libhandy main - en to hr translation catalogue (307 entries)

en: A GtkPackType indicating whether the child is packed with reference to the start or end of the parent
hr: Gtk vrsta paketa koja pokazuje je li podređeni element pakiran od početka ili kraja područja nadređenog elementa

en: Activatable widget
hr: Aktivirajući widget

en: Add group to %s
hr: Dodaj grupu u %s

en: Add page to %s
hr: Dodaj stranicu u %s

en: Adjustment
hr: Prilagodba

en: Align
hr: Poravnaj

en: Allow long swipes
hr: Dopusti duga povlačenja

en: Allow mouse drag
hr: Dopusti povlačenje mišem

en: Allow scroll wheel
hr: Dopusti pomicanje kotačićem miša

en: Always on Top
hr: Uvijek na vrhu

en: An indicator icon for the page
hr: Ikona indikatora stranice

en: Animation duration
hr: Trajanje animacije

en: Application menu
hr: Izbornik aplikacije

en: Autohide
hr: Automatsko sakrivanje

en: Back
hr: Natrag

en: Box horizontally homogeneous
hr: Vodoravno istovrsna kućica

en: Box vertically homogeneous
hr: Okomito istovrsna kućica

en: Can swipe back
hr: Može povući unatrag

en: Can swipe forward
hr: Može povući unaprijed

en: Carousel
hr: Vrtuljak

en: Centering policy
hr: Pravilo središnjeg poravnanja

en: Child
hr: Podređena stranica

en: Child transition duration
hr: Trajanje prijelaza podređenog elementa

en: Child transition running
hr: Pokretanje prijelaza podređenog elementa

en: Close
hr: Zatvori

en: Color Scheme
hr: Shema boja

en: Column spacing
hr: Razmak stupaca

en: Content
hr: Sadržaj

en: Current scrolling position
hr: Trenutni položaj pomicanja

en: Custom Title
hr: Prilagođeni naslov

en: Custom title widget to display
hr: Prilagođeni naslov widgeta za prikaz

en: Dark
hr: Tamna

en: Decorate all
hr: Ukrasi sve

en: Decoration Layout
hr: Raspored ukrasa

en: Decoration Layout Set
hr: Postavi raspored ukrasa

en: Default animation duration
hr: Zadano trajanje animacije

en: Default icon
hr: Zadana ikona

en: Default page icon
hr: Zadana ikona stranice

en: Description
hr: Opis

en: Digit
hr: Broj

en: Display Width
hr: Širina prikaza

en: Dragging
hr: Povlaćenje

en: Enable expansion
hr: Omogući proširenje

en: Enabled
hr: Omogućen

en: End action
hr: Završetak radnje

en: End action widget
hr: Widget za završetak radnje

en: Entry
hr: Unos

en: Expand tabs
hr: Proširi kartice

en: Expanded
hr: Prošireno

en: Extra drag destination targets
hr: Dodatni ciljevi odredišta povlačenja

en: Flap
hr: Preklop

en: Flap Position
hr: Položaj preklopa

en: Fold Duration
hr: Trajanje savijanja

en: Fold Policy
hr: Pravilo savijanja

en: Folded
hr: Savijeno

en: Has Subtitle
hr: Sadrži podnaslov

[ctx: HdyValueObjectClass]
en: The contained value
hr: Sadržana vrijednost

[ctx: HdyValueObjectClass]
en: Value
hr: Vrijednost

en: High Contrast
hr: Visok kontrast

en: Hint the view needs attention
hr: Naglasi da pogled zahtijeva pozornost

en: Homogeneous
hr: Istovrstno

en: Homogeneous sizing
hr: Istovrsna promjena veličine

en: Horizontally homogeneous
hr: Vodoravno istovrsno

en: Horizontally homogeneous folded
hr: Vodoravno istovrsno presavijanje

en: Horizontally homogeneous sizing
hr: Vodoravno istovrsno dimenzioniranje

en: Horizontally homogeneous sizing when the leaflet is folded
hr: Vodoravno istovrsno dimenzioniranje kada je letak presavijen

en: Horizontally homogeneous sizing when the leaflet is unfolded
hr: Vodoravno istovrsno dimenzioniranje kada je letak rasklopljen

en: Horizontally homogeneous sizing when the widget is folded
hr: Vodoravno istovrsno dimenzioniranje kada je widget presavijen

en: Horizontally homogeneous sizing when the widget is unfolded
hr: Vodoravno istovrsno dimenzioniranje kada je widget rasklopljen

