eog - en to fi translation catalogue (313 entries)

en:  (invalid Unicode)
fi:  (virheellistä Unicodea)

en: %.1f (35mm film)
fi: %.1f (35mm filmi)

en: %.1f (lens)
fi: %.1f (aukko)

en: %a, %d %B %Y
fi: %a %d. %Bta %Y

en: %a, %d %B %Y  %X
fi: %a %d. %Bta %Y %X

en: %d%%
fi: %d% %

en: %i × %i pixel | %i × %i pixels
fi[0]: %i × %i pikseliä
fi[1]: %i × %i pikseliä

en: %i × %i pixel  %s    %i%% | %i × %i pixels  %s    %i%%
fi[0]: %i × %i pikseli  %s    %i %%
fi[1]: %i × %i pikseliä  %s    %i %%

en: %lu second | %lu seconds
fi[0]: %lu sekunti
fi[1]: %lu sekuntia

en: <b>%f:</b> original filename
fi: <b>%f:</b> alkuperäinen tiedostonimi

en: <b>%n:</b> counter
fi: <b>%n:</b> laskuri

en: A trash for “%s” couldn’t be found. Do you want to remove this image permanently?
fi: Roskakoria kohteelle “%s” ei löytynyt. Haluatko poistaa tämän kuvan pysyvästi?

en: A value greater than 0 determines the seconds an image stays on screen until the next one is shown automatically. Zero disables the automatic browsing.
fi: Nollaa suurempi arvo määrittää ajan jonka kuva säilyy ruudulla ennen kuin seuraava näytetään automaattisesti. Nolla poistaa automaattisen etenemisen käytöstä.

en: Activate fullscreen mode with double-click
fi: Ota koko näytön tila käyttöön kaksoisnapsautuksella

en: Active plugins
fi: Käytössä olevat liitännäiset

en: All files
fi: Kaikki tiedostot

en: Allow zoom greater than 100% initially
fi: Salli yli 100 % lähennys aluksi

en: Aperture
fi: Aukon koko

en: Are you sure you want to move
    the selected image to the trash? | Are you sure you want to move
    the %d selected images to the trash?
fi[0]: Haluatko varmasti siirtää
    valitun kuvan roskakoriin?
fi[1]: Haluatko varmasti siirtää
    %d valittua kuvaa roskakoriin?

en: Are you sure you want to move
    “%s” to the trash?
fi: Haluatko varmasti siirtää kuvan
    “%s” roskakoriin?

en: Are you sure you want to remove
    the selected image permanently? | Are you sure you want to remove
    the %d selected images permanently?
fi[0]: Haluatko varmasti poistaa
    valitun kuvan pysyvästi?
fi[1]: Haluatko varmasti poistaa
    %d valittua kuvaa pysyvästi?

en: Are you sure you want to remove
    “%s” permanently?
fi: Haluatko varmasti poistaa kuvan
    “%s” pysyvästi?

en: As _background
fi: Tausta_värinä

en: As check _pattern
fi: Tausta_ruudukkona

en: As custom c_olor:
fi: _Mukautettuna värinä:

en: As custom color:
fi: Mukautettuna värinä:

en: At least two file names are equal.
fi: Vähintään kaksi tiedostonimeä ovat samat.

en: Automatic orientation
fi: Automaattinen asento

en: Background
fi: Tausta

en: Background Color
fi: Taustaväri

en: Both
fi: Molemmat

en: Browse and rotate images
fi: Selaa ja kierrä kuvia

en: Bytes
fi: Tavuja

en: C_enter:
fi: _Keskellä:

en: Camera
fi: Kamera

en: Changes the visibility of the image gallery pane in the current window
fi: Muuttaa kuvakokoelmapaneelin näkyvyyttä nykyisessä ikkunassa

en: Choose a folder
fi: Valitse kansio

en: Close _without Saving
fi: Sulje _ilman tallentamista

en: Close main window without asking to save changes.
fi: Sulje pääikkuna kysymättä muutoksien tallentamisesta.

en: Color for Transparent Areas
fi: Väri läpinäkyville alueille

en: Could not display help for Image Viewer
fi: Kuvakatselimen ohjetta ei voitu näyttää

en: Could not load image “%s”.
fi: Kuvaa “%s” ei voitu ladata.

en: Could not save image “%s”.
fi: Kuvaa “%s” ei voitu tallentaa.

