gnome-maps master - en to hr translation catalogue (322 entries)

en: %s below sea level
hr: %s ispod razine mora

en: %s h
hr: % sat(a)

en: %s h %s min | %s h %s min
hr[0]: %s sat(a) %s min
hr[1]: %s sat(a) %s min
hr[2]: %s sat(a) %s min

en: %s hour | %s hours
hr[0]: %s sat
hr[1]: %s sata
hr[2]: %s sati

en: %s minute | %s minutes
hr[0]: %s minuta
hr[1]: %s minute
hr[2]: %s minuta

en: %s:%s hour | %s:%s hours
hr[0]: %s:%s sat
hr[1]: %s:%s sata
hr[2]: %s:%s sati

en: <span weight="bold" size="x-large">Sign in to edit maps</span>
hr: <span weight="bold" size="x-large">Prijavi se za uređivanje karata</span>

en: <span weight="bold" size="x-large">Signed In</span>
hr: <span weight="bold" size="x-large">Prijavljeni</span>

en: A path to a local tiles directory structure
hr: Putanja do lokalne strukture bloka u direktoriju

en: A simple maps application
hr: Jednostava aplikacija za karte

en: Abort printing
hr: Prekini ispisivanje

en: About Maps
hr: O Kartama

en: Accuracy
hr: Točnost

en: Accuracy: %s
hr: Točnost: %s

en: Add %s to %s
hr: Dodaj %s u %s

en: Add Field
hr: Dodaj polje

en: Add intermediate destination
hr: Dodaj međuodredište

en: Add to OpenStreetMap
hr: Dodaj na OpenStreetMap

en: Add to new route
hr: Dodaj u novu rutu

en: Add via location
hr: Dodaj pomoću lokacije

en: Address
hr: Adresa

en: Airplanes
hr: Zrakoplovi

en: All Layer Files
hr: Sve datoteke sloja

en: Allows your location to be shown on the map.
hr: Omogućuje vašoj lokaciji da bude prikazana na mapi.

en: Altitude
hr: Visina

en: An error has occurred
hr: Dogodila se greška

en: Animism
hr: Animizam

en: Around the clock
hr: Oko sata

en: Arrive
hr: Dolazak

en: Arrive By
hr: Dolazak

en: Arrive at %s
hr: Dolazak u %s

en: At sea level
hr: U razini mora

en: At the roundabout, take exit %s
hr: Na kružnom toku, izađite na %s

en: At the roundabout, take exit to %s
hr: Na kružnom toku, izađite na %s

en: Bad request
hr: Neispravan zahtjev

en: Bahá’í
hr: Bahaizam

en: Buddhism
hr: Budizam

en: Buses
hr: Busevi

en: Cancel
hr: Odustani

en: Caodaism
hr: Caodaizam

en: Choose map type
hr: Odaberi vrstu karte

en: Christianity
hr: Kršćanstvo

en: City
hr: Grad

en: Comment
hr: Komentar

en: Computers available for use
hr: Računala dostupna za upotrebu

en: Conflict, someone else has just modified the object
hr: Sukob, netko drugi je upravo promijenio objekt

en: Confucianism
hr: Konfucijanizam

en: Contact e-mail address for inquiries. Add only email addresses that are intended to be publicly used.
hr: Kontakt adresa e-pošte za upite. Dodajte samo adrese e-pošte koje su namijenjene za javnu upotrebu.

en: Continue
hr: Nastavi

en: Continue on %s
hr: Nastavi u %s

en: Coordinates
hr: Koordinate

en: Coordinates in URL are not valid
hr: Koordinate u URL-u nisu valjane

en: Coordinates of last viewed location.
hr: Koordinate posljednje pogledane lokacije.

