fi: Kirjoitetaan (S)VCD-levyä

en: Burning CD
fi: Kirjoitetaan CD-levyä

en: Burning CD/DVD
fi: Kirjoitetaan CD/DVD-levyä

en: Burning DVD
fi: Kirjoitetaan DVD-levyä

en: Burning Disc
fi: Kirjoitetaan levyä

en: Burning audio CD
fi: Kirjoitetaan ääni-CD-levyä

en: Burning data CD
fi: Kirjoitetaan data-CD-levyä

en: Burning data DVD
fi: Kirjoitetaan data-DVD-levyä

en: Burning data disc
fi: Kirjoitetaan datalevyä

en: Burning flags to be used
fi: Käytettävät kirjoitusliput

en: Burning image to CD
fi: Kirjoitetaan levykuvaa CD-levylle

en: Burning image to DVD
fi: Kirjoitetaan levykuvaa DVD-levylle

en: Burning image to disc
fi: Kirjoitetaan levykuvaa levylle

en: Burning speed
fi: Kirjoitusnopeus

en: Burning video DVD
fi: Kirjoitetaan video-DVD-levyä

en: Burning video disc
fi: Kirjoitetaan videolevyä

en: Burns and blanks DVDs and BDs
fi: Kirjoittaa ja tyhjentää DVD- ja BD-levyjä

en: Burns, blanks and formats CDs and DVDs
fi: Kirjoittaa, tyhjentää ja alustaa CD- ja DVD-levyjä

en: Burns, blanks and formats CDs, DVDs and BDs
fi: Kirjoittaa, tyhjentää ja alustaa CD-, DVD- ja BD-levyjä

en: CD successfully copied
fi: CD kopioitiin onnistuneesti

en: CD-RW audio discs may not play correctly in older CD players and CD-Text won't be written.
fi: CD-RW-äänilevyt eivät välttämättä toimi vanhemmissa CD-soittimissa, eikä CD-Text-tietoja kirjoiteta levylle.

en: CD-RW audio discs may not play correctly in older CD players.
fi: CD-RW-äänilevyt eivät välttämättä toimi vanhemmissa CD-soittimissa.

en: CD/DVD Creator
fi: CD/DVD-luontityökalu

en: CD/DVD Creator Folder
fi: CD/DVD-luontityökalun kansio

en: C_onfigure
fi: _Asetukset

en: C_ontinue
fi: J_atka

en: C_ontinue Burning
fi: _Jatka kirjoitusta

en: Cancel loading current project
fi: Peru nykyisen projektin lataus

en: Cdrdao image
fi: Cdrdao-levykuva

en: Center
fi: Keskitetty

en: Centered
fi: Keskitetty

en: Change _Extension
fi: Vaihda päät_että

en: Check _Again
fi: Tarkista _uudelleen

en: Check data integrity of disc
fi: Tarkista levyn tietojen eheys

en: Check the data integrity on this CD or DVD
fi: Tarkista tämän CD- tai DVD-levyn tietojen eheys

en: Checking file integrity
fi: Tarkistetaan tiedoston eheys

en: Checks disc integrity after it is burnt
fi: Levylle kirjoitettujen tietojen eheystarkistus kirjoituksen jälkeen

en: Checks file integrities on a disc
fi: Levyn tiedostojen eheystarkistus

en: Choose an image
fi: Valitse kuva

en: Choose plugins for Brasero
fi: Valitse Braseron liitännäiset

en: Cl_ose Without Saving
fi: _Sulje tallentamatta

en: Clear the slices preview
fi: Tyhjennä palojen esikatselu

en: Click here to burn all songs as regular tracks
fi: Napsauta tässä kirjoittaaksesi kaikki kappaleet tavallisina raitoina

en: Click here to burn all suitable songs as DTS tracks
fi: Napsauta tässä kirjoittaaksesi kaikki sopivat kappaleet DTS-raitoina

en: Click here to import its contents
fi: Tuo levyn sisältö napsauttamalla tästä

en: Click here to select a disc _image
fi: Valitse _levykuva napsauttamalla tästä

en: Click to close the side pane
fi: Sulje sivupaneeli napsauttamalla

en: Composer:
fi: Säveltäjä:

en: Configure recording options
fi: Muuta kirjoituksen valintoja

en: Contains the absolute path of the directory that was last browsed for images to burn
fi: Sisältää koko polun hakemistoon, jota selattiin viimeksi kirjoitettavien levykuvien osalta

en: Contains the list of additional plugins Brasero will use to burn discs. If set to NULL, Brasero will load them all.
fi: Sisältää luettelon lisäliitännäisistä, joita Brasero käyttää levyjen kirjoitukseen. Jos arvo on NULL, Brasero lataa kaikki liitännäiset.

en: Contains the name of the favourite burn engine suite installed. It will be used if possible.
fi: Sisältää ensisijaisesti käytettävän kirjoitusjärjestelmän nimen. Arvoa käytetään aina kun se on mahdollista.

en: Contains the path to the directory where brasero should store temporary files. If that value is empty, the default directory set for glib will be used.
fi: Sisältää polun hakemistoon, jonne brasero tallentaa väliaikaistiedostot. Jos arvo on tyhjä, käytetään glibin oletushakemistoa.

en: Continue with the current modified project
fi: Jatka nykyistä muokattua projektia

en: Converting toc file
fi: Muunnetaan TOC-tiedostoksi

en: Converting video file to MPEG2
fi: Muunnetaan video MPEG2-tiedostoksi

en: Converts any song file into a format suitable for audio CDs
fi: Mahdollistaa minkä tahansa äänitiedoston muuntamisen ääni-CD-levyille sopivaksi

en: Converts any video file into a format suitable for video DVDs
fi: Muuntaa minkä tahansa videotiedoston muotoon, joka sopii video-DVD-levyille

en: Copies CSS encrypted video DVDs to a disc image
fi: Kopioi CSS-salatun video-DVD-levyn levykuvaksi

en: Copies any disc to a disc image
fi: Kopioi minkä tahansa levyn levykuvaksi

en: Copies, burns and blanks CDs
fi: Kopioi, kirjoittaa ja tyhjentää CD-levyjä

en: Copy #%i has been burned successfully.
fi: Kopio #%i kirjoitettiin onnistuneesti.

en: Copy CD/DVD
fi: Kopioi CD/DVD

en: Copy Disc
fi: Kopioi levy

en: Copy _Disc…
fi: Kopioi _levy…

en: Copy a Disc
fi: Kopioi levy

en: Copy a disc
fi: Kopioi levy

en: Copy tracks from an audio CD with all associated information
fi: Kopioi raidat ääni-CD-levyltä kaikkine tietoineen

en: Copying CD
fi: Kopioidaan CD-levyä

en: Copying DVD
fi: Kopioidaan DVD-levyä

en: Copying Disc
fi: Kopioidaan levyä

en: Copying audio track
fi: Kopioidaan ääniraitaa

en: Copying audio track %02d
fi: Kopioidaan ääniraitaa %02d

en: Copying checksum file
fi: Kopioidaan tarkistussummatiedostoa

en: Copying data DVD
fi: Kopioidaan data-DVD-levyä

en: Copying data track
fi: Kopioidaan dataraitaa

en: Copying disc
fi: Kopioidaan levyä

en: Copying file
fi: Kopioidaan tiedostoa

en: Copying files locally
fi: Kopioidaan tiedostoja paikallisesti

en: Copying video DVD
fi: Kopioidaan video-DVD-leyvä

en: Copyright %s
fi: Tekijänoikeudet %s

en: Corrupted Files
fi: Vialliset tiedostot

en: Cover Editor
fi: Kansieditori

en: Cover to use
fi: Käytettävä kansikuva

en: Create 1:1 copy of a CD/DVD
fi: Luo yksi-yhteen kopio CD- tai DVD-levystä

en: Create CDs and DVDs
fi: Luo CD- ja DVD-levyjä

en: Create Co_ver
fi: _Luo kansi

en: Create _DTS Tracks
fi: Luo _DTS-raitoja

en: Create _Image
fi: Luo _levykuva

en: Create _Regular Tracks
fi: Luo tavallisia _raitoja

en: Create a 1:1 copy of an audio CD or a data CD/DVD on your hard disk or on another CD/DVD
fi: Luo yksi-yhteen kopio ääni-CD:stä tai datalevystä kiintolevylle tai toiselle levylle

en: Create a CD/DVD containing any type of data that can only be read on a computer
fi: Luo CD tai DVD, joka sisältää tietokoneella luettavassa muodossa mitä tahansa tiedostoja

en: Create a VCD
fi: Luo VCD

en: Create a Video Project
fi: Luo uusi videoprojekti

en: Create a copy of this CD or DVD
fi: Luo kopio tästä CD- tai DVD-levystä

en: Create a data CD/DVD
fi: Luo datalevy CD- tai DVD-muodossa

en: Create a new empty folder
fi: Luo uusi tyhjä kansio

en: Create a new project
fi: Luo uusi projekti

en: Create a new project:
fi: Luo uusi projekti:

en: Create a traditional audio CD
fi: Luo perinteinen CD-levy

en: Create a traditional audio CD that will be playable on computers and stereos
fi: Luo perinteinen ääni-CD, jota voi soittaa tietokoneella ja stereoissa