en: Couldn’t access trash.
fi: Roskakoria ei voitu avata.

en: Couldn’t allocate memory for loading JPEG file
fi: JPEG:in lataamiseksi ei saatu jaettua riittävästi muistia

en: Couldn’t create temporary file for saving: %s
fi: Väliaikaistiedoston luominen tallentamista varten epäonnistui: %s

en: Couldn’t delete file
fi: Tiedostoa ei voitu poistaa

en: Couldn’t retrieve image file
fi: Kuvatiedoston noutaminen ei onnistunut

en: Couldn’t retrieve image file information
fi: Kuvan tietojen noutaminen ei onnistunut

en: Date
fi: Päivä

en: Date in statusbar
fi: Päiväys tilarivillä

en: Delay in seconds until showing the next image
fi: Viive sekunneissa ennen kuin seuraava kuva näytetään

en: Details
fi: Yksityiskohdat

en: Determines how transparency should be indicated. Valid values are CHECK_PATTERN, COLOR and NONE. If COLOR is chosen, then the trans-color key determines the color value used.
fi: Määrittää, kuinka läpinäkyvyys ilmaistaan. Kelvollisia arvoja ovat CHECK_PATTERN, COLOR ja NONE. Jos valitaan COLOR, trans-color-avain määrittää käytetyn väriarvon.

en: Disable image gallery
fi: Poista kuvakokoelma käytöstä

en: Do _not ask again during this session
fi: _Älä kysy uudestaan tällä käyttökerralla

en: EXIF not supported for this file format.
fi: EXIF ei ole tuettu tässä tiedostomuodossa.

en: E_xpand images to fit screen
fi: _Sovita kuvat näytön kokoon

en: East
fi: itäistä

en: Enlarge the image
fi: Suurenna kuvaa

en: Error launching System Settings:
fi: Virhe käynnistettäessä järjestelmäasetuksia:

en: Error on deleting image %s
fi: Virhe poistettaessa kuvaa %s

en: Error printing file:
    %s
fi: Virhe tulostettaessa tiedostoa:
    %s

en: Exposure
fi: Valotusaika

en: Extrapolate Image
fi: Ekstrapoloi kuvaa

en: File Name Preview
fi: Tiedostonimen esikatselu

en: File Path Specifications
fi: Tiedoston polun määrittelyt

en: File Size
fi: Tiedoston koko

en: File format is unknown or unsupported
fi: Tiedostomuoto on tuntematon tai ei ole tuettu

en: Fit the image to the window
fi: Sovita kuva ikkunaan

en: Focal Length
fi: Polttoväli

en: Folder
fi: Kansio

en: Fullscreen with double-click
fi: Kaksoisnapsauta koko näytön tilaan

en: GNOME Image Viewer
fi: GNOME-kuvakatselin

en: GPS Data
fi: GPS-tiedot

en: Go to the first image of the gallery
fi: Siirry kokoelman ensimmäiseen kuvaan

en: Go to the last image of the gallery
fi: Siirry kokoelman viimeiseen kuvaan

en: Go to the next image of the gallery
fi: Siirry kokoelman seuraavaan kuvaan

en: Go to the previous image of the gallery
fi: Siirry kokoelman edelliseen kuvaan

en: Hide sidebar
fi: Piilota sivupalkki

en: Horizontal
fi: Pystysuunnassa

en: If activated and no image is loaded in the active window, the file chooser will display the user’s pictures folder using the XDG special user directories. If deactivated or the pictures folder has not been set up, it will show the current working directory.
fi: Jos käytössä eikä kuvaa ole ladattuna aktiivisessa ikkunassa, tiedostovalitsin näyttää käyttäjän kuvakansion käyttäen XDG:n määrittelemiä käyttäjähakemistoja. Jos ei käytössä tai kuvakansiota ei ole asetettu, näytetään nykyinen työskentelyhakemisto.

en: If activated, Eye of GNOME won’t ask for confirmation when moving images to the trash. It will still ask if any of the files cannot be moved to the trash and would be deleted instead.
fi: Jos käytössä, EoG ei kysy vahvistusta siirrettäessä kuvia roskakoriin. Vahvistus kysytään edelleen, jos jotakin tiedostoista ei voitu siirtää roskakoriin ja se poistettaisiin välittömästi.

