totem - en to gd translation catalogue (359 entries)

en: %d frame per second | %d frames per second
gd[0]: %d fhrèam gach diog
gd[1]: %d fhrèam gach diog
gd[2]: %d frèaman gach diog
gd[3]: %d frèam gach diog

en: %d hour | %d hours
gd[0]: %d uair
gd[1]: %d uair
gd[2]: %d uairean
gd[3]: %d uair

en: %d minute | %d minutes
gd[0]: %d mhionaid
gd[1]: %d mhionaid
gd[2]: %d mionaidean
gd[3]: %d mionaid

en: %d second | %d seconds
gd[0]: %d diog
gd[1]: %d dhiog
gd[2]: %d diogan
gd[3]: %d diog

en: %d selected | %d selected
gd[0]: %d air a thaghadh
gd[1]: %d air an taghadh
gd[2]: %d air an taghadh
gd[3]: %d air a thaghadh

en: %s (Season %d Episode %d)
gd: %s (Seusan %d Eapasod %d)

en: %s is required to play the file, but is not installed. | %s are required to play the file, but are not installed.
gd[0]: Tha %s riatanach gus am faidhle a chluich ach cha deach a stàladh.
gd[1]: Tha %s riatanach gus am faidhle a chluich ach cha deach an stàladh.
gd[2]: Tha %s riatanach gus am faidhle a chluich ach cha deach an stàladh.
gd[3]: Tha %s riatanach gus am faidhle a chluich ach cha deach an stàladh.

en: 0 Channels
gd: 0 seanail

en: 0 seconds
gd: 0 diog

en: 4-channel
gd: 4 seanailean

en: 4.1-channel
gd: 4.1 seanailean

en: 5.0-channel
gd: 5.0 seanailean

en: 5.1-channel
gd: 5.1 seanailean

en: A list of the names of the plugins which are currently active (loaded and running).
gd: Liosta de dh’ainmean nam plugan a tha gnìomhach an-dràsta (air an luchdadh is ’gan ruith).

en: A password to protect the rpdb2 server for debugging Totem from unauthorized remote access. If this is empty, a default of “totem” will be used.
gd: Seo facal-faire gus am frithealaiche rpdb2 airson dì-bhugachadh Totem a dhìon o inntrigeadh cèin gun chead. Ma tha e falamh, thèid “totem” a chleachdadh mar fhacal-faire bunaiteach.

en: A plugin sending events to Zeitgeist
gd: Plugan a chuireas tachartasan gu Zeitgeist

en: A_udio Menu
gd: Clàr-taice “F_uaim”

en: Active plugins list
gd: Liosta nam plugan gnìomhach

en: Add Videos
gd: Cuir videothan ris

en: Add Web Video
gd: Cuir video-lìn ris

en: Add _Local Video…
gd: Cuir video ionadai_l ris…

en: Add _Web Video…
gd: Cuir _video-lìn ris…

en: Add to Favourites
gd: Cuir ris a h-annsachdan

en: Adds files that have been played to recent files
gd: Cuiridh seo faidhlichean a chaidh a chluich ris na faidhlichean o chionn ghoirid

en: Adds movie properties menu item
gd: Cuiridh seo nì clàr-taice airson roghainnean an fhilm ris

en: After you press OK, Totem will wait until you connect to it with winpdb or rpdb2. If you have not set a debugger password in DConf, it will use the default password (“totem”).
gd: Às dèidh dhut brùthadh air “Ceart ma-thà”, bidh Totem a’ feitheamh gus an ceangail thu e ri winpdb no rpdb2. Mur an do shuidhich thu facal-faire a’ dhì-bhugaiche ann an DConf, thèid am facal-faire bunaiteach (“totem”) a chleachdadh.

