gnome-games 0 - en to hr translation catalogue (238 entries)

en: A classic game of positional strategy
hr: Klasična igra prostorne strategije

en: A flag to enable board numbering
hr: Oznaka za omogućavanje brojeva ploče

en: A flag to enable maximized mode
hr: Oznaka za omogućavanje uvećanog stanja

en: A flag to enable move hints
hr: Oznaka za omogućavanje savjetovanja poteza

en: All files
hr: Sve datoteke

en: Are you sure you want to resign?
hr: Sigurno želite predati igru?

en: Black Wins
hr: Crni pobjeđuje

en: Black bishop at %1$s takes the white bishop at %2$s
hr: Crni lovac na %1$s uzima bijelog lovca na %2$s

en: Black bishop at %1$s takes the white knight at %2$s
hr: Crni lovac na %1$s uzima bijelog skakača na %2$s

en: Black bishop at %1$s takes the white pawn at %2$s
hr: Crni lovac na %1$s uzima bijelog pješaka na %2$s

en: Black bishop at %1$s takes the white queen at %2$s
hr: Crni lovac na %1$s uzima bijelu kraljicu na %2$s

en: Black bishop at %1$s takes the white rook at %2$s
hr: Crni lovac na %1$s uzima bijelog topa na %2$s

en: Black bishop moves from %1$s to %2$s
hr: Crni lovac pomiče se sa %1$s na %2$s

en: Black captured White's pawn <span font_style='italic'>en passant</span>.
hr: Crni pješak na uzima bijelog pješaka <span font_style='italic'>u prolazu</span>.

en: Black castles kingside
hr: Mala rokada crnog

en: Black castles queenside
hr: Velika rokada crnog

en: Black has resigned.
hr: Crni je predao igru.

en: Black has run out of time.
hr: Crnom je isteklo vrijeme.

en: Black is Thinking…
hr: Crni razmišlja…

en: Black is in Check
hr: Crni je na provjeri

en: Black is in check and cannot move.
hr: Crni je na provjeri i ne može se pomaknuti.

en: Black king at %1$s takes the white bishop at %2$s
hr: Crni kralj na %1$s uzima bijelog lovca na %2$s

en: Black king at %1$s takes the white knight at %2$s
hr: Crni kralj na %1$s uzima bijelog skakača na %2$s

en: Black king at %1$s takes the white pawn at %2$s
hr: Crni kralj na %1$s uzima bijelog pješaka na %2$s

en: Black king at %1$s takes the white queen at %2$s
hr: Crni kralj na %1$s uzima bijelu kraljicu na %2$s

en: Black king at %1$s takes the white rook at %2$s
hr: Crni kralj na %1$s uzima bijelog topa na %2$s

en: Black king moves from %1$s to %2$s
hr: Crni kralj pomiče se sa %1$s na %2$s

en: Black knight at %1$s takes the white bishop at %2$s
hr: Crni skakač na %1$s uzima bijelog lovca na %2$s

en: Black knight at %1$s takes the white knight at %2$s
hr: Crni skakač na %1$s uzima bijelog skakača na %2$s

en: Black knight at %1$s takes the white pawn at %2$s
hr: Crni skakač na %1$s uzima bijelog pješaka na %2$s

en: Black knight at %1$s takes the white queen at %2$s
hr: Crni skakač na %1$s uzima bijelu kraljicu na %2$s

en: Black knight at %1$s takes the white rook at %2$s
hr: Crni skakač na %1$s uzima bijelog topa na %2$s

en: Black knight moves from %1$s to %2$s
hr: Crni skakač pomiče se sa %1$s na %2$s

en: Black pawn at %1$s takes the white bishop at %2$s
hr: Crni pješak na %1$s uzima bijelog lovca na %2$s

en: Black pawn at %1$s takes the white knight at %2$s
hr: Crni pješak na%1$s uzima bijelog skakača na %2$s

