gnome-control-center 0 - en to hr translation catalogue (536 entries)

en: %2$s. You have %1$u try left | %2$s. You have %1$u tries left
hr[0]: %2$s. Preostao vam je %1$u pokušaj
hr[1]: %2$s. Preostala su vam %1$u pokušaja
hr[2]: %2$s. Preostalo vam je %1$u pokušaja

en: %i hour | %i hours
hr[0]: %i sat
hr[1]: %i sata
hr[2]: %i sati

en: %i minute | %i minutes
hr[0]: %i minuta
hr[1]: %i minute
hr[2]: %i minuta

en: %s Requires Authentication
hr: %s zahtijeva ovjeru

en: %s Stopped
hr: Aplikacija %s je zaustavljena

en: %s of UPS backup power remaining
hr: Preostalo je %s rezerve energije neprekidnog napajanja (UPS)

en: A connected device is low on power
hr: Energija baterije povezanog uređaja je slaba

en: A connected device is low on power (%.0f%%)
hr: Energija baterije povezanog uređaja je slaba (%.0f%%)

en: A connected device is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
hr: Energija baterije povezanog uređaja je vrlo slaba (%.0f%%). Ovaj će se uređaj uskoro ugasiti ako ga ne napunite.

en: A connected device is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
hr: Energija baterije povezanog uređaja je vrlo slaba. Ovaj će se uređaj uskoro ugasiti ako ga ne napunite.

en: A dictionary of XSETTINGS to override
hr: XSETTINGS rječnik za zaobilaženje

en: A list of strings representing the GTK+ modules that will be loaded, usually in addition to conditional and forcibly disabled ones.
hr: Nizovi znakova koji predstavljaju GTK+ module koji če se učitati obično uz uvjetne module i prisilno onemogućene.

en: A list of strings representing the GTK+ modules that will not be loaded, even if enabled by default in their configuration.
hr: Nizovi znakova koji predstavljaju GTK+ module koji se neće učitati, čak i ako su omogućeni u njihovim podešenjima.

en: A list of strings representing the plugins that are allowed to be loaded (default: “all”). This is only evaluated on startup.
hr: Nizovi znakova koji predstavljaju priključke kojima je dopušteno učitavanje (zadano: ”all”). To je potrebno samo pri pokretanju.

en: Acceleration multiplier for mouse motion. A value of -1 is the system default.
hr: Množitelj ubrzanja za gibanje miša. Vrijednost -1 je zadana sustavom.

en: Access denied
hr: Pristup uskraćen

en: Action Cancelled
hr: Radnja prekinuta

en: Airplane mode disabled
hr: Zrakoplovni način rada onemogućen

en: Airplane mode enabled
hr: Zrakoplovni način rada omogućen

en: Antialiasing
hr: Zaglađivanje rubova

en: Application Stopped
hr: Aplikacija je zaustavljena

en: Approximately %s of remaining UPS backup power (%.0f%%)
hr: Približno je  %s preostalo neprekidnog napajanja (UPS) (%.0f%%)

en: Approximately %s of remaining UPS power (%.0f%%). Restore AC power to your computer to avoid losing data.
hr: Približno je %s preostalo neprekidnog napajanja (UPS) (%.0f%%). Priključite AC napajanje na vaše računalo kako bi izbjegli gubitak podataka.

en: Approximately %s remaining (%.0f%%)
hr: Približno %s preostalo (%.0f%%)

en: Attached computer battery low
hr: Baterija priključenog računala slaba

en: Attached computer is low on power
hr: Energija baterije priključenog računala je slaba

en: Attached computer is low on power (%.0f%%)
hr: Energija baterije priključenog računala je slaba (%.0f%%)

en: Attached computer is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
hr: Energija baterije priključenog računala je vrlo slaba (%.0f%%). Ovaj će se uređaj uskoro ugasiti ako ga ne napunite.

en: Attached computer is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
hr: Energija baterije priključenog računala je vrlo slaba. Ovaj će se uređaj uskoro ugasiti ako ga ne napunite.

en: Audio device battery low
hr: Baterija zvučnog uređaja slaba

en: Audio device is low on power
hr: Energija baterije zvučnog uređaja je slaba

en: Audio device is low on power (%.0f%%)
hr: Energija baterije zvučnog uređaja je slaba (%.0f%%)

en: Audio device is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
hr: Energija baterije zvučnog uređaja je vrlo slaba (%.0f%%). Ovaj će se uređaj uskoro ugasiti ako ga ne napunite.

en: Audio device is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
hr: Energija baterije zvučnog uređaja je vrlo slaba. Ovaj će se uređaj uskoro ugasiti ako ga ne napunite.

en: Authentication is required to modify the OLED image for a Wacom tablet
hr: Potrebna je ovjera za prilagodbu OLED slike za Wacom tablet

en: Authentication is required to modify the laptop brightness
hr: Potrebna je ovjera za promjenjanje svjetline prijenosnika

en: Authentication is required to modify the lit LED for a Wacom tablet
hr: Potrebna je ovjera za mijenjanje LED svjetla na Wacom tabletu

en: Automatic hibernation
hr: Automatska hibernacija

en: Automatic logout
hr: Automatska odjava

en: Automatic suspend
hr: Automatska suspenzija

en: Automatically enable the "power-saver" profile using power-profiles-daemon if the battery is low.
hr: Automatski omogućuje profil štednje energije koristeći pozadinski program štednje energije ako je baterija slaba.

en: Battery critically low
hr: Energija baterije kritično slaba

en: Battery is critically low
hr: Energija baterije je kritično slaba

en: Battery is low
hr: Energija baterije je slaba

en: Battery low
hr: Energija baterije slaba

en: Binding
hr: Pridruživanje

en: Binding for power button.
hr: Prečac tipkovnice za tipku isključivanja.

en: Binding for the custom binding
hr: Pridruživanje prilagođenog prečaca tipkovnice

en: Binding for the magnifier to zoom in
hr: Prečac tipkovnice za približenje povećalom

en: Binding for the magnifier to zoom out
hr: Prečac tipkovnice za udaljenje povećalom

en: Binding to cycle the screen brightness.
hr: Prečac tipkovnice za ciklus osvjetljenja zaslona.

en: Binding to decrease the keyboard brightness.
hr: Prečac tipkovnice za smanjenje osvjetljenja tipkovnice.

en: Binding to decrease the screen brightness.
hr: Prečac tipkovnice za smanjenje osvjetljenja zaslona.

en: Binding to decrease the text size
hr: Prečac tipkovnice za smanjenje veličine teksta

en: Binding to eject an optical disc.
hr: Prečac tipkovnice za izbacivanje optičkog diska.

en: Binding to hibernate the machine.
hr: Prečac tipkovnice za tipku hibernacije.

en: Binding to increase the keyboard brightness.
hr: Prečac tipkovnice za pojačanje osvjetljenja tipkovnice.

en: Binding to increase the screen brightness.
hr: Prečac tipkovnice za povećanje osvjetljenja zaslona.

en: Binding to increase the text size
hr: Prečac tipkovnice za povećanje veličine teksta

en: Binding to launch GNOME Settings.
hr: Prečac tipkovnice za pokretanje GNOME postavki.

en: Binding to launch the calculator.
hr: Prečac tipkovnice za pokretanje kalkulatora.

en: Binding to launch the email client.
hr: Prečac tipkovnice za pokretanje klijenta e-pošte.

en: Binding to launch the help browser.
hr: Prečac tipkovnice za pokretanje preglednika pomoći.

en: Binding to launch the media player.
hr: Prečac tipkovnice za pokretanje medijskog reproduktora.

en: Binding to launch the search tool.
hr: Prečac tipkovnice za pokretanje alata pretraživanja.

en: Binding to launch the web browser.
hr: Prečac tipkovnice za pokretanje internetskog preglednika.

