nautilus - en to hr translation catalogue (1060 entries)

en:  (another copy)
hr:  (dodatna kopija)

en:  (copy)
hr:  (kopija)

en: %'d / %'d — %s left | %'d / %'d — %s left
hr[0]: %'d / %'d — %s preostala
hr[1]: %'d / %'d — %s preostale
hr[2]: %'d / %'d — %s preostalo

en: %'d / %'d — %s left (%s/sec) | %'d / %'d — %s left (%s/sec)
hr[0]: %'d / %'d — %s preostala (%s/sek)
hr[1]: %'d / %'d — %s preostale (%s/sek)
hr[2]: %'d / %'d — %s preostalo (%s/sek)

en: %'d file operation active | %'d file operations active
hr[0]: %'d radnja datoteke aktivna
hr[1]: %'d radnje datoteke aktivne
hr[2]: %'d radnji datoteke aktivnih

en: %'d folder selected | %'d folders selected
hr[0]: %'d mapa odabrana
hr[1]: %'d mape odabrane
hr[2]: %'d mapa odabrano

en: %'d hour | %'d hours
hr[0]: %'d sat
hr[1]: %'d sata
hr[2]: %'d sati

en: %'d item selected | %'d items selected
hr[0]: %'d stavka odabrana
hr[1]: %'d stavke odabrane
hr[2]: %'d stavki odabrano

en: %'d item, with size %s | %'d items, totalling %s
hr[0]: %'d stavka, veličine %s
hr[1]: %'d stavke, ukupno %s
hr[2]: %'d stavki, ukupno %s

en: %'d minute | %'d minutes
hr[0]: %'d minuta
hr[1]: %'d minute
hr[2]: %'d minuta

en: %'d other item selected | %'d other items selected
hr[0]: %'d ostala stavka odabrana
hr[1]: %'d ostale stavke odabrane
hr[2]: %'d ostalih stavki odabrano

en: %'d second | %'d seconds
hr[0]: %'d sekunda
hr[1]: %'d sekunde
hr[2]: %'d sekundi

en: %'dnd link to %s
hr: %'d. poveznica na %s

en: %'drd link to %s
hr: %'d. poveznica na %s

en: %'dst link to %s
hr: %'d. poveznica na %s

en: %'dth link to %s
hr: %'d. poveznica na %s

en: %'u file | %'u files
hr[0]: %'u datoteka
hr[1]: %'u datoteke
hr[2]: %'u datoteka

en: %'u folder | %'u folders
hr[0]: %'u mapa
hr[1]: %'u mape
hr[2]: %'u mapa

en: %'u item | %'u items
hr[0]: %'u stavka
hr[1]: %'u stavke
hr[2]: %'u stavki

en: %0.2f frame per second | %0.2f frames per second
hr[0]: %0.2f sličica u sekundi
hr[1]: %0.2f sličice u sekundi
hr[2]: %0.2f sličica u sekundi

en: %d day ago | %d days ago
hr[0]: Prije %d dana
hr[1]: Prije %d dana
hr[2]: Prije %d dana

en: %d file deleted | %d files deleted
hr[0]: %d datoteka obrisana
hr[1]: %d datoteke obrisane
hr[2]: %d datoteka obrisano

en: %d file unstarred | %d files unstarred
hr[0]: %d datoteka odznačena
hr[1]: %d datoteke odznačene
hr[2]: %d datoteka odznačeno

en: %d hour | %d hours
hr[0]: %d sat
hr[1]: %d sata
hr[2]: %d sati

en: %d kbps
hr: %d kb/s

en: %d minute | %d minutes
hr[0]: %d minuta
hr[1]: %d minute
hr[2]: %d minuta

en: %d pixel | %d pixels
hr[0]: %d piksel
hr[1]: %d piksela
hr[2]: %d piksela

en: %d second | %d seconds
hr[0]: %d sekunda
hr[1]: %d sekunde
hr[2]: %d sekundi

en: %s (%'dnd copy)%s
hr: %s (%'d. kopija)%s

en: %s (%'drd copy)%s
hr: %s (%'d. kopija)%s

en: %s (%'dst copy)%s
hr: %s (%'d. kopija)%s

en: %s (%'dth copy)%s
hr: %s (%'d. kopija)%s

en: %s (You)
hr: %s (Vi)

en: %s (another copy)%s
hr: %s (dodatna kopija)%s

en: %s (copy)%s
hr: %s (kopija)%s

en: %s / %s available | %s / %s available
hr[0]: %s / %s dostupno
hr[1]: %s / %s dostupno
hr[2]: %s / %s dostupno

en: %s / %s — %s left (%s/sec) | %s / %s — %s left (%s/sec)
hr[0]: %s / %s — %s preostala (%s/sek)
hr[1]: %s / %s — %s preostale (%s/sek)
hr[2]: %s / %s — %s preostalo (%s/sek)

en: %s Filesystem
hr: %s datotečni sustav

en: %s Free
hr: %s slobodno

en: %s already exists in the bookmarks list
hr: %s već postoji u popisu zabilješki

en: %s byte | %s bytes
hr[0]: %s bajt
hr[1]: %s bajta
hr[2]: %s bajta

en: %s does not exist in the bookmarks list
hr: %s ne postoji u popisu zabilješki

en: %s more space is required to copy to the destination.
hr: Potrebno je %s prostora više za kopiranje u odredište.

en: (%d file/sec) | (%d files/sec)
hr[0]: (%d datoteka/sek)
hr[1]: (%d datoteke/sek)
hr[2]: (%d datoteka/sek)

en: (containing %'d item) | (containing %'d items)
hr[0]: (sadrži %'d stavku)
hr[1]: (sadrži %'d stavke)
hr[2]: (sadrži %'d stavki)

en: (containing a total of %'d item) | (containing a total of %'d items)
hr[0]: (sadrži ukupno %'d stavku)
hr[1]: (sadrži ukupno %'d stavke)
hr[2]: (sadrži ukupno %'d stavki)

en: (some contents unreadable)
hr: (dio sadržaja je nemoguće pročitati)

en: --check cannot be used with other options.
hr: --check se ne može koristiti s ostalim mogućnostima.

en: --quit cannot be used with URIs.
hr: --quit nije moguće koristiti s URI-jima.

en: --select must be used with at least an URI.
hr: --select mora biti korišten s bar jednim URI-om.

en: 0 seconds
hr: 0 sekundi

en: <a href="help:gnome-help/files-templates" title="GNOME help for templates">Learn more…</a>
hr: <a href="help:gnome-help/files-templates" title="GNOME pomoć za predloške">Saznajte više…</a>

en: ? bytes
hr: ? bajtova

en: ? items
hr: ? stavki

en: A file cannot be called “..”.
hr: Datoteka se ne može nazvati “..”.

en: A file cannot be called “.”.
hr: Datoteka se ne može nazvati “.”.

en: A file with that name already exists.
hr: Datoteka s tim nazivom već postoji.

en: A folder cannot be called “..”.
hr: Mapa se ne može nazvati “..”.

en: A folder cannot be called “.”.
hr: Mapa se ne može nazvati “.”.

en: A folder with that name already exists.
hr: Mapa s tim nazivom već postoji.

en: A folder with the same name already exists in “%s”.
hr: Mapa istog naziva već postoji u "%s".

en: A list of captions below an icon in the icon view. The actual number of captions shown depends on the zoom level. Some possible values are: “size”, “type”, “date_modified”, “owner”, “group”, “permissions”, and “mime_type”.
hr: Sadržaj ispod ikone u pogledu ikona i radnoj površini. Stvarna veličina prikazanog sadržaja ovisi o razini uvećanja. Neke moguće vrijednosti su: "veličina", "vrsta", "datum_promjene", "vlasnik", "grupa", "dozvole" i "mime_vrsta".

en: A newer file with the same name already exists in “%s”.
hr: Novija datoteka istog naziva već postoji u "%s".

en: A newer folder with the same name already exists in “%s”.
hr: Nova mapa pod istim nazivom već postoji u "%s".

en: A tuple containing the initial width and height of the application window.
hr: Pravilo koje sadrži početnu širinu i visnu prozora aplikacije.

en: Access
hr: Pristup

en: Access and organize files
hr: Pristupite datotekama i organizirajte ih

en: Access files
hr: Pristup datotekama

en: Access-only
hr: Samo pristup

en: Accessed
hr: Pristupljeno

en: Action to Open Items
hr: Radnja za otvaranje stavki

en: Add
hr: Dodaj

en: Add a new bookmark
hr: Dodaj novu zabilješku

en: Add information to be displayed beneath file and folder names. More information will appear when zooming closer.
hr: Dodajte informacije koje će biti prikazane ispod naziva datoteke i mape. Više informacija će biti dostupno kada se približi ikoni datoteke ili mape.

en: Add to _Bookmarks
hr: _Dodaj u zabilješke

en: Administrator Root
hr: Administrator korijenski

en: Album Name
hr: Naziv albuma

en: Album name
hr: Naziv albuma

en: All file operations have been completed
hr: Sve radnje nad datotekama su završene

en: All files
hr: Sve datoteke

en: All folders
hr: Sve mape

en: All items in the Trash will be permanently deleted.
hr: Sve stavke u smeću trajno će biti obrisane.

en: All locations
hr: Sve lokacije

en: Always open a new window for browsing specified URIs
hr: Uvijek otvori novi prozor za pregledavanje određenog URIs

en: Always use for this file type
hr: Uvijek koristi za ovu vrstu datoteka

en: Always use the location entry, instead of the pathbar
hr: Uvijek koristi unos lokacije umjesto trake putanje

en: An archive cannot be called “..”.
hr: Arhiva se ne može nazvati “..”.

en: An archive cannot be called “.”.
hr: Arhiva se ne može nazvati “.”.

en: An invalid drag type was used.
hr: Upotrijebljena je neispravna vrsta povlačenja.

en: An older file with the same name already exists in “%s”.
hr: Starija datoteka istog naziva već postoji u "%s".

en: An older folder with the same name already exists in “%s”.
hr: Starija mapa istog naziva već postoji u "%s".

en: Another file with the same name already exists in “%s”.
hr: Druga datoteka istog naziva već postoji u "%s".

en: Another folder with the same name already exists in “%s”.
hr: Druga mapa pod istim nazivom već postoji u "%s".

en: Another link to %s
hr: Dodatna poveznica na %s

en: Any time
hr: Bilo kada

en: Anything
hr: Bilo što

en: Aperture Value
hr: Vrijednost otvora

en: Apply this action to all files and folders
hr: Primijeni ovu radnju na sve datoteke i mape

en: Archive
hr: Arhiva

en: Archive name
hr: Naziv arhive

en: Archive name is too long.
hr: Naziv arhive je predugačak.

en: Archive names cannot contain “/”.
hr: Nazivi arhiva ne mogu sadržavati “/”.

en: Archives with “.” at the beginning of their name are hidden.
hr: Arhive s “.” na početku njihovih naziva su skrivene.

en: Are you sure you want to open all files?
hr: Sigurno želite otvoriti sve datoteke?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item from the trash? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items from the trash?
hr[0]: Sigurno želite trajno obrisati %'d odabranu stavku iz smeća?
hr[1]: Sigurno želite trajno obrisati %'d odabrane stavke iz smeća?
hr[2]: Sigurno želite trajno obrisati %'d odabranih stavki iz smeća?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items?
hr[0]: Sigurno želite trajno obrisati %'d odabranu stavku?
hr[1]: Sigurno želite trajno obrisati %'d odabrane stavke?
hr[2]: Sigurno želite trajno obrisati %'d odabranih stavki?

en: Are you sure you want to permanently delete “%s” from the trash?
hr: Sigurno želite trajno obrisati "%s" iz smeća?

en: Are you sure you want to permanently delete “%s”?
hr: Sigurno želite trajno obrisati "%s"?

