evolution 0 - en to hr translation catalogue (5703 entries)

en: 
    
    Search for the Contact
    
    or double-click here to create a new Contact.
hr: 
    
    Pretražite kontakt
    
    ili dvostruko kliknite ovdje za stvaranje novog kontakta.

en: 
    
    Search for the Contact.
hr: 
    
    Pretraži kontakt.

en: 
    
    Searching for the Contacts…
hr: 
    
    Pretraživanje kontakata…

en: 
    
    There are no items to show in this view.
hr: 
    
    Ne postoje stavke u ovom prikazu.

en: 
    
    There are no items to show in this view.
    
    Double-click here to create a new Contact.
hr: 
    
    Ne postoje stavke u ovom prikazu.
    
    Dvostruko kliknite ovdje za stvaranje novog kontakta.

en:  (Completed
hr:  (Završeno

en:  (Due
hr:  (Rok

en:  to
hr:  do

en: % Complete
hr: % završeno

en: % Completed
hr: % završeno

en: %02i minute divisions
hr: %02i minutni razmaci

en: %b %d %Y
hr: %d. %b %Y

en: %d Address | %d Addresses
hr[0]: %d adresa
hr[1]: %d adrese
hr[2]: %d adresa

en: %d appointment | %d appointments
hr[0]: %d ugovoreni sastanak
hr[1]: %d ugovorena sastanka
hr[2]: %d ugovorenih sastanaka

en: %d attached message | %d attached messages
hr[0]: %d priložena poruka
hr[1]: %d priložene poruke
hr[2]: %d priloženih poruka

en: %d contact | %d contacts
hr[0]: %d kontakt
hr[1]: %d kontakta
hr[2]: %d kontakata

en: %d day | %d days
hr[0]: %d dan
hr[1]: %d dana
hr[2]: %d dana

en: %d deleted | %d deleted
hr[0]: %d obrisana
hr[1]: %d obrisane
hr[2]: %d obrisanih

en: %d draft | %d drafts
hr[0]: %d nedovršena
hr[1]: %d nedovršene
hr[2]: %d nedovršenih

en: %d hour | %d hours
hr[0]: %d sat
hr[1]: %d sata
hr[2]: %d sati

en: %d junk | %d junk
hr[0]: %d neželjena pošta
hr[1]: %d neželjene pošte
hr[2]: %d neželjenih pošta

en: %d memo | %d memos
hr[0]: %d dopis
hr[1]: %d dopisa
hr[2]: %d dopisa

en: %d minute | %d minutes
hr[0]: %d minuta
hr[1]: %d minute
hr[2]: %d minuta

en: %d occurrence replaced | %d occurrences replaced
hr[0]: %d podudaranje je zamijenjeno
hr[1]: %d podudaranja su zamijenjena
hr[2]: %d podudaranja je zamijenjeno

en: %d second | %d seconds
hr[0]: %d sekunda
hr[1]: %d sekunde
hr[2]: %d sekundi

en: %d selected
hr: %d odabrana

en: %d selected,  | %d selected,
hr[0]: %d odabrana,
hr[1]: %d odabrane,
hr[2]: %d odabranih,

en: %d sent | %d sent
hr[0]: %d poslana
hr[1]: %d poslane
hr[2]: %d poslanih

en: %d task | %d tasks
hr[0]: %d zadatak
hr[1]: %d zadatka
hr[2]: %d zadataka

en: %d total | %d total
hr[0]: %d ukupno
hr[1]: %d ukupno
hr[2]: %d ukupno

en: %d unread | %d unread
hr[0]: %d nepročitana
hr[1]: %d nepročitane
hr[2]: %d nepročitanih

en: %d unread,  | %d unread,
hr[0]: %d nepročitana,
hr[1]: %d nepročitane,
hr[2]: %d nepročitanih,

en: %d unsent | %d unsent
hr[0]: %d neposlana
hr[1]: %d neposlane
hr[2]: %d neposlanih

en: %s (%d item) | %s (%d items)
hr[0]: %s (%d stavka)
hr[1]: %s (%d stavke)
hr[2]: %s (%d stavki)

en: %s (%d%% complete)
hr: %s (%d%% završeno)

en: %s (%s, for account %s)
hr: %s (%s, za račun %s)

en: %s (%s, for any account)
hr: %s (%s, za svaki račun)

en: %s (cancelled)
hr: %s (prekinuto)

en: %s (cancelling)
hr: %s (prekidanje)

en: %s (completed)
hr: %s (završeno)

en: %s (waiting)
hr: %s (čekanje)

en: %s Dictionary
hr: %s rječnik

en: %s attachment
hr: %s privitak

en: %s authentication failed
hr: %s ovjera neuspjela

en: %s has assigned you a task:
hr: %s vas je dodijelio/la zadatku:

en: %s has cancelled the following assigned task:
hr: %s otkazao/la sljedeći odgovor na zadani zadatak:

en: %s has cancelled the following meeting:
hr: %s je otkazao/la sljedeći sastanak:

en: %s has cancelled the following shared memo:
hr: %s otkazao/la sljedeće dijeljene dopise:

en: %s has declined the following assigned task:
hr: %s odbio/la sljedeći zadani zadatak:

en: %s has declined the following meeting changes:
hr: %s je odbio/la sljedeće promjene sastanka:

en: %s has delegated the following meeting to you:
hr: %s je delegirao/la sljedeći sastanak na vas:

en: %s has proposed the following meeting changes:
hr: %s je predložio/la sljedeće promjene sastanka:

en: %s has proposed the following task assignment changes:
hr: %s predložio/la sljedeće promjene u zadanom zadatku:

en: %s has published the following meeting information:
hr: %s objavio/la sljedeće informacije o sastanku:

en: %s has published the following memo:
hr: %s je objavio/la sljedeći dopis:

en: %s has published the following task:
hr: %s je objavio/la sljedeći zadatak:

en: %s has sent back the following assigned task response:
hr: %s je poslao/la sljedeći odgovor na zadani zadatak:

en: %s has sent back the following meeting response:
hr: %s je poslao/la sljedeći odgovor o sastanku:

en: %s mailing list
hr: %s mailing lista

en: %s requests the assignment of %s to the following task:
hr: %s zahtijeva dodjelu %s sljedećem zadatku:

en: %s requests your presence at the following meeting:
hr: %s zahtijeva vašu prisutnost na sljedećem sastanku:

en: %s through %s has assigned you a task:
hr: %s je putem %s dodijelio/la vas zadatku:

en: %s through %s has cancelled the following assigned task:
hr: %s je putem %s otkazao/la sljedeći odgovor na zadani zadatak:

en: %s through %s has cancelled the following meeting:
hr: %s je putem %s otkazao/la sljedeći sastanak:

en: %s through %s has cancelled the following shared memo:
hr: %s je putem %s otkazao/la sljedeće dijeljene dopise:

en: %s through %s has declined the following assigned task:
hr: %s je putem %s odbio/la sljedeći zadani zadatak:

en: %s through %s has declined the following meeting changes:
hr: %s je putem %s odbio/la sljedeće promjene sastanka:

en: %s through %s has proposed the following meeting changes.
hr: %s je putem %s predložio/la sljedeće promjene sastanka.

en: %s through %s has proposed the following task assignment changes:
hr: %s je putem %s predložio/la sljedeće promjene u zadanom zadatku:

en: %s through %s has published the following meeting information:
hr: %s je putem %s objavio/la sljedeće informacije o sastanku:

en: %s through %s has published the following memo:
hr: %s je putem %s objavio/la sljedeći dopis:

en: %s through %s has published the following task:
hr: %s je putem %s objavio/la sljedeći zadatak:

en: %s through %s has sent back the following assigned task response:
hr: %s je putem %s poslao/la sljedeći odgovor na zadani zadatak:

en: %s through %s has sent back the following meeting response:
hr: %s je putem %s poslao/la sljedeći odgovor o sastanku:

en: %s through %s requests your presence at the following meeting:
hr: %s putem %s zahtijeva vašu prisutnost na sljedećem sastanku:

en: %s through %s wishes to add to an existing meeting:
hr: %s putem %s želi dodati na postojeći sastanak:

en: %s through %s wishes to add to an existing memo:
hr: %s putem %s želi dodati postojećem dopisu:

en: %s through %s wishes to add to an existing task:
hr: %s putem %s želi dodati postojećem zadatku:

en: %s through %s wishes to receive the latest information for the following assigned task:
hr: %s putem %s želi dobivati najnovije informacije za sljedeći dodijeljeni zadatak:

en: %s through %s wishes to receive the latest information for the following meeting:
hr: %s putem %s želi dobivati najnovije informacije za sljedeći sastanak:

en: %s wishes to add to an existing meeting:
hr: %s želi dodati na postojeći sastanak:

en: %s wishes to add to an existing memo:
hr: %s želi dodati postojećem dopisu:

en: %s wishes to add to an existing task:
hr: %s želi dodati postojećem zadatku:

en: %s wishes to receive the latest information for the following assigned task:
hr: %s želi dobivati najnovije informacije za sljedeći dodijeljeni zadatak:

en: %s wishes to receive the latest information for the following meeting:
hr: %s želi primati najnovije informacije za sljedeći sastanak:

en: %s-backup.p12
hr: %s-sigurnosna_kopija.p12

en: %s: %s (%d item) | %s: %s (%d items)
hr[0]: %s: %s (%d stavka)
hr[1]: %s: %s (%d stavke)
hr[2]: %s: %s (%d stavki)

en: %s: --force-online and --offline cannot be used together.
      Run “%s --help” for more information.
hr: %s: --force-online i --offline se ne mogu koristiti istovremeno.
      Pokrenite '%s --help' za više informacija.

en: %s: --online and --offline cannot be used together.
      Run “%s --help” for more information.
hr: %s: --online i --offline se ne mogu koristiti istovremeno
      Pokrenite '%s --help' za više informacija.

en: %s“%s” has an invalid format
hr: %s“%s” ima neispravan format

en: %s“%s” is empty
hr: %s“%s” je prazan

en: %u and %d will be replaced by user and domain from the email address.
hr: %u i %d će biti zamijenjeni korisnikom i domenom iz adrese e-pošte.

en: %u event | %u events
hr[0]: %u događaj
hr[1]: %u događaja
hr[2]: %u događaja

en: (Ascending)
hr: (Rastući)

en: (Deprecated) Asks whether to close the message window when the user forwards or replies to the message shown in the window
hr: (Zastarjelo) Upitaj treba li zatvoriti prozor poruke kada korisnik proslijedi ili odgovori na poruku prikazanu u prozoru

en: (Deprecated) Default forward style
hr: (Zastarjelo) Zadani način prosljeđivanja

en: (Deprecated) Default reply style
hr: (Zastarjelo) Zadani način odgovaranja

en: (Deprecated) First day of the week, from Sunday (0) to Saturday (6)
hr: (Zastarjelo) Prvi dan u tjednu, od nedjelje (0) do subote (6)

en: (Deprecated) List of custom headers and whether they are enabled.
hr: (Zastarjelo) Popis prilagođenih zaglavlja i jesu li omogućena.

en: (Deprecated) Load images for HTML messages over HTTP
hr: (Zastarjelo) Učitaj slike za HTML poruke putem HTTP-a

en: (Deprecated) Work days
hr: (Zastarjelo) Radni dani

en: (Descending)
hr: (Padajući)

en: (No Subject)
hr: (Bez predmeta)

en: (Shown in a Day View)
hr: (prikazano u dnevnom pogledu)

en: (Unknown Filename)
hr: (Nepoznat naziv datoteke)

en: (and %d more) | (and %d more)
hr[0]: (i još %d)
hr[1]: (i još %d)
hr[2]: (i još %d)

en: (in pixels)
hr: (u pikselima)

en: (no subject)
hr: (bez predmeta)

en: (no suggestions)
hr: (bez prijedloga)

en: -------- Forwarded Message --------
hr: -------- Proslijeđena poruka --------

en: -----Original Message-----
hr: -----Izvorna poruka-----

en: 05 minutes
hr: 05 minuta

en: 1 day ago | %d days ago
hr[0]: prije %d dana
hr[1]: prije %d dana
hr[2]: prije %d dana

en: 1 day in the future | %d days in the future
hr[0]: %d dan u budućnosti
hr[1]: %d dana u budućnosti
hr[2]: %d dana u budućnosti

en: 1 hour ago | %d hours ago
hr[0]: prije %d sata
hr[1]: prije %d sata
hr[2]: prije %d sati

en: 1 hour in the future | %d hours in the future
hr[0]: %d sat u budućnosti
hr[1]: %d sata u budućnosti
hr[2]: %d sati u budućnosti

en: 1 minute ago | %d minutes ago
hr[0]: prije %d minute
hr[1]: prije %d minute
hr[2]: prije %d minuta

en: 1 minute in the future | %d minutes in the future
hr[0]: %d minuta u budućnosti
hr[1]: %d minute u budućnosti
hr[2]: %d minuta u budućnosti

en: 1 month ago | %d months ago
hr[0]: prije %d mjeseca
hr[1]: prije %d mjeseca
hr[2]: prije %d mjeseci

en: 1 month in the future | %d months in the future
hr[0]: %d mjesec u budućnosti
hr[1]: %d mjeseca u budućnosti
hr[2]: %d mjeseci u budućnosti

en: 1 second ago | %d seconds ago
hr[0]: prije %d sekunde
hr[1]: prije %d sekunde
hr[2]: prije %d sekundi

en: 1 second in the future | %d seconds in the future
hr[0]: %d sekunda u budućnosti
hr[1]: %d sekunde u budućnosti
hr[2]: %d sekundi u budućnosti

en: 1 week ago | %d weeks ago
hr[0]: prije %d tjedna
hr[1]: prije %d tjedna
hr[2]: prije %d tjedana

en: 1 week in the future | %d weeks in the future
hr[0]: %d tjedan u budućnosti
hr[1]: %d tjedna u budućnosti
hr[2]: %d tjedana u budućnosti

en: 1 year ago | %d years ago
hr[0]: prije %d godine
hr[1]: prije %d godine
hr[2]: prije %d godina

en: 1 year in the future | %d years in the future
hr[0]: %d godina u budućnosti
hr[1]: %d godine u budućnosti
hr[2]: %d godina u budućnosti

en: 10 minutes
hr: 10 minuta

en: 15 minutes
hr: 15 minuta

en: 30 minutes
hr: 30 minuta

en: 60 minutes
hr: 60 minuta

en: <b>Advanced Proxy Preferences</b> lets you define alternate network proxies and apply them to specific accounts
hr: <b>Napredne proxy osobitosti</b> dopušta vam određivanje alternativnih mrežnih proxya i primjenjuje ih na određene račune

en: <b>Alignment &amp; Behavior</b>
hr: <b>Poravnanje i ponašanje</b>

en: <b>Alignment</b>
hr: <b>Poravnanje</b>

en: <b>Background</b>
hr: <b>Pozadina</b>

en: <b>Dictionary</b>
hr: <b>Rječnik</b>

en: <b>General</b>
hr: <b>Općenito</b>

en: <b>Layout</b>
hr: <b>Raspored</b>

en: <b>Link</b>
hr: <b>Poveznica</b>

en: <b>Scope</b>
hr: <b>Opseg</b>

en: <b>Size</b>
hr: <b>Veličina</b>

en: <b>Style</b>
hr: <b>Izgled</b>

en: <b>Suggestions for “%s”</b>
hr: <b>Prijedlozi za “%s”</b>

en: <b>Suggestions</b>
hr: <b>Prijedlozi</b>

en: <click here to select a date>
hr: <kliknite ovdje za odabir datuma>

en: <click here to select a folder>
hr: <kliknite ovdje za odabir mape>

en: >_>
hr: _>>

en: A WebKitWebProcess crashed when displaying the contact. You can try again by moving to another contact and back. If the issue persists, please file a bug report in GNOME GitLab.
hr: WebKitWebProcess se srušio pri prikazu kontakta. Možete pokušati ponovno pomicanjem na drugi kontakt i vraćanjem natrag na ovaj kontakt. Ako se problem nastavi, popunite izvještaj greške u GNOME GitLabu.

en: A WebKitWebProcess crashed when displaying the content. You can try again by reopening the window. If the issue persists, please file a bug report in GNOME GitLab.
hr: WebKitWebProcess se srušio pri prikazu sadržaja. Možete pokušati ponovnim otvaranjem prozora. Ako se problem nastavi, popunite izvještaj greške u GNOME GitLabu.

en: A WebKitWebProcess crashed when displaying the event. You can try again by moving to another event and back. If the issue persists, please file a bug report in GNOME GitLab.
hr: WebKitWebProcess se srušio pri prikazu događaja. Možete pokušati ponovno pomicanjem na drugi događaj i vraćanjem natrag na ovaj događaj. Ako se problem nastavi, popunite izvještaj greške u GNOME GitLabu.

en: A WebKitWebProcess crashed when displaying the memo. You can try again by moving to another memo and back. If the issue persists, please file a bug report in GNOME GitLab.
hr: WebKitWebProcess se srušio pri prikazu dopisa. Možete pokušati ponovno pomicanjem na drugi dopis i vraćanjem natrag na ovaj dopis. Ako se problem nastavi, popunite izvještaj greške u GNOME GitLabu.

en: A WebKitWebProcess crashed when displaying the message. You can try again by moving to another message and back. If the issue persists, please file a bug report in GNOME GitLab.
hr: WebKitWebProcess se srušio pri prikazu poruke. Možete pokušati ponovno pomicanjem na drugu poruku i vraćanjem natrag na ovu poruku. Ako se problem nastavi, popunite izvještaj greške u GNOME Gitlabu.

en: A WebKitWebProcess crashed when displaying the signature. You can try again by moving to another signature and back. If the issue persists, please file a bug report in GNOME GitLab.
hr: WebKitWebProcess se srušio pri prikazu potpisa. Možete pokušati ponovno pomicanjem na drugi potpis i vraćanjem natrag na ovaj potpis. Ako se problem nastavi, popunite izvještaj greške u GNOME GitLabu.

en: A WebKitWebProcess crashed when displaying the task. You can try again by moving to another task and back. If the issue persists, please file a bug report in GNOME GitLab.
hr: WebKitWebProcess se srušio pri prikazu zadatka. Možete pokušati ponovno pomicanjem na drugi zadatak i vraćanjem natrag na ovaj zadatak. Ako se problem nastavi, popunite izvještaj greške u GNOME GitLabu.

en: A WebKitWebProcess crashed when editing the message. You can try again by closing the composer window and opening a new one. If the issue persists, please file a bug report in GNOME GitLab.
hr: WebKitWebProcess se srušio pri uređivanju poruke. Možete pokušati ponovno zatvaranjem prozora sastavljača i otvaranjem novog. Ako se problem nastavi, popunite izvještaj greške u GNOME GitLabu.

en: A contact already exists with this address. Would you like to add a new card with the same address anyway?
hr: Kontakt sa ovom adresom već postoji. Želite li dodati novu karticu sa istom adresom?

en: A contact list named “{0}” is already in this contact list. Would you like to add it anyway?
hr: Popis kontakta naziva “{0}” već postoji na ovome popisu kontakta. Želite li ga svejedno dodati?

en: A delay, in minutes, to wait for the Outbox folder flush. Less than 0 means never flush, 0 means immediately, the rest is the delay interval in minutes.
hr: Odgoda, u minutama, za čekanje pražnjenja mape odlazne pošte. Manje od 0 znači da nema pražnjenja, 0 znači odmah isprazni, ostalo je razdoblje odgode u minutama.

en: A file named “{0}” already exists. Do you want to replace it?
hr: Datoteka naziva "{0}" već postoji. Želite li ju zamijeniti?

en: A folder named “{0}” already exists. Please use a different name.
hr: Mapa naziva "{0}" već postoji. Odaberite drugi naziv.

en: A folder named “{1}” already exists. Please use a different name.
hr: Mapa naziva "{1}" već postoji. Odaberite drugi naziv.

en: A keyboard accelerator to send the message has been pressed. Either cancel sending the message, if it was done by an accident, or send the message.
hr: Prečac tipkovnice za slanje poruke je pritisnut. Ili odustanite od slanja poruke, ako je slanje slučajno pokrenuto, ili pošaljite poruku.

en: A list of localized “Re” separators, used to skip in a subject text when replying to a message, as an addition to the standard “:” and the Unicode “︰” separators.
hr: Popis lokaliziranih “Odg” razdjelnika, korištenih za preskakanje u tekstu predmeta pri odgovoru na poruku, kao dodatak standardnim “:” i unokôdnom " : " razdjelniku.

en: A load operation is already in progress
hr: Radnja učitavanja je već u tijeku

en: A memo “%s” in the memo list “%s” conflicts with this memo
hr: Dopis “%s” u popisu dopisa “%s” sukobljuje se s ovim dopisom

en: A non-empty folder at “{1}” already exists.
    
    You can choose to ignore this folder, overwrite or append its contents, or quit.
hr: Mapa koja nije prazna na "{1}" već postoji.
    
    Možete zanemariti ovu mapu, prebrisati je, dodati njezin sadržaj ili odustati.

en: A pair option for "shorten-time" setting, to change the end time or the start time
hr: Par mogućnosti za "shorten-time" postavku, za promjenu vremena početka i završetka

en: A save operation is already in progress
hr: Radnja spremanja je već u tijeku

en: A task “%s” in the task list “%s” conflicts with this task
hr: Zadatak “%s” u popisu zadatka “%s” sukobljuje se s ovim zadatkom

en: A_ccept this instance
hr: P_rihvati ovaj primjerak

en: A_dd
hr: D_odaj

en: A_dd Attachment…
hr: D_odaj privitak…

en: A_dd Condition
hr: D_odaj uvjet

en: A_dd Sender to Address Book
hr: D_odaj pošiljatelja u adresar

en: A_ddress
hr: A_dresa

en: A_dvanced options for the CSV format
hr: N_apredne mogućnosti za CSV format

en: A_liases:
hr: P_seudonimi:

en: A_lignment
hr: P_oravnanje

en: A_ngry
hr: L_jutit

en: A_pply Filters
hr: P_rimijeni filtere

en: A_ppointments
hr: U_govoreni sastanci

en: A_ttach
hr: D_odaj

en: A_ttendees
hr: S_udionici

en: A_uto-delete sent item
hr: A_utomatski obriši poslanu stavku

en: Acce_pt
hr: Prihva_ti

en: Acce_pt all
hr: Prihva_ti sve

en: Accept meeting request
hr: Prihvati zahtjev za sastankom

en: Accept meeting request for selected instance only
hr: Prihvati zahtjev za sastankom samo za odabrane primjerke

en: Accepted
hr: Prihvaćeno

en: Account
hr: Račun

en: Account Editor
hr: Uređivač računa

en: Account Information
hr: Informacije računa

en: Account Name
hr: Naziv računa

en: Account Name cannot be empty
hr: Ime računa ne može biti prazno

en: Account Search
hr: Pretraga računa

en: Account Summary
hr: Sažetak računa

en: Account to Use
hr: Račun za korištenje

en: Accounts
hr: Računi

en: Action not available
hr: Radnja nije dostupna

en: Active Appointments
hr: Aktivni ugovoreni sastanci

en: Active Tasks
hr: Aktivni zadaci

en: Add
hr: Dodaj

en: Add Ac_tion
hr: Dodaj ra_dnju

en: Add Attachment
hr: Dodaj privitak

en: Add Ca_lendar and Tasks to this account
hr: Dodaj ka_lendar i zadatke u ovaj račun

en: Add Ca_lendar to this account
hr: Dodaj ka_lendar u ovaj račun

en: Add Con_tacts to this account
hr: Dodaj kon_takte u ovaj račun

en: Add Filter Rule
hr: Dodaj pravilo za filter

en: Add Folder
hr: Dodaj mapu

en: Add Label
hr: Dodaj natpis

en: Add Ne_w Signature…
hr: Dodaj nov_i potpis…

en: Add Rule
hr: Dodaj pravilo

en: Add Signature Script
hr: Dodaj skriptu potpisa

en: Add Word To
hr: Dodaj riječ u

en: Add Word to Dictionary
hr: Dodaj riječ u rječnik

en: Add _PGP
hr: Dodaj PGP

en: Add _Script
hr: Dodaj _skriptu

en: Add _X.509
hr: Dodaj _X.509

en: Add a C_olumn…
hr: Dodaj s_tupac…

en: Add a Column
hr: Dodaj stupac

en: Add a bullet list
hr: Dodaj popis s oznakama

en: Add a header
hr: Dodaj zaglavlje

en: Add a link
hr: Dodaj poveznicu

en: Add a note for the selected message
hr: Dodaj bilješku za odabranu poruku

en: Add a numbered list
hr: Dodaj brojčani popis

en: Add an email to the List
hr: Dodaj adresu e-pošte na popis

en: Add bold text
hr: Dodaj podebljni tekst

en: Add custom headers to outgoing mail messages.
hr: Dodajte prilagođena zaglavlja za odlazne poruke.

en: Add exception
hr: Dodaj iznimku

en: Add italic text
hr: Dodaj ukošeni tekst

en: Add predefined time…
hr: Dodaj predodređeno vrijeme…

en: Add sender to address book
hr: Dodaj pošiljatelja u adresar

en: Add with duplicates
hr: Dodaj s duplikatima

en: Add word
hr: Dodaj riječ

en: Add “%s” to Dictionary
hr: Dodaj “%s” u rječnik

en: Adding a meaningful Subject line to your messages will give your recipients an idea of what your mail is about.
hr: Upisivanje smislenog predmeta u vaše poruke, dati će vašim primateljima ideju o čemu govori vaša poruka.

en: Adding a meaningful summary to your appointment will give you an idea of what your appointment is about.
hr: Dodavanje sažetka vašem ugovorenom sastanku će vam dati ideju o čemu se radi.

en: Adding a meaningful summary to your task will give you an idea of what your task is about.
hr: Dodavanje sažetka vašem zadatku će vam dati ideju o čemu se radi.

en: Address
hr: Adresa

en: Address B_ook:
hr: Adr_esar:

en: Address Book
hr: Adresar

en: Address Book Map
hr: Karta adresara

en: Address Book Properties
hr: Svojstva adresara

en: Address Book _Map
hr: _Karta adresara

en: Address Book:
hr: Adresar:

en: Address Books
hr: Adresari

en: Address _Book
hr: _Adresar

en: Address _Book Properties
hr: Svojstva _adresara

en: Address book
hr: Adresar

en: Address book source
hr: Izvor adresara

en: Address book to use for storing automatically synced contacts from Pidgin.
hr: Adresar koji će se koristiti za spremanje automatski usklađenih kontakata iz Pidgina.

en: Address book to use for storing automatically synced contacts.
hr: Adresar koji će se koristiti za spremanje automatski usklađenih kontakata.

en: Address “{0}” already exists.
hr: Adresa “{0}” već postoji.

en: Addressbook Contact
hr: Kontakt adresara

en: Adjust Score
hr: Prilagodi bodovanje

en: Advanced Options
hr: Napredne mogućnosti

en: Advanced Search
hr: Napredna pretraga

en: Africa/Abidjan
hr: Afrika/Abidjan

en: Africa/Accra
hr: Afrika/Accra

en: Africa/Addis_Ababa
hr: Afrika/Adis Ababa

en: Africa/Algiers
hr: Afrika/Alžir

en: Africa/Asmera
hr: Afrika/Asmara

en: Africa/Bamako
hr: Afrika/Bamako

en: Africa/Bangui
hr: Afrika/Bangui

en: Africa/Banjul
hr: Afrika/Banjul

en: Africa/Bissau
hr: Afrika/Bissau

en: Africa/Blantyre
hr: Afrika/Blantyre

en: Africa/Brazzaville
hr: Afrika/Brazzaville

en: Africa/Bujumbura
hr: Afrika/Bujumbura

en: Africa/Cairo
hr: Afrika/Kairo

en: Africa/Casablanca
hr: Afrika/Casablanca

en: Africa/Ceuta
hr: Afrika/Ceuta

en: Africa/Conakry
hr: Afrika/Conakry

en: Africa/Dakar
hr: Afrika/Dakar

en: Africa/Dar_es_Salaam
hr: Afrika/Dar es Salaam

en: Africa/Djibouti
hr: Afrika/Djibouti

en: Africa/Douala
hr: Afrika/Douala

en: Africa/El_Aaiun
hr: Afrika/El Aaiun

en: Africa/Freetown
hr: Afrika/Freetown

en: Africa/Gaborone
hr: Afrika/Gaborone

en: Africa/Harare
hr: Afrika/Harare

en: Africa/Johannesburg
hr: Afrika/Johannesburg

en: Africa/Kampala
hr: Afrika/Kampala

en: Africa/Khartoum
hr: Afrika/Khartoum

en: Africa/Kigali
hr: Afrika/Kigali

en: Africa/Kinshasa
hr: Afrika/Kinshasa

en: Africa/Lagos
hr: Afrika/Lagos

en: Africa/Libreville
hr: Afrika/Liberville

en: Africa/Lome
hr: Afrika/Lome

en: Africa/Luanda
hr: Afrika/Luanda

en: Africa/Lubumbashi
hr: Afrika/Lubumbashi

en: Africa/Lusaka
hr: Afrika/Lusaka

en: Africa/Malabo
hr: Afrika/Malabo

en: Africa/Maputo
hr: Afrika/Maputo

en: Africa/Maseru
hr: Afrika/Maseru

en: Africa/Mbabane
hr: Afrika/Mbabane

en: Africa/Mogadishu
hr: Afrika/Mogadishu

en: Africa/Monrovia
hr: Afrika/Monrovia

en: Africa/Nairobi
hr: Afrika/Nairobi

en: Africa/Ndjamena
hr: Afrika/Ndjamena

en: Africa/Niamey
hr: Afrika/Niamey

en: Africa/Nouakchott
hr: Afrika/Nouakchott

en: Africa/Ouagadougou
hr: Afrika/Ouagadougou

en: Africa/Porto-Novo
hr: Afrika/Porto Novo

en: Africa/Sao_Tome
hr: Afrika/Sao Tome

en: Africa/Timbuktu
hr: Afrika/Timbuktu

en: Africa/Tripoli
hr: Afrika/Tripoli

en: Africa/Tunis
hr: Afrika/Tunis

en: Africa/Windhoek
hr: Afrika/Windhoek

en: Al_ternative Reply…
hr: Al_ternativni odgovor…

en: Al_ways sign outgoing messages when using this account
hr: Uv_ijek potpiši odlazne poruke kada se koristi ovaj račun

en: Alerts
hr: Upozorenja

en: Align Justified
hr: Obostrano poravnanje

en: All Account Search
hr: Pretraga svih računa

en: All Accounts
hr: Svim računima

en: All CA certificate files
hr: Sve datoteke CA vjerodajnice

en: All Files (*)
hr: Sve datoteke (*)

en: All Instances
hr: Svi primjerci

en: All Message _Headers
hr: Sva zaglavlja _poruke

en: All Messages
hr: Sve poruke

en: All PKCS12 files
hr: Sve PKCS12 datoteke

en: All _Day Event
hr: _Cjelodnevni događaj

en: All _Day Task
hr: Cje_lodnevni zadatak

en: All _people and one resource
hr: Sve _osobe i jedan resurs

en: All accounts have been removed.
hr: Svi računi su uklonjeni.

en: All active remote folders
hr: Sve aktivne udaljene mape

en: All day:
hr: Cijeli dan:

en: All email certificate files
hr: Sve datoteke vjerodajnice e-pošte

en: All files
hr: Sve datoteke

en: All information in these memos will be deleted and can not be restored.
hr: Sve informacije u ovim dopisima biti će nepovratno obrisane.

en: All information in this memo will be deleted and can not be restored.
hr: Sve informacije u ovom dopisu biti će nepovratno obrisane.

en: All information on these appointments will be deleted and can not be restored.
hr: Sve informacije o ovim zakazanim sastancima biti će nepovratno obrisane.

en: All information on these tasks will be deleted and can not be restored.
hr: Sve informacije o ovim zadacima biti će nepovratno obrisane.

en: All information on this appointment will be deleted and can not be restored.
hr: Sve informacije o ovom ugovorenom sastanku biti će nepovratno obrisane.

en: All information on this meeting will be deleted and can not be restored.
hr: Sve informacije o ovom sastanku biti će nepovratno obrisane.

en: All information on this memo will be deleted and can not be restored.
hr: Sve informacije o ovom dopisu biti će nepovratno obrisane.

en: All information on this task will be deleted and can not be restored.
hr: Sve informacije o ovom zadatku biti će nepovratno obrisane.

en: All local and active remote folders
hr: Sve lokalne i aktivne udaljene mape

en: All local folders
hr: Sve lokalne mape

en: All new emails with header that matches given content will be automatically filtered as junk
hr: Sva nova e-pošta sa zaglavljem koji odgovara zadanom sadržaju će se automatski filtrirati kao neželjena pošta

en: All related
hr: Sve koje su povezane

en: Allo_w direct edit of event Summary
hr: Dopusti _izravno uređivanje sažetka događaja

en: Allow Evolution to update the file
hr: Dopusti Evolutionu nadopunu datoteke

en: Allow direct edit of event Summary when clicking on it in the Day, Work Week, Week or Month view.
hr: Dopusti izravno uređivanje događaja sažetka kada se klikne na njega u dnevnom, tjednom, mjesečnom pogledu i pogledu radnog dana.

en: Allow expunge in virtual folders
hr: Dopusti uklanjanje u virtualnim mapama

en: Allow for senders:
hr: Dopusti za pošiljatelje:

en: Allow for sites:
hr: Dopusti za stranice:

en: Allow remote content for %s
hr: Dopusti udaljeni sadržaj za %s

en: Allow remote content for anyone from %s
hr: Dopusti udaljeni sadržaj za sve sa %s

en: Allow remote content from %s
hr: Dopusti udaljeni sadržaj iz %s

en: Allow searching also at libravatar.org for photo of the sender.
hr: Dopusti pretraživanje fotografija pošiljatelja na libravatar.com.

en: Allowing a _mailing list to redirect a private reply to the list
hr: Dopuštanja _mailing listi da preusmjeri privatni odgovor na listu

en: Also mark messages in subfolders?
hr: Isto tako označi poruke u podmapama?

en: Alternative Reply
hr: Alternativni odgovor

en: Alternative reply style
hr: Alternativni izgled odgovora

en: Alway_s carbon-copy (cc) to:
hr: Uvije_k šalji kopiju poruke na:

en: Always
hr: Uvijek

en: Always _blind carbon-copy (bcc) to:
hr: Uvijek _šalji tajnu kopiju poruke na:

en: Always _show address of the autocompleted contact
hr: Uvijek _prikaži adresu automatski dovršenog kontakta

en: Always _trust keys in my keyring when encrypting
hr: Uvijek _vjeruj ključevima u mojem skupu ključeva pri šifriranju

en: Always enc_rypt outgoing messages when using this account
hr: Uvijek šif_riraj odlazne poruke kada se koristi ovaj račun

en: Always encrypt outgoing messages when using this account
hr: Uvijek šifriraj odlazne poruke kada se koristi ovaj račun

en: Always encrypt to _myself when sending encrypted messages
hr: Uvijek samom sebi _šifriraj pri slanju šifriranih poruka

en: Always encrypt to myself when sending encrypted messages
hr: Uvijek samom sebi šifriraj pri slanju šifriranih poruka

en: Always request rea_d receipt
hr: Uvijek zahtijevaj potvrd_u o pročitanosti

en: Always request read receipt
hr: Uvijek zahtijevaj poruku o pročitanosti

en: Always save messages to Outbox folder when sending, to let a user choose when the messages should be sent.
hr: Uvijek spremi poruke u mapu odlazne pošte pri slanju, kako bi korisnik odabrao kada želi poslati poruku.

en: Always show plain text part and make attachments from other parts, if requested.
hr: Uvijek prikaži dio s običnim tekstom i stvori privitke iz drugih dijelova, ako je zatraženo.

en: Always sign outgoing messages when using this account
hr: Uvijek potpiši odlazne poruke kada se koristi ovaj račun

en: America/Adak
hr: Amerika/Adak

en: America/Anchorage
hr: Amerika/Anchorage

en: America/Anguilla
hr: Amerika/Anguilla

en: America/Antigua
hr: Amerika/Antigua

en: America/Araguaina
hr: Amerika/Araguaina

en: America/Aruba
hr: Amerika/Aruba

en: America/Asuncion
hr: Amerika/Asuncion

en: America/Barbados
hr: Amerika/Barbados

en: America/Belem
hr: Amerika/Belem

en: America/Belize
hr: Amerika/Belize

en: America/Boa_Vista
hr: Amerika/Boa Vista

en: America/Bogota
hr: Amerika/Bogota

en: America/Boise
hr: Amerika/Boise

en: America/Buenos_Aires
hr: Amerika/Buenos Aires

en: America/Cambridge_Bay
hr: Amerika/Cambridge Bay

en: America/Cancun
hr: Amerika/Cancun

en: America/Caracas
hr: Amerika/Caracas

en: America/Catamarca
hr: Amerika/Catamarca

en: America/Cayenne
hr: Amerika/Cayenne

en: America/Cayman
hr: Amerika/Cayman

en: America/Chicago
hr: Amerika/Chicago

en: America/Chihuahua
hr: Amerika/Chihuahua

en: America/Cordoba
hr: Amerika/Cordoba

en: America/Costa_Rica
hr: Amerika/Costa Rica

en: America/Cuiaba
hr: Amerika/Cuiaba

en: America/Curacao
hr: Amerika/Curacao

en: America/Danmarkshavn
hr: Amerika/Danmarkshavn

en: America/Dawson
hr: Amerika/Dawson

en: America/Dawson_Creek
hr: Amerika/Dawson Creek

en: America/Denver
hr: Amerika/Denver

en: America/Detroit
hr: Amerika/Detroit

en: America/Dominica
hr: Amerika/Dominica

en: America/Edmonton
hr: Amerika/Edmonton

en: America/Eirunepe
hr: Amerika/Eirunepe

en: America/El_Salvador
hr: Amerika/El Salvador

en: America/Fortaleza
hr: Amerika/Fortaleza

en: America/Glace_Bay
hr: Amerika/Glace Bay

en: America/Godthab
hr: Amerika/Godthab

en: America/Goose_Bay
hr: Amerika/Goose Bay

en: America/Grand_Turk
hr: Amerika/Grand Turk

en: America/Grenada
hr: Amerika/Grenada

en: America/Guadeloupe
hr: Amerika/Guadaloupe

en: America/Guatemala
hr: Amerika/Guatemala

en: America/Guayaquil
hr: Amerika/Guayaquil

en: America/Guyana
hr: Amerika/Guyana

en: America/Halifax
hr: Amerika/Halifax

en: America/Havana
hr: Amerika/Havana

en: America/Hermosillo
hr: Amerika/Hermosillo

en: America/Indiana/Indianapolis
hr: Amerika/Indiana/Indianapolis

en: America/Indiana/Knox
hr: Amerika/Indiana/Knox

en: America/Indiana/Marengo
hr: Amerika/Indiana/Marengo

en: America/Indiana/Vevay
hr: Amerika/Indiana/Vevay

en: America/Indianapolis
hr: Amerika/Indianapolis

en: America/Inuvik
hr: Amerika/Inuvik

en: America/Iqaluit
hr: Amerika/Iqaluit

en: America/Jamaica
hr: Amerika/Jamaica

en: America/Jujuy
hr: Amerika/Jujuy

en: America/Juneau
hr: Amerika/Juneau

en: America/Kentucky/Louisville
hr: Amerika/Kentucky/Louisville

en: America/Kentucky/Monticello
hr: Amerika/Kentucky/Monticello

en: America/La_Paz
hr: Amerika/La Paz

en: America/Lima
hr: Amerika/Lima

en: America/Los_Angeles
hr: Amerika/Los Angeles

en: America/Louisville
hr: Amerika/Louisville

en: America/Maceio
hr: Amerika/Maceio

en: America/Managua
hr: Amerika/Managua

en: America/Manaus
hr: Amerika/Manaus

en: America/Martinique
hr: Amerika/Martinique

en: America/Mazatlan
hr: Amerika/Mazatlan

en: America/Mendoza
hr: Amerika/Mendoza

en: America/Menominee
hr: Amerika/Menominee

en: America/Merida
hr: Amerika/Merida

en: America/Mexico_City
hr: Amerika/Mexico_City

en: America/Miquelon
hr: Amerika/Miquelon

en: America/Monterrey
hr: Amerika/Monterrey

en: America/Montevideo
hr: Amerika/Montevideo

en: America/Montreal
hr: Amerika/Montreal

en: America/Montserrat
hr: Amerika/Montserrat

en: America/Nassau
hr: Amerika/Nassau

en: America/New_York
hr: Amerika/New York

en: America/Nipigon
hr: Amerika/Nipigon

en: America/Nome
hr: Amerika/Nome

en: America/Noronha
hr: Amerika/Noronha

en: America/North_Dakota/Center
hr: Amerika/Sjeverna Dakota/Sredina

en: America/Panama
hr: Amerika/Panama

en: America/Pangnirtung
hr: Amerika/Pangnirtung

en: America/Paramaribo
hr: Amerika/Paramaribo

en: America/Phoenix
hr: Amerika/Phoenix

en: America/Port-au-Prince
hr: Amerika/Port au Prince

en: America/Port_of_Spain
hr: Amerika/Port of Spain

en: America/Porto_Velho
hr: Amerika/Porto Velho

en: America/Puerto_Rico
hr: Amerika/Portoriko

en: America/Rainy_River
hr: Amerika/Rainy River

en: America/Rankin_Inlet
hr: Amerika/Rankin Inlet

en: America/Recife
hr: Amerika/Recife

en: America/Regina
hr: Amerika/Regina

en: America/Rio_Branco
hr: Amerika/Rio Branco

en: America/Rosario
hr: Amerika/Rosario

en: America/Santiago
hr: Amerika/Santiago

en: America/Santo_Domingo
hr: Amerika/Santo Domingo

en: America/Sao_Paulo
hr: Amerika/Sao Paulo

en: America/Scoresbysund
hr: Amerika/Scoresbysund

en: America/Shiprock
hr: Amerika/Shiprock

en: America/St_Johns
hr: Amerika/St Johns

en: America/St_Kitts
hr: Amerika/St Kitts

en: America/St_Lucia
hr: Amerika/St Lucia

en: America/St_Thomas
hr: Amerika/St Thomas

en: America/St_Vincent
hr: Amerika/St Vincent

en: America/Swift_Current
hr: Amerika/Swift Current

en: America/Tegucigalpa
hr: Amerika/Tegucigalpa

en: America/Thule
hr: Amerika/Thule

en: America/Thunder_Bay
hr: Amerika/Thunder Bay

en: America/Tijuana
hr: Amerika/Tijuana

en: America/Tortola
hr: Amerika/Tortola

en: America/Vancouver
hr: Amerika/Vancouver

en: America/Whitehorse
hr: Amerika/Whitehorse

en: America/Winnipeg
hr: Amerika/Winnipeg

en: America/Yakutat
hr: Amerika/Yakutat

en: America/Yellowknife
hr: Amerika/Yellowknife

en: Amount of time in seconds the error should be shown on the status bar.
hr: Vrijeme u sekundama kada se obavijest greške treba prikazati u traci stanja.

en: An Archive folder for On This Computer folders.
hr: Mapa arhive koja će se koristiti za mape Na ovom računalu.

en: An Archive folder to use for Messages|Archive... feature when in an On This Computer folder.
hr: Mapa arhive koja će se koristiti za značajku Poruke|Arhive... u mapi Na ovom računalu.

en: An appointment “%s” in the calendar “%s” conflicts with this meeting
hr: Ugovoreni sastanak “%s” u kalendaru “%s” sukobljuje se s ovim sastankom

en: An e-mail message will be sent to the URL “{0}”. You can either send the message automatically, or see and change it first.
    
    You should receive an answer from the mailing list shortly after the message has been sent.
hr: Poruka e-pošte će biti poslana na URL "{0}". Možete poslati poruku automatski, ili je prvo vidjeti i promijeniti.
    
    Trebali biste dobiti odgovor od mailing liste netom nakon što je poruka poslana.

en: An error occurred during processing: %s
hr: Dogodila se greška pri obradi: %s

en: An error occurred while creating message composer.
hr: Greška se dogodila pri stvaranju sastavljača poruke.

en: An error occurred while printing
hr: Došlo je do greška pri ispisu

en: An error occurred while saving to your Drafts folder.
hr: Došlo je do greške pri spremanju u mapu skica.

en: An error occurred while saving to your Outbox folder.
hr: Greška se dogodila pri spremanju u vašu u odlaznu mapu.

en: An error occurred while saving to your Templates folder.
hr: Greška se dogodila pri spremanju u mapu predložaka.

en: An error occurred while sending. How do you want to proceed?
hr: Greška se dogodila pri slanju. Što želite učiniti sljedeće?

en: An expected image size is up to 96 x 96 pixels.
hr: Očekivana veličina slike je 96 x 96 piksela.

en: An organizer is required.
hr: Potreban je organizator.

en: An organizer must be set.
hr: Mora biti postavljen organizator.

en: An unknown person
hr: Nepoznata osoba

en: Ange_l
hr: Anđe_o

en: Anniversary
hr: Obljetnica

en: Anonymous
hr: Anonimno

en: Answered
hr: Odgovoreno

en: Antarctica/Casey
hr: Antarktika/Casey

en: Antarctica/Davis
hr: Antarktika/Davis

en: Antarctica/DumontDUrville
hr: Antarktika/DumontDUrville

en: Antarctica/Mawson
hr: Antarktika/Mawson

en: Antarctica/McMurdo
hr: Antarktika/McMurdo

en: Antarctica/Palmer
hr: Antarktika/Palmer

en: Antarctica/South_Pole
hr: Antarktika/Južni pol

en: Antarctica/Syowa
hr: Antarktika/Syowa

en: Antarctica/Vostok
hr: Antarktika/Vostok

en: Any Category
hr: Bilo koja kategorija

en: Any Field
hr: Bilo koje polje

en: Any change of this option requires restart of Evolution.
hr: Svaka promjena ove mogućnosti zahtijeva ponovno pokretanje Evolutiona.

en: Any field contains
hr: Bilo koje polje sadrži

en: Any header
hr: Bilo koje zaglavlje

en: Appearance
hr: Izgled

en: Apply chosen template when using Alternative Reply
hr: Primijeni odabrani predložak kada se koristi alternativni odgovor

en: Apply custom proxy settings to these accounts:
hr: Primijeni prilagođene proxy postavke na ove račune:

en: Apply filter rules to the selected messages
hr: Primjeni pravila filtriranja na odabrane poruke

en: Apply message _filters to this folder
hr: Primijeni filtre _poruke na ovu mapu

en: Apply t_emplate
hr: Primijeni p_redloške

en: Apply the given geometry to the main window
hr: Primijeni datu geometriju na glavni prozor

en: Apply the same _view settings to all folders
hr: Primijeni iste postavke _pogleda za sve mape

en: Appointment
hr: Ugovoreni sastanak

en: Appointment — %s
hr: Ugovoreni sastanak — %s

en: Appointments and Meetings
hr: Ugovoreni sastanci i sastanci

en: April
hr: Travanj

en: Arabic
hr: Arapski

en: Archi_ve Folder:
hr: Mapa arhi_ve:

en: Archive
hr: Arhiva

en: Archive Mail
hr: Arhiviranje pošte

en: Archive folder
hr: Mapa arhive

en: Archive folder to use for On This Computer messages
hr: Mapa arhiviranja koja će se koristiti za poruke na ovom računalu

en: Archive selected directories using this format:
hr: Arhiviraj odabrane direktorije koristeći ovaj format:

en: Archive this folder using these settings:
hr: Arhiviraj ovu mapu korištenjem ovih postavki:

en: Arctic/Longyearbyen
hr: Arktik/Longyearbyen

en: Are you sure you want to change the composer format?
hr: Sigurno želite promijeniti format sastavljača poruke?

en: Are you sure you want to close Evolution?
hr: Sigurno želite zatvoriti Evolution?

en: Are you sure you want to convert the event into a message?
hr: Sigurno želite pretvoriti događaj u poruku?

en: Are you sure you want to convert the memo into a message?
hr: Sigurno želite pretvoriti dopis u poruku?

en: Are you sure you want to convert the message into a meeting?
hr: Sigurno želite pretvoriti poruku u sastanak?

en: Are you sure you want to convert the task into a message?
hr: Sigurno želite pretvoriti zadatak u poruku?

en: Are you sure you want to copy folder “{0}” to folder “{1}”?
hr: Sigurno želite kopirati mapu “{0}” u mapu “{1}”?

en: Are you sure you want to delete account “{0}”?
hr: Sigurno želite obrisati “{0}” račun?

en: Are you sure you want to delete address book “{0}”?
hr: Sigurno želite obrisati adresar “{0}”?

en: Are you sure you want to delete all the messages in the Junk folder?
hr: Sigurno želite obrisati sve poruke u mapi neželjene pošte?

en: Are you sure you want to delete calendar “{0}”?
hr: Sigurno želite obrisati kalendar “{0}”?

en: Are you sure you want to delete memo list “{0}”?
hr: Sigurno želite obrisati popis dopisa “{0}”?

en: Are you sure you want to delete remote calendar “{0}”?
hr: Sigurno želite obrisati udaljeni kalendar “{0}”?

en: Are you sure you want to delete remote collection “{0}”?
hr: Sigurno želite obrisati udaljenu kolekciju “{0}”?

en: Are you sure you want to delete remote memo list “{0}”?
hr: Sigurno želite obrisati udaljeni popis dopisa “{0}”?

en: Are you sure you want to delete remote task list “{0}”?
hr: Sigurno želite obrisati udaljeni popis zadatka “{0}”?

en: Are you sure you want to delete task list “{0}”?
hr: Sigurno želite obrisati ovaj popis zadataka “{0}”?

en: Are you sure you want to delete the appointment titled “{0}”?
hr: Sigurno želite obrisati ugovoreni sastanak naslova “{0}”?

en: Are you sure you want to delete the meeting titled “{0}”?
hr: Sigurno želite obrisati sastanak naslova “{0}”?

en: Are you sure you want to delete the memo “{0}”?
hr: Sigurno želite obrisati dopis “{0}”?

en: Are you sure you want to delete the “{0}” task?
hr: Sigurno želite obrisati “{0}” zadatak?

en: Are you sure you want to delete these contact lists?
hr: Sigurno želite obrisati ove popise kontakta?

en: Are you sure you want to delete these contacts?
hr: Sigurno želite obrisati ove kontakte?

en: Are you sure you want to delete these {0} appointments?
hr: Sigurno želite obrisati ovih {0} ugovorenih sastanka?

en: Are you sure you want to delete these {0} memos?
hr: Sigurno želite obrisati ovih {0} dopisa?

en: Are you sure you want to delete these {0} tasks?
hr: Sigurno želite obrisati ovih {0} zadataka?

en: Are you sure you want to delete this account and all its proxies?
hr: Sigurno želite obrisati ovaj račun i sve njegove proxyje?

en: Are you sure you want to delete this appointment?
hr: Sigurno želite obrisati ovaj ugovoreni sastanak?

en: Are you sure you want to delete this contact (%s)?
hr: Sigurno želite obrisati ovaj kontakt (%s)?

en: Are you sure you want to delete this contact list (%s)?
hr: Sigurno želite obrisati ovaj popis kontakta (%s)?

en: Are you sure you want to delete this contact list?
hr: Sigurno želite obrisati ovaj popis kontakta?

en: Are you sure you want to delete this contact?
hr: Sigurno želite obrisati ovaj kontakt?

en: Are you sure you want to delete this meeting?
hr: Sigurno želite obrisati ovaj sastanak?

en: Are you sure you want to delete this memo?
hr: Sigurno želite obrisati ovaj dopis?

en: Are you sure you want to delete this task?
hr: Sigurno želite obrisati ovaj zadatak?

en: Are you sure you want to disable this account and delete all its proxies?
hr: Sigurno želite onemogućiti ovaj račun i sve njegove proxyje?

en: Are you sure you want to discard the message you are composing?
hr: Sigurno želite odbaciti poruku koju sastavljate?

en: Are you sure you want to discard the message, titled “{0}”, you are composing?
hr: Sigurno želite odbaciti poruku “{0}”, koju sastavljate?

en: Are you sure you want to open %d message at once? | Are you sure you want to open %d messages at once?
hr[0]: Sigurno želite odjednom otvoriti %d poruku?
hr[1]: Sigurno želite odjednom otvoriti %d poruke?
hr[2]: Sigurno želite odjednom otvoriti %d poruka?

en: Are you sure you want to permanently remove all the deleted messages in all folders?
hr: Sigurno želite trajno ukloniti sve obrisane poruke iz svih mapa?

en: Are you sure you want to permanently remove all the deleted messages in folder “{0}”?
hr: Sigurno želite trajno ukloniti sve obrisane poruke u mapi "{0}"?

en: Are you sure you want to remove rule “{0}”?
hr: Sigurno želite ukloniti pravilo “{0}”?

en: Are you sure you want to remove this location?
hr: Sigurno želite ukloniti ovu lokaciju?

en: Are you sure you want to restore Evolution from the selected backup file?
hr: Sigurno želite obnoviti Evolution iz odabrane datoteke sigurnosne kopije?

en: Are you sure you want to save the appointment without a summary?
hr: Sigurno želite spremiti ugovoreni sastanak bez sažetka?

en: Are you sure you want to save the memo without a summary?
hr: Sigurno želite spremiti ovaj dopis bez sažetka?

en: Are you sure you want to save the task without a summary?
hr: Sigurno želite spremiti zadatak bez sažetka?

en: Are you sure you want to send a message in HTML format?
hr: Sigurno želite poslati poruku u HTML obliku?

en: Are you sure you want to send a message with %d To and CC recipients? | Are you sure you want to send a message with %d To and CC recipients?
hr[0]: Sigurno želite poslati poruku za %d primatelja u Prima i Prima kopiju poljima?
hr[1]: Sigurno želite poslati poruku za %d primatelja u Prima i Prima kopiju poljima?
hr[2]: Sigurno želite poslati poruku za %d primatelja u Prima i Prima kopiju poljima?

en: Are you sure you want to send a message with invalid address?
hr: Sigurno želite poslati poruku s nevaljanom adresom?

en: Are you sure you want to send a message with invalid addresses?
hr: Sigurno želite poslati poruku s nevaljanim adresama?

en: Are you sure you want to send a message with only BCC recipients?
hr: Sigurno želite poslati poruku samo primateljima navedenima u polju Prima tajnu kopiju?

en: Are you sure you want to send a message without a subject?
hr: Sigurno želite poslati poruku bez predmeta?

en: Are you sure you want to send the message?
hr: Sigurno želite poslati poruku?

en: Are you sure you want to to move folder “{0}” to folder “{1}”?
hr: Sigurno želite premjestiti mapu “{0}” u mapu “{1}”?

en: As Sent Folder for Wi_de View
hr: Kao mapa Poslano za ši_roki pogled

en: As _Sent Folder
hr: Kao mapa _Poslano

en: Ascending
hr: Rastuće

en: Asia/Aden
hr: Azija/Aden

en: Asia/Almaty
hr: Azija/Almaty

en: Asia/Amman
hr: Azija/Amman

en: Asia/Anadyr
hr: Azija/Anadyr

en: Asia/Aqtau
hr: Azija/Aqtau

en: Asia/Aqtobe
hr: Azija/Aqtobe

en: Asia/Ashgabat
hr: Azija/Aškabad

en: Asia/Baghdad
hr: Azija/Bagdad

en: Asia/Bahrain
hr: Azija/Bahrein

en: Asia/Baku
hr: Azija/Baku

en: Asia/Bangkok
hr: Azija/Bangkok

en: Asia/Beirut
hr: Azija/Bejrut

en: Asia/Bishkek
hr: Azija/Biškek

en: Asia/Brunei
hr: Azija/Brunei

en: Asia/Calcutta
hr: Azija/Kalkuta

en: Asia/Choibalsan
hr: Azija/Choibalsan

en: Asia/Chongqing
hr: Azija/Chongqing

en: Asia/Colombo
hr: Azija/Colombo

en: Asia/Damascus
hr: Azija/Damask

en: Asia/Dhaka
hr: Azija/Dhaka

en: Asia/Dili
hr: Azija/Dili

en: Asia/Dubai
hr: Azija/Dubai

en: Asia/Dushanbe
hr: Azija/Dušanbe

en: Asia/Gaza
hr: Azija/Gaza

en: Asia/Harbin
hr: Azija/Harbin

en: Asia/Hong_Kong
hr: Azija/Hong Kong

en: Asia/Hovd
hr: Azija/Hovd

en: Asia/Irkutsk
hr: Azija/Irkutsk

en: Asia/Istanbul
hr: Azija/Istanbul

en: Asia/Jakarta
hr: Azija/Džakarta

en: Asia/Jayapura
hr: Azija/Jayapura

en: Asia/Jerusalem
hr: Azija/Jeruzalem

en: Asia/Kabul
hr: Azija/Kabul

en: Asia/Kamchatka
hr: Azija/Kamčatka

en: Asia/Karachi
hr: Azija/Karachi

en: Asia/Kashgar
hr: Azija/Kashgar

en: Asia/Krasnoyarsk
hr: Azija/Krasnojarsk

en: Asia/Kuala_Lumpur
hr: Azija/Kuala Lumpur

en: Asia/Kuching
hr: Azija/Kuching

en: Asia/Kuwait
hr: Azija/Kuvajt

en: Asia/Macao
hr: Azija/Macao

en: Asia/Macau
hr: Azija/Macau

en: Asia/Magadan
hr: Azija/Magadan

en: Asia/Makassar
hr: Azija/Makassar

en: Asia/Manila
hr: Azija/Manila

en: Asia/Muscat
hr: Azija/Muscat

en: Asia/Nicosia
hr: Azija/Nikozija

en: Asia/Novosibirsk
hr: Azija/Novosibirsk

en: Asia/Omsk
hr: Azija/Omsk

en: Asia/Oral
hr: Azija/Oral

en: Asia/Phnom_Penh
hr: Azija/Phnom Penh

en: Asia/Pontianak
hr: Azija/Pontianak

en: Asia/Pyongyang
hr: Azija/Pyongyang

en: Asia/Qatar
hr: Azija/Katar

en: Asia/Qyzylorda
hr: Azija/Qyzylorda

en: Asia/Rangoon
hr: Azija/Rangoon

en: Asia/Riyadh
hr: Azija/Rijad

en: Asia/Saigon
hr: Azija/Saigon

en: Asia/Sakhalin
hr: Azija/Sahalin

en: Asia/Samarkand
hr: Azija/Samarkand

en: Asia/Seoul
hr: Azija/Seul

en: Asia/Shanghai
hr: Azijia/Šangaj

en: Asia/Singapore
hr: Azija/Singapor

en: Asia/Taipei
hr: Azija/Taipei

en: Asia/Tashkent
hr: Azija/Taškent

en: Asia/Tbilisi
hr: Azija/Tbilisi

en: Asia/Tehran
hr: Azija/Teheran

en: Asia/Thimphu
hr: Azija/Thimphu

en: Asia/Tokyo
hr: Azija/Tokio

en: Asia/Ujung_Pandang
hr: Azija/Ujung Pandang

en: Asia/Ulaanbaatar
hr: Azija/Ulan Bator

en: Asia/Urumqi
hr: Azija/Urumqi

en: Asia/Vientiane
hr: Azija/Vientiane

en: Asia/Vladivostok
hr: Azija/Vladivostok

en: Asia/Yakutsk
hr: Azija/Jakutsk

en: Asia/Yekaterinburg
hr: Azija/Jekaterinburg

en: Asia/Yerevan
hr: Azija/Jerevan

en: Ask for confirmation when deleting items
hr: Upitaj za potvrdu pri brisanju stavki

en: Ask for each message
hr: Pitaj za svaku poruku

en: Asks whether to copy a folder by drag &amp; drop in the folder tree
hr: Pita treba li kopirati mapu povlačenjem i ispuštanjem u stablo mape

en: Asks whether to move a folder by drag &amp; drop in the folder tree
hr: Pita treba li premjestiti mapu povlačenjem i ispuštanjem u stablo mape

en: Assign C_olor…
hr: Dodijeli b_oju…

en: Assign Color
hr: Dodijeli boju

en: Assign Score
hr: Dodijeli bodovanje

en: Assign color for the selected messages
hr: Dodijeli boju za odabrane poruke

en: Assign which account should be used as a send account for respective folders or recipients, an override for usual send account detection. List of recipients can contain partial addresses or names. The name and the address parts are compared separately.
hr: Odredite koji će se račun koristiti kao račun slanja za dotične mape i primatelje, zaobilazi uobičajeno otkrivanje slanja računa. Popis primatelja može sadržavati djelomične adrese ili imena. Dijelovi imena i adresa se uspoređuju zasebno.

en: Assigned
hr: Dodijeljeno

en: Assigned Memo — %s
hr: Dodijeljeni dopis — %s

en: Assigned Task — %s
hr: Dodijeljeni zadatak — %s

en: Assistant
hr: Pomoćnik

en: Assistant Phone
hr: Telefon pomoćnika

en: At least one attendee is necessary
hr: Potreban je najmanje jedna sudionik

en: At least one attendee is required.
hr: Potreban je barem jedan sudionik.

en: At least one component type should be set
hr: Najmanje jedna vrsta komponente mora biti postavljena

en: Atlantic/Azores
hr: Atlantski ocean/Azori

en: Atlantic/Bermuda
hr: Atlantski ocean/Bermuda

en: Atlantic/Canary
hr: Atlantski ocean/Kanari

en: Atlantic/Cape_Verde
hr: Atlantski ocean/Cape Verde

en: Atlantic/Faeroe
hr: Atlantski ocean/Faeroe

en: Atlantic/Jan_Mayen
hr: Atlantski ocean/Jan Mayen

en: Atlantic/Madeira
hr: Atlantski ocean/Madeira

en: Atlantic/Reykjavik
hr: Atlantski ocean/Reykjavik

en: Atlantic/South_Georgia
hr: Atlantski ocean/Južna Georgia

en: Atlantic/St_Helena
hr: Atlantski ocean/Sv. Helena

en: Atlantic/Stanley
hr: Atlantski ocean/Stanley

en: Attach
hr: Priloži

en: Attach a file
hr: Priloži datoteku

en: Attach a small picture of your face to outgoing messages.
hr: Priložite sličicu vašeg lica u odlazne poruke.

