metacity 0 - en to hr translation catalogue (145 entries)

en: %s (on %s)
hr: %s (na %s)

en: Activate the window menu
hr: Aktiviraj izbornik prozora

en: Add persistent virtual monitor (WxH or WxH@R)
hr: Dodaj trajni virtualni zaslon (ŠxV ili ŠxV@F)

en: Allow X11 grabs to lock keyboard focus with Xwayland
hr: Dopusti da X11 hvatanje zaključa fokus tipkovnice sa Xwaylandom

en: Allow all keyboard events to be routed to X11 “override redirect” windows with a grab when running in Xwayland. This option is to support X11 clients which map an “override redirect” window (which do not receive keyboard focus) and issue a keyboard grab to force all keyboard events to that window. This option is seldom used and has no effect on regular X11 windows which can receive keyboard focus under normal circumstances. For a X11 grab to be taken into account under Wayland, the client must also either send a specific X11 ClientMessage to the root window or be among the applications allowed in key “xwayland-grab-access-rules”.
hr: Dopusti svim događajima tipkovnice da budu usmjereni u X11 “override redirect” prozore i obuhvaćeni kada su pokrenuti u Xwaylandu. Ova mogućnost podržava X11 klijente koji mapiraju “override redirect” prozor (koji nije u fokusu tipkovnice) i pokreće obuhvatanje tipkovnice i prisiljuje sve događaje tipkovnice na taj prozor. Ova mogućnost rijetko se koristi i nema učinka na uobičajene X11 prozore koji mogu primiti fokus tipkovnice u normalnim okolnostima. Kako bi X11 hvatanje bilo obuhvaćeno računom u Waylandu, klijent mora poslati ili određenu X11 poruku klijenta u korijenski prozor ili mora biti naveden među aplikacijama dopuštenim u ključu “xwayland-grab-access-rules”.

en: Another compositing manager is already running on screen %i on display “%s”.
hr: Drugi upravitelja kompoziranja već je pokrenut na zaslonu %i prikaza "%s".

en: Attach modal dialogs
hr: Pričvrsti prozore dijaloga

en: Auto maximize nearly monitor sized windows
hr: Automatski uvećaj prozore veličine približne zaslonu

en: Bell event
hr: Događaj zvona

en: Built-in display
hr: Ugrađeni zaslon

en: Cancel tab popup
hr: Prekini skočni prozor

en: Close window
hr: Zatvori prozor

en: Compositor
hr: Kompozitor

en: Delay focus changes until the pointer stops moving
hr: Odgoda promjene fokusa dok se pokazivač prestane pomicati

en: Determines whether the use of popup and highlight frame should be disabled for window cycling.
hr: Određuje treba li onemogućiti korištenje skočnog prozora i naglašavanje okvira za kruženje prozora.

en: Determines whether workspace switching should happen for windows on all monitors or only for windows on the primary monitor.
hr: Određuje treba li se prebacivanje radnog prostora pokrenuti za prozore na svim zaslonima ili samo za prozore na glavnom zaslonu.

en: Determines whether workspaces are managed dynamically or whether there’s a static number of workspaces (determined by the num-workspaces key in org.gnome.desktop.wm.preferences).
hr: Određuje jesu li radni prostori upravljani promjenjivo ili postoji određeni broj radnih prostora (određeno brojem ključa radnih prostora u org.gnome.desktop.wm.preferences).

en: Disable connection to session manager
hr: Onemogući povezivanje sa upraviteljem sesija

en: Disable selected X extensions in Xwayland
hr: Onemogući odabrana X proširenja u Xwaylandu

en: Display “%s” already has a window manager; try using the --replace option to replace the current window manager.
hr: Prikaz "%s" već ima upravitelja prozora; pokušajte koristiti --replace mogućnost za zamjenu trenutnog upravitelja prozora.