en: Binding to lock the screen.
hr: Prečac tipkovnice za zaključavanje zaslona.

en: Binding to log out.
hr: Prečac tipkovnice za odjavu.

en: Binding to lower the volume with higher precision.
hr: Prečac tipkovnice za precizno smanjivanje glasnoće zvuka.

en: Binding to lower the volume without emitting a sound effect.
hr: Prečac tipkovnice za smanjivanje glasnoće zvuka, bez emitiranja zvučnog efekta.

en: Binding to lower the volume.
hr: Prečac tipkovnice za smanjivanje glasnoće zvuka.

en: Binding to mute/unmute the microphone.
hr: Prečac tipkovnice za isključivanje/uključivanje glasnoće mikrofona.

en: Binding to mute/unmute the volume without emitting a sound effect.
hr: Prečac tipkovnice za isključivanje/uključivanje glasnoće zvuka, bez emitiranja zvučnog efekta.

en: Binding to mute/unmute the volume.
hr: Prečac tipkovnice za isključivanje/uključivanje glasnoće zvuka sustava.

en: Binding to open the Home folder.
hr: Prečac tipkovnice za otvaranje osobne mape.

en: Binding to pause playback.
hr: Prečac tipkovnice za pauziranje reprodukcije.

en: Binding to raise the volume with higher precision.
hr: Prečac tipkovnice za precizno pojačavanje glasnoće zvuka.

en: Binding to raise the volume without emitting a sound effect.
hr: Prečac tipkovnice za pojačavanje glasnoće zvuka, bez emitiranja zvučnog efekta.

en: Binding to raise the volume.
hr: Prečac tipkovnice za pojačavanje glasnoće zvuka.

en: Binding to show current battery status.
hr: Prečac tipkovnice za prikazivanje stanja baterije.

en: Binding to show the on-screen keyboard
hr: Prečac tipkovnice za prikazivanje zaslonske tipkovnice

en: Binding to show the screen magnifier
hr: Prečac tipkovnice za prikazivanje zaslonskog povećala

en: Binding to skip backward in current track.
hr: Prečac tipkovnice za premotavanje unatrag trenutne pjesme.

en: Binding to skip forward in current track.
hr: Prečac tipkovnice za premotavanje unaprijed trenutne pjesme.

en: Binding to skip to next track.
hr: Prečac tipkovnice za sljedeću pjesmu.

en: Binding to skip to previous track.
hr: Prečac tipkovnice za prijašnju pjesmu.

en: Binding to start playback (or toggle play/pause).
hr: Prečac tipkovnice za početak reprodukcije ili pauze.

en: Binding to start the screen reader
hr: Prečac tipkovnice za zaslonski čitač

en: Binding to stop playback.
hr: Prečac tipkovnice za zaustavljanje reprodukcije.

en: Binding to suspend the machine.
hr: Prečac tipkovnice za tipku suspenzije.

en: Binding to switch the touchpad off.
hr: Prečac tipkovnice za isključivanje touchpada.

en: Binding to switch the touchpad on.
hr: Prečac tipkovnice za uključivanje touchpada.

en: Binding to toggle airplane mode.
hr: Prečac tipkovnice za uklj/isklj načina rada u zrakoplovu.

en: Binding to toggle automatic screen orientation.
hr: Prečac tipkovnice za uklj/isklj automatske orijentacije zaslona.

en: Binding to toggle bluetooth airplane mode.
hr: Prečac tipkovnice za uklj/isklj bluetooth načina rada u zrakoplovu.

en: Binding to toggle random playback mode in media player.
hr: Prečac tipkovnice za uklj/isklj naizmjeničnog načina u medijskom reproduktoru.

en: Binding to toggle repeat mode in media player.
hr: Prečac tipkovnice za uklj/Isklj načina ponavljanja u medijskom reproduktoru.

en: Binding to toggle the interface contrast
hr: Prečac tipkovnice za uklj/Isklj kontrasta sučelja

en: Binding to toggle the keyboard brightness.
hr: Prečac tipkovnice za uklj/isklj osvjetljenja tipkovnice.

en: Binding to toggle the touchpad on/off.
hr: Prečac tipkovnice za uklj/Isklj touchpada.

en: Bluetooth device battery low
hr: Baterija Bluetooth uređaja slaba

en: Bluetooth device is low on power
hr: Energija baterije Bluetooth uređaja je slaba

en: Bluetooth device is low on power (%.0f%%)
hr: Energija baterije Bluetooth uređaja je slaba (%.0f%%)

en: Bluetooth device is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
hr: Energija baterije Bluetooth uređaja je vrlo slaba (%.0f%%). Ovaj će se uređaj uskoro ugasiti ako ga ne napunite.

en: Bluetooth device is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
hr: Energija baterije Bluetooth uređaja je vrlo slaba. Ovaj će se uređaj uskoro ugasiti ako ga ne napunite.

en: Bluetooth disabled
hr: Bluetooth onemogućen

en: Bluetooth enabled
hr: Bluetooth omogućen

en: Button label for OLED display.
hr: Oznaka tipke za OLED zaslon.

en: Calculate the sunrise and sunset times automatically, from the current location.
hr: Automatski izračunaj vrijeme izlaska i zalaska sunca, prema trenutnoj lokaciji.

en: Camera battery low
hr: Baterija kamere slaba

en: Camera is low on power
hr: Energija baterije kamere je slaba

en: Camera is low on power (%.0f%%)
hr: Energija baterije kamere je slaba (%.0f%%)

en: Camera is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
hr: Energija baterije kamere je vrlo slaba (%.0f%%). Ovaj će se uređaj uskoro ugasiti ako ga ne napunite.

en: Camera is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
hr: Energija baterije kamere je vrlo slaba. Ovaj će se uređaj uskoro ugasiti ako ga ne napunite.

en: Cancel
hr: Odustani

en: Cell phone battery low
hr: Baterija mobitela slaba

en: Cell phone is low on power
hr: Energija baterije mobitela je slaba

en: Cell phone is low on power (%.0f%%)
hr: Energija baterije mobitela je slaba (%.0f%%)

en: Cell phone is very low on power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
hr: Energija baterije mobitela je vrlo slaba (%.0f%%). Ovaj će uređaj uskoro prestati raditi ako ga ne napunite.

en: Cell phone is very low on power. This device will soon stop functioning if not charged.
hr: Energija baterije mobitela je vrlo slaba. Ovaj će uređaj uskoro prestati raditi ako ga ne napunite.

en: Color
hr: Boja

en: Color calibration device added
hr: Uređaj za kalibraciju boje dodan

en: Color calibration device removed
hr: Uređaj za kalibraciju boje uklonjen

en: Command
hr: Naredba

en: Command to run when the binding is invoked
hr: Naredba koja će se pokrenuti kada je prečac pokrenut

en: Configuring new printer
hr: Podešavanje novog pisača

en: Connected device battery is low
hr: Baterija povezanog uređaja slaba

en: Cover open
hr: Otvoren je poklopac

en: Credentials required in order to print
hr: Vjerodajnice su potrebne za ispis

en: Custom keybindings
hr: Prilagođeni prečaci tipkovnice

en: Date & Time Settings
hr: Datum i vremenske postavke

en: Decrease text size
hr: Smanji veličinu teksta

en: Delay between repeats in milliseconds.
hr: Odgoda između ponavljanja u milisekundama.

en: Device memory is nearly full. %s was using a lot of memory and was forced to stop.
hr: Memorija uređaja je skoro puna. Aplikacija %s koristi previše memorije i prisiljena se je zaustaviti.

en: Device memory is nearly full. An Application that was using a lot of memory and was forced to stop.
hr: Memorija uređaja je skoro puna. Aplikacija koja je koristila previše memorije bila je prisiljena zaustaviti se.

