gnome-settings-daemon master - en to fur translation catalogue (535 entries)

en: %2$s. You have %1$u try left | %2$s. You have %1$u tries left
fur[0]: %2$s. Tu âs ancjemò %1$u tentatîf
fur[1]: %2$s. Tu âs ancjemò %1$u tentatîfs

en: %i %s %i %s
fur: %i %s e %i %s

en: %i hour | %i hours
fur[0]: %i ore
fur[1]: %i oris

en: %i minute | %i minutes
fur[0]: %i minût
fur[1]: %i minûts

en: %s Requires Authentication
fur: %s al à dibisugne di autenticazion

en: %s Stopped
fur: %s fermât

en: %s of UPS backup power remaining
fur: A restin %s di autonomie gracie ae alimentazion di emergjence cul UPS

en: A connected device is low on power
fur: Il dispositîf colegât al à pocje batarie

en: A connected device is low on power (%.0f%%)
fur: Il dispositîf colegât al à pocje batarie (%.0f%%)

en: A connected device is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
fur: La cjarie de batarie dal dispositîf colegât e je une vore basse (%.0f%%). Il dispositîf si distudarà chi di pôc se nol vignarà metût in cjarie.

en: A connected device is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
fur: La cjarie de batarie dal dispositîf colegât e je une vore basse. Il dispositîf si distudarà chi di pôc se nol vignarà metût in cjarie.

en: A dictionary of XSETTINGS to override
fur: Un dizionari di XSETTINGS di saltâ

en: A list of strings representing the GTK+ modules that will be loaded, usually in addition to conditional and forcibly disabled ones.
fur: Une liste di stringhis che e rapresente i modui GTK+ di cjariâ, di solit sore di chêi disabilitâts in maniere condizionâl e sfuarçade.

en: A list of strings representing the GTK+ modules that will not be loaded, even if enabled by default in their configuration.
fur: Une liste di stringhis che e rapresente i modui GTK+ di no cjariâ, ancje se abilitâts in mût predefinît des lôr relativis configurazions.

en: A list of strings representing the plugins that are allowed to be loaded (default: “all”). This is only evaluated on startup.
fur: Une liste di stringhis che a rapresentin i plugin che a puedin jessi cjariâts (predefinît: “all”). I plugin a scugnin jessi segnâts come atîfs par jessi cjariâts. Chest al è valutât nome al inviament.

en: Acceleration multiplier for mouse motion. A value of -1 is the system default.
fur: Moltiplicadôr di acelerazion pal moviment dal mouse. Un valôr di -1 al è il predefinît di sisteme.

en: Access denied
fur: Acès dineât

en: Action Cancelled
fur: Azion anulade

en: Airplane mode disabled
fur: Modalitât avion disabilitade

en: Airplane mode enabled
fur: Modalitât avion abilitade

en: Application Stopped
fur: Aplicazion fermade

en: Approximately %s of remaining UPS backup power (%.0f%%)
fur: A restin plui o mancul %s di autonomie gracie ae alimentazion di emergjence cul UPS (%.0f%%)

en: Approximately %s of remaining UPS power (%.0f%%). Restore AC power to your computer to avoid losing data.
fur: A restin plui o mancul %s di autonomie gracie ae alimentazion di emergjence cul UPS (%.0f%%). Met a puest la alimentazion di rêt dal computer par evitâ di pierdi dâts.

en: Approximately %s remaining (%.0f%%)
fur: A restin plui o mancul %s di autonomie (%.0f%%)

en: Attached computer battery low
fur: Cjarie batarie computer tacât basse

en: Attached computer is low on power
fur: Il computer tacât ae prese al à pocje batarie

en: Attached computer is low on power (%.0f%%)
fur: Il computer tacât ae prese al à pocje batarie (%.0f%%)

en: Attached computer is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
fur: La cjarie de batarie dal computer colegât e je une vore basse (%.0f%%). Il dispositîf si distudarà chi di pôc se nol vignarà metût in cjarie.

en: Attached computer is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
fur: La cjarie de batarie dal computer tacât ae prese e je une vore basse. Il dispositîf si distudarà chi di pôc se nol vignarà cjariât.

en: Audio device battery low
fur: La cjarie de batarie dal dispositîf audio e je basse

en: Audio device is low on power
fur: Il dispositîf audio al à pocje batarie

en: Audio device is low on power (%.0f%%)
fur: Il dispositîf audio al à pocje batarie (%.0f%%)

en: Audio device is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
fur: La cjarie de batarie dal dispositîf audio e je une vore basse (%.0f%%). Il dispositîf si distudarà chi di pôc se nol vignarà metût in cjarie.

en: Audio device is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
fur: La cjarie de batarie dal dispositîf audio e je une vore basse. Il dispositîf si distudarà chi di pôc se nol vignarà metût in cjarie.

en: Authentication is required to modify the OLED image for a Wacom tablet
fur: Al è necessari autenticâsi par modificâ la imagjin OLED di une taulete Wacom

en: Authentication is required to modify the laptop brightness
fur: Al covente autenticâsi par modificâ la luminositât dal portatil

en: Authentication is required to modify the lit LED for a Wacom tablet
fur: Al è necessari autenticâsi par modificâ il LED piât di une taulete Wacom

en: Automatic hibernation
fur: Ibernazion automatiche

en: Automatic logout
fur: Tiermin session automatic

en: Automatic suspend
fur: Sospension automatiche

en: Automatically enable the "power-saver" profile using power-profiles-daemon if the battery is low.
fur: Abilite in automatic il profîl “sparagn energjetic”, doprant il demoni dai profîi di potence, se la cjarie de batarie e je basse.

en: Battery critically low
fur: Cjarie batarie cuasi esauride

en: Battery is critically low
fur: La batarie e je cuasi esauride

en: Battery is low
fur: La cjarie de batarie e je basse

en: Battery low
fur: Cjarie batarie basse

en: Binding
fur: Associazion

en: Binding for power button.
fur: Associazion pal boton par impiâ ⏻.

en: Binding for the custom binding
fur: Associazion pe associazion personalizade

en: Binding for the magnifier to zoom in
fur: Associazion par aumentâ il zoom dal ingranditôr di schermi

en: Binding for the magnifier to zoom out
fur: Associazion par diminuî il zoom dal ingranditôr di schermi

en: Binding to cycle the screen brightness.
fur: Associazion par fâ il cicli de luminositât dal schermi.

en: Binding to decrease the keyboard brightness.
fur: Associazion par diminuî la luminositât de tastiere.

en: Binding to decrease the screen brightness.
fur: Associazion par diminuî la luminositât dal schermi.

en: Binding to decrease the text size
fur: Associazion par diminuî la dimension dal test

en: Binding to eject an optical disc.
fur: Associazion par parâ fûr un disc otic.

en: Binding to hibernate the machine.
fur: Associazion par ibernâ la machine.

en: Binding to increase the keyboard brightness.
fur: Associazion par aumentâ la luminositât de tastiere.

en: Binding to increase the screen brightness.
fur: Associazion par aumentâ la luminositât dal schermi.

en: Binding to increase the text size
fur: Associazion par aumentâ la dimension dal test

en: Binding to launch GNOME Settings.
fur: Associazion par inviâ Impostazions di GNOME.

en: Binding to launch the calculator.
fur: Associazion par inviâ la calcoladorie.

en: Binding to launch the email client.
fur: Associazion par inviâ il client e-mail.

en: Binding to launch the help browser.
fur: Associazion par inviâ il visualizadôr di manuâi.

en: Binding to launch the media player.
fur: Associazion par inviâ il riprodutôr multimediâl.

