gnome-disk-utility - en to gd translation catalogue (661 entries)

en: %2.1f%% (%s) of the data on the device “%s” was unreadable and replaced with zeroes in the created disk image file. This typically happens if the medium is scratched or if there is physical damage to the drive
gd: Bha %2.1f%% (%s) dhen dàta air an uidheam “%s” ann nach b’ urrainn dhuinn a leughadh agus chaidh neoinithean a chur ’na àite air faidhle ìomhaigh an diosga a chaidh a chruthachadh. Tachraidh seo ma bhios sgrìob air a’ mheadhan no ma chaidh an draibh fhèin a dhochainn.

en: %d day | %d days
gd[0]: %d latha
gd[1]: %d latha
gd[2]: %d làithean
gd[3]: %d latha

en: %d hour | %d hours
gd[0]: %d uair a thìde
gd[1]: %d uair a thìde
gd[2]: %d uairean a thìde
gd[3]: %d uair a thìde

en: %d milli-second | %d milli-seconds
gd[0]: %d mille-dhiog
gd[1]: %d mille-dhiog
gd[2]: %d mille-dhiogan
gd[3]: %d mille-dhiog

en: %d minute | %d minutes
gd[0]: %d mhionaid
gd[1]: %d mhionaid
gd[2]: %d mionaidean
gd[3]: %d mionaid

en: %d month | %d months
gd[0]: %d mhìos
gd[1]: %d mhìos
gd[2]: %d mìosan
gd[3]: %d mìos

en: %d second | %d seconds
gd[0]: %d diog
gd[1]: %d dhiog
gd[2]: %d diogan
gd[3]: %d diog

en: %d sector | %d sectors
gd[0]: %d earrann
gd[1]: %d earrann
gd[2]: %d earrannan
gd[3]: %d earrann

en: %d year | %d years
gd[0]: %d bliadhna
gd[1]: %d bhliadhna
gd[2]: %d bliadhna
gd[3]: %d bliadhna

en: %s (Read-Only)
gd: %s (Ri leughadh a-mhàin)

en: %s ago
gd: %s air ais

en: %s of %s — %s
gd: %s à %s – %s

en: %s unreadable (replaced with zeroes)
gd: Cha ghabh %s a leughadh (neoinithean ’na àite)

en: %s when decompressed
gd: %s mur eil e dùmhlaichte

en: %s — %s
gd: %s – %s

en: %s — %s free (%.1f%% full)
gd: %s — %s saor (%.1f%% làn)

en: %u sample | %u samples
gd[0]: %u bhall-shampaill
gd[1]: %u bhall-shampaill
gd[2]: %u bhuill-shampaill
gd[3]: %u ball-shampaill

en: (None)
gd: (Chan eil gin)

en: --format-device must be specified when using --xid
gd: Feumar --format-device a shònrachadh nuair a chleachdar --xid

en: --format-device must be used together with --block-device
gd: Feumar --format-device a chleachdadh còmhla ri --block-device

en: /etc/crypttab configuration data is malformed
gd: Tha dàta rèiteachaidh /etc/crypttab mì-dhligheach

en: 10 minutes
gd: 10 mionaidean

en: 15 minutes
gd: 15 mionaidean

en: 3 hours
gd: 3 uairean a thìde

en: 5 minutes
gd: 5 mionaidean

en: <b>Tip</b>: If you are planning to recycle, sell or give away your old computer or disk, you should use a more thorough erase type to keep your private information from falling into the wrong hands
gd: <b>Gliocas</b>: Ma tha thu an dùil an seann-choimpiutair no diosga agad a reic, a thoirt do chuideigin eile no ath-chuairteachadh, bu chòir dhut an dàta a shuathadh às air dòigh nas doimhne airson ’s nach fhaigh droch-shluagh greim air an dàta phrìobhaideach agad.

en: <b>WARNING</b>: The Secure Erase command may take a very long time to complete, can’t be canceled and may not work properly with some hardware. In the worst case, your drive may be rendered unusable or your system may crash or lock up. Before proceeding, please read the article about <a href='https://ata.wiki.kernel.org/index.php/ATA_Secure_Erase'>ATA Secure Erase</a> and make sure you understand the risks
gd: <b>RABHADH</b>: Dh’fhaoidte gun toir an suathadh às tèarainte glè fhada agus chan urrainn dhut sgur dheth agus dh’fhaoidte nach obraich e mar bu chòir air cuid a bhathar-cruaidh. Air a’ char as miosa, dh’fhaoidte nach bi an draibh agad gu feum sam bith ri linn seo no gun tuislich an siostam agad no gun reòth e. Mus dèid thu air adhart, b’ fhiach e an t-artaigeal air <a href='https://ata.wiki.kernel.org/index.php/ATA_Secure_Erase'>ATA Secure Erase</a> a leughadh agus dèanamh cinnteach gun tuig thu an cunnart

en: A file named “%s” already exists.  Do you want to replace it?
gd: Tha faidhle air a bheil “%s” ann mu thràth. A bheil thu airson am fear ùr a chur ’na àite?

en: A filesystem repair is not always possible and can cause data loss. Consider backing it up first in order to use forensic recovery tools that retrieve lost files. Depending on the amount of data this operation takes longer time.
gd: Cha ghabh siostam-fhaidhlichean a chàradh an-còmhnaidh is dh’fhaoidte gun dèid dàta air chall. Saoil an dèan thu lethbhreac-glèidhidh dheth an toiseach airson innealan aisig foireansach a chleachdadh a thilleas dhut faidhlichean a chaidh air chall? Bheir seo barrachd ùine a-rèir co mheud dàta a tha ann.

en: A flag used by the Platform bootloader to determine where the OS should be loaded from. Sometimes the partition with this flag set is referred to as the <i>active</i> partition
gd: Bratach a chleachdas bootloader an ùrlair nuair a cho-dhùineas e cò às a thèid an siostam-obrachaidh a luchdadh uaithe. Canar cuid ri pàirteachadh aig a bheil a’ bhratach seo gu bheil e <i>gnìomhach</i>.

en: AAM Level
gd: Leibheil AAM

en: APM Level
gd: Leibheil APM

en: Access Time
gd: Ùine inntrigidh

en: Activate selected swap partition
gd: Gnìomhaich am pàirteachadh swap a thagh thu

en: Additional partition options
gd: Barrachd roghainnean a’ phàirteachaidh

en: Aggressive spin-down may wear out the drive faster than anticipated. Please check the “Start/Stop Count” SMART attribute from time to time
gd: Faodaidh gun teirig an draibh nas luaithe na bhiodh dùil ma nì thu aggressive spin-down. Thoir sùil air a’ bhuadh SMART “Àireamh an tòiseachaidh/stadaidh” o àm gu àm.

en: Airflow Temperature
gd: Teothachd sruthadh an adhair

en: Airflow temperature of the drive
gd: Teothachd sruthadh an adhair aig an draibh

en: All Files
gd: A h-uile faidhle

en: All data on the disk will be lost but may still be recoverable by data recovery services
gd: Caillidh tu an dàta air fad air an diosga ach dh’fhaoidte gum faigh seirbheisean aiseag dàta greim air fhathast

en: All data on the disk will be overwritten and will likely not be recoverable by data recovery services
gd: Thèid sgrìobhadh thairis air an dàta air fad air a’ chlàr agus chan eil teans gun urrainn do sheirbheisean aiseag dàta fhaighinn air ais

en: All data on the partition will be lost
gd: Caillidh tu an dàta air fad air a’ phàirteachadh

en: All existing data will be lost
gd: Caillidh tu dàta làithreach sam bith

en: Allocating Disk Image
gd: A’ riarachadh ìomhaigh diosga

en: Allow writing to the image
gd: Ceadaich sgrìobhadh dhan ìomhaigh

en: Amount of high current used to spin up the drive
gd: Uiread a shruth-dealain àrd a chleachdar gus an draibh a chur gu dol

en: Amplitude of heads trembling (GMR-head) in running mode
gd: Meudachd na fuaime aig na cinn air chrith (GMR-head) sa mhodh ruith

en: An easy way to manage your disks
gd: Stiùirich na diosgan agad gun duilgheadas

en: An error occurred
gd: Thachair mearachd

en: An error occurred when trying to put the drive into standby mode
gd: Thachair mearachd nuair a bha sinn a’ feuchainn ris an draibh a chur ’na fhuireachas

en: An error occurred when trying to toggle whether SMART is enabled
gd: Thachair mearachd nuair a dh’fheuch sinn ri toglachadh a bheil SMART an comas

en: An error occurred when trying to wake up the drive from standby mode
gd: Thachair mearachd nuair a bha sinn a’ feuchainn ris an draibh a dhùsgadh à fuireachas

en: Apply Advanced Power Management Settings
gd: Cuir an sàs roghainnean stiùireadh adhartach na cumhachd

en: Apply Automatic Acoustic Management Settings
gd: Cuir an sàs roghainnean an Automatic Acoustic Management

en: Apply Standby Timeout Settings
gd: Cuir an sàs roghainnean crìoch-ùine an fhuireachais

en: Apply Write Cache Settings
gd: Cuir an sàs roghainnean sgrìobhadh an tasgadain

en: Approximately %s
gd: Faisg air %s

en: Are you sure you want to delete the partition?
gd: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson am pàirteachadh seo a sguabadh às?

en: Are you sure you want to format the disk?
gd: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson an diosga fhòrmatadh?

en: Are you sure you want to power off the drives?
gd: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson cumhachd nan draibhean a chur dheth?

en: Are you sure you want to write the disk image to the device?
gd: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson ìomhaigh an diosga a sgrìobhadh dhan uidheam?

en: Assessment
gd: Measadh

en: At least %s
gd: Co-dhiù %s

en: Attach Disk _Image…
gd: Ceangal ìomhaigh d_iosga ris…

en: Attach and mount one or more disk image files.
gd: Ceangail ris agus munntaich co-dhiù aon fhaidhle ìomhaigh diosga.