en: Album:
gd: Albam:

en: All files
gd: A h-uile faidhle

en: Allows screenshots and galleries to be taken of videos
gd: Ceadaich gun tèid glacaidhean-sgrìn is gailearaidhean a thogail o videothan

en: Allows videos to be rotated if they are in the wrong orientation
gd: Faodar videothan a chuaiteachadh mur eil comhair orra mar bu chòir

en: Always On Top
gd: Air uachdar an-còmhnaidh

en: Amount of data to buffer for network streams before starting to display the stream (in seconds).
gd: An uiread de dhàta a thèid a bhufaireadh airson sruth lìonraidh mus tòisich sinn air an sruth a shealltainn (ann an diogan).

en: An audio or video stream is not handled due to missing codecs. You might need to install additional plugins to be able to play some types of movies
gd: Tha sruth fuaime no video ann nach gabh làimhseachadh le dìth codec. Dh’fhaoidte gum feum thu barrachd phlugan a stàladh airson cuid a sheòrsaichean de videothan a chluich

en: An error occurred
gd: Thachair mearachd

en: Apple Trailers
gd: Trèilearan Apple

en: Arabic
gd: Arabais

en: Armenian
gd: Airmeinis

en: Artist:
gd: Neach-ciùil:

[ctx: Aspect ratio]
en: 16∶9 (Widescreen)
gd: 16∶9 (sgrìn-leathann)

[ctx: Aspect ratio]
en: 4∶3 (TV)
gd: 4∶3 (TBh)

[ctx: Aspect ratio]
en: Auto
gd: Fèin-obrachail

[ctx: Aspect ratio]
en: Square
gd: Ceàrnagach

en: Audio
gd: Fuaim

en: Audio Output
gd: Às-chur fuaime

en: Audio Track #%d
gd: Trac fuaime %d

[ctx: Audio bit rate]
en: N/A
gd: Chan eil seo iomchaidh

[ctx: Audio codec]
en: N/A
gd: Chan eil seo iomchaidh

en: Audio/Video
gd: Fuaim/Video

en: Authentication is required to access this file or stream.
gd: Tha dearbhadh a dhìth gus am faidhle no sruth seo inntrigeadh.

en: Autoload Subtitles
gd: Luchdaich fo-thiotalan gu fèin-obrachail

en: Autoloads text subtitles
gd: Luchdaichidh seo fo-thiotalan teacsa gu fèin-obrachail

en: Back
gd: Air ais

en: Baltic
gd: Baltach

en: Bitrate:
gd: Reat bhiotaichean:

en: Brazilian Portuguese
gd: Portagailis Bhraisileach

en: Browse Error
gd: Mearachd brabhsaidh

en: Calculate the number of screenshots
gd: Àireamhaich uiread nan glacaidhean-sgrìn

en: Cancel
gd: Sguir dheth

en: Can’t enqueue and replace at the same time
gd: Chan urrainn dhuinn cur sa chiudha is cur ’na àite aig an aon àm

en: Celtic
gd: Ceilteach

en: Central European
gd: Meadhan Eòrpach

en: Channels
gd: Seanailean

en: Channels:
gd: Seanailean:

en: Chinese Simplified
gd: Sìnis shimplichte

en: Chinese Traditional
gd: Sìnis thradaiseanta

en: Click on items to select them
gd: Briog air nithean gus an taghadh

en: Co_ntrast:
gd: Io_msgaradh

en: Color Balance
gd: Cothromachadh dhathan

en: Comment:
gd: Beachd:

en: Configure Plugins
gd: Rèitich Plugain

en: Container:
gd: Soitheach:

en: Copy (S)VCD…
gd: Dèan lethbhreac dhe (S)VCD…

en: Copy Vide_o DVD…
gd: Dèan lethbhreac dhen DVD vide_o…

en: Could not contact the OpenSubtitles website
gd: Cha deach leinn conaltradh ris an làrach-lìn OpenSubtitles

en: Could not contact the OpenSubtitles website.
gd: Cha deach leinn conaltradh ris an làrach-lìn OpenSubtitles.

en: Could not initialize the thread-safe libraries.
gd: Cha b’ urrainn dhuinn na leabhar-lannan a bhios sàbhailte a chum snàithlean a thòiseachadh.

