simple-scan - en to hr translation catalogue (202 entries)

en: %d dpi (default)
hr: %d dpi (zadano)

en: %d dpi (draft)
hr: %d dpi (skica)

en: %d dpi (high resolution)
hr: %d dpi (visoka razlučivost)

en: A file named “%s” already exists.  Do you want to replace it?
hr: Datoteka naziva “%s” već postoji.  Želite li ju zamijeniti?

en: A really easy way to scan both text and images. You can crop out the bad parts of an image and rotate it if it is the wrong way round. You can print your scans, export them to pdf, or save them in a range of image formats.
hr: Istinski jednostavan način skeniranja dokumenata i slika. Možete izrezati loše dijelove slika i zakrenuti ih ako su pogrešno okrenute. Možete ispisati vaše skenirane dokumente ili slike, izvesti ih u pdf ili ih spremiti u različite slikovne formate.

en: About Document Scanner
hr: O Skeneru dokumenta

en: Additional Software Needed
hr: Potreban je dodatan softver

en: Additional arguments for the postprocessing script
hr: Dodatni argumenti za skriptu dodatne obrade

en: Additional arguments for the postprocessing script.
hr: Dodatni argumenti za skriptu dodatne obrade.

en: All Files
hr: Sve datoteke

en: All Pages From _Feeder
hr: Sve stranice iz _uvlakača

en: An autosaved book exists. Do you want to open it?
hr: Automatski spremljena knjiga već postoji. Želite li ju otvoriti?

en: Automatic
hr: Automatska

en: Back
hr: Stražnja

en: Both
hr: Obje

en: Brightness of scan
hr: Svjetlina skeniranja

en: Cancel
hr: Odustani

en: Combine sides
hr: Kombiniraj strane

en: Combine sides (reverse)
hr: Kombiniraj strane (obrnuto)

en: Compression:
hr: Sažimanje:

en: Contacting Scanner…
hr: Kontaktiranje skenera…

en: Contrast of scan
hr: Kontrast skeniranja

en: Crop the selected page
hr: Izreži odabranu stranicu

en: Darker
hr: Tamnije

en: Delay in millisecond between pages
hr: Odgoda u milisekundama između stranica

en: Delay in millisecond between pages.
hr: Odgoda u milisekundama između stranica.

en: Delete the selected page
hr: Obriši odabranu stranicu

en: Device to scan from
hr: Uređaj za skeniranje

en: Directory to save files to
hr: Mapa za spremanje datoteka

en: Document Scanner
hr: Skener dokumenta

en: Document feeder empty
hr: Uvlakač dokumenata je prazan

en: Drivers for this are available on the <a href="http://support.brother.com">Brother website</a>.
hr: Upravljački programi su dostupni na <a href="http://support.brother.com">Brother web stranici</a>.

en: Drivers for this are available on the <a href="http://support.epson.com">Epson website</a>.
hr: Upravljački programi za ovaj pisač su dostupi na <a href="http://support.epson.com">Epson web stranici</a>.

en: Drivers for this are available on the <a href="http://support.lexmark.com">Lexmark website</a>.
hr: Upravljački programi su dostupni na <a href="http://support.lexmark.com">Lexmark web stranici</a>.

en: Drivers for this are available on the <a href="https://support.hp.com">HP website</a> (HP acquired Samsung's printing business).
hr: Upravljački programi za ovaj pisač su dostupi na <a href="https://support.hp.com">HP web stranici</a> (HP je preuzeo Samsungovo poslovanje s pisačima).

en: Drivers for this are available on the <a href="https://support.hp.com">HP website</a>.
hr: Upravljački programi za ovaj pisač su dostupi na <a href="https://support.hp.com">HP web stranici</a>.

en: Drivers installed successfully!
hr: Upravljački programi su uspješno instalirani!

en: Error communicating with scanner
hr: Greška pri komunikaciji sa skenerom

en: Failed to install drivers (error code %d).
hr: Neuspjela instalacija upravljačkih programa (kôd greške %d).

en: Failed to install drivers.
hr: Neuspjela instalacija upravljačkih programa.

en: Failed to save file
hr: Neuspjelo spremanje datoteke

en: Failed to scan
hr: Neuspjelo skeniranje

en: File format that is used for saving image files
hr: Datotečni format koji se koristi za spremanje slikovnih datoteka

en: File format:
hr: Format datoteke:

en: Fix PDF files generated with older versions of this app
hr: Popravi PDF datoteke stvorene starijom inačicom Skeniranja dokumenata

en: Front
hr: Prednja

en: Full detail
hr: Potpuni detalji

en: Height of paper in tenths of a mm
hr: Visina papira u desetinkama milimetra

en: If you don’t save, changes will be permanently lost.
hr: Ako ne spremite, promjene će biti trajno izgubljene.

