gtk+3.0 - en to gd translation catalogue (1044 entries)

en:  (another copy)
gd:  (lethbhreac eile)

en:  (copy)
gd:  (lethbhreac)

en: %'d / %'d — %s left | %'d / %'d — %s left
gd[0]: %'d / %'d — %s air fhàgail
gd[1]: %'d / %'d — %s air fhàgail
gd[2]: %'d / %'d — %s air fhàgail
gd[3]: %'d / %'d — %s air fhàgail

en: %'d / %'d — %s left (%s/sec) | %'d / %'d — %s left (%s/sec)
gd[0]: %'d / %'d — %s air fhàgail (%s/diog)
gd[1]: %'d / %'d — %s air fhàgail (%s/diog)
gd[2]: %'d / %'d — %s air fhàgail (%s/diog)
gd[3]: %'d / %'d — %s air fhàgail (%s/diog)

en: %'d file operation active | %'d file operations active
gd[0]: Tha %'d obrachadh faidhle gnìomhach
gd[1]: Tha %'d obrachadh faidhle gnìomhach
gd[2]: Tha %'d obrachaidhean faidhle gnìomhach
gd[3]: Tha %'d obrachadh faidhle gnìomhach

en: %'d folder selected | %'d folders selected
gd[0]: %'d phasgan air a thaghadh
gd[1]: %'d phasgan air a thaghadh
gd[2]: %'d pasganan air a thaghadh
gd[3]: %'d pasgan air a thaghadh

en: %'d hour | %'d hours
gd[0]: %'d uair a thìde
gd[1]: %'d uair a thìde
gd[2]: %'d uairean a thìde
gd[3]: %'d uair a thìde

en: %'d item selected | %'d items selected
gd[0]: %'d nì air a thaghadh
gd[1]: %'d nì air a thaghadh
gd[2]: %'d nithean air a thaghadh
gd[3]: %'d nì air a thaghadh

en: %'d item, with size %s | %'d items, totalling %s
gd[0]: %'d nì, meud %s
gd[1]: %'d nì, %s uile gu lèir
gd[2]: %'d nithean, %s uile gu lèir
gd[3]: %'d nì, %s uile gu lèir

en: %'d minute | %'d minutes
gd[0]: %'d mhionaid
gd[1]: %'d mhionaid
gd[2]: %'d mionaidean
gd[3]: %'d mionaid

en: %'d other item selected | %'d other items selected
gd[0]: %'d nì eile air a thaghadh
gd[1]: %'d nì eile air a thaghadh
gd[2]: %'d nithean eile air a thaghadh
gd[3]: %'d nì eile air a thaghadh

en: %'d second | %'d seconds
gd[0]: %'d diog
gd[1]: %'d dhiog
gd[2]: %'d diogan
gd[3]: %'d diog

en: %'dnd link to %s
gd: %'dna ceangal ri %s

en: %'drd link to %s
gd: %'ds ceangal ri %s

en: %'dst link to %s
gd: %'dd cheangal ri %s

en: %'dth link to %s
gd: %'dmh ceangal ri %s

en: %'u file | %'u files
gd[0]: %'u fhaidhle
gd[1]: %'u fhaidhle
gd[2]: %'u faidhlichean
gd[3]: %'u faidhle

en: %'u folder | %'u folders
gd[0]: %'u phasgan
gd[1]: %'u phasgan
gd[2]: %'u pasganan
gd[3]: %'u pasgan

en: %'u item | %'u items
gd[0]: %'u nì
gd[1]: %'u nì
gd[2]: %'u nithean
gd[3]: %'u nì

en: %-e %b %Y %l:%M %p
gd: %-e %b %Y %l:%M%p

en: %-e %b %l:%M %p
gd: %-e %b %l:%M%p

en: %a %l:%M %p
gd: %a %l:%M%p

en: %d day ago | %d days ago
gd[0]: %d latha air ais
gd[1]: %d latha air ais
gd[2]: %d làithean air ais
gd[3]: %d latha air ais

en: %d file deleted | %d files deleted
gd[0]: Chaidh %d fhaidhle a sguabadh às
gd[1]: Chaidh %d fhaidhle a sguabadh às
gd[2]: Chaidh %d faidhlichean a sguabadh às
gd[3]: Chaidh %d faidhle a sguabadh às

en: %d file unstarred | %d files unstarred
gd[0]: Chaidh an rionnag a toirt air falbh o %d fhaidhle
gd[1]: Chaidh an rionnag a toirt air falbh o %d fhaidhle
gd[2]: Chaidh an rionnag a toirt air falbh o %d faidhlichean
gd[3]: Chaidh an rionnag a toirt air falbh o %d faidhle

en: %d pixel | %d pixels
gd[0]: %d phiogsail
gd[1]: %d phiogsail
gd[2]: %d piogsailean
gd[3]: %d piogsail

en: %f N / %f W (%.0f m)
gd: %f T / %f I (%.0f m)

en: %l:%M %p
gd: %l:%M%p

en: %s (%'dnd copy)%s
gd: %s (%'dna lethbhreac)%s

en: %s (%'drd copy)%s
gd: %s (%'ds lethbhreac)%s

en: %s (%'dst copy)%s
gd: %s (%'dd lethbhreac)%s

en: %s (%'dth copy)%s
gd: %s (%'dmh lethbhreac)%s

en: %s (another copy)%s
gd: %s (lethbhreac eile)%s

en: %s (copy)%s
gd: %s (lethbhreac)%s

en: %s / %s available | %s / %s available
gd[0]: %s / %s ri fhaighinn
gd[1]: %s / %s ri fhaighinn
gd[2]: %s / %s ri fhaighinn
gd[3]: %s / %s ri fhaighinn

en: %s / %s — %s left (%s/sec) | %s / %s — %s left (%s/sec)
gd[0]: %s / %s — %s air fhàgail (%s/diog)
gd[1]: %s / %s — %s air fhàgail (%s/diog)
gd[2]: %s / %s — %s air fhàgail (%s/diog)
gd[3]: %s / %s — %s air fhàgail (%s/diog)

en: %s Visible Columns
gd: %s colbhan ri am faicinn

en: %s document
gd: Sgrìobhainn %s

en: %s more space is required to copy to the destination.
gd: Tha feum air %s a dh’àite a bharrachd mus gabh lethbhreac dheth a chur an-sin.

en: (%d file/sec) | (%d files/sec)
gd[0]: (%d fhaidhle/diog)
gd[1]: (%d fhaidhle/diog)
gd[2]: (%d faidhlichean/diog)
gd[3]: (%d faidhle/diog)

en: (Empty)
gd: (Falamh)

en: (containing %'d item) | (containing %'d items)
gd[0]: (sa bheil %'d nì)
gd[1]: (sa bheil %'d nì)
gd[2]: (sa bheil %'d nithean)
gd[3]: (sa bheil %'d nì)

en: (containing a total of %'d item) | (containing a total of %'d items)
gd[0]: (sa bheil %'d nì uile gu lèir)
gd[1]: (sa bheil %'d nì uile gu lèir)
gd[2]: (sa bheil %'d nithean uile gu lèir)
gd[3]: (sa bheil %'d nì uile gu lèir)

en: (some contents unreadable)
gd: (tha cuid a shusbaint ann nach gabh a leughadh)

en: --check cannot be used with other options.
gd: Cha ghabh--check a chleachdadh le roghainnean eile.

en: --quit cannot be used with URIs.
gd: Cha ghabh --quit a chleachdadh le URIs.

en: --select must be used with at least an URI.
gd: Feumair --select a chleachdadh le co-dhiù aon URI.

en: <a href="help:gnome-help/files-templates" title="GNOME help for templates">Learn more…</a>
gd: <a href="help:gnome-help/files-templates" title="GNOME help for templates">Barrachd fiosrachaidh…</a>

en: ? items
gd: ? nithean

en: A file cannot be called “..”.
gd: Chan urrainn dhut “..” a thoirt air faidhle.

en: A file cannot be called “.”.
gd: Chan urrainn dhut “.” a thoirt air faidhle.

en: A file with that name already exists.
gd: Tha faidhle eile ann air a bheil an t-ainm seo.

en: A folder cannot be called “..”.
gd: Chan urrainn dhut “..” a thoirt air pasgan.

en: A folder cannot be called “.”.
gd: Chan urrainn dhut “.” a thoirt air pasgan.

en: A folder with that name already exists.
gd: Tha pasgan eile ann air a bheil an t-ainm seo.

en: A folder with the same name already exists in “%s”.
gd: Tha pasgan eile ann an “%s” mu thràth air a bheil an aon ainm.

en: A list of captions below an icon in the icon view. The actual number of captions shown depends on the zoom level. Some possible values are: “size”, “type”, “date_modified”, “owner”, “group”, “permissions”, and “mime_type”.
gd: Liosta de chaipseanan a chithear fo ìomhaigheag ann an sealladh nan ìomhaigheagan. Tha uiread nan caipseanan a’ crochadh air ìre an t-sùm. Tha iad a’ gabhail a-steach: “size”, “type”, “date_modified”, “owner”, “group”, “permissions” agus “mime_type”.

en: A newer file with the same name already exists in “%s”.
gd: Tha faidhle nas ùire ann an “%s” mu thràth air a bheil an aon ainm.

en: A newer folder with the same name already exists in “%s”.
gd: Tha pasgan nas ùire ann mu thràth air a bheil “%s”.

en: A string specifying how parts of overlong file names should be replaced by ellipses, depending on the zoom level. Each of the list entries is of the form “Zoom Level:Integer”. For each specified zoom level, if the given integer is larger than 0, the file name will not exceed the given number of lines. If the integer is 0 or smaller, no limit is imposed on the specified zoom level. A default entry of the form “Integer” without any specified zoom level is also allowed. It defines the maximum number of lines for all other zoom levels. Examples: 0 — always display overlong file names; 3 — shorten file names if they exceed three lines; smallest:5,smaller:4,0 — shorten file names if they exceed five lines for zoom level “smallest”. Shorten file names if they exceed four lines for zoom level “smaller”. Do not shorten file names for other zoom levels. Available zoom levels: small, standard, large.
gd: Sreath a shònraicheas mar a thèid puingean a chur an àite ainmean fhaidhlichean a tha ro fhada, a’ crochadh air ìre an t-sùm. Tha gach innteart air an liosta sa chruth “Ìre an t-sùm:Àireamh”. Airson gach ìre dhen t-sùm a chaidh a shònrachadh, ma tha an àireamh shlàn nas motha na 0, cha dèid ainm an fhaidhle seachad air uiread a loidhnichean. Ma tha an àireamh shlàn ’na neoini no nas lugha, cha dèid cuingeachadh a chur air ìre an t-sùm ud. Tha innteart bunasach leithid “Àireamh” as aonais ìre shònraichte a shùm ceadaichte cuideachd. Sònraichidh e uiread as motha de loidhnichean airson gach ìre sùm eile. Mar eisimpleir: 0 – seall ainmean ro fhada an-còmhnaidh; 3 – giorraich ainmean fhaidhlichean ma tha iad nas fhaide na trì loidhnichean;smallest:5,smaller:4,0 – giorraich ainmean fhaidhlichean ma tha iad nas motha na còig loidhnichean aig an ìre sùm “smallest”. Giorraich ainmean fhaidhlichean ma tha iad nas fhaide na ceithir loidhnichean aig an ìre sùm “smaller”. Na giorraich ainmean aig ìre sam bith eile. Seo na h-ìrean a tha ri làimh: small, standard, large.

en: A tuple containing the initial width and height of the application window.
gd: Tupail sa bheil am meud is àirde tùsail aig uinneag na h-aplacaid.

en: A_ll files
gd: Na h-ui_le faidhle

en: Access and organize files
gd: Faigh cothrom air faidhlichean is rianaich iad

en: Access and organize your files.
gd: Faigh cothrom air faidhlichean is rianaich iad.

en: Access files
gd: Inntrigeadh dha faidhlichean

en: Access:
gd: Inntrigeadh:

en: Accessed
gd: Air inntrigeadh

en: Accessed:
gd: Air inntrigeadh:

en: Action menu
gd: Clàr-taice nan gnìomhan

en: Add
gd: Cuir ris

en: Add information to be displayed beneath file and folder names. More information will appear when zooming closer.
gd: Cuir fiosrachadh ris a nochdas fo ainmean fhaidhlichean ’s phasganan. Nochdaidh barrachd fiosrachaidh nuair a shùmar a-steach.

en: Album Name
gd: Ainm an albaim

en: Album name
gd: Ainm an albaim

en: All file operations have been successfully completed
gd: Chaidh gach obrachadh faidhle a choileanadh

en: All folder_s
gd: Na h-_uile pasgan

en: All items in the Trash will be permanently deleted.
gd: Thèid gach nì san sgudal a sguabadh às gu buan.

en: Allow _executing file as program
gd: Ceadaich _gnìomhachadh an fhaidhle mar phrògram

en: Allow folders to be _expanded
gd: Ceadaich gun dèid pasganan a l_eudachadh

en: Always
gd: An-còmhnaidh

en: Always open a new window for browsing specified URIs
gd: Fosgail uinneag ùr airson brabhsadh de URIs sònraichte an-còmhnaidh

en: Always use the location entry, instead of the pathbar
gd: Cleachd ion-chur an ionaid an-còmhnaidh, na cleachd bàr na slighe

en: An archive cannot be called “..”.
gd: Chan urrainn dhut “..” a thoirt air tasglann.

en: An archive cannot be called “.”.
gd: Chan urrainn dhut “.” a thoirt air tasglann.

en: An invalid drag type was used.
gd: Chaidh slaodadh a dhèanamh air dòigh nach eil ceadaichte.

en: An older file with the same name already exists in “%s”.
gd: Tha faidhle nas sine ann an “%s” mu thràth air a bheil an aon ainm.

en: An older folder with the same name already exists in “%s”.
gd: Tha pasgan nas sine ann mu thràth air a bheil “%s”.

en: Another file with the same name already exists in “%s”.
gd: Tha faidhle eile ann an “%s” mu thràth air a bheil an aon ainm.

en: Another folder with the same name already exists in “%s”.
gd: Tha pasgan eile ann mu thràth air a bheil “%s”.

en: Another link to %s
gd: Ceangal eile ri %s

en: Any time
gd: Àm sam bith

en: Anything
gd: Gin sam bith

en: Aperture Value
gd: Luach an fhosglaidh

en: Apply this action to all files and folders
gd: Dèan seo air a h-uile faidhle ’s pasgan

en: Archive
gd: Tasg-lann

en: Archive name
gd: Ainm na tasglainn

en: Archive names cannot contain “/”.
gd: Chan fhaod “/” a bhith ann an ainm tasglainn.

en: Are you sure you want to open all files?
gd: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson a h-uile faidhle fhosgladh?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item from the trash? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items from the trash?
gd[0]: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson an %'d nì a thagh thu a sguabadh às an sgudal gu buan?
gd[1]: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson an %'d nì a thagh thu a sguabadh às an sgudal gu buan?
gd[2]: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson na %'d nithean a thagh thu a sguabadh às an sgudal gu buan?
gd[3]: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson na %'d nì a thagh thu a sguabadh às an sgudal gu buan?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items?
gd[0]: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson an %'d nì a thagh thu a sguabadh às gu buan?
gd[1]: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson an %'d nì a thagh thu a sguabadh às gu buan?
gd[2]: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson na %'d nithean a thagh thu a sguabadh às gu buan?
gd[3]: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson na %'d nì a thagh thu a sguabadh às gu buan?

