EOG - en to fur translation catalogue (305 entries)

en:  (invalid Unicode)
fur:  (Unicode no valit)

en: %a, %d %B %Y
fur: %a, %d %B di %Y

en: %a, %d %B %Y  %X
fur: %a, %d di %B %Y  %X

en: %lu second | %lu seconds
fur[0]: %lu secont
fur[1]: %lu seconts

en: <b>%f:</b> original filename
fur: <b>%f:</b> non origjinâl dal file

en: <b>%n:</b> counter
fur: <b>%n:</b> contatôr

en: A trash for “%s” couldn’t be found. Do you want to remove this image permanently?
fur: Une scovacere par “%s” no je stade cjatade. Vûstu eliminâ cheste imagjin par simpri?

en: A value greater than 0 determines the seconds an image stays on screen until the next one is shown automatically. Zero disables the automatic browsing.
fur: Un valôr plui grant di 0 al determine trops seconts une imagjin e à di stâ sul visôr prime che chê dopo e vegni mostrade in automatic. Un valôr zero al disative il scoriment automatic.

en: Activate fullscreen mode with double-click
fur: Ative la modalitât a plen visôr cuntun dopli clic

en: Active plugins
fur: Plugins atîfs

en: All files
fur: Ducj i file

en: Allow zoom greater than 100% initially
fur: Permèt un ingrandiment iniziâl plui grant dal 100%

en: Aperture
fur: Vierzidure

en: Are you sure you want to move
    the selected image to the trash? | Are you sure you want to move
    the %d selected images to the trash?
fur[0]: Sigûrs di volê spostâ
    la imagjin selezionade te Scovacere?
fur[1]: Sigûrs di volê spostâ
    lis %d imagjins selezionadis te Scovacere?

en: Are you sure you want to move
    “%s” to the trash?
fur: Sigûrs di volê spostâ
    “%s” te scovacere?

en: Are you sure you want to remove
    the selected image permanently? | Are you sure you want to remove
    the %d selected images permanently?
fur[0]: Sigûrs di gjavâ
    la imagjin selezionade par simpri?
fur[1]: Sigûrs di gjavâ
    lis %d imagjins selezionadis par simpri?

en: Are you sure you want to remove
    “%s” permanently?
fur: Sigûrs di gjavâ
    “%s” par simpri?

en: As _background
fur: Come _daûr

en: As check _pattern
fur: A scacs

en: As custom c_olor:
fur: Come c_olôr personâl:

en: As custom color:
fur: Come c_olôr personâl:

en: At least two file names are equal.
fur: Almancul doi nons dai file a son compagns.

en: Automatic orientation
fur: Orientament automatic

en: Background
fur: Sfont

en: Background Color
fur: Colôr sfont

en: Both
fur: Ducj e doi i sens

en: Browse and rotate images
fur: Sgarfe e zire imagjins

en: C_enter:
fur: C_entre in:

en: Camera
fur: Machine fotografiche

en: Changes the visibility of the image gallery pane in the current window
fur: Cambie la visibilitât dal panel de galarie des imagjins intal barcon atuâl

en: Choose a folder
fur: Sielç une cartele

en: Close _without Saving
fur: Siere _cence salvâ

en: Close main window without asking to save changes.
fur: Siere il barcon principâl cence domandâ di salvâ i cambiaments.

en: Color for Transparent Areas
fur: Colôrs pes areis trasparentis

en: Could not display help for Image Viewer
fur: No si pues mostrâ il jutori par Visualizadôr di Imagjins

en: Could not load image “%s”.
fur: No si pues cjamâ la imagjin “%s”.

en: Could not save image “%s”.
fur: Impussibil salvâ la imagjin “%s”.

en: Couldn’t access trash.
fur: Impussibil acedi ae scovacere.