en: Device memory is nearly full. Virtual Terminal processes were using a lot of memory and were forced to stop.
hr: Memorija uređaja je skoro puna. Procesi virtualnog terminala koriste previše memorije i prisiljeni su se zaustaviti.

en: Dim the screen after a period of inactivity
hr: Zatamni zaslon nakon razdoblja neaktivnosti

en: Disable touchpad while typing
hr: Onemogući touchpad tijekom tipkanja

en: Disk Space
hr: Diskovni prostor

en: Distance before a drag is started.
hr: Udaljenost prije nego što se povlačenje aktivira.

en: Distance in pixels the pointer must move before accelerated mouse motion is activated. A value of -1 is the system default.
hr: Udaljenost u pikselima, pokazivač se mora pomaknuti prije nego se aktivira ubrzano gibanje miša. Vrijednost -1 je zadana sustavom.

en: Door open
hr: Vratašca su otvorena

en: Double click time
hr: Vrijeme dvostrukog klika

en: Drag threshold
hr: Prag povlačenja

en: Either one of your existing devices has been reconnected or a new one has been plugged in. If you did not do it, check your system for any suspicious device.
hr: Ili je jedan od vaših postojećih uređaja ponovno povezan ili je novi upravo priključen. Ako to niste vi učinili, provjerite ima li na vašem sustavu priključenih sumnjivih uređaja.

en: Eject
hr: Izbaci

en: Empty Trash
hr: Isprazni smeće

en: Enable horizontal scrolling
hr: Omogući vodoravno pomicanje

en: Enable mouse clicks with touchpad
hr: Omogući klik miša s touchpadom

en: Enable power-saver profile when battery is low
hr: Omogući profil štednje energije kada je baterija slaba

en: Enable the ALS sensor
hr: Omogući ALS senzor

en: Enable this to move the cursor when the user touches the tablet.
hr: Omogućite ovo za pomicanje pokazivača kada korisnik dodirne tablet.

en: Enable this to restrict the Wacom tablet area to match the aspect ratio of the output.
hr: Omogućite ovo za ograničavanje područja Wacom tableta kako bi se podudarao s omjerom slike izlaza.

en: Enable this to set the tablet to absolute mode.
hr: Omogućite ovo kako biste postavili tablet u apsolutni način rada.

en: Enable touchpad
hr: Omogući touchpad

en: Enables middle mouse button emulation through simultaneous left and right button click.
hr: Omogućuje emulaciju srednje tipke miša pri istovremenom kliku lijeve i desne tipke.

en: Enter PIN to unlock your SIM card
hr: Upišite PIN kôd za otključavanje SIM kartice

en: Enter PUK to unlock your SIM card
hr: Upišite PUK kôd za otključavanje SIM kartice

en: Enter a New PIN to unlock your SIM card
hr: Upišite novi PIN kôd za otključavanje SIM kartice

en: Examine
hr: Istraži

en: File name of the bell sound to be played.
hr: Naziv datoteke zvuka zvona.

en: Free percentage notify threshold
hr: Prag pri kojem se javlja obavijest o postotku slobodnog prostora

en: Free space notify threshold
hr: Prag pri kojem se javlja obavijest o slobodnom prostoru

en: GNOME Settings Daemon Color Plugin
hr: Priključak za boje pozadinskog programa GNOME postavki

en: Game controller battery low
hr: Baterija upravljača igre slaba

en: Game controller is low on power
hr: Energija baterije upravljača igre je slaba

en: Game controller is low on power (%.0f%%)
hr: Energija baterije upravljača igre je slaba (%.0f%%)

en: Game controller is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
hr: Energija baterije upravljača igre je vrlo slaba (%.0f%%). Ovaj će se uređaj uskoro ugasiti ako ga ne napunite.

en: Game controller is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
hr: Energija baterije upravljača igre je vrlo slaba. Ovaj će se uređaj uskoro ugasiti ako ga ne napunite.

en: Hardware Airplane Mode
hr: Hardverski zrakoplovni način rada

en: Headphones are low on power
hr: Energija baterije slušalica je slaba

en: Headphones are low on power (%.0f%%)
hr: Energija baterije slušalica je slaba (%.0f%%)

en: Headphones are very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
hr: Energija baterije slušalica je vrlo slaba (%.0f%%). Ovaj će se uređaj uskoro ugasiti ako ga ne napunite.

en: Headphones are very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
hr: Energija baterije slušalica je vrlo slaba. Ovaj će se uređaj uskoro ugasiti ako ga ne napunite.

en: Headphones battery low
hr: Baterija slušalica slaba

en: Headset battery low
hr: Baterija slušalica s mikrofonom slaba

en: Headset is low on power
hr: Energija baterije slušalica s mikrofonom je slaba

en: Headset is low on power (%.0f%%)
hr: Energija baterije slušalica s mikrofonom je slaba (%.0f%%)

en: Headset is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
hr: Energija baterije slušalica s mikrofonom je vrlo slaba (%.0f%%). Ovaj će se uređaj uskoro ugasiti ako ga ne napunite.

en: Headset is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
hr: Energija baterije slušalica s mikrofonom je vrlo slaba. Ovaj će se uređaj uskoro ugasiti ako ga ne napunite.

en: Hibernate button
hr: Tipka hibernacije

en: Hibernating soon unless plugged in.
hr: Hibernacija će se uskoro pokrenuti ako se ne priključi napajanje.

en: Hinting
hr: Savjetovanje

en: Home folder
hr: Osobna mapa

en: If the ambient light sensor functionality is enabled.
hr: Treba li omogućiti funkciju senzora ambijentalnog svjetla.

en: If the night light mode is enabled
hr: Ako je omogućen način noćnog rada svjetla

en: If the screen should be dimmed to save power when the computer is idle.
hr: Treba li zaslon biti zatamnjen kako bi štedio energiju kada je računalo u mirovanju.

en: Ignore
hr: Zanemari

en: Incorrect password
hr: Neispravna lozinka

en: Increase text size
hr: Povećaj veličinu teksta

en: Initial Key Repeat Delay
hr: Početna odgoda ponavljanja tipke

en: Initial key repeat delay in milliseconds.
hr: Početna odgoda ponavljanja pokretanja tipke u milisekundama.

en: Key Repeat Interval
hr: Razdoblje ponavljanja tipke

en: Key combination for the custom action
hr: Kombinacija tipki za prilagođenu radnju

en: Key combinations for a touchring or touchstrip custom action
hr: Kombinacija tipki za prilagođenu radnju dodirnog prstena ili dodirne trake

en: Keyboard Bell Custom Filename
hr: Priagođeni naziv datoteke zvona tipkovnice

en: Keyboard battery low
hr: Baterija tipkovnice slaba

en: Keyboard brightness down
hr: Smanjenje osvjetljenja tipkovnice

en: Keyboard brightness toggle
hr: Uklj/Isklj osvjetljenja tipkovnice

en: Keyboard brightness up
hr: Pojačanje osvjetljenja tipkovnice

en: Label will be rendered to OLED display belonging to the button
hr: Oznaka će biti prikazana na OLED zaslonu pripadajeuće tipke

en: Launch calculator
hr: Pokreni kalkulator

en: Launch email client
hr: Pokreni klijent e-pošte

en: Launch help browser
hr: Pokreni preglednik pomoći

en: Launch media player
hr: Pokreni medijski reproduktor

en: Launch settings
hr: Pokreni postavke

en: Launch web browser
hr: Pokreni internetski preglednik

en: Length of a double click in milliseconds.
hr: Dužina dvostrukog klika u milisekundama.