en: Create a video DVD or an SVCD
fi: Luo video-DVD tai SVCD

en: Create a video DVD or an SVCD that is readable on TV readers
fi: Luo TV-laitteilla toistettava video-DVD tai SVCD

en: Create an Audio Project
fi: Luo uusi ääniprojekti

en: Create an SVCD
fi: Luo SVCD

en: Create an image file instead of burning
fi: Luo levykuvatiedosto kirjoittamisen sijaan

en: Create and copy CDs and DVDs
fi: Luo ja kopioi CD- ja DVD-levyjä

en: Creates disc images from a file selection
fi: Luo levykuvia valituista tiedostoista

en: Creates disc images suitable for SVCDs
fi: Luo SVCD-levyille sopivia levykuvia

en: Creates disc images suitable for video DVDs
fi: Luo video-DVD-levyille sopivia levykuvia

en: Creating Image
fi: Luodaan levykuvaa

en: Creating checksum
fi: Luodaan tarkistussummaa

en: Creating checksum for image files
fi: Luodaan tarkistussummaa levykuvatiedostoista

en: Creating file layout
fi: Luodaan tiedostoasettelua

en: Creating image
fi: Luodaan levykuvaa

en: Creating image checksum
fi: Luodaan levykuvan tarkistussummaa

en: Cue image
fi: Cue-levykuva

en: DEVICE PATH
fi: LAITTEEN POLKU

en: DVD successfully copied
fi: DVD kopioitiin onnistuneesti

en: DVD+R dual layer
fi: Kaksikerroksinen DVD+R

en: DVD+RW dual layer
fi: Kaksikerroksinen DVD+RW

en: DVD-R dual layer
fi: Kaksikerroksinen DVD-R

en: D_ata project
fi: D_ataprojekti

en: Data %s in %s
fi: Data-%s asemassa %s

en: Data CD successfully burned
fi: Data-CD kirjoitettiin onnistuneesti

en: Data DVD successfully burned
fi: Data-DVD kirjoitettiin onnistuneesti

en: Data could not be read (%s)
fi: Tietoja ei voitu lukea (%s)

en: Data could not be written (%s)
fi: Tietoja ei voitu kirjoittaa (%s)

en: Data disc (%s)
fi: Datalevy (%s)

en: Delete every occurrence of
fi: Poista jokainen ilmentymä kohteesta

en: Delete text
fi: Poista teksti

en: Description
fi: Kuvaus

en: Design and print covers for CDs
fi: Suunnittele ja tulosta kansia CD-levyille

en: Directories cannot be added to video or audio discs
fi: Video- tai äänilevyille ei voi lisätä kansioita

en: Directory could not be created (%s)
fi: Kansiota ei voitu luoda (%s)

en: Directory to use for temporary files
fi: Tilapäistiedostojen kansio

en: Disc Blanking
fi: Levyn tyhjennys

en: Disc Burner
fi: Levynkirjoittaja

en: Disc Burner and Copier
fi: Levyjen kirjoittaja ja kopioija

en: Disc Burning Setup
fi: Levyn kirjoituksen asetukset

en: Disc Checking
fi: Levyn tarkistus

en: Disc Name:
fi: Levyn nimi:

en: Disc _copy
fi: Levyn _kopiointi

en: Disc file
fi: Levytiedosto

en: Disc image type:
fi: Levykuvan tyyppi:

en: Discard the current modified project
fi: Hylkää nykyinen muokattu projekti

en: Discard the current modified project ?
fi: Hylätäänkö nykyinen muokattu projekti?

en: Display debug statements on stdout for Brasero burn library
fi: Näytä braseron polttokirjaston vianetsintäviestit oletustulosteessa

en: Display debug statements on stdout for Brasero media library
fi: Näytä braseron mediakirjaston vianetsintäviestit oletustulosteessa

en: Display debug statements on stdout for Brasero utilities library
fi: Näytä Braseron apuohjelmakirjaston vianjäljitysviestit oletustulosteessa

en: Display help
fi: Näytä ohje

en: Display options for Brasero media library
fi: Näytä Braseron mediakirjaston valinnat

en: Display options for Brasero-burn library
fi: Näytä brasero-burn -kirjaston valinnat

en: Display options for Brasero-utils library
fi: Näytä Brasero-utils-kirjaston valinnat

en: Display playlists and their contents
fi: Näytä soittolistoja ja niiden sisältöjä

en: Display the projects recently opened
fi: Näytä äskettäin avatut projektit

en: Display video, audio and image preview
fi: Video-, ääni- ja kuvatiedostojen esikatselu

en: Do you really want to add "%s" to the selection and use the third version of the ISO9660 standard to support it?
fi: Haluatko varmasti lisätä ”%s” valintaan ja käyttää ISO9660-standardin versiota 3 tiedoston tukemiseksi?

en: Do you really want to add "%s" to the selection?
fi: Haluatko varmasti lisätä ”%s” valintaan?

en: Do you really want to blank the current disc?
fi: Haluatko varmasti tyhjentää valitun levyn?

en: Do you really want to carry on with automatic splitting?
fi: Haluatko joka tapauksessa jatkaa automaattista jakoa?

en: Do you really want to choose this location?
fi: Haluatko varmasti valita tämän sijainnin?

en: Do you really want to create a new project and discard the current one?
fi: Haluatko varmasti luoda uuden projektin ja hylätä nykyisen projektin?

en: Do you really want to empty the current project?
fi: Haluatko varmasti tyhjentää nykyisen projektin?

en: Do you really want to empty the slices preview?
fi: Haluatko varmasti tyhjentää palojen esikatselun?

en: Do you really want to keep the current extension for the disc image name?
fi: Haluatko varmasti käyttää nykyistä päätettä levykuvan nimessä?

en: Do you really want to quit?
fi: Haluatko todella lopettaa?

en: Do you really want to split the track?
fi: Haluatko todella jakaa raidan?

en: Do you want to add "%s", which is a video file?
fi: Haluatko lisätä valintaan ”%s”, joka on videotiedosto?

en: Do you want to continue anyway?
fi: Haluatko silti jatkaa?

en: Do you want to continue with full Windows compatibility disabled?
fi: Haluatko jatkaa käyttämättä täyttä Windows-yhteensopivuutta?

en: Do you want to create a disc from the contents of the image or with the image file inside?
fi: Haluatko luoda levyn levykuvan sisällöstä vai lisätä levykuvatiedoston itsessään?

en: Do you want to create an audio CD with DTS tracks?
fi: Haluatko luoda ääni-CD-levyn DTS-raidoilla?

en: Do you want to discard the file selection or add it to the new project?
fi: Haluatko hylätä tiedostovalinnan vai lisätä sen uuteen projektiin?

en: Do you want to import the session from "%s"?
fi: Haluatko tuoda istunnon levyltä ”%s”?

en: Do you want to replace "%s"?
fi: Haluatko korvata kohteen ”%s”?

en: Do you want to replace the disc and continue?
fi: Haluatko vaihtaa levyn ja jatkaa?

en: Do you want to search for audio files inside the directory?
fi: Haluatko etsiä äänitiedostoja kansiosta?

en: Do you want to search for video files inside the directory?
fi: Haluatko etsiä videotiedostoja kansiosta?

en: Do you want to specify another location for this session or retry with the current location?
fi: Haluatko luoda toisen sijainnin tälle istunnolle vai yrittää luoda uudestaan samaan paikkaan?

en: Don't connect to an already-running instance
fi: Älä ota yhteyttä jo käynnissä olevaan instanssiin

en: Downloading MD5 file
fi: Haetaan MD5-tiedostoa

en: Drag or copy files below to write them to disc
fi: Raahaa tai kopioi tiedostoja alla olevaan tilaan kirjoittaaksesi ne levylle

en: E_ject
fi: _Poista asemasta

en: E_mpty Project
fi: T_yhjennä projekti

en: Edit the track information (start, end, author, etc.)
fi: Muokkaa raitatietoja (alku, loppu, tekijä jne.)

en: Edit the video information (start, end, author, etc.)
fi: Muokkaa videotietoja (alku, loppu, tekijä jne.)

en: Eject Disc
fi: Poista media asemasta

en: Eject a disc
fi: Poista levy asemasta

en: Ejecting medium
fi: Poistetaan mediaa asemasta

en: Empty
fi: Tyhjä

en: Emptying a project will remove all files already added. All the work will be lost. Note that files will not be deleted from their own location, just no longer listed here.
fi: Projektin tyhjennys poistaa luettelosta kaikki lisätyt tiedostot, ja kaikki muutokset hukataan. Huomaa, että tiedostoja ei poisteta alkuperäisestä sijainnistaan, niitä ei vain näytetä enää tässä.

en: Enable file preview
fi: Käytä tiedoston esikatselua

en: Enable the "--driver generic-mmc-raw" flag (see cdrdao manual)
fi: Käytä ”--driver-generic-mmc-raw”-lippua (lisätietoja cdrdaon ohjeesta)

en: Enable the "-immed" flag (see cdrecord manual)
fi: Käytä ”-immed”-lippua (lisätietoja cdrecordin ohjeesta)

en: Enable the "-immed" flag (see wodim manual)
fi: Ota ”-immed”-lippu käyttöön (lisätietoja wodimin ohjeesta)

en: Enable the "-immed" flag with cdrecord
fi: Käytä ”-immed”-lippua cdrecordin kanssa

en: Enabled
fi: Käytössä

en: End
fi: Loppu

en: Error parsing playlist "%s".
fi: Virhe tulkittaessa soittolistaa ”%s”.