en: Couldn’t allocate memory for loading JPEG file
fur: No si pues alocâ la memorie par cjamâ il file JPEG

en: Couldn’t create temporary file for saving: %s
fur: No si pues creâ il file temporani pal salvament: %s

en: Couldn’t delete file
fur: Impussibil eliminâ il file

en: Couldn’t retrieve image file
fur: Impussibil recuperâ il file imagjin

en: Couldn’t retrieve image file information
fur: Impussibil recuperâ lis informazions dal file imagjin

en: Date in statusbar
fur: Date su la rie di stât

en: Delay in seconds until showing the next image
fur: Ritart in seconts prime di mostrâ la imagjin dopo

en: Details
fur: Detais

en: Determines how transparency should be indicated. Valid values are CHECK_PATTERN, COLOR and NONE. If COLOR is chosen, then the trans-color key determines the color value used.
fur: Determine cemût che la trasparence e à di jessi indicade. I valôrs valits a son CHECK_PATTERN, COLOR e NONE. Se al ven sielt COLOR, alore la clâf trans-color e determine il valôr dal colôr doprât.

en: Disable image gallery
fur: Disative galarie imagjins

en: Do _not ask again during this session
fur: _No sta domandâ plui in cheste session

en: EXIF not supported for this file format.
fur: EXIF no supuartât par chest formât di file.

en: E_xpand images to fit screen
fur: Slarg_je la imagjin par adatâsi al visôr

en: East
fur: Est

en: Enlarge the image
fur: Slargje la imagjin

en: Error launching System Settings:
fur: Erôr fasint partî Impostazions di sisteme:

en: Error on deleting image %s
fur: Erôr te eliminazion de imagjin %s

en: Error printing file:
    %s
fur: Erôr te stampe dal file:
    %s

en: Exposure
fur: Esposizion

en: Extrapolate Image
fur: Estrapole imagjin

en: File Name Preview
fur: Anteprime dal non dal file

en: File Path Specifications
fur: Specifichis pal percors dal file

en: File Size
fur: Dimension dal file

en: File format is unknown or unsupported
fur: Il formât dal file nol è cognossût o nol è supuartât

en: Fit the image to the window
fur: Adate la imagjin aes dimensions dal barcon

en: Focal Length
fur: Lungjece focâl

en: Folder
fur: Cartele

en: Fullscreen with double-click
fur: A plen visôr cul dopli clic

en: GNOME Image Viewer
fur: Visualizadôr di Imagjins GNOME

en: GPS Data
fur: Dât GPS

en: Go to the first image of the gallery
fur: Va ae prime imagjin de galarie

en: Go to the last image of the gallery
fur: Va ae ultime imagjin de galarie

en: Go to the next image of the gallery
fur: Va ae prossime imagjin de galarie

en: Go to the previous image of the gallery
fur: Va ae imagjin precedente de galarie

en: Hide sidebar
fur: Plate il panel laterâl

en: Horizontal
fur: Orizontâl

en: If activated and no image is loaded in the active window, the file chooser will display the user’s pictures folder using the XDG special user directories. If deactivated or the pictures folder has not been set up, it will show the current working directory.
fur: Se atîf e nissune imagjin e je cjamade in tal barcon atîf, il selezionadôr di file al mostrarà la cartele des imagjins dal utent doprant lis cartelis XDG speciâi dal utent. Se no atîf o la cartele des imagjins no je stade configurade, al mostrarà la atuâl cartele di vore.

en: If activated, Eye of GNOME won’t ask for confirmation when moving images to the trash. It will still ask if any of the files cannot be moved to the trash and would be deleted instead.
fur: Se atîf, la aplicazion no domande conferme cuant che si sposte imagjins te scovacere. Però, al continuarà a domandâ se cualchi file nol pues jessi mot te scovacere e invezit si scugne scancelâlu.

en: If the transparency key has the value COLOR, then this key determines the color which is used for indicating transparency.
fur: Se la clâf de trasparince e à il valôr COLOR, alore cheste clâf e determine il colôr di doprâ par indicâ la trasparince.

en: If this is active, the color set by the background-color key will be used to fill the area behind the image. If it is not set, the current GTK+ theme will determine the fill color.
fur: Se atîf, il colôr configurât te clâf background-color al sarà doprât par jemplâ la aree daûr la imagjin. Se nol è configurât, l'atuâl teme GTK+ al determinarà il colôr di doprâ.