en: Artist
hr: Izvođač

en: Artist Name
hr: Naziv izvođača

en: Artist name
hr: Naziv izvođača

en: Audio
hr: Zvuk

en: Audio Bit Rate
hr: Brzina prijenosa zvuka

en: Audio CD
hr: Glazbeni CD

en: Audio Codec
hr: Kôdeka zvuka

en: Audio DVD
hr: Glazbeni DVD

en: Audio Properties
hr: Svojstva zvuka

en: Audio and Video Properties
hr: Svojstva slike i zvuka

en: Audio/Video Properties
hr: Svojstva zvuka/slike

en: Automatic Numbering Order
hr: Automatsko prebrojavanje poredka

en: Automatic Numbers
hr: Automatsko pobrojavanje

en: Available Protocols
hr: Dostupni protokoli

en: Back
hr: Natrag

en: Batch rename %d file | Batch rename %d files
hr[0]: Skupno preimenovanje %d datoteke
hr[1]: Skupno preimenovanje %d datoteke
hr[2]: Skupno preimenovanje %d datoteka

en: Binary
hr: Binarno

en: C_hange
hr: P_romijeni

en: C_ompress…
hr: S_ažmi…

en: Calendar
hr: Kalendar

en: Camera Brand
hr: Proizvođač fotoaparata

en: Camera Model
hr: Model fotoaparata

en: Camera model
hr: Model kamere

en: Cance_l
hr: Odustan_i

en: Cancel
hr: Odustani

en: Cancel Group Change?
hr: Odustajanje od promjene grupe?

en: Cancel Owner Change?
hr: Odustajanje od promjene vlasnika?

en: Canceled
hr: Prekinuto

en: Change Permissions for Enclosed Files
hr: Promjeni dozvole za sadržane datoteke

en: Change Permissions for Enclosed Files…
hr: Promjeni dozvole za sadržane datoteke…

en: Channels
hr: Kanali

en: Choose an application to open <b>%s</b>.
hr: Odaberi aplikaciju za otvaranje datoteke <b>%s</b>.

en: Choose an application to open the selected files.
hr: Odaberi aplikaciju za otvaranje odabranih datoteka.

en: Choose the order of information to appear in this folder:
hr: Odaberi poredak prikaza informacija u ovoj mapi:

en: Clear entry
hr: Obriši upis

en: Clear the currently selected date
hr: Obriši trenutno odabrani datum

en: Close current view
hr: Zatvori trenutni pogled

en: Column order in list view
hr: Redoslijed stupaca u popisnom pogledu

en: Columns visible in list view
hr: Stupci vidljivi u popisnom pogledu

en: Comment
hr: Komentar

en: Compatible with all operating systems.
hr: Kompatibilno sa svim operativnim sustavima.

en: Compress %d file | Compress %d files
hr[0]: Sažmi %d datoteku
hr[1]: Sažmi %d datoteke
hr[2]: Sažmi %d datoteka

en: Compress “%s”
hr: Sažimam “%s”

en: Compressed %'d file into “%s” | Compressed %'d files into “%s”
hr[0]: Sažeta je %'d datoteka u "%s"
hr[1]: Sažete su %'d datoteke u "%s"
hr[2]: Sažeto je %'d datoteka u "%s"

en: Compressed “%s” into “%s”
hr: Sažeto “%s” u “%s”

en: Compressing %'d file into “%s” | Compressing %'d files into “%s”
hr[0]: Sažimanje %'d datoteke u "%s"
hr[1]: Sažimanje %'d datoteke u "%s"
hr[2]: Sažimanje %'d datoteka u "%s"

en: Compressing Files
hr: Sažimanje datoteka

en: Compressing “%s” into “%s”
hr: Sažimanje "%s" u "%s"

en: Computer
hr: Računalo

en: Con_nect
hr: Pov_ezivanje

en: Connect to _Server
hr: Povezivanje s _poslužiteljem

en: Contacts
hr: Kontakti

en: Container
hr: Format

en: Contains digital photos
hr: Sadrži digitalne fotografije

en: Contains music
hr: Sadrži glazbu

en: Contains music and photos
hr: Sadrži glazbu i fotografije

en: Contains photos and music
hr: Sadrži fotografije i glazbu

en: Contains software to install
hr: Sadrži softver za instalaciju

en: Contains software to run
hr: Sadrži softver za pokretanje

en: Content View
hr: Pogled sadržaja

en: Contents unreadable
hr: Sadržaj nečitljiv

en: Contents:
hr: Sadržaj:

en: Coordinates
hr: Koordinate

en: Copied %'d file to “%s” | Copied %'d files to “%s”
hr[0]: Kopirana %'d datoteka u "%s"
hr[1]: Kopirane %'d datoteke u "%s"
hr[2]: Kopirano %'d datoteka u "%s"

en: Copied “%s” to “%s”
hr: Kopirano “%s” u “%s”

en: Copy %d item to “%s” | Copy %d items to “%s”
hr[0]: Kopiraj %d stavku u “%s”
hr[1]: Kopiraj %d stavke u “%s”
hr[2]: Kopiraj %d stavki u “%s”

en: Copy _Anyway
hr: Svejedno _kopiraj

en: Copy to…
hr: Kopiraj u…

en: Copy “%s” to “%s”
hr: Kopiraj "%s" u "%s"

en: Copying %'d file to “%s” | Copying %'d files to “%s”
hr[0]: Kopiranje %'d datoteke u "%s"
hr[1]: Kopiranje %'d datoteke u "%s"
hr[2]: Kopiranje %'d datoteka u "%s"

en: Copying Files
hr: Kopiranje datoteka

en: Copying “%s” to “%s”
hr: Kopiranje "%s" u "%s"

en: Copyright
hr: Autorska prava

en: Could Not Display “%s”
hr: Nemoguć je prikazati “%s”

en: Could not determine original location of “%s”
hr: Nemoguće otkrivanje izvorne lokacije “%s”

en: Could not paste files
hr: Nemoguće lijepljenje datoteka

en: Could not remove the already existing file with the same name in %s.
hr: Nemoguće je ukloniti postojeću datoteku s istim nazivom u %s.

en: Could not remove the source folder.
hr: Nemoguće je ukloniti izvorišnu mapu.

en: Could not set as default
hr: Nemoguće postavljanje kao zadane aplikacije

en: Count Number of Files in Folders
hr: Broj datoteka u mapama

en: Create
hr: Stvori

en: Create Compressed Archive
hr: Stvori sažetu arhivu

en: Create _Link
hr: Stvori _poveznicu

en: Create a new folder “%s”
hr: Stvori novu mapu “%s”

en: Create an empty file “%s”
hr: Stvori praznu datoteku “%s”

en: Create and delete files
hr: Stvori i obriši datoteke

en: Create link to “%s”
hr: Stvori poveznicu na “%s”

en: Create links to %d item | Create links to %d items
hr[0]: Stvori poveznicu na %d stavku
hr[1]: Stvori poveznice na %d stavke
hr[2]: Stvori poveznice na %d stavku

en: Create new file “%s” from template
hr: Stvori novu datoteku “%s” iz predloška

en: Created
hr: Stvoreno

en: Created On
hr: Stvoreno

en: Creating Properties window.
hr: Stvaranje prozora sa svojstvima.

en: Creating links in “%s”
hr: Stvaranje poveznica u “%s”

en: Creation Date
hr: Datum stvaranja

en: Creation date
hr: Datum stvaranja

en: Creator
hr: Autor

en: Cu_t
hr: Iz_reži

en: Current Folder Menu
hr: Izbornik trenutne mape

en: Currently installed plugins:
hr: Trenutno instalirani priključci:

en: Date when file was moved to the Trash
hr: Datum premještanja datoteke u smeće

en: Default folder viewer
hr: Uobičajeni preglednik mapa

en: Default format for compressing files
hr: Zadani format sažimanja datoteka

en: Default icon view zoom level
hr: Uobičajena razina približenje ikona

en: Default list view zoom level
hr: Uobičajena razina približenja popisa

en: Default sort order
hr: Uobičajeni poredak razvrstavanja

en: Delete %d copied item | Delete %d copied items
hr[0]: Obriši %d kopiranu stavku
hr[1]: Obriši %d kopirane stavke
hr[2]: Obriši %d kopiranih stavki

en: Delete %d duplicated item | Delete %d duplicated items
hr[0]: Obriši %d udvostručenu stavku
hr[1]: Obriši %d udvostručene stavke
hr[2]: Obriši %d udvostručenih stavki

en: Delete %d extracted file | Delete %d extracted files
hr[0]: Obriši %d raspakiranu datoteke
hr[1]: Obriši %d raspakirane datoteke
hr[2]: Obriši %d raspakiranih datoteka

en: Delete _All
hr: Obriši _sve

en: Delete link to “%s”
hr: Obriši poveznicu na “%s”

en: Delete links to %d item | Delete links to %d items
hr[0]: Obriši poveznicu na %d stavku
hr[1]: Obriši poveznice na %d stavki
hr[2]: Obriši poveznice na %d stavka

en: Delete “%s”
hr: Obriši “%s”

en: Deleted %'d file | Deleted %'d files
hr[0]: Obrisana %'d datoteka
hr[1]: Obrisane %'d datoteke
hr[2]: Obrisano %'d datoteka

en: Deleted “%s”
hr: Obrisano “%s”

en: Deleting %'d file | Deleting %'d files
hr[0]: Brisanje %'d datoteke
hr[1]: Brisanje %'d datoteke
hr[2]: Brisanje %'d datoteka

en: Deleting Files
hr: Brisanje datoteka

en: Deleting “%s”
hr: Brisanje “%s”

en: Description
hr: Opis

en: Desktop
hr: Radna površina

en: Detailed Type
hr: Opširnija vrsta

en: Details:
hr: Pojedinosti:

en: Details: %s
hr: Pojedinosti: %s

en: Details: The proxy has not been created.
hr: Pojedinosti: Proxy nije stvoren.

en: Detected as “%s”
hr: Orkriven kao “%s”

en: Dimensions
hr: Razlučivost

en: Disconnect
hr: Prekini povezivanje

en: Do _not Empty Trash
hr: Nemoj  _isprazniti smeće

en: Do you want to empty the trash before you unmount?
hr: Želite li obrisati smeće prije odmontiranja?

en: Document
hr: Dokument

en: Documents
hr: Dokumenti

en: Don’t have permission to access the requested location.
hr: Nemate dozvolu za pristup zatraženoj lokaciji.

en: Double click
hr: Dvostruki klik

en: Drag and drop is not supported.
hr: Povlačenje i ispuštanje nije podržano.

en: Dropped Text.txt
hr: Ispušteni Tekst.txt

en: Duplicate %d item in “%s” | Duplicate %d items in “%s”
hr[0]: Udvostručena %'d datoteka u "%s"
hr[1]: Udvostručene %'d datoteke u "%s"
hr[2]: Udvostručeno %'d datoteka u "%s"

en: Duplicate “%s” in “%s”
hr: Udvostručena “%s” datoteka u “%s”

en: Duplicated %'d file in “%s” | Duplicated %'d files in “%s”
hr[0]: Udvostručena %'d datoteka u "%s"
hr[1]: Udvostručene %'d datoteke u "%s"
hr[2]: Udvostručeno %'d datoteka u "%s"

en: Duplicated “%s”
hr: Udvostručeno “%s”

en: Duplicating %'d file in “%s” | Duplicating %'d files in “%s”
hr[0]: Udvostručavanje %'d datoteke u "%s"
hr[1]: Udvostručavanje %'d datoteke u "%s"
hr[2]: Udvostručavanje %'d datoteka u "%s"

en: Duplicating “%s”
hr: Udvostručavanje “%s”

en: Duration
hr: Trajanje

en: E
hr: I

en: E_xtract to…
hr: R_aspakiraj u…

en: Eject
hr: Izbaci

en: Email…
hr: E-pošta…

en: Empty Trash
hr: Isprazni smeće

en: Empty _Trash
hr: Isprazni _smeće

en: Empty all items from Trash?
hr: Želite li isprazniti sve datoteke iz smeća?

en: Empty folder
hr: Prazna mapa

en: Emptying Trash
hr: Pražnjenje smeća

en: Enter Location
hr: Upiši lokaciju

en: Enter a password here.
hr: Upišite lozinku ovdje.

