rhythmbox - en to fi translation catalogue (902 entries)

en:     * 10% of your Magnatune membership fees goes to Rhythmbox/GNOME - it's worth joining
fi:     * 10 % Magnatune-jäsenyytesi maksuista tilitetään Rytmilaatikolle/Gnomelle - yksi hyvä syy lisää liittyä

en:     * All albums and artists hand-picked
fi:     * Kaikki albumit ja esittäjät erikseen valittuja

en:     * Free listening of all songs
fi:     * Kaikkia kappaleita voi vapaasti kuunnella

en:     * Open-Source friendly file formats: MP3s and WAVs, but also OGG and FLAC files.
fi:     * Avoimuudelle ystävälliset tiedostomuodot: MP3, WAV, sekä OGG ja FLAC.

en:     * Paid members get totally unlimited downloading of the entire catalog (no other service allows that)
fi:     * Maksaneet jäsenet saavat ladata ladata rajattomasti koko tarjonnasta (mikään muu palvelu ei tarjoa vastaavaa)

en: $10 US (better than average)
fi: 10 USD (keskivertoa parempi)

en: $11 US
fi: 11 USD

en: $12 US (generous)
fi: 12 USD (antelias)

en: $13 US
fi: 13 USD

en: $14 US
fi: 14 USD

en: $15 US (VERY generous!)
fi: 15 USD (Erittäin antelias!)

en: $16 US
fi: 16 USD

en: $17 US
fi: 17 USD

en: $18 US (We love you!)
fi: 18 USD (Me rakastamme sinua!)

en: $5 US
fi: 5 USD

en: $6 US
fi: 6 USD

en: $7 US
fi: 7 USD

en: $8 US (typical)
fi: 8 USD (tyypillinen)

en: $9 US
fi: 9 USD

en: %a %I:%M %p
fi: %a %H.%M

en: %b %d %I:%M %p
fi: %d %Bta %H.%M

en: %b %d %Y
fi: %d %Bta %Y

en: %d (%d) | All %d (%d)
fi[0]: %d (%d)
fi[1]: Kaikki %d (%d)

en: %d Star | %d Stars
fi[0]: %d tähti
fi[1]: %d tähteä

en: %d album (%d) | All %d albums (%d)
fi[0]: %d albumi (%d)
fi[1]: Kaikki %d albumia (%d)

en: %d artist (%d) | All %d artists (%d)
fi[0]: %d esittäjä (%d)
fi[1]: Kaikki %d esittäjää (%d)

en: %d episode | %d episodes
fi[0]: %d jakso
fi[1]: %d jaksoa

en: %d feed | %d feeds
fi[0]: %d virta
fi[1]: %d virtaa

en: %d file cannot be transferred as it must be converted into a format supported by the target device but no suitable encoding profiles are available | %d files cannot be transferred as they must be converted into a format supported by the target device but no suitable encoding profiles are available
fi[0]: %d tiedostoa ei voi siirtää, koska se pitäisi muuntaa kohdelaitteen tukemaan muotoon, mutta sopivaa muuntoprofiilia ei ole käytettävissä
fi[1]: %d tiedostoa ei voi siirtää, koska ne pitäisi muuntaa kohdelaitteen tukemaan muotoon, mutta sopivaa muuntoprofiilia ei ole käytettävissä

en: %d genre (%d) | All %d genres (%d)
fi[0]: %d tyyli (%d)
fi[1]: Kaikki %d tyyliä (%d)

en: %d import error | %d import errors
fi[0]: %d tuontivirhe
fi[1]: %d tuontivirhettä

en: %d missing file | %d missing files
fi[0]: %d tiedosto puuttuu
fi[1]: %d tiedostoa puuttuu

en: %d of %d
fi: %d/%d

en: %d song | %d songs
fi[0]: %d kappale
fi[1]: %d kappaletta

en: %d station | %d stations
fi[0]: %d asema
fi[1]: %d asemaa

en: %d:%02d of %d:%02d
fi: %d:%02d / %d:%02d

en: %d:%02d of %d:%02d remaining
fi: %d:%02d / %d:%02d jäljellä

en: %d:%02d:%02d of %d:%02d:%02d
fi: %d:%02d:%02d / %d:%02d:%02d

en: %d:%02d:%02d of %d:%02d:%02d remaining
fi: %d:%02d:%02d / %d:%02d:%02d jäljellä

en: %ld day | %ld days
fi[0]: %ld päivä
fi[1]: %ld päivää

en: %ld hour | %ld hours
fi[0]: %ld tunti
fi[1]: %ld tuntia

en: %ld minute | %ld minutes
fi[0]: %ld minuutti
fi[1]: %ld minuuttia

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
fi: %s
    Näet kaikki komentorivivalitsimet suorittamalla komennon "%s --help".

en: %s (%d track) | %s (%d tracks)
fi[0]: %s (%d kappale)
fi[1]: %s (%d kappaletta)

en: %s (Paused)
fi: %s (Pysäytetty)

en: %s Group Radio
fi: %s -ryhmäradio

en: %s Properties
fi: %s ominaisuudet

en: %s Sync Settings
fi: Laitteen %s synkronoinnin asetukset

en: %s and %s
fi: %s ja %s

en: %s no longer supports this type of station
fi: %s ei enää tue tämän tyyppistä kanavaa

en: %s plays
fi: %s soittokertaa

en: %s's Library
fi: Käyttäjän %s kirjasto

en: %s's Loved Tracks
fi: Käyttäjän %s rakastamat kappaleet

en: %s's Music
fi: %s - musiikit

en: %s, %s and %s
fi: %s, %s ja %s

en: %s. Would you like to add the podcast feed anyway?
fi: %s. Haluatko lisätä podcast-virran joka tapauksessa?

en: %tt by %ta
fi: %tt, esittäjä %ta

en: %tt by %ta from %at
fi: %tt, esittäjä %ta albumilta %at

en: %tt from %ta
fi: %tt albumilta %ta

en: 128K MP3
fi: 128k MP3

en: <Invalid unicode>
fi: <virheellistä unicodea>

en: A sample plugin in C with no features
fi: Esimerkkiliitännäinen C:llä, joka ei tee mitään

en: A sample plugin in Python with no features
fi: Esimerkkiliitännäinen pythonille, joka ei tee mitään

en: A sample plugin in Vala with no features
fi: Esimerkkiliitännäinen Valalla, joka ei tee mitään

en: A_dd if any criteria are matched
fi: _Lisää, jos mikä tahansa ehto täyttyy

en: A_lbum
fi: Al_bumi

en: A_lbum:
fi: _Albumi:

en: Access key:
fi: Pääsyavain:

en: Add
fi: Lisää

en: Add Remote
fi: Lisää kaukosäädin

en: Add specified tracks to the play queue
fi: Lisää annetut kappaleet soittojonoon

en: Add to New Playlist
fi: Lisää uuteen soittolistaan

en: Add to Play Queue
fi: Lisää kappalejonoon

en: Add to Playlist
fi: Lisää soittolistalle

en: Add to Queue
fi: Lisää jonoon

en: Added files:
fi: Lisätyt tiedostot:

en: Adding tracks to the library
fi: Lisätään kappaleita kirjastoon

en: Additional GStreamer plugins are required to play this file: %s
fi: Tämän tiedoston toistamiseen tarvitaan lisäksi GStreamer-liitännäiset: %s

en: Additional software is required to convert %d file into a format supported by the target device:
    %s | Additional software is required to convert %d files into a format supported by the target device:
    %s
fi[0]: Lisäohjelmistoja vaaditaan %d tiedoston muuntamiseksi kohdelaitteen tukemaan muotoon:
    %s
fi[1]: Lisäohjelmistoja vaaditaan %d tiedoston muuntamiseksi kohdelaitteen tukemaan muotoon:
    %s

en: Additional software is required to encode media in your preferred format:
    %s
fi: Lisäohjelmistoja vaaditaan median muuntamiseen haluttuun muotoon:
    %s

en: Additional software is required to play some of these files.
fi: Joidenkin näistä tiedostoja toistamiseen tarvitaan lisäohjelmistoja.

en: Adds support to Rhythmbox for playing and purchasing from the Magnatune online music store
fi: Mahdollistaa musiikin kuuntelun ja ostamisen Magnatune-verkkokaupasta suoraan Rytmilaatikosta

en: Advanced
fi: Lisätiedot

en: After you press OK, Rhythmbox will wait until you connect to it with winpdb or rpdb2. If you have not set a debugger password in the file %s, it will use the default password ('rhythmbox').
fi: Kun painat OK, Rytmilaatikko odottaa kunnes liität sen winpdb:llä tai rdpb2:lla. Jos sinulla ei ole virheenjäljityksen salasanaa tiedostossa %s, käytetään oletussalasanaa ("rhythmbox").

