eog - en to gd translation catalogue (312 entries)

en:  (invalid Unicode)
gd:  (Unicode mì-dhligheach)

en: %.1f (35mm film)
gd: %.1f (film 35mm)

en: %.1f (lens)
gd: %.1f (lionsa)

en: %i × %i pixel | %i × %i pixels
gd[0]: %i × %i phiogsail
gd[1]: %i × %i phiogsail
gd[2]: %i × %i piogsailean
gd[3]: %i × %i piogsail

en: %i × %i pixel  %s    %i%% | %i × %i pixels  %s    %i%%
gd[0]: %i × %i phiogsail %s    %i%%
gd[1]: %i × %i phiogsail %s    %i%%
gd[2]: %i × %i piogsailean %s    %i%%
gd[3]: %i × %i piogsail %s    %i%%

en: %lu second | %lu seconds
gd[0]: %lu diog
gd[1]: %lu dhiog
gd[2]: %lu diogan
gd[3]: %lu diog

en: <b>%f:</b> original filename
gd: <b>%f:</b> An t-ainm-faidhle tùsail

en: <b>%n:</b> counter
gd: <b>%n:</b> cunntair

en: A trash for “%s” couldn’t be found. Do you want to remove this image permanently?
gd: Cha deach sgudal airson “%s” a lorg. Bheil thu airson an dealbh seo a thoirt air falbh gu buan?

en: A value greater than 0 determines the seconds an image stays on screen until the next one is shown automatically. Zero disables the automatic browsing.
gd: Suidhichidh luach nas motha na 0 na diogan a mhaireas dealbh air an sgrìn mus tèid an ath fhear a shealltainn gu fèin-obrachail. Cuiridh neoni am brabhsadh fèin-obrachail à comas.

en: Activate fullscreen mode with double-click
gd: Gnìomhaich am modh làn-sgrìn le briogadh dùbailte

en: Active plugins
gd: Plugain ghnìomhach

en: All files
gd: A h-uile faidhle

en: Allow zoom greater than 100% initially
gd: Ceadaich sùm nas motha na 100% aig an toiseach

en: Aperture
gd: Fosgladh

en: Aperture Value:
gd: Luach an fhosglaidh:

en: Are you sure you want to move
    the selected image to the trash? | Are you sure you want to move
    the %d selected images to the trash?
gd[0]: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson
    an dealbh a thagh thu a ghluasad dhan sgudal?
gd[1]: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson
    an %d dhealbh a thagh thu a ghluasad dhan sgudal?
gd[2]: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson
    na %d dealbhan a thagh thu a ghluasad dhan sgudal?
gd[3]: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson
    an %d dealbh a thagh thu a ghluasad dhan sgudal?

en: Are you sure you want to move
    “%s” to the trash?
gd: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson
    “%s” a ghluasad dhan sgudal?

en: Are you sure you want to remove
    the selected image permanently? | Are you sure you want to remove
    the %d selected images permanently?
gd[0]: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson
    an dealbh a thagh thu a sguabadh às gu buan?
gd[1]: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson
    an %d dhealbh a thagh thu a sguabadh às gu buan?
gd[2]: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson
    na %d dealbhan a thagh thu a sguabadh às gu buan?
gd[3]: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson
    %d dealbh a thagh thu a sguabadh às gu buan?

en: Are you sure you want to remove
    “%s” permanently?
gd: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson
    “%s” a thoirt air falbh gu buan?

en: As _background
gd: Mar _chùlaibh

en: As check _pattern
gd: Mar _phàtran clàir-thaileisg

en: As custom c_olor:
gd: Mar dhath _ghnàthaichte:

en: As custom color:
gd: Mar dhath ghnàthaichte:

en: At least two file names are equal.
gd: Tha co-dhiù dà ainm faidhle co-ionnan.

en: Author:
gd: Ùghdar:

en: Automatic orientation
gd: Comhair fhèin-obrachail

en: Background
gd: Cùlaibh

en: Background Color
gd: Dath a’ chùlaibh

en: Both
gd: An dà chuid

en: Browse and rotate images
gd: Brabhsaich is cuairtich dealbhan

en: Bytes:
gd: Baidht:

en: C_enter:
gd: M_eadhan:

en: Camera
gd: Camara

en: Camera Model:
gd: Modail a’ chamara:

en: Changes the visibility of the image gallery pane in the current window
gd: Atharraichidh seo co-dhiù am faic thu leòsan a’ ghailearaidh dhealbhan  san uinneag làithreach

en: Choose a folder
gd: Tagh pasgan

en: Close _without Saving
gd: Dùin _gun a shàbhaladh

en: Close main window without asking to save changes.
gd: Dùin a’ phrìomh uinneag gun fhaighneachd a bheilear airson na h-atharraichean a shàbhaladh.