en: Enter password…
hr: Upišite lozinku…

en: Enter server address…
hr: Upiši adresu poslužitelja…

en: Episode Number
hr: Broj epizode

en: Episode number
hr: Broj epizode

en: Error compressing %'d file into “%s” | Error compressing %'d files into “%s”
hr[0]: Greška sažimanja %'d datoteke u "%s"
hr[1]: Greška sažimanja %'d datoteke u "%s"
hr[2]: Greška sažimanja %'d datoteka u "%s"

en: Error compressing “%s” into “%s”
hr: Greška sažimanja “%s” u “%s”

en: Error extracting “%s”
hr: Greška pri raspakiravanju “%s”

en: Error sending email.
hr: Greška pri slanju e-pošte.

en: Error unlocking “%s”
hr: Greška otključavanja “%s”

en: Error while compressing files.
hr: Greška pri sažimanju datoteka.

en: Error while copying to “%s”.
hr: Greška pri kopiranju u "%s".

en: Error while copying “%s”.
hr: Greška pri kopiranju “%s”.

en: Error while copying.
hr: Greška pri kopiranju.

en: Error while creating directory %s.
hr: Greška pri stvaranju mape %s.

en: Error while creating file %s.
hr: Greška pri stvaranju datoteke %s.

en: Error while creating link to %s.
hr: Greška pri stvaranju poveznice na %s.

en: Error while deleting.
hr: Greška pri brisanju.

en: Error while moving files to trash.
hr: Greška pri premještanju datoteka u smeće.

en: Error while moving “%s”.
hr: Greška pri premještanju “%s”.

en: Error while moving.
hr: Greška pri premještanju.

en: Error while setting “%s” as default application: %s
hr: Greška pri postavljanju “%s” kao zadane aplikacije: %s

en: Examples:
hr: Primjeri:

en: Executable files in this folder will appear in the Scripts menu.
hr: Izvršne datoteke u ovoj mapi će se pojaviti u izborniku Skripte.

en: Existing Text
hr: Postojeći tekst

en: Exposure Program
hr: Program ekspozicije

en: Exposure Time
hr: Dužina ekspozicije

en: Extract
hr: Raspakiraj

en: Extract %d file | Extract %d files
hr[0]: Raspakiraj %'d datoteku
hr[1]: Raspakiraj %'d datoteke
hr[2]: Raspakiraj %d datoteka

en: Extract to…
hr: Raspakiraj u…

en: Extract “%s”
hr: Raspakiraj “%s”

en: Extracted %'d file to “%s” | Extracted %'d files to “%s”
hr[0]: Raspakirana %'d datoteka u "%s"
hr[1]: Raspakirane %'d datoteke u "%s"
hr[2]: Raspakirano %'d datoteka u "%s"

en: Extracted “%s” to “%s”
hr: Raspakirano “%s” u “%s”

en: Extracting Files
hr: Raspakiravanje datoteka

en: Extracting “%s”
hr: Raspakiravanje “%s”

en: Failed to load image information
hr: Neuspjelo učitavanje informacija slike

en: File Access
hr: Pristup datoteci

en: File Name
hr: Naziv datoteke

en: File Operations
hr: Radnje datoteka

en: File Transfer Protocol
hr: Protokol prijenosa datoteka (ftp)

en: File and Folder conflict
hr: Sukob datoteka i mapa

en: File conflict
hr: Sukob datoteka

en: File name is too long.
hr: Naziv datoteke je predugačak.

en: File names cannot contain “/”.
hr: Nazivi datoteka ne mogu sadržavati “/”.

en: File not found
hr: Datoteka nije pronađena

en: Files
hr: Datoteke

en: Files in the folder “%s” cannot be copied because you do not have permissions to see them.
hr: Datoteke u mapi “%s” ne mogu se kopirati zato jer nemate dozvole da ih vidite.

en: Files in the folder “%s” cannot be handled because you do not have permissions to see them.
hr: Datotekama u mapi "%s" ne možete rukovati jer nemate dozvole da bi ih vidjeli.

en: Files with “.” at the beginning of their name are hidden.
hr: Datoteke s “.” na početku njihovih naziva su skrivene.

en: Files, also known as Nautilus, is the default file manager of the GNOME desktop. It provides a simple and integrated way of managing your files and browsing your file system.
hr: Datoteke, još poznate i kao Nautilus, je uobičajeni upravitelj datoteka za GNOME radno okruženje. Pruža jednostavan i integriran način upravljanja vašim datotekama i pregledavanje vašeg datotečnog sustava.

en: Filter the search dates using either last used or last modified
hr: Filtar pretražuje datume prema, posljednjem korištenju ili posljednjoj promjeni

en: Filter the search dates using either last used or last modified.
hr: Filtar pretražuje datume prema, posljednjem korištenju ili posljednjoj promjeni.

en: Find and replace _text
hr: Pretraži i zamijeni _tekst

en: First Created
hr: Prvo stvoreno

en: First Modified
hr: Prva promjena

en: Flash Fired
hr: Bljeskalica je korištena

en: Focal Length
hr: Žarišna duljina

en: Folder
hr: Mapa

en: Folder Access
hr: Pristup mapi

en: Folder is Empty
hr: Mapa je prazna

en: Folder name
hr: Naziv mape

en: Folder name is too long.
hr: Naziv mape je predugačak.

en: Folder names cannot contain “/”.
hr: Naziv mape ne može sadržavati “/”.

en: Folders
hr: Mape

en: Folders with “.” at the beginning of their name are hidden.
hr: Mape s “.” na početku njihovih naziva su skrivene.

en: Font
hr: Slovo

en: For bug testing only, the following command can be used:
hr: Samo za testiranje grešaka, može se koristiti sljedeća naredba:

en: For users with mice that have buttons for “Forward” and “Back”, this key will set which button activates the “Back” command in a browser window. Possible values range between 6 and 14.
hr: Za korisnike koji koriste miševe s tipkama "Naprijed" i "Nazad", ovo postavlja tipku koja aktivira naredbu "Nazad" u pregledniku. Vrijednosti se kreću izmedu 6 i 14.

en: For users with mice that have buttons for “Forward” and “Back”, this key will set which button activates the “Forward” command in a browser window. Possible values range between 6 and 14.
hr: Za korisnike koji koriste miševe s tipkama "Naprijed" i "Nazad", ovo postavlja tipku koja aktivira naredbu "Naprijed" u pregledniku. Vrijednosti se kreću izmedu 6 i 14.

en: For users with mice that have “Forward” and “Back” buttons, this key will determine if any action is taken inside of Nautilus when either is pressed.
hr: Za korisnike koji koriste miševe s tipkama  "Naprijed" i "Nazad",  ovo će odrediti  je li poduzeta bilo koja radnja unutar Nautilusa ukoliko su pritisnute.

en: Format
hr: Formatiraj

en: Format…
hr: Formatiraj…

en: Forward
hr: Naprijed

en: Frame Rate
hr: Broj sličica

en: Full Text
hr: Potpuni tekst

en: Full text match
hr: Potpuno podudaranje teksta

en: General
hr: Općenito

en: Grid View
hr: Pogled mreže

en: Grid View Captions
hr: Opis mreže minijatura

en: Group
hr: Grupa

en: Height
hr: Visina

en: Home
hr: Osobna mapa

en: ISO Speed Rating
hr: ISO ocjena brzine

en: Icon Size
hr: Veličina ikone

en: If set to true, newly opened windows will have the location bar visible.
hr: Ako je postavljeno na istina, u novotvorenim prozorima će se prikazivati traka za unos adrese.

en: If set to true, then Nautilus browser windows will always use a textual input entry for the location toolbar, instead of the pathbar.
hr: Ako je postavljeno na istina, tada će prozori Nautilus preglednika uvijek koristiti tekstovni unos za lokacijsku traku s alatima, umjesto trake s putanjom.

en: If set to true, then Nautilus will also match the file contents besides the name. This toggles the default active state, which can still be overridden in the search popover
hr: Ako je postavljeno na istina, Nautilus će prikazati sadržaj datoteke pokraj naziva. To uključuje zadano aktivno stanje, koje se može zaobići u skočnom prozoru pretrage

en: If set to true, then Nautilus will show a delete permanently context menu item to bypass the Trash.
hr: Ako je postavljeno na istina, Nautilus će prikazati stavku izbornika trajnog brisanja za zaobilaženje premještanja u smeće.

en: If set to true, then Nautilus will show context menu items to create links from the copied or selected files.
hr: Ako je postavljeno na istina, Nautilus će prikazati stavku izbornika za stvaranje poveznice s kopiranih ili odabranih datoteka.

en: If this is set to true, when performing a drag and drop operation the hovered folder will open automatically after a timeout.
hr: Ako je postavljeno na istina, kada se obavlja radnja povlačenja i ispuštanja mapa iznad koje se lebdi će se automatski otvoriti nakon isteka vremena.

en: If true, files in new windows will be sorted in reverse order. I.e., if sorted by name, then instead of sorting the files from “a” to “z”, they will be sorted from “z” to “a”; if sorted by size, instead of being incrementally they will be sorted decrementally.
hr: Ako je postavljeno na istina, datoteke u novim prozorima biti će poredane u obrnutom poretku. npr. ako su poredane po nazivu, onda umjesto poredavanja datoteka od "a" do "ž", biti će poredane od "ž" do "a". Ako su poredane po rastućoj veličini, tada će biti poredane padajući.

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
hr: Ako obrišete stavku, trajno će biti izgubljena.

en: If you don’t trust this location or aren’t sure, press Cancel.
hr: Ako ne vjerujete ovoj lokaciji, pritisnite Odustani.

en: Illustration
hr: Ilustracija

en: Image
hr: Slika

en: Image Properties
hr: Svojstva slike

en: Image Type
hr: Vrsta slike

en: Images over this size (in megabytes) won’t be thumbnailed. The purpose of this setting is to avoid thumbnailing large images that may take a long time to load or use lots of memory.
hr: Za slike koje prelaze ovu veličinu (u megabajtima) neće biti prikazana umanjena slika (minijatura). Svrha ovoga je da se izbjegne umanjivanje velikih slika jer to može potrajati ili koristiti previše memorije.

en: In order to regain the free space on this volume the trash must be emptied. All trashed items on the volume will be permanently lost.
hr: Kako bi oslobodili prostor na ovom uređaju morate isprazniti smeće. Sve datoteke u smeću biti će trajno izgubljene.

en: In which locations Nautilus should search on subfolders. Available values are “local-only”, “always”, “never”.
hr: U kojim lokacijama Nautilus treba pretražiti podmape. Dostupne vrijednosti su 'local-only',  'always', 'never'.

en: Initial size of the window
hr: Početna veličina prozora

en: Items in Trash older than %d day are automatically deleted | Items in Trash older than %d days are automatically deleted
hr[0]: Stavke u Smeću starije od %d sata su automatski obrisane
hr[1]: Stavke u Smeću starije od %d sata su automatski obrisane
hr[2]: Stavke u Smeću starije od %d sata su automatski obrisane

en: Items in Trash older than 1 hour are automatically deleted
hr: Stavke u Smeću starije od 1 sata su automatski obrisane

en: Keywords
hr: Ključne riječi

en: Last Created
hr: Posljednje stvoreno

en: Last Modified
hr: Posljednja promjena

en: Last _Modified
hr: Posljednja _promjena

en: Last _Trashed
hr: Posljednje _brisanje

en: Last _modified
hr: Posljednja _promjena

en: Last _used
hr: Posljednje _korištenje

en: Last modified:
hr: Posljednja promjena:

en: Last month | %d months ago
hr[0]: Prije %d mjeseca
hr[1]: Prije %d mjeseca
hr[2]: Prije %d mjeseca

en: Last week | %d weeks ago
hr[0]: Prije %d tjedna
hr[1]: Prije %d tjedna
hr[2]: Prije %d tjedana

en: Last year | %d years ago
hr[0]: Prije %d godine
hr[1]: Prije %d godine
hr[2]: Prije %d godina

en: Link
hr: Poveznica

en: Link (broken)
hr: Poveznica (nevažeća)

en: Link Target
hr: Odredište poveznice

en: Link to %s
hr: Poveznica na %s

en: List View
hr: Pogled popisa

en: List files only
hr: Prikaži samo datoteke

en: List of common local and remote mountpoints.
hr: Popis uobičajenih lokalnih i udaljenih točki montiranja.

