gnome-shell master - en to hr translation catalogue (568 entries)

en: %A %B %-d
hr: %A, %-d. %B

en: %A %B %e %Y
hr: %A %e %B %Y

en: %B %-d %Y
hr: %-e %b, %Y

en: %B %-d %Y, %H∶%M
hr: %-d. %B, %H∶%M

en: %B %-d %Y, %l∶%M %p
hr: %-d. %B %Y, %H∶%M

en: %B %-d, %H∶%M
hr: %-d. %B, %H∶%M

en: %B %-d, %l∶%M %p
hr: %-d. %B, %H∶%M

en: %H∶%M
hr: %H:%M

en: %d day ago | %d days ago
hr[0]: Prije %d dana
hr[1]: Prije %d dana
hr[2]: Prije %d dana

en: %d extension will be updated on next login. | %d extensions will be updated on next login.
hr[0]: %d proširenje će se nadopuniti pri sljedećoj prijavi.
hr[1]: %d proširenja će se nadopuniti pri sljedećoj prijavi.
hr[2]: %d proširenja će se nadopuniti pri sljedećoj prijavi.

en: %d hour ago | %d hours ago
hr[0]: Prije %d sata
hr[1]: Prije %d sata
hr[2]: Prije %d sati

en: %d minute ago | %d minutes ago
hr[0]: Prije %d minute
hr[1]: Prije %d minute
hr[2]: Prije %d minuta

en: %d month ago | %d months ago
hr[0]: Prije %d mjeseca
hr[1]: Prije %d mjeseca
hr[2]: Prije %d mjeseci

en: %d more | %d more
hr[0]: Još %d
hr[1]: Još %d
hr[2]: Još %d

en: %d week ago | %d weeks ago
hr[0]: Prije %d tjedna
hr[1]: Prije %d tjedna
hr[2]: Prije %d tjedana

en: %d year ago | %d years ago
hr[0]: Prije %d godine
hr[1]: Prije %d godine
hr[2]: Prije %d godina

en: %l∶%M %p
hr: %l:%M %p

en: %s %s will be installed after restart. Upgrade installation can take a long time: ensure that you have backed up and that the computer is plugged in.
hr: %s %s će se instalirati nakon ponovnog pokretanja. Instalacija nadogradnji može potrajati duže vrijeme: pobrinite se da ste spremili svoj rad i računalo je priključeno na izvor napajanja.

en: %s (console)
hr: %s (konzola)

en: %s (remote)
hr: %s (udaljeno)

en: %s Hotspot
hr: %s pristupna točka

en: %s has been pinned to the dash.
hr: %s je dodan na pokretač.

en: %s has been unpinned from the dash.
hr: %s je uklonjen iz pokretača.

en: %s has not emitted any errors.
hr: %s nije dao ni jednu grešku.

en: %s is now known as %s
hr: %s je poznat kao %s

en: %s will be logged out automatically in %d second. | %s will be logged out automatically in %d seconds.
hr[0]: %s će se automatski odjaviti za %d sekundu.
hr[1]: %s će se automatski odjaviti za %d sekunde.
hr[2]: %s će se automatski odjaviti za %d sekundi.

en: %u Input | %u Inputs
hr[0]: %u ulaz
hr[1]: %u ulaza
hr[2]: %u ulaza

en: %u Output | %u Outputs
hr[0]: %u izlaz
hr[1]: %u izlaza
hr[2]: %u izlaza

en: (e.g., user or %s)
hr: (npr., korisnik ili %s)

en: (or place finger on reader)
hr: (ili stavite prst na čitač)

en: (or swipe finger across reader)
hr: (ili pomakni prst preko čitača)

en: <unknown>
hr: <nepoznato>

en: A GSettings schema that should be included
hr: GSettings shema koja treba biti uključena

en: A password is required to connect to “%s”.
hr: Potrebna je lozinka za povezivanje s “%s”.

en: A short description of what the extension does
hr: Kratak opis namjene proširenja

en: About Extensions
hr: O proširenju

en: Accessibility
hr: Pristupačnost

en: Activate favorite application 1
hr: Aktiviraj omiljenu aplikaciju 1

en: Activate favorite application 2
hr: Aktiviraj omiljenu aplikaciju 2

en: Activate favorite application 3
hr: Aktiviraj omiljenu aplikaciju 3

en: Activate favorite application 4
hr: Aktiviraj omiljenu aplikaciju 4

en: Activate favorite application 5
hr: Aktiviraj omiljenu aplikaciju 5

en: Activate favorite application 6
hr: Aktiviraj omiljenu aplikaciju 6

en: Activate favorite application 7
hr: Aktiviraj omiljenu aplikaciju 7

en: Activate favorite application 8
hr: Aktiviraj omiljenu aplikaciju 8

en: Activate favorite application 9
hr: Aktiviraj omiljenu aplikaciju 9

en: Activities
hr: Aktivnosti

en: Add an icon to the top bar
hr: Dodaj ikonu na gornju traku

en: Add world clocks…
hr: Dodaj satove iz svijeta…

en: Additional source to include in the bundle
hr: Dodatni izvor za uključiti u paket

en: Airplane Mode
hr: Zrakoplovni način rada

en: Allow
hr: Dopusti

en: Allow inhibiting shortcuts
hr: Dopusti sprječavanje prečaca

en: Allow location access
hr: Dopusti pristup lokaciji

en: Allows access to internal debugging and monitoring tools using the Alt-F2 dialog.
hr: Dopusti pristup alat nadziranja i unutrašnjeg otklanjanja grešaka koristeći Alt-F2 dijalog.

en: Alternatively you can connect by pushing the “WPS” button on your router.
hr: Alternativno se možete povezati pritiskom na “WPS” tipku vašeg usmjernika.

en: Always on Top
hr: Uvijek na vrhu

en: Always on Visible Workspace
hr: Uvijek na vidljivom radnom prostoru

en: Always show the “Log out” menu item in the user menu.
hr: Uvijek prikaži ”Odjava” stavku u korisničkom izborniku.