en: Color for Transparent Areas
gd: Dath nan raointean trìd-shoilleir

en: Copyright:
gd: Còirichean-lethbhreac:

en: Could not display help for Image Viewer
gd: Cha b’ urrainn dhuinn an cobhair airson an t-Sealladair dhealbhan a shealltainn

en: Could not load image “%s”.
gd: Cha b’ urrainn dhuinn an dealbh “%s” a luchdadh.

en: Could not save image “%s”.
gd: Cha b’ urrainn dhuinn an dealbh “%s” a shàbhaladh.

en: Couldn’t access trash.
gd: Cha b’ urrainn dhuinn an sgudal inntrigeadh.

en: Couldn’t allocate memory for loading JPEG file
gd: Cha b’ urrainn dhuinn cuimhne a riarachadh gus am faidhle JPEG a luchdadh

en: Couldn’t create temporary file for saving: %s
gd: Cha b’ urrainn dhuinn am faidhle sealach airson an sàbhalaidh a chruthachadh: %s

en: Couldn’t delete file
gd: Cha b’ urrainn dhuinn am faidhle a sguabadh às

en: Couldn’t retrieve image file
gd: Cha b’ urrainn dhuinn am faidhle deilbh fhaighinn

en: Couldn’t retrieve image file information
gd: Cha b’ urrainn dhuinn fiosrachadh an fhaidhle deilbh fhaighinn

en: Date
gd: Ceann-là

en: Date in statusbar
gd: Ceann-là ann am bàr na staid

en: Date/Time:
gd: Ceann-là/Àm:

en: Delay in seconds until showing the next image
gd: Dàil ann an diogan gus an tèid an ath dhealbh a shealltainn

en: Description:
gd: Tuairisgeul:

en: Details
gd: Mion-fhiosrachadh

en: Determines how transparency should be indicated. Valid values are CHECK_PATTERN, COLOR and NONE. If COLOR is chosen, then the trans-color key determines the color value used.
gd: Suidhichidh seo mar a thèid trìd-shoillearachd a thaisbeanadh. Is CHECK_PATTERN, COLOR is NONE na luachan dligheach. Ma thaghas tu COLOR, bidh luach an datha a-rèir na h-iuchrach trans-color.

en: Disable image gallery
gd: Cuir an gailearaidh dhealbhan à comas

en: Do _not ask again during this session
gd: _Na faighnich dhìom a-rithist rè an t-seisein seo

en: EXIF not supported for this file format.
gd: Cha chuir am fòrmat faidhle seo taic ri EXIF.

en: E_xpand images to fit screen
gd: _Meudaich na dealbhan ach an co-fhreagair iad ris an sgrìn

en: East
gd: Ear

en: Enlarge the image
gd: Meudaich an dealbh

en: Error launching System Settings:
gd: Mearachd le tòiseachadh roghainnean an t-siostaim:

en: Error on deleting image %s
gd: Mearachd le sguabadh às an deilbh %s

en: Error printing file:
    %s
gd: Mearachd le clò-bhualadh an fhaidhle:
    %s

en: Exposure
gd: Deisearas

en: Exposure Time:
gd: Ùine an deisearais:

en: Extrapolate Image
gd: Às-phòlaich an dealbh

en: File Name Preview
gd: Ro-shealladh an ainm fhaidhle

en: File Path Specifications
gd: Sònrachasan na slighe faidhle

en: File Size
gd: Meud an fhaidhle

en: File format is unknown or unsupported
gd: Tha fòrmat an fhaidhle neo-aithnichte no cha chuirear taic ris

en: Flash:
gd: Solas-boillsgidh:

en: Focal Length
gd: Faid an fhòcais

en: Focal Length:
gd: Faid an fhòcais:

en: Folder
gd: Pasgan

en: Folder:
gd: Pasgan:

en: Fullscreen with double-click
gd: Slàn-sgrìn le briogadh dùbailte

en: GNOME Image Viewer
gd: Sealladair dhealbhan GNOME

en: GPS Data
gd: Dàta GPS

en: General
gd: Coitcheann

en: Go to the first image of the gallery
gd: Rach dhan chiad dealbh sa ghailearaidh

en: Go to the last image of the gallery
gd: Rach dhan dealbh mu dheireadh sa ghailearaidh

en: Go to the next image of the gallery
gd: Rach dhan ath dhealbh sa ghailearaidh

en: Go to the previous image of the gallery
gd: Rach dhan dealbh roimhe sa ghailearaidh

en: Height:
gd: Àirde:

en: Horizontal
gd: Còmhnard

en: ISO Speed Rating:
gd: Rangachadh luaiths ISO:

en: If activated and no image is loaded in the active window, the file chooser will display the user’s pictures folder using the XDG special user directories. If deactivated or the pictures folder has not been set up, it will show the current working directory.
gd: Ma tha seo gnìomhach gun dealbh air a luchdadh san uinneag ghnìomhach, seallaidh roghnaichear nam faidhle am pasgan dhealbhan aig a’ chleachdaiche, a’ chleachdadh pasganan sònraichte XDG a’ chleachdaiche. Ma tha seo à gnìomh no mur deach pasgan dhealbhan a shuidheachadh, seallaidh e am pasgan obrach làithreach.

en: If activated, Eye of GNOME won’t ask for confirmation when moving images to the trash. It will still ask if any of the files cannot be moved to the trash and would be deleted instead.
gd: Ma tha seo gnìomhach, chan fhaighnich Eye of GNOME airson dearbhadh nuair a thèid dealbhan a chur dhan sgudal. Faighnichidh e fhathast mur gabh gin dhe na faidhlichean a ghluasad dhan sgudal is nan rachadh sguabadh às dhaibh na àite.

en: If activated, the detailed metadata list in the properties dialog will be moved to its own page in the dialog. This should make the dialog more usable on smaller screens, e.g. as used by netbooks. If disabled, the widget will be embedded on the “Metadata” page.
gd: Ma tha seo gnìomhach, thèid liosta mionaideach a’ mheata-dàta ann an còmhradh nan roghainnean a ghluasad gu duilleag aige fhèin sa chòmhradh. Bidh an còmhradh nas fhasa cleachdadh air sgrìnichean beaga le sin, mar eisimpleir air netbook. Ma tha seo à comas, thèid am widget a leabachadh air an duilleag “Meata-dàta”.

en: If the transparency key has the value COLOR, then this key determines the color which is used for indicating transparency.
gd: Mas e COLOR a tha san iuchair transparency, suidhichidh an iuchair seo an dath a thaisbeanas an trìd-shoilleireachd.

en: If this is active, the color set by the background-color key will be used to fill the area behind the image. If it is not set, the current GTK+ theme will determine the fill color.
gd: Ma tha seo gnìomhach, thèid an dath aig an iuchair background-color a chleachdadh gus an raon air cùlaibh an deilbh a lìonadh. Mur eil seo suidhichte bidh dath an lìonaidh a-rèir an ùrlair GTK+ làithrich.

en: If this is set to FALSE small images will not be stretched to fit into the screen initially.
gd: Mas e FALSE a th’ ann, cha tèid dealbhan beaga a mheudachadh ach an co-fhreagair iad ris an sgrìn aig an toiseach.

en: If you don’t save, all your changes will be lost.
gd: Mur dèan thu sàbhaladh, thèid a h-uile atharrachadh agad air chall.

en: If you don’t save, your changes will be lost.
gd: Mu sàbhail thu e, thèid na h-atharraichean agad air chall.

en: Image
gd: Dealbh

en: Image Data
gd: Dàta an deilbh

en: Image Enhancements
gd: Leasachaidhean deilbh

en: Image Properties
gd: Roghainnean an deilbh

en: Image Settings
gd: Roghainnean an deilbh

en: Image Taking Conditions
gd: Cumhan togail an deilbh

en: Image View
gd: Sealladh an deilbh

en: Image Viewer
gd: Sealladair dhealbhan

en: Image Viewer could not determine a supported writable file format based on the filename.
gd: Cha b’ urrainn dhan t-Sealladair dhealbhan faighinn a-mach dè am fòrmat faidhle a ghabhadh sgrìobhadh a-rèir ainm an fhaidhle.