en: If the transparency key has the value COLOR, then this key determines the color which is used for indicating transparency.
fi: Jos läpinäkyvyysavaimen arvo on COLOR, tämä avain määrittää läpinäkyvyyden ilmaisemiseen käytetyn värin.

en: If this is active, the color set by the background-color key will be used to fill the area behind the image. If it is not set, the current GTK+ theme will determine the fill color.
fi: Jos käytössä, background-color-avainmeen asetettua väriä käytetään täyttämään tila kuvan takana. Jos tätä ei ole asetettu, nykyinen GTK+-teema määrittää täytevärin.

en: If this is set to FALSE small images will not be stretched to fit into the screen initially.
fi: Jos arvo asetetaan epätodeksi, pieniä kuvia ei soviteta aluksi ruudun kokoon.

en: If you don’t save, all your changes will be lost.
fi: Ellet tallenna, kaikki muutoksesi häviävät.

en: If you don’t save, your changes will be lost.
fi: Ellet tallenna, muutoksesi häviävät.

en: Image
fi: Kuva

en: Image Data
fi: Kuvan tiedot

en: Image Enhancements
fi: Kuvan parannukset

en: Image Prope_rties
fi: Kuvan ominaisuu_det

en: Image Settings
fi: Kuvan asetukset

en: Image Taking Conditions
fi: Kuvan ottohetken olosuhteet

en: Image View
fi: Kuvanäkymä

en: Image Viewer
fi: Kuvakatselin

en: Image Viewer also allows to view the images in a fullscreen slideshow mode or set an image as the desktop wallpaper. It reads the camera tags to automatically rotate your images in the correct portrait or landscape orientation.
fi: Kuvakatselimen avulla kuvia voi katsella esimerkiksi koko näytön tilassa diaesityksenä tai asettaa kuvia työpöydän taustakuvaksi. Sovellus lukee kameran kuviin asettamat tunnistetiedot, joten kuvat ovat automaattisesti aina "oikein päin".

en: Image Viewer could not determine a supported writable file format based on the filename.
fi: Kuvakatselin ei voinut määrittää tiedostonimen perusteella tuettua ja kirjoitettavissa olevaa tiedostomuotoa.

en: Image Viewer is the official image viewer for the GNOME desktop. It integrates with the GTK look and feel of GNOME, and supports many image formats for viewing single images or images in a collection.
fi: Kuvakatselin on Gnome-työpöydän virallinen kuvakatselusovellus, joka mukautuu työpöydän ulkoasuun. Kuvakatselin tukee lukuisia kuvatiedostomuotoja. Kuvia on mahdollista katsella yksittäin tai suurissa kokoelmissa.

en: Image Zoom
fi: Kuvan suurennos

en: Image _Gallery
fi: _Kuvakokoelma

en: Image gallery pane position. Set to 0 for bottom; 1 for left; 2 for top; 3 for right.
fi: Kuvakokoelmapaneelin sijainti. Alalaita on arvo 0, 1 vasen, 2 ylhäällä ja 3 oikealla.

en: Image loading failed.
fi: Kuvan lataus epäonnistui.

en: Inches
fi: tuuma

en: Interpolate Image
fi: Interpoloi kuvaa

en: Leave fullscreen mode
fi: Poistu koko näytön tilasta

en: List of active plugins. It doesn’t contain the “Location” of the active plugins. See the .eog-plugin file for obtaining the “Location” of a given plugin.
fi: Luettelo käytössä olevista liitännäisistä. Tämä ei sisällä liitännäisten ”sijaintia”. Voit katsoa liitännäisten polun tiedostosta .eog-plugin.

en: Loop through the image sequence
fi: Toista esitystä jatkuvasti

en: Maker Note
fi: Tekijän huomio

[ctx: MessageArea]
en: Hi_de
fi: _Piilota

en: Metering
fi: Mittaustila

en: Millimeters
fi: millimetri

en: Move to _Trash
fi: Siirrä _roskakoriin

en: Name
fi: Nimi

en: No image loaded.
fi: Ei kuvaa ladattuna.

en: No images found in “%s”.
fi: Lähteestä “%s” ei löytynyt kuvia.