en: Are you sure you want to permanently delete “%s” from the trash?
gd: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson “%s” a sguabadh às an sgudal gu buan?

en: Are you sure you want to permanently delete “%s”?
gd: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson “%s” a sguabadh às gu buan?

en: Artist Name
gd: Ainm an neach-ciùil

en: Artist name
gd: Ainm an neach-ciùil

en: Ask before _emptying the Trash
gd: Faighnich dhìom mus dèid an sgudal _fhalamhachadh

en: Audio
gd: Fuaim

en: Audio CD
gd: CD fuaime

en: Audio DVD
gd: DVD fuaime

en: Automatic Numbering Order
gd: Òrdugh nan àireamhan fèin-obrachail

en: Automatic Numbers
gd: Àireamhan fèin-obrachail

en: Available Protocols
gd: Pròtacalan ri am faighinn

en: Back
gd: Air ais

en: Basic
gd: Simplidh

en: Batch rename %d file | Batch rename %d files
gd[0]: Thoir ainm ùr air grunn dhe %d fhaidhle
gd[1]: Thoir ainm ùr air grunn dhe %d fhaidhle
gd[2]: Thoir ainm ùr air grunn dhe %d faidhlichean
gd[3]: Thoir ainm ùr air grunn dhe %d faidhle

en: Behavior
gd: Giùlan

en: Binary
gd: Bìnearaidh

en: Bookmark this location
gd: Dèan comharra-lìn dhen ionad seo

en: By Access Date
gd: A-rèir ceann-là inntrigidh

en: By Modification Date
gd: A-rèir ceann-là atharrachaidh

en: By Name
gd: A-rèir ainm

en: By Size
gd: A-rèir meud

en: By Trashed Date
gd: A-rèir ceann-là a chaidh a chur dhan sgudal

en: By Type
gd: A-rèir seòrsa

en: C_ompress…
gd: Dùmhl_aich…

en: Calendar
gd: Mìosachan

en: Camera Brand
gd: Brannd a’ chamara

en: Camera Model
gd: Modail a’ chamara

en: Camera model
gd: Modail a’ chamara

en: Cance_l
gd: _Sguir dheth

en: Cancel
gd: Sguir dheth

en: Cancel Group Change?
gd: A bheil thu airson sgur dhen atharrachadh bhuidhinn?

en: Cancel Owner Change?
gd: A bheil thu airson sgur de dh’atharrachadh an t-sealbhadair?

en: Canceled
gd: Air a sgur dheth

en: Change
gd: Atharraich

en: Change Permissions for Enclosed Files
gd: Atharraich ceadan nam faidhlichean ’na bhroinn

en: Change Permissions for Enclosed Files…
gd: Atharraich ceadan nam faidhlichean ’na bhroinn…

en: Choose the order of information to appear in the list view.
gd: Tagh òrdugh an fhiosrachaidh a nochdas san t-sealladh liosta.

en: Choose the order of information to appear in this folder:
gd: Tagh an t-òrdugh anns an dèid am fiosrachadh a shealltainn sa phasgan seo:

en: Clear the currently selected date
gd: Falmhaich an ceann-là a chaidh a thaghadh

en: Close current view
gd: Dùin an sealladh làithreach

en: Close tab
gd: Dùin an taba

en: Column order in list view
gd: Òrdugh nan colbhan san t-sealladh liosta

en: Columns visible in list view
gd: Na colbhan a chì thu san t-sealladh liosta

en: Command
gd: Àithne

en: Comment
gd: Beachd

en: Compatible with all operating systems.
gd: Co-chòrdail ri gach siostam-obrachaidh.

en: Compress %d file | Compress %d files
gd[0]: Dùmhlaich %'d fhaidhle
gd[1]: Dùmhlaich %'d fhaidhle
gd[2]: Dùmhlaich %'d faidhlichean
gd[3]: Dùmhlaich %'d faidhle

en: Compress “%s”
gd: Dùmhlaich “%s”

en: Compressed %'d file into “%s” | Compressed %'d files into “%s”
gd[0]: Chaidh %'d fhaidhle a dhùmhlachadh gu “%s”
gd[1]: Chaidh %'d fhaidhle a dhùmhlachadh gu “%s”
gd[2]: Chaidh %'d faidhlichean a dhùmhlachadh gu “%s”
gd[3]: Chaidh %'d faidhle a dhùmhlachadh gu “%s”

en: Compressed “%s” into “%s”
gd: Chaidh “%s” a dhùmhlachadh gu “%s”

en: Compressing %'d file into “%s” | Compressing %'d files into “%s”
gd[0]: A’ dùmhlachadh %'d fhaidhle gu “%s”
gd[1]: A’ dùmhlachadh %'d fhaidhle gu “%s”
gd[2]: A’ dùmhlachadh %'d faidhlichean gu “%s”
gd[3]: A’ dùmhlachadh %'d faidhle gu “%s”

en: Compressing Files
gd: A’ dùmhlachadh faidhlichean

en: Compressing “%s” into “%s”
gd: A’ dùmhlachadh “%s” gu “%s”

en: Computer
gd: Coimpiutair

en: Con_nect
gd: Cea_ngail

en: Connect to _Server
gd: Ceangail ris an _fhrithealaiche

en: Contacts
gd: Luchd-aithne

en: Contains digital photos
gd: Tha dealbhan digiteach air

en: Contains music
gd: Tha ceòl air

en: Contains music and photos
gd: Tha ceòl agus dealbhan air

en: Contains photos and music
gd: Tha ceòl agus dealbhan air

en: Contains software
gd: Tha bathar-bog air

en: Content View
gd: Sealladh susbaint

en: Contents:
gd: Susbaint:

en: Coordinates
gd: Co-chomharran

en: Copied %'d file to “%s” | Copied %'d files to “%s”
gd[0]: Chaidh lethbhreac de %'d fhaidhle a chur gu “%s”
gd[1]: Chaidh lethbhreac de %'d fhaidhle a chur gu “%s”
gd[2]: Chaidh lethbhreac de %'d faidhlichean a chur gu “%s”
gd[3]: Chaidh lethbhreac de %'d faidhle a chur gu “%s”

en: Copied “%s” to “%s”
gd: Chaidh lethbhreac de “%s” a chur gu “%s”

en: Copy %d item to “%s” | Copy %d items to “%s”
gd[0]: Cuir lethbhreac de %d nì gu “%s”
gd[1]: Cuir lethbhreac de %d nì gu “%s”
gd[2]: Cuir lethbhreac de %d nithean gu “%s”
gd[3]: Cuir lethbhreac de %d nì gu “%s”

en: Copy _Anyway
gd: Dèan lethbhreac co-_dhiù

en: Copy to…
gd: Cuir lethbhreac dheth gu…

en: Copy “%s” to “%s”
gd: A’ cur lethbhreac de “%s” gu “%s”

en: Copying %'d file to “%s” | Copying %'d files to “%s”
gd[0]: A’ cur lethbhreac de %'d fhaidhle gu “%s”
gd[1]: A’ cur lethbhreac de %'d fhaidhle gu “%s”
gd[2]: A’ cur lethbhreac de %'d faidhlichean gu “%s”
gd[3]: A’ cur lethbhreac de %'d faidhle gu “%s”

en: Copying Files
gd: A’ dèanamh lethbhreac dhe na faidhlichean

en: Copying “%s” to “%s”
gd: A’ cur lethbhreac de “%s” gu “%s”

en: Copyright
gd: Còir-lethbhreac

en: Could not add application
gd: Cha b’ urrainn dhuinn an aplacaid a chur ris

en: Could not determine original location of “%s”
gd: Cha b’ urrainn dhuinn an t-ionad tùsail de “%s” a dhearbhadh

en: Could not display “%s”.
gd: Cha b’ urrainn duinn “%s” a thaisbeanadh.

en: Could not forget association
gd: Cha b’ urrainn dhuinn an co-cheangal a leigeil air dìochuimhne

en: Could not remove the already existing file with the same name in %s.
gd: Cha b’ urrainn dhuinn am faidhle làithreach air a bheil an aon ainm ann an %s a thoirt air falbh.

en: Could not remove the source folder.
gd: Cha b’ urrainn dhuinn am pasgan tùsail a ghluasad.

en: Could not set as default
gd: Cha b’ urrainn dhuinn a shuidheachadh mar a’ bhun-roghainn

en: Count number of files in folders:
gd: Cunnt àireamh nam faidhlichean ann am pasganan:

en: Create
gd: Cruthaich

en: Create Archive
gd: Cruthaich tasglann

en: Create _Link
gd: Cruthaich ceanga_l

en: Create a new folder “%s”
gd: Cruthaich pasgan ùr air am bi “%s”

en: Create an empty file “%s”
gd: Cruthaich faidhle falamh air am bi “%s”

en: Create and delete files
gd: Comas-cruthachaidh is sguabaidh às

en: Create link to “%s”
gd: Cruthaich ceangal ri “%s”

en: Create links to %d item | Create links to %d items
gd[0]: Cruthaich ceangalaichean ri %d nì
gd[1]: Cruthaich ceangalaichean ri %d nì
gd[2]: Cruthaich ceangalaichean ri %d nithean
gd[3]: Cruthaich ceangalaichean ri %d nì

en: Create new file “%s” from template
gd: Cruthaich faidhle ùr air am bi “%s” on teamplaid

en: Create the initial window with the given geometry.
gd: Cruthaich an uinneag thùsail leis a’ gheomatras a chaidh a shònrachadh.

en: Created On
gd: Air a chruthachadh

en: Creating Properties window.
gd: A’ cruthachadh uinneag nan roghainnean.

en: Creating links in “%s”
gd: A’ cruthachadh nan ceangalaichean ann an “%s”

en: Creation Date
gd: Ceann-là a’ chruthachaidh

en: Creation date
gd: Ceann-là a’ chruthachaidh

en: Creator
gd: Cruthadair

en: Cu_t
gd: _Gearr

en: Date when file was moved to the Trash
gd: Cuin a chaidh am faidhle a chur dhan sgudal

en: Default folder viewer
gd: Sealladair bunaiteach nam pasganan

en: Default format for compressing files
gd: Am fòrmat tùsail airson faidhlichean dùmhlaichte

en: Default icon view zoom level
gd: Ìre sùm bhunaiteach nan ìomhaigheagan

en: Default list view zoom level
gd: Ìre sùm bhunaiteach nan liostaichean

en: Default sort order
gd: Òrdugh bunaiteach an t-seòrsachaidh

en: Delete %d copied item | Delete %d copied items
gd[0]: Sguab às %d nì a chaidh lethbhreac a dhèanamh dheth
gd[1]: Sguab às %d nì a chaidh lethbhreac a dhèanamh dhiubh
gd[2]: Sguab às %d nithean a chaidh lethbhreac a dhèanamh dhiubh
gd[3]: Sguab às %d nì a chaidh lethbhreac a dhèanamh dhiubh

en: Delete %d duplicated item | Delete %d duplicated items
gd[0]: Sguab às %d nì a chaidh a dhùblachadh
gd[1]: Sguab às %d nì a chaidh a dhùblachadh
gd[2]: Sguab às %d nithean a chaidh a dhùblachadh
gd[3]: Sguab às %d nì a chaidh a dhùblachadh

en: Delete %d extracted file | Delete %d extracted files
gd[0]: Sguab às %d fhaidhle dì-dhùmhlaichte
gd[1]: Sguab às %d fhaidhle dì-dhùmhlaichte
gd[2]: Sguab às %d faidhlichean dì-dhùmhlaichte
gd[3]: Sguab às %d faidhle dì-dhùmhlaichte

en: Delete Shortcuts Have Changed
gd: Chaidh ath-ghoiridean an sguabaidh às atharrachadh

en: Delete _All
gd: Sguab às na h-_uile

en: Delete all items in the Trash
gd: Sguab às gach nì san sgudal

en: Delete link to “%s”
gd: Sguab às an ceangal ri “%s”

en: Delete links to %d item | Delete links to %d items
gd[0]: Sguab às na ceanglaichean ri %d nì
gd[1]: Sguab às na ceanglaichean ri %d nì
gd[2]: Sguab às na ceanglaichean ri %d nithean
gd[3]: Sguab às na ceanglaichean ri %d nì

en: Delete “%s”
gd: Sguab às “%s”

en: Deleted %'d file | Deleted %'d files
gd[0]: %'d fhaidhle air a sguabadh às
gd[1]: %'d fhaidhle air a sguabadh às
gd[2]: %'d faidhlichean air an sguabadh às
gd[3]: %'d faidhle air an sguabadh às

en: Deleted “%s”
gd: Chaidh “%s” a sguabadh às

en: Deleting %'d file | Deleting %'d files
gd[0]: A’ sguabadh às %'d fhaidhle
gd[1]: A’ sguabadh às %'d fhaidhle
gd[2]: A’ sguabadh às %'d faidhlichean
gd[3]: A’ sguabadh às %'d faidhle

en: Deleting Files
gd: A’ sguabadh às nam faidhlichean

en: Deleting “%s”
gd: A’ sguabadh às “%s”

en: Description
gd: Tuairisgeul

en: Details:
gd: Mion-fiosrachadh:

en: Detected as “%s”
gd: Mhothaich sinn gur e “%s” a tha ann

en: Disconnect
gd: Dì-cheangail

en: Do _not Empty Trash
gd: _Na falamhaich an sgudal

en: Do you want to empty the trash before you unmount?
gd: A bheil thu airson an sgudal fhalamhadh mus dèan sinn dì-mhunntachadh?

en: Do you want to run “%s”, or display its contents?
gd: A bheil thu airson “%s” a ruith no an t-susbaint aige a shealltainn?

en: Do you want to view %d location? | Do you want to view %d locations?
gd[0]: A bheil thu airson sealltainn air %d ionad?
gd[1]: A bheil thu airson sealltainn air %d ionad?
gd[2]: A bheil thu airson sealltainn air %d ionadan?
gd[3]: A bheil thu airson sealltainn air %d ionad?

en: Document
gd: Sgrìobhainn

en: Documents
gd: Sgrìobhainnean

en: Don’t have permission to access the requested location.
gd: Chan eil cead againn inntrigeadh a dhèanamh dhan ionad a dh’iarr thu.

en: Drag and drop is not supported.
gd: Chan eil taic ri slaodadh is leigeil às.

en: Drag and drop is only supported on local file systems.
gd: Chan eil taic ri slaodadh is leigeil às ach air siostaman faidhle ionadail.