en: Albu_m sort order:
fi: _Albumijärjestys:

en: Albu_m:
fi: Le_vy:

en: Album
fi: Albumi

en: Album (ideal loudness for all tracks)
fi: Albumi (ihanteellinen voimakkuus kaikille kappaleille)

en: Album Art
fi: Albumin kuvitus

en: Album a_rtist sort order:
fi: Albumin esittäjien jä_rjestys:

en: Album a_rtist:
fi: Albumin esittä_jä:

en: Albums
fi: Albumit

en: Alert Buttons
fi: Varoituspainikkeet

en: Alert Type
fi: Varoitustyyppi

en: All
fi: Kaikki

en: All Files
fi: Kaikki tiedostot

en: All Music
fi: Kaikki musiikki

en: All Tracks
fi: Kaikki kappaleet

en: An error occurred while trying to authorize the download.
    The Magnatune server returned:
    %s
fi: Virhe latauksen valtuutuksessa
    Magnatune-palvelimen vastaus:
    %s

en: An error occurred while trying to download the album.
    The error text is:
    %s
fi: Albumin latausyrityksen yhteydessä tapahtui virhe.
    Virheviesti:
    %s

en: Android devices
fi: Android-laitteet

en: April (04)
fi: huhtikuu (04)

en: Artist
fi: Esittäjä

en: Artist (Album) - Number - Title
fi: Esittäjä (Albumi) - Numero - Kappale

en: Artist - Album
fi: Esittäjä - Albumi

en: Artist - Number - Title
fi: Esittäjä - Numero - Kappale

en: Artist - Title
fi: Esittäjä - Kappale

en: Artist Info
fi: Esittäjän tiedot

en: Artist s_ort order:
fi: Esittäjien lajittelu_järjestys:

en: Artist/Album
fi: Esittäjä/Albumi

en: Artist/Artist - Album
fi: Esittäjä/Esittäjä - Albumi

en: Artist/Artist - Album/Artist (Album) - 01 - Title.ogg
fi: Esittäjä/Esittäjä - Albumi/Esittäjä (Albumi) - 01 - Kappale.ogg

en: Artists
fi: Esittäjät

en: Audio CD Player
fi: Ääni-CD-soitin

en: Audio CD Recorder
fi: Ääni-CD-kirjoitin

en: Audio formats:
fi: Äänimuodot:

en: Audio;Song;MP3;CD;Podcast;MTP;iPod;Playlist;Last.fm;UPnP;DLNA;Radio;
fi: Audio;Song;MP3;CD;Podcast;MTP;iPod;Playlist;Last.fm;UPnP;DLNA;Radio;ääni;kappale;raita;biisi;soittolista;

en: August (08)
fi: elokuu (08)

en: Authentication error
fi: Tunnistautumisvirhe

en: Authentication error. Please try logging in again.
fi: Tunnistautumisvirhe. Yritä kirjautua uudelleen.

en: Author
fi: Tekijä

en: Author:
fi: Kirjoittaja:

en: Available
fi: Käytettävissä

en: Ban
fi: Estä

en: Basic
fi: Perustiedot

en: Bitrate:
fi: Bittinopeus:

en: Browse
fi: Selaa

en: Browse and play sounds from SoundCloud®
fi: Selaa ja toista musiikkia SoundCloudista®

en: Browse this Album
fi: Selaa tätä albumia

en: Browse this Artist
fi: Selaa tätä esittäjää

en: Browse this Genre
fi: Selaa tätä tyyliä

en: Browse various local and Internet media sources
fi: Selaa erilaisia paikallisia ja Internetin medialähteitä

en: Browse...
fi: Selaa...

en: Browser Views
fi: Selainnäkymät

en: Buffering
fi: Puskuroidaan

en: By extension
fi: Päätteen mukaan

en: C_omment
fi: K_ommentti

en: Cancel
fi: Peru

en: Cancel Download
fi: Peru lataus

en: Cannot get free space at %s: %s
fi: Taltion %s vapaata tilaa ei voi selvittää: %s

en: Check for _new episodes:
fi: Etsi _uusia jaksoja:

en: Check if Rhythmbox is already running
fi: Tarkista onko Rytmilaatikko jo käynnissä

en: Choose Library Location
fi: Valitse kirjaston _sijainti

en: Choose lyrics folder...
fi: Valitse sanoitusten kansio...

en: Clear
fi: Tyhjennä

en: Clear Play Queue
fi: Tyhjennä kappalejono

en: Clear the search text
fi: Tyhjennä hakukenttä

en: Clock is not set correctly
fi: Kello ei ole oikeassa ajassa

en: Close
fi: Sulje

en: Comm_ent:
fi: _Kommentti:

en: Comment
fi: Kommentti

en: Composer
fi: Säveltäjä

en: Connect to DAAP share...
fi: Yhdistä DAAP-jakoon...

en: Connecting
fi: Yhdistetään

en: Connecting to music share
fi: Yhdistetään musiikkijakoon

en: Connecting...
fi: Yhdistetään...

en: Connection error. Please try logging in again.
fi: Yhteysvirhe. Yritä kirjautua myöhemmin uudelleen.

en: Constant bit rate
fi: Kiinteä bittinopeus

en: Contents after sync
fi: Sisältö synkronoinnin jälkeen

en: Context Pane
fi: Viitepaneeli

en: Contributors:
fi: Avustajat:

en: Control Rhythmbox from a web browser
fi: Ohjaa Rytmilaatikkoa selaimella

en: Control Rhythmbox using an infrared remote control
fi: Ohjaa Rytmilaatikkoa kaukosäätimellä

en: Control Rhythmbox using key shortcuts
fi: Ohjaa Rytmilaatikkoa näppäinoikoteillä

en: Copy
fi: Kopioi

en: Copy files that are outside the music library
fi: Kopioi musiikkikirjaston ulkopuolella olevat tiedostot

en: Copying tracks to the library
fi: Kopioidaan kappaleita kirjastoon

en: Copyright:
fi: Tekijänoikeudet:

en: Could not connect to shared music
fi: Jaettuun musiikkiin ei saatu yhteyttä

en: Could not create a GStreamer sink element to write to %s
fi: Ei voitu luoda GStreamer-tuottajaelementtiä kohteeseen %s kirjoittamista varten

en: Could not create a temporary file to write to: %s
fi: Ei voitu luoda väliaikaistiedostoa johon kirjoittaa: %s

en: Could not find a GStreamer CD source plugin
fi: GStreamerin CD-lähdeliitännäistä ei löytynyt

en: Could not find this album on MusicBrainz.
fi: Tätä albumia ei löytynyt MusicBrainzista.

en: Could not load the music database:
fi: Musiikkitietokantaa ei voitu ladata:

en: Could not pair with this Remote
fi: Yhteyden muodostus tämän kaukosäätimen kanssa epäonnistui

en: Could not pair with this Remote.
fi: Yhteyden muodostus tämän kaukosäätimen kanssa epäonnistui.

en: Could not read the CD device.
fi: CD-aseman luku epäonnistui.

en: Could not search MusicBrainz for album details.
fi: Albumin tietojen haku MusicBrainzista epäonnistui.

en: Couldn't access %s: %s
fi: Kohdetta %s ei voi avata: %s

en: Couldn't display help
fi: Ohjetta ei voi näyttää

en: Couldn't download album
fi: Albumin lataaminen epäonnistui

en: Couldn't read playlist
fi: Soittolistaa ei voi lukea

en: Couldn't save playlist
fi: Soittolistaa ei voi tallentaa

en: Couldn't start playback
fi: Soiton aloitus epäonnistui

en: Couldn't stop playback
fi: Soiton lopetus epäonnistui

en: Cover art search
fi: Kansikuvahaku

en: Create Audio CD...
fi: Luo ääni-CD...

en: Create Automatic Playlist
fi: Luo automaattinen soittolista

en: Create Station
fi: Radioasema

en: Create a Radio Station
fi: Luo radioasema

en: Create automatically updating playlist where:
fi: Luo automaattisesti päivittyvä soittolista, jossa:

en: Crossfade Duration (Seconds)
fi: Ristiinhäivytyksen kesto (sekuntia)

en: Cu_t
fi: _Leikkaa

en: Current contents
fi: Nykyinen sisältö

en: Current song is not seekable
fi: Tämänhetkisessä kappaleessa ei voi kelata

en: Cut
fi: Leikkaa

en: DAAP Music Sharing
fi: DAAP-musiikkijako

en: D_eselect All
fi: Tyhjennä _kaikki valinnat

en: Da_te added
fi: Lisäys_päivä

en: Database version:
fi: Tietokannan versio:

en: Date
fi: Päiväys

en: Date Added
fi: Lisäyspäivä

en: Date added:
fi: Lisäyspäivä:

en: Date:
fi: Päiväys:

en: December (12)
fi: joulukuu (12)

en: Decrease the playback volume
fi: Vähennä toiston äänenvoimakkuutta

en: Default settings
fi: Oletusasetukset

en: Delete
fi: Poista

en: Delete Podcast Feed
fi: Poista Podcast-virta

en: Delete _Episode Only
fi: Poista pelkkä _jakso

en: Delete _Feed Only
fi: Poista _pelkkä virta

en: Delete the podcast episode and downloaded file?
fi: Poistetaanko podcast-jakso ja ladattu tiedosto?