en: Hovering
hr: Lebdenje

en: Icon
hr: Ikona

en: Icon Name
hr: Naziv ikone

en: Icon Size
hr: Veličina ikone

en: Icon name
hr: Naziv ikone

en: Icon name for image
hr: Naziv ikone slike

en: If set, an underline in the text indicates the next character should be used for the mnemonic accelerator key
hr: Ako je postavljeno, podvlaka označava da se sljedeći znak koristi kao mnemonička tipka prečaca

en: Indicator activatable
hr: Indikator se može aktivirati

en: Indicator icon
hr: Ikona indikatora

en: Insert placeholder to %s
hr: Umetni zamjenski tekst u %s

en: Interactive
hr: Interaktivno

en: Interpolate size
hr: Promjenjiva veličina

en: Inverted
hr: Preokrenuto

en: Is overflowing
hr: Popunjeno

en: Is transferring page
hr: Stranica se prenosi

en: Label
hr: Naslov

en: Letters visible
hr: Slova vidljiva

en: Loading
hr: Učitavanje

en: Locked
hr: Zaključano

en: Maximize
hr: Uvećaj

en: Maximum size
hr: Najveća veličina

en: Menu model
hr: Model izbornika

en: Minimize
hr: Smanji

en: Modal
hr: Prilagodljivi

en: Mode transition duration
hr: Trajanje prijelaza načina

en: Move
hr: Premjesti

en: Name
hr: Naziv

en: Name of visible child
hr: Naziv vidljivog podređenog elementa

en: Narrow ellipsize
hr: Skraćivanje suženja

en: Navigatable
hr: Navigacijski

en: Needs Attention Left
hr: Potrebna je pozornost lijevo

en: Needs Attention Right
hr: Potrebna je pozornost desno

en: Needs attention
hr: Treba pozornost

en: No Results Found
hr: Nema pronađenih rezultata

en: Number of pages
hr: Broj stranica

en: Number of pinned pages
hr: Broj pričvršćenih kartica

en: Number of subtitle lines
hr: Broj redaka podnaslova

en: Number of title lines
hr: Broj redaka naslova

en: Only objects of type %s can be added to objects of type %s.
hr: Samo objekti vrste %s se mogu dodati objektima vrste %s.

en: Orientation
hr: Orijentacija

en: Pack type
hr: Vrsta paketa

en: Page
hr: Stranica

en: Page reveal duration
hr: Trajanje otkrivanja stranice

en: Parent
hr: Nadređena stranica

en: Pinned
hr: Pričvršćeno

en: Policy
hr: Pravilo

en: Position
hr: Položaj

en: Preferences
hr: Osobitosti

en: Remove placeholder from %s
hr: Ukloni zamjenski tekst iz %s

en: Resize
hr: Promijeni veličinu

en: Resize Frozen
hr: Zamrzni promjenu veličine

en: Restore
hr: Prikaži u prozoru

en: Reveal
hr: Otkrivanje

en: Reveal Duration
hr: Trajanje otkrivanja

en: Reveal Flap
hr: Preklop za otkrivanje

en: Reveal Progress
hr: Napredak otkrivanja

en: Reveal duration
hr: Trajanje otkrivanja

en: Reversed
hr: Obrnuto

en: Row spacing
hr: Razmak redaka

en: Search
hr: Pretraga

en: Search Mode Enabled
hr: Način pretrage omogućen

en: Search bar is already full
hr: Traka pretrage je već puna

en: Search enabled
hr: Pretraga omogućena

en: Selected
hr: Odabrana

en: Selected index
hr: Odabrano kazalo

en: Selected page
hr: Odabrana stranica

en: Selection mode
hr: Način odabira

en: Separator
hr: Razdjelnik

en: Set the current value as the subtitle
hr: Postavi trenutnu vrijednost kao podnaslov

en: Shortcut widget
hr: Widget prečaca

en: Show Close Button
hr: Prikaži tipku zatvaranja

en: Show decorations
hr: Prikaži ukrase

en: Show enable switch
hr: Prikaži preklopnik omogućavanja

en: Show symbols
hr: Prikaži simbole

en: Spacing
hr: Razmak

en: Spacing between pages
hr: Razmaci između stranica

en: Stack
hr: Spremnik

en: Start action
hr: Početak radnje

en: Start action widget
hr: Widget za početak radnje

en: Subtitle
hr: Podnaslov

en: Swipe to Close
hr: Povuci za zatvaranje

en: Swipe to Open
hr: Povuci za otvaranje

en: Swipeable
hr: Povlačenje

en: Symbolic size to use for named icon
hr: Simbolična veličina koja se koristi imenovanu ikonu