en: List of common shortcuts, mountpoints, and bookmarks.
hr: Popis uobičajenih prečaca, točki montiranja i zabilješki.

en: List of possible captions on icons
hr: Popis mogućih opisa ikona

en: Loading…
hr: Učitavanje…

en: Location
hr: Lokacija

en: Main Menu
hr: Glavni izbornik

en: Making link to %'d file | Making links to %'d files
hr[0]: Stvaranje poveznice prema %'d datoteci
hr[1]: Stvaranje poveznice prema %'d datoteke
hr[2]: Stvaranje poveznice prema %'d datoteka

en: Manually enter a location
hr: Ručno upiši lokaciju

en: Markup
hr: Obilježavati

en: Maximum image size for thumbnailing
hr: Najveća veličina slike za prikazivanje minijature

en: Merge
hr: Spoji

en: Merge Folder
hr: Spajanje mapa

en: Merge _All
hr: Spoji _sve

en: Merge folder “%s”?
hr: Spoji mapu "%s"?

en: Merge with
hr: Spoji s

en: Merging will ask for confirmation before replacing any files in the folder that conflict with the files being copied.
hr: Spajanje će tražiti potvrdu prije zamjene svake datoteke unutar mape, koja je u sukobu s datotekama koje se kopiraju.

en: Metadata
hr: Metapodaci

en: Metering Mode
hr: Način mjerenja

en: Mo_ve to Trash
hr: Pre_mjesti u smeće

en: Modified
hr: Promijenjeno

en: Modified — Time
hr: Promijenjeno — Vrijeme

en: Mount and open “%s”
hr: Montiraj i otvori “%s”

en: Mouse button to activate the “Back” command in browser window
hr: Tipka miša za aktivaciju naredbe "Nazad" u prozoru preglednika

en: Mouse button to activate the “Forward” command in browser window
hr: Tipka miša za aktivaciju naredbe "Naprijed" u prozoru preglednika

en: Move %d item back to trash | Move %d items back to trash
hr[0]: Premjesti %d stavku natrag u smeće
hr[1]: Premjesti %d stavke natrag u smeće
hr[2]: Premjesti %d stavki natrag u smeće

en: Move %d item back to “%s” | Move %d items back to “%s”
hr[0]: Premjesti %d stavku natrag u “%s”
hr[1]: Premjesti %d stavke natrag u “%s”
hr[2]: Premjesti %d stavki natrag u “%s”

en: Move %d item to trash | Move %d items to trash
hr[0]: Premjesti %d datoteku u smeće
hr[1]: Premjesti %d datoteke u smeće
hr[2]: Premjesti %d datoteka u smeće

en: Move %d item to “%s” | Move %d items to “%s”
hr[0]: Premjesti %'d datoteku u "%s"
hr[1]: Premjesti %'d datoteke u "%s"
hr[2]: Premjesti %'d datoteka u "%s"

en: Move Tab _Left
hr: Pomakni karticu _lijevo

en: Move Tab _Right
hr: Pomakni karticu _desno

en: Move to…
hr: Premjesti u…

en: Move “%s” back to trash
hr: Premjesti “%s” natrag u smeće

en: Move “%s” back to “%s”
hr: Premjesti “%s” natrag u “%s”

en: Move “%s” to trash
hr: Premjesti “%s” u smeće

en: Move “%s” to “%s”
hr: Premjesti “%s” u “%s”

en: Moved %'d file to “%s” | Moved %'d files to “%s”
hr[0]: Premještena %'d datoteka u "%s"
hr[1]: Premještene %'d datoteke u "%s"
hr[2]: Premješteno %'d datoteka u "%s"

en: Moved “%s” to “%s”
hr: Premješteno “%s” u “%s”

en: Moving %'d file to “%s” | Moving %'d files to “%s”
hr[0]: Premještanje %'d datoteke u "%s"
hr[1]: Premještanje %'d datoteke u "%s"
hr[2]: Premještanje %'d datoteka u "%s"

en: Moving Files
hr: Premještanje datoteka

en: Moving “%s” to “%s”
hr: Premještanje "%s" u "%s"

en: Multiple
hr: Višestruko

en: Music
hr: Glazba

en: N
hr: S

en: Name
hr: Naziv

en: Name cannot be empty.
hr: Naziv ne može biti prazan.

en: Name cannot contain “/”.
hr: Nazivi ne može sadržavati “/”.

en: Nautilus 3.6 deprecated this directory and tried migrating this configuration to ~/.local/share/nautilus
hr: Nautilus 3.6 prestao je koristiti ovaj direktorij i pokušava premjestiti ovo podešavanje u ~/.local/share/nautilus

en: Nautilus supports all the basic functions of a file manager and more. It can search and manage your files and folders, both locally and on a network, read and write data to and from removable media, run scripts, and launch applications. It has three views: Icon Grid, Icon List, and Tree List. Its functions can be extended with plugins and scripts.
hr: Nautilus podržava sve osnovne funkcije upravitelja datoteka i još mnogo toga. Može pretraživati i upravljati vašim datotekama i mapama, lokalno i putem mreže, čitati i pisati podatke na i s uklonjivih medija, pokretati skripte i aplikacije. Ima dva pogleda: pogled mreže i pogled popisa. Njegove funkcije mogu se proširiti priključcima i skriptama.

en: Network File System
hr: Mrežni datotečni sustav (nfs)

en: Networks
hr: Mreže

en: Never
hr: Nikada

en: New Filename
hr: Novi naziv datoteke

en: New Folder
hr: Nova mapa

en: New Folder with Selection (%'d Item) | New Folder with Selection (%'d Items)
hr[0]: Nova mapa s odabirom (%'d stavka)
hr[1]: Nova mapa s odabirom (%'d stavke)
hr[2]: Nova mapa s odabirom (%'d stavki)

en: New Tab
hr: Nova kartica

en: New Window
hr: Novi prozor

en: New _Document
hr: Novi _dokument

en: New _Folder…
hr: Nova _mapa…

en: New bookmark
hr: Nova zabilješka

en: New tab
hr: Nova kartica

en: No Recent Files
hr: Nema nedavnih datoteka

en: No Recent Servers
hr: Nema nedavnih poslužitelja

en: No Results Found
hr: Nema pronađenih rezultata

en: No Starred Files
hr: Nema označenih datoteka

en: No network locations found
hr: Nema pronađenih mrežnih lokacija

en: No plugins currently installed.
hr: Trenutno nema instaliranih priključaka.

en: None
hr: Nijedan

en: Not allowed to set group
hr: Nije dopušteno postaviti grupu

en: Not allowed to set owner
hr: Nije dopušteno postaviti vlasnika

en: Not allowed to set permissions
hr: Nije dopušteno postaviti dozvole

en: Not enough free space to extract %s
hr: Nedovoljno slobodnog prostora za raspakiravanje %s

en: OK
hr: U redu

en: On This Computer
hr: Na ovom računalu

en: On this computer only
hr: Samo na ovom računalu

en: Only searching the current folder
hr: Samo pretraži trenutnu mapu

en: Oops! Something went wrong.
hr: Ups! Nešto je pošlo po krivu.

en: Oops! There was a problem running this software.
hr: Ups! Dogodio se problem pri pokretanju ovog softvera.

en: Open
hr: Otvori

en: Open %s
hr: Otvori %s

en: Open File
hr: Otvori datoteku

en: Open Folder
hr: Otvori mapu

en: Open In New _Tab
hr: Otvori u novoj _kartici

en: Open In New _Window
hr: Otvori u novom _prozoru

en: Open Items
hr: Otvori stavke

en: Open With %s
hr: Otvori s(a) %s

en: Open _With…
hr: Otvori _s(a)…

en: Open in Consol_e
hr: Otvori u konzol_i

en: Open in Disks
hr: Otvori u Diskovima

en: Open in New _Tab
hr: Otvori u novoj _kartici

en: Open in New _Window
hr: Otvori u novom _prozoru

en: Open the contents of the file system
hr: Otvori sadržaj datotečnog sustava

en: Open the contents of your desktop in a folder
hr: Otvorite sadržaj svoje radne površine unutar mape

en: Open the trash
hr: Otvori smeće

en: Open with:
hr: Otvori s(a):

en: Open your personal folder
hr: Otvorite svoju osobnu mapu

en: Opening %d item. | Opening %d items.
hr[0]: Otvaranje %d stavke.
hr[1]: Otvaranje %d stavke.
hr[2]: Otvaranje %d stavki.

en: Opening “%s”.
hr: Otvaram “%s”.

en: Operating System
hr: Operativni sustav

en: Optional Context Menu Actions
hr: Neobavezni izbornik radnji

en: Original File Name
hr: Naziv izvorne datoteke

en: Original Folder
hr: Izvorna mapa

en: Original Location
hr: Izvorna lokacija

en: Original Name (Ascending)
hr: Izvorni naziv (Rastući)

en: Original Name (Descending)
hr: Izvorni naziv (Padajući)

en: Original file
hr: Izvorna datoteka

en: Original file name
hr: Naziv izvorne datoteke

en: Original folder
hr: Izvorna mapa

en: Original location of file before moved to the Trash
hr: Izvorna lokacija datoteke prije premještanja u smeće

en: Other
hr: Ostalo

en: Other Locations
hr: Ostale lokacije

en: Other Type…
hr: Druge vrste…

en: Others
hr: Ostali

en: Owner
hr: Vlasnik

en: PDF / PostScript
hr: Pdf / Postskripta

en: P_roperties
hr: S_vojstva

en: Parent Folder
hr: Sadržajna mapa

en: Parent folder
hr: Sadržajna mapa

en: Password
hr: Lozinka

en: Password Required
hr: Potrebna je lozinka

en: Password protected .zip, must be installed on Windows and Mac.
hr: Lozinkom zaštićeni .zip, mora biti instaliran na Windows i Mac.

en: Password-protected archives are not yet supported. This list contains applications that can open the archive.
hr: Arhive zaštićene lozinkom nisu još podržane. Ovaj popis sadrži aplikacije koje mogu otvoriti arhivu.

en: Paste as _Link
hr: Zalijepi _poveznicu

en: Pattern
hr: Uzorak

en: Perform a quick set of self-check tests.
hr: Izvedi skup brzih samoprovjera.

en: Performance
hr: Performanse

en: Permissions
hr: Dozvole

en: Permissions do not allow pasting files in this directory
hr: Dozvole ne dopuštaju lijepljenje datoteka u direktorij

en: Photo CD
hr: Fotografski CD

en: Picture
hr: Slika

en: Picture CD
hr: Slikovni CD

en: Please drop just one image to set a custom icon.
hr: Ispustite samo jednu sliku za postavljanje prilagođene ikone.

en: Please rename the symbolic link or press the skip button.
hr: Preimenujte simboličku poveznicu ili pritisnite tipku preskakanja.

en: Possible values are “single” to launch files on a single click, or “double” to launch them on a double click.
hr: Moguće vrijednosti su "single" za pokretanje datoteka pomoću jednog klika, ili "double" za pokretanje pomoću dvostrukog klika.