en: Attach new _Image…
gd: Ceangail ìomhaigh ùr r_is…

en: Attribute
gd: Buadh

en: Auto-clear
gd: Fèin-ghlan

en: Average Access Time
gd: An t-àm inntrigidh cuibheasach

en: Average Read Rate
gd: An reat leughaidh cuibheasach

en: Average Write Rate
gd: An reat sgrìobhaidh cuibheasach

en: Average efficiency of operations while positioning
gd: Èifeachdas cuibheasach nan obrachaidhean rè gnìomhan suidheachaidh

en: Average efficiency of the disk
gd: Èifeachdas cuibheasach an diosga

en: Benchmark
gd: Tomhas-measaidh

en: Benchmark Disk…
gd: Tomhas-measaidh air an diosg…

en: Benchmark Partition…
gd: Tomhas-measaidh air a’ phàirteachadh…

en: Benchmark Settings
gd: Roghainnean an tomhais-mheasaidh

en: Benchmarking involves measuring the transfer rate on various area of the device as well as measuring how long it takes to seek from one random area to another. Please back up important data before using the write benchmark.
gd: Ma nì thu tomhas-measaidh, thèid astar nan tar-chur air diofar raointean an uidheam a thomhas agus dè cho fada ’s a bheir e ’s e a’ dol o àite air thuaiream gu àite eile air thuaiream. B’ fheairrde dhut lethbhreac-glèidhidh a dhèanamh de dhàta cudromach sam bith mus fheuch thu ri tomhas-measaidh an sgrìobhaidh.

en: Benchmarking the write-rate of a disk requires exclusive access to the disk (e.g. the disk or its partitions cannot be mounted or in use) and involves reading data and then writing it back. As a result, the contents of the disk is not changed.
    
    If not checked, the write-part of the benchmark will not be done but on the other hand exclusive access to the device is not needed (e.g. the disk or device can be in use).
gd: Ma tha thu airson tomhas-measaidh a dhèanamh air reat sgrìobhaidh diosga, bidh feum air inntrigeadh às-dùnach dhan diosga (tha sin a’ ciallachadh nach fhaod an diosga no gin dhe na pàirteachaidhean aige a bhith ’gan cleachdadh no air am munntachadh) agus bithear a’ leughadh dàta uaithe ’s ’ga sgrìobhaidh air ais ann. Ri linn sin, chan atharraich na tha air an diosga.
    
    Mur an cuir thu cromag ris, cha dèanar tomhas air an sgrìobhadh san tomhas-mheasaidh agus cha bhi feum air inntrigeadh às-dùnach dhan diosga (tha sin a’ ciallachadh gum faod an diosga no an t-uidheam a bhith ’ga chleachdadh).

en: Block device is empty
gd: Tha an t-uidheam bloca falamh

en: Btrfs — Copy-on-write Linux Filesystem, for snapshots
gd: Btrfs – siostam-fhaidhlichean Linux a nì lethbhreac le sgrìobhadh, airson snapshots

en: C_hange
gd: At_harraich

en: C_onfirm Passphrase
gd: _Dearbh an abairt-fhaire

en: Calibration Retry Count
gd: Uiread a’ feuchainn ri cailbhreachadh às ur

en: Cannot create a new partition. There are already four primary partitions.
gd: Cha ghabh pàirteachadh ùr a chruthachadh. Tha ceithir prìomh-phàirteachaidhean ann mu thràth.

en: Cannot open “%s” — maybe the volume isn’t mounted?
gd: Cha ghabh “%s” fhosgladh – saoil nach deach an draibh a mhunntachadh?

en: Cannot restore image of size 0
gd: Chan urrainn dhuinn ìomhaigh de mheud 0 aiseag

en: Change Filesystem Label
gd: Atharraich leubail an t-siostaim-fhaidhlichean

en: Change Passphrase
gd: Atharraich an abairt-fhaire

en: Change Passphrase…
gd: Atharraich an abairt-fhaire…

en: Changing the passphrase for this device, will also update the passphrase referenced by the <i>/etc/crypttab</i> file
gd: Ma dh’atharraicheas tu an abairt-fhaire aig an uidheam seo, thèid an abairt-fhaire air a bheir am faidhle <i>/etc/crypttab</i> iomradh atharrachadh cuideachd

en: Check Filesystem…
gd: Dearbh an siostam-fhaidhlichean…

en: Check this box to see the passphrases entered above
gd: Cuir cromag ris a’ bhogsa seo gus na h-abairtean-faire a chuir thu a-steach gu h-àrd a shealltainn.

en: Click to force re-reading SMART data from the hard disk
gd: Dèan briogadh gus ath-leughadh an dàta SMART èigneachadh on chlàr-chruaidh

en: Click to start a SMART self-test
gd: Dèan briogadh gus tòiseachadh air fèin-deuchainn SMART

en: Click to stop the SMART self-test currently in progress
gd: Dèan briogadh gus crìoch a chur air an fhèin-deuchainn SMART a tha a’ dol air adhart

en: Click to toggle whether SMART is enabled for the hard disk
gd: Dèan briogadh gus toglachadh am bi SMART an comas airson a’ chlàir-chruaidh

en: Closing now stops the running jobs and leads to a corrupt result.
gd: Ma dhùineas tu an-dràsta e, thèid stad a chur air na h-obraichean a tha ’gan ruith agus bidh an toradh coirbte.

en: Compatible with all systems and devices
gd: Co-chòrdail leis a h-uile siostam agus uidheam

en: Compatible with modern systems and hard disks > 2TB
gd: Co-chòrdail le siostaman ùra agus clàir-chruaidh > 2TB

en: Confirm Check
gd: Dearbh an dearbhadh

en: Confirm Details
gd: Dearbh am fiosrachadh

en: Confirm Repair
gd: Dearbh an càradh

en: Confirm passphrase entered above
gd: Dearbh an abairt-fhaire a chaidh a chur a-steach gu h-àrd

en: Confirm the details of the current volume before proceeding.
gd: Dearbh fiosrachadh an iom-dhraibh làithrich mus lean thu air adhart.

en: Connected to another seat
gd: Ceangailte ri seata eile

en: Contents
gd: Susbaint

en: Conveyance
gd: Iomchar

en: Copyright © 2008-2013 Red Hat, Inc.
    Copyright © 2008-2013 David Zeuthen
    Copyright © 2009-2017 The GNOME Project
gd: Còir-lethbhreac © 2008-2013 Red Hat, Inc.
    Còir-lethbhreac © 2008-2013 David Zeuthen
    Còir-lethbhreac © 2009-2017 The GNOME Project

en: Count of remapped sectors. When the hard drive finds a read/write/verification error, it marks the sector as “reallocated” and transfers data to a special reserved area (spare area)
gd: Co mheud roinn a tha ann a chaidh ath-mhapadh. Nuair a thachras an clàr-cruaidh ri mearachd leughaidh, sgrìobhaidh no dearbhaidh, cuiridh e comharra “Air ath-riarachadh” ris an roinn ud agus gluaisidh e an dàta gu raon sònraichte (falamh).

en: Cre_ate
gd: Cruth_aich

en: Create Disk Image
gd: Cruthaich ìomhaigh an diosga

en: Create Disk Image…
gd: Cruthaich ìomhaigh an diosga…

en: Create Partition
gd: Cruthaich pàirteachadh

en: Create Partition Image…
gd: Cruthaich ìomhaigh dhen phàirteachadh…

en: Create partition in unallocated space
gd: Cruthaich pàirteachadh san rum nach deach a riarachadh

en: Creating Disk Image
gd: A’ cruthachadh ìomhaigh diosga

en: Curr_ent Passphrase
gd: An abairt-fhaire làithr_each

en: Current Pending Sector Count
gd: Àireamh nan earrannan a tha ri an dèiligeadh

en: Current Size
gd: Am meud làithreach

en: Current internal temperature of the drive
gd: An teothachd làithreach taobh a-staigh an draibh

en: Custom Format
gd: Fòrmat gnàthaichte

en: DISK IS LIKELY TO FAIL SOON
gd: CHA LUGHAID GUM FÀILLIG AN DIOSGA A DH’AITHGHEARR

en: Data Address Mark Errors
gd: Mearachdan Data Address Mark

en: Data stored in the volume will only be accessible with the correct password. Be careful not to forget it.
gd: Cha ghabh an dàta a thèid a stòradh san iom-dhraibh inntrigeadh ach leis an fhacal-fhaire cheart. Thoir an aire nach dìochuimhnich thu e.

en: Deactivate selected swap partition
gd: Neo-ghnìomhaich am pàirteachadh swap a thagh thu

en: Default location for the Create/Restore disk image dialogs
gd: Ionad bunaiteach nan còmhraidhean airson cruthachadh/aiseag ìomhaighean diosga

en: Default location for the Create/Restore disk image dialogs. If blank the ~/Documents folder is used.
gd: Ionad bunaiteach nan còmhraidhean airson cruthachadh/aiseag ìomhaighean diosga. Ma tha seo bàn, thèid am pasgan ~/Sgrìobhainnean a chleachdadh.

en: Delete selected partition
gd: Sguab às am pàirteachadh a thagh thu

en: Depending on the amount of data the filesystem check takes longer time.
gd: Dh’fhaoidte gun doir dearbhadh an t-siostaim-fhaidhlichean ùine mhòr a-rèir co mheud dàta a th’ air.