en: Image Zoom
gd: Sùm an deilbh

en: Image _Gallery
gd: Gailearaidh _dhealbhan

en: Image gallery pane position. Set to 0 for bottom; 1 for left; 2 for top; 3 for right.
gd: An t-ionad aig leòsan a’ ghailearaidh dhealbhan. Suidhich air 0 airson a’ bhuinn; 1 airson an taoibh chlì; 2 airson a’ bharra; 3 airson an taoibh dheas.

en: Image loading failed.
gd: Dh’fhàillig le luchdadh an deilbh.

en: Inches
gd: Òirlich

en: Interpolate Image
gd: Eadar-phòlaich an dealbh

en: Keywords:
gd: Faclan-luirg:

en: Leave fullscreen mode
gd: Fàg am modh làn-sgrìn

en: List of active plugins. It doesn’t contain the “Location” of the active plugins. See the .eog-plugin file for obtaining the “Location” of a given plugin.
gd: Liosta dhe na plugain ghnìomhach. Chan eil “ionad” nam plugan gnìomhach na bhroinn. Thoir sùil air an fhaidhle .eog-plugin airson an t-ionad aig plugain sònraichte fhaighinn.

en: Location:
gd: Àite:

en: Loop through the image sequence
gd: Lùb tron t-sreath dhealbhan

en: Maker Note
gd: Nòta an neach-dèanaimh

[ctx: MessageArea]
en: Hi_de
gd: _Falaich

en: Metadata
gd: Meata-dàta

en: Metering
gd: Meatairigeadh

en: Metering Mode:
gd: Modh a’ mheatairigeadh:

en: Millimeters
gd: Mille-mheatairean

en: Move to _Trash
gd: Gluais dhan _sgudal

en: Name:
gd: Aimn:

en: Next
gd: Air adhart

en: No image loaded.
gd: Cha deach dealbh a luchdadh.

en: No images found in “%s”.
gd: Cha deach dealbh a lorg an-seo: “%s”.

en: None
gd: Chan eil gin

en: North
gd: Tuath

en: Open Folder
gd: Fosgail pasgan

en: Open Image
gd: Fosgail dealbh

en: Open _With
gd: Fosgail _le

en: Open _with
gd: Fosgail _le

en: Open in a single window, if multiple windows are open the first one is used
gd: Fosgail e san aon uinneag. Ma tha iomadh uinneag fosgailte, thèid a’ chiad tè a chleachdadh.

en: Open in fullscreen mode
gd: Fosgail sa mhodh làn-sgrìn

en: Open in slideshow mode
gd: Fosgail ann am modh taisbeanadh-shleamhnagan

en: Open with _Document Viewer
gd: Fosgail le Sealla_dair sgrìobhainnean

en: Opening image “%s”
gd: A’ fosgladh an deilbh “%s”

en: Options
gd: Roghainnean

en: Other
gd: Feadhainn eile

en: Page Setup
gd: Suidheachadh na duilleige

en: Pause or resume the slideshow
gd: Cuir ’na stad no ath-thòisich an taisbeanadh-shleamhnagan

en: Picture;Slideshow;Graphics;
gd: Dealbh;Taisbeanadh-shleamhnagan; Grafaigeachd;Picture;Slideshow;Graphics;

en: Please try a different file extension like .png or .jpg.
gd: Feuch ri leudachan faidhle eile, can .png no .jpg.

en: Plugins
gd: Plugain

en: Position
gd: Ionad

en: Prefere_nces
gd: Roghai_nnean

en: Preferences
gd: Roghainnean

en: Preview
gd: Ro-shealladh

en: Previous
gd: Air ais

en: Prope_rties
gd: _Roghainnean

en: Properties
gd: Roghainnean

en: Question
gd: Ceist

en: Reload Image
gd: Ath-luchdaich an dealbh

en: Reload current image
gd: Ath-luchdaich an dealbh làithreach

en: Rename from:
gd: Ath-ainmich o:

en: Rotate Counter_clockwise
gd: Cuairtich tuathai_l

en: Rotate the image 90 degrees to the left
gd: Cuairtich an dealbh 90 ceum gu clì

en: Rotate the image 90 degrees to the right
gd: Cuairtich an dealbh 90 ceum gu deas

en: Run “%s --help” to see a full list of available command line options.
gd: Ruith “%s --help” gus liosta shlàn nan roghainnean airson na loidhne-àithne fhaicinn.

