totem - en to fi translation catalogue (355 entries)

en: %0.2f frame per second | %0.2f frames per second
fi[0]: %0.2f kuva sekunnissa
fi[1]: %0.2f kuvaa sekunnissa

en: %0.3f frame per second | %0.3f frames per second
fi[0]: %0.3f kuva sekunnissa
fi[1]: %0.3f kuvaa sekunnissa

en: %d hour | %d hours
fi[0]: %d tunti
fi[1]: %d tuntia

en: %d minute | %d minutes
fi[0]: %d minuutti
fi[1]: %d minuuttia

en: %d second | %d seconds
fi[0]: %d sekunti
fi[1]: %d sekuntia

en: %d selected | %d selected
fi[0]: %d valittu
fi[1]: %d valittu

en: %s (Season %d Episode %d)
fi: %s (Kausi %d Jakso %d)

en: %s is required to play the file, but is not installed. | %s are required to play the file, but are not installed.
fi[0]: %s vaaditaan tiedoston toistamista varten, mutta sitä ei ole asennettu.
fi[1]: %s vaaditaan tiedoston toistamista varten, mutta niitä ei ole asennettu.

en: 0 Channels
fi: 0 kanavaa

en: 0 seconds
fi: 0 sekuntia

en: 4-channel
fi: 4-kanava

en: 4.1-channel
fi: 4.1-kanava

en: 5.0-channel
fi: 5.0-kanava

en: 5.1-channel
fi: 5.1-kanava

en: A list of the names of the plugins which are currently active (loaded and running).
fi: Luettelo niiden liitännäisten nimistä, jotka ovat tällä hetkellä aktiivisia (ladattu ja suorituksessa).

en: A password to protect the rpdb2 server for debugging Totem from unauthorized remote access. If this is empty, a default of “totem” will be used.
fi: Salasana suojaamaan rpdb2-palvelinta Totemin vianselvityksessä luvattomalta etäkäytöltä. Jos tämä on tyhjä, oletusta ”totem” käytetään.

en: AC3 Passthrough
fi: AC3-läpivienti

en: A_udio Menu
fi: _Äänivalikko

en: Active plugins list
fi: Aktiivisten liitännäisten luettelo

en: Add Videos
fi: Lisää videoita

en: Add Web Video
fi: Lisää verkkovideo

en: Add _Local Video…
fi: Lisää _paikallinen video…

en: Add _Web Video…
fi: Lisää _verkkovideo…

en: Add to Favourites
fi: Lisää suosikkeihin

en: Adds files that have been played to recent files
fi: Lisää toistettuja tiedostoja viimeisimpien tiedostojen valikkoon

en: Adds movie properties menu item
fi: Lisää elokuvan ominaisuudet -valikkokohdan

en: After you press OK, Videos will wait until you connect to it with winpdb or rpdb2. If you have not set a debugger password in DConf, it will use the default password (“totem”).
fi: Kun painat OK, Videot odottaa kunnes otat siihen yhteyttä winpdb:llä tai rpdb2:lla. Jos sinulla ei ole vianselvityssalasanaa asetettuna DConfissa, käytetään oletussalasanaa ”totem”.

[ctx: Album]
en: Unknown
fi: Tuntematon

en: Album:
fi: Levy:

en: All files
fi: Kaikki tiedostot

en: Allows screenshots and galleries to be taken of videos
fi: Mahdollistaa kuvakaappausten oton videoista

en: Allows videos to be rotated if they are in the wrong orientation
fi: Mahdollistaa videoiden kääntämisen, jos ne ovat väärässä asennossa

en: Amount of data to buffer for network streams before starting to display the stream (in seconds).
fi: Puskuroitavan tiedon määrä verkkovirroille ennen kuin virtauksen toisto alkaa (sekunteina).

en: An audio or video stream is not handled due to missing codecs. You might need to install additional plugins to be able to play some types of movies
fi: Puuttuvat koodekit estävät ääni- tai videosuoratoiston käsittelyn. Liitännäisten asennus saattaa olla tarpeen, jotta tietynlaisten mediatiedostojen toisto on mahdollista

en: An error occurred
fi: Tapahtui virhe

en: Apple Trailers
fi: Applen trailerit

en: Arabic
fi: Arabia

en: Armenian
fi: Armenia

[ctx: Artist]
en: Unknown
fi: Tuntematon

en: Artist:
fi: Esittäjä:

[ctx: Aspect ratio]
en: 16∶9 (Widescreen)
fi: 16∶9 (Laajakuva)

[ctx: Aspect ratio]
en: Auto
fi: Automaattinen

[ctx: Aspect ratio]
en: Square
fi: Neliö

en: Audio
fi: Ääni

en: Audio Output
fi: Ääniulostulo

en: Audio Track
fi: Ääniraita

[ctx: Audio bit rate]
en: N/A
fi: -

[ctx: Audio codec]
en: N/A
fi: -

en: Authentication is required to access this file or stream.
fi: Pääsy tähän tiedostoon tai suoratoistovirtaan vaatii tunnistautumisen.

en: Autoload Subtitles
fi: Lataa tekstitykset automaattisesti

en: Autoloads text subtitles
fi: Lataa teksitykset automaattisesti

en: Back
fi: Takaisin

en: Baltic
fi: Balttilainen

en: Bitrate:
fi: Bittinopeus:

en: Brazilian Portuguese
fi: Brasilian portugali

en: Browse Error
fi: Selausvirhe

en: Calculate the number of screenshots
fi: Laske kuvakaappausten lukumäärä

en: Cancel
fi: Peru

en: Can’t enqueue and replace at the same time
fi: Ei voida lisätä jonon perään ja korvata samaan aikaan

en: Celtic
fi: Keltti

en: Central European
fi: Keski-Eurooppalainen

en: Channels
fi: Kanavat

en: Channels:
fi: Kanavat:

en: Chinese Simplified
fi: Kiina, yksinkertaistettu

en: Chinese Traditional
fi: Kiina, perinteinen

en: Click on items to select them
fi: Napsauta kohteita valitaksesi ne

en: Co_ntrast:
fi: Ko_ntrasti:

en: Codec:
fi: Koodekki:

en: Color Balance
fi: Väritasapaino

en: Comment:
fi: Kommentti:

en: Configure Plugins
fi: Liitännäisten asetukset

en: Container:
fi: Säiliö:

en: Could not contact the OpenSubtitles website
fi: OpenSubtitles-verkkosivustoon ei voi yhdistää

en: Could not contact the OpenSubtitles website.
fi: OpenSubtitles-verkkosivustoon ei voi yhdistää.

en: Could not initialise OpenGL support
fi: OpenGL-tukea ei voitu alustaa

en: Create Screenshot _Gallery…
fi: Luo kuvakaappaus_galleria…

en: Creating Gallery…
fi: Luodaan galleriaa…

en: Croatian
fi: Kroatia

en: Current Locale
fi: Nykyiset maa-asetukset

en: Cyrillic
fi: Kyrillinen

en: Cyrillic/Russian
fi: Kyrillinen, Venäjä

en: Cyrillic/Ukrainian
fi: Kyrillinen, Ukraina

en: Deactivates the screen saver when a movie is playing
fi: Estää näytönsäästäjän käynnistymisen, kun elokuvaa toistetaan

en: Default location for the “Open…” dialogs
fi: Oletussijainti “Avaa…”-ikkunoille

en: Default location for the “Open…” dialogs. Default is the current directory.
fi: Oletussijainti “Avaa…”-valintaikkunassa. Oletus on nykyinen kansio.

en: Default location for the “Take Screenshot” dialogs
fi: Oletussijainti “Ota kuvakaappaus”-ikkunoille

en: Default location for the “Take Screenshot” dialogs. Default is the Screenshots directory.
fi: Oletussijainti “Ota kuvakaappaus”-ikkunalle. Oletus on Kuvakaappaukset-kansio.

