file-roller 0 - en to hr translation catalogue (302 entries)

en: %d file remaining | %'d files remaining
hr[0]: %d datoteka preostala
hr[1]: %'d datoteke preostale
hr[2]: %'d datoteka preostalo

en: %s Properties
hr: %s svojstva

en: A file named “%s” already exists.
    
    %s
hr: Datoteka naziva "%s" već postoji.
    
    %s

en: A file named “%s” already exists.  Do you want to replace it?
hr: Datoteka naziva "%s" već postoji. Želite li ju zamijeniti?

en: A folder named “%s” already exists.
    
    %s
hr: Mapa naziva "%s" već postoji.
    
    %s

en: ARCHIVE
hr: ARHIVA

[ctx: Action]
en: Add Files
hr: Dodaj datoteke

[ctx: Action]
en: Extract
hr: Raspakiraj

[ctx: Action]
en: Open
hr: Otvori

[ctx: Action]
en: _Extract
hr: _Raspakiraj

en: Actions
hr: Radnje

en: Add
hr: Dodaj

en: Add files asking the name of the archive and quit the program
hr: Dodaj datoteke pitajući za naziv arhive i izađi iz programa

en: Add files to the specified archive and quit the program
hr: Dodaj datoteke u navedenu arhivu i izađi iz programa

en: Add only if _newer
hr: Dodaj samo ako je _novije

en: Adding the files to “%s”
hr: Dodavanje datoteka u "%s"

en: Adding “%s”
hr: Dodajem "%s"

en: All archives
hr: Sve arhive

en: All files
hr: Sve datoteke

en: An archive manager for GNOME.
hr: Alat za rad sa arhivama GNOME okruženja.

en: An error occurred while adding files to the archive.
hr: Dogodila se greška prilikom dodavanja datoteka u arhivu.

en: An error occurred while deleting files from the archive.
hr: Dogodila se greška prilikom uklanjanja datoteka iz arhive.

en: An error occurred while extracting files.
hr: Dogodila se greška prilikom raspakiravanja datoteka.

en: An error occurred while loading the archive.
hr: Dogodila se greška prilikom učitavanja arhive.

en: An error occurred while renaming the files.
hr: Dogodila se greška tijekom preimenovanja datoteka.

en: An error occurred while saving the archive.
hr: Dogodila se greška prilikom spremanja arhive.

en: An error occurred while testing archive.
hr: Dogodila se greška prilikom testiranja arhive.

en: An error occurred while updating the files.
hr: Dogodila se greška tijekom nadopune datoteka.

en: An error occurred.
hr: Dogodila se greška.

en: Another file with the same name already exists in “%s”.
hr: Druga datoteka s istim nazivom već postoji u "%s".

en: Archive Manager
hr: Upravitelj arhivom

en: Archive Manager (also known as File Roller) is the default GNOME application for opening, creating, and modifying archive and compressed archive files.
hr: Upravitelj arhivom (poznat i kao File Roller) je uobičaejna GNOME aplikacija za otvaranje, stvaranje, promjenu i raspakiravanje arhiviranih datoteka.

en: Archive Manager supports a wide range of different archive files, including:
hr: Upravitelj arhivom podržava širok raspon različitih arhiva datoteka, uključujući:

en: Archive not found
hr: Arhiva nije pronađena

en: Archive size:
hr: Veličina arhive:

en: Archive type not supported.
hr: Vrsta arhive nije podržana.

en: C_ommand Line Output:
hr: I_zlaz naredbenog redka:

en: C_reate
hr: S_tvori

en: Change password visibility
hr: Promjena vidljivosti lozinke

en: Command exited abnormally.
hr: Naredba je neočekivano prekinuta.

en: Command not found.
hr: Naredba nije pronađena.

en: Compress
hr: Zapakiraj

en: Compression level
hr: Razina sažimanja

en: Compression level used when adding files to an archive. Possible values: very-fast, fast, normal, maximum.
hr: Razina sažimanja koja se koristi pri dodavanju datoteka u arhivu. Moguće vrijednosti su: vrlo brzo, brzo, normalno, najbrže.