en: Couldn’t initialize lirc.
gd: Cha b’ urrainn dhuinn lirc a thòiseachadh.

en: Couldn’t load the “%s” interface. %s
gd: Cha b’ urrainn dhuinn an eadar-aghaidh “%s” a luchdadh. %s

en: Couldn’t read lirc configuration.
gd: Cha b’ urrainn dhuinn an rèiteachadh aig lirc a leughadh.

en: Create Screenshot _Gallery…
gd: Cruthaich _gailearaidh nan glacaidhean-sgrìn…

en: Creating Gallery…
gd: A’ cruthachadh gailearaidh…

en: Croatian
gd: Cròthaisis

en: Current Locale
gd: An sgeama ionadail làithreach

en: Cyrillic
gd: Cirileach

en: Cyrillic/Russian
gd: Cirileach/Ruisis

en: Cyrillic/Ukrainian
gd: Cirilieach/Ucràinis

en: Deactivates the screen saver when a movie is playing
gd: Cuiridh seo an sàbhalaiche-sgrìn à comas nuair a bhios film ’ga chluich

en: Default location for the “Open…” dialogs
gd: Ionad bunaiteach airson nan còmhraidhean “Fosgail…”

en: Default location for the “Open…” dialogs. Default is the current directory.
gd: Ionad bunaiteach airson nan còmhraidhean “Fosgail…”. ’S e am pasgan làithreach a tha sa bhun-roghainn.

en: Default location for the “Take Screenshot” dialogs
gd: Ionad bunaiteach airson nan còmhraidhean “Tog glacadh-sgrìn”

en: Default location for the “Take Screenshot” dialogs. Default is the Pictures directory.
gd: Ionad bunaiteach airson nan còmhraidhean “Fosgail…”. ’S e am pasgan “Dealbhan” a tha sa bhun-roghainn.

en: Delete
gd: Sguab às

[ctx: Dimensions]
en: N/A
gd: Chan eil seo iomchaidh

en: Dimensions:
gd: Dimeinseanan:

en: Directories to show
gd: Pasganan ri an sealltainn

en: Directories to show in the browse interface, none by default
gd: Na pasganan a thèid a shealltainn san eadar-aghaidh rùrachaidh, gun ghin a ghnàth

en: Disable _deinterlacing of interlaced videos
gd: Cuir _deinterlacing nam video a tha interlaced à comas

en: Display
gd: Sealladh

en: Download Movie Subtitles
gd: Luchdaich a-nuas fo-thiotalan an fhilm

en: Downloading the subtitles…
gd: A’ luchdachadh a-nuas na fo-thiotalan…

en: Duration
gd: Faid

en: Duration:
gd: Faid:

en: Encoding character set for subtitle.
gd: Seata còdachadh charactaran airson nam fo-thiotalan

en: Enqueue
gd: Cuir ann an ciudha

en: Enter the _address of the file you would like to open:
gd: Cuir a-steach seòl_adh an fhaidhle bu toigh leat fhosgladh:

en: External Chapters
gd: Caibideilean taobh a-muigh

en: External Subtitles
gd: Fo-thiotalan taobh a-muigh

en: Filename
gd: Ainm an fhaidhle

en: Format
gd: Fòrmat

[ctx: Frame rate]
en: N/A
gd: Chan eil seo iomchaidh

en: Framerate:
gd: Astar nam frèam:

en: Gallery-%s-%d.jpg
gd: Gailearaidh-%s-%d.jpg

en: General
gd: Coitcheann

en: Georgian
gd: Cairtbheilis

en: Greek
gd: Greugais

en: Gromit Annotations
gd: Nòtachadh Gromit

en: Hebrew
gd: Eabhra

en: Hebrew Visual
gd: Eabhra lèirsinneach

en: Hindi
gd: Hindis

en: Icelandic
gd: Innis Tìlis

en: Infrared Remote Control
gd: Uidheam-smachd cèin fo-dhearg

en: Instant Messenger Status
gd: Staid a’ ghrad-theachdaire

en: Interactive Python console
gd: Consoil Python eadar-ghnìomhach

en: Japanese
gd: Seapanais

en: Keep the main window on top when playing a movie
gd: Cum am prìomh uinneag air uachdar nuair a bhios video ’ga chluich