en: Delete
fi: Poista

[ctx: Dimensions]
en: N/A
fi: -

en: Dimensions:
fi: Mitat:

en: Directories to show
fi: Näytettävät kansiot

en: Directories to show in the browse interface, none by default
fi: Selauskäyttöliittymässä näytettävät kansiot, oletuksena ei mitään

en: Disable _deinterlacing of interlaced videos
fi: Poista lomitettujen videoiden lomituksen poisto käytöstä

en: Disable hardware decoders
fi: Poista laitteistodekooderit käytöstä

en: Disable hardware decoders and use only software decoders. For debugging purposes only.
fi: Poista laitteistodekooderit käytöstä ja käytä vain ohjelmistopohjaisia dekoodereita. Vain vianjäljitystarkoituksiin.

en: Display
fi: Näyttö

en: Download Movie Subtitles
fi: Lataa elokuvan tekstityksiä

en: Downloading the subtitles…
fi: Ladataan tekstityksiä…

en: Duration
fi: Kesto

en: Duration:
fi: Kesto:

en: Encoding character set for subtitle.
fi: Merkistöenkoodaus tekstitykselle.

en: Enqueue
fi: Lisää jonoon

en: Enter the _address of the file you would like to open:
fi: Syötä avattavan tiedoston _sijainti:

en: External Subtitles
fi: Erillinen tekstitys

en: Filename
fi: Tiedostonimi

en: Format
fi: Muoto

[ctx: Frame rate]
en: N/A
fi: -

en: Framerate:
fi: Ruutunopeus:

en: Gallery-%s-%d.jpg
fi: Galleria-%s-%d.jpg

en: General
fi: Yleistä

en: Georgian
fi: Georgia

en: Greek
fi: Kreikka

en: Gurmukhi
fi: Grumukhi

en: Hebrew
fi: Heprea

en: Hebrew Visual
fi: Heprea näkyvä

en: Icelandic
fi: Islanti

en: Instant Messenger Status
fi: Pikaviestimen tila

en: Interactive Python console
fi: Vuorovaikutteinen python-konsoli

en: Japanese
fi: Japani

en: Korean
fi: Korea

[ctx: Language]
en: Auto
fi: Automaattinen

en: Languages
fi: Kielet

en: Local
fi: Paikallinen

en: Look for subtitles for the currently playing movie
fi: Etsi tekstityksiä parhaillaan toistettavalle elokuvalle

en: MPRIS D-Bus Interface
fi: MPRIS D-Bus -liitäntä

en: Make Available Offline
fi: Tee käytettäväksi yhteydettömässä tilassa

[ctx: Media container]
en: Unknown
fi: Tuntematon

en: Media contains no supported video streams.
fi: Media ei sisällä tuettuja videomuotoja.

en: Movie
fi: Elokuva

en: Movie Properties
fi: Elokuvan ominaisuudet

en: Movies to play
fi: Näytettävät elokuvat

en: Mute sound
fi: Vaimenna ääni

en: Network buffering threshold
fi: Verkkopuskuroinnin kynnys

en: Next
fi: Seuraava

en: Next Chapter/Movie
fi: Seuraava kappale/elokuva

en: No reason.
fi: Ei syytä.

en: No results found.
fi: Ei tuloksia.

en: None
fi: Ei mikään

en: Nordic
fi: Pohjoismaat

en: Number of screenshots:
fi: Kuvakaappausten lukumäärä:

en: Open Containing Folder
fi: Avaa sisältävä kansio

en: Open directory
fi: Avaa kansio

en: Open the directory of the currently playing movie
fi: Avaa parhaillaan toistettavan elokuvan kansio

en: Pango font description for subtitle rendering.
fi: Pango-fonttikuvaus tekstityksen piirtoon.

en: Password requested for RTSP server
fi: RTSP-palvelin pyytää salasanaa

en: Pause
fi: Tauko

en: Persian
fi: Persia

en: Play
fi: Toista

en: Play / Pause
fi: Toista / keskeytä

en: Play movies
fi: Toista elokuvia

en: Play/Pause
fi: Toista/pidä tauko

en: Playing a movie
fi: Toistetaan elokuvaa

en: Plugins
fi: Liitännäiset

en: Plugins…
fi: Liitännäiset…

en: Prefere_nces
fi: _Asetukset

en: Preferences
fi: Asetukset

en: Previous
fi: Edellinen

en: Previous Chapter/Movie
fi: Edellinen kappale/elokuva

en: Properties
fi: Ominaisuudet

en: Provides the variable rate menu item
fi: Tarjoaa vaihtelevan nopeuden valikkotietueen