en: Destination
gd: Ceann-uidhe

en: Detach loop device after unmount action
gd: Dealaich uidheam lùib às dèidh an dì-mhunntachaidh

en: Detach this loop device
gd: Dealaich an t-uidheam lùbaidh seo

en: Device
gd: Uidheam

en: Device is size 0
gd: Tha meud an uidheam ’na 0

en: Disable Write Cache
gd: Cuir sgrìobhadh an tasgadain à comas

en: Disk Drives
gd: Draibhean diosga

en: Disk Image Mounter
gd: Munntaichear ìomhaighean diosga

en: Disk Image Writer
gd: Sgrìobhaiche ìomhaighean diosga

en: Disk Image of %s (%s).img
gd: Ìomhaigh diosga %s (%s).img

en: Disk Images (*.img, *.img.xz, *.iso)
gd: Ìomhaighean diosga (*.img, *.img.xz, *.iso)

en: Disk Images (*.img, *.iso)
gd: Ìomhaighean diosga (*.img, *.iso)

en: Disk Shift
gd: Sioftaigeadh an diosga

en: Disk image copying complete
gd: Chaidh lethbhreac a dhèanamh de dh’ìomhaigh an diosga

en: Disk image read error
gd: Mearachd a’ leughadh ìomhaigh diosga

en: Disk is OK
gd: Tha an diosga ceart gu leòr

en: Disk is OK, one attribute failed in the past | Disk is OK, %d attributes failed in the past
gd[0]: Tha an diosga ceart gu leòr, dh’fhàillig %d bhuadh roimhe
gd[1]: Tha an diosga ceart gu leòr, dh’fhàillig %d bhuadh roimhe
gd[2]: Tha an diosga ceart gu leòr, dh’fhàillig %d buadhan roimhe
gd[3]: Tha an diosga ceart gu leòr, dh’fhàillig %d buadh roimhe

en: Disk is OK, one bad sector | Disk is OK, %d bad sectors
gd[0]: Tha an diosga ceart gu leòr, tha %d droch-earrann ann
gd[1]: Tha an diosga ceart gu leòr, tha %d dhroch-earrann ann
gd[2]: Tha an diosga ceart gu leòr, tha %d droch-earrannan ann
gd[3]: Tha an diosga ceart gu leòr, tha %d droch-earrann ann

en: Disk is OK, one failing attribute is failing | Disk is OK, %d attributes are failing
gd[0]: Tha an diosga ceart gu leòr, tha %d bhuadh a’ fàilligeadh
gd[1]: Tha an diosga ceart gu leòr, tha %d bhuadh a’ fàilligeadh
gd[2]: Tha an diosga ceart gu leòr, tha %d buadhan a’ fàilligeadh
gd[3]: Tha an diosga ceart gu leòr, tha %d buadh a’ fàilligeadh

en: Disk management utility for GNOME
gd: Goireas stiùireadh dhiosgan airson GNOME

en: Disk or Device
gd: Diosg no draibh

en: Disks
gd: Diosgan

en: Disks provides an easy way to inspect, format, partition, and configure disks and block devices.
gd: Bheir Diosgan dòigh furasta dhut gus diosgan is uidheaman bloca a sgrùdadh, fhòrmatadh, a phàirteachadh ’s a rèiteachadh.

en: Display _Name
gd: An t-_ainm-taisbeanaidh

en: Don’t overwrite existing data
gd: Na sgrìobh thairis air dàta làithreach

en: Drive Settings
gd: Roghainnean an draibh

en: Drive Settings…
gd: Roghainnean an draibh…

en: Drive’s seek performance during offline operations
gd: Dèanadas sireadh far loidhne an draibh rè obrachaidhean far loidhne

en: Edit Encryption Options…
gd: Deasaich roghainnean a’ chrioptachaidh…

en: Edit Filesystem…
gd: Deasaich an siostam-fhaidhlichean…

en: Edit Mount Options…
gd: Deasaich na roghainnean munntachaidh…

en: Edit Partition
gd: Deasaich am pàirteachadh

en: Edit Partition…
gd: Deasaich am pàirteachadh…

en: Eject this disk
gd: Gluais an diosga seo a-mach

en: Empty
gd: Falamh

en: Enable Write Cache
gd: Cuir sgrìobhadh an tasgadain an comas

en: Encryption Options
gd: Roghainnean crioptachaidh

en: Endurance Remaining
gd: Fulangas air fhàgail

en: Enter Standby After
gd: Cuir ’na fhuireachas e às a dhèidh

en: Enter current passphrase used to protect the data
gd: Cuir a-steach an abairt-fhaire làithreach a dhìonas an dàta

en: Enter new passphrase used to protect the data
gd: Cuir a-steach abairt-fhaire a dhìonas an dàta

en: Enter passphrase to unlock
gd: Cuir a-steach an abairt-fhaire gus a’ ghlas a thoirt dheth

en: Enter passphrase used to protect the data
gd: Cuir an abairt-fhaire a-steach a dhìonas an dàta

en: Erase Multiple Disks
gd: Suath às iomadh diosga

en: Erase _Type
gd: Seòrsa an _t-suathaidh às

en: Error aborting SMART self-test
gd: Mearachd nuair a sguireadh dhen fhèin-deuchainn SMART

en: Error adding /etc/crypttab entry
gd: Mearachd a’ cur ris an innteirt /etc/crypttab

en: Error adding new /etc/fstab entry
gd: Mearachd a’ cur ris an innteart /etc/fstab ùr

en: Error allocating space for disk image file:
gd: Mearachd a’ riarachadh an àite airson faidhle ìomhaigh an diosga:

en: Error attaching disk image
gd: Mearachd a’ ceangal ìomhaigh diosga ris

en: Error attaching disk image: %s (%s, %d)
gd: Mearachd a’ ceangal ìomhaigh an diosga ris: %s (%s, %d)

en: Error canceling job
gd: Mearachd a’ sgur dhen obair

en: Error changing passphrase
gd: Mearachd ag atharrachadh na h-abairt-fhaire

en: Error connecting to udisks daemon: %s (%s, %d)
gd: Mearachd a’ ceangal ri udisks daemon: %s (%s, %d)

en: Error creating disk image
gd: Mearachd a’ cruthachadh ìomhaigh an diosga

en: Error creating partition
gd: Mearachd a’ cruthachadh a’ phàirteachaidh

en: Error deleting loop device
gd: Mearachd a’ sguabadh às an uidheim lùbaidh

en: Error deleting partition
gd: Mearachd a’ sguabadh às a’ phàirteachaidh

en: Error determining size of device:
gd: Mearachd a’ dearbhadh meud an uidheim:

en: Error determining size of file
gd: Mearachd a’ mothachadh do mheud an fhaidhle

en: Error disabling autoclear for loop device
gd: Mearachd a’ cur às comas autoclear airson an uidheim lùbte

en: Error ejecting media
gd: Mearachd a’ gluasad a’ mheadhain a-mach

en: Error formatting disk
gd: Mearachd a’ fòrmatadh an diosga

en: Error formatting volume
gd: Mearachd a’ fòrmatadh an draibh

en: Error locking device
gd: Mearachd a’ glasadh an uidheim

en: Error locking encrypted device
gd: Mearachd a’ ghlasadh an uidheim chrioptaichte

en: Error looking up block device for %s
gd: Mearachd a’ lorg an uidheim bloca airson %s

en: Error mounting filesystem
gd: Mearachd a’ munntachadh an t-siostaim-fhaidhlichean

en: Error mounting filesystem to calculate minimum size
gd: Mearachd le munntachadh an t-siostaim-fhaidhlichean a chum àireamhachadh a’ mheud as lugha

en: Error mounting the filesystem
gd: Mearachd a’ munntachadh an t-siostaim-fhaidhlichean

en: Error opening %s: %s
gd: Mearachd a’ fosgladh %s: %s

en: Error opening file for reading
gd: Mearachd a’ fosgladh an fhaidhle airson leughadh

en: Error opening file for writing
gd: Mearachd a’ fosgladh an fhaidhle airson sgrìobhadh

en: Error opening “%s”: %m
gd: Mearachd a’ fosgladh “%s”: %m

en: Error powering off drive
gd: Mearachd a’ cur dheth cumhachd an draibh

en: Error refreshing SMART data
gd: Mearachd ag ath-nuadhachadh an dàta SMART

en: Error removing /etc/crypttab entry
gd: Mearachd a’ toirt air falbh an innteirt /etc/crypttab

en: Error removing old /etc/fstab entry
gd: Mearachd a’ toirt air falbh an t-seann-innteirt /etc/fstab

en: Error repairing filesystem
gd: Mearachd le càradh an t-siostaim-fhaidhlichean

en: Error repairing filesystem after resize
gd: Mearachd le càradh an t-siostaim-fhaidhlichean às dèidh ath-mheudachadh

en: Error resizing filesystem
gd: Mearachd le ath-mheudachadh an t-siostaim-fhaidhlichean

en: Error resizing partition
gd: Mearachd le ath-mheudachadh a’ phàirteachaidh

en: Error restoring disk image
gd: Mearachd ag aiseag ìomhaigh an diosga

en: Error retrieving configuration data
gd: Mearachd a’ faighinn an dàta rèiteachaidh

en: Error setting autoclear flag
gd: Mearachd a’ suidheachadh bratach an fhèin-ghlanaidh

en: Error setting configuration
gd: Mearachd a’ suidheachadh an rèiteachaidh

en: Error setting label
gd: Mearachd a’ suidheachadh na leubail

en: Error setting partition flags
gd: Mearachd a’ suidheachadh na brataichean pàirteachaidh

en: Error setting partition name
gd: Mearachd a’ suidheachadh ainm a’ phàirteachaidh

en: Error setting partition type
gd: Mearachd a’ suidheachadh seòrsa a’ phàirteachaidh

en: Error starting SMART self-test
gd: Mearachd nuair a thòiseachadh air an fhèin-deuchainn SMART

en: Error starting swap
gd: Mearachd a’ tòiseachadh air suaip

en: Error stopping swap
gd: Mearachd a’ cur stad air suaip

en: Error unlocking encrypted device
gd: Mearachd a’ toirt a’ ghlas far an uidheam chrioptaichte

en: Error unmounting filesystem
gd: Mearachd a’ dì-mhunntachadh an t-siostaim-fhaidhlichean

en: Error unmounting filesystem for repairing
gd: Mearachd le dì-mhunntachadh an t-siostaim-fhaidhlichean a chum càraidh