en: Black pawn at %1$s takes the white pawn at %2$s
hr: Crni pješak na %1$s uzima bijelog pješaka na %2$s

en: Black pawn at %1$s takes the white queen at %2$s
hr: Crni pješak na %1$s uzima bijelu kraljicu na %2$s

en: Black pawn at %1$s takes the white rook at %2$s
hr: Crni pješak na %1$s uzima bijelog topa na %2$s

en: Black pawn at %1$s takes white pawn at %2$s en passant
hr: Crni pješak na %1$s uzima bijelog pješaka na %2$s u prolazu

en: Black pawn moves from %1$s to %2$s
hr: Crni pješak pomiče se sa %1$s na %2$s

en: Black queen at %1$s takes the white bishop at %2$s
hr: Crna kraljica na %1$s uzima bijelog lovca na %2$s

en: Black queen at %1$s takes the white knight at %2$s
hr: Crna kraljica na %1$s uzima bijelog skakača na %2$s

en: Black queen at %1$s takes the white pawn at %2$s
hr: Crna kraljica na %1$s uzima bijelog pješaka na %2$s

en: Black queen at %1$s takes the white queen at %2$s
hr: Crna kraljica na %1$s uzima bijelu kraljicu na %2$s

en: Black queen at %1$s takes the white rook at %2$s
hr: Crna kraljica na %1$s uzima bijelog topa na %2$s

en: Black queen moves from %1$s to %2$s
hr: Crna kraljica pomiče se sa %1$s na %2$s

en: Black rook at %1$s takes the white bishop at %2$s
hr: Crni top na %1$s uzima bijelog lovca na %2$s

en: Black rook at %1$s takes the white knight at %2$s
hr: Crni top na %1$s uzima bijelog skakača na %2$s

en: Black rook at %1$s takes the white pawn at %2$s
hr: Crni top na %1$s uzima bijelog pješaka na %2$s

en: Black rook at %1$s takes the white queen at %2$s
hr: Crni top na %1$s uzima bijelu kraljicu na %2$s

en: Black rook at %1$s takes the white rook at %2$s
hr: Crni top na %1$s uzima bijelog topa na %2$s

en: Black rook moves from %1$s to %2$s
hr: Crni top pomiče se sa %1$s na %2$s

en: Black to Move
hr: Crni je potezu

en: Board _Numbering
hr: Brojevi _ploče

en: Can be 'human' (play against another human player), '' (use the first available chess engine) or the name of a specific engine to play against
hr: Može biti 'čovjek' (igrate protiv drugog ljudskog igrača), (koristi se prvi šahovski pogon) ili naziv određenog pogona protiv kojeg se igra

en: Chess
hr: Šah

en: Chess Game
hr: Šahovska igra

en: Clock _Type
hr: Vrsta _sata

en: Computer chess enthusiasts will appreciate GNOME Chess’s compatibility with nearly all modern computer chess engines, and its ability to detect several popular engines automatically if installed.
hr: Računalni šahovski entuzijasti će cijeniti kompatibilnost GNOME Šaha s gotovo svim modernim pogonima računalnog šaha i njegovu mogućnost da otkrije nekoliko popularnih pogona automatski ako su instalirani.

en: Difficulty of the opponent chess engine
hr: Težina protivničkog šahovskog pogona

en: Failed to load PGN: move %s is invalid.
hr: Nemoguće PNG učitavanje: potez %s je neispravan.

en: Failed to save game: %s
hr: Neuspjelo spremanje igre: %s

en: GNOME Chess
hr: GNOME Šah

en: GNOME Chess can only open one PGN at a time.
hr: GNOME Šah može otvoriti samo jedan PGN istovremeno.

en: GNOME Chess is a simple chess game. You can play against your computer at three different difficulty levels, or against a friend at your computer.
hr: GNOME Šah je jednostavna šahovska igra. Možete igrati protiv svojeg računala na tri različite razine ili protiv prijatelja na vašem računalu.