en: Image Files
hr: Slikovne datoteke

en: Install drivers
hr: Instaliraj upravljački program

en: Installing drivers…
hr: Instalacija upravljačkih programa…

en: Insufficient memory to perform scan.
    Try to decrease <tt>Resolution</tt> or <tt>Page Size</tt> in <tt>Preferences</tt> menu. For some scanners when scanning in high resolution, the scan size is restricted.
hr: Nedovoljno memorije za obavljanje skeniranja.
    Pokušajte smanjiti <tt>Razlučivost</tt> ili <tt>Veličinu stranice</tt> u <tt>Osobitostima</tt> izborniku. Za određene skenere pri skeniranju u visokoj razlučivosti, veličina skeniranja je ograničena.

en: Interval to scan multiple pages
hr: Razdoblje skeniranja višestrukih stranica

en: JPEG (compressed)
hr: JPEG (sažeto)

en: Keep unchanged
hr: Zadrži nepromijenjeno

en: Le_gal
hr: Pr_avno

en: Less
hr: Manje

en: Lighter
hr: Svjetlije

en: MIME type that is used for saving image files. Examples of supported MIME types: image/jpeg, image/png, application/pdf
hr: MIME vrsta koja se koristi za spremanje slikovnih datoteka. Primjeri podržanih MIME vrsta: image/jpeg, image/png, application/pdf

en: Make a digital copy of your photos and documents
hr: Napravite digitalnu kopiju svojih fotografija i dokumenata

en: Minimum size
hr: Najmanja veličina

en: More
hr: Više

en: Move Left
hr: Pomakni ulijevo

en: Move Right
hr: Pomakni udesno

en: No Scanners Detected
hr: Nema otkrivenih skenera

en: No scanners available.  Please connect a scanner.
hr: Nema dostupnih skenera. Molim spojite skener.

en: Once installed you will need to restart this app.
hr: Jednom kada se instalira, morate ponovno pokrenuti ovu aplikaciju.

en: PDF (multi-page document)
hr: PDF (dokument od više stranica)

en: PNG (lossless)
hr: PNG (bez gubitaka)

en: Page side to scan
hr: Stranica lista za skeniranje

en: Please check if your <a href="http://www.sane-project.org/sane-supported-devices.html">scanner is supported by SANE</a>, otherwise report the issue to the <a href="https://alioth-lists.debian.net/cgi-bin/mailman/listinfo/sane-devel">SANE mailing list</a>.
hr: Provjerite podržava li <a href="http://www.sane-project.org/sane-supported-devices.html">SANE vaš skener</a>, u suprotnome prijavite problem na <a href="https://alioth-lists.debian.net/cgi-bin/mailman/listinfo/sane-devel">SANE mailing listi</a>.

en: Please check your scanner is connected and powered on.
hr: Provjerite je li vaš skener spojen i uključen.

en: Postprocessing
hr: Dodatna obrada

en: Pri_nt
hr: Isp_is

en: Print debugging messages
hr: Ispiši poruke otklanjanja grešaka

en: Quality
hr: Kvaliteta

en: Quality value to use for JPEG compression
hr: Vrijednost kvalitetete pri JPEG sažimanju

en: Quality value to use for JPEG compression.
hr: Vrijednost kvalitetete pri JPEG sažimanju.

en: Ready to Scan
hr: Spremno za skeniranje

en: Refresh device list
hr: Osvježi popis uređaja

en: Resolution for image scans
hr: Razlučivost skeniranja slika

en: Resolution for text scans
hr: Razlučivost skeniranja teksta

en: Reverse
hr: Obrnuto

en: Rotate _Left
hr: Zakreni _lijevo

en: Rotate _Right
hr: Zakreni _desno

en: Rotate the page to the left (counter-clockwise)
hr: Zakreni stranicu ulijevo (obrnuto od kazaljke na satu)

en: Rotate the page to the right (clockwise)
hr: Zakreni stranicu udesno (u smjeru kazaljke na satu)

en: Run “%s --help” to see a full list of available command line options.
hr: Pokreni “%s --help” kako biste vidjeli potpuni popis mogućnosti naredbenog redka.

en: SANE device to acquire images from.
hr: SANE uređaj iz kojeg se dobiva slika.

en: S_top
hr: Z_austavi

en: Save As…
hr: Spremi kao…

en: Save current document?
hr: Spremi trenutni dokument?

en: Save document before quitting?
hr: Spremi dokument prije zatvaranja?