en: Lid has been closed
hr: Zaslon prijenosnika je zatvoren

en: Lid has been opened
hr: Zaslon prijenosnika je otvoren

en: List of custom keybindings
hr: Popis prilagođenih prečaca tipkovnice

en: List of explicitly disabled GTK+ modules
hr: Popis eksplicitno onemogućenih GTK+ modula

en: List of explicitly enabled GTK+ modules
hr: Popis eksplicitno omogućenih GTK+ modula

en: List of plugins that are allowed to be loaded
hr: Popis priključaka kojima je dopušteno učitavanje

en: Lock screen
hr: Zaključaj zaslon

en: Log out
hr: Odjavi se

en: Low Disk Space
hr: Premalo slobodnog diskovnog prostora

en: Low Disk Space on “%s”
hr: Premalo slobodnog diskovnog prostora na “%s”

en: Magnifier zoom in
hr: Približi povećalom

en: Magnifier zoom out
hr: Udalji povećalom

en: Marker supply low
hr: Niska razina tinte

en: Media player battery low
hr: Baterija medijskog reproduktora slaba

en: Media player is low on power
hr: Energija baterije medijskog reproduktora je slaba

en: Media player is low on power (%.0f%%)
hr: Energija baterije medijskog reproduktora je slaba (%.0f%%)

en: Media player is very low on power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
hr: Energija baterije medijskog reproduktora je vrlo slaba (%.0f%%). Ovaj će uređaj uskoro prestati raditi ako ga ne napunite.

en: Media player is very low on power. This device will soon stop functioning if not charged.
hr: Energija baterije medijskog reproduktora je vrlo slaba. Ovaj će uređaj uskoro prestati raditi ako ga ne napunite.

en: Microphone mute/unmute
hr: Isključi/Uključi mikrofon

en: Middle button emulation
hr: Emulacija srednje tipke

en: Minimum notify period for repeated warnings
hr: Najmanje vrijeme obavijesti za ponavljana upozorenja

en: Missing printer driver
hr: Nedostaje upravljački program pisača

en: Modify the OLED image for a Wacom tablet
hr: Prilagodi OLED sliku za Wacom tablet

en: Modify the laptop brightness
hr: Promijeni svjetlinu prijenosnika

en: Modify the lit LED for a Wacom tablet
hr: Promijeni LED svjetlo na Wacom tabletu

en: Motion Threshold
hr: Prag gibanja

en: Mount paths to ignore
hr: Montirne putanje za zanemarivanje

en: Mouse battery low
hr: Baterija miša slaba

en: Mouse button orientation
hr: Orijentacija tipke miša

en: Mouse wheel emulation button. 0 to disable the feature.
hr: Emulacija kotačića miša. 0 za onemogućavanje ove značajke.

en: Name
hr: Naziv

en: Name of the custom binding
hr: Naziv prilagođenog prečaca tipkovnice

en: Natural scrolling
hr: Prirodno pomicanje

en: New PIN for SIM
hr: Novi PIN kôd za SIM karticu

en: New USB device
hr: Novi USB uređaj

en: New device detected
hr: Novi uređaj je otkriven

en: New device has been detected while the session was not locked. If you did not plug anything, check your system for any suspicious device.
hr: Novi uređaj je otkriven dok sesija nije bila zaključana. Ako niste ništa priključili, provjerite ima li na vašem sustavu priključenih sumnjivih uređaja.

en: New device has been detected while you were away. It has been blocked because the USB protection is active.
hr: Novi uređaj je otkriven dok ste bili odsutni. Uređaj je blokiran jer je USB zaštita aktivna.

en: New device has been detected while you were away. Please disconnect and reconnect the device to start using it.
hr: Novi uređaj je otkriven dok ste bili odsutni. Uklonite i ponovno priključite uređaj kako bi ga mogli koristiti.

en: Next track
hr: Sljedeća pjesma

en: Night light mode changes the color temperature of your display when the sun has gone down or at preset times.
hr: Način noćnog rada svjetla mijenja temperaturu boje vašeg zaslona kada se svjetlina sunca smanji ili nestane.

en: No connection to phone
hr: Nema povezivanja s mobitelom

en: No driver for this printer.
hr: Nema dostupnog upravljačkog programa za ovaj pisač.

en: No printer driver for %s.
hr: Nema dostupnog upravljačkog programa za %s.

en: Not connected?
hr: Nije povezan na mrežu?

en: On AC power
hr: Na napajanju

en: On battery power
hr: Na bateriji

en: On which connections the service is enabled
hr: Pri kojim povezivanjima je usluga omogućena

en: Operation not allowed
hr: Radnja nije dopuštena

en: Operation not supported
hr: Radnja nije podržana

en: Out of a marker supply
hr: Ponestalo tinte

en: Out of paper
hr: Ponestalo papira

en: PDA battery low
hr: Baterija dlanovnika slaba

en: PDA is low on power
hr: Energija baterije dlanovnika je slaba

en: PDA is low on power (%.0f%%)
hr: Energija baterije dlanovnika je slaba (%.0f%%)

en: PDA is very low on power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
hr: Energija baterije dlanovnika je vrlo slaba (%.0f%%). Ovaj će uređaj uskoro prestati raditi ako ga ne napunite.

en: PDA is very low on power. This device will soon stop functioning if not charged.
hr: Energija baterije dlanovnika je vrlo slaba. Ovaj će uređaj uskoro prestati raditi ako ga ne napunite.

en: Paper low
hr: Papir pri kraju

en: Pause playback
hr: Pauziraj reprodukciju

en: Pen battery low
hr: Baterija olovke slaba

en: Pen is low on power
hr: Energija baterije olovke je slaba

en: Pen is low on power (%.0f%%)
hr: Energija baterije olovke je slaba (%.0f%%)

en: Pen is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
hr: Energija baterije olovke je vrlo slaba (%.0f%%). Ovaj će se uređaj uskoro ugasiti ako ga ne napunite.

en: Pen is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
hr: Energija baterije olovke je vrlo slaba. Ovaj će se uređaj uskoro ugasiti ako ga ne napunite.

en: Percentage free space threshold for initial warning of low disk space. If the percentage free space drops below this, a warning will be shown.
hr: Prag slobodnog prostora za koji se prvotno javlja upozorenje o pomanjkanju diskovnog prostora. Ako postotak slobodnog prostora padne ispod ovog praga, pokazati će se upozorenje.

en: Phone failure
hr: Neuspjeh mobitela

en: Play (or play/pause)
hr: Reprodukcija (ili reprodukcija/pauza)

en: Please provide a new PIN for SIM card %s
hr: Upišite novi PIN kôd za SIM karticu %s

en: Please provide the PIN for SIM card %s
hr: Upišite PIN kôd za SIM karticu %s

en: Please provide the PUK for SIM card %s
hr: Upišite PUK kôd za SIM karticu %s

en: Please wait…
hr: Molim pričekajte…

en: Possible values are “on”, “off”, and “custom”.
hr: Moguće vrijednosti su “on”, “off”, and “custom”.

en: Power
hr: Energija

en: Power button
hr: Tipka isključivanja

en: Power button action
hr: Radnje tipke isključivanja

en: Precise volume down
hr: Precizno utišavanje glasnoće zvuka

en: Precise volume up
hr: Precizno pojačavanje glasnoće zvuka

en: Previous track
hr: Prijašnja pjesma

en: Printer added
hr: Pisač je dodan

en: Printer battery low
hr: Baterija pisača slaba

en: Printer configuration error
hr: Greška u podešavanju pisača

en: Printer error
hr: Pogreška pisača

en: Printer is low on power
hr: Energija baterije pisača je slaba

en: Printer is low on power (%.0f%%)
hr: Energija baterije pisača je slaba (%.0f%%)

en: Printer is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
hr: Energija baterije pisača je vrlo slaba (%.0f%%). Ovaj će se uređaj uskoro ugasiti ako ga ne napunite.

en: Printer is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
hr: Energija baterije pisača je vrlo slaba. Ovaj će se uređaj uskoro ugasiti ako ga ne napunite.

en: Printer off-line
hr: Pisač je nedostupan

en: Printer report
hr: Izvještaj pisača

en: Printer warning
hr: Upozorenje pisača

en: Printer “%s” has no toner left.
hr: Pisaču “%s” je ponestalo tinte u toneru.

