gnome-disk-utility master - en to fur translation catalogue (711 entries)

en: %2.1f%% (%s) of the data on the device “%s” was unreadable and replaced with zeroes in the created disk image file. This typically happens if the medium is scratched or if there is physical damage to the drive
fur: Il %2.1f%% (%s) dai dâts sul dispositîf «%s» nol jere leibil e a son stâts sostituîts cun dai zeros tal file de imagjin disc. Chest di solit al sucêt se il supuart al è ruvinât o si à damps fisics te unitât

en: %d day | %d days
fur[0]: %d zornade
fur[1]: %d diis

en: %d hour | %d hours
fur[0]: %d ore
fur[1]: %d oris

en: %d milli-second | %d milli-seconds
fur[0]: %d milisecont
fur[1]: %d miliseconts

en: %d minute | %d minutes
fur[0]: %d minût
fur[1]: %d minûts

en: %d month | %d months
fur[0]: %d mês
fur[1]: %d mês

en: %d second | %d seconds
fur[0]: %d secont
fur[1]: %d seconts

en: %d sector | %d sectors
fur[0]: %d setôr
fur[1]: %d setôrs

en: %d year | %d years
fur[0]: %d an
fur[1]: %d agns

en: %s (Read-Only)
fur: %s (dome-leture)

en: %s ago
fur: %s indaûr

en: %s of %s — %s
fur: %s di %s — %s

en: %s unreadable (replaced with zeroes)
fur: %s impussibii di lei (sostituîts cun zeros)

en: %s when decompressed
fur: %s cuant che al è espandût

en: %s — %s free (%.1f%% full)
fur: %s — %s libars (%.1f%% doprât)

en: %u sample | %u samples
fur[0]: %u campion
fur[1]: %u campions

en: (None)
fur: (Nissun)

en: --format-device must be used together with --block-device
fur: --format-device al à di jessi doprât cun --block-device

en: --format-device must not be used together with --restore-disk-image
fur: --format-device nol à di jessi doprât adun cun --restore-disk-image

en: /etc/crypttab configuration data is malformed
fur: I dâts di configurazion in /etc/crypttab a son malfats

en: 10 minutes
fur: 10 minûts

en: 15 minutes
fur: 15 minûts

en: 3 hours
fur: 3 oris

en: 5 minutes
fur: 5 minûts

en: <b>Tip</b>: If you are planning to recycle, sell or give away your old computer or disk, you should use a more thorough erase type to keep your private information from falling into the wrong hands
fur: <b>Sugjeriment</b>: tal câs che tu proviodis di riciclâ, vendi o da vie di bant il tô computer o il disc, tu varessis di doprâ une maniere di scanceladure dâts plui rigorose, in mût tâl di vuardâsi che i propris dâts no vegnin recuperâts da malfidants

en: <b>WARNING</b>: The Secure Erase command may take a very long time to complete, can’t be canceled and may not work properly with some hardware. In the worst case, your drive may be rendered unusable or your system may crash or lock up. Before proceeding, please read the article about <a href='https://ata.wiki.kernel.org/index.php/ATA_Secure_Erase'>ATA Secure Erase</a> and make sure you understand the risks
fur: <b>Atenzion</b>: il comant «Secure Erase» al podarès meti une vore di timp par finî, no tu podarâs fermâlu e al podarès no funzionâ cun cualchi hardware. Tal piês dai câs la unitât no si podarà doprâ o il tô sisteme al larà in crash o si blocarà. Prime di procedi, par plasê lei la pagjine a rivuart <a href='https://ata.wiki.kernel.org/index.php/ATA_Secure_Erase'>ATA Secure Erase</a> e sigurâsi di vê capît i pericui

en: A file named “%s” already exists.  Do you want to replace it?
fur: Un file di non %s al esist za. Astu voe di sostituîlu?

en: A filesystem repair is not always possible and can cause data loss. Consider backing it up first in order to use forensic recovery tools that retrieve lost files. The operation may take a long time, especially if the partition contains a lot of data.
fur: Nol è simpri pussibil comedâ un filesystem e al è pussibil pierdi dâts. Ten in considerazion la idee di fâ prime un backup, par podê podopo doprâ struments di recupar forens che a recuperin i files pierdûts. La operazion e podarès cjapâ tant timp, soredut se la partizion e conten tancj dâts.

en: A flag used by the Platform bootloader to determine where the OS should be loaded from. Sometimes the partition with this flag set is referred to as the <i>active</i> partition
fur: Une etichete doprade dal bootloader de plateforme par capî di dulà cjariâ il sisteme operatîf: ogni tant, la partizion cun cheste etichete a ven considerade la partizion <i>ative</i>

en: AAM Level
fur: Nivel AAM

en: APM Level
fur: Nivel APM

en: Access Time
fur: Timp di acès

en: Activate selected swap partition
fur: Ative la partizion swap selezionade

en: Additional partition options
fur: Opzions adizionai pe partizion

en: Aggressive spin-down may wear out the drive faster than anticipated. Please check the “Start/Stop Count” SMART attribute from time to time
fur: Un spin-down agressîf al pues deteriorâ plui di corse la unitât. Controlâ il atribût SMART “Start/Stop Count” di tant in tant

en: Airflow Temperature
fur: Temperadure dal aiar

en: Airflow temperature of the drive
fur: Temperadure dal aiar te unitât

en: All Files
fur: Ducj i files

en: All data on the disk will be lost but may still be recoverable by data recovery services
fur: Ducj i dâts tal disc a laran pierdûts, ma si podaran recuperâ cun servizis di recupar dâts

en: All data on the disk will be overwritten and will likely not be recoverable by data recovery services
fur: Ducj i dâts tal disc a saran sorescrits e al è facil che no si podaran plui recuperâ cun servizis di recupar dâts

en: All data on the partition will be lost
fur: Ducj i dâts te partizion a saran pierdûts

en: All existing data will be lost
fur: Ducj i dâts presints a saran pierdûts

en: Allocating Disk Image
fur: Assegnazion imagjin disc

en: Allow writing to the image
fur: Permet di scrivi su la imagjin

en: Amount of high current used to spin up the drive
fur: Cuantitatîf massim di curint doprade par inviâ la rotazion de unitât

en: Amplitude of heads trembling (GMR-head) in running mode
fur: Amplece di niçulament des testinis (GMR-head) tra lis operazions

en: An easy way to manage your disks
fur: Un mût sempliç par gjestî i tiei discs

en: An error occurred
fur: Al è vignût fûr un erôr

en: An error occurred when trying to put the drive into standby mode
fur: Al è vignût fûr un erôr intant che si cirive di meti in polse la unitât

en: An error occurred when trying to toggle whether SMART is enabled
fur: Al è vignût fûr un erôr tal cirî di savê se SMART al è abilitât o no

en: An error occurred when trying to wake up the drive from standby mode
fur: Al è vignût fûr un erôr intant che si cirive di sveâ de polse la unitât

en: Application Menu
fur: Menù aplicazion

en: Apply Advanced Power Management Settings
fur: Aplicâ impostazions par «Advanced Power Management»

en: Apply Automatic Acoustic Management Settings
fur: Aplicâ impostazions par «Automatic Acoustic Management»

en: Apply Standby Timeout Settings
fur: Aplicâ lis impostazions pal timeout di polse

en: Apply Write Cache Settings
fur: Aplicâ impostazions par cache in scriture

en: Approximately %s
fur: Cirche %s

en: Are you sure you want to delete the partition?
fur: Sigûrs di scancelâ la partizion?

en: Are you sure you want to format the disk?
fur: Sigûrs di formatâ il disc?

en: Are you sure you want to power off the drives?
fur: Sigûrs di studâ il dispositîf?

en: Are you sure you want to write the disk image to the device?
fur: Scrivi par dabon la imagjin disc tal dispositîf?

en: Assessment
fur: Valutazion

en: At least %s
fur: Almancul %s

en: Attach and mount one or more disk image files.
fur: Coleghe e monte un o plui files di imagjin disc.

en: Attach new _Image…
fur: Coleghe gnove _imagjin…

en: Attribute
fur: Atribût

en: Auto-clear
fur: Pulizie automatiche

en: Average Access Time
fur: Timp medi di acès

en: Average Read Rate
fur: Tas medi di leture

en: Average Write Rate
fur: Tas medi di scriture

en: Average efficiency of operations while positioning
fur: Eficience medie des operazions intal plaçâ la testine

en: Average efficiency of the disk
fur: Eficience medie dal disc

en: Backing File
fur: File di supuart

en: Benchmark
fur: Misure prestazions

en: Benchmark Settings
fur: Impostazions misure di prestazions

en: Benchmarking involves measuring the transfer rate on various area of the device as well as measuring how long it takes to seek from one random area to another. Please back up important data before using the write benchmark.
fur: La esecuzion de misure des prestazions a consist tal misurâ il tas di trasferiment in variis bandis dal dispositîf, cussì come misurâ trop timp che al sta a spostâ dâts di une bande a câs a chê altre. Fâs un backup dai dâts impuartants prime di misurâ lis prestazions in scriture.

en: Benchmarking the write-rate of a disk requires exclusive access to the disk (e.g. the disk or its partitions cannot be mounted or in use) and involves reading data and then writing it back. As a result, the contents of the disk is not changed.
    