en: Error while blanking.
fi: Virhe tyhjennettäessä.

en: Error while burning.
fi: Virhe kirjoitettaessa.

en: Error while getting duration
fi: Virhe selvitettäessä kestoa

en: Error while loading the project
fi: Virhe ladattaessa projektia

en: Error while loading the project.
fi: Virhe ladattaessa projektia.

en: Error while padding file (%s)
fi: Virhe täytettäessä tiedostoa (%s)

en: Error while reading video DVD (%s)
fi: Virhe luettaessa DVD-videolevyä (%s)

en: Error while retrieving a key used for encryption. You may solve such a problem with one of the following methods: in a terminal either set the proper DVD region code for your CD/DVD player with the "regionset %s" command or run the "DVDCSS_METHOD=title brasero --no-existing-session" command
fi: Virhe noudettaessa salaukseen käytettävää avainta. Voit ratkaista tämän ongelman seuraavilla tavoilla: päätteessä joko aseta sopiva DVD-aluekoodi CD/DVD-soittimeesi komennolla ”regionset %s” tai aja komento ”DVDCSS_METHOD=title brasero --no-existing-session”

en: Estimated drive speed:
fi: Arvioitu aseman nopeus:

en: Estimated project size: %s
fi: Arvioitu projektin koko: %s

en: Estimated remaining time: %02i:%02i:%02i
fi: Arvioitu jäljellä oleva aika: %02i:%02i:%02i

en: Estimated size: %s
fi: Arvioitu koko: %s

en: FRONT COVER
fi: ETUKANSI

en: Favourite burn engine
fi: Ensisijainen levynkirjoitusjärjestelmä

en: File
fi: Tiedosto

en: File "%s" could not be opened
fi: Tiedostoa ”%s” ei voi avata

en: File "%s" could not be opened (%s)
fi: Tiedostoa ”%s” ei voitu avata (%s)

en: File Checksum
fi: Tiedoston tarkistussumma

en: File Downloader
fi: Tiedostojen noutaja

en: File Renaming
fi: Tiedoston nimeäminen

en: Files
fi: Tiedostot

en: Filter Options
fi: Suodatusvalinnat

en: Filter _broken symbolic links
fi: Suodata _rikkinäiset symboliset linkit

en: Filter _hidden files
fi: Suodata _piilotiedostot

en: Filtering options
fi: Suodatusvalinnat

en: Finalizing
fi: Viimeistellään

en: Font family and size
fi: Fonttiperhe ja koko

en: Force Brasero to display the project selection page
fi: Pakota Brasero näyttämään projektinvalintasivu

en: Format used mostly in Europe
fi: Lähinnä Euroopassa käytetty muoto

en: Format used mostly on the North American continent
fi: Lähinnä Pohjois-Amerikan mantereella käytetty muoto

en: Formatting disc
fi: Alustetaan levyä

en: Frames (1 second = 75 frames)
fi: Ruutuja (1 sekunti = 75 ruutua)

en: Generates .cue files from audio
fi: Luo .cue-tiedostoja äänestä

en: Genre
fi: Tyyli

en: Getting size
fi: Haetaan kokoa

en: Gives the length of the pause that should follow the track
fi: Määrittää kappaletta seuraavan tauon pituuden

en: Hashing algorithm to be used:
fi: Käytettävä tiivistealgoritmi:

en: Hidden file
fi: Piilotiedosto

en: Hide the _filtered file list (%d file) | Hide the _filtered file list (%d files)
fi[0]: Piilota _suodatettu tiedostoluettelo (%d tiedosto)
fi[1]: Piilota _suodatettu tiedostoluettelo (%d tiedostoa)

en: Horizontal gradient
fi: Vaakasuuntainen väriliuku

en: Hours
fi: Tuntia

en: ISO9660 image
fi: ISO9660-levykuva

en: I_mport
fi: _Tuo

en: I_mport %s
fi: _Tuo %s

en: I_mport Session
fi: _Tuo istunto

en: I_nsert a Pause
fi: L_isää tauko

en: If you choose to create a new empty project, all changes will be lost.
fi: Jos päätät luoda uuden tyhjän projektin, kaikki tehdyt muutokset hukataan.

en: If you choose to create a new empty project, the file selection will be discarded.
fi: Jos valitset uuden tyhjän projektin luonnin, tiedostovalinta unohdetaan.

en: If you choose to keep it, programs may not be able to recognize the file type properly.
fi: Jos säilytät tämän päätteen, ohjelmat eivät ehkä tunnista tiedoston tyyppiä oikein.

en: If you don't save, changes will be permanently lost.
fi: Jos et tallenna, muutokset hukataan pysyvästi.

en: If you don't, they will be invisible (though still readable).
fi: Jos ei, aiemmin poltetut tiedostot tulevat olemaan piilossa (vaikkakin vielä luettavissa).

en: If you import them you will be able to see and use them once the current selection of files is burned.
fi: Jos ne tuodaan, ne voidaan nähdä ja niitä voidaan käyttää kunhan nykyiset valitut tiedostot on kirjoitettu.

en: If you split the track, the size of the new track will be shorter than 6 seconds and will be padded.
fi: Jos jaat raidan, uuden kappaleen pituus on alle 6 sekuntia, ja siihen lisätään taukoa.

en: Image Burning Setup
fi: Levykuvan kirjoituksen asetukset

en: Image Checksum
fi: Levykuvan tarkistussumma

en: Image File
fi: Levykuvatiedosto

en: Image of CD successfully created
fi: Levykuva CD-levystä luotiin onnistuneesti

en: Image of DVD successfully created
fi: Levykuva DVD-levystä luotiin onnistuneesti

en: Image path:
fi: Kuvan polku:

en: Image style:
fi: Kuvan tyyli:

en: Image successfully burned to CD
fi: Levykuva kirjoitettiin onnistuneesti CD-levylle

en: Image successfully burned to DVD
fi: Levykuva kirjoitettiin onnistuneesti DVD-levylle

en: Image successfully created
fi: Levykuva luotiin onnistuneesti

en: Image type:
fi: Levykuvan tyyppi:

en: Images
fi: Kuvat

en: Import %s
fi: Tuo %s

en: Impossible to link plugin pads
fi: Liitännäisten täytteitä ei voitu liittää

en: Impossible to retrieve local file path
fi: Paikallista tiedostopolkua on mahdoton selvittää

en: Impossible to retrieve speeds
fi: Nopeustietoja ei voitu hakea

en: Impossible to split more than one song at a time
fi: Useampaa kuin yhtä kappaletta ei voi jakaa samaan aikaan.

en: Incompatible command line options used.
fi: Käytettiin epäyhteensopivia komentorivivalitsimia.

en: Insert
fi: Lisää

en: Insert number sequence at beginning
fi: Lisää numerointi alkuun

en: Insert text
fi: Lisää teksti

en: Interrupting the process may make disc unusable.
fi: Toiminnon keskeytys voi tehdä levyn käyttökelvottomaksi.

en: Invalid address
fi: Virheellinen osoite

en: Invalid command
fi: Virheellinen komento

en: Invalid field in command
fi: Virheellinen kenttä komennossa

en: Invalid parameter in command
fi: Virheellinen parametri komennossa

en: Invalid track mode
fi: Virheellinen raidan tila

en: It does not appear to be a valid ISO image
fi: Tämä ei näytä olevan kelvollinen ISO-levykuva

en: It does not exist at the specified location
fi: Kohdetta ei löydy annetusta sijainnista.

en: It does not seem to be a valid Brasero project
fi: Tiedosto ei näytä olevan kelvollinen brasero-projekti

en: It doesn't appear to be a valid disc image or a valid cue file.
fi: Tämä ei näytä olevan kelvollinen levykuva tai cue-tiedosto.

en: It is a recursive symlink
fi: Kohde on rekursiivinen symbolinen linkki

en: Italic
fi: Kursivoi

en: Key not established
fi: Avainta ei ole sovittu

en: Last _Unsaved Project
fi: Viimeisin _tallentamaton projekti

en: Last session import failed
fi: Edellisen istunnon tuonti epäonnistui

en: Leave the disc _open to add other files later
fi: Jätä levy _avoimeksi, jotta muita tiedostoja voidaan lisätä myöhemmin

en: Length
fi: Pituus

en: Let you choose your new project
fi: Antaa sinun valita uuden projektin

en: Load the last project that was not burned and not saved
fi: Lataa viimeisin projekti, jota ei kirjoitettu eikä tallennettu

en: Location for Image File
fi: Levykuvatiedoston sijainti

en: Location for Temporary Files
fi: Väliaikaistiedostojen sijainti

en: Location for _Temporary Files
fi: Väliaikaistiedostojen _sijainti

en: M_ethod:
fi: M_enetelmä:

en: Make _More Copies
fi: Tee _lisää kopioita

en: Make _Several Copies
fi: Tee u_seita kopioita

en: Make sure another application is not using it
fi: Varmista, ettei joku muu sovellus käytä sitä

en: Make sure the appropriate codec is installed
fi: Varmista, että tarvittava koodekki on asennettu.