en: Delete the podcast feed and downloaded files?
fi: Poistetaanko podcast-virta ja siihen liittyvät tiedostot?

en: Description:
fi: Kuvaus:

en: Details
fi: Yksityiskohdat

en: Device _name:
fi: Laitteen _nimi:

en: Device node:
fi: Laitetiedosto:

en: Devices
fi: Laitteet

en: Digital Audio Player
fi: Musiikkisoitin

en: Disable loading of plugins
fi: Estä liitännäisten lataus

en: Disabled
fi: Ei käytössä

en: Disconnect
fi: Katkaise yhteys

en: Do not register the shell
fi: Älä rekisteröi kuorta

en: Do not update the library with file changes
fi: Älä päivitä kirjastoa, kun tiedostot muuttuvat

en: Do you want to initialize your iPod?
fi: Haluatko alustaa iPodisi?

en: Don't present an existing Rhythmbox window
fi: Älä näytä olemassaolevaa Rytmilaatikon ikkunaa

en: Don't save any data permanently (implies --no-registration)
fi: Älä tallenna mitään tietoja pysyvästi (sivuvaikutuksena --no-registration)

en: Don't start a new instance of Rhythmbox
fi: Älä käynnistä uutta Rytmilaatikkoa

en: Don't sync
fi: Älä synkronoi

en: Download
fi: Lataa

en: Download Album
fi: Lataa albumi

en: Download Episode
fi: Nouda jakso

en: Download Error
fi: Latausvirhe

en: Download location:
fi: Noudettujen sijainti:

en: Downloaded
fi: Noudettu

en: Downloading from Magnatune
fi: Ladataan Magnatunesta

en: Downloading podcast
fi: Noudetaan podcastia

en: Drop artwork here
fi: Raahaa kansikuva tähän

en: Duplicate Audio CD...
fi: Kopioi CD-levy...

en: Duration:
fi: Kesto:

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Edit Automatic Playlist
fi: Muokkaa automaattista soittolistaa

en: Eject
fi: Poista asemasta

en: Empty file
fi: Tyhjä tiedosto

en: Empty the play queue before adding new tracks
fi: Tyhjennä soittojono ennen uusien kappaleiden lisäämistä

en: Enable debug output
fi: Ota käyttöön vianetsintätuloste

en: Enable debug output matching a specified string
fi: Ota käyttöön tiettyyn merkkijonoon liittyvä vianetsintätuloste

en: Episodes
fi: Jaksot

en: Error
fi: Virhe

en: Error creating podcast download directory
fi: Virhe luotaessa podcastien noutokansiota

en: Error in podcast
fi: Virhe podcastissa

en: Error message
fi: Virheviesti

en: Error mounting Android device
fi: Android-laitteen liittäminen aiheutti virheen

en: Error transferring track
fi: Virhe siirrettäessä kappaletta

en: Error tuning station: %i - %s
fi: Virhe kanavaa virittäessä: %i - %s

en: Error tuning station: invalid response
fi: Virhe kanavaa virittäessä: virheellinen vastaus

en: Error tuning station: no response
fi: Virhe kanavaa virittäessä: ei vastausta

en: Error tuning station: unexpected response
fi: Virhe kanavaa virittäessä: odottamaton vastaus

en: Error while saving song information
fi: Virhe tallennettaessa kappaleen tietoja

en: Every day
fi: Joka päivä

en: Every hour
fi: Joka tunti

en: Every week
fi: Joka viikko

en: Examining files
fi: Tarkastetaan tiedostoja

en: Example Path:
fi: Esimerkkipolku:

en: Extract
fi: Kopioi

en: FM Radio
fi: FM-radio

en: F_older hierarchy:
fi: Kansio_hierarkia:

en: Failed
fi: Epäonnistui

en: Failed to create %s element; check your GStreamer installation
fi: Elementin %s luonti epäonnistui: tarkista GStreamer-asennuksesi

en: Failed to create GStreamer element; check your installation
fi: Gstreamer-elementin luonti epäonnistui: tarkista asennuksesi

en: Failed to create GStreamer pipeline to play %s
fi: GStreamer-liukuhihnan luonti %s toistamiseksi epäonnistui

en: Failed to create a source element; check your installation
fi: Lähde-elementin luonti epäonnistui: tarkista asennuksesi

en: Failed to create audio output element; check your installation
fi: Ääniulostuloelementin luonti epäonnistui: tarkista asennuksesi

en: Failed to create playbin element; check your GStreamer installation
fi: Elementin playbin luonti epäonnistui: tarkista GStreamer-asennuksesi

en: Failed to create the 'decodebin' element; check your GStreamer installation
fi: Elementin decodebin luonti epäonnistui: tarkista GStreamer-asennuksesi

en: Failed to create the 'giostreamsink' element; check your GStreamer installation
fi: Elementin giostreamsink luonti epäonnistui: tarkista GStreamer-asennuksesi

en: Failed to create the player: %s
fi: Soittimen luonti epäonnistui: %s

en: Failed to link GStreamer pipeline; check your installation
fi: Gstreamer-liukuhihnaa ei voitu linkittää: tarkista asennuksesi

en: Failed to link new stream into GStreamer pipeline
fi: Uutta virtaa ei voitu linkittää gstreamerin liukuhihnaan

en: Failed to open output device
fi: Soittolaitetta ei voitu avata

en: Failed to open output device: %s
fi: Soittolaitetta ei voitu avata: %s

en: Failed to start new stream
fi: Uutta virtaa ei voitu aloittaa

en: February (02)
fi: helmikuu (02)

en: Feed
fi: Virta

en: Feed:
fi: Virta:

en: Fetch album covers from the Internet
fi: Hae albumien kansikuvia Internetistä

en: Fetch more tracks
fi: Hae lisää kappaleita

en: Fetch song lyrics from the Internet
fi: Hae kappaleiden sanoituksia Internetistä

en: File corrupted during write
fi: Tiedosto vaurioitui kirjoitettaessa

en: File name:
fi: Tiedostonimi:

en: File size:
fi: Tiedoston koko:

en: Find out about Magnatune at
fi: Tietoja Magnatunesta osoitteessa

en: Finished downloading podcast
fi: Podcastin nouto päättyi

en: Firmware version:
fi: Laiteohjelmiston versio:

en: Follow Playing Track
fi: Seuraa toistettavaa kappaletta

en: Forget known Remotes
fi: Unohda tunnetut kaukosäätimet

en: Former Maintainers:
fi: Aikaisemmat ylläpitäjät:

en: Frequency of radio station
fi: Radiokanavan taajuus

en: GB
fi: Gt

en: G_enres, artists and albums
fi: T_yylit, esittäjät ja albumit

en: General
fi: Yleiset

en: Genre
fi: Tyyli

en: Genres
fi: Tyylilajit

en: Get an account at
fi: Luo tunnus osoitteessa

en: Grilo media browser
fi: Grilo-mediaselain

en: H_ide
fi: _Piilota

en: Hide all tracks
fi: Piilota kaikki kappaleet

en: Host:port of DAAP share:
fi: DAAP-jaon verkkonimi ja portti:

en: I don't have a Magnatune account
fi: Minulla ei ole Magnatune-tunnusta

en: I have a download account
fi: Minulla on latauksiin oikeuttava tunnus

en: I have a streaming account
fi: Minulla on suoratoistoon oikeuttava tunnus

en: IM Status
fi: Pikaviestintila

en: If you choose to delete the episode and file, they will be permanently lost.  Please note that you can delete the episode but keep the downloaded file by choosing to delete the episode only.
fi: Jos poistat sekä jakson ja tiedoston, hukataan molemmat pysyvästi. Huomaa, että voit poistaa pelkän jakson, mutta säilyttää noudetun tiedoston valitsemalla pelkän jakson poistamisen.

en: If you choose to delete the feed and files, they will be permanently lost.  Please note that you can delete the feed but keep the downloaded files by choosing to delete the feed only.
fi: Jos poistat sekä virran että tiedoston, hukataan molemmat pysyvästi. Huomaa, että voit poistaa virran, mutta säilyttää noudetut tiedostot valitsemalla pelkän virran poistamisen.

