Rhythmbox - en to gd translation catalogue (930 entries)

en:     * 10% of your Magnatune membership fees goes to Rhythmbox/GNOME - it's worth joining
gd:     * Tha 10 sa cheudad dhe na phàigheas tu airson ballrachd a' dol gu Rhythmbox/GNOME - 's fhiach e

en:     * All albums and artists hand-picked
gd:     * Gach albam agus luchd-ciùil air a thaghadh de làimh

en:     * Free listening of all songs
gd:     * Èist ris a h-uile òran saor an-asgaidh

en:     * Open-Source friendly file formats: MP3s and WAVs, but also OGG and FLAC files.
gd:     * Fòrmatan faidhle càirdeil Open-Source Friendly: MP3 agus WAV ach cuideachd faidhlichean OGG is FLAC.

en:     * Paid members get totally unlimited downloading of the entire catalog (no other service allows that)
gd:     * Chan eil cuingeachadh sam bith air na luchdaichear a-nuas on chatalog air fad air daoine a phàigh airson ballrachd (chan eil seirbheis eile ann a leigeas leat sin a dhèanamh)

en: $10 US (better than average)
gd: US$ 10 (barrachd na bheirear mar is àbhaist)

en: $11 US
gd: US$ 11

en: $12 US (generous)
gd: US$ 12 (fialaidh)

en: $13 US
gd: US$ 13

en: $14 US
gd: US$ 14

en: $15 US (VERY generous!)
gd: US$ 15 (glè fhialaidh)

en: $16 US
gd: US$ 16

en: $17 US
gd: US$ 17

en: $18 US (We love you!)
gd: US$ 18 (Gràdh againn ort!)

en: $5 US
gd: US$ 5

en: $6 US
gd: US$ 6

en: $7 US
gd: US$ 7

en: $8 US (typical)
gd: US$ 8 (suim àbhaisteach)

en: $9 US
gd: US$ 9

en: %b %d %I:%M %p
gd: %d %b %I:%M %p

en: %b %d %Y
gd: %d %b %Y

en: %d (%d) | All %d (%d)
gd[0]: %d (%d)
gd[1]: Na h-uile %d (%d)
gd[2]: Na h-uile %d (%d)
gd[3]: Na h-uile %d (%d)

en: %d Star | %d Stars
gd[0]: %d rionnag
gd[1]: %d rionnag
gd[2]: %d rionnagan
gd[3]: %d rionnag

en: %d album (%d) | All %d albums (%d)
gd[0]: %d albam (%d)
gd[1]: An %d albam air fad (%d)
gd[2]: Na %d albaman air fad (%d)
gd[3]: Na %d albam air fad (%d)

en: %d artist (%d) | All %d artists (%d)
gd[0]: %d neach-ciùil (%d)
gd[1]: %d neach-ciùil (%d)
gd[2]: %d luchd-ciùil (%d)
gd[3]: %d luchd-ciùil (%d)

en: %d episode | %d episodes
gd[0]: %d eapasod
gd[1]: %d eapasod
gd[2]: %d eapasodan
gd[3]: %d eapasod

en: %d feed | All %d feeds
gd[0]: An %d inbhir
gd[1]: Na %d inbhir air fad
gd[2]: Na %d inbhirean air fad
gd[3]: Na %d inbhir air fad

en: %d file cannot be transferred as it must be converted into a format supported by the target device but no suitable encoding profiles are available | %d files cannot be transferred as they must be converted into a format supported by the target device but no suitable encoding profiles are available
gd[0]: Tha %d fhaidhle ann nach gabh a ghluasad oir feumaidh sinn iompachadh 'na fhòrmat ris a chuireas an t-uidheam dhan a ghluaisear e taic ach chan eil pròifil còdachaidh iomchaidh ri làimh
gd[1]: Tha %d fhaidhle ann nach gabh a ghluasad oir feumaidh sinn iompachadh 'na fhòrmat ris a chuireas an t-uidheam dhan a ghluaisear e taic ach chan eil pròifil còdachaidh iomchaidh ri làimh
gd[2]: Tha %d faidhlichean ann nach gabh a ghluasad oir feumaidh sinn iompachadh 'na fhòrmat ris a chuireas an t-uidheam dhan a ghluaisear e taic ach chan eil pròifil còdachaidh iomchaidh ri làimh
gd[3]: Tha %d faidhle ann nach gabh a ghluasad oir feumaidh sinn iompachadh 'na fhòrmat ris a chuireas an t-uidheam dhan a ghluaisear e taic ach chan eil pròifil còdachaidh iomchaidh ri làimh

en: %d genre (%d) | All %d genres (%d)
gd[0]: %d ghnè (%d)
gd[1]: An %d ghnè air fad (%d)
gd[2]: Na %d gnèithean air fad (%d)
gd[3]: Na %d gnè air fad (%d)

en: %d import error | %d import errors
gd[0]: %d mhearachd ion-phortaidh
gd[1]: %d mhearachd ion-phortaidh
gd[2]: %d mhearachdan ion-phortaidh
gd[3]: %d mearachd ion-phortaidh

en: %d missing file | %d missing files
gd[0]: %d fhaidhle a dhìth
gd[1]: %d fhaidhle a dhìth
gd[2]: %d faidhlichean a dhìth
gd[3]: %d faidhle a dhìth

en: %d of %d
gd: %d à %d

en: %d song | %d songs
gd[0]: %d òran
gd[1]: %d òran
gd[2]: %d òrain
gd[3]: %d òran

en: %d station | %d stations
gd[0]: %d stèisean
gd[1]: %d stèisean
gd[2]: %d stèiseanan
gd[3]: %d stèisean

en: %d:%02d of %d:%02d
gd: %d:%02d à %d:%02d

en: %d:%02d of %d:%02d remaining
gd: %d:%02d à %d:%02d air fhàgail

en: %d:%02d:%02d of %d:%02d:%02d
gd: %d:%02d:%02d à %d:%02d:%02d

en: %d:%02d:%02d of %d:%02d:%02d remaining
gd: %d:%02d:%02d à %d:%02d:%02d air fhàgail

en: %ld day | %ld days
gd[0]: %ld latha
gd[1]: %ld latha
gd[2]: %ld làithean
gd[3]: %ld latha

en: %ld hour | %ld hours
gd[0]: %ld uair a thìde
gd[1]: %ld uair a thìde
gd[2]: %ld uairean a thìde
gd[3]: %ld uair a thìde

en: %ld minute | %ld minutes
gd[0]: %ld mhionaid
gd[1]: %ld mhionaid
gd[2]: %ld mionaidean
gd[3]: %ld mionaid

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
gd: %s
    Ruith '%s --help' airson liosta shlàn de roghainnean na loidhne-àithne a shealltainn a tha ri làimh.

en: %s (%d track) | %s (%d tracks)
gd[0]: %s (%d traca)
gd[1]: %s (%d thraca)
gd[2]: %s (%d tracaichean)
gd[3]: %s (%d traca)

en: %s (Paused)
gd: %s ('Na stad)

en: %s Fan Radio
gd: Rèidio luchd-leantainn %s

en: %s Group Radio
gd: Rèidio a' bhuidhinn %s

en: %s Properties
gd: Roghainnean %s

en: %s Radio
gd: Rèidio %s

en: %s Sync Settings
gd: Roghainnean sioncronachadh %s

en: %s Tag Radio
gd: Rèidio leis an taga %s

en: %s and %s
gd: %s agus %s

en: %s no longer supports this type of station
gd: Chan eil taic aig %s tuilleadh ris a leithid seo a stèisean

en: %s plays
gd: Air a chluich %s turais

en: %s's Library
gd: An leabhar-lann aig %s

en: %s's Loved Tracks
gd: Na tracaichean a tha gaol air %s orra

en: %s's Mix Radio
gd: Am measgachadh rèidio aig %s

en: %s's Music
gd: An ceòl aig %s

en: %s's Neighbourhood
gd: A' choimhearsnachd aig %s

en: %s's Recommended Radio
gd: Rèidio a tha %s a' moladh

en: %s, %s and %s
gd: %s, %s agus %s

en: %s. Would you like to add the podcast feed anyway?
gd: %s. A bheil thu airson inbhir nam pod-chraolaidhean a chur ris co-dhiù?

en: %tt by %ta
gd: %tt le %ta

en: %tt by %ta from %at
gd: %tt le %ta o %at

en: %tt from %ta
gd: %tt o %ta

en: <Invalid unicode>
gd: <unicode neo-dhligheach>

en: A sample plugin in C with no features
gd: Plugain sampaill ann an C às aonais gleus sam bith

en: A sample plugin in Python with no features
gd: Plugain sampaill ann am Python às aonais gleus sam bith

en: A sample plugin in Vala with no features
gd: Sampall plugain ann am Vala às aonais gleus sam bith

en: A_dd if any criteria are matched
gd: Cuir ris ma fhreagras e ri cuspair-_deuchainn sam bith

en: A_lbum
gd: A_lbam

en: A_lbum:
gd: A_lbam

en: Access key:
gd: Iuchair inntrigidh:

en: Activate the source matching the specified URI
gd: Cuir an gnìomh am bun-tùs a tha a' freagairt ris an URI a chaidh a shònrachadh

en: Add
gd: Cuir ris

en: Add Remote
gd: Cuir uidheam-smachd cèin ris

en: Add specified tracks to the play queue
gd: Cuir na tracaichean a chaidh a shònrachadh ris a' chiutha chluiche

en: Add to New Playlist
gd: Cuir ri liosta-chluiche ùr

en: Add to Play Queue
gd: Cuir ris a' chiutha chluiche

en: Add to Playlist
gd: Cuir ris an liosta-chluiche

en: Add to Queue
gd: Cuir ris a' chiutha

en: Added files:
gd: Faidhlichean a chaidh a chur ris:

en: Adding tracks to the library
gd: A' cur tracaichean ris an leabharlann

en: Additional GStreamer plugins are required to play this file: %s
gd: Tha feum air plugain Gstreamer a bharrachd mus gabh am faidhle seo a chluich: %s