en: Binding to launch the search tool.
fur: Associazion par inviâ il strument di ricercje.

en: Binding to launch the web browser.
fur: Associazion par inviâ il navigadôr web.

en: Binding to lock the screen.
fur: Associazion par blocâ il schermi.

en: Binding to log out.
fur: Associazion par jessi de session.

en: Binding to lower the volume with higher precision.
fur: Associazion par sbassâ cun plui precision il volum.

en: Binding to lower the volume without emitting a sound effect.
fur: Associazion par sbassâ il volum cence emeti efiets sunôrs.

en: Binding to lower the volume.
fur: Associazion par sbassâ il volum.

en: Binding to mute/unmute the microphone.
fur: Associazion par cidinâ/impiâ il microfon.

en: Binding to mute/unmute the volume without emitting a sound effect.
fur: Associazion par cidinâ/impiâ il volum cence emeti efiets sunôrs.

en: Binding to mute/unmute the volume.
fur: Associazion par cidinâ/impiâ il volum.

en: Binding to open the Home folder.
fur: Associazion par vierzi la cartele Cjase.

en: Binding to pause playback.
fur: Associazion par meti in pause la riproduzion.

en: Binding to raise the volume with higher precision.
fur: Associazion par alçâ cun plui precision il volum.

en: Binding to raise the volume without emitting a sound effect.
fur: Associazion par alçâ il volum cence emeti efiets sunôrs.

en: Binding to raise the volume.
fur: Associazion par alçâ il volum.

en: Binding to show current battery status.
fur: Associazion par mostrâ il stât de batarie.

en: Binding to show the on-screen keyboard
fur: Associazion par mostrâ la tastiere a visôr

en: Binding to show the screen magnifier
fur: Associazion par mostrâ l'ingranditôr di schermi

en: Binding to skip backward in current track.
fur: Associazion par lâ indaûr tal toc atuâl.

en: Binding to skip forward in current track.
fur: Associazion par lâ indenant tal toc atuâl.

en: Binding to skip to next track.
fur: Associazion par saltâ al prossim toc.

en: Binding to skip to previous track.
fur: Associazion par saltâ al toc precedent.

en: Binding to start playback (or toggle play/pause).
fur: Associazion par tacâ la riproduzion (o comutâ tra sunâ/pause).

en: Binding to start the screen reader
fur: Associazion par inviâ il letôr di schermi

en: Binding to stop playback.
fur: Associazion par fermâ la riproduzion.

en: Binding to suspend the machine.
fur: Associazion par meti in sospension la machine.

en: Binding to switch the touchpad off.
fur: Associazion par disativâ il touchpad.

en: Binding to switch the touchpad on.
fur: Associazion par ativâ il touchpad.

en: Binding to toggle airplane mode.
fur: Associazion par comutâ la modalitât avion.

en: Binding to toggle automatic screen orientation.
fur: Associazion par comutâ l'orientament automatic dal schermi.

en: Binding to toggle bluetooth airplane mode.
fur: Associazion par comutâ la modalitât avion dal bluetooth.

en: Binding to toggle random playback mode in media player.
fur: Associazion par comutâ la modalitât di riproduzion casuâl tal riprodutôr multimediâl.

en: Binding to toggle repeat mode in media player.
fur: Associazion par comutâ la modalitât di ripetizion tal riprodutôr multimediâl.

en: Binding to toggle the interface contrast
fur: Associazion par comutâ il contrast de interface

en: Binding to toggle the keyboard brightness.
fur: Associazion par comutâ la luminositât de tastiere.

en: Binding to toggle the touchpad on/off.
fur: Associazion par comutâ la ativazion dal touchpad.

en: Bluetooth RF kill
fur: RF kill dal Bluetooth

en: Bluetooth device battery low
fur: La cjarie de batarie dal dispositîf bluetooth e je basse

en: Bluetooth device is low on power
fur: Il dispositîf bluetooth al à pocje batarie

en: Bluetooth device is low on power (%.0f%%)
fur: Il dispositîf bluetooth al à pocje batarie (%.0f%%)

en: Bluetooth device is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
fur: La cjarie de batarie dal dispositîf bluetooth e je une vore basse (%.0f%%). Se nol ven metût in cjarie, il dispositîf al smetarà di funzionâ.

en: Bluetooth device is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
fur: La cjarie de batarie dal dispositîf bluetooth e je une vore basse. Se nol ven metût in cjarie, il dispositîf al smetarà di funzionâ.

en: Bluetooth disabled
fur: Bluetooth disabilitât

en: Bluetooth enabled
fur: Bluetooth abilitât

en: Button label for OLED display.
fur: Etichete boton pal visôr OLED.

en: Calculate the sunrise and sunset times automatically, from the current location.
fur: Calcole lis oris dal cricâ dal dì e dal tramont de posizion atuâl in automatic.

en: Camera battery low
fur: La cjarie de batarie de video/fotocjamare e je basse

en: Camera is low on power
fur: La video/fotocjamare e à pocje batarie

en: Camera is low on power (%.0f%%)
fur: La video/fotocjamare e à pocje batarie (%.0f%%)

en: Camera is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
fur: La cjarie de batarie de video/fotocjamare e je une vore basse (%.0f%%). Il dispositîf si distudarà chi di pôc se nol vignarà metût in cjarie.

en: Camera is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
fur: La cjarie de batarie de video/fotocjamare e je une vore basse. Il dispositîf si distudarà chi di pôc se nol vignarà metût in cjarie.

en: Cancel
fur: Anule

en: Cell phone battery low
fur: Cjarie batarie celulâr basse

en: Cell phone is low on power
fur: Il celulâr al à pocje batarie

en: Cell phone is low on power (%.0f%%)
fur: Il celulâr al à pocje batarie (%.0f%%)

en: Cell phone is very low on power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
fur: La cjarie de batarie dal celulâr e je une vore basse (%.0f%%). Se nol ven metût in cjarie, il dispositîf al smetarà di funzionâ.

en: Cell phone is very low on power. This device will soon stop functioning if not charged.
fur: La cjarie de batarie dal celulâr e je une vore basse. Se nol ven metût in cjarie, il dispositîf al smetarà di funzionâ.

en: Color
fur: Colôr

en: Color calibration device added
fur: Dispositîf di calibradure colôr zontât

en: Color calibration device removed
fur: Dispositîf di calibradure colôr gjavât

en: Command
fur: Comant

en: Command to run when the binding is invoked
fur: Comant di inviâ cuant che e ven invocade la associazion

en: Configuring new printer
fur: Configurazion gnove stampant

en: Connected device battery is low
fur: La cjarie de batarie dal dispositîf colegât e je basse

en: Cover open
fur: Tapon viert

en: Credentials required in order to print
fur: Credenziâls necessaris par podê stampâ

en: Custom keybindings
fur: Associazion tascj personalizadis

en: Date & Time Settings
fur: Impostazions date e ore

en: Decrease text size
fur: Diminuìs dimension dal test

en: Delay between repeats in milliseconds.
fur: Ritart tra lis ripetizions in miliseconts.

en: Device memory is nearly full. %s was using a lot of memory and was forced to stop.
fur: La memorie dal dispositîf e je cuasi plene. %s al stave doprant une vore di memorie e al è stât obleât a fermâsi.

en: Device memory is nearly full. An Application that was using a lot of memory and was forced to stop.
fur: La memorie dal dispositîf e je cuasi plene. Une aplicazion che e stave doprant une vore di memorie e je stade obleade a fermâsi.