en: Draggable border width
hr: Širina granice povlačenja

en: Enable edge tiling when dropping windows on screen edges
hr: Omogući rubno popločavanje pri ispuštanju prozora na rubovima zaslona

en: Enable experimental features
hr: Omogući eksperimentalne značajke

en: Failed to initialize GDK
hr: Neuspjelo GDK pokretanje

en: Failed to open X Window System display “%s”
hr: Neuspjelo otvaranje sustava prikaza X prozora "%s"

en: Format %s not supported
hr: Format %s nije podržan

en: Hide all normal windows
hr: Sakrij sve normalne prozore

en: Hide window
hr: Sakrij prozor

en: If enabled, dropping windows on vertical screen edges maximizes them vertically and resizes them horizontally to cover half of the available area. Dropping windows on the top screen edge maximizes them completely.
hr: Ako je omogućeno, ispuštanje prozora na okomite rubove zaslona uvećava ih okomito i prilagođava veličinu vodoravno da prekrije polovicu dostupnog područja. Ispuštanje prozora na gornji rub zaslona uvećava ih u potpunosti.

en: If enabled, new windows that are initially the size of the monitor automatically get maximized.
hr: Ako je odabrano novi prozori koju su približno veličine zaslona automatski se uvečavaju.

en: If set to true, and the focus mode is either “sloppy” or “mouse” then the focus will not be changed immediately when entering a window, but only after the pointer stops moving.
hr: Ako je odabrano, a način fokusa je "sloppy" ili "mouse", tada se fokus neće odmah promijeniti kada se prebaci na prozor, nego nakon što se pokazivač prestane pomicati.

en: Initialize session from savefile
hr: Pokreni sesiju iz spremljene datoteke

en: List the resource names or resource class of X11 windows either allowed or not allowed to issue X11 keyboard grabs under Xwayland. The resource name or resource class of a given X11 window can be obtained using the command “xprop WM_CLASS”. Wildcards “*” and jokers “?” in the values are supported. Values starting with “!” are denied, which has precedence over the list of values allowed, to revoke applications from the default system list. The default system list includes the following applications: “@XWAYLAND_GRAB_DEFAULT_ACCESS_RULES@” Users can break an existing grab by using the specific keyboard shortcut defined by the keybinding key “restore-shortcuts”.
hr: Popis naziva ili razreda resursa X11 prozora koji dopuštaju ili nedopuštaju izdavanje X11 hvatanja tipkovnice u Xwaylandu. Popis naziva ili razreda resursa danog X11 prozora može se omogućiti naredbom “xprop WM_CLASS”. Zvjezdice “*” i upitnici “?” u vrijednostima su podržani. Vrijednosti koje počinju sa “!” nisu dopuštene, a imaju prednost nad dopuštenim, kako bi opozvali aplikaciju iz zadanog popisa sustavom. Zadani popis sustava uključuje sljedeće aplikacije: “@XWAYLAND_GRAB_DEFAULT_ACCESS_RULES@” Korisnici mogu prekinuti postojeće hvatanje koristeći određeni prečac tipkovnice određen ključem prečaca tipkovnice “restore-shortcuts”.

en: Lower window below other windows
hr: Spusti prozor ispod ostalih prozora

en: Make X calls synchronous
hr: Napravi X pozive usklađenim

en: Maximize window
hr: Uvećaj prozor

en: Maximize window horizontally
hr: Uvećaj prozor vodoravno

en: Maximize window vertically
hr: Uvećaj prozor okomito

en: Mode Switch (Group %d)
hr: Način prebacivanja (Grupa %d)

en: Mode Switch: Mode %d
hr: Način prebacivanja: Način %d

en: Modifier to use for extended window management operations
hr: Izmjenjivač za korištenje radnji proširenog upravljanja prozorom

en: Modifier to use to locate the pointer
hr: Izmjenjivač za korištenje lociranja pokazivača