en: Copy
hr: Kopiraj

en: Copy location
hr: Kopiraj lokaciju

en: Copy verification code shown when authorizing access in the browser
hr: Kopirajte kôd ovjere prikazan pri pristupu ovjere u web pregledniku

en: Copyright © 2011 – 2022 Red Hat, Inc. and The GNOME Maps authors
hr: Autorsko pravo © 2011 – 2022 Red Hat, Inc. i autori GNOME karta

en: Could not find OSM element
hr: Nemoguć pronalazak OSM elementa

en: Could not find user element
hr: Nemoguć pronalazak elementa korisnika

en: Current Location
hr: Trenutna lokacija

en: Designated
hr: Određeno

en: Designated for wheelchair users
hr: Namijenjeno za korisnike invalidskih kolica

en: Directions
hr: Smjerovi

en: Do you want to continue?
hr: Želite li nastaviti?

en: Does not offer takeaway
hr: Ne pruža uslugu za van

en: Done
hr: Završeno

en: Drag to change order of the route
hr: Ispusti za promjenu redoslijeda rute

en: E-mail
hr: E-pošta

en: Edit on OpenStreetMap
hr: Uredi na OpenStreetMap

en: Elevation (height above sea level) of a point in metres.
hr: Uzvišenje (nadmorska visina) od točke u metrima.

en: Estimated time: %s
hr: Vrijeme dolaska: %s

en: Every day
hr: Svaki dan

en: Exact
hr: Točno

en: Export as Image
hr: Izvezi kao sliku

en: Export view
hr: Izvezi prikaz

en: Failed to connect to location service
hr: Neuspjelo povezivanje s uslugom lociranja

en: Failed to find tile structure in directory
hr: Neuspješna pretraga strukture pločice u direktoriju

en: Failed to open GeoURI
hr: Neuspjelo otvaranje GeoURI-ja

en: Failed to open URI
hr: Neuspjelo otvaranje URI-ja

en: Failed to open layer
hr: Neuspjelo otvaranje sloja

en: Failed to parse Geo URI
hr: Neuspješna obrada Geo URI-ja

en: Failed to parse Maps URI
hr: Neuspješna obrada URI-ja karta

en: Failed to parse XML document
hr: Neuspješna obrada XML dokumenta

en: Ferries
hr: Trajekti

en: File type is not supported
hr: Vrsta datoteke nije podržana

en: Filesystem is read only
hr: Datotečni sustav je samo za čitanje

en: Find places around the world
hr: Potražite mjesta diljem svijeta

en: From %s to %s
hr: Od %s do %s

en: From sunrise to sunset
hr: Od sumraka do zore

en: Go to current location
hr: Idi na trenutnu lokaciju

en: Help to improve the map, using an
    OpenStreetMap account.
hr: Pomozite poboljšati karte, koristeći
    OpenStreetMap račun.

en: Hide intermediate stops and information
hr: Sakrij posredna zaustavljanja i informacije

en: Hide walking instructions
hr: Sakrij upute pješačenja

en: Hinduism
hr: Hinduizam

en: House number
hr: Kućni broj

en: Incorrect user name or password
hr: Neispravno korisničko ime ili lozinka

en: Indicates if the user has signed in to edit OpenStreetMap data.
hr: Označava je li se korisnik prijavio za uređivanje OpenStreetMap karata.

en: Information used to inform other mappers about non-obvious information about an element, the author’s intent when creating it, or hints for further improvement.
hr: Informacije koje se koriste za informiranje drugih kartografa o neočekivanim informacijama o nekom elementu, o autorovoj namjeri prilikom izrade, ili savjeti za buduće poboljšanje.

en: Internet access
hr: Pristup internetu

en: Internet assistance available
hr: Dostupan je internet pomoćnik

en: Invalid maps: URI: %s
hr: Nevaljane karte: URI: %s

en: Itineraries provided by %s
hr: Planove je omogućio %s

en: Jainism
hr: Džainizam

en: Judaism
hr: Judaizam

en: Last used transportation type for routing
hr: Posljednja korištena vrsta prijevoza za određivanje rute

en: Leave By
hr: Odlazak

en: Leave Now
hr: Kreni odmah

en: Limited
hr: Ograničeno

en: Limited wheelchair accessibility
hr: Ograničeni pristup za invalidska kolica

en: Load earlier alternatives
hr: Učitaj ranije alternative

en: Load later alternatives
hr: Učitaj kasnije alternative

en: Loading map tiles for printing
hr: Učitavanje bloka karte za ispis

en: Location Settings
hr: Postavke lokacije

en: Location was added to the map, note that it may take a while before it shows on the map and in search results.
hr: Lokacija je dodana na kartu, zapamtite da može potrajati prije nego se pojavi na karti i u rezultatima pretrage.