en: Additional software is required to convert %d file into a format supported by the target device:
    %s | Additional software is required to convert %d files into a format supported by the target device:
    %s
gd[0]: Tha %d fhaidhle ann a tha feumach air iompachadh gu fòrmat ris a chuireas an t-uidheam dhan a ghluaisear e taic ach feumar bathar-bog a bharrachd airson sin:
    %s
gd[1]: Tha %d fhaidhle ann a tha feumach air iompachadh gu fòrmat ris a chuireas an t-uidheam dhan a ghluaisear e taic ach feumar bathar-bog a bharrachd airson sin:
    %s
gd[2]: Tha %d faidhlichean ann a tha feumach air iompachadh gu fòrmat ris a chuireas an t-uidheam dhan a ghluaisear e taic ach feumar bathar-bog a bharrachd airson sin:
    %s
gd[3]: Tha %d faidhle ann a tha feumach air iompachadh gu fòrmat ris a chuireas an t-uidheam dhan a ghluaisear e taic ach feumar bathar-bog a bharrachd airson sin:
    %s

en: Additional software is required to encode media in your preferred format:
    %s
gd: Tha feum air bathar-bog a bharrachd mus gabh na meadhanan a chòdachadh san fhòrmat a thagh thu:
    %s

en: Additional software is required to play some of these files.
gd: Tha feum air bathar-bog a bharrachd mus gabh cuid de na faidhlichean seo a chluich

en: Adds support to Rhythmbox for playing and purchasing from the Magnatune online music store
gd: Bheir seo comas dha Rhythmbox rudan a chluich agus a cheannach o bhùth air loidhne Magnatune

en: Advanced
gd: Adhartach

en: After you press OK, Rhythmbox will wait until you connect to it with winpdb or rpdb2. If you have not set a debugger password in the file %s, it will use the default password ('rhythmbox').
gd: As dèidh dhut "Ceart ma-tha" a bhrùthadh, fuirichidh Rhythmbox gus an dèan thu ceangal ris slighe winpdb no rpdb2. Mur an do shuidhich thu facal-faire dì-bhugachaidh san fhaidhle %s, cleachdaidh e am facal-faire bunaiteach ("rhythmbox").

en: Albu_m sort order:
gd: Òrdugh seòrsachaidh an albai_m:

en: Albu_m:
gd: Alba_m:

en: Album
gd: Albam

en: Album (ideal loudness for all tracks)
gd: Albam (àirde na fuaime as fhearr airson gach traca)

en: Album Art
gd: Obair-ealain an albaim

en: Album a_rtist sort order:
gd: Ò_rdugh seòrsachaidh neach-ciùil an albaim:

en: Album a_rtist:
gd: Neach-ciùi_l an albaim:

en: Albums
gd: Albaman

en: Alert Buttons
gd: Putanan rabhaidh

en: Alert Type
gd: Seòrsa an rabhaidh

en: All
gd: Na h-uile

en: All Files
gd: Na h-uile faidhle

en: All Music
gd: An ceòl air fad

en: All Tracks
gd: Na h-uile traca

en: An error occurred while trying to authorize the download.
    The Magnatune server returned:
    %s
gd: Thachair mearachd am fad a’ feuchainn ag  ùghdaraich  an luchdadh a-nuas
    Thill am frithealaiche Magnatune air ais:
    %s

en: An error occurred while trying to download the album.
    The error text is:
    %s
gd: Thachair mearachd fhad 's a dh'feuch sinn ris an albam seo a luchdadh a-nuas.
    Seo teachdaireachd na mearachd:
    %s

en: Android devices
gd: Uidheaman Android

en: April (04)
gd: An Giblean (04)

en: Artist
gd: Neach-ciùil

en: Artist (Album) - Number - Title
gd: Neach-ciùil (Albam) - Àireamh - Tiotal

en: Artist - Album
gd: Neach-ciùil - Albam

en: Artist - Number - Title
gd: Neach-ciùil - Àireamh - Tiotal

en: Artist - Title
gd: Neach-ciùil - Tiotal

en: Artist Info
gd: Fiosrachadh mun neach-chiùil

en: Artist s_ort order:
gd: Òrd_ugh s_eòrsachadh an luchd-chiùil:

en: Artist/Album
gd: Neach-ciùil/Albam

en: Artist/Artist - Album
gd: Neach-ciùil/Neach-ciùil - Albam

en: Artist/Artist - Album/Artist (Album) - 01 - Title.ogg
gd: Neach-ciùil/Neach-ciùil - Albam/Neach-ciùil (Albam) - 01 - Tiotal.ogg

en: Artists
gd: Luchd-ciùil

en: Audio CD Player
gd: Cluicheadair CD fuaime

en: Audio CD Recorder
gd: Clàradair CD fuaime

en: Audio formats:
gd: Fòrmatan fuaime:

en: Audio;Song;MP3;CD;Podcast;MTP;iPod;Playlist;Last.fm;UPnP;DLNA;Radio;
gd: Audio;Song;MP3;CD;Podcast;MTP;iPod;Playlist;Last.fm;UPnP;DLNA;Radio;fuaime;òran;òrain;pod-chraoladh;rèidio;

en: August (08)
gd: An Lùnastal (08)

en: Authentication error
gd: Mearachd dearbhaidh

en: Authentication error. Please try logging in again.
gd: Mearachd leis an dearbhadh. Feuch ri clàradh a-steach a-rithist.

en: Author
gd: Ùghdar

en: Author:
gd: Ùghdar:

en: Available
gd: Ri làimh

en: Ban
gd: Toirmisg

en: Basic
gd: Bunasach

en: Bitrate:
gd: Reat bhiotaichean:

en: Browse
gd: Brabhsaich

en: Browse and play sounds from SoundCloud®
gd: Brabhsaich is cluich fuaimean o SoundCloud®

en: Browse this Album
gd: Rùraich an t-albam seo

en: Browse this Artist
gd: Rùraich an neach-ciùil seo

en: Browse this Genre
gd: Rùraich a' ghnè seo

en: Browse various local and Internet media sources
gd: Brabhsaich diofar tùsan mheadhanan gu h-ionadail agus air an eadar-lìon

en: Browse...
gd: Brabhsaich...

en: Browser Views
gd: Seallaidhean a'  bhrabhsair

en: Buffering
gd: 'Ga bhufaireadh

en: By extension
gd: A-rèir leudachain

en: C_omment
gd: B_eachd

en: Cancel
gd: Sguir dheth

en: Cancel Download
gd: Sgur dhen luchdadh a-nuas

en: Cannot get free space at %s: %s
gd: Chan eil àite saor aig %s ri fhaighinn: %s

en: Check for _new episodes:
gd: Thoir sùil a bheil eapasod ùr a_nn:

en: Check if Rhythmbox is already running
gd: Thoir sùil a bheil Rhythmbox  a' ruith mu thràth

en: Choose Library Location
gd: Tagh ionad na leabhar-lainn

en: Choose lyrics folder...
gd: Tagh pasgan nam faclan...

en: Clear
gd: Falamhaich

en: Clear Play Queue
gd: Falamhaich an ciutha cluiche

en: Clear the search text
gd: Falamhaich an teacsa luirg

en: Clock is not set correctly
gd: Cha deach an cleoc a shuidheachadh mar bu chòir

en: Close
gd: Dùin

en: Comm_ent:
gd: B_eachd:

en: Comment
gd: Beachd

en: Composer
gd: Ceòl-sgrìobhaiche

en: Configure Plugins
gd: Rèitich na plugain

en: Connect to DAAP share...
gd: Ceangail ri co-roinneadh DAAP...

en: Connecting
gd: A' ceangal

en: Connecting to music share
gd: A' ceangal ris a' cho-roinneadh chiùil

en: Connecting...
gd: A' ceangal...

en: Connection error. Please try logging in again.
gd: Mearachd leis a' cheangal. Feuch ri clàradh a-steach a-rithist.

en: Constant bit rate
gd: Bit rate cunbhalach

en: Contents after sync
gd: An t-susbaint àn dèidh sioncronachaidh

en: Context Pane
gd: Leòsan a' cho-theacsa

en: Contributors:
gd: Com-pàirtichean:

en: Control Rhythmbox from a web browser
gd: Stiùir Rhythmbox o bhrabhsair-lìn

en: Control Rhythmbox using an infrared remote control
gd: Stiùirich Rhythmbox le uidheam-smachd cèin fo-dhearg

en: Control Rhythmbox using key shortcuts
gd: Stiùir Rhythmbox le ath-ghoiridean a' mheur-chlàir

en: Copy
gd: Dèan lethbhreac

en: Copy files that are outside the music library
gd: Dèan lethbhreac de dh'fhaidhlichean nach eil san leabharlann ciùil

en: Copying tracks to the library
gd: A' cur lethbhreac de thracaichean dhan leabharlann

en: Copyright:
gd: Còir-lethbhreac:

en: Could not connect to shared music
gd: Cha b' urrainn dhuinn ceangal ris a' cheòl cho-roinnte

en: Could not create a GStreamer sink element to write to %s
gd: Cha b' urrainn dhuinn eileamaid GStreamer Sink a chruthachadh gus sgrìobhadh ann an %s

en: Could not find a GStreamer CD source plugin
gd: Cha b’ urrainn dhuinn plugan GStreamer airson CD mar bhun-tùs a lorg

en: Could not find this album on MusicBrainz.
gd: Cha b' urrainn lorg an albam seo air MusicBrainz.

en: Could not load the music database:
gd: Cha b' urrainn dhuinn stòr-dàta a' chiùil a luchdadh:

en: Could not pair with this Remote
gd: Cha b' urrainn dhuinn paidhreachadh leis an uidheam-smachd seo

en: Could not pair with this Remote.
gd: Cha b' urrainn dhuinn paidhreachadh leis an uidheam-smachd chèin seo.

en: Could not read the CD device.
gd: Cha b' urrainn leughadh an innleachd MC.

en: Could not search MusicBrainz for album details.
gd: Cha b’ urrainn sireadh MusicBrainz airson fiosrachaidhean albam

en: Couldn't access %s: %s
gd: Cha b' urrainn dhuinn cothrom fhaighinn air %s: %s

en: Couldn't display help
gd: Cha b' urrainn dhuinn a' chobhair a shealltainn

en: Couldn't download album
gd: Cha b' urrainn luchdadh a-nuas albam

en: Couldn't read playlist
gd: Cha b' urrainn dhuinn an liosta-chluiche a leughadh

en: Couldn't save playlist
gd: Cha b' urrainn dhuinn an liosta-chluiche a shàbhaladh

en: Couldn't start playback
gd: Cha b' urrainn dhuinn a chluich

en: Couldn't stop playback
gd: Cha b' urrainn dhuinn crìoch a chur air a chluich

en: Cover art search
gd: Lorg ealain a' chòmhdaich

en: Create Audio CD...
gd: Cruthaich CD fuaime...