en: Device memory is nearly full. Virtual Terminal processes were using a lot of memory and were forced to stop.
fur: La memorie dal dispositîf e je cuasi plene. I procès dal terminâl virtuâl a stavin doprant une vore di memorie e a son stâts obleâts a fermâsi.

en: Dim the screen after a period of inactivity
fur: Scurî il schermi dopo un periodi i inativitât

en: Disable touchpad while typing
fur: Disabilite touchpad intant che si scrîf

en: Disk Space
fur: Spazi disc

en: Distance before a drag is started.
fur: Distance prime di tacâ un strissinament.

en: Distance in pixels the pointer must move before accelerated mouse motion is activated. A value of -1 is the system default.
fur: Distance in pixel che il pontadôr al à di movisi prime che il moviment dal mouse acelerât si ativi. Un valôr di -1 al è il predefinît di sisteme.

en: Door open
fur: Sportel viert

en: Double click time
fur: Timp pal dopli-clic

en: Drag threshold
fur: Liminâr di strissinament

en: Either one of your existing devices has been reconnected or a new one has been plugged in. If you did not do it, check your system for any suspicious device.
fur: O si à tornât a coneti un dai tiei dispositîfs esistents opûr al è stât tacât un gnûf. Se nol è stât fat, controle che il sisteme nol vedi nissun dispositîf suspiet.

en: Eject
fur: Pare fûr

en: Empty Trash
fur: Disvuede scovacere

en: Enable horizontal scrolling
fur: Abilite scoriment orizontâl

en: Enable mouse clicks with touchpad
fur: Abilite i clic dal mouse cul touchpad

en: Enable power-saver profile when battery is low
fur: Abilite il profîl di sparagn energjetic cuant che la cjarie de batarie e je basse

en: Enable the ALS sensor
fur: Abilite il sensôr ALS

en: Enable this to move the cursor when the user touches the tablet.
fur: Abilite chest par spostâ il cursôr cuant che l'utent al tocje la taulete.

en: Enable this to restrict the Wacom tablet area to match the aspect ratio of the output.
fur: Abilite chest par stretâ la aree de taulete Wacom in mût di corispuindi al rapuart di proporzions de jessude.

en: Enable this to set the tablet to absolute mode.
fur: Abilite par meti la taulete ae modalitât assolude.

en: Enable touchpad
fur: Abilite touchpad

en: Enables middle mouse button emulation through simultaneous left and right button click.
fur: Al abilite la emulazion dal boton dal mouse centrâl par mieç di un clic simultani dai botons di drete e di çampe.

en: Enter PIN to unlock your SIM card
fur: Inserìs il PIN par sblocâ la tô schede SIM

en: Enter PUK to unlock your SIM card
fur: Inserìs il codiç PUK par sblocâ la tô schede SIM

en: Enter a New PIN to unlock your SIM card
fur: Inserìs un gnûf codiç PIN par sblocâ la tô schede SIM

en: Examine
fur: Esamine

en: File name of the bell sound to be played.
fur: Non dal file dal sun de campanele di riprodusi.

en: Free percentage notify threshold
fur: Liminâr di notifiche percentuâl libare

en: Free space notify threshold
fur: Liminâr di notifiche spazi libar

en: GNOME Settings Daemon Color Plugin
fur: Plugin colôr di Demoni di impostazions par GNOME

en: Game controller battery low
fur: La cjarie de batarie dal dispositîf par zuiâ e je basse

en: Game controller is low on power
fur: Il dispositîf par zuiâ al à pocje batarie

en: Game controller is low on power (%.0f%%)
fur: Il dispositîf par zuiâ al à pocje batarie (%.0f%%)

en: Game controller is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
fur: La cjarie de batarie dal dispositîf par zuiâ e je une vore basse (%.0f%%). Il dispositîf si distudarà se nol vignarà metût in cjarie.

en: Game controller is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
fur: La cjarie de batarie dal dispositîf par zuiâ e je une vore basse. Il dispositîf si distudarà se nol vignarà metût in cjarie.

en: Hardware Airplane Mode
fur: Modalitât avion vie hardware abilitade

en: Headphones are low on power
fur: Lis scufis a àn pocje batarie

en: Headphones are low on power (%.0f%%)
fur: Lis scufis a àn pocje batarie (%.0f%%)

en: Headphones are very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
fur: La cjarie de batarie des scufis e je une vore basse (%.0f%%). Il dispositîf si distudarà chi di pôc se nol vignarà metût in cjarie.

en: Headphones are very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
fur: La cjarie de batarie des scufis e je une vore basse. Il dispositîf si distudarà chi di pôc se nol ven metût in cjarie.

en: Headphones battery low
fur: La cjarie de batarie des scufis e je basse

en: Headset battery low
fur: La cjarie de batarie des scufis cun microfon e je basse

en: Headset is low on power
fur: Lis scufis cun microfon e àn pocje batarie

en: Headset is low on power (%.0f%%)
fur: Lis scufis cun microfon e àn pocje batarie (%.0f%%)

en: Headset is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
fur: La cjarie de batarie des scufis cun microfon e je une vore basse (%.0f%%). Il dispositîf si distudarà chi di pôc se nol vignarà metût in cjarie.

en: Headset is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
fur: La cjarie de batarie des scufis cun microfon e je une vore basse. Il dispositîf si distudarà chi di pôc se nol vignarà metût in cjarie.

en: Hibernate button
fur: Boton par ibernâ

en: Hibernating soon unless plugged in.
fur: Ibernazion chi di pôc se nol vignarà tacât subite ae prese di alimentazion.

en: Home folder
fur: Cartele cjase

en: If the ambient light sensor functionality is enabled.
fur: Se la funzionalitât dal sensôr de luminositât dal ambient e je abilitade.

en: If the night light mode is enabled
fur: Se la modalitât lûs noturne e je abilitade

en: If the screen should be dimmed to save power when the computer is idle.
fur: Se il schermi al à di jessi scurît par salvâ curint cuant che il computer al è inatîf.

en: Incorrect password
fur: Password sbaliade

en: Increase text size
fur: Aumente dimension dal test

en: Initial Key Repeat Delay
fur: Ritart di ripetizion dal tast iniziâl

en: Initial key repeat delay in milliseconds.
fur: Ritart iniziâl de ripetizion tast in miliseconts.

en: Key Repeat Interval
fur: Interval di ripetizion tast

en: Key combination for the custom action
fur: Cumbinazion di tascj pe azion personalizade

en: Key combinations for a touchring or touchstrip custom action
fur: Cumbinazion di tascj par une azion personalizade di anel o bande tatile

en: Keyboard Bell Custom Filename
fur: Non dal file personalizât de campanele de tastiere

en: Keyboard battery low
fur: Cjarie batarie tastiere basse

en: Keyboard brightness down
fur: Sbasse luminositât tastiere

en: Keyboard brightness toggle
fur: Comute luminositât tastiere

en: Keyboard brightness up
fur: Aument luminositât tastiere

en: Label will be rendered to OLED display belonging to the button
fur: La etichete che e vignarà mostrade sul schermi OLED dal boton

en: Launch calculator
fur: Invie la calcoladorie

en: Launch email client
fur: Invie il client e-mail

en: Launch help browser
fur: Invie il visualizadôr di manuâi

en: Launch media player
fur: Invie il riprodutôr multimediâl

en: Launch settings
fur: Invie lis impostazions

en: Launch web browser
fur: Invie il navigadôr web

en: Length of a double click in milliseconds.
fur: Durade in miliseconts di un dopli clic.