en: Error unmounting filesystem for resizing
gd: Mearachd le dì-mhunntachadh an t-siostaim-fhaidhlichean a chum ath-mheudachaidh

en: Error updating /etc/crypttab
gd: Mearachd ag ùrachadh /etc/crypttab

en: Error updating /etc/crypttab entry
gd: Mearachd ag ùrachadh an innteirt /etc/crypttab

en: Error updating /etc/fstab entry
gd: Mearachd ag ùrachadh an innteirt /etc/fstab

en: Error while checking filesystem
gd: Mearachd le dearbhadh an t-siostaim-fhaidhlichean

en: Error while repairing filesystem
gd: Mearachd le càradh an t-siostaim-fhaidhlichean

en: Error writing file
gd: Mearachd le sgrìobhadh an fhaidhle

en: Extended
gd: Leudaichte

en: Extended Partition
gd: Pàirteachadh leudaichte

en: Extended Partitions can contain Logical Partitions
gd: Faodaidh pàirteachaidhean loidsigeach a bhith am broinn pàirteachadh leudaichte

en: F2FS — Flash Storage Linux Filesystem
gd: F2FS – siostam-fhaidhlichean Linux airson stòras flash

en: FAILING
gd: A’ FÀILLIGEADH

en: Failed in the past
gd: Dh’fhàillig e roimhe

en: File does not appear to be XZ compressed
gd: Chan eil dùmhlachadh XZ aig an fhaidhle a-rèir coltais

en: Filesystem %s on %s could not be repaired.
gd: Cha b’ urrainn dhuinn an siostam-fhaidhlichean %s air %s a càradh.

en: Filesystem %s on %s has been repaired.
gd: Chaidh an siostam-fhaidhlichean %s air %s a càradh.

en: Filesystem %s on %s is undamaged.
gd: Tha an siostam-fhaidhlichean %s air %s gun dochann.

en: Filesystem %s on %s needs repairing.
gd: Tha an siostam-fhaidhlichean %s air %s feumach air càradh.

en: Filesystem _Type
gd: _Seòrsa an t-siostaim-fhaidhlichean

en: Filesystem damaged
gd: Tha dochann air an t-siostam-fhaidhlichean

en: Filesystem intact
gd: Tha an siostam-fhaidhlichean gun mhearachd

en: Fit to size
gd: Freagair ris a’ mheud

en: Flags
gd: Brataich

en: Flying Height
gd: Àirde na h-itealaich

en: For example: “Angela’s Files” or “Backup”.
gd: Mar eisimpleir: “Faidhlichean Oighrig” no “Lethbhreac-glèidhidh”.

en: For use with _Windows (NTFS)
gd: A chum cleachdaidh le _Windows (NTFS)

en: For use with all _systems and devices (FAT)
gd: A chum cleachdaidh le _siostam no uidheam sam bith (FAT)

en: Form_at
gd: Fòrm_ataich

en: Format Disk
gd: Fòrmataich an diosga

en: Format Disk…
gd: Fòrmataich an diosg…

en: Format Partition…
gd: Fòrmataich am pàirteachadh…

en: Format Volume
gd: Fòrmataich an draibh

en: Format selected device
gd: Fòrmataich an t-uidheam a thagh thu

en: Free Space _Following
gd: Rum saor ’na _dhèidh

en: Frequency of errors while positioning
gd: Tricead nam mearachdan rè gnìomhan suidheachaidh

en: Frequency of errors while reading from the disk
gd: Tricead nam mearachdan a’ leughadh on diosga

en: Frequency of errors while reading raw data from the disk. A non-zero value indicates a problem with either the disk surface or read/write heads
gd: Tricead nam mearachdan rè leughadh dàta amh on diosga. Mur eil an luach ’na neoni, tha seo ag innse gu bheil duilgheadas ann le uachdar an diosga no na cinn leughaidh/sgrìobhaidh.

en: Frequency of mistakes as a result of impact loads
gd: Tricead nam mearachdan mar thoradh air impact loads

en: G-sense Error Rate
gd: Reat nam mearachdan G-sense

en: GNOME Disks
gd: Diosgan GNOME

en: General time for loading in a drive
gd: An t-àm a dh’fheumar airson luchdadh ann an draibh

en: Good Block Rate
gd: Reat nan deagh-bhlocaichean

en: Head Flying Hours
gd: Uairean a thìde a bha an ceann ag itealaich

en: Height of heads above the disk surface
gd: Àirde nan cinn os cionn uachdar an diosga

en: Hide from _Firmware
gd: Falaich on _Firmware

en: I_dentify As
gd: A_ithnich mar

en: Icon Na_me
gd: Ai_nm na h-ìomhaigheige

en: If checked, additional authorization is required to mount the device [x-udisks-auth]
gd: Ma chuireas tu cromag ri seo, thèid dearbhadh a bharrachd iarraidh mus gabh an t-uidheam seo a mhunntachadh [x-udisks-auth]

en: If checked, additional authorization is required to unlock the device [x-udisks-auth]
gd: Ma chuireas tu cromag ri seo, thèid dearbhadh a bharrachd iarraidh mus dèid a’ ghlas a thoirt far an uidheim [x-udisks-auth]

en: If checked, the device is always shown in the user interface no matter what its directory is [x-gvfs-show]
gd: Ma chuireas tu cromag ri seo, thèid an t-uidheam seo a shealltainn ann an eadar-aghaidh a’ chleachdaiche an-còmhnaidh, ge b’ e dè am pasgan aige [x-gvfs-show]

en: If checked, the device will be mounted at system startup [!noauto]
gd: Ma chuireas tu cromag ri seo, thèid an t-uidheam seo a mhunntachadh aig àm tòiseachadh an t-siostaim [!noauto]

en: If checked, the device will be unlocked at system startup [!noauto]
gd: Ma chuireas tu cromag ri seo, thèid a’ ghlas a thoirt far an uidheim aig àm tòiseachadh an t-siostaim [!noauto]

en: If checked, the loop device will be read-only. This is useful if you don’t want the underlying file to be modified
gd: Ma chuireas tu cromag ris, bidh an t-uidheam lùbaidh ri leughadh a-mhàin. Tha seo feumail mur eil thu ag iarraidh gun dèid am faidhle air a bheil e stèidhichte atharrachadh.

en: If checked, the mount will be read-only. This is useful if you don’t want the underlying disk image to be modified
gd: Ma chuireas tu cromag ris, bidh am munntachadh ri leughadh a-mhàin. Tha seo feumail mur eil thu ag iarraidh gun dèid ìomhaigh an diosga air a bheil e stèidhichte atharrachadh.

en: If set, the name of the icon to use in the device in the user interface [x-gvfs-icon=]
gd: Ma chaidh seo a shuidheachadh, seo an t-ainm a bhios air an ìomhaigheag aig an uidheam ann an eadar-aghaidh a’ chleachdaiche [x-gvfs-icon=]

en: If set, the name of the symbolic icon to use in the device in the user interface [x-gvfs-symbolic-icon=]
gd: Ma chaidh seo a shuidheachadh, seo an t-ainm a bhios air an ìomhaigheag shamhlachail aig an uidheam ann an eadar-aghaidh a’ chleachdaiche [x-gvfs-symbolic-icon=]

en: If set, the name to use for the device in the user interface [x-gvfs-name=]
gd: Ma chaidh seo a shuidheachadh, seo an t-ainm a bhios air an uidheam ann an eadar-aghaidh a’ chleachdaiche [x-gvfs-name=]

en: Image Size
gd: Meud na h-ìomhaighe

en: Image _Size
gd: _Meud na h-ìomhaighe

en: Image to Restore
gd: An ìomhaigh ri aiseag

en: In case that the default options do not fit your needs select one of the following filesystems. Be aware of the technical differences and do research about your use case.
gd: Mur eil gin dhe na roghainnean bunasach a’ freagairt ris na feumalachdan agad, tagh fear dhe na shiostaman-fhaidhlichean a leanas. Thoir an aire air an diofar teicnigeach agus dèan rannsachadh air na dh’fheumas tu.

en: Indicates that EFI firmware should ignore the content of the partition and not try to read from it
gd: Innsidh seo gum bu chòir do bhathar-an-sàs EFI susbaint a’ phàirteachaidh seo a leigeil seachad gun a bhith a’ fheuchainn ri leughadh uaithe

en: Internal error
gd: Mearachd inntearnail

en: Invalid compressed data
gd: Dàta dùmhlaichte mì-dhligheach

en: Job
gd: Obair

en: Last Benchmarked
gd: An tomhas-measaidh mu dheireadh

en: Legacy BIOS _Bootable
gd: BIOS _Bootable dìleabach

en: Linux Swap Partition
gd: Pàirteachadh swap Linux

en: Load on drive caused by friction in mechanical parts of the store
gd: Load on drive a chaidh adhbharachadh le lùth-suathaidh sna pìosan meacanaigeach dhen stòr

en: Load/Unload Cycle Count
gd: Uiread nan cuairt luchdaidh/dì-luchdaidh

en: Load/Unload Retry Count
gd: Cò mheud turas a dh’fheuchadh ri luchdadh/dì-luchdadh às ùr

en: Loaded Hours
gd: Uairean luchdaichte

en: Loading on drive caused by numerous recurrences of operations, like reading, recording, positioning of heads, etc
gd: Loading on drive a chaidh adhbharachadh ri linn ath-thachairt ghnìomhan iomadh turas mar leughadh, clàradh, suidheachadh nan ceann is msaa

en: Location
gd: Ionad

en: Lock selected encrypted partition
gd: Glais am pàirteachadh crioptaichte

en: Loop device is empty
gd: Tha an t-uidheam lùbaidh falamh

en: Loud (Fast)
gd: Àrd (Luath)

en: Manage Drives and Media
gd: Stiùirich draibhean is meadhanan

en: Margin of a channel while reading data.
gd: Am marghan aig seanail rè leughaidh an dàta.