en: Attach_ment
hr: Privi_tak

en: Attached message
hr: Poruka u privitku

en: Attachment | Attachments
hr[0]: privitak
hr[1]: privitka
hr[2]: privitaka

en: Attachment Properties
hr: Svojstva privitka

en: Attachment Reminder
hr: Podsjetnik privitka

en: Attachment contents not loaded
hr: Sadržaj privitka nije učitan

en: Attachment “%s” cannot be found, remove it from the list, please
hr: Privitak “%s” se ne može pronaći, uklonite ga s popisa

en: Attachment “%s” doesn’t have valid URI, remove it from the list, please
hr: Privitak “%s” nema valjan URI, uklonite ga s popisa

en: Attachments
hr: Privitci

en: Atte_ndees…
hr: Sudi_onici…

en: Attendee
hr: Sudionik

en: Attendee status can not be updated because the item no longer exists
hr: Stanje sudionika ne može se nadopuniti jer stavka više ne postoji

en: Attendee status could not be updated because the status is invalid
hr: Stanje sudionika ne može se nadopuniti zbog nevaljanog stanja

en: Attendee status updated
hr: Stanje sudionika nadopunjeno

en: Attendees
hr: Sudionici

en: Attendees List
hr: Popis sudionika

en: Attendees:
hr: Sudionici:

en: Attendees:
hr: Sudionici:

en: Attribute message
hr: Priložena poruka

en: Audio Player
hr: Glazbeni reproduktor

en: August
hr: Kolovoz

en: Australia/Adelaide
hr: Australija/Adelaide

en: Australia/Brisbane
hr: Australija/Brisbane

en: Australia/Broken_Hill
hr: Australija/Broken Hill

en: Australia/Darwin
hr: Australija/Darwin

en: Australia/Hobart
hr: Australija/Hobart

en: Australia/Lindeman
hr: Australija/Lindeman

en: Australia/Lord_Howe
hr: Australija/Lord Howe

en: Australia/Melbourne
hr: Australija/Melbourne

en: Australia/Perth
hr: Australija/Perth

en: Australia/Sydney
hr: Australija/Sydney

en: Authentication
hr: Ovjera

en: Authentication mechanism: %s
hr: Mehanizam ovjere: %s

en: Author(s)
hr: Autor(i)

en: Authorities
hr: Izdavatelji

en: Auto sync Pidgin contacts
hr: Automatski uskladi Pidgin kontakte

en: Autocomplete length
hr: Dužina automatskog dovršavanja

en: Autocomplete with this address book
hr: Autodovršavanje sa ovim adresarom

en: Autocompletion
hr: Automatsko dovršavanje

en: Autogenerated
hr: Automatski stvoren

en: Automatic
hr: Automatski

en: Automatic Contacts
hr: Automatski kontakti

en: Automatic emoticon recognition
hr: Automatsko prepoznavanje emotikona

en: Automatic link recognition
hr: Automatsko prepoznavanje poveznica

en: Automatically enable PGP or S/MIME signatures when replying to a message which is also PGP or S/MIME signed.
hr: Automatski omogući PGP ili S/MIME potpise kada se odgovara na poruku koja je isto tako PGP ili S/MIME potpisana.

en: Automatically insert _emoticons
hr: Automatski umetni _emotikone

en: Automatically launch editor when key is pressed in the mail composer.
hr: Automatski pokreni uređivača kada se pritisne tipka u sastavljaču poruke.

en: Automatically launch when a new mail is edited
hr: Automatsko pokretanje pri uređivanju nove poruke

en: Automatically load images for HTML messages over HTTP
hr: Automatski učitaj slike za HTML poruke putem HTTP

en: Automatically update on any _source folder change
hr: Automatski nadopuni na svaku promjenu u _izvoru mape

en: Available Cate_gories
hr: Dostupne kate_gorije

en: Available Groups:
hr: Dostupne grupe:

en: Avoid IfMatch (needed on Apache < 2.2.8)
hr: Izbjegni IfMatch (potrebno za Apache < 2.2.8)

en: BCC
hr: Pošalji tajnu kopiju

en: B_est Fit
hr: N_ajbolje pristajanje

en: Back
hr: Natrag

en: Back up Evolution data and settings to an archive file
hr: Sigurnosno kopiraj Evolutionove podatke u arhivsku datoteku

en: Back up Evolution directory
hr: Sigurnosno kopiraj Evolution direktorijj

en: Back up complete
hr: Sigurnosno kopiranje završeno

en: Back up current Evolution data
hr: Sigurnosno kopiraj trenutne Evolutionove podatake

en: Background Color
hr: Boja pozadine

en: Background Image
hr: Slika pozadine

en: Background color for the 'today' day
hr: Boja pozadine 'današnjeg' dana

en: Background color of tasks that are due today, in “#rrggbb” format. Used together with task-due-today-highlight
hr: Boja pozadine današnjih zadataka, u “#rrggbb” formatu. koristi se zajedno s isticanjem-današnjeg-zadatka

en: Background color of tasks that are overdue, in “#rrggbb” format. Used together with task-overdue-highlight.
hr: Boja pozadine neispunjenih zadataka, u “#rrggbb” formatu. koristi se zajedno s isticanjem-neispunjenog-zadatka.

en: Backing Evolution accounts and settings
hr: Sigurnosno kopiranje Evolutionovih računa i postavki

en: Backing Evolution data (Mails, Contacts, Calendar, Tasks, Memos)
hr: Sigurnosno kopiranje Evolutionovih podataka (e-pošta, kontakti, kalendar, zadaci, dopisi)

en: Backing up Evolution Data
hr: Sigurnosno kopiranje Evolutionovih podataka

en: Backing up to the file %s
hr: Sigurnosno kopiranje datoteke %s

en: Backup Certificate
hr: Sigurnosno kopiraj vjerodajnicu

en: Backup _All
hr: Sigurnosno kopiraj _sve

en: Bad regular expression “{0}”.
hr: Loš običan izraz “{0}”.

en: Baltic
hr: Baltički

en: Bcc
hr: Prima tajnu kopiju

en: Because you do not trust the certificate authority that issued this certificate, then you do not trust the authenticity of this certificate unless otherwise indicated here
hr: Ako ne vjerujete izdavatelju vjerodajnice koji je izdao ovu vjerodajnicu, tada ne vjerujete vjerodostojnosti ove vjerodajnice osim ako ovdje nije navedeno drugačije

en: Because you trust the certificate authority that issued this certificate, then you trust the authenticity of this certificate unless otherwise indicated here
hr: Ako vjerujete izdavatelju vjerodajnice koji je izdao ovu vjerodajnicu, tada vjerujete vjerodostojnosti ove vjerodajnice osim ako ovdje nije navedeno drugačije

en: Because “{1}”.
hr: Zbog “{1}”.

en: Beep
hr: Zvučni signal

en: Before composer _format changes from HTML to Plain Text
hr: Prije nego što se _format sastavljanja promijeni iz HTML-a u običan tekst

en: Before trusting this CA for any purpose, you should examine its certificate and its policy and procedures (if available).
hr: Prije vjerovanja ovoj CA vjerodajnici za bilo koju svrhu, trebate provjeriti njegovu vjerodajnicu, pravila i procedure (ako je dostupno).

en: Before trusting this site, you should examine its certificate and its policy and procedures (if available).
hr: Prije povjerenja u ovu stranicu, trebate provjeriti njegovu vjerodajnicu, pravila i procedure (ako je dostupno).

en: Berkeley Mailbox (mbox)
hr: Berkley pretinac (mbox)

en: Birthday
hr: Rođendan

en: Birthday and anniversary reminder
hr: Podsjetnik na rođendan i obljetnicu

en: Birthday and anniversary reminder units
hr: Jedinice mjere za podsjetnik na rođendan i obljetnicu

en: Birthday and anniversary reminder value
hr: Vrijednost za podsjetnik na rođendan i obljetnicu

en: Blank Signature
hr: Prazan potpis

en: Blue Ink
hr: Plava tinta

en: Body contains
hr: Tijelo sadrži

en: Bogofilter Options
hr: Mogućnosti Bogofiltera

en: Bogofilter either crashed or failed to process a mail message
hr: Bogofilter se je ili srušio ili nije uspio obraditi e-poruku

en: Bold
hr: Podebljano

en: Book '%s' not found
hr: Rezervacija '%s' nije pronađena

en: Bottom
hr: Dno

en: Browse a WebDAV (CalDAV or CardDAV) server and create, edit or delete address books, calendars, memo lists or task lists there
hr: Pregledajte WebDAV (CalDAV ili CardDAV) poslužitelje i stvorite, uredite ili obrišite adresare, kalendare, popise dopisa ili popise zadataka

en: Browse until limit is reached
hr: Pregledaj dok se ograničenje ne dostigne

en: Bug Buddy could not be run.
hr: Bug Buddy se ne može pokrenuti.

en: Bug Buddy is not installed.
hr: Bug Buddy nije instaliran.

en: Business Fax
hr: Poslovni faks

en: Business Phone
hr: Poslovni telefon

en: Business Phone 2
hr: Poslovni telefon 2

en: Busy
hr: Zauzeto

en: By S_tatus
hr: Prema s_tanju

en: By Se_nder
hr: Prema po_šiljatelju

en: By Su_bject
hr: Prema pr_edmetu

en: By _Company
hr: Prema _tvrtci

en: By _Follow Up Flag
hr: Prema oznaci _praćenja

en: By converting the event into the message the editing window will be closed and the changes being done discarded.
hr: Pretvaranjem događaja u poruku prozor uređivanja će se zatvoriti i napravljene promjene će biti odbačene.

en: By converting the memo into the message the editing window will be closed and the changes being done discarded.
hr: Pretvaranjem dopisa u poruku prozor uređivanja će se zatvoriti i napravljene promjene će biti odbačene.

en: By converting the message into the meeting the composed message will be closed and the changes being done discarded.
hr: Pretvaranjem poruke u sastanak sastavljena poruka će se zatvoriti i napravljene promjene će biti odbačene.

en: By converting the task into the message the editing window will be closed and the changes being done discarded.
hr: Pretvaranjem zadatka u poruku prozor uređivanja će se zatvoriti i napravljene promjene će biti odbačene.

en: By how many minutes to shorted new event time. Whether event end or start is changed is determined by "shorten-time-end" setting
hr: Koliko treba skratiti minuta vrijeme novog događaja. Treba li vrijeme početka ili završetka događaja promijeniti otkrivanjem pomoću "shorten-time-end" postavke

en: CC
hr: Pošalji kopiju

en: C_alendar
hr: K_alendar

en: C_ell
hr: Ć_elija

en: C_ertificate:
hr: V_jerodajnica:

en: C_ollapse All
hr: S_kupi sve

en: C_olor:
hr: B_oja:

en: C_olumns:
hr: S_tupci:

en: C_ontent:
hr: S_adržaj:

en: C_opy
hr: K_opiraj

en: C_reate
hr: S_tvori

en: C_reate Search Folder From Search…
hr: S_tvori mapu pretrage iz pretrage…

en: C_urrent View
hr: T_renutni pogled

en: C_ut %s
hr: I_zreži %s

en: Ca_tegories...
hr: Ka_tegorije...

en: CalDAV and CardDAV server
hr: CalDAV i CardDAV poslužitelj

en: CalDAV server
hr: CalDAV poslužitelj

en: Calendar
hr: Kalendar

en: Calendar Event: It has no summary.
hr: Kalendarski događaj: bez sažetka.

en: Calendar Event: Summary is %s.
hr: Kalendarski događaj: sažetak je %s.

en: Calendar Events
hr: Kalendarski događaji

en: Calendar Properties
hr: Svojstva kalendara

en: Calendar Publishing
hr: Objavljivanje kalendara

en: Calendar Selector
hr: Odabiratelj kalendara

en: Calendar and Tasks
hr: Kalendar i zadaci

en: Calendar information
hr: Informacije o kalendaru

en: Calendar:
hr: Kalendar:

en: Calendar: from %s to %s
hr: Kalendar: od %s do %s

en: Calendars
hr: Kalendari

en: Call
hr: Poziv

en: Callback Phone
hr: Telefon povratnog poziva

[ctx: CamelTrust]
en: Ask when used
hr: Upitaj pri upotrebi

[ctx: CamelTrust]
en: Fully
hr: Potpuno

[ctx: CamelTrust]
en: Marginally
hr: Djelomično

[ctx: CamelTrust]
en: Never
hr: Nikada

[ctx: CamelTrust]
en: Temporarily
hr: Privremeno

[ctx: CamelTrust]
en: Ultimately
hr: Neograničeno

[ctx: CamelTrust]
en: _Ask when used
hr: _Upitaj pri upotrebi

[ctx: CamelTrust]
en: _Fully trusted
hr: _Potpuno vjeruj

[ctx: CamelTrust]
en: _Marginally trusted
hr: _Djelomično vjeruj

[ctx: CamelTrust]
en: _Never trust this certificate
hr: _Nikada ne vjeruj ovoj vjerodajnici

[ctx: CamelTrust]
en: _Temporarily trusted (this session only)
hr: _Privremeno vjeruj (samo za ovu sesiju)

[ctx: CamelTrust]
en: _Ultimately trusted
hr: _Neograničeno vjeruj

en: Can be either “mbox” or “pdf”.
hr: Može biti ili “mbox” ili “pdf”.

en: Cancel
hr: Odustani

en: Cancel _All
hr: Prekini _sve

en: Cancel the current mail operation
hr: Prekini trenutnu radnju pošte

en: Canceling…
hr: Prekidanje…

en: Cancelled
hr: Otkazano

en: Cancelled Tasks
hr: Otkazani zadaci

en: Cancelled.
hr: Prekinuto.

en: Cannot add Search Folder “{0}”.
hr: Nemoguće je dodati mapu pretrage "{0}".

en: Cannot add message into News and Blogs folder
hr: Nemoguće dodavanje poruke u mapu Novosti i blogovi

en: Cannot add new contact
hr: Nemoguće dodavanje novog kontakta

en: Cannot archive messages
hr: Nemoguće arhiviranje poruka

en: Cannot copy folder “{0}” to “{1}”.
hr: Nemoguće je kopirati mapu {0}” u “{1}”.

en: Cannot create Temporary File
hr: Nemoguće stvaranje privremene datoteke

en: Cannot create a client object from extension name “%s”
hr: Nemoguće stvaranje objekta klijenta iz naziva proširenja “%s”

en: Cannot create a folder in a News and Blogs store.
hr: Nemoguće stvaranje mape u Novosti i blogovi mapi.

en: Cannot create component: %s
hr: Nemoguće stvaranje komponente: %s

en: Cannot create folder “{0}”.
hr: Nemoguće stvaranje mape “{0}”.

en: Cannot create temporary save directory.
hr: Nemoguće stvaranje privremenog direktorija spremanja.

en: Cannot create the save directory, because “{1}”
hr: Nemoguće stvaranje direktorija spremanja, zbog “{1}”

en: Cannot delete folder “{0}”.
hr: Nemoguće brisanje mape “{0}”.

en: Cannot delete system folder “{0}”.
hr: Nemoguće brisanje mape sustava “{0}”.

en: Cannot drop message(s) into toplevel store
hr: Nemoguće ispustiti poruke u spremište najviše razine

en: Cannot edit Search Folder “{0}” as it does not exist.
hr: Nemoguće je urediti mapu pretrage "{0}" jer ne postoji.

en: Cannot encrypt outgoing message: No encryption certificate set for this account
hr: Nemoguć šifriranje odlazne poruke: Nije postavljena vjerodajnica šifriranja za ovaj račun

en: Cannot find attendee “%s” in the list of attendees
hr: Nemoguć pronalazak sudionika “%s” u popisu sudionika

en: Cannot find matching event in the next %d year | Cannot find matching event in the next %d years
hr[0]: Nemoguć pronalazak podudarajućeg događaja u sljedećoj %d godini
hr[1]: Nemoguć pronalazak podudarajućeg događaja u sljedeće %d godine
hr[2]: Nemoguć pronalazak podudarajućeg događaja u sljedećih %d godina

en: Cannot find matching event in the previous %d year | Cannot find matching event in the previous %d years
hr[0]: Nemoguć pronalazak podudarajućeg događaja u prijašnjoj %d godini
hr[1]: Nemoguć pronalazak podudarajućeg događaja u prijašnje %d godine
hr[2]: Nemoguć pronalazak podudarajućeg događaja u prijašnjih %d godina

en: Cannot find message in its folder summary
hr: Nemoguć pronalazak poruke u njenoj mapi sažetka

en: Cannot get URI “%s”, do not know how to download it.
hr: Nemoguće je dobiti URI “%s”, ne znam kako ga preuzeti.

en: Cannot have both receiving and sending parts set to None
hr: Nemoguće je sadržavati oboje primanje i slanje dijelova postavljeno na Ništa

en: Cannot move contact.
hr: Nemoguće premještanje kontakta.

en: Cannot move folder “{0}” to “{1}”.
hr: Nemoguće je premjestiti mapu {0}” u “{1}”.

en: Cannot open calendar. %s
hr: Nemoguće je otvoriti kalendar. %s

en: Cannot open file “{0}”.
hr: Neuspjelo otvaranje datoteke “{0}”.

en: Cannot open folder. Error: {1}
hr: Nemoguće otvaranje mape. Greška: {1}

en: Cannot open source folder. Error: {2}
hr: Nemoguće otvaranje mape izvora. Greška: {2}

en: Cannot open target folder. Error: {2}
hr: Nemoguće otvaranje mape odredišta. Greška: {2}

en: Cannot read the license file “{0}”, due to an installation problem. You will not be able to use this provider until you can accept its license.
hr: Nemoguće je pročitati datoteku licence "{0}" zbog instalacijskog problema. Nećete moći koristiti ovog pružatelja usluge sve dok ne prihvatite njegovu licencu.

en: Cannot rename or move system folder “{0}”.
hr: Nemoguće preimenovanje ili premještanje mape sustava "{0}".

en: Cannot rename “{0}” to “{1}”.
hr: Nemoguće je preimenovati {0}” u “{1}”.

en: Cannot save a contact to the address book “{0}”, because it is still opening. Either wait till it’s opened, or select a different address book.
hr: Neuspjelo spremanje kontakta u adresar “{0}”, zato jer je se još uvijek otvara. Ili pričekajte da se otvori ili odaberite drugi adresar.

en: Cannot save a contact, address book is still opening
hr: Neuspjelo spremanje kontakta, adresar se još uvijek otvara

en: Cannot save changes to account.
hr: Nemoguće spremanje promjene na računu.

en: Cannot save event
hr: Nemoguće spremanje događaja

en: Cannot save file “{0}”.
hr: Neuspjelo spremanje datoteke “{0}”.

en: Cannot save task
hr: Nemoguće spremanje zadatka

en: Cannot save to directory “{0}”.
hr: Nemoguće spremanje u direktorij “{0}”.

en: Cannot save to file “{0}”.
hr: Nemoguće spremanje u datoteku “{0}”.

en: Cannot search with no active calendar
hr: Nemoguće pretraživanje bez aktivnog kalendara

en: Cannot sign outgoing message: No signing certificate set for this account
hr: Nemoguć potpis odlazne poruke: Nije postavljena vjerodajnica potpisivanja za ovaj račun

en: Cannot start Evolution.  Another Evolution instance may be unresponsive. System error: %s
hr: Nemoguće pokretanje Evolutiona.  Drugi primjerak Evolutiona možda ne reagira. Greška sustava: %s

en: Cannot upgrade directly from version {0}
hr: Nemoguća izravna nadogradnja sa inačice {0}

en: Can’t open .csv file
hr: Nemoguće otvaranje .csv datoteke

en: Can’t open .ldif file
hr: Nemoguće otvaranje .ldif datoteke

en: Car Phone
hr: Telefon u autu

en: CardDAV server
hr: CardDAV poslužitelj

en: Case _Sensitive
hr: Mala/Velika slova

en: Cat_egory:
hr: Kar_egorija:

en: Categories
hr: Kategorije

en: Categories Editor
hr: Uređivač kategorija

en: Categories List
hr: Popis kategorija

en: Categories:
hr: Kategorije:

en: Categories: %s
hr: Kategorije: %s

en: Category
hr: Kategorija

en: Category Icon
hr: Ikona kategorije

en: Category Properties
hr: Svojstva kategorije

en: Category _Icon
hr: Ikona _kategorije

en: Category _Name
hr: Naziv _kategorije

en: Category editor not available.
hr: Uređivač kategorija nije dostupan.

en: Cc
hr: Prima kopiju

en: Cell Contents
hr: Sadržaj ćelije

en: Cell Properties
hr: Svojstva ćelije

en: Cell…
hr: Ćelija…

en: Center
hr: Sredina

en: Center Alignment
hr: Srednje poravnanje

en: Centigrade (°C)
hr: Celzijus (°C)

en: Central European
hr: Srednjoeuropski

en: Certificate Authority Trust
hr: Vjerodajnice izdavatelja kojima se vjeruje

en: Certificate Name
hr: Naziv vjerodajnice

en: Certificate already exists
hr: Vjerodajnica već postoji

en: Certificate “%s” is a CA certificate.
    
    Edit trust settings:
hr: Vjerodajnica “%s” je CA vjerodajnica.
    
    Uredi postavke pouzdanosti:

en: Certificates
hr: Vjerodajnice

en: Certificates Table
hr: Tablica vjerodajnica

en: Ch_aracter Encoding
hr: Kô_diranje znakova

en: Ch_aracter encoding:
hr: Kô_diranje znakova:

en: Chair
hr: Mjesto

en: Chair Persons
hr: Predsjedavajući

en: Chan_ge…
hr: Prom_ijeni…

en: Change Face Image
hr: Promijeni sliku lica

en: Change certificate trust
hr: Promijeni pouzdanost vjerodajnice

en: Change sort order of the folders in the folder tree
hr: Promijeni poredak razvrstavanja mapa u stablu mape

en: Change the name of this folder
hr: Promijeni naziv ove mape

en: Change the page settings for your current printer
hr: Promijenite postavke stranice za vaš trenutni pisač

en: Change the properties of this folder
hr: Promijeni svojstva ove mape

en: Change trust for the host “%s”:
hr: Promijeni pouzdanost za poslužitelja “%s”:

en: Changed Contact:
hr: Promijenjen kontakt:

en: Changes made to the event will not be sent to the attendees, because you are not the organizer
hr: Promjene načinjene u događaju neće biti poslane sudionicima, jer niste organizator

en: Changes made to the memo will not be sent to the attendees, because you are not the organizer
hr: Promjene načinjene u dopisu neće biti poslane sudionicima, jer niste organizator

en: Changes made to the task will not be sent to the attendees, because you are not the organizer
hr: Promjene načinjene u zadatku neće biti poslane sudionicima, jer niste organizator

en: Character Encoding
hr: Kôdiranje znakova

en: Character _Encoding
hr: Kôdiranje _znakova

en: Check Evolution Back up
hr: Provjeri sigurnosnu kopiju Evolutiona

en: Check _Spelling…
hr: Provjera _pravopisa…

en: Check cu_stom headers for junk
hr: Provjerl _prilagođena zaglavlja za neželjenom poštom

en: Check for Supported Types
hr: Provjera podržanih vrsta

en: Check for _Junk
hr: Provjeri _neželjenu poštu

en: Check for _new messages every
hr: Provjeri _nove poruke svakih

en: Check for new _messages on start
hr: Provjeri nove _poruke pri pokretanju

en: Check for new messa_ges in all active accounts
hr: Provjeri nove poru_ke na svim aktivnim računima

en: Check for new messages in all active accounts
hr: Provjeri nove poruke na svim aktivnim računima

en: Check for new messages on start
hr: Provjeri nove poruke pri pokretanju

en: Check incoming _messages for junk
hr: Provjeri neželjenu _poštu u pristiglim porukama

en: Check incoming mail being junk
hr: Provjeri je li pristigla pošta neželjena pošta

en: Check interval for Pidgin syncing of contacts.
hr: Razdoblje provjere za usklađivanje Pidgin kontakata.

en: Check spelling while I _type
hr: Provjeri pravopis pri _tipkanju

en: Check to make sure your password is spelled correctly. Remember that many passwords are case sensitive; your caps lock might be on.
hr: Provjerite je li vaša lozinka ispravno upisana. Zapamtite da su mnoge lozinke osjetljive na velika i mala slova, vaša Caps lock tipka bi mogla biti uključena.

en: Check whether Evolution is the default mailer
hr: Provjeri je li Evolution zadani program za slanje pošte

en: Checking content of backup file “%s”, please wait…
hr: Provjera sadržaja datoteke sigurnosne kopije “%s”, pričekajte…

en: Checking for New Mail
hr: Provjera nove pošte

en: Checking for new mail at “%s”
hr: Provjera nove e-pošte u “%s”

en: Checking server settings…
hr: Provjera postavki poslužitelja…

en: Checks selected messages for duplicates
hr: Provjerava odabrane poruke za duplikatima

en: Chinese
hr: Kineski

en: Choose Background Image
hr: Odaberi sliku pozadine

en: Choose Feed Image
hr: Odaberi sliku kanala

en: Choose Notes
hr: Odabir bilješki

en: Choose a Calendar
hr: Odaberi kalendar

en: Choose a File
hr: Odaberi datoteku

en: Choose a MH mail directory
hr: Odaberi MH direktorij pošte

en: Choose a Maildir mail directory
hr: Odaberi Maildir direktorij pošte

en: Choose a Memo List
hr: Odaberi popis dopisa

en: Choose a Task List
hr: Odaberi popis zadataka

en: Choose a backup file to restore
hr: Odaberi sigurnosnu kopiju za obnovu

en: Choose a folder for deleted messages.
hr: Odaberi mapu za obrisane poruke.

en: Choose a folder for junk messages.
hr: Odaberi mapu za poruke neželjene pošte.

en: Choose a folder for saving draft messages.
hr: Odaberi mapu za spremanje skica poruka.

en: Choose a folder for saving sent messages.
hr: Odaberi mapu za spremanje poslanih poruka.

en: Choose a folder to archive messages to.
hr: Odaberi mapu za arhiviranje poruka.

en: Choose a folder to use for template messages.
hr: Odaberi mapu za predloške poruka.

en: Choose a local delivery file
hr: Odaberi lokalnu datoteku dostave

en: Choose a mbox spool directory
hr: Odaberi mbox direktorij pripreme

en: Choose a mbox spool file
hr: Odaberi mbox datoteku pripreme

en: Choose an Address Book
hr: Odaberi adresar

en: Choose an iCalendar file
hr: Odaberi iCalendar datoteku

en: Choose custom color
hr: Odaberi prilagođenu boju

en: Choose folders to post the message to.
hr: Odaberite mape u koje će se poslati poruka.

en: Choose reply options for the selected message
hr: Odaberi mogućnost odgovora za odabrane poruke

en: Choose the destination for this import
hr: Odaberite odredište za ovaj uvoz

en: Choose the file that you want to import into Evolution, and select what type of file it is from the list.
hr: Odaberite datoteku koju želite uvesti u Evolution i odaberite koja je vrsta datoteke iz popisa.

en: Choose the order of information to appear in the message list.
hr: Odaberite redoslijed pojavljivanja informacija u popisu poruka.

en: Choose the type of importer to run:
hr: Odaberite vrstu uvoza:

en: Choose which address books to use.
hr: Odaberi adresar koji će se koristiti.

en: Chosen file is not a local file.
hr: Odabrana datoteka nije lokalna datoteka.

en: Citation highlight color
hr: Boja isticanja citata

en: Citation highlight color.
hr: Boja isticanja citata.

en: Cl_ear
hr: Uk_loni

en: Classification
hr: Klasifikacija

en: Classification:
hr: Klasifikacija:

en: Classify as confidential
hr: Označi kao povjerljivo

en: Classify as private
hr: Označi kao osobno

en: Classify as public
hr: Označi kao javno

en: Clear All
hr: Ukloni sve

en: Clear Search
hr: Ukloni pretragu

en: Clear _All
hr: Ukloni _sve

en: Clear the current search parameters
hr: Ukloni trenutne parametre pretrage

en: Clear the search
hr: Ukloni pretragu

en: Click here for the address book
hr: Kliknite ovdje za adresar

en: Click here to add an attendee
hr: Klikni ovdje za dodavanje sudionika

en: Click here to change the search type
hr: Kliknite ovdje za promjenu vrste pretrage

en: Click here to open the URL
hr: Kliknite ovdje za otvaranje URL-a

en: Click here to select folders to post to
hr: Kliknite ovdje za odabir mapa slanja

en: Click here, you can find more events.
hr: Klikom ovdje, možete pronaći više događaja.

en: Click this button to show a calendar
hr: Klikni na ovu tipku za prikazivanje kalendara

en: Click to add a memo
hr: Klikni za dodavanje dopisa

en: Click to add a task
hr: Klikni za dodavanje zadatka

en: Click to call %s
hr: Klikni za zvanje %s

en: Click to hide/unhide addresses
hr: Klikni za otkrivanje/skrivanje adresa

en: Click to mail %s
hr: Klikni za slanje e-pošte %s

en: Click to open %s
hr: Klikni za otvaranje %s

en: Click to open map for %s
hr: Klikni kako bi otvorio kartu za %s

en: Click “Apply” to begin importing the file into Evolution.
hr: Kliknite "Primijeni" za uvoz datoteke u Evolution.

en: Click “Work Online” to return to online mode.
hr: Kliknite na "Mrežni rad" za uspostavu povezivanja s mrežom.

en: Close
hr: Zatvori

en: Close Evolution with pending background operations?
hr: Želite li zatvoriti Evolution s pozadinskim radnjama na čekanju?

en: Close and _Back up Evolution
hr: Zatvori i _sigurnosno kopiraj Evolution

en: Close and _Restore Evolution
hr: Zatvori i _obnovi Evolution

en: Close the current file
hr: Zatvori trenutnu datoteku

en: Close the current window
hr: Zatvori trenutni prozor

en: Close the find bar
hr: Zatvori traku pretrage

en: Close the message browser window when the selected message is deleted or marked as Junk.
hr: Zatvori prozor preglednika poruke kada je odabrana poruka obrisana ili označena kao neželjene pošta.

en: Close this message (Escape)
hr: Zatvori poruku (Escape)

en: Close this window
hr: Zatvori ovaj prozor

en: Closing this composer window will discard the message permanently, unless you choose to save the message in your Drafts folder. This will allow you to continue the message at a later date.
hr: Zatvaranjem ovog prozora poruku ćete trajno odbaciti, ukoliko ne odaberete spremanje u mapu skica. To će vam omogućiti kasnije sastavljanje poruke.

en: Co_lumn Span:
hr: Ra_spon stupca:

en: Co_mpleted
hr: Za_vršeno

en: Co_ntacts
hr: Ko_ntati

en: Co_py All Contacts To…
hr: Ko_piraj sve kontakte u…

en: Col_umn
hr: Stu_pac

en: Collapse All _Threads
hr: Skupi sve _rasprave

en: Collapse all folders
hr: Skupi sve mape

en: Collapse all message threads
hr: Skupi sve rasprave poruke

en: Collapse archive folders in Move/Copy message to Folder and Go to Folder selectors.
hr: Skupi mape arhive pri odabiru Premjesti/Kopiraj poruku u mapu i Idi u mapu.

en: Collect_ion Account
hr: Kolek_cija računa

en: Collection
hr: _Kolekcija

en: Collection _Account
hr: Račun _kolekcije

en: Color
hr: Boja

en: Color to draw the Marcus Bains Line in the Time bar (empty for default)
hr: Boja za iscrtavanje Marcus Bains linije u traci vremena (prazno za zadano)

en: Color to draw the Marcus Bains line in the Day View
hr: Boja za iscrtavanje Marcus Bains linije u dnevnom pogledu

en: Color:
hr: Boja:

en: Colors
hr: Boje

en: Column
hr: Stupac

en: Column After
hr: Sljedeći stupac

en: Column Before
hr: Prijašnji stupac

en: Comma separated values (.csv)
hr: Vrijednosti odvojene zarezom (.csv)

en: Comma-separated list of localized “Re” abbreviations to skip in a subject text when replying to a message, as an addition to the standard “Re” prefix. An example is “SV,AV”.
hr: Zarezom odvojeni popis lokaliziranih “Odg” kratica koje će biti preskočene u tekstu predmeta pri odgovoru na poruku, kao dodatak standardnom “Odg” prefiksu. Primjer je “SV,AV”.

en: Comma-separated names of the editor to prefer in the message composer
hr: Zarezom odvojeni nazivi poželjnog uređivača u sastavljaču poruka

en: Command to be executed to launch the editor:
hr: Naredba koja će se izvršiti za pokretanje uređivača:

en: Comment List
hr: Popis komentara

en: Comment:
hr: Komentar:

en: Comments: %s
hr: Komentar: %s

en: Common Name
hr: Zajedničko ime

en: Company
hr: Tvrtka

en: Company Phone
hr: Telefon tvrtke

en: Compare against
hr: Usporedi sa

en: Complete
hr: Završeno

en: Complete.
hr: Završeno.

en: Completed
hr: Završeno

en: Completed
hr: Završeno

en: Completed Tasks
hr: Završeni zadaci

en: Completed date cannot be in the future
hr: Datum završetka ne može biti u budućnosti

en: Completed date is not a valid date
hr: Datum završetka nije valjan datum

en: Completed: %s
hr: Završetak: %s

en: Completion date
hr: Datum završetka

en: Compose Message
hr: Sastavi poruku

en: Compose _New Message
hr: Sastavi _novu poruku

en: Compose a Message
hr: Sastavi poruku

en: Compose a new mail message
hr: Sastavi novu poruku e-pošte

en: Compose a reply to all the recipients of the selected message
hr: Sastavi odgovor za sve primatelje odabrane poruke

en: Compose a reply to the mailing list of the selected message
hr: Odgovori na mailing listu odabrane poruke

en: Compose a reply to the sender of the selected message
hr: Odgovori pošiljatelju odabrane poruke

en: Compose in External Editor
hr: Sastavi u vanjskom uređivaču

en: Composer Preferences
hr: Sastavljanje poruka

en: Composer load/attach directory
hr: Direktorij za učitavanja/privitke sastavljača poruke

en: Composer mode to use.
hr: Način rada sastavljača poruke koji se koristi.

en: Composing Messages
hr: Sastavljanje poruka

en: Compress display of addresses in TO/CC/BCC
hr: Sažmi prikaz adresa u PRIMA/KOPIJA/TAJNA KOPIJA

en: Compress display of addresses in TO/CC/BCC to the number specified in address_count.
hr: Sažmi prikaz adresa u PRIMA/KOPIJA/TAJNA KOPIJA za broj određen u adresa_broj.

en: Compress weekends in month view
hr: Sažmi vikende u mjesečnom pogledu

en: Compression filter used by autoar
hr: Filtar sažimanja koji koristi sa autoarom

en: Compression filter used when compressing attached directories with autoar.
hr: Filtar sažimanja koji se koristi pri sažimanju priloženih direktorija sa autoarom.

en: Compression format used by autoar
hr: Format sažimanja koji koristi autoar

en: Compression format used when compressing attached directories with autoar.
hr: Format sažimanja koji se koristi pri sažimanju priloženih direktorija sa autoarom.

en: Confidential
hr: Povjerljivo

en: Configuration
hr: Podešavanje

en: Configuration _URL:
hr: URL _podešavanja:

en: Configure Evolution
hr: Podesi Evolution

en: Configure Evolution Accounts
hr: Podesi Evolution račune

en: Confirm _when expunging a folder
hr: Potvrdi _brisanje mape

en: Confirm expunge
hr: Potvrdi uklanjanje

en: Confirm sender address
hr: Potvrdi adresu pošiljatelja

en: Confirm when emptying a _Junk folder
hr: Potvrdi brisanje mape _neželjene pošte

en: Confirmations
hr: Potvrđivanja

en: Conflict Search
hr: Pretraga sukoba

en: Conflicting Contact:
hr: Sporan kontakt:

en: Congratulations, your mail configuration is complete.
    
    You are now ready to send and receive email using Evolution.
    
    Click “Apply” to save your settings.
hr: Čestitamo, završili ste podešavanje pošte.
    
    Sada ste spremni za slanje i primanje e-pošte koristeći Evolution.
    
    Kliknite na "Primijeni" za spremanje svojih postavki.

en: Connecting to LDAP
hr: Povezivanje s LDAP-om

en: Construct a more advanced search
hr: Napravi napredniju pretragu

en: Contact
hr: Kontakt

en: Contact Certificates
hr: Vjerodajnice kontakata

en: Contact Editor
hr: Uređivač kontakta

en: Contact Editor — %s
hr: Uređivač kontakta — %s

en: Contact List
hr: Popis kontakata

en: Contact List Editor
hr: Uređivač popisa kontakata

en: Contact List Members
hr: Članovi popisa kontakta

en: Contact List _Owner
hr: Kontaktiraj _vlasnika liste

en: Contact List:
hr: Popis kontakata:

en: Contact Quick-Add
hr: Brzo dodavanje kontakta

en: Contact _Preview
hr: _Pretpregled kontakta

en: Contact already exists in the address book.
hr: Kontakt već postoji u adresaru.

en: Contact information
hr: Informacije o kontaktu

en: Contact information for %s
hr: Informacije o kontaktu %s

en: Contact layout style
hr: Izgled rasporeda kontakata

en: Contact preview pane position (horizontal)
hr: Položaj okvira pretpregleda kontakata (vodoravno)

en: Contact preview pane position (vertical)
hr: Položaj okvira pretpregleda kontakata (okomito)

en: Contact the owner of the mailing list this message belongs to
hr: Konaktiraj vlasnika mailing liste kojemu ova poruka pripada

en: Contact “{0}” already exists in the address book “{1}”. Do you want to add a copy of it instead?
hr: Kontakt “{0}” već postoji u “{1}” adresaru. Želite li umjesto dodati njegovu kopiju?

en: Contact:
hr: Kontakt:

en: Contacts
hr: Kontakti

en: Contacts Map
hr: Karta kontakata

en: Contacts:
hr: Kontakti:

en: Contains UIDs of accounts for which the notifications should be avoided.
hr: Sadržu UID-ove kontakata za koje se obavijesti trebaju izbjegavati.

en: Contains Value
hr: Sadrži vrijednost

en: Content
hr: Sadržaj

en: Continue Anyway
hr: Svejedno nastavi

en: Controls how frequently local changes are synchronized with the remote mail server. The interval must be at least 30 seconds.
hr: Određuje učestalost usklađivanja lokalnih promjena s udaljenim poslužiteljem e-pošte. Razdoblje mora biti barem 30 sekundi.

en: Controls the toolbar icon size. The 'default' value lets the system/code decide what is the best icon size for the toolbar. Changing the option requires application restart.
hr: Upravlja veličinom ikone alatne trake. 'default' vrijednost dopušta sustavu/kôdu da odluči koja je najbolja veličina ikone alatne trake. Promjena ove mogućnosti zahtijeva ponovno pokretanje aplikacije.

en: Conv_ert to Appointment…
hr: Pretvo_ri u ugovoreni sastanak…

en: Convert UTC time in reply credits to local time
hr: Pretvori UTC vrijeme u zaslugama odgovora, u lokalno vrijeme

en: Convert a mail message to a task.
hr: Pretvori e-poruku u zadatak.

en: Convert mail messages to Unicode
hr: Pretvori poruke u Unikôd

en: Convert message text to Unicode UTF-8 to unify spam/ham tokens coming from different character sets.
hr: Pretvori tekst poruke u Unikôd UTF-8 kako bi se ujedinili znakovi neželjene/željene pošte koji dolaze iz različitih znakovnih skupova.

en: Convert message text to _Unicode
hr: Pretvori tekst poruke u _Unikôd

en: Convert the message to a meeting request
hr: Pretvori poruku u zahtjev za sastankom

en: Convert to M_eeting
hr: Pretvori u _sastanak

en: Convert to M_essage
hr: Pretvori u p_oruku

en: Convert to _Meeting
hr: Pretvori u _sastanak

en: Convert to _Message
hr: Pretvori u _poruku

en: Convert to the mail message
hr: Pretvori u poruku e-pošte

en: Converts a meeting to an appointment
hr: Pretvara sastanak u ugovoreni sastanak

en: Converts an appointment to a meeting
hr: Pretvara ugovoreni sastanak u sastanak

en: Cop_y %s
hr: Kopira_j %s

en: Cop_y to Calendar…
hr: Kopira_j u kalendar…

en: Copy Folder To
hr: Kopiraj mapu u

en: Copy _Email Address
hr: Kopiraj _adresu e-pošte

en: Copy _Link Location
hr: Kopiraj _lokaciju poveznice

en: Copy _Message Archive URL
hr: Kopiraj _URL arhive poruke

en: Copy _Raw Email Address
hr: Kopiraj _osnovnu adresu e-pošte

en: Copy book content locally for offline operation
hr: Kopiraj sadržaj adresara lokalno za izvanmrežno korištenje

en: Copy calendar contents locally for offline operation
hr: Kopiraj sadržaj kalendara lokalno za izvanmrežno korištenje

en: Copy contact to
hr: Kopiraj kontakt u

en: Copy contacts to
hr: Kopiraj kontakte u

en: Copy direct URL for the selected message in its archive
hr: Kopiraj izravni URL za odabranu poruku u ovoj arhivi

en: Copy folder in folder tree.
hr: Kopiraj mapu u stablo mape.

en: Copy memo list contents locally for offline operation
hr: Kopiraj sadržaj popisa dopisa lokalno za izvanmrežno korištenje

en: Copy selected contacts to another address book
hr: Kopiraj odabrani kontakt u drugi adresar

en: Copy selected contacts to the clipboard
hr: Kopiraj odabrane kontakte u međuspremnik

en: Copy selected events to the clipboard
hr: Kopiraj odabrane događaje u međuspremnik

en: Copy selected memos to the clipboard
hr: Kopiraj odabrane dopise u međuspremnik

en: Copy selected messages to another folder
hr: Kopiraj odabrane poruke u drugu mapu

en: Copy selected tasks to the clipboard
hr: Kopiraj odabrane zadatke u međuspremnik

en: Copy selected text to the clipboard
hr: Kopiraj odabrani tekst u međuspremnik

en: Copy task list contents locally for offline operation
hr: Kopiraj sadržaj popisa zadataka lokalno za izvanmrežno korištenje

en: Copy the contacts of the selected address book to another
hr: Kopiraj kontakte odabranog adresara u drugi adresar

en: Copy the email address to the clipboard
hr: Kopiraj e-adresu u međuspremnik

en: Copy the image to the clipboard
hr: Kopiraj sliku u međuspremnik

en: Copy the link to the clipboard
hr: Kopiraj poveznicu u međuspremnik

en: Copy the raw email address to the clipboard
hr: Kopiraj osnovnu adresu e-pošte u međuspremnik

en: Copy the selected folder into another folder
hr: Kopiraj odabranu mapu u drugu mapu

en: Copy the selection
hr: Kopiraj odabir

en: Copy to Folder
hr: Kopiraj u mapu

en: Copying a memo | Copying %d memos
hr[0]: Kopiranje %d dopisa
hr[1]: Kopiranje %d dopisa
hr[2]: Kopiranje %d dopisa

en: Copying a memo into the memo list “%s”
hr: Kopiranje dopisa u popis dopisa “%s”

en: Copying a memo into the memo list “{0}”
hr: Kopiranje dopisa u popis dopisa “{0}”

en: Copying a task | Copying %d tasks
hr[0]: Kopiranje %d zadatka
hr[1]: Kopiranje %d zadatka
hr[2]: Kopiranje %d zadataka

en: Copying a task into the task list “%s”
hr: Kopiranje zadatka u popis zadatka “%s”

en: Copying a task into the task list “{0}”
hr: Kopiranje zadatka u popis zadatka “{0}”

en: Copying an event | Copying %d events
hr[0]: Kopiranje %d događaja
hr[1]: Kopiranje %d događaja
hr[2]: Kopiranje %d događaja

en: Copying an event into the calendar “%s”
hr: Kopiranje događaja u kalendar “%s”

en: Copying an event into the calendar “{0}”
hr: Kopiranje događaja u kalendar “{0}”

en: Copying events to the calendar “%s”
hr: Kopiranje događaja u kalendar “%s”

en: Copying folder %s
hr: Kopiranje mape %s

en: Copying folder “%s”
hr: Kopiranje mape “%s”

en: Copying folder “%s” (%d/%d)
hr: Kopiranje mape “%s” (%d/%d)

en: Copying image to clipboard
hr: Kopiranje slike u međuspremnik

en: Copying memos to the memo list “%s”
hr: Kopiranje dopisa u popis dopisa “%s”

en: Copying messages into folder %s
hr: Kopiranje poruka u mapu %s

en: Copying messages to “%s”
hr: Kopiranje poruka u “%s”

en: Copying tasks to the task list “%s”
hr: Kopiranje zadatka u popis zadatka “%s”

en: Corresponding source for service with UID “%s” not found
hr: Odgovarajući izvor za uslugu sa UID-om “%s” nije pronađen

en: Could not compile regular expression “{1}”.
hr: Nemoguće sastavljanje običnog izraza “{1}”.

en: Could not create message.
hr: Nemoguće stvaranje poruke.

en: Could not create publish thread.
hr: Nemoguće stvaranje objave rasprave.

en: Could not create spool directory “%s”: %s
hr: Nemoguće stvaranje direktorija pripreme “%s”: %s

en: Could not display help for Evolution.
hr: Nemoguć prikaz pomoći za Evolution.

en: Could not get schema information for LDAP server.
hr: Nemoguće dobivanje shema informacije za LDAP poslužitelj.

en: Could not get selected text.
hr: Neuspjelo dobivanje odabranog teksta.

en: Could not load signature.
hr: Neuspjelo učitavanje potpisa.

en: Could not load the attachment
hr: Nemoguće učitavanje privitka

en: Could not load “%s”
hr: Nemoguće učitati “%s”

en: Could not open %s:
hr: Nemoguće je otvoriti %s:

en: Could not open the attachment
hr: Nemoguće otvaranje privitka

en: Could not open the link.
hr: Nemoguće otvaranje poveznice.

en: Could not open “%s”
hr: Nemoguće je otvoriti “%s”

en: Could not parse MIME message. Displaying as source.
hr: Nemoguća obrada MIME poruke. Prikazuje se kao izvor.

en: Could not parse PGP message: %s
hr: Nemoguća obrada PGP poruke: %s

en: Could not parse PGP/MIME message: %s
hr: Nemoguća obrada PGP/MIME poruke: %s

en: Could not parse S/MIME message: %s
hr: Nemoguća obrada S/MIME poruke: %s

en: Could not perform this operation on {0}.
hr: Nemoguće izvođenje ove radnje na {0}.

en: Could not read signature file “{0}”.
hr: Nemoguće čitanje datoteke potpisa “{0}”.

en: Could not remove address book.
hr: Nemoguće uklanjanje adresara.

en: Could not retrieve messages to attach from {0}.
hr: Nemoguće primanje poruka za privitiak od {0}.

en: Could not save signature.
hr: Neuspjelo spremanje potpisa.

en: Could not save the attachment
hr: Nemoguće spremanje privitka

en: Could not save to autosave file “{0}”.
hr: Nemoguće spremanje u datoteku automatskog spremanja “{0}”.

en: Could not save “%s”
hr: Nemoguće je spremiti “%s”

en: Could not send the cancellation notice to the delegate
hr: Nemoguće slanje obavijest o otkazivanju delegatu

en: Could not set as background
hr: Neuspjelo postavljanje kao pozadine

en: Cr_ying
hr: Up_lakan

en: Cre_ate
hr: Stv_ori

en: Cre_ate new calendar
hr: Stvo_ri novi kalendar

en: Cre_ate new task list
hr: Stvo_ri novi popis zadataka

en: Creat_e a sent item to track information
hr: Stvor_i poslanu stavku za praćenje informacije

en: Create Collectio_n
hr: Stvori kolekcij_u

en: Create Folder
hr: Stvaranje mape

en: Create Search _Folder
hr: Stvori _mapu pretrage

en: Create _Book
hr: Stvori _adresar

en: Create _Calendar
hr: Stvori _kalendar

en: Create _address book entries when sending mails
hr: Stvori unose u _adresara pri slanju e-pošte

en: Create a Filter Rule for Mailing _List…
hr: Stvori pravilo filtriranja za mailing _liste…

en: Create a Filter Rule for Se_nder…
hr: Stvori pravilo filtriranja za po_šiljatelja…

en: Create a Filter Rule for _Recipients…
hr: Stvori pravilo filtriranja za _primatelje…

en: Create a Filter Rule for _Subject…
hr: Stvori pravilo filtriranja za _predmet…

en: Create a Mem_o
hr: Stvori dopi_s

en: Create a Search Folder from Mailing _List…
hr: Stvori mapu pretrage iz mailing _liste…

en: Create a Search Folder from Recipien_ts…
hr: Stvori mapu pretrage iz primate_lja…

en: Create a Search Folder from S_ubject…
hr: Stvori mapu pretrage iz p_redmeta…

en: Create a Search Folder from Sen_der…
hr: Stvori mapu pretrage iz pošiljate_lja…

en: Create a _Meeting
hr: Stvori _sastanak

en: Create a _Task
hr: Stvori _zadatak

en: Create a new address book
hr: Stvori novi adresar

en: Create a new all day event
hr: Stvori novi cjelodnevni događaj

en: Create a new all-day appointment
hr: Stvori novi cjelodnevni ugovoreni sastanak

en: Create a new appointment
hr: Napravi novi ugovoreni sastanak

en: Create a new assigned task
hr: Stvori novi dodijeljeni zadatak

en: Create a new calendar
hr: Stvori novi kalendar

en: Create a new collection account
hr: Stvori novi račun kolekcije

en: Create a new contact
hr: Stvori novi kontakt

en: Create a new contact list
hr: Stvori novi popis kontakta

en: Create a new event from the selected message
hr: Stvori novi događaj iz odabrane poruke

en: Create a new folder
hr: Stvori novu mapu

en: Create a new folder for storing mail
hr: Napravi novu mapu za spremanje pošte

en: Create a new mail account
hr: Stvori novi račun e-pošte

en: Create a new mail folder
hr: Stvori novu mapu e-pošte

en: Create a new meeting
hr: Stvori novi sastanak

en: Create a new meeting from the selected message
hr: Stvori novi sastanak iz odabrane poruke

en: Create a new meeting request
hr: Stvori novi zahtjev za sastankom

en: Create a new memo
hr: Stvori novi dopis

en: Create a new memo from the selected message
hr: Stvori novi dopis iz odabrane poruke

en: Create a new memo list
hr: Stvori novi popis dopisa

en: Create a new proxy profile
hr: Stvori novi proxy profil

en: Create a new shared memo
hr: Stvori novi dijeljeni dopis

en: Create a new task
hr: Stvori novi zadatak

en: Create a new task from the selected message
hr: Stvori novi zadatak iz odabrane poruke

en: Create a new task list
hr: Stvori novi popis zadatka

en: Create a new window displaying this view
hr: Stvori novi prozor s ovim pogledom

en: Create a rule to filter messages from this sender
hr: Stvori pravilo za filtriranje poruka od ovog pošiljatelja

en: Create a rule to filter messages to these recipients
hr: Stvori pravilo za filtriranje poruka za ove primatelje

en: Create a rule to filter messages to this mailing list
hr: Stvori pravilo za filtriranje poruka na ovoj mailing listi

en: Create a rule to filter messages with this subject
hr: Stvori pravilo za filtriranje poruka sa ovim predmetom

en: Create a search folder for these recipients
hr: Stvori mapu pretrage za ove primatelje

en: Create a search folder for this mailing list
hr: Stvori mapu pretrage za ovu mailing listu

en: Create a search folder for this sender
hr: Stvori mapu pretrage za ovog pošiljatelja

en: Create a search folder for this subject
hr: Stvori mapu pretrage za ovaj predmet

en: Create an _Appointment
hr: Stvori ugovoreni _sastanak

en: Create category “%s”
hr: Stvori kategoriju“%s”

en: Create events, memos and tasks as Private by default
hr: Stvori događaje, dopise i zadatke kao privatne po zadanome

en: Create events, memos and tasks as _Private by default
hr: Stvori događaje, dopise i zadatke kao _privatne po zadanome

en: Create or edit rules for filtering new mail
hr: Napravi ili promijeni pravila za filtriranje nove pošte

en: Create or edit search folder definitions
hr: Stvori ili uredi definicije pretrage mape

en: Created
hr: Stvoreno

en: Created from a mail by %s
hr: Stvorio iz pošte %s

en: Creating a memo
hr: Stvaranje dopisa

en: Creating a task
hr: Stvaranje zadatka

en: Creating an event
hr: Stvaranje događaja

en: Creating new book…
hr: Stvaranje novog adresara…

en: Creating new calendar…
hr: Stvaranje novog kalendara…

en: Creating new collection…
hr: Stvaranje nove kolekcije…

en: Creating view for calendar “%s”
hr: Stvaranje pogleda za kalendar “%s”

en: Creating view for memo list “%s”
hr: Stvaranje pogleda za popis dopisa “%s”

en: Creating view for task list “%s”
hr: Stvaranje pogleda za popis zadatka “%s”

en: Credentials are required to connect to the destination host.
hr: Vjerodajnice su potrebne za povezivanje sa odredišnim poslužiteljem.

en: Ctrl-click to open a link “%s”
hr: Ctrl-klik za otvaranje poveznice “%s”

en: Cu_t
hr: Iz_reži

en: Current Account
hr: Trenutnom računu

en: Current Folder
hr: Trenutnoj mapi

en: Current Folder and Subfolders
hr: Trenutnoj mapi i podmapama

en: Current Folder and Subfolders Search
hr: Pretraga trenutne mape i podmapa

en: Current State
hr: Trenutno stanje

en: Current _Languages
hr: Trenutni _jezici

en: Current view is a customized view
hr: Trenutni pogled je prilagođeni pogled

en: Currently _used categories:
hr: Trenutno _korištene kategorije:

en: Currently supported values are “openstreetmap” and “google”; if unknown set, uses “openstreetmap”
hr: Trenutno podržane vrijednosti su “openstreetmap” i “google”; ako je postavljeno nepozanto, koristi se “openstreetmap”

en: Cus_tom arguments:
hr: Pri_lagođeni argumenti:

en: Custo_mize Current View…
hr: Prilag_odi trenutni pogled…

en: Custom Header
hr: Prilagođeno zaglavlje

en: Custom Location
hr: Prilagođena lokacija

en: Custom Proxy
hr: Prilagođeni proxy

en: Custom View
hr: Prilagođeni pogled

en: Custom binary cannot be empty
hr: Prilagođena binarnu datoteka ne može biti prazna

en: Custom headers to use while checking for junk.
hr: Prilagođena zaglavlja koja koriste pri provjeri neželjene pošte.

en: Custom headers to use while checking for junk. The list elements are string in the format “headername=value”.
hr: Prilagođena zaglavlja koja se koriste pri provjeri neželjene pošte. Popisni elementi su izraz u obliku "nazivzaglavlja=vrijednost".

en: Customize Current View
hr: Prilagodi trenutni pogled

en: Cut selected contacts to the clipboard
hr: Izreži odabrane kontakte u međuspremnik

en: Cut selected events to the clipboard
hr: Izreži odabrane događaje u međuspremnik

en: Cut selected memos to the clipboard
hr: Izreži odabrane dopise u međuspremnik

en: Cut selected tasks to the clipboard
hr: Izreži odabrane zadatke u međuspremnik

en: Cut selected text to the clipboard
hr: Izreži odabrani tekst u međuspremnik

en: Cut the selection
hr: Izreži odabir

en: Cyrillic
hr: Ćirilica

en: D_ecline this instance
hr: O_dbij ovaj primjerak

en: D_elete Address Book
hr: O_briši adresar

en: D_elete All Instances…
hr: O_briši sve primjerke…

en: D_elete Calendar
hr: O_briši kalendar

en: D_elete Memo List
hr: O_briši popis dopisa

en: D_elete Task List
hr: O_briši popis zadataka

en: Daily
hr: Dnevno

en: Date
hr: Datum

en: Date and Time
hr: Datum i vrijeme

en: Date received
hr: Datum primanja

en: Date sent
hr: Datum slanja

en: Date/Time Format
hr: Format datuma/vremena

[ctx: DateFmt]
en: Next Fri
hr: Sljedeći Pet

[ctx: DateFmt]
en: Next Mon
hr: Sljedeći Pon

[ctx: DateFmt]
en: Next Sat
hr: Sljedeću Sub

[ctx: DateFmt]
en: Next Sun
hr: Sljedeću Ned

[ctx: DateFmt]
en: Next Thu
hr: Sljedeći Čet

[ctx: DateFmt]
en: Next Tue
hr: Sljedeći Uto

[ctx: DateFmt]
en: Next Wed
hr: Sljedeću Sri

en: Day
hr: Dan

en: Day View: %s. %s
hr: Dnevni pogled: %s. %s

en: Day _ends:
hr: Dan _završava u:

en: Days
hr: dana

en: Days on which the start and end of work hours should be indicated. (This key was deprecated in version 3.10 and should no longer be used. Use the “work-day-monday”, “work-day-tuesday”, etc. keys instead.)
hr: Dani u kojima bi trebali biti naznačeni početni i završni radni sati. (Ovaj ključ je zastario u inačici 3.10 i ne bi se trebao više koristiti. Umjesto koristite “work-day-monday”)

en: De_fault
hr: Za_dano

en: De_scribe Filters…
hr: Ukloni _pretplatu filtra…

en: De_vilish
hr: Vr_agolast

en: December
hr: Prosinac

en: Decline meeting request
hr: Odbij zahtjev za sastankom

en: Decline meeting request for selected instance only
hr: Odbij zahtjev za sastankom samo za odabrane primjerke

en: Declined
hr: Odbijeno

en: Decrease Indent
hr: Smanji odlomak

en: Decrease the text size
hr: Umanji veličinu teksta

en: Default
hr: Zadano

en: Default Account
hr: Zadani račun

en: Default Behavior
hr: Zadano ponašanje

en: Default External Editor
hr: Zadani vanjski uređivač

en: Default Free/Busy Server
hr: Zadani slobodni/zauzeti poslužitelj

en: Default User Address Book
hr: Zadani adresar korisnika

en: Default User Calendar
hr: Zadani kalendar korisnika

en: Default appointment reminder
hr: Zadani podsjetnik za ugovoreni sastanak

en: Default arguments are “-i -f %F -- %R”, where
       %F — stands for the From address
       %R — stands for the recipient addresses
hr: Zadani argumenti su “-i -f %F -- %R”, gdje
       %F — označava adresu pošiljatelja
       %R — označava adresu primatelja

en: Default calendar not found
hr: Zadani kalendar nije pronađen

en: Default character e_ncoding:
hr: Zadana k_ôdna stranica:

en: Default charset in which to compose messages
hr: Zadani znakovni skup u kojem se sastavljaju poruke

en: Default charset in which to compose messages. Uses UTF-8, if not set.
hr: Zadani znakovni skup u kojem se sastavljaju poruke. Koristi se UTF-8, ako nije postavljeno.

en: Default charset in which to display messages
hr: Zadani znakovni skup u kojem se prikazuju poruke

en: Default charset in which to display messages.
hr: Zadani znakovni skup u kojem se prikazuju poruke.

en: Default forward style
hr: Zadani način prosljeđivanja

en: Default memo list not found
hr: Zadani popis dopisa nije pronađen

en: Default reminder units
hr: Zadana jedinica podsjetnika

en: Default reminder value
hr: Zadana vrijednost podsjetnika

en: Default reply style
hr: Zadani način odgovaranja

en: Default sidebar width
hr: Zadana širina bočne trake

en: Default task list not found
hr: Zadani popis zadatka nije pronađen

en: Default value for thread expand state
hr: Zadana vrijednost za stanje proširenja rasprave

en: Defaults
hr: Zadano

en: Defer to Desktop Settings
hr: Postavke radnog okruženja

en: Defines the size in KB, the limit to show text attachments in the message preview. Anything above this limit will not be possible to show inline.
hr: Određuje veličinu u KB, ograničenje za prikaz tekstnih privitaka u pregledu poruke. Sve iznad ovog ograničenja neće biti prikazano.

en: Delegated
hr: Delegirano

en: Delegated From
hr: Delegirao/la

en: Delegated To
hr: Delegirano za

en: Delete
hr: Obriši

en: Delete All Occ_urrences
hr: Obriši sve poj_ave

en: Delete Current View
hr: Obriši trenutni pogled

en: Delete Image
hr: Obriši sliku

en: Delete Mail
hr: Brisanje pošte

en: Delete Memo
hr: Obriši dopis

en: Delete Memos
hr: Obriši dopise

en: Delete Rule
hr: Obriši pravilo

en: Delete Task
hr: Obriši zadatak

en: Delete Tasks
hr: Obriši zadatke

en: Delete This _Occurrence
hr: Obriši ovu _pojavu

en: Delete This and F_uture Occurrences
hr: Obriši ovu i _buduće pojave

en: Delete This and F_uture Occurrences…
hr: Obriši ovu i _buduće pojave…

en: Delete all Junk messages from all folders
hr: Trajno ukloni sve poruke neželjene pošte iz svih mapa

en: Delete all occurrences
hr: Obriši sve pojave

en: Delete completed tasks
hr: Obriši završene zadatke

en: Delete no_te
hr: Obriši b_ilješku

en: Delete processed
hr: Obriši obrađeno

en: Delete remote address book “{0}”?
hr: Obriši udaljeni adresar “{0}”?