en: Korean
gd: Coirèanais

[ctx: Language]
en: Auto
gd: Fèin-obrachail

en: Load _chapter files when movie is loaded
gd: Luchdaich faidhlichean nan _caibideilean nuair a thèid film a luchdadh

en: Local
gd: Ionadail

en: Look for subtitles for the currently playing movie
gd: Lorg fo-thiotalan airson an fhilm a tha ’ga chluich an-dràsta

en: MPRIS D-Bus Interface
gd: Eadar-aghaidh MPRIS D-Bus

en: Make Available Offline
gd: Cuir ri làimh far loidhne

en: Make sure that Totem is properly installed.
gd: Dèan cinnteach gu bheil Totem air a stàladh mar bu chòir.

en: Media Player Keys
gd: Iuchraichean a’ cluicheadair mheadhanan

en: Media contains no supported video streams.
gd: Chan eil sruth video am broinn a’ mheadhain ris an cuirear taic.

en: Movie
gd: Film

en: Movie Properties
gd: Roghainnean an fhilm

en: Movies to play
gd: Fiolmaichean son cluich

en: Mute sound
gd: Mùch fuaim

en: N/A
gd: Chan eil seo iomchaidh

en: Network buffering threshold
gd: Stairsneach bufair an lìonraidh

en: Next
gd: Air adhart

en: Next Chapter/Movie
gd: An ath caibideil/film

en: No reason.
gd: Gun adhbhar.

en: No results found.
gd: Cha deach toradh a lorg.

en: None
gd: Chan eil gin

en: Nordic
gd: Lochlannach

[ctx: Number of audio channels]
en: N/A
gd: Chan eil seo iomchaidh

en: Number of screenshots:
gd: Uiread nan glacaidhean-sgrìn:

en: Pango font description for subtitle rendering.
gd: Tuairisgeul air a’ chuth-chlò Pango airson reandaradh nam fo-thiotal

en: Password requested for RTSP server
gd: Chaidh facal-faire iarraidh airson frithealaiche RTSP

en: Pause
gd: Cuir ’na stad

en: Persian
gd: Pearsais

en: Play
gd: Cluich

en: Play / Pause
gd: Cluich/Cuir ’na stad

en: Play/Pause
gd: Cluich/Cuir ’na stad

en: Playing a movie
gd: A’ cluich film

en: Plugins
gd: Plugain

en: Plugins…
gd: Plugain…

en: Prefere_nces
gd: Roghai_nnean

en: Preferences
gd: Roghainnean

en: Presentation helper to make annotations on screen
gd: Cuidiche taisbeanaidh gus nòtachaidhean a dhèanamh air an sgrìn

en: Previous
gd: Air ais

en: Previous Chapter/Movie
gd: Caibideil/Film roimhe

en: Properties
gd: Roghainnean

en: Provides the variable rate menu item
gd: Bheir seo clàr-taice an reat caochlaidich dhut

en: Provides the “Skip to” dialog
gd: Solairidh seo an còmhradh “Gearr leum gu”

en: Python Console
gd: Consoil Python

en: Python Debugger
gd: Dì-bhugaiche Python

en: Quit
gd: Fàg

en: Rating
gd: Rangachadh

en: Recent files
gd: Faidhlichean o chionn ghoirid

en: Records (S)VCDs or video DVDs
gd: Clàraich (S)VCDan no DVDan video

en: Repeat mode
gd: Modh ath-chluiche

en: Replace
gd: Cuir nì na àite

en: Reset to _Defaults
gd: Ath-shui_dhich na bun-roghainnean

en: Resolution
gd: Dùmhlachd-bhreacaidh

en: Results for “%s”
gd: Toraidhean airson “%s”