en: Matches any device with the given label
gd: Maidsichidh seo uidheam sam bith aig a bheil an leubail a tha ann

en: Matches partition %u of any device connected at the given port or address
gd: Maidsichidh seo pàirteachadh %u de dh’uidheam ceangailte sam bith aig a’ phort no seòladh a tha ann

en: Matches partition %u of the device with the given vital product data
gd: Maidsichidh seo pàirteachadh %u an uidheim le prìomh-dhàta a’ bhathair

en: Matches the device with the given UUID
gd: Maidsichidh seo an t-uidheam aig a bheil an UUID a tha ann

en: Matches the given device
gd: Maidsichidh seo an t-uidheam a tha ann

en: Matches the whole disk of any device connected at the given port or address
gd: Maidsichidh seo diosga slàn de dh’uidheam ceangailte sam bith aig a’ phort no seòladh a tha ann

en: Matches the whole disk of the device with the given vital product data
gd: Maidsichidh seo diosga slàn an uidheim le prìomh-dhàta a’ bhathair

en: Media
gd: Meadhan

en: Minimal Size
gd: Am meud as lugha

en: Mix uppercase and lowercase and try to use a number or two.
gd: Cleachd litrichean mòra ’s beaga agus feuch an cleachd thu àireamh no dhà.

en: Model
gd: Am modail

en: Mount Disk Images
gd: Munntaich ìomhaighean diosga

en: Mount Opt_ions
gd: Rogha_innean munntachaidh

en: Mount Options
gd: Roghainnean munntachaidh

en: Mount _Point
gd: _Puing munntachaidh

en: Mount at system _startup
gd: Munntaich aig àm tòiseachadh an t-_siostaim

en: Mount selected partition
gd: Munntaich am pàirteachadh a thagh thu

en: N/A
gd: Chan eil seo iomchaidh

en: N_ext
gd: Ai_r adhart

en: Name
gd: Ainm

en: Need more input
gd: Feum air barrachd ion-chuir

en: Never
gd: Chan ann idir

en: New Disk Image
gd: Ìomhaigh diosga ùr

en: New _Passphrase
gd: Abairt-_fhaire ùr

en: No Filesystem
gd: Gun shiostam-fhaidhlichean

en: No Media
gd: Chan eil meadhan ann

en: No description for attribute %d
gd: Chan eil tuairisgeul ann airson na buaidhe %d

en: No partitioning
gd: Gun phàirteachadh

en: None
gd: Chan eil gin

en: Normalized
gd: Àbhaistichte

en: Not enough memory
gd: Chan eil cuimhne gu leòr ann

en: Number of CRC errors during UDMA mode
gd: Uiread a mhearachdan CRC sa mhodh UDMA

en: Number of Data Address Mark (DAM) errors (or) vendor-specific
gd: Uiread nam mearachdan Data Address Mark (DAM) (no) a-rèir an reiceadair

en: Number of ECC errors
gd: Uiread nam mearachdan ECC

en: Number of ECC on-the-fly errors
gd: Uiread a mhearachdan ECC on-the-fly

en: Number of S_amples
gd: Àireamh nan s_ampall

en: Number of Sampl_es
gd: Àir_eamh nan sampall

en: Number of Thermal Asperity Rate errors
gd: Uiread nam mearachdan Thermal Asperity Rate

en: Number of attempts to calibrate the device
gd: Co mheud turas a dh’fheuchadh ri cailbhreachadh an uidheim às ur

en: Number of available reserved blocks as a percentage of the total number of reserved blocks
gd: Àireamh de bhlocaichean glèidhte a tha ri làimh, mar cheudad dhe na blocaichean glèidhte air fad

en: Number of buzz routines to spin up the drive
gd: Uiread a buzz routines a chleachdar gus an draibh a chur gu dol

en: Number of cycles into landing zone position
gd: Co mheud cuairt a laighe ann an ionad an t-sòn laighe

en: Number of errors as a result of impact loads as detected by a shock sensor
gd: Uiread a mhearachdan mar thoradh air impact loads a mhothaich shock sensor dhaibh

en: Number of errors corrected by software ECC
gd: Uiread nam mearachdan a chaidh a cheartachadh le bathar-bog ECC

en: Number of errors that could not be recovered using hardware ECC
gd: Uiread a mhearachdan nach b’ urrainn dhuinn a chàradh le bathar-cruaidh ECC

en: Number of errors while reading from a disk
gd: Uiread a mhearachdan a thachair nuair a leughadh on diosga

en: Number of errors while writing to disk (or) multi-zone error rate (or) flying-height
gd: Uiread a mhearachdan nuair a bhathar a’ sgrìobhadh air an diosga (no) reat nam mearachdan ioma-shònach (no) àirde na h-itealaich

en: Number of hours elapsed in the power-on state
gd: Co mheud uair a thìde a chaidh seachad ’s a’ chumhachd air

en: Number of hours in general operational state
gd: Dè cho fad ’s a bha e ann an staid obrachaidh choitcheann

en: Number of off-track errors
gd: Uiread nam mearachdan off-track

en: Number of physical erase cycles completed on the drive as a percentage of the maximum physical erase cycles the drive supports
gd: Uiread a chuairtean suathaidh às fiosaigeach a chaidh a choileanadh air an draibh mar cheudad de chuairtean suathaidh às fiosaigeach as motha ris a chuir an draibh taic

en: Number of power-off or emergency retract cycles
gd: Co mheud turas a chaidh a’ chumhachd a chur dheth no an uiread de Retract Cycles èiginneach

en: Number of power-off retract events
gd: Uiread a power-off retract events

en: Number of power-on events
gd: Co mheud turas a chaidh a’ chumhachd a chur air

en: Number of remapping operations. The raw value of this attribute shows the total number of (successful and unsuccessful) attempts to transfer data from reallocated sectors to a spare area
gd: Co mheud turas a chaidh ath-mhapachadh a dhèanamh. Seallaidh luach amh na buaidhe seo co mheud turas gu h-iomlan (soirbheachail is neo-shoirbheachail) a dh’fheuchadh ri dàta a ghluasad o roinn ath-riarachadh gu raon falamh.

en: Number of retry attempts to spin up
gd: Co mheud turas a dh’fheuchadh ri spinup às ùr

en: Number of samples. Bigger number produces a more accurate picture of access time patterns but takes more time.
gd: Co mheud sampall. Gheibh thu beachd nas fhearr air pàtranan nan amannan inntrigidh ma chleachdas tu barrachd shampall ach bheir e nas fhaide.

en: Number of samples. Bigger number produces more smooth graphs but the benchmark will take more time.
gd: Co mheud sampall. Gheibh thu graf nas rèidhe le barrachd dhiubh ach bheil e nas fhaide.

en: Number of sectors waiting to be remapped. If the sector waiting to be remapped is subsequently written or read successfully, this value is decreased and the sector is not remapped. Read errors on the sector will not remap the sector, it will only be remapped on a failed write attempt
gd: Àireamh nan earrannan a tha a’ fuireach ri ath-mhapachadh. Ma thèid an earrann a tha ri mhapachadh a sgrìobhadh no a leughadh gu soirbheachail às a dhèidh sin, thèid an luach seo a lùghdachadh agus cha dèid an earrann ath-mhapachadh. Cha dèanar ath-mhapachadh air an earrann ri linn mearachd leughaidh, cha dèid ath-mhapachadh ach an dèidh oidhirp sgrìobhaidh a dh’fhàillig.

en: Number of spindle start/stop cycles
gd: Co mheud cuairt tòiseachaidh/stadaidh a tha aig an fheàrsaid

en: Number of times a recording head is flying outside its normal operating range
gd: Co mheud turas a tha ceann clàraidh ag itealaich taobh a-muigh na rainse obrachaidh àbhaisteach aige

en: Number of uncorrectable ECC errors
gd: Uiread a mhearachdan ECC nach gabh a cheartachadh

en: OK
gd: Ceart ma-thà

en: Offline
gd: Far loidhne

en: Offline Seek Performance
gd: Dèanadas siridh far loidhne

en: Old-Age
gd: Seann-aois

en: Online
gd: Air loidhne

en: Only the passphrase referenced by the <i>/etc/crypttab</i> file will be changed. To change the on-disk passphrase, use <i>Change Passphrase…</i>
gd: Cha dèid atharrachadh ach an abairt-fhaire ris an toir an fhaidhle <i>/etc/crypttab</i> iomradh. Cleachd <i>Atharraich an abairt-fhaire…</i> gus an abairt-fhaire air an diosg atharrachadh.

en: Opt_ions
gd: Rogha_innean

en: Options to use when unlocking the device
gd: Na roghainnean a thèid a chleachdadh nuair a bheirear a’ ghlas far an uidheim

en: Other Devices
gd: Draibhean eile

en: Overall Assessment
gd: Am measadh san fharsaingeachd

en: Overwrite existing data with zeroes
gd: Sgrìobh neonithean thairis air an dàta làithreach

en: Overwrites existing data, but takes longer.
gd: Sgrìobhaidh seo thairis air an dàta a tha ann ach bheir e barrachd ùine.

en: Parent window XID for the format dialog
gd: Uinneag pàraint XID airson còmhradh an fhòrmataidh

en: Partition Type
gd: Seòrsa a’ phàirteachaidh

en: Partition _Size
gd: _Meud a’ phàirteachaidh

en: Partitioning
gd: Pàirteachadh

en: Passphrase File
gd: Faidhle na h-abairt-faire

en: Passphrase of the device or empty to request from user when setting up the device
gd: Abairt-fhaire an uidheim no fàg bàn seo gus a h-iarraidh on chleachdaiche nuair a shuidhichear an t-uidheam