en: Maximum speed
fi: Suurin nopeus

en: Medium Icon
fi: Median kuvake

en: Menu
fi: Valikko

en: Mer_ge
fi: _Yhdistä

en: Merge a selected slice with the next selected one
fi: Yhdistä valittu pala seuraavan kanssa

en: Merging data is impossible with this disc
fi: Tietojen yhdistäminen on mahdotonta tällä levyllä

en: Method to be used to split the track
fi: Kappaleen jakamiseen käytetty menetelmä

en: Minimum drive buffer fill ratio (in %%) (see cdrecord manual):
fi: Pienin mahdollinen aseman puskurin täyttöaste prosenteissa (lisätietoja cdrecordin ohjeesta):

en: Minimum drive buffer fill ratio (in %) (see wodim manual):
fi: Pienin mahdollinen aseman puskurin täyttöaste prosenteissa (lisätietoja wodimin ohjeesta):

en: Minutes
fi: Minuuttia

en: Movies
fi: Elokuvat

en: Native _format
fi: Alkuperäinen _muoto

en: Ne_ver Add Such File
fi: Älä _koskaan lisää tällaista tiedostoa

en: New _Audio Project
fi: Uusi _äänilevyprojekti

en: New _Data Project
fi: Uusi _dataprojekti

en: New _Folder
fi: Uusi _kansio

en: New _Video Project
fi: Uusi _videoprojekti

en: New disc in the burner holding the source disc
fi: Uusi levy samaan asemaan, jossa lähdelevy on

en: New folder
fi: Uusi kansio

en: New folder %i
fi: Uusi kansio %i

en: No MD5 file was given.
fi: MD5-tiedostoa ei annettu.

en: No burner specified
fi: Kirjoittajaa ei annettu

en: No checksum file could be found on the disc
fi: Levyltä ei löytynyt tarkistussummatiedostoa

en: No disc available
fi: Levyä ei saatavilla

en: No file
fi: Ei tiedostoa

en: No file can be added (%i selected file) | No file can be added (%i selected files)
fi[0]: Tiedostoja ei voi lisätä (%i valittu tiedosto)
fi[1]: Tiedostoja ei voi lisätä (%i valittua tiedostoa)

en: No file filtered
fi: Ei suodatettua tiedostoa

en: No file is supported (%i selected file) | No file is supported (%i selected files)
fi[0]: Yksikään tiedostoista ei ole tuettu (%i valittu tiedosto)
fi[1]: Yksikään tiedostoista ei ole tuettu (%i valittua tiedostoa)

en: No file selected
fi: Ei valittua tiedostoa

en: No format for the temporary image could be found
fi: Väliaikaisen levykuvan tyyppiä ei voitu selvittää

en: No parent could be found in the tree for the path "%s"
fi: Polun ”%s” yläkansiota ei löydy puusta

en: No path was specified for the image output
fi: Luotavalle levykuvalle ei annettu polkua

en: No preview
fi: Ei esikatselua

en: No recently used project
fi: Ei äskettäin avattuja projekteja

en: No silence could be detected
fi: Hiljaista kohtaa ei löytynyt

en: No source drive specified
fi: Lähdeasemaa ei annettu

en: No track information (artist, title, ...) will be written to the disc.
fi: Kappaletietoja (esittäjä, levyn nimi, ...) ei kirjoiteta levylle.

en: Normalization
fi: Normalisointi

en: Normalizing tracks
fi: Normalisoidaan raitoja

en: Not enough space available on the disc
fi: Levyllä ei ole tarpeeksi tilaa

en: Not enough space available on the disc (%s available for %s)
fi: Levyllä ei ole tarpeeksi tilaa (%s saatavilla, %s vaaditaan)

en: Not enough space available on the disc in "%s".
fi: Levyllä ei ole tarpeeksi tilaa kohteessa ”%s”.

en: Number files according to a pattern
fi: Numeroi tiedostot mallin mukaan

en: Number of Songs
fi: Kappaleiden lukumäärä

en: Ongoing blanking process
fi: Levyn tyhjennys on kesken

en: Ongoing burning process
fi: Kirjoitus on kesken

en: Ongoing checksumming operation
fi: Tarkistussumman laskenta on kesken

en: Ongoing copying process
fi: Kopiointi on kesken

en: Only _Append
fi: V_ain lisää

en: Only one option can be given at a time
fi: Vain yksi valitsin voidaan antaa kerralla

en: Only one track at a time can be checked
fi: Vain yksi raita kerrallaan voidaan tarkistaa

en: Open Project
fi: Avaa projekti

en: Open a New Window
fi: Avaa uusi ikkuna

en: Open a data project adding the URIs given on the command line
fi: Avaa datalevyprojekti lisäämällä komentorivillä annetut URIt

en: Open a project
fi: Avaa projekti

en: Open a video project adding the URIs given on the command line
fi: Avaa videolevyprojekti lisäämällä komentorivillä annetut URIt

en: Open an MD5 file
fi: Avaa MD5-tiedosto

en: Open an audio project adding the URIs given on the command line
fi: Avaa äänilevyprojekti lisäämällä komentorivillä annetut URIt

en: Open the blank disc dialog
fi: Avaa levyn tyhjennysikkuna

en: Open the check disc dialog
fi: Avaa levyn tarkistusikkuna

en: Open the selected files
fi: Avaa valitut tiedostot

en: Open the selected video
fi: Avaa valittu video

en: Open the specified playlist as an audio project
fi: Avaa määritelty soittolista äänilevyprojektina

en: Open the specified project
fi: Avaa määritelty projekti

en: Options
fi: Valinnat

en: Options for plugin %s
fi: Liitännäisen %s valinnat

en: Outrange address
fi: Alueen ylittävä osoite

en: PATH
fi: POLKU

en: PATH TO COVER
fi: KANSIKUVAN POLKU

en: PATH TO DEVICE
fi: LAITTEEN POLKU

en: PATH TO IMAGE
fi: LEVYKUVAN POLKU

en: PLAYLIST
fi: SOITTOLISTA

en: PROJECT
fi: PROJEKTI

en: P_lugins
fi: _Liitännäiset

en: P_review
fi: Es_ikatselu

en: Paste files
fi: Liitä tiedostot

en: Pause
fi: Pysäytä

en: Pause length:
fi: Tauon pituus:

en: Pick a Color
fi: Valitse väri

en: Playlists
fi: Soittolistat

en: Playlists cannot be added to video or audio discs
fi: Video- tai äänilevyille ei voi lisätä soittolistoja

en: Please add files to the project.
fi: Lisää tiedostoja projektiin.

en: Please add files.
fi: Lisää tiedostoja.

en: Please add songs to the project.
fi: Lisää kappaleita projektiin.

en: Please add songs.
fi: Lisää kappaleita.

en: Please add videos.
fi: Lisää videoita.

en: Please choose another CD or DVD or insert a new one.
fi: Valitse toinen CD tai DVD, tai laita uusi levy asemaan.

en: Please eject the disc and reload it.
fi: Poista levy asemasta ja lataa se uudelleen.

en: Please eject the disc from "%s" manually.
fi: Poista levy asemasta ”%s” käsin.

en: Please insert a disc holding data.
fi: Laita asemaan tietoa sisältävä levy.

en: Please insert a disc that is not copy protected.
fi: Laita asemaan levy, joka ei ole kopiosuojattu.

en: Please insert a rewritable disc holding data.
fi: Laita asemaan uudelleenkirjoitettava levy, jolla on tietoa.

en: Please insert a writable CD or DVD if you don't want to write to an image file.
fi: Laita asemaan kirjoitettava CD- tai DVD-levy, jos et halua kirjoittaa levykuvatiedostoon.

en: Please insert a writable CD or DVD with at least %i MiB of free space.
fi: Laita asemaan kirjoitettava CD tai DVD, jolla on vähintään %i MiB vapaata tilaa.

en: Please insert a writable CD or DVD.
fi: Laita asemaan kirjoitettava CD tai DVD.

en: Please insert a writable CD with at least %i MiB of free space.
fi: Laita asemaan kirjoitettava CD, jolla on vähintään %i MiB vapaata tilaa.

en: Please insert a writable CD.
fi: Laita asemaan kirjoitettava CD.

en: Please insert a writable DVD with at least %i MiB of free space.
fi: Laita asemaan kirjoitettava DVD, jolla on vähintään %i MiB vapaata tilaa.

en: Please insert a writable DVD.
fi: Laita asemaan kirjoitettava DVD.

en: Please install the following manually and try again:
fi: Asenna seuraavat käsin ja yritä uudelleen:

en: Please install the following required applications and libraries manually and try again:
fi: Asenna seuraavat vaaditut sovellukset ja kirjastot käsin, ja yritä sitten uudelleen:

en: Please only add files with video content
fi: Lisää vain videota sisältäviä tiedostoja

en: Please re-insert the disc in the CD/DVD burner.
fi: Laita levy uudestaan CD/DVD-asemaan.

en: Please replace the disc with a disc holding data.
fi: Vaihda asemaan levy, jolla on tietoa.

en: Please replace the disc with a rewritable disc holding data.
fi: Vaihda asemaan uudelleenkirjoitettava levy, jolla on tietoa.