en: If this is set to FALSE small images will not be stretched to fit into the screen initially.
fur: Se e je FALSE lis imagjins piçulis no vignaran slungjadis par adatâsi al visôr cuant che a vegnin viertis.

en: If you don’t save, all your changes will be lost.
fur: Se no tu salvis, dutis lis tôs modifichis a laran pierdudis.

en: If you don’t save, your changes will be lost.
fur: Se no tu salvis, lis tôs modifichis a laran pierdudis.

en: Image
fur: Imagjin

en: Image Data
fur: Dâts de imagjin

en: Image Enhancements
fur: Mioraments de imagjin

en: Image Prope_rties
fur: Prop_rietâts de imagjin

en: Image Settings
fur: Impostazions de imagjin

en: Image Taking Conditions
fur: Condizions dal scat

en: Image View
fur: Viodude imagjin

en: Image Viewer
fur: Visualizadôr di imagjins

en: Image Viewer also allows to view the images in a fullscreen slideshow mode or set an image as the desktop wallpaper. It reads the camera tags to automatically rotate your images in the correct portrait or landscape orientation.
fur: Visualizadôr di imagjins al permet ancje di viodi lis imagjins in modalitât diapositive a plen visôr o doprâ une imagjin come fonts dal scritori. Al lei lis etichetis de fotocjamare par voltâ in automatic lis fotos tal orientament, verticâl o orizontâl, just.

en: Image Viewer could not determine a supported writable file format based on the filename.
fur: Il Visualizadôr di Imagjins nol pues determinâ un formât di file supuartât in scriture su la fonde al non dal file.

en: Image Viewer is the official image viewer for the GNOME desktop. It integrates with the GTK look and feel of GNOME, and supports many image formats for viewing single images or images in a collection.
fur: Visualizadôr di imagjins al è il visualizadôr di imagjins uficiâl pal scritori GNOME. Al è integrât cu lis GTK al stîl e al mût di fâ di GNOME e al supuarte une vore di formâts di imagjins par viodi figuris ugnulis o colezions di imagjins.

en: Image Zoom
fur: Ingrandìs imagjin

en: Image _Gallery
fur: _Galarie imagjins

en: Image gallery pane position. Set to 0 for bottom; 1 for left; 2 for top; 3 for right.
fur: Posizion dal panel de galarie des imagjins. 0 par vêlu in bas; 1 a çampe; 2 in alt; 3 a drete.

en: Image loading failed.
fur: Cjariament de imagjin falît.

en: Inches
fur: Poleârs

en: Interpolate Image
fur: Interpolazion imagjin

en: Leave fullscreen mode
fur: Torne a barcon normâl

en: List of active plugins. It doesn’t contain the “Location” of the active plugins. See the .eog-plugin file for obtaining the “Location” of a given plugin.
fur: Liste dai plugin atîfs. Nol à la “Posizion” dai plugin atîfs. Cjale il file .eog-plugin par viodi la “Posizion” di un specific plugin.

en: Loop through the image sequence
fur: Continue a scori al infinît te secuence des imagjins

en: Maker Note
fur: Notis autôr

[ctx: MessageArea]
en: Hi_de
fur: Nascu_int

en: Metering
fur: Esposimetri

en: Millimeters
fur: Millimetris

en: Move to _Trash
fur: Sposte te _Scovacere

en: Name
fur: Non

en: No image loaded.
fur: Nissune imagjin cjariade.

en: No images found in “%s”.
fur: Nissune imagjin cjatade in “%s”.