en: Dropped Text.txt
gd: Teacsa a leigeadh às.txt

en: Duplicate %d item in “%s” | Duplicate %d items in “%s”
gd[0]: Dùblaich %'d fhaidhle am broinn “%s”
gd[1]: Dùblaich %'d fhaidhle am broinn “%s”
gd[2]: Dùblaich %'d faidhlichean am broinn “%s”
gd[3]: Dùblaich %'d faidhle am broinn %s”

en: Duplicate “%s” in “%s”
gd: Dùblaich “%s” am broinn “%s”

en: Duplicated %'d file in “%s” | Duplicated %'d files in “%s”
gd[0]: Chaidh %'d fhaidhle a dhùblachadh ann an “%s”
gd[1]: Chaidh %'d fhaidhle a dhùblachadh ann an “%s”
gd[2]: Chaidh %'d faidhlichean a dhùblachadh ann an “%s”
gd[3]: Chaidh %'d faidhle a dhùblachadh ann an “%s”

en: Duplicated “%s”
gd: Chaidh “%s” a dhùblachadh

en: Duplicating %'d file in “%s” | Duplicating %'d files in “%s”
gd[0]: A’ dùblachadh %'d fhaidhle ann an “%s”
gd[1]: A’ dùblachadh %'d fhaidhle ann an “%s”
gd[2]: A’ dùblachadh %'d faidhlichean ann an “%s”
gd[3]: A’ dùblachadh %'d faidhle ann an “%s”

en: Duplicating “%s”
gd: A’ dùblachadh “%s”

en: E_xtract to…
gd: Dì-dhùmhlaich _gu…

en: Empty _Trash
gd: Falamhaich an _sgudal

en: Empty all items from Trash?
gd: A bheil thu airson gach nì a sguabadh às an sgudal?

en: Emptying Trash
gd: A’ falamhachadh an sgudail

en: Enable new experimental views
gd: Cuir an comas na seallaidhean deuchainneil ùra

en: Enter server address…
gd: Cuir a-steach seòladh an fhrithealaiche…

en: Episode Number
gd: Àireamh an eapasoid

en: Episode number
gd: Àireamh an eapasoid

en: Error compressing %'d file into “%s” | Error compressing %'d files into “%s”
gd[0]: Mearachd le dùmhlachadh %'d fhaidhle dha “%s”
gd[1]: Mearachd le dùmhlachadh %'d fhaidhle dha “%s”
gd[2]: Mearachd le dùmhlachadh %'d faidhlichean dha “%s”
gd[3]: Mearachd le dùmhlachadh %'d faidhle dha “%s”

en: Error compressing “%s” into “%s”
gd: Mearachd le dùmhlachadh “%s” gu “%s”

en: Error extracting “%s”
gd: Thachair mearachd le dì-dhùmhlachadh “%s”

en: Error while adding “%s”: %s
gd: Mearachd fhad ’s a bha sinn a’ cur ris “%s”: %s

en: Error while compressing files.
gd: Thachair mearachd nuair a bha sinn a’ dùmhlachadh nam faidhlichean.

en: Error while copying to “%s”.
gd: Thachair mearachd fad ’s a bha sinn a’ cur lethbhreac dheth dha “%s”.

en: Error while copying “%s”.
gd: Thachair mearachd nuair a rinn sinn lethbhreac de “%s”.

en: Error while copying.
gd: Thachair mearachd nuair a bha sinn a’ dèanamh lethbhreac.

en: Error while creating directory %s.
gd: Thachair mearachd nuair a bha sinn a’ cruthachadh a’ phasgain “%s”.

en: Error while creating file %s.
gd: Thachair mearachd nuair a bha sinn a’ cruthachadh an fhaidhle “%s”.

en: Error while creating link to %s.
gd: Thachair mearachd nuair a bha sinn a’ cruthachadh ceangal ri %s.

en: Error while deleting.
gd: Thachair mearachd nuair a bha sinn ’gan sguabadh às.

en: Error while moving files to trash.
gd: Thachair mearachd fhad a bha sinn a’ gluasad faidhlichean dhan sgudal.

en: Error while moving “%s”.
gd: Thachair mearachd nuair a dh’fheuch sinn ri “%s” a ghluasad.

en: Error while moving.
gd: Thachair mearachd nuair a bha sinn a’ dèanamh gluasad.

en: Error while setting “%s” as default application: %s
gd: Thachair mearachd fhad ’s a bha sinn a’ suidheachadh “%s” mar an aplacaid bhunaiteach: %s

en: Examples:
gd: Buill-eisimpleir:

en: Executable Text Files
gd: Faidhlichean teacsa so-ghnìomhaichte

en: Executable files in this folder will appear in the Scripts menu.
gd: Nochdaidh faidhlichean so-ghnìomhaichte sa phasgan seo sa chlàr-taice “Sgriobtaichean”.

en: Execute:
gd: Gnìomhaich:

en: Existing Text
gd: An teacsa a tha ann

en: Experimental
gd: Deuchainneil

en: Exposure Program
gd: Prògram deisearais

en: Exposure Time
gd: Faid an deisearais

en: Extract %d file | Extract %d files
gd[0]: Dì-dhùmhlaich %'d fhaidhle
gd[1]: Dì-dhùmhlaich %'d fhaidhle
gd[2]: Dì-dhùmhlaich %'d faidhlichean
gd[3]: Dì-dhùmhlaich %'d faidhle

en: Extract Here
gd: Dì-dhùmhlaich an-seo

en: Extract to…
gd: Dì-dhùmhlaich gu…

en: Extract “%s”
gd: A’ dì-dhùmhlachadh “%s”

en: Extracted %'d file to “%s” | Extracted %'d files to “%s”
gd[0]: Chaidh %'d fhaidhle a dhì-dhùmhlachadh gu “%s”
gd[1]: Chaidh %'d fhaidhle a dhì-dhùmhlachadh gu “%s”
gd[2]: Chaidh %'d faidhlichean a dhì-dhùmhlachadh gu “%s”
gd[3]: Chaidh %'d faidhle a dhì-dhùmhlachadh gu “%s”

en: Extracted “%s” to “%s”
gd: Chaidh %s a dhì-dhùmhlachadh gu %s

en: Extracting Files
gd: A’ dì-dhùmhlachadh nam faidhlichean

en: Extracting “%s”
gd: A’ dì-dhùmhlachadh “%s”

en: F_olders in this computer only
gd: _Pasganan air a’ choimpiutair seo a-mhàin

en: Failed to load image information
gd: Dh’fhàillig luchdadh fiosrachadh an deilbh

en: File Name
gd: Ainm faidhle

en: File Operations
gd: Obrachaidhean fhaidhlichean

en: File access:
gd: Inntrigeadh dha faidhlichean:

en: File and Folder conflict
gd: Còmhstri eadar faidhlichean ’s pasgain

en: File conflict
gd: Còmhstri eadar faidhlichean

en: File count
gd: Cunntas nam faidhlichean

en: File name
gd: Ainm an fhaidhle

en: File names cannot contain “/”.
gd: Chan fhaod “/” a bhith ann an ainm faidhle.

en: File not found
gd: Cha deach am faidhle a lorg

en: Files
gd: Faidhlichean

en: Files in the folder “%s” cannot be copied because you do not have permissions to see them.
gd: Chan urrainn dhuinn lethbhreac dhe na faidhlichean sa phasgan “%s” a dhèanamh a chionn ’s nach eil cead agad am faicinn.

en: Files in the folder “%s” cannot be handled because you do not have permissions to see them.
gd: Chan urrainn dhuinn na faidhlichean sa phasgan “%s” a làimhseachadh a chionn ’s nach eil cead agad am faicinn.

en: Filesystem type:
gd: Seòrsa an t-siostaim fhaidhle:

en: Filter the search dates using either last used or last modified
gd: Criathraich cinn-là an luirg a-rèir cleachdadh o chionn goirid no an t-atharrachadh mu dheireadh

en: Filter the search dates using either last used or last modified.
gd: Criathraich cinn-là an luirg a-rèir cleachdadh o chionn goirid no an t-atharrachadh mu dheireadh.

en: Find and replace _text
gd: Lorg agus cuir _teacsa ’na àite

en: First Created
gd: A’ chiad chruthachadh

en: First Modified
gd: A’ chiad atharrachadh

en: Focal Length
gd: Faid an fhòcais

en: Folder
gd: Pasgan

en: Folder access:
gd: Inntrigeadh do phasganan:

en: Folder is Empty
gd: Tha am pasgan falamh

en: Folder name
gd: Ainm a’ phasgain

en: Folder names cannot contain “/”.
gd: Chan fhaod “/” a bhith ann an ainm pasgain.

en: Folders
gd: Pasganan

en: Font
gd: Cruth-clò

en: For users with mice that have buttons for “Forward” and “Back”, this key will set which button activates the “Back” command in a browser window. Possible values range between 6 and 14.
gd: Mas e luchag le putain “Air adhart” is “Air ais”, suidhichidh seo dè am putan a ghluaisear air ais thu ann an uinneag brabhsair. Bidh na luachan seo eadar 6 is 14.

en: For users with mice that have buttons for “Forward” and “Back”, this key will set which button activates the “Forward” command in a browser window. Possible values range between 6 and 14.
gd: Mas e luchag le putain “Air adhart” is “Air ais”, suidhichidh seo dè am putan a ghluaisear air adhart thu ann an uinneag brabhsair. Bidh na luachan seo eadar 6 is 14.

en: For users with mice that have “Forward” and “Back” buttons, this key will determine if any action is taken inside of Nautilus when either is pressed.
gd: Mas e luchag le putain “Air adhart” is “Air ais”, suidhichidh seo an tachair dad am broinn Nautilus nuair a bhrùthar aon seach aon dhiubh.

en: Forget association
gd: Dìochuimhnich an co-cheangal

en: Format
gd: Fòrmat

en: Forward
gd: Air adhart

en: Free space:
gd: Rum saor:

en: Full Text
gd: Teacsa slàn

en: GEOMETRY
gd: GEOMATRAS

en: Go back
gd: Air ais

en: Go forward
gd: Air adhart

en: Got it
gd: Tha mi agaibh

en: Group
gd: Buidheann

en: Group:
gd: Buidheann:

en: Height
gd: Àirde

en: Home
gd: Dhachaigh

en: ISO Speed Rating
gd: Rangachadh astar ISO

en: Icon View
gd: Sealladh ìomhaigheagan

en: Icon View Captions
gd: Caipseanan nan seallaidhean ìomhaigheagan

en: If set to true, newly opened windows will have the location bar visible.
gd: Ma thaghas tu “true” air a shon, chithear bàr an ionaid ann an uinneagan a tha air ùr-fhosgladh.

en: If set to true, newly opened windows will have the side pane visible.
gd: Ma thaghas tu “true” air a shon, chithear an leòsan-taoibh ann an uinneagan a tha air ùr-fhosgladh.

en: If set to true, then Nautilus browser windows will always use a textual input entry for the location toolbar, instead of the pathbar.
gd: Ma thaghas tu “true” air a shon, seallaidh uinneagan brabhsair Nautilus innteart teacsa airson bàr-inneal an ionaid seach bàr na slighe.

en: If set to true, then Nautilus will also match the file contents besides the name. This toggles the default active state, which can still be overridden in the search popover
gd: Mas e “true” a th’ ann, nì Nautilus maidsichean le susbaint nam faidhlichean cuideachd seach an ainmean a-mhàin. Toglaichidh seo an staid ghnìomhach thùsail as urrainn dhut thar-àithneadh ann an còmhradh an luirg an uairsin

en: If set to true, then Nautilus will ask for confirmation when you attempt to delete files, or empty the Trash.
gd: Ma thaghas tu “true” air a shon, faighnichidh Nautilus dhìot mus dèid faidhle a sguabadh às no mus dèid an sgudal fhalamhadh.

en: If set to true, then Nautilus will show a delete permanently context menu item to bypass the Trash.
gd: Ma thaghas tu “true” air a shon, seallaidh Nautilus nì air a’ chlàr-taice co-theacsail gus rud a sguabadh às gun a bhith a’ cleachdadh an Sgudal.

en: If set to true, then Nautilus will show context menu items to create links from the copied or selected files.
gd: Ma thaghas tu “true” air a shon, seallaidh Nautilus nì air a’ chlàr-taice co-theacsail gus ceanglaichean a dhèanamh o na faidhlichean a chaidh a thaghadh no lethbhreac a chur dhan stòr-bhòrd dhiubh.

en: If set to “after-current-tab”, then new tabs are inserted after the current tab. If set to “end”, then new tabs are appended to the end of the tab list.
gd: Ma thaghas tu “after-current-tab”, nochdaidh tabaichean ùra an dèidh an taba làithrich. Ma thaghas tu “end”, nochdaidh tabaichean ùra aig deireadh liosta nan tabaichean.

en: If this is set to true, when performing a drag and drop operation the hovered folder will open automatically after a timeout.
gd: Ma thaghas tu “true” air a shon, thèid am pasgan a bhios tu a’ fantainn os a chionn fhosgladh às dèidh ùine stèidhichte nuair a nì thu slaodadh is leigeil às.

en: If true, files in new windows will be sorted in reverse order. I.e., if sorted by name, then instead of sorting the files from “a” to “z”, they will be sorted from “z” to “a”; if sorted by size, instead of being incrementally they will be sorted decrementally.
gd: Ma thaghas tu “true” air a shon, thèid faidhlichean ann an uinneagan ùra a sheòrsachadh ann an òrdugh contrarra. ’S e sin, ma sheòrsaicheas tu iad a-rèir ainm, bidh iad a’ dol o “z” gu “a” seach an caochladh dòigh; ma sheòrsaicheas tu iad a-rèir meud, bidh an fheadhainn as motha aig an toiseach seach an fheadhainn as lugha.