en: Please replace the disc with a supported CD or DVD.
fi: Korvaa levy tuetulla CD- tai DVD-levytyypillä.

en: Please replace the disc with a writable CD or DVD with at least %i MiB of free space.
fi: Korvaa levy kirjoitettavalla CD:llä tai DVD:llä, jolla on vähintään %i MiB vapaata tilaa.

en: Please replace the disc with a writable CD or DVD.
fi: Korvaa levy kirjoitettavalla CD:llä tai DVD:llä.

en: Please replace the disc with a writable CD with at least %i MiB of free space.
fi: Korvaa levy kirjoitettavalla CD:llä, jolla on vähintään %i MiB vapaata tilaa.

en: Please replace the disc with a writable CD.
fi: Korvaa levy kirjoitettava CD:llä.

en: Please replace the disc with a writable DVD with at least %i MiB of free space.
fi: Korvaa levy kirjoitettavalla DVD:llä, jolla on vähintään %i MiB vapaata tilaa.

en: Please replace the disc with a writable DVD.
fi: Korvaa levy kirjoitettavalla DVD:llä.

en: Please select a disc image.
fi: Valitse levykuva.

en: Please set it manually
fi: Valitse tyyppi käsin

en: Please type "%s --help" to see all available options
fi: Kirjoita ”%s --help” nähdäksesi kaikki mahdolliset valitsimet

en: Please wait until the estimation of the size is completed.
fi: Odota, kunnes projektin arvioitu koko on laskettu.

en: Please wait while the project is loading.
fi: Odota että projekti ladataan.

en: Plugin
fi: Liitännäinen

en: Preparing to copy audio disc
fi: Valmistellaan äänilevyn kopioimista

en: Preparing to write
fi: Valmistellaan asemaa

en: Print
fi: Tulosta

en: Process "%s" ended with an error code (%i)
fi: prosessi ”%s” päättyi virhekoodiin (%i)

en: Progress
fi: Edistyminen

en: Properties of %s
fi: %s ominaisuudet

en: Quit Brasero
fi: Lopeta brasero

en: R_ename…
fi: Nim_eä…

en: Re_move All
fi: Poista _kaikki

en: Re_place symbolic links
fi: Ko_rvaa symboliset linkit

en: Read options could not be created
fi: Lukuvalintoja ei voitu luoda

en: Readcd/Readom image
fi: Readcd/Readom-levykuva

en: Real disc burning will take place in 10 seconds.
fi: Levyn varsinainen kirjoitus alkaa 10 sekunnin päästä.

en: Recent projects:
fi: Viimeisimmät projektit:

en: Recording audio tracks on a rewritable disc is not advised.
fi: Ääniraitojen kirjoittaminen uudelleenkirjoitettavalle levylle ei ole suositeltavaa.

en: Recursive symbolic link
fi: Rekursiivinen symbolinen linkki

en: Remove all files from the project
fi: Poista kaikki tiedostot projektista

en: Remove silences
fi: Poista tauot

en: Remove the selected files from the project
fi: Poista valitut tiedostot projektista

en: Remove the selected slices
fi: Poista valitut palat

en: Remove the selected videos from the project
fi: Poista valitut videot projektista

en: Rename the selected file
fi: Nimeä valittu tiedosto uudelleen

en: Rename to
fi: Nimeä muotoon

en: Renaming mode
fi: Nimeämistapa

en: Replace symbolic links by their targets
fi: Korvaa symboliset linkit linkin kohteella

en: Restore the selected files
fi: Palauta valitut tiedostot

en: Retrieving DVD keys
fi: Haetaan DVD-levyn avaimia

en: Retrieving image format and size
fi: Noudetaan kuvan tyyppiä ja kokoa

en: Rewritable Blu-ray disc
fi: Uudelleenkirjoitettava Blu-ray-levy

en: SIDES
fi: SIVUT

en: SVCD image
fi: SVCD-levykuva

en: Save Current Project
fi: Tallenna nykyinen projekti

en: Save Current Session
fi: Tallenna nykyinen istunto

en: Save _As…
fi: _Tallenna nimellä…

en: Save current project
fi: Tallenna nykyinen projekti

en: Save current project to a different location
fi: Tallenna nykyinen projekti toiseen paikkaan

en: Save project as a Brasero audio project
fi: Tallenna projekti Braseron äänilevyprojektina

en: Save project as a PLS playlist
fi: Tallenna projekti PLS-soittolistana

en: Save project as a plain text list
fi: Tallenna projekti tavallisena tekstitiedostona

en: Save project as an M3U playlist
fi: Tallenna projekti M3U-soittolistana

en: Save project as an XSPF playlist
fi: Tallenna projekti XSPF-soittolistana

en: Save project as an iriver playlist
fi: Tallenna projekti iriver-soittolistana

en: Save the changes of current project before closing?
fi: Tallennetaanko muutokset projektiin ennen sulkemista?

en: Scaled
fi: Sovitettu

en: Search _Directory
fi: Etsi _kansiosta

en: Searching for available discs
fi: Etsitään mahdollisia levyjä

en: Seconds
fi: Sekuntia

en: Select Disc Image
fi: Valitse levykuva

en: Select Files
fi: Valitse tiedostoja

en: Select Playlist
fi: Valitse soittolista

en: Select a disc
fi: Valitse levy

en: Select a disc image to write
fi: Valitse kirjoitettava levykuva

en: Select a disc to write to
fi: Valitse levy jolle kirjoitetaan

en: Select disc to copy
fi: Valitse kopioitava levy

en: Select one song only please.
fi: Valitse vain yksi kappale.

en: Select the files you want to restore and click on the "Restore" button
fi: Valitse tiedostot, jotka haluat palauttaa, ja paina ”Palauta”-nappia

en: Set Bac_kground Properties
fi: Aseta _taustan ominaisuudet

en: Set a horizontal layout
fi: Aseta vaakasuuntainen asettelu

en: Set a vertical layout
fi: Aseta pystysuuntainen asettelu

en: Set the directory where to store temporary files
fi: Aseta väliaikaistiedostojen kansio

en: Set the drive to be used for burning
fi: Aseta kirjoitukseen käytettävä asema

en: Set the options for file filtering
fi: Määrittele suodatusasetuksia

en: Set to 0 for MD5, 1 for SHA1 and 2 for SHA256
fi: Aseta seuraavasti: 0 = MD5, 1 = SHA1 ja 2 = SHA256

en: Sets consistent sound levels between tracks
fi: Mahdollistaa eri raitojen välisen yhtenäisen äänenvoimakkuuksien tason

en: Should Nautilus extension output debug statements
fi: Tulostaa Nautilus-laajennus virheenjäljitystietoja

en: Should Nautilus extension output debug statements. The value should be set to true if it should.
fi: Tulostaa Nautilus-laajennus virheenjäljitystietoja. Tulisi asettaa todeksi, jos halutaan tulostavan.

en: Should brasero filter broken symbolic links
fi: Suodattaako brasero rikkinäiset symboliset linkit

en: Should brasero filter broken symbolic links. Set to true, brasero will filter broken symbolic links.
fi: Suodatetaanko rikkinäiset symboliset linkit. Jos tosi, brasero suodattaa pois rikkinäiset linkit.

en: Should brasero filter hidden files
fi: Suodatetaanko piilotiedostot

en: Should brasero filter hidden files. Set to true, brasero will filter hidden files.
fi: Suodatetaanko piilotiedostot. Jos tosi, brasero suodattaa pois piilotiedostot.

en: Should brasero replace symbolic links by their target files in the project. Set to true, brasero will replace symbolic links.
fi: Korvaako brasero symboliset linkit linkkien kohdetiedostoilla projektissa. Jos tosi, brasero korvaa symboliset linkit.

en: Should files be renamed to be fully Windows-compatible?
fi: Pitäisikö tiedostot uudelleennimetä täysin Windows-yhteensopiviksi?

en: Show a side pane along the project
fi: Näytä projektin kanssa sivupaneeli

en: Show the _filtered file list (%d file) | Show the _filtered file list (%d files)
fi[0]: Näytä _suodatettu tiedostoluettelo (%d tiedosto)
fi[1]: Näytä _suodatettu tiedostoluettelo (%d tiedostoa)

en: Simulation of (S)VCD burning
fi: (S)VCD-levyn kirjoituksen simulointi

en: Simulation of CD copying
fi: CD-levyn kopioinnin simulointi

en: Simulation of audio CD burning
fi: Ääni-CD-levyn kirjoituksen simulointi

en: Simulation of data CD burning
fi: Data-CD-levyn kirjoituksen simulointi

en: Simulation of data DVD burning
fi: Data-DVD-levyn kirjoituksen simulointi

en: Simulation of data DVD copying
fi: Data-DVD-levyn kopioinnin simulointi

en: Simulation of data disc burning
fi: Datalevyn kirjoituksen simulointi

en: Simulation of disc copying
fi: Levyn kopioinnin simulointi

en: Simulation of image to CD burning
fi: Levykuvan CD-kirjoituksen simulointi

en: Simulation of image to DVD burning
fi: Levykuvan DVD:lle kirjoituksen simulointi

en: Simulation of image to disc burning
fi: Levykuvan levylle kirjoituksen simulointi

en: Simulation of video DVD burning
fi: Video-DVD:n kirjoituksen simulointi

en: Simulation of video disc burning
fi: Videolevyn kirjoituksen simulointi

en: Size
fi: Koko

en: Size Estimation
fi: Koon arviointi

en: Size mismatch
fi: Koko ei täsmää

en: Slices Preview
fi: Palojen esikatselu

en: Slicing Method
fi: Jakotapa

en: Solid color
fi: Kiinteä väri

en: Some files don't have a suitable name for a fully Windows-compatible CD.
fi: Jotkin tiedostonimet eivät ole sopivia täysin Windows-yhteensopivia CD:lle.

