tracker-miners master - en to hr translation catalogue (290 entries)

en:  %2.2d hour |  %2.2d hours
hr[0]:  %2.2d sat
hr[1]:  %2.2d sata
hr[2]:  %2.2d sati

en:  %2.2d minute |  %2.2d minutes
hr[0]:  %2.2d minuta
hr[1]:  %2.2d minute
hr[2]:  %2.2d minuta

en:  %2.2d second |  %2.2d seconds
hr[0]:  %2.2d sekunda
hr[1]:  %2.2d sekunde
hr[2]:  %2.2d sekundi

en:  %2.2dh
hr:  %2.2d sata

en:  %2.2dm
hr:  %2.2d min

en:  %2.2ds
hr:  %2.2d sek

en:  %d day |  %d days
hr[0]:  %d dan
hr[1]:  %d dana
hr[2]:  %d dana

en:  %dd
hr:  %d dana

en: %d file | %d files
hr[0]: %d datoteka
hr[1]: %d datoteke
hr[2]: %d datoteka

en: %d folder | %d folders
hr[0]: %d mapa
hr[1]: %d mape
hr[2]: %d mapa

en: %d recorded failure | %d recorded failures
hr[0]: %d snimanje neuspjelo
hr[1]: %d snimanja neuspjela
hr[2]: %d snimanja neuspjelo

en: %s remaining
hr: %s preostalo

en: --add and --remove are mutually exclusive
hr: --add i --remove se međusobno isključuju

en: --recursive requires --add
hr: --recursive zahtijeva --add

en: APPS
hr: APLIKACIJE

en: Add a tag (if FILEs are omitted, TAG is not associated with any files)
hr: Dodaj oznaku (Ako su DATOTEKE izostavljene, OZNAKA nije pridružena ni jednoj datoteci)

en: Add and delete actions can not be used together
hr: Radnje dodavanja i brisanja se ne mogu koristiti zajedno

en: Add feed
hr: Dodaj kanal

en: Adds FILE as an indexed location
hr: Dodaje DATOTEKA kao lokaciju sadržaja

en: Albums
hr: Albumi

en: All data miners are idle, indexing complete
hr: Svi rudari podataka miruju, stvaranje sadržaja završeno

en: All nie:plainTextContent properties are omitted
hr: Sva nie:plainTextContent svojstva su izostavljena

en: Application
hr: Aplikacija

en: Artists
hr: Izvođači

en: Attempting to pause miner “%s” with reason “%s”
hr: Pokušaj pauziranja rudara “%s” s razlogom “%s”

en: Attempting to resume miner %s with cookie %d
hr: Pokušaj pokretanja rudara %s s kolačićem %d

en: Avoid any directory containing a file blocklisted here
hr: Izbjegni sve direktorije koji sadrže datoteku zabranjenu ovdje

en: Avoids changes in the filesystem
hr: Izbjegni promjene na datotečnom sustavu

en: COOKIE
hr: KOLAČIĆ

en: Checks if FILE is eligible for being mined based on configuration
hr: Provjerava je li DATOTEKA prikladna za rudarenje na temelju podešavanja

en: Common statuses include
hr: Učestala stanja uključena

en: Cookie is %d
hr: Kolačić je %d

en: Cookie not recognized to resume paused miner
hr: Kolačići za nastavak pauziranog rudara nisu prepoznati

en: Could not add feed
hr: Nemoguće dodavanje kanala

en: Could not add tag
hr: Nemoguće dodavanje oznake

en: Could not add tag to files
hr: Nemoguće dodavanje oznake u datoteku

en: Could not create D-Bus proxy to tracker-store
hr: Nemoguće stvaranje D-Bus proxya za tracker-store

en: Could not establish a connection to Tracker
hr: Nemoguće uspostavljanje povezivanja s pratiteljem

en: Could not get D-Bus connection
hr: Nemoguće dobivanje D-Bus povezivanja

en: Could not get SPARQL connection
hr: Nemoguće dobivanje SPARQL povezivanja

en: Could not get Tracker statistics
hr: Nemoguće dobivanje statistike pratitelja

en: Could not get all tags
hr: Nemoguće dobivanje svih oznaka

en: Could not get all tags in the database
hr: Nemoguće dobivanje svih oznaka u bazi podataka

en: Could not get basic status for Tracker
hr: Nemoguće dobivanje osnovnog stanja za pratitelja

en: Could not get display name for miner “%s”
hr: Nemoguće dobivanje prikazanog naziva rudara “%s”

en: Could not get eligible status:
hr: Nemoguće dobivanje odgovarajućeg stanja:

en: Could not get file URNs
hr: Nemoguće dobivanje URN-ova

en: Could not get files for matching tags
hr: Nemoguće dobivanje datoteka za podudarajuće oznake

en: Could not get files related to tag
hr: Nemoguće dobivanje datoteka poveznih s oznakama

en: Could not get pause details, manager could not be created, %s
hr: Nemoguće pauziranje pojedinosti, upravitelj se ne može stvoriti, %s