en: An application wants to inhibit shortcuts
hr: Aplikacija želi spriječiti prečac

en: An empty extension
hr: Prazno proširenje

en: Application defined
hr: Određeno aplikacijom

en: Applications
hr: Aplikacije

en: Applications now have unrestricted access
hr: Aplikacije sada imaju neograničen pristup

en: Area Selection
hr: Područje odabira

en: Assign keystroke
hr: Pošalji pritisak tipke

en: Attach modal dialog to the parent window
hr: Pričvrsti prozore dijaloga na nadređeni prozor

en: Authenticate
hr: Ovjeri

en: Authentication Required
hr: Potrebna je ovjera

en: Authentication dialog was dismissed by the user
hr: Dijalog ovjere je prekinut od strane korisnika

en: Authentication error
hr: Greška ovjere

en: Authentication required
hr: Potrebna je ovjera

en: Auto Rotate
hr: Automatsko zakretanje

en: Automatic location
hr: Automatska lokacija

en: Bounce Keys
hr: Odbijanje tipki

en: Brightness
hr: Svjetlina

en: Built-In
hr: Ugrađena

en: Built-in Only
hr: Samo ugrađeni

en: COMMAND
hr: NAREDBA

en: Cancel
hr: Odustani

en: Cannot uninstall system extensions
hr: Nemoguće je uklanjanje proširenja sustava

en: Caps lock is on.
hr: Velika slova su uključena.

en: Change Background…
hr: Promijeni pozadinu…

en: Choose Session
hr: Odaberi sesiju

en: Choose one of the available templates:
hr: Odaberite jedan od dostupnih predložaka:

en: Clear
hr: Obriši

en: Click here to view the video.
hr: Kliknite ovdje kako bi vidjeli snimku.

en: Click or press a key to unlock
hr: Klikni ili pritisni tipku za otključavanje

en: Close
hr: Zatvori

en: Command not found
hr: Naredba nije pronađena

en: Commands:
hr: Naredbe:

en: Configure GNOME Shell Extensions
hr: Podesi proširenja GNOME ljuske

en: Configures how the windows are shown in the switcher. Valid possibilities are “thumbnail-only” (shows a thumbnail of the window), “app-icon-only” (shows only the application icon) or “both”.
hr: Podešava kako su prozori prikazani u prebacivaču. Valjane mogućnosti su ”thumbnail-only” (prikazuje minijaturu prozora), ”app-icon-only” (prikazuje samo ikonu aplikacije) ili ”both”.

en: Connect
hr: Povezivanje

en: Connect to %s
hr: Povežite se s %s

en: Copy
hr: Kopiraj

en: Could not authorize the Thunderbolt device: %s
hr: Nemoguće odobravanje Thunderbolt uređaja: %s

en: Could not parse command:
hr: Nemoguća obrada naredbe:

en: Couldn’t find the %s application
hr: Nemoguć pronalazak %s aplikacije

en: Create a new extension
hr: Stvori novo proširenje

en: Create an extension bundle
hr: Stvori paket proširenja

en: Create extension
hr: Stvori proširenje

en: DESCRIPTION
hr: OPIS

en: DIRECTORY
hr: MAPA

en: DOMAIN
hr: DOMENA

en: DSL authentication
hr: DSL ovjera

en: Dark Mode
hr: Tamna tema

en: Dash
hr: Pokretač

en: Delay focus changes in mouse mode until the pointer stops moving
hr: Odgodi promjenu fokusa u načinu rada s mišem dok se pokazivač ne prestane pomicati

en: Deny
hr: Spriječi

en: Deny Access
hr: Zabrani pristup

en: Description
hr: Opis

en: Description is a single-sentence explanation of what your extension does.
    Examples are: %s
hr: Opis je objašnjenje namjene proširenja u jednoj rečenici.
    Primjeri su: %s

en: Disable all extensions the user has enabled without affecting the “enabled-extension” setting.
hr: Onemogući sva proširenja koja je korisnik omogućio bez utjecaja na postavku “omogućeno-proširenje”.

en: Disable an extension
hr: Onemogući proširenje

en: Disable extension
hr: Onemogući proširenje

en: Disable user extensions
hr: Onemogući korisnikova proširenja

en: Disabled
hr: Onemogućen

en: Disables the validation of extension version compatibility
hr: Onemogućuje provjeru kompatibilnosti inačice proširenja

en: Disconnect %s
hr: Prekini povezivanje s %s

en: Display Settings
hr: Postavke prikaza

en: Do Not Disturb
hr: Ne ometaj

en: Do not print error messages
hr: Ne ispisuj poruke greške

en: Done
hr: Završeno

en: Double Click
hr: Dvostruki klik

en: Download and install “%s” from extensions.gnome.org?
hr: Preuzmi i instaliraj “%s” sa extensions.gnome.org?

en: Downloading
hr: Preuzimanje

en: Drag
hr: Povlačenje

en: Dwell Click
hr: Zadržani klik

en: EXTENSION_BUNDLE
hr: PAKET_PROŠIRENJA

en: Edit…
hr: Uredi…

en: Enable an extension
hr: Omogući proširenje

en: Enable edge tiling when dropping windows on screen edges
hr: Omogući rubno popločavanje pri ispuštanju prozora na rubovima zaslona

en: Enable extension
hr: Omogući proširenje

en: Enable internal tools useful for developers and testers from Alt-F2
hr: Omogući unutrašnji alat koristan za razvijatelje i testiratelje koristeći Alt-F2 dijalog

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: Enter extension information interactively
hr: Upišite interaktivno informacije proširenja

en: Error
hr: Greška

en: Evolution Calendar
hr: Evolution kalendar

en: Execution of “%s” failed:
hr: Izvršavanje '%s' neuspjelo:

en: Extension Updates Available
hr: Nadopuna proširenja je dostupna

en: Extension Updates Ready
hr: Nadopune proširenja su spremne

en: Extension updates are ready to be installed.
hr: Nadopune proširenja su spremne za instalaciju.

en: Extension “%s” does not exist
hr: Proširenje “%s” ne postoji

en: Extension “%s” doesn't exist
hr: Proširenje “%s” ne postoji

en: Extension “%s” doesn't have preferences
hr: Proširenje “%s” ne sadrži osobitosti

en: Extensions
hr: Proširenja

en: Extensions can cause performance and stability issues. Disable extensions if you encounter problems with your system.
hr: Proširenja mogu uzrokovati probleme s performansama i stabilnošću. Onemogućite proširenja ako naiđete na probleme u svojem sustavu.