en: Provides the “Skip to” dialog
fi: Tarjoaa “Siirry kohtaan”-ikkunan

en: Python Console
fi: Python-konsoli

en: Python Debugger
fi: Python-vianetsintä

en: Quit
fi: Lopeta

en: Rating
fi: Arvostelu

en: Recent files
fi: Viimeisimmät tiedostot

en: Repeat mode
fi: Kertaustila

en: Replace
fi: Korvaa

en: Reset to _Defaults
fi: Palauta _oletusasetukset

en: Resolution
fi: Tarkkuus

en: Results for “%s”
fi: Tulokset haulle “%s”

en: Romanian
fi: Romania

en: Rotate ↶
fi: Kierrä ↶

en: Rotation Plugin
fi: Kiertoliitännäinen

en: SSL/TLS support is missing. Check your installation.
fi: SSL-/TLS-tuki puuttuu. Tarkista ohjelman asennus.

[ctx: Sample rate]
en: N/A
fi: -

en: Sample rate:
fi: Näytetaajuus:

en: Sat_uration:
fi: _Kylläisyys:

en: Save Copy
fi: Tallenna kopio

en: Save Gallery
fi: Tallenna galleria

en: Save a copy of the currently playing movie
fi: Tallenna kopio parhaillaan toistettavasta elokuvasta

en: Saving gallery as “%s”
fi: Tallennetaan galleria nimellä “%s”

en: Screen Saver
fi: Näytönsäästäjä

en: Screenshot
fi: Kuvakaappaus

en: Screenshot from %s - %d.png
fi: Kuvakaappaus-%s-%d.png

en: Screenshot from %s.png
fi: Kuvakaappaus-%s.png

en: Screenshot width (in pixels):
fi: Kuvakaappauksen leveys (pikseleissä):

en: Screenshots
fi: Kuvakaappaukset

en: Search
fi: Etsi

en: Search Error
fi: Hakuvirhe

en: Searching for subtitles…
fi: Etsitään tekstityksiä…

en: Searching subtitles…
fi: Etsitään tekstityksiä…

en: Season %d Episode %d
fi: Kausi %d Jakso %d

en: Seek
fi: Siirry

en: Seek Backwards
fi: Kelaa taaksepäin

en: Seek Forwards
fi: Kelaa eteenpäin

en: Select
fi: Valitse

en: Select All
fi: Valitse kaikki

en: Select None
fi: Älä valitse mitään

en: Select Subtitle Font
fi: Valitse tekstityksen fontti

en: Select Text Subtitles
fi: Valitse tekstitys

en: Send notifications of currently-playing videos and allow remote control using MPRIS.
fi: Lähetä ilmoituksia parhaillaan toistettavasta videosta ja salli etäkäyttö MPRIS:n kautta.

en: Set your Instant Messenger status to away when a movie is playing
fi: Aseta pikaviestimen tila poissaolevaksi näytettäessä elokuvaa

en: Sets the user agent for the Apple Trailers site
fi: Asettaa user agent -tunnisteen Applen trailerisivustoa varten

en: Sets the user agent for the Vimeo site
fi: Asettaa user agent -tunnisteen Vimeo-sivustoa varten

en: Show version information and exit
fi: Näytä versiotiedot ja poistu

en: Shuffle
fi: Satunnaistoisto

en: Skip To
fi: Siirry kohtaan

[ctx: Skip To label length]
en: 7
fi: 8

en: Some necessary plug-ins are missing. Make sure that the program is correctly installed.
fi: Jotkin tarpeelliset liitännäiset puuttuvat. Varmista, että ohjelma on asennettu oikein.