en: Image/label border
fi: Kuvan/nimiön reuna

en: Import
fi: Tuo

en: Import %d listed track | Import %d listed tracks
fi[0]: Tuo %d listattu kappale
fi[1]: Tuo %d listattua kappaletta

en: Import %d selected track | Import %d selected tracks
fi[0]: Tuo %d valittu kappale
fi[1]: Tuo %d valittua kappaletta

en: Import Errors
fi: Tuonnin virheet

en: Increase the playback volume
fi: Kasvata toiston äänenvoimakkuutta

en: Inform Zeitgeist about your activity
fi: Ilmoita Zeitgeistille toiminnoista

en: Information
fi: Tiedot

en: Inhibit Power Manager from suspending the machine while playing
fi: Estä virranhallintaa sammuttamasta konetta soitettaessa musiikkia

en: Install Additional Software
fi: Lisäohjelmistojen asentaminen

en: Interactive python console
fi: Vuorovaikutteinen python-konsoli

en: Internet Radio
fi: Internet-radio

en: Invalid URL
fi: Virheellinen URL

en: Invalid property type %s for property %s
fi: Virheellinen ominaisuuden tyyppi %s ominaisuudelle %s

en: Invalid station URL
fi: Virheellinen kanavan URL

en: January (01)
fi: tammikuu (01)

en: July (07)
fi: heinäkuu (07)

en: Jump to next song
fi: Hyppää seuraavaan kappaleeseen

en: Jump to previous song
fi: Hyppää edelliseen kappaleeseen

en: June (06)
fi: kesäkuu (06)

en: L_ocation:
fi: _Sijainti:

en: Language:
fi: Kieli:

en: Last Played
fi: Soitettu viimeksi

en: Last Seen
fi: Viimeksi nähty

en: Last episode:
fi: Viimeisin jakso:

en: Last played:
fi: Viimeksi soitettu:

en: Last submission time:
fi: Viimeisimmän päivityksen aika:

en: Last updated:
fi: Viimeksi päivitetty:

en: Launch web remote control
fi: Käynnistä verkon etäohjaus

en: Learn more about ReplayGain
fi: Lisätietoja ReplayGainista

en: Library
fi: Kirjasto

en: Library Location
fi: Kirjaston _sijainti

en: Library Structure
fi: Kirjaston rakenne

en: Library _name:
fi: Kirjaston _nimi:

en: Library of User:
fi: Käyttäjän kirjasto:

en: Linear
fi: Lineaarinen

en: Linear looping
fi: Lineaarinen silmukka

en: Linear, removing entries once played
fi: Lineaarinen, kappaleet poistetaan kun ne on soitettu

en: Links
fi: Linkit

en: Listened by Group:
fi: Ryhmän kuuntelemaa:

en: Listening port:
fi: Kuunteleva portti:

en: Lo_cation
fi: _Sijainti

en: Load Playlist
fi: Lataa soittolista

en: Loading Magnatune catalog
fi: Ladataan Magnatune-luetteloa

en: Loading biography for %s
fi: Lataa biografiaa paikasta %s

en: Loading lyrics for %s by %s
fi: Ladataan sanoja kappaleelle %s sanoittajalta %s

en: Loading top albums for %s
fi: Ladataan esittäjän %s parhaita albumeita

en: Location
fi: Sijainti

en: Location:
fi: Sijainti:

en: Log in
fi: Kirjaudu sisään

en: Logging in
fi: Kirjaudutaan sisään

en: Logout
fi: Kirjaudu ulos

en: Lossless
fi: Häviötön

en: Love
fi: Ihana

en: Loved Tracks
fi: Pidetyt kappaleet

en: Lyrics
fi: Sanoitukset

en: Lyrics Folder
fi: Sanoitusten kansio

en: Lyrics not found
fi: Sanoituksia ei löytynyt

en: MB
fi: Mt

en: MPEG Version 3.0 URL
fi: MPEG-version 3.0 URL

en: MPRIS D-Bus interface
fi: MPRIS D-Bus -liittymä

en: Magnatune Information
fi: Tietoja Magnatunesta

en: Magnatune Store
fi: Magnatune-verkkokauppa

en: Magnatune is an online record label that is not evil.
fi: Magnatune on verkossa toimiva levykauppa, joka ei ole paha.

en: Magnatune online music store
fi: Magnatune-musiikkikauppa

en: Maintainers:
fi: Ylläpitäjät:

en: Manually
fi: Käsin

en: Manufacturer:
fi: Valmistaja:

en: March (03)
fi: maaliskuu (03)

en: May (05)
fi: toukokuu (05)

en: Media Player
fi: Mediasoitin

en: Media Player Keys
fi: Mediasoittimien näppäimet

en: Media Player Properties
fi: Mediasoittimen ominaisuudet

en: Media player device error
fi: Laitevirhe mediasoittimessa

en: MediaServer2 D-Bus interface
fi: MediaServer2 D-Bus -liitäntä

en: Minutes
fi: minuuttia

en: Missing Files
fi: Puuttuvia tiedostoja

en: Model:
fi: Malli:

en: Mount point:
fi: Liitospiste:

en: Multiple Song Properties
fi: Monen kappaleen ominaisuudet

en: Multiple locations set
fi: Useita sijainteja on asetettu

en: Music
fi: Musiikki

en: Music Player
fi: Musiikkisoitin

en: Music management and playback software for GNOME.
fi: Musiikin hallinta- ja soitto-ohjelma Gnomeen

en: Musicbrainz server error
fi: Musicbrainz-palvelinvirhe

en: My Library
fi: Oma kirjasto

en: My Neighbourhood
fi: Naapuristoni

en: My Recommendations
fi: Suositteluni

en: My Top Rated
fi: Parhaiten arvostellut

en: Neighbourhood of User:
fi: Käyttäjän naapurusto:

en: Never
fi: Ei koskaan

en: New
fi: Uusi

en: New DAAP share
fi: Uusi DAAP-jakoon

en: New Downloads
fi: Uudet lataukset

en: New Episodes
fi: Uudet jaksot

en: New FM Radio Station
fi: Uusi FM-radiokanava

en: New Internet Radio Station
fi: Uusi radiokanava

en: New Playlist
fi: Uusi soittolista

en: New Playlist on %s
fi: Uusi soittolista kohteessa %s

en: New Podcast Feed...
fi: Uusi Podcast-virta...

en: New _Automatic Playlist
fi: Uusi _automaattinen soittolista

en: New playlist
fi: Uusi soittolista

en: New updates available from
fi: Uusia päivityksiä haettavissa lähteestä

en: Next
fi: Seuraava

en: No Stars
fi: Ei tähtiä

en: No artist specified.
fi: Esittäjää ei määritelty.

en: No information available
fi: Tietoja ei ole saatavilla

en: No lyrics found
fi: Sanoituksia ei löytynyt

en: No next song
fi: Ei seuraavaa kappaletta

en: No previous song
fi: Ei edellistä kappaletta

en: No registered source can handle URI %s
fi: Yksikään rekisteröity lähde ei voi käsitellä URIa %s

en: No registered source matches URI %s
fi: Yksikään rekisteröity lähde ei vastaa URIa %s

en: No space left on MTP device
fi: MTP-laitteella ei ole tilaa jäljellä

en: No storage areas found on this device. You may need to unlock it and enable MTP.
fi: Tältä laitteelta ei löytynyt tallennusalueita. Laitteen lukitus tulee mahdollisesti avata ja MTP ottaa käyttöön.

en: Not Downloaded
fi: Ei noudettu

en: Not Playing
fi: Soitto pysäytetty

en: Not currently playing
fi: Soitto on pysäytetty

en: Not enough content to play station
fi: Sisältö ei riitä kanavan toistamiseen

en: Not enough space in %s
fi: Hakemistossa %s ei ole riittävästi tilaa

en: Not found
fi: Ei löytynyt

en: Not playing
fi: Soitto pysäytetty

en: Notification
fi: Ilmoitus

en: Notification popups
fi: Ilmoitusponnahdusikkunat

en: November (11)
fi: marraskuu (11)

en: Now Playing
fi: Soitetaan

en: Now playing: %s %s
fi: Nyt toistetaan: %s %s

en: Number - Title
fi: Numero - Kappale

en: Number. Artist - Title
fi: Numero. Esittäjä - Kappale

en: October (10)
fi: lokakuu (10)

en: On the desktop
fi: Työpöydällä

en: Only showing %d result | Only showing %d results
fi[0]: Näytetään vain %d tulos
fi[1]: Näytetään vain %d tulosta

en: Other
fi: Muut

en: P_arty Mode
fi: _Biletila

en: Password:
fi: Salasana:

en: Path for database file to use
fi: Käytettävän tietokantatiedoston polku

en: Path for playlists file to use
fi: Käytettävän soittolistatiedoston polkunimi

en: Pause
fi: Keskeytä

en: Pause playback
fi: Pysäytä toisto

en: Pause playback if currently playing
fi: Pysäytä toisto, jos ollaan soittamassa

en: Paused
fi: Keskeytetty

en: Play
fi: Toista

en: Play Count
fi: Soittokerrat

en: Play Queue
fi: Kappalejono

en: Play Queue in Side Pane
fi: Kappalejono sivupaneelina

en: Play a specified URI, importing it if necessary
fi: Toista annettu URI, tuoden se tarvittaessa

en: Play and organize your music collection
fi: Soita ja järjestele musiikkikokoelmasi

en: Play count:
fi: Soittokerrat:

en: Playback
fi: Toisto

en: Playback Error
fi: Virhe toistettaessa

en: Playback position not available
fi: Toiston kohtaa ei ole saatavilla

en: Playback volume is %f.
fi: Äänenvoimakkuus on %f.