    If not checked, the write-part of the benchmark will not be done but on the other hand exclusive access to the device is not needed (e.g. the disk or device can be in use).
fur: La misure des prestazions pal tas di scriture e domande l'acès esclusîf al disc (par esempli il disc o lis sôs partizions no an di jessi montadis o in vore) e a compuarte la leture e daspò la scriture dai stes dâts. Cussì fasint i dâts dal disc no vegnin cambiâts.
    
    Se no selezionade, la part di scriture de misurazion no ven eseguide e l'acès esclusîf al disc nol è plui necessari (al è pussibil che il disc o il dispositîf al sedi in vore).

en: Block device is empty
fur: Il dispositîf a blocs al è vueit

en: Btrfs — Copy-on-write Linux Filesystem, for snapshots
fur: Btrfs — Filesystem di Linux copie-su-scriture, par istantaniis

en: C_hange
fur: _Cambie

en: C_heck Filesystem…
fur: C_ontrole filesystem…

en: C_onfirm Passphrase
fur: C_onferme passphrase

en: Calibration Retry Count
fur: Conte tentatîfs calibradure

en: Cannot create a new partition. There are already four primary partitions.
fur: Impussibil creâ une gnove partizion. A son za 4 partizions primaris.

en: Cannot open “%s” — maybe the volume isn’t mounted?
fur: Impussibil vierzi “%s” — forsit il volum nol è montât?

en: Cannot restore image of size 0
fur: Impussibil tornâ a meti une imagjin di dimension 0

en: Change Filesystem Label
fur: Cambie etichete filesystem

en: Change Pa_ssphrase…
fur: Cambie pa_ssphrase…

en: Change Passphrase
fur: Cambie passphrase

en: Changes ownership of the filesystem to your user and group. The recursive mode does also change the ownership of all subdirectories and files, this can lead to destructive results when the filesystem contains a directory structure where ownership should belong to different users (e.g., a system backup or a filesystem that is accessed by multiple users).
fur: Al cambie la proprietât/possès dal filesystem dantle al to utent e al to grup. La modalitât ricorsive e fâs lis modifichis di proprietât a dutis lis sot-cartelis e i files, cheste operazion e podarès puartâ a risultâts distrutîfs cuant che il sisteme al conten une struture di cartelis dulà che la proprietât e à di apartignî a diviers utents (p.e. un backup di sisteme o un filesystem che al ven doprât di plui utents).

en: Changing the passphrase for this device, will also update the passphrase referenced by the <i>/etc/crypttab</i> file
fur: La modifiche de passphrase par chest dispositîf a inzornarà ancje il riferiment tal file <i>/etc/crypttab</i>

en: Check this box to see the passphrases entered above
fur: Selezione cheste casele par viodi la passphrase scrite chi parsore

en: Click to force re-reading SMART data from the hard disk
fur: Fâ clic par sfuarçâ une gnove leture dai dâts SMART dal disc

en: Click to start a SMART self-test
fur: Fâ clic par tacâ une auto-verifiche SMART

en: Click to stop the SMART self-test currently in progress
fur: Fâ clic par fermâ la auto-verifiche SMART in vore

en: Click to toggle whether SMART is enabled for the hard disk
fur: Fâ clic par abilitâ o no il stât SMART pal disc

en: Close
fur: Siere

en: Closing now stops the running jobs and leads to a corrupt result.
fur: Sierant cumò si ferme i lavôrs in esecuzion e chest al puarte a risultâts corots.

en: Compatible with all systems and devices
fur: Compatibil cun ducj i sistemis e dispositîfs

en: Compatible with modern systems and hard disks > 2TB
fur: Compatibil cun i sistemis modernis e disc rigjits > 2 TB

en: Confirm Check
fur: Conferme control

en: Confirm Details
fur: Conferme detais

en: Confirm Repair
fur: Conferme riparazion

en: Confirm Taking Ownership
fur: Conferme il cjapâ possès

en: Confirm passphrase entered above
fur: Conferme passphrase scrite chi parsore

en: Confirm the details of the current volume before proceeding.
fur: Conferme i detais dal volum atuâl prime di procedi.

en: Connected to another seat
fur: Tacât a une altre postazion

en: Contents
fur: Contignût

en: Copyright © 2008-2013 Red Hat, Inc.
    Copyright © 2008-2013 David Zeuthen
    Copyright © 2009-2017 The GNOME Project
fur: Copyright © 2008-2013 Red Hat, Inc.
    Copyright © 2008-2013 David Zeuthen
    Copyright © 2009-2017 Il progjet GNOME

en: Count of remapped sectors. When the hard drive finds a read/write/verification error, it marks the sector as “reallocated” and transfers data to a special reserved area (spare area)
fur: Conte dai setôrs tornâts a colocâ. Cuant che al ven cjatât un erôr di scriture/leture/verifiche, il setôr al ven segnât come "tornât a colocâ" e i dâts a vegnin trasferîts intune aree riservade speciâl (clamade "spare")

en: Cre_ate
fur: Cre_e

en: Create Disk Image
fur: Cree imagjin disc

en: Create Partition
fur: Cree partizion

en: Create partition in unallocated space
fur: Cree partizion tal spazi no doprât

en: Creating Disk Image
fur: Creazion imagjin disc

en: Curr_ent Passphrase
fur: Passphrase c_urint

en: Current Pending Sector Count
fur: Conte setôrs instabii atuâi

en: Current Size
fur: Dimension atuâl

en: Current internal temperature of the drive
fur: Temperadure interne atuâl de unitât

en: Custom Format
fur: Formât personalizât

en: DISK IS LIKELY TO FAIL SOON
fur: IL DISC AL PODARÈS ROMPISI CA DI PÔC

en: Data Address Mark Errors
fur: Erôrs DAM (Data Address Mark)

en: Data stored in the volume will only be accessible with the correct password. Be careful not to forget it.
fur: I dâts archiviâts tal volum a saran acessibii cun la password juste. Sta atent a no dismenteâle.

en: Deactivate selected swap partition
fur: Disative la partizion swap selezionade

en: Default location for the Create/Restore disk image dialogs
fur: Posizion predefinide pal barcon di creazion/ripristinament di imagjins disc

en: Default location for the Create/Restore disk image dialogs. If blank the ~/Documents folder is used.
fur: Posizion predefinide pal barcon di creazion/ripristinament di imagjins disc. Se lassât vueit e vignarà doprade la cartele ~/Documents.

en: Delete selected partition
fur: Elimine la partizion

en: Destination
fur: Destinazion

en: Detach loop device after unmount action
fur: Distache il dispositîf di loop dopo vêlu dismontât

en: Detach this loop device
fur: Stache chest dispositîf di loop

en: Device
fur: Dispositîf

en: Device is size 0
fur: La dimension dal dispositîf e je 0

en: Disable Write Cache
fur: No sta abilitâ cache in scriture

en: Disk Drives
fur: Dispositîfs disc

en: Disk Image Mounter
fur: Cjariadôr Imagjin Disc

en: Disk Image Writer
fur: Scritôr Imagjin Disc

en: Disk Image of %s (%s).img
fur: Imagjin disc di %s (%s).img

en: Disk Images (*.img, *.img.xz, *.iso)
fur: Imagjins disc (*.img, *.img.xz, *.iso)

en: Disk Images (*.img, *.iso)
fur: Imagjins disc (*.img, *.iso)

en: Disk Shift
fur: Spostament disc

en: Disk image copying complete
fur: Copie imagjin disc completade

en: Disk image read error
fur: Erôr di leture imagjin disc

en: Disk is OK
fur: Il disc al è a puest

en: Disk is OK, one attribute failed in the past | Disk is OK, %d attributes failed in the past
fur[0]: Il disc al è a puest, un atribût si è vuastât
fur[1]: Il disc al è a puest, %d atribûts si son vuastâts

en: Disk is OK, one bad sector | Disk is OK, %d bad sectors
fur[0]: Il disc al è a puest, un setôr rot
fur[1]: Il disc al è a puest, %d setôrs rots

en: Disk is OK, one failing attribute is failing | Disk is OK, %d attributes are failing
fur[0]: Il disc al è a puest, un atribût al sta par vuastâsi
fur[1]: Il disc al è a puest, %d atribûts a stan par vuastâsi

en: Disk management utility for GNOME
fur: Utilitât di gjestion dai discs par GNOME

en: Disk or Device
fur: Disc o dispositîf

en: Disks
fur: Discs

en: Disks provides an easy way to inspect, format, partition, and configure disks and block devices.
fur: Discs al furnìs une maniere semplice par ispezionâ, formatâ, partizionâ e configurâ discs e dispositîfs a blocs.