en: South European
fi: Etelä-Eurooppa

en: Speed
fi: Nopeus

en: Speed: %s
fi: Nopeus: %s

[ctx: Stream bit rate]
en: N/A
fi: -

en: Subtitle
fi: Tekstitys

en: Subtitle Downloader
fi: Tekstitysten latain

en: Subtitle _language:
fi: Tekstityksen kie_li:

en: Subtitle encoding
fi: Tekstityksen merkistökoodaus

en: Subtitle files
fi: Tekstitystiedostot

en: Subtitle font
fi: Tekstityksen fontti

en: Subtitle language
fi: Tekstityksen kieli

en: Subtitles
fi: Tekstitykset

en: Switch An_gles
fi: Vaihda _kulmaa

en: Take _Screenshot
fi: Ota _kuvakaappaus

en: The DVD device you specified seems to be invalid.
fi: Määrittämäsi DVD-laite ei vaikuta kelvolliselta.

en: The GNOME developers
fi: Gnome-kehittäjät

en: The VCD device you specified seems to be invalid.
fi: Määrittämäsi VCD-laite ei vaikuta kelvolliselta.

en: The brightness of the video
fi: Videon kirkkaus

en: The connection to this server was refused.
fi: Yhteys tähän palvelimeen hylättiin.

en: The contrast of the video
fi: Videon kontrasti

en: The file you tried to play is an empty file.
fi: Yritit toistaa tyhjän tiedoston.

en: The hue of the video
fi: Videon värisävy

en: The language to search for subtitles for movies in.
fi: Kieli, jolla etsitään tekstityksiä elokuvaan.

en: The movie could not be read.
fi: Elokuvaa ei voitu lukea.

en: The playback of this movie requires a %s plugin which is not installed. | The playback of this movie requires the following plugins which are not installed:
    
    %s
fi[0]: Tämän elokuvan näyttäminen vaatii liitännäisen %s, jota ei ole asennettu.
fi[1]: Tämän elokuvan näyttäminen vaatii seuraavat liitännäiset, joita ei ole asennettu:
    
    %s

en: The playlist “%s” could not be parsed. It might be damaged.
fi: Soittolistan “%s” jäsennys epäonnistui. Soittolista saattaa olla rikkoutunut.

en: The saturation of the video
fi: Videon värikylläisyys

en: The server refused access to this file or stream.
fi: Palvelin hylkäsi pääsyn tähän tiedostoon tai suoratoistovirtaan.

en: The server you are trying to connect to is not known.
fi: Pavelin, johon yrität yhdistää, ei ole tunnettu.

en: The source seems encrypted and can’t be read. Are you trying to play an encrypted DVD without libdvdcss?
fi: Lähde vaikuttaa olevan salattu, eikä lähteen lukeminen onnistu. Yritätkö toistaa salatun DVD-levyn ilman että libdvdcss on asennettu?

en: The specified movie could not be found.
fi: Määriteltyä elokuvaa ei löytynyt.

en: The video could not be made available offline.
fi: Videota ei voitu asettaa käytettäväksi ilman verkkoyhteyttä.

en: This file cannot be played over the network. Try downloading it locally first.
fi: Tätä tiedostoa ei voi näyttää verkon yli. Hae se ensin omalle kiintolevylle.

en: This file is encrypted and cannot be played back.
fi: Tämä tiedosto on salattu, eikä sitä voida toistaa.

en: This is not supposed to happen; please file a bug report.
fi: Näin ei pitäisi päästä tapahtumaan. Ole hyvä ja ilmoita viasta.

en: This location is not a valid one.
fi: Tämä sijainti on virheellinen.

en: This stream cannot be played. It’s possible that a firewall is blocking it.
fi: Tätä suoratoistoa ei voida toistaa, koska mahdollisesti palomuuri estää toistamisen.

[ctx: Title]
en: Unknown
fi: Tuntematon

en: Title %d
fi: Jakso %d

en: Title:
fi: Nimi:

en: Toggle Fullscreen
fi: Koko näyttö

en: Turkish
fi: Turkki

en: Type of audio output to use
fi: Käytettävän ääniulostulon tyyppi

en: Unable to play the file
fi: Tiedoston toistaminen epäonnistui

en: Variable Rate
fi: Vaihteleva nopeus

[ctx: Video bit rate]
en: N/A
fi: -

[ctx: Video codec]
en: N/A
fi: -

en: Video files
fi: Videotiedostot

en: Video;Movie;Film;Clip;Series;Player;DVD;TV;Disc;Totem;
fi: Video;Movie;Film;Clip;Series;Player;DVD;TV;Disc;Totem;Elokuva;Filmi;Leffa;Sarja;Soitin;levy;