en: Some files have invalid filenames
fi: Joidenkin tiedostojen nimet ovat virheellisiä

en: Some files may be corrupted on the disc
fi: Jotkut levyllä olevista tiedostoista saattavat olla viallisia

en: Some of the selected songs are suitable for creating DTS tracks.
    This type of audio CD track provides a higher quality of sound but can only be played by specific digital players.
    Note: if you agree, normalization will not be applied to these tracks.
fi: Jotkin valituista kappaleista sopivat DTS-raitojen luomiseen.
    Tämän tyyppinen ääni-CD-raita tarjoaa korkeampaa äänenlaatua, mutta se voidaan toistaa vain tietyillä digitaalisilla soittimilla.
    Huomaa: jos hyväksyt, normalisaatiota ei toteuteta näille raidoille.

en: Song Information
fi: Kappaletiedot

en: Song end:
fi: Kappaleen loppu:

en: Song information for track %02i
fi: Kappaletiedot raidalle %02i

en: Song start:
fi: Kappaleen alku:

en: Song titles
fi: Kappaleiden nimet

en: Space
fi: Tila

en: Split
fi: Jaa

en: Split Track
fi: Jaa raita

en: Split the selected track
fi: Jaa valittu raita

en: Split this track every
fi: Jaa raita jokaisen

en: Split this track in
fi: Jaa raita

en: Split track for each silence
fi: Jaa raita hiljaisuuden kohdalta

en: Split track in a fixed number of parts
fi: Jaa raita tasakokoisiin osiin

en: Split track in parts with a fixed length
fi: Jaa raita kiinteän mittaisiin osiin

en: Split track manually
fi: Jaa käsin

en: Start
fi: Alku

en: Start and stop playing
fi: Aloita ja lopeta toisto

en: Start burning immediately.
fi: Käynnistä kirjoitus välittömästi.

en: Start to burn the contents of the selection
fi: Aloita valitun sisällön kirjoittaminen

en: Starting to record
fi: Aloitetaan tallennusta

en: Substitute text
fi: Korvaa tekstiä

en: Success
fi: Onnistui

en: Temporary files
fi: Väliaikaistiedostot

en: Text color
fi: Tekstin väri

en: That way, old files from previous sessions will be usable after burning.
fi: Tällä tavoin vanhat tiedosto edellisistä istunnoista ovat käytettävissä kirjoituksen jälkeen.

en: The XID of the parent window
fi: Yläikkunan XID-tunniste

en: The children of this directory will have 7 parent directories.
    Brasero can create an image of such a file hierarchy and burn it but the disc may not be readable on all operating systems.
    Note: Such a file hierarchy is known to work on Linux.
fi: Tämän hakemiston kohteilla tulee olemaan 7 ylähakemistoa.
    Brasero voi luoda kyseisen kaltaisen tiedostohierarkian ja kirjoittaa levyn, mutta levyä ei välttämättä pysty lukemaan kaikilla käyttöjärjestelmillä.
    Huom: Kyseisen kaltainen tiedostohierarkia toimii ainakin Linuxissa.

en: The contents of the project changed since it was saved.
fi: Projektin sisältö on muuttunut tallennuksen jälkeen.

en: The currently inserted disc could not be blanked.
fi: Syötettyä levyä ei voi tyhjentää

en: The data size is too large for the disc and you must remove files from the selection otherwise.
    You may want to use this option if you're using 90 or 100 min CD-R(W) which cannot be properly recognised and therefore need overburn option.
    NOTE: This option might cause failure.
fi: Datan määrä on liian suuri levylle, joten sinun täytyisi tavallisesti poistaa valinnasta tiedostoja.
    Voit haluta silti jatkaa, jos käytät 90- tai 100 min pitkiä CD-R(W)-levyjä, joita ei voitu tunnistaa oikein ja jotka vaativat ylikirjoitusvalinnan.
    HUOMAUTUS: Tämä valinta saattaa aiheuttaa ongelmia.

en: The data size is too large for the disc even with the overburn option.
fi: Tiedostojen koko on liian suuri levylle, vaikka käytettäisiin ylipoltto-valitsinta.

en: The device timed out
fi: Aikakatkaisu laitteelta

en: The disc could not be ejected though it needs to be removed for the current operation to continue.
fi: Levyä ei voi poistaa asemasta, mutta se tulee poistaa ennen kuin nykyinen toiminto voi jatkua.

en: The disc in "%s" cannot be ejected
fi: Levyä ”%s” ei voi poistaa asemasta

en: The disc in "%s" is empty.
fi: Levy asemassa ”%s” on tyhjä.

en: The disc in "%s" is not rewritable.
fi: Levy asemassa ”%s” ei ole uudelleenkirjoitettava.

en: The disc in "%s" is not supported.
fi: Levy asemassa ”%s” ei ole tuetuntyyppinen.

en: The disc in "%s" is not writable.
fi: Levy asemassa ”%s” ei ole kirjoitettava.

en: The disc in "%s" needs to be reloaded.
fi: Levy asemassa ”%s” täyty ladata uudelleen.

en: The disc in the drive holds data.
fi: Asemassa olevalla levyllä on tietoja.

en: The disc is not supported
fi: Levy ei ole tuettu

en: The disc is ready for use.
fi: Levy on valmis käytettäväksi.

en: The disc mount point could not be retrieved
fi: Levyn liitospistettä ei voitu selvittää

en: The disc needs to be reloaded before being recorded
fi: Levy täytyy ladata uudelleen ennen kirjoitusta

en: The disc was successfully blanked.
fi: Levy tyhjennettiin onnistuneesti.

en: The drive address could not be retrieved
fi: Aseman osoitetta ei voitu selvittää

en: The drive cannot be locked (%s)
fi: Asemaa ei voi lukita (%s)

en: The drive cannot burn
fi: Asema ei pysty kirjoitamiseen

en: The drive has no rewriting capabilities
fi: Asema ei osaa uudelleenkirjoittaa levyjä

en: The drive is busy
fi: Asema on käytössä

en: The drive is empty
fi: Asemassa ei ole levyä

en: The drive that holds the source disc will also be the one used to record.
fi: Lähdemedian sisältävää asemaa käytetään myös kirjoittamiseen.

en: The file does not appear to be a playlist
fi: Tiedosto ei näytä olevan soittolista

en: The file integrity check could not be performed.
fi: Tiedostojen eheystarkistusta ei voi suorittaa.

en: The file integrity check was performed successfully.
fi: Tiedoston eheyden tarkistus suoritettiin onnistuneesti.

en: The file is empty
fi: Tiedosto on tyhjä

en: The file is not stored locally
fi: Tiedosto ei ole tallennettu paikalliselle levylle

en: The filesystem on this volume does not support large files (size over 2 GiB).
    This can be a problem when writing DVDs or large images.
fi: Tämän taltion tiedostojärjestelmä ei tue isoja tiedostoja (koko yli 2 GiB).
    Tämä saattaa olla ongelma kirjoitettaessa DVD-levyjä tai suuria levykuvia.

en: The filesystem you chose to store the temporary image on cannot hold files with a size over 2 GiB
fi: Väliaikaisen levykuvan tallennuskohteen tiedostojärjestelmä ei salli yli 2 GiB kokoisia tiedostoja

en: The following files appear to be corrupted:
fi: Seuraavat tiedostot näyttävät olevan viallisia:

en: The format of the disc image could not be identified
fi: Levykuvan tyyppiä ei voitu tunnistaa

en: The image could not be created at the specified location
fi: Levykuvaa ei voitu luoda valittuun paikkaan

en: The image could not be loaded.
fi: Kuvaa ei voitu ladata.

en: The last browsed folder while looking for images to burn
fi: Kirjoítettavia levykuvia varten viimeksi selattu kansi

en: The location you chose to store the image on does not have enough free space for the disc image
fi: Valitussa sijainnissa ei ole tarpeeksi vapaata tilaa levykuvaa varten

en: The location you chose to store the temporary image on does not have enough free space for the disc image (%ld MiB needed)
fi: Väliaikaisen levykuvan tallennukseen valitussa kohteessa ei ole tarpeeksi vapaata tilaa levykuvaa varten (vaaditaan %ld MiB).

en: The operation cannot be performed.
fi: Toimintoa ei voi suorittaa.

en: The priority value for the plugin
fi: Liitännäisen tärkeysarvo

en: The project "%s" does not exist
fi: Projektia ”%s” ei löydy

en: The project could not be opened
fi: Projektia ei voitu avata

en: The project is empty
fi: Projekti on tyhjä

en: The project is too large for the disc and you must remove files from it.
    You may want to use this option if you're using 90 or 100 min CD-R(W) which cannot be properly recognized and therefore needs the overburn option.
    Note: This option might cause failure.
fi: Projektin koko on liian suuri levylle, joten sinun täytyisi tavallisesti poistaa projektista tiedostoja.
    Voit haluta silti jatkaa, jos käytät 90- tai 100 min pitkiä CD-R(W)-levyjä, joita ei voitu tunnistaa oikein ja jotka vaativat ylikirjoitusvalinnan.
    HUOMAUTUS: Tämä valinta saattaa aiheuttaa ongelmia.