en: Game Start
hr: Početak igre

en: Game is Drawn
hr: Igra je povučena

en: Invalid %s : %s in PGN, setting timer to infinity.
hr: Neispravno %s : %s u PGN, postavljanje beskonačnog odbrojavanja.

en: Invalid clock type in PGN: %s, using a simple clock.
hr: Neispravna vrsta sata u PGN: %s, koristi se jednostavan sat.

en: Invalid timer increment in PGN: %s, using a simple clock.
hr: Neispravna povećanje odbrojavanja u PGN: %s, koristi se jednostavan sat.

en: Load Chess Game
hr: Učitaj šahovsku igru

en: Move _Hints
hr: Savjetovanje _poteza

en: Neither player can checkmate.
hr: Niti jedan igrač ne može postići šah mat.

en: New Game
hr: Nova igra

en: No chess engine is installed. You will not be able to play against the computer.
hr: Nema instaliranog šahovskog pogona. Nećete moći igrati protiv računala.

en: No piece was taken or pawn moved in 75 moves.
hr: Nijedna figura nije uzeta ili se pješak prebacio u 75 poteza.

en: No piece was taken or pawn moved in fifty moves.
hr: Nijedna figura nije uzeta ili se pješak prebacio u pedeset poteza.

en: Oops!
hr: Ups!

en: PGN files
hr: PGN datoteke

en: Pause the game
hr: Pauziraj igru

en: Paused
hr: Pauzirano

en: Play the classic two-player board game of chess
hr: Igrajte klasičnu šahovsku igru u dvoje na ploči

en: Player cannot move.
hr: Igrač se ne može pomaknuti.

en: Rewind to the game start
hr: Premotaj na početak igre

en: Save Chess Game
hr: Spremi šahovsku igru

en: Save this game before loading another one?
hr: Spremi ovu igru prije učitavanja druge?

en: Save this game before starting a new one?
hr: Spremi ovu igru prije početka nove?

en: Select Promotion Type
hr: Odaberite vrstu promocije

en: Show release version
hr: Prikaži inačicu izdanja

en: Show the current move
hr: Prikaži trenutni potez

en: Show the next move
hr: Prikaži sljedeći potez

en: Show the previous move
hr: Prikaži prijašnji potez

en: The GNOME Project
hr: GNOME projekt

en: The board side to play as
hr: Strana ploče igra kao

en: The computer player is confused. The game cannot continue.
hr: Računalni igrač je zbunjen. Igra se ne može nastaviti.

en: The directory to open the load game dialog in
hr: Direktorij otvaranja dijaloga učitane igre u

en: The directory to open the save game dialog in
hr: Direktorij otvaranja dijaloga spremljene igre u

en: The duration of a game in seconds (0 for no limit)
hr: Trajanje igre u sekundama (0 je bez ograničenja)

en: The format to display moves in
hr: Format prikaza pokreta u

en: The game has been abandoned.
hr: Igra je napuštena.

en: The game log says a player died!
hr: Zapis igre kaže da je igrač mrtav!

en: The height of the main window in pixels.
hr: Visina glavnog prozora u pikselima.

en: The height of the window
hr: Visina prozora

en: The last side the player played as
hr: Posljednja strana na kojoj je igrač igrao kao

en: The opponent player
hr: Protivnički igrač

en: The piece theme to use
hr: Tema figura koja će se koristiti

en: The same board state has occurred five times.
hr: Isto stanje ploče je nastalo pet puta.

en: The same board state has occurred three times.
hr: Isto stanje ploče je nastalo tri puta.

en: The side of the board that is in the foreground
hr: Strana ploče koja je prednja

en: The timer increment set corresponding to clock type (1 second minimum)
hr: Postavka povećanja odbrojavanja odgovara vrsti sata (1 sekunda najmanje)

en: The type of clock (simple/fischer/bronstein)
hr: Vrsta sata (jednostavan/fischer/bronstein)

en: The width of the main window in pixels.
hr: Širina glavnog prozora u pikselima.