en: None
fur: Nissune

en: North
fur: Nord

en: Not Available
fur: No disponibil

en: Op_en With…
fur: Vi_erç cun…

en: Open Folder
fur: Vierç cartele

en: Open Image
fur: Vierç imagjin

en: Open _With…
fur: Vierç c_un…

en: Open in a single window, if multiple windows are open the first one is used
fur: Verç in tun barcon ugnul, se plui barcons a son vierts il prin al sarà doprât

en: Open in fullscreen mode
fur: Vierç inte modalitât plen visôr

en: Open in slideshow mode
fur: Vierç inte modalitât di presentazion

en: Open with _Document Viewer
fur: Vierç cun Visualizadôr di _Documents

en: Opening image “%s”
fur: Daûr a cjamâ la imagjin “%s”

en: Options
fur: Opzions

en: Other
fur: Altri

en: Page Setup
fur: Imposte pagjine

en: Pause or resume the slideshow
fur: Met in pause o continue la proiezion des diapositivis

en: Picture;Slideshow;Graphics;
fur: Figure;Imagjin;Diapositive;Grafics;

en: Please try a different file extension like .png or .jpg.
fur: Par plasê prove une estension dal file divierse come .png o .jpg.

en: Position
fur: Posizion

en: Prefere_nces
fur: Prefere_ncis

en: Preferences
fur: Prefere_ncis

en: Presenter
fur: Presentadôr

en: Preview
fur: Anteprime

en: Prope_rties
fur: P_ropietâts

en: Properties
fur: Propietâts

en: Reload Image
fur: Torne cjame imagjin

en: Reload current image
fur: Torne cjame la imagjin atuâl

en: Rename from:
fur: Cambie non di:

en: Rotate Counter_clockwise
fur: Zire in sens _antiorari

en: Rotate the image 90 degrees to the left
fur: Zire la imagjin di 90 grâts a çampe

en: Rotate the image 90 degrees to the right
fur: Zire la imagjin di 90 grâts a diestre

en: Run “%s --help” to see a full list of available command line options.
fur: Eseguìs “%s --help” par viodi la liste di dutis lis opzions disponibilis te rie di comant.

en: S_elect the images you want to save:
fur: S_elezione lis imagjins che tu vûs salvâ:

en: S_ide Pane
fur: Ricuadri _laterâl

en: S_tatus Bar
fur: Sbare di s_tât

en: Save As
fur: Salve cul non

en: Save Image
fur: Salve imagjin

en: Save _As
fur: Salve _come

en: Save _As…
fur: S_alve come…

en: Save changes to image “%s” before closing?
fur: Salvâ lis modifichis ae imagjin “%s” prime di sierâ?

en: Saving image locally…
fur: O salvi la imagjin localmentri…

en: Saving image “%s” (%u/%u)
fur: Daûr a salvâ la imagjin “%s” (%u/%u)

en: Scroll wheel zoom
fur: Zoom cun la ruedute de surîs

en: Sequence
fur: Secuence

en: Set as Wa_llpaper
fur: _Dopre come sfont

en: Sho_w
fur: Most_re

en: Show Containing _Folder
fur: Mostre la ca_rtele recipient

en: Show Details
fur: Mostre detais

en: Show Presen_ter
fur: Mostre il presen_tadôr

en: Show the application’s version
fur: Mostre la version de aplicazion

en: Show the current image in fullscreen mode
fur: Mostre la imagjin atuâl a plen visôr

en: Show the folder which contains this file in the file manager
fur: Mostre tal file manager la cartele che e conten chest file

en: Show the image at its normal size
fur: Mostre la figure te sô dimension normâl

en: Show/Hide the image gallery pane scroll buttons.
fur: Mostre/Plate i botons pal scoriment intal panel de galarie des imagjins.

en: Show/Hide the image gallery pane.
fur: Mostre/Plate il panel de galarie des imagjins.

en: Show/Hide the window side pane.
fur: Mostre/Plate il panel in bande dal barcon.

en: Show/Hide the window statusbar.
fur: Mostre/Plate la rie di stât dal barcon.

en: Shows the image date in the window statusbar
fur: Mostre la date de imagjin te rie di stât dal barcon

en: Shrink or enlarge the current image
fur: Strenç o ingrandìs la imagjin atuâl

en: Shrink the image
fur: Strenç la imagjin

en: Size
fur: Dimension

en: Sli_deshow
fur: Pre_sentazion

en: Slideshow
fur: Presentazion

en: Smooth images when zoomed _in
fur: Imagjins limpidis cuant che si _ingrandìs

en: Smooth images when zoomed _out
fur: Imagjins limpidis cuant che si _ridûs l'ingrandiment

en: Some of the selected images can’t be moved to the trash and will be removed permanently. Are you sure you want to proceed?
fur: Cualchidune des imagjins selezionadis no puedin jessi spostadis te scovacere e a saran eliminadis par simpri. Sigûrs di procedi?

