gnome-games 0 - en to hr translation catalogue (144 entries)

en: %uh %um %us
hr: %us %um %us

en: (nothing)
hr: (nema naredbe)

en: A flag to enable maximized mode
hr: Oznaka za omogućavanje uvećanog stanja

en: A lowercase targets a tile in the left/final board.
hr: Mala slova ciljaju pločicu na lijevoj/završnoj ploči.

en: A_ppearance
hr: I_zgled

en: An uppercase targets a tile from the initial board.
hr: Velika slova ciljaju pločicu s početne ploče.

en: Are you sure you want to give up and view the solution?
hr: Sigurno želite odustati i pogledati rješenje?

en: Are you sure you want to start a new %u × %u game?
hr: Sigurno želite pokrenuti novu %u × %u igru?

en: Available commands:
hr: Dostupne naredbe:

en: Best time:
hr: Najbolje vrijeme:

en: Both given tiles are empty, aborting.
hr: Obje zadane pločice su prazne, prekidanje.

en: COMMAND
hr: NAREDBA

en: Cannot finish automatically. If you want to give up and view the solution, use “solve”.
hr: Ne možete završiti automatski. Ako želite odustati i pogledati rješenje, koristite “solve”.

en: Cannot move down left-board tiles.
hr: Nemoguće pomicanje prema dolje pločice na lijevoj polovici ploče.

en: Cannot move down right-board tiles.
hr: Nemoguće pomicanje prema dolje pločice na desnoj polovici ploče.

en: Cannot move left left-board tiles.
hr: Nemoguće pomicanje ulijevo pločice na lijevoj polovici ploče.

en: Cannot move left right-board tiles.
hr: Nemoguće pomicanje ulijevo pločice na desnoj polovici ploče.

en: Cannot move right left-board tiles.
hr: Nemoguće pomicanje udesno pločice na lijevoj polovici ploče.

en: Cannot move right right-board tiles.
hr: Nemoguće pomicanje udesno pločice na desnoj polovici ploče.

en: Cannot move up left-board tiles.
hr: Nemoguće pomicanje prema gore pločice na lijevoj polovici ploče.

en: Cannot move up right-board tiles.
hr: Nemoguće pomicanje prema gore pločice na desnoj polovici ploče.

en: Cannot parse instruction, aborting.
hr: Nemoguća obrada instrukcija, prekidanje.

en: Cannot swap the given tiles, aborting.
hr: Nemoguća zamjena zadanih pločica, prekidanje.

en: Complete the puzzle by matching numbered tiles
hr: Završite slagalicu podudaranjem brojeva pločica

en: Congratulations!
hr: Čestitamo, pobijedili ste!

en: Copyright © %u-%u – Arnaud Bonatti
hr: Autorsko pravo © %u-%u – Arnaud Bonatti

en: Copyright © %u-%u – Lars Rydlinge
hr: Autorsko pravo © %u-%u – Lars Rydlinge

en: Create a new puzzle; for changing size, use --size.
hr: Stvori novu slagalicu; za promjenu veličine, koristi --size.

en: Date
hr: Datum

en: Digits specify the rows of the two tiles to invert.
hr: Brojevi određuju redove dviju pločica za preokretanje.

en: Each square piece has a number on each side. Position the pieces on the left side of the board so that the same numbers are next to each other. If the numbers don’t match, you can’t put the piece there. Move quickly: you’re being timed!
hr: Svaki dio kvadrata ima broj na svakoj strani. Smjestite dio na lijevoj strani ploče tako da su isti brojevi jedan do drugoga. Ako se brojevi ne podudaraju, ne možete staviti dio na to mjesto. Pomičite brzo: odbrojavanje je počelo!

en: Failed to parse command-line arguments.
hr: Neuspjela obrada argumenata naredbenog redka.

en: Finish current puzzle, automatically. Alias: “end”.
hr: Završi trenutnu slagalicu, automatski. Pseudonim: “end”.