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
gd: Ma sguabas tu às nì, chan fhaigh thu air ais idir e.

en: If you don’t trust this location or aren’t sure, press Cancel.
gd: Mur eil earbsa agad san ionad seo no mur eil thu cinnteach, briog air “Sguir dheth”.

en: Illustration
gd: Sgead-dhealbh

en: Image
gd: Dealbh

en: Image Type
gd: Seòrsa an deilbh

en: Images over this size (in bytes) won’t be thumbnailed. The purpose of this setting is to avoid thumbnailing large images that may take a long time to load or use lots of memory.
gd: Cha dèanar dealbhagan de dhealbhan a tha nas motha na seo (ann am byte). Cuiridh seo casg air dealbhagan de dhealbhan mòra a bheireadh ùine fhada ’gan luchdadh no cus cuimhne.

en: In order to regain the free space on this volume the trash must be emptied. All trashed items on the volume will be permanently lost.
gd: Feumaidh sinn an sgudal fhalamhadh gus àite a shaoradh air an draibh seo. Thèid gach rud a tha san sgudal air an draibh sin a thoirt air falbh gu buan.

en: In which locations Nautilus should search on subfolders. Available values are “local-only”, “always”, “never”.
gd: Na h-ionadan sam bu chòir dha Nautilus lorg sna fo-phasganan. Seo na luachan a tha ri fhaighinn: “local-only”, “always”, “never”.

en: Initial size of the window
gd: Meud tùsail na h-uinneige

en: Keywords
gd: Faclan-luirg

en: Large
gd: Mòr

en: Last Created
gd: An cruthachadh mu dheireadh

en: Last Modified
gd: An t-atharrachadh mu dheireadh

en: Last _Modified
gd: An t-atharrachadh mu dheireadh

en: Last _Trashed
gd: An turas mu dheireadh a chaidh a chur dhan _sgudal

en: Last _modified
gd: An t-atharrachadh _mu dheireadh

en: Last _used
gd: Air a chleachdadh m_u dheireadh

en: Last modified:
gd: An t-atharrachadh mu dheireadh:

en: Last month | %d months ago
gd[0]: %d mhìos air ais
gd[1]: %d mhìos air ais
gd[2]: %d mìosan air ais
gd[3]: %d mìos air ais

en: Last week | %d weeks ago
gd[0]: %d seachdain air ais
gd[1]: %d sheachdain air ais
gd[2]: %d seachdainean air ais
gd[3]: %d seachdain air ais

en: Last year | %d years ago
gd[0]: %d bhliadhna air ais
gd[1]: %d bhliadhna air ais
gd[2]: %d bliadhnaichean air ais
gd[3]: %d bliadhna air ais

en: Link
gd: Ceangal

en: Link (broken)
gd: Ceangal (briste)

en: Link Creation
gd: Cruthachadh ceangail

en: Link target:
gd: Targaid a' cheangail:

en: Link to %s
gd: Ceangal ri %s

en: List Columns
gd: Liosta cholbhan

en: List View
gd: Sealladh liosta

en: List files only
gd: Liostadh fhaidhlichean a-mhàin

en: List of possible captions on icons
gd: Liosta de chaipseanan ceadaichte air ìomhaigheagan

en: Loading…
gd: ’Ga luchdadh…

en: Local Files Only
gd: Faidhlichean ionadail a-mhàin

en: Location
gd: Ionad

en: MIME Type
gd: Seòrsa MIME

en: Making link to %'d file | Making links to %'d files
gd[0]: A’ dèanamh ceangal ri %'d fhaidhle
gd[1]: A’ dèanamh ceangal ri %'d fhaidhle
gd[2]: A’ dèanamh ceangal ri %'d faidhlichean
gd[3]: A’ dèanamh ceangal ri %'d faidhle

en: Maximum image size for thumbnailing
gd: Meud as motha dhealbhan a nithear dealbhagan air an son

en: Me
gd: Mise

en: Merge
gd: Co-aonaich

en: Merge Folder
gd: Co-aonaich am pasgan

en: Merge _All
gd: Co-_aonaich na h-uile

en: Merge folder “%s”?
gd: A bheil thu airson am pasgan “%s” a cho-aonadh?

en: Merge with
gd: Co-aonaich le

en: Merging will ask for confirmation before replacing any files in the folder that conflict with the files being copied.
gd: Ma nì thu co-aonadh, thèid faighneachd dhìot mus dèid faidhle sam bith a chur an àite nam faidhlichean sa phasgan a tha ann an còmhstri leis an fheadhainn a thig ’nan àite.

en: Metadata
gd: Meata-dàta

en: Metering Mode
gd: Modh meidheachaidh

en: Mo_ve to Trash
gd: Gl_uais dhan sgudal

en: Modified
gd: Air atharrachadh

en: Modified — Time
gd: Air atharrachadh – Àm

en: Modified:
gd: Air atharrachadh:

en: Mouse button to activate the “Back” command in browser window
gd: Putan na luchaige a bheir air ais thu ann an uinneag a’ bhrabhsair

en: Mouse button to activate the “Forward” command in browser window
gd: Putan na luchaige a bheir air adhart thu ann an uinneag a’ bhrabhsair

en: Move %d item back to trash | Move %d items back to trash
gd[0]: Gluais %d nì air ais dhan sgudal
gd[1]: Gluais %d nì air ais dhan sgudal
gd[2]: Gluais %d nithean air ais dhan sgudal
gd[3]: Gluais %d nì air ais dhan sgudal

en: Move %d item back to “%s” | Move %d items back to “%s”
gd[0]: Gluais %d nì air ais gu “%s”
gd[1]: Gluais %d nì air ais gu “%s”
gd[2]: Gluais %d nithean air ais gu “%s”
gd[3]: Gluais %d nì air ais gu “%s”

en: Move %d item to trash | Move %d items to trash
gd[0]: Chaidh %d nì a ghluasad dhan sgudal
gd[1]: Chaidh %d nì a ghluasad dhan sgudal
gd[2]: Chaidh %d nithean a ghluasad dhan sgudal
gd[3]: Chaidh %d nì a ghluasad dhan sgudal

en: Move %d item to “%s” | Move %d items to “%s”
gd[0]: Chaidh %'d fhaidhle a ghluasad gu “%s”
gd[1]: Chaidh %'d fhaidhle a ghluasad gu “%s”
gd[2]: Chaidh %'d faidhlichean a ghluasad gu “%s”
gd[3]: Chaidh %'d faidhle a ghluasad gu “%s”

en: Move Tab _Left
gd: Gluais an taba gun taobh _chlì

en: Move Tab _Right
gd: Gluais an taba gun taobh _deas

en: Move to…
gd: Gluais gu…

en: Move “%s” back to trash
gd: Gluais “%s” air ais dhan sgudal

en: Move “%s” back to “%s”
gd: Chaidh “%s” a ghluasad air ais gu “%s”

en: Move “%s” to trash
gd: Gluais “%s” dhan sgudal

en: Move “%s” to “%s”
gd: Chaidh “%s” a ghluasad gu “%s”

en: Moved %'d file to “%s” | Moved %'d files to “%s”
gd[0]: Chaidh %'d fhaidhle a ghluasad gu “%s”
gd[1]: Chaidh %'d fhaidhle a ghluasad gu “%s”
gd[2]: Chaidh %'d faidhlichean a ghluasad gu “%s”
gd[3]: Chaidh %'d faidhle a ghluasad gu “%s”

en: Moved “%s” to “%s”
gd: Chaidh “%s” a ghluasad gu “%s”

en: Moving %'d file to “%s” | Moving %'d files to “%s”
gd[0]: A’ gluasad %'d fhaidhle gu “%s”
gd[1]: A’ gluasad %'d fhaidhle gu “%s”
gd[2]: A’ gluasad %'d faidhlichean gu “%s”
gd[3]: A’ gluasad %'d faidhle gu “%s”

en: Moving Files
gd: A’ gluasad nam faidhlichean

en: Moving “%s” to “%s”
gd: A’ gluasad “%s” gu “%s”

en: Music
gd: Ceòl

en: N_ever
gd: _Chan ann idir

en: Name
gd: Ainm

en: Name cannot be empty.
gd: Chan fhaod ainm a bhith falamh.

en: Name cannot contain “/”.
gd: Chan fhaod “/” a bhith am broinn ainm.

en: Nautilus 3.6 deprecated this directory and tried migrating this configuration to ~/.local/share/nautilus
gd: Cha mhol Nautilus 3.6 am pasgan seo tuilleadh agus dh’fheuch e ris an rèiteachadh seo a ghluasad gu ~/.local/share/nautilus

en: Nautilus supports all the basic functions of a file manager and more. It can search and manage your files and folders, both locally and on a network, read and write data to and from removable media, run scripts, and launch applications. It has three views: Icon Grid, Icon List, and Tree List. Its functions can be extended with plugins and scripts.
gd: Bheir Nautilus taic do na h-uile foincsean bunasach aig manaidsear fhaidhlichean ’s a bharrachd. Tha e comasach air lorg sna faidhlichean agus pasganan agad ’s an stiùireadh, an dà chuid gu ionadail ’s air lìonra, air dàta a leughadh ’s a sgrìobhadh gu uidheaman so-ghiùlain, air sgriobtaichean a ruith agus air prògraman a thòiseachadh. Tha trì seallaidhean ri fhaighinn: griod de dh’ìomhaigheagan, liosta no craobh. Gabhaidh na feartan a leudachadh le plugain ’s sgriobtaichean.

en: Nautilus, also known as Files, is the default file manager of the GNOME desktop. It provides a simple and integrated way of managing your files and browsing your file system.
gd: ’S e am manaidsear fhaidhlichean tùsail aig an deasga GNOME a th’ anns an Nautilus ris a chanar Faidhlichean cuideachd. Bheir e dòigh simplidh ’s amalaichte dhut gus na faidhlichean agad a stiùireadh ’s an siostam-fhaidhlichean a rùrachadh.

en: Ne_ver
gd: _Chan ann idir

en: Networks
gd: Lìonraidhean

en: Never
gd: Chan ann idir

en: New Folder
gd: Pasgan ùr

en: New Folder with Selection (%'d Item) | New Folder with Selection (%'d Items)
gd[0]: Pasgan ùr leis an taghadh (%'d nì)
gd[1]: Pasgan ùr leis an taghadh (%'d nì)
gd[2]: Pasgan ùr leis an taghadh (%'d nithean)
gd[3]: Pasgan ùr leis an taghadh (%'d nì)

en: New Window
gd: Uinneag ùr

en: New _Document
gd: _Sgrìobhainn ur

en: New _Folder
gd: _Pasgan ùr

en: New _Window
gd: _Uinneag ùr

en: New folder
gd: Pasgan ùr

en: New tab
gd: Taba ùr

en: No Results Found
gd: Cha deach toradh a lorg

en: No network locations found
gd: Cha deach ionad lìonraidh a lorg

en: No recent servers found
gd: Cha deach frithealaiche o chionn goirid a lorg

en: No results found
gd: Cha deach toradh a lorg

en: None
gd: Chan eil gin

en: Not allowed to set group
gd: Chan eil e ceadaichte buidheann a shuidheachadh

en: Not allowed to set owner
gd: Chan eil e ceadaichte sealbhadair a shuidheachadh

en: Not allowed to set permissions
gd: Chan eil e ceadaichte ceadan a shuidheachadh

en: Not enough free space to extract %s
gd: Chan eil àite saor gu leòr ann gus %s a dhì-dhùmhlachadh

en: On This Computer
gd: Air a’ choimpiutair seo

en: Onl_y for files smaller than:
gd: Airson faidhlichean a tha nas lugha na seo _a-mhàin:

en: Only create windows for explicitly specified URIs.
gd: Na cruthaich uinneagan ach airson URIs a chaidh a shònrachadh gu sònraichte.

en: Only searching the current folder
gd: A’ lorg sa phasgan làithreach a-mhàin

en: Oops! Something went wrong.
gd: Ìoc! Chaidh rudeigin cearr.

en: Oops! There was a problem running this software.
gd: Ìoc! Bha trioblaid ann a’ ruith a’ bhathair-bhog seo.

en: Open
gd: Fosgail

en: Open %s
gd: Fosgail %s

en: Open Action
gd: Gnìomh fosglaidh

en: Open In New _Tab
gd: Fosgail ann an _taba ùr

en: Open In New _Window
gd: Fosgail ann an _uinneag ùr

en: Open With
gd: Fosgail le

en: Open With %s
gd: Fosgail le %s

en: Open With Other _Application
gd: Fosgail le _aplacaid eile

en: Open action menu
gd: Fosgail clàr-taice nan gnìomhan

en: Open all files of type “%s” with
gd: Fosgail gach faidhle dhen t-seòrsa “%s” le

en: Open in New _Tab
gd: Fosgail ann an _taba ùr

en: Open in New _Window
gd: Fosgail ann an uinneag ùr

en: Open menu
gd: Fosgail clàr-taice

en: Open with:
gd: Fosgail le:

en: Opening %d item. | Opening %d items.
gd[0]: A’ fosgladh %d nì.
gd[1]: A’ fosgladh %d nì.
gd[2]: A’ fosgladh %d nithean.
gd[3]: A’ fosgladh %d nì.

en: Opening “%s”.
gd: A’ fosgladh “%s”.

en: Operations in progress
gd: Tha obrachaidhean a’ dol air adhart

en: Original File Name
gd: Ainm faidhle tùsail

en: Original Location
gd: An t-ionad tùsail

en: Original Name (Ascending)
gd: An t-ainm tùsail (a’ dìreadh)

en: Original Name (Descending)
gd: An t-ainm tùsail (a’ teàrnadh)

en: Original file
gd: Am faidhle tùsail

en: Original file name
gd: Ainm faidhle tùsail

en: Original folder
gd: Am pasgan tùsail

en: Original location of file before moved to the Trash
gd: Ionad tùsail an fhaidhle mus deach a chur dhan sgudal

en: Other
gd: Eile

en: Other Locations
gd: Ionadan eile

en: Other Type…
gd: Seòrsa eile…

en: Others
gd: Eile

en: Others:
gd: Eile:

en: Owner
gd: Sealbhadair

en: Owner:
gd: Sealbhadair:

en: P_roperties
gd: _Roghainnean

en: Parent Folder:
gd: Pasgan pàraint:

en: Parent folder
gd: Pasgan pàraint

en: Password-protected archives are not yet supported. This list contains applications that can open the archive.
gd: Cha chuir sinn taic ri tasglannan fo dhìon facail-fhaire fhathast. Tha aplacaidean air an liosta seo a tha comasach air an fhaidhle fhosgladh.

en: Perform a quick set of self-check tests.
gd: Dèan sgrùdadh beag.

en: Permissions
gd: Ceadan

en: Photo CD
gd: CD fhotografaichean

en: Picture
gd: Dealbh

en: Picture CD
gd: CD dhealbhan

en: Please drop just one image to set a custom icon.
gd: Na leig às ach aon ìomhaigh gus ìomhaigheag ghnàthaichte a shuidheachadh.

en: Please rename the symbolic link or press the skip button.
gd: Thoir ainm ùr air a’ cheangal shamhlachail no gearr leum thairis air.

en: Possible values are “single” to launch files on a single click, or “double” to launch them on a double click.
gd: ’S urrainn dhut “single” a thaghadh airson ’s gun dèid faidhlichean a chur gu dol le briogadh singilte no “double” gus an cur gu dol le briogadh dùbailte.