en: External Only
hr: Samo vanjski

en: External drive connected
hr: Vanjski uređaj povezan

en: External drive disconnected
hr: Vanjski uređaj odspojen

en: FILE
hr: DATOTEKA

en: Failed to connect to GNOME Shell
hr: Neuspjelo povezivanje s GNOME ljuskom

en: Failed to launch “%s”
hr: Neuspješno pokretanje “%s”

en: Failed to open prefs for extension “%s”: %s
hr: Neuspjelo otvaranje osobitosti za proširenje “%s”: %s

en: Failed to uninstall “%s”
hr: Nemoguće je ukloniti “%s”

en: Focus the active notification
hr: Fokusiraj aktivnu obavijest

en: Force Quit
hr: Prisilno zatvori

en: GNOME Extensions handles updating extensions, configuring extension preferences and removing or disabling unwanted extensions.
hr: GNOME Proširenja rukuje nadopunama proširenja, podešavanjem osobitostima proširenja i uklanjanjem ili onemogućavanjem neželjenih proširenja.

en: GNOME Shell
hr: GNOME ljuska

en: GNOME Shell extensions have a UUID property; this key lists extensions which should be disabled, even if loaded as part of the current mode. You can also manipulate this list with the EnableExtension and DisableExtension D-Bus methods on org.gnome.Shell. This key takes precedence over the “enabled-extensions” setting.
hr: Proširenja GNOME ljuske imaju UUID svojstvo; taj ključ prikazuje proširenja koja treba onemogućiti, čak iako je učitano kao dio trenutnog načina rada. Možete isto tako manipulirati tim popisom sa EnableExtension i DisableExtension D-Bus načinima na org.gnome.Shell. Ovaj ključ ima prednost nad “enabled-extensions” postavkom.

en: GNOME Shell extensions have a UUID property; this key lists extensions which should be loaded. Any extension that wants to be loaded needs to be in this list. You can also manipulate this list with the EnableExtension and DisableExtension D-Bus methods on org.gnome.Shell.
hr: Proširenja GNOME ljuske imaju UUID svojstvo; taj ključ prikazuje proširenja koja treba učitati. Svako proširenje koje se želi učitati treba biti na tom popisu. Možete isto tako manipulirati tim popisom sa EnableExtension i DisableExtension D-Bus načinima na org.gnome.Shell.

en: GNOME Shell will only load extensions that claim to support the current running version. Enabling this option will disable this check and try to load all extensions regardless of the versions they claim to support.
hr: GNOME ljuska će samo učitati proširenja koje podržavaju trenutno pokrenutu inačicu. Omogućavanje te mogućnosti će onemogućiti tu provjeru i pokušati učitati sva proširenja bez obzira koju inačicu podržavaju.

en: GNOME needs to lock the screen
hr: GNOME treba zaključati zaslon

en: Go online for weather information
hr: Posjetite za opširnije vremenske informacije

en: Grant Access
hr: Dopusti pristup

en: Headphones
hr: Slušalice

en: Headset
hr: Slušalice s mikrofonom

en: Help
hr: Pomoć

en: Hidden Volume
hr: Skriveni uređaj

en: Hide
hr: Sakrij

en: Hide Errors
hr: Sakrij greške

en: Hide Text
hr: Sakrij tekst

en: High Contrast
hr: Visok kontrast

en: History for command (Alt-F2) dialog
hr: Povijest naredbi (Alt-F2) dijalog

en: History for the looking glass dialog
hr: Povijest dijaloga naprednih kontrola i upravljanja

en: Homepage
hr: Naslovnica

en: Hotspot Login
hr: Prijava pristupne točke

en: Identity
hr: Identitet

en: If true, only applications that have windows on the current workspace are shown in the switcher. Otherwise, all applications are included.
hr: Ako je odabrano, samo aplikacije koje imaju prozor na trenutnom radnom prostoru su prikazane na prebacivaču. U suprotnom, sve aplikacije su uključene.

en: If true, only windows from the current workspace are shown in the switcher. Otherwise, all windows are included.
hr: Ako je odabrano, samo prozori s trenutnog radnog prostora su prikazani u prebacivaču, U suprotnom, svi prozori su uključeni.

en: If you remove the extension, you need to return to download it if you want to enable it again
hr: Ako uklonite ovo proširenje, morate se vratiti kako bi ga preuzeli i ponovno omogućili

en: If you want to learn your way around, check out the tour.
hr: Ako se želite lakše snaći, pogledajte vodič.

en: Indicator
hr: Indikator

en: Install
hr: Instaliraj

en: Install Extension
hr: Instaliraj proširenje

en: Install an extension bundle
hr: Instaliraj paket proširenja

en: Install extension bundle
hr: Instaliraj paket proširenja

en: Join Displays
hr: Spoji zaslone

en: Just now
hr: Upravo sada

en: Keep Changes
hr: Zadrži promjene

en: Keep these display settings?
hr: Želite li zadržati ove postavke zaslona?

en: Key
hr: Ključ

en: Keybinding to focus the active notification
hr: Prečac tipkovnice za fokusiranje aktivne obavijesti

en: Keybinding to focus the active notification.
hr: Prečac tipkovnice za fokusiranje aktivne obavijesti.

en: Keybinding to open the Activities Overview.
hr: Prečac tipkovnice za otvaranje pogleda Aktivnosti.

en: Keybinding to open the application menu
hr: Prečac tipkovnice za otvaranje izbornika aplikacije

en: Keybinding to open the application menu.
hr: Prečac tipkovnice za otvaranje izbornika aplikacije.

en: Keybinding to open the overview
hr: Prečac tipkovnice za otvaranje pogleda

en: Keybinding to open the “Show Applications” view
hr: Prečac tipkovnice za otvaranje prikaza "Prikaži aplikacije"

en: Keybinding to open the “Show Applications” view of the Activities Overview.
hr: Prečac tipkovnice za otvaranje prikaza "Prikaži aplikacije" u pogledu Aktivnosti.