en: Symbols
hr: Simboli

en: Symbols visible
hr: Simboli vidljivi

en: System supports color schemes
hr: Sustav podržava sheme boja

en: Tab Bar
hr: Traka kartica

en: Tab context menu model
hr: Model izbornika sadržaja kartice

en: Tab shortcut widget
hr: Widget prečaca kartice

en: Tabs revealed
hr: Kartice su otkrivene

en: The amount of space between children
hr: Količina razmaka između podređenih elementa

en: The amount of space between two consecutive columns
hr: Razmak između dva susjedna stupca

en: The amount of space between two consecutive rows
hr: Razmak između dva susjedna reda

en: The animation duration, in milliseconds
hr: Trajanje animacije, u milisekundama

en: The child of the page
hr: Podređena stranica ovoj stranici

en: The child transition animation duration, in milliseconds
hr: Trajanje podređenog elementa prijelaza animacije, u milisekundama

en: The content Widget
hr: Widget sadržaja

en: The current color scheme
hr: Trenutna shema boja

en: The current fold policy
hr: Trenutno pravilo savijanja

en: The current reveal transition progress
hr: Trenutni napredak otkrivanja prijelaza

en: The currently selected page
hr: Trenutno odabrana stranica

en: The decoration layout does not apply to header bars which do not show window controls
hr: Raspored ukrasa se ne primijenjuje na trake zaglavlja koje ne prikazuju upravljanja prozora

en: The description to be displayed below the title
hr: Prikazani opis ispod naslova

en: The desired number of subtitle lines
hr: Željeni broj redaka podnaslova

en: The desired number of title lines
hr: Željeni broj redaka naslova

en: The end action widget
hr: Widget za završetak radnje

en: The entry widget connected to the keypad
hr: Widget za unos povezan s tipkovnicom

en: The flap position
hr: Položaj preklopa

en: The flap widget
hr: Widget s preklopom

en: The fold transition animation duration, in milliseconds
hr: Trajanje savijanja prijelaza animacije, u milisekundama

en: The horizontal alignment, from 0 (start) to 1 (end)
hr: Vodoravno poravnanje, od 0 (početak) do 1 (završetak)

en: The icon of the page
hr: Ikona stranice

en: The index of the child in the parent
hr: Sadržaj podređenog elementa u nadređenom elementu

en: The index of the selected item
hr: Kazalo odabrane stavke

en: The keypad digit of the button
hr: Broj tipke na tipkovnici

en: The keypad symbols of the button. The first symbol is used as the digit
hr: Simbol tipke na tipkovnici. Prvi za prvi simbol se koristi brojka

en: The layout for window decorations
hr: Raspored ukrasa prozora

en: The maximum size allocated to the child
hr: Najveća veličina dodijeljena podređenog elementa

en: The mode transition animation duration, in milliseconds
hr: Trajanje načina prijelaza animacije, u milisekundama

en: The name of the child page
hr: Naziv stranice podređenog elementa

en: The name of the icon to be used
hr: Naziv ikone koja se koristi

en: The name of the widget currently visible
hr: Naziv trenutno vidljivog widgeta

en: The name of the widget currently visible when the children are stacked
hr: Naziv trenutno vidljivog widgeta kada je podređeni element u spremniku

en: The number of pages in the tab view
hr: Broj stranica u prikazu kartice

en: The number of pinned pages in the tab view
hr: Broj pričvršćenih kartica u prikazu kartice

en: The parent page of the page
hr: Nadređena stranica ove stranice

en: The policy to determine the mode to use
hr: Pravilo za otkrivanje načina korištenja

en: The policy to horizontally align the center widget
hr: Pravilo vodoravnog poravnavanja središnjeg widgeta

en: The preferred place to ellipsize the string, if the narrow mode label does not have enough room to display the entire string
hr: Poželjno mjesto za skraćivanje niza znakova, ako oznaka načina suženja nema dovoljno mjesta za prikaz cijelog niza znakova

en: The reveal transition animation duration, in milliseconds
hr: Trajanje otkrivanja prijelaza animacije, u milisekundama

en: The separator widget
hr: Widget za razdjeljivanje

en: The size from which the clamp will tighten its grip on the child
hr: Veličina do koje će stezaljka stegnuti svoj stisak na podređenom elementu

en: The start action widget
hr: Widget za početak radnje

en: The subtitle for this row
hr: Podnaslov za ovaj redak

en: The subtitle to display
hr: Podnaslov za prikaz

en: The swipeable the swipe tracker is attached to
hr: Povlačenje na koje je pratitelj povlačenja priključen