[ctx: Password strength]
en: Fair
gd: Meadhanach

[ctx: Password strength]
en: Good
gd: Math

[ctx: Password strength]
en: Strong
gd: Làidir

[ctx: Password strength]
en: Weak
gd: Lag

en: Perform Better
gd: Dèanadas nas fhearr

en: Perform _write-benchmark
gd: Dèan tomhas-measaidh _sgrìobhaidh

en: Performance is increased by enabling write caching, but leaves the system susceptible to data loss in the event of a power failure
gd: Gheibhear dèanadas nas fhearr ma chuirear an comas sgrìobhadh an tasgadain ach dh’fhaoidte gun caill an siostam dàta ma thuislicheas a’ chumhachd

en: Power Cycle Count
gd: Uiread a chuairtean cumhachd

en: Power Off…
gd: Cuir a’ chumhachd dheth…

en: Power off this disk
gd: Cuir dheth cumhachd an diosga

en: Power-On Hours
gd: Dè cho fad ’s a bha a’ chumhachd air

en: Powered On
gd: Tha a’ chumhachd air

en: Pre-Fail
gd: Ro-fhàilligeadh

en: Quantity efforts of the rotating moment of a drive
gd: Quantity efforts na mòmaid cuairteachaidh aig draibh

en: Quick
gd: Luath

en: Quiet (Slow)
gd: Sàmhach (Slaodach)

en: Read Channel Margin
gd: Marghan leughadh an t-seanail

en: Read Error Rate
gd: Reat nam mearachdan leughaidh

en: Read Error Retry Rate
gd: Reat nan ath-odhirpean leughaidh

en: Reallocated Sector Count
gd: Cunntas nan roinnean air ath-riarachadh

en: Reallocation Count
gd: Uiread an ath-shònrachaidh

en: Repair Filesystem…
gd: Càraich an siostam-fhaidhlichean…

en: Repair failed
gd: Dh’fhàillig leis a’ chàradh

en: Repair successful
gd: Chaidh a chàradh

en: Reported Uncorrectable Errors
gd: Mearachdan nach gabh a cheartachadh a chaidh aithris

en: Require additional authori_zation to mount
gd: Iarr dearbhadh a _bharrachd mus gabh a mhunntachadh

en: Require additional authori_zation to unlock
gd: Iarr dearbhadh a _bharrachd gus a’ ghlas a thoirt dheth

en: Resize Volume
gd: Ath-mheudaich an t-iom-dhraibh

en: Resize…
gd: Ath-mheudaich…

en: Resizing a filesystem can lead to data loss. You are advised to backup your data before. The resize operation will take longer if a lot of data has to be moved. The minimal size is calculated according to the current content. Keep additional free space for the filesystem to work fast and reliably.
gd: Nuair a dh’atharraicheas tu meud an t-siostaim-fhaichlichean, dh’fhaoidte gun dèid dàta air chall. Mholamaid gun dèan thu lethbhreac-glèidhidh dhen dàta roimhe sin. Bheir obrachadh an ath-mheudachaidh nas fhaide ma bhios torr dàta feumach air gluasad. Thèid am meud as ìsle àireamhachadh a-rèir na susbainte làithrich. Cum àite saor a bharrachd ach am bi an siotam-fhaidhlichean luath is seasmhach.

en: Resizing not ready
gd: Chan eil an t-ath-mheudachadh deiseil

en: Restore Disk Image
gd: Aisig ìomhaigh diosga

en: Restore Disk Image…
gd: Aisig ìomhaigh diosga…

en: Restore Partition Image…
gd: Aisig ìomhaigh pàirteachaidh…

en: Restore disk image
gd: Aisig ìomhaigh diosga

en: Restoring Disk Image
gd: Ag aiseag ìomhaigh diosga

en: Retrieving DVD keys
gd: A’ faighinn iuchraichean DVD

en: SELF-TEST FAILED
gd: DH’FHÀILLIG AN FHÈIN-DEUCHAINN

en: SMART Data & Self-Tests
gd: Dàta SMART ⁊ fèin-deuchainnean

en: SMART Data & Self-Tests…
gd: Dàta SMART ⁊ fèin-deuchainnean…

en: SMART _Attributes
gd: Bu_adhan SMART

en: SMART is not enabled
gd: Chan eil SMART an comas

en: SMART is not supported
gd: Cha chuirear taic ri SMART

en: S_etting
gd: Roghainn_ean

en: S_ymbolic Icon Name
gd: Ainm an ìo_mhaigh shamhlachail

en: Sample S_ize (MiB)
gd: Meud nan sampa_ll (MiB)

en: Sample Size
gd: Meud an t-sampaill

en: Save Power
gd: Sàbhail cumhachd

en: Save in _Folder
gd: Sàbhail ann am _pasgan

en: Seek Error Rate
gd: Reat nam mearachdan siridh

en: Seek Timer Performance
gd: Dèanadas an tìmear siridh

en: Select Disk Image to Attach
gd: Tagh ìomhaigh an diosga a tha thu airson ceangal ris

en: Select Disk Image to Restore
gd: Tagh an ìomhaigh diosga ri aiseag

en: Select Disk Image(s) to Mount
gd: Tagh na h-ìomhaigh(ean) diosga ri am munntachadh

en: Select a Folder
gd: Tagh pasgan

en: Select a device
gd: Tagh uidheam

en: Select device
gd: Tagh uidheam

en: Self-assessment
gd: Fèin-mheasadh

en: Self-test Result
gd: Toradh na fèin-deuchainn

en: Self-test in progress
gd: Tha fèin-deuchainn a’ dol air adhart

en: Serial Number
gd: An àireamh shreathach

en: Set Password
gd: Suidhich facal-faire

en: Set up _read-only loop device
gd: Suidhich uidheam lùbaidh a bhios ri _leughadh a-mhàin

en: Set up _read-only mount
gd: Suidhich munntachadh _ri leughadh a-mhàin

en: Sh_ow Password
gd: _Seall am facal-faire

en: Shift of disk is possible as a result of strong shock loading in the store, as a result of falling (or) temperature
gd: Tachraidh sioftaigeadh an diosga ri linn shock loading mòr san stòr mar thoradh air fàilligeadh (no) teas

en: Sho_w Passphrases
gd: Seal_l na h-abairtean-fhaire

en: Sho_w in user interface
gd: Sea_ll ann an eadar-aghaidh a’ chleachdaiche

en: Sho_w passphrase
gd: Sea_ll an abairt-fhaire

en: Short
gd: Goirid

en: Size
gd: Meud

en: Slow
gd: Slaodach

en: Soft ECC correction
gd: Ceartachadh ECC bog

en: Soft Read Error Rate
gd: Reat nam mearachdan leughaidh boga

en: Soft read error rate
gd: Reat bog nam mearachdan leughaidh

en: Source
gd: Bun-tùs

en: Spinup Retry Count
gd: Uiread a’ feuchainn ri spinup às ùr

en: Spinup Time
gd: Ùine spinup

en: Standby Now
gd: Cuir ’na fhuireachas an-dràsta

en: Start/Stop Count
gd: Àireamh an tòiseachaidh/stadaidh

en: Stop running jobs?
gd: A bheil thu airson stad a chur air na h-obraichean?

en: Switch off <i>User Session Defaults</i> to manage encryption options and passphrase for the device. The options correspond to an entry in the <b>/etc/crypttab</b> file
gd: Cuir dheth <i>Bun-roghainnean aig seisean a’ chleachdaiche</i> gus roghainnean crioptachaidh agus abairt-fhaire an uidheim a stiùireadh. Tha na roghainnean seo a’ freagairt ri innteart san fhaidhle <b>/etc/crypttab</b>

en: Switch off <i>User Session Defaults</i> to manage mount point and mount options for the device. The options correspond to an entry in the <b>/etc/fstab</b> file
gd: Cuir dheth <i>Bun-roghainnean aig seisean a’ chleachdaiche</i> gus puing munntachadh agus roghainnean munntachadh an uidheim a stiùireadh. Tha na roghainnean seo a’ freagairt ri innteart san fhaidhle <b>/etc/fstab</b>.

en: Temperature
gd: Teothachd

en: Temperature of the drive
gd: Teothachd an draibh

en: The <b>special device file</b> — use symlinks in the <b>/dev/disk</b> hierarchy to control the scope of the entry
gd: <b>Faidhle sònraichte an uidheim</b> – cleachd ceanglaichean samhlachail san rangachd <b>/dev/disk</b> gus smachd a chumail air sgòp an innteirt

en: The GNOME Project
gd: Pròiseact GNOME

en: The difference to the previous partition size
gd: An diofar ris a’ mheud a bha air a’ phàirteachadh roimhe

en: The directory to mount the device in
gd: Am pasgan sa thèid an t-uidheam a mhunntachadh

en: The disk image is %s bigger than the target device
gd: Tha ìomhaigh a chlàir %s nas motha na an t-uidheam-targaide

en: The disk image is %s smaller than the target device
gd: Tha ìomhaigh a chlàir %s nas lugha na an t-uidheam-targaide

en: The encryption passphrase was retrieved from the keyring
gd: Chaidh an abairt-fhaire chrioptachaidh fhaighinn on dul-iuchrach

en: The file already exists in “%s”.  Replacing it will overwrite its contents.
gd: Tha faidhle air a bheil “%s” ann mu thràth. Ma chuireas tu am fear ùr ’na àite, thèid sgrìobhadh thairis air an t-susbaint ann.

en: The filesystem type to use
gd: An siostam-fhaidhlichean a thèid a chleachdadh

en: The free space following the partition
gd: An rum saor a bhios an dèidh a’ phàirteachaidh

en: The label matches the existing label
gd: Tha an leubail co-ionnann ris an leubail a tha ann

en: The mount options stored in the <b>/etc/fstab</b> file
gd: Na roghainnean munntachaidh a tha ’gan stòradh san fhaidhle <b>/etc/fstab</b>

en: The name to use for the filesystem. This is useful if you want to refer to the device via a symlink in the /dev/disk/by-label directory.
gd: An t-ainm a bhios air an t-siostam-fhaidhlichean. Tha seo feumail ma tha airson iomradh a thoirt air an uidheam seo slighe ceangail shamhlachail sa phasgan /dev/disk/by-label.