en: Romanian
gd: Romàinis

en: Rotate ↶
gd: Cuairtich ↶

en: Rotation Plugin
gd: Plugan cuairteachaidh

en: S_ubtitles
gd: F_o-thiotalan

[ctx: Sample rate]
en: N/A
gd: Chan eil seo iomchaidh

en: Sample rate:
gd: Reat shampallan:

en: Sat_uration:
gd: _Sàthachd

en: Save Copy
gd: Sàbhail lethbhreac dheth

en: Save Gallery
gd: Sàbhail gailearaidh

en: Save a copy of the currently playing movie
gd: Sàbhail lethbhreac dhen fhilm a tha a’ chluich an-dràsta

en: Saving gallery as “%s”
gd: A’ sàbhaladh a’ ghailearaidh mar “%s”

en: Screen Saver
gd: Sàbhalaiche-sgrìn

en: Screenshot
gd: Glacadh-sgrìn

en: Screenshot from %s - %d.png
gd: Glacadh-sgrìn o %s - %d.png

en: Screenshot from %s.png
gd: Glacadh-sgrìn o %s.png

en: Screenshot width (in pixels):
gd: Leud a’ ghlacaidh-sgrìn (ann am piogsailean):

en: Search
gd: Lorg

en: Search Error
gd: Mearachd luirg

en: Searching for subtitles…
gd: A’ lorg airson fo-thiotalan…

en: Searching subtitles…
gd: A’ lorg airson fo-thiotalan…

en: Season %d Episode %d
gd: Seusan %d Eapasod %d

en: Seek
gd: Sireadh

en: Seek Backwards
gd: Sir air ais

en: Seek Forwards
gd: Sir air adhart

en: Seek to %s / %s
gd: Sir gu %s / %s

en: Select
gd: Tagh

en: Select All
gd: Tagh na h-uile

en: Select None
gd: Na tagh gin

en: Select Subtitle Font
gd: Tagh cruth-clò nam fo-thiotal

en: Select Text Subtitles
gd: Tagh fo-thiotalan teacsa

en: Send notifications of currently-playing videos and allow remote control using MPRIS.
gd: Cuir brathan aig na filmichean a tha ’gan cluich an-dràsta agus ceadaich smachd cèin le MPRIS.

en: Set your Instant Messenger status to away when a movie is playing
gd: Suidhich staid a’ ghrad-theachdaire agad air “air falbh” nuair a bhios film ’ga chluich

en: Sets the user agent for the Apple Trailers site
gd: Suidhichidh seo an user agent airson làrach-lìn Trèilearan Apple

en: Sets the user agent for the Vimeo site
gd: Suidhichidh seo an user agent airson làrach-lìn Vimeo

en: Shuffle
gd: Air thuaiream

en: Skip To
gd: Gearr leum gu

[ctx: Skip To label length]
en: 7
gd: 6

en: Some necessary plug-ins are missing. Make sure that the program is correctly installed.
gd: Tha plugain no dhà a dhìth air a bheil thu feumach. Dèan cinnteach gun deach am prògram a stàladh mar bu chòir.

en: South European
gd: Taobh a Deas na Roinn-Eòrpa

en: Speed
gd: Astar

en: Speed: %s
gd: Astar: %s

[ctx: Stream bit rate]
en: N/A
gd: Chan eil seo iomchaidh

en: Subtitle #%d
gd: Fo-thiotal %d

en: Subtitle Downloader
gd: Luchdaichear a-nuas fho-thiotalan

en: Subtitle _language:
gd: Cànan nam fo-thiota_lan:

en: Subtitle encoding
gd: Còdachadh nam fo-thiotal

en: Subtitle files
gd: Faidhlichean fo-thiotail

en: Subtitle font
gd: Cruth-clò nam fo-thiotal

en: Subtitle language
gd: Cànan nam fo-thiotalan:

en: Subtitles
gd: Fo-thiotalan

en: Support additional media player keys
gd: Cuir taic ri barrachd iuchraichean a’ cluicheadair mheadhanan

en: Support infrared remote control
gd: Cuir taic ri uidheaman-smachd cèin fo-dhearg

en: Switch An_gles
gd: Ceà_rnan a’ chamara

en: Take _Screenshot
gd: Tog glacadh-_sgrìn

en: Thai
gd: Tàidh

en: The MediaPlayer2 object does not implement the ‘%s’ interface
gd: Chan eil an oibseact MediaPlayer2 a’ cur na h-eadar-aghaidh “%s” an gnìomh

en: The brightness of the video
gd: Soilleireachd a’ video

en: The connection to this server was refused.
gd: Chaidh an ceangal ris an fhrithealaiche seo a dhiùltadh.