en: None
fi: Ei mitään

en: North
fi: pohjoista

en: Not Available
fi: Ei saatavilla

en: Op_en With…
fi: Avaa _sovelluksella…

en: Open Folder
fi: Avaa kansio

en: Open Image
fi: Avaa kuva

en: Open _With…
fi: Avaa s_ovelluksella…

en: Open in a single window, if multiple windows are open the first one is used
fi: Avaa yhdessä ikkunassa, jos useita ikkunoita on avoinna niin käytetään ensimmäistä

en: Open in fullscreen mode
fi: Avaa koko näytön tilassa

en: Open in slideshow mode
fi: Avaa diaesitystilassa

en: Open with _Document Viewer
fi: Avaa sovelluksella _Asiakirjakatselin

en: Opening image “%s”
fi: Avataan kuvaa “%s”

en: Options
fi: Asetukset

en: Other
fi: Muut

en: Page Setup
fi: Sivun asetukset

en: Pause or resume the slideshow
fi: Pidä tauko tai jatka diaesitystä

en: Picture;Slideshow;Graphics;
fi: Picture;Slideshow;Graphics;Kuva;Kuvaesitys;Grafiikka;

en: Please try a different file extension like .png or .jpg.
fi: Kokeile jotain muuta tiedostopäätettä, kuten .png tai .jpg.

en: Plugins
fi: Liitännäiset

en: Position
fi: Sijainti

en: Prefere_nces
fi: _Asetukset

en: Preferences
fi: Asetukset

en: Presenter
fi: Esittäjä

en: Preview
fi: Esikatselu

en: Prope_rties
fi: _Ominaisuudet

en: Properties
fi: Ominaisuudet

en: Reload Image
fi: Lataa kuva uudestaan

en: Reload current image
fi: Lataa nykyinen kuva uudestaan

en: Rename from:
fi: Vanha nimi:

en: Rotate Counter_clockwise
fi: Kierrä va_stapäivään

en: Rotate the image 90 degrees to the left
fi: Kierrä kuvaa 90 astetta vastapäivään

en: Rotate the image 90 degrees to the right
fi: Kierrä kuvaa 90 astetta myötäpäivään

en: Run “%s --help” to see a full list of available command line options.
fi: Näet kaikki komentorivivalitsimet komennolla ”%s --help”.

en: S_elect the images you want to save:
fi: _Valitse kuvat, jotka haluat tallentaa:

en: S_ide Pane
fi: Sivu_paneeli

en: S_tatus Bar
fi: T_ilarivi

en: Save As
fi: Tallenna nimellä

en: Save Image
fi: Tallenna kuva

en: Save _As
fi: Tallenna _nimellä

en: Save _As…
fi: Tallenn_a nimellä…

en: Save changes to image “%s” before closing?
fi: Tallennetaanko muutokset kuvaan “%s” ennen sulkemista?

en: Saving image locally…
fi: Tallennetaan kuvaa paikallisesti…

en: Saving image “%s” (%u/%u)
fi: Tallennetaan kuvaa “%s” (%u/%u)

en: Scroll wheel zoom
fi: Hiiren rullalla lähennys

en: Sequence
fi: Jakso

en: Set as Wa_llpaper
fi: Ase_ta taustakuvaksi

en: Sho_w
fi: N_äytä

en: Show Containing _Folder
fi: Näytä sisältävä _kansio

en: Show Details
fi: Näytä yksityiskohdat

en: Show Presen_ter
fi: Näytä _esittäjä

en: Show the application’s version
fi: Näytä sovelluksen versio

en: Show the current image in fullscreen mode
fi: Näytä valittu kuva koko näytön tilassa

en: Show the folder which contains this file in the file manager
fi: Näytä tiedostonhallinnassa kansio joka sisältää tämän tiedoston

en: Show the image at its normal size
fi: Näytä kuva normaalikoossa

en: Show/Hide the image gallery pane scroll buttons.
fi: Näytä/piilota kuvakokoelmapaneelin vierityspainikkeet.

en: Show/Hide the image gallery pane.
fi: Näytä/piilota kuvakokoelmapaneeli.

en: Show/Hide the window side pane.
fi: Näytä/piilota ikkunan sivupaneeli.

en: Show/Hide the window statusbar.
fi: Näytä/piilota ikkunan tilarivi.