en: Lid has been closed
fur: Tapon sierât

en: Lid has been opened
fur: Tapon vierzût

en: List of custom keybindings
fur: Liste di associazions tascj personalizadis

en: List of explicitly disabled GTK+ modules
fur: Liste di modui GTK+ disabilitâts in mût esplicit

en: List of explicitly enabled GTK+ modules
fur: Liste di modui GTK+ abilitâts in mût esplicit

en: List of plugins that are allowed to be loaded
fur: Liste dai plugin che a puedin jessi cjariâts

en: Lock screen
fur: Bloche il schermi

en: Log out
fur: Termine session

en: Low Disk Space
fur: Spazi disc in esauriment

en: Low Disk Space on “%s”
fur: Spazi disc in esauriment su “%s”

en: Magnifier zoom in
fur: Aumente zoom ingranditôr

en: Magnifier zoom out
fur: Diminuìs zoom ingranditôr

en: Marker supply low
fur: Marcadôr toner in esauriment

en: Media player battery low
fur: Cjarie batarie letôr multimediâl basse

en: Media player is low on power
fur: Il letôr multimediâl al à pocje batarie

en: Media player is low on power (%.0f%%)
fur: Il letôr multimediâl al à pocje batarie (%.0f%%)

en: Media player is very low on power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
fur: La cjarie de batarie dal letôr multimediâl e je une vore basse (%.0f%%). Se nol ven metût in cjarie, il dispositîf al smetarà di funzionâ.

en: Media player is very low on power. This device will soon stop functioning if not charged.
fur: La cjarie de batarie dal letôr multimediâl e je une vore basse. Se nol ven metût in cjarie, il dispositîf al smetarà di funzionâ.

en: Microphone mute/unmute
fur: Cidinâ/Impiâ il microfon

en: Middle button emulation
fur: Emulazion boton centrâl

en: Minimum notify period for repeated warnings
fur: Interval di notifiche minim par avîs ripetûts

en: Missing printer driver
fur: Driver de stampant assent

en: Modify the OLED image for a Wacom tablet
fur: Modifiche la imagjin OLED di une taulete Wacom

en: Modify the laptop brightness
fur: Modifiche la luminositât dal portatil

en: Modify the lit LED for a Wacom tablet
fur: Modifiche il LED piât di une taulete Wacom

en: Motion Threshold
fur: Liminâr di moviment

en: Mount paths to ignore
fur: Percors di montaç di ignorâ

en: Mouse battery low
fur: Cjarie batarie mouse basse

en: Mouse button orientation
fur: Orientament boton dal mouse

en: Mouse wheel emulation button. 0 to disable the feature.
fur: Boton in emulazion cun la rudiele dal mouse. 0 par disabilitâ la funzionalitât.

en: Name
fur: Non

en: Name of the custom binding
fur: Non de associazion personalizade

en: Natural scrolling
fur: Scoriment naturâl

en: New PIN for SIM
fur: Gnûf codiç PIN pe SIM

en: New USB device
fur: Gnûf dispositîf USB

en: New device detected
fur: Gnûf dispositîf rilevât

en: New device has been detected while the session was not locked. If you did not plug anything, check your system for any suspicious device.
fur: Al è stât rilevât un gnûf dispositîf intant che la session no jere blocade. Se no si à tacât nuie, controle che il sisteme nol vedi nissun dispositîf suspiet.

en: New device has been detected while you were away. It has been blocked because the USB protection is active.
fur: Un gnûf dispositîf al è stât rilevât intant che tu jeris vie. Al è stât blocât parcè che e je ative la protezion USB.

en: New device has been detected while you were away. Please disconnect and reconnect the device to start using it.
fur: Un gnûf dispositîf al è stât rilevât intant che tu jeris vie. Par plasê disconet e torne conet il dispositîf par tacâ a doprâlu.

en: Next track
fur: Prossim toc

en: Night light mode changes the color temperature of your display when the sun has gone down or at preset times.
fur: La modalitât lûs noturne e cambie la temperadure dal colôr dal to visôr cuant che il soreli al è lât ju o a oraris prestabilîts.

en: No connection to phone
fur: Nissune conession al telefon

en: No driver for this printer.
fur: Nissun driver par cheste stampant.

en: No printer driver for %s.
fur: Nissun driver stampant par %s.

en: Not connected?
fur: No conetude?

en: On AC power
fur: Alimentazion vie prese di curint

en: On battery power
fur: Alimentazion vie batarie

en: On which connections the service is enabled
fur: Su cualis conessions al è abilitât il servizi

en: Operation not allowed
fur: Operazion no permetude

en: Operation not supported
fur: Operazion no supuartade

en: Out of a marker supply
fur: Marcadôr toner esaurît

en: Out of paper
fur: Cjarte esauride

en: PDA battery low
fur: Cjarie batarie palmâr basse

en: PDA is low on power
fur: Il palmâr al à pocje batarie

en: PDA is low on power (%.0f%%)
fur: Il palmâr al à pocje batarie (%.0f%%)

en: PDA is very low on power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
fur: La cjarie de batarie dal palmâr e je une vore basse (%.0f%%). Se nol ven metût in cjarie, il dispositîf al smetarà di funzionâ.

en: PDA is very low on power. This device will soon stop functioning if not charged.
fur: La cjarie de batarie dal palmâr e je une vore basse. Se nol ven metût in cjarie, il dispositîf al smetarà di funzionâ.

en: Paper low
fur: Cjarte in esauriment

en: Pause playback
fur: Pause riproduzion

en: Pen battery low
fur: La cjarie de batarie de pene e je basse

en: Pen is low on power
fur: La pene e à pocje batarie

en: Pen is low on power (%.0f%%)
fur: La pene e à pocje batarie (%.0f%%)

en: Pen is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
fur: La cjarie de batarie de pene e je une vore basse (%.0f%%). Il dispositîf si distudarà chi di pôc se nol vignarà cjariât.

en: Pen is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
fur: La cjarie de batarie de pene e je une vore basse. Il dispositîf si distudarà chi di pôc se nol vignarà cjariât.

en: Percentage free space threshold for initial warning of low disk space. If the percentage free space drops below this, a warning will be shown.
fur: Liminâr di percentuâl di spazi libar pal avertiment iniziâl di spazi disc in esauriment. Se la percentuâl di spazi libar e va sot di chest valôr, al ven mostrât un avîs.

en: Phone failure
fur: Erôr dal telefon

en: Play (or play/pause)
fur: Riprodûs (o sune/pause)

en: Please provide a new PIN for SIM card %s
fur: Par plasê furnìs un gnûf codiç PIN pe schede SIM %s

en: Please provide the PIN for SIM card %s
fur: Par plasê furnìs il PIN pe schede SIM %s

en: Please provide the PUK for SIM card %s
fur: Par plasê furnìs il codiç PUK pe schede SIM %s

en: Please wait…
fur: Par plasê spiete…

en: Possible values are “on”, “off”, and “custom”.
fur: I valôrs pussibii a son “on”, “off” e “custom”.

en: Power
fur: Alimentazion

en: Power button
fur: Boton par impiâ

en: Power button action
fur: Azion boton par impiâ

en: Precise volume down
fur: Sbassâ di precision il volum

en: Precise volume up
fur: Alçâ di precision il volum

en: Previous track
fur: Toc precedent

en: Printer added
fur: Stampant zontade

en: Printer battery low
fur: La cjarie de batarie de stampadore e je basse

en: Printer configuration error
fur: Erôr di configurazion stampant

en: Printer error
fur: Erôr stampant

en: Printer is low on power
fur: La stampadore e à pocje batarie

en: Printer is low on power (%.0f%%)
fur: La stampadore e à pocje batarie (%.0f%%)

en: Printer is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
fur: La cjarie de batarie de stampadore e je une vore basse (%.0f%%). Il dispositîf si distudarà chi di pôc se nol ven metût in cjarie.