en: Delete selected appointments
hr: Obriši odabrane ugovorene sastanke

en: Delete selected contacts
hr: Obriši odabrane kontakte

en: Delete selected events
hr: Obriši odabrane događaje

en: Delete selected memos
hr: Obriši odabrane dopise

en: Delete selected tasks
hr: Obriši odabrane zadatke

en: Delete the note for the selected message
hr: Obriši bilješku za odabranu poruku

en: Delete the selected address book
hr: Obriši odabrani adresar

en: Delete the selected calendar
hr: Obriši odabrani kalendar

en: Delete the selected memo list
hr: Obriši odabrani popis dopisa

en: Delete the selected proxy profile
hr: Obriši odabrani poxy profil

en: Delete the selected task list
hr: Obriši odabrani popis zadataka

en: Delete the selection
hr: Obriši odabir

en: Delete this and any future occurrences
hr: Obriši ovu i sve buduće pojave

en: Delete this occurrence
hr: Obriši ovu pojavu

en: Delete view: %s
hr: Obriši pogled: %s

en: Deleted
hr: Obrisano

en: Deleting a memo | Deleting %d memos
hr[0]: Brisanje %d dopisa
hr[1]: Brisanje %d dopisa
hr[2]: Brisanje %d dopisa

en: Deleting a task | Deleting %d tasks
hr[0]: Brisanje %d zadatka
hr[1]: Brisanje %d zadatka
hr[2]: Brisanje %d zadatka

en: Deleting an event | Deleting %d events
hr[0]: Brisanje %d događaja
hr[1]: Brisanje %d događaja
hr[2]: Brisanje %d događaja

en: Deleting book…
hr: Brisanje adresara…

en: Deleting calendar…
hr: Brisanje kalendara…

en: Deleting collection…
hr: Brisanje kolekcije…

en: Deleting junk and expunging trash at “%s”
hr: Brisanje neželjene pošte i uklanjanje smeća u “%s”

en: Deleting junk at “%s”
hr: Brisanje neželjene pošte u “%s”

en: Deleting message note…
hr: Brisanje bilješke poruke…

en: Deleting messages in Junk folder “%s”…
hr: Brisanje poruka u mapi neželjene pošte “%s”…

en: Deleting old messages
hr: Brisanje starih poruka

en: Deli_vered and opened
hr: Dosta_vljena i otvorena

en: Delivery Options
hr: Mogućnosti dostave

en: Department
hr: Odjel

en: Descending
hr: Padajuće

en: Description
hr: Opis

en: Description Contains
hr: Opis sadržava

en: Description List
hr: Popis opisa

en: Description contains
hr: Opis sadrži

en: Description of Filters
hr: Opis filtra

en: Description:
hr: Opis:

en: Destination folder:
hr: Odredišna mapa:

en: Destination is read only
hr: Odredište je samo za čitanje

en: Detailed error message:
hr: Opširnija poruka greške:

en: Details
hr: Pojediosti

en: Determines whether to look up addresses for junk filtering in local address book only
hr: Određuje hoće li se provjeravati samo adrese u lokalnom adresaru za filtriranje neželjene pošte

en: Determines whether to lookup in address book for sender email
hr: Određuje hoće li se provjeravati pošiljateljeva adresa e-pošte u adresaru

en: Determines whether to lookup the sender email in address book. If found, it shouldn’t be a spam. It looks up in the books marked for autocompletion. It can be slow, if remote address books (like LDAP) are marked for autocompletion.
hr: Određuje hoće li se provjeravati pošiljateljeva adresa e-pošte u adresaru. Ako se pronađe, poruka ne bi trebala biti neželjena pošta. Provjerava adresare označene za automatsko dovršavanje adresa. Ovo može biti sporo ako su za automatsko dovršavanje označeni udaljeni adresari (poput LDAP-a).

en: Determines whether to use custom headers to check for junk
hr: Određuje hoće li se koristiti prilagođena zaglavlja za provjeru neželjene pošte

en: Determines whether to use custom headers to check for junk. If this option is enabled and the headers are mentioned, it will be improve the junk checking speed.
hr: Određuje hoće li se koristiti prilagođena zaglavlja za provjeru neželjene pošte. Ako je ova mogućnost omogućena, ubrzati će se provjera neželjene pošte.

en: Digital Signature
hr: Digitalni potpis

en: Digitally _sign messages when original message signed (PGP or S/MIME)
hr: Digitalno _potpiši poruke kada je izvorna poruka potpisana (PGP ili S/MIME)

en: Digitally sign replies when the original message is signed
hr: Digitalno potpiši odgovore kada je izvorna poruka potpisana

en: Directory for loading/attaching files to composer.
hr: Direktorij za učitavanje/dodavanje datoteka u sastavljač poruke.

en: Directory for saving mail component files.
hr: Direktorij za spremanje dijelova e-pošte.

en: Directory for saving reminder audio files
hr: Direktorij za spremanje zvučnih datoteka podsjetnika

en: Disable loading of any plugins.
hr: Onemogući učitavanje bilo kojeg priključka.

en: Disable preview pane of Mail, Contacts and Tasks.
hr: Onemogući okvir pregleda za poštu, kontakte i zadatke.

en: Disable this account
hr: Onemogući ovaj račun

en: Disconnecting from “%s”
hr: Prekidanje povezivanja s “%s”

en: Display
hr: Prikaz

en: Display HTML version
hr: Prikaži HTML inačicu

en: Display HTML version of multipart/alternative message
hr: Prikaži HTML inačicu višedjelne/alternativne poruke

en: Display Name
hr: Naziv prikaza

en: Display Reminders window with _notifications
hr: Prikaži prozor podsjetnika sa _obavijestima

en: Display _All Contacts
hr: Prikaži _sve kontakte

en: Display as attachment
hr: _Prikaži kao privitak

en: Display part as an image
hr: Prikaži dio kao sliku

en: Display part as an invitation
hr: Prikaži dio kao pozivnicu

en: Display part as enriched text
hr: Prikaži dio kao obogaćeni tekst

en: Display plain text version
hr: Prikaži inačicu običnog teksta

en: Display plain text version of multipart/alternative message
hr: Prikaži inačicu običnog teksta višedjelne/alternativne poruke

en: Display reminders for _past events
hr: Prikaži podsjetnike za _protekle događaje

en: Display reminders for completed _tasks
hr: Prikaži podsjetnike za završene _zadatke

en: Display source of a MIME part
hr: Prikaži izvor MIME dijela

en: Display the next important message
hr: Prikaži sljedeću bitnu poruku

en: Display the next message
hr: Prikaži sljedeću poruku

en: Display the next thread
hr: Prikaži sljedeću raspravu

en: Display the next unread message
hr: Prikaži sljedeću nepročitanu poruku

en: Display the part as an addressbook contact
hr: Prikaži dio kao kontakt adresara

en: Display the previous important message
hr: Prikaži prijašnju bitnu poruku

en: Display the previous message
hr: Prikaži prijašnju poruku

en: Display the previous thread
hr: Prikaži prijašnju raspravu

en: Display the previous unread message
hr: Prikaži prijašnju nepročitanu poruku

en: Display window buttons using the desktop toolbar setting
hr: Prikaži tipke prozora koristeći postavke alatne trake radnog okruženja

en: Display window buttons with icons and text
hr: Prikaži tipke prozora sa ikonama i tekstom

en: Display window buttons with icons only
hr: Prikaži tipke prozora samo sa ikonama

en: Display window buttons with text only
hr: Prikaži tipke prozora samo sa tekstom

en: Displayed Message Headers
hr: Prikaz zaglavlja poruke

en: Do Not Exist
hr: Ne postoji

en: Do Not Forward
hr: Ne proslijeđuj

en: Do _Not Delete
hr: Ne _briši

en: Do _Not Disable
hr: Nemoj _onemogućiti

en: Do _Not Quote
hr: Bez _citata

en: Do _Not Synchronize
hr: _Ne usklađuj

en: Do _Not Unset
hr: Ne _uklanjaj

en: Do _Not Unsubscribe
hr: Ne _prekidaj pretplatu

en: Do _not Send
hr: Nemoj _poslati

en: Do _not change settings
hr: Ne _mijenjaj postavke

en: Do _not copy
hr: Ne _kopiraj

en: Do _not extract files from the attachment
hr: Ne _raspakiravaj datoteke iz privitka

en: Do _not move
hr: Ne _premještaj

en: Do not _Ignore Subthread
hr: Ne _zanemaruj podrasprave

en: Do not _Ignore Thread
hr: Ne _zanemaruj rasprave

en: Do not _show this wizard again
hr: Ne prikazuj _više ovog čarobnjaka

en: Do not add signature delimiter
hr: Ne dodavaj razdjelnik potpisa

en: Do not ask me again
hr: Ne pitaj me ponovno

en: Do not download enclosures larger than
hr: Ne preuzimaj priloge veće od

en: Do not mar_k messages as junk if sender is in my address book
hr: Ne označava_j poruke kao neželjenu poštu ako je pošiljatelj u mom adresaru

en: Do not mark new mails in a subthread as read automatically
hr: Ne označuj nove poruke pošte u podraspravi kao automatski pročitane

en: Do not mark new mails in this thread as read automatically
hr: Ne označuj nove poruke pošte u ovoj raspravi kao automatski pročitane

en: Do not notify for these accounts
hr: Ne obavještavaj za ove kontakte

en: Do not show this message again
hr: Ne prikazuj više ovu poruku

en: Do not synchronize locally mails older than
hr: Ne usklađuj lokalno poruke e-pošte starije od

en: Do not tell me again
hr: Ne prikazuj ovu poruku ponovno

en: Do not trust the authenticity of this certificate
hr: Ne vjeruj vjerodostojnosti ove vjerodajnice

en: Do not warn me again
hr: Ne upozoravaj me ponovo

en: Do you want to detach event from the series?
hr: Želite li odvojiti događaj iz niza?

en: Do you want to locally synchronize the folders that are marked for offline usage?
hr: Želite li lokalno uskladiti mape koje su označene za izvanmrežno korištenje?

en: Do you want to make Evolution your default email client?
hr: Želite li postaviti Evolution kao zadani klijent e-pošte?

en: Do you want to mark all messages as read?
hr: Želite li označiti sve poruke kao pročitane?

en: Do you want to mark messages as read in the current folder only, or in the current folder as well as all subfolders?
hr: Želite li označiti poruke pročitanima samo u trenutnoj mapi, ili i u trenutnoj mapi i svim podmapama?

en: Do you want to recover last saved version of the message?
hr: Želite li obnoviti posljednju spremljenu inačicu poruke?

en: Do you want to recover unfinished messages?
hr: Želite li obnoviti nezavršene poruke?

en: Do you want to unset contact image?
hr: Želite li ukloniti sliku kontakta?

en: Do you wish to continue converting remaining mails?
hr: Želite li nastaviti pretvorbu preostalih poruka e-pošte?

en: Do you wish to save your changes?
hr: Želite li spremiti vaše promjene?

en: Done
hr: Završetak

en: Download feed _enclosures
hr: Preuzmi prilog _kanala

en: Download in progress. Do you want to save the appointment?
hr: Preuzimanje u tijeku. Želite li spremiti ugovoreni sastanak?

en: Download in progress. Do you want to save the task?
hr: Preuzimanje u tijeku. Želite li spremiti zadatak?

en: Download messages of accounts and folders marked for offline usage
hr: Preuzmi poruke iz računa i mapa označenih za izvanmrežno korištenje

en: Downloading
hr: Preuzimanje

en: Draft
hr: Skica

en: Draft Messages _Folder:
hr: Mapa skica _poruka:

en: Drafts
hr: Skice

en: Drafts based template plugin. You can use variables like $ORIG[subject], $ORIG[from], $ORIG[to], $ORIG[body], $ORIG[quoted-body] or $ORIG[reply-credits], which will be replaced by values from an email you are replying to.
hr: Priključak predloška temeljen na skicama. Možete koristiti varijable poput $ORIG[šalje], $ORIG[prima], $ORIG[poruka], ORIG[citirana poruka] ili $ORIG[zasluge za odgovor] koje će biti zamijenjene vrijednostima iz poruke na koju odgovarate.

en: Draw events as flat, not shaded.
hr: Iscrtaj događaje kao ravne, ne kao osjenčane.

en: Draw spelling error indicators on words as you type.
hr: Naglašava pravopisne greške označavanjem riječi prilikom tipkanja.

en: Drop-down combination box to select time
hr: Padajući izbornik za biranje vremena

en: Due
hr: Rok

en: Due
hr: Rok

en: Due By
hr: Rok do

en: Due Date:
hr: Datum dospijeća:

en: Due In
hr: Dospijeva

en: Due date
hr: Datum dospijeća

en: Due date cannot be the same as the Start date
hr: Datum dospijeća ne može biti isti kao i datum početka

en: Due date is not a valid date
hr: Datum dospijeća nije valjan datum

en: Due date:
hr: Datum dospijeća:

en: Due: %s
hr: Rok: %s

en: Duplicate Contact Detected
hr: Otkriven duplikat kontakta

[ctx: ECompEditor]
en: All da_y event
hr: Cjelodne_vni događaj

[ctx: ECompEditor]
en: Atte_ndees…
hr: Sudi_onici…

[ctx: ECompEditor]
en: C_lassification:
hr: K_lasifikacija:

[ctx: ECompEditor]
en: Confidential
hr: Povjerljivo

[ctx: ECompEditor]
en: D_ue date:
hr: Da_tum dospijeća:

[ctx: ECompEditor]
en: Date _completed:
hr: Datum _završetka:

[ctx: ECompEditor]
en: High
hr: Visok

[ctx: ECompEditor]
en: Low
hr: Nizak

[ctx: ECompEditor]
en: None
hr: Nijedna

[ctx: ECompEditor]
en: Normal
hr: Normalan

[ctx: ECompEditor]
en: Percent complete:
hr: Postotak završenosti:

[ctx: ECompEditor]
en: Priorit_y:
hr: Priorite_t:

[ctx: ECompEditor]
en: Private
hr: Privatno

[ctx: ECompEditor]
en: Public
hr: Javno

[ctx: ECompEditor]
en: Show time as _busy
hr: Prikaži vrijeme kao _zauzeto

[ctx: ECompEditor]
en: Sta_rt date:
hr: Počet_ni datum:

[ctx: ECompEditor]
en: Time _zone:
hr: Vremenska _zona:

[ctx: ECompEditor]
en: Undefined
hr: Neodređen

[ctx: ECompEditor]
en: _Categories…
hr: _Kategorije…

[ctx: ECompEditor]
en: _Description:
hr: _Opis:

[ctx: ECompEditor]
en: _End time:
hr: _Završno vrijeme:

[ctx: ECompEditor]
en: _Location:
hr: _Mjesto:

[ctx: ECompEditor]
en: _Start time:
hr: _Početno vrijeme:

[ctx: ECompEditor]
en: _Status:
hr: _Stanje:

[ctx: ECompEditor]
en: _Summary:
hr: _Sažetak:

[ctx: ECompEditor]
en: _Web page:
hr: _Web stranica:

[ctx: ECompEditorPage]
en: Attachments
hr: Privitci

[ctx: ECompEditorPage]
en: General
hr: Općenito

[ctx: ECompEditorPage]
en: Recurrence
hr: Ponavljanje

[ctx: ECompEditorPage]
en: Reminders
hr: Podsjetnici

[ctx: ECompEditorPage]
en: Schedule
hr: Raspored

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: 11th to 20th
hr: od 11. do 20.

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: 1st to 10th
hr: od 1. do 10.

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: 21st to 31st
hr: od 21. do 31.

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: Every
hr: svakih

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: Friday
hr: petka

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: Monday
hr: ponedjeljka

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: Other Date
hr: drugog datuma

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: Saturday
hr: subote

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: Sunday
hr: nedjelje

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: This appointment rec_urs
hr: Ovaj ugovoreni sastanak se _ponavlja

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: This component rec_urs
hr: Ova komponenta se _ponavlja

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: This memo rec_urs
hr: Ovaj dopisa se _ponavlja

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: This task rec_urs
hr: Ovaj zadatak se _ponavlja

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: Thursday
hr: četvrtka

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: Tuesday
hr: utorka

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: Wednesday
hr: srijede

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: day
hr: dana

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: day(s)
hr: dana

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: fifth
hr: petog

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: first
hr: prvog

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: for
hr: za

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: forever
hr: zauvijek

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: fourth
hr: četvrtog

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: last
hr: posljednjeg

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: month(s)
hr: mjeseca

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: occurrences
hr: podudaranja

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: on the
hr: na

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: second
hr: drugog

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: third
hr: trećeg

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: until
hr: do

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: week(s)
hr: tjedna

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: year(s)
hr: godina

[ctx: ESendOptions]
en: _Until
hr: _Do

[ctx: ESendOptionsAfter]
en: _After
hr: _Poslije

[ctx: ESendOptionsAfter]
en: days
hr: dana

[ctx: ESendOptionsWithin]
en: Wi_thin
hr: Un_utar

[ctx: ESendOptionsWithin]
en: days
hr: dana

en: E_mail
hr: E-_pošta

en: E_moji
hr: E_motikon

en: E_xpand %s Inline
hr: P_roširi %s skupljene retke popisa

en: E_xpand All
hr: R_aširi sve

en: E_xpand All Threads
hr: P_roširi sve rasprave

en: E_xpunge
hr: U_kloni

en: Each header is represented as a pair: the header name, and a boolean indicating whether the header is enabled. Disabled headers are not shown when viewing a message, but are still listed in Preferences.
hr: Svako zaglavlje je predstavljeno kao par: naziv zaglavlja i booleanova vrijednost koja ukazuje je li zaglavlje omogućeno. Onemogućena zaglavlja nisu prikazana pri pregledanju poruke, ali su još uvijek na popisu u Osobitostima.

en: Edi_t
hr: Ured_i

en: Edit Collection
hr: Uredi kolekciju

en: Edit Label
hr: Uredi natpis

en: Edit Location
hr: Uredi lokaciju

en: Edit Message
hr: Uredi poruku

en: Edit Message Note
hr: Uređivanje napomene bilješke

en: Edit Rule
hr: Uredi pravilo

en: Edit Search Folder
hr: Uredi mapu pretrage

en: Edit Signature
hr: Uredi potpis

en: Edit Signature Script
hr: Uredi skriptu potpisa

en: Edit Sort _Order…
hr: Uredi poredak _razvrstavanja…

en: Edit _toolbar
hr: Uredi _alatnu traku

en: Edit a note for the selected message
hr: Uredi bilješku za odabranu poruku

en: Edit as Ne_w…
hr: Uredi kao nov_i…

en: Edit as text
hr: Uredi kao tekst

en: Edit properties of this account
hr: Uredi svojstva ovog računa

en: Edit the current appointment as new
hr: Uredi trenutni ugovoreni sastanak kao novi sastanak

en: Edit toolbar
hr: Uredi alatnu traku

en: Editing Mode
hr: Način uređivanja

en: Editor could not be loaded.
hr: Uređivač ne može biti učitan.

en: Editor not launchable
hr: Uređivač se ne može pokrenuti

en: Email
hr: E-pošta

en: Email 2
hr: E-pošta 2

en: Email 3
hr: E-pošta 3

en: Email Address
hr: Adresa e-pošte

en: Email Address cannot be empty
hr: Adresa e-pošte ne može biti prazna

en: Email Address is not a valid email
hr: Adresa e-pošte nije valjana adresa

en: Email Address:
hr: Adresa e-pošte:

en: Email Certificate Trust Settings
hr: Postavke pouzdanosti vjerodajnice e-pošte

en: Email Custom Header
hr: Prilagođeno zaglavlje e-pošte

en: Email _Address:
hr: _Adresa e-pošte:

en: Email begins with
hr: E-pošta počinje s

en: Email invitations will be sent to all participants and allow them to accept this memo.
hr: Pozivnice će biti poslane svim sudionicima putem e-pošte i omogućiti će im da prihvate dopis.

en: Email invitations will be sent to all participants and allow them to accept this task.
hr: Pozivnice će biti poslane svim sudionicima putem e-pošte i omogućiti će im da prihvate ovaj zadatak.

en: Email invitations will be sent to all participants and allow them to reply.
hr: Pozivnice će biti poslane putem e-pošte svim sudionicima i omogućiti će im da odgovore.

en: Email:
hr: E-pošta:

[ctx: EmojiChooser]
en: Activities
hr: Aktivnosti

[ctx: EmojiChooser]
en: Animals & Nature
hr: Životinje i priroda

[ctx: EmojiChooser]
en: Body & Clothing
hr: Tijelo i odjeća

[ctx: EmojiChooser]
en: Flags
hr: Zastave

[ctx: EmojiChooser]
en: Food & Drink
hr: Hrana i piće

[ctx: EmojiChooser]
en: No Results Found
hr: Nema pronađenih rezultata

[ctx: EmojiChooser]
en: Objects
hr: Objekti

[ctx: EmojiChooser]
en: Recent
hr: Nedavno

[ctx: EmojiChooser]
en: Smileys & People
hr: Smajliji i ljudi

[ctx: EmojiChooser]
en: Symbols
hr: Simboli

[ctx: EmojiChooser]
en: Travel & Places
hr: Putovanja i mjesta

[ctx: EmojiChooser]
en: Try a different search
hr: Pokušaj drugačiju pretragu

en: Empty Junk folders on exit
hr: Isprazni mape neželjene pošte pri zatvaranju

en: Empty Trash folders on exit
hr: Isprazni mape smeća pri zatvaranju

en: Empty _Junk
hr: Isprazni _neželjenu poštu

en: Empty _Trash
hr: Isprazni _smeće

en: Empty _trash folders
hr: Isprazni _mapu smeća

en: Empty all Junk folders when exiting Evolution.
hr: Isprazni sve mape neželjene pošte pri zatvaranju Evolutiona.

en: Empty all Trash folders when exiting Evolution.
hr: Isprazni sve mape smeća pri zatvaranju Evolutiona.

en: Emptying trash in “%s”
hr: Pražnjenje smeća u “%s”

en: Enable Calendars to synchronize
hr: Omogući usklađivanje kalendara

en: Enable D-Bus messages.
hr: Omogući D-Bus poruke.

en: Enable Unmatched search folder
hr: Omogući nepodudarajuću mapu pretrage

en: Enable Unmatched search folder within Search Folders. It does nothing if Search Folders are disabled.
hr: Omogući nepodudarajuću mapu pretrage unutar pretrage mapa. Nema učinka ako je pretraga mapa onemogućena.

en: Enable _audio notifications
hr: Omogući _zvučne obavijesti

en: Enable address formatting
hr: Omogući oblikovanje adrese

en: Enable animated images in HTML mail. Many users find animated images annoying and prefer to see a static image instead.
hr: Omogući animirane slike u HTML porukama. Mnoge korisnike živciraju animirane slike te su im draže nepokretne slike.

en: Enable audible notifications when new messages arrive.
hr: Omogući zvučnu obavijest kada stigne nova poruka.

en: Enable autocontacts
hr: Omogući automatsko dodavanje kontakta

en: Enable caret mode, so that you can see a cursor when reading mail.
hr: Omogući način rada pokazivača teksta, tako da se vidi pokazivač pri čitanju pošte.

en: Enable de_sktop notifications
hr: Omogući _obavijesti radne površine

en: Enable express mode
hr: Omogući ekspresni način

en: Enable icon in notification area.
hr: Omogući ikonu u obavijesnom području.

en: Enable or disable magic space bar
hr: Omogući ili onemogući čarobnu razmaknicu

en: Enable or disable the prompt when sending to many To and CC recipients. The “composer-many-to-cc-recips-num” defines the threshold.
hr: Onemogućava/Omogućava upit pri slanju na previše u "Prima" i "Kopija" navedenih primatelja. “composer-many-to-cc-recips-num” određuje prag upozorenja.

en: Enable or disable the prompt whilst marking multiple messages.
hr: Omogući ili onemogući upit pri označavanju više poruka.

en: Enable or disable type ahead search feature
hr: Omogući ili onemogući značajku pretraživanja unaprijed

en: Enable special WebKit developer features
hr: Omogući posebne WebKit razvojne značajke

en: Enable the side bar search feature to allow interactive searching of folder names.
hr: Omogući značajku bočne trake za dopuštanje interaktivnog pretraživanja naziva mapa.

en: Enable this to use Space bar key to scroll in message preview, message list and folders.
hr: Omogući ovo kako bi koristili tipku razmaknice za pomicanje u pregledu poruke, popisu poruka i mapama.

en: Enable to use a similar message list view settings for all folders
hr: Omogući za korištenje postavke sličnog pogleda poruka za sve mape

en: Enable to use a similar message list view settings for all folders.
hr: Omogući za korištenje postavke sličnog pogleda poruka za sve mape.

en: Enable to use the same search settings for all folders
hr: Omogući za korištenje postavke iste pretrage za sve mape

en: Enable/disable caret mode
hr: Omogući/onemogući način rada pokazivača teksta

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: Enables Expunge in virtual folders, which means that the Folder→Expunge will be callable in virtual folders, while the expunge itself will be done in all folders for all deleted messages within the virtual folder, not only for deleted messages belonging to the virtual folder.
hr: Omogućuje uklanjanje u virtualnim mapama, što znači da se Mapa→Ukloni može pozvati u virtualnim mapama, dok će uklanjanje biti izvršeno u svim mapama za sve obrisane poruke sadržane u virtualnoj mapi, a ne samo za obrisane poruke koje pripadaju virtualnoj mapi.

en: Enclosures:
hr: Prilozi:

en: Encode filenames in an Outlook/GMail way
hr: Kôdiraj nazive datoteka na Outlook/GMail način

en: Encode filenames in an _Outlook/GMail way
hr: Kôdiraj nazive datoteka na _Outlook/GMail način

en: Encode filenames in the mail headers same as Outlook or GMail do, to let them display correctly filenames with UTF-8 letters sent by Evolution, because they do not follow the RFC 2231, but use the incorrect RFC 2047 standard.
hr: Kôdiraj nazive datoteka u zaglavljima pošte na isti način kao i Outlook ili GMail, kako bi mogli ispravno prikazati nazive datoteka sa UTF-8 slovima koje poslao Evolution, zato jer ne slijede RFC 2231, nego koriste neispravni RFC 2047 standard.

en: Encrypt
hr: Šifriraj

en: Encrypt this message with PGP
hr: Šifriraj ovu poruku PGP-om

en: Encrypt this message with your S/MIME Encryption Certificate
hr: Šifriraj ovu poruku pomoću svoje S/MIME vjerodajnice za šifriranje

en: Encrypted
hr: Šifrirano

en: Encrypted by:
hr: Šifrirao:

en: Encrypted, strong
hr: Šifirano, jako

en: Encrypted, weak
hr: Šifrirano, slabo

en: Encryption
hr: Šifriranje

en: Encryption _method:
hr: Način _šifriranja:

en: Encryption certificate:
hr: Vjerodajnica šifriranja:

en: Encryption:
hr: Šifriranje:

en: End
hr: Završetak

en: End Date
hr: Završni datum

en: End Date:
hr: Završni datum:

en: End date is not a valid date
hr: Završni datum nije valjani datum

en: End day:
hr: Dan završetka:

en: End events earlier
hr: Završi događaj ranije

en: End time is not a valid time
hr: Završno vrijeme nije valjano vrijeme

en: End time of the recurrence is before the start
hr: Završno vrijeme ponavljanja je prije početnog vremena

en: End time:
hr: Završno vrijeme:

en: Enter a URL here
hr: Upišite ovdje URL

en: Enter new password
hr: Upišite novu lozinku

en: Enter new password for certificate database
hr: Upišite novu lozinku za bazu podataka vjerodajnica

en: Enter password
hr: Upišite lozinku

en: Enter password for PKCS12 file:
hr: Upišite lozinku za PKCS12 datoteku:

en: Enter password to access free/busy information on server %s as user %s
hr: Upišite lozinku kako bi pristupili informacijama o dostupnosti na poslužitelju %s kao korisnik %s

en: Enter password.
hr: Upišite lozinku.

en: Enter the addresses that will receive a carbon copy of the message
hr: Upišite adrese na koje će se slati kopija (Cc) poruke

en: Enter the addresses that will receive a carbon copy of the message without appearing in the recipient list of the message
hr: Upišite adrese na koje će se slati tajna kopija (Bcc) poruke bez da se pojavljuju u primateljevom popisu poruke

en: Enter the character set to use
hr: Odaberite kôdnu stranicu

en: Enter the password for “%s”
hr: Upišite lozinku za “%s”

en: Enter the password for “%s”, token “%s”
hr: Upišite lozinku za “%s”, token “%s”

en: Enter the recipients of the message
hr: Upišite primatelje poruke

en: Error adding contact
hr: Greška pri dodavanju kontakta

en: Error adding list
hr: Greška pri dodavanja popisa

en: Error creating view for the calendar “{0}”
hr: Greška stvaranja prikaza za kalendar “{0}”

en: Error creating view for the memo list “{0}”
hr: Greška stvaranja prikaza za popis dopisa “{0}”

en: Error creating view for the task list “{0}”
hr: Greška stvaranja prikaza za popis zadatka “{0}”

en: Error getting book view
hr: Greška učitavanja prikaza adresara

en: Error loading calendar “{0}”
hr: Greška učitavanja kalendara “{0}”

en: Error loading filter definitions.
hr: Greška učitavanja definicija filtra.

en: Error loading memo list “{0}”
hr: Greška učitavanja popisa dopisa “{0}”

en: Error loading task list “{0}”
hr: Greška učitavanja popisa zadatka “{0}”

en: Error modifying card
hr: Greška mijenjanja kartice

en: Error modifying contact
hr: Greška pri mijenjanju kontakta

en: Error modifying list
hr: Greška pri promjeni popisa

en: Error parsing MBOX part: %s
hr: Greška obrade MBOX dijela: %s

en: Error removing contact
hr: Greška pri uklanjanju kontakta

en: Error removing list
hr: Greška pri uklanjanju popisa

en: Error saving to autosave because “{1}”.
hr: Greška automatskog spremanja zbog “{1}”.

en: Error saving {0} to {1}: {2}
hr: Greška pri spremanju {0} u {1}: {2}

en: Error verifying signature: %s
hr: Greška provjere potpisa: %s

en: Error while performing operation.
hr: Greška pri izvođenju radnje.

en: Error while {0}.
hr: Greška pri {0}.

en: Esti_mated duration:
hr: Pred_viđeno trajanje:

en: Estimated duration
hr: Predviđeno trajanje

en: Estimated duration:
hr: Predviđeno trajanje:

en: Estimated duration: %s
hr: Predviđeno trajanje: %s

en: Europe/Amsterdam
hr: Europa/Amsterdam

en: Europe/Andorra
hr: Europa/Andora

en: Europe/Athens
hr: Europa/Atena

en: Europe/Belfast
hr: Europa/Belfast

en: Europe/Belgrade
hr: Europa/Beograd

en: Europe/Berlin
hr: Europa/Berlin

en: Europe/Bratislava
hr: Europa/Bratislava

en: Europe/Brussels
hr: Europa/Bruxelles

en: Europe/Bucharest
hr: Europa/Bukurešt

en: Europe/Budapest
hr: Europa/Budimpešta

en: Europe/Chisinau
hr: Europa/Kišinjev

en: Europe/Copenhagen
hr: Europa/Kopenhagen

en: Europe/Dublin
hr: Europa/Dublin

en: Europe/Gibraltar
hr: Europa/Gibraltar

en: Europe/Helsinki
hr: Europa/Helsinki

en: Europe/Istanbul
hr: Europa/Istanbul

en: Europe/Kaliningrad
hr: Europa/Kalinjingrad

en: Europe/Kiev
hr: Europa/Kijev

en: Europe/Lisbon
hr: Europa/Lisabon

en: Europe/Ljubljana
hr: Europa/Ljubljana

en: Europe/London
hr: Europa/London

en: Europe/Luxembourg
hr: Europa/Luksemburg

en: Europe/Madrid
hr: Europa/Madrid

en: Europe/Malta
hr: Europa/Malta

en: Europe/Minsk
hr: Europa/Minsk

en: Europe/Monaco
hr: Europa/Monako

en: Europe/Moscow
hr: Europa/Moskva

en: Europe/Nicosia
hr: Europa/Nikozija

en: Europe/Oslo
hr: Europa/Oslo

en: Europe/Paris
hr: Europa/Pariz

en: Europe/Prague
hr: Europa/Prag

en: Europe/Riga
hr: Europa/Riga

en: Europe/Rome
hr: Europa/Rim

en: Europe/Samara
hr: Europa/Samara

en: Europe/San_Marino
hr: Europa/San Marino

en: Europe/Sarajevo
hr: Europa/Sarajevo

en: Europe/Simferopol
hr: Europa/Sevastopolj

en: Europe/Skopje
hr: Europa/Skopje

en: Europe/Sofia
hr: Europa/Sofija

en: Europe/Stockholm
hr: Europa/Stockholm

en: Europe/Tallinn
hr: Europa/Tallinn

en: Europe/Tirane
hr: Europa/Tirana

en: Europe/Uzhgorod
hr: Europa/Užgorod

en: Europe/Vaduz
hr: Europa/Vaduz

en: Europe/Vatican
hr: Europa/Vatikan

en: Europe/Vienna
hr: Europa/Beč

en: Europe/Vilnius
hr: Europa/Vilnius

en: Europe/Warsaw
hr: Europa/Varšava

en: Europe/Zagreb
hr: Europa/Zagreb

en: Europe/Zaporozhye
hr: Europa/Zaporožje

en: Europe/Zurich
hr: Europa/Zurich

en: Event cannot be edited, because the selected calendar could not be opened
hr: Događaj se ne može urediti jer se odabrani kalendar ne može otvoriti

en: Event cannot be edited, because the selected calendar is read only
hr: Događaj se ne može urediti jer je odabrani kalendar samo za čitanje

en: Event information
hr: Informacije o događaju

en: Events
hr: Događaj

en: Event’s time is in the past
hr: Vrijeme događaja je u prošlosti

en: Every time Evolution starts, check whether or not it is the default mailer.
hr: Provjeri je li Evolution zadani program za slanje pošte svaki puta kada se pokrene.

en: Evolution Account Assistant
hr: Pomoćnik Evolution računa

en: Evolution Accounts
hr: Evolution računi

en: Evolution Back Up
hr: Evolution sigurnosno kopiranje

en: Evolution Calendar intelligent importer
hr: Inteligentni uvoznik Evolution kalendara

en: Evolution Contacts CSV and Tab Importer
hr: Evolution kontatki CSV ili Tab uvoznik

en: Evolution Contacts CSV or Tab (.csv, .tab)
hr: Evolution kontatki CSV ili Tab (.csv, .tab)

en: Evolution Elm importer
hr: Evolution Elm uvoznik

en: Evolution Import Assistant
hr: Evolutionov pomoćnik za uvoz

en: Evolution KMail importer
hr: Evolution KMail uvoznik

en: Evolution LDIF importer
hr: Evolution LDIF uvoznik

en: Evolution Mail and Calendar
hr: Evolution e-pošta i kalendar

en: Evolution Pine importer
hr: Evolution Pine uvoznik

en: Evolution Preferences
hr: Evolution osobitosti

en: Evolution Restore
hr: Evolution obnova podataka

en: Evolution Source Viewer
hr: Evolution preglednik izvora

en: Evolution checked for settings to import from the following applications: Pine, Netscape, Elm, iCalendar, KMail. No importable settings found. If you would like to try again, please click the “Back” button.
hr: Evolution je provjerio postavke za uvoz iz sljedećih aplikacija: Pine, Netscape, Elm, iCalendar, KMail. Nema pronađenih postavki za uvoz. Ako želite probati ponovno, kliknite na “Prijašnje” tipku.

en: Evolution had not been compiled with LDAP support
hr: Evolution nije kompiliran s LDAP podrškom

en: Evolution has found some keywords that suggest that this message should contain an attachment, but cannot find one.
hr: Evolution je pronašao neke ključne riječi koje upućuju da ova poruka treba sadržavati privitak, ali ga ne može pronaći.

en: Evolution iCalendar importer
hr: Evolution iCalendar uvoznik

en: Evolution is a personal information management application that provides integrated mail, calendaring and address book functionality.
hr: Evolution je aplikacija upravljanja osobnim informacijama koja pruža integriranu funkcionalnost e-pošte, kalendara i adresara.

en: Evolution is currently offline because the network is unavailable.
hr: Evolution trenutno nije povezan s mrežom jer je mreža nedostupna.

en: Evolution is currently offline due to a network outage.
hr: Evolution trenutno nije povezan s mrežom zbog prekida rada mreže.

en: Evolution is currently offline.
hr: Evolution trenutno nije povezan s mrežom.

en: Evolution is currently offline.  Click this button to work online.
hr: Evolution trenutno nije povezan s mrežom.  Kliknite na ovu tipku za mrežni rad.

en: Evolution is currently online.  Click this button to work offline.
hr: Evolution je trenutno povezan s mrežom.  Kliknite na ovu tipku za izvanmrežni rad.

en: Evolution is taking a long time to shut down, possibly due to network connectivity issues. Would you like to cancel all pending operations and close immediately, or keep waiting?
hr: Evolutionu je potrebno duže vrijeme da se zatvori, možda zbog problema mrežne povezivosti. Želite li prekinuti sve radnje na čekanju i odmah zatvoriti ili nastaviti čekati?

en: Evolution is unable to create a temporary file to save your mail. Retry later.
hr: Evolution ne može stvoriti privremenu datoteku za spremanje poruke. Pokušajte kasnije.

en: Evolution no longer supports upgrading directly from version {0}. However as a workaround you might try first upgrading to Evolution 2, and then upgrading to Evolution 3.
hr: Evolution više ne podržava izravnu nadogradnju sa inačice {0}. Ipak, kao obilazno rješenje možete prvo nadograditi na Evolution 2, a zatim na Evolution 3.

en: Evolution quit unexpectedly while you were composing a new message. Recovering the message will allow you to continue where you left off.
hr: Evolution se neočekivano zatvorio dok ste vi sastavljali novu poruku. Obnova poruke omogućuje vam da nastavite tamo gdje ste stali.

en: Evolution supports a wide range of industry standard data formats and network protocols for information exchange, with an emphasis on standards compliance and security. Evolution can also integrate smoothly with Microsoft Exchange by way of the “Exchange Web Services” (EWS) extension.
hr: Evolution podržava širok raspon industrijskih standarda formata vremena i mrežnih protokola za razmjenu informacija, s naglaskom na usklađenost standarda i sigurnosti. Evolution se isto tako može lagano integrirati s Microsoft Exchangom putem “Exchange Web Services” (EWS) proširenja.

en: Evolution vCalendar importer
hr: Evolution vCalendar uvoznik

en: Evolution vCard Importer
hr: Evolution vCard uvoznik

en: Evolution will return to online mode once a network connection is established.
hr: Evolution će se vratiti u mrežni način rada čim se uspostavi povezivanje s mrežom.

en: Evolution’s local mail format has changed from mbox to Maildir. Your local mail must be migrated to the new format before Evolution can proceed. Do you want to migrate now?
    
    An mbox account will be created to preserve the old mbox folders. You can delete the account after ensuring the data is safely migrated. Please make sure there is enough disk space if you choose to migrate now.
hr: Evolutionov lokalni format pošte se promijenio iz mbox u Maildir. Vaša lokalna pošta se mora premjestiti u novi format prije nego Evolution može nastaviti. Želite li prebaciti poštu odmah?
    
    Stvoriti će se mbox račun kako bi se očuvale stare mbox mape. Možete obrisati ovaj račun nakon što se uvjerite da su se podaci ispravno prebacili. Provjerite imate li dovoljno prostora na čvrstom disku ako odmah želite obaviti prebacivanje.

en: Evolution’s local mail format has changed.
hr: Evolutionov lokalni format pošte se promijenio.

en: Exactly
hr: Točno

en: Exceptions
hr: Iznimke

en: Execute the current search parameters
hr: Izvrši trenutne parametre pretrage

en: Execute these search parameters
hr: Izvrši ove parametre pretrage

en: Exist
hr: Postoji

en: Exit the program
hr: Zatvori program

en: Expand all folders
hr: Raširi sve mape

en: Expand all message threads
hr: Proširi sve rasprave poruka

en: Expires
hr: Istječe

en: Expression
hr: Izraz

en: Expunging and storing account “%s”
hr: Uklanjanje i spremanje računa “%s”

en: Expunging completed tasks
hr: Uklanjanje završenih zadataka

en: Expunging trash at “%s”
hr: Uklanjanje smeća u “%s”

en: External Editor
hr: Vanjski uređivač

en: External editor still running
hr: Vanjski uređivač je još pokrenut

en: Extracting files from back up
hr: Raspakiravanje datoteka iz sigurnosne kopije

en: FTP (with login)
hr: FTP (s prijavom)

en: F_all back to threading messages by subject
hr: V_rati na raspravu poruka po predmetu

en: F_ilename:
hr: N_aziv datoteke:

en: F_older
hr: M_apa

en: F_orward As
hr: P_roslijedi kao

en: Face
hr: Lice

en: Fahrenheit (°F)
hr: Farenhajt (°F)

en: Failed Read
hr: Neuspjelo čitanje

en: Failed to add timezone to “{0}”
hr: Neuspjelo dodavanje vremenske zone u “{0}”

en: Failed to append to %s: %s
    Appending to local “Sent” folder instead.
hr: Neuspjelo dodavanje u %s: %s
    Umjesto se dodaje u lokalnu mapu "Poslano".

en: Failed to append to local “Sent” folder: %s
hr: Neuspješno dodavanje u lokalnu mapu "Poslano": %s

en: Failed to apply outgoing filters. One reason can be that folder location set in one or more filters is invalid. Please check your filters in Edit→Message Filters.
    Original error was: %s
hr: Neuspjela primjena odlaznih filtra. Jedini razlog može biti da je lokacija mape postavljena u jednom ili više filtra nevaljana. Provjerite svoje filtre u Uredi→Filtri poruka.
    Izvorna greška je: %s

en: Failed to apply outgoing filters: %s
hr: Neuspjelo primjenjivanje odlaznih filtera: %s

en: Failed to authenticate with LDAP server (%d): %s
hr: Neuspjela ovjere s LDAP poslužiteljem (%d): %s

en: Failed to backup key and certificate
hr: Neuspjelo sigurnosno kopiranje ključa i vjerodajnice

en: Failed to communicate with LDAP server.
hr: Neuspjela komunikacija s LDAP poslužiteljem.

en: Failed to connect account “{0}”.
hr: Neuspjelo povezivanje s računom “{0}”.

en: Failed to connect address book “{0}”
hr: Neuspjelo povezivanje sa adresarom “{0}”

en: Failed to connect calendar “{0}”
hr: Neuspjelo povezivanje s kalendarom “{0}”.

en: Failed to connect mail account “{0}”
hr: Neuspjelo povezivanje s računom e-pošte “{0}”.

en: Failed to connect memo list “{0}”
hr: Neuspjelo povezivanje s popisom dopisa “{0}”.

en: Failed to connect task list “{0}”
hr: Neuspjelo povezivanje s popisom zadatka “{0}”.

en: Failed to connect “{0}”
hr: Neuspjelo povezivanje sa “{0}”.

en: Failed to convert text to message
hr: Neuspjela pretvorba teksta u poruku

en: Failed to copy a memo into the memo list “{0}”
hr: Neuspjelo kopiranje dopisa u popis dopisa “{0}”

en: Failed to copy a task into the task list “{0}”
hr: Neuspjelo kopiranje zadatka u popis zadatka “{0}”

en: Failed to copy an event into the calendar “{0}”
hr: Neuspjelo kopiranje događaja u kalendar “{0}”

en: Failed to create a memo in the memo list “{0}”
hr: Neuspjelo stvaranje dopisa u popisu dopisa “{0}”

en: Failed to create a task in the task list “{0}”
hr: Neuspjelo stvaranje zadatka u popisu zadatka “{0}”

en: Failed to create a thread:
hr: Neuspjelo stvaranje rasprave:

en: Failed to create an event in the calendar “{0}”
hr: Neuspjelo stvaranje događaja u kalendaru “{0}”

en: Failed to create new book
hr: Neuspjelo stvaranje novog adresara

en: Failed to create new calendar
hr: Neuspjelo stvaranje novog kalendara

en: Failed to create new collection
hr: Neuspjelo stvaranje nove kolekcije

en: Failed to create sources:
hr: Neuspjelo stvaranje izvora:

en: Failed to delete a memo in the memo list “{0}”
hr: Neuspjelo brisanje dopisa u popisu dopisa “{0}”

en: Failed to delete a task in the task list “{0}”
hr: Neuspjelo brisanje zadatka u popisu zadatka “{0}”

en: Failed to delete an event in the calendar “{0}”
hr: Neuspjelo brisanje događaja u kalendaru “{0}”

en: Failed to delete book
hr: Neuspjelo brisanja adresara

en: Failed to delete calendar
hr: Neuspjelo brisanja kalendara

en: Failed to delete collection
hr: Neuspjelo brisanje kolekcije

en: Failed to delete contact
hr: Neuspjelo brisanja kontakta

en: Failed to delete message note in folder “{0}”
hr: Neuspjelo brisanje bilješke poruke u mapi “{0}”

en: Failed to delete resource “{0}”.
hr: Neuspjelo brisanja resursa “{0}”.

en: Failed to delete selected attendee | Failed to delete selected attendees
hr[0]: Neuspjelo brisanje odabranog sudionika
hr[1]: Neuspjelo brisanje odabranih sudionika
hr[2]: Neuspjelo brisanje odabranih sudionika

en: Failed to disconnect account “{0}”.
hr: Neuspjelo prekidanje povezivanja s računom “{0}”.

en: Failed to download messages for offline viewing for account “{0}”.
hr: Neuspjelo preuzimanje poruka za izvanmrežni pregled s računa “{0}”.

en: Failed to empty Junk folder “{0}”
hr: Neuspjelo pražnjenje mape neželjene pošte “{0}”

en: Failed to expunge folder “{0}”.
hr: Neuspjelo uklanjanje mape “{0}”.

en: Failed to fetch feed icon: %s
hr: Neuspjelo preuzimanje ikone kanala: %s

en: Failed to fetch feed information: %s
hr: Neuspjelo preuzimanje informacija kanala: %s

en: Failed to filter selected messages. One reason can be that folder location set in one or more filters is invalid. Please check your filters in Edit→Message Filters.
    Original error was: %s
hr: Neuspjelo filtriranje odabranih poruka. Jedini razlog može biti da je lokacija mape postavljena u jednom ili više filtra nevaljana. Provjerite svoje filtre u Uredi→Filtri poruka.
    Izvorna greška je: %s

en: Failed to find duplicate messages.
hr: Neuspjeli pronalazak duplikata poruka.

en: Failed to finish trust prompt for “{0}”
hr: Neuspjeli završetak pouzdanog upita za “{0}”

en: Failed to generate message list
hr: Neuspjelo stvaranje popisa poruke

en: Failed to get a memo from the memo list “{0}”
hr: Neuspjelo dobivanje dopisa iz popisa dopisa “{0}”

en: Failed to get a task from the task list “{0}”
hr: Neuspjelo dobivanje zadatka iz popisa zadatka “{0}”

en: Failed to get an event from the calendar “{0}”
hr: Neuspjelo dobivanje događaja iz kalendara “{0}”

en: Failed to get selected collection HREF
hr: Neuspjelo dobivanje HREF kolekcije

en: Failed to get server setup.
hr: Neuspjelo dobivanje postavljanja poslužitelja.

en: Failed to get values from “{0}”
hr: Neuspjelo dobivanje vrijednosti od “{0}”

en: Failed to import certificate
hr: Neuspjeli uvoz vjerodajnice

en: Failed to import certificate: %s
hr: Neuspjeli uvoz vjerodajnice: %s

en: Failed to insert HTML file.
hr: Neuspjelo umetanje HTML datoteke.

en: Failed to insert text file.
hr: Neuspjelo umetanje tekstne datoteke.

en: Failed to invoke authenticate for “{0}”
hr: Neuspjelo pokretanje prijave za “{0}”

en: Failed to launch command “%s”:
hr: Neuspjelo pokretanje naredbe “%s”:

en: Failed to load certificate: %s
hr: Neuspjelo učitavanje vjerodajnice: %s

en: Failed to make an occurrence movable
hr: Nemoguće je učiniti ovaj događaj pomičnim

en: Failed to mark messages as read.
hr: Neuspjelo označavanje poruke kao pročitane.

en: Failed to mark subthread to be ignored in folder “{0}”
hr: Neuspjelo označavanje podrasprave kao zanemarene u mapi “{0}”

en: Failed to mark thread to be ignored in folder “{0}”
hr: Neuspjelo označavanje rasprave kao zanemarene u mapi “{0}”

en: Failed to modify a memo in the memo list “{0}”
hr: Neuspjela promjena dopisa u popisu dopisa “{0}”

en: Failed to modify a task in the task list “{0}”
hr: Neuspjela promjena zadatka u popisu zadatka “{0}”

en: Failed to modify an event in the calendar “{0}”
hr: Neuspjela promjena događaja u kalendaru “{0}”

en: Failed to move a memo into the memo list “{0}”
hr: Neuspjelo premještanje dopisa u popis dopisa “{0}”

en: Failed to move a task into the task list “{0}”
hr: Neuspjelo premještanje zadatka u popis zadatka “{0}”

en: Failed to move an event into the calendar “{0}”
hr: Neuspjelo premještanje događaja u kalendar “{0}”

en: Failed to obtain content of editor
hr: Neuspjelo dobavljanje sadržaja uređivača

en: Failed to open calendar “{0}”
hr: Neuspjelo otvaranje kalendara “{0}”

en: Failed to open folder.
hr: Neuspjelo otvaranje mape.

en: Failed to open memo list “{0}”
hr: Neuspjelo otvaranje popisa dopisa “{0}”

en: Failed to open task list “{0}”
hr: Neuspjelo otvaranje popisa zadatka “{0}”

en: Failed to prompt for credentials for “{0}”
hr: Neuspjeli upit vjerodajnica za “{0}”

en: Failed to query server for a list of supported authentication mechanisms.
hr: Neuspjeli upit poslužitelju o popisu podržanih mehanizama ovjere.

en: Failed to read feed information.
hr: Neuspjelo čitanje informacija kanala.

en: Failed to read output from SpamAssassin:
hr: Neuspjelo čitanje izlaza iz SpamAssassina:

en: Failed to refresh address book “{0}”
hr: Neuspjelo osvježavanje adresara “{0}”

en: Failed to refresh calendar “{0}”
hr: Neuspjelo osvježavanje kalendara “{0}”

en: Failed to refresh folder “{0}”.
hr: Neuspjelo osvježavnje mape “{0}”.

en: Failed to refresh list of account address books
hr: Neuspjelo osvježavanje popisa adresara s računa

en: Failed to refresh list of account sources
hr: Neuspjelo osvježavanje popisa izvora računa

en: Failed to refresh memo list “{0}”
hr: Neuspjelo osvježavanje popisa dopisa “{0}”

en: Failed to refresh task list “{0}”
hr: Neuspjelo osvježavanje popisa zadatka “{0}”

en: Failed to remove attachments from messages.
hr: Neuspjelo uklanjanje privitaka iz poruka.

en: Failed to remove data source “{0}”.
hr: Neuspjelo uklanjanje izvora podataka “{0}”.

en: Failed to retrieve message:
hr: Neuspjelo primanje poruke:

en: Failed to retrieve messages.
hr: Neuspjelo primanje poruka.

en: Failed to save attachments
hr: Neuspjelo spremanje privitaka

en: Failed to save certificate: %s
hr: Nespjelo spremanje vjerodajnice: %s

en: Failed to save changes
hr: Neuspjelo spremanje promjena

en: Failed to save messages to disk.
hr: Neuspjelo spremanje poruka na disk.

en: Failed to search for collection children
hr: Neuspjela pretraga dječje kolekcije

en: Failed to search for user home
hr: Neuspjela pretraga osobne mape korisnika

en: Failed to send a memo to the memo list “{0}”
hr: Neuspjelo slanje dopisa u popis dopisa “{0}”

en: Failed to send a message | Failed to send %d of %d messages
hr[0]: Neuspjelo slanje %d od %d poruka
hr[1]: Neuspjelo slanje %d od %d poruka
hr[2]: Neuspjelo slanje %d od %d poruka

en: Failed to send a task to the task list “{0}”
hr: Neuspjelo slanje zadatka u popis zadatka “{0}”

en: Failed to send an event to the calendar “{0}”
hr: Neuspjelo slanje događaja u kalendaru “{0}”

en: Failed to set protocol version to LDAPv3 (%d): %s
hr: Neuspjelo postavljanje inačice protokola na LDAPv3 (%d): %s

en: Failed to spawn Bogofilter (%s):
hr: Neuspjelo stvaranje Bogofiltera (%s):

en: Failed to spawn SpamAssassin (%s):
hr: Neuspjelo stvaranje SpamAssassina (%s):

en: Failed to store message note in folder “{0}”
hr: Neuspjelo spremanje bilješke poruke u mapi “{0}”

en: Failed to store password:
hr: Neuspjelo spremanje lozinke:

en: Failed to stream mail message content to Bogofilter:
hr: Neuspjelo strujanje sadržaja e-poruke u Bogofilter:

en: Failed to stream mail message content to SpamAssassin:
hr: Neuspjelo strujanje sadržaja e-poruke u SpamAssassin:

en: Failed to unmark subthread from being ignored in folder “{0}”
hr: Neuspjelo uklanjanje oznake podrasprave kao zanemarene u mapi “{0}”

en: Failed to unmark thread from being ignored in folder “{0}”
hr: Neuspjelo uklanjanje oznake rasprave kao zanemarene u mapi “{0}”

en: Failed to unsubscribe from folder “{0}”.
hr: Neuspjelo prekidanje pretplate s mape “{0}”.

en: Failed to update a memo in the memo list “{0}”
hr: Neuspjela nadopuna dopisa u popisu dopisa “{0}”

en: Failed to update a task in the task list “{0}”
hr: Neuspjela nadopuna zadatka u popisu zadatka “{0}”

en: Failed to update an event in the calendar “{0}”
hr: Neuspjela nadopuna događaja u kalendaru “{0}”

en: Failed to update data source “{0}”.
hr: Neuspjela nadopuna izvora podataka “{0}”.

en: Failed to use STARTTLS (%d): %s
hr: Neuspjelo korištenje STARTTLS (%d): %s

en: Failed to write “%s” to SpamAssassin:
hr: Neuspjelo zapisivanje “%s” u SpamAssassin:

en: Failure reason: %s
hr: Razlog neuspjeha: %s

en: Family Name
hr: Prezime

en: Fax
hr: Faks

en: February
hr: Veljača

en: Feed _URL:
hr: URL _kanala:

en: Feeds
hr: Kanali

en: Fetching feed icon…
hr: Preuzimanje ikone kanala…

en: Fetching feed information…
hr: Preuzimanje informacija kanala…

en: Fetching mail from “%s”
hr: Dohvaćanje pošte s %s

en: File As
hr: Zavedi kao

en: File _type:
hr: _Vrsta datoteke:

en: File exists but cannot overwrite it.
hr: Datoteka postoji ali se ne može prebrisati.

en: File exists but is not a regular file.
hr: Datoteka postoji ali nije obična datoteka.

en: File extension for new notes:
hr: Nastavak vrste datoteke za nove bilješke:

en: File has been removed.
hr: Datoteka je uklonjena.

en: File “%s” has been removed.
hr: Datoteka “%s” je uklonjena.

en: File “{0}” does not exist or is not a regular file.
hr: Datoteka “{0}” ne postoji ili nije obična datoteka.

en: File “{0}” is not a valid Evolution backup file.
hr: Datoteka “{0}” nije valjana Evolutionova datoteka sigurnosne kopije.

en: File:
hr: Datoteka:

en: Filter should have at least one condition.
hr: Filtar bi trebao sadržavati bar jedan uvjet.

en: Filter the selected messages for junk status
hr: Filtriraj odabrane poruke sa stanjem neželjene pošte

en: Filtering Selected Messages
hr: Filtriranje odabranih poruka

en: Filters for tasks that either do not have a start date or the start date is earlier than the time the filter is selected at
hr: Filtrira zadatke koji nemaju datum početka ili datum početka je raniji od vremena za koje je filtar odabran

en: Fin_d:
hr: Pre_traži:

en: Find
hr: Pretraži

en: Find A_gain
hr: Pretraži p_onovno

en: Find Address Books
hr: Pretraži adresar

en: Find Calendars
hr: Pretraži kalendare

en: Find Memo Lists
hr: Pretraži popis dopisa

en: Find Notes
hr: Pretraga bilješki

en: Find Possible Search Bases
hr: Pretraži moguće baze pretrage

en: Find Task Lists
hr: Pretraži popise zadatka

en: Find _Next
hr: Pretraži _sljedeće

en: Find _Previous
hr: Pretraži _prijašnje

en: Find items that meet the following conditions
hr: Pretraži stavke koje odgovaraju sljedećim uvjetima

en: Find next occurrence of the current search string
hr: Pretraži sljedeće pojavljivanje trenutnog izraza pretrage

en: Find previous occurrence of the current search string
hr: Pretraži prijašnje pojavljivanje trenutnog izraza pretrage

en: Find the next occurrence of the phrase
hr: Pretraži sljedeće pojavljivanje izraza

en: Find the previous occurrence of the phrase
hr: Pretraži prijašnje pojavljivanje izraza

en: Fingerprint
hr: Otisak

en: First day of the week
hr: Prvi dan tjedna

en: Fix_ed Width Font:
hr: Pismo _nepromjenjive širine:

en: Fl_ush Outbox
hr: Is_prazni odlaznu poštu

en: Flag Status
hr: Stanje oznake

en: Flag that enables a much simplified user interface.
hr: Oznaka koja omogućava pojednostavljeno korisničko sučelje.

en: Flag the selected messages for follow-up
hr: Postavi oznaku praćenja za odabrane poruke

en: Flag to Follow Up
hr: Označi za praćenje

en: Flagged
hr: Označeno

en: Flags
hr: Oznake

en: Flush Outbox after filtering
hr: Isprazni odlaznu poštu nakon filtriranja

en: Folder
hr: Mapa

en: Folder '%s' not found
hr: Mapa '%s' nije pronađena

en: Folder Properties
hr: Svojstva mape

en: Folder Sort Order
hr: Poredak razvrstavanja mape

en: Folder Subscriptions
hr: Pretplata na mape

en: Folder _name:
hr: _Naziv mape:

en: Folder names cannot contain “/”
hr: Nazivi mape ne mogu sadržavati znak “/”

en: Folder “%s” contains %u duplicate message. Are you sure you want to delete it? | Folder “%s” contains %u duplicate messages. Are you sure you want to delete them?
hr[0]: Mapa “%s” sadrži %u duplikat poruke. Želite li ju stvarno ukloniti?
hr[1]: Mapa “%s” sadrži %u duplikata poruka. Želite li ih stvarno ukloniti?
hr[2]: Mapa “%s” sadrži %u duplikata poruka. Želite li ih stvarno ukloniti?

en: Folder “{0}” doesn’t contain any duplicate message.
hr: Mapa “{0}” ne sadrži nijednu duplu poruku.

en: Folder: %s
hr: Mapa: %s

en: Follow Up
hr: Poprati

en: Follow Up Flag
hr: Oznaka praćenja

en: Follow _Up…
hr: _Poprati…

en: Follow-Up
hr: Poprati

en: Follow-up
hr: Poprati

en: Font Color
hr: Boja pisma

en: Font Name
hr: Naziv pisma

en: Font Size
hr: Veličina pisma

en: Font _Size
hr: Veličina _pisma

en: For Components:
hr: Za komponente:

en: For XEmacs use “xemacs”
    For Vim use “gvim -f”
hr: Za XEmacs koristi “xemacs”
    Za Vim koristi “gvim -f”

en: For Your Eyes Only
hr: Samo za vaše oči

en: For Your Information
hr: Za vašu informaciju

en: For _Wide View
hr: Za _široki pogled

en: For_mat messages in
hr: Oblik_uj poruke kao

en: Force images in HTML mail to be loaded
hr: Prisili učitavanje slika u HTML porukama

en: Forcibly shut down Evolution
hr: Prislino zatvori Evolution

en: Format Column_s…
hr: Oblikuj stupc_e…

en: Format part as HTML
hr: Oblikuj dio kao HTML

en: Format part as an RFC822 message
hr: Oblikuj dio kao RFC822 poruku

en: Format part as markdown text
hr: Oblikuj dio kao markdown tekst

en: Format part as plain text
hr: Oblikuj dio kao običan tekst

en: Forward
hr: Proslijedi

en: Forward As _Attached
hr: Proslijedi kao _privitak

en: Forward As _Inline
hr: Proslijedi u _poruci

en: Forward As _Quoted
hr: Proslijedi kao _citirano

en: Forward and reply attribution language tag, like en_US. Empty string means to use the same language as the user interface.
hr: Dodijeljena jezična oznaka Prosljeđivanja i Odgovora, poput hr_HR. Prazni izraz znači da se koristi isti jezik kao u grafičkom sučelju.

en: Forward message
hr: Proslijeđena poruku

en: Forward the selected message in the body of a new message
hr: Proslijedi odabranu poruku u tijelu nove poruke

en: Forward the selected message quoted like a reply
hr: Proslijedi odabranu poruku citiranu kao odgovor

en: Forward the selected message to someone
hr: Proslijedi odabranu poruku nekome

en: Forward the selected message to someone as an attachment
hr: Proslijedi odabranu poruku nekome kao privitak

en: Forward to
hr: Proslijedi

en: Forwarded
hr: Proslijeđeno

en: Forwarded message
hr: Proslijeđena poruka

en: Forwarded message — %s
hr: Proslijeđena poruka — %s

en: Forwarded messages
hr: Proslijeđene poruke

en: Found no candidates. It can also mean that the server doesn’t provide any information about its configuration using the selected lookup methods. Enter the account manually instead or change above settings.
hr: Nema pronađenih kandidata. To može značiti da poslužitelj ne pruža nikakve informacije o njegovu podešavanju koristeći odabrane načine pretrage. Upišite račun ručno ili promijenite postavke iznad.

en: Found one candidate | Found %d candidates
hr[0]: Pronađen je %d kandidat
hr[1]: Pronađena su %d kandidata
hr[2]: Pronađeno je %d kandidata

en: Found the appointment in the calendar “%s”
hr: Pronađen je ugovoreni sastanak u kalendaru “%s”

en: Found the memo in the memo list “%s”
hr: Pronađen je dopis u popisu dopisa “%s”

en: Found the task in the task list “%s”
hr: Pronađen je zadatak u popisu zadataka “%s”

en: Fr
hr: Pe

en: Fr_om:
hr: Ša_lje:

en: Free
hr: Slobodno

en: Free Form Expression
hr: Izraz slobodnog oblika

en: Free form expression
hr: Izraz slobodnog oblika

en: Free/Busy
hr: Slobodan/Zauzet

en: Free/Busy information
hr: Informacije o dostupnosti

en: Free/Busy information (%s to %s)
hr: Informacija dostupnosti (%s do %s)

en: Free/Busy with Details
hr: Slobodno/Zauzeto s pojedinostima

en: Free/Busy:
hr: Slobodan/Zauzet:

en: Free/busy template URL
hr: Slobodno/Zauzeto URL predlošci

en: Friday
hr: Petak

en: Friday is a work day
hr: Petak je radni dan

en: From
hr: Šalje

en: From %s:
hr: Od %s:

en: From: %s
hr: Pošiljatelj: %s

en: Full Nam_e:
hr: Im_e:

en: Full Name
hr: Ime i prezime

en: Full Name should not be empty
hr: Ime ne može biti prazno

en: Full Name:
hr: Ime:

en: Full _Name...
hr: _Ime...

en: Full path command to run Bogofilter
hr: Puna putanja naredbe za pokretanje Bogofiltra

en: Full path command to run sa-learn
hr: Puna putanja naredbe za pokretanje sa-learn

en: Full path command to run spamassassin
hr: Puna putanja naredbe za pokretanje spamassassina

en: Full path to a Bogofilter command. If not set, then a compile-time path is used, usually /usr/bin/bogofilter. The command should not contain any other arguments.
hr: Puna putanja do Bogofilter naredbe. Ako nije postavljeno, tada je korištena putanja vremena kompiliranja, uobičajeno /usr/bin/bogofilter. Naredba ne smije sadržavati nikakve argumente.

en: Full path to a sa-learn command. If not set, then a compile-time path is used, usually /usr/bin/sa-learn. The command should not contain any other arguments.
hr: Puna putanja do sa-learn naredbe. Ako nije postavljeno, tada je korištena putanja vremena kompiliranja, uobičajeno /usr/bin/sa-learn. Naredba ne smije sadržavati nikakve argumente.

en: Full path to a spamassassin command. If not set, then a compile-time path is used, usually /usr/bin/spamassassin. The command should not contain any other arguments.
hr: Puna putanja do spamassassin naredbe. Ako nije postavljeno, tada je korištena putanja vremena kompiliranja, uobičajeno /usr/bin/spamassassin. Naredba ne smije sadržavati nikakve argumente.