en: Prefix
hr: Prefiks

en: Preparing
hr: Pripremanje

en: Preparing to compress %'d file | Preparing to compress %'d files
hr[0]: Pripremanje sažimanja %'d datoteke
hr[1]: Pripremanje sažimanja %'d datoteke
hr[2]: Pripremanje sažimanja %'d datoteka

en: Preparing to copy %'d file (%s) | Preparing to copy %'d files (%s)
hr[0]: Pripremanje za kopiranje %'d datoteke (%s)
hr[1]: Pripremanje za kopiranje %'d datoteke (%s)
hr[2]: Pripremanje za kopiranje %'d datoteka (%s)

en: Preparing to delete %'d file (%s) | Preparing to delete %'d files (%s)
hr[0]: Pripremanje za brisanje %'d datoteke (%s)
hr[1]: Pripremanje za brisanje %'d datoteke (%s)
hr[2]: Pripremanje za brisanje %'d datoteka (%s)

en: Preparing to extract
hr: Pripremanje za raspakiravanje

en: Preparing to move %'d file | Preparing to move %'d files
hr[0]: Pripremanje premještanja %'d datoteke
hr[1]: Pripremanje premještanja %'d datoteke
hr[2]: Pripremanje premještanja %'d datoteka

en: Preparing to move %'d file (%s) | Preparing to move %'d files (%s)
hr[0]: Pripremanje za premještanje %'d datoteke (%s)
hr[1]: Pripremanje za premještanje %'d datoteke (%s)
hr[2]: Pripremanje za premještanje %'d datoteka (%s)

en: Preparing to move to “%s”
hr: Pripremanje premještanja u “%s”

en: Preparing to trash %'d file | Preparing to trash %'d files
hr[0]: Pripremanje za premještanje u smeće %'d datoteke
hr[1]: Pripremanje za premještanje u smeće %'d datoteke
hr[2]: Pripremanje za premještanje u smeće %'d datoteka

en: Presentation
hr: Prezentacija

en: Properties
hr: Svojstva

en: Put files in this folder to use them as templates for new documents.
hr: Stavi datoteke u ovu mapu kako bi ih koristili kao predloške za nove dokumente.

en: Quit Nautilus.
hr: Zatvori Nautilus.

en: R_eload
hr: _Učitaj ponovno

en: Rating
hr: Ocjena

en: Re_name
hr: Pre_imenuj

en: Re_place
hr: Za_mijeni

en: Read and write
hr: Čitanje i pisanje

en: Read-only
hr: Samo čitanje

en: Read/write, no access
hr: Čitanje/Pisanje, bez pristupa

en: Recency
hr: Nedavno

en: Recent
hr: Nedavno

en: Recent Servers
hr: Nedavni poslužitelji

en: Recent files
hr: Nedavne datoteke

en: Redo
hr: Ponovi

en: Redo last undone action
hr: Ponovi posljednju poništenu radnju

en: Relevance
hr: Podudarnost

en: Relevance rank for search
hr: Rang podudarnosti za pretraživanje

en: Remote location — only searching the current folder
hr: Udaljena lokacija — samo se pretražuje trenutna mapa

en: Rena_me…
hr: Prei_menuj…

en: Rename %d File | Rename %d Files
hr[0]: Preimenuj %d datoteku
hr[1]: Preimenuj %d datoteka
hr[2]: Preimenuj %d datoteka

en: Rename %d File and Folder | Rename %d Files and Folders
hr[0]: Preimenuj %d datoteku i mapu
hr[1]: Preimenuj %d datoteke i mape
hr[2]: Preimenuj %d datoteka i mapa

en: Rename %d Folder | Rename %d Folders
hr[0]: Preimenuj %d mapu
hr[1]: Preimenuj %d mape
hr[2]: Preimenuj %d mapa

en: Rename File
hr: Preimenuj datoteku

en: Rename Folder
hr: Preimenuj mapu

en: Rename _using a template
hr: Preimenuj _upotrebom predloška

en: Rename “%s” as “%s”
hr: Preimenuj “%s” u “%s”

en: Renaming “%s” to “%s”.
hr: Preimenovanje “%s” u “%s”.

en: Replace With
hr: Zamijeni s

en: Replace _All
hr: Z_amijeni sve

en: Replace file “%s”?
hr: Zamijeni datoteku "%s"?

en: Replace folder “%s”?
hr: Zamijeni mapu "%s"?

en: Replace the current List Columns settings with the default settings
hr: Zamijeni trenutne postavke popisa stupaca sa zadanima postavkama

en: Replace with
hr: Zamijeni s

en: Replacing it will overwrite its content.
hr: Zamjena će obrisati stari sadržaj.

en: Replacing it will remove all files in the folder.
hr: Zamjena će obrisati sve datoteke u mapi.

en: Reset to De_fault
hr: Vrati za_dano

en: Restore %d item from trash | Restore %d items from trash
hr[0]: Vrati %d stavku iz smeća
hr[1]: Vrati %d stavke iz smeća
hr[2]: Vrati %d stavki iz smeća

en: Restore group of “%s” to “%s”
hr: Obnovi grupu za “%s” u “%s”

en: Restore original permissions of items enclosed in “%s”
hr: Obnovi izvorne dozvole stavki sadržanih u “%s”

en: Restore original permissions of “%s”
hr: Obnovi izvorne dozvole za “%s”

en: Restore owner of “%s” to “%s”
hr: Obnovi vlasnika za “%s” u “%s”

en: Restore “%s” from trash
hr: Vrati “%s” iz smeća

en: Restore “%s” to “%s”
hr: Vrati “%s” u “%s”

en: Reverse sort order in new windows
hr: Obrni poredak razvrstavanja u novim prozorima

en: Run
hr: Pokreni

en: Run Software
hr: Pokreni softver

en: S
hr: J

en: SSH File Transfer Protocol
hr: SSH Protokol prijenosa datoteka

en: S_kip All
hr: P_reskoči sve

en: Sample Rate
hr: Frekvencija

en: Search
hr: Pretraga

en: Search for “%s”
hr: Pretraži "%s"

en: Search in Subfolders
hr: Pretraži u podmapama

en: Search on the file content and name
hr: Pretraži po nazivu i sadržaju dokumenta

en: Search only on the file name
hr: Pretraži samo po nazivu datoteke

en: Searching for network locations
hr: Pretraživanje mrežnih lokacija

en: Searching locations only
hr: Pretraživanje lokacija

en: Searching network locations only
hr: Pretraživanje mrežnih lokacija

en: Searching…
hr: Pretraživanje…

en: Season Number
hr: Broj sezone

en: Season number
hr: Broj sezone

en: Security Context
hr: Sigurnosni sadržaj

en: Select
hr: Odaberi

en: Select Copy Destination
hr: Odaberi odredište kopiranja

en: Select Custom Icon
hr: Odaberi prilagođenu ikonu

en: Select Dates…
hr: Odaberi datume…

en: Select Extract Destination
hr: Odaberi odredište raspakiravanja

en: Select Items Matching
hr: Odaberi stavke po uzorku

en: Select Move Destination
hr: Odaberi odredište premještanja

en: Select _All
hr: Odaberi _sve

en: Select a date
hr: Odaberi datum

en: Select specified URI in parent folder.
hr: Odaberi određeni URI u sadržajnoj mapi.

en: Select type
hr: Odaberi vrstu

en: Server Addresses
hr: Adrese poslužitelja

en: Server addresses are made up of a protocol prefix and an address. Examples:
hr: Adrese poslužitelja se sastoje od prefiksa protokola i adrese. Primjeri:

en: Set Custom Permissions
hr: Postavi prilagođene dozvole

en: Set as Background…
hr: Postavi kao pozadinu…

en: Set group of “%s” to “%s”
hr: Postavi grupu za “%s” u “%s”

en: Set owner of “%s” to “%s”
hr: Postavi vlasnika za “%s” u “%s”

en: Set permissions of items enclosed in “%s”
hr: Postavi dozvole stavki sadržanih u “%s”

en: Set permissions of “%s”
hr: Postavi dozvole za “%s”

en: Setting permissions
hr: Postavljanje dozvola

en: Sharing Settings
hr: Postavke dijeljenja

en: Show Details
hr: Prikaži pojedinosti

en: Show Thumbnails
hr: Prikaži minijature

en: Show _Hidden Files
hr: Prikaži _skrivene datoteke

en: Show a calendar to select the date
hr: Prikaži kalendar za odabir datuma

en: Show a list to select the date
hr: Prikaži popis za odabir datuma

en: Show location bar in new windows
hr: Prikaži adresnu traku u novim prozorima

en: Show more actions in the menus. Keyboard shortcuts can be used even if the actions are not shown.
hr: Prikazuje više radnji u izborniku. Prečaci tipkovnice mogu se koristiti čak iako radnje nisu prikazane.

en: Show operations
hr: Prikaži radnje

en: Show other locations
hr: Prikaži ostale lokacije

en: Show sidebar
hr: Prikaži bočnu traku

en: Show the package installer for unknown MIME types
hr: Prikaži instalacijski paket za nepozate MIME vrste

en: Show the version of the program.
hr: Prikaži inačicu programa.

en: Shows if file is starred.
hr: Prikazuje je li datoteka označena.

en: Sidebar
hr: Bočna traka

en: Since %d day ago | Since %d days ago
hr[0]: Prije %d dana
hr[1]: Prije %d dana
hr[2]: Prije %d dana

en: Since last month | Since %d months ago
hr[0]: Prije %d mjeseca
hr[1]: Prije %d mjeseca
hr[2]: Prije %d mjeseca

en: Since last week | Since %d weeks ago
hr[0]: Prije %d tjedna
hr[1]: Prije %d tjedna
hr[2]: Prije %d tjedana

en: Since last year | Since %d years ago
hr[0]: Prije %d godine
hr[1]: Prije %d godine
hr[2]: Prije %d godina

en: Since…
hr: Od…

en: Single click
hr: Jednostruki klik

en: Size
hr: Veličina

en: Size:
hr: Veličina:

en: Slashes are not allowed in filenames
hr: Kose crte nisu dopuštene u nazivu datoteka

en: Smaller archives but Linux and Mac only.
hr: Manje arhive ali samo za Linux i Mac.

en: Smaller archives but must be installed on Windows and Mac.
hr: Manje arhive ali moraju biti instalirane na Windowsima i Macu.

en: Software
hr: Softver

en: Sorry, but you cannot execute commands from a remote site.
hr: Nažalost ne možete pokretati naredbe s udaljene lokacije.

en: Sorry, could not change the group of “%s”: %s
hr: Nažalost, nemoguća promjena grupe “%s”: %s

en: Sorry, could not change the owner of “%s”: %s
hr: Nažalost, nemoguće preimenovanje vlasnika “%s”: %s

en: Sorry, could not change the permissions of “%s”: %s
hr: Nažalost, nemoguća promjena dozvole “%s”: %s

en: Sorry, could not display all the contents of “%s”: %s
hr: Nažalost, nemoguć prikaz svog sadržaja “%s”: %s

en: Sorry, could not rename “%s” to “%s”: %s
hr: Nažalost, nemoguće preimenovanje “%s” u “%s”: %s

[ctx: Sort Criterion]
en: _A-Z
hr: _A-Ž

[ctx: Sort Criterion]
en: _Z-A
hr: _Ž-A

en: Sort _Folders Before Files
hr: Razvrstaj _mape prije datoteka

en: Specified group “%s” doesn’t exist
hr: Navedena grupa "%s" ne postoji

en: Specified owner “%s” doesn’t exist
hr: Navedeni vlasnik “%s” ne postoji

en: Speed trade-off for when to show a file as a thumbnail. If set to “always” then always thumbnail, even if the folder is on a remote server. If set to “local-only” then only show thumbnails for local file systems. If set to “never” then never bother to thumbnail files, just use a generic icon. Despite what the name may suggest, this applies to any previewable file type.
hr: Brza zamjena kod prikaza datoteka kao minijatura. Ako je postavljeno na "always" tada će uvijek biti prikazane minijature, čak iako je datoteka na udaljenom poslužitelju. Ako je postavljeno na "local-only" tada će biti minijature prikazane samo za lokalne datotečne sustave. Ako je postavljeno na "never" tada minijature neće biti nikada prikazane, koristiti će se samo opća ikona. Unatoč tome koji naziv možda predložite, ovo se primjenjuje na sve vrste datoteka s mogućnosti pregleda.

en: Speed tradeoff for when to show the number of items in a folder. If set to “always” then always show item counts, even if the folder is on a remote server. If set to “local-only” then only show counts for local file systems. If set to “never” then never bother to compute item counts.
hr: Ustupak brzine kod prikaza broja datoteka u mapi. Ako je postavljeno "always", tada će broj datoteka uvijek biti prikazan, čak i ako se mapa nalazi na udaljenom poslužitelju. Ako je postavljeno "local-only", tada će se prikazati zbroj vrijediti samo za lokalne datoteke. Ako je postavljeno "never", zbroj datoteka neće uopće biti prikazan.