en: Make a left u-turn
hr: Skrenite lijevo

en: Make a left u-turn onto %s
hr: Skrenite lijevo u %s

en: Make a right u-turn
hr: Skrenite desno

en: Make a right u-turn onto %s
hr: Skrenite desno u %s

en: Map Data Provider
hr: Pružatelj usluga podataka karte

en: Map Tile Provider
hr: Pružatelj usluga blokova karte

en: Map changes will be visible on all maps that use
    OpenStreetMap data.
hr: Promjene karte biti će vidljive na svim kartama koje
    koriste OpenStreetMap podatke.

en: Map data by %s and contributors
hr: Podatke karte omogućili %s i doprinositelji

en: Map tiles provided by %s
hr: Blokove karte je omogućio %s

en: Map type
hr: Vrsta karte

en: Maps
hr: Karte

en: Maps at %f, %f.png
hr: Karta na %f, %f.png

en: Maps gives you quick access to maps all across the world. It allows you to quickly find the place you’re looking for by searching for a city or street, or locate a place to meet a friend.
hr: Karte vam daju brz pristup kartama diljem svijeta. Omogućuju vam brz pronalazak traženog mjesta pretragom gradova ili ulica, ili lociranje mjesta za sastanak s prijateljem.

en: Maps uses the collaborative OpenStreetMap database, made by hundreds of thousands of people across the globe.
hr: Karte koriste suradničku OpenStreetMap bazu podataka, načinjenu od strane stotine tisuća ljudi diljem svijeta.

en: Maps;
hr: Karte;

en: Mark as favorite
hr: Označi kao omiljeno

en: Maximum number of search results
hr: Najveći broj rezultata pretrage

en: Maximum number of search results from geocode search.
hr: Najveći broj rezultata pretrage iz geokôd pretrage.

en: Missing required attributes
hr: Nedostaju potrebna svojstva

en: Multiple Religions
hr: Više religija

en: Name
hr: Naziv

en: Next
hr: Sljedeće

en: No
hr: Ne

en: No earlier alternatives found.
hr: Nema pronađenih ranijih alternativa.

en: No filename specified
hr: Naziv datoteke nije naveden

en: No internet access
hr: Nema pristupa internetu

en: No later alternatives found.
hr: Nema pronađenih kasnijih alternativa.

en: No provider found for this route.
hr: Nema pronađenih pružatelja usluge za ovu rutu.

en: No results found
hr: Nema pronađenih rezultata

en: No route found.
hr: Ruta nije pronađena.

en: No timetable data found for this route.
hr: Nema pronađenih podataka rasporeda za ovu rutu.

en: No toilets available
hr: Nema dostupnih toaleta

en: None
hr: Nijedno

en: Not wheelchair accessible
hr: Nema pristupa za invalidska kolica

en: Note
hr: Napomena

en: Nothing found here!
hr: Ništa nije pronađeno ovdje!

en: Number of recent places to store
hr: Broj nedavnih mjesta za spremanje

en: Number of recent routes to store
hr: Broj nedavnih ruta za spremanje

en: Number of recently visited places to store.
hr: Broj nedavno posjećenih mjesta za spremanje.

en: Number of recently visited routes to store.
hr: Broj nedavno posjećenih ruta za spremanje.