en: Could not get search results
hr: Nemoguće dobivanje rezultata pretrage

en: Could not get status from miner: %s
hr: Nemoguće dobivanje stanje rudara: %s

en: Could not get status, manager could not be created, %s
hr: Nemoguće dobivanje stanja, upravitelj se ne može stvoriti, %s

en: Could not get tag by label
hr: Nemoguće dobivanje oznake po naslovu

en: Could not kill process %d — “%s”
hr: Nemoguće ubijanje procesa %d — “%s”

en: Could not list feeds
hr: Nemoguć prikaz kanala

en: Could not list miners, manager could not be created, %s
hr: Nemoguć prikaz rudara, upravitelj se ne može stvoriti, %s

en: Could not pause miner, manager could not be created, %s
hr: Nemoguće pauziranje rudara, upravitelj se ne može stvoriti, %s

en: Could not pause miner: %s
hr: Nemoguće pauziranje rudara: %s

en: Could not remove feed
hr: Nemoguće uklanjanje kanala

en: Could not remove tag
hr: Nemoguće uklanjanje oznake

en: Could not resume miner, manager could not be created, %s
hr: Nemoguće pokretanje rudara, upravitelj se ne može stvoriti, %s

en: Could not resume miner: %s
hr: Nemoguće pokretanja rudara: %s

en: Could not run tracker-extract:
hr: Nemoguće pokretanje tracker-extract:

en: Could not start miners, manager could not be created, %s
hr: Nemoguće pokretanje rudara, upravitelj se ne može stvoriti, %s

en: Crawling interval
hr: Razdoblje popisivanja

en: Crawling recursively directory “%s”
hr: Dubinsko stvaranje sadržaja direktorija “%s”

en: Crawling single directory “%s”
hr: Stvaranje sadržaja jednog direktorija “%s”

en: Currently indexed
hr: Trenutno u sadržaju

en: Data is still being indexed
hr: Podaci se još dodavaju u sadržaj

en: Data object “%s” currently does not exist
hr: Objekt podataka “%s” trenutno ne postoji

en: Data object “%s” currently exists
hr: Objekt podataka “%s” trenutno postoji

en: Delete a tag (if FILEs are omitted, TAG is removed for all files)
hr: Obriši oznaku (Ako su DATOTEKE izostavljene, OZNAKA je uklonjena na svim datotekama)

en: Delete feed
hr: Obriši kanal

en: Deleting…
hr: Brisanje…

en: Description for a tag (this is only used with --add)
hr: Opis za sve oznake (to se samo koristi sa --add)

en: Directories to index non-recursively
hr: Direktoriji za površno stvaranje sadržaja

en: Directories to index recursively
hr: Direktoriji za dubinsko stvaranje sadržaja

en: Directory is NOT eligible to be indexed (based on filters)
hr: Direktorij NIJE prikladan za prikaz sadržaja (na temelju filtra)

en: Directory is eligible to be indexed
hr: Direktorij je prikladan za prikaz sadržaja

en: Disable Full Text Search (FTS). Implies --disable-snippets
hr: Onemogući pretraživanje cjelovitog teksta (FTS). To podrazumijeva --disable-snippets

en: Disable color when printing snippets and results
hr: Onemogući boje pri prikazu isječka i rezultata

en: Disable showing snippets with results. This is only shown for some categories, e.g. Documents, Music…
hr: Onemogući prikazivanje isječaka s rezultatima. To je prikazano samo za neke kategorije, npr. Dokumenti, Glazba…

en: Disable shutting down after 30 seconds of inactivity
hr: Onemogući isključivanje nakon 30 sekundi neaktivnosti

en: Disk space threshold in percent at which to pause indexing, or -1 to disable.
hr: Prag diskovnog prostora u postocima pri kojem se pauzira stvaranje sadržaja, ili -1 za onemogućavanje.

en: Displays version information
hr: Prikazuje informacije inačice

en: Done
hr: Završeno

en: EXPRESSION
hr: IZRAZ

en: Either --add or --remove must be provided
hr: Ili --add ili --remove mora biti naveden

en: Enable monitors
hr: _Omogući nadgledanje

en: Enable stemmer
hr: Uključi skraćivanje na osnovu

en: Enable unaccent
hr: Uključi nenaglašavanje

en: Erase indexed information about a file, works recursively for directories
hr: Briše popisane informacije o datoteci, radi rekruzivno za sve direktorije

en: Error message
hr: Poruka greške

en: Estimated %s left
hr: Približno je %s preostalo

en: FILE
hr: DATOTEKA

en: FILE [FILE…]
hr: DATOTEKA [DATOTEKA…]

en: FILE…
hr: DATOTEKA…

en: Feeds
hr: Kanali

en: Fetching…
hr: Dohvaćanje…

en: File is NOT eligible to be indexed (based on filters)
hr: Datoteka NIJE prikladna za prikaz sadržaja (na temelju filtra)

en: File is NOT eligible to be indexed (hidden file)
hr: Datoteka NIJE prikladna za prikaz sadržaja (skrivena datoteka)

en: File is NOT eligible to be indexed (not an indexed folder)
hr: Datoteka NIJE prikladna za prikaz sadržaja (nije mapa sadržaja)