en: The contrast of the video
gd: Iomsgaradh a’ video

en: The file does not exist.
gd: Chan eil am faidhle ann.

en: The gromit binary was not found.
gd: Cha deach am bìnearaidh gromit a lorg.

en: The hue of the video
gd: Tuar a’ video

en: The language to search for subtitles for movies in.
gd: An cànan aig na fo-thiotalan a thèid a lorg airson filmichean.

en: The movie could not be read.
gd: Cha b’ urrainn dhuinn am film a leughadh.

en: The movie could not be recorded.
gd: Cha b’ urrainn dhuinn a’ video a chlàradh

en: The playback of this movie requires a %s plugin which is not installed. | The playback of this movie requires the following plugins which are not installed:
    
    %s
gd[0]: Tha thu feumach air a’ plugan %s gus am film seo a chluich is chan eil e stàlaichte.
gd[1]: Tha thu feumach air an dà phlugan seo gus am film seo a chluich is chan eil iad stàlaichte:
    
    %s
gd[2]: Tha thu feumach air na plugain seo gus am film seo a chluich is chan eil iad stàlaichte:
    
    %s
gd[3]: Tha thu feumach air  a’ phlugan %s gus am film seo a chluich is chan eil e stàlaichte.

en: The playlist “%s” could not be parsed. It might be damaged.
gd: Cha b’ urrainn dhuinn an liosta-chluiche “%s” a pharsadh. Dh’fhaoidte gu bheil i coirbte.

en: The property ‘%s’ is not writeable.
gd: Cha gabh an roghainn “%s” sgrìobhadh.

en: The saturation of the video
gd: Sàthachd a’ video

en: The server refused access to this file or stream.
gd: Dhiùlt am frithealaiche inntrigeadh dhan fhaidhle no sruth seo.

en: The server you are trying to connect to is not known.
gd: Chan eil am frithealaiche aithnichte a tha thu a’ feuchainn ri ceangal ris.

en: The specified movie could not be found.
gd: Cha b’ urrainn dhuinn am film sònraichte a lorg.

en: The video disc could not be duplicated.
gd: Cha b’ urrainn dhuinn an diosga video a dhùblachadh.

en: This file cannot be played over the network. Try downloading it locally first.
gd: Cha ghabh am faidhle seo a chluich air an lìonra. Feuch an luchdaich thu a-nuas e gu ionadail an toiseach.

en: This is not supposed to happen; please file a bug report.
gd: Cha bu chòir seo a thachairt; nach toir thu cunntas air buga?

en: This location is not a valid one.
gd: Chan eil an t-ionad seo na ionad dligheach.

en: This stream cannot be played. It’s possible that a firewall is blocking it.
gd: Cha ghabh an sruth seo a chluich. Dh’fhaoidte bu bheil cachaileith-theine ’ga bhacadh.

en: Title %d
gd: Tiotal %d

en: Title:
gd: Tiotal:

en: Toggle Fullscreen
gd: Toglaich Sgàilean-slàn

en: Totem Python Console
gd: Consoil Python aig Totem

en: Totem could not display the help contents.
gd: Cha b’ urrainn do Totem susbaint na cobharach a shealltainn.

en: Totem could not get a screenshot of the video.
gd: Cha b’ urrainn do Totem glacadh-sgrìn dhen video fhaighinn.

en: Totem could not play “%s”.
gd: Cha b’ urrainn dha Totem “%s” a chluich.