en: Printer is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
fur: La cjarie de batarie de stampadore e je une vore basse. Il dispositîf si distudarà chi di pôc se nol ven metût in cjarie.

en: Printer off-line
fur: Stampant disconetude

en: Printer report
fur: Rapuart stampant

en: Printer warning
fur: Avertiment stampant

en: Printer “%s” has no toner left.
fur: Toner de stampant “%s” esaurît.

en: Printer “%s” is currently off-line.
fur: La stampant “%s” e je atualmentri disconetude.

en: Printer “%s” is low on a marker supply.
fur: La stampant “%s” e à pôc marcadôr.

en: Printer “%s” is low on paper.
fur: Cjarte de stampant “%s” e je in esauriment.

en: Printer “%s” is low on toner.
fur: Toner de stampant “%s” in esauriment.

en: Printer “%s” is out of a marker supply.
fur: La stampant “%s” e à finît il marcadôr.

en: Printer “%s” is out of paper.
fur: La cjarte de stampant “%s” e je esauride.

en: Printer “%s” may not be connected.
fur: La stampant “%s” e podarès no jessi conetude.

en: Printer “%s”: “%s”.
fur: Stampant “%s”: “%s”.

en: Printers
fur: Stampants

en: Quiet volume down
fur: Sbassâ in mût cidin il volum

en: Quiet volume mute/unmute
fur: Cidinâ/Impiâ in mût cidin il volum

en: Quiet volume up
fur: Alçâ in mût cidin il volum

en: RGBA order
fur: Ordin RGBA

en: Recalibrate now
fur: Torne a calibrâ cumò

en: Recalibration required
fur: E covente tornâ a calibrâ

en: Reconnect USB device
fur: Torne conet il dispositîf USB

en: Remember NumLock state
fur: Visâsi dal stât di BlocNum

en: Remote battery low
fur: La cjarie de batarie dal control di lontan e je basse

en: Remote is low on power
fur: Il dispositîf di control di lontan al à pocje batarie

en: Remote is low on power (%.0f%%)
fur: Il dispositîf di control di lontan al à pocje batarie (%.0f%%)

en: Remote is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
fur: La cjarie de batarie dal dispositîf di control di lontan e je une vore basse (%.0f%%). Il dispositîf si distudarà chi di pôc se nol vignarà metût in cjarie.

en: Remote is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
fur: La cjarie de batarie dal dispositîf di control di lontan e je une vore basse. Il dispositîf si distudarà chi di pôc se nol vignarà metût in cjarie.

en: SIM PIN required
fur: Necessari codiç PIN de SIM

en: SIM PIN2 required
fur: Necessari codiç PIN2 de SIM

en: SIM PUK required
fur: Necessari codiç PUK de SIM

en: SIM PUK2 required
fur: Necessari codiç PUK2 de SIM

en: SIM busy
fur: Schede SIM ocupade

en: SIM failure
fur: Erôr de schede SIM

en: SIM not inserted
fur: Schede SIM no inseride

en: SIM wrong
fur: Schede SIM sbaliade

en: Scanner battery low
fur: La cjarie de batarie dal scansionadôr e je basse

en: Scanner is low on power
fur: Il scansionadôr al à pocje batarie

en: Scanner is low on power (%.0f%%)
fur: Il scansionadôr al à pocje batarie (%.0f%%)

en: Scanner is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
fur: La cjarie de batarie dal scansionadôr e je une vore basse (%.0f%%). Il dispositîf si distudarà chi di pôc se nol ven metût in cjarie.

en: Scanner is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
fur: La cjarie de batarie dal scansionadôr e je une vore basse. Il dispositîf si distudarà chi di pôc se nol ven metût in cjarie.

en: Screen brightness cycle
fur: Cicli de luminositât dal schermi

en: Screen brightness down
fur: Sbasse luminositât schermi

en: Screen brightness up
fur: Aumente luminositât schermi

en: Search
fur: Cîr

en: Select the touchpad scroll method
fur: Selezione il metodi di scoriment dal touchpad

en: Select the touchpad scroll method. Supported values are: “disabled”, “edge-scrolling”, “two-finger-scrolling”.
fur: Selezione il metodi par scori cul touchpad. I valôrs supuartâts a son: “disabled”, “edge-scrolling”, “two-finger-scrolling”.

en: Set
fur: Stabilìs

en: Set this to TRUE if you have problems with accidentally hitting the touchpad while typing.
fur: Met chest  VÊR se no si vûl problemis cul tocjâ cence volê il touchpad intant che si scrîf su pe tastiere.

en: Set this to TRUE to allow horizontal scrolling by the same method selected with the scroll_method key.
fur: Met chest a VÊR par permeti il scoriment orizontâl cul stes metodi selezionât cul tast scroll_method.

en: Set this to TRUE to be able to send mouse clicks by tapping on the touchpad.
fur: Met chest a VÊR par podê inviâ i clic dal mouse batuçant sul touchpad.

en: Set this to TRUE to enable all touchpads.
fur: Met chest a VÊR par abilitâ ducj i touchpad.

en: Set this to TRUE to enable natural (reverse) scrolling for touchpads.
fur: Met chest a VÊR par abilitâ il scoriment naturâl (inviers) pai touchpad.

en: Set this to one of “none”, “lock-screen”, or “force-logout”. The action will get performed when the smartcard used for log in is removed.
fur: Met chest a “none”, “lock-screen” o “force-logout”. La azion indicade e ven eseguide cuant che si gjave la smartcard doprade par jentrâ.

en: Set this to the logical button mapping.
fur: Met chest ae mapadure logjiche dai botons.

en: Set this to the pressure value at which a stylus click event is generated.
fur: Met chest al valôr di pression dulà che al ven gjenerât un event clic dal penin.

en: Set this to the pressure value at which an eraser click event is generated.
fur: Met chest al valôr di pression dulà che al ven gjenerât un event event clic de gome.

en: Set this to x1, y1 and x2, y2 of the area usable by the tools.
fur: Met chest a x1, y1 e x2, y2 de aree doprabil dai struments.

en: Set this to x1, y1 and x2, y2 of the pressure curve applied to the eraser.
fur: Met chest a x1, y1 e x2, y2 de curve di pression aplicade ae gome.

en: Set this to x1, y1 and x2, y2 of the pressure curve applied to the stylus.
fur: Met chest a x1, y1 e x2, y2 de curve di pression aplicade al penin.

en: Set this to “none”, “cw” for 90 degree clockwise, “half” for 180 degree, and “ccw” for 90 degree counterclockwise.
fur: Met chest a “none”, a “cw” par 90 grâts in sens orari, “half” par 180 grâts e “ccw” par 90 grâts in sens antiorari.

en: Settings
fur: Impostazions

en: Show battery status
fur: Mostre stât batarie

en: Shutting down soon unless plugged in.
fur: Distudament chi di pôc se nol vignarà tacât subite ae prese di alimentazion.

en: Single Click
fur: Clic singul

en: Size of the volume step for each volume change
fur: Dimension dal pas dal volum par ogni variazion di volum

en: Size of volume step
fur: Dimension de variazion minime dal volum

en: Skip backward in current track
fur: Va indaûr tal toc atuâl

en: Skip forward in current track
fur: Va indenant tal toc atuâl

en: Sleep timeout computer when on AC
fur: Timp di spiete par sospindi il computer cuant che al sta tacât ae curint

en: Sleep timeout computer when on battery
fur: Timp di spiete par sospindi il computer cuant che al sta doprant la batarie

en: Smartcard removal action
fur: Azion di rimozion smartcard

en: Speaker battery low
fur: La cjarie de batarie de casse e je basse

en: Speaker is low on power
fur: La casse e à pocje batarie

en: Speaker is low on power (%.0f%%)
fur: La casse e à pocje batarie (%.0f%%)

en: Speaker is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
fur: La cjarie de batarie de casse e je une vore basse (%.0f%%). Il dispositîf si distudarà chi di pôc se nol vignarà metût in cjarie.