en: S_elect the images you want to save:
gd: _Tagh na dealbhan a tha thu airson sàbhaladh:

en: S_ide Pane
gd: _Leòsan-taoibh

en: S_tatus Bar
gd: Bàr-s_taide

en: Save As
gd: Sàbhail mar

en: Save Image
gd: Sabhail an dealbh

en: Save _As
gd: Sàbhail _mar

en: Save _As…
gd: Sàbhail m_ar…

en: Save changes to image “%s” before closing?
gd: A bheil thu airson na h-atharraichean air an dealbh “%s” a shàbhaladh mus dùin thu e?

en: Saving image locally…
gd: A’ sàbhaladh an deilbh gu ionadail…

en: Saving image “%s” (%u/%u)
gd: A’ sàbhaladh an deilbh “%s” (%u/%u)

en: Scroll wheel zoom
gd: Sùm cuibhle sgrolaidh

en: Sequence
gd: Sreath

en: Set as Wa_llpaper
gd: Suidhich mar phàipear-balla

en: Show Containing _Folder
gd: Seall am _pasgan far a bheil e

en: Show the application’s version
gd: Seall tionndadh na h-aplacaid

en: Show the current image in fullscreen mode
gd: Seall an dealbh làithreach sa mhodh làn-sgrìn

en: Show the folder which contains this file in the file manager
gd: Seall am pasgan sa bheil am faidhle seo ann am manaidsear nam faidhle

en: Show/Hide the image gallery pane scroll buttons.
gd: Seall/Falaich na putanan sgrolaidh aig leòsan a’ ghailearaidh dhealbhan

en: Show/Hide the image gallery pane.
gd: Seall/Falaich leòsan a’ ghailearaidh dhealbhan.

en: Show/Hide the window side pane.
gd: Seall/Falaich leòsan-taoibh na h-uinneige.

en: Show/Hide the window statusbar.
gd: Seall/Falaich bàr staid na h-uinneige.

en: Shows the image date in the window statusbar
gd: Seall ceann-la an deilbh ann am bàr na staid

en: Shrink or enlarge the current image
gd: Lùghdaich no meudaich an dealbh làithreach

en: Shrink the image
gd: Lùghdaich an dealbh

en: Size
gd: Meud

en: Sli_deshow
gd: Taisbeana_dh-shleamhnagan

en: Slideshow
gd: Taisbeanadh-shleamhnagan

en: Smooth images when zoomed _in
gd: Rèidhich na dealbhan nuair a bhios iad air an sùmadh a-_steach

en: Smooth images when zoomed _out
gd: Rèidhich na dealbhan nuair a bhios iad air an sùmadh a-_mach

en: Some of the selected images can’t be moved to the trash and will be removed permanently. Are you sure you want to proceed?
gd: Cha ghabh cuid dhe na dealbhan a thagh thu gluasad dhan sgudal is thèid an toirt air falbh gu buan. A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson leantainn air adhart?

en: South
gd: Deas

en: Start a new instance instead of reusing an existing one
gd: Tòisich air ionstans ùr an àite ath-chleachdadh an fhir a tha ann

en: Supported image files
gd: Faidhlichean deilbh ris an cuirear taic

en: Tag
gd: Taga

en: Taken on
gd: Air a thogail

en: Temporary file creation failed.
gd: Dh’fhàillig le cruthachadh an fhaidhle shealaich.

en: The Eye of GNOME also allows to view the images in a fullscreen slideshow mode or set an image as the desktop wallpaper. It reads the camera tags to automatically rotate your images in the correct portrait or landscape orientation.
gd: Leigidh Eye of GNOME leat cuideachd na dealbhan a shealltainn ann am modh taisbeanadh-dhealbhan làn-sgrìn no dealbh a chleachdadh mar chùlaibh an deasga. Leughaidh e tagaichean camara gus na dealbhan agad a chuairteachadh ’nam portraid no cruth-tìre gu fèin-obrachail ’s mar bu chòir.