en: Create Automatic Playlist
gd: Cruthaich liosta-chluiche fhèin-obrachail

en: Create Station
gd: Cruthaich stèisean

en: Create a Radio Station
gd: Cruthaich stèisean rèidio

en: Create automatically updating playlist where:
gd: Cruthaich liosta-chluiche a dh'ùraicheas gu fèin-obrachail ma:

en: Crossfade Duration (Seconds)
gd: Faid a' crossfade (ann an diogan)

en: Cu_t
gd: Ge_arr

en: Current contents
gd: An t-susbaint làithreach

en: Current song is not seekable
gd: Cha ghabh sireadh a dhèanamh san òran seo

en: Cut
gd: Gearr às

en: DAAP Music Sharing
gd: Co-roinneadh ciùil DAAP

en: D_eselect All
gd: Dì-thagh na h-uile

en: Da_te added
gd: Cuin a chaidh a chur _ris

en: Database version:
gd: Tionndadh an stòir-dhàta:

en: Date
gd: Ceann-là

en: Date Added
gd: Cuin a chaidh a chur ris

en: Date added:
gd: Cuin a chaidh a chur ris:

en: Date:
gd: Ceann-là:

en: December (12)
gd: An Dùbhlachd (12)

en: Decrease the playback volume
gd: Lughdaich àirde na fuaime

en: Default settings
gd: Roghainnean bunaiteach

en: Delete
gd: Sguab às

en: Delete Podcast Feed
gd: Sguab às inbhir a' phod-chraolaidh

en: Delete _Episode Only
gd: Na sguab às ach an t-_eapasod

en: Delete _Feed Only
gd: Na sguab às ach an _t-inbhir

en: Delete the podcast episode and downloaded file?
gd: A bheil thu airson eapasod a' phod-chraolaidh a sguabadh às agus am faidhle a chaidh a luchdadh a-nuas?

en: Delete the podcast feed and downloaded files?
gd: A bheil thu airson inbhir seo nam pod-chraolaidhean a sguabadh às agus na faidhlichean a chaidh a luchdadh a-nuas?

en: Description:
gd: Tuairisgeul:

en: Details
gd: Mion-fhiosrachadh

en: Device _name:
gd: Ai_nm an uidheim:

en: Device node:
gd: Nòd an uidheim:

en: Devices
gd: Uidheaman

en: Digital Audio Player
gd: Cluicheadair fuaime digiteach

en: Disable loading of plugins
gd: Cuir à comas luchdadh phlugan

en: Disable repeat playback order
gd: Cuir à comas òrdugh na h-ath-chluich

en: Disable shuffle playback order
gd: Cuir à comas òrdugh na cluich air thuaiream

en: Disabled
gd: À comas

en: Disconnect
gd: Cuir crìoch air a' cheangal

en: Display
gd: Taisbean

en: Displays visualizations
gd: Seall na fir-chlis

en: Do not register the shell
gd: Na clàraich an shell

en: Do not update the library with file changes
gd: Na ùraich an leabhar-lann le atharraichean nam faidhlichean

en: Do you want to initialize your iPod?
gd: A bheil thu airson an iPod agad a thòiseachadh?

en: Don't present an existing Rhythmbox window
gd: Na taisbean uinneag làithrach de Rhythmbox

en: Don't save any data permanently (implies --no-registration)
gd: Na sàbhail dàta sam bith gu buan (tuigear dheth gum bi --no-registration an sàs)

en: Don't start a new instance of Rhythmbox
gd: Na tòisich air ionstans ùr de Rhythmbox

en: Don't sync
gd: Na sioncronaich

en: Download
gd: Luchdaich a-nuas

en: Download Album
gd: Luchdaich a-nuas an t-albam

en: Download Episode
gd: Luchdaich a-nuas an t-eapasod

en: Download Error
gd: Mearachd luchdadh a-nuas

en: Download location:
gd: Ionad nan luchdadh a-nuas:

en: Downloaded
gd: Air a luchdadh a-nuas

en: Downloading from Magnatune
gd: A' luchdadh a-nuas o Magnatune

en: Downloading podcast
gd: A' luchdadh a-nuas pod-chraoladh

en: Drop artwork here
gd: Leig às an obair-ealain an-seo

en: Duplicate Audio CD...
gd: Dèan lethbhreac de CD fuaime...

en: Duration:
gd: Faid:

en: Edit
gd: Deasaich

en: Edit Automatic Playlist
gd: Deasaich an liosta-chluiche fhèin-obrachail

en: Eject
gd: Gluais a-mach

en: Empty file
gd: Faidhle falamh

en: Empty the play queue before adding new tracks
gd: Falamhaich an ciutha cluiche mus dèidh tracaichean ùra a chur ris

en: Enable debug output
gd: Cuir an comas às-chur dì-bhugachaidh

en: Enable debug output matching a specified string
gd: Cuir an comas às-chur dì-bhugachaidh a fhreagras ri sreang shònraichte

en: Enable repeat playback order
gd: Cuir an comas òrdugh na h-ath-chluich

en: Enable shuffle playback order
gd: Cuir an comas òrdugh na cluich air thuaiream

en: Episodes
gd: Eapasodan

en: Error
gd: Mearachd

en: Error creating podcast download directory
gd: Mearachd a' cruthachadh a'phasgain airson luchdadh a-nuas a' phod-chraolaidh

en: Error in podcast
gd: Mearachd sa phod-chraoladh

en: Error message
gd: Teachdaireachd na mearachd

en: Error transferring track
gd: Mearachd a' gluasad an traca

en: Error tuning station: %i - %s
gd: Mearachd a' gleusadh an stèisein: %i - %s

en: Error tuning station: invalid response
gd: Mearachd a' gleusadh an stèisein: Freagairt mhì-dhligheach

en: Error tuning station: no response
gd: Mearachd a' gleusadh an stèisein: Chan eil freagairt ann

en: Error tuning station: unexpected response
gd: Mearachd a' gleusadh an stèisean: Freagairt ris nach robh dùil

en: Error while saving song information
gd: Thachair mearachd nuair a bha sinn a' sàbhaladh fiosrach an òrain

en: Every day
gd: Gach latha

en: Every hour
gd: Gach uair a thìde

en: Every week
gd: Gach seachdain

en: Examining files
gd: A' sgrùdadh nam faidhlichean

en: Example Path:
gd: Ball-eisimpleir slighe:

en: Extract
gd: Às-tharraing

en: FM Radio
gd: Rèidio FM

en: F_older hierarchy:
gd: Rangachd nam p_asganan:

en: Failed
gd: Dh'fhàillig e

en: Failed to create %s element; check your GStreamer installation
gd: Cha b' urrainn dhuinn an eileamaid %s a chruthachadh; thoir sùil air an stàladh de GStreamer agad

en: Failed to create GStreamer element; check your installation
gd: Cha b' urrainn dhuinn an eileamaid GStreamer a chruthachadh; thoir sùil air an stàladh agad

en: Failed to create GStreamer pipeline to play %s
gd: Cha b' urrainn dhuinn pìob-loidhne GStreamer a chruthachadh gus %s a chluich

en: Failed to create a source element; check your installation
gd: Cha b' urrainn dhuinn eileamaid a' bhun-tùis a chruthachadh; thoir sùil air an stàladh

en: Failed to create audio output element; check your installation
gd: Cha b' urrainn dhuinn eileamaid às-chur na fuaime a chruthachadh; thoir sùil air an stàladh agad

en: Failed to create playbin element; check your GStreamer installation
gd: Cha b' urrainn dhuinn an eileamaid playbin a chruthachadh; thoir sùil air an stàladh de GStreamer agad

en: Failed to create the 'decodebin' element; check your GStreamer installation
gd: Cha b' urrainn dhuinn an eileamaid "decodebin" a chruthachadh; thoir sùil air an stàladh de GStreamer agad

en: Failed to create the 'giostreamsink' element; check your GStreamer installation
gd: Cha b' urrainn dhuinn an eileamaid "giostreamsink" a chruthachadh; thoir sùil air an stàladh de GStreamer agad

en: Failed to create the player: %s
gd: Cha b' urrainn dhuinn an cluicheadair a chruthachadh: %s

en: Failed to link GStreamer pipeline; check your installation
gd: Cha b' urrainn dhuinn pìob-loidhne GStreamer a cheangal; thoir sùil air an stàladh agad

en: Failed to link new stream into GStreamer pipeline
gd: Cha b' urrainn dhuinn an sruth ùr a cheangal ri pìob-loidhne GStreamer

en: Failed to open output device
gd: Dh'fhàillig fogladh uidheam an às-chuir

en: Failed to open output device: %s
gd: Cha b' urrainn dhuinn uidheam an às-chuir fhosgladh: %s

en: Failed to start new stream
gd: Dh'fhàillig tòiseachadh an t-srutha ùir

en: February (02)
gd: An Gearran (02)

en: Feed
gd: Inbhir

en: Feed:
gd: Inbhir:

en: Fetch album covers from the Internet
gd: Faigh ealain nan còmhdaichean on eadar-lìon

en: Fetch more tracks
gd: Faigh barrachd thracaichean

en: Fetch song lyrics from the Internet
gd: Faigh faclan nan òran on eadar-lìon

en: File corrupted during write
gd: Dh'fhàs am faidhle coirbte fhad 's a bha sinn 'ga sgrìobhadh

en: File name:
gd: Ainm an fhaidhle:

en: File size:
gd: Meud an fhaidhle:

en: Find out about Magnatune at
gd: Cuir èolas air Magnatune aig

en: Finished downloading podcast
gd: Chaidh am pod-chraoladh a luchdadh a-nuas

en: Firmware version:
gd: Tionndadh a' bhathair-an-sàs:

en: Follow Playing Track
gd: Lean air an traca a bhios a' cluich

en: Forget known Remotes
gd: Dìochuimhnich uidheaman-smachd cèin aithnichte

en: Former Maintainers:
gd: Luchd-glèidhidh a bha ann roimhe:

en: Frequency of radio station
gd: Tricead an stèisein rèidio

en: Fullscreen
gd: Làn-sgrìn

en: G_enres, artists and albums
gd: Gnèithean, luchd-ciùil is albaman

en: General
gd: Coitcheann

en: Genre
gd: Gnè

en: Genres
gd: Gnèithean

en: Get an account at
gd: Faigh cunntas aig

en: Grilo media browser
gd: Brabhsair meadhanan Grilo

en: H_ide
gd: F_alaich

en: Help!
gd: Mara

en: Hide all tracks
gd: Falaich a h-uile traca

en: High quality
gd: Càileachd àrd

en: Host:port of DAAP share:
gd: Host:port a' cho-roinnidh DAAP:

en: I don't have a Magnatune account
gd: Chan eil cunntas Magnatune agam

en: I have a download account
gd: Tha cunntas luchdaidh a-nuas agam

en: I have a streaming account
gd: Tha cunntas sruthaidh agam

en: IM Status
gd: Naidheachd IM

en: If you choose to delete the episode and file, they will be permanently lost.  Please note that you can delete the episode but keep the downloaded file by choosing to delete the episode only.
gd: Ma chuireas tu romhad an t-eapasod agus na faidhlichean a sguabadh às, chan fhaigh thu cothrom orra tuilleadh idir. Thoir an aire gun urrainn dhut an t-eapasod a sguabadh às agus na faidhlichean a chumail ma thaghas tu sin.