en: Printer “%s” is currently off-line.
hr: Pisač “%s” je trenutno nedostupan.

en: Printer “%s” is low on a marker supply.
hr: Pisaču “%s” ponestaje određene tinte.

en: Printer “%s” is low on paper.
hr: Pisaču “%s” ponestaje papira.

en: Printer “%s” is low on toner.
hr: Pisču “%s” ponestaje tinte u toneru.

en: Printer “%s” is out of a marker supply.
hr: Pisaču “%s” je ponestalo određene tinte.

en: Printer “%s” is out of paper.
hr: Pisaču “%s” je ponestalo papira.

en: Printer “%s” may not be connected.
hr: Pisač “%s” možda nije povezan s mrežom.

en: Printer “%s”: “%s”.
hr: Pisač “%s”: “%s”.

en: Printers
hr: Pisači

en: Quiet volume down
hr: Postepeno utišavanje glasnoće zvuka

en: Quiet volume mute/unmute
hr: Postepeno isključivanje/uključivanje glasnoće zvuka

en: Quiet volume up
hr: Postepeno pojačavanje glasnoće zvuka

en: RGBA order
hr: RGBA poredak

en: Recalibrate now
hr: Odmah rekalibriraj

en: Recalibration required
hr: Potrebna rekalibracija

en: Reconnect USB device
hr: Ponovno priključite USB uređaj

en: Remember NumLock state
hr: Zapamti NumLock stanje

en: Remote battery low
hr: Baterija daljinskog upravljača slaba

en: Remote is low on power
hr: Energija baterije daljinskog upravljača je slaba

en: Remote is low on power (%.0f%%)
hr: Energija baterije daljinskog upravljača je slaba (%.0f%%)

en: Remote is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
hr: Energija baterije daljinskog upravljača je vrlo slaba (%.0f%%). Ovaj će se uređaj uskoro ugasiti ako ga ne napunite.

en: Remote is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
hr: Energija baterije daljinskog upravljača je vrlo slaba. Ovaj će se uređaj uskoro ugasiti ako ga ne napunite.

en: SIM PIN required
hr: SIM PIN kôd je potreban

en: SIM PIN2 required
hr: SIM PIN2 kôd je potreban

en: SIM PUK required
hr: SIM PUK kôd je potreban

en: SIM PUK2 required
hr: SIM PUK2 kôd je potreban

en: SIM busy
hr: SIM je zauzet

en: SIM failure
hr: SIM neuspjeh

en: SIM not inserted
hr: SIM kartica nije umetnuta

en: SIM wrong
hr: SIM je pogrešan

en: Scanner battery low
hr: Baterija skenera slaba

en: Scanner is low on power
hr: Energija baterije skenera je slaba

en: Scanner is low on power (%.0f%%)
hr: Energija baterije skenera je slaba (%.0f%%)

en: Scanner is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
hr: Energija baterije skenera je vrlo slaba (%.0f%%). Ovaj će se uređaj uskoro ugasiti ako ga ne napunite.

en: Scanner is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
hr: Energija baterije skenera je vrlo slaba. Ovaj će se uređaj uskoro ugasiti ako ga ne napunite.

en: Screen brightness cycle
hr: Ciklus osvjetljenja zaslona

en: Screen brightness down
hr: Smanji osvjetljenje zaslona

en: Screen brightness up
hr: Pojačaj osvjetljenje zaslona

en: Search
hr: Pretraži

en: Select the touchpad scroll method
hr: Odaberi način pomicanja touchpadom

en: Select the touchpad scroll method. Supported values are: “disabled”, “edge-scrolling”, “two-finger-scrolling”.
hr: Odaberite način pomicanja touchpadom. Podržane vrijednosti su: “disabled”, “edge-scrolling”, “two-finger-scrolling”.

en: Set
hr: Postavi

en: Set this to TRUE if you have problems with accidentally hitting the touchpad while typing.
hr: Odaberite ovo ako imate problema sa slučajnim dodirivanjem touchpada tijekom tipkanja.

en: Set this to TRUE to allow horizontal scrolling by the same method selected with the scroll_method key.
hr: Odaberite ovo za omogućavanje vodoravnog pomicanja istim načinom odabira kao sa scroll_method tipkom.

en: Set this to TRUE to be able to send mouse clicks by tapping on the touchpad.
hr: Odaberite ovo za omogućavanje klika miša putem dodira touchpada.

en: Set this to TRUE to enable all touchpads.
hr: Odaberite za omogućavanje touchpada.

en: Set this to TRUE to enable natural (reverse) scrolling for touchpads.
hr: Odaberite ovo za prirodno (obrnuto) pomicanje (reverse) touchpada.

en: Set this to one of “none”, “lock-screen”, or “force-logout”. The action will get performed when the smartcard used for log in is removed.
hr: Postavite ovo na jednu od mogućnosti “none”, “lock-screen”, ili “force-logout”. Aktivacija će se obaviti kada se pametna kartica za prijavu ukloni.

en: Set this to the logical button mapping.
hr: Postavite ovo na logično mapiranje tipka.

en: Set this to the pressure value at which a stylus click event is generated.
hr: Postavite ovo na vrijednost pritiska pri kojem se stvara događaj za pisaljku.

en: Set this to the pressure value at which an eraser click event is generated.
hr: Postavite ovo na vrijednost pritiska pri kojem se stvara događaj za brisaljku.

en: Set this to x1, y1 and x2, y2 of the area usable by the tools.
hr: Postavite ovo na x1, y1 i x2, y2 područja koja mogu koristiti alati.

en: Set this to x1, y1 and x2, y2 of the pressure curve applied to the eraser.
hr: Postavite ovo na x1, y1 i x2, y2 krivulje pritiska koja se primjenjuje na brisaljku.

en: Set this to x1, y1 and x2, y2 of the pressure curve applied to the stylus.
hr: Postavite ovo na x1, y1 i x2, y2 krivulje pritiska koja se primjenjuje na pisaljku.

en: Set this to “none”, “cw” for 90 degree clockwise, “half” for 180 degree, and “ccw” for 90 degree counterclockwise.
hr: Postavite na “none”, “cw” za 90 stupnjeva u smjeru kazaljke sata, “half” za 180 stupnjeva, i “ccw” za 90 stupnjeva suprotno od kazaljke sata.

en: Settings
hr: Postavke

en: Show battery status
hr: Prikaz stanja baterije

en: Shutting down soon unless plugged in.
hr: Isključivanje će se uskoro pokrenuti ako se ne priključi napajanje.

en: Single Click
hr: Jednostruki klik

en: Size of the volume step for each volume change
hr: Veličina koraka glasnoće zvuka za svaku promjenu glasnoće zvuka

en: Size of volume step
hr: Veličina koraka glasnoće zvuka

en: Skip backward in current track
hr: Premotaj unatrag trenutnu pjesmu

en: Skip forward in current track
hr: Premotaj unaprijed trenutnu pjesmu

en: Sleep timeout computer when on AC
hr: Čekanje spavanja kada je računalo na napajanju

en: Sleep timeout computer when on battery
hr: Čekanje spavanja kada je računalo na bateriji

en: Smartcard removal action
hr: Radnja pri uklanjanju pametne kartice

en: Speaker battery low
hr: Baterija zvučnika slaba

en: Speaker is low on power
hr: Energija baterije zvučnika je slaba

en: Speaker is low on power (%.0f%%)
hr: Energija baterije zvučnika je slaba (%.0f%%)

en: Speaker is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
hr: Energija baterije zvučnika je vrlo slaba (%.0f%%). Ovaj će se uređaj uskoro ugasiti ako ga ne napunite.

en: Speaker is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
hr: Energija baterije zvučnika je vrlo slaba. Ovaj će se uređaj uskoro ugasiti ako ga ne napunite.