en: Display _Name
fur: _Non mostrât

en: Don’t overwrite existing data
fur: No sta sorescrivi i dâts presints

en: Drive Options
fur: Opzions unitât

en: Drive S_ettings…
fur: _Impostazions unitât…

en: Drive Settings
fur: Impostazions unitât

en: Drive’s seek performance during offline operations
fur: Prestazions di plaçament te unitât dulinvie lis operazions offline

en: Edit Encr_yption Options…
fur: Modifiche opzions di cif_radure…

en: Edit Partition
fur: Modifiche partizion

en: Edit _Filesystem…
fur: Modifiche _filesystem…

en: Edit _Mount Options…
fur: _Modifiche opzions di montaç…

en: Eject this disk
fur: Pare fûr chest disc

en: Empty
fur: Vueide

en: Enable Write Cache
fur: Abilite cache in scriture

en: Enable _recursive mode
fur: Abilite modalitât _ricorsive

en: Encryption Options
fur: Opzions di cifradure

en: Endurance Remaining
fur: Indurance disponibil

en: Enter Standby After
fur: Jentre in standby dopo

en: Enter current passphrase used to protect the data
fur: Scrîf la passphrase di cumò, doprade par protezi i dâts

en: Enter new passphrase used to protect the data
fur: Scrîf la gnove passphrase doprade par protezi i dâts

en: Enter passphrase to unlock
fur: Scrîf passphrase par sblocâ

en: Enter passphrase used to protect the data
fur: Scrîf la passphrase par protezi i dâts

en: Erase Multiple Disks
fur: Scancele multiplis discs

en: Erase _Type
fur: _Gjenar di scanceladure

en: Error aborting SMART self-test
fur: Erôr tal anulâ il test automatic SMART

en: Error adding /etc/crypttab entry
fur: Erôr tal zontâ la vôs in /etc/crypttab

en: Error adding new /etc/fstab entry
fur: Erôr tal zontâ la gnove vôs in /etc/fstab

en: Error allocating space for disk image file:
fur: Erôr tal assegnâ spazi pe imagjin disc:

en: Error attaching disk image
fur: Erôr tal colegâ la imagjin disc

en: Error attaching disk image: %s (%s, %d)
fur: Erôr tal colegâ la imagjin disc %s (%s, %d)

en: Error canceling job
fur: Erôr tal anulâ il lavôr

en: Error changing passphrase
fur: Erôr intal cambiâ la passphrase

en: Error connecting to udisks daemon: %s (%s, %d)
fur: Erôr tal leâsi al demoni udisks: %s (%s, %d)

en: Error creating disk image
fur: Erôr tal creâ la imagjin disc

en: Error creating partition
fur: Erôr tal creâ la partizion

en: Error deleting loop device
fur: Erôr tal eliminâ il dispositîf di loop

en: Error deleting partition
fur: Erôr tal eliminâ la partizion

en: Error determining size of device:
fur: Erôr tal determinâ la dimension dal dispositîf:

en: Error determining size of file
fur: Erôr tal determinâ la dimension dal file

en: Error disabling autoclear for loop device
fur: Erôr tal disabilitâ la netisie automatiche pal dispositîf di loop

en: Error ejecting media
fur: Erôr tal parâ fûr il supuart

en: Error formatting disk
fur: Erôr tal formatâ il disc

en: Error formatting volume
fur: Erôr tal formatâ il volum

en: Error locking device
fur: Erôr tal blocâ il dispositîf

en: Error looking up block device for %s
fur: Erôr tal cirî il dispositîf a blocs par %s

en: Error mounting filesystem
fur: Erôr tal montâ il filesystem

en: Error mounting filesystem to calculate minimum size
fur: Erôr tal montâ il filesystem par calcolâ la dimension minime

en: Error mounting the filesystem
fur: Erôr tal montâ il filesystem

en: Error opening %s: %s
fur: Erôr tal vierzi %s: %s

en: Error opening file for reading
fur: Erôr tal vierzi il file in leture

en: Error opening file for writing
fur: Erôr tal vierzi il file in scriture

en: Error opening “%s”: %m
fur: Erôr tal vierzi “%s”: %m

en: Error powering off drive
fur: Erôr tal studâ il dispositîf

en: Error refreshing SMART data
fur: Erôr tal inzornâ i dâts SMART

en: Error removing /etc/crypttab entry
fur: Erôr tal gjavâ la vôs di /etc/crypttab

en: Error removing old /etc/fstab entry
fur: Erôr tal gjavâ la vecje vôs di /etc/fstab

en: Error repairing filesystem
fur: Erôr tal comedâ il filesystem

en: Error repairing filesystem after resize
fur: Erôr tal comedâ il filesystem dopo il ridimensionament

en: Error resizing filesystem
fur: Erôr tal ridimensionâ il filesystem

en: Error resizing partition
fur: Erôr tal ridimensionâ la partizion

en: Error restoring disk image
fur: Erôr tal ripristinâ la imagjin disc

en: Error retrieving configuration data
fur: Erôr tal recuperâ i dâts di configurazion

en: Error setting autoclear flag
fur: Erôr tal stabilî la etichete di pulizie automatiche

en: Error setting configuration
fur: Erôr tal stabilî la configurazion

en: Error setting label
fur: Erôr tal configurâ la etichete

en: Error setting partition flags
fur: Erôr tal configurâ lis etichetis de partizion

en: Error setting partition name
fur: Erôr tal stabilî il non de partizion

en: Error setting partition type
fur: Erôr tal configurâ il gjenar di partizion

en: Error starting SMART self-test
fur: Erôr tal inviâ la auto-verifiche SMART

en: Error starting swap
fur: Erôr tal ativâ il spazi di swap

en: Error stopping swap
fur: Erôr tal disativâ il spazi di swap

en: Error unlocking device
fur: Erôr tal sblocâ il dispositîf

en: Error unmounting filesystem
fur: Erôr tal dismontâ il filesystem

en: Error updating /etc/crypttab
fur: Erôr tal inzornâ /etc/crypttab

en: Error updating /etc/crypttab entry
fur: Erôr tal inzornâ la vôs in /etc/crypttab

en: Error updating /etc/fstab entry
fur: Erôr tal inzornâ la vôs in /etc/fstab

en: Error while checking filesystem
fur: Erôr intal controlâ il filesystem

en: Error while repairing filesystem
fur: Erôr intal comedâ il filesystem

en: Error while taking filesystem ownership
fur: Erôr tal cjapâ possès dal filesystem

en: Error writing file
fur: Erôr tal scrivi il file

en: Extended Partition
fur: Partizion estese

en: Extended Partitions can contain Logical Partitions
fur: Lis partizions estesis a puedin contignî partizions logjichis

en: F2FS — Flash Storage Linux Filesystem
fur: F2FS — Filesystem di Linux Archiviazion su Flash

en: FAILING
fur: ROT / VUAST

en: Failed in the past
fur: Rot / vuast in pasât

en: File does not appear to be XZ compressed
fur: Il file nol somee comprimût cun XZ

en: Filesystem %s on %s could not be repaired.
fur: Nol è stât pussibil comedâ il filesystem %s su %s.

en: Filesystem %s on %s has been repaired.
fur: Il filesystem %s su %s al è stât comedât.

en: Filesystem %s on %s is undamaged.
fur: Il filesystem %s su %s nol è ruvinât.

en: Filesystem %s on %s needs repairing.
fur: Il filesystem %s su %s al à bisugne di riparazions.

en: Filesystem _Type
fur: _Gjenar di filesystem

en: Filesystem damaged
fur: Filesystem ruvinât

en: Filesystem intact
fur: Filesystem intat

en: Fit to size
fur: Adate ae dimension

en: Flags
fur: Etichetis

en: Flying Height
fur: Altece testine

en: For example: “Angela’s Files” or “Backup”.
fur: Par esempli "I files di Marie" o "Backup".