en: Move to workspace above
hr: Premjesti na gornji radni prostor

en: Move to workspace below
hr: Premjesti na donji radni prostor

en: Move to workspace on the left
hr: Premjesti na lijevi radni prostor

en: Move to workspace on the right
hr: Premjesti na desni radni prostor

en: Move window
hr: Premjesti prozor

en: Move window one monitor down
hr: Premjesti prozor jedan zaslon dolje

en: Move window one monitor to the left
hr: Premjesti prozor jedan zaslon nalijevo

en: Move window one monitor to the right
hr: Premjesti prozor jedan zaslon udesno

en: Move window one monitor up
hr: Premjesti prozor jedan zaslon gore

en: Move window one workspace down
hr: Premjesti prozor jedan radni prostor dolje

en: Move window one workspace to the left
hr: Premjesti prozor jedan radni prostor nalijevo

en: Move window one workspace to the right
hr: Premjesti prozor jedan radni prostor udesno

en: Move window one workspace up
hr: Premjesti prozor jedan radni prostor gore

en: Move window to last workspace
hr: Premjesti prozor posljednji radni prostor

en: Move window to workspace 1
hr: Premjesti prozor na radni prostor 1

en: Move window to workspace 2
hr: Premjesti prozor na radni prostor 2

en: Move window to workspace 3
hr: Premjesti prozor na radni prostor 3

en: Move window to workspace 4
hr: Premjesti prozor na radni prostor 4

en: Mutter plugin to use
hr: Mutter priključak koji se koristi

en: Mutter was compiled without support for verbose mode
hr: Mutter je kompiliran bez podrške za opširan način rada

en: Navigation
hr: Navigacija

en: No tab popup
hr: Bez skočnih prozora

en: Number of milliseconds a client has to respond to a ping request in order to not be detected as frozen. Using 0 will disable the alive check completely.
hr: Broj milisekundi za koje klijent treba odgovoriti na zahtjev pinga kako ne bi bio otkriven kao smrznut. Korištenje 0 će u potpunosti onemogućiti provjeru odgovora pinga.

en: Place new windows in the center
hr: Smjesti novi prozor u sredinu

en: Print version
hr: Inačica za ispis

en: Privacy Screen Disabled
hr: Zaslon privatnosti onemogućen

en: Privacy Screen Enabled
hr: Zaslon privatnosti omogućen

en: Raise window above other windows
hr: Podigni prozor iznad ostalih prozora

en: Raise window if covered, otherwise lower it
hr: Podigni prekriven prozor, u suprotnome smanji

en: Re-enable shortcuts
hr: Ponovno omogući prečace

en: Replace the running window manager
hr: Zamijeni pokrenutoga upravitelja porozora

en: Resize window
hr: Promijeni veličinu prozora

en: Restore the keyboard shortcuts
hr: Vrati izvorne prečace tipkovnice

en: Restore window
hr: Vrati prozor

en: Rotates the built-in monitor configuration
hr: Rotiraj ugrađeno podešavanje zaslona

en: Run as a full display server, rather than nested
hr: Pokreni kao potpuni poslužitelj zaslona, radije nego ugrađeni

en: Run as a headless display server
hr: Pokreni kao poslužitelj bez zaslona

en: Run as a nested compositor
hr: Pokreni kao ugrađeni kompozitor

en: Run as a wayland compositor
hr: Pokreni wayland kompozitor

en: Run wayland compositor without starting Xwayland
hr: Pokreni wayland kompozitor bez pokretanja Xwaylanda

en: Run with X11 backend
hr: Pokreni s X11 pozadinskim programom

en: Screen %d on display “%s” is invalid
hr: Zaslon %d na prikazu '%s' je neispravan

en: Select window from tab popup
hr: Odaberi prozor iz skočnog prozora

en: Show on-screen help
hr: Prikaži zaslonsku pomoć

en: Show the run command prompt
hr: Prikaži dijalog pokretanja naredbe

en: Specify Wayland display name to use
hr: Navedi naziv Wayland zaslona za korištenje