en: If you choose to delete the feed and files, they will be permanently lost.  Please note that you can delete the feed but keep the downloaded files by choosing to delete the feed only.
gd: Ma chuireas tu romhad an t-inbhir agus na faidhlichean a sguabadh às, chan fhaigh thu cothrom orra tuilleadh idir. Thoir an aire gun urrainn dhut an t-inbhir a sguabadh às agus na faidhlichean a chumail ma thaghas tu sin.

en: Image/label border
gd: Iomall na h-ìomhaigheige/leubail

en: Import
gd: Ion-phortaich

en: Import %d listed track | Import %d listed tracks
gd[0]: Ion-portaich %d traca air an liosta
gd[1]: Ion-portaich %d thraca air an liosta
gd[2]: Ion-portaich %d tracaichean air an liosta
gd[3]: Ion-portaich %d traca air an liosta

en: Import %d selected track | Import %d selected tracks
gd[0]: Ion-portaich %d traca air a thaghadh
gd[1]: Ion-portaich %d thraca air an taghadh
gd[2]: Ion-portaich %d tracaichean air an taghadh
gd[3]: Ion-portaich %d traca air an taghadh

en: Import Errors
gd: Mearachdan ion-phortaidh

en: Increase the playback volume
gd: Cuir am meud àirde na fuaime

en: Inform Zeitgeist about your activity
gd: Cuir fios dha Zeitgeist mu do ghnìomhachd ann

en: Information
gd: Fiosrachadh

en: Inhibit Power Manager from suspending the machine while playing
gd: Na leig le manaidsear na cumhachd an t-inneal a chur 'na dhàil nuair a chluichear ceòl

en: Install Additional Software
gd: Stàlaich bathar-bog a bharrachd

en: Interactive python console
gd: Consoil Python eadar-ghnìomhach

en: Internet Radio
gd: Rèidio-lìn

en: Invalid URL
gd: URL mì-dhligheach

en: Invalid property type %s for property %s
gd: Tha seòrsa na roghainn %s mì-dhligheach airson na roghainn %s

en: Invalid station URL
gd: Tha URL an stèisein mì-dhligheach

en: January (01)
gd: Am Faoilleach (01)

en: July (07)
gd: An t-Iuchar (07)

en: Jump to next song
gd: Gearr leum gun ath-òran

en: Jump to previous song
gd: Gearr leum gun òran roimhe

en: June (06)
gd: An t-Ògmhios(06)

en: L_ocation:
gd: I_onad:

en: Language:
gd: Cànan:

en: Last Played
gd: Air a chluich turas mu dheireadh

en: Last Seen
gd: 'Ga shealltainn turas mu dheireadh

en: Last episode:
gd: An t-eapasod mu dheireadh:

en: Last played:
gd: Air a chluich an turas mu dheireadh:

en: Last submission time:
gd: Cuin a chaidh an rud mu dheireadh a chur:

en: Last updated:
gd: An t-ùrachadh mu dheireadh:

en: Launch web remote control
gd: Tòisich inneal-smachd cèin an eadar-lìn

en: Learn more about ReplayGain
gd: Barrachd fiosrachaidh air ReplayGain

en: Library
gd: Leabhar-lann

en: Library Location
gd: Ionad na leabhar-lainn

en: Library Structure
gd: Structar na leabhar-lainn

en: Library _name:
gd: Ai_nm na leabhar-lainn:

en: Library of User:
gd: Leabhar-lann a' chleachdaiche

en: Linear
gd: Ann an sreath

en: Linear looping
gd: Lùbadh loidhneach

en: Linear, removing entries once played
gd: Ann an sreath, a' toirt air falbh gach òran turas a chaidh a chluich

en: Links
gd: Ceanglaichean

en: Listen to _Similar Artists Radio
gd: Èi_st ri rèidio aig luchd-ciùil coltach riutha

en: Listen to _Top Fans Radio
gd: Èis_t ri rèidio nan top fans

en: Listened by Group:
gd: Na dh'èist am buidheann ris:

en: Listening port:
gd: Port an èistidh:

en: Lo_cation
gd: Iona_d

en: Load Playlist
gd: Luchdaich liosta-chluiche

en: Loading Magnatune catalog
gd: A' luchdadh catalog Magnatune

en: Loading biography for %s
gd: A' luchdadh na h-eachdraidh-bheatha aig %s

en: Loading lyrics for %s by %s
gd: A' luchdadh nam faclan airson %s le %s

en: Loading top albums for %s
gd: A' luchdadh gràinnean-mullaich nan albaman aig %s

en: Location
gd: Ionad

en: Location:
gd: Ionad:

en: Log in
gd: Clàraich a-steach

en: Logging in
gd: 'Gad chlàradh a-steach

en: Logout
gd: Clàraich a-mach

en: Love
gd: Gaol agam air

en: Loved Tracks
gd: Tracaichean a tha gaol agad orra

en: Low quality
gd: Càileachd ìseal

en: Lyrics
gd: Faclan

en: Lyrics Folder
gd: Pasgan nam faclan

en: Lyrics not found
gd: Cha deach na faclan a lorg

en: MPEG Version 3.0 URL
gd: URL MPEG Tionndadh 3.0

en: MPRIS D-Bus interface
gd: Eadar-aghaidh D-bus MPRIS

en: Magnatune Information
gd: Fiosrachadh Magnatune

en: Magnatune Store
gd: Bùth Magnatune

en: Magnatune is an online record label that is not evil.
gd: 'S e leubail clàraidh air loidhne a tha ann am Magnatune nach eil olc idir.

en: Magnatune online music store
gd: Bùth ciùil air loidhne Magnatune

en: Maintainers:
gd: Luchd-glèidhidh:

en: Manually
gd: De làimh

en: Manufacturer:
gd: Saothraiche:

en: March (03)
gd: Am Màrt (03)

en: May (05)
gd: An Cèitean (05)

en: Media Player
gd: Cluicheadair mheadhanan

en: Media Player Keys
gd: Iuchraichean a' cluicheadair mheadhanan

en: Media Player Properties
gd: Roghainnean a' chluicheadair mheadhanan

en: Media player device error
gd: Mearachd uidheam a' chluicheadair mheadhanan

en: MediaServer2 D-Bus interface
gd: Eadar-aghaidh D-Bus MediaServer2

en: Minutes
gd: Mionaidean

en: Missing Files
gd: Faidhlichean a tha a dhìth

en: Mix Radio for User:
gd: Measgaich rèidio airson a' chleachdaiche:

en: Model:
gd: Modail:

en: Mount point:
gd: Puing munntachaidh:

en: Multiple Song Properties
gd: Iomadh roghainn òrain

en: Multiple locations set
gd: Iomadh ionad air a shuidheachadh

en: Music
gd: Ceòl

en: Music Player
gd: Cluicheadair ciùil

en: Music management and playback software for GNOME.
gd: Stiùireadh ciùil is bathar-bog cluich airson GNOME.

en: Musicbrainz server error
gd: Mearachd frithealaiche Musicbrainz

en: My Library
gd: An leabhar-lann agam

en: My Neighbourhood
gd: Mo choimhearsnachd

en: My Recommendations
gd: Mo mholaidhean

en: My Top Rated
gd: Na gràinnean-mullaich agamsa

en: Neighbourhood of User:
gd: Coimhearsnachd a' chleachdaiche:

en: Never
gd: Chan ann idir

en: New
gd: Ùr

en: New DAAP share
gd: Co-roinneadh DAAP ùr

en: New Downloads
gd: Rudan ùra a chaidh a luchdadh a-nuas

en: New Episodes
gd: Eapasodan ùra

en: New FM Radio Station
gd: Stèisean rèidio FM ùr

en: New Internet Radio Station
gd: Stèisean rèidio-lìn ùr

en: New Playlist
gd: Liosta-chluiche ùr

en: New Playlist on %s
gd: Liosta-chluich ùr air %s

en: New Podcast Feed...
gd: Inbhir pod-chraolaidh ùr...

en: New _Automatic Playlist
gd: Liosta-chluiche _fhèin-obrachail ùr

en: New playlist
gd: Liosta-chluiche ùr

en: New updates available from
gd: Tha eapasodan ùra ri fhaighinn o

en: Next
gd: Air adhart

en: No Stars
gd: Gun rionnag

en: No artist specified.
gd: Cha deach neach-ciùil a shònrachadh.

en: No information available
gd: Chan eil fiosrachadh ri làimh

en: No lyrics found
gd: Cha deach faclan an òrain a lorg

en: No next song
gd: Chan eil òran 'na dhèidh

en: No previous song
gd: Chan eil òran ann a chaidh a chluich roimhe

en: No registered source can handle URI %s
gd: Chan eil bun-tùs clàraichte sam bith ann as urrainn dha an URI %s a làimhseachadh

en: No registered source matches URI %s
gd: Chan eil bun-tùs clàraichte sam bith ann a tha a' freagairt ris an URI %s

en: No space left on MTP device
gd: Chan eil àite air fhàgail air an uidheam MTP

en: No storage areas found on this device. You may need to unlock it and enable MTP.
gd: Cha deach ionad stòrais a lorg air an uidheam seo. dh'fhaoidte gum bi agad ris a' ghlas a thoirt fo bharr agus MTP a chur an comas.