en: South
fur: Sud

en: Start a new instance instead of reusing an existing one
fur: Invie une gnove istance invezit di tornâ a doprâ chê esistint

en: Supported image files
fur: File di imagjin supuartâts

en: Tag
fur: Etichete

en: Taken on
fur: Cjapât ai

en: Temporary file creation failed.
fur: Creazion dal file temporani falide.

en: The GNOME image viewer.
fur: Il Visualizadôr di Imagjins di GNOME.

en: The color that is used to fill the area behind the image. If the use-background-color key is not set, the color is determined by the active GTK+ theme instead.
fur: Il colôr che al sarà doprât par jemplâ la aree daûr la imagjin. Se la clâf use-background-color no je configurade, il colôr al è determinât dal teme GTK+ atîf.

en: The given locations contain no images.
fur: Tes posizions specificadis no son imagjins.

en: The image whose printing properties will be set up
fur: La imagjin pe cuâl e vegnin configuradis lis propietâts di stampe

en: The image “%s” has been modified by an external application. Would you like to reload it?
fur: La imagjin “%s” e je stade modificade di une aplicazion esterne. Vûstu tornâ a cjariâle?

en: The image “%s” has been set as Desktop Background. Would you like to modify its appearance?
fur: Le imagjin “%s” e je stade mitude come sfont dal Scritori. Vûstu modificâ il so aspiet?

en: The information for the page where the image will be printed
fur: Lis informazions pe pagjine dulà che la imagjin e vegnarà stampade

en: The multiplier to be applied when using the mouse scroll wheel for zooming. This value defines the zooming step used for each scroll event. For example, 0.05 results in a 5% zoom increment for each scroll event and 1.00 result in a 100% zoom increment.
fur: Il moltiplicatôr di aplicâ cuant che tu dopris la ruedute de surîs pal ingrandiment. Chest valôr al definìs i increments dal zoom. Par esempli, 0.05 al vûl dî un aument dal zoom dal 5% par ogni event di scoriment e 1.00 intun aument dal 100% par ogni event di scoriment.

en: There is %d image with unsaved changes. Save changes before closing? | There are %d images with unsaved changes. Save changes before closing?
fur[0]: E je %d imagjin cun modifichis no salvadis. Salvâ prime di sierâ?
fur[1]: A son %d imagjins cun modifichis no salvadis. Salvâ prime di sierâ?

en: This image contains multiple pages. Image Viewer displays only the first page.
    Do you want to open the image with the Document Viewer to see all pages?
fur: Cheste imagjin e ten dentri plui pagjinis. Visualizadôr di Imagjins al mostre nome la prime pagjine.
    Vûstu vierzi la imagjin cun Visualizadôr di Documents par viodi dutis lis pagjinis?

en: This image contains multiple pages. Image Viewer displays only the first page.
    You may want to install the Document Viewer to see all pages.
fur: Cheste imagjin e ten dentri plui pagjinis. Visualizadôr di Imagjins al mostre nome la prime pagjine.
    Si consee di instalâ il Visualizadôr di Documents par viodi dutis lis pagjinis.

en: Time
fur: Ore

en: To:
fur: A:

en: Transformation failed.
fur: Trasformazion falide.

en: Transformation on unloaded image.
fur: Trasformazion suntune imagjin no cjamade.

en: Transparency color
fur: Colôr trasparince

en: Transparency indicator
fur: Indicatôr trasparence

en: Transparent Parts
fur: Tocs trasparents

en: Trash images without asking
fur: Bute te scovacere lis imagjins cence domandâ

en: Type
fur: Gjenar

en: Unknown
fur: No cognossût

en: Use a custom background color
fur: Dopre un colôr di sfont a to plasê

en: Value
fur: Valôr

en: Vertical
fur: Verticâl

en: Viewing a slideshow
fur: Vierç in modalitât di presentazion

en: West
fur: Ovest

en: Whether the file chooser should show the user’s pictures folder if no images are loaded.
fur: Specifiche se il selezionadôr dai file al à di mostrâ la cartele des imagjins dal utent tal cas che nissune imagjin e sedi cjamade.