en: Specify session management ID
hr: Odredite ID upravljanja sesijama

en: Switch applications
hr: Prebacivanje aplikacija

en: Switch directly to previous system control
hr: Prebaci izravno na prijašnje upravljanje sustavom

en: Switch directly to previous window
hr: Prebaci izravno na prijašnji prozor

en: Switch directly to previous window of an app
hr: Prebaci izravno na prijašnji prozor aplikacije

en: Switch monitor
hr: Prebaci zaslon

en: Switch monitor configurations
hr: Prebacivanje podešavanja zaslona

en: Switch system controls
hr: Prebacivanje upravljanja sustavom

en: Switch system controls directly
hr: Prebacivanje upravljanja sustavom izravno

en: Switch to VT 1
hr: Prebaci na VT 1

en: Switch to VT 10
hr: Prebaci na VT 10

en: Switch to VT 11
hr: Prebaci na VT 11

en: Switch to VT 12
hr: Prebaci na VT 12

en: Switch to VT 2
hr: Prebaci na VT 2

en: Switch to VT 3
hr: Prebaci na VT 3

en: Switch to VT 4
hr: Prebaci na VT 4

en: Switch to VT 5
hr: Prebaci na VT 5

en: Switch to VT 6
hr: Prebaci na VT 6

en: Switch to VT 7
hr: Prebaci na VT 7

en: Switch to VT 8
hr: Prebaci na VT 8

en: Switch to VT 9
hr: Prebaci na VT 9

en: Switch to last workspace
hr: Prebaci na prijašnji radni prostor

en: Switch to previous application
hr: Prebaci na prijašnju aplikaciju

en: Switch to previous system control
hr: Prebaci na prijašnje upravljanje sustavom

en: Switch to previous window
hr: Prebaci na prijašnji prozor

en: Switch to previous window of an application
hr: Prebaci na prijašnji prozor aplikacije

en: Switch to workspace 1
hr: Prebaci se na radni prostor 1

en: Switch to workspace 2
hr: Prebaci se na radni prostor 2

en: Switch to workspace 3
hr: Prebaci se na radni prostor 3

en: Switch to workspace 4
hr: Prebaci se na radni prostor 4

en: Switch windows
hr: Prebacivanje prozora

en: Switch windows directly
hr: Prebacivanje izravno na prozor

en: Switch windows of an app directly
hr: Prebacivanje prozora aplikacije izravno

en: Switch windows of an application
hr: Prebacivanje prozora aplikacija

en: System
hr: Sustav

en: The amount of total draggable borders. If the theme’s visible borders are not enough, invisible borders will be added to meet this value.
hr: Količina ukupne granice povlačenja. Ako vidljiva granica teme nije dovoljna, nevidljiva granica će biti dodana kako bi se zadovoljila ova vrijednost.

en: This key will initiate the “locate pointer” action.
hr: Ova tipka će pokrenuti “lociraj pokazivač” radnju.

en: This key will initiate the “overlay”, which is a combination window overview and application launching system. The default is intended to be the “Windows key” on PC hardware. It’s expected that this binding either the default or set to the empty string.
hr: Ova tipka će pokrenuti "pregled", što je kombinacija prikaza prozora i sustava pokretanja aplikacije. Zadana namjena je "Super tipka" na PC tipkovnici. Očekivano je da je ova kombinacija zadana ili postavljena na prazan niz.

en: This option disables the selected X extensions in Xwayland if Xwayland was built with support for those X extensions. This option has no effect if Xwayland was built without support for the selected extensions. Xwayland needs to be restarted for this setting to take effect.
hr: Ova mogućnost onemogućuje X proširenja u Xwaylandu ako je Xwayland izgrađen s podrškom za ta X proširenja. Ova mogućnost nema učinka ako je Xwayland izgrađen bez podrške za odabrano proširenje. Xwayland se mora ponovno pokrenuti kako bi se ta postavka primijenila.