en: Normal quality
gd: Càileachd àbhaisteach

en: Not Downloaded
gd: Cha deach a luchdadh a-nuas

en: Not Playing
gd: Chan eil seo 'ga chluich

en: Not currently playing
gd: Chan eil seo 'ga chluich an-dràsta

en: Not enough content to play station
gd: Chan eil susbaint gu leòr airson stèisean a chluich

en: Not enough space in %s
gd: Chan eil aite gu leòr ann an %s

en: Not found
gd: Cha deach a lorg

en: Not playing
gd: Chan eil seo 'ga chluich

en: Notification
gd: Brath

en: Notification popups
gd: Priob-uinneagan nam brathan

en: November (11)
gd: An t-Samhain (11)

en: Now Playing
gd: 'Ga chluich an-dràsta

en: Now playing: %s %s
gd: 'Ga chluich an-dràsta: %s %s

en: Number - Title
gd: Àireamh - Tiotal

en: Number. Artist - Title
gd: Àireamh.Neach-ciùil - Tiotal

en: OK
gd: Ceart ma-thà

en: October (10)
gd: An Dàmhair (10)

en: On the desktop
gd: Air an deasga

en: Only showing %d result | Only showing %d results
gd[0]: A' sealltainn %d toradh a-mhàin
gd[1]: A' sealltainn %d thoradh a-mhàin
gd[2]: A' sealltainn %d toraidhean a-mhàin
gd[3]: A' sealltainn %d toradh a-mhàin

en: Other
gd: Feadhainn eile

en: P_arty Mode
gd: Modh n_am pàrtaidhean

en: P_lugins
gd: P_lugain

en: Password:
gd: Facal-faire:

en: Path for database file to use
gd: An t-slighe aig an fhaidhle stòir-dhàta a thèid a chleachdadh

en: Path for playlists file to use
gd: An t-slighe aig faidhle nan liostaichean-cluiche a thèid a chleachdadh

en: Pause
gd: Cuir 'na stad

en: Pause playback
gd: Cuir a chluich 'na stad

en: Pause playback if currently playing
gd: Cuir e 'na stad ma tha e 'ga chluich an-dràsta

en: Paused
gd: 'Na stad

en: Play
gd: Cluich

en: Play Count
gd: Co mheud turas a chaidh a chluich

en: Play Queue
gd: Cluich an ciutha

en: Play Queue in Side Pane
gd: Cluich an ciutha san leòsan-taoibh

en: Play a specified URI, importing it if necessary
gd: Cluich URI a chadh a shònrachadh is ion-phortaich e ma bhios feum air

en: Play and organize your music collection
gd: Cluich agus cum rian air a' chruinneachadh chiùil agad

en: Play count:
gd: Co mheud turas a chaidh a chluich:

en: Play from the source matching the specified URI
gd: Cluich on bhun-tùs a tha a' freagairt ris an URI a chaidh a shònrachadh

en: Playback
gd: Cluich

en: Playback Error
gd: Mearachd leis a' chluich

en: Playback position not available
gd: Chan eil an t-ionad cluich seo ri làimh

en: Playback volume is %f.
gd: 'S e %f àirde na fuaime.

en: Player Backend
gd: Backend a' chluicheadair

en: Playing
gd: 'Ga chluich

en: Playlist
gd: Liosta-chluiche

en: Playlist %s already exists
gd: Tha an liosta-chluiche %s ann mu thràth

en: Playlist %s is an automatic playlist
gd: 'S e liosta-chluiche fhèin-obrachail a tha ann an %s

en: Playlist format
gd: Fòrmat na liosta-chluiche

en: Playlist was empty
gd: Bha an liosta-chluiche falamh

en: Playlists
gd: Liostaichean-cluiche

en: Playlists:
gd: Liostaichean-cluiche:

en: Please enter the passcode displayed on your device.
gd: Cuir a-steach an còd-faire a chì thu air an uidheam agad.

en: Podcast
gd: Pod-chraoladh

en: Podcast Downloads
gd: Prod-chraolaidhean a chaidh a luchdadh a-nuas

en: Podcast Error
gd: Mearachd leis a' phod-chraoladh

en: Podcasts
gd: Pod-chraolaidhean

en: Podcasts:
gd: Pod-chraolaidhean:

en: Portable Players
gd: Cluicheadairean so-ghiùlan

en: Portable Players - MTP
gd: Cluicheadairean so-ghiùlan - MTP

en: Portable Players - iPod
gd: Cluicheadairean so-ghiùnlan - iPod

en: Power Manager
gd: Manaidsear na cumhachd

en: Pr_operties
gd: R_oghainnean

en: Preferred audio _format:
gd: Am _fòrmat fuaime as fhearr let:

en: Preferred format
gd: Am fòrmat as fhearr leat

en: Press 'h' for help.
gd: Brùth air 'h' airson cobharach.

en: Previous
gd: Air ais

en: Print formatted details of the song
gd: Clò-bhuail mion-fhiosrachadh fòrmataichte an òrain

en: Print the current playback volume
gd: Clò-bhuail àirde na fuaime làithreach

en: Print the title and artist of the playing song
gd: Clò-bhuail tiotal agus neach-ciùil an òrain a tha 'ga chluich

en: Properties
gd: Roghainnean

en: Provides an implementation of the MPRIS D-Bus interface specification
gd: Bheir seo dhut tionndadh de shònrachas eadar-aghaidh MPRIS D-Bus

en: Provides an implementation of the MediaServer2 D-Bus interface specification
gd: Bheir seo dhut tionndadh de shònrachas eadar-aghaidh D-Bus MediaServer2

en: Python Console
gd: Consoil Python

en: Python Debugger
gd: Dì-bhugadair Python

en: Python Sample Plugin
gd: Plugan sampall Python

en: Python Source
gd: Bun-tùs Python

en: Quality
gd: Càileachd

en: Queued tracks:
gd: Tracaichean sa chiutha:

en: Quit Rhythmbox
gd: Fàg Rhythmbox

en: Radio
gd: Rèidio

en: Radio (equal loudness for all tracks)
gd: Rèidio (àirde na fuaime co-ionnann airson gach traca)

en: Random by rating
gd: Air thuaiream a-rèir rangachaidh

en: Random by time since last play
gd: Air thuaiream a-rèir ama on turas mu dheireadh a chaidh a chluich

en: Random by time since last play and rating
gd: Air thuaiream a-rèir ama on turas mu dheireadh a chaidh a chluich agus a-rèir rangachaidh

en: Random with equal weights
gd: Ait thuaiream le cuideaman co-ionnann

en: Rating
gd: Rangachadh

en: Recently Added
gd: Air a chur ris o chionn goirid

en: Recently Listened Tracks
gd: Tracaichean a dh'èist thu ris o chionn goirid

en: Recently Played
gd: Air a chluich o chionn goirid

en: Recommendations
gd: Molaidhean

en: Recommendations for User:
gd: Molaidhean airson a' chleachdaiche:

en: Record audio CDs from playlists and duplicate audio CDs
gd: Clàraich CDan fuaime o liostaichean-cluiche agus dèan lethbhreac de CDan fuaime

en: Reload
gd: Ath-luchdaich

en: Remotes
gd: Uidheaman-smachd cèin

en: Remove
gd: Thoir air falbh

en: Remove from Play Queue
gd: Thoir air falbh on chiutha chluiche

en: Remove from Playlist
gd: Thoir air falbh on liosta-chluiche

en: Removed files:
gd: Faidhlichean a chaidh a thoirt air falbh:

en: Replace _All
gd: Cuir an àite n_a h-uile

en: ReplayGain GStreamer plugins not available
gd: Chan eil plugain Gstreamer ReplayGain ri làimh

en: ReplayGain _mode:
gd: _Modh ReplayGain:

en: ReplayGain preferences
gd: Roghainnean ReplayGain

en: Request failed
gd: Dh'fhàillig an t-iarrtas

en: Require _password:
gd: Iarr facal-faire:

en: Resume playback if currently paused
gd: Lean air a chluich ma tha e 'na stad an-dràsta

en: Retrieving songs from music share
gd: A' faighinn nan òran on cho-roinneadh chiùil

en: Rhythmbox Music Player
gd: Cluicheadair ciùil Rhythmbox

en: Rhythmbox Preferences
gd: Roghainnean Rhythmbox

en: Rhythmbox Website
gd: Làraich-lìn Rhythmbox

en: Rhythmbox could not duplicate the disc
gd: Cha b' urrainn dha Rhythmbox lethbhreac dhen diosga a dhèanamh

en: Rhythmbox could not record the audio disc
gd: Cha b' urrainn dha Rhythmbox an diosga fuaime a chlàradh

en: Rhythmbox could not understand the Magnatune catalog, please file a bug.
gd: Cha b’ urrainn Rhythmbox tuigsinn catalaog Magnatune, faidhlich sibh buga.

en: Rhythmbox has detected a device that is probably an uninitialized or corrupted iPod. It must be initialized before Rhythmbox can use it, but this will destroy any song metadata already present. If you wish Rhythmbox to initialize the iPod, please fill in the information below. If the device is not an iPod, or you do not wish to initialize it, please click cancel.
gd: Mhothaich Rhythmbox do dh'uidheam a tha 'na iPod coirbte no fear nach deach a thòiseachadh a-rèir coltais. Feumaidh tu a thòiseachadh mus urrainn dha Rhythmbox a chleachdadh ach cuiridh seo às dha metadata òrain sam bith a tha ann mu thràth. Ma tha thu airson 's gun tòisich Rhythmbox an iPod, lìon am fiosrachadh gu h-ìosal. Mur e iPod a tha ann no mur eil thu airson a thòiseachadh, briog air "Sguir dheth".

en: Rhythmbox is Free software, based on GTK+ and GStreamer, and is extensible via plugins written in Python or C.
gd: 'S e bathar-bog saor a tha sa Rhythmbox 's tha e stèidhichte air GTK+ agus GStreamer. Gabhaidh a leudachadh le plugain a ghabhas sgrìobhadh ann an Python no C.

en: Rhythmbox is a music management application, designed to work well under the GNOME desktop. In addition to music stored on your computer, it supports network shares, podcasts, radio streams, portable music devices (including phones), and internet music services such as Last.fm and Magnatune.
gd: Cuiridh tu rian air a' cheòl agad le Rhythmbox 's a chaidh a dhealbhadh ach an obraich e gu ma air an deasg GNOME. A bharrachd air a' cheòl a tha air a' choimpiutair agad, cuiridh e taic ri co-roinneadh lìonraidh, pod-chraoladh, sruthadh rèidio, uidheaman ciùil so-ghiùlan (a' gabhail a-steach fònaichean) agus seirbheisean ciùil air loidhne mar Last.fm agus Magnatune.