en: For users which have a mouse with “Forward” and “Back” buttons, this key will determine if any action is taken inside of the window when either is pressed.
hr: Za korisnike koji imaju miš s tipkama “Naprijed” i “Natrag”, ovaj ključ će odlučiti je li bilo kakva radnja načinjena unutar prozora kada je tipka pritisnuta.

en: For users which have a mouse with “Forward” and “Back” buttons, this key will set which button activates the “Redo” command. Possible values range between 6 and 14.
hr: Za korisnike koji koriste miševe s tipkama "Naprijed" i "Nazad", ovaj ključ postavlja tipku koja aktivira naredbu "Ponovi". Moguće vrijednosti su između 6 i 14.

en: For users which have a mouse with “Forward” and “Back” buttons, this key will set which button activates the “Undo” command. Possible values range between 6 and 14.
hr: Za korisnike koji koriste miševe s tipkama "Naprijed" i "Nazad", ovo postavlja tipku koja aktivira naredbu "Vrati". Vrijednosti se kreću izmedu 6 i 14.

en: Fourth:
hr: Četvrti:

en: Free!
hr: Najgore!

en: Game size and colors number can only be given for new puzzles.
hr: Veličina igre i broj boja mogu se samo zadati za nove slagalice.

en: Give up and view the solution
hr: Odustanite i pogledajte rješenje

en: Give up with current puzzle, and view the solution.
hr: Odustanite od trenutne slagalice i pogledajte rješenje.

en: If “true”, the main window starts in maximized mode.
hr: Ako je postavljeno na “true”, glavni prozor se pokreće u smanjenom načinu rada.

en: Invert two tiles, the one in A1, and the one in b2.
hr: Obrni dvije pločice, onu na A1 i onu na b2.

en: Looks like you haven’t finished a game yet.
    
    Maybe try a 2 × 2 grid, they are easy. 🙂️
hr: Izgleda da još niste završili igru.
    
    Možda da pokušate sa 2 × 2 mrežom, ona je lakša za igranje. 🙂️

en: Mouse button to activate the “Redo” command
hr: Tipka miša za aktivaciju "Ponovi" naredbe

en: Mouse button to activate the “Undo” command
hr: Tipka miša za aktivaciju "Vrati" naredbe

en: Move all left-board tiles down by one.
hr: Pomaknite sve pločice lijeve strane ploče dolje za jedan.

en: Move all left-board tiles left by one.
hr: Pomaknite sve pločice lijeve strane ploče ulijevo za jedan.

en: Move all left-board tiles right by one.
hr: Pomaknite sve pločice lijeve strane ploče udesno za jedan.

en: Move all left-board tiles up by one.
hr: Pomaknite sve pločice lijeve strane ploče gore za jedan.

en: Move all right-board tiles down by one.
hr: Pomaknite sve pločice desne strane ploče dolje za jedan.

en: Move all right-board tiles left by one.
hr: Pomaknite sve pločice desne strane ploče ulijevo za jedan.

en: Move all right-board tiles right by one.
hr: Pomaknite sve pločice desne strane ploče udesno za jedan.

en: Move all right-board tiles up by one.
hr: Pomakni sve pločice desne strane ploče gore za jedan.

en: Move all tiles left
hr: Pomakni sve pločice ulijevo

en: NUMBER
hr: BROJ

en: New best time!
hr: Novo najbolje vrijeme!

en: Out of podium:
hr: Izvan podija:

en: Page on GNOME wiki
hr: Stranica na GNOME wiki

en: Pause the game
hr: Pauziraj igru

en: Paused
hr: Pauzirano

en: Place %u:
hr: Mjesto %u:

en: Play in the terminal (see “--cli=help”)
hr: Igraj u terminalu (pogledajte “--cli=help”)

en: Position pieces so that the same numbers are touching each other
hr: Posložite dijelove tako da su isti brojevi jedan do drugoga

en: Print release version and exit
hr: Prikaži inačicu izdanja i zatvori

en: Puzzle is already solved! If you want to start a new one, use “new”.
hr: Slagalica je već riješena! Ako želite pokrenuti novu, koristite “new”.