en: The project is too large for the disc even with the overburn option.
fi: Projektin koko on liian suuri levylle, vaikka käytettäisiin ylipoltto-valitsinta.

en: The session could not be imported.
fi: Istuntoa ei voitu tuoda.

en: The simulation was successful.
fi: Simulointi onnistui.

en: The size of the file is over 2 GiB. Files larger than 2 GiB are not supported by the ISO9660 standard in its first and second versions (the most widespread ones).
    It is recommended to use the third version of the ISO9660 standard, which is supported by most operating systems, including Linux and all versions of Windows™.
    However, Mac OS X cannot read images created with version 3 of the ISO9660 standard.
fi: Tiedoston koko on yli 2 GiB. Kahta gigatavua suurempia tiedostoja ei tueta ISO9660-standardin ensimmäisessä ja toisessa versiossa, jotka ovat eniten käytössä. On suositeltavaa käyttää ISO9660-standardin kolmatta versiota, jota kuitenkin tukevat useimmat käyttöjärjestelmät, mukaan lukien Linux ja Windowsien kaikki versiot.
    Ikävä kyllä Mac OS X ei osaa lukea ISO9660-standardin kolmannella versiolla luotuja levyjä.

en: The size of the volume could not be retrieved
fi: Taltion kokoa ei voitu selvittää

en: The speed to be used
fi: Käytettävä nopeus

en: The system is too slow to write the disc at this speed. Try a lower speed
fi: Järjestelmä on liian hidas kirjoittamaan levyä tällä nopeudella, kokeile hitaampaa nopeutta

en: The track is shorter than 6 seconds
fi: Raidan kesto on lyhyempi kuin 6 sekuntia

en: The track wasn't split.
fi: Raitaa ei jaettu.

en: The track will be padded at its end.
fi: Raitaan lisätään tyhjää loppuun.

en: The type of checksum used for files
fi: Tiedostoille käytettävä tarkistussummatyyppi

en: The type of checksum used for images
fi: Levykuville käytettävä tarkistussummatyyppi

en: The version of "%s" is too old
fi: Ohjelman ”%s” versio on liian vanha

en: There are files already burned on this disc. Would you like to import them?
fi: Tälle levylle on jo kirjoitettu tiedostoja. Haluatko tuoda ne?

en: There are no files to write to disc
fi: Levylle kirjoitettavia tiedostoja ei ole valittu

en: There are no songs to write to disc
fi: Levylle kirjoitettavia kappaleita ei ole valittu

en: There are no videos to write to disc
fi: Levylle kirjoitettavia videoita ei ole valittu

en: There are some files left to burn
fi: Joitain tiedostoja jäi vielä kirjoittamatta

en: There are some more songs left to burn
fi: Joitain kappaleita jäi vielä kirjoittamatta

en: There are some more videos left to burn
fi: Joitain videotiedostoja jäi vielä kirjoittamatta

en: There is no disc in "%s".
fi: Asemassa ”%s” ei ole levyä.

en: There is no inserted disc to copy.
fi: Asemassa ei ole kopioitavaa levyä.

en: There is no selected disc image.
fi: Levykuvaa ei ole valittu.

en: There is no space left on the device
fi: Laitteella ei ole tilaa jäljellä

en: There is no track to burn
fi: Ei kirjoitettavia raitoja

en: There is only one selected file ("%s"). It is the image of a disc and its contents can be burned
fi: On vain yksi valittu tiedosto (”%s”). Se on levykuvatiedosto ja sen sisältö voidaan polttaa.

en: There is only one selected file ("%s"). It is the image of a disc and its contents can be burned.
fi: On vain yksi valittu tiedosto (”%s”). Se on levykuvatiedosto ja sen sisältö voidaan kirjoittaa.

en: There seem to be no corrupted files on the disc
fi: Levyllä ei näytä olevan viallisia tiedostoja

en: This file is a video and therefore only the audio part can be written to the disc.
fi: Tämä tiedosto on video, ja siitä johtuen ainoastaan äänen osuus voidaan kirjoittaa levylle.

en: This information will be written to the disc using CD-Text technology. It can be read and displayed by some audio CD players.
fi: Nämä tiedot kirjoitetaan levylle CD-Text-tekniikkaa käyttäen. Jotkin CD-soittimet osaavat lukea ja näyttää näitä tietoja.

en: This is not supported by the current active burning backend.
fi: Käytössä oleva kirjoitusohjelma ei tue tätä toimintoa.

en: This value represents the burning flags that were used in such a context the last time.
fi: Viimeksi asiayhteydessä käytetyt kirjoitusliput

en: This value represents the speed that was used in such a context the last time.
fi: Viimeksi asiayhteydessä käytetty nopeus

en: This version of genisoimage is not supported
fi: Tämä komennon genisoimage versio ei ole tuettu

en: This version of mkisofs is not supported
fi: Tämä komennon mkisofs versio ei ole tuettu

en: This will remove all previous results.
fi: Tämä poistaa kaikki aikaisemmat tulokset.

en: Those names should be changed and truncated to 64 characters.
fi: Kyseiset nimet tulisi muuttaa ja lyhentää 64 merkkiin.

en: Tiled
fi: Vierekkäin

en: Title
fi: Nimi

en: Title:
fi: Nimi:

en: To add files to this project click the "Add" button or drag files to this area
fi: Napsauta ”Lisää”-painiketta tai raahaa tiedostoja tälle alueelle lisätäksesi projektiin tiedostoja

en: To remove files select them then click on the "Remove" button or press "Delete" key
fi: Valitse tiedostoja ja napsauta ”Poista”-painiketta tai paina ”Delete”-näppäintä näppäimistöltä poistaaksesi tiedostoja

en: Total time: %02i:%02i:%02i
fi: Kokonaisaika: %02i:%02i:%02i

en: Track
fi: Raita

en: Track length:
fi: Raidan pituus:

en: Transcoding "%s"
fi: Transkoodataan ”%s”

en: Transcoding song
fi: Transkoodataan kappaletta

en: Type
fi: Tyyppi

en: Type mismatch
fi: Tyyppi ei täsmää

en: URI of an image file to burn (autodetected)
fi: Kirjoitettavan levykuvatiedoston URI (automaattinen tunnistus)

en: Underline
fi: Alleviivaa

en: Unknown character encoding
fi: Tuntematon merkistökoodaus

en: Unknown error
fi: Tuntematon virhe

en: Unknown error.
fi: Tuntematon virhe.

en: Unknown song
fi: Tuntematon kappale

en: Unnamed CD/DVD Drive
fi: Nimeämätön CD/DVD-asema

en: Unreadable file
fi: Tiedostoa ei voi lukea

en: Use an _MD5 file to check the disc
fi: Käytä _MD5-tiedostoa levyn tarkistamiseen

en: Use an external .md5 file that stores the checksum of a disc
fi: Käytä ulkoista md5-tiedostoa, joka sisältää levyn tarkistussumman

en: Use burn_proof (decrease the risk of failures)
fi: Käytä burn_proofia (vähentää epäonnistumisen mahdollisuutta)

en: Used in conjunction with the "-immed" flag with cdrecord
fi: Käytetään ”-immed”-lipun kanssa käytettäessä cdrecordia

en: Used in conjunction with the "-immed" flag with cdrecord.
fi: Käytetään ”-immed”-lipun kanssa käytettäessä cdrecordia

en: VCD image
fi: VCD-levykuva

en: VCD type:
fi: VC-tyyppi:

en: VIDEO_TS directory is missing or invalid
fi: VIDEO_TS-hakemisto ei ole olemassa tai on epäkelpo

en: Vertical gradient
fi: Pystysuuntainen väriliuku

en: Video DVD could not be opened
fi: DVD-videolevyä ei voitu avata

en: Video DVD image
fi: Video-DVD-levykuva

en: Video DVD successfully burned
fi: Video-DVD kirjoitettiin onnistuneesti

en: Video Options
fi: Videovalinnat

en: Video disc (%s)
fi: Videolevy (%s)

en: Video format:
fi: Videomuoto:

en: Volume could not be created
fi: Taltiota ei voitu luoda

en: When several plugins are available for the same task, this value is used to determine which plugin should be given priority. 0 means the plugin's native priority is used. A positive value overrides the plugin's native priority. A negative value disables the plugin.
fi: Kun saman tehtävän voi hoitaa usealla eri liitännäisellä, tämä arvo kertoo mille liitännäisellä annetaan etuoikeus. 0 tarkoittaa, että liitännäisen omaan tärkeysarvoa käytetään. Positiivinen arvo ylikirjoittaa liitännäisen oman tärkeysarvon, ja negatiivinen ottaa liitännäisen pois käytöstä.