en: For use with _Windows (NTFS)
fur: Par doprâ cun _Windows (NTFS)

en: For use with all _systems and devices (FAT)
fur: Par doprâ cun ducj i _sistemis e dispositîfs (FAT)

en: Form_at
fur: Form_ate

en: Format Disk
fur: Formate disc

en: Format Volume
fur: Formate volum

en: Format _Disk…
fur: Formate _disc…

en: Format _Partition…
fur: Formate _partizion…

en: Format selected device
fur: Formate il dispositîf selezionât

en: Free Space _Following
fur: Spazi _libar dopo

en: Frequency of errors while positioning
fur: Frecuence di erôrs tai plaçaments

en: Frequency of errors while reading from the disk
fur: Frecuence di erôrs tal lei dal disc

en: Frequency of errors while reading raw data from the disk. A non-zero value indicates a problem with either the disk surface or read/write heads
fur: Numar di erôrs tes leturis dai dâts gresis dal disc. Un valôr diviers di zero al indiche la presince di un probleme te superficie dal disc o cun la testine di leture/scriture

en: Frequency of mistakes as a result of impact loads
fur: Numar di erôrs par colpe di vibrazions o colps

en: G-sense Error Rate
fur: Tas erôr sensôr di gravitât

en: GMR Head Amplitude
fur: Amplece di niçulament de testine

en: General time for loading in a drive
fur: Timp totâl di cjariament (braçs testinis magnetichis) intune unitât (no timp pierdût te "parkinkg area")

en: Go back to main view
fur: Torne ae viodude principâl

en: Good Block Rate
fur: Tas blocs valits

en: Hardware ECC Recovered
fur: Comedaments ECC hardware

en: Head Flying Hours
fur: Oris di moviment de testine

en: Height of heads above the disk surface
fur: Altece de testine dal plan dal disc

en: Hide from _Firmware
fur: Plate dal _Firmware

en: High Fly Writes
fur: Scriture fûr limit

en: I_dentify As
fur: I_dentificâ come

en: Icon Na_me
fur: Non i_cone

en: If checked, additional authorization is required to mount the device [x-udisks-auth]
fur: Se selezionât, a ven domandade une autorizazion in plui par montâ il dispositîf [x-udisks-auth]

en: If checked, additional authorization is required to unlock the device [x-udisks-auth]
fur: Se selezionât, al vignarà domandade une autorizazion in plui par podê sblocâ il dispositîf [x-udisks-auth]

en: If checked, the device is always shown in the user interface no matter what its directory is [x-gvfs-show]
fur: Se selezionât, il dispositîf al ven simpri mostrât te interface grafiche, nol impuarte ce cartele e je [x-gvfs-show]

en: If checked, the device will be mounted at system startup [!noauto]
fur: Se selezionât, il dispositîf al vignarà montât al inviament dal sisteme [!noauto]

en: If checked, the device will be unlocked at system startup [!noauto]
fur: Se selezionât, il dispositîf al vignarà sblocât al inviament dal sisteme [!noauto]

en: If checked, the loop device will be read-only. This is useful if you don’t want the underlying file to be modified
fur: Se selezionât, il dispositîf di loop al sarà in dome-leture. Al è util se no si vûl che il file disot al vegni midificât

en: If checked, the mount will be read-only. This is useful if you don’t want the underlying disk image to be modified
fur: Se selezionât, al vignarà montât in dome-leture. Chest al è util se no tu vuelis che cheste imagjin disc e vegni modificade

en: If set, the VeraCrypt PIM (Personal Iterations Multiplier) numeric value to use for this volume.
fur: Se stabilît, il valôr numeric di PIM VeraCrypt (Moltiplicadôr di Interazions Personâls) di doprâ par chest volum.

en: If set, the name of the icon to use in the device in the user interface [x-gvfs-icon=]
fur: Se selezionade, il non de icone di doprâ par il dispositîf inte interface grafiche [x-gvfs-icon=]

en: If set, the name of the symbolic icon to use in the device in the user interface [x-gvfs-symbolic-icon=]
fur: Se selezionade, il non de icone simboliche di doprâ par il dispositîf inte interface grafiche [x-gvfs-symbolic-icon=]

en: If set, the name to use for the device in the user interface [x-gvfs-name=]
fur: Se selezionât, il non di doprâ par il dispositîf inte interface grafiche [x-gvfs-name=]

en: If specified
fur: Se specificât

en: Ignored, kept for compatibility
fur: Ignorât, tignût pe compatibilitât

en: Image Size
fur: Dimension imagjin

en: Image _Size
fur: _Dimension imagjin

en: Image to Restore
fur: Imagjin di ripristinâ

en: In case that the default options do not fit your needs select one of the following filesystems. Be aware of the technical differences and do research about your use case.
fur: Tal câs che lis opzions predefinidis no si adatedin a lis tôs necessitâts selezione un di chescj filesystems. Pense a lis diferencis tecnichis e studie il to câs.

en: Indicates that EFI firmware should ignore the content of the partition and not try to read from it
fur: Al indiche che il firmware EFI al à di ignorâ il contignût de partizion e no cirî di leilu

en: Instead of unlocking this volume, attempt to unlock a secondary volume hidden inside.
fur: Invezit di sblocâ chest volum, prove a sblocâ un volum secondari platât dentri.

en: Internal error
fur: Erôr interni

en: Invalid PIM
fur: PIM no valit

en: Invalid compressed data
fur: Dâts comprimûts no valits

en: Job
fur: Vore

en: Last Benchmarked
fur: Ultime misure di prestazion

en: Legacy BIOS _Bootable
fur: Invia_bil cun BIOS datâts

en: Linux Swap Partition
fur: Partizion di Swap Linux

en: Load Friction
fur: Cjame atrît

en: Load on drive caused by friction in mechanical parts of the store
fur: Cjame su la unitât par vie di atrît intes parts mecanichis

en: Load-in Time
fur: Timp di cjariament

en: Load/Unload Cycle Count
fur: Conte ciclis plaçament/jessude

en: Load/Unload Retry Count
fur: Conte tentatîfs di plaçament testine

en: Loaded Hours
fur: Oris di ativitât

en: Loading on drive caused by numerous recurrences of operations, like reading, recording, positioning of heads, etc
fur: Ativazions de unitât par vie di diviersis tornadis di operazions come: leture, regjistrazion, plaçament testine e v.i.

en: Location
fur: Posizion

en: Lock selected encrypted partition
fur: Bloche la partizion critografade selezionade

en: Loop device is empty
fur: Il dispositîf di loop al è vueit

en: Loud (Fast)
fur: Rumorôs (Veloç)

en: Manage Drives and Media
fur: Ministre unitâts e supuarts

en: Margin of a channel while reading data.
fur: Margjin di un canâl dulinvie la leture dai dâts.

en: Matches any device with the given label
fur: Corispuint a cualsisei dispositîf cun l'etichete furnide

en: Matches partition %u of any device connected at the given port or address
fur: Corispuint ae partizion %u di cualsisei dispositîf tacât ae puarte o al recapit furnît

en: Matches partition %u of the device with the given vital product data
fur: Corispuint ae partizion %u dal dispositîf cui dâts vitâi (VPD) furnîts

en: Matches the device with the given UUID
fur: Corispuint al dispositîf cul UUID furnît

en: Matches the given device
fur: Corispuint al dispositîf furnît

en: Matches the whole disk of any device connected at the given port or address
fur: Corispuint al disc intîr di cualsisei dispositîf tacât ae puarte o al recapit furnît

en: Matches the whole disk of the device with the given vital product data
fur: Corispuint al disc intîr dal dispositîf cun i dâts vitâi (VPD) furnîts

en: Media
fur: Supuart

en: Minimal Size
fur: Dimension minime

en: Mix uppercase and lowercase and try to use a number or two.
fur: Misclice maiusculis e minusculis e cîr di doprâ un numar o doi.