en: Compression ratio:
hr: Razina sažimanja:

en: Content size:
hr: Veličina sadržaja:

en: Contents
hr: Priručnik

en: Copy
hr: Kopiraj

en: Copying the extracted files to the destination
hr: Kopiranje raspakiranih datoteka u odredište

en: Copying the files from “%s” to “%s”
hr: Kopiranje datoteka s "%s" u "%s"

en: Copying the files to add to “%s”
hr: Kopiranje datoteka za dodavanje u "%s"

en: Copyright © 2001–2014 Free Software Foundation, Inc.
hr: Autorsko pravo © 2001–2014 Fondacija slobodnog softvera, dd.

en: Could not add the files to the archive
hr: Nemoguće dodavanje datoteke u arhivu

en: Could not create the archive
hr: Nemoguće stvaranje arhive

en: Could not create the destination folder: %s.
hr: Nemoguće stvaranje odredišne mape: %s.

en: Could not delete the old archive.
hr: Nemoguće uklanjanje stare arhive.

en: Could not display help
hr: Nemoguć prikaz pomoći

en: Could not display the folder “%s”
hr: Nemoguće prikazivanje "%s" mape

en: Could not find the volume: %s
hr: Nemoguć pronalazak dijela: %s

en: Could not load the location
hr: Nemoguće učitavanje lokacije

en: Could not open this file type
hr: Ovu vrstu datoteke nije moguće otvoriti

en: Could not open “%s”
hr: Nemoguće otvaranje "%s"

en: Could not perform the operation
hr: Nemoguće obavljanje radnje

en: Could not rename the file
hr: Nemoguća promjena naziva datoteke

en: Could not rename the folder
hr: Nemoguća promjena naziva mape

en: Could not save the archive “%s”
hr: Nemoguće spremanje arhive "%s"

en: Create _Archive
hr: Stvori _arhivu

en: Create _Folder
hr: Stvori _mapu

en: Create and modify an archive
hr: Stvori i promijeni arhivu

en: Create destination folder without asking confirmation
hr: Stvori odredišnu mapu bez potvrđivanja

en: Creating “%s”
hr: Stvaram "%s"

en: Cu_t
hr: Iz_reži

en: Cut
hr: Izreži

en: D_eselect All
hr: U_kloni odabir

en: Decompressing archive
hr: Raspakiravanje arhive

en: Default folder to use for the “--add” and “--extract” commands
hr: Zadana mapa koja se koristi za “--add“ i “--extract“ naredbe

en: Default volume size
hr: Uobičajena veličina dijelova

en: Delete
hr: Obriši

en: Deleting files from archive
hr: Brisanje datoteka iz arhive

en: Deleting the files from “%s”
hr: Brišem datoteke s "%s"

en: Dese_lect All
hr: Ukl_oni odabir

en: Destination folder “%s” does not exist.
    
    Do you want to create it?
hr: Odredišna mapa "%s" ne postoji.
    
    Želite li ju stvoriti?

en: Display path
hr: Prikaži putanju

en: Display size
hr: Veličina prikaza

en: Display the path column in the main window.
hr: Prikaži stupac putanje u glavnom prozoru.

en: Display the size column in the main window.
hr: Prikaži stupac veličine u glavnom prozoru.

en: Display the time column in the main window.
hr: Prikaži stupac vremena u glavnom prozoru.

en: Display the type column in the main window.
hr: Prikaži stupac vrste u glavnom prozoru.

en: Display time
hr: Prikaži vrijeme

en: Display type
hr: Vrsta prikaza

en: Do not _overwrite newer files
hr: Ne _prepisuj novije datoteke

en: Do not overwrite newer files
hr: Nemoj prepisati preko novih datoteka

en: Do you want to add this file to the current archive or open it as a new archive?
hr: Želite li dodati ovu datoteku u trenutnu arhivu ili ju otvoriti u novoj arhivi?

en: Do you want to create a new archive with these files?
hr: Želite li stvoriti novu arhivu s ovim datotekama?