en: Puzzle is solved!
hr: Slagalica je riješena!

en: Puzzle is solved! If you want to start a new one, use “new”.
hr: Slagalica je riješena! Ako želite pokrenuti novu, koristite “new”.

en: Reorder tiles to fit a square
hr: Promijenite poredak pločica kako bi odgovarale kvadratu

en: Restore last game
hr: Pokreni posljednju igru

en: Restore last game, if any
hr: Pokreni prijašnju igru, ako postoji

en: Resume the game
hr: Nastavi igru

en: SIZE
hr: VELIČINA

en: Saved game, if any
hr: Spremi igru, ako je moguće

en: Second:
hr: Sekunde:

en: Set number of colors (2-10)
hr: Postavi broj boja (2-10)

en: Set size of board (2-6)
hr: Veličina ploče (2-6)

en: Show scores
hr: Prikaži rezultate

en: Show the current puzzle. Alias: “status” or “show”.
hr: Prikaži trenutno stanje slagalice. Pseudonim: “status” ili “show”.

en: Si_ze
hr: Ve_ličina

en: Size could only be from 2 to 6.
hr: Veličina može biti u rasponu 2 do 6.

en: Start a new game
hr: Pokreni novu igru

en: Start the game paused
hr: Pokreni igru pauziranu

en: The GNOME Project
hr: GNOME projekt

en: The height of the main window in pixels.
hr: Visina glavnog prozora u pikselima.

en: The height of the window
hr: Visina prozora

en: The key has value “nothing” if there is no saved game. Else, it contains a description of the board, with its size, the number of colors, and the time elapsed, then the list of tiles, saved as properties: their current position (x and y), their colors (north, east, south and west), and their original position (x and y), and finally the history, with the last move index, and history entries saved as properties: coordinates of the two tiles swapped, and the move id.
hr: Ovaj ključ ima vrijednost "nothing" Ako nema spremljenih igara. U suprotnome, sadrži opis ploče, veličinu ploče, broj boja i proteklo vrijeme, popis pločica, spremljeno kao svojstva: njihov trenutni položaj (x-os i y-os), njihove boje (sjever, istok, jug i zapad), i njihov izvorni položaj (x-os i y-os), i u konačnici povijest, sa sadržajem posljednjeg položaja i spremljenim stavkama povijesti kao svojstvima: koordinatama dviju pločica zamijenjenih i zatim pomaknutih.

en: The size of the playing grid
hr: Veličina igrače mreže

en: The value of this key is used to decide the size of the playing grid.
hr: Vrijednost ovog parametra se koristi za određivanje veličine igraće mreže.

en: The width of the main window in pixels.
hr: Širina glavnog prozora u pikselima.

en: The width of the window
hr: Širina prozora

en: Theme
hr: Tema

en: There could only be between 2 and 10 colors.
hr: Može biti samo između 2 i 10 boja.

en: Third:
hr: Treći:

en: Time
hr: Vrijeme

en: To play GNOME Tetravex in command-line:
hr: Za igranje GNOME Tetravex u naredbenom redku:

en: To use `gnome-tetravex-cli`, pass as argument:
hr: Za korištenje `gnome-tetravex-cli`, proslijedite kao argument:

en: Use “Back” and “Forward” mouse button events
hr: Koristi "Natrag" i "Naprijed" tipke događaja miša

en: Works for puzzles solved right or if one tile left.
hr: Radi za slagalice koje se rješavaju udesno ili ako je jedna pločica ulijevo.

en: Worst time:
hr: Najgore vrijeme:

en: You can make the game easier or harder by changing the size of the board.
hr: Možete igru učiniti lakšom ili težom promjenom veličine ploče.