en: Save document to a file
hr: Spremi dokument u datoteku

en: Saving
hr: Spremanje

en: Scan _Sides
hr: Stranica _skeniranja

en: Scan a single page from the scanner
hr: Skeniraj jednu stranicu sa skenera

en: Scan in progress
hr: Skeniranje je u tijeku

en: Scan multiple pages from the scanner
hr: Skeniraj više stranica sa skenera

en: Scanned Document
hr: Skenirani dokument

en: Scanning
hr: Skeniranje

en: Searching for Scanners…
hr: Pretraživanje skenera…

en: Show release version
hr: Prikaži inačicu izdanja

en: Simple document scanning tool
hr: Alat za jednostavno skeniranje

en: Stop the current scan
hr: Zaustavi trenutno skeniranje

en: The GNOME Project
hr: GNOME projekt

en: The brightness adjustment from -100 to 100 (0 being none).
hr: Prilagodba svjetline od -100 do 100 (0 za nepromijenjeno).

en: The contrast adjustment from -100 to 100 (0 being none).
hr: Prilagodba kontrasta od -100 do 100 (0 za nepromijenjeno).

en: The directory to save files to. Defaults to the documents directory if unset.
hr: Mapa za spremanje datoteka. Ako nije postavljeno, koristi se mapa dokumenata.

en: The height of the paper in tenths of a mm (or 0 for automatic paper detection).
hr: Visina papira u desetinkama milimetra (ili 0 za automatsko prepoznavanje papira).

en: The page side to scan.
hr: Stranica lista za skeniranje.

en: The path to the postprocessing script
hr: Putanja do dodatne obrade

en: The path to the postprocessing script.
hr: Putanja do dodatne obrade.

en: The resolution in dots-per-inch to use when scanning images.
hr: Razlučivost u točkama po inču pri skeniranju slika.

en: The resolution in dots-per-inch to use when scanning text.
hr: Razlučivost u točkama po inču pri skeniranju teksta.

en: The width of the paper in tenths of a mm (or 0 for automatic paper detection).
hr: Širina papira u desetinkama milimetra (ili 0 za automatsko prepoznavanje papira).

en: This app uses the SANE framework to support most existing scanners.
hr: Ova aplikacija koristi SANE radni okvir za podršku većine postojećih skenera.

en: Type of document being scanned
hr: Vrsta dokumenat koji se skenira

en: Type of document being scanned. This setting decides on the scan resolution, colors and post-processing.
hr: Vrsta dokumenta koji se skenira. Ova postavka određuje razlučivost, boju i naknadnu obradu.

en: Unable to connect to scanner
hr: Nemoguće povezivanje sa skenerom

en: Unable to encode page %i
hr: Nemoguće dekôdiranje stranice %i

en: Unable to open help file
hr: Nemoguće otvaranje datoteke pomoći

en: Unable to open image preview application
hr: Nemoguće otvaranje aplikacije pregleda slike

en: Unable to save image for preview
hr: Neuspjelo spremanje slike za pregled

en: Unable to start scan
hr: Nemoguće pokretanje skenera

en: Username and password required to access “%s”
hr: Korisničko ime i lozinka su potrebni za pristup “%s”

en: WebP (compressed)
hr: WebP (sažeto)

en: Whether or not postprocessing is enabled
hr: Treba li omogućiti dodatnu obradu

en: Whether or not postprocessing is enabled.
hr: Treba li omogućiti dodatnu obradu.

en: Whether or not to keep the original, unprocessed file
hr: Treba li zadržati izvornu datoteku, nesažetu datoteku

en: Whether or not to keep the original, unprocessed file. The "_orig" filename will be added to the filename immediately before the file extension.
hr: Treba li zadržati izvornu datoteku, nesažetu datoteku. "_orig" nastavak će biti dodan u naziv datoteke ispred naziva vrste datoteke.

en: Width of paper in tenths of a mm
hr: Širina papira u desetinkama milimetra

en: You appear to have a Brother scanner.
hr: Izgleda da imate Brother skener.

en: You appear to have a Canon scanner, which is supported by the <a href="http://www.sane-project.org/man/sane-pixma.5.html">Pixma SANE backend</a>.
hr: Izgleda da imate Canon skener, koji je podržan od strane <a href="http://www.sane-project.org/man/sane-pixma.5.html">Pixma SANE pozadinskog programa</a>.

en: You appear to have a Samsung scanner.
hr: Izgleda da imate Samsung skener.

en: You appear to have an Epson scanner.
hr: Izgleda da imate Epson skener.

en: You appear to have an HP scanner.
hr: Izgleda da imate HP skener.

en: You appear to have an Lexmark scanner.
hr: Izgleda da imate HP skener.