en: E_xclude files:
hr: I_sključi datoteke:

en: Editors
hr: Uređivači

en: Encrypt the archive header
hr: Šifriraj zaglavlje arhive

en: Enter a password for “%s”
hr: Upišite lozinku za "%s"

en: Extract Here
hr: Raspakiraj ovdje

en: Extract To…
hr: Raspakiraj u…

en: Extract archives asking the destination folder and quit the program
hr: Raspakiraj arhive pitajući za odredišnu mapu i izađi iz programa

en: Extract archives to the specified folder and quit the program
hr: Raspakiraj arhive u navedenu mapu i izađi iz programa

en: Extract the contents of the archives in the archive folder and quit the program
hr: Raspakiraj sadržaj arhiva u mapu arhive i izađi iz programa

en: Extract the selected archive
hr: Raspakiraj odabranu arhivu

en: Extract the selected archive to the current position
hr: Raspakiraj odabranu arhivu na trenutnu lokaciju

en: Extracting the files from “%s”
hr: Raspakiravm datoteke s "%s"

en: Extracting “%s”
hr: Raspakiravam "%s"

en: Extraction completed successfully
hr: Raspakiravanje uspješno završeno

en: Extraction not performed
hr: Raspakiravanje nije izvedeno

en: FOLDER
hr: MAPA

[ctx: File]
en: Location
hr: Lokacija

[ctx: File]
en: Modified
hr: Promijenjeno

[ctx: File]
en: Name
hr: Naziv

[ctx: File]
en: Name:
hr: Naziv:

[ctx: File]
en: Size
hr: Veličina

[ctx: File]
en: Type
hr: Vrsta

en: File Roller
hr: Upravitelj arhivom

en: Find files by name
hr: Pretraži datoteke prema nazivu

en: Folder
hr: Mapa

en: Folders
hr: Mape

en: Getting the file list
hr: Preuzimam popis datoteka

en: Go to the home location
hr: Idi na početnu lokaciju

en: Go to the next visited location
hr: Idi na sljedeću posjećenu lokaciju

en: Go to the previous visited location
hr: Idi na prije posjećenu lokaciju

en: Go up one level
hr: Idi jednu razinu iznad

en: How to sort files
hr: Kako razvrstati datoteke

en: Include _files:
hr: Uključi _datoteke:

en: Keyboard Shortcuts
hr: Prečaci tipkovnice

en: Last Output
hr: Opširan ispis

en: Last modified:
hr: Promijenjeno:

en: List Mode
hr: Način popisa

en: List of applications entered in the “Open File” dialog and not associated with the file type.
hr: Popis programa otvorenih u dijalogu "Otvori datoteku" i koji nisu pridruženi s vrstom datoteke.

en: Load Options
hr: Mogućnosti učitavanja

en: Loading “%s”
hr: Učitavam "%s"

en: Location
hr: Lokacija

en: Location:
hr: Lokacija:

en: Moving the files from “%s” to “%s”
hr: Premještanje datoteka s "%s" u "%s"

en: Name column width
hr: Širina stupca naziva

en: Name “%s” is not valid because it contains at least one of the following characters: %s, please type other name.
hr: Naziv "%s" nije valjan jer sadrži najmanje jedan od sljedećih znakova: %s, upišite novi naziv.

en: New Archive
hr: Nova arhiva

en: New name is the same as old one, please type other name.
hr: Novi naziv je isti kao stari, upišite novi naziv.

en: New name is void, please type a name.
hr: Novi naziv je prazan, upišite naziv.

en: Number of files:
hr: Broj datoteka:

en: Open _Item Location
hr: Otvori _lokaciju stavke

en: Open, modify and create compressed archive files
hr: Otvorite, promijenjite i stvorite zapakiranu arhivu datoteka

en: Operation completed
hr: Radnja završena

en: Pass_word…
hr: Loz_inka…

en: Password required for “%s”
hr: Potrebna je lozinka za "%s"

en: Paste
hr: Zalijepi

en: Paste Selection
hr: Zalijepi odabrano

en: Please use a different name.
hr: Upotrijebite drugačiji naziv.