en: Shows the image date in the window statusbar
fi: Näyttää kuvan päiväyksen ikkunan tilarivillä

en: Shrink or enlarge the current image
fi: Pienennä tai suurenna nykyistä kuvaa

en: Shrink the image
fi: Pienennä kuvaa

en: Size
fi: Koko

en: Sli_deshow
fi: _Diaesitys

en: Slideshow
fi: Diaesitys

en: Smooth images when zoomed _in
fi: Pehmennä kuvat _lähennettäessä

en: Smooth images when zoomed _out
fi: Pehmennä kuvat l_oitonnettaessa

en: Some of the selected images can’t be moved to the trash and will be removed permanently. Are you sure you want to proceed?
fi: Joitain valituista kuvista ei voi siirtää roskakoriin ja siksi ne poistetaan pysyvästi. Haluatko varmasti jatkaa?

en: South
fi: eteläistä

en: Start a new instance instead of reusing an existing one
fi: Käynnistä uusi instanssi ohjelmasta olemassa olevan käyttämisen sijasta

en: Supported image files
fi: Tuetut kuvatiedostot

en: Tag
fi: Tägi

en: Taken on
fi: Kuva otettu

en: Temporary file creation failed.
fi: Väliaikaistiedoston luonti epäonnistui.

en: The GNOME image viewer.
fi: Gnomen kuvakatselin.

en: The color that is used to fill the area behind the image. If the use-background-color key is not set, the color is determined by the active GTK+ theme instead.
fi: Väri jota käytetään täyttämään tila kuvan takana. Jos use-background-key-avain ei ole asetettu, värin määrittää aktiivinen GTK+-teema tämän sijaan.

en: The given locations contain no images.
fi: Annetuissa paikoissa ei ole kuvia.

en: The image whose printing properties will be set up
fi: Kuva, jonka tulostusominaisuudet asetetaan

en: The image “%s” has been modified by an external application. Would you like to reload it?
fi: Kuvaa “%s” on muokattu ulkoisella sovelluksella. Haluatko ladata sen uudestaan?

en: The image “%s” has been set as Desktop Background. Would you like to modify its appearance?
fi: Kuva “%s” on asetettu työpöydän taustakuvaksi. Haluatko muokata sen ulkoasua?

en: The information for the page where the image will be printed
fi: Tulostussivun asetukset

en: The multiplier to be applied when using the mouse scroll wheel for zooming. This value defines the zooming step used for each scroll event. For example, 0.05 results in a 5% zoom increment for each scroll event and 1.00 result in a 100% zoom increment.
fi: Käytettävä kerroin käytettäessä hiiren rullaa lähentämiseen ja loitontamiseen. Tämä arvo määrittää käytettävän suurennusaskelen koon kullekin rullalta tulevalle tapahtumalle. Esimerkiksi arvo 0.05 aiheuttaa 5% suurennoksen jokaiselle rullan tapahtumalle ja arvo 1.00 100% suurennuksen muutoksen.

en: There is %d image with unsaved changes. Save changes before closing? | There are %d images with unsaved changes. Save changes before closing?
fi[0]: Tallentamattomia muutoksia on %d kuvassa. Tallennetaanko muutokset ennen sulkemista?
fi[1]: Tallentamattomia muutoksia on %d kuvassa. Tallennetaanko muutokset ennen sulkemista?

en: This image contains multiple pages. Image Viewer displays only the first page.
    Do you want to open the image with the Document Viewer to see all pages?
fi: Tämä kuva sisältää useita sivuja. Kuvakatselin näyttää vain ensimmäisen sivun.
    Haluatko avata kuvan käyttäen asiakirjakatselinta nähdäksesi kaikki sivut?

en: This image contains multiple pages. Image Viewer displays only the first page.
    You may want to install the Document Viewer to see all pages.
fi: Tämä kuva sisältää useita sivuja. Kuvakatselin näyttää vain ensimmäisen sivun.
    Jos haluat katsoa kaikki sivut, asenna asiakirjakatselin.

en: Time
fi: Aika

en: To:
fi: Uusi nimi:

en: Transformation failed.
fi: Muunnos epäonnistui.

en: Transformation on unloaded image.
fi: Muunnos lataamattomalle kuvalle.