en: The width of the window
hr: Širina prozora

en: This does not look like a valid PGN game.
hr: To ne izgleda poput valjane PGN igre.

en: This is needed when play-as is set to alternate. This should only be set to black or white.
hr: Ovo je potrebno kada je igraj-kao postavljeno na alternativno. To bi trebalo samo biti postavljeno na crno ili bijelo.

en: This makes sense if you plan to save the game as a record of your loss.
hr: To ima smisla ako planirate spremiti igru kao zabilješku vašeg gubitka.

en: Undo your most recent move
hr: Poništi posljednji potez

en: Unpause the game
hr: Nastavi igru

en: Untitled Chess Game
hr: Neimenovana šahovska igra

en: White Wins
hr: Bijeli pobjeđuje

en: White bishop at %1$s takes the black bishop at %2$s
hr: Bijeli lovac na %1$s uzima crnog lovca na %2$s

en: White bishop at %1$s takes the black knight at %2$s
hr: Bijeli lovac na %1$s uzima crnog skakača na %2$s

en: White bishop at %1$s takes the black pawn at %2$s
hr: Bijeli lovac na %1$s uzima crnog pješaka na %2$s

en: White bishop at %1$s takes the black queen at %2$s
hr: Bijeli lovac na %1$s uzima crnu kraljicu na %2$s

en: White bishop at %1$s takes the black rook at %2$s
hr: Bijeli lovac na %1$s uzima crnog topa na %2$s

en: White bishop moves from %1$s to %2$s
hr: Bijeli lovac pomiče se sa %1$s na %2$s

en: White captured Black's pawn <span font_style='italic'>en passant</span>.
hr: Bijeli pješak uzima crnog pješaka <span font_style='italic'>u prolazu</span>.

en: White castles kingside
hr: Mala rokada bijelog

en: White castles queenside
hr: Velika rokada bijelog

en: White has resigned.
hr: Bijeli je predao igru.

en: White has run out of time.
hr: Bijelom je isteklo vrijeme.

en: White is Thinking…
hr: Bijeli razmišlja…

en: White is in Check
hr: Bijeli je na provjeri

en: White is in check and cannot move.
hr: Bijeli je na provjeri i ne može se pomaknuti.

en: White king at %1$s takes the black bishop at %2$s
hr: Bijeli kralj na %1$s uzima crnog lovca na %2$s

en: White king at %1$s takes the black knight at %2$s
hr: Bijeli kralj na %1$s uzima crnog skakača na %2$s

en: White king at %1$s takes the black pawn at %2$s
hr: Bijeli kralj na %1$s uzima crnog pješaka na %2$s

en: White king at %1$s takes the black queen at %2$s
hr: Bijeli kralj na %1$s uzima crnu kraljicu na %2$s

en: White king at %1$s takes the black rook at %2$s
hr: Bijeli kralj na %1$s uzima crnog topa na %2$s

en: White king moves from %1$s to %2$s
hr: Bijeli kralj pomiče se sa %1$s na %2$s

en: White knight at %1$s takes the black bishop at %2$s
hr: Bijeli skakač na %1$s uzima crnog lovca na %2$s

en: White knight at %1$s takes the black knight at %2$s
hr: Bijeli skakač na %1$s uzima crnog skakača na %2$s

en: White knight at %1$s takes the black pawn at %2$s
hr: Bijeli skakač na %1$s uzima crnog pješaka na %2$s

en: White knight at %1$s takes the black queen at %2$s
hr: Bijeli skakač na %1$s uzima crnu kraljicu na %2$s

en: White knight at %1$s takes the black rook at %2$s
hr: Bijeli skakač na %1$s uzima crnog topa na %2$s