en: Prefere_nces
gd: Roghai_nnean

en: Preferences
gd: Roghainnean

en: Prefix
gd: Ro-leasachan

en: Preparing
gd: Ag ullachadh

en: Preparing to compress %'d file | Preparing to compress %'d files
gd[0]: Ag ullachadh airson %'d fhaidhle a dhùmhlachadh
gd[1]: Ag ullachadh airson %'d fhaidhle a dhùmhlachadh
gd[2]: Ag ullachadh airson %'d faidhlichean a dhùmhlachadh
gd[3]: Ag ullachadh airson %'d faidhle a dhùmhlachadh

en: Preparing to copy %'d file (%s) | Preparing to copy %'d files (%s)
gd[0]: Ag ullachadh airson lethbhreac a dhèanamh de %'d fhaidhle (%s)
gd[1]: Ag ullachadh airson lethbhreac a dhèanamh de %'d fhaidhle (%s)
gd[2]: Ag ullachadh airson lethbhreac a dhèanamh de %'d faidhlichean (%s)
gd[3]: Ag ullachadh airson lethbhreac a dhèanamh de %'d faidhle (%s)

en: Preparing to delete %'d file (%s) | Preparing to delete %'d files (%s)
gd[0]: Ag ullachadh airson %'d fhaidhle a sguabadh às (%s)
gd[1]: Ag ullachadh airson %'d fhaidhle a sguabadh às (%s)
gd[2]: Ag ullachadh airson %'d faidhlichean a sguabadh às (%s)
gd[3]: Ag ullachadh airson %'d faidhle a sguabadh às (%s)

en: Preparing to extract
gd: Ag ullachadh an dì-dhùmhlachaidh

en: Preparing to move %'d file | Preparing to move %'d files
gd[0]: Ag ullachadh airson %'d fhaidhle a ghluasad
gd[1]: Ag ullachadh airson %'d fhaidhle a ghluasad
gd[2]: Ag ullachadh airson %'d faidhlichean a ghluasad
gd[3]: Ag ullachadh airson %'d faidhle a ghluasad

en: Preparing to move %'d file (%s) | Preparing to move %'d files (%s)
gd[0]: Ag ullachadh airson %'d fhaidhle a ghluasad (%s)
gd[1]: Ag ullachadh airson %'d fhaidhle a ghluasad (%s)
gd[2]: Ag ullachadh airson %'d faidhlichean a ghluasad (%s)
gd[3]: Ag ullachadh airson %'d faidhle a ghluasad (%s)

en: Preparing to move to “%s”
gd: Ag uallachadh a ghluasad dha “%s”

en: Preparing to trash %'d file | Preparing to trash %'d files
gd[0]: Ag ullachadh airson %'d fhaidhle a chur dhan sgudal
gd[1]: Ag ullachadh airson %'d fhaidhle a chur dhan sgudal
gd[2]: Ag ullachadh airson %'d faidhlichean a chur dhan sgudal
gd[3]: Ag ullachadh airson %'d faidhle a chur dhan sgudal

en: Presentation
gd: Taisbeanadh

en: Probably the content of the file is an invalid desktop file format
gd: Cha sinn an dùil gu bheil susbaint an fhaidhle ann am fòrmat faidhle desktop nach eil dligheach

en: Program
gd: Prògram

en: Properties
gd: Roghainnean

en: Put files in this folder to use them as templates for new documents.
gd: Cuir faidhlichean sa phasgan seo gus an cleachdadh ’nan teamplaidean airson sgrìobhainnean ùra.

en: Quit Nautilus.
gd: Fàg Nautilus.

en: R_eload
gd: _Ath-luchdaich

en: Rating
gd: Rangachadh

en: Re_name
gd: Thoir ainm ùr air

en: Re_place
gd: _Cuir ’na àite

en: Read and write
gd: Comas-leugaidh is sgrìobhaidh

en: Read-only
gd: Cead-leughaidh a-mhàin

en: Recency
gd: O chionn ghoirid

en: Recent Servers
gd: Frithealaichean o chionn goirid

en: Redo
gd: Ath-dhèan

en: Redo last undone action
gd: Ath-dhèan an gnìomh mu dheireadh a chaidh a neo-dhèanamh

en: Relevance
gd: Buntainneas

en: Relevance rank for search
gd: Rangachadh a’ bhuntainneis luirg

en: Remote location — only searching the current folder
gd: Ionad cèin — a’ lorg sa phasgan làithreach a-mhàin

en: Rena_me…
gd: Th_oir ainm ùr air…

en: Rename %d File | Rename %d Files
gd[0]: Chaidh ainm ùr a chur air %d fhaidhle
gd[1]: Chaidh ainm ùr a chur air %d fhaidhle
gd[2]: Chaidh ainm ùr a chur air %d faidhlichean
gd[3]: Chaidh ainm ùr a chur air %d faidhle

en: Rename %d File and Folder | Rename %d Files and Folders
gd[0]: Chaidh ainm ùr a chur air %d fhaidhle ’s pasgan
gd[1]: Chaidh ainm ùr a chur air %d fhaidhle ’s pasgan
gd[2]: Chaidh ainm ùr a chur air %d faidhlichean ’s pasgain
gd[3]: Chaidh ainm ùr a chur air %d faidhle ’s pasgan

en: Rename %d Folder | Rename %d Folders
gd[0]: Chaidh ainm ùr a chur air %d phasgan
gd[1]: Chaidh ainm ùr a chur air %d phasgan
gd[2]: Chaidh ainm ùr a chur air %d pasganan
gd[3]: Chaidh ainm ùr a chur air %d pasgan

en: Rename _using a template
gd: Thoir ainm ùr air _le taic teamplaide

en: Rename “%s” as “%s”
gd: Cuir “%2$s” air “%1$s”

en: Renaming “%s” to “%s”.
gd: A’ cur “%2$s” air “%1$s”.

en: Replace With
gd: Cuir na leanas ’na àite

en: Replace _All
gd: Cuir an àite _na h-uile

en: Replace file “%s”?
gd: A bheil thu airson a chur an àite an fhaidhle “%s”?

en: Replace folder “%s”?
gd: A bheil thu airson a chur an àite a’ phasgain “%s”?

en: Replace the current List Columns settings with the default settings
gd: Cuir na bun-roghainnean an àite nan roghainnean làithreach airson colbhan na liosta

en: Replace with
gd: Cuir na leanas ’na àite

en: Replacing it will overwrite its content.
gd: Ma chuireas tu ’na àite e, thèid sgrìobhadh thairis air an t-susbaint ann.

en: Replacing it will remove all files in the folder.
gd: Ma chuireas tu 'nan àite iad, thèid gach faidhle sa phasgan a thoirt air falbh.

en: Reset
gd: Ath-shuidhich

en: Reset to De_fault
gd: Ath-shuidhich gun _bhun-roghainn

en: Reset zoom
gd: Ath-shuidhich an sùm

en: Restore %d item from trash | Restore %d items from trash
gd[0]: Aisig %d nì on sgudal
gd[1]: Aisig %d nì on sgudal
gd[2]: Aisig %d nithean on sgudal
gd[3]: Aisig %d nì on sgudal

en: Restore group of “%s” to “%s”
gd: Aisig buidheann “%s” gu “%s”

en: Restore original permissions of items enclosed in “%s”
gd: Aisig ceadan tùsail nan nithean a tha am broinn “%s”

en: Restore original permissions of “%s”
gd: Aisig na ceadan tùsail aig “%s”

en: Restore owner of “%s” to “%s”
gd: Aisig sealbhadair “%s” gu “%s”

en: Restore selected items to their original position
gd: Aisig na nithean a thagh thu gun ionad tùsail

en: Restore “%s” from trash
gd: Aisig “%s” on sgudal

en: Restore “%s” to “%s”
gd: Aisig “%s” gu “%s”

en: Reverse sort order in new windows
gd: Òrdugh seòrsachaidh contrarra ann an uinneagan ùra

en: Run
gd: Ruith

en: Run Software
gd: Ruith bathar-bog

en: Run in _Terminal
gd: Ruith san _tèirmineal

en: S_kip All
gd: Gearr leum thairis air na _h-uile

en: Search
gd: Lorg

en: Search & Preview
gd: Lorg ⁊ ro-shealladh

en: Search files
gd: Lorg faidhlichean

en: Search for “%s”
gd: Lorg “%s”

en: Search in subfolders:
gd: Lorg sna fo-phasganan:

en: Search on the file content and name
gd: Lorg ann an susbaint is ainm nam faidhle

en: Search only on the file name
gd: Na lorg ach ann an ainm nam faidhle

en: Searching devices only
gd: A’ lorg sna h-uidheaman a-mhàin

en: Searching for network locations
gd: A’ lorg ionadan lìonraidh

en: Searching locations only
gd: A’ lorg sna h-ionadan a-mhàin

en: Searching network locations only
gd: A’ lorg sna h-ionadan lìonraidh a-mhàin

en: Searching…
gd: ’Ga lorg…

en: Season Number
gd: Àireamh an t-seusain

en: Season number
gd: Àireamh an t-seusain

en: Security context:
gd: Co-theacsa tèarainteachd:

en: Select
gd: Tagh

en: Select Copy Destination
gd: Tagh ceann-uidhe an lethbhric

en: Select Custom Icon
gd: Tagh ìomhaigheag ghnàthaichte

en: Select Dates…
gd: Tagh cinn-là…

en: Select Extract Destination
gd: Tagh ceann-uidhe an dì-dhùmhlachaidh

en: Select Items Matching
gd: Tagh nithean a tha a’ maidseadh

en: Select Move Destination
gd: Tagh ceann-uidhe a’ ghluasaid

en: Select _All
gd: Tagh n_a h-uile

en: Select a date
gd: Tagh ceann-là

en: Select an application to open “%s” and other files of type “%s”
gd: Tagh aplacaid a dh’fhosglas “%s” agus faidhlichean eile dhen t-seòrsa “%s”

en: Select specified URI in parent folder.
gd: Tagh an URI a chaidh a shònrachadh sa phasgan phàraint.

en: Select type
gd: Tagh seòrsa

en: Send file by mail…
gd: Cuir am faidhle air a’ phost-d…

en: Send files by mail…
gd: Cuir na faidhlichean air a’ phost-d…

en: Send to…
gd: Cuir gu…

en: Server Addresses
gd: Seòlaidhean frithealaiche

en: Server addresses are made up of a protocol prefix and an address. Examples:
gd: Tha ro-leasachan pròtacail agus seòladh air seòlaidhean frithealaiche. Mar eisimpleir:

en: Set As Wallpaper
gd: Suidhich mar phàipear-balla

en: Set as default
gd: Suidhich mar a’ bhun-roghainn

en: Set group of “%s” to “%s”
gd: Suidhich bhuidheann “%s” air “%s”.

en: Set owner of “%s” to “%s”
gd: Suidhich “%2$s” mar shealbhadair “%1$s”

en: Set permissions of items enclosed in “%s”
gd: Suidhich ceadan nan nithean a tha am broinn “%s”

en: Set permissions of “%s”
gd: Suidhich ceadan “%s”

en: Setting permissions
gd: A’ suidheachadh nan cead

en: Show Details
gd: Seall am mion-fhiosrachadh

en: Show _Hidden Files
gd: Seall faidhlichean _falaichte

en: Show a calendar to select the date
gd: Seall mìosachan gus an ceann-là a thaghadh

en: Show a list to select the date
gd: Seall liosta gus an ceann-là a thaghadh

en: Show a warning dialog for the change of the shortcut for move to the Trash
gd: Seall còmhradh rabhaidh airson atharrachadh ath-ghoirid ri a gluasad dhan Sgudal

en: Show a warning dialog for the change of the shortcut for move to the Trash from Control + Delete to just Delete.
gd: Seall còmhradh rabhaidh airson atharrachadh ath-ghoirid nuair a thèid gluasad dhan sgudal o Control + Delete no Delete a-mhàin.

en: Show action to _permanently delete files and folders
gd: Seall gnìomh gus na faidhlichean ’s pasganan a sguabadh às gu _buan

en: Show action to create symbolic _links
gd: Seall gnìomh gus ceang_laichean samhlachail a chruthachadh

en: Show location bar in new windows
gd: Seall bàr an ionaid ann an uinneagan ùra

en: Show operations
gd: Seall na h-obrachaidhean

en: Show operations in progress
gd: Seall na h-obrachaidhean a tha a’ dol air adhart

en: Show side pane in new windows
gd: Seall an leòsan-taoibh ann an uinneagan ùra

en: Show the package installer for unknown MIME types
gd: Seall an stàlaichear pacaid airson seòrsaichean MIME neo-aithnichte

en: Show the version of the program.
gd: Seall tionndadh a’ phrògraim.

en: Show thumbnails:
gd: Seall dealbhagan:

en: Shows if file is starred.
gd: Seallaidh seo a bheil rionnag ris an fhaidhle.

en: Sidebar
gd: Bàr-taoibh

en: Since %d day ago | Since %d days ago
gd[0]: O chionn %d latha
gd[1]: O chionn %d latha
gd[2]: O chionn %d làithean
gd[3]: O chionn %d latha

en: Since last month | Since %d months ago
gd[0]: O chionn %d mhìos
gd[1]: O chionn %d mhìos
gd[2]: O chionn %d mìosan
gd[3]: O chionn %d mìos

en: Since last week | Since %d weeks ago
gd[0]: O chionn %d seachdain
gd[1]: O chionn %d sheachdain
gd[2]: O chionn %d seachdainean
gd[3]: O chionn %d seachdain

en: Since last year | Since %d years ago
gd[0]: O chionn %d bhliadhna
gd[1]: O chionn %d bhliadhna
gd[2]: O chionn %d bliadhnaichean
gd[3]: O chionn %d bliadhna

en: Since…
gd: O chionn…

en: Size
gd: Meud

en: Size:
gd: Meud:

en: Slashes are not allowed in filenames
gd: Chan eil slaisichean ceadaichte ann an ainmean fhaidhlichean

en: Small
gd: Beag

en: Smaller archives but Linux and Mac only.
gd: Tasglannan nas lugha ach airson but Linux agus Mac a-mhàin.

en: Smaller archives but must be installed on Windows and Mac.
gd: Tasglannan nas lugha ach bidh feum air stàladh air Windows agus Mac.

en: Software
gd: Bathar-bog

en: Sorry, but you cannot execute commands from a remote site.
gd: Tha sinn duilich ach chan urrainn dhut àitheantan a chur an gnìomh o làrach iomallach.

en: Sorry, could not change the group of “%s”: %s
gd: Tha sinn duilich ach cha b’ urrainn dhuinn am buidheann “%s” atharrachadh: %s

en: Sorry, could not change the owner of “%s”: %s
gd: Tha sinn duilich ach cha b’ urrainn dhuinn sealbhadair “%s” atharrachadh: %s

en: Sorry, could not change the permissions of “%s”: %s
gd: Tha sinn duilich ach cha b’ urrainn ceadan “%s” atharrachadh: %s

en: Sorry, could not display all the contents of “%s”: %s
gd: Tha sinn duilich ach cha b’ urrainn dhuinn an t-susbaint gu lèir ann an “%s” a thaisbeanadh: %s

en: Sorry, could not rename “%s” to “%s”: %s
gd: Tha sinn duilich ach cha b’ urrainn dhuinn “%2$s” a thoirt air “%1$s”: %3$s

[ctx: Sort Criterion]
en: _A-Z
gd: _A-U

[ctx: Sort Criterion]
en: _Z-A
gd: _U-A

en: Sort _folders before files
gd: Seòrsaich _pasganan ro fhaidhlichean

en: Specified group “%s” doesn’t exist
gd: Chan eil am buidheann “%s” a shònraich thu ann

en: Specified owner “%s” doesn’t exist
gd: Chan eil an sealbhadair “%s” a shònraich thu ann

en: Speed trade-off for when to show a file as a thumbnail. If set to “always” then always thumbnail, even if the folder is on a remote server. If set to “local-only” then only show thumbnails for local file systems. If set to “never” then never bother to thumbnail files, just use a generic icon. Despite what the name may suggest, this applies to any previewable file type.
gd: Co-dhùin cuin a thèid faidhle deilbh a shealltainn mar dhealbhag, rud aig a bheil buaidh air an astar. Ma thaghas tu “always”, chithear dealbhag an-còmhnaidh fiù ma tha am pasgan air frithealaiche cèin. Ma thaghas tu “local-only”, chan fhaicear dealbhag ach airson siostaman faidhle ionadail. Ma thaghas tu “never”, cha dèanar dealbhag sam bith de dhealbhan idir is chithear ìomhaigheag bhunasach. A dh’aindeoin na tha an t-ainm a’ cur ’nad shùil, bidh buaidh aige seo air faidhle de sheòrsa sam bith a ghabhas a ro-shealladh.