en: Mount Disk Images
fur: Monte Imagjins Discs

en: Mount Opt_ions
fur: Opz_ions di montaç

en: Mount Options
fur: Opzions di montaç

en: Mount _Point
fur: _Pont di montaç

en: Mount at system _startup
fur: Montâ al _inviament dal sisteme

en: Mount selected partition
fur: Monte la partizion selezionade

en: N/A
fur: N/D

en: N_ext
fur: P_rossim

en: Name
fur: Non

en: Need more input
fur: A coventin plui dâts in ingrès

en: Never
fur: Mai

en: New Disk Image
fur: Gnove imagjin disc

en: New _Passphrase
fur: Gnove _passphrase

en: No Device Selected
fur: Nissun dispositîf selezionât

en: No Filesystem
fur: Nissun filesystem

en: No Media
fur: Nissun supuart

en: No description for attribute %d
fur: Nissune descrizion pal atribût %d

en: No partitioning
fur: Nissun partizionament

en: None
fur: Nissune

en: Normalized
fur: Normalizât

en: Not enough memory
fur: No vonde memorie

en: Number of CRC errors during UDMA mode
fur: Numar di erôrs CRC in modalitât UDMA

en: Number of Data Address Mark (DAM) errors (or) vendor-specific
fur: Numar di erôrs DAM (Data Access Mark) o specific dal produtôr

en: Number of ECC errors
fur: Numar di erôrs ECC

en: Number of ECC on-the-fly errors
fur: Numar di erôrs ECC "al svol"

en: Number of S_amples
fur: Numar di c_ampions

en: Number of Sampl_es
fur: Nu_mar di campions

en: Number of Thermal Asperity Rate errors
fur: Numar di erôrs par vie de alte temperadure

en: Number of attempts to calibrate the device
fur: Numar di tentatîfs di calibradure dal dispositîf

en: Number of available reserved blocks as a percentage of the total number of reserved blocks
fur: Numar di blocs riservâts disponibii come percentuâl dal numar totâl di blocs riservâts

en: Number of buzz routines to spin up the drive
fur: Numar di ciclis buzz, cause pocje potence, par inviâ la rotazion de unitât

en: Number of cycles into landing zone position
fur: Conte dai ciclis di plaçament inte zone di ripôs dais testinis

en: Number of errors as a result of impact loads as detected by a shock sensor
fur: Numar di erôrs  rilevâts dal sensôr di acelerazion par vie di colps

en: Number of errors corrected by software ECC
fur: Numar di erôrs comedâts dal software ECC

en: Number of errors that could not be recovered using hardware ECC
fur: Numar di erôrs no comedâts doprant hardware ECC

en: Number of errors while reading from a disk
fur: Numar di erôrs intant che si lei dal disc

en: Number of errors while writing to disk (or) multi-zone error rate (or) flying-height
fur: Numar di erôrs tal scrivi tal disc o ancje tas di erôr multi zone o ancje altece de testine

en: Number of hours elapsed in the power-on state
fur: Numar di oris passadis piât

en: Number of hours in general operational state
fur: Numar di oris passadis tal stât di funzionament gjenerâl

en: Number of off-track errors
fur: Numar di erôrs fûr linie

en: Number of physical erase cycles completed on the drive as a percentage of the maximum physical erase cycles the drive supports
fur: Numar di ciclis di scanceladure fisiche completâts su la unitât come percentuâl dal massim numar di ciclis di scanceladure fisiche supuartâts de unitât

en: Number of power-off or emergency retract cycles
fur: Numar di distudaments o ciclis di tornadis di emergjence de testine

en: Number of power-off retract events
fur: Numar di rientradis de testine par distudament

en: Number of power-on events
fur: Numar di voltis che il disc al è stât piât e studât

en: Number of remapping operations. The raw value of this attribute shows the total number of (successful and unsuccessful) attempts to transfer data from reallocated sectors to a spare area
fur: Numars di operazions di colocaments tornâts a fâ. Il valôr grês di chest atribût al mostre il numar totâl (a bon fin o no) di tentatîfs tal spostâ i dâts dai setôrs che a son stâts tornâts a colocâ, a zonis di risierve (spare area)

en: Number of retry attempts to spin up
fur: Numar dai tentatîfs par cirî di inviâ la rotazion dal disc

en: Number of samples. Bigger number produces a more accurate picture of access time patterns but takes more time.
fur: Numar di campions. Un numar grant al prodûs une analisi plui precise dai timps di acès, ma al domande plui timp.

en: Number of samples. Bigger number produces more smooth graphs but the benchmark will take more time.
fur: Numar di campions. Un numar plui grant al prodûs grafics plui precîs, ma al domande plui timp.

en: Number of sectors waiting to be remapped. If the sector waiting to be remapped is subsequently written or read successfully, this value is decreased and the sector is not remapped. Read errors on the sector will not remap the sector, it will only be remapped on a failed write attempt
fur: Numar di setôrs che a spietin di jessi tornâts a colocâ. Se il setôr che si à di tornâ a colocâ al è dopo scrit o let ben, il valôr al ven diminuît e il setôr nol ven tornât a colocâ. I erôrs di leture tal setôr no tornaran a colocâ il setôr, al vignarà tornât a colocâ nome suntun tentatîf falît di scriture

en: Number of spindle start/stop cycles
fur: Numar di ciclis di start/stop dal motorin

en: Number of times a recording head is flying outside its normal operating range
fur: Numar di voltis che la testine di scriture e je lade a scrivi fûr dai normâi limits

en: Number of uncorrectable ECC errors
fur: Numar di erôrs ECC no justabii

en: Offline Seek Performance
fur: Prestazions plaçament offline

en: Old-Age
fur: Vecjo

en: Only the passphrase referenced by the <i>/etc/crypttab</i> file will be changed. To change the on-disk passphrase, use <i>Change Passphrase…</i>
fur: Dome la passphrase cuntun riferiment intal file <i>/etc/crypttab</i> a vignarà cambiade. Par modificâ la passphrase sul disc dopre <i>Modifiche passphrase...</i>

en: Opt_ions
fur: Opz_ions

en: Options to use when unlocking the device
fur: Opzions di doprâ cuant che si sbloche il dispositîf

en: Other Devices
fur: Altris dispositîfs

en: Overall Assessment
fur: Valutazion gjenerâl

en: Overwrite existing data with zeroes
fur: Sorescrîf i dâts presints cun zeros

en: Overwrites existing data, but takes longer.
fur: Al sorescrîf i dâts, ma al sta di plui.

en: Partition Type
fur: Gjenar di partizion

en: Partition _Size
fur: Dimension parti_zion

en: Partitioning
fur: Partizionadure

en: Passphrase File
fur: File passphrase

en: Passphrase of the device or empty to request from user when setting up the device
fur: Passphrase par il dispositîf o vueit par domandâle al utent inte fase di configurazion

[ctx: Password strength]
en: Fair
fur: Modeste

[ctx: Password strength]
en: Good
fur: Buine

[ctx: Password strength]
en: Strong
fur: Fuarte

[ctx: Password strength]
en: Weak
fur: Puare

en: Perform Better
fur: Prestazions miôr

en: Perform _write-benchmark
fur: Misure lis prestazions in _scriture

en: Performance is increased by enabling write caching, but leaves the system susceptible to data loss in the event of a power failure
fur: Abilitant la cache in scriture lis prestazions a aumentin, ma al lasse il sisteme in condizions di pierdi dâts se a salte la curint e nol ven alimentât

en: Power Cycle Count
fur: Conte ciclis alimentazion

en: Power off this disk
fur: Stude il disc

en: Power-On Hours
fur: Oris piât

en: Power-off Retract Count
fur: Conte tornadis distudament

en: Powered On
fur: Piât

en: Quantity efforts of the rotating moment of a drive
fur: Numar di tentatîfs di compensazion par vie de variazion di velocitât de unitât

en: Quick
fur: Veloç

en: Quiet (Slow)
fur: Cuiet (Planc)

en: Read Channel Margin
fur: Margjin canâl leture

en: Read Error Rate
fur: Tas di leturis faladis

en: Read Error Retry Rate
fur: Tas tentatîfs di leturis faladis

en: Reallocated Sector Count
fur: Conte dai setôrs tornâts a colocâ

en: Reallocation Count
fur: Conte colocaments tornâts a fâ

en: Refresh
fur: Inzorne

en: Rep_air Filesystem…
fur: _Comede filesystem…

en: Repair failed
fur: Comedament falît

en: Repair successful
fur: Comedament lât a bon fin

en: Reported Uncorrectable Errors
fur: Erôrs impussibii di comedâ palesâts

en: Require additional authori_zation to mount
fur: _Domandâ une autorizazion in plui par montâ

en: Require additional authori_zation to unlock
fur: Domandâ plui autori_zazions par sblocâ

en: Resi_ze…
fur: Ridime_nsione…

en: Resize Volume
fur: Ridimensione volum

en: Resizing a filesystem can lead to data loss. You are advised to backup your data before. The resize operation will take longer if a lot of data has to be moved. The minimal size is calculated according to the current content. Keep additional free space for the filesystem to work fast and reliably.
fur: Ridimensionâ un filesystem al pues puartâ a pierditis di dâts. Si consee di fâ prime un backup. La operazion di ridimensionament e pues cjoli tant timp se si à di spostâ une vore di dâts. La dimension minime e je calcolade in base al contignût atuâl. Ten spazi libar in plui par permeti al filesystem di lavorâ miôr, plui veloç e sigûr.