en: The Eye of GNOME is the official image viewer for the GNOME desktop. It integrates with the GTK+ look and feel of GNOME, and supports many image formats for viewing single images or images in a collection.
gd: ’S e an sealladair-dhealbhan oifigeil aig an deasg GNOME a th’ annn an Eye of GNOME. Amalaichidh e le gnàth GTK+ aig GNOME agus cuiridh e taic ri iomadh fòrmat deilbh gus dealbhan fa leth no cruinneachaidhean dhiubh a shealltainn.

en: The GNOME image viewer.
gd: An Sealladair dhealbhan aig GNOME

en: The color that is used to fill the area behind the image. If the use-background-color key is not set, the color is determined by the active GTK+ theme instead.
gd: An dath a thèid a chleachdadh gus an raon air cùlaibh an deilbh a lìonadh. Mur deach an iuchair use-background-color a shuidheachadh, bidh an dath a-rèir an ùrlair GTK+ ghnìomhaich.

en: The given locations contain no images.
gd: Chan eil dealbh sna h-ionadan a thug thu seachad.

en: The image whose printing properties will be set up
gd: An dealbh ’s tu gu bhith roghainnean a’ chlò-bhualaidh a shuidheachadh air a shon

en: The image “%s” has been modified by an external application.
    Would you like to reload it?
gd: Chaidh an dealbh “%s” atharrachadh le prògram taobh a-muigh.
    Am bu toigh leat ath-luchdadh?

en: The image “%s” has been set as Desktop Background.
    Would you like to modify its appearance?
gd: Chaidh an dealbh “%s” a shuidheachadh mar chùlaibh an deasg.
    A bheil thu airson a dhreach atharrachadh?

en: The information for the page where the image will be printed
gd: Am fiosrachadh airson na duilleige far an tèid an dealbh a chlò-bhualadh

en: The multiplier to be applied when using the mouse scroll wheel for zooming. This value defines the zooming step used for each scroll event. For example, 0.05 results in a 5% zoom increment for each scroll event and 1.00 result in a 100% zoom increment.
gd: Seo an t-iomadair a thèid a chur an sàs nuair a thèid sùmadh leis a’ chuibhle sùmaidh. Suidhichidh an luach seo ceum an t-sùmaidh airson gach tachartas sgrolaidh. Mar eisimpleir, bheir 0.05 meudachadh sùmaidh de 5% dhut leis gach tachartas sgrolaidh is bheir 1.00 meudachadh sùmaidh de 100% dhut.

en: There is %d image with unsaved changes. Save changes before closing? | There are %d images with unsaved changes. Save changes before closing?
gd[0]: Tha %d dealbh le h-atharraichean gun sàbhaladh ann. A bheil thu airson na h-atharraichean a shàbhaladh mus dùin thu e?
gd[1]: Tha %d dhealbh le h-atharraichean gun sàbhaladh ann. A bheil thu airson na h-atharraichean a shàbhaladh mus dùin thu iad?
gd[2]: Tha %d dealbhan le h-atharraichean gun sàbhaladh ann. A bheil thu airson na h-atharraichean a shàbhaladh mus dùin thu iad?
gd[3]: Tha %d dealbh le h-atharraichean gun sàbhaladh ann. A bheil thu airson na h-atharraichean a shàbhaladh mus dùin thu e?

en: This image contains multiple pages. Image Viewer displays only the first page.
    Do you want to open the image with the Document Viewer to see all pages?
gd: Tha iomadh duilleag aig an dealbh seo. Cha sheall Sealladair dhealbhan ach a’ chiad duilleag.
    A bheil thu airson an dealbh fhosgladh leis an t-Sealladair sgrìobhainnean ach am faic thu a h-uile duilleag?

en: This image contains multiple pages. Image Viewer displays only the first page.
    You may want to install the Document Viewer to see all pages.
gd: Tha iomadh duilleag aig an dealbh seo. Cha sheall Sealladair dhealbhan ach a’ chiad duilleag.
    ’S dòcha gum b’ fheairrde thu an Sealladair sgrìobhainnean a stàladh ach am faic thu a h-uile duilleag.

en: Time
gd: Àm

en: To:
gd: Gu:

en: Transformation failed.
gd: Dh’ fhàillig leis a’ chruth-atharrachadh.