en: The name to use for the unlocked device — the device is set up as the name prefixed with <b>/dev/mapper</b>/
gd: An t-ainm a bhios air an uidheam neo-ghlaiste – thèid an t-uidheam a shuidheachadh le <b>/dev/mapper</b>/ air beulaibh ainm

en: The number of MiB (1048576 bytes) to read/write for each sample. Big sample sizes tend to produce more accurate benchmarks at the cost of the benchmark taking more time.
gd: Co mheud MiB (1048576 bytes) a thèid a leughadh/sgrìobhadh airson gach sampaill. Gheibh thu tomhas-measaidh nas fhearr ma chleachdas tu sampall mòr ach bheir an tomhas-measaidh nas fhaide.

en: The partition name (up to 36 unicode characters). This is useful if you want to refer to the device via a symlink in the <b>/dev/disk/by-partlabel</b> directory
gd: Ainm a’ phàirteachaidh (suas ri 36 caractar Unicode). Tha seo feumail ma tha thu airson iomradh a thoirt air an uidheam slighe ceangail shamhlachail sa phasgan <b>/dev/disk/by-partlabel</b>

en: The partition type as a 8-bit unsigned integer
gd: Seòrsa a’ phàirteachaidh mar àireamh shlàn 8-bit gun soidhneachadh

en: The partition type represented as a 32-bit <i>GUID</i>
gd: Seòrsa a’ phàirteachaidh a tha ’ga riochdachadh mar <i>GUID</i> 32-bit

en: The passphrase matches the existing passphrase
gd: Tha an abairt-fhaire co-ionnann ris an tè a tha ann

en: The passphrases do not match
gd: Chan eil an dà abairt-fhaire co-ionann

en: The passwords do not match
gd: Chan eil an dà fhacal-fhaire co-ionnann

en: The size of the image to create
gd: Meud na h-ìomhaigheige ri cruthachadh

en: The size of the partition to create
gd: Meud a’ phàirteachaidh ri chruthachadh

en: The special device file — use symlinks in the /dev/disk hierarchy to control the scope of the entry
gd: Faidhle sònraichte an uidheim – cleachd ceanglaichean samhlachail san rangachd /dev/disk gus smachd a chumail air sgòp an innteirt

en: The strength of the passphrase
gd: Neart na h-abairt-fhaire

en: The system may not work correctly if this entry is modified or removed.
gd: Dh’fhaoidte nach obraich an siostam mar bu chòir ma thèid an t-innteart seo atharrachadh no a thoirt air falbh.

en: The total number of uncorrectable errors when reading/writing a sector. A rise in the value of this attribute indicates defects of the disk surface and/or problems in the mechanical subsystem
gd: Àireamh iomlan nam mearachdan nach gabh a cheartachadh nuair a leughar/sgrìobhar earrann. Ma thèid an luach seo an àirde, tha seo a’ comharradh gu bheil rudeigin cearr air uachdar an diosga agus/no gu bheil duilgheadas san fho-shiostam mheacanaigeach

en: The utility %s is missing.
gd: Tha an goireas %s a dhìth.

en: This filesystem will be automatically unmounted prior to any changes.
gd: Thèid an siostam-fhaidhlichean a dhì-mhunntachadh gu fèin-obrachail mus dèid dad atharrachadh.

en: This is equivalent to Master Boot Record <i>bootable</i> flag. It is normally only used for GPT partitions on MBR systems
gd: Tha seo co-ionnann ris a’ bhratach Master Boot Record <i>bootable</i>. Cha chleachdar seo mar as àbhaist ach airson pàirteachaidhean GPT air siostaman MBR

en: This is the last primary partition that can be created.
gd: Seo am prìomh-phàirteachadh mu dheireadh a ghabhas a chruthachadh.

en: This operation will prepare the system for the following drives to be powered down and removed.
gd: Ullaichidh an gnìomh seo an siostam airson ’s gun gabh cumhachd nan draibhean a chur dheth agus an toirt air falbh.

en: Threshold
gd: Stairsneach

en: Threshold exceeded
gd: Thairis air an stairsneach

en: Threshold not exceeded
gd: Gun a dhol thairis air an stairsneach

en: Throughput Performance
gd: Dèanadas throughput

en: Time needed to spin up the disk
gd: An ùine a dh’fheumas an diosga mus bi e a’ dol mun cuairt aig an astar cheart

en: Time while head is positioning
gd: An ùine fhad ’s a tha an ceann ’ga shuidheachadh

en: Total number of load cycles
gd: Àireamh iomlan de chuairtean luchdaidh

en: Transfer Rate
gd: Reat an tar-chuir

en: Turn on to configure AAM at startup and when the disk is connected
gd: Cuir seo air gus AAM aig àm-tòiseachaidh agus nuair a thèid a diosga a cheangal ris a rèiteachadh

en: Turn on to configure APM at startup and when the disk is connected
gd: Cuir seo air gus APM aig àm-tòiseachaidh agus nuair a thèid a diosga a cheangal ris a rèiteachadh

en: Turn on to configure Standby Timeout at startup and when the disk is connected
gd: Cuir seo air gus crìoch-ùine an fhuireachais aig àm-tòiseachaidh agus nuair a thèid a diosga a cheangal ris a rèiteachadh

en: Turn on to configure Write Cache setting at startup and when the disk is connected
gd: Cuir seo air gus roghainnean sgrìobhadh an tasgadain aig àm-tòiseachaidh agus nuair a thèid a diosga a cheangal ris a rèiteachadh

en: Type
gd: Seòrsa

en: UDF — Universal Disk Format, for removable devices on many systems
gd: UDF – siostam-fhaidhlichean uile-choitcheann airson diosgan, airson draibhean so-ghiùlan air iomadh siostam

en: UDMA CRC Error Rate
gd: Reat nam mearachdan CRC UDMA

en: Unallocated Space
gd: Àite gun riarachadh

en: Uncorrectable ECC Count
gd: Uiread a mhearachdan ECC nach gabh a cheartachadh

en: Uncorrectable Sector Count
gd: Cunntas nan earrannan nach gabh a cheartachadh

en: Unlock selected encrypted partition
gd: Thoir a’ ghlas far a’ phàirteachaidh chrioptaichte

en: Unmount selected partition
gd: Dì-mhunntaich am pàirteachadh a thagh thu

en: Unnamed (%s).img
gd: Gun ainm (%s).img

en: Unrecoverable read errors while creating disk image
gd: Mearachdan nach urrainn dhuinn càradh rè cruthachadh ìomhaigh an diosga

en: Updated
gd: Air ùrachadh

en: Updates
gd: Ùrachaidhean

en: Us_er Session Defaults
gd: Bun-roghainn_ean aig seisean a’ chleachdaiche

en: Used
gd: ’Ga chleachdadh

en: Used to indicate that the partition and its contents are required for the OS/Platform to function. Special care should be taken to not delete or overwrite the contents
gd: Comharraichidh seo gu bheil feum air a’ phàirteachadh agus an t-susbaint ann mus obraich an siostam-obrachaidh no an t-ùrlar. Bidh faiceallach ’s na sgrìobh thairis air an t-susbaint ann ’s na sguab às e.

en: Using Disks, you can view SMART data, manage devices, benchmark physical disks, and image USB sticks.
gd: Le Diosgan, ’s urrainn dhut dàta SMART a shealltainn, uidheaman a stiùireadh, tomhas-measaidh air diosgan fiosaigeach a dhèanamh is ìomhaighean de USB sticks a chruthachadh.

en: Value
gd: Luach

en: Vendor Recommended
gd: Air a mholadh leis an reiceadair

en: View, modify and configure disks and media
gd: Seall, atharraich is rèitich diosgan agus meadhanan

en: Volume
gd: Iom-dhraibh

en: Volume _Name
gd: Ai_nm an iom-dhraibh

en: Volumes Grid
gd: Griod nan draibhean

en: Waited too long for the filesystem
gd: Chaidh fuireach o fhada airson an t-siostaim-fhaidhlichean

en: Wake-Up from Standby
gd: Dùisg à fuireachas

en: Warning: all data on the volume will be lost
gd: Rabhadh: Caillidh tu an dàta air fad air an iom-dhraibh

en: Will be created
gd: Thèid a chruthachadh

en: Will be deleted
gd: Thèid a sguabadh às

en: Worst
gd: As miosa

en: Wr_ite Cache
gd: Sgrìobh an _tasgadan

en: Write Disk Images to Devices
gd: Sgrìobh ìomhaighean diosga gu uidheaman

en: Write Error Rate
gd: Reat nam mearachdan sgrìobhaidh

en: XFS — Linux Filesystem
gd: XFS – siostam-fhaidhlichean Linux

en: _Abort Benchmark
gd: Sguir dhen tomh_as-mheasaidh

en: _About
gd: _Mu dèidhinn

en: _Attach
gd: _Ceangail ris

en: _Bootable
gd: Gabhaidh a _bhùtachadh

en: _Cancel
gd: _Sguir dheth

en: _Close
gd: _Dùin

en: _Confirm
gd: _Dearbh

en: _Delete
gd: _Sguab às

en: _Delete Disk Image File
gd: Sguab às faidhle ìomhaigh an _diosga

en: _Destination
gd: _Ceann-uidhe

en: _Difference
gd: _Diofar

en: _Erase
gd: _Suath às

en: _Erase…
gd: _Suath às…

en: _Format
gd: _Fòrmataich

en: _Format…
gd: _Fòrmataich…

en: _Help
gd: Cob_hair

en: _Image to Restore
gd: An ìomha_igh ri aiseag

en: _Internal disk for use with Linux systems only (Ext4)
gd: Diosg _inntearnail airson cleachdadh le siostaman Linux a-mhàin (Ext4)