en: White knight moves from %1$s to %2$s
hr: Bijeli skakač pomiče se sa %1$s na %2$s

en: White pawn at %1$s takes the black bishop at %2$s
hr: Bijeli pješak na %1$s uzima crnog lovca na %2$s

en: White pawn at %1$s takes the black knight at %2$s
hr: Bijeli pješak na %1$s uzima crnog skakača na %2$s

en: White pawn at %1$s takes the black pawn at %2$s
hr: Bijeli pješak na %1$s uzima crnog pješaka na %2$s

en: White pawn at %1$s takes the black pawn at %2$s en passant
hr: Bijeli pješak na %1$s uzima crnog pješaka na %2$s u prolazu

en: White pawn at %1$s takes the black queen at %2$s
hr: Bijeli pješak na %1$s uzima crnu kraljicu na %2$s

en: White pawn at %1$s takes the black rook at %2$s
hr: Bijeli pješak na %1$s uzima crnog topa na %2$s

en: White pawn moves from %1$s to %2$s
hr: Bijeli pješak pomiče se sa %1$s na %2$s

en: White queen at %1$s takes the black bishop at %2$s
hr: Bijela kraljica na %1$s uzima crnog lovca na %2$s

en: White queen at %1$s takes the black knight at %2$s
hr: Bijela kraljica na %1$s uzima crnog skakača na %2$s

en: White queen at %1$s takes the black pawn at %2$s
hr: Bijela kraljica na %1$s uzima crnog pješaka na %2$s

en: White queen at %1$s takes the black queen at %2$s
hr: Bijela kraljica na %1$s uzima crnu kraljicu na %2$s

en: White queen at %1$s takes the black rook at %2$s
hr: Bijela kraljica na %1$s uzima crnog topa na %2$s

en: White queen moves from %1$s to %2$s
hr: Bijela kraljica pomiče se sa %1$s na %2$s

en: White rook at %1$s takes the black bishop at %2$s
hr: Bijeli top na %1$s uzima crnog lovca na %2$s

en: White rook at %1$s takes the black knight at %2$s
hr: Bijeli top na %1$s uzima crnog skakača na %2$s

en: White rook at %1$s takes the black pawn at %2$s
hr: Bijeli top na %1$s uzima crnog pješaka na %2$s

en: White rook at %1$s takes the black queen at %2$s
hr: Bijeli top na %1$s uzima crnu kraljicu na %2$s

en: White rook at %1$s takes the black rook at %2$s
hr: Bijeli top na %1$s uzima crnog topa na %2$s

en: White rook moves from %1$s to %2$s
hr: Bijeli top pomiče se sa %1$s na %2$s

en: White to Move
hr: Bijeli je na potezu

en: Would you like to claim a draw?
hr: Želite li zatražiti povlačenje?

en: You may claim a draw because fifty moves have passed without a capture or pawn advancement. (The computer player may still choose to claim a draw even if you choose to keep playing.)
hr: Možete zatražiti povlačenje zato jer je pedeset poteza prošlo bez uzimanja ili pomicanja pješaka. (Igrač još uvijek može odabrati povlačenje čak iako nastavite igrati.)

en: You may claim a draw because the current board position has occurred three times. (The computer player may still choose to claim a draw even if you choose to keep playing.)
hr: Možete zatražiti povlačenje zato jer se trenutni položaj ploče pojavio po treći puta. (Igrač još uvijek može odabrati povlačenje čak iako nastavite igrati.)