en: Speaker is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
fur: La cjarie de batarie de casse e je une vore basse. Il dispositîf si distudarà chi di pôc se nol vignarà metût in cjarie.

en: Specify a list of mount paths to ignore when they run low on space.
fur: Specifiche une liste di percors di montaç di ignorâ cuant che il spazi al sta par finî.

en: Specify a time in minutes. Subsequent warnings for a volume will not appear more often than this period.
fur: Specifiche un timp in minûts. I sucessîfs avîs par un volum no vegnin mostrâts plui dispès di chel indicât.

en: Specify an amount in GB. If the amount of free space is more than this, no warning will be shown.
fur: Specifiche une cuantitât in GB. Se la cuantitât di spazi libar e je plui grande di chest valôr, nol ven mostrât nissun avîs.

en: Specify the percentage that the free disk space should reduce by before issuing a subsequent warning.
fur: Specifiche la percentuâl di disc libar che si à di ridusi prime di mostrâ un avîs sucessîf.

en: Static binding for power button.
fur: Associazion statiche pal boton par impiâ ( ⏻ ).

en: Static binding to cycle the screen brightness.
fur: Associazion statiche par fâ il cicli de luminositât dal schermi.

en: Static binding to decrease the keyboard brightness.
fur: Associazion statiche par diminuî la luminositât de tastiere.

en: Static binding to decrease the screen brightness.
fur: Associazion statiche par diminuî la luminositât dal schermi.

en: Static binding to eject an optical disc.
fur: Associazion statiche par parâ fûr un disc otic.

en: Static binding to hibernate the machine.
fur: Associazion statiche par ibernâ la machine.

en: Static binding to increase the keyboard brightness.
fur: Associazion statiche par aumentâ la luminositât de tastiere.

en: Static binding to increase the screen brightness.
fur: Associazion statiche par aumentâ la luminositât dal schermi.

en: Static binding to launch GNOME Settings.
fur: Associazion statiche par inviâ Impostazions di GNOME.

en: Static binding to launch the calculator.
fur: Associazion statiche par inviâ la calcoladorie.

en: Static binding to launch the email client.
fur: Associazion statiche par inviâ il client e-mail.

en: Static binding to launch the media player.
fur: Associazion statiche par inviâ il riprodutôr multimediâl.

en: Static binding to launch the search tool.
fur: Associazion statiche par inviâ il strument di ricercje.

en: Static binding to launch the web browser.
fur: Associazion statiche par inviâ il navigadôr web.

en: Static binding to lock the screen.
fur: Associazion statiche par blocâ il schermi.

en: Static binding to lower the volume with higher precision.
fur: Associazion statiche par sbassâ cun plui precision il volum.

en: Static binding to lower the volume without emitting a sound effect.
fur: Associazion statiche par sbassâ il volum cence emeti efiets sunôrs.

en: Static binding to lower the volume.
fur: Associazion statiche par sbassâ il volum.

en: Static binding to mute/unmute the microphone.
fur: Associazion statiche par cidinâ/impiâ il microfon.

en: Static binding to mute/unmute the volume.
fur: Associazion statiche par cidinâ/impiâ il volum.

en: Static binding to open the Home folder.
fur: Associazion statiche par vierzi la cartele Cjase.

en: Static binding to pause playback.
fur: Associazion statiche par meti in pause la riproduzion.

en: Static binding to raise the volume with higher precision.
fur: Associazion statiche par alçâ cun plui precision il volum.

en: Static binding to raise the volume without emitting a sound effect.
fur: Associazion statiche par alçâ il volum cence emeti efiets sunôrs.

en: Static binding to raise the volume.
fur: Associazion statiche par alçâ il volum.

en: Static binding to show current battery status.
fur: Associazion statiche par mostrâ il stât atuâl de batarie.

en: Static binding to skip backward in current track.
fur: Associazion statiche par lâ indaûr tal toc atuâl.

en: Static binding to skip forward in current track.
fur: Associazion statiche par lâ indenant tal toc atuâl.

en: Static binding to skip to next track.
fur: Associazion statiche par saltâ al prossim toc.

en: Static binding to skip to previous track.
fur: Associazion statiche par saltâ al toc precedent.

en: Static binding to start playback (or toggle play/pause).
fur: Associazion statiche par tacâ la riproduzion (o comutâ tra sunâ/pause).

en: Static binding to stop playback.
fur: Associazion statiche par fermâ la riproduzion.

en: Static binding to suspend the machine.
fur: Associazion statiche par meti in sospension la machine.

en: Static binding to switch the touchpad off.
fur: Associazion statiche par disativâ il touchpad.

en: Static binding to switch the touchpad on.
fur: Associazion statiche par ativâ il touchpad.

en: Static binding to toggle airplane mode.
fur: Associazion statiche par comutâ la modalitât avion.

en: Static binding to toggle automatic screen orientation.
fur: Associazion statiche par comutâ l'orientament automatic dal schermi.

en: Static binding to toggle bluetooth airplane mode.
fur: Associazion statiche par comutâ la modalitât avion dal bluetooth.

en: Static binding to toggle random playback mode in media player.
fur: Associazion statiche par comutâ la modalitât di riproduzion casuâl tal riprodutôr multimediâl.

en: Static binding to toggle repeat mode in media player.
fur: Associazion statiche par comutâ la modalitât ripetizion tal riprodutôr multimediâl.

en: Static binding to toggle the keyboard brightness.
fur: Associazion statiche par comutâ la luminositât de tastiere.

en: Static binding to toggle the touchpad on/off.
fur: Associazion statiche par comutâ la ativazion dal touchpad.

en: Stop playback
fur: Ferme la riproduzion

en: Subsequent free space percentage notify threshold
fur: Liminâr sucessîf di notifiche di percentuâl di spazi libar

en: Suspend button
fur: Boton par sospindi

en: Suspending soon because of inactivity.
fur: Sospension chi di pôc par vie de inativitât.

en: Swap left and right mouse buttons for left-handed mice with “left”, “right” for right-handed, “mouse” to follow the mouse setting.
fur: Scambie i botons dal mouse di çampe e drete pai mouse çampins cun “left”, “right” par chei che a doprin la diestre, “mouse” par seguî la impostazion dal mouse.

en: Swap left and right mouse buttons for left-handed mice.
fur: Scambie i botons dal mouse di çampe e di drete pai mouse çampins.

en: Switch touchpad off
fur: Disative touchpad

en: Switch touchpad on
fur: Ative touchpad

en: Tablet battery low
fur: Cjarie batarie taulete grafiche basse

en: Tablet is low on power
fur: La taulete grafiche e à pocje batarie

en: Tablet is low on power (%.0f%%)
fur: La taulete grafiche e à pocje batarie (%.0f%%)

en: Tablet is very low on power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
fur: La cjarie de batarie de taulete grafiche e je une vore basse (%.0f%%). Se no ven metude in cjarie, il dispositîf al smetarà di funzionâ.

en: Tablet is very low on power. This device will soon stop functioning if not charged.
fur: La cjarie de batarie de taulete grafiche e je une vore basse. Se no ven metude in cjarie, il dispositîf al smetarà di funzionâ.