en: Specify a list of mount paths to ignore when they run low on space.
hr: Odredite popis montirnih putanja koje će se zanemariti kada će imati malo slobodnog prostora.

en: Specify a time in minutes. Subsequent warnings for a volume will not appear more often than this period.
hr: Odredite vrijeme u minutama. Daljnja upozorenja za uređaj se neće pojavljivati češće od ovog vremena.

en: Specify an amount in GB. If the amount of free space is more than this, no warning will be shown.
hr: Odredite količinu u GB. Ako je količina slobodnog prostora veća od ovoga, neće se pokazati upozorenje.

en: Specify the percentage that the free disk space should reduce by before issuing a subsequent warning.
hr: Odredite za koji se postotak treba smanjiti slobodni prostor kako bi se izdalo upozorenje.

en: Static binding for power button.
hr: Nepromjenjivi prečac tipkovnice za tipku isključivanja.

en: Static binding to cycle the screen brightness.
hr: Nepromjenjivi prečac tipkovnice za ciklus osvjetljenja zaslona.

en: Static binding to decrease the keyboard brightness.
hr: Nepromjenjivi prečac tipkovnice za smanjenje osvjetljenja tipkovnice.

en: Static binding to decrease the screen brightness.
hr: Nepromjenjivi prečac tipkovnice za smanjenje osvjetljenja zaslona.

en: Static binding to eject an optical disc.
hr: Nepromjenjivi prečac tipkovnice za izbacivanje optičkog diska.

en: Static binding to hibernate the machine.
hr: Nepromjenjivi prečac tipkovnice za hibernaciju računala.

en: Static binding to increase the keyboard brightness.
hr: Nepromjenjivi prečac tipkovnice za pojačanje osvjetljenja tipkovnice.

en: Static binding to increase the screen brightness.
hr: Nepromjenjivi prečac tipkovnice za povećanje osvjetljenja zaslona.

en: Static binding to launch GNOME Settings.
hr: Nepromjenjivi prečac tipkovnice za pokretanje GNOME postavka.

en: Static binding to launch the calculator.
hr: Nepromjenjivi prečac tipkovnice za pokretanje kalkulatora.

en: Static binding to launch the email client.
hr: Nepromjenjivi prečac tipkovnice za pokretanje klijenta e-pošte.

en: Static binding to launch the media player.
hr: Nepromjenjivi prečac tipkovnice za pokretanje medijskog reproduktora.

en: Static binding to launch the search tool.
hr: Nepromjenjivi prečac tipkovnice za pokretanje alata pretraživanja.

en: Static binding to launch the web browser.
hr: Nepromjenjivi prečac tipkovnice za pokretanje internetskog preglednika.

en: Static binding to lock the screen.
hr: Nepromjenjivi prečac tipkovnice za zaključavanje zaslona.

en: Static binding to lower the volume with higher precision.
hr: Nepromjenjivi prečac tipkovnice za precizno smanjivanje glasnoće zvuka.

en: Static binding to lower the volume without emitting a sound effect.
hr: Nepromjenjivi prečac tipkovnice za smanjivanje glasnoće zvuka, bez emitiranja zvučnog efekta.

en: Static binding to lower the volume.
hr: Nepromjenjivi prečac tipkovnice za smanjivanje glasnoće zvuka.

en: Static binding to mute/unmute the microphone.
hr: Nepromjenjivi prečac tipkovnice za uklj/isklj mikrofona.

en: Static binding to mute/unmute the volume.
hr: Nepromjenjivi prečac tipkovnice za isklj/uklj glasnoće zvuka sustava.

en: Static binding to open the Home folder.
hr: Nepromjenjivi prečac tipkovnice za otvaranje osobne mape.

en: Static binding to pause playback.
hr: Nepromjenjivi prečac tipkovnice za pauziranje reprodukcije.

en: Static binding to raise the volume with higher precision.
hr: Nepromjenjivi prečac tipkovnice za precizno pojačavanje glasnoće zvuka.

en: Static binding to raise the volume without emitting a sound effect.
hr: Nepromjenjivi prečac tipkovnice za pojačavanje glasnoće zvuka, bez emitiranja.

en: Static binding to raise the volume.
hr: Nepromjenjivi prečac tipkovnice za pojačavanje glasnoće zvuka.

en: Static binding to show current battery status.
hr: Nepromjenjivi prečac tipkovnice za prikazivanje trenutnog stanja baterije.

en: Static binding to skip backward in current track.
hr: Nepromjenjivi prečac tipkovnice za premotavanje unatrag trenutne pjesme.

en: Static binding to skip forward in current track.
hr: Nepromjenjivi prečac tipkovnice za premotavanje unaprijed trenutne pjesme.

en: Static binding to skip to next track.
hr: Nepromjenjivi prečac tipkovnice za sljedeću pjesmu.

en: Static binding to skip to previous track.
hr: Nepromjenjivi prečac tipkovnice za prijašnju pjesmu.

en: Static binding to start playback (or toggle play/pause).
hr: Nepromjenjivi prečac tipkovnice za početak reprodukcije ili pauze.

en: Static binding to stop playback.
hr: Nepromjenjivi prečac tipkovnice za zaustavljanje reprodukcije.

en: Static binding to suspend the machine.
hr: Nepromjenjivi prečac tipkovnice za suspenziju računala.

en: Static binding to switch the touchpad off.
hr: Nepromjenjivi prečac tipkovnice za isključivanje touchpada.

en: Static binding to switch the touchpad on.
hr: Nepromjenjivi prečac tipkovnice za uključivanje touchpada.

en: Static binding to toggle airplane mode.
hr: Nepromjenjivi prečac tipkovnice za uklj/isklj načina rada u zrakoplovu.

en: Static binding to toggle automatic screen orientation.
hr: Nepromjenjivi prečac tipkovnice za uklj/isklj automatske orijentacije zaslona.

en: Static binding to toggle bluetooth airplane mode.
hr: Nepromjenjivi prečac tipkovnice za uklj/isklj bluetooth načina rada u zrakoplovu.

en: Static binding to toggle random playback mode in media player.
hr: Nepromjenjivi prečac tipkovnice za uklj/isklj naizmjeničnog načina u medijskom reproduktoru.

en: Static binding to toggle repeat mode in media player.
hr: Nepromjenjivi prečac tipkovnice za uklj/isklj načina ponavljanja u medijskom reproduktoru.

en: Static binding to toggle the keyboard brightness.
hr: Nepromjenjivi prečac tipkovnice za uklj/isklj osvjetljenja tipkovnice.

en: Static binding to toggle the touchpad on/off.
hr: Nepromjenjivi prečac tipkovnice za uklj/isklj kontrasta sučelja.

en: Stop playback
hr: Zaustavi reprodukciju

en: Subsequent free space percentage notify threshold
hr: Prag naknadne obavijesti o slobodnom prostoru

en: Suspend button
hr: Tipka suspenzije

en: Suspending soon because of inactivity.
hr: Suspenzija će se uskoro pokrenuti zbog neaktivnosti.

en: Swap left and right mouse buttons for left-handed mice with “left”, “right” for right-handed, “mouse” to follow the mouse setting.
hr: Zamijeni lijevu i desnu tipku miša za ljevoruki miš sa “left”, “right” za ljevoruki, “mouse” kako bi slijedili postavke miša.

en: Swap left and right mouse buttons for left-handed mice.
hr: Zamijeni lijeve i desne tipke miše za ljevoruki miš.

en: Switch touchpad off
hr: Isključi touchpad

en: Switch touchpad on
hr: Uključi touchpad

en: Tablet battery low
hr: Baterija tableta slaba

en: Tablet is low on power
hr: Energija baterije tableta je slaba

en: Tablet is low on power (%.0f%%)
hr: Energija baterije tableta je slaba (%.0f%%)

en: Tablet is very low on power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
hr: Energija baterije tableta je vrlo slaba (%.0f%%). Ovaj će uređaj uskoro prestati raditi ako ga ne napunite.