en: Spreadsheet
hr: Proračunska tablica

en: St_op
hr: Za_ustavi

en: Star
hr: Označeno

en: Star %d file | Star %d files
hr[0]: Označi %d datoteku
hr[1]: Označi %d datoteke
hr[2]: Označi %d datoteka

en: Starred
hr: Označeno

en: Starred files
hr: Označene datoteke

en: Stop Drive
hr: Zaustavi uređaj

en: Symbolic links only supported for local files
hr: Simboličke poveznice su podržane samo za lokalne datoteke

en: Text
hr: Tekst

en: Text File
hr: Tekstovna datoteka

en: The GNOME Project
hr: GNOME projekt

en: The date the file was accessed by the user.
hr: Datum pristupa korisnika datoteci.

en: The date the file was accessed.
hr: Datum pristupa datoteci.

en: The date the file was created.
hr: Datum stvaranja datoteke.

en: The date the file was modified.
hr: Datum promjene datoteke.

en: The default sort-order for items in the icon view. Possible values are “name”, “size”, “type”, “mtime”, “atime” and “starred”.
hr: Zadano razvrstavanje datoteka u pogledu ikona. Moguće vrijednosti su “name”, “size”, “type”, “mtime”, “atime” i “starred”.

en: The destination folder is inside the source folder.
hr: Odredišna mapa je unutar izvorišne mape.

en: The destination is not a folder.
hr: Odredište nije mapa.

en: The destination is read-only.
hr: Odredište je samo za čitanje.

en: The detailed type of the file.
hr: Opširnija vrsta datoteke.

en: The file is of an unknown type
hr: Datoteka je nepoznate vrste

en: The file that you dropped is not an image.
hr: Datoteka koju ste ispustili nije slika.

en: The file that you dropped is not local.
hr: Datoteka koju ste ispustili nije lokalna.

en: The file “%s” cannot be handled because you do not have permissions to read it.
hr: Datotekom "%s" ne možete rukovati jer nemate dozvole za čitanje.

en: The folder “%s” cannot be copied because you do not have permissions to create it in the destination.
hr: Mapa “%s” ne može se kopirati zato jer nemate dozvole da ju stvorite na odredištu.

en: The folder “%s” cannot be copied because you do not have permissions to read it.
hr: Mapa “%s” ne može se kopirati zato jer nemate dozvole za čitanje.

en: The folder “%s” cannot be handled because you do not have permissions to read it.
hr: Mapom "%s" ne možete rukovati jer nemate dozvole za čitanje.

en: The format that will be selected when compressing files.
hr: Format koji će se koristiti za sažimanje datoteka.

en: The group could not be changed.
hr: Grupa se ne može promijeniti.

en: The group of the file.
hr: Grupa datoteke.

en: The item cannot be restored from trash
hr: Stavka iz smeća ne može biti vraćena na izvornu lokaciju

en: The item could not be renamed.
hr: Stavka se ne može preimenovati.

en: The link “%s” is broken.
hr: Poveznica “%s” je neispravna.

en: The link “%s” is broken. Move it to Trash?
hr: Poveznica “%s” je neispravna. Želite li ju premjestiti u smeće?

en: The location of the file.
hr: Lokacija datoteke.

en: The name and icon of the file.
hr: Naziv i ikona datoteke.

en: The name “%s” is already used in this location. Please use a different name.
hr: Naziv “%s” već se koristi na ovoj lokaciji. Koristite drugačiji naziv.

en: The name “%s” is not valid because it contains the character “/”. Please use a different name.
hr: Naziv “%s” nije valjan zato jer sadrži znak “/”. Koristite drugačiji naziv.

en: The name “%s” is not valid. Please use a different name.
hr: Naziv “%s” nije valjan. Koristite drugačiji naziv.

en: The name “%s” is too long. Please use a different name.
hr: Naziv “%s” je predugačak. Koristite drugačiji naziv.

en: The owner could not be changed.
hr: Vlasnik se ne može promijeniti.

en: The owner of the file.
hr: Vlasnik datoteke.

en: The permissions could not be changed.
hr: Dozvole se ne mogu promijeniti.

en: The permissions of the file.
hr: Dozvole datoteke.

en: The permissions of the selected file could not be determined.
hr: Nemoguće utvrditi dozvole odabrane datoteke.

en: The permissions of the selected files could not be determined.
hr: Nemoguće utvrditi dozvole odabranih datoteka.

en: The permissions of “%s” could not be determined.
hr: Dozvola od “%s” se ne može odrediti.

en: The server has refused the connection. Typically this means that the firewall is blocking access or that the remote service is not running.
hr: Poslužitelj je uskratio povezivanje. Uobičajeno to znači da vatrozid blokira pristup ili da udaljeni poslužitelj nije pokrenut.

en: The size of the file.
hr: Veličina datoteke.

en: The source file would be overwritten by the destination.
hr: Odredišna datoteka bit će zamijenjena izvorišnom datotekom.

en: The target doesn’t support symbolic links.
hr: Odredište ne podržava simboličke poveznice.

en: The type of the file.
hr: Vrsta datoteke.

en: There is no application installed for “%s” files
hr: Nema instalirane aplikacije za “%s” datoteke

en: There is no application installed for “%s” files. Do you want to search for an application to open this file?
hr: Nema instalirane aplikacije za “%s” datoteke. Želite li potražiti aplikaciju za otvaranje ovih datoteka?

en: There is no “%s” in this location. Perhaps it was just moved or deleted?
hr: Ne postoji “%s” na ovoj lokaciji. Možda je nedavno obrisano?

en: There is not enough space on the destination. Try to remove files to make space.
hr: Nema dovoljno slobodnog prostora na odredištu. Probajte ukloniti datoteke kako bi oslobodili prostor.

en: There was an error copying the file into %s.
hr: Pojavila se greška pri kopiranju datoteke u %s.

en: There was an error creating the directory in %s.
hr: Pojavila se greška pri stvaranju mape u %s.

en: There was an error creating the folder “%s”.
hr: Greška pri stvaranju mape "%s".

en: There was an error creating the symlink in %s.
hr: Dogodila se greška pri stvaranju simboličke poveznice u %s.

en: There was an error deleting the file “%s”.
hr: Greška pri brisanju datoteke "%s".

en: There was an error deleting the folder “%s”.
hr: Greška pri brisanju mape "%s".

en: There was an error displaying help: 
    %s
hr: Došlo je do greške pri prikazivanju pomoći: 
    %s

en: There was an error getting information about the destination.
hr: Pojavila se greška pri dobivanju informacija o odredištu.

en: There was an error getting information about the files in the folder “%s”.
hr: Došlo je do greške prilikom prikaza informacija o datotekama u mapi "%s".

en: There was an error getting information about the source.
hr: Pojavila se greška pri dobivanju informacija o izvoru.

en: There was an error getting information about “%s”.
hr: Pojavila se greška pri dobivanju informacija o "%s".

en: There was an error launching the application.
hr: Došlo je do greške pri pokretanju aplikacije.

en: There was an error moving the file into %s.
hr: Pojavila se greška pri premještanju datoteke u %s.

en: There was an error reading the folder “%s”.
hr: Pojavila se greška pri čitanju mape "%s".

en: There was an error while compressing files.
hr: Pojavila se greška pri sažimanju datoteke.

en: There was an error while extracting “%s”.
hr: Pojavila se greška pri raspakiravanju “%s”.

en: There was an internal error trying to search for applications:
hr: Došlo je do unutarnje greške prilikom potrage za aplikacijom:

en: These features may cause slowdowns and excess network usage, especially when browsing files outside this computer, such as on a remote server.
hr: Ove značajke mogu prouzrokovati usporavanje i prekomjerno korištenje mreže, posebno prilikom pregleda datoteka izvan ovog računala, poput udaljenih poslužitelja.

en: This drop target only supports local files.
hr: Odredište ispuštanja podržava samo lokalne datoteke.

en: This file cannot be ejected
hr: Datoteka ne može biti izbačena

en: This file cannot be mounted
hr: Datoteka ne može biti montirana

en: This file cannot be started
hr: Datoteka se ne može pokrenuti

en: This file cannot be stopped
hr: Datoteka se ne može zaustaviti

en: This file cannot be unmounted
hr: Datoteka ne može biti odmontirana

en: This is disabled due to security considerations.
hr: Ovo je onemogućeno iz sigurnosnih razloga.

en: This is not allowed in order to avoid the deletion of the destination folder’s contents.
hr: To nije dopušteno kako bi se izbjeglo brisanje sadržaja odredišne mape.

en: This key is deprecated and ignored. The “show-hidden” key from “org.gtk.Settings.FileChooser” is now used instead.
hr: Ova tipka se više ne koristi i zanemarena je. "show-hidden" tipka iz "org.gtk.Settings.FileChooser" se sada koristi.

en: This link cannot be used because it has no target.
hr: Poveznica se ne može koristiti jer nedostaje odredište.

en: This link cannot be used because its target “%s” doesn’t exist.
hr: Ova poveznica se ne može koristiti zato jer njezino odredište “%s” ne postoji.

en: This location could not be displayed.
hr: Ova lokacija se ne može prikazati.

en: This location doesn’t appear to be a folder.
hr: Izgleda da ova lokacija nije mapa.

en: This name is already taken
hr: Ovaj naziv se već koristi

en: This remote location does not support sending items to the trash.
hr: Udaljena lokacija ne podržava premještanje datoteka u smeće.

en: This will open %d separate tab and window. | This will open %d separate tabs and windows.
hr[0]: Ovo će otvoriti %d zaseban prozor.
hr[1]: Ovo će otvoriti %d zasebna prozora.
hr[2]: Ovo će otvoriti %d zasebnih prozora.

en: This will open %d separate tab. | This will open %d separate tabs.
hr[0]: Ovo će otvoriti %d zasebnu karticu.
hr[1]: Ovo će otvoriti %d zasebne kartice.
hr[2]: Ovo će otvoriti %d zasebnih kartica.

en: This will open %d separate window. | This will open %d separate windows.
hr[0]: Ovo će otvoriti %d zaseban prozor.
hr[1]: Ovo će otvoriti %d zasebna prozora.
hr[2]: Ovo će otvoriti %d zasebnih prozora.

en: Title
hr: Naslov

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again.
hr: Kako biste otvorili udaljene datoteke, kopirajte ih u lokalnu mapu i ispustite ih ponovno.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again. The local files you dropped have already been opened.
hr: Kako biste otvorili udaljene datoteke, kopirajte ih u lokalnu mapu i ponovno ih ispustite. Lokalne datoteke koje ste ispustili su već otvorene.

en: Toplevel files cannot be renamed
hr: Datoteke najviše razine se ne mogu preimenovati

en: Track Number
hr: Broj pjesme

en: Track number
hr: Broj pjesme

en: Trash
hr: Smeće

en: Trash is Empty
hr: Smeće je prazno

en: Trashed %'d file | Trashed %'d files
hr[0]: Premještena u smeće %'d datoteka
hr[1]: Premješteno u smeće %'d datoteke
hr[2]: Premješteno u smeće %'d datoteka

en: Trashed On
hr: Premješteno u smeće

en: Trashed on
hr: Premješteno u smeće

en: Trashed “%s”
hr: Premješteno u smeće “%s”

en: Trashing %'d file | Trashing %'d files
hr[0]: Premještanje u smeće %'d datoteke
hr[1]: Premještanje u smeće %'d datoteke
hr[2]: Premještanje u smeće %'d datoteka

en: Trashing Files
hr: Datoteke se premještaju u smeće

en: Trashing “%s”
hr: Premještanje u smeće “%s”

en: Try a different search.
hr: Pokušaj drugačiju pretragu.

en: Turn on File Sharing to share the contents of this folder over the network.
hr: Uključite dijeljenje datoteka kako bi dijelili sadržaj ove mape na mreži.