en: Temperature of the display when enabled
fur: Temperadure dal visôr cuant che e je abilitade

en: The action to take when the system power button is pressed. This action is hard-coded (and the setting ignored) on virtual machines (power off) and tablets (suspend).
fur: La azion di fâ cuant che al ven fracât il boton par impiâ. Cheste azion e je codificade in maniere che no pues jessi alterade (e duncje la impostazion ignorade) su lis machinis virtuâls (distudâ) e sui tablet (sospindi).

en: The amount of time in seconds the computer on AC power needs to be inactive before it goes to sleep. A value of 0 means never.
fur: La cuantitât di timp in seconts che il computer, tacât ae curint, al à di jessi inatîf prime che al ledi in polse. Un valôr di 0 al significhe mai.

en: The amount of time in seconds the computer on battery power needs to be inactive before it goes to sleep. A value of 0 means never.
fur: La cuantitât di timp in seconts che il computer, alimentât de batariek, al à di jessi inatîf prime che al ledi in polse. Un valôr di 0 al significhe mai.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to hibernate.
fur: La batarie e je sot il nivel critic; chest computer al sta par jessi metût in ibernazion.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to shutdown.
fur: La batarie e je sot il nivel critic; chest computer al sta par jessi distudât.

en: The brightness of the screen when idle
fur: La luminositât dal schermi cuant che si è inatîfs

en: The cover is open on printer “%s”.
fur: Il tapon de stampant “%s” al è viert.

en: The display “%s” should be recalibrated soon.
fur: Il visôr “%s” al varès di jessi tornât a calibrâ a curt.

en: The door is open on printer “%s”.
fur: Il sportel de stampant “%s” al è viert.

en: The duration a display profile is valid
fur: La durade di validitât di un profîl di visôr

en: The duration a printer profile is valid
fur: La durade di validitât di un profîl di stampant

en: The end time
fur: La ore di fin

en: The keyboard shortcut generated when the button is pressed for custom actions.
fur: La scurte di tastiere gjenerade cuant che al ven fracât un boton pes azions personalizadis.

en: The keyboard shortcuts generated when a touchring or touchstrip is used for custom actions (up followed by down).
fur: La scurte di tastiere gjenerade cuant che si dopre un anel tatil o une bande tatile pes azions personalizadis (sù seguît di jù).

en: The last detected position
fur: La ultime posizion rilevade

en: The list of NetworkManager connections (each one represented with its UUID) on which this service is enabled and started.
fur: La liste di conessions di NetworkManager (ognune rapresentade dal so UUID) dulà che chest servizi al è abilitât e inviât.

en: The new inserted device has been blocked because the USB protection is active.
fur: Il gnûf dispositîf inserît al è stât blocât par vie che e je ative la protezion USB.

en: The order of subpixel elements on an LCD screen; only used when antialiasing is set to “rgba”. Possible values are: “rgb” for red on left (most common), “bgr” for blue on left, “vrgb” for red on top, “vbgr” for red on bottom.
fur: L'ordin dai elements subpixel suntun schermi LCD; doprât nome cuant che l'antialiasing al è metût su “rgba”. I valôrs pussibii a son: “rgb” par ros a çampe (il plui comun), “bgr” par blu a çampe, “vrgb” par ros in alt, “vbgr” par ros in bas.

en: The printer “%s” should be recalibrated soon.
fur: La stampant “%s” e varès di jessi tornade a calibrâ a curt.

en: The start time
fur: La ore di inizi

en: The type of action triggered by the button being pressed.
fur: Il gjenar di azion ativât de pression dal boton.

en: The type of antialiasing to use when rendering fonts. Possible values are: “none” for no antialiasing, “grayscale” for standard grayscale antialiasing, and “rgba” for subpixel antialiasing (LCD screens only).
fur: Il gjenar di antialiasing di doprâ te rese a schermi dai gjenars di caratars. I valôrs permetûts a son: “none” par nissun antialiasing, “grayscale” par antialiasing standard su scjale di grîs, “rgba” par antialiasing sul subpixel (nome par schermis LCD).

en: The type of hinting to use when rendering fonts. Possible values are: “none” for no hinting and “slight” for fitting only to the Y-axis like Microsoft’s ClearType, DirectWrite and Adobe’s proprietary font rendering engine. Ignores native hinting within the font, generates hints algorithmically. Used on Ubuntu by default. Recommended. The meaning of “medium” and “full” depends on the font format (.ttf, .otf, .pfa/.pfb) and the installed version of FreeType. They usually try to fit glyphs to both the X and the Y axis (except for .otf: Y-only). This can lead to distortion and/or inconsistent rendering depending on the quality of the font, the font format and the state of FreeType’s font engines.
fur: Il gjenar di “hinting” di doprâ te visualizazion dai caratars. I valôrs pussibii a son: “none” par nissun gjenar di hinting e “slight” par adatâ dome sul as Y come ClearType di Microsoft, DirectWrite e il motôr proprietari di visualizazion dai caratars di Adobe. Al ignore il hinting natîf tal caratar e al gjenere hint cuntun algoritmi. Doprât di Ubuntu in maniere predefinide. Conseât. Il significât di “medium” e “full” al dipent dal formât dal caratar (.ttf, .otf, .pfa/.pfb) e de version instalade di FreeType. Di solit a cirin di adatâ i glifs su ducj i doi i as X e Y (fûr che par .otf: dome Y). Chest al pues puartâ a distorsions e/o visualizazions inconsistentis in base ae cualitât dal caratar, il formât dal caratar e il stât dai motôrs dai caratars di FreeType.

en: The type of sleeping that should be performed when the computer is inactive.
fur: Il gjenar di polse di fâ cuant che il computer al è inatîf.

en: The volume “%s” has only %s disk space remaining.
fur: Sul volum "%s" a restin nome %s di spazi disc.

en: The volume “%s” has only %s disk space remaining.  You may free up some space by emptying the trash.
fur: Sul volum "%s" al reste nome %s di spazi disc.  Al è pussibil liberâ un pôc di spazi disvueidant la scovacere.

en: There is a missing print filter for printer “%s”.
fur: Al mancje un filtri di stampe pe stampant “%s”.

en: There is a problem on printer “%s”.
fur: Al esist un probleme su la stampant “%s”.

en: This computer has only %s disk space remaining.
fur: Su chest computer a restin nome %s di spazi disc.

en: This computer has only %s disk space remaining.  You may free up some space by emptying the trash.
fur: Su chest computer a restin nome %s di spazi disc.  Al è pussibil liberâ un pôc di spazi disvueidant la scovacere.

en: This dictionary maps XSETTINGS names to overrides values. The values must be either strings, signed int32s or (in the case of colors), 4-tuples of uint16 (red, green, blue, alpha; 65535 is fully opaque).
fur: Chest dizionari al descrîf nons XSETTINGS par saltâ i valôrs. I valôrs a scugnin jessi o stringhis o intîrs cun segn di 32bit (tal câs di colôrs), tuplis di 4 o intîrs cence segn di 16bit (ros, vert, blu, alfa; 65535 al è opac dal dut).

en: This is the laptop panel screen brightness used when the session is idle.
fur: Cheste e je la luminositât dal schermi dal portatil doprade cuant che la session e je inative.

en: This is the number of days after which the display color profile is considered invalid.
fur: Chest al è il numar di dîs dopo dai cuâi il profîl di colôr dal visôr al ven considerât no valit.

en: This is the number of days after which the printer color profile is considered invalid.
fur: Chest al è il numar di dîs dopo dai cuâi il profîl di colôr de stampant al ven considerât no valit.