en: Keybinding to shift between app grid, window picker and session
hr: Prečac tipkovnice za promjenu između mreže aplikacija, odabiratelja prozora i sesija

en: Keybinding to shift between overview states
hr: Prečac tipkovnice za promjenu stanja pogleda

en: Keybinding to shift between session, window picker and app grid
hr: Prečac tipkovnice za promjenu sesija, odabiratelja prozora i mreže aplikacija

en: Keybinding to toggle the visibility of the notification list
hr: Prečac tipkovnice za uključivanje/isključivanje vidljivosti popisa obavijesti

en: Keybinding to toggle the visibility of the notification list.
hr: Prečac tipkovnice za uključivanje/isključivanje vidljivosti popisa obavijesti.

en: Keyboard
hr: Tipkovnica

en: Large Text
hr: Velik tekst

en: Launch using Discrete Graphics Card
hr: Pokreni pomoću diskretne grafičke kartice

en: Launch using Integrated Graphics Card
hr: Pokreni pomoću integrirane grafičke kartice

en: Launchers
hr: Pokretači

en: Layout of the app picker
hr: Raspored odabira aplikacije

en: Layout of the app picker. Each entry in the array is a page. Pages are stored in the order they appear in GNOME Shell. Each page contains an “application id” → 'data' pair. Currently, the following values are stored as 'data': • “position”: the position of the application icon in the page
hr: Raspored odabira aplikacije. Svaki unos u nizu je stranica. Stranice su spremljene po poretku kao što se pojavljuju u GNOME ljusci. Svaka stranica sadrži “application id” → 'data' par. Trenutno, sljedeće vrijednosti su spremljene kao 'data': • “position”: položaj ikone aplikacije na stranici

en: Leave Off
hr: Ukloni

en: Leave On
hr: Ostavi

en: Limit switcher to current workspace.
hr: Ograniči premještanje na trenutni radni prostor.

en: List extensions
hr: Prikaži proširenja

en: List installed extensions
hr: Prikaži instalirana proširenja

en: List of desktop file IDs for favorite applications
hr: Popis ID-ova datoteka radne površine omiljenih aplikacija

en: List possible modes
hr: Popis mogućih načina

en: Loading…
hr: Pretraživanje…

en: Location
hr: Lokacija

en: Location access can be changed at any time from the privacy settings.
hr: Pristup lokaciji može se promijeniti u svako vrijeme iz postavka privatnosti.

en: Locations
hr: Lokacije

en: Lock was blocked by an application
hr: Zaključavanje je blokirala aplikacija

en: Log Out…
hr: Odjava…

en: Log in as another user
hr: Prijavi se kao drugi korisnik

en: Logged in as a privileged user
hr: Prijavljeni ste kao administratorski korisnik

en: Login Window
hr: Prozor prijave

en: Low battery power: please plug in before installing updates.
hr: Slaba energija baterije: računalo priključite na izvor napajanja prije instalacije nadopuna.

en: Manage your GNOME Extensions
hr: Upravljajte svojim GNOME proširenjima

en: Manually Installed
hr: Ručno instalirana

en: Maximize
hr: Uvećaj

en: Microphone
hr: Mikrofon

en: Mirror
hr: Zrcaljenje

en: Mode used by GDM for login screen
hr: Način koji koristi GDM za zaslon prijave

en: More than one UUID given
hr: Naveden je više od jednog UUID-a

en: More than one extension bundle specified
hr: Odabrano je više od jednog paketa proširenja

en: More than one source directory specified
hr: Određeno je više od jedne izvorne mape

en: Mouse Keys
hr: Tipke miša

en: Move
hr: Pomakni

en: Move Titlebar Onscreen
hr: Premjesti naslovnu traku na zaslom

en: Move to Monitor Down
hr: Premjesti na donji zaslon

en: Move to Monitor Left
hr: Premjesti na lijevi zaslon

en: Move to Monitor Right
hr: Premjesti na desni zaslon

en: Move to Monitor Up
hr: Premjesti na gornji zaslon

en: Move to Workspace Down
hr: Premjesti na donji radni prostor

en: Move to Workspace Left
hr: Premjesti na lijevi radni prostor

en: Move to Workspace Right
hr: Premjesti na desni radni prostor

en: Move to Workspace Up
hr: Premjesti na gornji radni prostor

en: NAME
hr: NAZIV

en: Name
hr: Naziv

en: Name should be a very short (ideally descriptive) string.
    Examples are: %s
hr: Naziv treba biti vrlo kratak (idealno opisni) izraz.
    Primjeri su: %s

en: Network Login
hr: Mrežna prijava

en: Network Manager
hr: Mrežni upravitelj

en: Network name
hr: Naziv mreže

en: New Window
hr: Novi prozor

en: New device has been detected and needs to be authorized by an administrator.
hr: Novi uređaj je otkriven i mora biti ovjeren od strane administratora.

en: New device has been detected while you were away. Please disconnect and reconnect the device to start using it.
hr: Otkriven je novi uređaj dok ste bili odsutni. Odspojite i ponovno spojite uređaj kako bi ga mogli koristiti.

en: New shortcut…
hr: Novi prečac…

en: Next month
hr: Sljedeći mjesec

en: Night Light
hr: Noćno osvjetljenje

en: No Events
hr: Nema događaja

en: No Installed Extensions
hr: Nema instaliranih proširenja

en: No Matches
hr: Nema podudaranja

en: No Notifications
hr: Nema obavijesti

en: No Thanks
hr: Ne hvala

en: No UUID given
hr: UUID nije naveden

en: No extension bundle specified
hr: Nema odabranih paketa proširenja

en: No extensions installed
hr: Nema instaliranih proširenja

en: No results.
hr: Nema rezultata.

en: None
hr: Nedodjeljeno

en: Not listed?
hr: Niste na popisu?