en: _Label
gd: _Leubail

en: _Mount
gd: _Munntaich

en: _Name
gd: Ai_nm

en: _New Disk Image…
gd: Ìomhaigh _diosga ùr…

en: _Other
gd: _Eile

en: _Partitioning
gd: _Pàirteachadh

en: _Passphrase
gd: _Abairt-fhaire

en: _Password
gd: _Facal-faire

en: _Password protect volume (LUKS)
gd: Iom-dhraibh fo dhìon _facail-fhaire (LUKS)

en: _Power Off
gd: Cuir a’ chu_mhachd dheth

en: _Previous
gd: _Air ais

en: _Quit
gd: _Fàg an-seo

en: _Replace
gd: _Cuir ’na àite

en: _Resize
gd: Ath-_mheudaich

en: _Restore
gd: _Aisig

en: _Standby
gd: Fuireacha_s

en: _Start Benchmarking…
gd: Tòi_sich air an tomhas-mheasaidh…

en: _Start Benchmark…
gd: Tòi_sich air an tomhas-mheasaidh…

en: _Start Creating…
gd: Tòi_sich air a chruthachadh…

en: _Start Restoring…
gd: A’ tòi_seachadh air an aiseag…

en: _Start Self-test
gd: Tòi_sich air an fhèin-deuchainn

en: _Stop Self-test
gd: Cuir _stad air an fhèin-deuchainn

en: _System Partition
gd: Pàirteachadh an t-_siostaim

en: _Type
gd: _Seòrsa

en: _Unlock
gd: _Thoir a’ ghlas dheth

en: _Unlock at system startup
gd: _Thoir a’ ghlas dheth aig àm tòiseachadh an t-siostaim

en: _Volumes
gd: _Draibhean

[ctx: aam-level]
en: 0 (Disabled)
gd: 0 (À comas)

[ctx: apm-level]
en: %d (Spin-down not permitted)
gd: %d (Chan eil spin-down ceadaichte)

[ctx: apm-level]
en: %d (Spin-down permitted)
gd: %d (Tha spin-down ceadaichte)

[ctx: apm-level]
en: 255 (Disabled)
gd: 255 (À comas)

[ctx: benchmark-updated]
en: %s (%s ago)
gd: %s (%s air ais)

[ctx: benchmark-updated]
en: Measuring access time (%2.1f%% complete)…
gd: A’ tomhas an ama inntrigidh (%2.1f%% air a choileanadh)…

[ctx: benchmark-updated]
en: Measuring transfer rate (%2.1f%% complete)…
gd: A’ tomhas reat an tar-chuir (%2.1f%% air a choileanadh)…

[ctx: benchmark-updated]
en: No benchmark data available
gd: Chan eil dàta tomhais-mheasaidh ri fhaighinn

[ctx: benchmark-updated]
en: Opening Device…
gd: A’ fosgladh an uidheim…

[ctx: benchmarking]
en: An error occurred
gd: Thachair mearachd

[ctx: benchmarking]
en: Error getting page size: %m
gd: Mearachd a’ faighinn meud na duilleige: %m

[ctx: benchmarking]
en: Error getting size of device: %m
gd: Mearachd a’ faighinn meud an uidheim: %m

[ctx: benchmarking]
en: Error pre-reading %lld bytes from offset %lld
gd: Mearachd a’ ro-leughadh %lld baidhtichean on offset %lld

[ctx: benchmarking]
en: Error pre-reading %s from offset %s
gd: Mearachd a’ ro-leughadh %s on offset %s

[ctx: benchmarking]
en: Error reading %lld bytes from offset %lld
gd: Mearachd a’ leughadh %lld baidhtichean on offset %lld

[ctx: benchmarking]
en: Error reading %s from offset %s
gd: Mearachd a’ leughadh %s on offset %s

[ctx: benchmarking]
en: Error seeking to offset %lld
gd: Mearachd a’ feuchainn ri offset a thoirt air %lld

[ctx: benchmarking]
en: Error seeking to offset %lld: %m
gd: Mearachd a’ feuchainn ri offset a thoirt air %lld: %m

[ctx: benchmarking]
en: Error seeking to offset %s
gd: Mearachd a’ feuchainn ri offset a thoirt air %s

[ctx: benchmarking]
en: Error syncing (at offset %lld): %m
gd: Mearachd a’ sioncronachadh (aig an offset %lld): %m

[ctx: benchmarking]
en: Error writing %lld bytes at offset %lld: %m
gd: Mearachd a’ sgrìobhadh %lld baidhtichean aig an offset %lld: %m

[ctx: benchmarking]
en: Expected to write %lld bytes, only wrote %lld: %m
gd: Mearachd a’ sgrìobhadh %lld baidhtichean, cha deach ach %lld a sgrìobhadh: %m

en: bytes
gd: baidhtichean

[ctx: confirmation-list-of-devices]
en: Affected Devices
gd: Uidheaman air a bheil buaidh

[ctx: create-inhibit-message]
en: Copying device to disk image
gd: A’ cur lethbhreac dhen uidheam gu ìomhaigh diosga

en: disk;drive;volume;harddisk;hdd;disc;cdrom;dvd;partition;iso;image;backup;restore;benchmark;raid;luks;encryption;S.M.A.R.T.;smart;
gd: disk;drive;volume;harddisk;hdd;disc;cdrom;dvd;partition;iso;image;backup;restore;benchmark;raid;luks;encryption;S.M.A.R.T.;smart;diosg;draibh;clàr-cruaidh;pàirteachadh;lethbhreac-glèidhidh;

[ctx: duration]
en: Less than a minute
gd: Nas lugha na mionaid

[ctx: duration-day-to-month]
en: %s and %s
gd: %s agus %s

[ctx: duration-hour-to-day]
en: %s and %s
gd: %s agus %s

[ctx: duration-minute-to-hour]
en: %s and %s
gd: %s agus %s

[ctx: duration-months-to-year]
en: %s and %s
gd: %s agus %s

[ctx: duration-year-to-inf]
en: %s, %s and %s
gd: %s, %s agus %s

en: exFAT — Flash Storage Windows Filesystem, used on SDXC cards
gd: exFAT – siostam-fhaidhlichean Windows airson stòras flash, ’ga chleachdadh air cairtean SDXC

en: gnome-disk-utility %s
    UDisks %s (built against %d.%d.%d)
gd: gnome-disk-utility %s
    UDisks %s (air a thogail le %d.%d.%d)

[ctx: job-remaining]
en: %s remaining
gd: %s air fhàgail

[ctx: job-remaining-with-rate]
en: %s remaining (%s/sec)
gd: %s air fhàgail (%s/diog)

[ctx: notify-smart]
en: A hard disk is likely to fail soon.
gd: Tha teans gum fàillig clàr-cruaidh a dh’aithghearr.

[ctx: notify-smart]
en: Examine
gd: Sgrùd

[ctx: notify-smart]
en: Hard Disk Problems Detected
gd: Mhothaich sinn do dhuilgheadasan leis a’ chlàr-chruaidh

[ctx: partition type]
en: Unknown
gd: Neo-aithnichte

[ctx: partitioning]
en: Unknown (%s)
gd: Chan aithne dhuinn seo (%s)

[ctx: restore-inhibit-message]
en: Copying disk image to device
gd: A’ cur lethbhreac de dh’ìomhaigh diosga air an uidheam

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test completed successfully
gd: An fhèin-deuchainn mu dheireadh a chaidh a choileanadh

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test did not complete
gd: Cha deach an fhèin-deuchainn mu dheireadh a choileanadh

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test failed
gd: Dh’fhàillig an fèin-deuchainn mu dheireadh

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test failed (electrical)
gd: Dh’fhàillig an fèin-deuchainn mu dheireadh (adhbhar dealain)

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test failed (handling)
gd: Dh’fhàillig an fèin-deuchainn mu dheireadh (làimhseachadh)

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test failed (read)
gd: Dh’fhàillig an fèin-deuchainn mu dheireadh (leughadh)

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test failed (servo)
gd: Dh’fhàillig an fèin-deuchainn mu dheireadh (servo)

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test was aborted
gd: Sguireadh dhen fhèin-deuchainn mu dheireadh

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test was interrupted
gd: Bhris rudeigin a-steach air an fhèin-deuchainn mu dheireadh

[ctx: smart-self-test-result]
en: Self-test in progress — %d%% remaining
gd: Tha fèin-deuchainn a’ dol air adhart — %d%% air fhàgail

[ctx: smart-self-test-result]
en: Unknown (%s)
gd: Chan aithne dhuinn seo (%s)

[ctx: standby-value]
en: Never
gd: Chan ann idir

[ctx: standby-value]
en: Reserved
gd: Glèidhte

[ctx: standby-value]
en: Vendor-defined
gd: Deifinisean leis an reiceadair

[ctx: volume-content-fs]
en: Filesystem Root
gd: Freumh an t-siostaim-fhaidhlichean

[ctx: volume-content-fs]
en: Mounted at %s
gd: Air a mhunntachadh aig %s

[ctx: volume-content-fs]
en: Not Mounted
gd: Cha deach a mhunntachadh

[ctx: volume-content-luks]
en: Locked
gd: Glaiste

[ctx: volume-content-luks]
en: Unlocked
gd: Neo-ghlaiste

[ctx: volume-content-swap]
en: Active
gd: Gnìomhach

[ctx: volume-content-swap]
en: Not Active
gd: Chan eil seo gnìomhach

[ctx: volume-contents-msdos-ext]
en: Extended Partition
gd: Pàirteachadh leudaichte

[ctx: volume-grid]
en: Extended Partition
gd: Pàirteachadh leudaichte

[ctx: volume-grid]
en: Filesystem
gd: Siostam-fhaidhlichean

[ctx: volume-grid]
en: Free Space
gd: Rum saor

[ctx: volume-grid]
en: Partition %u
gd: Pàirteachadh %u

[ctx: volume-grid]
en: Partition %u: %s
gd: Pàirteachadh %u: %s

[ctx: volume-grid]
en: Swap
gd: Suaip