en: This temperature in Kelvin is used to modify the screen tones when night light mode is enabled. Higher values are bluer, lower redder.
fur: Cheste temperadure in Kelvin e je doprade par modificâ i ats dal schermi cuant che la modalitât lûs noturne e je abilitade. I valôrs plui alts a son plui blu, i plui bas plui ros.

en: Time Zone Updated to %s (%s)
fur: Fûs orari inzornât a %s (%s)

en: Toggle automatic screen orientation
fur: Comute l'orientament automatic dal schermi

en: Toggle contrast
fur: Comutâ il contrast

en: Toggle magnifier
fur: Comutâ ingranditôr di schermi

en: Toggle on-screen keyboard
fur: Comutâ tastiere a visôr

en: Toggle random playback mode
fur: Comute modalitât di riproduzion casuâl

en: Toggle repeat playback mode
fur: Comute modalitât di riproduzion a ripetizion

en: Toggle screen reader
fur: Comutâ il letôr di schermi

en: Toggle touchpad on/off
fur: Comute ativazion touchpad

en: Toner empty
fur: Toner esaurît

en: Toner low
fur: Toner in esauriment

en: Touchpad battery low
fur: La cjarie de batarie dal touchpad e je basse

en: Touchpad button orientation
fur: Orientament boton touchpad

en: Touchpad is low on power
fur: Il touchpad al à pocje batarie

en: Touchpad is low on power (%.0f%%)
fur: Il touchpad al à pocje batarie (%.0f%%)

en: Touchpad is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
fur: La cjarie de batarie dal touchpad e je une vore basse (%.0f%%). Il dispositîf si distudarà chi di pôc se nol vignarà metût in cjarie.

en: Touchpad is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
fur: La cjarie de batarie dal touchpad e je une vore basse. Il dispositîf si distudarà chi di pôc se nol vignarà metût in cjarie.

en: UPS Discharging
fur: UPS in discjarie

en: UPS critically low
fur: Cjarie UPS cuasi esauride

en: UPS is below the critical level and this computer is about to hibernate.
fur: La cjarie dal UPS e je sot il nivel critic e chest computer al sta par jessi metût in ibernazion.

en: UPS is below the critical level and this computer is about to shutdown.
fur: La cjarie dal UPS e je sot il nivel critic e chest computer al sta par jessi distudât.

en: UPS low
fur: Cjarie UPS basse

en: USB Protection
fur: Protezion USB

en: USB device blocked
fur: Dispositîf USB blocât

en: Unknown Error
fur: Erôr no cognossût

en: Unknown amount of UPS backup power remaining
fur: Autonomie alimentazion di emergjence cul UPS no cognossude

en: Unknown error
fur: Erôr no cognossût

en: Unknown time
fur: Timp no cognossût

en: Unlock
fur: Sbloche

en: Unlock SIM card
fur: Sbloche schede SIM

en: Use the sunrise and sunset
fur: Dopre il cricâ dal dì e il tramont

en: User was not logged in with smartcard.
fur: L'utent nol à eseguît l'acès cun la smartcard.

en: Virtual Terminal Stopped
fur: Terminâl virtuâl fermât

en: Volume down
fur: Sbasse volum

en: Volume mute/unmute
fur: Cidinâ/Impiâ il volum

en: Volume up
fur: Alce il volum

en: Wacom button action type
fur: Gjenar di azion boton Wacom

en: Wacom eraser button mapping
fur: Mapadure botons gome Wacom

en: Wacom eraser pressure curve
fur: Curve di pression gome Wacom

en: Wacom eraser pressure threshold
fur: Liminâr di pression gome Wacom

en: Wacom stylus absolute mode
fur: Modalitât assolude penin Wacom

en: Wacom stylus button mapping
fur: Mapadure botons penin Wacom

en: Wacom stylus pressure curve
fur: Curve pression penin Wacom

en: Wacom stylus pressure threshold
fur: Liminâr pression penin Wacom

en: Wacom tablet area
fur: Aree taulete Wacom

en: Wacom tablet aspect ratio
fur: Rapuart proporzions taulete Wacom

en: Wacom tablet rotation
fur: Rotazion taulete Wacom

en: Wacom touch feature
fur: Funzion touch Wacom

en: When location services are available this represents the last detected location. The default value is an invalid value to ensure it is always updated at startup.
fur: Cuant che i servizis di posizion a son disponibii chest al rapresente la ultime posizion rilevade. Il valôr predefinît al è un valôr no valit, par sigurâsi che al vegni simpri inzornât al inviament.

en: When set to true, GNOME will remember the state of the NumLock LED between sessions.
fur: Cuant che al è metût a vêr, GNOME si visarà, tra une session e chê altre, dal stât dal LED BlocNum.

en: When “night-light-schedule-automatic” is disabled, use this end time in hours from midnight.
fur: Cuant che “night-light-schedule-automatic” al è disabilitât, dopre cheste ore di fin (in oris) tacant di miezegnot.

en: When “night-light-schedule-automatic” is disabled, use this start time in hours from midnight.
fur: Cuant che “night-light-schedule-automatic” al è disabilitât, dopre cheste ore di inizi (in oris) tacant di miezegnot.

en: Whether the tablet’s orientation is locked, or rotated automatically.
fur: Indiche se l'orientament de taulete al è blocât o se al è voltât in automatic.

en: Whether to hibernate, suspend or do nothing when inactive
fur: Indiche se ibernâ, suspindi o no fâ nuie cuant che si è inatîfs

en: Wireless keyboard is low on power
fur: La tastiere cence fîl e à pocje batarie

en: Wireless keyboard is low on power (%.0f%%)
fur: La tastiere cence fîl e à pocje batarie (%.0f%%)

en: Wireless keyboard is very low on power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
fur: La cjarie de batarie de tastiere cence fîl e je une vore basse (%.0f%%). Se no ven metude in cjarie, il dispositîf al smetarà di funzionâ.

en: Wireless keyboard is very low on power. This device will soon stop functioning if not charged.
fur: La cjarie de batarie de tastiere cence fîl e je une vore basse. Se no ven metude in cjarie, il dispositîf al smetarà di funzionâ.

en: Wireless mouse is low on power
fur: Il mouse cence fîl al à pocje batarie

en: Wireless mouse is low on power (%.0f%%)
fur: Il mouse cence fîl al à pocje batarie (%.0f%%)

en: Wireless mouse is very low on power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
fur: La cjarie de batarie dal mouse cence fîl e je une vore basse (%.0f%%). Se nol ven metût in cjarie, il dispositîf al smetarà di funzionâ.

en: Wireless mouse is very low on power. This device will soon stop functioning if not charged.
fur: La cjarie de batarie dal mouse cence fîl e je une vore basse. Se nol ven metût in cjarie, il dispositîf al smetarà di funzionâ.

en: You have %u try left | You have %u tries left
fur[0]: Tu âs ancjemò %u tentatîf
fur[1]: Tu âs ancjemò %u tentatîfs

en: You will soon log out because of inactivity.
fur: Chi di pôc la session e vignarà terminade par vie de inativitât.

en: hour | hours
fur[0]: ore
fur[1]: oris

en: minute | minutes
fur[0]: minût
fur[1]: minûts

[ctx: print job]
en: “%s” on %s
fur: “%s” su %s

[ctx: print job state]
en: Printing
fur: In stampe

[ctx: print job state]
en: Printing aborted
fur: Stampe interote

[ctx: print job state]
en: Printing canceled
fur: Stampe anulade

[ctx: print job state]
en: Printing completed
fur: Stampe completade

[ctx: print job state]
en: Printing stopped
fur: Stampe fermade