[ctx: FullName]
en: _Title:
hr: _Titula:

en: Fwd: %s
hr: Pros: %s

en: GNOME Calendar
hr: GNOME Kalendar

en: GNOME Calendar’s calendar import done
hr: Uvoz kalendara iz GNOME Kalendara završen

en: GNOME Calendar’s tasks import done
hr: Uvoz zadataka iz GNOME Kalendara završen

en: GPG encrypted
hr: GPG šifrirano

en: GPG signed
hr: GPG potpisano

en: Gathering folder properties
hr: Prikupljanje svojstava mape

en: Gene_ral Options
hr: Opće_e mogućnosti

en: General
hr: Općenito

en: Generates a D-Bus message when new mail messages arrive.
hr: Stvara D-Bus poruku kada stigne nova pošta.

en: Generating message list
hr: Stvaranje popisa poruka

en: Generating message list…
hr: Stvaranje popisa poruka…

en: Get List _Archive
hr: Nabavi _arhivu liste

en: Get List _Usage Information
hr: Prikaži informacije o _korištenju liste

en: Get an archive of the list this message belongs to
hr: Nabavi arhivu liste kojoj ova poruka pripada

en: Get delivery notification when your message is read
hr: Primi potvrdu dostave kada je vaša poruka pročitana

en: Get information about the usage of the list this message belongs to
hr: Prikaži informaciju o korištenju mailing liste kojoj ova poruka pripada

en: Getting events to purge in the calendar “%s”
hr: Preuzimanje događaja za uklanjanje iz kalendara “%s”

en: Getting memos to purge in the memo list “%s”
hr: Preuzimanje dopisa za uklanjanje iz popisa dopisa “%s”

en: Getting tasks to purge in the task list “%s”
hr: Preuzimanje zadataka za uklanjanje iz popisa zadatka “%s”

en: Given Name
hr: Ime

en: Go Back
hr: Idi natrag

en: Go Forward
hr: Idi naprijed

en: Go To
hr: Idi na

en: Go to Date
hr: Idi na datum

en: Go to Folder
hr: Idi u mapu

en: Go to Today
hr: Idi na danas

en: Go to _Folder
hr: Idi u _mapu

en: Go to the beginning of the message
hr: Idi na početak poruke

en: Go to the previ_ous message after message deletion
hr: Idi na _prijašnju poruku nakon brisanja poruke

en: Go to the section %s of the message
hr: Idi na dio %s poruke

[ctx: GoggleSummary]
en: Calendars to synchronize
hr: Kalendare za usklađivanje

[ctx: GoggleSummary]
en: IMAP access
hr: IMAP pristup

[ctx: GoggleSummary]
en: You may need to enable %s and %s
hr: Možda bi trebali omogućiti %s i %s

en: Google Features
hr: Google značajke

en: Grab Focus
hr: Preuzmi fokus

en: Graph Paper
hr: Papir na kockice

en: Greek
hr: Grčki

en: Gro_up Reply goes only to mailing list, if possible
hr: Grupni odgovor odlazi samo na mailing liste, ako je moguće

en: Group
hr: Grupa

en: Group By This _Field
hr: Grupiraj prema ovom _polju

en: Group By _Box
hr: Grupiraj prema _kućici

en: Group Items By
hr: Grupiraj stavke po

en: Group Reply
hr: Grupni odgovor

en: Group Reply replies to list
hr: Grupno odgovaranje odgovara na popis

en: Group name
hr: Naziv grupe

en: Groupware Suite
hr: Groupware paket

en: HTML Messages
hr: HTML poruke

en: HTML _Mode
hr: HTML _način rada

en: HTML editing mode
hr: HTML način uređivanja

en: HTML file
hr: HTML datoteka

en: H_TTPS Proxy:
hr: H_TTPS proxy:

en: Header
hr: Zaglavlje

en: Header Name
hr: Naziv zaglavlja

en: Header Value
hr: Vrijednost zaglavlja

en: Header content
hr: Sadržaj zaglavlja

en: Header name
hr: Naziv zaglavlja

en: Headers
hr: Zaglavlja

en: Heading _1
hr: Naslov _1

en: Heading _2
hr: Naslov _2

en: Heading _3
hr: Naslov _3

en: Heading _4
hr: Naslov _4

en: Heading _5
hr: Naslov _5

en: Heading _6
hr: Naslov _6

en: Hebrew
hr: Hebrejski

en: Height of the message-list pane
hr: Visina okivira popisa poruka

en: Height of the message-list pane.
hr: Visina okivira popisa poruka.

en: Help
hr: Pomoć

en: Hi.  Thanks for taking the time to download this preview release
    of the Evolution groupware suite.
    
    This version of Evolution is not yet complete. It is getting close,
    but some features are either unfinished or do not work properly.
    
    If you want a stable version of Evolution, we urge you to uninstall
    this version, and install version %s instead.
    
    If you find bugs, please report them at
    https://gitlab.gnome.org/GNOME/evolution/issues/.
    This product comes with no warranty and is not intended for
    individuals prone to violent fits of anger.
    
    We hope that you enjoy the results of our hard work, and we
    eagerly await your contributions!
hr: Pozdrav.  Hvala što ste preuzeli ovo predizdanje
    Evolution groupware paketa.
    
    Ova inačica Evolutiona još nije potpuna. Završavamo je,
    ali neke značajke su još nepotpune ili ne rade ispravno.
    
    Ako želite stabilnu inačicu Evolutiona, uklonite
    ovu inačicu i umjesto instalirajte %s inačicu.
    
    Ako pronađete greške, prijavite ih na
    https://gitlab.gnome.org/GNOME/evolution/issues/.
    Ovaj proizvod dolazi bez jamstva i nije namijenjen
    pojedincima slabih živaca i sklonima nasilju.
    
    Nadamo se da ćete uživati u rezultatima našeg napornog rada i
    željno očekujemo vaše doprinose!

en: Hi_de cancelled events
hr: Sa_krij otkazane događaje

en: Hid_e All
hr: Sakri_j sve

en: Hid_e cancelled tasks
hr: Sak_rij otkazane zadatke

en: Hidden file is attached.
hr: Skrivena datoteka je priložena.

en: Hide Attachment _Bar
hr: Sakrij traku _privitaka

en: Hide cancelled events
hr: Sakrij otkazane događaje

en: Hide cancelled tasks
hr: Sakrij prekinute zadatke

en: Hide completed tasks
hr: Sakrij završene zadatke

en: Hide description provided by the sender
hr: Sakrij opis koji je poslao pošiljatelj

en: Hide task units
hr: Sakrij jedinice zadataka

en: Hide task value
hr: Sakrij vrijednost zadatka

en: Hides the per-folder preview and removes the selection
hr: Skriva pregled po mapama i uklanja odabir

en: High
hr: Visok

en: Higher
hr: Viša

en: Highest
hr: Najviša

en: Highlight _overdue tasks
hr: Istakni _neispunjene zadatke

en: Highlight _quotations with
hr: Istakni _citate sa

en: Highlight overdue tasks
hr: Istakni neispunjene zadatke

en: Highlight t_asks due today
hr: Istakni zadatke _koji dospijevaju danas

en: Highlight tasks due today
hr: Istakni današnje zadatke

en: Holds the width of the To Do bar for a sub-window.
hr: Određuje širinu okvira Zadaci u podprozoru.

en: Holds the width of the To Do bar for the main window.
hr: Određuje širinu okvira Zadaci u glavnom prozoru.

en: Home
hr: Kuća

en: Home Fax
hr: Kućni faks

en: Home Page
hr: Naslovna stranica

en: Home Page:
hr: Naslovna stranica:

en: Home Phone
hr: Kućni telefon

en: Home Phone 2
hr: Kućni telefon 2

en: Home page
hr: Naslovna stranica

en: Horizontal pane position
hr: Položaj vodoravnog okvira

en: Host name
hr: Naziv poslužitelja

en: Host: %s:%d
hr: Poslužitelj: %s:%d

en: Hour the workday ends on, in twenty four hour format, 0 to 23
hr: Sat u kojemu radni dan završava, u 24-satnom formatu, od 0 do 24

en: Hour the workday starts on, in twenty four hour format, 0 to 23.
hr: Sat u kojemu radni dan započinje, u 24-satnom formatu, od 0 do 23.

en: Hours
hr: sata

en: How long to delay Outbox flush when sending messages through Outbox folder
hr: Koliko dugo treba odgoditi pražnjenje odlazne pošte pri slanju poruke putem mape odlazne pošte

en: How many days to show in the To Do bar
hr: Koliko dana treba biti prikazano u traci zadataka

en: How many recently used spell checking languages to remember
hr: Koliko treba zapamtiti nedavno korištenih jezika provjere pravopisa

en: How many years can the time-based search go forward or backward from currently selected day when searching for another occurrence; default is ten years
hr: Koliko godina vremenski temeljena pretraga ide naprijed ili natrag od trenutno odabranog dana pri pretraživanju druge podudarnosti; zadano je deset godina

en: ID or alias of the component to be shown by default at start-up.
hr: ID ili pseudonim komponente koji se po zadanome prikazuje pri pokretanju.

en: IMAP server
hr: IMAP poslužitelj

en: ISDN Phone
hr: ISDN telefon

en: I_mport
hr: U_vezi

en: I_mport to Calendar
hr: U_vezi u kalendar

en: I_mport to Memo List
hr: U_vezi u popis dopisa

en: I_mport to Task List
hr: U_vezi u popis zadatka

en: I_mportant
hr: B_itno

en: I_mport…
hr: U_vezi…

en: I_nclude remote tests
hr: U_ključi udaljene testove

en: I_nclude threads:
hr: U_ključi rasprave:

en: Icon
hr: Ikona

en: Icon View
hr: Pogled ikona

en: Icons _and Text
hr: Ikone _i tekst

en: Identity
hr: Identitet

en: If a user tries to open 10 or more messages at one time, ask the user if they really want to do it.
hr: Ako korisnik pokuša otvoriti 10 ili više poruka istovremeno, upitaj korisnika želi li on to uistinu učiniti.

en: If all the following conditions are met
hr: Ako su svi sljedeći uvjeti udovoljeni

en: If any of the following conditions are met
hr: Ako je bilo koji od sljedećih uvjeta udovoljen

en: If enabled, and possible, attachment content is printed with the message.
hr: Ako je omogućeno, i moguće je, sadržaj privitka se ispisuje s porukom.

en: If enabled, the Copy/Move to Folder dialog will preserve the expand state of the folders in the dialog, otherwise all the folders will be expanded.
hr: Ako je omogućeno, dijalog Kopiranja/Premještanja mape će očuvati prošireno stanje dijaloga mapa, u suprotnome sve mape će biti proširene.

en: If enabled, the message/delivery-status and message/disposition-notification parts are shown automatically inline.
hr: Ako je omogućeno, dijelovi poruka/stanje dostave i poruka/obavijest rasporeda su automatski prikazani u retku.

en: If enabled, unset colors in HTML messages, forcing use of desktop theme colors instead.
hr: Ako je omogućeno, uklonit će se boje iz HTML poruka, prisilom korištenja boja teme radnog okruženja.

en: If enabled, whenever Send/Receive is run it also runs synchronization of messages for offline use. The option is disabled by default.
hr: Ako je omogućeno, kada se pokrene Pošalji/Primi pokreće se usklađivanje poruka za izvanmrežni rad. Mogućnost je onemogućena po zadanome.

en: If not set, or being “stdout”, then the logging is done to stdout, instead to a file.
hr: Ako nije postavljeno, ili je postavljen “stdout”, tada se zapisuje u stdout, umjesto u datoteku.

en: If set to true, goes to the previous message when the selected is deleted; or to the next message, when it’s set to false.
hr: Ako je postavljeno na istina, ide se na prijašnju poruku kada je odabrana obrisana, ili na sljedeću ako je postavljeno na laž.

en: If set to true, the selected message will be set as unread after the timeout also after the folder change.
hr: Ako je postavljeno na istina, odabrana poruka će biti postavljena kao nepročitana nakon određenog vremena i nakon promjene u mapi.

en: If set to “true” quoted text in replies will be wrapped.
hr: Ako je postavljeno na “istina” citirani tekst u odgovorima će biti prelomljen.

en: If set to “true”, the Sign and Encrypt buttons for either PGP or S/MIME are always shown in the composer’s toolbar. Otherwise they are shown only when being used.
hr: Ako je postavljeno na “istina”, tipke Potpiši i Šifriraj za ili PGP ili S/MIME su uvijek prikazane u alatnoj traci sastavljača poruke. U suprotnome su pokazane samo kada se koriste.

en: If set to “true”, the edit toolbar will be visible.
hr: Ako je postavljeno na “istina”, uređivanje alatne trake će biti vidljivo.

en: If set to “true”, the main toolbar will be visible.
hr: Ako je postavljeno na “istina”, glavna alatna traka će biti vidljiva.

en: If the name doesn’t correspond to any known editor, then the built-in WebKit editor is used. The mode is optional, in which case the editor is used for all the modes it supports. Modes are “plain”, “html”, "markdown-plain", "markdown-html" and "markdown". Example values: “webkit” (to use WebKit for plain and html), “plain:first-editor,html:second-editor” (to use “first-editor” for the “plain” and “second-editor” for “html”)
hr: Ako naziv ne odgovara bilo kojem poznatom uređivaču, tada se koristi ugrađeni WebKit uređivač. Način rada nije obavezan, u tom slučaju uređivač koristi sve podržane načine. rada. Načini rada su“plain”, “html”, "markdown-plain", "markdown-html" i "markdown". Primjeri vrijednosti: “webkit” (WebKit se koristi za plain i html), “plain:first-editor,html:second-editor” (“first-editor” se koristi za “plain” i “second-editor” za “html”)

en: If you continue, you will not be able to recover these messages.
hr: Ako nastavite, nećete moći obnoviti ove poruke.

en: If you delete the folder, all of its contents and its subfolders’ contents will be deleted permanently.
hr: Ako obrišete mapu, sav njen sadržaj i sadržaj podmapa će biti trajno obrisan.

en: If you delete the folder, all of its contents will be deleted permanently.
hr: Ako obrišete mapu, sav njen sadržaj će biti trajno obrisan.

en: If you do not send a cancellation notice, the other participants may not know the meeting is canceled.
hr: Ako ne pošaljete obavijest o poništenju, ostali sudionici možda neće znati da je sastanak otkazan.

en: If you do not send a cancellation notice, the other participants may not know the memo has been deleted.
hr: Ako ne pošaljete obavijest o poništenju, ostali sudionici možda neće znati da je dopis obrisan.

en: If you do not send a cancellation notice, the other participants may not know the task has been deleted.
hr: Ako ne pošaljete obavijest o poništenju, ostali sudionici možda neće znati da je zadatak obrisan.

en: If you proceed, all proxy accounts will be deleted permanently.
hr: Ako nastavite, svi proxy računi će biti trajno obrisani.

en: If you proceed, the account information and
    all proxy information will be deleted permanently.
hr: Ako nastavite, informacija o računu i
    sve informacije o proxyju će biti trajno obrisane.

en: If you proceed, the account information will be deleted permanently.
hr: Ako nastavite, informacije računa će biti trajno obrisane.

en: If you quit, these messages will not be sent until Evolution is started again.
hr: Ako odustanete, ove poruke neće biti poslane sve dok se Evolution ponovo ne pokrene.

en: If you unsubscribe the folder, it might not be visible in the Evolution, while still being available on the server. You can re-subscribe in Folder→Subscriptions... menu.
hr: Ako prekinete pretplatu na mapu, možda više neće biti vidljiva u Evolutionu, ali će biti dostupna na poslužitelju. Možete se ponovno pretplatiti iz Mapa→Pretplate... izbornika.

en: If “true”, show the memo preview pane in the main window
hr: Ako je odabrano “istina”, prikaži okvir pretpregleda dopisa u glavnom prozoru

en: If “true”, show the preview pane in the Year View
hr: Ako je odabrano “istina”, prikaži okvir pretpregleda u godišnjem pogledu

en: If “true”, show the task preview pane in the main window
hr: Ako je odabrano “istina”, prikaži okvir pretpregleda zadatka u glavnom prozoru

en: Ig_nore Reply-To: for mailing lists
hr: Za_nemari Odgovori na: za mailing liste

en: Ignore
hr: Zanemari

en: Ignore All
hr: Zanemari sve

en: Ignore Misspelled Word
hr: Zanemari pogrešno napisane riječi

en: Ignore list Reply-To:
hr: Zanemari popis Odgovor-na:

en: Ignore network availability
hr: Zanemari dostupnost mreže

en: Image
hr: Slika

en: Image Properties
hr: Svojstva slike

en: Image files
hr: Datoteke slike

en: Image:
hr: Slika:

en: Images
hr: Slike

en: Image…
hr: Slika…

en: Immediately, on folder leave
hr: Odmah, pri napuštanju mape

en: Import Certificate
hr: Uvoz vjerodajnice

en: Import Data
hr: Uvoz podataka

en: Import Location
hr: Lokacija uvoza

en: Import Outlook Express messages from DBX file
hr: Uvezite Outlook Express poruke iz DBX datoteke

en: Import Outlook messages from PST file
hr: Uvezite Outlook poruke iz PST datoteke

en: Import URIs or filenames given as rest of arguments.
hr: Uvezi URI-e ili nazive datoteka kao ostale argumente.

en: Import a _single file
hr: Uvezi _jednu datoteku

en: Import cancelled.
hr: Uvoz prekinut.

en: Import complete.
hr: Uvoz završen.

en: Import data and settings from _older programs
hr: Uvezi podatke i postavke iz _starijih programa

en: Import data from other programs
hr: Uvezi podatke iz drugih programa

en: Import mail and contacts from KMail.
hr: Uvezite e-poštu i kontakte iz KMaila.

en: Import mail from Elm.
hr: Uvezi poštu iz Elma.

en: Import mail from Pine.
hr: Uvezi e-poštu iz Pinea.

en: Important
hr: Bitno

en: Important Messages
hr: Bitne poruke

en: Important:
    If you forget your certificate backup password, you will not be able to restore this backup later.
    Please record it in a safe location.
hr: Bitno:
    Ako ste zaboravili svoju lozinku sigurnosne kopije vjerodajnice, nećete moći kasnije obnoviti ovu sigurnosnu kopiju.
    Spremite ju na sigurno mjesto.

en: Imported Certificate
hr: Uvezena vjerodajnica

en: Importer Berkeley Mailbox format folders
hr: Uvoznik mapa formata Berkeley pretinca

en: Importer Type
hr: Vrsta uvoza

en: Importing Elm data
hr: Uvoženje Elm podataka

en: Importing Files
hr: Uvoženje datoteka

en: Importing Outlook Express data
hr: Uvoz Outlook Express podataka

en: Importing Outlook data
hr: Uvoženje Outlookovih podataka

en: Importing Pine data
hr: Uvoženje Pine podataka

en: Importing a memo
hr: Uvažanje dopisa

en: Importing a task
hr: Uvažanje zadatka

en: Importing an event
hr: Uvažanje događaja

en: Importing mail and contacts from KMail
hr: Uvoz e-pošte i kontakata iz KMaila

en: Importing mailbox
hr: Uvoz pretinca

en: Importing “%s”
hr: Uvozim '%s'

en: Importing...
hr: Uvažanje...

en: Importing…
hr: Uvažanje…

en: In Current Folder and _Subfolders
hr: U trenutnoj mapi i _podmapama

en: In Current _Folder Only
hr: Samo u _trenutnoj mapi

en: In Process
hr: U tijeku

en: In Progress
hr: U tijeku

en: In progress
hr: U tijeku

en: Inbox
hr: Pristigla pošta

en: Include _Face
hr: Uključi _lice

en: Include selected signature only for new messages, but have no signature added for Replies or Forwards.
hr: Uključi odabrani potpis samo za nove poruke, ali ne i u odgovorima i proslijeđenim porukama.

en: Include si_gnature in new messages only
hr: Uključi po_tpis samo u nove poruke

en: Include signature in new messages only
hr: Uključi potpis samo u nove poruke

en: Incoming
hr: Dolazne

en: Incorrect Face Image Byte Size
hr: Neispravna veličina slike u bajtima

en: Increase Indent
hr: Povećaj odlomak

en: Increase the text size
hr: Uvećaj veličinu teksta

en: Indian/Antananarivo
hr: Indijski ocean/Antananarivo

en: Indian/Chagos
hr: Indijski ocean/Chagos

en: Indian/Christmas
hr: Indijski ocean/Božićni otoci

en: Indian/Cocos
hr: Indijski ocean/Cocos

en: Indian/Comoro
hr: Indijski ocean/Comoro

en: Indian/Kerguelen
hr: Indijski ocean/Kerguelen

en: Indian/Mahe
hr: Indijski ocean/Mahe

en: Indian/Maldives
hr: Indijski ocean/Maldivi

en: Indian/Mauritius
hr: Indijski ocean/Mauricijus

en: Indian/Mayotte
hr: Indijski ocean/Mayotte

en: Indian/Reunion
hr: Indijski ocean/Reunion

en: Individual
hr: Pojedinac

en: Inherit theme colors in HTML format
hr: Naslijedi boju teme iz HTML formata

en: Initial attachment view
hr: Početni pogled privitka

en: Initial file chooser folder
hr: Početna mapa za odabiranje datoteka

en: Initial folder for GtkFileChooser dialogs.
hr: Početna mapa za GtkFileChooser dijaloge.

en: Initial view for attachment bar widgets. “0” is Icon View, “1” is List View.
hr: Početni pogled za widgete trake privitka. "0" pogled ikona, "1" pogled popisa.

en: Initiates refresh of account sources
hr: Pokreće osvježavanje izvora računa

en: Inline (_Outlook style)
hr: U retku (_Outlook stil)

en: Input Methods
hr: Načini unosa

en: Insert E_moji
hr: Umetni e_motikon

en: Insert Emoji
hr: Umetni emotikoin

en: Insert Emoticon
hr: Umetni emotikoin

en: Insert Face picture by default
hr: Umetni sliku lica po zadanome

en: Insert HTML File
hr: Umetanje HTML datoteke

en: Insert Image
hr: Umetanje slike

en: Insert Link
hr: Umetanje poveznice

en: Insert Rule
hr: Umetanje pravila

en: Insert Table
hr: Umetanje tablice

en: Insert _Link
hr: Umetni _poveznicu

en: Insert a quote
hr: Umetni citat

en: Insert code
hr: Umetni kôd

en: Insert email addresses from Address Book
hr: Umetni adresu e-pošte iz adresara

en: Insert text file
hr: Umetani tekstnu datoteku

en: Instant Messaging
hr: Trenutno dopisivanje

en: Instant Messaging Contacts
hr: Kontakti trenutnog dopisivanja

en: Instead of the normal “Reply to All” behaviour, this option will make the “Group Reply” toolbar button try to reply only to the mailing list through which you happened to receive the copy of the message to which you’re replying.
hr: Umjesto normalnog ponašanja "Odgovori svima", ova mogućnost daje tipki "Grupni odgovor" na alatnoj traci mogućnost odgovaranja samo na mailing listu putem koje ste dobili kopiju poruke na koju odgovarate.

en: Insufficient Permissions
hr: Nedostatne dozvole

en: Intervals shown in Day and Work Week views, in minutes
hr: Razdoblja prikazana u dnevnom pogledu i pogledu radnog tjedna, u minutama

en: Invalid Date Value
hr: Nevaljana vrijednost datuma

en: Invalid Evolution backup file
hr: Nevaljana Evolution sigurnosna kopija

en: Invalid Feed URL
hr: Nevaljan URL kanala

en: Invalid Feed URL “%s”.
hr: Neispravan URL kanala “%s”.

en: Invalid Feed URL.
hr: Neispravan URL kanala.

en: Invalid Image Size
hr: Nevaljana veličina slike

en: Invalid Time Value
hr: Nevaljana vrijednost vremena

en: Invalid URI: “%s”
hr: Neispravan URI: “%s”

en: Invalid authentication
hr: Nevaljana ovjera

en: Invalid contact.
hr: Nevaljani kontakt.

en: Invalid folder URI “%s”
hr: Neispravan URI mape “%s”

en: Invalid object returned from a server
hr: Poslužitelj je vratio nevaljani objekt

en: Invalid signature
hr: Potpis nije valjan

en: Invalid source UID “%s”
hr: Nevaljani UID izvora “%s”

en: Issued
hr: Izdao/la

en: Issued By
hr: Izdaje

en: Issued By Organization
hr: Izdala organizacija

en: Issued By Organizational Unit
hr: Izdala organizacijska jedinica

en: Issued To Organization
hr: Izdano organizaciji

en: Issued To Organizational Unit
hr: Izdano organizacijskoj jedinici

en: Issuer
hr: Izdavatelj

en: It can be either “.gz” or “.xz” and it influences what extension will be preselected in the file chooser.
hr: Može biti ili “.gz” ili “.xz” i utječe na to koji će nastavak vrste datoteke biti predodabaran u odabiratelju datoteke.

en: It disables/enables the repeated prompts to warn that deleting messages from a search folder permanently deletes the message, not simply removing it from the search results.
hr: Onemogućava/Omogućava ponovljene upite upozorenja da brisanje poruka iz mape pretrage trajno briše poruke, a ne da ih samo uklanja iz rezultata pretrage.

en: It disables/enables the repeated prompts to warn that you are sending a private reply to a message which arrived via a mailing list.
hr: Onemogućava/Omogućava ponavljanje upita koji vas upozorava da šaljete privatni odgovor na poruku koja je stigla putem mailing liste.

en: It disables/enables the repeated prompts to warn that you are sending a reply to many people.
hr: Onemogućava/Omogućava ponavljanje upita koji vas upozorava da šaljete odgovor većem broju ljudi.

en: It disables/enables the repeated prompts to warn that you are switching composer format and the content needs to lose its formatting.
hr: Onemogućava/Omogućava ponavljanje upita koji vas upozorava da mijenjate format sastavljača i gubite format sadržaja.

en: It disables/enables the repeated prompts to warn that you are trying sending a private reply to a message which arrived via a mailing list, but the list sets a Reply-To: header which redirects your reply back to the list
hr: Onemogućava/Omogućava ponavljanje upita koji vas upozorava da pokušavate poslati privatni odgovor na poruku koja je stigla kroz mailing listu, ali lista postavlja zaglavlje Odgovor-na: koji vas upućuje natrag na listu

en: It disables/enables the repeated prompts to warn that you are trying to send a message to recipients not entered as mail addresses
hr: Onemogućava/Omogućava ponovljene upite o slanju poruke primateljima koji nisu upisani kao adrese e-pošte

en: It has %d event. | It has %d events.
hr[0]: Sadrži %d događaj.
hr[1]: Sadrži %d događaja.
hr[2]: Sadrži %d događaja.

en: It has no events.
hr: Nema događaja.

en: It has recurrences.
hr: Sadrži ponavljanja.

en: It has reminders.
hr: Sadrži podsjetnike.

en: It is a meeting.
hr: Ovo je sastanak.

en: It is not allowed to create book under another book or calendar
hr: Nije dopušteno stvaranje adresara pod drugim adresarom ili kalendarom

en: It is not allowed to create calendar under another book or calendar
hr: Nije dopušteno stvaranje kalendara pod drugim adresarom ili kalendarom

en: Italic
hr: Ukošeno

en: January
hr: Siječanj

en: Japanese
hr: Japanski

en: Job
hr: Posao

[ctx: Job]
en: _Title:
hr: _Položaj:

en: Job Title
hr: Zvanje

en: Journal
hr: Dnevnik

en: Jr.
hr: Mlađi

en: July
hr: Srpanj

en: Jump button
hr: Tipka preskakanja

en: June
hr: Lipanj

en: Junk
hr: Neželjena pošta

en: Junk Test
hr: Testiranje neželjene pošte

en: Junk Test Options
hr: Mogućnosti testiranja neželjene pošte

en: Junk filter using Bogofilter
hr: Filtar neželjene pošte koristi Bogofilter

en: Junk filter using SpamAssassin
hr: Filtar neželjene pošte koristi SpamAssassin

en: Junk filtering software:
hr: Softver za filtriranje neželjene pošte:

en: Keep _Waiting
hr: Nastavi _čekati

en: Keep in Outbox
hr: Zadrži u odlaznoj pošti

en: Keep original message signature in replies
hr: Zadrži izvorni potpis poruke pri odgovaranju

en: Keep reminder notification _window always on top
hr: Zadrži prozor obavijesti _podsjetnika uvijek na vrhu

en: Key
hr: Ključ

en: Keyring key is unusable: no user or host name
hr: Skup ključeva je neupotrebljiv: nema korisnika ili naziva računala

en: Keywords
hr: Ključne riječi

en: Korean
hr: Korejski

en: LDAP Data Interchange Format (.ldif)
hr: LDAP format razmjene podataka (.ldif)

en: LDAP over SSL/TLS (deprecated)
hr: LDAP putem SSL/TLS (zastarjelo)

en: LDAP server
hr: LDAP poslužitelj

en: LDAP server did not respond with valid schema information.
hr: Poslužitelj nije odgovorio sa ispravnim informacijama sheme.

en: Label
hr: Natpis

en: Labels
hr: Natpisi

en: Lang_uage:
hr: Jezi_k:

en: Language
hr: Jezik

en: Language for Reply and Forward attribution text
hr: Jezik dodijeljenog teksta za odgovore i prosljeđivanje

en: Language(s)
hr: Jezik

en: Languages Table
hr: Tablica jezika

en: Last 5 Days’ Messages
hr: Poruke unazad 5 dana

en: Last chosen template’s folder URI for Alternative Reply
hr: URI mape posljednjeg korištenog predloška za alternativni odgovor

en: Last chosen template’s message UID for Alternative Reply
hr: UID poruke posljednjeg korištenog predloška za alternativni odgovor

en: Last modified
hr: Zadnja promjena

en: Last reminder time
hr: Vrijeme posljednjeg podsjetnika

en: Last time Empty Junk was run
hr: Posljednji puta kad se pokrenulo pražnjenje neželjene pošte

en: Last time Empty Trash was run
hr: Posljednje pražnjenje smeća

en: Laug_h
hr: Smije_h

en: Lay_out
hr: Ras_pored

en: Layout style
hr: Izgled rasporeda

en: Layout style for the Year View
hr: Izgled rasporeda godišnjeg pogleda

en: Leave empty to use a yellow color derived from the current theme, otherwise use the color of form `#RRGGBB`
hr: Ostavite prazno za korištenje žute boje izvedene iz trenutne teme, u suprotnome koristite boju u obliku `#RRGGBB`

en: Left
hr: Lijevo

en: Left Alignment
hr: Lijevo poravnanje

en: Less Than
hr: Manje od

en: Let Evolution choose the best part to show.
hr: Neka Evolution odluči koji će se najbolji dio prikazati.

en: Let the Month View start with the current week
hr: Neka mjesečni pogled započne s trenutnim tjednom

en: Level beyond which the message should be logged.
hr: Razina iznad koje će se voditi zapis o poruci.

en: License Agreement
hr: Licencni ugovor

en: Limit:
hr: Ograničenje:

en: Link Properties
hr: Svojstva poveznice

en: Link…
hr: Poveznica…

en: List
hr: Popis

en: List Members
hr: Članovi popisa

en: List Members:
hr: Članovi popisa:

en: List View
hr: Pogled popisa

en: List of Custom Headers
hr: Popis prilagođenih zaglavlja

en: List of Destinations for publishing
hr: Popis odredišta za objavljivanje

en: List of Labels and their associated colors
hr: Popis oznaka i njima pridruženih boja

en: List of assignments for recipient and the address to be used with it
hr: Popis zadataka za primatelja i adresa koja će se s njim koristiti

en: List of button names to hide in the window switcher
hr: Popis naziva tipki koje treba sakriti u prebacivaču prozoru

en: List of clues for the attachment reminder plugin to look for in a message body
hr: Popis stavki koje će tražiti priključak podsjetnika privitka u tijelu poruke

en: List of clues for the attachment reminder plugin to look for in a message body.
hr: Popis stavki koje će tražiti priključak podsjetnika privitka u tijelu poruke.

en: List of dictionary language codes used for spell checking, which had been used recently.
hr: Popis jezičnih kôdova rječnika koji se koriste za provjeru pravopisa, nedavno korištenih.

en: List of dictionary language codes used for spell checking.
hr: Popis jezičnih kôdova rječnika koji se koriste za provjeru pravopisa.

en: List of disabled plugins
hr: Popis onemogućenih priključaka

en: List of headers to show when viewing a message.
hr: Popis zaglavlja za prikaz pri pregledavanju poruka.

en: List of keyword/value pairs for the Templates plugin to substitute in a message body.
hr: Popis ključnih riječi/parova vrijednosti koji će Predlošci priključak zamijeniti u tijelu teksta.

en: List of labels known to the mail component of Evolution. The list contains strings containing name:color where color uses the HTML hex encoding.
hr: Popis oznaka poznat komponenti za e-poštu Evolutiona. Popis sadrži izraze u obliku naziv:boja gdje boja koristi HTML heksadecimalno kôdiranje.

en: List of localized “Re”
hr: Popis lokaliziranih “Odg”

en: List of localized “Re” separators
hr: Popis lokaliziranih “Odg” razdjelnika

en: List of paths for the folders to be synchronized to disk for offline usage.
hr: Popis putanja za mape koje treba uskladiti na disk za izvanmrežni rad.

en: List of recently used second time zones in a Day View
hr: Popis nedavno korištenih drugih vremenskih zona u dnevnom pogledu

en: List of recently used spell checking languages
hr: Popis nedavno korištenih jezičnih kôdova provjere pravopisa

en: List “{0}” is already in this contact list.
hr: Popis “{0}” je već u popisu kontakata.

en: Load P_GP
hr: Učitaj P_GP

en: Load new _Face picture
hr: Učitaj novu sliku _lica

en: Load remote content
hr: Učitaj udaljeni sadržaj

en: Loading
hr: Učitavanje

en: Loading Evolution settings
hr: Učitavanje Evolutionovih postavki

en: Loading Remote Content
hr: Učitavanje udaljenog sadržaja

en: Loading accounts…
hr: Učitavanje računa…

en: Loading…
hr: Učitavanje…

en: Local Delivery _File:
hr: Lokalna datoteka _dostave:

en: Local delivery file cannot be empty
hr: Lokalna datoteka dostave ne može biti prazna

en: Location
hr: Lokacija

[ctx: Location]
en: Unspecified
hr: Neodređeno

en: Location cannot be empty
hr: Lokacija ne može biti prazna

en: Location:
hr: Lokacija:

en: Location: %s
hr: Mjesto: %s

en: Locations
hr: Lokacije

en: Log filter actions
hr: Zapisuj radnje filtra

en: Log filter actions to the specified log file.
hr: Zapisuj radnje filtra u određenu datoteku zapisa.

en: Logfile to log filter actions
hr: Datoteka zapisa u koju se zapisuju radnje filtra

en: Look up configuration with e-mail domain
hr: Pretraži podešavanja s domenom e-pošte

en: Look up for a CalDAV/CardDAV server
hr: Pretraga CalDAV/CardDAV poslužitelja

en: Look up in SRV records
hr: Pretraživanje u SRV snimkama

en: Looking up CalDAV server…
hr: Pretraživanje CalDAV poslužitelja…

en: Looking up CardDAV server…
hr: Pretraživanje CardDAV poslužitelja…

en: Looking up IMAP server…
hr: Pretraživanje IMAP poslužitelja…

en: Looking up LDAP server’s search base…
hr: Pretraživanje baze pretrage LDAP poslužitelja…

en: Looking up LDAP server…
hr: Pretraživanje LDAP poslužitelja…

en: Looking up POP3 server…
hr: Pretraživanje POP3 poslužitelja…

en: Looking up SMTP server…
hr: Pretraživanje SMTP poslužitelja…

en: Looking up account details…
hr: Pretraživanje pojedinosti računa…

en: Looking up details, please wait…
hr: Pretraživanje pojedinosti, pričekajte…

en: Looking up recipient PGP keys in address books…
hr: Pretraživanje PGP ključeva primatelja u adresaru…

en: Looking up recipient S/MIME certificates in address books…
hr: Pretraživanje S/MIME vjerodajnica primatelja u adresaru…

en: Looking up server search bases, please wait…
hr: Pretraživanje poslužitelja baze pretrage, pričekajte…

en: Lose _formatting
hr: Promijeni _format

en: Low
hr: Nizak

en: Lower
hr: Niža

en: Lowest
hr: Najniža

en: MD5 Fingerprint
hr: MD5 otisak

en: MH mail directory cannot be empty
hr: MH direktorij pošte ne može biti prazan

en: MIME Type:
hr: MIME vrsta:

en: M_emo List
hr: P_opis dopisa

en: Ma_rkdown as Plain Text
hr: Mar_kdown kao običan tekst

en: Mail
hr: E-pošta

en: Mail Accounts
hr: Računi e-pošte

en: Mail Deletion Failed
hr: Brisanje poruke e-pošte neuspješno

en: Mail Folder Tree
hr: Stablo mape pošte

en: Mail Headers Table
hr: Tablica zaglavlja poruka

en: Mail Notification
hr: Obavijest o pošti

en: Mail Preferences
hr: E-pošta

en: Mail Receipt
hr: Potvrda e-pošte

en: Mail Receive
hr: Slanje e-pošte

en: Mail Send
hr: Primanje e-pošte

en: Mail _Directory:
hr: Direktorij _pošte:

en: Mail filters automatically updated.
hr: Filtri e-pošte su automatski nadopunjeni.

en: Mail from %s
hr: Pošta od %s

en: Mail to %s
hr: Pošta za %s

en: Mail-to-Task
hr: E-pošta u zadatak

en: Maildir mail directory cannot be empty
hr: Maildir direktorij pošte ne može biti prazan

en: Mailer
hr: Program e-pošte

en: Mailing Address
hr: Poštanska adresa

en: Mailing List Actions
hr: Radnje mailing liste

en: Mailing _List
hr: Mailing _lista

en: Mailing list
hr: Mailing lista

en: Main toolbar
hr: Glavna alatna traka

en: Make this Occurrence _Movable
hr: Učini ovo pojavljivanje _pomičnim

en: Making an occurrence movable
hr: Učini događaje pomičnima

en: Malformed external-body part
hr: Oštećen dio vanjskog tijela

en: Malformed header
hr: Neispravno zaglavlje

en: Manage Calendar groups order and visibility
hr: Upravljaj poretkom grupa kalendara i njihovom vidljivosti

en: Manage Groups
hr: Upravljanje grupama

en: Manage Memo List groups order and visibility
hr: Upravljaj poretkom grupa popisa dopisa i njihovom vidljivosti

en: Manage available categories
hr: Upravljanje dostupnim kategorijama

en: Manage task list groups order and visibility
hr: Upravljaj poretkom grupa popisa zadataka i njihovom vidljivosti

en: Manage your email, contacts and schedule
hr: Upravljajte svojom e-poštom, kontaktima i rasporedom

en: Manage your saved searches
hr: Upravljajte vašim spremljenim pretragama

en: Manager
hr: Upravitelj

en: Manual
hr: Ručno

en: Manual (via Actions menu)
hr: Ručno (putem izbornika Radnje)

en: Many email systems add an Apparently-To header to messages that only have BCC recipients. This header, if added, will list all of your recipients to your message anyway. To avoid this, you should add at least one To: or CC: recipient.
hr: Mnogi sustavi e-pošte dodaju Apparently-To zaglavlje za poruke koje imaju primatelje navedene u polju Prima tajnu kopiju. Ovo zaglavlje, ako je dodano, će usprkos tome ispisati sve vaše primatelje u vašoj poruci. Kako bi to izbjegli, trebali bi dodati bar jednog primatelja u polje Prima: ili Prima kopiju:.

en: Mar_k All Messages as Read
hr: Označ_i sve poruke kao pročitane

en: Mar_k As
hr: Označ_i kao

en: Mar_k as Incomplete
hr: Označ_i kao nedovršeno

en: Mar_k as Read
hr: Označ_i kao pročitano

en: Mar_kdown as HTML
hr: Mar_kdown kao HTML

en: March
hr: Ožujak

en: Marcus Bains Line
hr: Marcus Bains linija

en: Marcus Bains Line Color — Day View
hr: Boja Marcus Bains linije — Dnevni pogled

en: Marcus Bains Line Color — Time bar
hr: Boja Marcus Bains linije — Traka vremena

en: Mark all messages in the folder as read
hr: Označi sve poruke u mapi kao pročitane

en: Mark as Seen after specified timeout
hr: Označi kao pregledano nakon određenog vremena

en: Mark as Seen after specified timeout.
hr: Označi kao pregledano nakon određenog vremena.

en: Mark as Seen always after specified timeout
hr: Označi kao pregledano uvijek nakon određenog vremena

en: Mark as Uni_mportant
hr: Označi kao ne_bitno

en: Mark as _Important
hr: Označi kao _bitno

en: Mark as _Junk
hr: Označi kao _neželjenu poštu

en: Mark as _Not Junk
hr: Označi kao _željenu poštu

en: Mark as _Unread
hr: Označi kao _nepročitano

en: Mark as default address book
hr: Označi kao zadani adresar

en: Mark as default calendar
hr: Označi kao zadani kalendar

en: Mark as default memo list
hr: Označi kao zadani popis dopisa

en: Mark as default task list
hr: Označi kao zadani popis zadataka

en: Mark citations in the message “Preview”
hr: Označi citate u pregledu poruke

en: Mark citations in the message “Preview”.
hr: Označi citate u pregledu poruke.

en: Mark for Follo_w Up…
hr: Označi za praćenj_e…

en: Mark messages as read after %s seconds
hr: Označi poruke kao pročitane nakon %s sekunde

en: Mark new mails in a subthread as read automatically
hr: Označi nove poruke pošte u podraspravi kao automatski pročitane

en: Mark new mails in this thread as read automatically
hr: Označi nove poruke pošte u ovoj raspravi kao automatski pročitane

en: Mark replied to messages as read
hr: Označi odgovorene poruke kao pročitane

en: Mark selected tasks as complete
hr: Označi odabrane zadatke kao završene

en: Mark selected tasks as incomplete
hr: Označi odabrane zadatke kao nedovršene

en: Mark the selected messages as having been read
hr: Označi odabrane poruke kao da su pročitane

en: Mark the selected messages as important
hr: Označi odabrane poruke kao bitne

en: Mark the selected messages as junk
hr: Označi odabrane poruke kao neželjenu poštu

en: Mark the selected messages as not being junk
hr: Označi odabrane poruke kao željenu poštu

en: Mark the selected messages as not having been read
hr: Označi odabrane poruke kao da nisu pročitane

en: Mark the selected messages as unimportant
hr: Označi odabrane poruke kao nebitne

en: Mark the selected messages for deletion
hr: Označi odabrane poruke za brisanje

en: Markdown Text
hr: Markdown tekst

en: Markdown editing mode
hr: Markdown način uređivanja

en: Markdown editing mode, exported as HTML
hr: Markdown način uređivanja, izvezen kao HTML

en: Markdown editing mode, exported as Plain Text
hr: Markdown način uređivanja, izvezen kao običan tekst

en: Marking messages as read…
hr: Označi poruke kao pročitane…

en: Marking subthread to be ignored
hr: Označavanje podrasprave kao zanemarene

en: Marking thread to be ignored
hr: Označavanje rasprave kao zanemarene

en: Mat_ch case
hr: Velika/Mala slova

en: Match All
hr: Odgovara sve

en: Matches: %u
hr: Podudaranja: %u

en: Maximum number of recently used timezones to remember
hr: Najveći broj zapamćenih nedavno korištenih vremenskih zona

en: Maximum number of recently used timezones to remember in a “day-second-zones” list
hr: Najveći broj zapamćenih nedavno korištenih vremenskih zona u "dan-sekunda-zone" popisu

en: May
hr: Svibanj

en: Mbox spool directory cannot be empty
hr: Mbox direktorij pripreme ne može biti prazan

en: Mbox spool file cannot be empty
hr: Mbox datoteka pripreme ne može biti prazna

[ctx: Meeting]
en: Accepted
hr: Prihvaćen

[ctx: Meeting]
en: Cancel
hr: Otkazan

[ctx: Meeting]
en: Counter-proposal
hr: Protuprijedlog

[ctx: Meeting]
en: Declined
hr: Odbijen

[ctx: Meeting]
en: Delegated
hr: Delegiran

[ctx: Meeting]
en: Refresh
hr: Osvježen

[ctx: Meeting]
en: Tentatively Accepted
hr: Uvjetno prihvaćen

[ctx: Meeting]
en: Updated
hr: Nadopunjen

en: Meeting Invitations
hr: Pozivnice na sastanke

en: Meeting information sent
hr: Informacija o sastanku poslana

en: Meeting — %s
hr: Sastanak — %s

en: Member
hr: Član

en: Members
hr: Članovi

en: Memo
hr: Dopis

en: Memo List
hr: Popis dopisa

en: Memo List Properties
hr: Svojstva popisa dopisa

en: Memo List Selector
hr: Odabiratelj popisa dopisa

en: Memo Lists
hr: Popis dopisa

en: Memo _Preview
hr: _Pretpregled dopisa

en: Memo cannot be edited, because the selected memo list could not be opened
hr: Dopis se ne može urediti jer je odabrani popis dopisa ne može otvoriti

en: Memo cannot be edited, because the selected memo list is read only
hr: Dopis se ne može urediti jer je odabrani popis dopisa samo za čitanje

en: Memo information
hr: Informacije o dopisu

en: Memo information sent
hr: Informacija o dopisu poslana

en: Memo layout style
hr: Izgled rasporeda dopisa

en: Memo preview pane position (horizontal)
hr: Položaj okvira pretpregleda dopisa (vodoravno)

en: Memo preview pane position (vertical)
hr: Položaj okvira pretpregleda dopisa (okomito)

en: Memo — %s
hr: Dopis — %s

en: Memos
hr: Dopisi

en: Menu Bar is hidden
hr: Traka izbornika je skrivena

en: Menubar is visible
hr: Traka izbornika je vidljiva

en: Merge Contact
hr: Spoji kontakt

en: Message | Messages
hr[0]: Poruka
hr[1]: Poruke
hr[2]: Poruke

en: Message Body
hr: Tijelo poruke

en: Message Display
hr: Prikaz poruke

en: Message Filters
hr: Filtri poruka

en: Message Header
hr: Zaglavlje poruke

en: Message List User Headers
hr: Zaglavlje korisnika u popisu poruka

en: Message List User Headers Table
hr: Tablica zaglavlja korisnika u popisu poruka

en: Message Location
hr: Lokacija poruke

en: Message Note
hr: Napomena poruke

en: Message Receipts
hr: Potvrde o primitku poruke

en: Message Thread
hr: Rasprava poruke

en: Message contains
hr: Poruka sadrži

en: Message from “{0}” account:
hr: Poruka s “{0}” računa:

en: Message has no attachments
hr: Poruka nema privitaka

en: Message is Junk
hr: Poruka je neželjena pošta

en: Message is not Junk
hr: Poruka nije neželjena pošta

en: Message is not available
hr: Poruka nije dostupna

en: Message is not available in offline mode.
hr: Poruka nije dostupna u izvanmeržnom načinu radu.

en: Messages
hr: Poruke

en: Messages Not Junk
hr: Poruke koje nisu neželjena pošta

en: Messages To
hr: Poruka za

en: Messages from %s
hr: Poruke od %s

en: Messages shown in Search Folders are not copies. Deleting them from a Search Folder will delete the actual messages from the folder or folders in which they physically reside. Do you really want to delete these messages?
hr: Poruke prikazane u mapama pretraživanja nisu kopije. Ako ih obrišete iz tih mapa, te će poruke biti stvarno obrisane iz mapa u kojima su fizički prisutne. Želite li stvarno obrisati ove poruke?

en: Messages with Attachments
hr: Poruke s privitcima

en: Messages with Notes
hr: Poruke s bilješkama

en: Method:
hr: Način :

en: Microsoft Global Catalog
hr: Microsoftov Globalni Katalog

en: Microsoft Global Catalog over SSL/TLS
hr: Microsoftov Globalni Katalog putem SSL/TLS

en: Middle
hr: Sredina

en: Midnight
hr: Ponoć

en: Minimum Font _Size:
hr: Najmanja veličina _pisma:

en: Minimum days between emptying the junk on exit
hr: Najmanji broj dana između pražnjenja neželjene pošte pri zatvaranju

en: Minimum days between emptying the trash on exit
hr: Najmanji broj dana između pražnjenja smeća pri zatvaranju

en: Minimum font size to be used by WebKitGTK
hr: Najmanja veličina slova za korištenje s WebKitGTK-om

en: Minimum time between emptying the junk on exit, in days.
hr: Najmanji broj dana između pražnjenja neželjene pošte pri zatvaranju, u danima.

en: Minimum time between emptying the trash on exit, in days.
hr: Najmanji broj dana između pražnjenja smeća pri zatvaranju, u danima.

en: Minute the workday ends on, 0 to 59.
hr: Minuta u kojemu radni dan završava, od 0 do 59.

en: Minute the workday starts on, 0 to 59.
hr: Minuta u kojemu radni dan započinje, od 0 do 59.

en: Minutes
hr: minute

en: Miscellaneous
hr: Ostalo

en: Miss
hr: Gđica

en: Missing condition.
hr: Nedostaje uvjet.

en: Missing date.
hr: Nedostaje datum.

en: Missing domain in email address
hr: Nedostaje domena u adresi e-pošte

en: Missing filename.
hr: Nedostaje naziv datoteke.

en: Missing folder.
hr: Nedostajuća mapa.

en: Missing name.
hr: Nedostaje naziv.

en: Missing value.
hr: Nedostajuća vrijednost.

en: Mo
hr: Po

en: Mo_ve All Contacts To…
hr: Pre_mjesti sve kontakte u…

en: Mo_ve to Calendar…
hr: Prem_jesti u kalendar…

en: Mobile Phone
hr: Mobilni telefon

en: Mode to use when displaying mails
hr: Način prikaza poruka e-pošte

en: Modified
hr: Promijenjeno

en: Modify exception
hr: Promijeni iznimku

en: Modifying a memo
hr: Mijenjanje dopisa

en: Modifying a task
hr: Mijenjanje zadatka

en: Modifying an event
hr: Mijenjanje događaja

en: Monday
hr: Ponedjeljak

en: Monday is a work day
hr: Ponedjeljak je radni dan

en: Month
hr: Mjesec

en: Month Calendar
hr: Mjesečni kalendar

en: Month View: %s. %s
hr: Mjesečni pogled: %s. %s

en: Month view horizontal pane position
hr: Vodoravni položaj okvira mjesečnog pogleda

en: Month view vertical pane position
hr: Okomiti položaj okvira mjesečnog pogleda

en: More Suggestions
hr: Više prijedloga

en: More Than
hr: Više od

en: More cards matched this query than either the server is 
    configured to return or Evolution is configured to display.
    Please make your search more specific or raise the result limit in
    the directory server preferences for this address book.
hr: Više kartica se podudara ovom upitu nego za što je poslužitelj 
    podešen da odgovori ili Evolution podešen da prikaže.
    Unesite opširniju pretragu ili povećajte ograničenje rezultata
    pretrage u direktoriju osobitosti poslužitelja za ovaj adresar.

en: More…
hr: Više…

en: Mount of %s failed:
hr: Montiranje %s neuspješno:

en: Mouse-based interactive map widget for selecting timezone. Keyboard users should instead select the timezone from the drop-down combination box below.
hr: Interaktivna karta za odabir vremenske zone pomoću miša. Korisnici tipkovnice bi trebali odabrati vremensku zonu iz padajućeg izbornika ispod.

en: Move Folder To
hr: Premjesti mapu u

en: Move contact to
hr: Premjesti kontakt u

en: Move contacts to
hr: Premjesti kontakte u

en: Move folder in folder tree.
hr: Premjesti mapu u stablo mape.

en: Move messages to the default archive _folder
hr: Premjesti poruke u zadanu mapu _arhive

en: Move selected column names down one row
hr: Premjesti odabrane nazive stupca jedan redak dolje

en: Move selected column names to bottom
hr: Premjesti odabrane nazive stupca na dno

en: Move selected column names to top
hr: Premjesti odabrane nazive stupca na vrh

en: Move selected column names up one row
hr: Premjesti odabrane nazive stupca jedan redak gore

en: Move selected contacts to another address book
hr: Premjesti odabrane kontakte u drugi adresar

en: Move selected headers down one row
hr: Premjesti odabrana zaglavlja jedan redak dolje

en: Move selected headers to bottom
hr: Premjesti odabrana zaglavlja na dno

en: Move selected headers to top
hr: Premjesti odabrana zaglavlja na vrh

en: Move selected headers up one row
hr: Premjesti odabrana zaglavlja jedan redak gore

en: Move selected messages to another folder
hr: Premjesti odabrane poruke u drugu mapu

en: Move selected messages to the Archive folder for the account
hr: Premjesti odabrane poruke u mapu arhiviranja računa

en: Move the contacts of the selected address book to another
hr: Premjesti kontakte odabranog adresara u drugi adresar

en: Move the selected folder into another folder
hr: Premjesti odabranu mapu u drugu mapu

en: Move to Folder
hr: Premjesti u mapu

en: Moving a memo | Moving %d memos
hr[0]: Premještanje %d dopisa
hr[1]: Premještanje %d dopisa
hr[2]: Premještanje %d dopisa

en: Moving a memo into the memo list “%s”
hr: Premještanje dopisa u popis dopisa “%s”

en: Moving a memo into the memo list “{0}”
hr: Premještanje dopisa u popis dopisa “{0}”

en: Moving a task | Moving %d tasks
hr[0]: Premještanje %d zadatka
hr[1]: Premještanje %d zadatka
hr[2]: Premještanje %d zadataka

en: Moving a task into the task list “%s”
hr: Premještanje zadatka u popis zadatka “%s”

en: Moving a task into the task list “{0}”
hr: Premještanje zadatka u popis zadatka “{0}”

en: Moving an event | Moving %d events
hr[0]: Premještanje %d događaja
hr[1]: Premještanje %d događaja
hr[2]: Premještanje %d događaja

en: Moving an event into the calendar “%s”
hr: Premještanje događaja u kalendar “%s”

en: Moving an event into the calendar “{0}”
hr: Premještanje događaja u kalendar “{0}”

en: Moving folder %s
hr: Premještanje mape %s

en: Moving folder “%s”
hr: Premještanje mape “%s”

en: Moving folder “%s” (%d/%d)
hr: Premještanje mape “%s” (%d/%d)

en: Moving messages into folder %s
hr: Premještanje poruka u mapu %s

en: Moving messages to “%s”
hr: Premještanje poruka u “%s”

en: Mozilla Contacts CSV and Tab Importer
hr: Mozilla kontatki CSV i Tab uvoznik

en: Mozilla Contacts CSV or Tab (.csv, .tab)
hr: Mozilla kontatki CSV ili Tab (.csv, .tab)

en: Mr.
hr: Gdin.

en: Mrs.
hr: Gđa.

en: Ms.
hr: Gđa.

en: Multiple vCards
hr: Višestruke vCards

en: N_ever copy
hr: N_ikada kopiraj

en: N_ever move
hr: N_ikada premještaj

en: N_one
hr: N_išta

en: Name
hr: Naziv

en: Name cannot be empty
hr: Naziv ne može biti prazan

en: Name contains
hr: Ime sadrži

en: Name of the preferred New toolbar button item
hr: Naziv poželjne stavka tipke alatne trake Novo

en: Name “{0}” already used.
hr: Naziv “{0}” već se koristi.

en: Name:
hr: Naziv:

en: Needs Action
hr: Zahtijeva radnju

en: Needs action
hr: Potrebna radnja

en: Network Preferences
hr: Mreža

[ctx: NetworkMonitor]
en: Always Online
hr: Uvijek na mreži

[ctx: NetworkMonitor]
en: Default
hr: Zadano

[ctx: NetworkMonitor]
en: Default (%s)
hr: Zadano (%s)

[ctx: NetworkMonitor]
en: Method to detect _online state:
hr: Način otkrivanja _mrežnih postavki:

[ctx: NetworkMonitor]
en: base
hr: osnovno

[ctx: NetworkMonitor]
en: networkmanager
hr: mrežni upravitelj

en: Never
hr: Nikada

[ctx: New]
en: Address _Book
hr: _Adresar

[ctx: New]
en: All Day A_ppointment
hr: Cjelodnevni u_govoreni sastanak

[ctx: New]
en: Assigne_d Task
hr: Dodijeljen_i zadatak

[ctx: New]
en: Cale_ndar
hr: Kale_ndar

[ctx: New]
en: Contact _List
hr: Popis _kontakta

[ctx: New]
en: M_eeting
hr: S_astanak

[ctx: New]
en: Mail Acco_unt
hr: Račun e-po_šte

[ctx: New]
en: Mail _Folder
hr: _Mapa e-pošte

[ctx: New]
en: Mem_o
hr: Dopi_s

[ctx: New]
en: Memo Li_st
hr: Popis do_pisa

[ctx: New]
en: Tas_k List
hr: Popis zadatk_a

[ctx: New]
en: _Appointment
hr: _Ugovoreni sastanak

[ctx: New]
en: _Contact
hr: _Kontakt

[ctx: New]
en: _Mail Message
hr: _Poruka e-pošte

[ctx: New]
en: _Shared Memo
hr: _Dijeljeni dopis

[ctx: New]
en: _Task
hr: _Zadatak

en: New Address Book
hr: Novi adresar

en: New All Day Event
hr: Novi cjelodnevni događaj

en: New All Day _Event…
hr: Novi cjelodnevni _događaj…

en: New Appointment
hr: Novi ugovoreni sastanak

en: New Calendar
hr: Novi kalendar

en: New Collection Account
hr: Novi račun kolekcije

en: New Contact
hr: Novi kontakt

en: New Contact List
hr: Novi popis kontakata

en: New Contact _List…
hr: Novi popis _kontakata…

en: New Contact:
hr: Novi kontakt:

en: New Location
hr: Nova lokacija

en: New Meeting
hr: Novi sastanak

en: New Memo List
hr: Novi popis dopisa

en: New Search Folder
hr: Nova mapa pretrage

en: New Task List
hr: Novi popis zadataka

en: New Window
hr: Novi prozor

en: New _Appointment…
hr: Novi _ugovoreni sastanak…

en: New _Meeting…
hr: Novi _sastanak…

en: New _Memo
hr: Novi _dopis

en: New _Message
hr: Nova _poruka

en: New _Task
hr: Novi _zadatak

en: New _Task…
hr: Novi _zadatak…

en: New _Window
hr: Novi _prozor

en: New email in Evolution
hr: Nova e-pošta u Evolutionu

en: New note
hr: Nova bilješka

en: News and Blogs
hr: Novosti i blogovi

en: Newsgroups
hr: Interesne grupe

en: Next
hr: Sljedeća

en: Next 7 Days’ Appointments
hr: Ugovoreni sastanci sljedećih 7 dana

en: Next 7 Days’ Tasks
hr: Zakazani zadaci sljedećih 7 dana

en: Next Days
hr: Sljedećih dana

en: Next _Important Message
hr: Sljedeću _bitnu poruku

en: Next _Thread
hr: Sljedeću _raspravu

en: Next _Unread Message
hr: Sljedeću _nepročitanu poruku

en: Next month
hr: Sljedeći mjesec

en: Next year
hr: Sljedeća godina

en: Nic_kname:
hr: Nad_imak:

en: Nickname
hr: Nadimak

en: No
hr: Ne

en: No Archive folder is configured. Please configure one for the account in order to be able to archive messages.
hr: Nije podešena mapa arhiviranja. Podesite jednu mapu za račun kako bi mogli arhivirati poruke.

en: No Information
hr: Nema podataka

en: No Label
hr: Bez natpisa

en: No Response Necessary
hr: Nije nužan odgovor

en: No Subject
hr: Bez predmeta

en: No Summary
hr: Bez sažetka

en: No Title
hr: Bez naslova

en: No contacts
hr: Nema kontakata

en: No data source found for UID “%s”
hr: Nema pronađenih izvora podataka za UID “%s”

en: No destination address provided, forwarding of the message has been cancelled.
hr: Nema navedene adrese odredišta, prosljeđivanje poruke je prekinuto.

en: No duplicate messages found.
hr: Nema duplikata poruka.

en: No e-mail action
hr: Nema radnje e-pošte

en: No email address provided
hr: Nema navedene adresa e-pošte

en: No encryption
hr: Bez šifriranja

en: No file name provided
hr: Naziv datoteke nije naveden

en: No folder selected.
hr: Nema odabrane mape.

en: No grouping
hr: Bez grupiranja

en: No identity found to use, forwarding of the message has been cancelled.
hr: Nema pronađenog upotrebljivog identiteta, prosljeđivanje poruke je prekinuto.

en: No mail transport service available
hr: Usluga prijenosa pošte je nedostupna

en: No match found
hr: Nema pronađenog podudaranja

en: No message satisfies your search criteria. Change search criteria by selecting a new Show message filter from the drop down list above or by running a new search either by clearing it with Search→Clear menu item or by changing the query above.
hr: Nijedna poruka ne zadovoljava vaše kriterije. Promijenite kriterije pretrage odabirom novog prikaza filtra poruke iz padajućeg popisa iznad ili pokretanjem nove pretrage ili uklanjanjem pretrage iz Pretraži→Ukloni stavke izbornika ili promjenom zahtjeva pretrage iznad.