en: S_kip All
gd: Gearr leum thairis air na _h-uile

en: S_ubmit Album
gd: C_uir a-steach albam

en: Sample Plugin
gd: Plugan sampaill

en: Save Playlist
gd: Sàbhail an liosta-chluiche

en: Scanning
gd: A' sganadh

en: Scanning %s
gd: A' sganadh %s

en: Search
gd: Lorg

en: Search albums
gd: Lorg albaman

en: Search all fields
gd: Lorg anns gach raon

en: Search artists
gd: Lorg luchd-ciùil

en: Search composers
gd: Lorg sna _ceòl-sgrìobhaichean

en: Search engines
gd: Einnseanan-luirg

en: Search for podcasts in the iTunes Store and on Miroguide.com, or enter a podcast feed URL.
    Subscribe to podcasts to download new episodes as they are published.
gd: Lorg pod-chraolaidhean ann am bùth iTunes agus air Miroguide.com no cuir a-steach URL aig inbhir pod-chraolaidh.
    Fo-sgrìobh gu pod-chraolaidhean gus eapasodan ùra a luchdadh a-nuas mar a nochdas iad.

en: Search genres
gd: Lorg sna gnèithean

en: Search groups
gd: Lorg buidheann

en: Search groups on SoundCloud
gd: Lorg buidheann air SoundCloud

en: Search podcast episodes
gd: Lorg eapasodan pod-chraolaidhean

en: Search podcast feeds
gd: Lorg ann an inbhirean nam pod-chraolaidhean

en: Search sets
gd: Lorg seata

en: Search sets on SoundCloud
gd: Lorg seata air SoundCloud

en: Search titles
gd: Lorg tiotalan

en: Search tracks
gd: Lorg traca

en: Search tracks on SoundCloud
gd: Lorg traca air SoundCloud

en: Search users
gd: Lorg cleachdaiche

en: Search users on SoundCloud
gd: Lorg cleachdaiche air SoundCloud

en: Search your internet radio stations
gd: Lorg air na stèiseanan rèidio-lìn agad

en: Searching for lyrics...
gd: A' lorg nam faclan

en: Seek in current track
gd: Lorg san traca làithreach

en: Seeked to %s
gd: Air a shireadh gu %s

en: Select Folder For Podcasts
gd: Tagh pasgan airson pod-chraolaidhean

en: Select _All
gd: Tagh n_a h-uile

en: Select a location containing music to add to your library:
gd: Tagh ionad sa bheil ceòl gus a chur ris an leabharlann agad:

en: Select new artwork
gd: Tagh obair-ealain ùr

en: Select playlist format:
gd: Tagh fòrmat na liosta-chluiche:

en: Select the search type
gd: Tagh seòrsa an luirg

en: Select the source matching the specified URI
gd: Tagh am bun-tùs a tha a' freagairt ris an URI a chaidh a shònrachadh

en: Select tracks to be extracted
gd: Tagh na tracaichean a tha ri às-tharraing

en: Send selected tracks by email or instant message
gd: Cuir na tracaichean a thagh thu air a' phost-d no slighe grad-theachdaireachd

en: Send to...
gd: Cuir gu...

en: Send tracks
gd: Cuir na tracaichean

en: September (09)
gd: An t-Sultain (09)

en: Serial number:
gd: Àireamh shreathach:

en: Set the playback volume
gd: Suidhich àirde na fuaime

en: Set the rating of the current song
gd: Rangaich an t-òran a tha 'ga chluich an-dràsta

en: Share music and play shared music on your local network
gd: Co-roinn ciùil is cluich ceòl co-roinnte air an lìonra ionadail agad

en: Shared
gd: Air a cho-roinneadh

en: Sharing
gd: Co-roinneadh

en: Shoutcast playlist
gd: Liosta-chluiche Shoutcast

en: Show %s
gd: Seall %s

en: Show all tracks
gd: Seall na h-uile traca

en: Show information related to the currently playing artist and song.
gd: Seall fiosrachadh mun neach-chiùil agus mun òran a tha 'ga chluich an-dràsta.

en: Show more _details
gd: Seall barrach_d mion-fhiosrachadh

en: Shuffle
gd: Air thuaiream

en: Shuffle Play Queue
gd: Cuir an ciutha cluiche air thuaiream

en: Side Pane
gd: An leòsan-taoibh

en: Similar to Artist:
gd: Coltach ris an neach-chiùil:

en: Song Lyrics
gd: Faclan an òrain

en: Song Position Slider
gd: Sleamhnachan ionad an òrain

en: Song Properties
gd: Roghainnean an òrain

en: Sorting
gd: Seòrsachadh

en: SoundCloud Groups
gd: Buidhnean SoundCloud

en: SoundCloud Sets
gd: Seataichean SoundCloud

en: SoundCloud Users
gd: Cleachdaichean SoundCloud

en: Source to activate
gd: Am bun-tùs a thèid a chur an gnìomh

en: Source to play from
gd: Am bun-tùs a thèid a chluich uaithe

en: Source to select
gd: A bun-tùs a tha ri thaghadh

en: Source:
gd: Bun-tùs:

en: Start interactive mode
gd: Tòisich am modh eadar-ghnìomhach

en: Start playback
gd: Tòisich air a chluich

en: Status
gd: Staid

en: Status Bar
gd: Bàr na staide

en: Status:
gd: Staid:

en: Stop playback
gd: Sguir dhen chluich

en: Stores
gd: Bùithtean

en: Stream error
gd: Mearachd leis an t-sruthadh

en: Submission statistics
gd: Stats dhe na chaidh a chur

en: Submit listening data
gd: Cuir a-null dàta èisteachd

en: Submits song information to Last.fm and plays Last.fm radio streams
gd: Cuiridh seo fiosrachadh mun òran gu Last.fm agus cluichidh e sruthan rèidio Last.fm

en: Subscribe
gd: Fo-sgrìobh

en: Support for Android 4.0+ devices (via MTP)
gd: Taic dha dh'uidheaman Android 4.0+ (le MTP)

en: Support for Apple iPod devices (show the content, play from device)
gd: Taic airson uidheaman Apple iPod (seall an t-susbaint, cluich on uidheam)

en: Support for FM radio broadcasting services
gd: Taic airson seirbheisean craoladh rèidio FM

en: Support for MTP devices (show the content, transfer, play from device)
gd: Taic airson uidheaman MTP (sealladh na susbaint, tar-aiseag, cluich on uidheam)

en: Support for broadcasting services transmitted via the Internet
gd: Taic airson seirbheisean craolaidh a tha 'gan craoladh slighe an eadar-lìn

en: Support for generic audio player devices (plus PSP and Nokia 770)
gd: Taic airson cluicheadairean fuaime gnèitheach (agus PSP is Nokia 770 'na cheann)

en: Support for playing of audio CDs as music source
gd: Taic airson cluich CD fuaime mar bhun-tùs a' chiùil

en: Sync
gd: Sioncronaich

en: Sync Preferences
gd: Roghainnean an t-sioncronachaidh

en: Sync Preview
gd: Ro-shealladh an t-sioncronachaidh

en: Sync with the device
gd: Sioncronaich leis an uidheam

en: Syncing tracks to %s
gd: A' sioncronachadh tracaichean ri %s

en: System
gd: Siostam

en: The Beatles
gd: Runrig

en: The GStreamer elements required for ReplayGain processing are not available. The missing elements are: %s
gd: Tha eileamaidean Gstreamer a dhìth air a bheil feum mus gabh ReplayGain a ghiullachd. 'S iad seo na h-eileamaidean a tha a dhìth: %s

en: The URL "%s" has already been added as a radio station. If this is a podcast feed, please remove the radio station.
gd: Chaidh an URL "%s" a chur ris mar stèisean rèidio mu thràth. Mas e inbhir pod-chraolaidh a tha seo, thoir air falbh an stèisean rèidio.

en: The URL "%s" is not valid, please check it.
gd: Cha eil an URL "%s" dligheach, thoir sùil air.

en: The URL '%s' does not appear to be a podcast feed. It may be the wrong URL, or the feed may be broken. Would you like Rhythmbox to attempt to use it anyway?
gd: Tha coltas nach e inbhir pod-chraolaidh a tha san URL "%s". Dh'fhaoidte gu bheil an URL cearr no gu bheil an t-inbhir briste. A bheil thu airson 's gum feuch Rhythmbox ri a chleachdadh co-dhiù?

en: The buttons shown in the alert dialog
gd: Na putanan a chithear sa chòmhradh rabhaidh

en: The database was created by a later version of Rhythmbox.  This version of Rhythmbox cannot read the database.
gd: Chaidh an stòr-dàta a chruthachadh le tionndadh nas ùire de Rhythmbox. Chan urrainn dhan tionndadh seo de Rhythmbox an stòr-dàta a leughadh.

en: The feed does not contain any downloadable items
gd: Chan eil rud sam bith san inbhir seo a ghabhas a luchdadh a-nuas

en: The file "%s" already exists. Do you want to replace it?
gd: Tha am faidhle "%s" ann mu thràth. A bheil thu air am faidhle ùr a chur 'na àite?

en: The location you have selected is on the device %s.
gd: Tha an t-ionad a thagh thu air an uidheam %s.

en: The music share '%s' requires a password to connect
gd: Feumaidh an co-roinneadh ciùil "%s" facal-faire mus gabh ceangal a dhèanamh

en: The playlist file may be in an unknown format or corrupted.
gd: Dh'fhaoidte gu bheil an liosta-chluiche ann am fòrmat nach aithnich sinn no gu bheil e coirbte.

en: The type of alert
gd: Seòrsa an rabhaidh

en: There is not enough space on the device to transfer the selected music, playlists and podcasts.
gd: Chan eil àite gu leòr air an uidheam is cha ghabh an ceòl, na liostaichean-cluiche agus na pod-chraolaidhean a ghluasad ann.

en: There was a problem adding this podcast: %s.  Please verify the URL: %s
gd: Bha duilgheadas ann a' cur ris am pod-chraoladh seo: %s. Thoir sùil air an URL: %s

en: This disc matches multiple albums. Select the correct album.
gd: Tha an diosga seo co-ionnan le iomadach albaman. Tagh an albam ceart.