en: Whether the image gallery pane should be resizable.
fur: Indiche se lis dimensions dal panel de galarie des imagjins a puedin jessi cambiadis o no.

en: Whether the image should be extrapolated on zoom-in. This leads to blurry quality and is somewhat slower than non-extrapolated images.
fur: Specifiche se la imagjin e à di jessi interpolade cuant che si le ingrandìs. Chest al puarte a une cualitât superiôr ma al è un pôc plui lent che intes imagjin no estrapoladis.

en: Whether the image should be interpolated on zoom-out. This leads to better quality but is somewhat slower than non-interpolated images.
fur: Specifiche se la imagjin e à di jessi interpolade cuant che si ridûs l'ingrandiment. Chest al puarte a une cualitât superiôr ma al è un pôc plui lent che intes imagjins no interpoladis.

en: Whether the image should be rotated automatically based on EXIF orientation.
fur: Indiche se la imagjin e à di jessi zirade in automatic su la fonde dal orientament EXIF.

en: Whether the scroll wheel should be used for zooming.
fur: Specifiche se la ruedute de surîs e à di jessi doprade pal ingrandiment o no.

en: Whether the sequence of images should be shown in an endless loop.
fur: Specifiche se une secuence di imagjins e à di jessi mostrade intun loop infinît o no.

en: XMP Exif
fur: XMP - Exif

en: XMP IPTC
fur: XMP - IPTC

en: XMP Other
fur: XMP - Altri

en: XMP Rights Management
fur: XMP - Gjeston dai dirits

en: You do not have the permissions necessary to save the file.
fur: No tu âs i permès par podê salvâ il file.

en: Zoom _Out
fur: _Rimpiçulis

en: Zoom multiplier
fur: Moltiplicatôr zoom

en: [FILE…]
fur: [FILE...]

en: _About Image Viewer
fur: Informazions su Visôr di figuris

en: _Automatic orientation
fur: Orientament _automatic

en: _Best Fit
fur: _Adate as dimensions

en: _Best fit
fur: _Adate aes dimensions

en: _Bottom:
fur: _Bas:

en: _Cancel
fur: _Anule

en: _Copy
fur: _Copie

en: _Delete
fur: _Elimine

en: _Destination folder:
fur: _Cartele di destinazion:

en: _Filename format:
fur: _Formât dal non dal file:

en: _First Image
fur: Prime _imagjin

en: _Height:
fur: _Altece:

en: _Help
fur: _Jutori

en: _Image Gallery
fur: Galarie _imagjins

en: _Keyboard Shortcuts
fur: _Scurtis tastiere

en: _Last Image
fur: _Ultime imagjin

en: _Leave Fullscreen
fur: _Mole a plen visôr

en: _Left:
fur: Ça_mpe:

en: _Loop sequence
fur: _Loop de secuence

en: _Next Image
fur: Imagjin _sucessive

en: _Normal Size
fur: Dimension _normâl

en: _Open
fur: _Vierç

en: _Open Background Preferences
fur: _Vierç Preferencis di Background

en: _Open…
fur: _Vierç…

en: _Previous Image
fur: Imagjin _precedent

en: _Print…
fur: Stam_pe…

en: _Reload
fur: _Torne cjame

en: _Replace spaces with underscores
fur: Sostituìs i spazis cun _liniis bassis

en: _Right:
fur: _Diestre:

en: _Rotate Clockwise
fur: _Zire in sens orari

en: _Save
fur: _Salve

en: _Scaling:
fur: _Ridimensionament:

en: _Start counter at:
fur: _Scomence a contâ a:

en: _Time between images:
fur: _Timp tra une imagjin e che altre:

en: _Top:
fur: _Alt:

en: _Unit:
fur: _Unitât:

en: _Width:
fur: _Largjece:

en: _Yes
fur: _Sì

en: _Zoom In
fur: _Ingrandis

en: as is
fur: cemût che al è

[ctx: shortcut window]
en: Actual size
fur: Dimension atuâl

[ctx: shortcut window]
en: Best fit
fur: Adate as dimensions

[ctx: shortcut window]
en: Browsing Images
fur: Esplore imagjins

[ctx: shortcut window]
en: Close all windows
fur: Siere ducj barcons

[ctx: shortcut window]
en: Close the current window
fur: Siere il barcon atuâl

[ctx: shortcut window]
en: Common
fur: Comun

[ctx: shortcut window]
en: Copy to clipboard
fur: Copie intes notis

[ctx: shortcut window]
en: Delete image permanently
fur: Elimine imagjin par simpri

[ctx: shortcut window]
en: Enter/Leave fullscreen
fur: Jentre/Jes dal plen visôr

[ctx: shortcut window]
en: Fullscreen
fur: A plen visôr

[ctx: shortcut window]
en: General
fur: Gjenerâl

[ctx: shortcut window]
en: Go to a random image in the folder
fur: Va a une imagjin a câs de cartele

[ctx: shortcut window]
en: Go to the first image in the folder
fur: Va ae prime imagjin de cartele

[ctx: shortcut window]
en: Go to the last image in the folder
fur: Va ae ultime imagjin de cartele

[ctx: shortcut window]
en: Go to the next image in the folder
fur: Va ae imagjin sucessive de cartele

[ctx: shortcut window]
en: Go to the previous image in the folder
fur: Va ae imagjin precedente de cartele

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
fur: Scurtis di tastiere

[ctx: shortcut window]
en: Move to Trash
fur: Môf te Scovacere

[ctx: shortcut window]
en: Open an image file
fur: Vierç un file imagjin

[ctx: shortcut window]
en: Open the application manual
fur: Vierç il manuâl de aplicazion

[ctx: shortcut window]
en: Pause slideshow
fur: Met in pause Presentazion

[ctx: shortcut window]
en: Print the current image
fur: Stampe la imagjin atuâl

[ctx: shortcut window]
en: Rotate clockwise
fur: Zire in sens orari

[ctx: shortcut window]
en: Rotate counterclockwise
fur: Zire in sens antiorari

[ctx: shortcut window]
en: Rotation
fur: Rotazion

[ctx: shortcut window]
en: Save the image
fur: Salve la imagjin

[ctx: shortcut window]
en: Save the image with a new file name
fur: Salve la imagjin cuntun gnûf non di file

[ctx: shortcut window]
en: Scroll down in a large image
fur: Scor in jù intune imagjin largje

[ctx: shortcut window]
en: Scroll left in a large image
fur: Scor a çampe intune imagjin largje

[ctx: shortcut window]
en: Scroll right in a large image
fur: Scor a drete intune imagjin largje

[ctx: shortcut window]
en: Scroll up in a large image
fur: Scor in sù intune imagjin largje

[ctx: shortcut window]
en: Scrolling
fur: Scoriment

[ctx: shortcut window]
en: Set the image as desktop background
fur: Dopre la imagjin come sfont dal scritori

[ctx: shortcut window]
en: Show image properties in sidebar
fur: Mostre lis proprietâts de imagjin te sbare laterâl

[ctx: shortcut window]
en: Show presenter with separate controls
fur: Mostre il presentadôr cun controi separâts

[ctx: shortcut window]
en: Show/Hide the application menu
fur: Mostre/Plate il menù de aplicazion

[ctx: shortcut window]
en: Show/Hide the image gallery
fur: Mostre/Plate la galarie des imagjins

[ctx: shortcut window]
en: Show/Hide the sidebar
fur: Mostre/Plate il panel laterâl

[ctx: shortcut window]
en: Start/Stop slideshow
fur: Tache/Ferme Presentazion

[ctx: shortcut window]
en: Undo
fur: Disfe

[ctx: shortcut window]
en: Zoom
fur: Ingrandiment

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in
fur: Ingrandìs

[ctx: shortcut window]
en: Zoom out
fur: Impiçulìs