en: Your time:
hr: Vaše vrijeme:

en: [COMMAND]
hr: [NAREDBA]

en: _About Tetravex
hr: _O Tetravexu

en: _Give Up
hr: _Odustani

en: _Help
hr: _Priručnik

en: _Keep Playing
hr: _Nastavi igrati

en: _Keyboard Shortcuts
hr: _Prečaci tipkovnice

en: _New Game
hr: _Nova igra

en: _Nostalgia
hr: _Nostalgija

en: _Scores
hr: _Rezultati

en: _Start New Game
hr: _Pokreni novu igru

en: game;logic;board;
hr: igra;logika;ploča;

[ctx: shortcut window]
en: Advanced gameplay
hr: Napredna igra

[ctx: shortcut window]
en: Generic
hr: Izvorno

[ctx: shortcut window]
en: History
hr: Povijest

[ctx: shortcut window]
en: Main functions
hr: Glavne funkcije

[ctx: shortcut window]
en: Move all the pieces in the left half-board down by one
hr: Pomaknite sve dijelove na lijevu polovicu ploče prema dolje za jedan

[ctx: shortcut window]
en: Move all the pieces in the left half-board left by one
hr: Pomaknite sve dijelove na lijevu polovicu ploče ulijevo za jedan

[ctx: shortcut window]
en: Move all the pieces in the left half-board right by one
hr: Pomaknite sve dijelove na lijevu polovicu ploče udesno za jedan

[ctx: shortcut window]
en: Move all the pieces in the left half-board up by one
hr: Pomaknite sve dijelove na lijevu polovicu ploče prema gore za jedan

[ctx: shortcut window]
en: Move all the pieces in the right half-board down by one
hr: Pomaknite sve dijelove na desnu polovicu ploče prema dolje za jedan

[ctx: shortcut window]
en: Move all the pieces in the right half-board left by one
hr: Pomaknite sve dijelove na desnu polovicu ploče ulijevo za jedan

[ctx: shortcut window]
en: Move all the pieces in the right half-board right by one
hr: Pomaknite sve dijelove na desnu polovicu ploče udesno za jedan

[ctx: shortcut window]
en: Move all the pieces in the right half-board up by one
hr: Pomaknite sve dijelove na desnu polovicu ploče prema gore za jedan

[ctx: shortcut window]
en: Move keyboard highlight
hr: Naglašavanje pomicanja tipkovnicom

[ctx: shortcut window]
en: Pause the game
hr: Pauziraj igru

[ctx: shortcut window]
en: Play with keyboard
hr: Igraj s tipkovnicom

[ctx: shortcut window]
en: Quit
hr: Zatvori

[ctx: shortcut window]
en: Redo
hr: Ponovi

[ctx: shortcut window]
en: Reload initial position
hr: Ponovno učitaj početni položaj

[ctx: shortcut window]
en: Select left half-board column
hr: Odaberi stupac na lijevoj polovici ploče

[ctx: shortcut window]
en: Select right half-board column
hr: Odaberi stupac na desnoj polovici ploče

[ctx: shortcut window]
en: Select the given row
hr: Odaberi zadani redak

[ctx: shortcut window]
en: Select, move or unselect
hr: Odaberi, pomakni ili ukloni odabir

[ctx: shortcut window]
en: Show About
hr: Prikaži 'O programu'

[ctx: shortcut window]
en: Show Help
hr: Prikaži priručnik

[ctx: shortcut window]
en: Show Keyboard Shortcuts
hr: Pogledajte prečace tipkovnice

[ctx: shortcut window]
en: Show scores
hr: Prikaži rezultate

[ctx: shortcut window]
en: Solve the game
hr: Riješi igru

[ctx: shortcut window]
en: Start a new game
hr: Pokreni novu igru

[ctx: shortcut window]
en: Toggle main menu
hr: Uklj/Isklj glavni izbornik

[ctx: shortcut window]
en: Undo
hr: Poništi

[ctx: shortcut window]
en: Validate right half-board
hr: Potvrdi desnu polovicu ploče