en: Type
hr: Vrsta

en: Type of click used to launch/open files
hr: Vrsta klika kojom se pokreću/otvaraju datoteke

en: Type:
hr: Vrsta:

en: U_nlock Drive
hr: O_tključaj uređaj

en: Unable to access location
hr: Nemoguć pristup lokaciji

en: Unable to access the requested location.
hr: Nemoguć pristup zatraženoj lokaciji.

en: Unable to access “%s”
hr: Nemoguć pristup "%s"

en: Unable to complete the requested search
hr: Nemoguće završavanje zatraženog pretraživanja

en: Unable to create a required folder. Please create the following folder, or set permissions such that it can be created:
    %s
hr: Nemoguće stvaranje potrebne mape. Stvorite sljedeću mapu, ili postavite takve dozvole kako bi se mapa mogla stvoriti:
    %s

en: Unable to create required folders. Please create the following folders, or set permissions such that they can be created:
    %s
hr: Nemoguće stvaranje potrebnih mapa. Stvorite sljedeće mape, ili postavite takve dozvole kako bi se mape mogle stvoriti:
    %s

en: Unable to display the contents of this folder.
hr: Nemoguć prikaz sadržaja ove mape.

en: Unable to eject %s
hr: Nemoguće je izbaciti %s

en: Unable to eject “%s”
hr: Nemoguće izbacivanje “%s”

en: Unable to find the requested file. Please check the spelling and try again.
hr: Nemoguć pronalazak zatražene datoteke. Provjerite pravopis i pokušajte ponovno.

en: Unable to find the requested location. Please check the spelling or the network settings.
hr: Nemoguć pronalazak zatražene lokacije. Provjerite pravopis ili mrežne postavke.

en: Unable to find “%s”. Please check the spelling and try again.
hr: Nemoguć pronalazak “%s”. Provjerite pravopis i pokušajte ponovno.

en: Unable to get remote server location
hr: Nemoguće dobivanje lokacije udaljenog poslužitelja

en: Unable to handle this kind of location.
hr: Nemoguće rukovanje ovom vrstom lokacije.

en: Unable to load location
hr: Nemoguće učitavanje lokacije

en: Unable to locate the program
hr: Nemoguće lociranje programa

en: Unable to poll “%s” for media changes
hr: Nemoguće je ispitati “%s” za medijske promjene

en: Unable to remove “%s”
hr: Nemoguće uklanjanje “%s”

en: Unable to search for application
hr: Nemoguće je potražiti aplikaciju

en: Unable to start location
hr: Nemoguće pokrenuti lokaciju

en: Unable to start the program:
    %s
hr: Nemoguće pokretanje programa:
    %s

en: Unable to start “%s”
hr: Nemoguće pokretanje “%s”

en: Unable to stop drive
hr: Nemoguće zaustavljanje uređaja

en: Unable to stop “%s”
hr: Nemoguće zaustavljanje “%s”

en: Unable to unmount %s
hr: Nemoguće je odmontirati %s

en: Unable to unmount volume
hr: Nemoguće odmontiravanje uređaja

en: Undo
hr: Poništi

en: Undo last action
hr: Poništi posljednju radnju

en: Unhandled error message: %s
hr: Poruka greške rukovanja: %s

en: Unknown
hr: Nepoznato

en: Unknown Filesystem
hr: Nepoznat datotečni sustav

en: Unknown Permissions
hr: Nepoznate dozvole

en: Unknown type
hr: Nepoznata vrsta

en: Unmount
hr: Odmontiraj

en: Unstar
hr: Odznači

en: Unstar %d file | Unstar %d files
hr[0]: Odznači %d datoteku
hr[1]: Odznači %d datoteke
hr[2]: Odznači %d datoteka

en: Untitled Document
hr: Neimenovani dokument

en: Untitled Folder
hr: Neimenovana mapa

en: Use extra mouse button events in Nautilus’ browser window
hr: Koristi dodatne događaje za klik mišem u Nautilusovom pregledniku

en: Use tree view
hr: Koristi pogled stabla

en: Verifying destination
hr: Provjera odredišta

en: Video
hr: Video snimka

en: Video Bit Rate
hr: Brzina prijenosa slike

en: Video Codec
hr: Kôdek slike

en: Video Properties
hr: Svojstva slike

en: View Options
hr: Mogućnosti prikaza

en: View of the current folder
hr: Pogled trenutne mape

en: Visible Columns
hr: Vidljivi stupci

en: W
hr: Z

en: What
hr: Što

en: What viewer should be used when searching
hr: Koji preglednik se koristi pri pretraživanju

en: When
hr: Razdoblje

en: When a folder is visited this viewer is used. Possible values are “list-view”, and “icon-view”.
hr: Kada se mapa posjeti ovaj preglednik se koristi, osim ako niste odabrali drugi pogled za pojedinu mapu. Dostupne vrijednosti su "popis" i "ikone".

en: When searching Nautilus will switch to the type of view in this setting.
hr: Tijekom pretraživanja Nautilus će prebaciti na vrstu pogleda određenu u postavkama.

en: When to show number of items in a folder
hr: Kada prikazati broj stavki u mapi

en: When to show thumbnails of files
hr: Kada prikazati minijaturu datoteke

en: Where to perform recursive search
hr: Gdje pokrenuti rekruzivnu pretragu

en: Whether a tree should be used for list view navigation instead of a flat list.
hr: Treba li pogled stabla biti korišten za navigaciju popisnog pogleda umjesto zbijenog pogleda.

en: Whether the navigation window should be maximized
hr: Treba li se navigacijski prozor povećati

en: Whether the navigation window should be maximized by default.
hr: Treba li se navigacijski prozor uobičajeno povećati.

en: Whether to have full text search enabled by default when opening a new window/tab
hr: Treba li imati potpunu pretragu teksta omogućenu po zadanom kada se otvara novi prozor/kartica

en: Whether to open the hovered folder after a timeout when drag and drop operation
hr: Treba li otvoriti mapu iznad koje se lebdi nakon isteka vremena pri radnji povlačenja i ispuštanja

en: Whether to show a context menu item to delete permanently
hr: Treba li prikazati stavku izbornika sadržaja za trajno brisanje

en: Whether to show context menu items to create links from copied or selected files
hr: Treba li prikazati stavku izbornika sadržaja za stvaranje poveznice s kopiranih ili odabranih datoteka

en: Whether to show hidden files
hr: Treba li prikazivati sakrivene datoteke

en: Whether to show the user a package installer dialog in case an unknown MIME type is opened, in order to search for an application to handle it.
hr: Treba li prikazivati korisniku dijalog instalacijskog paketa datoteka u slučaju kada je otvorena nepoznata MIME vrsta kako bi se potražila prikladna aplikacija za nju.

en: Which file types will be searched
hr: Koje vrste datoteka će se pretražiti

en: Width
hr: Širina

en: Write-only
hr: Samo za pisanje

en: Write-only, no access
hr: Samo čitanje, bez pristupa

en: Year
hr: Godina

en: Yesterday
hr: Jučer

en: Yesterday %H:%M
hr: Jučer %H:%M

en: Yesterday %l:%M %p
hr: Jučer %l:%M %p

en: You are not the owner, so you cannot change these permissions.
hr: Niste vlasnik, stoga ne možete promijeniti ove dozvole.

en: You are trying to replace the destination folder “%s” with a symbolic link.
hr: Pokušavate zamijeniti odredišnu mapu “%s” sa simboličkom poveznicom.

en: You can only use local images as custom icons.
hr: Možete koristiti samo lokalne slike za prilagođene ikone.

en: You can stop this operation by clicking cancel.
hr: Možete zaustaviti ovu radnju pritiskom na 'Odustani'.

en: You cannot assign more than one custom icon at a time!
hr: Ne možete dodijeliti više od jedne prilagođene ikone odjednom!

en: You cannot copy a file over itself.
hr: Ne možete kopirati datoteku preko nje same.

en: You cannot copy a folder into itself.
hr: Ne možete kopirati mapu u samu sebe.

en: You cannot move a file over itself.
hr: Ne možete premjestiti datoteku preko nje same.

en: You cannot move a folder into itself.
hr: Ne možete premjestiti mapu u samu sebe.

en: You do not have permissions to access the destination folder.
hr: Nemate dozvole za pristup odredišnoj mapi.

en: You do not have sufficient permissions to delete the file “%s”.
hr: Nemate dozvolu potrebnu za brisanje datoteke “%s”.

en: You do not have sufficient permissions to delete the folder “%s”.
hr: Nemate dozvolu potrebnu za brisanje mape “%s”.

en: You do not have the permissions necessary to change the group of “%s”.
hr: Nemate dozvolu potrebnu za promjenu grupe “%s”.

en: You do not have the permissions necessary to rename “%s”.
hr: Nemate dozvolu potrebnu za preimenovanje “%s”.

en: You do not have the permissions necessary to view the contents of “%s”.
hr: Nemate dozvolu potrebnu za gledanje sadržaja “%s”.

en: Zoom in
hr: Približi

en: Zoom out
hr: Udalji

en: [URI…]
hr: [URI...]

en: _About Files
hr: _O Datotekama

en: _Cancel
hr: _Odustani

en: _Close
hr: _Zatvori

en: _Close Tab
hr: _Zatvori karticu

en: _Connect
hr: _Poveži se

en: _Connect Drive
hr: _Poveži uređaj

en: _Copy
hr: _Kopiraj

en: _Copy Here
hr: _Kopiraj ovdje

en: _Copy Location
hr: _Kopiraj lokaciju

en: _Delete
hr: _Obriši

en: _Delete Permanently
hr: _Obriši trajno

en: _Delete Permanently…
hr: _Obriši trajno…

en: _Delete from Trash
hr: _Obriši iz smeća

en: _Detect Media
hr: _Otkrij medij

en: _Disconnect
hr: _Prekini povezivanje

en: _Disconnect Drive
hr: _Odspoji uređaj

en: _Eject
hr: _Izbaci

en: _Executable as Program
hr: _Pokreni kao program

en: _Expandable Folders in List View
hr: _Proširive mape u pogledu popisa

en: _Extract
hr: _Raspakiraj

en: _Files
hr: _Datoteke

en: _First Modified
hr: _Prva promjena

en: _Group
hr: _Grupa

en: _Help
hr: _Priručnik

en: _Keyboard Shortcuts
hr: _Prečaci tipkovnice

en: _Link Here
hr: _Poveži ovdje

en: _Lock Device
hr: _Zaključaj uređaj

en: _Lock Drive
hr: _Zaključaj uređaj

en: _Merge
hr: _Spoji

en: _Mount
hr: _Montiraj

en: _Move Here
hr: _Premjesti ovdje

en: _New Tab
hr: _Nova kartica

en: _OK
hr: _U redu

en: _Open
hr: _Otvori

en: _Open All
hr: _Otvori sve

en: _Open Item Location
hr: _Otvori lokaciju stavke

en: _Open Scripts Folder
hr: _Otvori mapu sa skriptama

en: _Owner
hr: _Vlasnik

en: _Paste
hr: _Zalijepi

en: _Paste Into Folder
hr: _Zalijepi u mapu

en: _Permissions
hr: _Dozvole

en: _Power On
hr: _Uključi

en: _Preferences
hr: _Osobitosti

en: _Properties
hr: _Svojstva

en: _Redo
hr: _Ponovi

en: _Redo Batch Rename
hr: _Ponovi skupno preimenovanje

en: _Redo Change Group
hr: _Ponovi promjenu grupe

en: _Redo Change Owner
hr: _Ponovi promjenu vlasnika

en: _Redo Change Permissions
hr: _Ponovi promjenu dozvola

en: _Redo Compress
hr: _Ponovi sažimanje

en: _Redo Copy
hr: _Ponovno kopiraj

en: _Redo Copy %d item | _Redo Copy %d items
hr[0]: _Ponovi kopiranje %d stavke
hr[1]: _Ponovi kopiranje %d stavke
hr[2]: _Ponovi kopiranje %d stavki