en: Open %s
hr: Otvori %s

en: Open Windows
hr: Otvoreni prozori

en: Open extension preferences
hr: Otvori osobitosti proširenja

en: Open the application menu
hr: Otvori izbornik aplikacija

en: Open with %s
hr: Otvori s(a) %s

en: Opens extension preferences
hr: Otvara osobitosti proširenja

en: Original author
hr: Izvorni autor

en: Other users are logged in
hr: Drugi korisnici su prijavljeni

en: Out of date
hr: Zastarjelo

en: Overview
hr: Pregled

en: Overwrite an existing extension
hr: Prebriši postojeće proširenje

en: Overwrite an existing pack
hr: Prebriši postojeći paket

en: PIM Number
hr: PIM broj

en: PIN code is needed for the mobile broadband device
hr: PIN kôd je potreban za uređaj mobilnog interneta

en: PIN code required
hr: PIN kôd je potreban

en: Package extension
hr: Paket proširenja

en: Password
hr: Lozinka

en: Password cannot be blank
hr: Lozinka ne može biti prazna

en: Passwords do not match.
hr: Lozinke se ne podudaraju.

en: Passwords or encryption keys are required to access the wireless network “%s”.
hr: Lozinka ili ključevi šifriranja su potrebni za pristup bežičnoj mreži “%s”.

en: Paste
hr: Zalijepi

en: Path
hr: Putanja

en: Pin to Dash
hr: Dodaj na pokretač

en: Plain
hr: Obično

en: Power Off Menu
hr: Izbornik isključivanja

en: Power Off…
hr: Isključivanje…

en: Power Profiles
hr: Profili energije

[ctx: Power profile]
en: Balanced
hr: Uravnoteženo

[ctx: Power profile]
en: Performance
hr: Performanse

[ctx: Power profile]
en: Power Saver
hr: Štednja energije

en: Press ESC to close
hr: Pritisni ESC za zatvaranje

en: Press Esc to exit
hr: Pritisni Esc za zatvaranje

en: Press a button to configure
hr: Pritisni tipku za podešavanje

en: Press any key to exit
hr: Pritisni bilo koju tipku za prekidanje

en: Previous month
hr: Prijašnji mjesec

en: Print extension details
hr: Prikaži pojedinosti proširenja

en: Print help
hr: Prikaži inačicu

en: Print version
hr: Prikaži inačicu

en: Print version information and exit.
hr: Prikaži informaciju inačice i izađi.

en: Private key password
hr: Lozinka privatnog ključa

en: Quit
hr: Zatvori

en: Record a screencast interactively
hr: Snimaj zaslon interaktivno

en: Region & Language Settings
hr: Postavke jezika i regije

en: Remember Password
hr: Zapamti lozinku

en: Remove
hr: Ukloni

en: Remove “%s”?
hr: Ukloni “%s”?

en: Remove…
hr: Ukloni…

en: Reset an extension
hr: Vrati proširenje na izvorno

en: Reset extension
hr: Vrati proširenje na izvorno

en: Resize
hr: Promjena veličine

en: Restart is not available on Wayland
hr: Ponovno pokretanje nije dostupno na Waylandu

en: Restarting…
hr: Ponovno pokretanje…

en: Restart…
hr: Ponovno pokreni…

en: Restore
hr: Prikaži u prozoru

en: Revert Settings
hr: Vrati postavke

en: Run a Command
hr: Pokreni naredbu

en: Running a session as a privileged user should be avoided for security reasons. If possible, you should log in as a normal user.
hr: Pokretanje sesije s ovlastima administratorskog korisnika treba se izbjegavati iz sigurnosnih razloga. Ako je moguće, trebate se prijaviti kao normalan korisnik.

en: SCHEMA
hr: SHEMA

en: SOURCE_DIRECTORY
hr: IZVORNA_MAPA

en: Screen
hr: Zaslon

en: Screen Keyboard
hr: Zaslonska tipkovnica

en: Screen Lock disabled
hr: Zaključavanje zaslona je onemogućeno

en: Screen Locking requires the GNOME display manager.
hr: Zaključavanje zaslona zahtijeva GNOME upravitelja zaslona.

en: Screen Reader
hr: Čitač zaslona

en: Screen Selection
hr: Odabir zaslona

en: Screencast from %d %t.webm
hr: Snimka zaslona %d %t.webm

en: Screencast recorded
hr: Snimka zaslona je snimljena

en: Screencasts
hr: Snimanje zaslona

en: Screenshot
hr: Slika zaslona

en: Screenshot / Screencast
hr: Slikanje zaslona / Snimanje zaslona

en: Screenshot captured
hr: Slika zaslona je uslikana

en: Screenshot from %s
hr: Slika zaslona %s

en: Screenshot taken
hr: Zaslon uslikan

en: Screenshots
hr: Slike zaslona

en: Search
hr: Pretraži

en: Searching…
hr: Pretraživanje…

en: Secondary Click
hr: Pomoćni klik

en: Select Audio Device
hr: Odaberi zvučni uređaj

en: Select weather location…
hr: Odaberi lokaciju vremena…

en: Selection
hr: Odabir

en: Service
hr: Usluga

en: Settings
hr: Postavke

en: Settings changes will revert in %d second | Settings changes will revert in %d seconds
hr[0]: Promjene postavka će se vratiti za %d sekundu
hr[1]: Promjene postavka će se vratiti za %d sekunde
hr[2]: Promjene postavka će se vratiti za %d sekundi

en: Show Applications
hr: Prikaži aplikacije

en: Show Details
hr: Prikaži pojedinosti

en: Show Errors
hr: Prikaži greške

en: Show Keyboard Layout
hr: Prikaži raspored tipkovnice

en: Show Pointer
hr: Prikaži pokazivač

en: Show Text
hr: Prikaži tekst

en: Show all applications
hr: Prikaži sve aplikacije

en: Show disabled extensions
hr: Prikaži onemogućena proširenja

en: Show enabled extensions
hr: Prikaži omogućena proširenja

en: Show extension info
hr: Prikaži informacije proširenja

en: Show extensions info
hr: Prikaži informacije proširenja

en: Show extensions with preferences
hr: Prikaži proširenja s postavkama

en: Show extensions with updates
hr: Prikaži proširenja s nadopunama

en: Show in Files
hr: Prikaži u Datotekama

en: Show on-screen help
hr: Prikaži zaslonsku pomoć

en: Show system-installed extensions
hr: Prikaži proširenja instalirana od strane sustava

en: Show the notification list
hr: Prikaži popis poruka obavijesti

en: Show the overview
hr: Prikaži pregled

en: Show user-installed extensions
hr: Prikaži proširenja instalirana od strane korisnika

en: Single Click
hr: Jednostruki klik

en: Slow Keys
hr: Spore tipke

en: Slow Keys Turned Off
hr: Spore tipke isključene

en: Slow Keys Turned On
hr: Spore tipke uključene

en: Some applications are busy or have unsaved work
hr: Neke aplikacije su zauzete ili imaju nespremljeni rad

en: Some systems support more than two power profiles. In order to still support toggling between two profiles, this key records the last selected non-default profile.
hr: Pojedini sustavi podržavaju više od dva profila energije. Kako bi se dalje podržavalo prebacivanje između dva profila, ovaj ključ bilježi zadnji odabrani nezadani profil.