en: Player Backend
fi: Soittojärjestelmä

en: Playing
fi: Soitetaan

en: Playlist
fi: Soittolista

en: Playlist %s already exists
fi: Soittolista %s on jo olemassa

en: Playlist %s is an automatic playlist
fi: Soittolista %s on automaattinen soittolista

en: Playlist format
fi: Soittolistan muoto

en: Playlist was empty
fi: Soittolista oli tyhjä

en: Playlists
fi: Soittolistat

en: Playlists:
fi: Soittolistat:

en: Please enter the passcode displayed on your device.
fi: Anna laitteellasi näkyvä varmistuskoodi.

en: Plugins
fi: Liitännäiset

en: Podcast Downloads
fi: Podcast-lataukset

en: Podcast Error
fi: Virhe podcastissa

en: Podcasts
fi: Podcastit

en: Podcasts:
fi: Podcastit:

en: Portable Players
fi: Kannettavat soittimet

en: Portable Players - MTP
fi: Kannettavat soittimet - MTP

en: Portable Players - iPod
fi: Kannettavat soittimet - iPod

en: Power Manager
fi: Virranhallinta

en: Pr_operties
fi: O_minaisuudet

en: Preferred audio _format:
fi: Suosittu ääni_muoto:

en: Preferred format
fi: Suosittu muoto

en: Press 'h' for help.
fi: Paina 'h' avataksesi ohjeen.

en: Previous
fi: Edellinen

en: Print formatted details of the song
fi: Näytä muotoillut yksityiskohdat kappaleesta

en: Print the current playback volume
fi: Näytä nykyinen äänenvoimakkuus

en: Print the title and artist of the playing song
fi: Näytä soitettavan kappaleen nimi ja esittäjä

en: Properties
fi: Ominaisuudet

en: Provides an implementation of the MPRIS D-Bus interface specification
fi: MPRIS D-Bus -liittymäkuvauksen toteutus

en: Provides an implementation of the MediaServer2 D-Bus interface specification
fi: MediaServer2 D-Bus -liitäntäkuvauksen toteutus

en: Python Console
fi: Python-konsoli

en: Python Debugger
fi: Python-vianetsintä

en: Python Sample Plugin
fi: Pythonin esimerkkiliitännäinen

en: Python Source
fi: Python-lähdekoodi

en: Quality
fi: Laatu

en: Queued tracks:
fi: Jonoon laitetut kappaleet:

en: Quit Rhythmbox
fi: Lopeta Rytmilaatikko

en: Radio (equal loudness for all tracks)
fi: Radio (sama äänenvoimakkuus kaikille kappaleille)

en: Random by rating
fi: Satunnaisuus arvostelun perusteella

en: Random by time since last play
fi: Satunnaisuus viimeisestä soittokerrasta kuluneen ajan perusteella

en: Random by time since last play and rating
fi: Satunnaisuus viimeisen soiton ja arvostelun perusteella

en: Random with equal weights
fi: Satunnaisuus yhtäsuurilla painoarvoilla

en: Rating
fi: Arvostelu

en: Recently Added
fi: Viimeksi lisätyt

en: Recently Listened Tracks
fi: Äskettäin kuunnellut kappaleet

en: Recently Played
fi: Viimeksi soitetut

en: Recommendations
fi: Suositukset

en: Recommendations for User:
fi: Suosituksia käyttäjälle:

en: Record audio CDs from playlists and duplicate audio CDs
fi: Luo CD-levyjä ja soittolistoista ja kopioi CD-levyjä

en: Reload
fi: Lataa uudestaan

en: Remotes
fi: Kaukosäätimet

en: Remove
fi: Poista

en: Remove from Play Queue
fi: Poista kappalejonosta

en: Remove from Playlist
fi: Poista soittolistalta

en: Removed files:
fi: Poistetut tiedostot:

en: Replace _All
fi: Korvaa k_aikki

en: ReplayGain GStreamer plugins not available
fi: ReplayGainin GStreamer-liitännäisiä ei ole käytettävissä

en: ReplayGain _mode:
fi: Voimakkuudentasauksen _toimintatila:

en: ReplayGain preferences
fi: ReplayGain-ominaisuudet

en: Request failed
fi: Pyyntö epäonnistui

en: Require _password:
fi: Vaadi _salasana:

en: Resume playback if currently paused
fi: Jatka toistoa, jos toisto on pysäytetty

en: Retrieving songs from music share
fi: Haetaan kappaleita musiikkijaosta

en: Rhythmbox
fi: Rytmilaatikko

en: Rhythmbox Music Player
fi: Rytmilaatikko-musiikkisoitin

en: Rhythmbox Preferences
fi: Rytmilaatikon asetukset

en: Rhythmbox Website
fi: Rytmilaatikon verkkosivusto

en: Rhythmbox could not duplicate the disc
fi: Rytmilaatikko ei voinut kopioida CD-levyä

en: Rhythmbox could not record the audio disc
fi: Rytmilaatikko ei voinut kirjoittaa CD-levyä

en: Rhythmbox could not understand the Magnatune catalog, please file a bug.
fi: Rytmilaatikko ei ymmärtänyt Magnatune-luettelon muotoa, lähetä tästä vikailmoitus.

en: Rhythmbox has detected a device that is probably an uninitialized or corrupted iPod. It must be initialized before Rhythmbox can use it, but this will destroy any song metadata already present. If you wish Rhythmbox to initialize the iPod, please fill in the information below. If the device is not an iPod, or you do not wish to initialize it, please click cancel.
fi: Rytmilaatikko on havainnut laitteen, joka on luultavasti alustamaton tai vaurioitunut iPod. Se täytyy alustaa, ennen kuin Rhythmbox voi käyttää sitä, mutta tämä tuhoaa olemassaolevat kappaletiedot. Jos haluat, että rytmilaatikko alustaa tämän iPodin, täytä alla olevan kaavakkeen tiedot. Jos laite ei ole iPod tai et halua alustaa sitä, valitse Peru.

en: Rhythmbox is Free software, based on GTK+ and GStreamer, and is extensible via plugins written in Python or C.
fi: Rytmilaatikko on vapaa ja avoin ohjelmisto, joka pohjautuu GTK+:aan ja Gstreameriin. Rytmilaatikko on ohjelmoitu käyttäen Pythonia ja C:tä. Laajennuksilla on mahdollista lisätä toiminnalisuuksia Rytmilaatikkoon.

en: Rhythmbox is a music management application, designed to work well under the GNOME desktop. In addition to music stored on your computer, it supports network shares, podcasts, radio streams, portable music devices (including phones), and internet music services such as Last.fm and Magnatune.
fi: Rytmilaatikko on sovellus musiikin hallintaan. Se tukee paikallisten tiedostojen lisäksi verkkojakoja, podcasteja, radiosuoratoistoja, kannettavia musiikkilaitteita (mukaan lukien puhelimia) ja internetpalveluita kuten Last.fm ja Magnatune.

en: Rhythmbox is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
fi: Rhythmboxia levitetään siinä toivossa, että se olisi hyödyllinen, 
    mutta ilman mitään takuuta; ilman edes hiljaista takuuta kaupallisesti
    hyväksyttävästä laadusta tai soveltuvuudesta tiettyyn tarkoitukseen. 
    Katso GPL lisenssistä lisää yksityiskohtia.

en: Rhythmbox is free software; you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or
    (at your option) any later version.
fi: Rhythmbox on vapaa ohjelma; sitä on sallittu levittää edelleen
    ja muuttaa GNU yleisen lisenssin (GPL lisenssin) ehtojen mukaan
     sellaisina kuin Free Software Foundation on ne julkaissut; joko
    lisenssin version 2, tai (valinnan mukaan) minkä tahansa myöhemmän
    version mukaisesti.

en: S_kip All
fi: O_hita kaikki

en: S_ubmit Album
fi: _Lähetä albumi

en: Sample Plugin
fi: Esimerkkiliitännäinen

en: Save Playlist
fi: Tallenna soittolista

en: Scanning
fi: Selataan

en: Scanning %s
fi: Selataan %s

en: Search
fi: Haku

en: Search albums
fi: Etsi albumeista

en: Search all fields
fi: Etsi kaikista kentistä

en: Search artists
fi: Etsi esittäjistä

en: Search composers
fi: Etsi säveltäjistä

en: Search engines
fi: Hakukoneet

en: Search for podcasts in the iTunes Store, or enter a podcast feed URL.
    Subscribe to podcasts to download new episodes as they are published.
fi: Etsi podcasteja iTunes Storesta, tai kirjoita podcastin verkko-osoite.
    Tilaa podcast ladataksesi uudet jaksot niiden tullessa julki.