en: Resizing not ready
fur: Ridimensionament no pront

en: Restore Disk Image
fur: Ripristine imagjin disc

en: Restore disk image
fur: Ripristine imagjin disc

en: Restoring Disk Image
fur: Daûr a tornâ a meti la imagjin disc

en: Retrieving DVD keys
fur: Recupar clâfs DVD

en: Run Out Cancel
fur: Erôrs comedaments dâts

en: SELF-TEST FAILED
fur: AUTO-VERIFICHE FALIDE

en: SMART Data & Self-Tests
fur: Dâts e auto-verifichis SMART

en: SMART _Attributes
fur: _Atribûts SMART

en: SMART is not enabled
fur: SMART nol è abilitât

en: SMART is not supported
fur: SMART nol è supuartât

en: S_etting
fur: I_mpostazions

en: S_tandby Now
fur: Me_t in polse cumò

en: S_ymbolic Icon Name
fur: N_on icone simboliche

en: Sample S_ize (MiB)
fur: Di_mension campion (MiB)

en: Sample Size
fur: Dimension campion

en: Save Power
fur: Risparmi energjie

en: Save in _Folder
fur: Sal_ve te cartele

en: Seek Error Rate
fur: Tas plaçaments falâts

en: Seek Timer Performance
fur: Prestazions timp di plaçament

en: Select Disk Image to Attach
fur: Selezione la imagjin disc di colegâ

en: Select Disk Image to Restore
fur: Selezione imagjin disc di tornâ a meti

en: Select Disk Image(s) to Mount
fur: Selezione imagjins disc di montâ

en: Select a Folder
fur: Selezione une cartele

en: Select a Keyfile
fur: Selezione un file-clâf

en: Select a device to manage.
fur: Selezione un dispositîf di gjestî.

en: Select a keyfile to unlock this volume
fur: Selezione un file-clâf par sblocâ chest volum

en: Select device
fur: Selezione dispositîf

en: Self-assessment
fur: Autovalutazion

en: Self-test Result
fur: Risultâts test automatics

en: Self-test in progress
fur: Daûr a fâ il auto-test

en: Serial Number
fur: Numar di serie

en: Set Password
fur: Stabilìs password

en: Set options to unlock
fur: Stabilìs opzions par sblocâ

en: Set up _read-only loop device
fur: Configurâ il dispositîf di loop in dome-leture

en: Set up _read-only mount
fur: Configurâ cjariament in _dome-leture

en: Sh_ow Password
fur: Mostre passw_ord

en: Shift of disk is possible as a result of strong shock loading in the store, as a result of falling (or) temperature
fur: Al è pussibil che il spostament dal disc al sedi causionât di colps fuarts o di coladis o di altis temperaduris

en: Sho_w Passphrases
fur: Mostre passp_hrase

en: Sho_w in user interface
fur: Mos_trâ inte interface grafiche

en: Sho_w passphrase
fur: _Mostre passphrase

en: Size
fur: Dimension

en: Slow
fur: Lent

en: Soft ECC correction
fur: Comedaments ECC software

en: Soft Read Error Rate
fur: Tas leturis software faladis

en: Soft read error rate
fur: Tas erôr leture software

en: Source
fur: Sorzint

en: Spin Buzz
fur: Ciclis (buzz) pe rotazion

en: Spin High Current
fur: Ponte di curint di inviament rotazion

en: Spinup Retry Count
fur: Conte tentatîfs rotazion

en: Spinup Time
fur: Timp di inviament rotazion

en: Start/Stop Count
fur: Conte start/stop

en: Stop running jobs?
fur: Fermâ i lavôrs in esecuzion?

en: Switch off <i>User Session Defaults</i> to manage encryption options and passphrase for the device. The options correspond to an entry in the <b>/etc/crypttab</b> file
fur: Distede <i>Predefinîts session utent</i> par ministrâ lis opzions di cifradure e la passphrase pal dispositîf. Lis opzions a corispuindin a une vôs tal file <b>/etc/crypttab</b>

en: Switch off <i>User Session Defaults</i> to manage mount point and mount options for the device. The options correspond to an entry in the <b>/etc/fstab</b> file
fur: Distude <i>Predefinîts session utent</i> par ministrâ il pont di montaç e lis opzions di montaç pal dispositîf. Lis opzions a corispuindin a une vôs tal file <b>/etc/fstab</b>

en: Temperature
fur: Temperadure

en: Temperature of the drive
fur: Temperadure de unitât

en: The <b>special device file</b> — use symlinks in the <b>/dev/disk</b> hierarchy to control the scope of the entry
fur: Il <b>file dispositîf speciâl</b> — doprâ colegaments simbolics in <b>/dev/disk</b> par controlâ l'ambit de vôs

en: The GNOME Project
fur: Il progjet GNOME

en: The amount of data read during the lifetime of the disk
fur: La cuantitât di dâts lets in dute la vite dal disc

en: The amount of data written during the lifetime of the disk
fur: La cuantitât di dâts scrits in dute la vite dal disc

en: The check may take a long time, especially if the partition contains a lot of data.
fur: Il control al podarès tirâle a dilunc, specialmentri se la partizion e conten tancj dâts.

en: The difference to the previous partition size
fur: La diference cun la precedente dimension de partizion

en: The directory to mount the device in
fur: La cartele dulà montâ il dispositîf

en: The disk image is %s bigger than the target device
fur: La imagjin disc e je %s plui grande dal dispositîf

en: The disk image is %s smaller than the target device
fur: La imagjin disc e je %s plui piçule dal dispositîf

en: The encryption passphrase was retrieved from the keyring
fur: La passphrase di cifradure e je stade recuperade dal puarteclâfs

en: The file already exists in “%s”.  Replacing it will overwrite its contents.
fur: Il file al esist za in “%s”.  Se al ven sostituît, il sô contignût al vignarà sorescrit.

en: The filesystem type to use
fur: Il gjenar di filesystem di doprâ

en: The free space following the partition
fur: Il spazi libar dopo la partizion

en: The label matches the existing label
fur: La etichete e corispuint ae etichete esistente

en: The mount options stored in the <b>/etc/fstab</b> file
fur: Lis opzions di montaç salvadis intal file <b>/etc/fstab</b>

en: The name to use for the filesystem. This is useful if you want to refer to the device via a symlink in the /dev/disk/by-label directory.
fur: Il non di doprâ pal filesystem. Chest al è util par fâ riferiment al dispositîf cuntun colegament simbolic te cartele /dev/disk/by-label.

en: The name to use for the unlocked device — the device is set up as the name prefixed with <b>/dev/mapper</b>/
fur: Il non di doprâ pal dispositîf sblocât — il dispositîf al è stabilît cul sô non e il prefìs <b>/dev/mapper</b>/

en: The number of MiB (1048576 bytes) to read/write for each sample.
fur: Il numar di MiB (1048576 bytes) di lei/scrivi par ogni campion.

en: The number of MiB (1048576 bytes) to read/write for each sample. Big sample sizes tend to produce more accurate benchmarks at the cost of the benchmark taking more time.
fur: Il numar di MiB (1048576 bytes) di lei/scrivi par ogni campion. Dimensions di campions plui grandis a tendin a produsi misurazions plui precisis e par cuintri une esecuzion plui lungje.

en: The number of samples the benchmark will do for the access time test.
fur: Il numar di campions che il benchmark al fasarà pe prove dai timps di acès.

en: The number of samples the benchmark will include for the read/write test.
fur: Il numar di campions che il benchmark al includarà pe prove di leture/scriture.

en: The partition name (up to 36 unicode characters). This is useful if you want to refer to the device via a symlink in the <b>/dev/disk/by-partlabel</b> directory
fur: Il non de partizion (fin a 36 caratars unicode). Chest al è util par fâ riferiment al dispositîf cuntun colegament simbolic te directory <b>/dev/disk/by-partlabel</b>

en: The partition type as a 8-bit unsigned integer
fur: Il gjenar di partizion come intîr di 8 bit cence segn

en: The partition type represented as a 32-bit <i>GUID</i>
fur: Il gjenar di partizion rapresentât come <i>GUID</i> a 32 bit

en: The passphrase matches the existing passphrase
fur: La passphrase e corispuint ae passphrase esistente

en: The passphrases do not match
fur: Lis passphrase no corispuindin

en: The passwords do not match
fur: Lis password no corispuindin

en: The size of the image to create
fur: La dimension de imagjin di creâ

en: The size of the partition to create
fur: La dimension de partizion di creâ

en: The special device file — use symlinks in the /dev/disk hierarchy to control the scope of the entry
fur: Il file dispositîf speciâl — doprâ colegaments simbolics inte jerarchìe /dev/disk par controlâ l'ambit de vôs

en: The strength of the passphrase
fur: La fuarce de passphrase

en: The system may not work correctly if this entry is modified or removed.
fur: Il sisteme al podarès no lavorà ben se cheste vôs a ven modificade o gjavade.

en: The total number of uncorrectable errors when reading/writing a sector. A rise in the value of this attribute indicates defects of the disk surface and/or problems in the mechanical subsystem
fur: Numar totâl di erôrs impussibii di comedâ cuant che si lei/scrîf un setôr. Un valôr in aument di chest atribût al indiche un difiet dal plan dal disc e/o un probleme mecanic

en: The utility %s is missing.
fur: La utilitât %s e mancje.