en: Object has been deleted
hr: Objekt je obrisan

en: Object not found
hr: Objekt nije pronađen

en: Offers takeaway
hr: Pruža uslugu za van

en: Only
hr: Samo

en: Only offers takeaway
hr: Samo pruža uslugu za van

en: Open Location
hr: Otvori lokaciju

en: Open Shape Layer
hr: Otvori sloj karte

en: Open Shape Layer…
hr: Otvori sloj karte…

en: Open main menu
hr: Otvori glavni izbornik

en: Open with %s
hr: Otvori sa %s

en: OpenStreetMap Account
hr: OpenStreetMap račun

en: OpenStreetMap username or e-mail address
hr: OpenStreetMap korisničko ime ili adresa e-pošte

en: Opening hours
hr: Vrijeme otvaranja

en: Paganism
hr: Paganizam

en: Pastafarianism
hr: Pastafarianizam

en: Phone
hr: Telefon

en: Phone number
hr: Telefonski broj

en: Phone number. Use the international format, starting with a + sign. Beware of local privacy laws, especially for private phone numbers.
hr: Broj telefona. Koristite međunarodni format, započinjući s + znakom. Ne zaboravite lokalne zakone, osobito za privatne telefonske linije.

en: Place not found in OpenStreetMap
hr: Mjesto nije pronađeno na OpenStreetMapama

en: Population
hr: Populacija

en: Postal code
hr: Poštanski broj

en: Print Route
hr: Ispiši rutu

en: Public Wi-Fi
hr: Javno bežična mreža

en: Public holidays
hr: Javni praznici

en: Public internet access
hr: Javni pristup internetu

en: Recently Used
hr: Nedavno korišteno

en: Religion
hr: Religija

en: Religion:
hr: Religija:

en: Remove Shape Layer
hr: Ukloni sloj oblika

en: Remove via location
hr: Ukloni pomoću lokacije

en: Reverse route
hr: Obrni rutu

en: Route from here
hr: Početak rute

en: Route request failed.
hr: Zahtjev rute neuspio.

en: Route search by GraphHopper
hr: Ruta se traži pomoću GraphHopper

en: Route to here
hr: Završetak rute

en: Routing itineraries for public transit is provided by third-party
    services.
    GNOME can not guarantee correctness of the itineraries and schedules shown.
    Note that some providers might not include all available modes of transportation,
    e.g. a national provider might not include airlines, and a local provider could
    miss regional trains.
    Names and brands shown are to be considered as registered trademarks when applicable.
hr: Plan ruta za javni prijevoz omogućio je GNOME
    pomoću rasporeda podataka dobivenih od prijevozničkih tvrtki ili agencija.
    Prijevozničke tvrtke ili agencije ne mogu biti odgovorne za prikazane rezultate.
    GNOME ne može jamčiti točnost prikazanih planova i rasporeda.
    Prikazani nazivi i trgovačke marke trebaju se smatrati registriranim zaštitinim zankovima kada je primjenjivo.

en: School holidays
hr: Školski praznici

en: Scientology
hr: Scijentologija

en: Search Provider
hr: Pružatelj usluga pretrage

en: Search for places
hr: Pretraži mjesto

en: Search provided by %s using %s
hr: Pretragu je omogućio %s koristeći %s

en: See the link in the label for help on format.
hr: Pogledajte poveznicu u naslovu za pomoć formata.

en: Select Type
hr: Odaberi vrstu

en: Send To…
hr: Pošalji u…

en: Service
hr: Usluga

en: Set up OpenStreetMap Account
hr: Prijava na OpenStreetMap račun

en: Share location
hr: Dijeli lokaciju

en: Shinto
hr: Šintoizam

en: Show
hr: Prikaz

en: Show Scale
hr: Prikaži ljestvicu

en: Show intermediate stops and information
hr: Prikaži posredna zaustavljanja i informacije

en: Show scale
hr: Prikaži mjerilo

en: Show the version of the program
hr: Prikaži inačicu programa

en: Show walking instructions
hr: Prikaži upute pješačenja

en: Sign In
hr: Prijava

en: Sign Out
hr: Odjava

en: Sign in to authorize access in a web browser.
    Then fill in the obtained verification code here in the next step.
hr: Prijavite se kako bi ovjerili pristup u web pregledniku.
    Zatim navedite dobiveni kôd ovjere ovdje u sljedećem koraku.