en: No proxy
hr: Bez proxya

en: No reply or parent
hr: Nema odgovora ili glavne poruke

en: No suitable component found
hr: Prikladna komponenta nije pronađena

en: No_w
hr: Sad_a

en: Non-Participant
hr: Ne-učesnik

en: None
hr: Nijednu

en: Normal
hr: Normalan

en: Not Started
hr: Nije započeo

en: Not an image
hr: Nije slika

en: Not enough rights to delete attendee “%s”
hr: Nedovoljna dozvola za brisanje sudionika “%s”

en: Not sorted
hr: Nije razvrstano

en: Note
hr: Bilješka

en: Note: Some changes will not take effect until restart
hr: Napomena: Određene promjene se neće primijeniti do slijedećeg pokretanja programa

en: Note: Underscore in the label name is used
    as mnemonic identifier in menu.
hr: Napomena: Donja crta u nazivu natpisa se koristi
    kao mnemonički identifikator u izborniku.

en: Notes
hr: Bilješke

en: Notifies you when new mail messages arrive.
hr: Obavještava vas kada stignu nove poruke e-pošte.

en: Notify about _missing remote content in the message preview
hr: Obavijesti o _nedostajućem udaljenom sadržaju u pogledu poruke

en: Notify new attendees _only
hr: Obavijesti samo nove _sudionike

en: Notify new messages for Inbox only.
hr: Obavijesti o novim porukama samo za pristiglu poštu.

en: Notify new messages for _Inbox only
hr: Upozori na nove poruke samo za _pristiglu poštu

en: November
hr: Studeni

en: Now
hr: Sada

en: Number of To and CC recipients to ask “prompt-on-many-to-cc-recips” from
hr: Broj primatelja u Prima i Kopija nakon koga se pojavljuje “prompt-on-many-to-cc-recips”

en: Number of addresses to display in TO/CC/BCC
hr: Broj adresa prikazanih u poljima PRIMA/KOPIJA/TAJNA KOPIJA

en: Number of characters for word w_rapping:
hr: Broj znakova za prijelom riječi:

en: Number of characters for wrapping
hr: Broj znakova za prijelom redaka

en: Number of units for determining a birthday or anniversary reminder
hr: Broj jedinica mjere za otkrivanje podsjetnika rođendana i obljetnice

en: Number of units for determining a default reminder
hr: Broj jedinica za određivanje zadanog podsjetnika

en: Number of units for determining when to hide tasks
hr: Broj jedinica za otkrivanje kada treba sakriti zadatak

en: Numbered _List
hr: Brojčani _popis

en: OK
hr: U redu

en: O_ptions
hr: M_ogućnosti

en: Occurs
hr: Pojavljivanje

en: Occurs Less Than 5 Times
hr: Pojavljuje se manje od 5 puta

en: October
hr: Listopad

en: Office
hr: Ured

en: Offline folder paths
hr: Putanja mape izvanmrežmog načina rada

en: Old Contact:
hr: Stari kontakt:

en: On ${AbbrevWeekdayName}, ${Year}-${Month}-${Day} at ${24Hour}:${Minute} ${TimeZone}, ${Sender} wrote:
hr: U ${AbbrevWeekdayName}, ${Day}. ${Month}. ${Year}., u ${24Hour}:${Minute} ${TimeZone}, ${Sender} je napisao/la:

en: On This Computer A_rchive folder:
hr: Mapa arhiviranja _na ovome računalu:

en: On exit, every time
hr: Pri izalazu, svaki puta

en: Once per day
hr: Jednom dnevno

en: Once per month
hr: Jednom mjesečno

en: Once per week
hr: Jednom tjedno

en: One Level
hr: Jedna razina

en: One or more values cannot be empty.
hr: Jedna ili više vrijednosti ne mogu biti prazne.

en: Only ever show plain text
hr: Uvijek prikaži običan tekst

en: Ope_n Calendar
hr: Otvor_i kalendar

en: Open
hr: Otvori

en: Open Message Filters
hr: Otvori filtre poruka

en: Open New Message window
hr: Otvori prozor nove poruke

en: Open Outbox Folder
hr: Otvori mapu odlazne pošte

en: Open PGP key
hr: Otvori PGP ključ

en: Open With Default Application
hr: Otvori sa zadanom aplikacijom

en: Open With Other Application…
hr: Otvori s drugom aplikacijom…

en: Open With “%s”
hr: Otvori s “%s”

en: Open X.509 certificate
hr: Otvori X.509 vjerodajnicu

en: Open _Online Accounts
hr: Otvori _mrežne račune

en: Open _Settings
hr: Otvori _postavke

en: Open _Web Page
hr: Otvori _web stranicu

en: Open a window for composing a mail message
hr: Otvori prozor za sastavljanje poruke

en: Open in default application
hr: Otvori sa zadanom aplikacijom

en: Open map
hr: Otvori kartu

en: Open online common mark documentation
hr: Otvori mrežnu dokumentaciju označavanja

en: Open the Evolution User Guide
hr: Otvori Evolutionov korisnički priručnik

en: Open the link in a web browser
hr: Otvori poveznicu u web pregledniku

en: Open the selected messages in a new window
hr: Otvori odabrane poruke u novom prozoru

en: Open the selected messages in the composer for editing
hr: Označi odabrane poruke u sastavljaču radi uređivanja

en: Open this attachment in %s
hr: Otvori ovaj privitak u %s

en: Open this attachment in default application
hr: Otvori ovaj privitak u zadanoj aplikaciji

[ctx: OpenMap]
en: Open _maps with
hr: Otvori _karte sa

en: OpenPGP _Key ID:
hr: ID OpenPGP _ključa:

en: Opening %d contacts will open %d new windows as well.
    Do you really want to display all of these contacts? | Opening %d contacts will open %d new windows as well.
    Do you really want to display all of these contacts?
hr[0]: Otvaranje %d kontakta će isto otvoriti i %d novi prozor.
    Želite li stvarno prikazati sve ove kontakte?
hr[1]: Otvaranje %d kontakta će isto otvoriti i %d nova prozora.
    Želite li stvarno prikazati sve ove kontakte?
hr[2]: Otvaranje %d kontakata će također otvoriti i %d novih prozora.
    Želite li stvarno prikazati sve ove kontakte?

en: Opening address book “%s”
hr: Otvaranje adresara “%s”

en: Opening calendar
hr: Otvaranje kalendara

en: Opening calendar “%s”
hr: Otvaranje kalendara“%s”

en: Opening memo list “%s”
hr: Otvaranje popisa dopisa “%s”

en: Opening task list “%s”
hr: Otvaranje popisa zadataka “%s”

en: Opening the calendar. Please wait…
hr: Otvaranje kalendara. Pričekajte…

en: Opening too many messages at once may take a long time.
hr: Otvaranje previše poruka odjednom bi moglo predugo potrajati.

en: Opens a dialog to select a folder to go to
hr: Otvara dijalog za odabir željene mape

en: Operation was cancelled
hr: Radnja je prekinuta

en: Optional Information
hr: Neobavezni podaci

en: Optional Participant
hr: Neobavezan sudionik

en: Optional Participants
hr: Neobavezni sudionici

en: Options
hr: Mogućnosti

en: Or_ganization:
hr: Or_ganizacija:

en: Or_ganizer:
hr: Or_ganizator:

en: Order days in Week View from _left to right
hr: Poredaj dane u tjednom pogledu s _lijeva u desno

en: Organizer
hr: Organizator

en: Organizer address is not a valid user mail address
hr: Adresa organizatora nije valjana adresa e-pošte korisnika

en: Organizer has removed the delegate %s
hr: Organizator je uklonio delegata %s

en: Organizer:
hr: Organizator:

en: Organizer: %s
hr: Organizator: %s

en: Organizer: %s <%s>
hr: Organizator: %s <%s>

en: Original message
hr: Izvorna poruka

en: Other
hr: Ostalo

en: Other Fax
hr: Drugi faks

en: Other Phone
hr: Drugi telefon

en: Other…
hr: Ostalo…

en: Out of Office
hr: Izvan ureda

en: Outbox
hr: Odlazna pošta

en: Outgoing
hr: Odlazne

en: Outlook Contacts CSV and Tab Importer
hr: Outlook kontatki CSV i Tab uvoznik

en: Outlook Contacts CSV or Tab (.csv, .tab)
hr: Outlook kontatki CSV ili Tab (.csv, .tab)

en: Outlook DBX import
hr: Outlook DBX uvoz

en: Outlook Express 5/6 personal folders (.dbx)
hr: Outlook Express 5/6 osobne mape (.dbx)

en: Outlook PST import
hr: Outlook PST uvoz

en: Outlook personal folders (.pst)
hr: Outlook osobne mape (.pst)

en: Overdue Tasks
hr: Neispunjeni zadaci

en: Overdue tasks color
hr: Boja neispunjenih zadataka

en: Overdue: {0} by {1}
hr: Zakašnjelo: {0} u {1}

en: Override color of the event. If not set, then color of the calendar is used.
hr: Zaobiđi boju događaja. Ako nije postavljeno, tada se koristi boja kalendara.

en: Override color of the memo. If not set, then color of the memo list is used.
hr: Zaobiđi boju dopisa. Ako nije postavljeno, tada se koristi boja popisa dopisa.

en: Override color of the task. If not set, then color of the task list is used.
hr: Zaobiđi boju zadatka. Ako nije postavljeno, tada se koristi boja popisa zadatka.

en: Override toolbar icon size
hr: Zaobiđi veličinu ikone alatne trake

en: Overview
hr: Pregled

en: PGP _Encrypt
hr: PGP _šifriraj

en: PGP _Sign
hr: PGP _potpiši

en: PGP keys
hr: PGP ključevi

en: PKCS12 File Password
hr: PKCS12 datoteka s lozinkama

en: POP3 server
hr: POP3 poslužitelj

en: P_ort:
hr: U_laz:

en: P_revious Unread Message
hr: P_rijašnju nepročitanu poruku

en: Pa_ge…
hr: St_ranica…

en: Pacific/Apia
hr: Tihi ocean/Apia

en: Pacific/Auckland
hr: Tihi ocean/Auckland

en: Pacific/Chatham
hr: Tihi ocean/Chatham

en: Pacific/Easter
hr: Tihi ocean/Uskršnji otoci

en: Pacific/Efate
hr: Tihi ocean/Efate

en: Pacific/Enderbury
hr: Tihi ocean/Enderbury

en: Pacific/Fakaofo
hr: Tihi ocean/Fakaofo

en: Pacific/Fiji
hr: Tihi ocean/Fidži

en: Pacific/Funafuti
hr: Tihi ocean/Funafuti

en: Pacific/Galapagos
hr: Tihi ocean/Galapagos

en: Pacific/Gambier
hr: Tihi ocean/Gambier

en: Pacific/Guadalcanal
hr: Tihi ocean/Guadalcanal

en: Pacific/Guam
hr: Tihi ocean/Guam

en: Pacific/Honolulu
hr: Tihi ocean/Honolulu

en: Pacific/Johnston
hr: Tihi ocean/Johnston

en: Pacific/Kiritimati
hr: Tihi ocean/Kiritimati

en: Pacific/Kosrae
hr: Tihi ocean/Kosrae

en: Pacific/Kwajalein
hr: Tihi ocean/Kwajalein

en: Pacific/Majuro
hr: Tihi ocean/Majuro

en: Pacific/Marquesas
hr: Tihi ocean/Markižansko otočje

en: Pacific/Midway
hr: Tihi ocean/Midway

en: Pacific/Nauru
hr: Tihi ocean/Nauru

en: Pacific/Niue
hr: Tihi ocean/Niue

en: Pacific/Norfolk
hr: Tihi ocean/Norfolk

en: Pacific/Noumea
hr: Tihi ocean/Noumea

en: Pacific/Pago_Pago
hr: Tihi ocean/Pago Pago

en: Pacific/Palau
hr: Tihi ocean/Palau

en: Pacific/Pitcairn
hr: Tihi ocean/Pitcairn

en: Pacific/Ponape
hr: Tihi ocean/Ponape

en: Pacific/Port_Moresby
hr: Tihi ocean/Port Moresby

en: Pacific/Rarotonga
hr: Tihi ocean/Rarotonga

en: Pacific/Saipan
hr: Tihi ocean/Saipan

en: Pacific/Tahiti
hr: Tihi ocean/Tahiti

en: Pacific/Tarawa
hr: Tihi ocean/Tarawa

en: Pacific/Tongatapu
hr: Tihi ocean/Tongatapu

en: Pacific/Truk
hr: Tihi ocean/Truk

en: Pacific/Wake
hr: Tihi ocean/Wake

en: Pacific/Wallis
hr: Tihi ocean/Wallis

en: Pacific/Yap
hr: Tihi ocean/Yap

en: Page %d
hr: Stranica %d

en: Page %d of %d
hr: Stranica %d od %d

en: Page Properties
hr: Svojstva stranice

en: Page Set_up…
hr: Podešavanje _ispisa…

en: Pager
hr: Dojavljivač

en: Page…
hr: Stranica…

en: Paper
hr: Papir

en: Paragraph Properties
hr: Svojstva odlomka

en: Paragraph Style
hr: Izgled odlomka

en: Paragraph…
hr: Odlomak…

en: Parsing message
hr: Obrada poruke

en: Passwords do not match
hr: Lozinke se ne podudaraju

en: Paste As _Text
hr: Zalijepi kao _tekst

en: Paste _Quotation
hr: Zalijepi _citat

en: Paste contacts from the clipboard
hr: Zalijepi kontakte iz međuspremnika

en: Paste events from the clipboard
hr: Zalijepi događaje iz međuspremnika

en: Paste memos from the clipboard
hr: Zalijepi odabrane dopise iz međuspremnika

en: Paste plain text as preformatted
hr: Zalijepi običan tekst kao predoblikovan

en: Paste tasks from the clipboard
hr: Zalijepi zadatke iz međuspremnika

en: Paste text from the clipboard
hr: Zalijepi tekst iz međuspremnik

en: Paste the clipboard
hr: Zalijepi sadržaj međuspremnika

en: Pasted text doesn’t contain valid iCalendar data
hr: Zalijepljeni tekst ne sadrži valjane iCalendar podatke

en: Pasting a memo | Pasting %d memos
hr[0]: Lijepljenje %d dopisa
hr[1]: Lijepljenje %d dopisa
hr[2]: Lijepljenje %d dopisa

en: Pasting a task | Pasting %d tasks
hr[0]: Lijepljenje %d zadatka
hr[1]: Lijepljenje %d zadatka
hr[2]: Lijepljenje %d zadatka

en: Pasting an event | Pasting %d events
hr[0]: Lijepljenje %d događaja
hr[1]: Lijepljenje %d događaja
hr[2]: Lijepljenje %d događaja

en: Pasting iCalendar data
hr: Lijepljenje iCalendar podatka

en: Path where picture gallery should search for its content
hr: Putanja u kojoj će galerija slika pretraživati svoj sadržaj

en: Path:
hr: Putanja:

en: Percent Complete: %i
hr: Postotak završenosti: %i

en: Perforated Paper
hr: Perforirani papir

en: Perform common mailing list actions (subscribe, unsubscribe, etc.).
hr: Obavljajte česte radnje na mailing listi (pretplatite se, prekinite pretplatu itd.).

en: Permanently remove all deleted messages from this folder
hr: Trajno ukloni sve obrisane poruke iz ove mape

en: Permanently remove all the deleted messages from all accounts
hr: Trajno ukloni sve obrisane poruke iz svih računa

en: Permanently remove all the deleted messages from all folders
hr: Trajno ukloni sve obrisane poruke iz svih mapa

en: Permanently remove this folder
hr: Trajno obriši ovu mapu

en: Personal
hr: Osobno

en: Personal Details
hr: Osobne pojedinosti

en: Personal Information
hr: Osobne informacije

en: Phone
hr: Telefon

en: Pick a color
hr: Odabir boje

en: Pidgin address book source
hr: Izvor Pidginovog adresara

en: Pidgin check interval
hr: Razdoblje provjere Pidgina

en: Pidgin last sync MD5
hr: Pidginovo MD5 posljednje usklađivanje

en: Pidgin last sync MD5.
hr: Pidginovo MD5 posljednje usklađivanje.

en: Pidgin last sync time
hr: Pidginovo vrijeme posljednjeg usklađivanja

en: Pidgin last sync time.
hr: Pidginovo vrijeme posljednjeg usklađivanja.

en: Pipe to Program
hr: Preusmjeri u program

en: Plain Text
hr: Običan tekst

en: Plain Text Mode
hr: Način rada običnog teksta

en: Plain _Text
hr: Običan _tekst

en: Plain text editing mode
hr: Način uređivanja običnog teksta

en: Play Sound
hr: Reporduciraj zvuk

en: Play _file:
hr: Reproduciraj _datoteku:

en: Play the attachment in embedded audio player
hr: Reproduciraj privitke u ugrađenome glazbenom reproduktoru

en: Play themed sound when new messages arrive, if not in beep mode.
hr: Reproduciraj zvuk teme kada stigne nova poruka, ako nije uključen zvučni signal.

en: Please choose another name.
hr: Odaberite drugi naziv.

en: Please enable the account or send using another account.
hr: Omogućite račun ili pošaljite poruku koristeći drugi račun.

en: Please enter a valid email address in the To: field. You can search for email addresses by clicking on the To: button next to the entry box.
hr: Upišite ispravnu adresu u Prima: polje. Možete potražiti adresu klikom na Prima: tipku koji se nalazi do polja za upisivanje adrese.

en: Please enter your name and email address below. The “optional” fields below do not need to be filled in, unless you wish to include this information in email you send.
hr: Upišite ispod vaše ime i adresu e-pošte. Neobavezna polja ispod ne moraju biti popunjena, osim ako ne želite ove podatke uključiti u poruke koje šaljete.

en: Please make sure the following recipients are willing and able to receive HTML email:
    {0}
hr: Uvjerite se da sljedeći primatelji žele i mogu primati HTML e-poštu:
    {0}

en: Please provide a unique name to identify this signature.
hr: Upišite jedinstveno ime za identifikaciju ovog potpisa.

en: Please respond on behalf of %s
hr: Odgovorite u ime %s

en: Please select a PNG image of size 48 × 48 pixels, whose file size doesn’t exceed 723 bytes.
hr: Odaberite PNG sliku veličine 48 × 48 piksela, čija veličina ne prelazi 723 bajta.

en: Please select a file…
hr: Odaberi datoteku…

en: Please select an image for this contact
hr: Odaberite sliku za ovaj kontakt

en: Please select the information that you would like to import:
hr: Odaberite podatke koje želite uvesti:

en: Please wait while Evolution is backing up your data.
hr: Pričekajte dok Evolution sigurnosno kopira vaše podatke.

en: Please wait while Evolution is restoring your data.
hr: Pričekajte dok Evolution obnavlja vaše podatke.

en: Please wait.
hr: Pričekajte.

en: Plugin
hr: Priključak

en: Plugins
hr: Priključci

en: Pointer to FTP site (%s)
hr: Pokazivač na FTP stranicu (%s)

en: Pointer to local file (%s)
hr: Pokazivač na lokalnu datoteku (%s)

en: Pointer to local file (%s) valid at site “%s”
hr: Pokazivač na lokalnu datoteku (%s) koja odgovara stranici "%s"

en: Pointer to remote data (%s)
hr: Pokazivač na udaljene podatke (%s)

en: Pointer to unknown external data (“%s” type)
hr: Pokazivač na nepoznati vanjski podatak ("%s" vrste)

en: Policy for automatically closing the message browser window when forwarding or replying to the displayed message.
hr: Pravilo za automatsko zatvaranje prozora preglednika poruke pri prosljeđivanju i odgovaranju na prikazanu poruku.

en: Popup message together with the icon.
hr: Skočna poruku zajedno s ikonom.

en: Port number is not valid
hr: Broj ulaza nije valjan

en: Port:
hr: Ulaz:

en: Position
hr: Položaj

en: Position of the contact preview pane when oriented horizontally.
hr: Položaj okvira pretpregleda kontakata u vodoravnom položaju.

en: Position of the contact preview pane when oriented vertically.
hr: Položaj okvira pretpregleda kontakata u okomitom položaju.

en: Position of the horizontal event preview for the year view, in pixels
hr: Položaj okvira pretpregleda događaja u vodoravnom položaju za godišnji pogled, u pikselima

en: Position of the horizontal pane, between the date navigator calendar and the task list when not in the month view, in pixels
hr: Položaj vodoravnog okvira, između navigatora datuma kalendara i popisa zadatka kada se ne koristi mjesečni pogled, u pikselima

en: Position of the horizontal pane, between the view and the date navigator calendar and task list in the month view, in pixels
hr: Položaj vodoravnog okvira, između navigatora datuma kalendara i popisa zadatka u mjesečnom pogledu, u pikselima

en: Position of the horizontal pane, between the year calendar and the list of events for the selected day in the year view, in pixels
hr: Položaj vodoravnog okvira, između godišnjeg kalendara i popisa događaja za odabrani dan u godišnjem pogledu, u pikselima

en: Position of the memo preview pane when oriented vertically
hr: Položaj okvira pretpregleda dopisa u okomitom položaju

en: Position of the task preview pane when oriented horizontally
hr: Položaj okvira pretpregleda zadataka u vodoravnom položaju

en: Position of the task preview pane when oriented vertically
hr: Položaj okvira pretpregleda zadatka u okomitom položaju

en: Position of the vertical event preview for the year view, in pixels
hr: Položaj okvira pretpregleda događaja u okomitom položaju za godišnji pogled, u pikselima

en: Position of the vertical pane, between the calendar lists and the date navigator calendar
hr: Položaj okomitog okvira, između popisa kalendara i navigatora datuma kalendara

en: Possible values are: “never” — do not allow copy with drag &amp; drop of folders in folder tree, “always” — allow copy with drag &amp; drop of folders in folder tree without asking, or “ask” — (or any other value) will ask user.
hr: Moguće vrijednosti su: “never” — ne dopusti kopiranje povlačenjem i ispuštanjem mapa u stablo mape, “always” — dopusti kopiranje povlačenjem i ispuštanjem mapa u stablo mape bez pitanja, ili “ask” — (ili bilo koja druga vrijednost) će upitati korisnika.

en: Possible values are: “never” — do not allow move with drag &amp; drop of folders in folder tree, “always” — allow move with drag &amp; drop of folders in folder tree without asking, or “ask” — (or any other value) will ask user.
hr: Moguće vrijednosti su: “never” — ne dopusti premještanje povlačenjem i ispuštanjem mapa u stablo mape, “always” — dopusti premještanje povlačenjem i ispuštanjem mapa u stablo mape bez pitanja, ili “ask” — (ili bilo koja druga vrijednost) će upitati korisnika.

en: Post a message to the mailing list this message belongs to
hr: Pošalji poruku na mailing listu kojoj ova poruka pripada

en: Posting destination
hr: Odredište slanja

en: Posting message to “%s”
hr: Objavljujem poruku na “%s”

en: Posting not allowed
hr: Slanje poruke nije dozvoljeno

en: Posting to this mailing list is not allowed. Possibly, this is a read-only mailing list. Contact the list owner for details.
hr: Slanje poruke na ovu mailing listu nije dopušteno. Moguće je da je ova mailing lista samo za čitanje. Kontaktirajte vlasnika liste o pojedinostima.

en: Pr_evious Important Message
hr: Pr_ijašnju bitnu poruku

en: Pre_view:
hr: Pre_tpregled:

en: Pre_view…
hr: Pre_tpregled…

en: Prefer Plain Text
hr: Preferiraj običan teksta

en: Prefer _inline sign/encrypt for plain text messages
hr: Preferiraj _potpisivanje/šifriranje unutar poruke za obične tekstne poruke

en: Preferred New button item
hr: Poželjna stavka tipke Novo

en: Prefix of the URI to use to search the web with selected text.
hr: Prefiks URI-a za korištenje pretrage weba odabranim tekstom.

en: Preparing account “%s” for offline
hr: Pripremanje računa “%s” za izvanmrežni rad

en: Preparing to go offline…
hr: Pripremanje za izvanmrežni rad…

en: Preparing to go online…
hr: Pripremanje za mrežni rad…

en: Preparing to quit
hr: Pripremanje za zatvaranje

en: Preparing to quit…
hr: Pripremanje za zatvaranje…

en: Prepend a _header
hr: Prvo dodaj _zaglavlje

en: Preserve aspect ratio
hr: Očuvaj omjer slike

en: Preserve existing reminder by default
hr: Očuvaj postojeći podsjetnik po zadanome

en: Preserve original message S_ubject
hr: Očuvaj izvorni predmet _poruke

en: Press the “Alt” key to access the Menu Bar again.
hr: Pritisnite “Alt” tipku za ponovni pristup traci izbornika.

en: Pretty Good Privacy (OpenPGP)
hr: Prilično Dobra Privatnost (OpenPGP)

en: Preview
hr: Pretpregled

en: Preview Personal before Work information
hr: Prikaži osobne informacije prije poslovnih informacija

en: Preview data to be imported
hr: Pretpregledaj podatke za uvoz

en: Preview the calendar to be printed
hr: Pretpregled kalendara za ispis

en: Preview the contacts to be printed
hr: Pretpregled kontakata za ispis

en: Preview the list of memos to be printed
hr: Pretpregled popisa dopisa za ispis

en: Preview the list of tasks to be printed
hr: Pretpregled popisa zadataka za ispis

en: Preview the message to be printed
hr: Pregled poruke za ispis

en: Previous
hr: Prijašnja

en: Previous Days
hr: Prijašnjih dana

en: Previous Evolution version
hr: Prijašnja Evolution inačica

en: Previous T_hread
hr: Prijašnju r_aspravu

en: Previous month
hr: Prijašnji mjesec

en: Previous year
hr: Prijašnja godina

en: Primary Phone
hr: Glavni telefon

en: Primary address book
hr: Glavni adresar

en: Primary calendar
hr: Glavni kalendar

en: Primary memo list
hr: Glavni popis dopisa

en: Primary task list
hr: Glavni popis zadataka

en: Print
hr: Ispis

en: Print Memos
hr: Ispiši dopise

en: Print Pre_view
hr: Pre_gled ispisa

en: Print Tasks
hr: Ispiši zadatke

en: Print all shown contacts
hr: Ispiši sve prikazane kontakte

en: Print selected contacts
hr: Ispiši odabrane kontakte

en: Print the list of memos
hr: Ispiši popis dopisa

en: Print the list of tasks
hr: Ispiši popis zadataka

en: Print the selected memo
hr: Ispiši odabrani dopis

en: Print the selected task
hr: Ispiši odabrani zadatak

en: Print this calendar
hr: Ispiši ovaj kalendara

en: Print this message
hr: Ispiši ovu poruku

en: Printing
hr: Ispisivanje

en: Printing failed.
hr: Neuspjelo ispisivanje.

en: Print…
hr: Ispis…

en: Priority
hr: Prioritet

en: Priority:
hr: Prioritet:

en: Priority: %s
hr: Prioritet: %s

en: Private
hr: Privatno

en: Problem migrating old mail folder “{0}”.
hr: Problem pri premještanju starih mapa pošte "{0}".

en: Processing folder changes in “%s”
hr: Obrada promjena mape u “%s”

en: Profession
hr: Zvanje

en: Prompt before sending to recipients not entered as mail addresses
hr: Upitaj prije slanja primateljima koji nisu upisani kao adrese e-pošte

en: Prompt on empty subject
hr: Upitaj pri praznom predmetu

en: Prompt on send when using key accelerator (Ctrl+Enter)
hr: Upitaj pri slanju kada se koristi tipka prečaca (Ctrl+Enter)

en: Prompt the user when he or she tries to Empty a Junk folder.
hr: Upitaj korisnika kada pokušava isprazniti mapu neželjene pošte.

en: Prompt the user when he or she tries to empty the trash.
hr: Upitaj korisnika kada pokušava isprazniti smeće.

en: Prompt the user when he or she tries to expunge a folder.
hr: Upitaj korisnika kada pokušava ukloniti mapu.

en: Prompt the user when he or she tries to send a message with a key accelerator.
hr: Upitaj korisnika kada pokušava poslati poruku koristeći tipku prečaca.

en: Prompt the user when he or she tries to send a message without a Subject.
hr: Upitaj korisnika kada pokušava poslati poruku bez predmeta.

en: Prompt when deleting messages in search folder
hr: Upitaj korisnika pri brisanju poruka iz mape pretrage

en: Prompt when emptying the trash
hr: Upitaj pri pražnjenju smeća

en: Prompt when mailing list hijacks private replies
hr: Upitaj kada mailing lista oduzme privatne odgovore

en: Prompt when replying privately to list messages
hr: Upitaj pri privatnom odgovoru na poruke s mailing liste

en: Prompt when replying to many recipients
hr: Upitaj pri odgovoru većem broju primatelja

en: Prompt when sending to many To and CC recipients
hr: Upitaj pri slanju na previše u "Prima" i "Kopija" navedenih primatelja

en: Prompt when switching composer format and the content needs to lose its formatting
hr: Upitaj pri promjeni formata sastavljača i gubitka formata sadržaja

en: Prompt when user calls Empty Junk
hr: Upitaj korisnika kada pokreće pražnjenje neželjene pošte

en: Prompt when user expunges
hr: Upitaj korisnika pri uklanjanju

en: Prompt when user only fills Bcc
hr: Upitaj kada korisnik ispuni samo polje Prima tajnu kopiju

en: Prompt when user tries to open 10 or more messages at once
hr: Upitaj kada korisnik pokušava odjednom otvoriti 10 ili više poruka

en: Prompt when user tries to send HTML mail to recipients that may not want to receive HTML mail.
hr: Upitaj kada korisnik pokušava poslati HTML poštu primateljima koji možda ne žele primati HTML poštu.

en: Prompt when user tries to send a message with no To or Cc recipients.
hr: Upitaj korisnika kada pokuša poslati poruku bez polja Prima ili Prima kopiju.

en: Prompt when user tries to send unwanted HTML
hr: Upitaj kada korisnik pokuša poslati neželjeni HTML

en: Prompt while marking multiple messages
hr: Upitaj korisnika pri označavanju više poruka

en: Properties
hr: Svojstva

en: Proprietary
hr: Vlasničko

en: Pu_blic
hr: Ja_vno

en: Public
hr: Javno

en: Public FTP
hr: Javni FTP

en: Publish calendars to the web.
hr: Objavite kalendare na internetu.

en: Publishing Information
hr: Informacije o izdavanju

en: Publishing Location
hr: Lokacija objavljivanja

en: Publishing _Frequency:
hr: _Učestalost objavljivanja:

en: Publishing to %s finished successfully
hr: Objavljivanje na %s je uspješno završeno

en: Purg_e
hr: Uklon_i

en: Purge events older than
hr: Obriši događaje starije od

en: Purge old appointments and meetings
hr: Obriši stare ugovorene sastanke i sastanke

en: Purging events
hr: Uklanjanje događaja

en: Purging events in the calendar “%s”
hr: Uklanjanje događaja iz kalendara “%s”

en: Purging memos
hr: Uklanjanje dopisa

en: Purging memos in the memo list “%s”
hr: Uklanjanje dopisa iz popisa dopisa “%s”

en: Purging tasks
hr: Uklanjanje zadataka

en: Purging tasks in the task list “%s”
hr: Uklanjanje zadataka iz popisa zadatka “%s”

en: Purposes
hr: Namjene

en: Put Evolution into offline mode
hr: Prebacite Evolution u izvanmrežni rad

en: Put Evolution into online mode
hr: Prebacite Evolution u mrežni rad

en: Put personalized signatures at the top of replies
hr: Stavi personalizirane potpise iznad odgovora

en: Put the cursor at the bottom of alternative replies
hr: Stavi pokazivač na dno alternativnih odgovora

en: Put the cursor at the bottom of replies
hr: Stavi pokazivač na dno odgovora

en: Put the signature at the top of the message
hr: Stavi personalizirani potpis na vrh odgovora

en: Query free / busy information for the attendees
hr: Upitaj sudionike za informacije o vremenu zauzetosti/slobodi

en: Querying authentication types…
hr: Ispitivanje vrste ovjere…

en: Querying server for a list of supported authentication mechanisms.
hr: Upit poslužitelju za popis podržanih mehanizama ovjere.

en: Quit
hr: Zatvori

en: Quit Now
hr: Odustani odmah

en: Quota usage
hr: Iskorištenje kvote

en: Quota usage (%s):
hr: Iskorišteno kvota (%s):

en: RFC822 message
hr: RFC822 poruka

en: R_eceive All
hr: P_rimi sve

en: R_ecurrence
hr: P_onavaljanje

en: R_eplace:
hr: Z_amijeni:

en: R_eply requested
hr: Zatražen o_dgovor

en: R_estore Evolution Data…
hr: O_bnovi Evolution podatke…

en: R_ole Field
hr: U_loga

en: R_ule name:
hr: N_aziv pravila:

en: Re_direct
hr: Preu_smjeri

en: Re_fresh
hr: Os_vježi

en: Re_fresh list of account address books
hr: Os_vježi popis računa adresara

en: Re_fresh list of account calendars
hr: Os_vježi popis računa kalendara

en: Re_fresh list of account memo lists
hr: Os_vježi popis računa popisa dopisa

en: Re_fresh list of account task lists
hr: Os_vježi popis računa popisa zadatka

en: Re_load feed articles
hr: Ponovno _učitaj članke kanala

en: Re_move
hr: Uk_loni

en: Re_peat the reminder
hr: Po_novi podsjetnik

en: Re_place
hr: Za_mijeni

en: Re_place…
hr: Za_mijeni…

en: Re_ply style:
hr: Iz_gled odgovora:

en: Re_ply-To:
hr: Od_govor na:

en: Re_quest Read Receipt
hr: Za_htijevaj potvrdu o pročitanosti

en: Re_set
hr: Vr_ati izvorno

en: Re_start Evolution after restore
hr: Ponovno_ pokreni Evolution nakon obnove

en: Reached bottom of page, continued from top
hr: Dno stranice dosegnuto, nastavlja se od vrha

en: Reached top of page, continued from bottom
hr: Vrh stranice dosegnut, nastavlja se od dna

en: Read
hr: Pročitano

en: Read Messages
hr: Pročitane poruke

en: Read: %s
hr: Pročitaj: %s

en: Reading text content…
hr: Čitanje sadržaja teksta…

en: Really delete folder “{0}” and all of its subfolders?
hr: Stvarno želite obrisati mapu "{0}" i sve njene podmape?

en: Really delete folder “{0}”?
hr: Stvarno želite obrisati mapu "{0}"?

en: Really unsubscribe folder “{0}”?
hr: Stvarno želite prekinuti pretplatu na mapu “{0}”?

en: Reason: {1}
hr: Razlog: %s

en: Receive new items from all accounts
hr: Primi sve stavke iz svih računa

en: Received
hr: Primljeno

en: Received on behalf of %s
hr: Primljeno u ime %s

en: Receiving
hr: Primanje

en: Receiving Email
hr: Primanje pošte

en: Receiving Options
hr: Mogućnosti primanja

en: Recently used second time zones in a Day View
hr: Nedavno korištene druge vremenske zone u dnevnom pogledu

en: Recipient
hr: Primatelj

en: Recipient Contains
hr: Primatelji sadrže

en: Recipients
hr: Primatelji

en: Recipients Mail
hr: Primatelji pošte

en: Recipients contain
hr: Primatelji sadrže

en: Recipients:
hr: Primatelji:

en: Recognize emoticons in text and replace them with images or Unicode characters.
hr: Prepoznaj emotikoine u tekstu i zamijeni ih sa slikama i unikôdnim znakovima.

en: Recognize links in text and replace them.
hr: Prepoznaj poveznice u tekstu i zamijeni ih.

en: Reconnecting to “%s”
hr: Ponovno povezivanje s “%s”

en: Recovering the message will allow you to continue where it had been saved the last time.
hr: Obnova poruke omogućuje vam da nastavite tamo gdje je poruka spremljena posljednji puta.

en: Recurrence
hr: Ponavljanje

en: Recurrence exception date is invalid
hr: Datum iznimke od ponavljanja nije valjan

en: Recurrent Events in Italic
hr: Ponavljajući događaji u ukošenom tekstu

en: Recurring
hr: Ponavljajući

en: Recurs:
hr: Ponavljanje:

en: Redirect (bounce) the selected message to someone
hr: Preusmjeri (odbaci) odabranu poruku nekome

en: Redo
hr: Ponovi

en: Redo the last undone action
hr: Ponovi posljednju poništenu radnju

en: Redo “Delete text”
hr: Ponovi brisanje teksta

en: Redo “Insert text”
hr: Ponovi umetanje teksta

en: Refresh every
hr: Osvježi svakih

en: Refresh list of folders of this account
hr: Osvježi popis mapa ovog računa

en: Refresh the folder
hr: Osvježi mapu

en: Refresh the folder list
hr: Osvježi popis mapa

en: Refresh the selected address book
hr: Osvježi odabrani adresar

en: Refresh the selected calendar
hr: Osvježi odabrani kalendar

en: Refresh the selected memo list
hr: Osvježi odabrani popis dopisa

en: Refresh the selected task list
hr: Osvježi odabrani popis zadataka

en: Refreshing folder “%s”
hr: Osvježavanje mape “%s”

en: Regex Match
hr: Obično podudaranje

en: Regular Image
hr: Obična slika

en: Reload all feed articles from the server, updating existing and adding any missing
hr: Ponovno učitaj sve članke kanala s poslužitelja, nadopunjavanjem postojećih i dodavanjem nedostajućih

en: Reloading registry service
hr: Ponovno učitavanje usluga registra

en: Reminder!
hr: Podsjetnik!

en: Reminders
hr: Podsjetnici

en: Reminds you when you forgot to add an attachment to a mail message.
hr: Podsjeća vas kada zaboravite dodati privitak u poruku e-pošte.

en: Remo_ve Attachments
hr: Uklo_ni privitke

en: Remote content download had been blocked for this message.
hr: Preuzimanje udaljenog sadržaja je blokirano za ovu poruku.

en: Remove
hr: Ukloni

en: Remove Du_plicate Messages
hr: Ukloni du_plikate poruka

en: Remove Link
hr: Ukloni poveznicu

en: Remove This _Column
hr: Ukloni ovaj _stupac

en: Remove an email address from the List
hr: Ukloni adresu e-pošte iz popisa

en: Remove attachments
hr: Ukloni privitke

en: Remove duplicate messages?
hr: Ukloni duplikate poruka?

en: Remove predefined times
hr: Ukloni predodređena vremena

en: Remove the follow-up flag from the selected messages
hr: Ukloni oznaku praćenja iz odabranih poruka

en: Removing a memo
hr: Uklanjanje dopisa

en: Removing a task
hr: Uklanjanje zadatka

en: Removing an event
hr: Uklanjanje događaja

en: Removing attachments
hr: Uklanjanje privitaka

en: Removing folder “%s”
hr: Uklanjanje mape “%s”

en: Removing temporary back up files
hr: Uklanjanje privremenih datoteka sigurnosne kopije

en: Rename the selected address book
hr: Preimenuj odabrani adresar

en: Rename the selected calendar
hr: Preimenuj odabrani kalendar

en: Rename the selected memo list
hr: Preimenuj odabrani popis dopisa

en: Rename the selected task list
hr: Preimenuj odabrani popis zadataka

en: Repl_y with Template
hr: Odgovor_i s predloškom

en: Replace
hr: Zamijeni

en: Replace All
hr: Zamijeni sve

en: Replace _All
hr: Zamijeni _sve

en: Replied to
hr: Odgovoreno na

en: Replies
hr: Odgovore

en: Replies and Forwards
hr: Odgovori i prosljeđivanja

en: Replies and parents
hr: Odgovore i glavne poruke

en: Reply
hr: Odgovori

en: Reply To is not a valid email
hr: "Odgovor na" nije valjana adresa e-pošte

en: Reply _Privately
hr: Odgovori _privatno

en: Reply style:
hr: Način odgovora:

en: Reply to All
hr: Odgovori svima

en: Reply to _All
hr: Odgovori _svima

en: Reply to _List
hr: Odgovori na _mailing listu

en: Reply to _Sender
hr: Odgovori _pošiljatelju

en: Reply to the mailing list, or to all recipients
hr: Odgovori na mailing listu, ili svim primateljima

en: Reply-To
hr: Odgovor na

[ctx: ReplyForward]
en: Attachment
hr: Privitak

[ctx: ReplyForward]
en: Do Not Quote
hr: Bez citata

[ctx: ReplyForward]
en: Inline
hr: Unutar poruke

[ctx: ReplyForward]
en: Inline (Outlook style)
hr: U retku (Outlook stil)

[ctx: ReplyForward]
en: Quoted
hr: Citirano

[ctx: ReplyForward]
en: Use global setting
hr: Koristi globalne postavke

en: Request a running Evolution process to quit
hr: Zahtijevaj zatvaranje pokrenutog Evolutionvog procesa

en: Required Information
hr: Obavezni podaci

en: Required Participant
hr: Obavezan sudionik

en: Required Participants
hr: Obavezni sudionici

en: Required people and _one resource
hr: Potrebne osobe i _jedan resurs

en: Requires password to continue.
hr: Potrebna je lozinka za nastavak.

en: Requires password to continue. %s.
hr: Potrebna je lozinka za nastavak. %s.

en: Reset all levels
hr: Vrati izvorne sve razine

en: Reset current level
hr: Vrati izvornu trenutnu razinu

en: Reset sort order in all levels to their defaults
hr: Vrati izvorni poredak razvrstavanja u svim razinama

en: Reset sort order in the current level to the defaults
hr: Vrati izvorni poredak razvrstavanja u trenutnoj razini

en: Reset the text to its original size
hr: Vrati tekst na izvornu veličinu

en: Resource
hr: Resurs

en: Resources
hr: Resursi

en: Restart Evolution
hr: Ponovo pokreni Evolution

en: Restarting Evolution
hr: Ponovno pokretanje Evolutiona

en: Restore Evolution data and settings from an archive file
hr: Obnovi Evolutionove podatke i postavke iz arhivske datoteke

en: Restore Evolution directory
hr: Obnovi Evolution direktorij

en: Restore from Backup
hr: Obnova iz sigurnosne kopije

en: Restoring Evolution Data
hr: Obnova Evolutionovih podataka

en: Restoring from the file %s
hr: Obnova podataka iz mape %s

en: Retrieving %d message | Retrieving %d messages
hr[0]: Primanje %d poruke
hr[1]: Primanje %d poruke
hr[2]: Primanje %d poruka

en: Retrieving message
hr: Primanje poruke

en: Retrieving message “%s”
hr: Primanje poruke “%s”

en: Retrieving message…
hr: Primanje poruke…

en: Return Notification
hr: Obavijest povratka

en: Review
hr: Pregledaj

en: Review attachment before sending. | Review attachments before sending.
hr[0]: Pregledaj privitak prije slanja.
hr[1]: Pregledaj privitke prije slanja.
hr[2]: Pregledaj privitke prije slanja.

en: Ribbon
hr: Vrpca

en: Richtext
hr: Obogaćeni tekst

en: Right
hr: Desno

en: Right Alignment
hr: Desno poravnanje

en: Role
hr: Uloga

en: Room
hr: Soba

en: Row
hr: Redak

en: Row Above
hr: Redak iznad

en: Row Below
hr: Redak ispod

en: Row S_pan:
hr: Raspon redka:

en: Rul_e type:
hr: Vrst_a pravila:

en: Rule Name
hr: Naziv pravila

en: Rule properties
hr: Svojstva pravila

en: Rule…
hr: Pravilo…

en: Run Program
hr: Pokreni program

en: Run junk test on incoming mail.
hr: Pokreni provjeru neželjene pošte na pristigloj pošti.

en: Running…
hr: Pokrenuto…

en: S/MIME En_crypt
hr: S/MIME ši_friraj

en: S/MIME Sig_n
hr: S/MIME potpiš_i

en: S/MIME encrypted
hr: S/MIME šifrirano

en: S/MIME signed
hr: S/MIME potpisano

en: SHA1 Fingerprint
hr: SHA1 otisak

en: SHA256 Fingerprint
hr: SHA256 otisak

en: SIP Address
hr: SIP adresa

en: SMTP server
hr: SMTP poslužitelj

en: SSL certificate for address book “{0}” is not trusted.
hr: SSL vjerodajnica za adresar “{0}” nije pouzdana.

en: SSL certificate for calendar “{0}” is not trusted.
hr: SSL vjerodajnica za kalendar “{0}” nije pouzdana.

en: SSL certificate for mail account “{0}” is not trusted.
hr: SSL vjerodajnica za račun e-pošte “{0}” nije pouzdana.

en: SSL certificate for memo list “{0}” is not trusted.
hr: SSL vjerodajnica za popis dopisa “{0}” nije pouzdana.

en: SSL certificate for task list “{0}” is not trusted.
hr: SSL vjerodajnica za popis zadatka “{0}” nije pouzdana.

en: SSL certificate for “{0}” is not trusted.
hr: SSL vjerodajnica za “{0}” nije pouzdana.

en: SSL encryption
hr: SSL šifriranje

en: STARTTLS after connecting
hr: Pokreni TLS nakon povezivanja

en: S_ad
hr: T_užan

en: S_ave Address Book as vCard
hr: S_premi adresar kao vCard

en: S_ave All
hr: S_premi sve

en: S_ave replies in the folder of the message being replied to
hr: S_premi odgovore u mapu poruke na koju je odgovoreno

en: S_cript:
hr: S_kripta:

en: S_end
hr: P_ošalji

en: S_end message receipts:
hr: Š_alji potvrde o primitku poruke:

en: S_haded
hr: O_sjenačno

en: S_ick
hr: B_olestan

en: S_tandard Font:
hr: S_tandardno pismo:

en: S_ubject:
hr: P_redmet:

en: S_un
hr: N_ed

en: S_urprise
hr: I_znenađen

en: Sa
hr: Su

en: Sa_ve
hr: Sp_remi

en: Sa_ve As
hr: Sp_remi kao

en: Same as user interface
hr: Isti kao u korisničkom sučelju

en: Saturday
hr: Subotu

en: Saturday is a work day
hr: Subota je radni dan

en: Save
hr: Spremi

en: Save Attachment | Save Attachments
hr[0]: Spremi privitak
hr[1]: Spremi privitke
hr[2]: Spremi privitke

en: Save Calendar
hr: Spremi kalendar

en: Save Current View
hr: Spremi trenutni pogled

en: Save Custom View…
hr: Spremi prilagođeni pregled…

en: Save Draft
hr: Spremi skicu

en: Save Image
hr: Spremi sliku

en: Save Message | Save Messages
hr[0]: Spremi poruku
hr[1]: Spremi poruke
hr[2]: Spremi poruke

en: Save PGP key
hr: Spremi PGP ključ

en: Save Search
hr: Spremi pretragu

en: Save Selected
hr: Spremi odabrano

en: Save X.509 certificate
hr: Spremi X.509 vjerodajnicu

en: Save _As
hr: Spremi _kao

en: Save _As…
hr: Spremi _kao…

en: Save _Image…
hr: Spremi _sliku…

en: Save _To Addressbook
hr: Spremi _u adresar

en: Save a calendar or task list to disk.
hr: Spremite kalendar ili popis zadataka na disk.

en: Save and Close
hr: Spremi i zatvori

en: Save as Template
hr: Spremi kao predložak

en: Save as _Draft
hr: Spremi kao _skicu

en: Save as _Template
hr: Spremi kao _predložak

en: Save as draft
hr: Spremi kao skicu

en: Save as iCalendar
hr: Spremi kao iCalendar

en: Save as vCard
hr: Spremi kao vCard

en: Save as…
hr: Spremi kao…

en: Save current changes
hr: Spremi trenutne promjene

en: Save current changes and close editor
hr: Spremi trenutne promjene i zatvori uređivač

en: Save current custom view
hr: Spremi trenutni prilagođeni pogled

en: Save directory
hr: Spremi direktorij

en: Save directory for reminder audio
hr: Spremi direktorij za zvučni podsjetnik

en: Save extracted files _only
hr: Spremi samo raspakirane _datoteke

en: Save extracted files and the original _archive
hr: Spremi raspakirane datoteke i izvornu _arhivu

en: Save file format for drag-and-drop operation
hr: Spremi format datoteke za radnju povuci-i-ispusti

en: Save selected contacts as a vCard
hr: Spremi odabrane kontakte kao vCard

en: Save selected messages as an mbox file
hr: Spremi odabrane poruke kao mbox datoteku

en: Save the contacts of the selected address book as a vCard
hr: Spremi kontakte odabranog adresara kao vCard

en: Save the current file
hr: Spremi trenutnu datoteku

en: Save the current file with a different name
hr: Spremi trenutnu datoteku pod drugim nazivom

en: Save the current search parameters
hr: Spremi trenutne parametre pretrage

en: Save the image to a file
hr: Spremi sliku u datoteku

en: Save the selected calendar to disk
hr: Spremi odabrani kalendar na disk

en: Save the selected memo list to disk
hr: Spremi odabrani popis dopisa na disk

en: Save the selected task list to disk
hr: Spremi odabrani popis zadataka na disk

en: Saving
hr: Spremanje

en: Saving %d message | Saving %d messages
hr[0]: Spremanje %d poruke
hr[1]: Spremanje %d poruke
hr[2]: Spremanje %d poruka

en: Saving account settings, please wait…
hr: Spremanje postavki računa, pričekajte…

en: Saving changes to the calendar. Please wait…
hr: Spremanje promjena u kalendar. Pričekajte…

en: Saving changes to the memo list. Please wait…
hr: Spremanje promjena u popis dopisa. Pričekajte…

en: Saving changes to the task list. Please wait…
hr: Spremanje promjena u popis zadataka. Pričekajte…

en: Saving changes…
hr: Spremanje promjena…

en: Saving image to “%s”
hr: Spremanje slike u '%s'

en: Saving message template
hr: Spremi predložak poruke

en: Saving message to Outbox.
hr: Spremanje poruke u odlaznu mapu.

en: Saving message to folder “%s”
hr: Spremanje poruke u mapu “%s”

en: Saving user interface state
hr: Spremanje stanja korisničkog sučelja

en: Sc_roll Month View by a week
hr: Pomiči mjesečni pogled po tjednu

en: Scanning %s
hr: Pretraživanje %s

en: Scanning messages for duplicates
hr: Pretraga duplikata u porukama

en: Scheduled Tasks
hr: Zakazani zadaci

en: Score
hr: Bodovanje

en: Script file must be executable.
hr: Datoteka skripte mora biti izvršna.

en: Scroll Month View by a week, not by a month
hr: Pomiči mjesečni pogled po tjednu, a ne po mjesecu

en: Se_cond zone:
hr: Do_datna zona:

en: Sear_ch:
hr: Pretr_aži:

en: Search
hr: Pretraži

en: Search Base:
hr: Pretraži bazu:

en: Search F_olders
hr: Pretraži m_ape

en: Search Filter:
hr: Filtar pretrage:

en: Search Folder Sources
hr: Izvori mape pretrage

en: Search Folders
hr: Mape pretrage

en: Search Folders automatically updated.
hr: Mape pretrage su automatski nadopunjene.

en: Search Interrupted
hr: Pretraga je prekinuta

en: Search Scope:
hr: Raspon pretrage:

en: Search _Folders
hr: Mape _pretrage

en: Search _Web…
hr: Pretraži _web…

en: Search _backwards
hr: Traži _unatrag

en: Search for and replace text
hr: Pretraži i zamijeni tekst

en: Search for text
hr: Pretraži tekst

en: Search for text in the body of the displayed message
hr: Pretraži tekst u tijelu prikazane poruke

en: Search for text in the displayed contact
hr: Pretraži tekst u prikazanom kontaktu

en: Search for text in the displayed memo
hr: Pretraži tekst u prikazanom dopisu

en: Search for text in the displayed task
hr: Pretraži tekst u prikazanom zadatku

en: Search libra_vatar.org for the photograph of sender
hr: Pretraži na libgra_vatar.com fotografiju pošiljatelja

en: Search libravatar.org for photo of the sender
hr: Pretraži fotografiju pošiljatelja na libravatar.com

en: Search range for time-based searching in years
hr: Raspon pretrage za vremenski temeljeno pretraživanje u godinama

en: Search the Web with the selected text
hr: Pretraži web sa odabranim tekstom

en: Searches
hr: Pretrage

en: Searching
hr: Pretraživanje

en: Searching collection children…
hr: Pretraživanje dječje kolekcije…

en: Searching for an existing version of this appointment
hr: Pretraživanje postojeće inačice ovog ugovorenog sastanka

en: Searching for an existing version of this memo
hr: Pretraživanje postojeće inačice ovog dopisa

en: Searching for an existing version of this task
hr: Pretraživanje postojeće inačice ovog zadatka

en: Searching for the Contacts…
hr: Pretraživanje kontakata…

en: Searching for user home, please wait…
hr: Pretraživanje osobne mape korisnika, pričekajte…

en: Searching next matching event
hr: Pretraživanje sljedećeg podudarajućeg događaja

en: Searching previous matching event
hr: Pretraživanje prijašnjeg podudarajućeg događaja

en: Secret
hr: Tajno

en: Secure FTP (SFTP)
hr: Sigurni FTP (SFTP)

en: Secure MIME (S/MIME)
hr: Sigurni MIME (S/MIME)

en: Secure WebDAV (HTTPS)
hr: Sigurni WebDAV (HTTPS)

en: Security
hr: Sigurnost

en: Security method: %s
hr: Način sigurnost: %s

en: Security:
hr: Sigurnost:

en: Seen
hr: Viđeno

en: Select
hr: Odaberi

en: Select Address Book
hr: Odaberi adresar

en: Select Address book for Automatic Contacts
hr: Odaberi adresar za automatske kontakte

en: Select Address book for Pidgin buddy list
hr: Odaberi adresar za Pidginov popis prijatelja

en: Select All
hr: Odaberi sve

en: Select Contacts from Address Book
hr: Odaberi kontakte iz adresara

en: Select Custom Icon
hr: Odabir prilagođene ikone

en: Select Date
hr: Odaberi datum

en: Select Folder
hr: Odaberi mapu

en: Select Folder to Add
hr: Odaberi mapu za dodavanje

en: Select HTML fixed width font
hr: Odaberi HTML pismo nepromjenjive širine

en: Select HTML variable width font
hr: Odaberite HTML pismo promjenljive širine

en: Select Information to Import
hr: Odaberi informacije za uvoz

en: Select Message S_ubthread
hr: Odaberi p_oruku podrasprave

en: Select Message _Thread
hr: Odaberi _poruku rasprave

en: Select Timezone
hr: Odaberi vremensku zonu

en: Select _All
hr: Odaberi _sve

en: Select _Date
hr: Odaberi _datum

en: Select _Today
hr: Odaberi _danas

en: Select _accounts for which enable notifications:
hr: Odaberi račune za koje se prikazuju obavijesti:

en: Select a Calendar
hr: Odaberi kalendar

en: Select a Face Picture
hr: Odaberi sliku lica

en: Select a File
hr: Odaberi datoteku

en: Select a Memo List
hr: Odaberi dopis

en: Select a Task List
hr: Odaberi popis zadataka

en: Select a Time Zone
hr: Odaberite vremensku zonu

en: Select a certificate to import…
hr: Odaberi vjerodajnicu za uvoz…

en: Select a file
hr: Odaberi datoteku

en: Select a file to backup your key and certificate…
hr: Odaberi datoteku za sigurnosno kopiranje ključa i vjerodajnice…

en: Select a sound file
hr: Odaberi zvučnu datoteku

en: Select a specific date
hr: Odaberi određeni datum

en: Select a time to compare against
hr: Odaberite vrijeme za usporedbu

en: Select all column names
hr: Odaberi sve nazive stupca

en: Select all headers
hr: Odaberi sva zaglavlja

en: Select all messages in the same thread as the selected message
hr: Odaberi sve poruke iz iste rasprave kao odabranu poruku

en: Select all replies to the currently selected message
hr: Odaberi sve odgovore za trenutno odabranu poruku

en: Select all text
hr: Odaberi sav tekst

en: Select all text and images
hr: Odaberi sav tekst i slike

en: Select all visible contacts
hr: Odaberi sve vidljive kontakte

en: Select all visible memos
hr: Odaberi sve vidljive dopise

en: Select all visible messages
hr: Odaberi sve vidljive poruke

en: Select all visible tasks
hr: Odaberi sve vidljive zadatke

en: Select certificate
hr: Odaberite vjerodajnicu

en: Select destination
hr: Odaberi odredište

en: Select destination file
hr: Odaberite datoteku odredišta

en: Select folder
hr: Odaberi mapu

en: Select folder to import into
hr: Odaberite mapu u koju će se uvoziti

en: Select folder to use for Archive
hr: Odaberite mapu koja će se koristiti za arhivu

en: Select name of the Evolution backup file
hr: Odaberi naziv Evolutionove datoteke sigurnosne kopije

en: Select name of the Evolution backup file to restore
hr: Odaberi naziv Evolutionove datoteke sigurnosne kopije za obnovu

en: Select sound file
hr: Odaberite zvučnu datoteku

en: Select the calendars to search for meeting conflicts
hr: Odaberi kalendare za pretragu sukobljenih sastanka

en: Select the sources for reminder notification:
hr: Odaberi izvore za obavijesti podsjetnika:

en: Select today
hr: Odaberi danas

en: Select view: %s
hr: Odaberi pogled: %s

en: Select what type of file you want to import from the list.
hr: Odaberite iz popisa koju vrstu datoteka želite uvesti.

en: Select which parts should be configured:
hr: Odaberi koji će se dijelovi podesiti:

en: Selected Calendars for Notifications of Reminders
hr: Odabrani kalendari za obavijesti podsjetnika

en: Selected Task Lists for Notifications of Reminders
hr: Odabrani popisi zadataka za obavijesti podsjetnika

en: Selected calendar contains event “%s” already. Would you like to edit the old event?
hr: Odabrani kalendar već sadrži događaj “%s”. Želite li urediti stari događaj?

en: Selected calendar is read only, thus cannot create event there. Select other calendar, please.
hr: Odabrani kalendar ima samo dozvolu čitanja, stoga tamo ne možete stvoriti događaj. Odaberite drugi kalendar.

en: Selected memo list contains memo “%s” already. Would you like to edit the old memo?
hr: Odabrani popis dopisa već sadrži dopis “%s”. Želite li urediti stari dopis?

en: Selected memo list is read only, thus cannot create memo there. Select other memo list, please.
hr: Odabrani dopis ima samo dozvolu čitanja, stoga tamo ne možete stvoriti dopis. Odaberite drugi dopis.

en: Selected task list contains task “%s” already. Would you like to edit the old task?
hr: Odabrani popis zadataka već sadrži zadatak “%s”. Želite li urediti stari zadatak?

en: Selected task list is read only, thus cannot create task there. Select other task list, please.
hr: Odabrani zadatak ima samo dozvolu čitanja, stoga tamo ne možete stvoriti zadatak. Odaberite drugi zadatak.

en: Select…
hr: Odaberi…

en: Semicolon (“;”) separated list of servers to look up information for, in addition to the domain of the e-mail address.
hr: Odvojen točka-zarezom (“;”) popis poslužitelja za pretragu informacija, kao dodatku domeni adrese e-pošte.

en: Send
hr: Pošalji

en: Send & Receive Mail
hr: Slanje i primanje pošte

en: Send / Receive
hr: Pošalji / Primi

en: Send / _Receive
hr: Pošalji / _Primi

en: Send Account
hr: Slanje računa

en: Send Options
hr: Mogućnosti slanja

en: Send To
hr: Pošalji

en: Send _Information
hr: Pošalji _informacije

en: Send _RSVP
hr: Pošalji _RSVP

en: Send _Reply To…
hr: Pošalji _odgovor…

en: Send _updates to attendees
hr: Pošalji _nadopune sudionicima

en: Send a mail message to this address
hr: Pošalji poruku e-pošte na ovu adresu

en: Send a meeting response
hr: Pošalji odgovor na sastanak

en: Send a message to the selected contacts
hr: Pošalji poruku odabranim kontaktima

en: Send a read receipt to “%s”
hr: Pošalji potvrdu o pročitanosti na “%s”

en: Send a reply message to this address
hr: Pošalji odgovor ovoj adresi

en: Send account overrides
hr: Zaobilaženje slanja računa

en: Send after 5 minutes
hr: Pošalji nakon 5 minuta

en: Send e-mail message to mailing list?
hr: Pošalji poruku na mailing listu?

en: Send immediately
hr: Pošalji odmah

en: Send mail also when in offline _mode
hr: Pošalji poštu i u izvanmrežnom načinu _rada

en: Send messages through Outbo_x folder
hr: Pošalji poruke putem mape od_lazne pošte

en: Send messages through Outbox folder
hr: Pošalji poruke putem mape odlazne pošte

en: Send my reminders with this event
hr: Pošalji moje podsjetnike sa ovim događajem

en: Send private reply?
hr: Pošalji privatni odgovor?

en: Send queued items and retrieve new items
hr: Pošalji stavke na čekanju i primi nove stavke

en: Send queued items in all accounts
hr: Pošalji stavke na čekanju u svim računima

en: Send reply to all recipients?
hr: Pošalji odgovor svim primateljima?

en: Send reply to sender
hr: Pošalji odgovor pošiljatelju

en: Send selected contacts to another person
hr: Pošalji odabrane kontakte drugoj osobi

en: Send this message
hr: Pošalji ovu poruku

en: Sender
hr: Pošiljatelj

en: Sender Mail
hr: Pošiljatelj pošte

en: Sender Photograph
hr: Fotografija pošiljatelja

en: Sender Validation
hr: Provjera pošiljatelja

en: Sender contains
hr: Pošiljatelj sadrži

en: Sender email-address column in the message list
hr: Stupac adrese e-pošte pošiljatelja u popisu poruka

en: Sender has been notified that you have read this message.
hr: Pošiljatelj je obaviješten da ste pročitali ovu poruku.

en: Sender or Recipients
hr: Pošiljatelj ili primatelji

en: Sender wants to be notified when you have read this message.
hr: Pošiljatelj želi biti obaviješten da ste pročitali ovu poruku.

en: Sending
hr: Slanje

en: Sending Email
hr: Slanje e-pošte

en: Sending a _private reply to a mailing list message
hr: Slanja _privatnog odgovora na poruku mailing liste

en: Sending a memo
hr: Slanje dopisa

en: Sending a message to many _To and CC recipients
hr: Slanja poruke za previše _primatelja iz polja Prima i Kopija

en: Sending a message using _key accelerator (Ctrl+Enter)
hr: Slanja poruka koristeći _prečac tipkovnice (Ctrl+Enter)

en: Sending a message with _recipients not entered as mail addresses
hr: Slanja poruke u kojoj _primatelji nisu upisani kao adrese e-pošte

en: Sending a message with an _empty subject line
hr: Slanja poruke s _praznim retkom predmeta

en: Sending a message with only _Bcc recipients defined
hr: Slanja poruke u kojoj su određeni samo _primatelji polja Tajna kopija

en: Sending a reply to a large _number of recipients
hr: Slanja odgovora velikom _broju primatelja

en: Sending a task
hr: Slanje zadatka

en: Sending an event
hr: Slanje događaja

en: Sending message
hr: Slanje poruke

en: Sending message %d of %d
hr: Slanje poruke %d od %d

en: Sending notifications to attendees…
hr: Slanje obavijesti sudionicima…

en: Sending updated information allows other participants to keep their calendars up to date.
hr: Slanje nadopunjenih informacija omogućuje ostalim sudionicima da zadrže kalendare nadopunjenima.