en: Speed tradeoff for when to show the number of items in a folder. If set to “always” then always show item counts, even if the folder is on a remote server. If set to “local-only” then only show counts for local file systems. If set to “never” then never bother to compute item counts.
gd: Co-dhùin cuin a thèid àireamh de rudan ann am pasgan a shealltainn, rud aig a bheil buaidh air an astar. Ma thaghas tu “always”, chithear an àireamh an-còmhnaidh fiù ma tha am pasgan air frithealaiche cèin. Ma thaghas tu “local-only”, chan fhaicear an àireamh ach airson siostaman faidhle ionadail. Ma thaghas tu “never”, chan fhaicear àireamh nan nithean idir.

en: Spreadsheet
gd: Cliath-dhuilleag

en: St_op
gd: Cuir st_ad air

en: Standard
gd: Àbhaisteach

en: Star
gd: Rionnag

en: Star %d file | Star %d files
gd[0]: Cuir rionnag ri %d fhaidhle
gd[1]: Cuir rionnag ri %d fhaidhle
gd[2]: Cuir rionnag ri %d faidhlichean
gd[3]: Cuir rionnag ri %d faidhle

en: Starred
gd: Rionnag ris

en: Starred files will appear here
gd: Nochdaidh faidhlichean le rionnag riutha an-seo

en: Stop Drive
gd: Stad an draibh

en: Super Video CD
gd: CD Super Video

en: Symbolic links only supported for local files
gd: Chan eil taic ri ceanglaichean samhlachail ach airson faidhlichean ionadail

en: Tags
gd: Tagaichean

en: Text
gd: Teacsa

en: Text Ellipsis Limit
gd: Crìoch faid teacsa

en: Text File
gd: Faidhle teacsa

en: The MIME type of the file.
gd: Seòrsa MIME an fhaidhle.

en: The application launcher “%s” has not been marked as trusted. If you do not know the source of this file, launching it may be unsafe.
gd: Cha deach comharra a chur gu bheil lòinsear nan aplacaidean “%s” earbsach. Mur eil fhios agad cò às a thàinig e, dh’fhaoidte nach bi e sàbhailte a chur gu dol.

en: The date the file was accessed by the user.
gd: An latha a chaidh am faidhle inntrigeadh leis a’ chleachdaiche.

en: The date the file was accessed.
gd: An latha a chaidh am faidhle inntrigeadh.

en: The date the file was modified.
gd: An latha a chaidh am faidhle atharrachadh.

en: The default sort-order for items in the icon view. Possible values are “name”, “size”, “type” and “mtime”.
gd: Òrdugh seòrsachaidh bunaiteach airson nithean san t-sealladh ìomhaigheagan. Tha na leanas ri làimh: “name”, “size”, “type” agus “mtime”.

en: The default width of the side pane in new windows.
gd: Meud bunaiteach an leòsain-taoibh ann an uinneagan ùra.

en: The destination folder is inside the source folder.
gd: Tha am pasgan cinn-uidhe am broinn a’ phasgain thùsail.

en: The destination is not a folder.
gd: Chan e pasgan tha sa cheann-uidhe.

en: The destination is read-only.
gd: Tha an ceann-uidhe ri leughadh a-mhàin.

en: The file is of an unknown type
gd: Chan aithne dhuinn seòrsa an fhaidhle seo

en: The file that you dropped is not an image.
gd: Chan e dealbh a tha san fhaidhle a leig thu às.

en: The file that you dropped is not local.
gd: Chan e faidhle ionadail a leig thu às.

en: The file “%s” cannot be handled because you do not have permissions to read it.
gd: Chan urrainn dhuinn am faidhle “%s” a làimhseachadh a chionn ’s nach eil cead agad a leughadh.

en: The folder “%s” cannot be copied because you do not have permissions to create it in the destination.
gd: Chan urrainn dhuinn lethbhreac a dhèanamh dhen phasgan “%s” a chionn ’s nach eil cead agad a chruthachadh sa chinn-uidhe.

en: The folder “%s” cannot be copied because you do not have permissions to read it.
gd: Chan urrainn dhuinn lethbhreac dhen phasgan “%s” a dhèanamh a chionn ’s nach eil cead agad a leughadh.

en: The folder “%s” cannot be handled because you do not have permissions to read it.
gd: Chan urrainn dhuinn am pasgan “%s” a làimhseachadh a chionn ’s nach eil cead agad a leughadh.

en: The format that will be selected when compressing files.
gd: Am fòrmat a thèid a thaghadh airson dùmhlachadh fhaidhlichean.

en: The group could not be changed.
gd: Cha b’ urrainn dhuinn am buidheann atharrachadh.

en: The group of the file.
gd: Buidheann an fhaidhle.

en: The item cannot be restored from trash
gd: Cha ghabh an nì aiseag on sgudal

en: The item could not be renamed.
gd: Cha b’ urrainn dhuinn ainm ùr a thoirt air an nì.

en: The link “%s” is broken.
gd: Tha an ceangal “%s” briste.

en: The link “%s” is broken. Move it to Trash?
gd: Tha an ceangal “%s” briste. A bheil thu airson a ghluasad dhan sgudal?

en: The location of the file.
gd: Ionad an fhaidhle.

en: The name and icon of the file.
gd: Ainm is ìomhaigheag an fhaidhle.

en: The name “%s” is already used in this location. Please use a different name.
gd: Tha an t-ainm “%s” ’ga chleachdadh san ionad seo mu thràth. Cleachd ainm eile.

en: The name “%s” is not valid because it contains the character “/”. Please use a different name.
gd: Chan eil an t-ainm “%s” dligheach a chionn ’s gu bheil an caractar “/” ann. Cleachd ainm eile.

en: The name “%s” is not valid. Please use a different name.
gd: Chan e ainm dligheach a tha ann an “%s”. Cleachd ainm eile.

en: The name “%s” is too long. Please use a different name.
gd: Tha an t-ainm “%s” ro fhada. Cleachd ainm eile.

en: The owner could not be changed.
gd: Cha b’ urrainn dhuinn an sealbhadair atharrachadh.

en: The owner of the file.
gd: Sealbhadair an fhaidhle.

en: The permissions could not be changed.
gd: Cha b’ urrainn dhuinn na ceadan atharrachadh.

en: The permissions of the file.
gd: Ceadan an fhaidhle.

en: The permissions of the selected file could not be determined.
gd: Cha b’ urrainn na ceadan aig an fhaidhle a thagh thu fhiosrachadh.

en: The permissions of “%s” could not be determined.
gd: Cha b’ urrainn dhuinn ceadan “%s” fhiosrachadh.

en: The selection rectangle
gd: Ceart-cheàrnach an taghaidh

en: The size of the file.
gd: Meud an fhaidhle.

en: The source file would be overwritten by the destination.
gd: Rachadh an ceann-uidhe a sgrìobhadh thairis air an fhaidhle tùsail.

en: The target doesn’t support symbolic links.
gd: Chan eil an targaid a’ cur taic ri ceanglaichean samhlachail.

en: The type of the file.
gd: Seòrsa an fhaidhle.

en: There is no application installed for “%s” files
gd: Cha deach aplacaid a stàladh airson faidhlichean dhen t-seòrsa “%s”

en: There is no application installed for “%s” files.
    Do you want to search for an application to open this file?
gd: Cha deach aplacaid a stàladh airson faidhlichean dhen t-seòrsa “%s”
    A bheil thu airson aplacaid a lorg a dh’fhosglas am faidhle seo?

en: There is no “%s” in this location. Perhaps it was just moved or deleted?
gd: Chan eil “%s” an-seo. ’S dòcha gun deach a ghluasad no a sguabadh às?

en: There is not enough space on the destination. Try to remove files to make space.
gd: Chan eil àite gu leòr sa cheann-uidhe. Feuch is thoir air falbh faidhlichean airson àite a shaoradh.

en: There was an error copying the file into %s.
gd: Thachair mearachd nuair a chuir sinn lethbhreac dhan fhaidhle ann an %s.

en: There was an error creating the directory in %s.
gd: Thachair mearachd nuair a bha sinn a’ cruthachadh a’ phasgain ann an %s.

en: There was an error creating the folder “%s”.
gd: Thachair mearachd nuair a bha sinn airson am pasgan “%s” a chruthachadh.

en: There was an error creating the symlink in %s.
gd: Thachair mearachd nuair a bha sinn a’ cruthachadh a’ cheangail shamhlachail ann an %s.

en: There was an error deleting the file “%s”.
gd: Thachair mearachd le sguabadh às an fhaidhle “%s”.

en: There was an error deleting the folder “%s”.
gd: Thachair mearachd le sguabadh às a’ phasgain “%s”.

en: There was an error displaying help: 
    %s
gd: Bha mearachd ann a’ taisbeanadh na cobharach: 
    %s

en: There was an error getting information about the destination.
gd: Thachair mearachd nuair a dh’fheuch sinn ri fiosrachadh fhaighinn mun cheann-uidhe.

en: There was an error getting information about the files in the folder “%s”.
gd: Thachair mearachd nuair a dh’fheuch sinn ri fiosrachadh fhaighinn mu na fhaidhlichean sa phasgan “%s”.

en: There was an error getting information about “%s”.
gd: Bha mearachd ann a’ faighinn fiosrachadh air “%s”.

en: There was an error launching the application.
gd: Thachair mearachd nuair a bha sinn a’ cur gu dol am prògram.

en: There was an error moving the file into %s.
gd: Thachair mearachd nuair a bha sinn a’ gluasad an fhaidhle gu %s.

en: There was an error reading the folder “%s”.
gd: Bha mearachd ann a’ leughadh a’ phasgain “%s”.

en: There was an error while compressing files.
gd: Thachair mearachd le dùmhlachadh nam faidhlichean.

en: There was an error while extracting “%s”.
gd: Thachair mearachd le dì-dhùmhlachadh “%s”.

en: There was an internal error trying to search for applications:
gd: Thachair mearachd inntearnail fhad ’s a bha sinn a’ lorg aplacaidean:

en: This drop target only supports local files.
gd: Chan eil an targaid leigeil seo a’ cur taic ach ri faidhlichean ionadail.

en: This file cannot be ejected
gd: Cha ghabh am faidhle seo a ghluasad a-mach

en: This file cannot be mounted
gd: Cha ghabh am faidhle seo a mhunntachadh

en: This file cannot be started
gd: Cha ghabh am faidhle seo a thòiseachadh

en: This file cannot be stopped
gd: Cha ghabh crìoch a chur air an fhaidhle seo

en: This file cannot be unmounted
gd: Cha ghabh am faidhle seo a dhì-mhunntachadh

en: This is disabled due to security considerations.
gd: Tha seo à comas air sgàth adhbharan tèarainteachd.

en: This is not allowed in order to avoid the deletion of the destination folder’s contents.
gd: Chan eil seo ceadaichte on a rachadh susbaint gu lèir a’ phasgain-uidhe a sguabadh às.

en: This key is deprecated and ignored. The “show-hidden” key from “org.gtk.Settings.FileChooser” is now used instead.
gd: Cha mholar cleachdadh na h-iuchrach seo tuilleadh ’s chaidh a leigeil seachad. Cleachdar an iuchair “show-hidden” o “org.gtk.Settings.FileChooser” a-nis ’na àite.

en: This link cannot be used because it has no target.
gd: Cha ghabh an ceangal seo a chleachdadh a chionn ’s nach eil targaid aige.

en: This link cannot be used because its target “%s” doesn’t exist.
gd: Cha ghabh an ceangal seo a chleachdadh a chionn ’s nach eil an targaid “%s” ann.

en: This location could not be displayed.
gd: Cha b’ urrainn dhuinn an t-ionad seo a thaisbeanadh.

en: This location doesn’t appear to be a folder.
gd: Tha coltas nach eil an t-ionad seo ’na phasgan.

en: This remote location does not support sending items to the trash.
gd: Chan urrainn dhut rudan a chur dhan sgudal san ionad chèin.

en: This will open %'d separate tab. | This will open %'d separate tabs.
gd[0]: Fosglaidh seo %'d taba fa leth.
gd[1]: Fosglaidh seo %'d thaba fa leth.
gd[2]: Fosglaidh seo %'d tabaichean fa leth.
gd[3]: Fosglaidh seo %'d taba fa leth.

en: This will open %'d separate window. | This will open %'d separate windows.
gd[0]: Fosglaidh seo %'d uinneag fa leth.
gd[1]: Fosglaidh seo %'d uinneag fa leth.
gd[2]: Fosglaidh seo %'d uinneagan fa leth.
gd[3]: Fosglaidh seo %'d uinneag fa leth.

en: This will open %d separate tab. | This will open %d separate tabs.
gd[0]: Fosglaidh seo %d taba fa leth.
gd[1]: Fosglaidh seo %d thaba fa leth.
gd[2]: Fosglaidh seo %d tabaichean fa leth.
gd[3]: Fosglaidh seo %d taba fa leth.

en: This will open %d separate window. | This will open %d separate windows.
gd[0]: Fosglaidh seo %d uinneag fa leth.
gd[1]: Fosglaidh seo %d uinneag fa leth.
gd[2]: Fosglaidh seo %d uinneagan fa leth.
gd[3]: Fosglaidh seo %d uinneag fa leth.

en: Thumbnails
gd: Dealbhagan

en: Title
gd: Tiotal

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again.
gd: Ma tha thu airson faidhle nach eil ionadail fhosgladh, dèan lethbhreac dheth is leig às iad a-rithist.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again. The local files you dropped have already been opened.
gd: Ma tha thu airson faidhle nach eil ionadail fhosgladh, dèan lethbhreac dheth is leig às iad a-rithist. Chaidh na faidhlichean a leig thu às fhosgladh mu thràth.

en: Toggle between grid and list view
gd: Toglaich eadar an sealladh griod is liosta

en: Toggle view
gd: Toglaich an sealladh

en: Toplevel files cannot be renamed
gd: Chan urrainn dhut ainmean ùra a thoirt air faidhlichean air an ìre as àirde

en: Total capacity:
gd: Tomhas-lìonaidh gu lèir:

en: Track Number
gd: Àireamh an traca

en: Track number
gd: Àireamh an traca

en: Trash
gd: An sgudal

en: Trash is Empty
gd: Tha an sgudal falamh

en: Trashed %'d file | Trashed %'d files
gd[0]: Chaidh %'d fhaidhle a chur dhan sgudal
gd[1]: Chaidh %'d fhaidhle a chur dhan sgudal
gd[2]: Chaidh %'d faidhlichean a chur dhan sgudal
gd[3]: Chaidh %'d faidhle a chur dhan sgudal

en: Trashed On
gd: Air a chur dhan sgudal

en: Trashed “%s”
gd: Chaidh “%s” a chur dhan sgudal

en: Trashing %'d file | Trashing %'d files
gd[0]: A’ cur %'d fhaidhle dhan sgudal
gd[1]: A’ cur %'d fhaidhle dhan sgudal
gd[2]: A’ cur %'d faidhlichean dhan sgudal
gd[3]: A’ cur %'d faidhle dhan sgudal

en: Trashing Files
gd: A’ cur nam faidhlichean dhan sgudal

en: Trashing “%s”
gd: A’ cur “%s” dhan sgudal

en: Trust and _Launch
gd: Cuir earbsa ann is cuir gu _dol

en: Try a different search
gd: Feuch lorg eile

en: Type
gd: Seòrsa

en: Type of click used to launch/open files
gd: Seòrsa a’ bhriogaidh a dh’fhosglas no a chuireas gu dol faidhlicheanC

en: Type:
gd: Seòrsa:

en: U_nlock Drive
gd: Th_oir a’ ghlas far an draibh

en: Unable to access location
gd: Chan urrainn dhuinn cothrom fhaighinn air an ionad

en: Unable to access the requested location.
gd: Chan fhaigh sinn cothrom air an ionad a dh’iarr thu.