en: Please wait…
hr: Molim pričekajte…

en: Properties
hr: Svojstva

en: Reading “%s”
hr: Očitavam "%s"

en: Recompressing archive
hr: Ponovno sažimanje arhive

en: Recreate the folders stored in the archive
hr: Ponovo stvori mape spremljene u arhivi

en: Removing “%s”
hr: Uklanjam "%s"

en: Rename
hr: Preimenuj

en: Renaming the files in “%s”
hr: Preimenovanje datoteka u "%s"

en: Replace _All
hr: _Zamijeni sve

en: Replace _Nothing
hr: _Zamijeni ništa

en: Replace file “%s”?
hr: Zamijeni datoteku "%s"?

en: Reset Options
hr: Mogućnosti vraćanja

en: S_elect the files you want to update:
hr: O_daberite datoteke koje želite nadopuniti:

en: Save
hr: Spremi

en: Save Options
hr: Mogućnosti spremanja

en: Save _As…
hr: Spremi _kao…

en: Saving “%s”
hr: Spremam "%s"

en: Set Pass_word…
hr: Postavi lozi_nku…

en: Show Hidden Files
hr: Prikaži skrivene datoteke

en: Show version
hr: Prikaži inačicu

en: Show/hide the extra options
hr: Prikaži/Sakrij dodatne mogućnosti

en: Side_bar
hr: Bočna _traka

en: Sidebar
hr: Bočna traka

en: Sort type
hr: Vrsta razvrstavanja

en: Split into _volumes of
hr: Podijeli na _dijelove od

en: Start as a service
hr: Pokreni kao uslugu

en: Test Result
hr: Rezultat testa

en: Testing “%s”
hr: Testiram "%s"

en: The default size for volumes.
hr: Uobičajena veličina za dijelove.

en: The default width of the name column in the file list.
hr: Uobičajena širina stupca naziva u popisu datoteka.

en: The file already exists in “%s”.  Replacing it will overwrite its contents.
hr: Datoteka već postoji u "%s". Zamjena će prebrisati njen sadržaj.

en: The file has been modified with an external application. If you don’t update the file in the archive, all of your changes will be lost. | %d files have been modified with an external application. If you don’t update the files in the archive, all of your changes will be lost.
hr[0]: %d datoteka je promijenjena vanjskom aplikacijom. Ako ne nadopunite datoteku u arhivi, sve vaše promjene će biti izgubljene.
hr[1]: %d datoteke su promijenjene vanjskom aplikacijom. Ako ne nadopunite datoteke u arhivi, sve vaše promjene će biti izgubljene.
hr[2]: %d datoteka je promijenjeno vanjskom aplikacijom. Ako ne nadopunite datoteke u arhivi, sve vaše promjene će biti izgubljene.

en: There is no command installed for %s files.
    Do you want to search for a command to open this file?
hr: Nije instalirana nijedna naredba za %s datoteke.
    Želite li potražiti naredbu za otvaranje ove datoteke?

en: There was an internal error trying to search for applications:
hr: Došlo je do unutarnje greške prilikom potrage za aplikacijom:

en: This archive type cannot be modified
hr: Ovu vrstu arhive nije moguće promijeniti

en: Type:
hr: Vrsta:

en: Update Files
hr: Nadopuni datoteke

en: Update the file “%s” in the archive “%s”?
hr: Nadopuni datoteku "%s" u arhivi "%s"?

en: Update the files in the archive “%s”?
hr: Nadopuni datoteke u arhivi "%s"?

en: Updating the files in “%s”
hr: Nadopuna datoteka u "%s"

en: Use the notification system to notify the operation completion
hr: Koristi sustav obavijesti za obavijest o završetku radnje

en: Use “all-files” to view all the files in the archive in a single list, use “as-folder” to navigate the archive as a folder.
hr: Koristite "sve datoteke" kako bi vidjeli sve datoteke u arhivi na jednom popisu i "kao mapu" kako bi se kretali arhivom kao u mapi.