en: Totem could not startup.
gd: Cha b’ urrainn dha Totem tòiseachadh.

en: Turkish
gd: Turcais

en: Type of audio output to use
gd: Seòrsa às-chur na fuaime a thèid a chleachadh

en: Unable to play the file
gd: Chan urrainn dhuinn am faidhle a chluich

en: Unable to write a project.
gd: Chan urrainn dhuinn pròiseact a sgrìobhadh.

en: Unknown
gd: Chan eil fhios

en: Unknown property ‘%s’ requested of a MediaPlayer 2 object
gd: Chaidh roghainn neo-aithnichte “%s” iarraidh air oibseact MediaPlayer 2

en: Variable Rate
gd: Reat caochlaideach

en: Verify your system installation. Totem will now exit.
gd: Dearbhaich stàladh an t-siostaim agad. Fàgaidh Totem a-nis.

en: Video Disc Recorder
gd: Clàradair diosga video

[ctx: Video bit rate]
en: N/A
gd: Chan eil seo iomchaidh

[ctx: Video codec]
en: N/A
gd: Chan eil seo iomchaidh

en: Video files
gd: Faidhlichean video

en: Videos
gd: Videothan

en: Vietnamese
gd: Bhiet-Namais

en: Volume Down
gd: Lùghdaich àirde na fuaime

en: Volume Up
gd: Cuir an fhuaim an àirde

en: Western
gd: Siarach

en: Whether to autoload external chapter files when a movie is loaded
gd: Co-dhiù an tèid faidhlichean caibideil taobh a-muigh a luchdadh gu fèin-obrachail no nach tèid nuair a thèid film a luchdadh

en: Whether to autoload text subtitle files when a movie is loaded
gd: Co-dhiù an tèid faidhlichean teacsa le fo-thiotalan a luchdadh gu fèin-obrachail no nach tèid nuair a thèid film a luchdadh

en: Whether to disable deinterlacing for interlaced movies
gd: Co-dhiù an tèid deinterlacing nam filmichean a tha interlaced a chur à comas o nach tèid

en: Whether to disable the keyboard shortcuts
gd: Co-dhiù an tèid ath-ghoiridean a’ mheur-chlàir a chur à comas no nach tèid

en: Whether to disable the plugins in the user’s home directory
gd: Co-dhiù an tèid na plugain a chur à comas ann am pasgan dachaidh a’ chleachdaiche no nach tèid

en: Year:
gd: Bliadhna:

en: You are not allowed to open this file.
gd: Chan eil cead agad gus am faidhle seo fhosgladh.

en: You can access the Totem.Object through “totem_object” :\n%s
gd: ’S urrainn dhut Totem.Object inntrigeadh le “totem_object” :\n%s

en: Zeitgeist Plugin
gd: Plugan Zeitgeist

en: Zoom In
gd: Sùm a-steach

en: _Add
gd: _Cuir ris

en: _Angle Menu
gd: Clàr-taice “Ceàrn_an”

en: _Aspect Ratio
gd: Co-mhe_as deilbh

en: _Audio output type:
gd: Seòrsa às-chur na fu_aime:

en: _Brightness:
gd: _Soilleireachd:

en: _Cancel
gd: _Sguir dheth

en: _Chapter Menu
gd: Clàr-taice “Caibideilean”

en: _Close
gd: _Dùin

en: _Create Video Disc…
gd: _Cruthaich diosga video…

en: _DVD Menu
gd: Clàr-taice “_DVD”

en: _Download Movie Subtitles…
gd: Luch_daich a-nuas fo-thiotalan an fhilm…

en: _Eject
gd: _Gluais a-mach

en: _Encoding:
gd: _Còdachadh

en: _Find in %s
gd: _lorg an-seo: %s

en: _Font:
gd: _Cruth-clò:

en: _Help
gd: Cob_hair

en: _Hue:
gd: _Tuar:

en: _Keyboard Shortcuts
gd: Ath-ghoiridean a’ _mheur-chlàir

en: _Languages
gd: _Cànain

en: _Load subtitle files when movie is loaded
gd: _Luchdaich faidhlichean fo-thiotal nuair a thèid film a luchdadh