en: Unable to access “%s”
gd: Chan urrainn dhuinn cothrom fhaighinn air “%s”

en: Unable to complete the requested search
gd: Chan urrainn dhuinn an lorg a dh’iarr thu a choileanadh

en: Unable to create a required folder. Please create the following folder, or set permissions such that it can be created:
    %s
gd: Chan urrainn dhuinn pasgan a chruthachadh air a bheil feum. Cruthaich am pasgan a leanas no suidhich ceadan air dòigh ’s gun gabh a chruthachadh:
    %s

en: Unable to create required folders. Please create the following folders, or set permissions such that they can be created:
    %s
gd: Chan urrainn dhuinn pasgan a chruthachadh air a bheil feum. Cruthaich na pasganan a leanas no suidhich ceadan air dòigh ’s gun gabh an cruthachadh:
    %s

en: Unable to display the contents of this folder.
gd: Cha b’ urrainn dhuinn susbaint a’ phasgain seo a shealltainn.

en: Unable to eject %s
gd: Cha ghabh %s a ghluasad a-mach

en: Unable to eject “%s”
gd: Chan urrainn dhuinn “%s” a ghluasad a-mach

en: Unable to find the requested file. Please check the spelling and try again.
gd: Cha b’ urrainn dhuinn am faidhle a dh’iarr thu a lorg, Thoir sùil air an litreachadh ’s feuch ris a-rithist.

en: Unable to find the requested location. Please check the spelling or the network settings.
gd: Cha b’ urrainn dhuinn an t-ionad a dh’iarr thu a lorg. Thoir sùil air an litreachadh no roghainnean an lìonraidh.

en: Unable to get remote server location
gd: Cha deach leinn ionad cèin an fhrithealaiche fhaighinn

en: Unable to handle this kind of location.
gd: Chan urrainn dhuinn ionadan dhen t-seòrsa seo a làimhseachadh.

en: Unable to load location
gd: Cha b’ urrainn dhuinn an t-ionad a luchdadh

en: Unable to locate the program
gd: Cha b’ urrainn dhuinn am prògram a lorg

en: Unable to mark launcher trusted (executable)
gd: Cha b' urrainn dhuinn comharra earbsa a chur ris an lòinsear (executable)

en: Unable to remove “%s”
gd: Chan urrainn dhuinn “%s” a thoirt air falbh

en: Unable to search for application
gd: Chan urrainn dhuinn aplacaidean a lorg

en: Unable to start location
gd: Cha ghabh an t-ionad a thòiseachadh

en: Unable to start the program:
    %s
gd: Cha b’ urrainn dhuinn am prògram a thòiseachadh:
    %s

en: Unable to start “%s”
gd: Chan urrainn dhuinn “%s” a thòiseachadh

en: Unable to stop drive
gd: Cha ghabh stad a chur air an draibh

en: Unable to unmount %s
gd: Cha ghabh %s a dhì-mhunntachadh

en: Unable to unmount volume
gd: Cha ghabh an draibh a dhì-mhunntachadh

en: Undo
gd: Neo-dhèan

en: Undo last action
gd: Neo-dhèan an gnìomh mu dheireadh

en: Unhandled error message: %s
gd: Teachdaireachd mearachd nach gabh a làimhseachadh: %s

en: Unknown
gd: Neo-aithnichte

en: Unmount
gd: Dì-mhunntaich

en: Unstar %d file | Unstar %d files
gd[0]: Thoir an rionnag far %d fhaidhle
gd[1]: Thoir na rionnagan far %d fhaidhle
gd[2]: Thoir na rionnagan far %d faidhlichean
gd[3]: Thoir na rionnagan far %d faidhliche

en: Untitled Document
gd: Sgrìobhainn gun tiotal

en: Untitled Folder
gd: Pasgan gun tiotal

en: Untrusted application launcher
gd: Lòinsear aplacaid anns nach eil earbsa

en: Use Default
gd: Cleachd a’ bhun-roghainn

en: Use extra mouse button events in Nautilus’ browser window
gd: Cleachd tachartasan a bharrachd airson putanan na luchaige ann an uinneag brabhsair Nautilus

en: Use the new _views
gd: Cleachd na _seallaidhean ùra

en: Use tree view
gd: Cleachd sealladh nan craobhan

en: Verifying destination
gd: A’ dearbhadh a’ chinn-uidhe

en: Video CD
gd: CD video

en: Video DVD
gd: DVD video

en: View mode toggle
gd: Toglaich am modh seallaidh

en: View of the current folder
gd: Sealladh a’ phasgain làithrich

en: Views
gd: Seallaidhean

en: Volume:
gd: Draibh:

en: Wallpapers
gd: Pàipearan-balla

en: What
gd: Dè

en: What to do with executable text files when activated
gd: Na nithear le faidhlichean teacsa so-ghnìomhaichte nuair a thèid an gnìomhachadh

en: What to do with executable text files when they are activated (single or double clicked). Possible values are “launch” to launch them as programs, “ask” to ask what to do via a dialog, and “display” to display them as text files.
gd: Na nithear le faidhlichean teacsa so-ghnìomhaichte nuair a thèid an gnìomhachadh (le briogadh singilte no dùbailte). Tha “launch” (gus an cur gu dol mar phrògraman), “ask” (ma tha thu airson ’s gum faighnichear dhìot dè bu toigh leat dèanamh) agus “display” gus an taisbeanadh mar fhaidhlichean teacsa ri làimh ann.

en: What viewer should be used when searching
gd: Dè an t-sealladair a bu chòir cleachdadh airson lorg

en: When
gd: Cuin

en: When a folder is visited this viewer is used unless you have selected another view for that particular folder. Possible values are “list-view”, and “icon-view”.
gd: Nuair thadhailear air pasgan, thèid an sealladair seo a chleachdadh mur an do thagh thu sealladh eile airson a’ phasgain ud. Tha “list-view” agus “icon-view” ceadaichte air a shon.

en: When searching Nautilus will switch to the type of view in this setting.
gd: Atharraichidh Nautilus dhan t-seòrsa de shealladh san roghainn seo rè an luirg.

en: When to show number of items in a folder
gd: Cuin a thèid àireamh nan nithean ann am pasgan a shealltainn

en: When to show thumbnails of files
gd: Cuin a thèid dealbhagan de dh’fhaidhlichean a shealltainn

en: Where to perform recursive search
gd: Co-dhiù an dèid lorg ath-chùrsach a dhèanamh gus nach dèid

en: Where to position newly open tabs in browser windows
gd: Càit an dèid tabaichean a tha air ùr-fhosgladh a chur ann an uinneagan brabhsair

en: Whether a tree should be used for list view navigation instead of a flat list.
gd: Co-dhiù an dèid craobh a chleachdadh airson seòladaireachd na liosta seach liosta rèidh.

en: Whether the navigation window should be maximized
gd: Co-dhùin am bi uinneag na seòladaireachd ’na làn-mheud gus nach bi

en: Whether the navigation window should be maximized by default.
gd: Co-dhùin am bi uinneag na seòladaireachd ’na làn-mheud a ghnàth gus nach bi.

en: Whether to ask for confirmation when deleting files, or emptying the Trash
gd: Co-dhùin an iarrar dearbhadh mus dèid faidhle a sguabadh às no an sgudal fhalamhachadh gus nach iarr

en: Whether to have full text search enabled by default when opening a new window/tab
gd: Co-dhiù am bi an lorg san teacsa slàn an comas a ghnàth gus nach bi nuair a dh’fhosglas tu uinneag no taba ùr

en: Whether to open the hovered folder after a timeout when drag and drop operation
gd: Co-dhiù an dèid am pasgan a thathar a’ fantainn os a chionn fhosgladh às dèidh ùine stèidhichte le gnìomh slaodadh is leigeil às

en: Whether to show a context menu item to delete permanently
gd: Co-dhiù an dèid nì clàir-thaice cho-theacsail a shealltainn airson sguabadh às gu buan gus nach dèid

en: Whether to show context menu items to create links from copied or selected files
gd: Co-dhiù an dèid nithean clàir-thaice cho-theacsail a shealltainn gus ceanglaichean a dhèanamh o na faidhlichean a chaidh a thaghadh no lethbhreac a chur dhan stòr-bhòrd dhiubh

en: Whether to show hidden files
gd: Co-dhùin am faicear faidhlichean falaichte gus nach fhaic

en: Whether to show the user a package installer dialog in case an unknown MIME type is opened, in order to search for an application to handle it.
gd: Co-dhùin am faicear còmhradh stàlaichear pacaid ma thèid seòrsa MIME neo-aithnichte fhosgladh airson aplacaid a lorg a dh’fhosglas e.

en: Whether to use the new experimental views using the latest GTK+ widgets to help giving feedback and shaping their future.
gd: Co-dhiù an dèid gus nach dèid na seallaidhean deuchainneil ùra le taic nan widgets GTK+ as ùire a cleachdadh feuch an cuir thu do bheachdan thugainn ach an dealbhamaid dè bhios iad coltach.

en: Which file types will be searched
gd: Dè na seòrsaichean faidhle a thèid a lorg

en: Width
gd: Leud

en: Width of the side pane
gd: Leud an leòsain-taoibh

en: With the latest version of Files, you no longer need to hold Ctrl to delete — the Delete key will work when pressed on its own.
gd: Leis an tionndadh as ùire de Fhaidhlichean, cha leig thu leas Ctrl a cumail sìos airson sguabadh às — obraichidh an iuchair Delete leis fhèin.

en: Yesterday
gd: An-dè

en: Yesterday %H:%M
gd: An-dè %H:%M

en: Yesterday %l:%M %p
gd: An-dè %l:%M%p

en: You are not the owner, so you cannot change these permissions.
gd: Cha tusa an sealbhadair agus chan urrainn dhut na ceadan seo atharrachadh air sgàth sin.

en: You are trying to replace the destination folder “%s” with a symbolic link.
gd: Tha thu a’ feuchainn ri ceangal samhlachail a chur an àite a’ phasgain-uidhe “%s”.

en: You can only use local images as custom icons.
gd: Chan urrainn dhut ach dealbhan ionadail a chleachdadh mar ìomhaigheagan gnàthaichte.

en: You can stop this operation by clicking cancel.
gd: ’S urrainn dhut sgur dhe seo ma bhriogas tu air “Sguir dheth”.

en: You cannot assign more than one custom icon at a time!
gd: Chan urrainn dhut barrachd air aon ìomhaigheag ghnàthaichte iomruineadh aig an aon àm!

en: You cannot copy a file over itself.
gd: Chan urrainn dhut lethbhreac de dh’fhaidlhe a ghluasad os a chionn fhèin.

en: You cannot copy a folder into itself.
gd: Chan urrainn dhut lethbhreac de phasgan a ghluasad ’na bhroinn fhèin.

en: You cannot move a file over itself.
gd: Chan urrainn dhut faidlhe a ghluasad os a chionn fhèin.

en: You cannot move a folder into itself.
gd: Chan urrainn dhut pasgan a ghluasad ’na bhroinn fhèin.

en: You do not have permissions to access the destination folder.
gd: Chan eil na cead agad inntrigeadh a dhèanamh dhan phasgan ud.

en: You do not have sufficient permissions to delete the file “%s”.
gd: Chan eil cead agad gus am faidhle “%s” a sguabadh às.

en: You do not have sufficient permissions to delete the folder “%s”.
gd: Chan eil cead agad gus am pasgan “%s” a sguabadh às.

en: You do not have the permissions necessary to change the group of “%s”.
gd: Chan eil cead agad buidheann “%s” atharrachadh.

en: You do not have the permissions necessary to rename “%s”.
gd: Chan eil cead agad an t-ainm air “%s” atharrachadh.

en: You do not have the permissions necessary to view the contents of “%s”.
gd: Chan eil cead agad an t-susbaint ann an “%s” fhaicinn.

en: Zoom in
gd: Sùm a-steach

en: Zoom out
gd: Sùm a-mach

en: _About
gd: _Mu dhèidhinn

en: _Add
gd: _Cuir ris

en: _All locations
gd: _A h-uile ionad

en: _Ask what to do
gd: F_aighnich dhìom

en: _Cancel
gd: _Sguir dheth

en: _Close Tab
gd: _Dùin an taba

en: _Connect
gd: _Ceangail

en: _Copy
gd: Dèan _lethbhreac

en: _Copy Here
gd: _Cuir lethbhreac dheth an-seo

en: _Delete
gd: _Sguab às

en: _Delete Permanently
gd: Sgua_b às gu buan

en: _Delete from Trash
gd: _Sguab às on sgudal

en: _Detect Media
gd: _Mothaich dha meadhanan

en: _Disconnect
gd: _Dì-cheangail

en: _Display
gd: _Taisbean

en: _Display them
gd: _Seall iad

en: _Double click to open items
gd: Briogadh _dùbailte airson nithean fhosgladh

en: _Eject
gd: _Gluais a-mach

en: _Empty
gd: _Falamhaich

en: _Extract Here
gd: _Dì-dhùmhlaich an-seo

en: _Files
gd: _Faidhlichean

en: _Files on this computer only
gd: _Faidhlichean air a’ choimpiutair seo a-mhàin

en: _First Modified
gd: A’ _chiad atharrachadh

en: _Format…
gd: _Fòrmat…

en: _Group:
gd: _Buidheann:

en: _Help
gd: _Cobhair

en: _Keyboard Shortcuts
gd: Ath-ghoiridean a’ _mheur-chlàir

en: _Link Here
gd: Ceangai_l an-seo

en: _Lock Drive
gd: _Glais an draibh

en: _Merge
gd: _Co-aonaich

en: _Mount
gd: _Munntaich

en: _Move Here
gd: _Gluais an-seo

en: _Name: | _Names:
gd[0]: _Ainm:
gd[1]: _Ainm:
gd[2]: _Ainmean:
gd[3]: _Ainm:

en: _Never
gd: _Chan ann idir

en: _New Tab
gd: _Taba ùr

en: _OK
gd: _Ceart ma-tha

en: _On this computer only
gd: Air a’ choimpiutair se_o a-mhàin

en: _Open
gd: _Fosgail

en: _Open Item Location
gd: F_osgail ionad an nì

en: _Open Scripts Folder
gd: _Fosgail pasgan nan sgriobtaichean

en: _Owner:
gd: _Sealbhadair:

en: _Paste
gd: _Cuir ann

en: _Paste Into Folder
gd: Cuir dhan _phasgan seo

en: _Pattern:
gd: _Pàtran:

en: _Properties
gd: _Roghainnean

en: _Quit
gd: _Fàg an-seo

en: _Redo
gd: _Ath-dhèan

en: _Redo Batch Rename
gd: _Ath-dhèan ath-ainmeachadh a’ ghrunna

en: _Redo Change Group
gd: _Ath-dhèan atharrachadh a’ bhuidhinn

en: _Redo Change Owner
gd: _Ath-dhèan atharrachadh an t-seilbheadair

en: _Redo Change Permissions
gd: _Ath-dhèan atharrachadh nan ceadan

en: _Redo Compress
gd: _Ath-dhèan an dùmhlachadh

en: _Redo Copy
gd: _Ath-dhèan an leth-bhreac

en: _Redo Copy %d item | _Redo Copy %d items
gd[0]: _Ath-dhèan an lethbhreac a chaidh a dhèanamh de %d nì
gd[1]: _Ath-dhèan an lethbhreac a chaidh a dhèanamh de %d nì
gd[2]: _Ath-dhèan an lethbhreac a chaidh a dhèanamh de %d nithean
gd[3]: _Ath-dhèan an lethbhreac a chaidh a dhèanamh de %d nì

en: _Redo Create Empty File
gd: _Ath-dhèan cruthaich an fhaidhle fhalaimh

en: _Redo Create Folder
gd: _Ath-dhèan cruthachadh a’ phasgain

en: _Redo Create Link
gd: _Ath-dhèan cruthachadh a’ cheangail

en: _Redo Create from Template
gd: _Ath-dhèan a chruthachadh on teamplaid

en: _Redo Duplicate
gd: _Ath-dhèan an dùblachadh

en: _Redo Duplicate %d item | _Redo Duplicate %d items
gd[0]: _Ath-dhèan dùblachadh nan nithean (%d)
gd[1]: _Ath-dhèan dùblachadh nan nithean (%d)
gd[2]: _Ath-dhèan dùblachadh nan nithean (%d)
gd[3]: _Ath-dhèan dùblachadh nan nithean (%d)

en: _Redo Extract
gd: _Ath-dhèan an dì-dùmhlachadh

en: _Redo Move
gd: _Ath-dhèan a ghluasad

en: _Redo Move %d item | _Redo Move %d items
gd[0]: _Ath-dhèan gluasad nan nitnean (%d)
gd[1]: _Ath-dhèan gluasad nan nitnean (%d)
gd[2]: _Ath-dhèan gluasad nan nitnean (%d)
gd[3]: _Ath-dhèan gluasad nan nitnean (%d)

en: _Redo Rename
gd: _Ath-dhèan an t-ath-ainmeachadh

en: _Redo Restore from Trash
gd: _Ath-dhèan an t-aiseag on sgudal

en: _Redo Starring
gd: _Ath-dhèan an rionnag

en: _Redo Trash
gd: _Ath-dhèan a ghluasad dhan sgudal

en: _Redo Unstarring
gd: _Ath-dhèan toirt air falbh na rionnaige

en: _Remove from Recent
gd: Thoi_r air falbh on fheadhainn o chionn goirid

en: _Rename
gd: Thoi_r ainm ùr air

en: _Replace
gd: _Cuir ’na àite

en: _Restore
gd: _Aisig

en: _Restore From Trash
gd: _Aisig on sgudal

en: _Retry
gd: _Feuch ris a-rithist

en: _Revert
gd: Ai_sig

en: _Run
gd: _Ruith

en: _Run them
gd: _Ruith iad

en: _Safely Remove Drive
gd: Gluais a-mach an draibh gu _sàbhailte

en: _Scripts
gd: _Sgriobtaichean

en: _Select
gd: _Tagh

en: _Select Application
gd: _Tagh aplacaid

en: _Select a new name for the destination
gd: _Tagh ainm ùr airson a’ cheann-uidhe

en: _Single click to open items
gd: Briogadh _singilte gus nithean fhosgladh

en: _Size
gd: _Meud

en: _Skip
gd: Gearr leum thairi_s air

en: _Skip files
gd: _Gearr leum thairis air na faidhlichean

en: _Start
gd: _Tòisich

en: _Start Multi-disk Drive
gd: _Tòisich an draibh ioma-diosgach

en: _Stop
gd: Cuir _stad air

en: _Stop Multi-disk Drive
gd: _Cuir stad air an draibh ioma-diosgach a thagh thu

en: _Type
gd: _Seòrsa

en: _Undo
gd: _Neo-dhèan

en: _Undo Batch Rename
gd: _Neo-dhèan ath-ainmeachadh a’ ghrunna

en: _Undo Change Group
gd: _Neo-dhèan atharrachadh a’ bhuidhinn

en: _Undo Change Owner
gd: _Neo-dhèan atharrachadh an t-seilbheadair

en: _Undo Change Permissions
gd: _Neo-dhèan atharrachadh nan ceadan

en: _Undo Compress
gd: _Neo-dhèan an dùmhlachadh

en: _Undo Copy
gd: _Neo-dhèan an leth-bhreac

en: _Undo Copy %d item | _Undo Copy %d items
gd[0]: _Neo-dhèan an lethbhreac a chaidh a dhèanamh de %d nì
gd[1]: _Neo-dhèan an lethbhreac a chaidh a dhèanamh de %d nì
gd[2]: _Neo-dhèan an lethbhreac a chaidh a dhèanamh de %d nithean
gd[3]: _Neo-dhèan an lethbhreac a chaidh a dhèanamh de %d nì

en: _Undo Create Empty File
gd: _Neo-dhèan cruthaich an fhaidhle fhalaimh

en: _Undo Create Folder
gd: _Neo-dhèan cruthachadh a’ phasgain

en: _Undo Create Link
gd: _Neo-dhèan cruthachadh a’ cheangail

en: _Undo Create from Template
gd: _Neo-dhèan a chruthachadh on teamplaid

en: _Undo Duplicate
gd: _Neo-dhèan an dùblachadh

en: _Undo Duplicate %d item | _Undo Duplicate %d items
gd[0]: _Neo-dhèan dùblachadh nan nithean (%d)
gd[1]: _Neo-dhèan dùblachadh nan nithean (%d)
gd[2]: _Neo-dhèan dùblachadh nan nithean (%d)
gd[3]: _Neo-dhèan dùblachadh nan nithean (%d)

en: _Undo Extract
gd: _Neo-dhèan an dì-dùmhlachadh

en: _Undo Move
gd: _Neo-dhèan a ghluasad

en: _Undo Move %d item | _Undo Move %d items
gd[0]: _Neo-dhèan gluasad nan nitnean (%d)
gd[1]: _Neo-dhèan gluasad nan nitnean (%d)
gd[2]: _Neo-dhèan gluasad nan nitnean (%d)
gd[3]: _Neo-dhèan gluasad nan nitnean (%d)

en: _Undo Rename
gd: _Neo-dhèan an t-ath-ainmeachadh

en: _Undo Restore from Trash
gd: _Neo-dhèan an t-aiseag on sgudal

en: _Undo Starring
gd: _Neo-dhèan an rionnag

en: _Undo Trash
gd: _Neo-dhèan a ghluasad dhan sgudal

en: _Undo Unstarring
gd: _Neo-dhèan toirt air falbh na rionnaige

en: _Unmount
gd: _Dì-mhunntaich

en: _Visible Columns…
gd: Colbhan ri am _faicinn…

en: access
gd: chead-inntrigidh

en: approximately %'d hour | approximately %'d hours
gd[0]: mu thuaiream %'d uair a thìde
gd[1]: mu thuaiream %'d uair a thìde
gd[2]: mu thuaiream %'d uairean a thìde
gd[3]: mu thuaiream %'d uair a thìde

en: create/delete
gd: chead-cruthachaidh/sguabaidh às

en: dav:// or davs://
gd: dav:// no davs://

en: dropped data
gd: dàta a chaidh a leigeil às

[ctx: file]
en: %s Properties
gd: Roghainnean %s

[ctx: folder]
en: %s Properties
gd: Roghainnean %s

en: folder;manager;explore;disk;filesystem;
gd: pasgan;manaidsear;rannsaich;diosg;siostam-faidhle;

en: free
gd: saor

en: ftp:// or ftps://
gd: ftp:// no ftps://

en: list
gd: liosta

[ctx: menu item]
en: Sort
gd: Seòrsaich

[ctx: menu item]
en: Star
gd: Cuir rionnag ris

[ctx: menu item]
en: Unstar
gd: Thoir an rionnag air falbh

en: nd copy)
gd: na lethbhreac

en: no
gd: gun

en: nothing
gd: chan eil gin

[ctx: preferences]
en: Sort
gd: Seòrsaich

en: rd copy)
gd: s lethbhreac

en: read
gd: chead-leughaidh

[ctx: shortcut window]
en: Bookmark current location
gd: Cuir ris comharra-leabhair airson an ionaid làithrich

[ctx: shortcut window]
en: Close window or tab
gd: Dùin an uinneag no taba

[ctx: shortcut window]
en: Copy
gd: Dèan lethbhreac

[ctx: shortcut window]
en: Create folder
gd: Cruthaich pasgan

[ctx: shortcut window]
en: Cut
gd: Gearr às

[ctx: shortcut window]
en: Delete permanently
gd: Sguab às gu buan

[ctx: shortcut window]
en: Editing
gd: Deasachadh

[ctx: shortcut window]
en: Enter location
gd: Cuir a-steach ionad

[ctx: shortcut window]
en: General
gd: Coitcheann

[ctx: shortcut window]
en: Go back
gd: Air ais

[ctx: shortcut window]
en: Go down
gd: Sìos

[ctx: shortcut window]
en: Go forward
gd: Air adhart

[ctx: shortcut window]
en: Go to home folder
gd: Rach dhan phasgan-dhachaigh

[ctx: shortcut window]
en: Go to next tab
gd: Rach gun ath-thaba

[ctx: shortcut window]
en: Go to previous tab
gd: Rach gun taba roimhe

[ctx: shortcut window]
en: Go up
gd: Suas

[ctx: shortcut window]
en: Grid view
gd: Sealladh griod

[ctx: shortcut window]
en: Invert selection
gd: Ais-thionndaidh na thagh thu

[ctx: shortcut window]
en: List view
gd: Sealladh liosta

[ctx: shortcut window]
en: Location bar with home location
gd: Bàr nan ionad leis an ionad-dhachaigh

[ctx: shortcut window]
en: Location bar with root location
gd: Bàr nan ionad leis an ionad-fhreumha

[ctx: shortcut window]
en: Move tab left
gd: Gluais an taba gun taobh chlì

[ctx: shortcut window]
en: Move tab right
gd: Gluais an taba gun taobh deas

[ctx: shortcut window]
en: Move to trash
gd: Gluais dhan sgudal

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
gd: Seòladaireachd

[ctx: shortcut window]
en: New tab
gd: Taba ùr

[ctx: shortcut window]
en: New window
gd: Uinneag ùr

[ctx: shortcut window]
en: Open
gd: Fosgail

[ctx: shortcut window]
en: Open file and close window
gd: Fosgail am faidhle is dùin an uinneag

[ctx: shortcut window]
en: Open in new tab
gd: Fosgail ann an taba ùr

[ctx: shortcut window]
en: Open in new window
gd: Fosgail ann an uinneag ùr

[ctx: shortcut window]
en: Open item location (search and recent only)
gd: Fosgail ionad an nì (lorg is nithean o chionn goirid a-mhàin)

[ctx: shortcut window]
en: Open tab
gd: Fosgail taba

[ctx: shortcut window]
en: Open with default application
gd: Fosgail leis an aplacaid thùsail

[ctx: shortcut window]
en: Opening
gd: Fosgladh

[ctx: shortcut window]
en: Paste
gd: Cuir ann

[ctx: shortcut window]
en: Redo
gd: Ath-dhèan

[ctx: shortcut window]
en: Refresh view
gd: Ath-nuadhaich an sealladh

[ctx: shortcut window]
en: Rename
gd: Thoir ainm ùr air

[ctx: shortcut window]
en: Reset zoom
gd: Ath-shuidhich an sùm

[ctx: shortcut window]
en: Restore tab
gd: Aisig an taba

[ctx: shortcut window]
en: Search
gd: Lorg

[ctx: shortcut window]
en: Select all
gd: Tagh na h-uile

[ctx: shortcut window]
en: Select items matching
gd: Tagh nithean a tha a’ maidseadh

[ctx: shortcut window]
en: Shortcuts
gd: Ath-ghoiridean

[ctx: shortcut window]
en: Show help
gd: Seall a’ chobhair

[ctx: shortcut window]
en: Show item properties
gd: Seall roghainnean an nì

[ctx: shortcut window]
en: Show/hide action menu
gd: Seall/Falaich clàr-taice nan gnìomhan

[ctx: shortcut window]
en: Show/hide hidden files
gd: Seall/Falaich na faidhlichean falaichte

[ctx: shortcut window]
en: Show/hide sidebar
gd: Seall/Falaich am bàr-taoibh

[ctx: shortcut window]
en: Tabs
gd: Tabaichean

[ctx: shortcut window]
en: Undo
gd: Neo-dhèan

[ctx: shortcut window]
en: View
gd: Sealladh

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in
gd: Sùm a-steach

[ctx: shortcut window]
en: Zoom out
gd: Sùm a-mach

en: st copy)
gd: d lethbhreac

en: th copy)
gd: mh lethbhreac)

[ctx: the n-th position of an icon caption]
en: First
gd: A’ chiad tè

[ctx: the n-th position of an icon caption]
en: Second
gd: An dàrna tè

[ctx: the n-th position of an icon caption]
en: Third
gd: An treas tè

[ctx: title]
en: Replace
gd: Cuir ’na àite

en: unknown
gd: neo-aithnichte

en: unreadable
gd: cha ghabh a leughadh

en: used
gd: ’ga chleachdadh

en: write
gd: chead-leughaidh

en: “%s” can’t be put in the trash. Do you want to delete it immediately?
gd: Chan urrainn dhuinn “%s” a chur dhan sgudal. A bheil thu airson a sguabadh às sa bhad?

en: “%s” contains software intended to be automatically started. Would you like to run it?
gd: Tha bathar-bog ann an “%s” a thòisicheas gu fèin-obrachail mar is trice. A bheil thu airson a chur gu dol?

en: “%s” could not be found. Perhaps it has recently been deleted.
gd: Cha b’ urrainn dhuinn “%s” a lorg. ’S dòcha gun deach a sguabadh às o chionn goirid.

en: “%s” deleted
gd: Chaidh “%s” a sguabadh às

en: “%s” is an executable text file.
gd: ’S e faidhle teacsa so-ghnìomhaichte a tha ann “%s”.

en: “%s” locations are not supported.
gd: Chan eil taic ri ionadan “%s”.

en: “%s” selected
gd: “%s” air a thaghadh

en: “%s” unstarred
gd: Chaidh an rionnag a toirt air falbh o “%s”

en: “%s” would conflict with an existing file.
gd: Bhiodh còmhstri eadar “%s” agus faidhle a tha ann.

en: “%s” would not be a unique new name.
gd: Cha bhiodh “%s” ’na ainm àiridh ùr.

en: “..” is not a valid name.
gd: Can eil “..” ’na ainm dligheach.

en: “.” is not a valid name.
gd: Can eil “.” ’na ainm dligheach.