en: _Redo Create Empty File
hr: _Ponovi stvaranje prazne datoteke

en: _Redo Create Folder
hr: _Ponovi stvaranje mape

en: _Redo Create Link
hr: _Ponovi stvaranje poveznicu

en: _Redo Create from Template
hr: _Ponovi stvaranje iz predloška

en: _Redo Duplicate
hr: _Ponovi stvaranje kopije

en: _Redo Duplicate %d item | _Redo Duplicate %d items
hr[0]: _Ponovi udvostručenje %d stavke
hr[1]: _Ponovi udvostručenje %d stavke
hr[2]: _Ponovi udvostručenje %d stavki

en: _Redo Extract
hr: _Ponovi raspakiravanje

en: _Redo Move
hr: _Ponovi premještanje

en: _Redo Move %d item | _Redo Move %d items
hr[0]: _Ponovi premještanje %d stavke
hr[1]: _Ponovi premještanje %d stavke
hr[2]: _Ponovi premještanje %d stavki

en: _Redo Rename
hr: _Ponovi preimenovanje

en: _Redo Restore from Trash
hr: _Ponovi vraćanje iz smeća

en: _Redo Starring
hr: _Ponovi označavanje

en: _Redo Trash
hr: _Ponovi premještanje u smeće

en: _Redo Unstarring
hr: _Ponovi odznačavanje

en: _Remove from Bookmarks
hr: _Ukloni iz zabilješki

en: _Remove from Recent
hr: _Ukloni iz nedavnog

en: _Rename
hr: _Preimenuj

en: _Replace
hr: _Zamijeni

en: _Reset
hr: Vrati izvorno

en: _Restore From Trash
hr: _Vrati iz smeća

en: _Retry
hr: _Pokušaj ponovno

en: _Revert
hr: _Vrati

en: _Run
hr: _Pokreni

en: _Run as a Program
hr: _Pokreni kao program

en: _Safely Remove Drive
hr: _Sigurno uklanjanje uređaja

en: _Scripts
hr: _Skripte

en: _Search in Software
hr: _Potraži u Softveru

en: _Select
hr: _Odaberi

en: _Select Application
hr: _Odaberi aplikaciju

en: _Select a new name for the destination
hr: _Odaberi novi naziv za odredište

en: _Settings
hr: _Postavke

en: _Size
hr: _Veličini

en: _Skip
hr: _Preskoči

en: _Skip files
hr: _Preskoči datoteke

en: _Start
hr: _Pokreni

en: _Start Multi-disk Device
hr: _Pokreni uređaj s više diskova

en: _Start Multi-disk Drive
hr: _Pokreni uređaj s više diskova

en: _Stop
hr: _Zaustavi

en: _Stop Multi-disk Device
hr: _Zaustavi uređaj s više diskova

en: _Stop Multi-disk Drive
hr: _Zaustavi uređaj s više diskova

en: _Type
hr: _Vrsti

en: _Undo
hr: _Poništi

en: _Undo Batch Rename
hr: _Poništi skupno preimenovanje

en: _Undo Change Group
hr: _Poništi promjenu grupe

en: _Undo Change Owner
hr: _Poništi promjenu vlasnika

en: _Undo Change Permissions
hr: _Poništi promjenu dozvola

en: _Undo Compress
hr: _Poništi sažimanje

en: _Undo Copy
hr: _Poništi kopiranje

en: _Undo Copy %d item | _Undo Copy %d items
hr[0]: _Poništi kopiranje %d stavke
hr[1]: _Poništi kopiranje %d stavke
hr[2]: _Poništi kopiranje %d stavki

en: _Undo Create Empty File
hr: _Poništi stvaranje prazne datoteke

en: _Undo Create Folder
hr: _Poništi stvaranje mape

en: _Undo Create Link
hr: _Poništi stvaranje poveznice

en: _Undo Create from Template
hr: _Poništi stvaranje iz predloška

en: _Undo Duplicate
hr: _Poništi stvaranje kopije

en: _Undo Duplicate %d item | _Undo Duplicate %d items
hr[0]: _Poništi udvostručenje %d stavke
hr[1]: _Poništi udvostručenje %d stavke
hr[2]: _Poništi udvostručenje %d stavki

en: _Undo Extract
hr: _Poništi raspakiravanje

en: _Undo Move
hr: _Poništi premještanje

en: _Undo Move %d item | _Undo Move %d items
hr[0]: _Poništi premještanje %d stavke
hr[1]: _Poništi premještanje %d stavke
hr[2]: _Poništi premještanje %d stavki

en: _Undo Rename
hr: _Poništi preimenovanje

en: _Undo Restore from Trash
hr: _Poništi vraćanje iz smeća

en: _Undo Starring
hr: _Poništi označavanje

en: _Undo Trash
hr: _Poništi premještanje u smeće

en: _Undo Unstarring
hr: _Poništi odznačavanje

en: _Unlock Device
hr: _Otključaj uređaj

en: _Unmount
hr: _Odmontiraj

en: _Visible Columns…
hr: _Vidljivi stupci…

en: dav:// or davs://
hr: dav:// ili davs://

en: dropped data
hr: ispušteni podaci

en: folder;manager;explore;disk;filesystem;nautilus;
hr: mapa;upravitelj;istraži;disk;datotečni sustav;nautilus;

en: free
hr: slobodno

en: ftp:// or ftps://
hr: ftp:// ili ftps://

[ctx: menu item]
en: Sort
hr: Razvrstaj

en: nd copy)
hr: . kopija)

en: rd copy)
hr: . kopija)

en: sftp:// or ssh://
hr: sftp:// ili ssh://

[ctx: shortcut window]
en: Bookmark current location
hr: Dodaj zabilješku za trenutnu lokaciju

[ctx: shortcut window]
en: Close window or tab
hr: Zatvori prozor ili karticu

[ctx: shortcut window]
en: Collapse folder
hr: Skupi mapu

[ctx: shortcut window]
en: Copy
hr: Kopiraj

[ctx: shortcut window]
en: Create folder
hr: Stvori mapu

[ctx: shortcut window]
en: Create link to copied item
hr: Stvori poveznicu na kopiranu stavku

[ctx: shortcut window]
en: Create link to selected item
hr: Stvori poveznicu na odabranu stavku

[ctx: shortcut window]
en: Cut
hr: Izreži

[ctx: shortcut window]
en: Delete permanently
hr: Obriši trajno

[ctx: shortcut window]
en: Editing
hr: Uređivanje

[ctx: shortcut window]
en: Enter location
hr: Upiši lokaciju

[ctx: shortcut window]
en: Expand folder
hr: Proširi mapu

[ctx: shortcut window]
en: General
hr: Općenito

[ctx: shortcut window]
en: Go back
hr: Idi natrag

[ctx: shortcut window]
en: Go down
hr: Idi dolje

[ctx: shortcut window]
en: Go forward
hr: Idi naprijed

[ctx: shortcut window]
en: Go to home folder
hr: Idi u osobnu mapu

[ctx: shortcut window]
en: Go to next tab
hr: Idi u sljedeću karticu

[ctx: shortcut window]
en: Go to previous tab
hr: Idi u prijašnju karticu

[ctx: shortcut window]
en: Go up
hr: Idi gore

[ctx: shortcut window]
en: Grid view
hr: Pogled mreže

[ctx: shortcut window]
en: Invert selection
hr: Obrnuti odabir

[ctx: shortcut window]
en: List view
hr: Pogled popisa

[ctx: shortcut window]
en: Location bar with home location
hr: Traka lokacije s korisnikovom lokacijom

[ctx: shortcut window]
en: Location bar with root location
hr: Traka lokacije s korijenskom lokacijom

[ctx: shortcut window]
en: Move tab left
hr: Pomakni karticu lijevo

[ctx: shortcut window]
en: Move tab right
hr: Pomakni karticu desno

[ctx: shortcut window]
en: Move to trash
hr: Premjesti u smeće

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
hr: Navigacija

[ctx: shortcut window]
en: New tab
hr: Nova kartica

[ctx: shortcut window]
en: New window
hr: Novi prozor

[ctx: shortcut window]
en: Open
hr: Otvori

[ctx: shortcut window]
en: Open file and close window
hr: Otvori datoteku i zatvori prozor

[ctx: shortcut window]
en: Open in new tab
hr: Otvori u novoj kartici

[ctx: shortcut window]
en: Open in new window
hr: Otvori u novom prozoru

[ctx: shortcut window]
en: Open item location (search and recent only)
hr: Otvori lokaciju stavke (traži samo nedavne)

[ctx: shortcut window]
en: Open tab
hr: Otvori novu

[ctx: shortcut window]
en: Open with default application
hr: Otvori sa zadanom aplikacijom

[ctx: shortcut window]
en: Opening
hr: Otvaranje

[ctx: shortcut window]
en: Paste
hr: Zalijepi

[ctx: shortcut window]
en: Quit
hr: Zatvori

[ctx: shortcut window]
en: Redo
hr: Ponovi

[ctx: shortcut window]
en: Refresh view
hr: Osvježi pogled

[ctx: shortcut window]
en: Rename
hr: Preimenuj

[ctx: shortcut window]
en: Reset zoom
hr: Vrati uobičajeno

[ctx: shortcut window]
en: Restore tab
hr: Vrati karticu

[ctx: shortcut window]
en: Search
hr: Pretraga

[ctx: shortcut window]
en: Select all
hr: Odaberi sve

[ctx: shortcut window]
en: Select items matching
hr: Odaberi stavke po uzorku

[ctx: shortcut window]
en: Shortcuts
hr: Prečaci

[ctx: shortcut window]
en: Show help
hr: Prikaži priručnik

[ctx: shortcut window]
en: Show item properties
hr: Prikaži svojstva stavke

[ctx: shortcut window]
en: Show/hide action menu
hr: Prikaži/Sakrij izbornik radnji

[ctx: shortcut window]
en: Show/hide hidden files
hr: Prikaži/Sakrij skrivene datoteke

[ctx: shortcut window]
en: Show/hide sidebar
hr: Prikaži/Sakrij bočnu traku

[ctx: shortcut window]
en: Tabs
hr: Kartice

[ctx: shortcut window]
en: Undo
hr: Poništi

[ctx: shortcut window]
en: View
hr: Pogled

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in
hr: Približi

[ctx: shortcut window]
en: Zoom out
hr: Udalji

en: st copy)
hr: . kopija)

en: th copy)
hr: . kopija)

[ctx: the n-th position of an icon caption]
en: First
hr: Prva

[ctx: the n-th position of an icon caption]
en: Second
hr: Druga

[ctx: the n-th position of an icon caption]
en: Third
hr: Treća

[ctx: title]
en: Replace
hr: Zamijeni

en: total
hr: ukupno

en: unknown
hr: nepoznato

en: used
hr: iskorišteno

en: “%s” can’t be put in the trash. Do you want to delete it immediately?
hr: "%s" se ne može premjestiti u smeće. Želite li odmah obrisati?

en: “%s” contains software intended to be automatically started. Would you like to run it?
hr: “%s” sadrži softver koji se automatski pokreće. Želite li ga pokrenuti?

en: “%s” could not be found. Perhaps it has recently been deleted.
hr: “%s” se ne može pronaći. Možda je nedavno obrisano.

en: “%s” is an internal protocol. Opening this location directly is not supported.
hr: “%s” je unutrašnji protokol. Izravno otvaranje ove lokacije nije podržano.

en: “%s” is password-protected.
hr: “%s” je zaštićeno lozinkom.

en: “%s” locations are not supported.
hr: “%s” lokacija nije podržana.

en: “%s” moved to trash
hr: “%s” je premješten u smeće

en: “%s” selected
hr: “%s” odabran

en: “%s” unstarred
hr: “%s” odznačeno

en: “%s” would conflict with an existing file.
hr: “%s” će biti u sukobu s postojećom datotekom.

en: “%s” would not be a unique new name.
hr: “%s” neće biti jedinstveni novi naziv.

en: “..” is not a valid name.
hr: “..” nije valjani naziv.

en: “.” is not a valid name.
hr: “.” nije valjani naziv.