en: Videos
fi: Videot

en: Videos Preview
fi: Videon esikatselu

en: Videos Python Console
fi: Videoiden Python-konsoli

en: Videos comes with added functionality such as a subtitle downloader, the ability to speed up or down playback, create screenshot galleries, and support for recording DVDs.
fi: Videot sisältää myös lisätoimintoja kuten tekstityksen latauksen, toiston nopeuden säätelyn, kuvakaappauskokoelmien luomisen ja DVD-levyjen tallennuksen.

en: Videos could not display the help contents.
fi: Videot ei voinut näyttää ohjeen sisältöä.

en: Videos could not get a screenshot of the video.
fi: Videot ei voinut kaapata kuvaa tästä videosta.

en: Videos could not play “%s”.
fi: Videot ei voinut toistaa kohdetta “%s”.

en: Videos could not startup.
fi: Videosovellusta ei voi käynnistää.

en: Videos is the official movie player of the GNOME desktop environment. It features a searchable list of local videos, and DVDs, as well as local network video shares (using UPnP/DLNA) and video highlights from a number of web sites.
fi: Videot on Gnome-työpöytäympäristön virallinen videosoitin. Sen ominaisuuksiin kuuluvat muun muassa paikallisten videotiedostojen luettelo, DVD:t, verkon videojaot käyttäen UPnP:tä/DLNA:ta ja eri verkkosivustojen suosituimpien videoiden esittely.

en: Vietnamese
fi: Vietnam

en: Volume Down
fi: Hiljemmalle

en: Volume Up
fi: Kovemmalle

en: Western
fi: Läntinen

en: Whether to autoload text subtitle files when a movie is loaded
fi: Ladataanko tekstitystiedostot automaattisesti kun elokuva ladataan

en: Whether to disable deinterlacing for interlaced movies
fi: Poistetaanko lomituksenpoisto käytöstä lomitetuilla elokuvilla

en: Whether to disable the keyboard shortcuts
fi: Otetaanko pikanäppäimet pois käytöstä

en: Whether to disable the plugins in the user’s home directory
fi: Poistetaanko käyttäjän kotihakemiston liitännäiset käytöstä

[ctx: Year]
en: Unknown
fi: Tuntematon

en: Year:
fi: Vuosi:

en: You are not allowed to open this file.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia avata tätä tiedostoa.

en: You can access the Totem.Object through “totem_object” :\n%s
fi: Voit käyttää Totem.Objectia “totem_object”:n kautta :\n%s

en: _Add
fi: _Lisää

en: _Angle Menu
fi: K_atselukulmavalikko

en: _Aspect Ratio
fi: _Kuvasuhde

en: _Audio output type:
fi: _Ääniulostulon tyyppi:

en: _Brightness:
fi: _Kirkkaus:

en: _Cancel
fi: _Peru

en: _Chapter Menu
fi: Ka_ppalevalikko

en: _Close
fi: _Sulje

en: _DVD Menu
fi: _DVD-valikko

en: _Download Movie Subtitles…
fi: _Lataa tekstitys elokuvaan…

en: _Eject
fi: L_evy ulos

en: _Encoding:
fi: _Merkistökoodaus:

en: _Find in %s
fi: _Etsi käyttäen %s

en: _Font:
fi: _Fontti:

en: _Help
fi: O_hje

en: _Hue:
fi: _Sävy:

en: _Keyboard Shortcuts
fi: _Pikanäppäimet

en: _Load subtitle files when movie is loaded
fi: _Lataa tekstitys elokuvan käynnistyessä

en: _Open
fi: _Avaa

en: _Play with Subtitle
fi: _Toista tekstityksellä

en: _Properties
fi: _Ominaisuudet

en: _Python Console
fi: _Python-konsoli

en: _Repeat
fi: Kertaus_tila

en: _Rotate ↷
fi: Kierr_ä ↷

en: _Save
fi: _Tallenna

en: _Select Text Subtitles…
fi: _Valitse tekstitys…

en: _Skip To
fi: Siirr_y kohtaan

en: _Skip To…
fi: _Siirry kohtaan…

en: _Skip to:
fi: Siirry _kohtaan:

en: _Title Menu
fi: _Otsikkovalikko

[ctx: button]
en: Play
fi: Toista

[ctx: playback rate]
en: Normal
fi: Normaali

en: rpdb2 password
fi: rpdb2-salasana

en: second | seconds
fi[0]: sekunti
fi[1]: sekuntia

[ctx: shortcut window]
en: Add local video
fi: Lisää paikallinen video

[ctx: shortcut window]
en: Add web video
fi: Lisää video verkosta

[ctx: shortcut window]
en: DVD menu navigation
fi: DVD-valikossa liikkuminen

[ctx: shortcut window]
en: Decrease volume
fi: Vähennä äänenvoimakkuutta

[ctx: shortcut window]
en: Exit fullscreen
fi: Poistu koko näytön tilasta

[ctx: shortcut window]
en: General
fi: Yleiset

[ctx: shortcut window]
en: Go back 15 seconds
fi: Siirry 15 sekuntia taakse

[ctx: shortcut window]
en: Go back 3 minutes
fi: Siirry 3 minuuttia taakse

[ctx: shortcut window]
en: Go back 5 seconds
fi: Siirry 5 sekuntia taakse

[ctx: shortcut window]
en: Go forward 10 minutes
fi: Siirry 10 minuuttia eteen

[ctx: shortcut window]
en: Go forward 15 seconds
fi: Siirry 15 sekuntia eteen

[ctx: shortcut window]
en: Go forward 60 seconds
fi: Siirry 60 sekuntia eteen

[ctx: shortcut window]
en: Increase volume
fi: Lisää äänenvoimakkuutta

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
fi: Pikanäppäimet

[ctx: shortcut window]
en: Make Available Offline
fi: Tee käytettäväksi yhteydettömässä tilassa

[ctx: shortcut window]
en: Mute/unmute
fi: Mykistä/poista mykistys

[ctx: shortcut window]
en: Navigate down
fi: Liiku alas

[ctx: shortcut window]
en: Navigate left
fi: Liiku vasemmalle

[ctx: shortcut window]
en: Navigate right
fi: Liiku oikealle

[ctx: shortcut window]
en: Navigate up
fi: Liiku ylös

[ctx: shortcut window]
en: Next video or chapter
fi: Seuraava video tai kappale

[ctx: shortcut window]
en: Play/Pause
fi: Toista/pidä tauko

[ctx: shortcut window]
en: Playback
fi: Toisto

[ctx: shortcut window]
en: Previous video or chapter
fi: Edellinen video tai kappale

[ctx: shortcut window]
en: Properties
fi: Ominaisuudet

[ctx: shortcut window]
en: Quit
fi: Lopeta

[ctx: shortcut window]
en: Rotate ↶
fi: Kierrä ↶

[ctx: shortcut window]
en: Rotate ↷
fi: Kierrä ↷

[ctx: shortcut window]
en: Select next subtitle
fi: Valitse seuraava tekstitys

[ctx: shortcut window]
en: Show help
fi: Näytä ohje

[ctx: shortcut window]
en: Skip
fi: Ohita

[ctx: shortcut window]
en: Skip to…
fi: Siirry kohtaan…

[ctx: shortcut window]
en: Step back one frame
fi: Siirry taakse kuvan verran

[ctx: shortcut window]
en: Step forward one frame
fi: Siirry eteen kuvan verran

[ctx: shortcut window]
en: Subtitles
fi: Tekstitykset

[ctx: shortcut window]
en: Take Screenshot
fi: Ota kuvakaappaus

[ctx: shortcut window]
en: Toggle fullscreen
fi: Koko näyttö päälle/pois

[ctx: shortcut window]
en: Toggle subtitles
fi: Tekstitys päällä/pois

[ctx: shortcut window]
en: View
fi: Näkymä

[ctx: shortcut window]
en: Volume
fi: Äänenvoimakkuus

en: “Files” is not available.
fi: “Tiedostot” ei ole käytettävissä.