en: Sending updated information allows other participants to keep their memo lists up to date.
hr: Slanje nadopunjenih informacija omogućuje ostalim sudionicima da zadrže popise dopisa nadopunjenima.

en: Sending updated information allows other participants to keep their task lists up to date.
hr: Slanje nadopunjenih informacija omogućuje ostalim sudionicima da zadrže popise zadatka nadopunjenima.

en: Sent
hr: Poslano

en: Sent _Messages Folder:
hr: Mapa poslanih _poruka:

en: Sent a cancellation notice to the delegate
hr: Pošalji obavijest o otkazivanju delegatu

en: Sent to calendar “%s” as accepted
hr: Poslano u kalendar “%s” kao prihvaćeno

en: Sent to calendar “%s” as cancelled
hr: Poslano u kalendar “%s” kao otkazano

en: Sent to calendar “%s” as declined
hr: Poslano u kalendar “%s” kao odbijeno

en: Sent to calendar “%s” as tentative
hr: Poslano u kalendar “%s” kao privremeno

en: Sent to memo list “%s” as accepted
hr: Poslano u popis dopisa “%s” kao prihvaćeno

en: Sent to memo list “%s” as cancelled
hr: Poslano u popis dopisa “%s” kao otkazano

en: Sent to memo list “%s” as declined
hr: Poslano u popis dopisa “%s” kao odbijeno

en: Sent to memo list “%s” as tentative
hr: Poslano u popis dopisa “%s” kao privremeno

en: Sent to task list “%s” as accepted
hr: Poslano u popis zadataka “%s” kao prihvaćeno

en: Sent to task list “%s” as cancelled
hr: Poslano u popis zadataka “%s” kao otkazano

en: Sent to task list “%s” as declined
hr: Poslano u popis zadataka “%s” kao odbijeno

en: Sent to task list “%s” as tentative
hr: Poslano u popis zadataka “%s” kao privremeno

en: September
hr: Rujan

en: Ser_ver requires authentication
hr: Pos_lužitelj zahtijeva ovjeru

en: Serial Number
hr: Serijski broj

en: Server Information
hr: Informacije o poslužitelju

en: Server Tag
hr: Oznaka poslužitelja

en: Server Type:
hr: Vrsta poslužitelja:

en: Server _Type:
hr: _Vrsta poslužitelja:

en: Server address cannot be empty
hr: Adresa poslužitelja ne može biti prazna

en: Server handles meeting invitations
hr: Poslužitelj obrađuje pozivnice za sastanak

en: Server synchronization interval
hr: Razdoblje usklađivanja poslužitelja

en: Server:
hr: Poslužitelj:

en: Service _type:
hr: Vrsta _usluge:

en: Set File _under as “First Last”, instead of “Last, First”
hr: Postavi datoteku _pod kao, “First Last”, umjesto “Last, First”

en: Set File under as “First Last”, instead of “Last, First”.
hr: Postavi datoteku kao “First Last”, umjesto “Last, First”.

en: Set Label
hr: Postavi natpis

en: Set Status
hr: Postavi stanje

en: Set _default reminder
hr: Postavi _zadani podsjetnik

en: Set a custom predefined time to
hr: Postavi prilagođeno predodređeno vrijeme za

en: Set an estimated duration for
hr: Postavi predviđeno trajanje za

en: Set as _Background
hr: Postavi kao _pozadinu

en: Set custom junk header
hr: Postavi prilagođeno zaglavlje neželjene pošte

en: Set of additional illegal characters in the filename
hr: Skup dodatnih nedopuštenih znakova u nazivu datoteke

en: Set or unset recurrence
hr: Postavi ili ukloni ponavljanje

en: Set or unset reminders
hr: Postavi ili ukloni podsjetnike

en: Set the follow-up flag to completed on the selected messages
hr: Postavi oznaku praćenja kao završenu za odabrane poruke

en: Set the message priority to high
hr: Postavi visoki prioritet za poruku

en: Set to TRUE in case you do not want to add signature delimiter before your signature when composing a mail.
hr: Postavite na ISTINA ako ne želite dodavati razdjelnik ispred vašeg popisa kada sastavljate poruku.

en: Set to true to compress thread levels for flat conversations, to make the level not so deep.
hr: Postavi kao istinu za sažimanje razina rasprava zbijenih razgovora, kako razina ne bi bila tako opsežna.

en: Set to true to show invitation description as provided by the sender, if such is available
hr: Postavi na istina za prikaz opisa pozivnice koju je poslao pošiljatelj, ako je dostupan

en: Set to “false” to block automatic display of attachments with Content-Disposition: inline.
hr: Postavi na “laž” za blokiranje automatskog prikaza privitka s Raspored-Sadržaja: skupljenih redaka poruke.

en: Setting up Search Folder: %s
hr: Postavljanje mape pretrage: %s

en: Sh_orten event time by
hr: Sk_rati vrijeme događaja za

en: Sho_w All Calendars
hr: Prikaž_i sve kalendare

en: Sho_w All Memo Lists
hr: Prikaž_i sve popise dopisa

en: Sho_w All Task Lists
hr: Prikaž_i sve popise zadatka

en: Sho_w items that contain:
hr: Prikaž_i stavke koje sadrže:

en: Sho_w:
hr: Prikaž_i:

en: Shorten event time by minutes
hr: Skrati događaj za minuta

en: Should Evolution close this window when replying or forwarding?
hr: Treba li Evolution zatvoriti ovaj prozor pri odgovoru ili prosljeđivanju?

en: Show
hr: Prikaži

en: Show %s
hr: Prikaži %s

en: Show Animations
hr: Prikaži animacije

en: Show Attachment Bar
hr: Prikaži traku privitaka

en: Show Attachment Bar below the message preview pane when the message has attachments
hr: Prikaži traku s privitcima ispod okvira pregleda poruke kada poruka ima privitak

en: Show Attachment Bar below the message preview pane when the message has attachments.
hr: Prikaži traku s privitcima ispod okvira pregleda poruke kada poruka ima privitak.

en: Show Attachment _Bar
hr: Prikaži traku _privitaka

en: Show Certificates
hr: Prikaži vjerodajnice

en: Show Certificates tab
hr: Prikaži karticu vjerodajnica

en: Show Com_pact vCard
hr: Prikaži v_Card sažeto

en: Show Contacts
hr: Prikaz kontakata

en: Show Event _Preview
hr: Prikaži _pretpregled događaja

en: Show F_ull vCard
hr: Prikaži v_Card potpuno

en: Show Fields
hr: Prikaži polja

en: Show HTML if present
hr: Prikaži HTML ako postoji

en: Show Home Mailing Address
hr: Prikaži kućnu adresu e-pošte

en: Show IM addresses
hr: Prikaži IM adrese e-pošte

en: Show Instant Messaging
hr: Prikaži trenutno dopisivanje

en: Show Job section
hr: Prikaži poslovni odjeljak

en: Show Message _Preview
hr: Prikaži _pretpregled poruke

en: Show Miscellaneous
hr: Prikaži ostalo

en: Show Miscellaneous information
hr: Prikaži ostale informacije

en: Show Notes
hr: Prikaži bilješke

en: Show Other Mailing Address
hr: Prikaži ostale adrese e-pošte

en: Show RSVP field in the event/task/meeting editor
hr: Prikaži RSVP polje u uređivaču događaja/zadataka/sastanaka

en: Show Role field in the event/task/meeting editor
hr: Prikaži polje uloga u uređivaču događaja/zadataka/sastanaka

en: Show SIP Address
hr: Prikaži SIP adresu

en: Show SIP addresses
hr: Prikaži SIP adrese e-pošte

en: Show Side _Bar
hr: Prikaži bočnu _traku

en: Show Subject above Sender in Messages column
hr: Prikaži predmet iznad pošiljatelja u stupcu poruke

en: Show T_asks and Memos pane
hr: Prikaži okvir z_adatka i dopisa

en: Show Tasks and Memos pane
hr: Prikaži okvir zadatka i dopisa

en: Show Tasks and Memos pane in the Calendar view
hr: Prikaži okvir zadatka i dopisa u pogledu kalendara

en: Show Tasks without _Due date
hr: Prikaži zadatke _bez roka

en: Show Telephone
hr: Prikaži telefon

en: Show Time as _Busy
hr: Prikaži vrijeme kao _zauzeto

en: Show To Do bar with appointments and tasks
hr: Prikaži traku zadataka sa ugovorenim sastancima i zadacima

en: Show To _Do Bar
hr: Prikaži _traku zadataka

en: Show Web Addresses
hr: Prikaži web adrese

en: Show WebKit GPU information page in the preview panel
hr: Prikaži stranicu WebKit GPU informacija panelu pregleda

en: Show Work Mailing Address
hr: Prikaži poslovnu adresu e-pošte

en: Show _Attachment Bar
hr: Prikaži traku s _privitcima

en: Show _Buttons
hr: Prikaži _tipke

en: Show _Deleted Messages
hr: Prikaži _obrisane poruke

en: Show _Junk Messages
hr: Prikaži poruke _neželjene pošte

en: Show _Maps
hr: Prikaži _karte

en: Show _Menu Bar
hr: Prikaži _traku izbornika

en: Show _Only This Calendar
hr: Prikaži _samo ovaj kalendar

en: Show _Only This Memo List
hr: Prikaži _samo ovaj popis dopisa

en: Show _Only This Task List
hr: Prikaži _samo ovaj popis zadataka

en: Show _Status Bar
hr: Prikaži _traku stanja

en: Show _Tool Bar
hr: Prikaži _alatnu traku

en: Show _WebKit GPU information
hr: Prikaži _WebKit GPU informacije

en: Show _field in View
hr: Prikaži _polje u pogledu

en: Show _full mail addresses in message preview
hr: Prikaži _cjelovite adrese e-pošte u pregledu poruke

en: Show _notification when a new message arrives
hr: Prikaži _obavijest kada stigne nova poruka

en: Show _only working hours
hr: Prikaži _samo radne sate

en: Show _original header value
hr: Prikaži _izvornu vrijednost zaglavlja

en: Show _toolbar
hr: Prikaži _alatnu traku

en: Show _zoomed out
hr: Prikaži _umanjeno

en: Show a _reminder
hr: Prikaži _podsjetnik

en: Show a blinking cursor in the body of displayed messages
hr: Prikaži treptajući pokazivač teksta u tijelu prikazane poruke

en: Show a collection of pictures that you can drag to your message
hr: Prikaži kolekciju slika koje je moguće povući u poruku

en: Show all message headers
hr: Prikaži sva zaglavlja poruke

en: Show all the headers when viewing a messages.
hr: Prikaži sva zaglavlja pri pregledavanju poruka.

en: Show animated images as animations.
hr: Prikaži animirane slike kao animacije.

en: Show appointment _icons in the month view
hr: Prikaži ikone _ugovorenog sastanka u mjesečnom pogledu

en: Show appointment end times in week and month views
hr: Prikaži vrijeme završetka ugovorenog sastanaka u tjednom i mjesečnom pogledu

en: Show appointment icons in the month view
hr: Prikaži ikone ugovorenog sastanka u mjesečnom pogledu

en: Show as list
hr: Prikaži kao popis

en: Show as year
hr: Prikaži kao godinu

en: Show attachments
hr: Prikaži privitke

en: Show autocompleted name with an address
hr: Prikaži automatski dovršeno ime s adresom

en: Show categories field in the event/meeting/task editor
hr: Prikaži polje kategorija u uređivaču događaja/zadataka/sastanaka

en: Show contact preview alongside the contact list
hr: Prikaži pretpregled kontakta pokraj popisa kontakata

en: Show contact preview below the contact list
hr: Prikaži pretpregled kontakta ispod popisa kontakata

en: Show contact preview window
hr: Prikaži prozor za pretpregled kontakta

en: Show days with recurrent events in italic font in bottom left calendar
hr: Prikaži dane s ponavljajućim događajima u ukošenim tekstu, u donjem lijevom dijelu kalendara

en: Show deleted messages (with a strike-through) in the message-list.
hr: Prikaži obrisane poruke (precrtane) u popisu poruka.

en: Show deleted messages in the message-list
hr: Prikaži obrisane poruke u popisu poruka

en: Show deleted messages with a line through them
hr: Prikaži obrisane poruke s precrtanom linijom

en: Show description provided by the sender
hr: Prikaži opis koji je poslao pošiljatelj

en: Show event preview alongside the calendar
hr: Prikaži pretpregled događaja pokraj kalendara

en: Show event preview below the calendar
hr: Prikaži pretpregled događaja ispod kalendara

en: Show event preview pane
hr: Prikaži okvir pretpregleda događaja

en: Show field i_n View
hr: Prikaži polje _u pogledu

en: Show field in _View
hr: Prikaži polje u _pogledu

en: Show filters for mail:
hr: Prikaži filtre za poštu:

en: Show image animations
hr: Prikaži animacije slika

en: Show information about Evolution
hr: Prikaži informacije o Evolutionu

en: Show invitation description provided by the sender
hr: Prikaži opis pozivnice koju je poslao pošiljatelj

en: Show job information
hr: Prikaži poslovne informacije

en: Show junk messages (with a red strike-through) in the message-list.
hr: Prikaži poruke neželjene pošte (crveno precrtane) u popisu poruka.

en: Show junk messages in the message-list
hr: Prikaži poruke neželjene pošte u popisu poruka

en: Show junk messages with a red line through them
hr: Prikaži poruke neželjene pošte s precrtanom crvenom linijom

en: Show keyboard shortcuts
hr: Prikaži prečace tipkovnice

en: Show mailing Home addresses
hr: Prikaži kućne adrese e-pošte

en: Show mailing Other addresses
hr: Prikaži ostale adrese e-pošte

en: Show mailing Work addresses
hr: Prikaži poslovne adrese e-pošte

en: Show mails in headers part of the message preview when name is available
hr: Prikaži e-poštu u dijelu zaglavlja pogleda poruke kada je ime dostupno

en: Show map with all contacts from selected address book
hr: Prikaži kartu sa svim kontaktima iz odabranog adresara

en: Show maps
hr: Prikaži karte

en: Show maps in contact preview window
hr: Prikaži karte u prozoru pretpregleda kontakta

en: Show memo preview alongside the memo list
hr: Prikaži pretpregled dopisa pokraj popisa dopisa

en: Show memo preview below the memo list
hr: Prikaži pretpregled dopisa ispod popisa dopisa

en: Show memo preview pane
hr: Prikaži okvir pretpregleda dopisa

en: Show message preview alongside the message list
hr: Prikaži pretpregled poruke pokraj popisa poruka

en: Show message preview below the message list
hr: Prikaži pretpregled poruke ispod popisa poruka

en: Show message preview pane
hr: Prikaži okvir pregleda poruke

en: Show messages with all email headers
hr: Prikaži poruke sa svim zaglavljima

en: Show new mail icon in notification area when new messages arrive.
hr: Prikaži ikonu nove poruke e- pošte u obavijesnom području kada stigne nova poruka.

en: Show notes-tab
hr: Prikaži karticu bilješki

en: Show notification about missing remote content
hr: Prikaži obavijesti o nedostajućem udaljenom sadržaju

en: Show one day
hr: Prikaži jedan dan

en: Show one month
hr: Prikaži jedan mjesec

en: Show one week
hr: Prikaži jedan tjedan

en: Show one work week
hr: Prikaži jedan radni tjedan

en: Show original “Date” header value.
hr: Prikaži izvornu vrijednost zaglavlja datuma.

en: Show phone numbers
hr: Prikaži telefonske brojeve

en: Show photo of the sender
hr: Prikaži sliku pošiljatelja

en: Show plain text if present
hr: Prikaži običan tekst ako je prisutan

en: Show plain text if present, or HTML source
hr: Prikaži običan tekst ako je prisutan, ili HTML izvor

en: Show plain text part, if present, otherwise let Evolution choose the best part to show.
hr: Prikaži dio s običnim tekstom, ako je prisutan, u suprotnome neka Evolution odluči koji će se najbolji dio prikazati.

en: Show plain text part, if present, otherwise the HTML part source.
hr: Prikaži dio s običnim tekstom, ako je prisutan, u suprotnome dio s HTML-om.

en: Show preview pane
hr: Prikaži okvir pretpregleda

en: Show properties of the selected address book
hr: Prikaži svojstva odabranog adresara

en: Show r_ecurring events in italic in bottom left calendar
hr: Prikaži p_onavljajuće događaje u ukošenom tekstu u donjem lijevom kutu kalendara

en: Show s_uppressed HTML parts as attachments
hr: Prikaži n_eprikazane HTML dijelove kao privitke

en: Show scheduled tasks, aka those with a Due date
hr: Prikaži zakazane zadatke, poznate kao zadatke bez datuma roka

en: Show start up wizard
hr: Prikaži čarobnjaka pokretanja

en: Show status field in the event/task/meeting editor
hr: Prikaži polje stanja u uređivaču događaja/zadataka/sastanaka

en: Show task preview alongside the task list
hr: Prikaži pretpregled zadatka pokraj popisa zadataka

en: Show task preview below the task list
hr: Prikaži pretpregled zadatka ispod popisa zadataka

en: Show task preview pane
hr: Prikaži okvir pretpregleda zadatka

en: Show the Personal information before the Work information in the contact preview
hr: Prikaži osobne informacije prije poslovnih informacija u pretpregledu kontakta

en: Show the email-address of the sender in a separate column in the message list.
hr: Prikaži adresu e-pošte pošiljatelja u zasebnom stupcu u popisu poruka.

en: Show the memo preview pane
hr: Prikaži okvir pretpregleda dopisa

en: Show the menu bar
hr: Prikaži traku izbornika

en: Show the original “Date” header (with a local time only if the time zone differs). Otherwise always show “Date” header value in a user preferred format and local time zone.
hr: Prikaži izvorno "Datum" zaglavlje (s lokalnim vremenom samo ako je vremenska zona drugačija). U suprotnome uvijek prikazuj izvornu vrijednost zaglavlja "Datum" u korisnički postavljenom formatu i u lokalnoj vremenskoj zoni.

en: Show the photo of the sender in the message reading pane.
hr: Prikaži fotografiju pošiljatelja u okviru za čitanje poruka.

en: Show the preview pane in the Year View
hr: Prikaži okvir pretpregled u godišnjem pogledu

en: Show the raw email source of the message
hr: Prikaži izvorni kôd poruke e-pošte

en: Show the second time zone
hr: Prikaži drugu vremensku zonu

en: Show the side bar
hr: Prikaži bočnu traku

en: Show the status bar
hr: Prikaži traku stanja

en: Show the switcher buttons
hr: Prikaži tipke prebacivača

en: Show the task preview pane
hr: Prikaži okvir pretpregleda zadatka

en: Show the tool bar
hr: Prikaži alatnu traku

en: Show the “Bcc” field when sending a mail message. This is controlled from the View menu when a mail account is chosen.
hr: Prikaži "Tajna kopija" polje pri slanju poruke e-pošte. Ovime se upravlja iz izbornika "Pogled" kada se odabere račun e-pošte.

en: Show the “Cc” field when sending a mail message. This is controlled from the View menu when a mail account is chosen.
hr: Prikaži "Kopija" polje pri slanju poruke e-pošte. Ovime se upravlja iz izbornika "Pogled" kad se odabere račun e-pošte.

en: Show the “From” field when posting to a newsgroup. This is controlled from the View menu when a news account is chosen.
hr: Prikaži "Od" polje pri slanju poruke interesnim grupama. Ovime se upravlja iz izbornika "Pogled" kad se odabere račun interesnih grupa.

en: Show the “From” override field when sending a mail message. This is controlled from the View menu when a mail account is chosen.
hr: Prikaži "Od" polje pri slanju poruke e-pošte. Ovime se upravlja iz izbornika "Pogled" kad se odabere račun e-pošte.

en: Show the “Reply To” field when posting to a newsgroup. This is controlled from the View menu when a news account is chosen.
hr: Prikaži "Odgovori" polje pri objavi poruke interesnim grupama. Ovime se upravlja iz izbornika "Pogled" kad se odabere račun interesnih grupa.

en: Show the “Reply To” field when sending a mail message. This is controlled from the View menu when a mail account is chosen.
hr: Prikaži "Odgovori" polje pri slanju poruke e-pošte. Ovime se upravlja iz izbornika "Pogled" kad se odabere račun e-pošte.

en: Show time as _free
hr: Prikaži vrijeme kao _slobodno

en: Show timezone field in the event/meeting editor
hr: Prikaži polje vremenske zone u uređivaču događaja/sastanaka

en: Show toolbar in the event/task/memo editor
hr: Prikaži alatnu traku u uređivaču događaja/zadataka/dopisa

en: Show type field in the event/task/meeting editor
hr: Prikaži polje vrste u uređivaču događaja/zadataka/sastanaka

en: Show web addresses
hr: Prikaži web adrese

en: Show week _numbers
hr: Prikaži brojeve _tjedana

en: Show week day names in the Year View
hr: Prikaži nazive tjedana u godišnjem pogledu

en: Show week numbers in Day View, Work Week View, Year view and Date Navigator
hr: Prikaži brojeve tjedana u dnevnom pogledu, pogledu radnog tjedna, godišnjem pogledu i navigatoru datumima

en: Show “Bcc” field when sending a mail message
hr: Prikaži "Tajna kopija" polje pri slanju poruke e-pošte

en: Show “Cc” field when sending a mail message
hr: Prikaži "Kopija" polje pri slanju poruke e-pošte

en: Show “From” field when posting to a newsgroup
hr: Prikaži "Od" polje pri slanju poruke interesnim grupama

en: Show “From” override field when sending a mail message
hr: Prikaži "Od" polje pri slanju poruke e-pošte

en: Show “Reply To” field when posting to a newsgroup
hr: Prikaži "Odgovori" polje pri slanju poruke interesnim grupama

en: Show “Reply To” field when sending a mail message
hr: Prikaži "Odgovori" polje pri slanju poruke e-poruke

en: Shows the second time zone in a Day View, if set. Value is similar to one used in a “timezone” key
hr: Prikazuje drugu vremensku zonu u dnevnom pogledu, ako je postavljeno. Vrijednost je slična onoj korištenoj u "timezone" ključu

en: Shutting down Evolution
hr: Isključivanje Evolutiona

en: Si_gnature:
hr: Po_tpis:

en: Si_gning algorithm:
hr: Algoritam po_tpisivanja:

en: Si_ze:
hr: Ve_ličina:

en: Sidebar is visible
hr: Bočna traka je vidljiva

en: Sig_natures
hr: Pot_pisi

en: Sig_ning certificate:
hr: Vje_rodajnica potpisivanja:

en: Sign
hr: Potpiši

en: Sign this message with your PGP key
hr: Potpiši ovu poruku pomoću PGP ključa

en: Sign this message with your S/MIME Signature Certificate
hr: Potpiši ovu poruku svojom S/MIME vjerodajnicom

en: Signatures
hr: Potpisi

en: Signer: | Signers:
hr[0]: Potpisnik:
hr[1]: Potpisnici:
hr[2]: Potpisnici:

en: Signing _algorithm:
hr: _Algoritam potpisivanja:

en: Simplified
hr: Pojednostavljeni

en: Size
hr: Veličina

en: Size (kB)
hr: Veličina (kB)

en: Size limit for text attachments to show
hr: Ograničenje veličine tekstnih privitka za prikaz

en: Skip
hr: Preskoči

en: Skip development warning dialog
hr: Prikaži dijalog upozorenja o razvojnoj inačici

en: Skip duplicates
hr: Preskoči duplikate

en: Smi_rk
hr: Zlob_an

en: Some addresses already exist in this contact list.
hr: Neke adrese već postoje u popisu kontakata.

en: Some attachments are being downloaded. Saving the appointment would result in the loss of these attachments.
hr: Neki privitci su u tijeku preuzimanja. Spremanje ugovorenog sastanka će rezultirati gubljenjem tih privitaka.

en: Some attachments are being downloaded. Saving the task would result in the loss of these attachments.
hr: Neki privitci su u tijeku preuzimanja. Spremanje zadatka će rezultirati gubljenjem tih privitaka.

en: Some attachments are still being downloaded. Please wait until the download is finished.
hr: Određeni privitci se još uvijek preuzimaju. Pričekajte završetak preuzimanja.

en: Some mailing lists set a Reply-To: header to trick users into sending replies to the list, even when they ask Evolution to make a private reply. Setting this option to TRUE will attempt to ignore such Reply-To: headers, so that Evolution will do as you ask it. If you use the private reply action, it will reply privately, while if you use the “Reply to List” action it will do that. It works by comparing the Reply-To: header with a List-Post: header, if there is one.
hr: Određene mailing liste postavljaju zaglavlje "Odgovor-na": kako bi prevarili korisnike da odgovore na listu, čak i kad pitaju Evolution da pošalje privatni odgovor. Postavljanje ove mogućnosti na ISTINA će pokušati zanemariti takva zaglavlja kako bi Evolution učinio ono što tražite. Ako koristite radnju privatnog odgovora, poslati će se privatni odgovor, a ako koristite radnju "Odgovori na listu", poslati će se odgovor na listu. Radi tako da uspoređuje "Odgovor-na:" zaglavlje sa zaglavljem "Popis-objava:" zaglavljem, ako postoji.

en: Some of your appointments may not be available until Evolution is restarted.
hr: Određeni vaši ugovoreni sastanci možda neće biti dostupni dok se Evolution ponovno pokrene.

en: Some of your contacts may not be available until Evolution is restarted.
hr: Određeni vaši kontakti možda neće biti dostupni dok se Evolution ponovno pokrene.

en: Some of your memos may not be available until Evolution is restarted.
hr: Određeni vaši dopisi možda neće biti dostupni dok se Evolution ponovno pokrene.

en: Some of your tasks may not be available until Evolution is restarted.
hr: Određeni vaši zadaci možda neće biti dostupni dok se Evolution ponovno pokrene.

en: Something has gone wrong
hr: Nešto je pošlo po krivu

en: Something has gone wrong when displaying the contact
hr: Nešto je pošlo po krivu pri prikazu kontakta

en: Something has gone wrong when displaying the event
hr: Nešto je pošlo po krivu pri prikazu događaja

en: Something has gone wrong when displaying the memo
hr: Nešto je pošlo po krivu pri prikazu dopisa

en: Something has gone wrong when displaying the message
hr: Nešto je pošlo po krivu pri prikazu poruke

en: Something has gone wrong when displaying the signature
hr: Nešto je pošlo po krivu pri prikazu potpisa

en: Something has gone wrong when displaying the task
hr: Nešto je pošlo po krivu pri prikazu zadatka

en: Something has gone wrong when editing the message
hr: Nešto je pošlo po krivu pri uređivanju poruke

en: Sort
hr: Razvrstaj

en: Sort Items By
hr: Razvrstaj stavke po

en: Sort _Ascending
hr: Razvrstaj _rastući

en: Sort _Descending
hr: Razvrstaj _padajući

en: Sort accounts alphabetically in a folder tree
hr: Poredaj račune abecedno u stablu mape

en: Sound file to be played when new messages arrive, if “notify-sound-play-file” is “true”.
hr: Naziv zvučne datoteke koja se reproducira kada stigne nova poruka, ako je postavljeno “notify-sound-play-file” na “istina”.

en: Sound filename to be played.
hr: Naziv zvučne datoteke koja se reproducira.

en: Source
hr: Izvor

en: Source Account
hr: Izvorni račun

en: Source with UID “%s” not found
hr: Izvor sa UID-om “%s” nije pronađen

en: Sources
hr: Izvori

en: SpamAssassin Options
hr: SpamAssassin mogućnosti

en: SpamAssassin either crashed or failed to process a mail message
hr: SpamAssassin se ili srušio ili nije uspio obraditi poruku e-pošte

en: Special Folders
hr: Posebne mape

en: Specific folders
hr: Navedene mape

en: Specific header
hr: Određeno zaglavlje

en: Specify login user name as part of the URL in case the server requires authentication, like: https://USER@example.com/
hr: Navedite korisničko ime prijave kao dio URL-a u slučaju da poslužitelj zahtijeva ovjeru, poput: https://KORISNIK@primjer.com/

en: Specify where to create the folder:
hr: Navedite gdje će se stvoriti mapa:

en: Spell Checking
hr: Provjera pravopisa

en: Spell check inline
hr: Trenutna provjera pravopisa

en: Spell checking languages
hr: Jezici za provjeru pravopisa

en: Spelling Suggestions
hr: Pravopisni prijedlozi

en: Spool _Directory:
hr: Direktorij _pripreme:

en: Spool _File:
hr: Datoteka _pripreme:

en: Spouse
hr: Supružnik

en: Sr.
hr: St.

en: Sta_tus Tracking
hr: Sta_nje praćenja

en: Standard
hr: Standardno

en: Standard LDAP Port
hr: Standardan LDAP ulaz

en: Start
hr: Početak

en: Start Date
hr: Početni datum

en: Start Date:
hr: Početni datum:

en: Start Evolution showing the specified component. Available options are “mail”, “calendar”, “contacts”, “tasks”, and “memos”
hr: Pokreni Evolution prikazujući određenu komponentu. Dostupne mogućnosti su 'mail', 'calendar', 'contacts', 'tasks' i 'memos'

en: Start Month View with the c_urrent week
hr: Započni mjesečni pogled s t_renutnim tjednom

en: Start _typing at the bottom
hr: Započni _tipkanje pri dnu

en: Start date
hr: Datum početka

en: Start date is not a valid date
hr: Početni datum nije valjani datum

en: Start date is required for recurring tasks
hr: Datum početka je potreban za ponavljajuće zadatke

en: Start day:
hr: Dan početka:

en: Start events later
hr: Započni događaj kasnije

en: Start in offline mode
hr: Pokreni u izvanmrežnom načinu rada

en: Start in online mode
hr: Pokreni u mrežnom načinu rada

en: Start time is not a valid time
hr: Početno vrijeme nije valjano vrijeme

en: Start time:
hr: Početno vrijeme:

en: Start up
hr: Pokretanje

en: Start: %s
hr: Početak: %s

en: Start: %s (%s)
hr: Početak: %s (%s)

en: StartTLS (recommended)
hr: StartTLS (preporučljivo)

en: Started Tasks
hr: Započeti zadaci

en: Status
hr: Stanje

[ctx: Status]
en: Failed to connect
hr: Neuspjelo povezivanje

[ctx: Status]
en: Offline
hr: Izvanmreže

[ctx: Status]
en: Online
hr: Dostupan

[ctx: Status]
en: Unreachable
hr: Nedostupan

en: Status Tracking
hr: Stanje praćenja

en: Status:
hr: Stanje:

en: Status: %s
hr: Stanje: %s

en: Statusbar is visible
hr: Traka stanja je vidljiva

en: Stop Processing
hr: Prekini s obradom

en: Stop _Running Search
hr: Zaustavi _pokrenutu pretragu

en: Stop currently running search
hr: Zaustavi trenutno pokrenutu pretragu

en: Stop loading
hr: Zaustavi učitavanje

en: Stop the current operation
hr: Zaustavi trenutnu radnju

en: Stores whether the To Do bar is visible in a sub-window.
hr: Određuje je li okvir Zadaci vidljiv u podprozoru.

en: Stores whether the To Do bar is visible in the main window.
hr: Određuje je li okvir Zadaci vidljiv u glavnom prozoru.

en: Stores whether the To Do bar should show also completed tasks.
hr: Određuje hoće li okvir Zadaci prikazivati završene zadatke.

en: Stores whether the To Do bar should show also tasks without Due date.
hr: Određuje hoće li okvir Zadaci prikazivati zadatke bez roka.

en: Storing account “%s”
hr: Spremanje računa “%s”

en: Storing changes…
hr: Spremanje promjena…

en: Storing folder “%s”
hr: Spremanje mape “%s”

en: Storing sent message to “%s”
hr: Spremanje poslane poruke u “%s”

en: Strikethrough
hr: Precrtano

en: Su
hr: Ne

en: Su_bscribe
hr: Pr_etplati se

en: Su_bscribe To Shown
hr: Pretplati se na prikazano

en: Su_perscript
hr: Ek_sponent

en: Subject
hr: Predmet

en: Subject contains
hr: Predmet sadrži

en: Subject is %s
hr: Predmet je %s

en: Subject or Addresses contain
hr: Predmet ili adresa sadrži

en: Subject or Addresses contains
hr: Predmet ili adrese sadrže

en: Subject — Trimmed
hr: Predmet — Skraćen

en: Subject: %s
hr: Predmet: %s

en: Submit _Bug Report…
hr: Prijavi _izvještaj greške…

en: Submit a bug report using Bug Buddy
hr: Prijavi izvještaj greške pomoću Bug Buddyja

en: Subs_cript
hr: Inde_ks

en: Subscribe To _All
hr: Pretplati _se na sve

en: Subscribe or unsubscribe to folders on remote servers
hr: Pretplati se ili prekini pretplatu mapa na udaljenim poslužiteljima

en: Subscribe to the mailing list this message belongs to
hr: Pretplati se na mailing listu kojoj ova poruka pripada

en: Subscribe to the selected folder
hr: Preplati se na odabranu mapu

en: Subscript
hr: Indeks

en: Subtree
hr: Podstablo

en: Summary
hr: Sažetak

en: Summary Contains
hr: Sažetak sadržava

en: Summary contains
hr: Sažetak sadrži

en: Summary: %s
hr: Sažetak: %s

en: Summary: %s
    Location: %s
hr: Sažetak: %s
    Mjesto: %s

en: Sunday
hr: Nedjelju

en: Sunday is a work day
hr: Posao je radni dan

en: Superscript
hr: Eksponent

en: Switch to %s
hr: Prebaci na %s

en: Switch to Advanced Proxy Preferences
hr: Prebaci na napredne proxy osobitosti

en: Switch to Basic Proxy Preferences
hr: Prebaci na osnovne proxy osobitosti

en: Switching to Plain Text format will cause the text to lose all the HTML formatting. Do you want to continue?
hr: Prebacivanje u format običnog teksta prouzrokovat će gubitak HTML oblikovanja. Želite li nastaviti?

en: Synchronize folders locally for offline usage?
hr: Uskladi mape lokalno za izvanmrežno korištenje?

en: Synchronize with _buddy list now
hr: Uskladi s popisom _prijatelja odmah

en: Syntax highlighting of mail parts
hr: Isticanje sintakse dijelova pošte

en: System folders are required for Evolution to function correctly and cannot be renamed, moved, or deleted.
hr: Mape sustave su potrebne za ispravan rad Evolutiona te se one ne mogu preimenovati, premjestiti ili obrisati.

en: TLS encryption
hr: TLS šifriranje

en: TLS on a dedicated port
hr: TLS na izdvojenom ulazu

en: T_hu
hr: Č_et

en: T_ype:
hr: V_rsta:

en: Table
hr: Tablica

en: Table Cell
hr: Ćelija tablice

en: Table Delete
hr: Brisanje tablice

en: Table Insert
hr: Umetanje tablice

en: Table Properties
hr: Svojstva tablice

en: Table…
hr: Tablica…

en: Takes the gruntwork out of managing your address book.
    
    Automatically fills your address book with names and email addresses as you reply to messages.  Also fills in IM contact information from your buddy lists.
hr: Olakšava rad i upravljanje vašim adresarom.
    
    Automatski popunjava vaš adresar s imenima i adresama e-pošte pri odgovaranju na poruke.  Isto tako popunjava informacije o kontaktima za trenutno dopisivanje u vašem popisu prijatelja.

en: Task
hr: Zadatak

en: Task List
hr: Popis zadataka

en: Task List Properties
hr: Svojstva popisa zadataka

en: Task List Selector
hr: Odabiratelj popisa zadataka

en: Task Lists
hr: Popisi zadataka

en: Task _Preview
hr: _Pretpregled zadatka

en: Task cannot be edited, because the selected task list could not be opened
hr: Zadatak se ne može urediti jer se odabrani popis zadatka ne može otvoriti

en: Task cannot be edited, because the selected task list is read only
hr: Zadatak se ne može urediti jer se odabrani popis zadatka može samo čitati

en: Task information
hr: Informacija o zadatku

en: Task information sent
hr: Informacija o zadatku poslana

en: Task layout style
hr: Izgled rasporeda zadatka

en: Task preview pane position (horizontal)
hr: Položaj okvira pretpregleda zadatka (vodoravno)

en: Task preview pane position (vertical)
hr: Položaj okvira pretpregleda zadatka (okomito)

en: Task — %s
hr: Zadatak — %s

en: Tasks
hr: Zadaci

en: Tasks due today color
hr: Boja današnjih zadataka

en: Tasks with Attachments
hr: Zadaci s privitcima

en: Tasks without Due date
hr: Zadaci bez roka

en: Task’s due date is in the past
hr: Rok završetka zadatka je u prošlosti

en: Task’s start date is in the past
hr: Datum početka zadatka je u prošlosti

en: Te_ntatively accept this instance
hr: Uv_jetno prihvati ovaj primjerak

en: Te_xt File…
hr: Datote_ka teksta…

en: Telephone
hr: Telefon

en: Tells how to sort accounts in a folder tree used in a Mail view. When set to true accounts are sorted alphabetically, with an exception of On This Computer and Search folders, otherwise accounts are sorted based on an order given by a user
hr: Određuje kako su poredani računi u stablu mape korišteno u pogledu E-pošte, Kada je postavljeno na istina, računi su poredani abecedno, uz iznimku Na ovom računalu i Pretraži mape, u suprotnome računi su poredani temeljeno na poretku zadanom od strane korisnika

en: Templates
hr: Predlošci

en: Tentative
hr: Privremeno

en: Tentatively Accepted
hr: Uvjetno prihvaćeno

en: Tentatively accept meeting request
hr: Uvjetno prihvati zahtjev za sastankom

en: Tentatively accept meeting request for selected instance only
hr: Uvjetno prihvati zahtjev za sastankom samo za odabrane primjerke

en: Terminal font
hr: Pismo terminala

en: Text
hr: Tekst

en: Text Highlight
hr: Isticanje teksta

en: Text Properties
hr: Svojstva teksta

en: Text entry to input date
hr: Unos teksta za unos datuma

en: Text file
hr: Tekstna datoteka

en: Text…
hr: Tekst…

en: Th
hr: Če

en: Thai
hr: Tajlandski

en: Thanks
    The Evolution Team
hr: Hvala
    Evolution tim

en: The Evolution Team
hr: Evolution tim

en: The Face image size is {0} bytes, while it should not be more than 723 bytes. Please select a PNG image of size 48 × 48 pixels, whose file size doesn’t exceed 723 bytes.
hr: Veličina slike lica je {0} bajta, ali ne bi trebala biti veća od 723 bajta. Odaberite PNG sliku veličine 48 × 48 piksela, čija veličina ne prelazi 723 bajta.

en: The Search Folder “%s” has been modified to account for the deleted folder
    “%s”. | The following Search Folders
    %s have been modified to account for the deleted folder
    “%s”.
hr[0]: Mapa pretrage "%s" je promijenjena kako bi se uračunala obrisana mapa
    "%s".
hr[1]: Sljedeće mape pretrage
    %s su promijenjene kako bi se uračunala obrisana mapa
    "%s".
hr[2]: Sljedeće mape pretrage
    %s su promijenjene kako bi se uračunala obrisana mapa
    "%s".

en: The UID of the selected (or “primary”) address book in the sidebar of the “Contacts” view
hr: UID od odabranog (ili “glavnog”) adresara u bočnoj traci “Kontakti” pogleda

en: The UID of the selected (or “primary”) calendar in the sidebar of the “Calendar” view
hr: UID od odabranog (ili “glavnog”) kalendara u bočnoj traci “Kalendar” pogleda

en: The UID of the selected (or “primary”) memo list in the sidebar of the “Memos” view
hr: UID od odabranog (ili “glavnog”) popisa dopisa u bočnoj traci “Dopisi” pogleda

en: The UID of the selected (or “primary”) task list in the sidebar of the “Tasks” view
hr: UID od odabranog (ili “glavnog”) popisa zadataka u bočnoj traci “Zadaci” pogleda

en: The URL template to use as a free/busy data fallback, %u is replaced by the user part of the mail address and %d is replaced by the domain
hr: URL predloška koji se koristi za podatke odgovora slobodno/zauzeto , %u je zamijenjeno s korisnikovim dijelom adrese e-pošte a %d je zamijenjeno domenom

en: The above name will be used to identify this account.
    Use for example, “Work” or “Personal”.
hr: Gore navedeno ime će se koristiti za identifikaciju ovog računa.
    Primjer za korištenje, “Posao” ili “Osobno”.

en: The action could not be performed. The header for this action did not contain any action that could be processed.
    
    Header: {0}
hr: Ova se radnja nije mogla obaviti. Zaglavlje ove radnje nije sadržavalo radnju koja bi se mogla obraditi.
    
    Zaglavlje: {0}

en: The address book backend servicing “{0}” encountered an error.
hr: Usluga pozadinskog programa adresara “{0}” je naišla na grešku.

en: The address book backend servicing “{0}” has quit unexpectedly.
hr: Usluga pozadinskog programa adresara “{0}” se neočekivano zatvorila.

en: The attachment named {0} is a hidden file and may contain sensitive data. Please review it before sending.
hr: Privitak naziva {0} je skrivena datoteka i može sadržavati osjetljive podatke. Provjerite ga prije slanja.

en: The backend for this address book refused to perform this query. %s
hr: Pozadinski program za ovaj adresar je odbio izvršiti ovaj upit. %s

en: The backend for this address book was unable to parse this query. %s
hr: Pozadinski program za ovaj adresar nije mogao analizirati ovaj upit. %s

en: The calendar attached contains multiple items
hr: Priloženi kalendar sadrži više stavki

en: The calendar attached is not valid
hr: Priloženi kalendar nije valjan

en: The calendar backend servicing “{0}” encountered an error.
hr: Usluga pozadinskog programa kalendara “{0}” je naišla na grešku.

en: The calendar backend servicing “{0}” has quit unexpectedly.
hr: Usluga pozadinskog programa kalendara “{0}” se neočekivano zatvorila.

en: The calendar is not marked for offline usage.
hr: Kalendar nije označen za izvanmrežni rad.

en: The calendar “%s” contains an appointment which conflicts with this meeting | The calendar “%s” contains %d appointments which conflict with this meeting
hr[0]: Kalendar “%s” sadrži %d zakazani sastanak koji se sukobljuje s ovim sastankom
hr[1]: Kalendar “%s” sadrži %d zakazana sastanka koji se sukobljuju s ovim sastankom
hr[2]: Kalendar “%s” sadrži %d zakazanih sastanka koji se sukobljuju s ovim sastankom

en: The certificate backup password you set here protects the backup file that you are about to create.
    You must set this password to proceed with the backup.
hr: Lozinka sigurnosne kopije vjerodajnice koju ste postavili ovdje štiti datoteku sigurnosne kopije koju ćete stvoriti.
    Morate postaviti ovu lozinku kako bi nastavili sa sigurnosnim kopiranjem.

en: The composer contains a non-text message body, which cannot be edited.
hr: Sastavljač sadrži tijelo poruke koje nije u tekstnom obliku i ne može se urediti.

en: The contact data is invalid:
hr: Podaci kontakta su nevaljani:

en: The contact list you are sending to is configured to hide list recipients.
    
    Many email systems add an Apparently-To header to messages that only have BCC recipients. This header, if added, will list all of your recipients in your message. To avoid this, you should add at least one To: or CC: recipient.
hr: Popis kontakata kome šaljete je podešen da sakrije popis primatelja.
    
    Mnogi sustavi e-pošte dodaju Apparently-To zaglavlje za poruke koje imaju primatelje navedene u polju Prima tajnu kopiju. Ovo zaglavlje, ako je dodano, će usprkos tome ispisati sve vaše primatelje u vašoj poruci. Kako bi to izbjegli, trebali bi dodati bar jednog primatelja u polje Prima: ili Prima kopiju:.

en: The date must be entered in the format: 
    %s
hr: Datum mora biti unešen u formatu: 
    %s

en: The default command that must be used as the editor.
hr: Zadana naredba koja se mora koristiti kao uređivač.

en: The default plugin for Junk hook
hr: Zadani priključak za provjeru neželjene pošte

en: The default timezone to use for dates and times in the calendar, as an untranslated Olson timezone database location like “America/New York”
hr: Zadana vremenska zona koja se koristi za datum i vrijeme u kalendaru, kao neprevedena lokacija baze podataka Zagreb, vremenske zone "Europa"

en: The default width for the sidebar, in pixels.
hr: Zadana širina bočne trake, u pikselima.

en: The event “{0}” will be detached from its series and saved as a new standalone event.
hr: Događaj “{0}” će biti odvojen iz svoga niza i spremljen kao novi zasebni događaj.

en: The external editor is still running. The mail composer window cannot be closed as long as the editor is active.
hr: Vanjski uređivač je još pokrenut. Prozor sastavljača poruke se ne može zatvoriti sve dok je uređivač aktivan.

en: The external editor set in your plugin preferences cannot be launched. Try setting a different editor.
hr: Vanjski uređivač koji je postavljen u vašim osobitostima priključaka se ne može pokrenuti. Pokušajte postaviti drukčiji uređivač.

en: The file already exists in “{0}”. Replacing it will overwrite its contents.
hr: Datoteka već postoji u “{0}”. Zamjenom prebrisjuete njen sadržaj.

en: The file cannot be read
hr: Datoteka se ne može pročitati

en: The file you selected does not look like a valid PNG image. Error: {0}
hr: Datoteka koje ste odabrali ne izgleda poput valjanje PNG slike. Greška: {0}

en: The file “{0}” is not a regular file and cannot be sent in a message.
hr: Datoteka “{0}” nije obična datoteka i ne može se poslati u poruci.

en: The filter rule “%s” has been modified to account for the deleted folder
    “%s”. | The following filter rules
    %s have been modified to account for the deleted folder
    “%s”.
hr[0]: Filtersko pravilo "%s" je promijenjeno na računu za obrisanu mapu
    "%s".
hr[1]: Sljedeća filterska pravila
    %s su promijenjena na računu za obrisanu mapu
    "%s".
hr[2]: Sljedeća filterska pravila
    %s su promijenjena na računu za obrisanu mapu
    "%s".

en: The following recipient was not recognized as a valid mail address:
    {0}
hr: Sljedeći primatelj nije prepoznat kao valjana adresa e-pošte:
    {0}

en: The following recipients were not recognized as valid mail addresses:
    {0}
hr: Sljedeći primatelji nisu prepoznati kao valjane adrese e-pošte:
    {0}

en: The format for specifying a Custom Header key value is:
    Name of the Custom Header key values separated by “;”.
hr: Format za određivanje vrijednosti ključa prilagođenog zaglavlja je:
    Naziv vrijednosti ključa prilagođenog zaglavlja se odvajaju s ";".

en: The geographical position must be entered in the format: 
    
    45.436845,125.862501
hr: Geografsko mjesto mora biti uneseno u formatu: 
    
    45.436845,125.862501

en: The image you have selected is large. Do you want to resize and store it?
hr: Slika koju ste odabrali je prevelika. Želite li promijeniti veličinu i spremiti sliku?

en: The item in the calendar is not valid
hr: Stavka u kalendaru nije valjana

en: The key specifies the list of custom headers that you can add to an outgoing message. The format for specifying a Header and Header value is: Name of the custom header followed by “=” and the values separated by “;”
hr: Ključ određuje popis prilagođenih zaglavlja koje možete dodati odlaznim porukama. Format određivanja zaglavlja i vrijednosti zaglavlja je: Naziv prilagođenog zaglavlja nakon kojeg slijedi "=" i vrijednosti odvojene sa ";"

en: The key specifies the list of destinations to where publish calendars. Each values specifies an XML with setup for publishing to one destination.
hr: Ključ određuje popis odredišta gdje će se kalendari objaviti. Svaka vrijednost određuje XML s postavkama za objavljivanje na jednom odredištu.

en: The last extension being used when backing up Evolution data.
hr: Posljednje proširenje korišteno pri sigurnosnom kopiranju podataka Evolutiona.

en: The last time Empty Junk was run, in days since January 1st, 1970 (Epoch).
hr: Posljednji puta kad se pokrenulo pražnjenje neželjene pošte, u danima od 1. siječnja 1970. (Epoha).

en: The last time Empty Trash was run, in days since January 1st, 1970 (Epoch).
hr: Posljednje pražnjenje smeća, u danima od 1. siječnja 1970 (Epoha).

en: The layout style determines where to place the preview pane in relation to the contact list. “0” (Classic View) places the preview pane below the contact list. “1” (Vertical View) places the preview pane next to the contact list.
hr: Izgled rasporeda određuje gdje će se postaviti okvir pretpregleda u odnosu na popis kontakata. "0" (Klasični pogled) postavlja okvir pretpregleda ispod popisa kontakata. "1" (Okomiti pogled) postavlja okvir pretpregleda pokraj popisa kontakata.

en: The layout style determines where to place the preview pane in relation to the memo list. “0” (Classic View) places the preview pane below the memo list. “1” (Vertical View) places the preview pane next to the memo list
hr: Izgled rasporeda određuje gdje će se smjestiti okvir pretpregleda u odnosu na popis dopisa. "0" (Klasični pogled) smješta okvir pretpregleda ispod popisa dopisa. "1" (Okomiti pogled) smješta okvir pretpregleda pokraj popisa dopisa

en: The layout style determines where to place the preview pane in relation to the message list. “0” (Classic View) places the preview pane below the message list. “1” (Vertical View) places the preview pane next to the message list.
hr: Izgled rasporeda određuje gdje će se smjestiti okvir pretpregleda u odnosu na popis poruka. "0" (Klasični pogled) smješta okvir pretpregleda ispod popisa poruka. "1" (Okomiti pogled) smješta okvir pretpregleda pokraj popisa poruka.

en: The layout style determines where to place the preview pane in relation to the task list. “0” (Classic View) places the preview pane below the task list. “1” (Vertical View) places the preview pane next to the task list
hr: Izgled rasporeda određuje gdje će se postaviti okvir pretpregleda u odnosu na popis zadatka. "0" (Klasični pogled) postavlja okvir pretpregleda ispod popisa zadatka. "1" (Okomiti pogled) postavlja okvir pretpregleda pokraj popisa zadatka

en: The layout style determines where to place the preview pane. “0” (Horizontal View) places the preview pane below the calendar. “1” (Vertical View) places the preview pane next to the calendar.
hr: Izgled rasporeda određuje gdje će se postaviti okvir pretpregleda. "0" (Vodoravan pogled) postavlja okvir pretpregleda ispod kalendara. "1" (Okomiti pogled) postavlja okvir pretpregleda pokraj kalendara.

en: The list is of format 'recipient&lt;tab&gt;sender', where the recipient can be part of the address only and the sender is a full email address, which should match the From address precisely.
hr: Ova adresa je u obliku 'primatelj&lt;tab&gt;pošiljatelj', gdje primatelj može biti samo dio adrese a pošiljatelj je puna adresa e-pošte, koja se mora točno podudarati s adresom pošiljatelja.

en: The list of disabled plugins in Evolution
hr: Popis onemogućenih priključaka u Evolutionu

en: The list of languages here reflects only the languages for which you have a dictionary installed.
hr: U ovome popisu jezika se nalaze samo jezici za koje imate instaliran rječnik.

en: The meeting is invalid and cannot be updated
hr: Sastanak nije valjan i ne može se nadopuniti

en: The memo list backend servicing “{0}” encountered an error.
hr: Usluga pozadinskog programa popisa dopisa “{0}” je naišla na grešku.

en: The memo list backend servicing “{0}” has quit unexpectedly.
hr: Usluga pozadinskog programa popisa dopisa “{0}” se neočekivano zatvorila.

en: The memo list is not marked for offline usage.
hr: Dopis nije označen za izvanmrežni rad.

en: The memo list “%s” contains a memo which conflicts with this memo | The memo list “%s” contains %d memos which conflict with this memo
hr[0]: Popis dopisa “%s” sadrži %d dopis koji se sukobljuje s ovim dopisom
hr[1]: Popis dopisa “%s” sadrži %d dopisa koji se sukobljuju s ovim dopisom
hr[2]: Popis dopisa “%s” sadrži %d dopisa koji se sukobljuju s ovim dopisom

en: The message claims to contain a calendar, but the calendar is not a valid iCalendar.
hr: Poruka tvrdi da sadrži kalendar, ali kalendar nije valjani iCalendar.

en: The message contains recipient “{0}” for which it is set up to use sender account “{1}”, but the account “{2}” is used instead.
hr: Poruka sadrži primatelja “{0}” za kojeg je postavljen “{1}” račun za korištenje, ali se umjesto koristi “{2}” račun.

en: The message does contain a calendar, but the calendar contains no events, tasks or free/busy information
hr: Poruka sadrži kalendar, ali kalendar ne sadrži nikakve događaje, zadatke ili slobodne/zauzete informacije

en: The message has no text content.
hr: Ova poruka nema sadržaj.

en: The message will be saved to your local Outbox folder, because the destination service is currently unavailable. You can send the message by clicking the Send/Receive button in Evolution’s toolbar.
hr: Poruka će biti spremljena u vašu lokalnu mapu, zato jer je usluga odredišta nedostupna. Možete poslati poruku klikom na Pošalji/Primi tipku u Evolutionovoj alatnoj traci.

en: The messages you have selected for follow up are listed below.
    Please select a follow up action from the “Flag” menu.
hr: Poruke koje ste odabrali za praćenje su navedene dolje.
    Odaberite radnju praćenja iz "Oznaka" izbornika.

en: The message’s date will be compared against
    a time relative to when filtering occurs.
hr: Datum poruke će biti uspoređen u
    odnosu na vrijeme izvođenja filtriranja.

en: The message’s date will be compared against
    the beginning of the specified day.
hr: Datum poruke će biti uspoređen s
    početkom određenog dana.

en: The message’s date will be compared against
    the current time when filtering occurs.
hr: Datum poruke će biti uspoređen s trenutnim
    vremenom pri izvođenju filtriranja.

en: The minimum font size in pixels used to display text in WebKitGTK. This setting controls the absolute smallest size. Values other than 0 can potentially break page layouts. Negative values are treated as 0.
hr: Najmanja veličina slova u pikselima za korištenje prikaza teksta u WebKitGTK-u. Ova postavka upravlja potpuno najmanjom veličinom. Vrijednosti drugačije od 0 mogu potencijalno slomiti raspored stranice. Negativne vrijednosti se tretiraju kao 0.

en: The mode to use for displaying mails. “normal” makes Evolution choose the best part to show, “prefer_plain” makes it use the text part, if present, “prefer_source” makes it use the text part, if present, otherwise shows HTML source, and “only_plain” forces Evolution to only show plain text
hr: Način prikaza poruka e-pošte. “normal” Evolution odabire najbolji dio za prikazivanje, “prefer_plain” odabire se dio s običnim tekstom, ako je prisutan, “prefer_source” odabire se dio s običnim tekstom, ako je prisutan, u suprotnome prikazuje HTML izvor, i “only_plain” prisiljuje Evolution da koristi samo običan tekst

en: The most recently used version of Evolution, expressed as “major.minor.micro”. This is used for data and settings migration from older to newer versions.
hr: Posljednja korištena inačica Evolutiona, izražena kao "major.minor.micro". To se koristi za migraciju podataka i postavki sa starijih na novije inačice.

en: The name or email address of this contact already exists
    in this folder. Would you like to add it anyway?
hr: Ime ili adresa e-pošte ovog kontakta već postoji
    u ovoj mapi. Želite li ga ipak dodati?

en: The name or email address of this contact already exists
    in this folder. Would you like to save the changes anyway?
hr: Ime ili adresa e-pošte ovog kontakta već postoji
    u ovoj mapi. Želite li ipak spremiti promjene?

en: The number of characters that must be typed before Evolution will attempt to autocomplete.
hr: Broj znakova koji moraju biti utipkani prije nego Evolution pokuša napraviti automatsko dovršavanje.

en: The output of this script will be used as your
    signature. The name you specify will be used
    for display purposes only.
hr: Izlaz ove skripte će se koristiti kao vaš
    potpis. Ime koje odredite će se koristiti
    samo u svrhu prikazivanja.

en: The percent value must be between 0 and 100, inclusive
hr: Vrijednost postotka mora biti između 0 i 100, uključno

en: The prefix of a URL to be used for searches on the web. The actual text selection is escaped and appended to this string. The URI should start with https://.
hr: Prefiks URI-a za korištenje pretrage weba. Odabir teksta će biti preuzet i dodan ovom izrazu. URI treba započinjati sa https://.

en: The printer replied “{0}”.
hr: Pisač je odgovorio “{0}”.

en: The printing system did not report any additional details about the error.
hr: Sustav ispisa nije prijavio nikakve dodatne pojedinosti greške.

en: The printing system reported the following details about the error:
hr: Sustav ispisa je prijavio sljedeće pojedinosti greške:

en: The reported error was “{0}”.
hr: Prijavljena greška je “{0}”.

en: The reported error was “{0}”. The message has most likely not been saved.
hr: Prijavljena greška je “{0}”. Poruka vjerojatno nije spremljena.

en: The reported error was “{0}”. The message has not been sent.
hr: Prijavljena greška je “{0}”. Poruka nije poslana.

en: The reported error was “{1}”.
hr: Prijavljena greška je “{1}”.

en: The search scope defines how deep you would like the search to extend down the directory tree.  A search scope of “Subtree” will include all entries below your search base.  A search scope of “One Level” will only include the entries one level beneath your search base.
hr: Raspon pretrage određuje koliko želite proširiti pretragu u dubinu stabla direktorija.  Raspon pretrage “Podstablo” će uključiti sve stavke ispod vaše baze pretrage.  Raspon pretrage “Jedana razina” samo će uključiti stavke jednu razinu ispod vaše baze pretrage.

en: The second timezone for a Day View
hr: Druga vremenska zona za dnevni pogled

en: The selected folder is not writable.
hr: Odabrana mapa je nezapisiva.

en: The signature of this message cannot be verified, it may have been altered in transit.
hr: Potpis ove poruke se ne može provjeriti, možda je promijenjen tijekom prijenosa.

en: The style of the window buttons. Can be “text”, “icons”, “both”, “toolbar”. If “toolbar” is set, the style of the buttons is determined by the GNOME toolbar setting.
hr: Izgled tipki prozora. Može biti “text”, “icons”, “both”, “toolbar”. Ako je "toolbar" postavljeno, tada je izgled tipki određen s GNOME postavkama alatne trake.

en: The task list backend servicing “{0}” encountered an error.
hr: Usluga pozadinskog programa popisa zadatka “{0}” je naišla na grešku.

en: The task list backend servicing “{0}” has quit unexpectedly.
hr: Usluga pozadinskog programa popisa zadatka “{0}” se neočekivano zatvorila.

en: The task list is not marked for offline usage.
hr: Popis zadatka nije označen za izvanmrežni rad.

en: The task list “%s” contains a task which conflicts with this task | The task list “%s” contains %d tasks which conflict with this task
hr[0]: Popis zadatka “%s” sadrži %d zadatak koji se sukobljuje s ovim zadatkom
hr[1]: Popis zadatka “%s” sadrži %d zadatka koji se sukobljuju s ovim zadatkom
hr[2]: Popis zadatka “%s” sadrži %d zadataka koji se sukobljuju s ovim zadatkom

en: The terminal font for mail display.
hr: Pismo terminala za prikazivanje e-pošte.

en: The text that is inserted when forwarding a message, saying that the forwarded message follows
hr: Tekst koji se umeće pri prosljeđivanju poruke, uz napomenu da slijedi proslijeđena poruka

en: The text that is inserted when replying to a message (top posting), saying that the original message follows
hr: Tekst koji se umeće pri odgovoru na poruku (objava na vrhu), uz napomenu da slijedi izvorna poruka

en: The text that is inserted when replying to a message, attributing the message to the original author
hr: Tekst koji se umeće pri odgovaranju na poruku, prilažući poruku izvornom autoru

en: The time must be in the format: %s
hr: Vrijeme mora biti u formatu: %s

en: The time to execute this query exceeded the server limit or the limit
    configured for this address book.  Please make your search
    more specific or raise the time limit in the directory server
    preferences for this address book.
hr: Vrijeme za izvršavanje ovog upita je prekoračilo ograničenje
    poslužitelja ili ograničenje podešeno za ovaj adresar.
    Unesite opširniju pretragu ili povećajte ograničenje rezultata
    pretrage u direktoriju osobitosti poslužitelja za ovaj adresar.

en: The variable width font for mail display.
hr: Pismo promjenjive veličine za prikaz e-pošte.

en: The window’s X coordinate
hr: X koordinata prozora

en: The window’s Y coordinate
hr: Y koordinata prozora

en: The window’s height in pixels
hr: Visina prozora, u pikselima

en: The window’s width in pixels
hr: Širina prozora, u pikselima

en: The {0} header of this message is malformed and could not be processed.
    
    Header: {1}
hr: {0} zaglavlje za ovu poruku je neispravno i nije moglo biti obrađeno.
    