en: The title of the page
hr: Naslov stranice

en: The title of the preference
hr: Naslov osobitosti

en: The title to be displayed below the icon
hr: Prikazani naslov ispod ikone

en: The title to display
hr: Naslov za prikaz

en: The tooltip of the page
hr: Napomena stranice

en: The transition animation duration, in milliseconds
hr: Trajanje prijelaza animacije, u milisekundama

en: The type of animation used for reveal and fold transitions
hr: Vrsta korištene animacije za prijelaz otkrivanja i preklopa

en: The type of animation used to transition
hr: Vrsta animacije korištene za prijelaz

en: The type of animation used to transition between children
hr: Vrsta animacije korištene za prijelaz između podređenog elementa

en: The type of animation used to transition between modes and children
hr: Vrsta animacije korištene za prijelaz između načina i podređenog elementa

en: The vertical alignment, from 0 (top) to 1 (bottom)
hr: Okomito poravnanje, od 0 (vrh) do 1 (dno)

en: The view the tab bar controls.
hr: Prikaži upravljanja trake kartice.

en: The widget currently visible
hr: Trenutno vidljivi widget

en: The widget currently visible in the squeezer
hr: Widget je trenutno vidljiv u stegi

en: The widget currently visible when the leaflet is folded
hr: Widget je trenutno vidljiv kada je letak presavijen

en: The widget currently visible when the widget is folded
hr: Widget je trenutno vidljiv kada je widget presavijen

en: The widget shown after the tabs
hr: Prikazni widget poslije kartica

en: The widget shown before the tabs
hr: Prikazni widget prije kartica

en: The widget the shadow will be drawn for
hr: Widget za koji će se iscrtati sjena

en: The widget to be activated when the row is activated
hr: Widget koji se aktivira kada je redak aktiviran

en: This property does not apply when a custom title is set
hr: Ovo svojstvo se ne primijenjuje kada je postavljen prilagođeni naslov

en: This property only applies when the leaflet is folded
hr: Ovo svojstvo vrijedi samo kada je letak presavijen

en: Tightening threshold
hr: Prag stezanja

en: Title
hr: Naslov

en: Title visible
hr: Naslov vidljiv

en: Tooltip
hr: Napomena

en: Transition Type
hr: Vrsta prijelaza

en: Transition duration
hr: Trajanje prijelaza

en: Transition running
hr: Pokenuti prijelaz

en: Transition type
hr: Vrsta prijelaza

en: Try a different search.
hr: Pokušajte drugačiju pretragu.

en: Untitled page
hr: Bezimena stranica

en: Use markup
hr: Koristi oznake

en: Use subtitle
hr: Koristi podnaslov

en: Use underline
hr: Koristi podvlaku

en: Vertically homogeneous
hr: Okomito istovrsno

en: Vertically homogeneous folded
hr: Okomito istovrsno presavijanje

en: Vertically homogeneous sizing
hr: Okomito istovrsno dimenzioniranje

en: Vertically homogeneous sizing when the leaflet is folded
hr: Okomito istovrsno dimenzioniranje kada je letak presavijen

en: Vertically homogeneous sizing when the leaflet is unfolded
hr: Okomito istovrsno dimenzioniranje kada je letak rasklopljen

en: Vertically homogeneous sizing when the widget is folded
hr: Okomito istovrsno dimenzioniranje kada je widget presavijen

en: Vertically homogeneous sizing when the widget is unfolded
hr: Okomito istovrsno dimenzioniranje kada je widget rasklopljen

en: View
hr: Prikaz

en: View switcher enabled
hr: Izmjenjivač pogleda omogućen

en: Visible child
hr: Vidljivost podređenog elementa

en: Whether a page is being transferred
hr: Treba li stranicu prenesti

en: Whether or not swipe gesture can be used to switch from a subpage to the preferences
hr: Mogu li se geste povlačenja koristiti za prebacivanje iz podstranice na osobitosti

en: Whether or not swipe gesture can be used to switch to the next child
hr: Treba li se gesta povlačenja koristiti za prebacivanje na sljedeći podređeni element

en: Whether or not swipe gesture can be used to switch to the previous child
hr: Treba li se gesta povlačenja koristiti za prebacivanje na prijašnji podređeni element

en: Whether or not the child transition is currently running
hr: Treba li trenutno pokrenuti prijelaz podređenog elementa

en: Whether or not the size should smoothly change when changing between differently sized children
hr: Treba li ili ne glatko promijeniti veličinu kada se mijenja između podređenih elemenata drugačije veličine

en: Whether or not the title bar is in selection mode
hr: Treba li naslovna traka biti uključena u način odabira