en: Tablet is very low on power. This device will soon stop functioning if not charged.
hr: Energija baterije tableta je vrlo slaba. Ovaj će uređaj uskoro prestati raditi ako ga ne napunite.

en: Temperature of the display when enabled
hr: Temperatura zaslona kada je omogućena

en: The action to take when the system power button is pressed. This action is hard-coded (and the setting ignored) on virtual machines (power off) and tablets (suspend).
hr: Radnja koju treba poduzeti kada je pritisnuta tipka isključivanja sustava. Ova radnja je ugrađena na virtualnim strojevima (isključivanje) i tabletima (suspenzija).

en: The amount of time in seconds the computer on AC power needs to be inactive before it goes to sleep. A value of 0 means never.
hr: Vrijeme u sekundama koliko računalo na napajanju mora biti neaktivno prije nego ode na spavanje. Vrijednost 0 znači nikada.

en: The amount of time in seconds the computer on battery power needs to be inactive before it goes to sleep. A value of 0 means never.
hr: Vrijeme u sekundama koliko računalo na bateriji mora biti neaktivno prije nego ode na spavanje. Vrijednost 0 znači nikada.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to hibernate.
hr: Energija baterija je ispod kritične razine i računalo će biti hibernirano.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to shutdown.
hr: Energija baterije je ispod kritične razine i računalo će biti isključeno.

en: The brightness of the screen when idle
hr: Svjetlina zaslona kada je u mirovanju

en: The cover is open on printer “%s”.
hr: Otvoren je poklopac na pisaču “%s”.

en: The display “%s” should be recalibrated soon.
hr: Zaslon “%s” bi se trebao uskoro ponovno kalibrirati.

en: The door is open on printer “%s”.
hr: Otvorena su vratašca na pisaču “%s”.

en: The duration a display profile is valid
hr: Trajanje valjanosti zaslonskog profila

en: The duration a printer profile is valid
hr: Trajanje valjanosti profila pisača

en: The end time
hr: Završno vrijeme

en: The keyboard shortcut generated when the button is pressed for custom actions.
hr: Stvoren je prečac tipkovnice kada se pritisne tipka za prilagođene radnje.

en: The keyboard shortcuts generated when a touchring or touchstrip is used for custom actions (up followed by down).
hr: Stvoren je prečac tipkovnice kada se koristi dodirni prsten ili dodirna traka za prilagođene radnje (gore slijedi dolje).

en: The last detected position
hr: Zadanja otkrivena lokacija

en: The list of NetworkManager connections (each one represented with its UUID) on which this service is enabled and started.
hr: Popis povezivanja Mrežnog upravitelja (svako predstavljeno sa svojim UUID-ijem) s kojima je ova usluga omogućena i pokrenuta.

en: The new inserted device has been blocked because the USB protection is active.
hr: Novi priključeni uređaj je blokiran jer je USB zaštita aktivna.

en: The order of subpixel elements on an LCD screen; only used when antialiasing is set to “rgba”. Possible values are: “rgb” for red on left (most common), “bgr” for blue on left, “vrgb” for red on top, “vbgr” for red on bottom.
hr: Poredak podpikselnih elemenata LCD zaslona; samo se koristi kada je zaglađivanje postavljeno na “rgba”. Moguće vrijednosti: “rgb” za crveno na lijevo (najčešće korišteno), “bgr” za plavo na lijevo, “vrgb” za crveno na vrhu, “vbgr” za crveno na dnu.

en: The printer “%s” should be recalibrated soon.
hr: Pisač “%s” bi se trebao uskoro ponovno kalibrirati.

en: The start time
hr: Početno vrijeme

en: The type of action triggered by the button being pressed.
hr: Vrsta radnje za obaviti kad se pritisne tipka.

en: The type of antialiasing to use when rendering fonts. Possible values are: “none” for no antialiasing, “grayscale” for standard grayscale antialiasing, and “rgba” for subpixel antialiasing (LCD screens only).
hr: Vrsta zaglađivanja koja će se koristiti pri prikazu slova. Moguće vrijednosti su: “none” bez upotrebe zaglađivanja, “grayscale” za standardno sivo zaglađivanje, i “rgba” za podpikselno zaglađivanje (samo LCD zasloni).

en: The type of hinting to use when rendering fonts. Possible values are: “none” for no hinting and “slight” for fitting only to the Y-axis like Microsoft’s ClearType, DirectWrite and Adobe’s proprietary font rendering engine. Ignores native hinting within the font, generates hints algorithmically. Used on Ubuntu by default. Recommended. The meaning of “medium” and “full” depends on the font format (.ttf, .otf, .pfa/.pfb) and the installed version of FreeType. They usually try to fit glyphs to both the X and the Y axis (except for .otf: Y-only). This can lead to distortion and/or inconsistent rendering depending on the quality of the font, the font format and the state of FreeType’s font engines.
hr: Vrsta naglašavanja koja će se koristiti pri prikazu slova. Moguće vrijednosti su: “none” bez upotrebe naglašavanja “slight”za prilagodbu samo po Y-osi poput Microsoftovih ClearType, DirectWrite i Adobov vlasnički pogon prikaza slova. Zanemaruje izvorno naglašavanje u slovima, stvara naglašavanje algoritamski. Koristi se u Ubuntuu zadano. Preporučljivo. Značenje “medium” i “full” ovisi o formatu slova (.ttf, .otf, .pfa/.pfb) i instaliranoj inačici FreeType slova. Uobičajeno pokušavaju prilagoditi simbole po obje osi X i Y (osim za .otf: samo Y-os). To može voditi do izobličenja i/ili nedosljednom prikazu ovisno o kvaliteti slova, format slova i stanju FreeType pogona slova.

en: The type of sleeping that should be performed when the computer is inactive.
hr: Vrsta spavanja koja se treba pokrenuti kada je računalo neaktivno.

en: The volume “%s” has only %s disk space remaining.
hr: Uređaju "%s" je preostalo samo %s slobodnog diskovnog prostora.

en: The volume “%s” has only %s disk space remaining.  You may free up some space by emptying the trash.
hr: Uređaju "%s" je preostalo samo %s slobodnog diskovnog prostora. Možete osloboditi nešto prostora pražnjenjem smeća.

en: There is a missing print filter for printer “%s”.
hr: Nedostaje filter ispisa za pisač “%s”.

en: There is a problem on printer “%s”.
hr: Postoji problem na pisaču “%s”.

en: This computer has only %s disk space remaining.
hr: Ovom računalu je preostalo samo %s slobodnog diskovnog prostora.

en: This computer has only %s disk space remaining.  You may free up some space by emptying the trash.
hr: Ovom računalo je preostalo samo %s slobodnog diskovnog prostora. Možete osloboditi nešto prostora pražnjenjem smeća.

en: This dictionary maps XSETTINGS names to overrides values. The values must be either strings, signed int32s or (in the case of colors), 4-tuples of uint16 (red, green, blue, alpha; 65535 is fully opaque).
hr: Ovaj rječnik mapira XSETTINGS nazive da zaobilaze vrijednosti. Vrijednosti moraju biti ili nizovi, potpisani int32s ili (u slučaju boja), 4-tuples od 16 jedinice (crvena, zelena, plava, alfa; 65535 je u potpunosti neprozirno.

en: This is the laptop panel screen brightness used when the session is idle.
hr: Ovo je svjetlina panela zaslona prijenosnika kada je sesija u mirovanju.

en: This is the number of days after which the display color profile is considered invalid.
hr: Ovo je broj dana nakon kojih se profil zaslonskih boja smatra nevaljanim.

en: This is the number of days after which the printer color profile is considered invalid.
hr: Ovo je broj dana nakon kojih se profil pisača smatra nevaljanim.