en: View All _Files
hr: Prikaži _sve datoteke

en: View as a F_older
hr: Prikaži kao _mapu

en: View the sidebar
hr: Prikaži bočnu traku

en: What criteria must be used to arrange files. Possible values: name, size, type, time, path.
hr: Koji se kriteriji moraju koristiti pri organizaciji datoteka. Moguće vrijednosti su: naziv, veličina, vrsta, vrijeme, putanja.

en: Whether to display the sidebar.
hr: Treba li biti prikazana bočna traka.

en: Whether to encrypt the archive header. If the header is encrypted the password will be required to list the archive content as well.
hr: Hoće li se šifrirati zaglavlje arhive. Ako je zaglavlje šifrirano biti će potrebna lozinka i za ispisivanje sadržaja arhive.

en: Whether to show other options. If set the extra options will be shown.
hr: Treba li prikazati dodatne mogućnosti. Ako je odabrano dodatne mogućnosti će biti prikazane.

en: Whether to sort in ascending or descending direction. Possible values: ascending, descending.
hr: Hoće li se razvrstati uzlaznim ili silaznim redom. Moguće vrijednosti su: uzlazno, silazno.

[ctx: Window title]
en: Add Files
hr: Dodaj datoteke

[ctx: Window title]
en: Extract
hr: Raspakiraj

[ctx: Window title]
en: Extract archive
hr: Raspakiraj arhivu

[ctx: Window title]
en: Load Options
hr: Mogućnosti učitavanja

[ctx: Window title]
en: Open
hr: Otvori

[ctx: Window title]
en: Save Options
hr: Mogućnosti spremanja

en: Wrong password.
hr: Pogrešna lozinka.

en: You can’t add an archive to itself.
hr: Ne možete dodati arhivu u samu sebe.

en: You don’t have permission to create an archive in this folder
hr: Nemate dozvolu za stvaranje arhive u ovoj mapi

en: You don’t have the right permissions to extract archives in the folder “%s”
hr: Nemate dozvole za raspakiravanje arhive u "%s" mapu

en: You don’t have the right permissions to read files from folder “%s”
hr: Nemate odgovarajuće dozvole za čitanje datoteke iz "%s" mape

en: You don’t have the right permissions.
hr: Nemate odgovarajuće dozvole.

en: You have to specify an archive name.
hr: Morate navesti naziv arhive.

en: [read only]
hr: [samo za čitanje]

en: _About
hr: _O programu

en: _About Archive Manager
hr: _O Upravitelju arhivom

en: _Add
hr: _Dodaj

en: _Add Files…
hr: _Dodaj datoteke…

en: _All files
hr: _Sve datoteke

en: _Apply
hr: _Primijeni

en: _Cancel
hr: _Odustani

en: _Close
hr: _Zatvori

en: _Copy
hr: _Kopiraj

en: _Delete
hr: _Obriši

en: _Delete Files…
hr: _Obriši datoteke…

en: _Destination folder:
hr: _Odredišna mapa:

en: _Edit
hr: _Uredi

en: _Encrypt the file list
hr: _Šifriraj popis datoteka

en: _Encrypt the file list too
hr: _Šifriraj i popis datoteka

en: _Exclude folders:
hr: _Isključi mape:

en: _Extract
hr: _Raspakiraj

en: _Extract Files…
hr: _Raspakiraj datoteke…

en: _Extract…
hr: _Raspakiraj…

en: _File
hr: _Datoteka

en: _Filename:
hr: _Naziv datoteke:

en: _Files:
hr: _Datoteke:

en: _Find
hr: _Pretraži

en: _Follow symbolic links
hr: _Slijedi simboličke poveznice

en: _Help
hr: _Priručnik

en: _Keep directory structure
hr: _Zadrži strukturu direktorija

en: _Keyboard Shortcuts
hr: _Prečaci tipkovnice

en: _Location:
hr: _Lokacija:

en: _New Archive…
hr: _Nova arhiva…

en: _New file name:
hr: _Novi naziv datoteke:

en: _New folder name:
hr: _Novi naziv mape:

en: _OK
hr: _U redu

en: _Open
hr: _Otvori

en: _Open With…
hr: _Otvori s…

en: _Open the Archive
hr: _Otvori arhivu

en: _Open…
hr: _Otvori…

en: _Options
hr: _Mogućnosti

en: _Options Name:
hr: Naziv _mogućnosti:

en: _Other Options
hr: _Ostale mogućnosti

en: _Password:
hr: _Lozinka:

en: _Paste
hr: _Zalijepi

en: _Properties
hr: _Svojstva

en: _Rename
hr: _Promijeni naziv

en: _Rename…
hr: _Preimenuj…

en: _Replace
hr: _Zamijeni

en: _Save
hr: _Spremi

en: _Save As…
hr: _Spremi kao…

en: _Search Command
hr: _Potraži naredbu

en: _Select All
hr: _Odaberi sve

en: _Selected files
hr: _Odabrane datoteke

en: _Show the Files
hr: _Prikaži datoteke

en: _Skip
hr: _Preskoči

en: _Test Integrity
hr: _Testiraj integritet

en: _Update
hr: _Nadopuni

en: _View
hr: _Pogled

en: bzip archives (.tar.bz, .tbz)
hr: bzip arhive (.tar.bz, .tbz)

en: example: *.o; *.bak
hr: primjer: *.o; *.bak

en: example: *.txt; *.doc
hr: primjer: *.txt; *.doc

en: gzip archives (.tar.gz, .tgz)
hr: gzip arhive (.tar.gz, .tgz)

[ctx: shortcut window]
en: Archive
hr: Arhiva

[ctx: shortcut window]
en: Close window
hr: Zatvori prozor

[ctx: shortcut window]
en: Common
hr: Uobičajeno

[ctx: shortcut window]
en: Create new archive
hr: Stvori novu arhivu

[ctx: shortcut window]
en: Delete files or folders from an archive
hr: Obriši datoteke ili mape iz arhive

[ctx: shortcut window]
en: Deselect all
hr: U_kloni odabir

[ctx: shortcut window]
en: Display the tree view of the folders in the side pane
hr: Prikaži pogled stabla mapa u bočnom panelu

[ctx: shortcut window]
en: Extract an archive
hr: Raspakiraj arhivu

[ctx: shortcut window]
en: Find
hr: Pretraži

[ctx: shortcut window]
en: General
hr: Općenito

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
hr: Prečaci tipkovnice

[ctx: shortcut window]
en: Open an archive
hr: Otvori arhivu

[ctx: shortcut window]
en: Quit
hr: Zatvori

[ctx: shortcut window]
en: Refresh
hr: Osvježi

[ctx: shortcut window]
en: Rename file or folder in an archive
hr: Preimenuj datoteku ili mapu u arhivi

[ctx: shortcut window]
en: Save with another name
hr: Spremi pod drugim nazivom

[ctx: shortcut window]
en: Select all
hr: Odaberi sve

[ctx: shortcut window]
en: Show help
hr: Prikaži priručnik

[ctx: shortcut window]
en: Stop the operation
hr: Zaustavi radnju

[ctx: shortcut window]
en: View
hr: Prikaz

[ctx: shortcut window]
en: View archive properties
hr: Prikaži svojstva arhive

[ctx: shortcut window]
en: View the content of an archive as a folder structure
hr: Prikaži sadržaj arhive kao strukturu mape

[ctx: shortcut window]
en: View the content of an archive as a list of files
hr: Prikaži sadržaj arhive kao popis datoteka

en: xz archives (.tar.xz)
hr: xz arhive (.tar.xz)

en: zip archives (.zip)
hr: zip arhive (.zip)

en: zip;tar;extract;unpack;
hr: zip;tar;raspakiraj;zapakiraj;

en: — Create and modify an archive
hr: — Stvori i promjeni arhivu

en: “%s” created successfully
hr: "%s" je uspješno stvoren