en: Timeout for check-alive ping
hr: Vrijeme isteka provjere odgovora pinga

en: To enable experimental features, add the feature keyword to the list. Whether the feature requires restarting the compositor depends on the given feature. Any experimental feature is not required to still be available, or configurable. Don’t expect adding anything in this setting to be future proof. Currently possible keywords: • “scale-monitor-framebuffer” — makes mutter default to layout logical monitors in a logical pixel coordinate space, while scaling monitor framebuffers instead of window content, to manage HiDPI monitors. Does not require a restart. • “kms-modifiers” — makes mutter always allocate scanout buffers with explicit modifiers, if supported by the driver. Requires a restart. • “rt-scheduler” — makes mutter request a low priority real-time scheduling. Requires a restart. • “autoclose-xwayland” — automatically terminates Xwayland if all relevant X11 clients are gone. Requires a restart.
hr: Za omogućavanje eksperimentalnih značajki, dodajte ključnu riječ značajke na popis. Zahtijeva li značajka ponovno pokretanje kompozitora ovisi o zadanoj značajki. Bilo koja eksperimentalna značajka nije potrebna da još uvijek bude dostupna ili podesiva. Nemojte očekivati da možete dodavati bilo što u ovu postavku za budući dokaz. Trenutne dostupne ključne riječi: • “scale-monitor-framebuffer” — čini mutter zadanim izlazu logičkih zaslona u logičnom koordinatnom prostoru piksela, dok međuspremnik okvira mijenja veličinu zaslona umjesto sadržaja prozora, kako bi upravljao (HiDPI) zaslonima visoke razlučivosti. Ne zahtijeva ponovno pokretanje. • “kms-modifiers” — čini da mutter uvijek objavljuje valjane izmjenjivače međuspremnika na Waylandu. To trenutno nije slučaj kada se koriste i915 upravljački programi. Ne zahtijeva ponovno pokretanje. • “rt-scheduler” — čini zahtjeve muttera zakazanima u niskom prioritetu i stvarnom vremenu. Zahtijeva ponovno pokretanje. • “autoclose-xwayland” — automatski zatvara Xwayland ako su svi relevantni X11 klijenti nestali. Zahtijeva ponovno pokretanje.

en: Toggle fullscreen mode
hr: Uklj/Isklj cjelozaslonski prikaz

en: Toggle maximization state
hr: Uklj/Isklj uvećanje prozora

en: Toggle window on all workspaces or one
hr: Uklj/Isklj prozor na svim radnim prostorima

en: Unknown
hr: Nepoznat

en: Unknown Display
hr: Nepoznat zaslon

en: View split on left
hr: Podijeli pogled ulijevo

en: View split on right
hr: Podijeli pogled udesno

en: When true, instead of having independent titlebars, modal dialogs appear attached to the titlebar of the parent window and are moved together with the parent window.
hr: Ako je odabrano, umjesto zasebnih naslovnih traka, dijalozi su pričvršćeni na naslovnu traku sadržajnog prozora i pomiču se zajedno sa sadržajnim prozorom.

en: When true, the new windows will always be put in the center of the active screen of the monitor.
hr: Ako je odabrano, novi prozor će uvijek biti u sredini aktivnog zaslona.

en: Windows
hr: Prozori

en: Workspace %d
hr: Radni prostor %d

en: Workspace switched
hr: Radni prostor je prebačen

en: Workspaces are managed dynamically
hr: Radni prostori su upravljani promjenjivo

en: Workspaces only on primary
hr: Radni prostori samo na glavnom zaslonu

en: X Display to use
hr: X Prikaz za korištenje

en: Xwayland applications allowed to issue keyboard grabs
hr: Xwayland aplikacije dopuštene za izdavanje hvatanja tipkovnice