en: Something’s gone wrong
hr: Nešto je pošlo po krivu

en: Sorry, that didn’t work. Please try again.
hr: Nažalost, to ne radi. Pokušajte ponovno.

en: Sound Input
hr: Zvučni ulaz

en: Sound Output
hr: Zvučni izlaz

en: Sound Settings
hr: Postavke zvuka

en: State
hr: Stanje

en: Sticky Keys
hr: Ljepljive tipke

en: Sticky Keys Turned Off
hr: Pričvrstive tipke isključene

en: Sticky Keys Turned On
hr: Pričvrstive tipke uključene

en: Stop Screen Sharing
hr: Zaustavi dijeljenje zaslona

en: Stop Screencast
hr: Zaustavi snimanje zaslona

en: Suspend
hr: Suspendiraj

en: Swipe up to unlock
hr: Povuci za otključavanje

en: Switch User…
hr: Zamijeni korisnika…

en: Switch monitor
hr: Prebaci zaslon

en: Switch to application 1
hr: Prebaci na aplikaciju 1

en: Switch to application 2
hr: Prebaci na aplikaciju 2

en: Switch to application 3
hr: Prebaci na aplikaciju 3

en: Switch to application 4
hr: Prebaci na aplikaciju 4

en: Switch to application 5
hr: Prebaci na aplikaciju 5

en: Switch to application 6
hr: Prebaci na aplikaciju 6

en: Switch to application 7
hr: Prebaci na aplikaciju 7

en: Switch to application 8
hr: Prebaci na aplikaciju 8

en: Switch to application 9
hr: Prebaci na aplikaciju 9

en: System
hr: Sustav

en: System Information
hr: Informacije sustava

en: System Sounds
hr: Zvukovi sustava

[ctx: System menu in the top bar]
en: System
hr: Sustav

en: System was put in unsafe mode
hr: Sustav je stavljen u nesiguran način rada

en: TEMPLATE
hr: PREDLOŽAK

en: Take Screenshot
hr: Uslikaj sliku zaslona

en: Take Tour
hr: Pokreni vodič

en: Take a screenshot
hr: Uslikaj zaslon

en: Take a screenshot interactively
hr: Uslikaj zaslon interaktivno

en: Take a screenshot of a window
hr: Uslikaj prozor

en: Technical Details
hr: Tehničke pojedinosti

en: Template
hr: Predložak

en: The GNOME Project
hr: GNOME projekt

en: The PIM must be a number or empty.
hr: PIM mora biti broj ili prazan.

en: The app %s wants to access your location
hr: Aplikacija %s želi pristupiti vašoj lokaciji

en: The application %s wants to inhibit shortcuts
hr: Aplikacija %s želi spriječiti prečac

en: The application icon mode.
hr: Način ikone aplikacije.

en: The applications corresponding to these identifiers will be displayed in the favorites area.
hr: Aplikacije koje odgovaraju tim identifikatorima će biti prikazane u području omiljenih.

en: The directory where the pack should be created
hr: Mapa gdje će se paket stvoriti

en: The directory where translations are found
hr: Mapa gdje su prijevodi pronađeni

en: The extension can be updated
hr: Proširenje se može nadopuniti

en: The extension had an error
hr: Proširenje sadrži grešku

en: The extension is incompatible with the current GNOME version
hr: Proširenje je nekompatibilno s trenutnom GNOME inačicom

en: The gettext domain to use for translations
hr: gettext domena za korištenje s prijevodima

en: The installed udisks version does not support the PIM setting
hr: Instalirana udisks inačica ne podržava PIM postavku

en: The last selected non-default power profile
hr: Posljednji odabrani nezadani profil energije

en: The last version the “Welcome to GNOME” dialog was shown for
hr: Posljednja inačica dijaloga "Dobrodošli u GNOME" je prikazana za

en: The location for which to show a forecast
hr: Lokacija za koju treba prikazati prognozu

en: The locations to show in world clocks
hr: Lokacije prikazane u svjetskim satovima

en: The new extension was successfully created in %s.
hr: Novo proširenje je uspješno stvoreno u %s.

en: The shell will only show a Bluetooth menu item if a Bluetooth adapter is powered, or if there were devices set up associated with the default adapter. This will be reset if the default adapter is ever seen not to have devices associated to it.
hr: Ova ljuska će samo prikazati Bluetooth izbornik ako je Bluetooth adapter uključen, ili kao su dostupni uređaji pridruženi sa zadanim adapterom. Ovo će biti poništeno ako zadani adapter nije imao nikada pridruženog uređaja.

en: The shell will request a password when an encrypted device or a remote filesystem is mounted. If the password can be saved for future use a “Remember Password” checkbox will be present. This key sets the default state of the checkbox.
hr: Ova ljuska će zatražiti lozinku kada šifrirani uređaj ili udaljeni datotečni sustav je montiran. Ako se lozinka može spremiti za buduću upotrebu ”Zapamti lozinku” mogućnost odabira će biti prisutna. Ta mogućnost postavlja zadano stanje odabira.

en: The system will automatically restart and install updates in %d second. | The system will automatically restart and install updates in %d seconds.
hr[0]: Sustav će se automatski ponovno pokrenuti i instalirati nadopune za %d sekundu.
hr[1]: Sustav će se automatski ponovno pokrenuti i instalirati nadopune za %d sekunde.
hr[2]: Sustav će se automatski ponovno pokrenuti i instalirati nadopune za %d sekundi.

en: The system will power off automatically in %d second. | The system will power off automatically in %d seconds.
hr[0]: Sustav će se automatski isključiti za %d sekundu.
hr[1]: Sustav će se automatski isključiti za %d sekunde.
hr[2]: Sustav će se automatski isključiti za %d sekundi.