en: This information is only available to Last.fm users. Ensure the Last.fm plugin is enabled, select Last.fm in the side pane, and log in.
gd: Chan eil am fiosrachadh seo ri fhaighinn ach do chleachdaichean Last.fm. Dèan cinnteach gu bheil plugan Last.fm an comas, tagh Last.fm san leòsan-taoibh agus clàraich a-steach.

en: This station is only available to %s subscribers
gd: Chan eil an stèisean seo ri làimh ach fo-sgrìobhaichean %s

en: This version of Rhythmbox has been banned.
gd: Tha an tionndadh seo de Rhythmbox toirmisgte.

en: Ti_me
gd: À_m

en: Ticket To Ride
gd: Thairis air a' ghleann

en: Time
gd: Àm

en: Title
gd: Tiotal

en: Title:
gd: Tiotal:

en: Today %I:%M %p
gd: An-diugh %I:%M %p

en: Toggle play/pause mode
gd: Toglaich am modh cluiche/stada

en: Too many symlinks
gd: Cus symlinks

en: Top Artists
gd: Gràinnean-mullaich an luchd-chiùil

en: Top Fans of Artist:
gd: Top fans an neach-ciùil:

en: Top Tracks
gd: Gràinnean-mullaich nan tracaichean

en: Top albums by %s
gd: Gràinnean-mullaich nan albaman le %s

en: Track
gd: Traca

en: Track %u
gd: Trac %u

en: Track _number
gd: Àireamh a_n traca

en: Track _number:
gd: Àireamh a_n traca:

en: Track list not available
gd: Chan eil liosta nan tracaichean ri làimh

en: Track submission failed too many times
gd: Dh'fhàillig cur nan tracaichean ro thric

en: Tracks Loved by User:
gd: Tracaichean a tha gaol aig a' chleachdaiche orra:

en: Tracks Tagged with:
gd: Tracaichean ris a bheil taga:

en: Tracks submitted:
gd: Tracaichean a chaidh a chur:

en: Tracks:
gd: Tracaichean:

en: Transcode lossless files into this format
gd: Tar-còdaich faidhlichean gun chall dhan fhòrmat seo

en: Transferring tracks to %s
gd: A' tar-aiseag tracaichean gu %s

en: Tuning station
gd: A' gleusadh an stèisein

en: Type:
gd: Seòrsa:

en: URI to play
gd: An URI a thèid a chluich

en: URL already added
gd: Chaidh an URL a chur ris mu thràth

en: URL of internet radio station:
gd: URL an stèisein rèidio-lìn ùir:

en: Unable to build an audio track list
gd: Cha b' urrainn dhuinn liosta nan tracaichean fuaime a dhèanamh

en: Unable to change station URI to %s, as that station already exists
gd: Chan urrainn dhuinn %s a thaghadh mar URI an stèisein, tha an stèisean sin ann mu thràth

en: Unable to change station property
gd: Chan urrainn dhuinn roghainn an stèisein atharrachadh

en: Unable to check file type: %s
gd: Chan urrainn dhuinn faidhle dhen t-seòrsa a leanas a sgrùdadh: %s

en: Unable to connect to Musicbrainz server
gd: Cha b' urrainn dhuinn ceangal ri frithealaiche Musicbrainz

en: Unable to copy file from MTP device: %s
gd: Chan urrainn dhuinn lethbhreac dhen fhaidhle a dhèanamh on uidheam MTP: %s

en: Unable to create audio CD project
gd: Cha b' urrainn pròiseact a' CD fhuaime a chruthachadh

en: Unable to create the download directory for %s: %s
gd: Chan urrainn dhuinn am pasgan airson luchdadh a-nuas %s a chruthachadh: %s

en: Unable to display requested URI
gd: Chan urrainn dhuinn an URI a dh'iarr thu a thaisbeanadh

en: Unable to eject
gd: Cha ghabh a ghluasad a-mach

en: Unable to initialize new iPod
gd: Chan urrainn dhuinn an iPod ùr tòiseachadh

en: Unable to load catalog
gd: Cha b' urrainn luchdadh catalog

en: Unable to load the feed. Check your network connection.
gd: Chan urrainn dhuinn an t-inbhir a luchdadh. Thoir sùil air a' cheangal ris an lìonra.

en: Unable to open temporary file: %s
gd: Chan urrainn dhuinn am faidhle sealach fhosgladh: %s

en: Unable to open the %s %s device
gd: Chan urrainn dhuinn an t-uidheam %s %s fhosgladh

en: Unable to parse the feed contents
gd: Chan urrainn dhuinn susbaint an inbhir a pharsadh

en: Unable to retrieve album information:
gd: Chan urrainn dhuinn fiosrachadh mun albam fhaighinn:

en: Unable to retrieve artist information:
gd: Chan urrainn dhuinn fiosrachadh mun neach-chiùil fhaighinn:

en: Unable to search for podcasts. Check your network connection.
gd: Chan urrainn dhuinn pod-chraolaidhean a lorg. Thoir sùil air a' cheangal ris an lìonra.

en: Unable to send file to MTP device: %s
gd: Chan urrainn dhuinn am faidhle a chur dhan uidheam MTP: %s

en: Unable to transfer tracks
gd: Cha b' urrainn dhuinn na tracaichean a ghluasad

en: Unable to unmount
gd: Cha ghabh a dhì-mhunntachadh

en: Unable to write audio project
gd: Cha b' urrainn dhuinn faidhle pròiseact nam fuaime a sgrìobhadh

en: Unable to write audio project file %s: %s
gd: Cha b' urrainn dhuinn faidhle pròiseact nam fuaimean %s a sgrìobhadh: %s

en: Unable to write tags to this file as it contains multiple streams
gd: Chan urrainn dhuinn tagaichean a sgrìobhadh san fhaidhle seo a chionn 's gu bheil iomadh sruth ann

en: Unable to write tags to this file as it is not encoded in a supported format
gd: Chan urrainn dhuinn tagaichean a sgrìobhadh san fhaidhle seo a chionn 's nach deach a chòdachadh ann am fòrmat ris a bheil taic

en: Unexpected end of stream!
gd: Thàinig an sruth gu crìoch gu h-obann!

en: Unexpected file type: %s
gd: Seòrsa faidhle ris nach robh dùil: %s

en: Unknown
gd: Chan eil fhios

en: Unknown file name
gd: Ainm faidhle nach aithne dhuinn

en: Unknown location
gd: Ionad nach aithne dhuinn

en: Unknown playback state: %s
gd: Staid na chluiche nach aithne dhuinn: %s

en: Unknown playlist: %s
gd: Liosta-chluiche nach aithne dhuinn: %s

en: Unknown property %s
gd: Roghainn nach aithne dhuinn: %s

en: Unknown song URI: %s
gd: URI òrain nach aithne dhuinn: %s

en: Unnamed playlist
gd: Liosta-chluiche gun ainm

en: Unsupported file extension given.
gd: Chaidh leudachan faidhle a shònrachadh ris nach eil taic.

en: Untitled Playlist
gd: Liosta-chluiche gun tiotal

en: Update
gd: Ùraich

en: Update All Feeds
gd: Ùraich gach inbhir

en: Update Podcast Feed
gd: Ùraich inbhir a' phod-chraolaidh

en: Updates IM status according to the current song (works with Empathy, Gossip, and Pidgin)
gd: Ùraichidh seo do naidheachd IM a-rèir an òrain làithrich (obraichidh seo le Empathy, Gossip agus Pidgin)

en: Use ReplayGain to provide a consistent playback volume
gd: Cleachd ReplayGain airson àirde rèidh na fuaime nuair a chluicheas tu ceòl

en: Username:
gd: Ainm-cleachdaiche:

en: V - Increase volume
gd: V - Meudaich àirde na fuaime

en: Vala Sample Plugin
gd: Plugan sampall Vala

en: Variable bit rate
gd: Bit rate caochlaideach

en: View '%(container)s' on SoundCloud
gd: Seall "%(container)s" air SoundCloud

en: View '%(title)s' on SoundCloud
gd: Seall "%(title)s" air SoundCloud

en: View All
gd: Seall na h-uile

en: View your profile
gd: Seall ri a' phròifil agad

en: Visible Columns
gd: Colbhan a chithear

en: Visual Effect
gd: Fir-chlis

en: Visual Effects
gd: Fir-chlis

en: Visualization
gd: Fir-chlis

en: Volume is now %.02f
gd: Tha àirde na fuaime air %.02f

en: Volume usage
gd: Cleachdadh an draibh

en: W_ith faster tempo tracks first
gd: Le_is na tracaichean a tha nas luaithe an toiseach

en: W_ith longer tracks first
gd: Le_is na tracaichean as fhaide an toiseach

en: W_ith more highly rated tracks first
gd: Le_is na tracaichean aig a bheil an rangachadh as fhearr an toiseach

en: W_ith more often played songs first
gd: Le_is na h-òrain a chaidh a chluich gu tric an toiseach

en: W_ith more recently added tracks first
gd: Le_is na tracaichean a chaidh a chur ris o chionn goirid an toiseach

en: W_ith more recently played tracks first
gd: Le_is na tracaichean a chaidh a chluich o chionn goirid an toiseach

en: W_ith newer tracks first
gd: Le_is na tracaichean as ùire an toiseach

en: Waiting
gd: A' feitheamh

en: Waiting for authentication...
gd: A' feitheamh ri dearbhadh...

en: Web remote control
gd: Inneal-smachd cèin an eadar-lìn

en: Web remote control preferences
gd: Roghainnean inneal-smachd cèin an eadar-lìn

en: Which Audioscrobbler services do you wish to use?
gd: Dè seirbheis Audioscrobbler bu chaomh leat cleachdadh?

en: Width of border around the label and image in the alert dialog
gd: Leud an  iomaill timcheall air an leubail 's an ìomhaigh sa chòmhradh rabhaidh

en: XML Shareable Playlist Format
gd: Fòrmat liosta-chluiche so-roinnte XML

en: Year
gd: Bliadhna

en: Yesterday %I:%M %p
gd: An-dè %I:%M %p

en: You are not currently logged in.
gd: Chan eil thu clàraichte a-staigh.