    Zaglavlje: {1}

en: The “off” value completely disables certificate lookup; the “autocompleted” value provides certificates only for auto-completed contacts; the “books” value uses certificates from auto-completed contacts and searches in books marked for auto-completion.
hr: Vrijednost “off” u potpunosti onemogućuje pretragu vjerodajnica, vrijednost “autocompleted” omogućuje vjerodajnice samo za automatski dovršene kontakate; “books” vrijednost koristi vjerodajnice iz automatski dovršenih kontakta i pretraga u adresarima označenim za automatsko dovršavanje.

en: Theme name to use, defaults to “bclear”
hr: Naziv teme koja se koristi, zadan je “bclear”

en: Then
hr: Tada

en: Then By
hr: Onda po

en: There are no messages in this folder.
hr: Nema poruka u ovoj mapi.

en: There had been added %d attachment. Make sure it does not contain any sensitive information before sending the message. | There had been added %d attachments. Make sure they do not contain any sensitive information before sending the message.
hr[0]: Dodan je %d privitak. Pobrinite se da ne sadrži osjetljive informacije prije slanja poruke.
hr[1]: Dodana su %d privitka. Pobrinite se da ne sadrže osjetljive informacije prije slanja poruke.
hr[2]: Dodano je %d privitaka. Pobrinite se da ne sadrže osjetljive informacije prije slanja poruke.

en: There had not been found any active mail account to send the message. Create or enable one first, please.
hr: Nije pronađen ni jedan aktivan račun e-pošte za slanje poruka. Prvo stvorite ili omogućite jedan račun.

en: There is %d other contact. | There are %d other contacts.
hr[0]: Postoji još %d kontakt.
hr[1]: Postoje još %d kontakta.
hr[2]: Postoji još %d kontakata.

en: There is already a category “%s” in the configuration. Please use another name
hr: Već postoji kategorija “%s” u podešavanju. Koristite drugi naziv

en: There is one other contact.
hr: Postoji još jedan kontakt.

en: There was an error while publishing to %s:
hr: Dogodila se greška pri objavljivanju na %s:

en: These messages are not copies.
hr: Ove poruke nisu kopije.

en: These messages will be shown in the Trash folder, where they can be permanently deleted later.
hr: Ove poruke će biti prikazane u mapi smeća, gdje se kasnije mogu trajno obrisati.

en: This Instance Only
hr: Samo ovaj primjerak

en: This LDAP server may use an older version of LDAP, which does not support this functionality or it may be misconfigured. Ask your administrator for supported search bases.
hr: Ovaj LDAP poslužitelj možda koristi stariju inačicu LDAP-a, koja ne podržava ovu funkcionalnost ili je neispravno podešen. Upitajte vašeg administratora koje su podržane baze pretrage.

en: This LDAP server may use an older version of LDAP, which does not support this functionality or it may be misconfigured. Ask your administrator for supported search bases.
    
    Detailed error (%d): %s
hr: Ovaj LDAP poslužitelj možda koristi stariju inačicu LDAP-a, koja ne podržava ovu funkcionalnost ili je neispravno podešen. Upitajte vašeg administratora koje su podržane baze pretrage.
    
    Pojedinosti greške (%d): %s

en: This account was created through the Online Accounts service.
hr: Ovaj račun je stvoren putem usluge Mrežni računi.

en: This address book cannot be opened.  Please check that the path %s exists and that permissions are set to access it.
hr: Ovaj se adresar ne može otvoriti.  Provjerite postoji li putanja %s i da dozvole dopuštaju pristup adresaru.

en: This address book cannot be opened.  This either means that an incorrect URI was entered, or the server is unreachable.
hr: Ovaj se adresar ne može otvoriti.  Ovo može značiti da je unesen krivi URI ili poslužitelj nije dostupan.

en: This address book cannot be opened. This either means this book is not marked for offline usage or not yet downloaded for offline usage. Please load the address book once in online mode to download its contents.
hr: Ovaj se adresar ne može otvoriti. Ovo znači da ovaj adresar nije označen za izvanmrežni rad ili još nije preuzet za izvanmrežni rad. Učitajte jednom adresar u mrežnom radu kako bi preuzeli njegov sadržaj.

en: This address book could not be opened.
hr: Ovaj adresar nije moguće otvoriti.

en: This address book server does not have any suggested search bases.
hr: Ovaj poslužitelj adresara nema predložene baze pretrage.

en: This address book server might be unreachable or the server name may be misspelled or your network connection could be down.
hr: Ovaj poslužitelj adresara je možda nedostupan, naziv mu je krivo upisan ili vaše mrežno povezivanje ne radi.

en: This address book will be removed permanently.
hr: Ovaj adresar će biti trajno uklonjen.

en: This and Future Instances
hr: Ovaj i budući primjerci

en: This and Prior Instances
hr: Ovaj i prijašnji primjerak

en: This appointment contains recurrences that Evolution cannot edit.
hr: Ovaj ugovoreni sastanak sadrži ponavljajuće događaje koje Evolution ne može uređivati.

en: This calendar will be removed permanently.
hr: Ovaj kalendar će biti trajno uklonjen.

en: This can be due to the message not being downloaded yet. The folder, or the account, can be marked for offline synchronization. Then, once the account is online again, use File→Download Messages for Offline Usage, when this folder is selected, to make sure that all the messages in the folder will be available in offline mode.
hr: To se može dogoditi zbog toga što poruka još nije preuzeta. Mapa ili račun mogu se označiti za izvanmrežno usklađivanje. Zatim, nakon što je račun ponovno u mrežnom načinu rada, koristite Datoteka→Preuzmi poruke za izvanmrežno korištenje, tako da kada se ta mapa odabere, sve poruke u toj mapi će biti dostupne u izvanmrežnom načinu rada.

en: This can have three possible values. “0” for errors. “1” for warnings. “2” for debug messages.
hr: Ovo može imati tri moguće vrijednosti. "0" za greške. "1" za upozorenja. "2" za poruke uklanjanja grešaka.

en: This determines whether the cursor is placed at the top of the message or the bottom when using Alternative Reply.
hr: Ovo određuje hoće li se pokazivač smjestiti na vrh ili na dno poruke kada se koristi alternativni odgovor.

en: This determines whether the signature is placed at the top of the message or the bottom when using Alternative Reply.
hr: Ovo određuje je li potpis postavljen na vrhu poruke ili na dnu kada koristite Alternativni odgovor.

en: This folder may have been added implicitly,
    go to the Search Folder editor to add it explicitly, if required.
hr: Ova mapa je možda dodana posredno,
    idite u uređivač mapa pretrage i dodajte je izričito, ako je potrebno.

en: This is a provider for reading RSS news and blogs.
hr: Ovo je pružatelj usluge za čitanje RSS novosti i blogove.

en: This is a summary of the settings which will be used to access your mail.
hr: Ovo je sažetak postavki koje će se koristiti za pristup vašoj pošti.

en: This is considered only in combination with the 'global-view-setting'.
hr: Ovo se uzima u obzir samo u kombinaciji s 'global-view-setting'.

en: This is the default junk plugin, even though there are multiple plugins enabled. If the default listed plugin is disabled, then it won’t fall back to the other available plugins.
hr: Ovo je zadani priključak za neželjenu poštu, iako je omogućeno više priključaka. Ako je onemogućen zadani priključak, neće se koristiti ostali dostupni priključci.

en: This is the method Evolution will use to authenticate you.
hr: Ovo je način koji će Evolution koristiti da vas identificira.

en: This key is read only once and reset to “false” after read. This unselects the mail in the list and removes the preview for that folder.
hr: Ovaj se ključ samo jednom pročita i nakon toga se postavlja na "laž". Ovo uklanja odabir s poruka u popisu i uklanja pregled za tu mapu.

en: This key was deprecated in version 3.10 and should no longer be used. Use “browser-close-on-reply-policy” instead.
hr: Ovaj ključ je zastario u inačici 3.10 i ne bi se trebao više koristiti. Koristite “browser-close-on-reply-policy” umjesto.

en: This key was deprecated in version 3.10 and should no longer be used. Use “forward-style-name” instead.
hr: Ovaj ključ je zastario u inačici 3.10 i ne bi se trebao više koristiti. Koristite “forward-style-name” umjesto.

en: This key was deprecated in version 3.10 and should no longer be used. Use “image-loading-policy” instead.
hr: Ovaj ključ je zastario u inačici 3.10 i ne bi se trebao više koristiti. Koristite “image-loading-policy” umjesto.

en: This key was deprecated in version 3.10 and should no longer be used. Use “reply-style-name” instead.
hr: Ovaj ključ je zastario u inačici 3.10 i ne bi se trebao više koristiti. Koristite “reply-style-name” umjesto.

en: This key was deprecated in version 3.10 and should no longer be used. Use “show-headers” instead.
hr: Ovaj ključ je zastario u inačici 3.10 i ne bi se trebao više koristiti. Koristite “show-headers” umjesto.

en: This key was deprecated in version 3.10 and should no longer be used. Use “week-start-day-name” instead.
hr: Ovaj ključ je zastario u inačici 3.10 i ne bi se trebao više koristiti. Umjesto koristite “week-start-day-name”.

en: This may take a while depending on the amount of data in your account.
hr: Ovo može potrajati ovisno o količini podataka na vašem računu.

en: This meeting has been delegated
hr: Ovaj sastanak je delegiran

en: This meeting invitation is obsolete. It had been updated.
hr: Ova pozivnica za sastanak je zastarjela. Nadopunjena je.

en: This memo list will be removed permanently.
hr: Ovaj popis dopisa će biti trajno uklonjen.

en: This message cannot be sent because the account you chose to send with is not enabled
hr: Ova poruka nije mogla biti poslana zato jer račun koji ste odabrali za slanje nije omogućen

en: This message cannot be sent because there is no mail account configured
hr: Ova poruka se ne može poslati zato jer nema podešenog računa

en: This message cannot be sent because you have not specified any recipients
hr: Ova poruka nije mogla biti poslana zato što niste odredili niti jednog primatelja

en: This message does not contain the header information required for this action.
hr: Poruka ne sadrži informacije zaglavlja potrebne za ovu radnju.

en: This message is encrypted, but with a weak encryption algorithm. It would be difficult, but not impossible for an outsider to view the content of this message in a practical amount of time.
hr: Ova poruka je šifrirana, ali sa slabim algoritmom. Bilo bi teško, ali ne i nemoguće da netko vidi sadržaj ove poruke u izvjesnom vremenu.

en: This message is encrypted, with a strong encryption algorithm. It would be very difficult for an outsider to view the content of this message in a practical amount of time.
hr: Ova poruka je šifrirana, s jakim algoritmom šifriranja. Bilo bi vrlo teško da netko vidi sadržaj ove poruke u izvjesnom vremenu.

en: This message is encrypted.  It would be difficult for an outsider to view the content of this message.
hr: Ova poruka je šifrirana.  Bilo bi teško da netko vidi sadržaj ove poruke.

en: This message is not encrypted. Its content may be viewed in transit across the Internet.
hr: Ova poruka nije šifrirana. Njezin sadržaj može biti vidljiv prijenosom putem interneta.

en: This message is not signed. There is no guarantee that this message is authentic.
hr: Ova poruka nije potpisana. Nema jamstva da je ova poruka vjerodostojna.

en: This message is signed and is valid meaning that it is very likely that this message is authentic.
hr: Ova poruka je potpisana i valjana što znači da je vjerojatno vjerodostojna.

en: This message is signed with a valid signature, but the sender of the message cannot be verified.
hr: Ova poruka je potpisana valjanim potpisom, ali pošiljatelj poruke se ne može provjeriti.

en: This message is signed, but the public key is not in your keyring
hr: Ova poruka je potpisana, ali javni ključ se ne nalazi u vašem skupu ključeva

en: This message note has been changed, but has not been saved.
hr: Ova bilješka poruke je promijenjena, ali još nije spremljena.

en: This message was digitally signed, but the corresponding public key is not present in your keyring. If you want to be able to verify the authenticity of messages from this person, you should obtain the public key through a trusted method and add it to your keyring. Until then, there is no guarantee that this message truly came from that person and that it arrived unaltered.
hr: Ova poruka je digitalno potpisana, ali odgovarajući javni ključ nije prisutan u vašem skupu ključeva. Ako želite provjeriti vjerodostojnost poruka ove osobe, trebali bi nabaviti javni ključ putem pouzdanog načina i dodati ga u vaš skup ključeva. Do tada, nema pouzdanog jamstva da ova poruka stvarno dolazi od te osobe i da je nepromijenjena.

en: This message was sent by %s on behalf of %s
hr: Ovu poruku je poslao %s u ime %s

en: This operation will permanently erase all events older than the selected amount of time. If you continue, you will not be able to recover these events.
hr: Ova radnja će trajno obrisati sve događaje starije od odabranog vremenskog razdoblja. Ako nastavite, nećete moći vratiti odabrane događaje.

en: This operation will permanently erase all tasks marked as completed. If you continue, you will not be able to recover these tasks.
    
    Really erase these tasks?
hr: Ova radnja će trajno obrisati sve zadatke označene kao završene. Ako nastavite, nećete više moći obnoviti te zadatke.
    
    Sigurno želite obrisati te zadatke?

en: This option is related to the key lookup_addressbook and is used to determine whether to look up addresses in local address book only to exclude mail sent by known contacts from junk filtering.
hr: Ova je mogućnosti povezana s ključem lookup_addressbook i koristi se kako bi se adrese u lokalnom adresaru isključile iz provjere za neželjenom poštom.

en: This query did not complete successfully. %s
hr: Upit nije uspješno završen. %s

en: This response is not from a current attendee. Add the sender as an attendee?
hr: Ovaj odgovor nije poslao trenutni sudionik. Dodaj pošiljaoca u sudionike?

en: This server does not support LDAPv3 schema information.
hr: Ovaj poslužitelj ne podržava LDAPv3 informacije sheme.

en: This server does not support this type of authentication and may not support authentication at all.
hr: Ovaj poslužitelj ne podržava ovu vrstu ovjere i možda uopće ne podržava ovjeru.

en: This sets the number of addresses to show in default message list view, beyond which a “...” is shown.
hr: Ovo postavlja broj adresa koje će se pokazivati u zadanom pogledu poruka, nakon čega će biti pokazano '...'.

en: This setting specifies whether the thread children should be sorted always ascending, rather than using the same sort order as in the thread root level.
hr: Ova postavka određuje treba li podrasprava biti uvijek poredana uzlazno, radije nego da se koristi isti poredak razvrstavanja kao u glavnoj razini rasprave.

en: This setting specifies whether the threads should be in expanded or collapsed state by default. Evolution requires a restart.
hr: Ova postavka određuje treba li rasprava biti po zadanome u proširenom ili skupljenom stanju. Evolution zahtijeva ponovno pokretanje.

en: This setting specifies whether the threads should be sorted based on latest message in each thread, rather than by message’s date. Evolution requires a restart.
hr: Ova postavka određuje treba li poredak rasprava biti temeljen na posljednjoj poruci u svakoj raspravi, radije nego prema datumu poruke. Evolution zahtijeva ponovno pokretanje.

en: This signature has been changed, but has not been saved.
hr: Ovaj potpis je promijenjen, ali nije spremljen.

en: This task list will be removed permanently.
hr: Ovaj popis zadataka će biti trajno uklonjen.

en: This value can be an empty string, which means it’ll use the system Picture folder, usually set to ~/Pictures. This folder will be also used when the set path is not pointing to the existent folder
hr: Ova vrijednost može biti prazni izraz, što znači da će se koristiti zadana mapa sustava Slike, uobičajeno je postavljena u ~/Slike. Ova mapa će se isto koristiti kada putanja nije postavljena na postojeću mapu

en: This version of Evolution does not have LDAP support compiled in to it.  To use LDAP in Evolution an LDAP-enabled Evolution package must be installed.
hr: Ova inačica Evolutiona ne sadrži kompiliranu podršku za LDAP.  Za korištenje LDAP-a u Evolutionu treba biti instaliran LDAP-omogućen Evolution paket.

en: This will make SpamAssassin more reliable, but slower.
hr: Ovo će učiniti SpamAssassin pouzdanijim, ali sporijim.

en: This will mark all messages as read in the selected folder.
hr: Ovo će u odabranoj mapi sve poruke označiti pročitanima.

en: This will permanently remove the address book “{0}” from the server. Are you sure you want to proceed?
hr: Ovo će trajno ukloniti adresar “{0}” s poslužitelja. Sigurno želite nastaviti?

en: This will permanently remove the calendar “{0}” from the server. Are you sure you want to proceed?
hr: Ovo će trajno ukloniti kalendar “{0}” s poslužitelja. Sigurno želite nastaviti?

en: This will permanently remove the collection “{0}” from the server. Are you sure you want to proceed?
hr: Ovo će trajno ukloniti udaljenu kolekciju “{0}” s poslužitelja. Sigurno želite nastaviti?

en: This will permanently remove the memo list “{0}” from the server. Are you sure you want to proceed?
hr: Ovo će trajno ukloniti udaljeni popis dopisa “{0}” s poslužitelja. Sigurno želite nastaviti?

en: This will permanently remove the task list “{0}” from the server. Are you sure you want to proceed?
hr: Ovo će trajno ukloniti udaljeni popis zadatka “{0}” s poslužitelja. Sigurno želite nastaviti?

en: Thread the message-list based on Subject
hr: Rasprava popisa poruka temeljena na predmetu

en: Threaded message list
hr: Grupiraj popis poruka po raspravama

en: Thursday
hr: Četvrtak

en: Thursday is a work day
hr: Četvrtak je radni dan

en: Ti_me and date:
hr: Vri_jeme i datum:

en: Time
hr: Vrijeme

en: Time Zones
hr: Vremenske zone

en: Time _Zone
hr: Vremenska _zona

en: Time _duration:
hr: Vremensko _trajanje:

en: Time _zone:
hr: Vremenska _zona:

en: Time divisions
hr: Vremenska podjela

en: Time format:
hr: Format vremena:

en: Time the last reminder ran, in time_t
hr: Vrijeme pokretanja posljednjeg podsjetnika, u "time_t"

en: Time the workday ends on, in twenty four hour format HHMM, 0000 to 2359, or -1 to use day-end-hour and day-end-minute
hr: Vrijeme u koje radni dan završava, u 24-satnom formatu HHMM, od 0000 do 2359, ili -1 za korištenje završnog-sata-dana i završne-minute-dana

en: Time the workday ends on, in twenty four hour format HHMM, 0000 to 2359, or -1 to use day-start-hour and day-start-minute
hr: Vrijeme u koje radni dan završava, u 24-satnom formatu HHMM, od 0000 do 2359, ili -1 za korištenje početnog-sata-dana i početne-minute-dana

en: Time the workday starts on, in twenty four hour format HHMM, 0000 to 2359, or -1 to use day-start-hour and day-start-minute
hr: Vrijeme u koje radni dan započinje, u 24-satnom formatu HHMM, od 0000 do 2359, ili -1 za korištenje početnog-sata-dana i početne-minute-dana

en: Time: %s %s
hr: Vrijeme: %s %s

en: Timeout for marking messages as seen
hr: Određeno vrijeme za označavanje poruke kao pregledane

en: Timeout in milliseconds for marking messages as seen.
hr: Određeno vrijeme u milisekundama za označavanje poruke kao pregledane.

en: Timezone
hr: Vremenska zona

en: Timezone drop-down combination box
hr: Padajući izbornik vremenske zone

en: Tire_d
hr: Umora_n

en: Title
hr: Naslov

en: To
hr: Prima

en: To Do
hr: Zadaci

en: To Do bar
hr: Traka zadataka

en: To add a column to your table, drag it into
    the location in which you want it to appear.
hr: Za dodavanje stupca u tablicu, povucite ga na
    željenu lokaciju pojavljivanja.

en: To back up your data and settings, you must first close Evolution. Please make sure that you save any unsaved data before proceeding.
hr: Kako bi sigurnosno kopirali vaše podatke i postavke, najprije morate zatvoriti Evolution. Prije nastavka, spremite sve nespremljene podatke.

en: To help avoid email accidents and embarrassments, ask for confirmation before taking the following checkmarked actions:
hr: Kako bi se izbjegle pogreške i neugodnosti sa e-poštom, pitaj za potvrdu prije obavljanja sljedećih radnji označavanja:

en: To process all of these items, the file should be saved and the calendar imported
hr: Za obradu svih stavki, datoteka bi trebala biti spremljena i uvezena u kalendar

en: To restore your data and settings, you must first close Evolution. Please make sure that you save any unsaved data before proceeding. This will delete all your current Evolution data and settings and restore them from your backup.
hr: Kako bi obnovili vaše podatke i postavke, najprije morate zatvoriti Evolution. Prije nastavka, spremite sve nespremljene podatke. Ovo će obrisati sve trenutne Evolutionove podatke i postavke i obnoviti ih iz sigurnosne kopije.

en: Today
hr: Danas

en: Today %H:%M
hr: Danas %H:%M

en: Today %H:%M:%S
hr: Danas %H:%M:%S

en: Today %l:%M %p
hr: Danas %k:%M %p

en: Today %l:%M:%S %p
hr: Danas %l:%M:%S %p

en: Toggle View Inline
hr: Uklj/Isklj pogled unutar poruke

en: Toggles whether Unmatched search folder is enabled
hr: Uklj/Isklj omogućvanje nepodudarajuće mape pretrage

en: Toggles whether the Attendee Type is displayed
hr: Određuje je li polje vrste sudionika prikazano

en: Toggles whether the Attendees are displayed
hr: Određuje jesu li sudionici prikazani

en: Toggles whether the BCC field is displayed
hr: Prikaži polje Prima tajnu kopiju

en: Toggles whether the CC field is displayed
hr: Prikaži polje Prima kopiju

en: Toggles whether the From override field to change name or email address is displayed
hr: Proširuje Šalje polje kako bi zamijenili prikazano ime ili adresu -e-pošte

en: Toggles whether the RSVP field is displayed
hr: Određuje je li RSVP polje prikazano

en: Toggles whether the Reply-To field is displayed
hr: Prikaži polje Odgovori na

en: Toggles whether the Role field is displayed
hr: Određuje je li polje uloge prikazano

en: Toggles whether the Status field is displayed
hr: Određuje je li polje stanja prikazano

en: Toggles whether the time zone is displayed
hr: Određuje je li vremenska zona prikazana

en: Toggles whether to display categories
hr: Određuje jesu li prikazane kategorije

en: Toggles whether to have All Day Event
hr: Određuje hoće li biti cjelodnevni događaj

en: Toggles whether to have All Day Task
hr: Određuje treba li imati cjelodnevne događaje

en: Toggles whether to show time as busy
hr: Određuje prikazivanje vremena kao zauzetog

en: Tomorrow
hr: Sutra

en: Tomorrow %H:%M
hr: Sutra %H:%M

en: Tomorrow %H:%M:%S
hr: Sutra %H:%M:%S

en: Tomorrow %l:%M %p
hr: Sutra %l:%M %p

en: Tomorrow %l:%M:%S %p
hr: Sutra %l:%M:%S %p

en: Ton_gue
hr: Jez_ik

en: Tool_bar Style
hr: Izgled alatne _trake

en: Toolbar is visible
hr: Alatna traka je vidljiva

en: Top
hr: Vrh

en: Top Secret
hr: Stroga tajna

en: Total messages: | Total messages:
hr[0]: Ukupno poruka:
hr[1]: Ukupno poruka:
hr[2]: Ukupno poruka:

en: Traditional
hr: Tradicionalni

en: Transparent
hr: Prozirna

en: Trash
hr: Smeće

en: Trust
hr: Povjerenje

en: Trust the authenticity of this certificate
hr: Vjeruj vjerodostojnosti ove vjerodajnice

en: Trust this CA to identify _email users.
hr: Vjeruj ovoj CA vjerodajnici za identifikaciju _korisnika e-pošte.

en: Trust this CA to identify _software developers.
hr: Vjeruj ovoj CA vjerodajnici za identifikaciju _razvijatelja softvera.

en: Trust this CA to identify _websites.
hr: Vjeruj ovoj CA vjerodajnici za identifikaciju _web stranica.

en: Trying to movemail a non-mbox source “%s”
hr: Pokušaj premiještanja pošte iz ne-mbox izvora “%s”

en: Tu
hr: Ut

en: Tuesday
hr: Utorak

en: Tuesday is a work day
hr: Utorak je radni dan

en: Turkish
hr: Turski

en: Twenty four hour time format
hr: 24-satni format vremena

en: Type
hr: Vrsta

en: Type:
hr: Vrsta:

en: UID string of the default account.
hr: UID izraz zadanog korisničkog računa.

en: UNMATCHED
hr: NEPODUDARIV

en: URI for the folder last used in the select names dialog
hr: URI mape koja je zadnja korištena u dijalogu za izbor imena

en: URI for the folder last used in the select names dialog.
hr: URI mape koja je zadnja korištena u dijalogu za izbor imena.

en: URL is not a valid http:// nor https:// URL
hr: URL nije valjani http:// niti https:// URL

en: U_se custom arguments
hr: K_oristi prilagođene argumente

en: Ukrainian
hr: Ukrajinski

en: Unable to add key/cert to the store, err_code: %i
hr: Neuspjelo dodavanje ključa/vjerodajnice u spremište, kôd greške: %i

en: Unable to book a resource, error:
hr: Nemoguće je rezervirati resurs, greška:

en: Unable to book a resource, the new event collides with some other.
hr: Nemoguće je rezervirati resurs, novi je događaj u sukobu s nekim drugim.

en: Unable to copy image to clipboard.
hr: Neuspjelo kopiranje slike u međuspremnik.

en: Unable to create export context, err_code: %i
hr: Neuspjelo stvaranje sadržaja izvoza, kôd greške: %i

en: Unable to create safe bag, err_code: %i
hr: Neuspjelo stvaranje sigurnog sadržaja, kôd greške: %i

en: Unable to find any calendars
hr: Nemoguć pronalazak ni u jednom kalendaru

en: Unable to find this meeting in any calendar
hr: Ovaj sastanak nije pronađen ni u jednom kalendaru

en: Unable to find this memo in any memo list
hr: Ovaj dopis nije pronađen ni u jednom popisu dopisa

en: Unable to find this task in any task list
hr: Ovaj zadatak nije pronađen ni u jednom popisu zadataka

en: Unable to open address book “{0}”
hr: Nemoguće otvaranje adresara “{0}”

en: Unable to open the drafts folder for this account. Use the system drafts folder instead?
    
    The reported error was “{0}”.
hr: Nemoguće otvaranje mape skica za ovaj račun. Umjesto koristi mapu skica sustava?
    
    Prijavljena greška je “{0}”.

en: Unable to parse item
hr: Nemoguća obrada stavke

en: Unable to perform search.
hr: Neuspjelo izvršavanje pretrage.

en: Unable to read license file.
hr: Nemoguće je pročitati licencnu datoteku.

en: Unable to retrieve message.
hr: Nemoguće primanje poruke.

en: Unable to save image.
hr: Neuspjelo spremanje slike u međuspremnik.

en: Unable to save {0}.
hr: Neuspjelo spremanje {0}.

en: Unable to send item to calendar “%s”. %s
hr: Nemoguće slanje stavke u kalendar “%s”. %s

en: Unable to send item to memo list “%s”. %s
hr: Nemoguće slanje stavke u popis dopisa “%s”. %s

en: Unable to send item to task list “%s”. %s
hr: Nemoguće slanje stavke u popis zadatka “%s”. %s

en: Unable to send meeting information, the meeting does not exist
hr: Nemoguće slanje informacije o sastanku, sastanak ne postoji

en: Unable to send memo information, the memo does not exist
hr: Nemoguće slanje informacije o dopisu, dopis ne postoji

en: Unable to send task information, the task does not exist
hr: Nemoguće slanje informacije o zadatku, zadatak ne postoji

en: Unable to setup password integrity, err_code: %i
hr: Neuspjelo postavljanje integriteta lozinke, kôd greške: %i

en: Unable to update attendee. %s
hr: Nemoguća nadopuna sudionika. %s

en: Unable to write store to disk, err_code: %i
hr: Neuspjelo zapisivanje spremišta na disk, kôd greške: %i

en: Uncer_tain
hr: Nesigu_ran

en: Uncompleted Tasks
hr: Nezavršeni zadaci

en: Undefined
hr: Neodređen

en: Undelete the selected messages
hr: Vrati odabrane obrisane poruke

en: Underline
hr: Podvučeno

en: Undo
hr: Vrati

en: Undo the last action
hr: Vrati posljednju radnju

en: Undo “Delete text”
hr: Poništi brisanje teksta

en: Undo “Insert text”
hr: Poništi umetanje teksta

en: Unencrypted
hr: Nešifrirano

en: Uni_mportant
hr: Neb_itno

en: Unicode
hr: Unikôd

en: Unicode emoticons
hr: Unikôdni emotikoni

en: Unit
hr: Jedinica

en: Units for a birthday or anniversary reminder, “minutes”, “hours” or “days”
hr: Jedinice mjere za rođendan ili obljetnicu, "minute", "sati" ili "dani"

en: Units for a default reminder, “minutes”, “hours” or “days”
hr: Jedinice za zadani podsjetnik, "minute", "sati" ili "dani"

en: Units for determining when to hide tasks, “minutes”, “hours” or “days”
hr: Jedince za otkrivanje kada treba sakriti zadatak, "minute", "sati" ili "dani"

en: Units:
hr: Jedinice:

en: Unknown
hr: Nepoznato

en: Unknown author
hr: Nepoznat autor

en: Unknown error
hr: Nepoznata greška

en: Unmarking subthread from being ignored
hr: Uklanjanje oznake podrasprave kao zanemrene

en: Unmarking thread from being ignored
hr: Uklanjanje oznake rasprave kao zanemrene

en: Unmatched
hr: Neupariv

en: Unnamed
hr: Neimenovano

en: Unread Messages
hr: Nepročitane poruke

en: Unread messages: | Unread messages:
hr[0]: Nepročitanih poruka:
hr[1]: Nepročitanih poruka:
hr[2]: Nepročitanih poruka:

en: Unse_t Color
hr: Uklon_i boju

en: Unseen
hr: Neviđeno

en: Unset Color
hr: Ukloni boju

en: Unset Status
hr: Ukloni stanje

en: Unset _trust for SSL/TLS certificate
hr: Ukloni _pouzdanost za SSL/TLS vjerodajnice

en: Unset color for the selected messages
hr: Ukloni boju za odabrane poruke

en: Unset colors provided in HTML mails in message previe_w
hr: Treba li ukloniti boje iz HTML e-pošte u pregledu poruk_e

en: Unsigned
hr: Nepotpisano

en: Unsu_bscribe From Hidden
hr: Prek_ini pretplatu sa skirvenih

en: Unsubscribe From _All
hr: Prekini pretplatu sa _svih

en: Unsubscribe from the mailing list this message belongs to
hr: _Prekini pretplatu na mailing listu kojoj pripada ova poruka

en: Unsubscribe from the selected folder
hr: Prekini pretplatu na odabranu mapu

en: Unsupported encryption type for multipart/encrypted
hr: Nepodržana vrsta šifriranja za višedjelno/šifrirano

en: Unsupported signature format
hr: Nepodržani format potpisa

en: Untitled
hr: Bez naslova

en: Updating Search Folders for “%s : %s”
hr: Nadopuna mape pretrage za “%s : %s”

en: Updating a memo
hr: Nadopuna dopisa

en: Updating a task
hr: Nadopuna zadatka

en: Updating an event
hr: Nadopuna događaja

en: Updating…
hr: Nadopuna…

en: Upgrade from previous version failed:
hr: Nadogradnja s prijašnje inačice neuspjela:

en: Use -1 to not set the sort order
hr: Koristite -1 za nepostavljanje redoslijeda poredka

en: Use Un_icode characters for emoticons
hr: Koristi un_ikôdne znakove za emotikone

en: Use Unicode characters for emoticons.
hr: Koristi unikôdne znakove za emotikone.

en: Use _Default
hr: Koristi _uobičajeno

en: Use a Real Folder for _Junk:
hr: Koristi stvarnu mapu za _neželjenu poštu:

en: Use a Real Folder for _Trash:
hr: Koristi stvarnu mapu za _smeće:

en: Use a direct connection, no proxying required.
hr: Koristi izravno povezivanje, proxy nije potreban.

en: Use a secure connection
hr: Koristi sigurno povezivanje

en: Use an existing iCalendar (ics) file
hr: Koristi postojeću iCalendar (ics) datoteku

en: Use an external editor to compose plain-text mail messages.
hr: Koristite vanjski uređivač za sastavljanje običnih tekstnih poruka.

en: Use custom fonts
hr: Koristi prilagođena pisma

en: Use custom fonts for displaying mail.
hr: Koristi prilagođena pisma za prikaz e-pošte.

en: Use default drafts folder?
hr: Koristiti zadanu mapu skica?

en: Use for
hr: Koristi za

en: Use for Folders
hr: Koristi za mape

en: Use for Recipients
hr: Koristi za primatelje

en: Use global setting
hr: Koristi globalne postavke

en: Use in Birthdays & Anniversaries calendar
hr: Koristi u Rođendani i obljetnice

en: Use locale default
hr: Koristi lokalne postavke

en: Use localized “Fwd”/“Re” in message Subject
hr: Koristi lokalizirane “Pros”/“Odg” u predmetu poruke

en: Use ma_rkdown for Description in the component editor
hr: Koristi ma_rkdown za opis u uređivaču komponente

en: Use only local spam tests.
hr: Koristi samo lokalne testove neželjene pošte.

en: Use only the local spam tests (no DNS).
hr: Koristi samo lokalne testove neželjene pošte (bez DNS-a).

en: Use s_ystem time zone
hr: Koristi vremensku zonu s_ustava

en: Use sound _theme
hr: Koristi zvukovnu _temu

en: Use sound theme
hr: Koristi zvuk teme

en: Use system timezone
hr: Koristi vremensku zonu sustava

en: Use te_xt color
hr: Koristi bo_ju teksta

en: Use the left mouse button to zoom in on an area of the map and select a time zone.
    Use the right mouse button to zoom out.
hr: Koristite lijevu tipku miša da približite područje na mapi i odaberete vremensku zonu.
    Koristite desnu tipku miša za udaljenje.

en: Use the system timezone instead of the timezone selected in Evolution
hr: Koristi vremensku zonu sustava umjesto vremenske zone odabrane Evolutionom

en: Use user date format in reply credits
hr: Koristi korisnikov format datuma u zaslugama odgovora

en: Use “highlight --list-scripts=themes” to get the list of installed themes and then the value to one of them. The change requires only re-format of the message part to take into effect, like using right-click→Format As→....
hr: Koristite “highlight --list-scripts=themes”kako bi dobili popis instaliranih tema a zatim vrijednost do jedne od njih. Promjena zahtijeva preoblikovanje dijela poruke kako bi se primijenila, poput korištenja desni-klik→Oblikuj kao→....

en: User Header 1
hr: Zaglavlje korisnika 1

en: User Header 2
hr: Zaglavlje korisnika 2

en: User Header 3
hr: Zaglavlje korisnika 3

en: User cancelled operation
hr: Korisnik je prekinuo radnju

en: User details
hr: Pojedinosti korisnika

en: User name cannot be empty
hr: Korisničko ime ne može biti prazno

en: User name contains letters, which can prevent log in. Make sure the server accepts such written user name.
hr: Korisničko ime sadrži slova, koja sprječavaju prijavu. Osigurajte da poslužitelj prihvaća tako zapisano korisničko ime.

en: User-defined reminder times, in minutes
hr: Korisnički određeno vrijeme podsjetnika , u minutama

en: User:
hr: Korisnik:

en: User: %s
hr: Korisnik: %s

en: User_name:
hr: _Korisničko ime:

en: Username can be left empty
hr: Korisničko ime ne može biti prazno

en: Username:
hr: Korisničko ime:

en: Users get all up in arms over where the cursor should go when replying to a message. This determines whether the cursor is placed at the top of the message or the bottom.
hr: Korisnici se živciraju oko položaja pokazivača pri odgovaranju na poruku. Ovo određuje hoće li pokazivač biti na vrhu ili dnu poruke.

en: Users get all up in arms over where their signature should go when replying to a message. This determines whether the signature is placed at the top of the message or the bottom.
hr: Korisnici se živciraju oko položaja njihova potpisa pri odgovaranju na poruku. Ovo određuje hoće li potpis biti na vrhu ili dnu poruke.

en: Using LDAP
hr: Koristeći LDAP

en: Using distinguished name (DN)
hr: Korištenje istaknutog imena (II)

en: Using email address
hr: Korištenje adrese e-pošte

en: Valid signature
hr: Potpis je valjan

en: Valid signature, but cannot verify sender
hr: Potpis je valjan, ali se ne može provjeriti pošiljatelj

en: Valid signature, but sender address and signer address do not match
hr: Potpis je valjan, ali adresa pošiljatelja i potpisnika se ne podudaraju

en: Valid values are “mail”, “addressbook”, “calendar”, “tasks” and “memos”. Change of this requires restart of the application.
hr: Valjane vrijednosti su “mail”, “addressbook”, “calendar”, “tasks” i “memos”. Promjena zahtijeva ponovno pokretanje aplikacije.

en: Validates sender before sending an e-mail against a list of recipients and for them assigned expected send account.
hr: Provjera pošiljatelja prije slanja e-pošte prema popisu primatelja i dodjela odgovarajućeg računa slanja primatelja.

en: Values
hr: Vrijednosti

en: Values out of range are clamped to the boundary.
hr: Vrijednosti izvan raspona su spojene na granicu.

en: Variable width font
hr: Pismo promjenjive veličine

en: Vertical position for the tag pane
hr: Okomiti položaj okvira oznake

en: Video Chat
hr: Video razgovor

en: Video Chat:
hr: Video razgovori:

en: Vie_w All Inline
hr: Pogleda_j sve skupljene retke poruke

en: View Certificate
hr: Pogledaj vjerodajnicu

en: View Options
hr: Mogućnosti prikaza

en: View as HTML
hr: Pogledaj kao HTML

en: View as text
hr: Pogledaj kao tekst

en: View certificate
hr: Pogledaj vjerodajnicu

en: View help
hr: Prikaži pomoć

en: View mail messages as plain text, even if they contain HTML content.
hr: Pogledajte poruke e-pošte kao običan tekst, čak iako sadrže HTML sadržaj.

en: View the current appointment
hr: Pogledaj trenutni ugovoreni sastanak

en: View the current contact
hr: Pregledaj trenutni kontakt

en: View the selected memo
hr: Pogledaj odabrani dopis

en: View the selected task
hr: Pogledaj odabrani zadatak

en: Visual
hr: Vizualno

en: Visually _Wrap Long Lines
hr: Vizualno _prelomi duge retke

en: Visually wrap long lines in composer
hr: Vizualno prelomi duge retke u sastavljaču poruke

en: W_eek View
hr: T_jedni pogled

en: W_orried
hr: Z_abrinut

en: Waiting for attachments to load…
hr: Čekanje učitavanja privitka…

en: Waiting for “%s”
hr: Čekanje na “%s”

en: Waiting…
hr: Čekanje…

en: We
hr: Sr

en: Web Addresses
hr: Web adrese

en: Web Log
hr: Web zapis

en: Web Page:
hr: Web stranica:

en: Web Site
hr: Web stranica

en: WebDAV server:
hr: WebDAV poslužitelj:

en: Website
hr: Web stranica

en: Wednesday
hr: Srijedu

en: Wednesday is a work day
hr: Srijeda je radni dan

en: Wee_k starts on:
hr: Tjeda_n počinje u:

en: Week
hr: Tjedan

en: Week %d
hr: %d. tjedan

en: Week View: %s. %s
hr: Tjedni pogled: %s. %s

en: Weekly
hr: Tjedno

en: Welcome
hr: Dobrodošlica

en: Welcome to Evolution.
    
    The next few screens will allow Evolution to connect to your email accounts, and to import files from other applications.
hr: Dobrodošli u Evolution.
    
    Sljedećih nekoliko zaslona će dopustiti Evolutionu povezivanje s vašim računima e-pošte i uvoz datoteka iz drugih aplikacija.

en: Welcome to the Evolution Import Assistant.
    With this assistant you will be guided through the process of importing external files into Evolution.
hr: Dobrodošli u Evolutionov pomoćnik uvoza.
    Ovaj će vas pomoćnik provesti kroz proces uvoza vanjskih datoteka u Evolution.

en: Welcome to the Evolution Mail Configuration Assistant.
    
    Click “Next” to begin.
hr: Dobrodošli u Evolutionov pomoćnik podešavanja pošte.
    
    Kliknite “Sljedeće” za početak.

en: Western European
hr: Zapadnoeuropski

en: Western European, New
hr: Zapadnoeuropski, novi

en: What mode open the composer with
hr: Koji način rada s čime otvara sastavljača poruke

en: When acce_pted:
hr: Kada se pri_hvati:

en: When co_mpleted:
hr: Kada se za_vrši:

en: When de_leted:
hr: Kad se ob_riše:

en: When decli_ned:
hr: Kada se odbi_je:

en: When enabled the theme colors for background, text and links are sent in resulting HTML formatted message.
hr: Kada je omogućeno boja teme pozadine, teksta i poveznice su poslane u završnoj HTML oblikovanoj poruci.

en: When enabled, adds buttons to the header bar. This applies to dialogs as well. Changing the option requires application restart.
hr: Kada je omogućeno, dodaje tipke u traku zaglavlja. To se primjenjuje i na dijalog. Promjena ove mogućnosti zahtijeva ponovno pokretanje aplikacije.

en: When generating file names from custom strings some non-printable or reserved characters are replaced with an underscore. Here's a set of additional characters to be replaced.
hr: Kada se stvaraju nazivi datoteka iz prilagođenih izraza određeni znakovi koji se ne mogu ispisati ili rezervirani znakovi su zamijenjeni s podvlakom. Ovdje je skup dodatnih znakova koji se mogu zamijeniti.

en: When replying to a message and marking it as being replied to, then whether also mark it as read.
hr: Pri odgovoru na poruku i označavanju poruke kao odgovorene, trebaju li ju tada isto označiti kao pročitanu.

en: When set to TRUE, keep original message signature in replies, otherwise strip the signature and everything below it when replying to the message.
hr: Kada je postavljeno na ISTINA, zadrži izvorni potpis poruke u odgovorima, u suprotnome ukloni potpis i sve ispod potpisa kada se odgovara na poruku.

en: When set to false, the mail addresses which contain both the name and the email parts in headers like To/Cc/Bcc will be shown only with the name part, without the actual email, with the name made clickable.
hr: Ako je postavljeno na laž, adrese e-pošte koje sadrže oboje ime i dijelove e-pošte u zaglavlju poput Prima/Kopija/Tajna kopija biti će prikazano samo s dijelom imena, bez stvarne adrese e-pošte, s proširivim imenom pri kliku na njega.

en: When set to true, new Plain Text messages will have preselected Preformatted paragraph mode. The Normal paragraph mode will be used when set to false.
hr: Ako je postavljeno na istina, nova poruka običnog teksta će imati predodabrani oblikovani odlomak. Uobičajeni odlomak će se koristiti ako je postavljeno na laž.

en: When set to true, uses localized “Fwd”/“Re” in message Subject on reply and forward as provided by current locale translation, otherwise uses unlocalized version.
hr: Ako je postavljeno na istina, koristiti će se lokalizirane “Pros”/“Odg” u predmetu poruke na odgovor i prosljeđivanje kao što je omogućeno trenutnim lokalnim prijevodom, u suprotnome koristi nelokaliziranu inačicu.

en: When set, paste a plain text into the composer body as Preformatted paragraph. When not set, paste it as Normal paragraph.
hr: Kada je postavljeno, zalijepi običan tekst u tijelo sastavljača poruke kao predoblikovan odlomak. Kada nije postavljeno, zalijepi kao normalan odlomak.

en: When the message preview shows a message which requires to download remote content, while the download is not allowed for the user or the site, then show a notification about it on top of the preview panel.
hr: Kada prikaz poruke prikazuje poruku koja zahtijeva preuzimanje udaljenog sadržaja, a preuzimanje nije dopušteno za korisnika ili stranicu, tada prikaži obavijest na vrhu panela pogleda.

en: When to ask, when the number of To and CC recipients reaches this value.
hr: Kada upitati, kada se dosegne broj Prima i Kopija primatelja.

en: Where to lookup recipient S/MIME certificates or PGP keys when encrypting messages.
hr: Gdje pretražiti S/MIME vjerodajnice primatelja ili PGP ključeve pri šifriranju poruke.

en: Where to open contact locations
hr: Treba li otvoriti lokaciju kontakta

en: Whether Evolution will start up in offline mode instead of online mode.
hr: Treba li Evolution pokrenuti u izvanmrežnom načinu radu umjesto u mrežnome.

en: Whether Pidgin contacts should be automatically synced.
hr: Trebaju li se Pidgin kontakti automatski uskladiti.

en: Whether Send/Receive should also download of messages for offline.
hr: Treba li Pošalji/Primi isto tako preuzeti poruke za izvanmrežni rad.

en: Whether a read receipt request gets added to every message by default.
hr: Treba li se svakoj poruci zadano dodavati zahtjev o potvrdi pročitanosti poruke.

en: Whether addresses should be formatted according to standard in their destination country
hr: Treba li adresa biti oblikovana prema standardu u njenoj odredišnoj zemlji

en: Whether calendar from GNOME Calendar has been imported or not
hr: Je li uvoz kalendara iz GNOME Kalendara završen ili nije

en: Whether contacts should be automatically added to the user’s address book.
hr: Trebaju li se kontakti automatski dodati u korisnikov adresar.

en: Whether display delivery notification parts inline.
hr: Treba li prikazati dijelove obavijesti dostave u retku.

en: Whether force showing the mail address with the name of the autocompleted contact in the entry.
hr: Treba li se prisilno prikazivati adresa e-pošte s imenom automatski dovršenog kontakta u unosu.

en: Whether go to the previous message after message deletion
hr: Treba li ići na prijašnju poruku nakon brisanja poruke

en: Whether highlight overdue tasks with a special color (task-overdue-color)
hr: Treba li istaknuti neispunjene zadatke s posebnom bojom (boja-neispunjenog-zadatka)

en: Whether highlight tasks due today with a special color (task-due-today-color)
hr: Treba li istaknuti današnje zadatke s posebnom bojom (boja-današnjeg-zadatka)

en: Whether insert Face picture to outgoing messages by default. The picture should be set before checking this, otherwise nothing happens.
hr: Treba li po zadanome umetnuti sliku lica u odlazne poruke. Slika treba biti postavljena prije ovoga, u suprotnome se ništa neće dogoditi.

en: Whether message headers are collapsed in the user interface
hr: Treba li zaglavlja poruka skupiti u korisničkom sučelju

en: Whether or not to fall back on threading by subjects when the messages do not contain In-Reply-To or References headers.
hr: Treba li se vratiti na raspravu po predmetu kada poruke ne sadrže Odgovor na i zaglavlja reference.

en: Whether preserve original message subject when applying template for Alternative Reply
hr: Treba li očuvati izvorni predmet poruke kada se primjenjuje predložak za alternativan odgovor

en: Whether set “body” in mailto: URI as Preformatted paragraph style. If set to “false”, then Normal paragraph style will be used.
hr: Treba li postaviti “body” u primatelj: URI kao predoblikovani izgled odlomka. Ako je postavljeno na “laž”, tada će se koristiti uobičajeni izgled odlomka.

en: Whether show message over the icon when new messages arrive.
hr: Treba li se poruka prikazivati preko ikone kada stignu nove poruke.

en: Whether show start up wizard when there is no mail account configured.
hr: Treba li prikazati čarobnjaka pokretanja kada nema podešenih računa e-pošte.

en: Whether sort thread children always ascending
hr: Treba li poredati podrasprave uzlazno

en: Whether sort threads based on latest message in that thread
hr: Treba li poredati rasprave na temelju posljednje poruke u toj raspravi

en: Whether start Plain Text composer with Preformatted paragraph mode
hr: Treba li pokrenuti sastavljač običnog teksta s unaprijed oblikovanim odlomkom

en: Whether tasks from GNOME Calendar have been imported or not
hr: Je li uvoz zadataka iz GNOME Kalendara završen ili nije

en: Whether the To Do bar is visible in a sub-window
hr: Treba li okvir Zadaci biti vidljiv u podprozoru

en: Whether the To Do bar is visible in the main window
hr: Treba li prikazati okvir "Zadaci" u glavnom prozoru

en: Whether the To Do bar should show also completed tasks
hr: Treba li okvir Zadaci prikazivati završene zadatke

en: Whether the To Do bar should show also tasks without Due date
hr: Treba li okvir Zadaci prikazivati zadatke bez roka

en: Whether the date in reply credits should be shown in the user date format. If unset, shows the header value from the original message.
hr: Treba li datum u zaslugama odgovora biti prikazano u formatu datuma korisnika. Ako nije odabrano, prikazuje se vrijednost zaglavlja iz izvorne poruke.

en: Whether the menubar should be visible.
hr: Treba li traka izbornika biti vidljiva.

en: Whether the month view should show weeks starting with the current week instead of the first week of the month.
hr: Treba li mjesečni pogled prikazivati tjedne tako da počne s trenutnim tjednom umjesto od prvog tjedna u mjesecu.

en: Whether the sidebar should be visible.
hr: Treba li bočna traka biti vidljiva.

en: Whether the status bar should be visible.
hr: Treba li traka stanja biti vidljiva.

en: Whether the text-highlight module is enabled
hr: Treba li modul isticanja teksta biti omogućen

en: Whether the time in reply credits should be converted to local time when it’s in UTC in the message.
hr: Treba li vrijeme u zaslugama odgovora biti pretvoreno u lokalno vrijeme kada poruka sadrži UTC.

en: Whether the toolbar should be visible.
hr: Treba li alatna traka biti vidljiva.

en: Whether the warning dialog in development versions of Evolution is skipped.
hr: Treba li se dijalog upozorenja u razvojnim inačicama Evolutiona prikazati.

en: Whether the window buttons should be visible.
hr: Trebaju li tipke prozora biti vidljive.

en: Whether the window is maximized
hr: Treba li prozor uvećati

en: Whether to always show Sign and Encrypt buttons on the toolbar
hr: Treba li uvijek prikazati tipke Potpiši i Šifriraj u alatnoj traci

en: Whether to always show edit toolbar
hr: Treba li uvijek prikazati uređivanje alatne trake

en: Whether to always show main toolbar
hr: Treba li uvijek prikazati glavnu alatnu traku

en: Whether to ask for confirmation when deleting an appointment or task
hr: Treba li upitati za potvrdu pri brisanju ugovorenog sastanka ili zadatka

en: Whether to ask for confirmation when expunging appointments and tasks
hr: Treba li upitati za potvrdu pri uklanjanju zakazanih sastanak i zadataka

en: Whether to check for new messages in all active accounts regardless of the account “Check for new messages every X minutes” option when Evolution is started. This option is used only together with “send_recv_on_start” option.
hr: Treba li provjeriti nove poruke na svim aktivnim računima unatoč mogućnosti "Provjeri nove poruke svakih X minuta". kada se Evolution pokrene. Ova mogućnost se koristi samo zajedno sa “send_recv_on_start” mogućnosti.

en: Whether to check for new messages when Evolution is started. This includes also sending messages from Outbox.
hr: Treba li provjeriti nove poruke kada se Evolution pokrene. To isto uključuje slanje poruka odlazne pošte.

en: Whether to compress thread level
hr: Treba li sažeti razinu rasprava

en: Whether to compress weekends in the month view, which puts Saturday and Sunday in the space of one weekday
hr: Treba li sažeti vikende u mjesečnom pregledu, što stavlja Subotu i Nedjelju unutar jednog tjedna

en: Whether to delete processed iTip objects
hr: Treba li obrisati obrađene iTip objekte

en: Whether to display the end time of events in the week and month views
hr: Treba li prikazati vrijeme završetka ugovorenog sastanaka u tjednom i mjesečnom pogledu

en: Whether to draw the Marcus Bains Line (line at current time) in the calendar
hr: Treba li iscrtavati Marcus Bains liniju (liniju u trenutnom vremenu) u kalendaru

en: Whether to emit a beep when new messages arrive.
hr: Treba li reproducirati zvučni signal kada stigne nova poruka.

en: Whether to emit a beep.
hr: Treba li reproducirati zvučni signal.

en: Whether to flush Outbox after filtering is done. Outbox flush will happen only when there was used any “Forward to” filter action and approximately one minute after the last action invocation.
hr: Treba li isprazniti odlaznu poštu nakon filtriranja. Pražnjenje odlazne pošte će se obaviti samo ako je korištena radnja "Proslijedi" i otprilike jednu minutu nakon obavljanja zadnje radnje.

en: Whether to hide cancelled events in the calendar view
hr: Treba li sakriti otkazane događaje u pogledu kalendara

en: Whether to hide cancelled tasks in the tasks view
hr: Treba li sakriti prekinute zadatke u pogledu zadataka

en: Whether to hide completed tasks in the tasks view
hr: Treba li sakriti završene zadatke u pogledu zadataka

en: Whether to make a sound of any kind when new messages arrive. If “false”, the “notify-sound-beep”, “notify-sound-file”, “notify-sound-play-file” and “notify-sound-use-theme” keys are disregarded.
hr: Treba li reproducirati bilo kakav zvuk kada stigne nova poruka. Ako je odabrano “laž”, “notify-sound-beep”, “notify-sound-file”, “notify-sound-play-file” i “notify-sound-use-theme” ključevi su zanemareni.

en: Whether to notify new messages in Inbox folder only.
hr: Treba li obavijestiti o novim porukama samo iz mape pristiglu pošte.

en: Whether to obey Content-Disposition:inline message header hint
hr: Treba li se pridržavati savjet zaglavlja poruke Raspored-Sadržaja:skupljenih redaka poruke

en: Whether to order days in the Week View from left to right, rather than from top to bottom.
hr: Treba li poredati dane u tjednom pogledu s lijeva na desno, radije nego od vrha do dna.

en: Whether to play a sound file when new messages arrive. The name of the sound file is given by the “notify-sound-file” key.
hr: Treba li reproducirati zvučnu datoteku kada stigne nova poruka. Naziv zvučne datoteke zadan je “notify-sound-file” ključem.

en: Whether to play a sound file.
hr: Treba li reproducirati zvučnu datoteku.

en: Whether to preserve expand state of the folders when calling Copy/Move to Folder.
hr: Treba li očuvati prošireno stanje mapa pri pokretanju Kopiranja/Premještanja mapa.

en: Whether to preset option to preserve existing reminder by default
hr: Treba li očuvati postojeći podsjetnik po zadanome

en: Whether to print attachments.
hr: Treba li ispisati privitke.

en: Whether to scroll a Month View by a week, not by a month
hr: Treba li pomicati mjesečni pogled po tjednu, a ne po mjesecu

en: Whether to set a default reminder for appointments
hr: Treba li postaviti podsjetnik za ugovorene sastanke

en: Whether to set a reminder for birthdays and anniversaries
hr: Treba li postaviti podsjetnik za rođendane i obljetnice

en: Whether to set “File under” field as “First Last”
hr: Treba li postaviti “File under” polje kao “First Last”

en: Whether to shorten event end time
hr: Treba li skratiti vrijeme završetka događaja

en: Whether to show Certificates tab in the editor
hr: Treba li prikazati karticu vjerodajnica u uređivaču

en: Whether to show IM addresses in the editor
hr: Treba li prikazati IM adrese e-pošte u uređivaču

en: Whether to show Miscellaneous information in the editor
hr: Treba li prikazati ostale informacije u uređivaču

en: Whether to show RSVP field in the event/task/meeting editor
hr: Treba li prikazati RSVP polje u uređivaču događaja/zadataka/sastanaka

en: Whether to show SIP addresses in the editor
hr: Treba li prikazati SIP adrese e-pošte u uređivaču

en: Whether to show Subject above Sender (From/To) in the Messages column, usually shown in the Vertical/Wide view of the message list
hr: Treba li prikazati predmet iznad pošiljatelja (Šalje/Prima) u stupcu poruke, uobičajeno prikazano u okomitom/širokom pogledu popisa poruke

en: Whether to show Tasks and Memos pane in the Calendar view
hr: Treba li prikazati okvir zadataka i dopisa u pogledu kalendara

en: Whether to show Web Addresses in the editor
hr: Treba li prikazati web adrese u uređivaču

en: Whether to show categories field in the event/meeting editor
hr: Treba li prikazati polje kategorija u uređivaču događaja/sastanaka

en: Whether to show icons of events in the month view
hr: Treba li prikazati ikone događaja u mjesečnom pogledu

en: Whether to show job information in the editor
hr: Treba li prikazati poslovne informacije u uređivaču

en: Whether to show mailing Home addresses in the editor
hr: Treba li prikazati kućne adrese e-pošte u uređivaču

en: Whether to show mailing addresses Other in the editor
hr: Treba li prikazati ostale adrese e-pošte u uređivaču

en: Whether to show mailing addresses Work in the editor
hr: Treba li prikazati poslovne adrese e-pošte u uređivaču

en: Whether to show maps in preview pane
hr: Treba li prikazati karte u okviru pretpregleda

en: Whether to show notes in the editor
hr: Treba li prikazati bilješke u uređivaču

en: Whether to show phone numbers in the editor
hr: Treba li prikazati telefonske brojeve u uređivaču

en: Whether to show role field in the event/task/meeting editor
hr: Treba li prikazati polje uloga u uređivaču događaja/zadataka/sastanaka

en: Whether to show status field in the event/task/meeting editor
hr: Treba li prikazati polje stanja u uređivaču događaja/zadataka/sastanaka

en: Whether to show suppressed HTML output
hr: Treba li prikazati potisnuti HTML izlaz

en: Whether to show the preview pane.
hr: Treba li se prikazivati okvir pretpregleda.

en: Whether to show times in twenty four hour format instead of using am/pm
hr: Treba li prikazati vrijeme u 24-satnom formatu umjesto u am/pm

en: Whether to show timezone field in the event/meeting editor
hr: Treba li prikazati polje vremenske zone u uređivaču događaja/sastanaka

en: Whether to show toolbar in the event/task/memo editor
hr: Treba li prikazati alatnu traku u uređivaču događaja/zadataka/dopisa

en: Whether to show type field in the event/task/meeting editor
hr: Treba li prikazati polje vrste u uređivaču događaja/zadataka/sastanaka

en: Whether to show week numbers in various places in the Calendar
hr: Treba li prikazati brojeve tjedana na raznim mjestima u kalendaru

en: Whether to use header bar in the application
hr: Treba li koristiti traku zaglavlja u aplikacijama

en: Whether to use markdown editor for the description in the component editor.
hr: Treba li koristiti markdown uređivač za opis u uređivaču komponente.

en: Whether to visually wrap long lines of text to avoid horizontal scrolling
hr: Treba li vizualno prelomiti duge retke teksta kako bi se izbjeglo vodoravno pomicanje

en: Whether unset colors provided in HTML mails.
hr: Treba li ukloniti boje iz HTML e-pošte.

en: Width of the To Do bar in a sub-window
hr: Širina okvira Zadaci u podprozoru

en: Width of the To Do bar in the main window
hr: Širina okvira Zadaci u glavnom prozoru

en: Width of the message-list pane
hr: Širina okvira popisa poruka

en: Width of the message-list pane.
hr: Širina okvira popisa poruka.

en: Will autowrap lines after given number of characters.
hr: Automatsko prelamanje redaka nakon zadanog broja znakova.

en: Window button style
hr: Izgled tipke prozora

en: Window buttons are visible
hr: Tipke prozora su vidljive

en: Windows share
hr: Windows dijeljenje

en: With Graphical User Interface
hr: S grafičkim korisničkim sučeljem

en: With _Due Date
hr: S datumom _krajnjeg roka

en: With _Status
hr: Sa _statusom

en: Work
hr: Posao

en: Work Week
hr: Radni tjedan

en: Work Week View: %s. %s
hr: Pogled radnog tjedna: %s. %s

en: Work days:
hr: Radni dani:

en: Workday end hour
hr: Kraj radnog dana (sat)

en: Workday end minute
hr: Kraj radnog dana (minuta)

en: Workday end time for Friday
hr: Vrijeme završetka radnog dana u petak

en: Workday end time for Monday
hr: Vrijeme završetka radnog dana u ponedjeljak

en: Workday end time for Saturday
hr: Vrijeme završetka radnog dana u subotu

en: Workday end time for Sunday
hr: Vrijeme završetka radnog dana u nedjelju

en: Workday end time for Thursday
hr: Vrijeme završetka radnog dana u četvrtak

en: Workday end time for Tuesday
hr: Vrijeme završetka radnog dana u utorak

en: Workday end time for Wednesday
hr: Vrijeme završetka radnog dana u srijedu

en: Workday start hour
hr: Početak radnog dana (sat)

en: Workday start minute
hr: Početak radnog dana (minuta)

en: Workday start time for Friday
hr: Vrijeme početka radnog dana u petak

en: Workday start time for Monday
hr: Vrijeme početka radnog dana u ponedjeljak

en: Workday start time for Saturday
hr: Vrijeme početka radnog dana u subotu

en: Workday start time for Sunday
hr: Vrijeme početka radnog dana u nedjelju

en: Workday start time for Thursday
hr: Vrijeme početka radnog dana u četvrtak

en: Workday start time for Tuesday
hr: Vrijeme početka radnog dana u utorak

en: Workday start time for Wednesday
hr: Vrijeme početka radnog dana u srijedu

en: World Map
hr: Karta svijeta

en: Would you like to save your changes to this appointment?
hr: Želite li spremiti promjene za ovaj ugovoreni sastanak?

en: Would you like to save your changes to this meeting?
hr: Želite li spremiti promjene za ovaj sastanak?

en: Would you like to save your changes to this memo?
hr: Želite li spremiti promjene za ovaj dopis?

en: Would you like to save your changes to this task?
hr: Želite li spremiti promjene za ovaj zadatak?

en: Would you like to save your changes?
hr: Želite li spremiti vaše promjene?

en: Would you like to send a cancellation notice for this memo?
hr: Želite li poslati obavijest o poništenju ovoga dopisa?

en: Would you like to send all the participants a cancellation notice?
hr: Želite li poslati obavijest o poništenju svim sudionicima?

en: Would you like to send meeting invitations to participants?
hr: Želite li sudionicima poslati pozivnice za sastanak?

en: Would you like to send this memo to participants?
hr: Želite li poslati ovaj dopis sudionicima?

en: Would you like to send this task to participants?
hr: Želite li poslati ovaj zadatak sudionicima?

en: Would you like to send updated meeting information to participants?
hr: Želite li sudionicima poslati nadopunjene informacije o sastanku?

en: Would you like to send updated memo information to participants?
hr: Želite li sudionicima poslati nadopunjene informacije o dopisu?

en: Would you like to send updated task information to participants?
hr: Želite li sudionicima poslati nadopunjene informacije o zadatku?

en: Wra_p search
hr: P_relomi pretragu

en: Wrap quoted text in replies
hr: Prelomi citirani tekst u odgovorima

en: Writing “%s”
hr: Zapisujem "%s"

en: Writing “%s” to %s
hr: Zapisujem "%s" na %s

en: X.509 certificates
hr: X.509 vjerodajnice

en: Yahoo! Features
hr: Yahoo! značajke

en: Year
hr: Godina

en: Year view horizontal pane position
hr: Vodoravni položaj okvira pretpregleda godišnjeg pogleda

en: Year view horizontal preview position
hr: Vodoravni položaj okvira godišnjeg pogleda

en: Year view vertical preview position
hr: Okomiti položaj okvira pretpregleda godišnjeg pogleda

en: Yes
hr: Da

en: Yesterday
hr: Jučer

en: Yesterday %l:%M %p
hr: Jučer %l:%M %p

en: You are attempting to move a contact from one address book to another but it cannot be removed from the source. Do you want to save a copy instead?
hr: Pokušali ste premjestiti kontakt iz jednog adresara u drugi, ali se on ne može ukloniti iz izvora. Želite li umjesto toga samo spremiti kopiju?

en: You are delegating a recurring event. What would you like to delegate?
hr: Delegirate ponavljajući događaj. Što želite delegirati?

en: You are modifying a recurring event. What would you like to modify?
hr: Mijenjate ponavljajući događaj. Što želite promijeniti?

en: You are modifying a recurring memo. What would you like to modify?
hr: Mijenjate ponavljajući dopis. Što želite promijeniti?

en: You are modifying a recurring task. What would you like to modify?
hr: Mijenjate ponavljajući zadatak. Što želite promijeniti?

en: You are replying privately to a message which arrived via a mailing list, but the list is trying to redirect your reply to go back to the list. Are you sure you want to proceed?
hr: Odgovarate privatno na poruku koja je pristigla putem mailing liste, ali popis pokušava preusmjeriti vaš odgovor natrag na listu. Sigurno želite nastaviti?

en: You are replying to a message which arrived via a mailing list, but you are replying privately to the sender; not to the list. Are you sure you want to proceed?
hr: Odgovarate na poruku koja je pristigla putem mailing liste, ali odgovarate privatno pošiljatelju, a ne na listu. Sigurno želite nastaviti?

en: You are replying to a message which was sent to many recipients. Are you sure you want to reply to ALL of them?
hr: Odgovarate na poruku koja je poslana mnogim primateljima. Sigurno želite odgovoriti SVIMA?

en: You are trying to add addresses that are part of this list already. Would you like to add them anyway?
hr: Pokušavate dodati adresu koja je već dio ovog popisa. Želite li adresu svejedno dodati?

en: You are trying to send a message to %d recipients in To and CC fields. This would result in all recipients seeing the email addresses of each other. In some cases this behaviour is undesired, especially if they do not know each other or if privacy is a concern. Consider adding recipients to the BCC field instead. | You are trying to send a message to %d recipients in To and CC fields. This would result in all recipients seeing the email addresses of each other. In some cases this behaviour is undesired, especially if they do not know each other or if privacy is a concern. Consider adding recipients to the BCC field instead.
hr[0]: Pokušavate poslati poruku za %d primatelja u Prima i Prima kopiju poljima. To znači da su svim primateljima međusobno vidljive adrese e-pošte. U određenim slučajevima takvo ponašanje je neželjeno, posebno ako se primatelji međusobno ne poznaju ili ih zabrinjava privatnost. Umjesto toga razmotrite dodavanje primatelja u polje Prima tajnu kopiju.
hr[1]: Pokušavate poslati poruku za %d primatelja u Prima i Prima kopiju poljima. To znači da su svim primateljima međusobno vidljive adrese e-pošte. U određenim slučajevima takvo ponašanje je neželjeno, posebno ako se primatelji međusobno ne poznaju ili ih zabrinjava privatnost. Umjesto toga razmotrite dodavanje primatelja u polje Prima tajnu kopiju.
hr[2]: Pokušavate poslati poruku za %d primatelja u Prima i Prima kopiju poljima. To znači da su svim primateljima međusobno vidljive adrese e-pošte. U određenim slučajevima takvo ponašanje je neželjeno, posebno ako se primatelji međusobno ne poznaju ili ih zabrinjava privatnost. Umjesto toga razmotrite dodavanje primatelja u polje Prima tajnu kopiju.

en: You can download remote content manually, or set to remember to download remote content for this sender or used sites.
hr: Možete preuzeti udaljeni sadržaj ručno, ili postavite na pamćenje preuzimanja udaljenog sadržaja za ovog pošiljatelja ili korištenih stranica.

en: You can drag and drop account names to reorder them.
hr: Možete povući i ispustiti nazive računa kako bi ih presložili.

en: You can restore Evolution from a backup file.
    