en: The system will restart automatically in %d second. | The system will restart automatically in %d seconds.
hr[0]: Sustav će se automatski ponovno pokrenuti za %d sekundu.
hr[1]: Sustav će se automatski ponovno pokrenuti za %d sekunde.
hr[2]: Sustav će se automatski ponovno pokrenuti za %d sekundi.

en: The template to use for the new extension
hr: Predložak za korištenje s novim proširenjem

en: The unique identifier of the new extension
hr: Jedinstveni identifikator novog proširenja

en: The user-visible name of the new extension
hr: Korisniku vidljiv naziv novog proširenja

en: This key determines for which version the “Welcome to GNOME” dialog was last shown. An empty string represents the oldest possible version, and a huge number will represent versions that do not exist yet. This huge number can be used to effectively disable the dialog.
hr: Ovaj ključ određuje koja inačica dijaloga "Dobrodošli u GNOME" je posljednja prikazana. Prazan izraz predstavlja najstariju moguću inačicu a najveći broj će prikazati inačicu koja još ne postoji. Taj najviši broj može se koristiti za onemogućavanje ovog dijaloga.

en: This key overrides the automatic hiding of the “Log out” menu item in single-user, single-session situations.
hr: Ova tipka zaobilazi automatsko sakrivanje ”Odjava” stavke izbornika u situaciji jednog-korisnika, jedne-sesije.

en: This key overrides the key in org.gnome.mutter when running GNOME Shell.
hr: Ova vrijednost zaobilazi org.gnome.mutter kada je pokrenuta GNOME ljuska.

en: Thunderbolt authorization error
hr: Greška Thunderbolt odobravanja

en: To find and add extensions, visit <a href="https://extensions.gnome.org">extensions.gnome.org</a>.
hr: Kako bi pronašli i dodali proširenja, posjetite <a href="https://extensions.gnome.org">extensions.gnome.org</a>.

en: To unlock a volume that uses keyfiles, use the <i>%s</i> utility instead.
hr: Za otključavanje uređaja koji koristi datoteke ključa, koristite <i>%s</i> pomagalo.

en: Today
hr: Danas

en: Tomorrow
hr: Sutra

en: Top Bar
hr: Gornja traka

en: Turn Off
hr: Isključi

en: Turn On
hr: Uključi

en: Type to search
hr: Upišite za pretragu

en: UUID is a globally-unique identifier for your extension.
    This should be in the format of an email address (clicktofocus@janedoe.example.com)
hr: UUID je globalno jedinstveni identifikator vašeg proširenja.
    Trebao bi biti u formatu adrese e-pošte (clicktofocus@janedoe.primjer.com)

en: UUID, name and description are required
hr: UUID, naziv i opis su potrebni

en: UUIDs of extensions to enable
hr: UUID-ovi proširenja za omogućavanje

en: UUIDs of extensions to force disabling
hr: UUID-ovi proširenja za prisilno onemogućavanje

en: Unable to lock
hr: Nemoguće zaključavanje

en: Unable to start %s
hr: Nemoguće pokretanje %s

en: Unable to unlock volume
hr: Nemoguće otključavanje uređaja

en: Unauthorized Thunderbolt device
hr: Neovlašteni Thunderbolt uređaj

en: Undo
hr: Poništi

en: Uninstall an extension
hr: Ukloni proširenje

en: Uninstall extension
hr: Ukloni proširenje

en: Unknown Thunderbolt device
hr: Nepoznati Thunderbolt uređaj

en: Unknown arguments
hr: Nepoznati argumenti

en: Unknown artist
hr: Nepoznat izvođač

en: Unknown title
hr: Nepoznat naslov

en: Unlock
hr: Otključaj

en: Unlock Window
hr: Otključaj prozor

en: Unnamed Folder
hr: Neimenovana mapa

en: Unpin
hr: Ukloni iz pokretača

en: Usage:
hr: Upotreba:

en: Use a specific mode, e.g. “gdm” for login screen
hr: Koristi određen način, npr. "gdm" za zaslon prijave

en: Use “%s” to get detailed help.
hr: Koristi “%s” za dobivanje opširnije pomoći.

en: Username
hr: Korisničko ime

en: Uses Keyfiles
hr: Koristi datoteke ključa

en: VPN password
hr: VPN lozinka

en: Version
hr: Inačica

en: View Source
hr: Pogledaj izvor

en: Visit extension homepage
hr: Posjetite naslovnicu proširenja

en: Visual Alerts
hr: Vizualna upozorenja

en: Volume
hr: Glasnoća zvuka

en: Volume changed
hr: Glasnoća zvuka promijenjena

en: Wait
hr: Čekaj

en: Weather
hr: Vrijeme

en: Weather information is currently unavailable
hr: Vremenske informacije su trenutno nedostupne

en: Web Page
hr: Web stranica

en: Website
hr: Web stranica

en: Week %V
hr: Tjedan %V

en: Welcome to GNOME %s
hr: Dobrodošli u GNOME %s

en: We’re very sorry, but it was not possible to get the list of installed extensions. Make sure you are logged into GNOME and try again.
hr: Nažalost, nije moguće dobiti popis instaliranih proširenja. Pobrinite se da ste prijavljeni u GNOME i pokušajte ponovno.

en: We’re very sorry, but there’s been a problem: the settings for this extension can’t be displayed. We recommend that you report the issue to the extension authors.
hr: Nažalost došlo je do problema: postavke za ovo proširenje se ne mogu prikazati. Preporučljivo je da problem prijavite autoru proširenja.