en: You need to <a href="install-firmware">install driver software</a> for your scanner.
hr: Morate <a href="install-firmware">instalirati upravljački program</a> za vaš skener.

en: You need to install the %s package. | You need to install the %s packages.
hr[0]: Morate instalirati %s paket.
hr[1]: Morate instalirati %s paketa.
hr[2]: Morate instalirati %s paketa.

en: [DEVICE…] — Scanning utility
hr: [UREĐAJ…] — Pomagalo skeniranja

en: _About Document Scanner
hr: _O Skeneru dokumenta

en: _Authorize
hr: _Ovlasti

en: _Brightness
hr: _Svjetlina

en: _Cancel
hr: _Odustani

en: _Close
hr: _Zatvori

en: _Contrast
hr: _Kontrast

en: _Crop
hr: _Izreži

en: _Custom
hr: _Prilagođeno

en: _Delay in Seconds
hr: _Odgoda u sekundama

en: _Discard Changes
hr: _Odbaci promjene

en: _Email
hr: _E-pošta

en: _Enable Postprocessing
hr: _Omogući dodatnu obradu

en: _Help
hr: _Priručnik

en: _Image
hr: _Sliku

en: _Image Resolution
hr: _Razlučivost slike

en: _Keep original file
hr: _Zadrži izvornu datoteku

en: _Keyboard Shortcuts
hr: _Prečaci tipkovnice

en: _Letter
hr: _Pismo

en: _Multiple Pages From Flatbed
hr: _Višestruke stranice iz plošnog skenera

en: _New Document
hr: _Novi dokument

en: _None
hr: _Ništa

en: _Page Size
hr: _Veličina stranice

en: _Password:
hr: _Lozinka:

en: _Preferences
hr: _Osobitosti

en: _Quit without Saving
hr: _Zatvori bez spremanja

en: _Replace
hr: _Zamijeni

en: _Rotate Crop
hr: _Zakreni isječak

en: _Save
hr: _Spremi

en: _Scan
hr: _Skeniraj

en: _Script
hr: _Skripta

en: _Script arguments
hr: _Argumenti skripte

en: _Single Page
hr: _Jednu stranicu

en: _Text
hr: _Tekst

en: _Text Resolution
hr: _Razlučivost teksta

en: _Username for resource:
hr: _Korisničko ime za izvor:

[ctx: dialog title]
en: Reorder Pages
hr: Preslaganje stranica

[ctx: menu]
en: _Reorder Pages
hr: _Preslaganje stranica

en: scan;scanner;flatbed;adf;
hr: skeniraj;skener;plosnat;adf;

[ctx: shortcut window]
en: Copy current page to clipboard
hr: Kopiraj trenutnu stranicu u međuspremnik

[ctx: shortcut window]
en: Delete page
hr: Obriši stranicu

[ctx: shortcut window]
en: Document Management
hr: Upravljanje dokumentima

[ctx: shortcut window]
en: Document Modification
hr: Promjena dokumenta

[ctx: shortcut window]
en: Email scanned document
hr: E-pošta skenira dokument

[ctx: shortcut window]
en: General
hr: Općenito

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
hr: Prečaci tipkovnice

[ctx: shortcut window]
en: Move page left
hr: Pomakni stranicu ulijevo

[ctx: shortcut window]
en: Move page right
hr: Pomakni stranicu udesno

[ctx: shortcut window]
en: Open menu
hr: Otvori izbornik

[ctx: shortcut window]
en: Print scanned document
hr: Ispiši skenirani dokument

[ctx: shortcut window]
en: Quit
hr: Zatvori

[ctx: shortcut window]
en: Rotate page to the left (anti-clockwise)
hr: Zakreni stranicu ulijevo (obrnuto od kazaljke na satu)

[ctx: shortcut window]
en: Rotate page to the right (clockwise)
hr: Zakreni stranicu udesno (u smjeru kazaljke na satu)

[ctx: shortcut window]
en: Save scanned document
hr: Spremi trenutni dokument

[ctx: shortcut window]
en: Scan a single page
hr: Skeniraj jednu stranicu

[ctx: shortcut window]
en: Scan all pages from document feeder
hr: Skeniraj jednu stranicu sa uvlakača dokumenta

[ctx: shortcut window]
en: Scan continuously from a flatbed scanner
hr: Skeniraj jednu stranicu sa plošnog skenera

[ctx: shortcut window]
en: Scanning
hr: Skeniraj

[ctx: shortcut window]
en: Show help
hr: Prikaži priručnik

[ctx: shortcut window]
en: Start new document
hr: Započni novi dokument

[ctx: shortcut window]
en: Stop scan in progress
hr: Zaustavi trenutno skeniranje