    This will restore all your personal data, settings mail filters, etc.
hr: Možete obnoviti Evolution iz datoteke sigurnosne kopije.
    
    To će obnoviti sve vaše osobne podatke, postavke filtra pošte, itd.

en: You cannot attach the file “{0}” to this message.
hr: Ne možete priložiti datoteku “{0}” ovoj poruci.

en: You do not have permission to delete contacts in this address book.
hr: Nemate dozvole za brisanje kontakata u ovom adresaru.

en: You do not have sufficient permissions to delete this mail.
hr: Nemate dozvole za brisanje ove poruke e-pošte.

en: You have certificates from these organizations that identify you:
hr: Imate vjerodajnice ovih organizacija koje vas identificiraju:

en: You have certificates on file that identify these certificate authorities:
hr: Imate vjerodajnice koje identificiraju ove izdavatelje vjerodajnica:

en: You have certificates on file that identify these mail servers:
hr: Imate vjerodajnice u datoteci koje identificiraju ove poslužitelje e-pošte:

en: You have certificates on file that identify these people:
hr: Imate vjerodajnice koje identificiraju ove ljude:

en: You have changed this appointment, but not yet saved it.
hr: Promijenili ste ovaj ugovoreni sastanak, ali ga niste još spremili.

en: You have changed this meeting, but not yet saved it.
hr: Promijenili ste ovaj sastanak, ali ga niste još spremili.

en: You have changed this task, but not yet saved it.
hr: Promijenili ste ovaj zadatak, ali ga niste još spremili.

en: You have made changes to this memo, but not yet saved them.
hr: Promijenili ste ovaj dopis, ali ga niste još spremili.

en: You have made modifications to this contact. Do you want to save these changes?
hr: Napravili ste promjene za ovaj kontakt. Želite li spremiti promjene?

en: You have not filled in all of the required information.
hr: Niste unijeli sve potrebne informacije.

en: You have received %d new message. | You have received %d new messages.
hr[0]: Primili ste %d novu poruku.
hr[1]: Primili ste %d nove poruke.
hr[2]: Primili ste %d novih poruka.

en: You have selected %d mails to be converted to events. Do you really want to add them all? | You have selected %d mails to be converted to events. Do you really want to add them all?
hr[0]: Odabrali ste %d poruke e-pošte za pretvorbu u događaj. Sigurno ih želite sve dodati?
hr[1]: Odabrali ste %d poruke e-pošte za pretvorbu u događaj. Sigurno ih želite sve dodati?
hr[2]: Odabrali ste %d poruka e-pošte za pretvorbu u događaj. Sigurno ih želite sve dodati?

en: You have selected %d mails to be converted to memos. Do you really want to add them all? | You have selected %d mails to be converted to memos. Do you really want to add them all?
hr[0]: Odabrali ste %d poruke e-pošte za pretvorbu u dopis. Sigurno ih želite sve dodati?
hr[1]: Odabrali ste %d poruke e-pošte za pretvorbu u dopis. Sigurno ih želite sve dodati?
hr[2]: Odabrali ste %d poruka e-pošte za pretvorbu u dopis. Sigurno ih želite sve dodati?

en: You have selected %d mails to be converted to tasks. Do you really want to add them all? | You have selected %d mails to be converted to tasks. Do you really want to add them all?
hr[0]: Odabrali ste %d poruke e-pošte za pretvorbu u zadatak. Sigurno ih želite sve dodati?
hr[1]: Odabrali ste %d poruke e-pošte za pretvorbu u zadatak. Sigurno ih želite sve dodati?
hr[2]: Odabrali ste %d poruka e-pošte za pretvorbu u zadatak. Sigurno ih želite sve dodati?

en: You have the Caps Lock key on.
hr: Imate uključena velika slova.

en: You have unsent messages, do you wish to quit anyway?
hr: Imate neposlane poruke, želite li svejedno izaći?

en: You may need to select different mail options.
    
    Detailed error: {0}
hr: Možda morate odabrati druge mogućnosti pošte.
    
    Pojedinosti greške: {0}

en: You may not create two accounts with the same name.
hr: Ne možete stvoriti dva računa s istim imenom.

en: You must be an attendee of the event.
hr: Morate biti sudionik događaja.

en: You must be working online to complete this operation.
hr: Morate biti u mrežnom načinu rada za završetak ove radnje.

en: You must choose a date.
hr: Morate odabrati datum.

en: You must name this Search Folder.
hr: Morate dodijeliti naziv ovoj mapi pretrage.

en: You must name this filter.
hr: Morate dodijeliti naziv ovom filtru.

en: You must specify a filename.
hr: Morate odrediti naziv datoteke.

en: You must specify a folder.
hr: Morate odrediti mapu.

en: You must specify at least one folder as a source.
    Either by selecting the folders individually, and/or by selecting all local folders, all remote folders, or both.
hr: Morate odrediti bar jednu mapu kao izvor.
    Ili pojedinačnim odabirom mape, i/ili odabirom svih lokalnih mapa, svih udaljenih mapa , ili oboje.

en: You need to configure an account before you can compose mail.
hr: Prije sastavljanja poruke morate podesiti korisnički račun.

en: Your Certificates
hr: Vaše vjerodajnice

en: Your login to your server “{0}” as “{0}” failed.
hr: Vaša prijava na vaš poslužitelj "{0}" kao "{0}" nije uspjela.

en: Your message to %s about “%s” on %s has been displayed. This is no guarantee that the message has been read or understood.
hr: Vaša poruka e-pošte poslana na %s predmeta “%s” od datuma %s je prikazana. Ovo nije jamstvo da je poruka pročitana ili shvaćena.

en: Your message was sent, but an error occurred during post-processing.
hr: Vaša poruka je poslana, no prilikom naknadne obrade je došlo do greške.

en: Zoom _In
hr: _Uvećaj

en: Zoom _Out
hr: _Umanji

en: Zoom large images to not be wider than the window width
hr: Uvećaj veće slike na širinu prozora

en: Zoom the image to its natural size
hr: Uvećaj sliku na njenu izvornu veličinu

en: ['attachment','attaching','attached','enclosed']
hr: ['privitak','prilažem','priloženo','ugrađen']

en: [No Summary]
hr: [Bez sažetka]

en: _12 hour (AM/PM)
hr: _12-satni (AM/PM)

en: _24 hour
hr: _24-satni

en: _About
hr: _O programu

en: _Accept
hr: _Prihvati

en: _Accept License
hr: _Prihvati licencu

en: _Account:
hr: _Račun:

en: _Accounts
hr: _Računi

en: _Actions
hr: _Radnje

en: _Add
hr: _Dodaj

en: _Add Attachment...
hr: _Dodaj privitak...

en: _Add Copy
hr: _Dodaj kopiju

en: _Add note…
hr: Dodaj bilješku…

en: _Add time
hr: _Dodaj vrijeme

en: _Add to Address Book…
hr: _Dodaj u Adresar…

en: _Address Book
hr: _Adresar

en: _Address Cards
hr: _Kartice adresara

en: _Address:
hr: _Adresa:

en: _Advanced Options
hr: _Napredne mogućnosti

en: _Advanced Search…
hr: _Napredna pretraga…

en: _Alignment
hr: _Poravnanje

en: _Alignment:
hr: _Poravnanje:

en: _All information
hr: _Sve informacije

en: _All people and resources
hr: _Sve osobe i svi resursi

en: _Alphabetical List
hr: _Abecedni popis

en: _Always In Current Folder Only
hr: _Uvijek samo u trenutnoj mapi

en: _Always copy
hr: _Uvijek kopiraj

en: _Always ignore Reply-To: for mailing lists.
hr: _Uvijek zanemari Odgovor na: za mailing liste.

en: _Always load remote content from the Internet
hr: _Uvijek učitaj udaljeni sadržaj s interneta

en: _Always move
hr: _Uvijek premjesti

en: _Anniversary:
hr: _Obljetnica:

en: _Append
hr: _Dodaj

en: _Apply
hr: _Primijeni

en: _Apply to all instances
hr: _Primijeni na sve primjerke

en: _Archive…
hr: _Arhiviraj…

en: _Arguments:
hr: _Argumenti:

en: _Ask for confirmation when deleting items
hr: _Upitaj za potvrdu pri brisanju stavki

en: _Assign Task
hr: _Dodijeli zadatak

en: _Assistant:
hr: _Pomoćnik:

en: _Attached
hr: _Priloženo

en: _Attachments
hr: _Privitci

en: _Attachment…
hr: _Privitak…

en: _Automatically launch when a new mail is edited
hr: _Automatski pokreni kada se uređuje nova poruka

en: _Autopick
hr: _Samoodabir

en: _Available Categories:
hr: _Dostupne kategorije:

en: _Back
hr: _Natrag

en: _Back up Evolution Data…
hr: _Sigurnosno kopiraj Evolution podatke…

en: _Background:
hr: _Pozadina:

en: _Backup
hr: _Sigurnosno kopiraj

en: _Bcc Field
hr: _Prima tajnu kopiju

en: _Bcc:
hr: _Prima tajnu kopiju:

en: _Beep
hr: _Zvučni signal

en: _Big Smile
hr: _Velik osmjeh

en: _Birthday:
hr: _Rođendan:

en: _Bold
hr: _Podebljano

en: _Border:
hr: _Rub:

en: _Bottom
hr: _Dno

en: _Browse
hr: _Pregledaj

en: _Bulleted List
hr: Popis _simbolima

en: _Calendar
hr: _Kalendar

en: _Calendar:
hr: _Kalendar:

en: _Cancel
hr: _Odustani

en: _Cancel Import
hr: _Prekini uvoz

en: _Caret Mode
hr: _Način rada pokazivača teksta

en: _Case sensitive
hr: Mala/Velika slova

en: _Categories
hr: _Kategorije

en: _Cc Field
hr: _Prima kopiju

en: _Cc:
hr: _Prima kopiju:

en: _Cell…
hr: _Ćelija…

en: _Center
hr: _Sredina

en: _City:
hr: _Grad:

en: _Classic View
hr: _Klasičan pogled

en: _Classification
hr: _Klasifikacija

en: _Classification:
hr: _Klasifikacija:

en: _Clear
hr: _Ukloni

en: _Clear Flag
hr: _Ukloni oznaku

en: _Close
hr: _Zatvori

en: _Close Immediately
hr: _Zatvori odamah

en: _Close Window
hr: _Zatvori prozor

en: _Color:
hr: _Boja:

en: _Company:
hr: _Tvrtka:

en: _Compress weekends in month view
hr: _Sažmi vikende u mjesečnom pogledu

en: _Confidential
hr: _Povjerljivo

en: _Contents
hr: _Priručnik

en: _Continue Editing
hr: _Nastavi uređivanje

en: _Cool
hr: _Kul

en: _Copy
hr: _Kopiraj

en: _Copy Contact To…
hr: _Kopiraj kontakt u…

en: _Copy Email Address
hr: _Kopiraj adrese e-pošte

en: _Copy Folder To…
hr: _Kopiraj mapu u…

en: _Copy Image
hr: _Kopiraj sliku

en: _Copy Link Location
hr: _Kopiraj lokaciju poveznice

en: _Copy to Folder…
hr: _Kopiraj u mapu…

en: _Copy…
hr: _Kopiraj…

en: _Country:
hr: _Zemlja:

en: _Create new view
hr: _Stvori novi pogled

en: _Custom
hr: _Prilagođeno

en: _Custom Header
hr: _Prilagođeno zaglavlje

en: _Custom binary:
hr: _Prilagođena binarnu datoteka:

en: _Custom:
hr: _Prilagođeno:

en: _Date header:
hr: _Zaglavlje datuma:

en: _Date only:
hr: _Samo datum:

en: _Day View
hr: _Dnevni pogled

en: _Day begins:
hr: Dan _počinje u:

en: _Decline
hr: _Odbij

en: _Decline all
hr: _Odbij sve

en: _Decrease Indent
hr: _Smanji odlomak

en: _Default
hr: _Zadano

en: _Delay message delivery
hr: _Odgodi dostavu poruke

en: _Delegate Meeting…
hr: _Delegiraj sastanak…

en: _Delete
hr: _Obriši

en: _Delete %s
hr: _Obriši %s

en: _Delete Appointment
hr: _Obriši ugovoreni sastanak

en: _Delete Contact
hr: _Obriši kontakt

en: _Delete From Server
hr: _Obriši s poslužitelja

en: _Delete Memo
hr: _Obriši dopis

en: _Delete Message
hr: _Obriši poruku

en: _Delete Task
hr: _Obriši zadatak

en: _Delete This Instance…
hr: _Obriši ovaj primjerak…

en: _Delete junk messages
hr: _Obriši poruke neželjene pošte

en: _Delete message after acting
hr: _Obriši poruku nakon završetka radnje

en: _Delete messages
hr: _Obriši poruke

en: _Delete this item from all other recipient’s mailboxes?
hr: _Obriši ovu stavku iz pretinca ostalih primatelja?

en: _Delete…
hr: _Obriši…

en: _Delivered
hr: _Dostavljeno

en: _Department:
hr: _Odjel:

en: _Description:
hr: _Opis:

en: _Destination folder:
hr: _Odredišna mapa:

en: _Detach and Create Copy
hr: _Odvoji i stvori kopiju

en: _Disable
hr: _Onemogući

en: _Disable Account
hr: _Onemogući račun

en: _Discard
hr: _Odbaci

en: _Discard Changes
hr: _Odbaci promjene

en: _Discard changes
hr: _Odbaci promjene

en: _Dismiss
hr: _Odbaci

en: _Display certificate
hr: _Prikaži vjerodajnicu

en: _Do not Recover
hr: _Ne obnavljaj

en: _Do not ask me again.
hr: _Ne pitaj me ponovno.

en: _Do not save
hr: _Ne spremaj

en: _Do not show this message again
hr: _Ne prikazuj više ovu poruku

en: _Do not show this message again.
hr: _Ne prikazuj više ovu poruku.

en: _Do not sign meeting requests (for Outlook compatibility)
hr: _Ne potpisuj zahtjeve za sastankom (zbog kompatibilnosti sa Outlookom)

en: _Don’t Display
hr: _Ne prikazuj

en: _Don’t lose formatting
hr: _Ne mijenjaj format

en: _Down
hr: _Dolje

en: _Download Messages for Offline Usage
hr: _Preuzmi poruke za izvanmrežno korištenje

en: _Download complete articles
hr: _Preuzmi završene članke

en: _Download feed enclosures
hr: _Preuzmi priloge kanala

en: _Due By:
hr: _Ističe:

en: _Edit
hr: _Uredi

en: _Edit %s
hr: _Uredi %s

en: _Edit CA Trust
hr: _Uredi pouzdanost CA vjerodajnice

en: _Edit Full
hr: _Uredi potpuno

en: _Edit Message
hr: _Uredi poruku

en: _Edit Saved Searches…
hr: _Uredi spremljene pretrage…

en: _Edit Trust
hr: _Uredi povjerenje

en: _Edit as New Message…
hr: _Uredi kao novu poruku…

en: _Edit message
hr: _Uredi poruku

en: _Edit note…
hr: _Uredi bilješku…

en: _Email Address or User name:
hr: _Adresa e-pošte ili korisničko ime:

en: _Embarrassed
hr: _Posramljen

en: _Emoticon
hr: _Emotikoin

en: _Empty Junk
hr: _Isprazni neželjenu poštu

en: _Empty Trash
hr: _Isprazni smeće

en: _Encapsulate values with:
hr: _Priloži vrijednosti s:

en: _End time:
hr: _Završno vrijeme:

en: _Events
hr: _Događaji

en: _Exit Evolution
hr: _Zatvori Evolution

en: _Expunge
hr: _Ukloni

en: _Fetch
hr: _Preuzmi

en: _Fields Shown...
hr: _Prikazana polja...

en: _File
hr: _Datoteka

en: _File name:
hr: _Naziv datoteke:

en: _File under:
hr: _Datoteka pod:

en: _File:
hr: _Datoteka:

en: _Filter Rules
hr: _Pravila filtra

en: _Find
hr: _Pretraži

en: _Find Now
hr: _Pretraži odmah

en: _Find in Contact…
hr: _Pretraži u kontaktu…

en: _Find in Memo…
hr: _Pretraži u dopisu…

en: _Find in Message…
hr: _Pretraži u poruci…

en: _Find in Task…
hr: _Pretraži u zadatku…

en: _Find items which match:
hr: _Pretraži stavke koje se podudaraju:

en: _Find…
hr: _Pretraži…

en: _Finish
hr: _Završi

en: _First:
hr: _Ime:

en: _Flag Completed
hr: _Označi kao završeno

en: _Flag:
hr: _Oznaka:

en: _Folder override has precedence over Recipient override
hr: _Zaobilaženje mape ima prednost nad zaobilaženjem primatelja

en: _Font Name:
hr: _Naziv pisma:

en: _Font Style
hr: _Izgled pisma

en: _For Account:
hr: _Za račun:

en: _Forget password
hr: _Zaboravi lozinku

en: _Format address according to standard of its destination country
hr: _Oblikuj adresu prema standardu odredišne zemlje

en: _Format as…
hr: _Oblikuj kao…

en: _Format message in
hr: _Oblikuj poruke kao

en: _Forward
hr: _Proslijedi

en: _Forward Contact
hr: _Proslijedi kontakt

en: _Forward Contacts
hr: _Proslijedi kontakte

en: _Forward Contact…
hr: _Proslijedi kontakt…

en: _Forward as iCalendar…
hr: _Proslijedi kao iCalendar…

en: _Forward style:
hr: _Način prosljeđivanja:

en: _Free/Busy:
hr: _Slobodan/Zauzet:

en: _Fri
hr: _Pet

en: _From Override Field
hr: _Proširi Šalje polje

en: _From This Address
hr: _Iz ove adrese

en: _Full name
hr: _Ime

en: _Go To
hr: _Idi na

en: _Group By Threads
hr: _Grupiraj po raspravama

en: _Group By...
hr: _Grupiraj po...

en: _Group Reply
hr: _Grupni odgovor

en: _HTML File…
hr: _HTML datoteka…

en: _HTTP Proxy:
hr: _HTTP proxy:

en: _Header Style
hr: _Izgled zaglavlja

en: _Height:
hr: _Visina:

en: _Help
hr: _Pomoć

en: _Hide
hr: _Sakrij

en: _Hide addresses when sending mail to this list
hr: _Sakrij adrese prilikom slanja pošte na ovaj popis

en: _Hide completed tasks after
hr: _Sakrij završene zadatke nakon

en: _Home Page:
hr: _Naslovna stranica:

en: _Horizontal View
hr: _Vodoravni pogled

en: _Horizontal:
hr: _Vodoravno:

en: _Icons Only
hr: _Samo ikone

en: _Ignore Hosts:
hr: _Zanemareni poslužitelji:

en: _Ignore Subthread
hr: _Zanemari podraspravu

en: _Ignore Thread
hr: _Zanemari raspravu

en: _Image
hr: _Slika

en: _Image:
hr: _Slika:

en: _Image…
hr: _Slika…

en: _Important
hr: _Bitno

en: _Include certificate chain in the backup
hr: _Uključi lanac vjerodajnice u sigurnosnu kopiju

en: _Increase Indent
hr: _Povećaj odlomak

en: _Inherit reminder
hr: _Naslijedi podsjetnik

en: _Inline
hr: _Unutar poruke

en: _Insert
hr: _Umetni

en: _Insert Face picture by default
hr: _Umetni sliku lica po zadanome

en: _Italic
hr: _Ukošeno

en: _Journal entries
hr: Unosi _dnevnika

en: _Junk
hr: _Neželjena pošta

en: _Justified
hr: _Obostrano

en: _Keep
hr: _Zadrži

en: _Keep signature above the original message
hr: _Zadrži potpis iznad izvorne poruke

en: _Keyboard Shortcuts
hr: _Prečaci tipkovnice

en: _Kiss
hr: _Poljubac

en: _Label
hr: _Natpis

en: _Label name:
hr: _Naziv natpisa:

en: _Language:
hr: _Jezik:

en: _Languages
hr: _Jezici

en: _Last:
hr: _Prezime:

en: _Later
hr: _Kasnije

en: _Left
hr: _Lijevo

en: _Limit operations in Power Saver mode
hr: _Ograniči radnje u načinu štednje energije

en: _Link
hr: _Poveznica

en: _Link:
hr: _Poveznica:

en: _Link…
hr: _Poveznica…

en: _List View
hr: _Pogled popisa

en: _List name:
hr: _Naziv popisa:

en: _List:
hr: _Popis:

en: _Load Images
hr: _Učitaj slike

en: _Load X.509
hr: _Učitaj X.509

en: _Load remote content only in messages from contacts
hr: _Učitaj udaljeni sadržaj samo u porukama iz kontakata

en: _Look Up
hr: _Pretraži

en: _Look up mail server details based on the entered e-mail address
hr: _Pretraži pojedinosti poslužitelja pošte temeljene na upisanoj adresi e-pošte

en: _Lookup Folders
hr: _Mapa pretrage

en: _Lookup in local address book only
hr: _Pretraži samo u lokalnom adresaru

en: _Lookup keys for encryption in Web Key Directory (WKD)
hr: _Potraži ključeve šifriranja u direktoriju web ključeva (WKD)

en: _Mail
hr: _Pošta

en: _Mail Account
hr: _Račun e-pošte

en: _Main toolbar
hr: _Glavna alatna traka

en: _Manage Address Book groups…
hr: _Upravljanje grupama adresara…

en: _Manage Calendar groups…
hr: _Upravljanje grupama kalendara…

en: _Manage Memo List groups…
hr: _Upravljanje grupama popisa dopisa…

en: _Manage Subscriptions
hr: _Upravljanje pretplatama

en: _Manage Task List groups…
hr: _Upravljanje grupama popisa zadatka…

en: _Manage groups…
hr: _Upravljanje grupama…

en: _Manager:
hr: _Upravitelj:

en: _Mark as Complete
hr: _Označi kao završeno

en: _Mark as Incomplete
hr: _Označi kao nedovršeno

en: _Mark messages as read after
hr: _Označi poruke kao pročitane poslije

en: _Members
hr: _Članovi

en: _Memos
hr: _Dopisi

en: _Memos:
hr: _Dopisi:

en: _Merge
hr: _Spoji

en: _Message
hr: _Poruka

en: _Message Filters
hr: Filtri _poruka

en: _Message Source
hr: _Izvor poruke

en: _Messages
hr: _Poruke

en: _Method:
hr: _Način:

en: _Middle:
hr: _Srednje ime:

en: _Migrate Now
hr: _Prebaci sad

en: _Mon
hr: _Pon

en: _Monkey
hr: _Majmun

en: _Month View
hr: _Mjesečni pogled

en: _Move
hr: _Premjesti

en: _Move Contact To…
hr: _Premjesti kontakt u…

en: _Move Folder To…
hr: _Premjesti mapu u…

en: _Move messages to:
hr: _Premjesti poruke u:

en: _Move to Folder…
hr: _Premjesti u mapu…

en: _Name:
hr: _Ime:

en: _Never load remote content from the Internet
hr: _Nikada ne učitavaj udaljeni sadržaj s interneta

en: _New
hr: _Novo

en: _New Address Book
hr: _Novi adresar

en: _New Assigned Task…
hr: _Novi dodijeljeni zadatak…

en: _New Calendar
hr: _Novi kalendar

en: _New Contact…
hr: _Novi kontakt…

en: _New Folder…
hr: _Nova mapa…

en: _New Label
hr: _Novi natpis

en: _New Memo List
hr: _Novi popis dopisa

en: _New Task List
hr: _Novi popis zadataka

en: _New…
hr: _Nova…

en: _Next
hr: _Sljedeće

en: _Next Message
hr: _Sljedeću poruku

en: _No
hr: _Ne

en: _No Image
hr: _Bez slike

en: _No image
hr: _Bez slike

en: _No, Never
hr: _Ne, nikada

en: _None
hr: _Nijedan

en: _Normal
hr: Normalan

en: _Normal Size
hr: _Normalna veličina

en: _Not Junk
hr: _Željena pošta

en: _Notify Sender
hr: _Obavijsti pošiljatelja

en: _OK
hr: _U redu

en: _Office:
hr: _Ured:

en: _Open
hr: _Otvori

en: _Open Appointment
hr: _Otvori ugovoreni sastanak

en: _Open Contact
hr: _Otvori kontakt

en: _Open Desktop Settings
hr: _Otvori postavke radnog okruženja

en: _Open Link in Browser
hr: _Otvori poveznicu u pregledniku

en: _Open Memo
hr: _Otvori dopis

en: _Open Messages
hr: _Otvori poruke

en: _Open Task
hr: _Otvori zadatak

en: _Open in New Window
hr: _Otvori u novom prozoru

en: _Open…
hr: _Otvori…

en: _Options
hr: _Mogućnosti

en: _Order:
hr: _Poredak:

en: _Other languages
hr: _Ostali jezici

en: _Overwrite
hr: _Prebriši

en: _PO Box:
hr: _Poštanski broj:

en: _Padding:
hr: _Uvećanje:

en: _Paragraph Style
hr: _Izgled odlomka

en: _Password:
hr: _Lozinka:

en: _Paste
hr: _Zalijepi

en: _Personal
hr: _Osobno

en: _Picture Gallery
hr: _Galerija slika

en: _Plain
hr: _Normalan

en: _Plain text
hr: _Običan tekst

en: _Play sound when a new message arrives
hr: _Reproduciraj zvuk kada stigne nova poruka

en: _Port:
hr: _Ulaz:

en: _Post Message to List
hr: _Pošalji poruku na listu

en: _Post To:
hr: _Pošalji na:

en: _Preferences
hr: _Osobitosti

en: _Preformatted
hr: _Predoblikovan

en: _Preserve existing reminder by default
hr: _Očuvaj postojeći podsjetnik po zadanome

en: _Preserve my reminder
hr: _Očuvaj moj podsjetnik

en: _Preview
hr: _Pretpregled

en: _Preview Personal information before Work information
hr: _Prikaži osobne informacije prije poslovnih informacija

en: _Previous
hr: _Prijašnje

en: _Previous Message
hr: _Prijašnju poruku

en: _Print…
hr: _Ispis…

en: _Prioritize Message
hr: _Prioritetna poruka

en: _Priority:
hr: _Prioritet:

en: _Private
hr: _Osobno

en: _Profession:
hr: _Zvanje:

en: _Prompt on sending HTML mail to contacts that do not want them
hr: _Upitaj pri slanju HTML pošte kontaktima koji ju ne žele

en: _Properties
hr: _Svojstva

en: _Publish Calendar Information
hr: _Objavi informacije iz kalendara

en: _Publish as:
hr: _Objavi kao:

en: _Quit
hr: _Izlaz

en: _Quote
hr: _Citirat

en: _Quoted
hr: _Citirano

en: _Read
hr: _Pročitano

en: _Reconnect
hr: _Ponovno poveži

en: _Record delimiter:
hr: _Razdjelnik zapisa:

en: _Recover
hr: _Obnovi

en: _Redo
hr: _Ponovi

en: _Refresh
hr: _Osvježi

en: _Remember password
hr: _Zapamti lozinku

en: _Remember this passphrase
hr: _Zapamti ovu lozinku

en: _Remember this passphrase for the remainder of this session
hr: _Zapamti ovu lozinku do kraja ove sesije

en: _Remember this password
hr: _Zapamti ovu lozinku

en: _Remember this password for the remainder of this session
hr: _Zapamti ovu lozinku do kraja ove sesije

en: _Reminder
hr: _Podsjetnik

en: _Reminders
hr: _Podsjetnici

en: _Remove
hr: _Ukloni

en: _Remove Link
hr: _Ukloni poveznicu

en: _Remove image
hr: _Ukloni sliku

en: _Rename…
hr: _Preimenuj…

en: _Repeat Password:
hr: _Ponovi lozinku:

en: _Replace
hr: _Zamijeni

en: _Replace existing view
hr: _Zamijeni postojeći pogled

en: _Reply
hr: _Odgovori

en: _Reply style:
hr: _Način odgovora:

en: _Reply to Sender
hr: _Odgovori pošiljatelju

en: _Reply-To Field
hr: _Odgovori na

en: _Reply-To:
hr: _Odgovor na:

en: _Required people
hr: _Potrebne osobe

en: _Reset Order
hr: _Izvorni poredak

en: _Reset sort
hr: _Izvorno razvrstavanje

en: _Resize
hr: _Promjena veličine

en: _Restart Evolution after backup
hr: _Ponovo pokreni Evolution nakon sigurnosnog kopiranja

en: _Restore Defaults
hr: _Vrati izvorno

en: _Restore from a backup file:
hr: _Obnovi iz datoteke sigurnosne kopije:

en: _Retract comment
hr: _Povuci komentar

en: _Revise Details
hr: _Ispravi pojedinosti

en: _Right
hr: _Desno

en: _Roman Numeral List
hr: Popis _rimskim brojevima

en: _Row
hr: _Redak

en: _Rows:
hr: _Retci:

en: _Rule
hr: _Pravilo

en: _Rule…
hr: _Pravilo…

en: _Sat
hr: _Sub

en: _Save
hr: _Spremi

en: _Save As
hr: _Spremi kao

en: _Save Changes
hr: _Spremi promjene

en: _Save Draft
hr: _Spremi skicu

en: _Save Search…
hr: _Spremi pretragu…

en: _Save and Close
hr: _Spremi i zatvori

en: _Save as iCalendar…
hr: _Spremi kao iCalendar…

en: _Save as mbox…
hr: _Spremi kao mbox…

en: _Save as vCard…
hr: _Spremi kao vCard…

en: _Save to Outbox
hr: _Spremi u odlaznu mapu

en: _Saved Searches
hr: _Spremljene pretrage

en: _Schedule
hr: _Raspored

en: _Schedule Meeting…
hr: _Raspored sastanka…

en: _Search
hr: _Pretraži

en: _Search:
hr: _Pretraži:

en: _Select
hr: _Odaberi

en: _Select Address Book
hr: _Odaberi adresar

en: _Select...
hr: _Odaberi...

en: _Selection
hr: _Odabir

en: _Send
hr: _Pošalji

en: _Send Account Override:
hr: _Pošalji zaobilazak računa:

en: _Send All
hr: _Pošalji sve

en: _Send Anyway
hr: _Svejedno pošalji

en: _Send Message to Contact
hr: _Pošalji poruku kontaktu

en: _Send Message to Contacts
hr: _Pošalji poruku kontaktima

en: _Send Message to Contact…
hr: _Pošalji poruku kontaktu…

en: _Send Message to List
hr: _Pošalji poruku na popis

en: _Send New Message To…
hr: _Pošalji novu poruku…

en: _Send Notice
hr: _Pošalji obavijest

en: _Send To:
hr: _Pošalji:

en: _Send message
hr: _Pošalji poruku

en: _Server:
hr: _Poslužitelj:

en: _Set
hr: _Postavi

en: _Set as default email client
hr: _Postavi kao zadani klijent e-pošte

en: _Set expiration date
hr: _Postavi rok

en: _Show
hr: _Prikaži

en: _Show Menu Bar
hr: _Prikaži traku izbornika

en: _Show Tasks without Due date
hr: _Prikaži zadatke bez datuma roka

en: _Show animated images
hr: _Prikaži animirane slike

en: _Show appointment end times in week and month view
hr: _Prikaži završetak ugovorenih sastanaka u tjednom i mjesečnom pogledu

en: _Show field in View
hr: _Prikaži polje u pogledu

en: _Show invitation description provided by the sender
hr: _Prikaži opis pozivnice koju je poslao pošiljatelj

en: _Show the photograph of sender in the message preview
hr: _Prikaži fotografiju pošiljatelja u pregledu poruke

en: _Signature Name:
hr: Naziv _potpisa:

en: _Size:
hr: _Veličina:

en: _Skip
hr: _Preskoči

en: _Skip Lookup
hr: _Preskoči pretragu

en: _Smile
hr: _Nasmješen

en: _Socks Proxy:
hr: _Socks proxy:

en: _Sort By
hr: _Razvrstaj prema

en: _Sort...
hr: _Razvrstaj...

en: _Source:
hr: _Izvor:

en: _Spacing:
hr: _Razmak:

en: _Spouse:
hr: _Supružnik:

en: _Start time:
hr: _Početno vrijeme:

en: _State/Province:
hr: _Država/Pokrajina:

en: _Status Field
hr: _Stanje

en: _Stop
hr: _Zaustavi

en: _Strikethrough
hr: _Precrtano

en: _Style:
hr: _Izgled:

en: _Subscribe
hr: _Pretplata

en: _Subscribe to List
hr: _Pretplati se na listu

en: _Subscriptions…
hr: _Pretplate…

en: _Suffix:
hr: _Sufiks:

en: _Suggest automatic display of attachment
hr: _Predloži automatski prikaz privitka

en: _Switcher Appearance
hr: Izgled _prebacivača

en: _Synchronize
hr: _Uskladi

en: _Synchronize contact info and images from Pidgin buddy list
hr: _Uskladi informacije o kontaktu i slike iz Pidginova popisa prijatelja

en: _Table
hr: _Tablica

en: _Table column:
hr: _Stupac tablice:

en: _Table…
hr: _Tablica…

en: _Task List
hr: _Popis zadataka

en: _Tasks
hr: _Zadaci

en: _Tasks:
hr: _Zadaci:

en: _Template:
hr: _Predložak:

en: _Templates Folder:
hr: _Mapa predloška:

en: _Tentative
hr: _Privremeno

en: _Tentative all
hr: _Sve privremeno

en: _Tentatively accept
hr: _Uvjetno prihvaćeno

en: _Test URL…
hr: _Testiraj URL…

en: _Text Only
hr: _Samo tekst

en: _Text:
hr: _Tekst:

en: _Tick this to accept the license agreement
hr: _Označite ovo za prihvaćanje licencnog ugovora

en: _Time divisions:
hr: Podjela _vremena:

en: _To Do
hr: _Zadaci

en: _To This Address
hr: _Na ovu adresu

en: _To:
hr: _Prima:

en: _Today
hr: _Danas

en: _Top
hr: _Vrh

en: _Try Again
hr: _Pokušaj ponovno

en: _Tue
hr: _Uto

en: _Type Field
hr: _ Vrsta

en: _Type an email address or drag a contact into the list below:
hr: _Unesite adresu e-pošte ili dovucite kontakt u donji popis:

en: _Undelete Message
hr: _Vrati obrisanu poruku

en: _Underline
hr: _Podvučeno

en: _Undo
hr: _Vrati

en: _Unmatched Folder Enabled
hr: _Omogući nepodudarajuću mapu

en: _Unread
hr: _Nepročitano

en: _Unset
hr: _Ukloni

en: _Unset icon
hr: _Ukloni ikonu

en: _Unsubscribe
hr: _Prekini pretplatu

en: _Unsubscribe from List
hr: _Prekini pretplatu na listu

en: _Up
hr: _Gore

en: _Update
hr: _Nadopuni

en: _Update Attendee Status
hr: _Nadopuni stanje prisutnih

en: _Update free/busy
hr: _Nadopuni dostupnost

en: _Use as it is
hr: _Koristi kako je

en: _Use custom binary, instead of “sendmail”
hr: _Koristi prilagođene binarnu datoteku, umjesto "sendmail"

en: _Use custom icon
hr: Koristi prilagođenu ikonu

en: _Use the same fonts as other applications
hr: _Koristi isto pismo kao ostale aplikacije

en: _Username:
hr: _Korisničko ime:

en: _Value delimiter:
hr: _Razdjelnik vrijednosti:

en: _Vertical View
hr: _Okomiti pogled

en: _Vertical:
hr: _Okomito:

en: _Video Chat:
hr: _Video razgovor:

en: _View
hr: _Pogled

en: _View Certificate
hr: _Pogledaj vjerodajnicu

en: _View Inline
hr: _Pogledaj unutar poruke

en: _Visited Link:
hr: _Posjećena poveznica:

en: _Wants to receive HTML mail
hr: _Želi primati poštu u HTML obliku

en: _Wed
hr: _Sri

en: _When convenient
hr: _Kad je prikladno

en: _When opened:
hr: _Kad se otvori:

en: _Where:
hr: _Gdje:

en: _Width
hr: _Širina

en: _Width:
hr: _Širina:

en: _Window
hr: _Prozor

en: _Wink
hr: _Namignut

en: _With:
hr: _Sa:

en: _Work
hr: _Posao

en: _Work Offline
hr: _Izvanmrežni rad

en: _Work Online
hr: _Mrežni rad

en: _Work Week View
hr: Pogled _radnog tjedna

en: _Wrap Lines
hr: _Prijelom teksta

en: _Wrap Search
hr: _Pretraga prijeloma

en: _Wrap Text
hr: _Prijelom teksta

en: _Wrap quoted text in replies
hr: _Prelomi citirani tekst u odgovorima

en: _Write
hr: _Zapiši

en: _X-Padding:
hr: _X-dopuna:

en: _Y-Padding:
hr: _Y-dopuna:

en: _Year View
hr: _Godišnji pogled

en: _Yes, Always
hr: _Da, uvijek

en: _Zip/Postal Code:
hr: _Poštanski broj:

en: _Zoom
hr: _Uvećanje

en: _Zoom In
hr: _Uvećaj

en: _Zoom to 100%
hr: _Uvećaj na 100%

en: _Zoom to window
hr: _Uvećaj po prozoru

en: a table to view and select the current time range
hr: tablica za pregled i odabir trenutnog vremenskog raspona

en: a time relative to the current time
hr: vrijeme u odnosu na trenutno vrijeme

[ctx: addrbook]
en: Any
hr: Svaki

[ctx: addrbook]
en: Included in Autocompletion
hr: Obuhvaćen automatskim dovršavanjem

[ctx: addressbook-label]
en: Email
hr: E-pošta

[ctx: addressbook-label]
en: Home Email
hr: Kućna e-pošta

[ctx: addressbook-label]
en: Home SIP
hr: Kućni SIP

[ctx: addressbook-label]
en: Other Email
hr: Druga e-pošta

[ctx: addressbook-label]
en: Other SIP
hr: Drugi SIP

[ctx: addressbook-label]
en: Phone
hr: Telefon

[ctx: addressbook-label]
en: Work Email
hr: Poslovna e-pošta

[ctx: addressbook-label]
en: Work SIP
hr: Poslovni SIP

en: ago
hr: prije

en: all the following conditions
hr: sa svim sljedećim uvjetima

en: an unknown sender
hr: nepoznati pošiljatelj

en: any of the following conditions
hr: s bilo kojim od sljedećih uvjeta

en: attachment
hr: privitak

en: attachment.dat
hr: privitak.dat

[ctx: autoarchive]
en: Auto-_cleanup messages older than
hr: Automatski _ukloni poruke starije od

[ctx: autoarchive]
en: days
hr: dana

[ctx: autoarchive]
en: months
hr: mjeseca

[ctx: autoarchive]
en: weeks
hr: tjedana

en: before every anniversary/birthday
hr: prije svake obljetnice/rođendana

en: before every new appointment
hr: prije svakog novog ugovorenog sastanka

en: begin editing this cell
hr: započni uređivati ovu ćeliju

en: black
hr: crna

en: blue
hr: plava

en: bright blue
hr: svjetloplava

en: bright orange
hr: svjetlonarančasta

en: brown gold
hr: zlatno-smeđa

[ctx: cal-itip]
en: None
hr: Nijedan

[ctx: cal-reminders]
en: %s %s after the end
hr: %s %s nakon završetka

[ctx: cal-reminders]
en: %s %s after the start
hr: %s %s nakon početka

[ctx: cal-reminders]
en: %s %s before the end
hr: %s %s prije završetka

[ctx: cal-reminders]
en: %s %s before the start
hr: %s %s prije početka

[ctx: cal-reminders]
en: %s at %s
hr: %s u %s

[ctx: cal-reminders]
en: %s at the end
hr: %s na završetku

[ctx: cal-reminders]
en: %s at the start
hr: %s na početku

[ctx: cal-reminders]
en: %s before
hr: prije %s

[ctx: cal-reminders]
en: %s for an unknown trigger type
hr: %s za nepoznatu vrstu pokretača

[ctx: cal-reminders]
en: Custom
hr: Prilagođen

[ctx: cal-reminders]
en: Custom _message
hr: Prilagođena _poruka

[ctx: cal-reminders]
en: Custom reminder _sound
hr: Prilagođeni zvuk _podsjetnika

[ctx: cal-reminders]
en: None
hr: Nijedan

[ctx: cal-reminders]
en: Play a sound
hr: Reproduciraj zvuk

[ctx: cal-reminders]
en: Pop up an alert
hr: Skočno upozorenje

[ctx: cal-reminders]
en: Run a program
hr: Pokreni program

[ctx: cal-reminders]
en: Send an email
hr: Pošalji e-poštu

[ctx: cal-reminders]
en: Unknown action to be performed
hr: Nepoznata radnja će biti izvedena

[ctx: cal-reminders]
en: _hours
hr: _sat(a)

[ctx: cal-reminders]
en: _minutes
hr: _minute(a)

[ctx: cal-reminders]
en: after
hr: nakon

[ctx: cal-reminders]
en: at the start
hr: na početku

[ctx: cal-reminders]
en: before
hr: prije

[ctx: cal-reminders]
en: da_ys
hr: da_n(a)

[ctx: cal-reminders]
en: day(s)
hr: dan(a)

[ctx: cal-reminders]
en: days
hr: dana

[ctx: cal-reminders]
en: end
hr: završetka

[ctx: cal-reminders]
en: extra times every
hr: dodatno još svake

[ctx: cal-reminders]
en: hour(s)
hr: sat(a)

[ctx: cal-reminders]
en: hours
hr: sata

[ctx: cal-reminders]
en: minute(s)
hr: minute(a)

[ctx: cal-reminders]
en: minutes
hr: minute

[ctx: cal-reminders]
en: start
hr: početka

[ctx: cal-second-zone]
en: None
hr: Nijedna

en: calendar view event
hr: pregled kalendara za događaj

en: calendar view for a month
hr: pregled kalendara za mjesec

en: calendar view for a work week
hr: pregled kalendara za radni tjedan

en: calendar view for one or more days
hr: pregled kalendara za jedan ili više dana

en: calendar view for one or more weeks
hr: pregled kalendara za jedan ili više tjedana

en: calendar.ics
hr: kalendar.ics

en: card.vcf
hr: kartica.vcf

[ctx: category]
en: _Delete
hr: _Obriši

[ctx: category]
en: _Edit
hr: _Uredi

[ctx: category]
en: _New
hr: _Nova

en: click
hr: klik

en: click to add
hr: kliknite za dodavanje

en: collapses the row in the ETree containing this cell
hr: sažmi redak u ETree koji sadrži ovu ćeliju

en: color
hr: bojom

en: contacts
hr: kontakti

en: contains
hr: sadrži

en: contains Sender
hr: sadrži pošiljatelja

en: current address book folder %s has %d card | current address book folder %s has %d cards
hr[0]: trenutna mapa adresara %s ima %d karticu
hr[1]: trenutna mapa adresara %s ima %d kartice
hr[2]: trenutna mapa adresara %s ima %d kartica

en: cyan
hr: cijan

en: dark blue
hr: tamnoplava

en: dark green
hr: tamnozelena

en: dark green #2
hr: tamnozelena 2

en: dark grey
hr: tamnosiva

en: dark red
hr: tamnocrvena

[ctx: date]
en: None
hr: Nijedan

en: days
hr: dana

[ctx: dialog-title]
en: Insert Image
hr: Umetanje slike

[ctx: dialog-title]
en: Replace
hr: Zamjena

en: disabled
hr: onemogućeno

en: does not contain
hr: ne sadrži

en: does not contain Sender
hr: ne sadrži pošiljatelja

en: does not end with
hr: ne završava sa

en: does not exist
hr: ne postoji

en: does not have words
hr: ne sadrži riječi

en: does not return
hr: ne vraća

en: does not sound like
hr: ne zvuči kao

en: does not start with
hr: ne počinje sa

en: dull blue
hr: blijedo plava

en: dull blue #2
hr: blijedo plava 2

en: dull green
hr: blijedo zelena

en: dull purple
hr: blijedo ljubičasta

[ctx: email-custom-header]
en: None
hr: Ništa

[ctx: email-custom-header-Security]
en: Confidential
hr: Povjerljivo

[ctx: email-custom-header-Security]
en: Personal
hr: Osobno

[ctx: email-custom-header-Security]
en: Protected
hr: Zaštićeno

[ctx: email-custom-header-Security]
en: Secret
hr: Tajno

[ctx: email-custom-header-Security]
en: Security:
hr: Sigurnost:

[ctx: email-custom-header-Security]
en: Top secret
hr: Strogo tajno

[ctx: email-custom-header-Security]
en: Unclassified
hr: Neklasificirano

en: email;calendar;contact;addressbook;task;
hr: e-pošta;kalendar;kontakt;adresar;zadatak;

en: enabled
hr: omogućeno

en: ends with
hr: završava sa

[ctx: estimated-duration]
en: None
hr: Nijedno

[ctx: estimated-duration]
en: _days
hr: _dana

[ctx: estimated-duration]
en: _hours
hr: _sat(a)

[ctx: estimated-duration]
en: _minutes
hr: _minute(a)

en: event
hr: događaj

en: evolution address book
hr: evolution adresar

en: evolution calendar item
hr: stavka Evolution kalendara

en: evolution minicard
hr: evolution mini kartica

en: exists
hr: postoji

en: expands the row in the ETree containing this cell
hr: proširi redak u ETree koji sadrži ovu ćeliju

[ctx: ffe]
en: Answered
hr: Odgovoreno

[ctx: ffe]
en: Attachment
hr: Privitak

[ctx: ffe]
en: Deleted
hr: Obrisano

[ctx: ffe]
en: Draft
hr: Skica

[ctx: ffe]
en: Flagged
hr: Označeno

[ctx: ffe]
en: Seen
hr: Viđeno

[ctx: ffe]
en: false
hr: netočno

[ctx: ffe]
en: no
hr: ne

[ctx: ffe]
en: not
hr: nije

en: for example: uid=user,dc=example,dc=com
hr: na primjer: uid=korisnik,dc=primjer,dc=com

en: gold
hr: zlatna

en: gray
hr: siva

en: green
hr: zelena

en: has words
hr: sadrži riječi

en: hours
hr: sati

[ctx: iCalImp]
en: Attendees
hr: Sudionici

[ctx: iCalImp]
en: Categories
hr: Kategorije

[ctx: iCalImp]
en: Classification
hr: Klasifikacija

[ctx: iCalImp]
en: Completed
hr: Završeno

[ctx: iCalImp]
en: Confidential
hr: Povjerljivo

[ctx: iCalImp]
en: Description
hr: Opis

[ctx: iCalImp]
en: Due
hr: Rok

[ctx: iCalImp]
en: End
hr: Završetak

[ctx: iCalImp]
en: Event
hr: Događaj

[ctx: iCalImp]
en: Location
hr: Mjesto

[ctx: iCalImp]
en: Meeting
hr: Sastanak

[ctx: iCalImp]
en: Memo
hr: Dopis

[ctx: iCalImp]
en: Organizer
hr: Organizator

[ctx: iCalImp]
en: Private
hr: Privatno

[ctx: iCalImp]
en: Public
hr: Javno

[ctx: iCalImp]
en: Start
hr: Početak

[ctx: iCalImp]
en: Summary
hr: Sažetak

[ctx: iCalImp]
en: Task
hr: Zadatak

[ctx: iCalImp]
en: Type
hr: Vrsta

[ctx: iCalImp]
en: has attachments
hr: ima privitke

[ctx: iCalImp]
en: has recurrences
hr: ima ponavljanja

[ctx: iCalImp]
en: has reminders
hr: ima podsjetnike

[ctx: iCalImp]
en: is an instance
hr: je primjerak

en: iCalendar File
hr: iCalendar datoteka

en: iCalendar files (.ics)
hr: iCalendar datoteke (.ics)

en: iCalendar information
hr: iCalendar informacije

[ctx: iCalendarStatus]
en: Cancelled
hr: Otkazano

[ctx: iCalendarStatus]
en: Completed
hr: Završeno

[ctx: iCalendarStatus]
en: Confirmed
hr: Potvrđeno

[ctx: iCalendarStatus]
en: Draft
hr: Skica

[ctx: iCalendarStatus]
en: Final
hr: Konačno

[ctx: iCalendarStatus]
en: In Progress
hr: U tijeku

[ctx: iCalendarStatus]
en: Needs Action
hr: Zahtijeva radnju

[ctx: iCalendarStatus]
en: None
hr: Nepoznato

[ctx: iCalendarStatus]
en: Not Started
hr: Nije započeto

[ctx: iCalendarStatus]
en: Tentative
hr: Privremeno

en: i_n
hr: _u

en: in the future
hr: u budućnosti

en: include subfolders
hr: uključi podmape

en: is
hr: je

en: is Completed
hr: je završeno

en: is Flagged
hr: je označeno

en: is Overdue
hr: je neispunjeno

en: is Scheduled
hr: je zakazano

en: is after
hr: je nakon

en: is before
hr: je prije

en: is greater than
hr: je veće od

en: is greater than or equal to
hr: je veće od ili jednako

en: is less than
hr: je manje od

en: is less than or equal to
hr: je manje od ili jednako

en: is not
hr: nije

en: is not Completed
hr: nije završeno

en: is not Flagged
hr: nije označeno

en: is not Scheduled
hr: nije zakazano

[ctx: label]
en: None
hr: Nijedna

[ctx: language]
en: Unknown (%s)
hr: Nepoznat (%s)

en: light blue
hr: svjetloplava

en: light brown
hr: svijetlosmeđa

en: light cyan
hr: svjetlocijan

en: light green
hr: svjetlozelena

en: light grey
hr: svjetlosiva

en: light orange
hr: svjetlonarančasta

en: light purple
hr: svjetloljubičasta

en: light yellow
hr: svjetložuta

en: lime
hr: žuto zelena

en: list
hr: popis

[ctx: locale-metric]
en: default:mm
hr: zadano:mm

[ctx: mail-filter-rule]
en: Any
hr: Bilo koji

[ctx: mail-to-task]
en: _Cancel
hr: _Odustani

[ctx: mail-to-task]
en: _Edit
hr: _Uredi

[ctx: mail-to-task]
en: _New
hr: _Novo

[ctx: mboxImp]
en: From
hr: Od

[ctx: mboxImp]
en: Subject
hr: Predmet

en: memo
hr: dopis

en: minutes
hr: minuta

en: months
hr: mjeseci

en: navy
hr: mornarska

en: now
hr: sada

en: on
hr: u

en: one recipient | %d recipients
hr[0]: %d primatelj
hr[1]: %d primatelja
hr[2]: %d primatelja

en: orange
hr: narančasta

en: partially GPG encrypted
hr: djelomično GPG šifrirano

en: partially GPG signed
hr: djelomično GPG potpisano

en: partially S/MIME encrypted
hr: djelomično S/MIME šifrirano

en: partially S/MIME signed
hr: djelomično S/MIME potpisano

en: percent Done
hr: % završeno

en: pink
hr: ružičasta

en: popup a child
hr: skočna obavijest za izvedeno

en: popup list
hr: skočni popis

en: purple
hr: ljubičasta

en: purple #2
hr: ljubičasta 2

en: red
hr: crvena

en: red purple
hr: crveno ljubičasta

en: red-orange
hr: crveno-narančasta

[ctx: reply-attribution]
en: Re
hr: Odg

[ctx: reply-attribution]
en: Re: %s
hr: Odg: %s

en: requires anonymous access to your LDAP server
hr: zahtijeva anoniman pristup vašem LDAP poslužitelju

en: returns
hr: vraća

en: returns greater than
hr: vraća više od

en: returns less than
hr: vraća manje od

en: seconds
hr: sekunda

[ctx: send-options]
en: None
hr: Ništa

[ctx: shortcut window]
en: Apply filters to selection
hr: Primijeni filtre na odabir

[ctx: shortcut window]
en: Calendar
hr: Kalendar

[ctx: shortcut window]
en: Clear search bar
hr: Očisti traku pretrage

[ctx: shortcut window]
en: Close window
hr: Zatvori prozor

[ctx: shortcut window]
en: Contacts
hr: Kontakti

[ctx: shortcut window]
en: Copy mails or contacts to folder
hr: Kopiraj poruke e-pošte ili kontakte u mapu

[ctx: shortcut window]
en: Create a new appointment
hr: Stvori novi ugovoreni sastanak

[ctx: shortcut window]
en: Create a new contact
hr: Stvori novi kontakt

[ctx: shortcut window]
en: Create a new contact list
hr: Stvori novi popis kontakta

[ctx: shortcut window]
en: Create a new item in current component
hr: Stvori novu stavku u trenutnoj komponenti

[ctx: shortcut window]
en: Create a new meeting
hr: Stvori novi sastanak

[ctx: shortcut window]
en: Create a new memo
hr: Stvori novi dopis

[ctx: shortcut window]
en: Create a new message
hr: Stvori novu poruku

[ctx: shortcut window]
en: Create a new task
hr: Stvori novi zadatak

[ctx: shortcut window]
en: Cycle focus between panes
hr: Prebacivaj između panela

[ctx: shortcut window]
en: Day View
hr: Dnevni pogled

[ctx: shortcut window]
en: Forward selected messages
hr: Proslijedi odabrane poruke

[ctx: shortcut window]
en: General
hr: Općenito

[ctx: shortcut window]
en: Go to date
hr: Idi na datum

[ctx: shortcut window]
en: Go to folder
hr: Idi u mapu

[ctx: shortcut window]
en: Go to today
hr: Idi na danas

[ctx: shortcut window]
en: Jump to the next unread message
hr: Idi na sljedeću nepročitanu poruku

[ctx: shortcut window]
en: Jump to the previous unread message
hr: Idi na prijašnju nepročitanu poruku

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard Shortcuts
hr: Prečaci tipkovnice

[ctx: shortcut window]
en: List View
hr: Pogled popisa

[ctx: shortcut window]
en: Mail
hr: E-pošta

[ctx: shortcut window]
en: Mark selected messages as read
hr: Označi odabrane poruke kao pročitane

[ctx: shortcut window]
en: Mark selected messages as unread
hr: Označi odabrane poruke kao nepročitane

[ctx: shortcut window]
en: Month View
hr: Mjesečni pogled

[ctx: shortcut window]
en: Move mails or contacts to folder
hr: Premjesti poruke e-pošte ili kontakte u mapu

[ctx: shortcut window]
en: Open new window
hr: Otvori novi prozor

[ctx: shortcut window]
en: Open selection in new window
hr: Otvori odabir u novom prozoru

[ctx: shortcut window]
en: Open the Evolution user guide
hr: Otvori Evolutionov korisnički priručnik

[ctx: shortcut window]
en: Preferences
hr: Osobitosti

[ctx: shortcut window]
en: Quit Evolution
hr: Zatvori Evolution

[ctx: shortcut window]
en: Reply to all recipients
hr: Odgovori svim primateljima

[ctx: shortcut window]
en: Reply to list
hr: Odgovori na mailing listu

[ctx: shortcut window]
en: Reply to sender
hr: Odgovori pošiljatelju

[ctx: shortcut window]
en: Scroll down
hr: Pomakni dolje

[ctx: shortcut window]
en: Scroll up
hr: Pomakni gore

[ctx: shortcut window]
en: Select Calendar component
hr: Odaberi komponentu kalendara

[ctx: shortcut window]
en: Select Contacts component
hr: Odaberi komponentu kontakata

[ctx: shortcut window]
en: Select Mail component
hr: Odaberi komponentu e-pošte

[ctx: shortcut window]
en: Select Memos component
hr: Odaberi komponentu dopisa

[ctx: shortcut window]
en: Select Tasks component
hr: Odaberi komponentu zadataka

[ctx: shortcut window]
en: Send and receive messages
hr: Pošalji i primi poruke

[ctx: shortcut window]
en: Week View
hr: Tjedni pogled

[ctx: shortcut window]
en: Work Week View
hr: Pogled radnog tjedna

en: sky blue #2
hr: nebesko plava 2

en: sort
hr: razvrstaj

en: sounds like
hr: zvuči kao

en: starts with
hr: počinje sa

[ctx: table-date]
en: None
hr: NIjedan

en: task
hr: zadatak

en: the current time
hr: trenutno vrijeme

en: the time you specify
hr: vrijeme koje ste odredili

[ctx: time-unit]
en: days
hr: dana

[ctx: time-unit]
en: months
hr: mjeseca

[ctx: time-unit]
en: weeks
hr: tjedna

[ctx: time-unit]
en: years
hr: godina

[ctx: timezone]
en: None
hr: Nijedna

[ctx: to-do-bar-n-days]
en: Show
hr: Prikaži

[ctx: to-do-bar-n-days]
en: da_ys
hr: da_n(a)

en: toggle the cell
hr: biraj ćeliju

[ctx: toolbar-button]
en: New
hr: Novo

en: vCalendar files (.vcs)
hr: vCalendar datoteke (.vcs)

en: vCard for %s
hr: vCard za %s

en: very dark gray
hr: vrlo tamonosiva

en: weeks
hr: tjedni

en: white
hr: bijela

en: with
hr: sa

en: with one guest | with %d guests
hr[0]: sa %d gostom
hr[1]: sa %d gosta
hr[2]: sa %d gostiju

[ctx: wizard-ca-note]
en: Alternatively, you can %s (email, contacts and calendaring) instead.
hr: Alternativno, umjesto možete %s (e-poštu, kontakte i kalendare).

[ctx: wizard-ca-note]
en: create a collection account
hr: stvoriti kolekciju računa

en: years
hr: godina

en: yellow
hr: žuta

en: {0}
    
    If you choose to continue, you may not have access to some of your old data.
hr: {0}
    
    Ako odlučite nastaviti, možda nećete imati pristup nekim svojim starijim podacima.

en: {0} by {1}
hr: {0} u {1}

en: {0}, Completed on {1}
hr: {0}, završeno u {1}

en: — The Evolution PIM and Email Client
hr: — Evolution PIM i klijent e-pošte

en: “%s” cannot be a future date
hr: “%s” ne može biti budući datum

en: “%s” has an invalid format
hr: “%s” ima neispravan format

en: “Check Junk” Failed
hr: Neuspjela provjera neželjene pošte

en: “Report Junk” Failed
hr: Neuspjela prijava neželjene pošte

en: “Report Not Junk” Failed
hr: Neuspjela prijava željene pošte

en: “{0}” does not support assigned tasks, please select a different task list.
hr: “{0}” ne podržava dodijeljene zadatke, odaberite drugi popis zadatka.

en: “{0}” has delegated the meeting. Do you want to add the delegate “{1}”?
hr: “{0}” je delegirao/la sastanak. Želite li dodati delegata “{1}”?

en: “{0}” is a read-only address book and cannot be modified. Please select a different address book from the side bar in the Contacts view.
hr: "{0}" je adresar samo s dozvolom čitanja i ne može se mijenjati. Odaberite drugi adresar s bočne trake u Kontakti pogledu.

en: “{0}” is a read-only calendar and cannot be modified. Please select a different calendar that can accept appointments.
hr: “{0}” je kalendar samo za čitanje i ne može se mijenjati. Odaberite drugi kalendar koji može prihvatiti sastanke.