en: Search genres
fi: Etsi tyylilajeista

en: Search podcast episodes
fi: Esti Podcast-jaksoja

en: Search podcast feeds
fi: Etsi Podcast-virtoja

en: Search sets
fi: Etsi soittolistoja

en: Search sets on SoundCloud
fi: Etsi soittolistoja SoundCloudista

en: Search titles
fi: Etsi kappaleista

en: Search tracks
fi: Etsi kappaleita

en: Search tracks on SoundCloud
fi: Etsi kappaleita SoundCloudista

en: Search users
fi: Etsi käyttäjiä

en: Search users on SoundCloud
fi: Etsi käyttäjiä SoundCloudista

en: Search your internet radio stations
fi: Etsi radiokanavista

en: Searching for lyrics...
fi: Etsitään sanoituksia...

en: Seek in current track
fi: Siirry nykyisessä kappaleessa

en: Seeked to %s
fi: Siirrytty kohtaan %s

en: Select Folder For Podcasts
fi: Valitse Podcastien kansio

en: Select _All
fi: Valitse _kaikki

en: Select a location containing music to add to your library:
fi: Valitse kirjastoon lisättävän musiikin sijainti:

en: Select new artwork
fi: Valits uusi kuvitus

en: Select playlist format:
fi: Valitse soittolistan muoto:

en: Select the search type
fi: Valitse hakutyyppi

en: Select tracks to be extracted
fi: Valitse purettavat kappaleet

en: September (09)
fi: syyskuu (09)

en: Serial number:
fi: Sarjanumero:

en: Set the playback volume
fi: Aseta toiston voimakkuus

en: Set the rating of the current song
fi: Aseta soitettavan kappaleen arviointi

en: Share music and play shared music on your local network
fi: Jaa musiikkia ja soita lähiverkossa jaettua musiikkia

en: Shared
fi: Jaettu

en: Sharing
fi: Jakaminen

en: Shoutcast playlist
fi: Shoutcast-soittolista

en: Show %s
fi: Näytä %s

en: Show all tracks
fi: Näytä kaikki kappaleet

en: Show information related to the currently playing artist and song.
fi: Näyttää lisätietoja toistettavasta esittäjästä ja kappaleesta.

en: Show more _details
fi: Näytä _lisätietoja

en: Show the version of the program
fi: Näytä ohjelman versio

en: Shuffle
fi: Satunnaistoisto

en: Shuffle Play Queue
fi: Sekoita jono

en: Side Pane
fi: Sivupaneeli

en: Similar to Artist:
fi: Samankaltainen kuin esittäjä:

en: Song Lyrics
fi: Kappaleen sanoitukset

en: Song Position Slider
fi: Kappaleen sijainnin osoitin

en: Song Properties
fi: Kappaleen ominaisuudet

en: Sorting
fi: Järjestys

en: SoundCloud Sets
fi: SoundCloud-soittolistat

en: SoundCloud Users
fi: SoundCloud-käyttäjät

en: Source to activate
fi: Aktivoitava lähde

en: Source to play from
fi: Lähde josta toistetaan

en: Source to select
fi: Valittava lähde

en: Source:
fi: Lähde:

en: Start interactive mode
fi: Käynnistä vuorovaikutteinen tila

en: Start playback
fi: Aloita soitto

en: Status
fi: Tila

en: Status:
fi: Tila:

en: Stop playback
fi: Lopeta soitto

en: Stores
fi: Kaupat

en: Stream error
fi: Virhe virrassa

en: Submission statistics
fi: Lähetystilastot

en: Submit listening data
fi: Lähetä kuuntelutiedot

en: Submit your listens to ListenBrainz
fi: Lähetä kuuntelutietosi ListenBrainziin

en: Submits song information to Last.fm and plays Last.fm radio streams
fi: Lähettää kappaletietoja last.fm-palveluun ja soittaa last.fm-radiokanavia

en: Subscribe
fi: Tilaa

en: Support for Android 4.0+ devices (via MTP)
fi: Tuki Android 4.0+ -laitteille (MTP:n kautta)

en: Support for Apple iPod devices (show the content, play from device)
fi: Tuki Applen iPodeille (näytä sisältö ja soita laitteelta)

en: Support for FM radio broadcasting services
fi: Tuki FM-radioille

en: Support for MTP devices (show the content, transfer, play from device)
fi: Tuki MTP-laitteille (näytä sisältö, siirrä tietoja ja soita laitteelta)

en: Support for broadcasting services transmitted via the Internet
fi: Tuki Internetin yli levitetyille musiikkipalveluille

en: Support for generic audio player devices (plus PSP and Nokia 770)
fi: Tuki yleisille musiikkisoittimille, PSP:lle ja Nokia N770:lle

en: Support for playing of audio CDs as music source
fi: Tukee Ääni-CD-levyjen soittamista äänilähteenä

en: Sync
fi: Synkronoi

en: Sync Preferences
fi: Synkronointiasetukset

en: Sync Preview
fi: Synkronoinnin esikatselu

en: Sync with the device
fi: Synkronoi laitteen kanssa

en: Syncing tracks to %s
fi: Synkronoidaan kappaleita kohteeseen %s

en: System
fi: Järjestelmä

en: The GStreamer elements required for ReplayGain processing are not available. The missing elements are: %s
fi: ReplayGainin toimintaan vaadittavat GStreamer-osat eivät ole käytettävissä. Puuttuvat osat: %s

en: The URL "%s" has already been added as a radio station. If this is a podcast feed, please remove the radio station.
fi: URL "%s" on jo lisätty radioasemaksi. Jos tämä on Podcast-virta, poista ensin vastaava radioasema.

en: The URL "%s" is not valid, please check it.
fi: URL "%s" ei ole kelvollinen, tarkista sen muotoilu.

en: The URL '%s' does not appear to be a podcast feed. It may be the wrong URL, or the feed may be broken. Would you like Rhythmbox to attempt to use it anyway?
fi: URL "%s" ei näytä olevan podcast-virta. URL voi olla väärin, tai sen sisältö voi olla virheellinen. Haluatko Rytmilaatikon yrittävän käyttää sitä tästä huolimatta?

en: The buttons shown in the alert dialog
fi: Varoitusikkunassa näkyvät painikkeet

en: The database was created by a later version of Rhythmbox.  This version of Rhythmbox cannot read the database.
fi: Musiikkitietokanta on luotu tätä versiota uudemmalla Rytmilaatikon versiolla, eikä sitä voida lukea tällä ohjelmalla.

en: The feed does not contain any downloadable items
fi: Virta ei sisällä mitään noudettavaa

en: The file "%s" already exists. Do you want to replace it?
fi: Tiedosto "%s" on jo olemassa. Haluatko korvata sen?

en: The location you have selected is on the device %s.
fi: Valitsemasi sijainti on laitteella %s.

en: The music share '%s' requires a password to connect
fi: Musiikkijakoon '%s' yhteydenotto vaatii salasanan

en: The playlist file may be in an unknown format or corrupted.
fi: Soittolistatiedosto on tuntemattomassa muodossa tai viallinen.

en: The type of alert
fi: Varoituksen tyyppi

en: There is not enough space on the device to transfer the selected music, playlists and podcasts.
fi: Laitteella ei ole riittävästi tilaa, jotta valittu musiikki, soittolistat ja podcastit voitaisiin siirtää sille.

en: There was a problem adding this podcast: %s.  Please verify the URL: %s
fi: Tapahtui virhe lisättäessä tätä podcastia. %s. Tarkista URL: %s

en: This disc matches multiple albums. Select the correct album.
fi: CD-levy vastaa useita eri albumeita. Valitse oikea albumi.

en: This information is only available to Last.fm users. Ensure the Last.fm plugin is enabled, select Last.fm in the side pane, and log in.
fi: Tämä tieto on tarjolla vain Last.fm-käyttäjille. Varmista, että Last.fm -liitännäinen on käytössä, valitse Last.fm sivupaneelista ja kirjaudu sisään.

en: This station is only available to %s subscribers
fi: Kanava on vain %s-tilaajien käytettävissä

en: This version of Rhythmbox has been banned.
fi: Tämän Rytmilaatikko-version käyttö on estetty.

en: Ti_me
fi: _Aika

en: Time
fi: Aika

en: Title
fi: Kappale

en: Title:
fi: Kappale:

en: To submit your listens to ListenBrainz, enter your ListenBrainz user token below. You can see your user token in your <a href="https://listenbrainz.org/profile/">user profile</a>.
fi: Lähettääksesi tiedot kuuntelemastasi musiikista ListenBrainziin, kirjoita alapuolelle ListenBrainz-käyttäjäpoletti. Löydät käyttäjäpoletin <a href="https://listenbrainz.org/profile/">käyttäjäprofiilistasi</a>.