en: Thermal Asperity Rate
fur: Tas erôrs termics

en: This filesystem will be automatically unmounted prior to any changes.
fur: Chest filesystem al vignarà dismontât in automatic prime di cualsisei modifiche.

en: This is equivalent to Master Boot Record <i>bootable</i> flag. It is normally only used for GPT partitions on MBR systems
fur: Chest al è ecuivalent ae etichete <i>inviabil</i> dal Master Boot Record. Di solit al ven doprât nome pes partizions GPT su sistemis MBR

en: This is the last primary partition that can be created.
fur: Cheste e je la ultime partizion primarie che tu puedis creâ.

en: This operation will prepare the system for the following drives to be powered down and removed.
fur: Cheste operazion a prontarà il sisteme par che chescj dispositîfs a vegnin studâts e gjavâts.

en: This volume might be a VeraCrypt volume as it contains random data.
fur: Chest volum al podarès jessi un volum VeraCrypt viodût che al conten dâts casuâi.

en: Threshold
fur: Limit

en: Threshold exceeded
fur: Limit superât

en: Threshold not exceeded
fur: Limit no superât

en: Throughput Performance
fur: Prestazions di output net

en: Time needed to spin up the disk
fur: Timp necessari par fâ zirâ il disc a regjim

en: Time while head is positioning
fur: Timp di plaçament de testine

en: To enable or disable the write test.
fur: Par abilitâ o disabilitâ la prove di scriture.

en: Torque Amplification Count
fur: Conte amplificazions sfuarç di rotazion

en: Total LBAs Read
fur: LBA totâi lets

en: Total LBAs Written
fur: LBA totâi scrits

en: Total number of load cycles
fur: Numar totâl di ciclis di ativazion

en: Transfer Rate
fur: Tas di trasferiment

en: Turn on to configure AAM at startup and when the disk is connected
fur: Ativâ par configurâ AAM tal inviament e cuant che il disc al è tacât

en: Turn on to configure APM at startup and when the disk is connected
fur: Ativâ par configurâ APM tal inviament e cuant che il disc al è tacât

en: Turn on to configure Standby Timeout at startup and when the disk is connected
fur: Ativâ par configurâ il timeout de polse tal inviament e cuant che il disc al è tacât

en: Turn on to configure Write Cache setting at startup and when the disk is connected
fur: Ativâ par configurâ la cache in scriture tal inviament e cuant che il disc al è tacât

en: Type
fur: Gjenar

en: UDF — Universal Disk Format, for removable devices on many systems
fur: UDF — Formât Disc Universâl, par dispositîfs estraibii su tancj sistemis

en: UDMA CRC Error Rate
fur: Tas di erôrs UDMA CRC

en: Unallocated Space
fur: Spazi no assegnât

en: Uncorrectable ECC Count
fur: Conte ECC no justabii

en: Uncorrectable Sector Count
fur: Conte setôrs impussibii di comedâ

en: Unlock an encrypted Windows system partition or drive.
fur: Sbloche une partizion di sisteme Windows cifrade o une unitât.

en: Unlock selected encrypted partition
fur: Sbloche la partizion critografade selezionade

en: Unmount selected partition
fur: Smonte la partizion selezionade

en: Unnamed (%s).img
fur: Cence non (%s).img

en: Unrecoverable read errors while creating disk image
fur: Erôrs di leture impussibii di justâ intal creâ la imagjin disc

en: Updated
fur: Inzornât

en: Updates
fur: Inzornaments

en: Us_er Session Defaults
fur: Predefinîts session ut_ent

en: Used
fur: Doprât

en: Used to indicate that the partition and its contents are required for the OS/Platform to function. Special care should be taken to not delete or overwrite the contents
fur: Doprât par indicâ che la partizion e il sô contignût a son necessaris al sisteme operatîf/plateforme par funzionâ (fâ atenzion a no scancelâ o scrivi parsore il contignût)

en: Using Disks, you can view SMART data, manage devices, benchmark physical disks, and image USB sticks.
fur: Doprant Discs, tu puedis viodi dâts SMART, ministrâ dispositîfs RAID, misurâ lis prestazions dai discs fisics e fâ imagjins di penis USB.

en: Value
fur: Valôr

en: Vendor Recommended
fur: Conseât dal produtôr

en: View, modify and configure disks and media
fur: Viôt, modifiche e discs e configure supuarts

en: Volume
fur: Volum

en: Volume _Name
fur: _Non volum

en: Volume type
fur: Gjenar di volum

en: Volumes Grid
fur: Gridele volums

en: Waited too long for the filesystem
fur: Si à spietât masse a dilunc pal filesystem

en: Warning: all data on the volume will be lost
fur: Avertiment: ducj i dâts sul volum a laran pierdûts

en: Will be created
fur: Vegnarà creade

en: Will be deleted
fur: Vegnarà scancelade

en: Windows _system
fur: _Sisteme Windows

en: World Wide Name
fur: Non World Wide (WWN)

en: Worst
fur: Piês

en: Wr_ite Cache
fur: Cac_he scriture

en: Write Disk Images to Devices
fur: Scrîf Imagjins Discs tai Dispositîfs

en: Write Error Rate
fur: Tas scrituris faladis

en: XFS — Linux Filesystem
fur: XFS — Filesystem di Linux

en: _Abort Benchmark
fur: _Ferme la misure des prestazions

en: _About Disks
fur: _Informazions su Discs

en: _Attach
fur: Co_leghe

en: _Attach Disk Image… (.iso, .img)
fur: _Coleghe imagjin disc… (.iso, .img)

en: _Benchmark Disk…
fur: _Misure prestazions disc…

en: _Benchmark Partition…
fur: Misure _prestazions partizion…

en: _Bootable
fur: _Inviabil

en: _Cancel
fur: _Anule

en: _Close
fur: _Siere

en: _Confirm
fur: _Conferme

en: _Conveyance
fur: _Traspuart

en: _Create Disk Image…
fur: _Cree imagjin disc…

en: _Create Partition Image…
fur: _Cree imagjin partizion…

en: _Delete
fur: _Elimine

en: _Delete Disk Image File
fur: _Elimine fila imagjin disc

en: _Destination
fur: _Destinazion

en: _Difference
fur: _Diference

en: _Edit Partition…
fur: _Modifiche partizion…

en: _Erase
fur: _Scancele

en: _Erase…
fur: _Scancele…

en: _Extended
fur: _Complet

en: _Format
fur: _Formate

en: _Format…
fur: _Formate…

en: _Help
fur: _Jutori

en: _Hidden
fur: _Platât

en: _Image to Restore
fur: _Imagjin di ripristinâ

en: _Internal disk for use with Linux systems only (Ext4)
fur: Disc _interni par doprâ dome cun sistemis Linux (Ext4)

en: _Keyboard Shortcuts
fur: Scurtis di _tastiere

en: _Keyfiles
fur: _File-clâf

en: _Label
fur: _Etichete

en: _Mount
fur: _Monte

en: _Name
fur: _Non

en: _New Disk Image…
fur: _Gnove imagjin disc…

en: _Other
fur: _Altri

en: _Partitioning
fur: _Partizionament

en: _Password protect volume (LUKS)
fur: Volum protet di _password (LUKS)

en: _Power Off
fur: _Stude

en: _Previous
fur: _Precedent

en: _Replace
fur: _Sostituî

en: _Resize
fur: _Ridimensione

en: _Restore
fur: _Ripristinâ

en: _Restore Disk Image…
fur: _Ripristine imagjin disc…

en: _Restore Partition Image…
fur: _Ripristine imagjin partizion…

en: _SMART Data & Self-Tests…
fur: Dâts e auto-verifichis _SMART…

en: _Short
fur: _Curt

en: _Standby
fur: _Polse

en: _Start Benchmarking…
fur: _Tache la misure des prestazions…

en: _Start Benchmark…
fur: _Tache misure lis prestazions…

en: _Start Creating…
fur: _Tache a creâ…

en: _Start Restoring…
fur: _Tache a ripristinâ…

en: _Start Self-test
fur: T_ache test automatic

en: _Stop Self-test
fur: _Ferme auto-verifiche

en: _System Partition
fur: Partizion di _sisteme

en: _Take Ownership…
fur: _Cjape possès…

en: _Type
fur: _Gjenar

en: _Unlock
fur: _Sbloche

en: _Unlock at system startup
fur: _Sbloche al inviament dal sisteme

en: _Volumes
fur: _Volums

en: _Wake-Up from Standby
fur: _Svee de polse

[ctx: aam-level]
en: 0 (Disabled)
fur: 0 (No abilitât)