en: Whether to display file preview. Set to true to use it.
fi: Näytetäänkö tiedoston esikatselu. Aseta arvoon TOSI nähdäksesi sen

en: Whether to use the "--driver generic-mmc-raw" flag with cdrdao
fi: Käytetäänkö ”--driver generic-mmc-raw” -lippua cdrdaon kanssa

en: Whether to use the "--driver generic-mmc-raw" flag with cdrdao. Set to True, brasero will use it; it may be a workaround for some drives/setups.
fi: Käytetäänkö cdrdaon kanssa lippua ”--driver generic-mmc-raw”. Brasero käyttää sitä, jos asetetaan todeksi – se voi toimia korjauksena joillekin asemille ja järjestelmille.

en: Whether to use the "-immed" flag with cdrecord. Use with caution (set to true) as it's only a workaround for some drives/setups.
fi: Käytetäänkö cdrecordin kanssa lippua ”-immed”. Käytä tätä varoen (asettaen se todeksi), sillä se on vain korjaus joillekin asemille ja järjestelmille.

en: Whether to use the "-use-the-force-luke=dao" flag with growisofs
fi: Käytetäänkö growisofs:n kanssa ”-use-the-force-luke=dao”-lippua

en: Whether to use the "-use-the-force-luke=dao" flag with growisofs. Set to false, brasero won't use it; it may be a workaround for some drives/setups.
fi: Käytetäänkö growisofs:n kanssa lippua ”-use-the-force-luke=dao”. Jos asetetaan epätodeksi, Brasero ei käytä sitä – tämä voi toimia korjauksena joillekin asemille ja järjestelmille.

en: White list of additional plugins to use
fi: Luettelo hyväksytyistä liitännäisistä

en: Would you like to burn beyond the disc's reported capacity?
fi: Haluatko kirjoittaa levylle enemmän kuin sinne pitäisi mahtua?

en: Would you like to burn the selection of files across several media?
fi: Haluatko kirjoittaa valitut tiedostot usealle eri levylle?

en: Writable Blu-ray disc
fi: Kirjoitettava Blu-ray-levy

en: Write contents to a CD or DVD
fi: Kirjoita sisältö CD- tai DVD-levylle

en: Write disc image to a CD or DVD
fi: Kirjoita levykuva CD- tai DVD-levylle

en: Write to Disc
fi: Kirjoita levylle

en: Writing
fi: Kirjoitetaan

en: Writing CD-Text information
fi: Kirjoitetaan CD-Text-tietoja

en: Writing cue sheet
fi: Kirjoitetaan cue-tiedostoa

en: Writing leadin
fi: Kirjoitetaan alkua

en: Writing leadout
fi: Kirjoitetaan loppua

en: Writing track %02i
fi: Kirjoitetaan raitaa %02i

en: Writing track %s
fi: Kirjoitetaan raitaa %s

en: Wrong command line option.
fi: Väärä komentorivivalitsin.

en: You do not have the required permission to write at this location
fi: Oikeutesi eivät riitä kirjoittamaan tähän kohteeseen

en: You do not have the required permissions to use this drive
fi: Oikeutesi eivät riitä tämän aseman käyttämiseen

en: You may want to free some space on the disc and retry
fi: Haluat ehkä vapauttaa tilaa levyltä ja yrittää uudestaan

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Brasero; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA
fi: Tämän ohjelman mukana pitäisi tulla kopio GPL-lisenssistä; jos näin ei ole, kirjoita osoitteeseen Free Software Foundation Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301, USA

en: Your project has not been saved.
fi: Projektia ei ole tallennettu.

en: _About
fi: _Tietoja

en: _Add
fi: _Lisää

en: _Add File
fi: _Lisää tiedosto

en: _Add Files
fi: _Lisää tiedostoja

en: _Blank
fi: _Tyhjennä

en: _Blank Disc
fi: _Tyhjennä levy

en: _Blank Disc…
fi: _Tyhjennä levy…

en: _Blank…
fi: _Tyhjennä…

en: _Burn
fi: _Kirjoita

en: _Burn Image…
fi: Kirjoita _levykuva…

en: _Burn Several Discs
fi: Kirjoita _useita levyjä

en: _Burn…
fi: _Kirjoita…

en: _Cancel Burning
fi: _Peru kirjoitus

en: _Cancel Loading
fi: _Peru lataus

en: _Change Location
fi: _Muuta sijaintia

en: _Check
fi: _Tarkista

en: _Check Disc…
fi: _Tarkista levy…

en: _Check Integrity…
fi: _Tarkista eheys…

en: _Color
fi: _Väri

en: _Contents
fi: _Sisältö

en: _Continue
fi: _Jatka

en: _Copy
fi: _Kopioi

en: _Copy Disc…
fi: _Kopioi levy…

en: _Cover Editor
fi: _Kansieditori

en: _Deactivate All
fi: _Poista kaikki käytöstä

en: _Disable Full Windows Compatibility
fi: Ota täysi Win_dows-yhteensopivuus pois käytöstä

en: _Discard
fi: _Hylkää

en: _Discard Changes
fi: _Hylkää muutokset

en: _Discard File
fi: _Hylkää tiedosto

en: _Discard File Selection
fi: _Hylkää tiedostovalinta

en: _Discard Project
fi: _Hylkää projekti

en: _Don't split
fi: _Älä jaa

en: _Edit
fi: _Muokkaa

en: _Edit Information…
fi: _Muokkaa tietoja…

en: _Eject
fi: _Avaa asema

en: _Empty Project
fi: T_yhjennä projekti

en: _Fast blanking
fi: _Nopea tyhjennys

en: _Help
fi: O_hje

en: _Hide changes
fi: _Piilota muutokset

en: _Horizontal Layout
fi: _Vaakasuuntainen asettelu

en: _Image
fi: _Kuva

en: _Import
fi: _Tuo

en: _Keep
fi: _Säilytä

en: _Keep Current Extension
fi: Pidä ny_kyinen pääte

en: _Keep Current Location
fi: Säilytä ny_kyinen sijainti

en: _Keep File Selection
fi: Säilytä _tiedostovalinta

en: _List of slices that are to be created:
fi: Näytä _luettelo kaikista luotavista paloista:

en: _New
fi: _Uusi

en: _New Project
fi: _Uusi projekti

en: _Open
fi: _Avaa

en: _Open…
fi: _Avaa…

en: _Options…
fi: _Valinnat…

en: _Overburn
fi: Ylip_oltto

en: _Project
fi: _Projekti

en: _Recent Projects
fi: _Viimeisimmät projektit

en: _Remove
fi: _Poista

en: _Remove Files
fi: _Poista tiedostoja

en: _Rename
fi: _Nimeä

en: _Rename for Full Windows Compatibility
fi: Uudelleennimeä täyttä Windows-yhteensopivuutta va_rten

en: _Replace
fi: Ko_rvaa

en: _Replace Disc
fi: Ko_rvaa levy

en: _Restore
fi: _Palauta

en: _Save
fi: _Tallenna

en: _Save Log
fi: _Tallenna loki

en: _Search Directory
fi: Et_si kansiosta

en: _Show Side Panel
fi: _Näytä sivupaneeli

en: _Show changes
fi: _Näytä muutokset

en: _Simulate before burning
fi: Simuloi ennen _kirjoitusta

en: _Slice
fi: _Jaa

en: _Split
fi: _Jaa

en: _Split Track…
fi: _Jaa raita…

en: _Text Color
fi: _Tekstin väri

en: _Tools
fi: _Työkalut

en: _Vertical Layout
fi: _Pystysuuntainen asettelu

en: _Video project
fi: _Videoprojekti

en: _View
fi: _Näytä

en: _Write to Disc…
fi: _Kirjoita levylle…

en: at the beginning
fi: alkuun

en: at the end
fi: loppuun

en: by %s
fi: esittäjä %s

en: cdrdao burning suite
fi: cdrdao-kirjoitusohjelmisto

en: cdrkit burning suite
fi: cdrkit-kirjoitusohjelmisto

en: cdrtools burning suite
fi: cdrtools-kirjoitusohjelmisto

[ctx: disc]
en: Image files
fi: Levykuvat

[ctx: disc]
en: Please select another image.
fi: Valitse toinen levykuva.

en: disc;cdrom;dvd;burn;audio;video;
fi: disc;cdrom;dvd;burn;audio;video;levy;cd;polta;kirjoita;ääni;

en: growisofs burning suite
fi: growisofs-kirjoitusohjelmisto

en: libburn library could not be initialized
fi: libburn-kirjastoa ei voitu alustaa

en: libburn track could not be created
fi: libburn-raitaa ei voi luoda

en: libburnia burning suite
fi: libburnia-kirjoitusohjelmisto

en: libisofs could not be initialized.
fi: libisofs-kirjastoa ei voi alustaa.

en: libisofs reported an error while adding contents to directory "%s" (%x)
fi: libisofs kertoi virheestä lisättäessä sisältöä kansioon ”%s” (%x)

en: libisofs reported an error while adding file at path "%s"
fi: libisofs kertoi virheestä lisättäessä tiedostoa polulla ”%s”

en: libisofs reported an error while creating directory "%s"
fi: libisofs kertoi virheestä luotaessa kansiota ”%s”

en: parts
fi: osaan

[ctx: picture]
en: Image files
fi: Kuvatiedostot

[ctx: picture]
en: Please select another image.
fi: Valitse toinen kuva.

en: seconds
fi: sekunnin jälkeen

en: with
fi: arvolla

en: {number}
fi: {numero}