en: Today %I:%M %p
fi: Tänään %H.%M

en: Toggle play/pause mode
fi: Vaihtele soiton/pysäytyksen tilaa

en: Too many symlinks
fi: Liian monta symbolista linkkiä

en: Top Artists
fi: Suosituimmat esittäjät

en: Top Tracks
fi: Suosituimmat kappaleet

en: Top albums by %s
fi: Esittäjän %s parhaat albumit

en: Track
fi: Kappale

en: Track %u
fi: Kappale %u

en: Track _number
fi: Raidan _numero

en: Track _number:
fi: Kappaleen _numero:

en: Track list not available
fi: Kappalelista ei ole saatavilla

en: Track submission failed too many times
fi: Kappaletietojen lähetys epäonnistui liian monta kertaa

en: Tracks Loved by User:
fi: Käyttäjän tykkäämät kappaleet:

en: Tracks Tagged with:
fi: Kappaleet tunnisteella:

en: Tracks submitted:
fi: Lähetetyt kappaleet:

en: Tracks:
fi: Kappaleet:

en: Transcode lossless files into this format
fi: Muunna häviöttömät tiedostot tähän muotoon

en: Transferring tracks to %s
fi: Siirretään kappaleita kohteeseen %s.

en: Type:
fi: Tyyppi:

en: URI to play
fi: Toistettava URI

en: URL already added
fi: URL on jo lisätty

en: URL of internet radio station:
fi: Internetradiokanavan URL:

en: Unable to build an audio track list
fi: Kappalelistaa ei voi luoda

en: Unable to change station URI to %s, as that station already exists
fi: Aseman URIksi ei voitu asettaa %s, koska tämä asema on jo olemassa

en: Unable to change station property
fi: Aseman ominaisuutta ei voi muuttaa

en: Unable to check file type: %s
fi: Tiedostotyyppiä ei voitu tarkistaa: %s

en: Unable to connect to Musicbrainz server
fi: Musicbrainz-palvelimeen ei saada yhteyttä

en: Unable to copy file from MTP device: %s
fi: Tiedostoa ei voitu kopioida MTP-laitteelta: %s

en: Unable to create audio CD project
fi: CD-levyprojektia ei voi luoda

en: Unable to create the download directory for %s: %s
fi: Noutokansiota kohteelle %s ei voitu luoda: %s

en: Unable to eject
fi: Ei voi poistaa asemasta

en: Unable to initialize new iPod
fi: Uutta iPodia ei voitu alustaa

en: Unable to load catalog
fi: Luetteloa ei voitu ladata

en: Unable to load the feed. Check your network connection.
fi: Virran lataus epäonnistui. Tarkista verkkoyhteytesi tila.

en: Unable to open temporary file: %s
fi: Tilapäistiedostoa ei voitu avata: %s

en: Unable to open the %s %s device
fi: Laitteen %s %s avaus ei onnistunut

en: Unable to parse the feed contents
fi: Virran sisältöä ei voi tulkita

en: Unable to retrieve album information:
fi: Albumitietojen nouto ei onnistunut:

en: Unable to retrieve artist information:
fi: Esittäjätietojen nouto ei onnistunut:

en: Unable to search for podcasts. Check your network connection.
fi: Podcastien haku epäonnistui. Tarkista verkkoyhteytesi tila.

en: Unable to send file to MTP device: %s
fi: Tiedoston lähetys MTP-laitteeseen epäonnistui: %s

en: Unable to transfer tracks
fi: Kappaleita ei voitu siirtää

en: Unable to unmount
fi: Taltion irrotus ei onnistunut

en: Unable to write audio project
fi: CD-levyprojektia ei voi kirjoittaa

en: Unable to write audio project file %s: %s
fi: CD-levyprojektitiedostoa %s ei voi kirjoittaa: %s

en: Unable to write tags to this file as it contains multiple streams
fi: Tunnisteiden kirjoittaminen tähän tiedostoon ei onnistu, koska se sisältää useita virtoja

en: Unable to write tags to this file as it is not encoded in a supported format
fi: Tunnisteiden kirjoittaminen tähän tiedostoon ei onnistu, koska se ei ole koodattu tuetussa muodossa

en: Unexpected end of stream!
fi: Äänivirta loppui yllättäen kesken.

en: Unexpected file type: %s
fi: Odottamaton tiedostotyyppi: %s

en: Unknown
fi: Tuntematon

en: Unknown file name
fi: Tuntematon tiedostonimi

en: Unknown location
fi: Tuntematon sijainti

en: Unknown playback state: %s
fi: Tuntematon toiston tila: %s

en: Unknown playlist: %s
fi: Tuntematon soittolista: %s

en: Unknown property %s
fi: Tuntematon ominaisuus %s

en: Unknown song URI: %s
fi: Tuntematon kappaleen URI: %s

en: Unnamed playlist
fi: Nimetön soittolista

en: Unsupported file extension given.
fi: Annettu tiedostopääte ei ole tuettu.

en: Untitled Playlist
fi: Nimeämätön soittolista

en: Update
fi: Päivitä

en: Update All Feeds
fi: Päivitä kaikki virrat

en: Update Podcast Feed
fi: Päivitä Podcast-virta

en: Updates IM status according to the current song (works with Empathy and Pidgin)
fi: Päivittää pikaviestimen tilan soitettavan kappaleen tiedoilla (toimii Empathy- ja Pidgin-sovellusten kanssa)

en: Use ReplayGain to provide a consistent playback volume
fi: Käytä ReplayGainia saavuttaaksesi yhtenäisen äänenvoimakkuuden eri kappaleiden välillä

en: User token:
fi: Käyttäjäpoletti:

en: Username:
fi: Käyttäjätunnus:

en: V - Increase volume
fi: V - Kasvata äänenvoimakkuutta

en: Vala Sample Plugin
fi: Vala-esimerkkiliitännäinen

en: Variable bit rate
fi: Vaihteleva bittinopeus

en: View '%(container)s' on SoundCloud
fi: Näytä '%(container)s' SoundCloudissa

en: View '%(title)s' on SoundCloud
fi: Näytä '%(title)s' SoundCloudissa

en: View All
fi: Näytä kaikki

en: View your profile
fi: Näytä profiilini

en: Visible Columns
fi: Näkyvät sarakkeet

en: Volume is now %.02f
fi: Äänenvoimakkuus on nyt %.02f

en: Volume usage
fi: Tallennustilan käyttö

en: W_ith faster tempo tracks first
fi: Nopean tahdin kappaleet _ensimmäisenä

en: W_ith longer tracks first
fi: Pidemmän kappaleet _ensimmäisenä

en: W_ith more highly rated tracks first
fi: Korkeammalla arvostellut raidat _ensimmäisenä

en: W_ith more often played songs first
fi: Useammin soitetut kappaleet _ensimmäisenä

en: W_ith more recently added tracks first
fi: Viimeksi lisätyt kappaleet _ensimmäisenä

en: W_ith more recently played tracks first
fi: Viimeksi soitetut kappaleet _ensimmäisenä

en: W_ith newer tracks first
fi: U_udemmat kappaleet ensin

en: Waiting
fi: Odotetaan

en: Waiting for authentication...
fi: Odotetaan tunnistautumista...

en: Web remote control
fi: Verkon etäohjaus

en: Web remote control preferences
fi: Verkon etäohjauksen asetukset

en: Which Audioscrobbler services do you wish to use?
fi: Mitä Audioscrobbler-palvelua haluat käyttää?

en: Width of border around the label and image in the alert dialog
fi: Kuvaa ja nimiötä ympäröivän reunan leveys varoitusikkunassa

en: XML Shareable Playlist Format
fi: XML-jaettava soittolistamuoto

en: Year
fi: Vuosi

en: Yesterday %I:%M %p
fi: Eilen %H.%M

en: You are not currently logged in.
fi: Et ole sisäänkirjautuneena.

en: You can access the main window through the 'shell' variable :
fi: Pääset käsiksi pääikkunaan \"shell\"-muuttujan kautta :

en: You can find more information at
fi: Lisätietoja osoitteessa

en: You can improve the MusicBrainz database by adding this album.
fi: Voit parantaa MusicBrainz-tietokantaa lisäämällä tämän albumin.

en: You can now control Rhythmbox through your Remote
fi: Voit nyt hallita Rytmilaatikkoa kaukosäädintä käyttäen

en: You have not selected any music, playlists, or podcasts to transfer to this device.
fi: Et ole valinnut musiikkia, soittolistoja tai podcasteja siirrettäväksi tälle laitteelle.

en: You must have a library location set to download an album.
fi: Kirjaston sijainti täytyy olla asetettu, jotta voit ladata albumin.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with Rhythmbox; if not, write to the Free Software Foundation, Inc.,
    51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301  USA
fi: Tämän ohjelman mukana pitäisi tulla kopio GPL-lisenssistä; jos näin
    ei ole, kirjoita osoitteeseen Free Software Foundation Inc., 51 Franklin St,
    Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.