en: Whether the default Bluetooth adapter had set up devices associated to it
hr: Treba li zadani Bluetooth adapter postaviti uređaj s kojim je pridružen

en: Whether to fetch the current location or not
hr: Treba li ili ne treba preuzeti trenutnu lokaciju

en: Whether to remember password for mounting encrypted or remote filesystems
hr: Treba li zapamtiti lozinku za montiranje šifriranih ili udaljenih datotečnih sustava

en: Window
hr: Prozor

en: Window Selection
hr: Odabir prozora

en: Window management and application launching
hr: Pokretanje upravljanja prozorima i aplikacijama

en: Windows
hr: Prozori

en: Windows System Volume
hr: Uređaj Windows sustava

en: Wired 802.1X authentication
hr: Wired 802.1X ovjera

en: Workspaces are managed dynamically
hr: Radni prostori su upravljani promjenjivo

en: Workspaces only on primary monitor
hr: Radni prostori samo na glavnom zaslonu

en: World Clocks
hr: Svjetski satovi

en: Yesterday
hr: Jučer

en: Yesterday, %H∶%M
hr: Jučer, %H∶%M

en: Yesterday, %l∶%M %p
hr: Jučer, %l∶%M %p

en: You can paste the image from the clipboard.
hr: Možete zalijepiti sliku iz međuspremnika.

en: You can restore shortcuts by pressing %s.
hr: Možete obnoviti prečac pritiskom na %s.

en: You just held down the Shift key for 8 seconds. This is the shortcut for the Slow Keys feature, which affects the way your keyboard works.
hr: Držali ste pritisnutu tipku Shift 8 sekundi. To je prečac za značajku sporih tipka, koja utječe na način rada vaše tipkovnice.

en: You just pressed the Shift key 5 times in a row. This is the shortcut for the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
hr: Upravo ste pritisnuli tipku Shift 5 puta uzastopno. To je prečac za značajku pričvrstivih tipka, koja utječe na način rada vaše tipkovnice.

en: You just pressed two keys at once, or pressed the Shift key 5 times in a row. This turns off the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
hr: Upravo ste pritisnuli dvije tipke odjednom, ili ste pritisnuli tipku Shift 5 puta uzastopno. To isključuje značajku pričvrstivih tipka, koja utječe na način rada vaše tipkovnice.

en: You may choose to wait a short while for it to continue or force the application to quit entirely.
hr: Možda ste odabrali kratko čekanje do nastavka izvođenja ili prisile aplikacije da se u potpunosti zatvori.

en: You will be logged out automatically in %d second. | You will be logged out automatically in %d seconds.
hr[0]: Odjavit ćete se automatski za %d sekundu.
hr[1]: Odjavit ćete se automatski za %d sekunde.
hr[2]: Odjavit ćete se automatski za %d sekundi.

en: Your connection to this hotspot login is not secure. Passwords or other information you enter on this page can be viewed by people nearby.
hr: Vaše povezivanje s ovom prijavom pristupne točke nije sigurno. Lozinke i ostale informacije koje ste upisali na ovoj stranici mogu vidjeti ljudi u vašoj blizini.

en: Zoom
hr: Uvećano

en: [ARGS…]
hr: [ARGUMENTI…]

[ctx: action]
en: Lock Screen
hr: Zaključavanje zaslona

[ctx: button]
en: Boot Options
hr: Mogućnosti pokretanja

[ctx: button]
en: Install &amp; Power Off
hr: Instaliraj i isključi

[ctx: button]
en: Log Out
hr: Odjava

[ctx: button]
en: Power Off
hr: Isključi

[ctx: button]
en: Restart
hr: Ponovno pokreni

[ctx: button]
en: Restart &amp; Install
hr: Ponovno pokreni i instaliraj

[ctx: calendar heading]
en: %B %-d
hr: %-e %b

[ctx: calendar heading]
en: %B %-d %Y
hr: %-e %b, %Y

[ctx: checkbox]
en: Install pending software updates
hr: Instaliraj dostupne nadopune softvera

[ctx: checkbox]
en: Power off after updates are installed
hr: Isključi nakon što se nadopune instaliraju

[ctx: event list time]
en: All Day
hr: Cijeli dan

[ctx: grid friday]
en: F
hr: P

[ctx: grid monday]
en: M
hr: P

[ctx: grid sunday]
en: S
hr: N

[ctx: grid thursday]
en: T
hr: Č

[ctx: grid tuesday]
en: T
hr: U

[ctx: grid wednesday]
en: W
hr: S

en: lock orientation;unlock orientation;screen;rotation
hr: zaključavanje orjentacije;otključaj orjentaciju;zaslon;zakretanje

en: lock screen
hr: zaključavanje zaslona

en: logout;log out;sign off
hr: odjava;odjavljivanje

en: power off;shutdown;halt;stop
hr: isključi;isključivanje;zaustavi;zaustavljanje

[ctx: program]
en: Unknown
hr: Nepoznat

en: reboot;restart;
hr: ponovno pokreni;ponovno pokretanje;

en: screenshot;screencast;snip;capture;record
hr: uslikaj zaslon;snimaj zaslon;isječak;snimaj;snimi

[ctx: search-result]
en: Lock Screen
hr: Zaključavanje zaslona

[ctx: search-result]
en: Lock Screen Rotation
hr: Zakretanje zaključanog zaslona

[ctx: search-result]
en: Log Out
hr: Odjava

[ctx: search-result]
en: Power Off
hr: Isključivanje

[ctx: search-result]
en: Restart
hr: Ponovno pokreni

[ctx: search-result]
en: Suspend
hr: Suspenzija

[ctx: search-result]
en: Switch User
hr: Zamijeni korisnika

[ctx: search-result]
en: Take a Screenshot
hr: Uslikaj zaslon

[ctx: search-result]
en: Unlock Screen Rotation
hr: Zakretanje otključanog zaslona

en: suspend;sleep
hr: suspendiraj;spavaj

en: switch user
hr: zamjena korisnika

[ctx: title]
en: Install Updates & Power Off
hr: Instaliraj nadopune i isključi

[ctx: title]
en: Install Updates & Restart
hr: Instaliraj nadopune i ponovno pokreni

[ctx: title]
en: Log Out
hr: Odjava

[ctx: title]
en: Log Out %s
hr: Odjavi se %s

[ctx: title]
en: Power Off
hr: Isključivanje

[ctx: title]
en: Restart
hr: Ponovno pokreni

[ctx: title]
en: Restart & Install Updates
hr: Ponovno pokreni i instaliraj nadopune

[ctx: title]
en: Restart & Install Upgrade
hr: Ponovno pokreni i instaliraj nadogradnju

en: “%s” is not responding.
hr: “%s” ne reagira.

en: “%s” is ready
hr: “%s” je spreman

en: “version” takes no arguments
hr: “version” ne sadrži argumente