en: This temperature in Kelvin is used to modify the screen tones when night light mode is enabled. Higher values are bluer, lower redder.
hr: Ova temperatura u Kelvinima se koristi za prilagodbu tona zaslona kada je omogućen način noćnog svjetla rada. Higher values are bluer, lower redder.

en: Time Zone Updated to %s (%s)
hr: Vremenska zona ažurirana na %s (%s)

en: Toggle automatic screen orientation
hr: Uklj/Isklj automatsku orijentaciju zaslona

en: Toggle contrast
hr: Uklj/Isklj kontrast

en: Toggle magnifier
hr: Uklj/Isklj povećalo

en: Toggle on-screen keyboard
hr: Uklj/Isklj zaslonsku tipkovnicu

en: Toggle random playback mode
hr: Uklj/Isklj naizmjenični način reprodukcije

en: Toggle repeat playback mode
hr: Uklj/Isklj način ponavljanja reprodukcije

en: Toggle screen reader
hr: Uklj/Isklj zaslonski čitač

en: Toggle touchpad on/off
hr: Uklj/Isklj touchpad

en: Toner empty
hr: Prazan toner

en: Toner low
hr: Tinta tonera pri kraju

en: Touchpad battery low
hr: Baterija touchpada slaba

en: Touchpad button orientation
hr: Orijentacija tipke touchpada

en: Touchpad is low on power
hr: Energija baterije touchpada je slaba

en: Touchpad is low on power (%.0f%%)
hr: Energija baterije touchpada je slaba (%.0f%%)

en: Touchpad is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
hr: Energija baterije touchpada je vrlo slaba (%.0f%%). Ovaj će se uređaj uskoro ugasiti ako ga ne napunite.

en: Touchpad is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
hr: Energija baterije touchpada je vrlo slaba. Ovaj će se uređaj uskoro ugasiti ako ga ne napunite.

en: UPS Discharging
hr: UPS pražnjenje

en: UPS critically low
hr: Energija UPS-a je kritično niska

en: UPS is below the critical level and this computer is about to hibernate.
hr: Neprekidno napajanje (UPS) ima kritično malo energije te će se ovo računalo hibernirati.

en: UPS is below the critical level and this computer is about to shutdown.
hr: Neprekidno napajanje (UPS) ima kritično malo energije te će se ovo računalo isključiti.

en: UPS low
hr: Energija UPS-a niska

en: USB Protection
hr: USB zaštita

en: USB device blocked
hr: USB uređaj je blokiran

en: Unknown Error
hr: Nepoznata greška

en: Unknown amount of UPS backup power remaining
hr: Preostala nepoznata razina pričuvne energije UPS-a

en: Unknown error
hr: Nepoznata greška

en: Unknown time
hr: Nepoznato vrijeme

en: Unlock
hr: Otključaj

en: Unlock SIM card
hr: Otključaj SIM karticu

en: Use the sunrise and sunset
hr: Koristi sunčev izlazak i zalazak

en: User was not logged in with smartcard.
hr: Korisnik nije prijavljen pametnom karticom.

en: Virtual Terminal Stopped
hr: Virtualni terminal je zaustavljen

en: Volume down
hr: Smanji glasnoću zvuka

en: Volume mute/unmute
hr: Isključi/Uključi zvuk

en: Volume up
hr: Pojačaj glasnoću zvuka

en: Wacom button action type
hr: Wacom vrsta radnje tipke

en: Wacom eraser button mapping
hr: Mapiranje tipke za Wacomovu brisaljku

en: Wacom eraser pressure curve
hr: Krivulja pritiska Wacomove brisaljke

en: Wacom eraser pressure threshold
hr: Prag pritiska Wacomove brisaljke

en: Wacom stylus absolute mode
hr: Apsolutni način rada za Wacomovu pisaljku

en: Wacom stylus button mapping
hr: Mapiranje tipke za Wacomovu pisaljku

en: Wacom stylus pressure curve
hr: Krivulja pritiska za Wacomovu pisaljku

en: Wacom stylus pressure threshold
hr: Prag pritiska za Wacomovu pisaljku

en: Wacom tablet area
hr: Wacom tablet područje

en: Wacom tablet aspect ratio
hr: Omjer slike Wacom tableta

en: Wacom tablet rotation
hr: Okretanje Wacomovog tableta

en: Wacom touch feature
hr: Wacomova dodirna značajka

en: When location services are available this represents the last detected location. The default value is an invalid value to ensure it is always updated at startup.
hr: Kada su usluge lokacije dostupne ovo predstavlja zadnju otkrivenu lokaciju. Zadana vrijednost je pogrešna vrijednost kako bi se osiguralo da se uvijek nadopuni pri pokretanju.

en: When set to true, GNOME will remember the state of the NumLock LED between sessions.
hr: Kada je odabrano, GNOME će zapamtiti stanje NumLock LED-a između dviju sesija.

en: When “night-light-schedule-automatic” is disabled, use this end time in hours from midnight.
hr: Kada je “night-light-schedule-automatic” onemogućeno, koristi završno vrijeme u satima od ponoći.

en: When “night-light-schedule-automatic” is disabled, use this start time in hours from midnight.
hr: Kada je “night-light-schedule-automatic” onemogućeno, koristi početno vrijeme u satima od ponoći.

en: Whether the tablet’s orientation is locked, or rotated automatically.
hr: Treba li orijentacija tableta biti zaključana ili zakrenuta automatski.

en: Whether to hibernate, suspend or do nothing when inactive
hr: Treba li hibernirati, suspendirati ili učiniti ništa kada je računalo neaktivno

en: Wireless keyboard is low on power
hr: Energija baterije bežične tipkovnice je slaba

en: Wireless keyboard is low on power (%.0f%%)
hr: Energija baterije bežične tipkovnice je slaba (%.0f%%)

en: Wireless keyboard is very low on power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
hr: Energija bežične tipkovnice je vrlo slaba (%.0f%%). Ovaj će uređaj uskoro prestati raditi ako ga ne napunite.

en: Wireless keyboard is very low on power. This device will soon stop functioning if not charged.
hr: Energija bežične tipkovnice je vrlo slaba. Ovaj će uređaj uskoro prestati raditi ako ga ne napunite.

en: Wireless mouse is low on power
hr: Energija baterije bežičnog miša je slaba

en: Wireless mouse is low on power (%.0f%%)
hr: Energija baterije bežičnog miša je slaba (%.0f%%)

en: Wireless mouse is very low on power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
hr: Energija baterije bežičnog miša je vrlo slaba (%.0f%%). Ovaj će uređaj uskoro prestati raditi ako ga ne napunite.

en: Wireless mouse is very low on power. This device will soon stop functioning if not charged.
hr: Energija baterije bežičnog miša je vrlo slaba. Ovaj će uređaj uskoro prestati raditi ako ga ne napunite.

en: You have %u try left | You have %u tries left
hr[0]: Preostao vam je %u pokušaj
hr[1]: Preostala su vam %u pokušaja
hr[2]: Preostalo vam je %u pokušaja

en: You will soon log out because of inactivity.
hr: Uskoro ćete biti odjavljeni zbog neaktivnosti.

en: hour | hours
hr[0]: sat
hr[1]: sata
hr[2]: sati

en: minute | minutes
hr[0]: minuta
hr[1]: minute
hr[2]: minuta

[ctx: print job]
en: “%s” on %s
hr: “%s” na %s

[ctx: print job state]
en: Printing
hr: Ispisivanje

[ctx: print job state]
en: Printing aborted
hr: Ispisivanje prekinuto

[ctx: print job state]
en: Printing canceled
hr: Ispisivanje otkazano

[ctx: print job state]
en: Printing completed
hr: Ispisivanje završeno

[ctx: print job state]
en: Printing stopped
hr: Ispisivanje zaustavljeno