en: Transparency color
fi: Läpinäkyvä väri

en: Transparency indicator
fi: Läpinäkyvyyden ilmaisin

en: Transparent Parts
fi: Läpinäkyvät osat

en: Trash images without asking
fi: Siirrä roskiin ilman vahvistusta

en: Type
fi: Tyyppi

en: Unknown
fi: Tuntematon

en: Use a custom background color
fi: Käytä mukautettua taustaväriä

en: Value
fi: Arvo

en: Vertical
fi: Vaakasuunnassa

en: Viewing a slideshow
fi: Näytetään diaesitystä

en: West
fi: läntistä

en: Whether the file chooser should show the user’s pictures folder if no images are loaded.
fi: Määrittää, näyttääkö tiedostovalitsin käyttäjän kuvakansion kun kuvia ei ole ladattuna.

en: Whether the image gallery pane should be resizable.
fi: Määrittää, voiko kuvakokoelmapaneelin kokoa muuttaa.

en: Whether the image should be extrapolated on zoom-in. This leads to blurry quality and is somewhat slower than non-extrapolated images.
fi: Määrittää, ekstrapoloidaanko kuvaa lähennettäessä vai ei. Tämä johtaa parempaan kuvanlaatuun, mutta on jonkinverran hitaampi kuin ei-ekstrapoloidut kuvat.

en: Whether the image should be interpolated on zoom-out. This leads to better quality but is somewhat slower than non-interpolated images.
fi: Määrittää, interpoloidaanko kuvaa loitonnettaessa vai ei. Interpolointi parantaa kuvan laatua, mutta on jonkin verran hitaampi kuin ei-interpoloidut kuvat.

en: Whether the image should be rotated automatically based on EXIF orientation.
fi: Käännetäänkö kuva automaattisesti vastaamaan EXIF-tietojen suuntaa.

en: Whether the scroll wheel should be used for zooming.
fi: Käytetäänkö hiiren rullaa lähentämiseen ja loitontamiseen.

en: Whether the sequence of images should be shown in an endless loop.
fi: Määrittää, näytetäänkö kuvasarja loputtomana kiertona.

en: XMP Exif
fi: XMP - Exif

en: XMP IPTC
fi: XMP - IPTC

en: XMP Other
fi: XMP - muut

en: XMP Rights Management
fi: XMP-oikeuksienhallinta

en: You do not have the permissions necessary to save the file.
fi: Sinulla ei ole tarvittavia oikeuksia tallentaa tiedostoa.

en: Zoom _Out
fi: L_oitonna

en: Zoom multiplier
fi: Suurennoksen kerroin

en: [FILE…]
fi: [TIEDOSTO…]

en: _About Image Viewer
fi: _Tietoja - Kuvakatselin

en: _Automatic orientation
fi: _Automaattinen asento

en: _Best Fit
fi: _Paras sovitus

en: _Best fit
fi: _Paras sovitus

en: _Bottom:
fi: _Alhaalla:

en: _Cancel
fi: _Peru

en: _Copy
fi: _Kopioi

en: _Delete
fi: _Poista

en: _Destination folder:
fi: _Kohdekansio:

en: _Filename format:
fi: Tie_dostonimen muoto:

en: _First Image
fi: Ensi_mmäinen kuva

en: _Height:
fi: _Korkeus:

en: _Help
fi: O_hje

en: _Image Gallery
fi: _Kuvakokoelmana

en: _Keyboard Shortcuts
fi: _Pikanäppäimet

en: _Last Image
fi: _Viimeinen kuva

en: _Leave Fullscreen
fi: _Poistu koko näytöstä

en: _Left:
fi: _Vasen:

en: _Loop sequence
fi: _Kiertävä esitys

en: _Next Image
fi: _Seuraava kuva

en: _Normal Size
fi: _Normaalikoko

en: _Open
fi: _Avaa

en: _Open Background Preferences
fi: _Avaa taustan asetukset

en: _Open…
fi: _Avaa…

en: _Previous Image
fi: _Edellinen kuva

en: _Print…
fi: _Tulosta…

en: _Reload
fi: _Lataa uudestaan

en: _Replace spaces with underscores
fi: Vaihda välily_önnit alaviivoiksi

en: _Right:
fi: _Oikea:

en: _Rotate Clockwise
fi: Kierrä _myötäpäivään

en: _Save
fi: _Tallenna

en: _Scaling:
fi: _Skaalaus:

en: _Start counter at:
fi: Aloita lasku_ri kohdasta:

en: _Time between images:
fi: K_uvien vaihdon viive:

en: _Top:
fi: _Ylhäällä:

en: _Unit:
fi: _Yksikkö:

en: _Width:
fi: _Leveys:

en: _Yes
fi: _Kyllä

en: _Zoom In
fi: _Lähennä

en: as is
fi: samassa muodossa

[ctx: shortcut window]
en: Actual size
fi: Varsinainen koko

[ctx: shortcut window]
en: Best fit
fi: Paras sovitus

[ctx: shortcut window]
en: Browsing Images
fi: Kuvien selaaminen

[ctx: shortcut window]
en: Close all windows
fi: Sulje kaikki ikkunat

[ctx: shortcut window]
en: Close the current window
fi: Sulje nykyinen ikkuna

[ctx: shortcut window]
en: Common
fi: Yleiset

[ctx: shortcut window]
en: Copy to clipboard
fi: Kopioi leikepöydälle

[ctx: shortcut window]
en: Delete image permanently
fi: Poista kuva pysyvästi

[ctx: shortcut window]
en: Enter/Leave fullscreen
fi: Koko näytön tila päällä/pois

[ctx: shortcut window]
en: Fullscreen
fi: Koko näyttö

[ctx: shortcut window]
en: General
fi: Yleiset

[ctx: shortcut window]
en: Go to a random image in the folder
fi: Siirry kansiossa olevaan satunnaiseen kuvaan

[ctx: shortcut window]
en: Go to the first image in the folder
fi: Siirry kansiossa olevaan ensimmäiseen kuvaan

[ctx: shortcut window]
en: Go to the last image in the folder
fi: Siirry kansiossa olevaan viimeiseen kuvaan

[ctx: shortcut window]
en: Go to the next image in the folder
fi: Siirry kansiossa olevaan seuraavaan kuvaan

[ctx: shortcut window]
en: Go to the previous image in the folder
fi: Siirry kansiossa olevaan edelliseen kuvaan

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
fi: Pikanäppäimet

[ctx: shortcut window]
en: Move to Trash
fi: Siirrä roskakoriin

[ctx: shortcut window]
en: Open an image file
fi: Avaa kuvatiedosto

[ctx: shortcut window]
en: Open the application manual
fi: Avaa sovelluksen ohje

[ctx: shortcut window]
en: Pause slideshow
fi: Keskeytä diaesitys

[ctx: shortcut window]
en: Print the current image
fi: Tulosta nykyinen kuva

[ctx: shortcut window]
en: Rotate clockwise
fi: Kierrä myötäpäivään

[ctx: shortcut window]
en: Rotate counterclockwise
fi: Kierrä vastapäivään

[ctx: shortcut window]
en: Rotation
fi: Kierto

[ctx: shortcut window]
en: Save the image
fi: Tallenna kuva

[ctx: shortcut window]
en: Save the image with a new file name
fi: Tallenna kuva eri tiedostonimellä

[ctx: shortcut window]
en: Scroll down in a large image
fi: Vieritä alas suuressa kuvassa

[ctx: shortcut window]
en: Scroll left in a large image
fi: Vieritä vasemmalle suuressa kuvassa

[ctx: shortcut window]
en: Scroll right in a large image
fi: Vieritä oikealle suuressa kuvassa

[ctx: shortcut window]
en: Scroll up in a large image
fi: Vieritä ylös suuressa kuvassa

[ctx: shortcut window]
en: Scrolling
fi: Vieritys

[ctx: shortcut window]
en: Set the image as desktop background
fi: Aseta kuva työpöydän taustakuvaksi

[ctx: shortcut window]
en: Show image properties in sidebar
fi: Näytä kuvan ominaisuudet sivupalkissa

[ctx: shortcut window]
en: Show presenter with separate controls
fi: Näytä esittäjä erillisin ohjaimin

[ctx: shortcut window]
en: Show/Hide the application menu
fi: Näytä tai piilota sovelluksen valikko

[ctx: shortcut window]
en: Show/Hide the image gallery
fi: Näytä/piilota kuvakokoelma

[ctx: shortcut window]
en: Show/Hide the sidebar
fi: Näytä/piilota sivupalkki

[ctx: shortcut window]
en: Start/Stop slideshow
fi: Käynnistä tai pysäytä diaesitys

[ctx: shortcut window]
en: Undo
fi: Kumoa

[ctx: shortcut window]
en: Zoom
fi: Lähennys ja loitonnus

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in
fi: Lähennä

[ctx: shortcut window]
en: Zoom out
fi: Loitonna