en: Sign up
hr: Odjava

en: Sikhism
hr: Sikizam

en: Spiritualism
hr: Spiritualizam

en: Start
hr: Polazak

en: Start at %s
hr: Polazak u %s

en: Start!
hr: Kreni!

en: Street
hr: Ulica

en: Subway
hr: Podzemna

en: Success
hr: Uspjeh

en: Take the elevator
hr: Idite u dizalo

en: Take the elevator and get off at %s
hr: Idite u dizalo i izađite na %s

en: Take the roundabout
hr: Idite na kružni tok

en: Takeaway
hr: Usluga za van

en: Taoism
hr: Taoizam

en: The GNOME Project
hr: GNOME projekt

en: The directory does not exist
hr: Direktorij ne postoji

en: The format used should include the language code and the article title like “en:Article title”.
hr: Korišteni format trebao bi uključiti kôd jezika i naslov članka poput “hr:Naslov članka”.

en: The official name. This is typically what appears on signs.
hr: Službeni naziv. To se uobičajeno pojavljuje na znakovima.

en: The official website. Try to use the most basic form of a URL i.e. http://example.com instead of http://example.com/index.html.
hr: Službena web stranca. Pokušajte koristiti najosnovnije od  URL-a npr. http://primjer.com umjesto http://primjer.com/index.html.

en: The type of map to display (street, aerial, etc.)
hr: Vrsta prikazane karte (ulice, područje, itd.)

en: The verification code didn’t match, please try again.
hr: Kôd ovjere se ne podudara, pokušajte ponovno.

en: This is not a valid URL. Make sure to include http:// or https://.
hr: Ovo nije valjan URL. Pobrinite se da sadrži http:// ili https://.

en: This is not a valid e-mail address. Make sure to not include the mailto: protocol prefix.
hr: Ovo nije valjana adresa e-pošte. Provjerite da niste uključili mailto: prefiks protokola.

en: This plugin doesn't support latest arrival
hr: Priključak ne podržava posljednji dolazak

en: Tile size for local tiles directory
hr: Veličina bloka za direktorij lokalnih blokova

en: Toggle favorites
hr: Uklj/Isklj omiljene

en: Toggle route planner
hr: Uklj/Isklj planiranje rute

en: Toggle visible
hr: Uklj/Isklj vidljivost

en: Toilets
hr: Toaleti

en: Toilets available
hr: Dostupni toaleti

en: Trains
hr: Valkovi

en: Trams
hr: Tramvaji

en: Turn left
hr: Skrenite lijevo

en: Turn left on %s
hr: Skrenite lijevo na %s

en: Turn on location services to find your location
hr: Uključite uslugu lociranja kako bi pronašli svoju lokaciju

en: Turn right
hr: Skrenite desno

en: Turn right on %s
hr: Skrenite desno na %s

en: Turn sharp left
hr: Skrenite oštro ulijevo

en: Turn sharp left on %s
hr: Skrenite oštro ulijevo na %s

en: Turn sharp right
hr: Skrenite oštro udesno

en: Turn sharp right on %s
hr: Skrenite oštro udesno na %s

en: Turn slightly left
hr: Skrenite blago ulijevo

en: Turn slightly left on %s
hr: Skrenite blago ulijevo na %s

en: Turn slightly right
hr: Skrenite blago udesno

en: Turn slightly right on %s
hr: Skrenite blago udesno na %s

en: Type
hr: Vrsta

en: URL is not supported
hr: URL nije podržan

en: Unable to export view
hr: Nemoguće izvesti prikaz

en: Unitarian Universalism
hr: Unitarni univerzalizam

en: Unknown
hr: Napoznato

en: Unnamed place
hr: Neimenovano mjesto

en: Verification code
hr: Kôd ovjere

en: Verify
hr: Provjeri

en: Voodoo
hr: Vudu

en: Walk %s
hr: Pješači %s

en: Way or relation refers to non-existing children
hr: Način ili veza povezana za nepostojeći objekt

en: Website
hr: Web stranica

en: What's here?
hr: Što je ovdje?