en: You can access the main window through the 'shell' variable :
gd: Gheibh thu cothrom air a' phrìomh-uinneag slighe a' chaochladair '"shell":

en: You can find more information at
gd: Gheibh thu barrachd fiosrachaidh aig

en: You can improve the MusicBrainz database by adding this album.
gd: Faodaidh tu toirt piseach air stòir-dhàta MusicBrainz le a' cur an albam seo ris.

en: You can now control Rhythmbox through your Remote
gd: 'S urrainn dhut Rhythmbox a stiùireadh leis an uidheam-smachd chèin agad a-nis

en: You have not selected any music, playlists, or podcasts to transfer to this device.
gd: Cha do thagh thu ceòl, liosta-chluiche no pod-chraoladh sam bith gus a ghluasad gun uidheam seo.

en: You must have a library location set to download an album.
gd: A luchdadh a-nuas albam, feumaidh suidheachadh leabharlann stèidhichte a bhith agad.

en: [%te of %td]
gd: [%te à %td]

en: _About
gd: _Mu dhèidhinn

en: _Add
gd: _Cuir ris

en: _Add Music
gd: C_uir ceòl ris

en: _Apply compression to prevent clipping
gd: _Cuir an sàs dùmhlachadh airson bearradh a sheachnadh

en: _Artist
gd: Ne_ach-ciùil

en: _Artist sort order:
gd: Òrdugh seòrsachaidh _an neach-chiùil:

en: _Artist:
gd: Ne_ach-ciùil:

en: _Artists and albums
gd: _Luchd-ciùil agus albaman

en: _Back
gd: _Air ais

en: _Browse
gd: _Brabhsaich

en: _Browse...
gd: _Brabhsaich...

en: _Cancel
gd: _Sguir dheth

en: _Cancel the transfer
gd: _Sguir dhen ghluasad

en: _Check for New Devices
gd: Lorg _uidheaman ùra

en: _Close
gd: _Dùin

en: _Composer
gd: _Ceòl-sgrìobhaiche

en: _Composer sort order:
gd: Òrdugh seòrsachaidh nan _ceòl-sgrìobhaichean:

en: _Composer:
gd: _Ceòl-sgrìobhaiche:

en: _Copy
gd: Dèan lethbhrea_c

en: _Crossfade between tracks
gd: Dèan _crossfade eadar na tracaichean

en: _Delete Episode And File
gd: Sguab às an t-eapaso_d agus am faidhle

en: _Delete Feed And Files
gd: Sguab às an t-inbhir is na fai_dhlichean

en: _Disc number:
gd: Àireamh an _diosga:

en: _Disc:
gd: _Diosga:

en: _Download location:
gd: Iona_d nan luchdadh a-nuas:

en: _Edit
gd: _Deasaich

en: _Edit...
gd: D_easaich...

en: _Fetch
gd: _Faigh e

en: _File name:
gd: Ainm an _fhaidhle:

en: _Forward
gd: Air a_dhart

en: _Genre
gd: _Gnè

en: _Genre:
gd: _Gnè:

en: _Genres and artists
gd: _Gnèithean agus luchd-ciùil

en: _Help
gd: Cob_hair

en: _In decreasing order
gd: A' _teàrnadh

en: _In reverse alphabetical order
gd: Ann an òrdugh contrarra na h-a_ibidil

en: _Initialize
gd: Tòis_ich

en: _Install
gd: _Stàlaich

en: _Install additional software required to use this format
gd: Stàla_ich bathar-bog a bharrachd air a bheil feum mus gabh am fòrmat seo a chleachdadh

en: _Last played
gd: Na chaidh a ch_luich turas mu dheireadh

en: _Limit to:
gd: Cui_ngich gu:

en: _Load from File
gd: _Luchdaich o fhaidhle

en: _Look for touch Remotes
gd: _Lorg uidheaman-smachd cèin suathaidh

en: _Model:
gd: _Modail:

en: _Move to Trash
gd: _Gluais dhan sgudal

en: _Music files are placed in:
gd: Thèid na faidhlichean ciùil a chur an-seo:

en: _Name:
gd: Ai_nm:

en: _New
gd: Ù_r

en: _New Playlist
gd: Liosta-chluiche ù_r

en: _No
gd: _Chan eil

en: _OK
gd: _Ceart ma-tha

en: _Open
gd: F_osgail

en: _Paste
gd: _Cuir ann

en: _Play count
gd: Co _mheud turas a chaidh a chluich

en: _Preferences
gd: _Roghainnean

en: _Preferred format:
gd: Am _fòrmat as fhearr let:

en: _Properties
gd: _Roghainnean

en: _Quality
gd: _Càileachd

en: _Queue All Tracks
gd: _Cuir gach traca sa chiutha

en: _Quit
gd: _Fàg an-seo

en: _Rating
gd: _Rangachadh

en: _Rating:
gd: _Rangachadh:

en: _Remove
gd: _Thoir air falbh

en: _Rename
gd: Thoi_r ainm ùr air

en: _Replace
gd: _Cuir 'na àite

en: _Retry
gd: _Feuch A-Rithist

en: _Save
gd: _Sàbhail

en: _Save to File...
gd: _Sàbhail ann am faidhle...

en: _Search again
gd: Lorg a-rithi_st

en: _Search:
gd: _Lorg:

en: _Select
gd: _Tagh

en: _Share my music
gd: _Co-roinn an ceòl agam

en: _Shuffle Playlist
gd: Cluich an lio_sta-chluiche air thuaiream

en: _Skip
gd: Gearr leum thairi_s air

en: _Skip these files
gd: _Gearr leum thairis air na faidhlichean seo

en: _Title:
gd: _Tiotal:

en: _Tools
gd: _Innealan

en: _Track count:
gd: Àireamh nan _traca:

en: _View
gd: _Seall

en: _View on %s
gd: _Seall air %s

en: _Watch my library for new files
gd: Cu_m sùil air an leabhar-lann agam airson faidhlichean ùra

en: _When sorted by:
gd: _Nuair a bhios e air a sheòrsachadh a-rèir:

en: _Year
gd: _Bliadhna

en: _Year:
gd: _Bliadhna:

en: _Yes
gd: _Tha

en: after
gd: as dèidh

en: at least
gd: a tha co-dhiù

en: at most
gd: a tha air a' char as fhaide

en: before
gd: ro

en: by
gd: le

en: by <i>%s</i>
gd: le <i>%s</i>

en: contains
gd: is na leanas 'na bhroinn

en: days
gd: là(ithean)

en: does not contain
gd: anns nach eil

en: ends with
gd: a tha a' crìochnachadh le

en: equals
gd: a tha co-ionnann ri

en: from
gd: o

en: from <i>%s</i>
gd: o <i>%s</i>

en: h/? - Help
gd: h/? - Cobhair

en: hours
gd: uair(ean) a thìde

en: iPod _name:
gd: Ai_nm an iPod:

en: iPod detected
gd: Mhothaich sinn dha iPod

en: in
gd: eadar

en: in the last
gd: san àireamh seo a làithean a chaidh

en: invalid unicode in error message
gd: Tha Unicode mì-dhligheach ann an teachdaireachd na mearachd

en: minutes
gd: mionaid(ean)

en: n - Next track
gd: n - An ath-thraca

en: not equal to
gd: nach eil co-ionnann ri

en: not in
gd: taobh a-muigh

en: not in the last
gd: chan ann an àireamh seo a làithean a chaidh

en: of
gd: à

en: p - Previous track
gd: p - An traca roimhe

en: q - Quit
gd: q - Fàg an-seo

[ctx: query-criteria]
en: Album
gd: Albam

[ctx: query-criteria]
en: Album Artist
gd: Neach-ealain an albaim

[ctx: query-criteria]
en: Artist
gd: Neach-ciùil

[ctx: query-criteria]
en: Beats Per Minute
gd: Buille gach mionaid

[ctx: query-criteria]
en: Comment
gd: Beachd

[ctx: query-criteria]
en: Composer
gd: Ceòl-sgrìobhaiche

[ctx: query-criteria]
en: Disc Number
gd: Àireamh an diosga

[ctx: query-criteria]
en: Duration
gd: Faid

[ctx: query-criteria]
en: Genre
gd: Gnè

[ctx: query-criteria]
en: Path
gd: Slighe

[ctx: query-criteria]
en: Play Count
gd: Co mheud turas a chaidh a chluich

[ctx: query-criteria]
en: Rating
gd: Rangachadh

[ctx: query-criteria]
en: Time Added to Library
gd: Cuin a chaidh a chur ris an leabhar-lann

[ctx: query-criteria]
en: Time of Last Play
gd: Cuin a chaidh a chluich turas mu dheireadh

[ctx: query-criteria]
en: Title
gd: Tiotal

[ctx: query-criteria]
en: Track Number
gd: Àireamh an traca

[ctx: query-criteria]
en: Year
gd: Bliadhna

[ctx: query-sort]
en: Album
gd: Albam

[ctx: query-sort]
en: Album Artist
gd: Neach-ealain an albaim

[ctx: query-sort]
en: Artist
gd: Neach-ciùil

[ctx: query-sort]
en: Beats Per Minute
gd: Buille gach mionaid

[ctx: query-sort]
en: Comment
gd: Beachd

[ctx: query-sort]
en: Composer
gd: Ceòl-sgrìobhaiche

[ctx: query-sort]
en: Date Added
gd: Cuin a chaidh a chur ris

[ctx: query-sort]
en: Duration
gd: Faid

[ctx: query-sort]
en: Genre
gd: Gnè

[ctx: query-sort]
en: Last Played
gd: Air a chluich turas mu dheireadh

[ctx: query-sort]
en: Play Count
gd: Co mheud turas a chaidh a chluich

[ctx: query-sort]
en: Rating
gd: Rangachadh

[ctx: query-sort]
en: Title
gd: Tiotal

[ctx: query-sort]
en: Track Number
gd: Àireamh an traca

[ctx: query-sort]
en: Year
gd: Bliadhna

en: s - Show playing track details
gd: s - seall mion-fhiosrachaidh an traca a tha 'ga chluich

en: seconds
gd: diog(an)

en: songs
gd: òrain

en: space - Play/pause
gd: space - Cluich/cuir 'na stad

en: starts with
gd: a tha a' tòiseachadh le

en: v - Decrease volume
gd: v - Lùghdaich àirde na fuaime

en: weeks
gd: seachdain(ean)

en: ♫ Listening to music... ♫
gd: ♫ Ag èisteachd ri ceòl... ♫