en: Transformation on unloaded image.
gd: Cruth-atharrachadh air dealbh gun luchdadh

en: Transparency color
gd: Dath na trìd-shoilleireachd

en: Transparency indicator
gd: Taisbeanair trìd-shoilleireachd

en: Transparent Parts
gd: Pàirtean trìd-shoilleir

en: Trash images without asking
gd: Cuir dealbhan dhan sgudal gun dearbhadh

en: Type
gd: Seòrsa

en: Type:
gd: Seòrsa:

en: Unknown
gd: Chan eil fhios

en: Use a custom background color
gd: Cleachd dath a’ chùlaibh gnàthaichte

en: Value
gd: Luach

en: Vertical
gd: Inghearach

en: Viewing a slideshow
gd: A’ sealltainn taisbeanadh-shleamhnagan

en: West
gd: Siar

en: Whether the file chooser should show the user’s pictures folder if no images are loaded.
gd: Co-dhiù an seall roghnaichear nam faidhle am pasgan dhealbhan aig a’ chleachdaiche mur deach dealbh a luchdadh.

en: Whether the image gallery pane should be resizable.
gd: Co-dhiù an gabh leòsan a’ ghailearaidh dhealbhan ath-mheudachadh.

en: Whether the image should be extrapolated on zoom-in. This leads to blurry quality and is somewhat slower than non-extrapolated images.
gd: Co-dhiù an tèid an dealbh às-phòlachadh nuair a thèid a sùmadh a-steach. Cuiridh seo beagan sgleò air an dealbh is bheir seo beagan ùine a bharrachd.

en: Whether the image should be interpolated on zoom-out. This leads to better quality but is somewhat slower than non-interpolated images.
gd: Co-dhiù an tèid an dealbh eadar-phòlachadh nuair a thèid a sùmadh a-mach. Bidh càileachd nas fhearr air an dealbh ach bheir seo beagan ùine a bharrachd.

en: Whether the image should be rotated automatically based on EXIF orientation.
gd: Co-dhiù an tèid an dealbh a chuairteachadh gu fèin-obrachail, stèidhichte air a’ chomhair EXIF.

en: Whether the metadata list in the properties dialog should have its own page.
gd: Co-dhiù am bi duilleag fa leth aig liosta a’ mheata-dàta ann an còmhradh nan roghainnean.

en: Whether the scroll wheel should be used for zooming.
gd: Co-dhiù an tèid an cuibhle sgrolaidh a chleachdadh airson sùmadh.

en: Whether the sequence of images should be shown in an endless loop.
gd: Co-dhiù an dèid an sreath dhealbhan a shealltainn ann an lùb gun chrìch.

en: Width:
gd: Leud:

en: XMP Other
gd: XMP Eile

en: You do not have the permissions necessary to save the file.
gd: Tha cead a dhìth ort gus am faidhle seo a shàbhaladh.

en: Zoom _Out
gd: Sùm a-_mach

en: Zoom multiplier
gd: Iomadair an t-sùma

en: [FILE…]
gd: [FAIDHLE…]

en: _About
gd: _Mu dhèidhinn

en: _Automatic orientation
gd: Comhair fhèin-obr_achail

en: _Best Fit
gd: Meud as _fhearr

en: _Best fit
gd: Meud as _fhearr

en: _Bottom:
gd: _Bonn:

en: _Cancel
gd: _Sguir dheth

en: _Copy
gd: Dèan _lethbhreac

en: _Delete
gd: _Sguab às

en: _Destination folder:
gd: _Pasgan-uidhe:

en: _Filename format:
gd: _Fòrmat an ainm-fhaidhle:

en: _First Image
gd: A’ _chiad dealbh

en: _Height:
gd: À_irde:

en: _Help
gd: Cob_hair

en: _Image Gallery
gd: Gailearaidh _dhealbhan

en: _Keyboard Shortcuts
gd: Ath-ghoiridean a’ _mheur-chlàir

en: _Last Image
gd: An dealbh mu _dheireadh

en: _Leave Fullscreen
gd: _Fàg an làn-sgrìn

en: _Left:
gd: C_lì:

en: _Loop sequence
gd: Sreath a’ _lùbadh

en: _Next Image
gd: A_n ath dhealbh

en: _Normal Size
gd: Meud _abhàisteach

en: _Open
gd: F_osgail

en: _Open Background Preferences
gd: F_osgail roghainnean a’ chùlaibh

en: _Open…
gd: F_osgail…

en: _Previous Image
gd: An dealbh _roimhe

en: _Print…
gd: _Clò-bhuail…

en: _Quit
gd: _Fàg an-seo

en: _Reload
gd: _Ath-luchdaich

en: _Replace spaces with underscores
gd: Cuir fo-loidhnichean an àite _spàsan

en: _Right:
gd: _Deas:

en: _Rotate Clockwise
gd: Cuai_rtich deiseal

en: _Save
gd: _Sàbhail

en: _Scaling:
gd: _Sgèileadh:

en: _Start counter at:
gd: _Tòisich an cunntair aig:

en: _Time between images:
gd: An ùi_ne eadar dalbhan:

en: _Top:
gd: B_arr:

en: _Unit:
gd: _Aonad

en: _Width:
gd: _Leud:

en: _Yes
gd: _Tha

en: _Zoom In
gd: _Sùm a-steach

en: as is
gd: mar a tha

en: pixel | pixels
gd[0]: piogsail
gd[1]: phiogsail
gd[2]: piogsailean
gd[3]: piogsail

[ctx: shortcut window]
en: Actual size
gd: An dearbh mheud

[ctx: shortcut window]
en: Best fit
gd: Meud as fhearr

[ctx: shortcut window]
en: Browsing Images
gd: Brabhsadh dhealbhan

[ctx: shortcut window]
en: Close all windows
gd: Dùin a h-uile uinneag

[ctx: shortcut window]
en: Close the current window
gd: Dùin an uinneag làithreach

[ctx: shortcut window]
en: Enter/Leave fullscreen
gd: Tòisich/Fàg am modh làn-sgrìn

[ctx: shortcut window]
en: Fullscreen
gd: Làn-sgrìn

[ctx: shortcut window]
en: General
gd: Coitcheann

[ctx: shortcut window]
en: Go to a random image in the folder
gd: Rach gu dealbh air thuaiream sa phasgan

[ctx: shortcut window]
en: Go to the first image in the folder
gd: Rach dhan chiad dealbh sa phasgan

[ctx: shortcut window]
en: Go to the last image in the folder
gd: Rach dhan dealbh mu dheireadh sa phasgan

[ctx: shortcut window]
en: Go to the next image in the folder
gd: Rach dhan ath dhealbh sa phasgan

[ctx: shortcut window]
en: Go to the previous image in the folder
gd: Rach dhan dealbh roimhe sa phasgan

[ctx: shortcut window]
en: Open an image file
gd: Fosgail faidhle deilbh

[ctx: shortcut window]
en: Open the application manual
gd: Fosgail leabhar-mìneachaidh na h-aplacaid

[ctx: shortcut window]
en: Pause slideshow
gd: Cuir an taisbeanadh-shleamhnagan ’na stad

[ctx: shortcut window]
en: Print the current image
gd: Clò-bhuail an dealbh làithreach

[ctx: shortcut window]
en: Rotate clockwise
gd: Cuairtich a’ dol deiseil

[ctx: shortcut window]
en: Rotate counterclockwise
gd: Cuairtich a’ dol tuathail

[ctx: shortcut window]
en: Rotation
gd: Cuairteachadh

[ctx: shortcut window]
en: Save the image
gd: Sàbhail an dealbh

[ctx: shortcut window]
en: Save the image with a new file name
gd: Sàbhail an dealbh fo ainm faidhle eile

[ctx: shortcut window]
en: Set the image as desktop background
gd: Suidhich an dealbh mar chùlaibh an deasg

[ctx: shortcut window]
en: Show image properties dialog
gd: Seall còmhradh airson roghainnean an deilbh

[ctx: shortcut window]
en: Show/Hide the image gallery
gd: Seall/Falaich gailearaidh nan dealbhan

[ctx: shortcut window]
en: Show/Hide the sidebar
gd: Seall/Falaich am bàr-taoibh

[ctx: shortcut window]
en: Start/Stop slideshow
gd: Tòisich/Crìochnaich taisbeanadh-shleamhnagan

[ctx: shortcut window]
en: Zoom
gd: Sùm

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in
gd: Sùm a-steach

[ctx: shortcut window]
en: Zoom out
gd: Sùm a-mach