en: Wheelchair access
hr: Pristup za invalidska kolica

en: Wheelchair accessible
hr: Potuni pristup za invalidska kolica

en: Whether to show the scale.
hr: Treba li prikazati mjerilo.

en: Wi-Fi
hr: Bežična mreža

en: Window maximization state
hr: Stanje uvećanja prozora

en: Window maximized
hr: Prozor uvećan

en: Window position
hr: Položaj prozora

en: Window position (X and Y).
hr: Položaj prozora (x-os i y-os)

en: Window size
hr: Veličina prozora

en: Window size (width and height).
hr: Veličina prozora (širina i visina).

en: Wired
hr: Žična mreža

en: Wired internet access
hr: Žični pristup internetu

en: Yazidism
hr: Jezidizam

en: Yes
hr: Da

en: You are about to open files with a total size of %s MB. This could take some time to load
hr: Otvorit ćete datoteku s ukupnom veličinom od %s MB. Ovo može potrajati dulje vrijeme

en: You can abort printing if this takes too long
hr: Možete prekinuti ispisivanje ako traje predugo

en: You do not have permission to save there
hr: Nemate za tamo dozvolu spremanja

en: Your OpenStreetMap account is active.
hr: Vaš OpenStreetMap račun je aktivan.

en: Zoom In
hr: Približi

en: Zoom in
hr: Približi

en: Zoom in to add location!
hr: Uvećaj za dodavanje lokacije!

en: Zoom level
hr: Razina uvećanja

en: Zoom out
hr: Udalji

en: Zoroastrianism
hr: Zoroastrizam

en: [FILE…|URI]
hr: [DATOTEKA…|URI]

en: _Cancel
hr: _Odustani

en: _Export
hr: _Izvoz

en: _Keyboard Shortcuts
hr: _Prečaci tipkovnice

en: _Open
hr: _Otvori

[ctx: dialog title]
en: Add to OpenStreetMap
hr: Dodaj u OpenStreetMap

en: failed to load file
hr: neuspješno učitavanje datoteke

en: invalid coordinate
hr: pogrešne koordinate

en: last viewed location
hr: posljednja pogledana lokacija

[ctx: month-day-date]
en: %b %e
hr: %e %b

en: not open
hr: nije otvoreno

en: parse error
hr: greška obrade

[ctx: shortcut window]
en: General
hr: Općenito

[ctx: shortcut window]
en: Go to current location
hr: Idi na trenutnu lokaciju

[ctx: shortcut window]
en: Map View
hr: Prikaz karte

[ctx: shortcut window]
en: Open main menu
hr: Otvori glavni izbornik

[ctx: shortcut window]
en: Open shape layer
hr: Otvori sloj karte

[ctx: shortcut window]
en: Print route
hr: Ispiši rutu

[ctx: shortcut window]
en: Quit
hr: Zatvori

[ctx: shortcut window]
en: Search
hr: Pretraga

[ctx: shortcut window]
en: Show Shortcuts
hr: Prikaži prečice

[ctx: shortcut window]
en: Switch to aerial view
hr: Prebaci na satelitski prikaz

[ctx: shortcut window]
en: Switch to street view
hr: Prebaci na prikaz ulica

[ctx: shortcut window]
en: Toggle route planner
hr: Uklj/Isklj planiranje rute

[ctx: shortcut window]
en: Toggle scale
hr: Uklj/Isklj promjenu veličine

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in
hr: Približi

[ctx: shortcut window]
en: Zoom out
hr: Udalji

en: unknown geometry
hr: nepoznata geometrija

en: zoom
hr: uvećanje