en: _Open
gd: F_osgail

en: _Play with Subtitle
gd: _Cluich le fo-thiotalan

en: _Properties
gd: _Roghainnean

en: _Python Console
gd: Consoil _Python

en: _Quit
gd: _Fàg an-seo

en: _Repeat
gd: _Modh ath-chluiche

en: _Rotate ↷
gd: Cuai_rtich ↷

en: _Save
gd: _Sàbhail

en: _Select Text Subtitles…
gd: Tagh fo-thiotalan teac_sa…

en: _Skip To
gd: Gearr _leum gu

en: _Skip To…
gd: Gearr _leum gu…

en: _Skip to:
gd: Gearr _leum gu:

en: _Title Menu
gd: Clàr-taice “_Tiotal”

[ctx: button]
en: Play
gd: Cluich

[ctx: playback rate]
en: Normal
gd: Àbhaisteach

en: rpdb2 password
gd: Facal-faire rpdb2

en: second | seconds
gd[0]: diog
gd[1]: dhiog
gd[2]: diogan
gd[3]: diog

[ctx: shortcut window]
en: DVD menu navigation
gd: Seòladaireachd clàir-taice DVD

[ctx: shortcut window]
en: Decrease volume
gd: Lùghdaich àirde na fuaime

[ctx: shortcut window]
en: Exit fullscreen
gd: Fàg an làn-sgrìn

[ctx: shortcut window]
en: General
gd: Coitcheann

[ctx: shortcut window]
en: Go back 15 seconds
gd: Rach air ais 15 diogan

[ctx: shortcut window]
en: Go back 3 minutes
gd: Rach air ais 5 mionaidean

[ctx: shortcut window]
en: Go back 5 seconds
gd: Rach air ais 5 diogan

[ctx: shortcut window]
en: Go forward 10 minutes
gd: Rach air adhart 10 mionaidean

[ctx: shortcut window]
en: Go forward 15 seconds
gd: Rach air adhart 15 diogan

[ctx: shortcut window]
en: Go forward 60 seconds
gd: Rach air adhart 60 diog

[ctx: shortcut window]
en: Increase volume
gd: Meudaich àirde na fuaime

[ctx: shortcut window]
en: Make Available Offline
gd: Cuir ri làimh far loidhne

[ctx: shortcut window]
en: Navigate down
gd: Seòl sìos

[ctx: shortcut window]
en: Navigate left
gd: Seòl gun taobh chlì

[ctx: shortcut window]
en: Navigate right
gd: Seòl gun taobh deas

[ctx: shortcut window]
en: Navigate up
gd: Seòl suas

[ctx: shortcut window]
en: Next video or chapter
gd: An ath-chaibideil no film

[ctx: shortcut window]
en: Play/Pause
gd: Cluich/Cuir ’na stad

[ctx: shortcut window]
en: Playback
gd: Cluich

[ctx: shortcut window]
en: Previous video or chapter
gd: A’ chaibideil no am film roimhe

[ctx: shortcut window]
en: Properties
gd: Roghainnean

[ctx: shortcut window]
en: Quit
gd: Fàg an-seo

[ctx: shortcut window]
en: Rotate ↶
gd: Cuairtich ↶

[ctx: shortcut window]
en: Rotate ↷
gd: Cuairtich ↷

[ctx: shortcut window]
en: Skip
gd: Gearr leum

[ctx: shortcut window]
en: Skip to…
gd: Gearr leum gu…

[ctx: shortcut window]
en: Take Screenshot
gd: Tog glacadh-sgrìn

[ctx: shortcut window]
en: Toggle fullscreen
gd: Toglaich am modh làn-sgrìn

[ctx: shortcut window]
en: View
gd: Sealladh

[ctx: shortcut window]
en: Volume
gd: Àirde na fuaime

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in
gd: Sùm a-steach

[ctx: shortcut window]
en: Zoom out
gd: Sùm a-mach