en: _Abandon game
hr: _Napusti igru

en: _About Chess
hr: _O Šahu

en: _Bishop
hr: _Lovac

en: _Board Orientation
hr: _Orijentacija ploče

en: _Cancel
hr: _Odustani

en: _Claim Draw
hr: _Zatraži povlačenje

en: _Difficulty
hr: _Težina

en: _Discard game
hr: _Prekini igru

en: _Help
hr: _Priručnik

en: _Increment In Seconds
hr: _Povećanje u sekundama

en: _Keep Playing
hr: _Nastavi igrati

en: _Keyboard Shortcuts
hr: _Prečaci tipkovnice

en: _Knight
hr: _Skakač

en: _Minutes Per Side
hr: _Minuta po strani

en: _Move Format
hr: _Format poteza

en: _New Game…
hr: _Nova igra…

en: _OK
hr: _U redu

en: _Open
hr: _Otvori

en: _Open Game…
hr: _Otvori igru…

en: _Opposing Player
hr: _Protivnički igrač

en: _Piece Style
hr: _Izgled figura

en: _Play As
hr: _Igraj kao

en: _Preferences
hr: _Osobitosti

en: _Queen
hr: _Kraljica

en: _Resign
hr: _Predaj

en: _Resign Game
hr: _Predaj igru

en: _Rook
hr: _Top

en: _Save
hr: _Spremi

en: _Save Game
hr: _Spremi igru

en: _Save Game As…
hr: _Spremi igru kao…

en: _Save game for later
hr: _Spremi igru za poslije

en: _Save game log
hr: _Spremi zapis igre

en: _Start
hr: _Pokreni

en: _Use Time Limit
hr: _Koristi vremensko ograničenje

[ctx: chess-move-format]
en: Figurine
hr: Figurica

[ctx: chess-move-format]
en: Human
hr: Čovjek

[ctx: chess-move-format]
en: Long Algebraic
hr: Dulji algebarski

[ctx: chess-move-format]
en: Standard Algebraic
hr: Standardni algebarski

[ctx: chess-opponent]
en: Human
hr: Čovjek

[ctx: chess-piece-style]
en: Fancy
hr: Elegantan

[ctx: chess-piece-style]
en: Simple
hr: Jednostavan

[ctx: chess-player]
en: Alternate
hr: Alternativan

[ctx: chess-player]
en: Black
hr: Crni

[ctx: chess-player]
en: White
hr: Bijeli

[ctx: chess-side]
en: Black Side
hr: Crna strana

[ctx: chess-side]
en: Current Player
hr: Trenutni igrač

[ctx: chess-side]
en: Human Side
hr: Ljudska strana

[ctx: chess-side]
en: White Side
hr: Bijela strana

[ctx: difficulty]
en: Easy
hr: Lagana

[ctx: difficulty]
en: Hard
hr: Teška

[ctx: difficulty]
en: Normal
hr: Normalna

en: game;strategy;
hr: igra;strategija;

[ctx: shortcut window]
en: General
hr: Općenito

[ctx: shortcut window]
en: Help
hr: Pomoć

[ctx: shortcut window]
en: History
hr: Povijest

[ctx: shortcut window]
en: Open a saved game
hr: Otvori spremljenu igru

[ctx: shortcut window]
en: Open menu
hr: Otvori izbornik

[ctx: shortcut window]
en: Pause the game
hr: Pauziraj igru

[ctx: shortcut window]
en: Quit
hr: Zatvori

[ctx: shortcut window]
en: Rewind to the game start
hr: Premotaj na početak igre

[ctx: shortcut window]
en: Save the game
hr: Spremi igru

[ctx: shortcut window]
en: Save the game with a different name
hr: Spremi igru pod drugim nazivom

[ctx: shortcut window]
en: Show Help
hr: Prikaži priručnik

[ctx: shortcut window]
en: Show Keyboard Shortcuts
hr: Pogledajte prečace tipkovnice

[ctx: shortcut window]
en: Show the current move
hr: Prikaži trenutni potez

[ctx: shortcut window]
en: Show the next move
hr: Prikaži sljedeći potez

[ctx: shortcut window]
en: Show the previous move
hr: Prikaži prijašnji potez

[ctx: shortcut window]
en: Start a new game
hr: Pokreni novu igru

[ctx: shortcut window]
en: Undo move
hr: Poništi potez