en: Whether or not the transition is currently running
hr: Treba li trenutno pokrenuti prijelaz

en: Whether search is enabled
hr: Treba li omogućiti pretragu

en: Whether swipe direction is reversed
hr: Treba li smjer povlačenja obrnuti

en: Whether tabs expand to full width
hr: Treba li kartice proširiti do pune širine

en: Whether tabs use inverted layout
hr: Treba ju li kartice koristiti obrnuti raspored

en: Whether the application is using dark appearance
hr: Treba li aplikacija koristiti tamni izgled

en: Whether the application is using high contrast appearance
hr: Treba li aplikacija koristiti izgled visokog kontrasta

en: Whether the child can be navigated to
hr: Treba li se navigirati do podređenog elementa

en: Whether the child can be picked or should be ignored when looking for the child fitting the available size best
hr: Treba li sadržani element odabrati ili zanemariti kada se traži pristajanje sadržanog elementa najboljoj veličini

en: Whether the decoration-layout property has been set
hr: Treba li ispravno postaviti raspored ukrasa

en: Whether the elements of the group should all receive the full decoration
hr: Treba li elemente grupe potpuno ukrasiti

en: Whether the expansion is enabled
hr: Treba li omogućiti proširenje

en: Whether the flap can be closed with a swipe gesture
hr: Treba li se preklop zatvoriti gestom povlačenja

en: Whether the flap can be opened with a swipe gesture
hr: Treba li se preklop otvoriti gestom povlačenja

en: Whether the flap is currently folded
hr: Treba li preklop trenutno saviti

en: Whether the flap is locked
hr: Treba li preklop zaključati

en: Whether the flap is modal
hr: Treba li preklop biti promjenjiv

en: Whether the flap is revealed
hr: Treba li preklop otkiriti

en: Whether the hash, plus, and asterisk symbols should be visible
hr: Trebaju li simboli ljestve, plus i zvjezdica biti vidljivi

en: Whether the indicator icon is activatable
hr: Treba li indikator ikone aktivirati

en: Whether the letters below the digits should be visible
hr: Trebaju li slova ispod znamenki biti vidljiva

en: Whether the page is loading
hr: Treba li stranicu učitati

en: Whether the page is pinned
hr: Treba li stranicu pričvrstiti

en: Whether the page is selected
hr: Treba li stranicu odabrati

en: Whether the page needs attention
hr: Treba li stranica pozornost

en: Whether the row is expanded
hr: Treba li redak proširiti

en: Whether the search mode is on and the search bar shown
hr: Treba li način pretrage biti uključen i traka pretrage prikazana

en: Whether the second line of symbols should be shown or not
hr: Treba li se drugi redak sa simbolima prikazati

en: Whether the swipe tracker processes events
hr: Treba li pratitelj povlačenja obrađivati događaje

en: Whether the switch enabling the expansion is visible
hr: Omogućuje li preklopnik vidljivost proširenja

en: Whether the system supports color schemes
hr: Treba li sustav podržavati sheme boja

en: Whether the tab bar is overflowing
hr: Treba li traka kartice biti popunjena

en: Whether the tabs are currently revealed
hr: Treba li kartice trenutno otkriti

en: Whether the tabs automatically hide
hr: Treba li kartice automatski sakriti

en: Whether the title label is visible
hr: Treba li naslov biti vidljiv

en: Whether the view switcher is enabled
hr: Treba li izmjenjivača pogleda omogućiti

en: Whether the view switcher is revealed
hr: Treba li otkriti izmjenjivač pogleda

en: Whether the widget can be swiped
hr: Treba li widget povlačiti

en: Whether the widget is folded
hr: Treba li widget preklopiti

en: Whether the widget will respond to scroll wheel events
hr: Treba li widget reagirati na pomicanje kotačića miša

en: Whether to allow dragging with mouse pointer
hr: Treba li dopustiti povlačenje pokazivačem miša

en: Whether to allow swiping for more than one page at a time
hr: Treba li dopustiti povlačenje više od jedne stranice odjednom

en: Whether to allow swiping for more than one snap point at a time
hr: Treba li dopustiti povlačenje više od jedne točke prianjanja odjednom

en: Whether to reserve space for a subtitle
hr: Treba li imati rezervirani prostor za podnaslov

en: Whether to show the close button in the toolbar
hr: Treba li prikazati tipku zatvaranja na alatnoj traci

en: Whether to show window decorations
hr: Treba li prikazati ukrase prozora

en: Whether to use markup for the title and description
hr: Treba li koristiti oznake za naslov i opis

en: X align
hr: Poravnanje po x osi

en: Y align
hr: Poravnanje po y osi