en: [%te of %td]
fi: [%te/%td]

en: _About Rhythmbox
fi: _Tietoja - Rytmilaatikko

en: _Add
fi: _Lisää

en: _Apply compression to prevent clipping
fi: _Lisää vaimennusta äänisignaalin leikkautumisen estämiseksi

en: _Artist
fi: _Esittäjä

en: _Artist sort order:
fi: _Esittäjäjärjestys:

en: _Artist:
fi: _Esittäjä:

en: _Artists and albums
fi: _Esittäjät ja albumit

en: _Back
fi: _Takaisin

en: _Browse
fi: _Selain

en: _Browse...
fi: _Selaa...

en: _Cancel
fi: _Peru

en: _Cancel the transfer
fi: _Peru tiedonsiirto

en: _Check for New Devices
fi: _Tarkista uusien laitteiden varalta

en: _Close
fi: _Sulje

en: _Composer
fi: _Säveltäjä

en: _Composer sort order:
fi: _Säveltäjäjärjestys:

en: _Composer:
fi: _Säveltäjä:

en: _Copy
fi: _Kopioi

en: _Crossfade between tracks
fi: _Ristiinhäivytys kappaleiden välillä

en: _Delete Episode And File
fi: Poista jakso ja _tiedosto

en: _Delete Feed And Files
fi: Poista virta ja tiedostot

en: _Disc number:
fi: _Levynumero:

en: _Disc:
fi: _Levy:

en: _Download location:
fi: _Noudettujen sijainti:

en: _Edit
fi: _Muokkaa

en: _Edit...
fi: _Muokkaa...

en: _Fetch
fi: _Nouda

en: _File name:
fi: _Tiedostonimi:

en: _Forward
fi: _Seuraava

en: _Genre
fi: _Tyyli

en: _Genre:
fi: _Tyyli:

en: _Genres and artists
fi: _Tyylit ja esittäjät

en: _Help
fi: O_hje

en: _In decreasing order
fi: Laskevassa järjestyksessä

en: _In reverse alphabetical order
fi: _Käänteisessä aakkosjärjestyksessä

en: _Initialize
fi: _Alusta

en: _Install
fi: _Asenna

en: _Install additional software required to use this format
fi: _Asenna tämän muodon käyttämiseen tarvittavat lisäohjelmistot

en: _Last played
fi: _Soitettu viimeksi

en: _Limit to:
fi: _Rajaa tilaan:

en: _Load from File
fi: _Lataa tiedostosta

en: _Look for touch Remotes
fi: _Etsi kosketuskaukosäätimiä

en: _Model:
fi: _Malli:

en: _Move to Trash
fi: Siirrä _roskakoriin

en: _Music files are placed in:
fi: _Musiikkitiedostot tallennetaan kansioon:

en: _Name:
fi: _Nimi:

en: _New
fi: _Uusi

en: _New Playlist
fi: _Uusi soittolista

en: _No
fi: _Ei

en: _Open
fi: _Avaa

en: _Paste
fi: L_iitä

en: _Play count
fi: _Soittokerrat

en: _Pre-amp:
fi: _Esivahvistus:

en: _Preferences
fi: _Asetukset

en: _Preferred format:
fi: _Suosittu muoto:

en: _Properties
fi: _Ominaisuudet

en: _Quality
fi: _Laatu

en: _Queue All Tracks
fi: _Lisää kaikki kappaleen jonoon

en: _Rating
fi: _Arvostelu

en: _Rating:
fi: _Arvostelu:

en: _Remove
fi: _Poista

en: _Rename
fi: Nimeä _uudestaan

en: _Replace
fi: _Korvaa

en: _Retry
fi: _Yritä uudelleen

en: _Save
fi: _Tallenna

en: _Save to File...
fi: _Tallenna tiedostoon...

en: _Search again
fi: Etsi _uudestaan

en: _Search:
fi: _Hae:

en: _Select
fi: _Valitse

en: _Share my music
fi: _Jaa omat musiikit

en: _Shuffle Playlist
fi: _Sekoita soittolista

en: _Skip
fi: _Ohita

en: _Skip these files
fi: _Ohita nämä tiedostot

en: _Title:
fi: _Kappale:

en: _Tools
fi: _Työkalut

en: _Track count:
fi: Ka_ppaleiden määrä:

en: _View
fi: _Näytä

en: _View on %s
fi: _Näytä palvelussa %s

en: _Watch my library for new files
fi: Tarkkaile kirjastoa uusien tiedostojen varalta

en: _When sorted by:
fi: _Kun järjestetty kentän mukaan:

en: _Year
fi: _Vuosi

en: _Year:
fi: _Vuosi:

en: _Yes
fi: _Kyllä

en: after
fi: jälkeen

en: at least
fi: vähintään

en: at most
fi: enintään

en: before
fi: ennen

en: by
fi: -

en: by <i>%s</i>
fi: <i>%s</i>

en: contains
fi: sisältää

en: days
fi: päivää

en: does not contain
fi: ei sisällä

en: ends with
fi: päättyy arvoon

en: equals
fi: on sama kuin

en: from
fi: -

en: from <i>%s</i>
fi: - <i>%s</i>

en: h/? - Help
fi: h/? - Ohje

en: hours
fi: tuntia

en: iPod _name:
fi: iPodin _nimi:

en: iPod detected
fi: iPod havaittu

en: in
fi: aikana

en: in the last
fi: viimeisimpinä

en: invalid unicode in error message
fi: virheellistä unicodea virheviestissä

en: minutes
fi: minuuttia

en: n - Next track
fi: n - Seuraava kappale

en: not equal to
fi: ei yhtä suuri kuin

en: not in
fi: ei sisälly

en: not in the last
fi: ei viimeisimpinä

en: of
fi: /

en: p - Previous track
fi: p - Edellinen kappale

en: q - Quit
fi: q - Lopeta

[ctx: query-criteria]
en: Album
fi: Albumi

[ctx: query-criteria]
en: Album Artist
fi: Albumin esittäjä

[ctx: query-criteria]
en: Artist
fi: Esittäjä

[ctx: query-criteria]
en: Beats Per Minute
fi: Iskuja minuutissa

[ctx: query-criteria]
en: Bitrate
fi: Bittinopeus

[ctx: query-criteria]
en: Comment
fi: Kommentti

[ctx: query-criteria]
en: Composer
fi: Säveltäjä

[ctx: query-criteria]
en: Disc Number
fi: Levynumero

[ctx: query-criteria]
en: Duration
fi: Kesto

[ctx: query-criteria]
en: Genre
fi: Tyylilaji

[ctx: query-criteria]
en: Path
fi: Polku

[ctx: query-criteria]
en: Play Count
fi: Soittokerrat

[ctx: query-criteria]
en: Rating
fi: Arvostelu

[ctx: query-criteria]
en: Time Added to Library
fi: Kirjastoon lisäyksen ajankohta

[ctx: query-criteria]
en: Time of Last Play
fi: Viimeisin soittokerta

[ctx: query-criteria]
en: Title
fi: Nimi

[ctx: query-criteria]
en: Track Number
fi: Kappalenumero

[ctx: query-criteria]
en: Year
fi: Vuosi

[ctx: query-sort]
en: Album
fi: Albumi

[ctx: query-sort]
en: Album Artist
fi: Albumin esittäjä

[ctx: query-sort]
en: Artist
fi: Esittäjä

[ctx: query-sort]
en: Beats Per Minute
fi: Iskuja minuutissa

[ctx: query-sort]
en: Comment
fi: Kommentti

[ctx: query-sort]
en: Composer
fi: Säveltäjä

[ctx: query-sort]
en: Date Added
fi: Lisäyspäivä

[ctx: query-sort]
en: Duration
fi: Kesto

[ctx: query-sort]
en: Genre
fi: Tyylilaji

[ctx: query-sort]
en: Last Played
fi: Edellinen soittokerta

[ctx: query-sort]
en: Play Count
fi: Soittokerrat

[ctx: query-sort]
en: Rating
fi: Arvostelu

[ctx: query-sort]
en: Title
fi: Kappalenimi

[ctx: query-sort]
en: Track Number
fi: Kappalenumero

[ctx: query-sort]
en: Year
fi: Vuosi

en: s - Show playing track details
fi: s - Näytä toistettavan kappaleen tiedot

en: seconds
fi: sekuntia

en: songs
fi: kappaletta

en: space - Play/pause
fi: välilyönti - Toista/keskeytä

en: starts with
fi: alkaa arvosta

en: v - Decrease volume
fi: v - Vähennä äänenvoimakkuutta

en: weeks
fi: viikkoa

en: ♫ Listening to music... ♫
fi: ♫ Kuunnellaan musiikkia... ♫