[ctx: apm-level]
en: %d (Spin-down not permitted)
fur: %d (Spin-down no permetût)

[ctx: apm-level]
en: %d (Spin-down permitted)
fur: %d (spin-down permetût)

[ctx: apm-level]
en: 255 (Disabled)
fur: 255 (No abilitât)

[ctx: benchmark-access-time]
en: %.2f msec
fur: %.2f miliseconts

[ctx: benchmark-updated]
en: %s (%s ago)
fur: %s (%s indaûr)

[ctx: benchmark-updated]
en: Measuring access time (%2.1f%% complete)…
fur: Daûr a misurâ il timp di acès (%2.1f%% completât)…

[ctx: benchmark-updated]
en: Measuring transfer rate (%2.1f%% complete)…
fur: Daûr a misurâ il tas di trasferiment (%2.1f%% completât)…

[ctx: benchmark-updated]
en: No benchmark data available
fur: Nissun valôr su lis prestazions disponibil

[ctx: benchmark-updated]
en: Opening Device…
fur: Daûr a vierzi il dispositîf…

[ctx: benchmarking]
en: An error occurred
fur: Al è vignût fûr un erôr

[ctx: benchmarking]
en: Error getting page size: %m
fur: Erôr tal determinâ la dimension di pagjine: %m

[ctx: benchmarking]
en: Error getting size of device: %m
fur: Erôr tal determinâ la dimension dal dispositîf: %m

[ctx: benchmarking]
en: Error pre-reading %lld bytes from offset %lld
fur: Erôr tal pre-lei %lld bytes a partî dal offset %lld

[ctx: benchmarking]
en: Error pre-reading %s from offset %s
fur: Erôr tal pre-lei %s a partî dal offset %s

[ctx: benchmarking]
en: Error reading %lld bytes from offset %lld
fur: Erôr tal lei %lld bytes a partî dal offset %lld

[ctx: benchmarking]
en: Error reading %s from offset %s
fur: Erôr tal lei %s a partî dal offset %s

[ctx: benchmarking]
en: Error seeking to offset %lld
fur: Erôr tal plaçâsi al offset %lld

[ctx: benchmarking]
en: Error seeking to offset %lld: %m
fur: Erôr tal plaçâsi al offset %lld: %m

[ctx: benchmarking]
en: Error seeking to offset %s
fur: Erôr tal plaçâsi al offset %s

[ctx: benchmarking]
en: Error syncing (at offset %lld): %m
fur: Erôr tal sincronizâ (al offset %lld): %m

[ctx: benchmarking]
en: Error writing %lld bytes at offset %lld: %m
fur: Erôr tal scrivi %lld bytes al offset %lld: %m

[ctx: benchmarking]
en: Expected to write %lld bytes, only wrote %lld: %m
fur: Al tocjave scrivi %lld bytes, a son stâts scrits nome %lld: %m

[ctx: confirmation-list-of-devices]
en: Affected Devices
fur: Dispositîfs coinvolts

[ctx: create-inhibit-message]
en: Benchmarking device
fur: Dispositîf in misure di prestazions

[ctx: create-inhibit-message]
en: Copying device to disk image
fur: Copie dal dispositîf intune imagjin disc

en: disk;drive;volume;harddisk;hdd;disc;cdrom;dvd;partition;iso;image;backup;restore;benchmark;raid;luks;encryption;S.M.A.R.T.;smart;
fur: disc;discs;unitât;drive;disc fis;harddisk;hdd;volum;cdrom;cd;dvd;partizion;iso;imagjin;backup;benchmark;raid;luks;smart;S.M.A.R.T;cifrâ;

[ctx: duration]
en: Less than a minute
fur: Mancul di un minût

[ctx: duration-day-to-month]
en: %s and %s
fur: %s e %s

[ctx: duration-hour-to-day]
en: %s and %s
fur: %s e %s

[ctx: duration-minute-to-hour]
en: %s and %s
fur: %s e %s

[ctx: duration-months-to-year]
en: %s and %s
fur: %s e %s

[ctx: duration-year-to-inf]
en: %s, %s and %s
fur: %s, %s e %s

en: exFAT — Flash Storage Windows Filesystem, used on SDXC cards
fur: exFAT — Filesystem di Windows archiviazion su Flash, doprât su schedis SDXC

en: gnome-disk-utility %s
    UDisks %s (built against %d.%d.%d)
fur: gnome-disk-utility %s
    UDisks %s (compilât su %d.%d.%d)

[ctx: job-remaining]
en: %s remaining
fur: %s restants

[ctx: job-remaining-with-rate]
en: %s remaining (%s/sec)
fur: "%s restants (%s/sec)

[ctx: notify-smart]
en: A hard disk is likely to fail soon.
fur: Un disc fis si podarès rompi ca di pôc.

[ctx: notify-smart]
en: Examine
fur: Esamine

[ctx: notify-smart]
en: Hard Disk Problems Detected
fur: Rilevâts problemis tal disc fis

[ctx: partition type]
en: Unknown
fur: No cognossût

[ctx: partitioning]
en: Unknown (%s)
fur: No cognossût (%s)

[ctx: restore-inhibit-message]
en: Copying disk image to device
fur: Copie de imagjin disc tal dispositîf

[ctx: shortcut window]
en: Attach an existing disk image
fur: Erôr tal colegâ la imagjin disc

[ctx: shortcut window]
en: Create a new empty disk image
fur: Cree une gnove imagjin disc vueide

[ctx: shortcut window]
en: Disks
fur: Discs

[ctx: shortcut window]
en: Drive
fur: Unitât

[ctx: shortcut window]
en: Drive settings
fur: Impostazions unitât

[ctx: shortcut window]
en: Format the drive
fur: Formate la unitât

[ctx: shortcut window]
en: Format the selected volume
fur: Formate il volum selezionât

[ctx: shortcut window]
en: General
fur: Gjenerâl

[ctx: shortcut window]
en: Help
fur: Jutori

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
fur: Scurtis di tastiere

[ctx: shortcut window]
en: Open the application menu
fur: Vierç il menù de aplicazion

[ctx: shortcut window]
en: Open the drive menu
fur: Vierç il menù de unitât

[ctx: shortcut window]
en: Open the volume menu
fur: Vierç il menù dal volum

[ctx: shortcut window]
en: Partition
fur: Partizion

[ctx: shortcut window]
en: Quit
fur: Jes

[ctx: shortcut window]
en: Restore an image to the disk
fur: Ripristine une imagjin sul disc

[ctx: shortcut window]
en: SMART data
fur: Dâts SMART

[ctx: shortcut window]
en: Unselect current disk
fur: Deselezione disc atuâl

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test completed successfully
fur: Ultime auto-verifiche lade a bon fin

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test did not complete
fur: La ultime auto-verifiche no je stade finide

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test failed
fur: Ultime auto-verifiche falide

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test failed (electrical)
fur: Ultime auto-verifiche falide (probleme eletric)

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test failed (handling)
fur: Ultime auto-verifiche falide (probleme tal doprâ, forsit damp fisic)

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test failed (read)
fur: Ultime auto-verifiche falide (probleme leture)

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test failed (servo)
fur: Ultime auto-verifiche falide (probleme servomecanic)

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test was aborted
fur: Ultime auto-verifiche e je stade anulade

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test was interrupted
fur: La ultime auto-verifiche e je stade interote

[ctx: smart-self-test-result]
en: Self-test in progress — %d%% remaining
fur: Daûr a fâ lis auto-verifichis — a restin il %d%%

[ctx: smart-self-test-result]
en: Unknown (%s)
fur: No cognossût (%s)

[ctx: standby-value]
en: Never
fur: Mai

[ctx: standby-value]
en: Reserved
fur: Riservât

[ctx: standby-value]
en: Vendor-defined
fur: Definît dal produtôr

[ctx: volume-content-crypto]
en: Locked
fur: Blocât

[ctx: volume-content-crypto]
en: Unlocked
fur: Sblocât

[ctx: volume-content-fs]
en: Filesystem Root
fur: Filesystem root

[ctx: volume-content-fs]
en: Mounted at %s
fur: Montât su %s

[ctx: volume-content-fs]
en: Not Mounted
fur: No montât

[ctx: volume-content-swap]
en: Active
fur: Atîf

[ctx: volume-content-swap]
en: Not Active
fur: No atîf

[ctx: volume-contents-msdos-ext]
en: Extended Partition
fur: Partizion estese

[ctx: volume-grid]
en: Extended Partition
fur: Partizion estese

[ctx: volume-grid]
en: Free Space
fur: Spazi libar

[ctx: volume-grid]
en: Partition %u
fur: Partizion n° %u

[ctx: volume-grid]
en: Partition %u: %s
fur: Partizion n° %u: %s

en: ← Spindown
fur: ← Spin-down