en: File is eligible to be indexed
hr: Datoteka je prikladna za prikaz sadržaja

en: File not indexed or already untagged
hr: Datoteka nije dodana sadržaju ili je neoznačena

en: File to extract metadata for
hr: Datoteka iz koje će se izdvojiti metapodaci

en: Filename and mime type must be provided together
hr: Naziv datoteke i mime vrsta moraju biti zadani zajedno

en: Filename patterns for plain text documents that should be indexed
hr: Uzorci naziva datoteka za dokumente običnog teksta koji bi trebali biti popisani

en: Files
hr: Datoteke

en: Files do not exist or aren’t indexed
hr: Datoteke ne postoje ili sadržaj nije stvoren

en: Follow status changes as they happen
hr: Slijedi promjene stanja kako se događaju

en: Force a module to be used for extraction (e.g. “foo” for “foo.so”)
hr: Prisili modul za korištenje pri izdvajanju (npr. “foo” for “foo.so”)

en: Found %d PID… | Found %d PIDs…
hr[0]: Pronađen %d PID…
hr[1]: Pronađeno %d PID-a…
hr[2]: Pronađeno %d PID-a…

en: Found %d miner installed | Found %d miners installed
hr[0]: Pronađen je %d instalirani rudar
hr[1]: Pronađena su %d instalirana rudara
hr[2]: Pronađeno je %d instaliranih rudara

en: Found %d miner running | Found %d miners running
hr[0]: Pronađen je %d pokrenuti rudar
hr[1]: Pronađena su %d pokrenuta rudara
hr[2]: Pronađeno je %d pokrenutih rudara

en: Found process ID %d for “%s”
hr: Pronađen je proces ID %d za “%s”

en: Idle
hr: Mirovanje

en: If enabled, numbers will not be indexed.
hr: Ako je omogućeno, brojevi se neće popisati.

en: If enabled, the words listed in the stop-words list are ignored. E.g. common words like “the”, “yes”, “no”, etc.
hr: Ako je omogućeno, riječi navedene na popisu zaustavnih riječi biti će zanemarene. Npr. uobičajene riječi poput „the“, „yes“, „no“, itd.

en: If no arguments are given, the status of the data miners is shown
hr: Ako nema zadanih argumenata, stanje podataka rudara je prikazano

en: If this option is enabled, the filesystem miner will look for .desktop files in the standard XDG system and user data directories.
hr: Ako je ova mogućnost omogućena, rudar datotečnog sustava će pretražiti .desktop datoteke u standardnom XDG sustavu i direktorijima korisničkih podataka.

en: Ignore numbers
hr: Zanemari brojeve

en: Ignore stop words
hr: Zanemari zaustavne riječi

en: Ignored directories
hr: Zanemareni direktoriji

en: Ignored directories with content
hr: Zanemareni direktoriji sa sadržajem

en: Ignored files
hr: Zanemarene datoteke

en: Index applications installed on the system
hr: Dodaj u sadržaj instalirane aplikacije na vašem sustavu

en: Index optical discs
hr: Stvori sadržaj optičkih diskova

en: Index removable devices
hr: Stvori sadržaj uklonjivih uređaja

en: Index when running on battery
hr: Stvori sadržaj kada se koristi energija baterije

en: Indexing speed, the higher the slower.
hr: Bezina stvaranja sadržaja, veće je sporije.

en: Initial sleep
hr: Početno spavanje

en: Initial sleep time in seconds, 0->1000 (default=15)
hr: Vrijeme početnog spavanja u sekundama, 0->1000 (zadano=15)

en: Initial sleep time, in seconds.
hr: Vrijeme početnog spavanja.

en: Initializing
hr: Pokretanje

en: Instead of looking up a file name, treat the FILE arguments as actual IRIs (e.g. <file:///path/to/some/file.txt>)
hr: Umjesto pretrage naziva datoteke, smatraj argumente DATOTEKE kao stvarne IRI-je (npr. <file:///putanja/do/određene/datoteke.txt>)

en: Interval in days to check whether the filesystem is up to date in the database. 0 forces crawling anytime, -1 forces it only after unclean shutdowns, and -2 disables it entirely.
hr: Razdoblje u danima za provjeru je li datotečni sustav nadopunjen u bazi podataka. 0 uvijek prisiljava popisivanje, -1 prisiljava samo nakon nepravilnog isključivanja i -2 onemogućuje u potpunosti.

en: Killed process %d — “%s”
hr: Ubijeni proces %d — “%s”

en: Limit the number of results shown
hr: Ograniči broj prikazanih rezultata

en: List all Tracker processes
hr: Prikaži sve procese rudara

en: List all miners currently running
hr: Prikaži sve trenutno pokrenute rudare

en: List all miners installed
hr: Prikaži sve instalirane rudare

en: List all tags (using FILTER if specified; FILTER always uses logical OR)
hr: Prikaži sve oznake (koristi FILTER ako je naveden; FILTER uvijek koristi logični OR)

en: List common statuses for miners
hr: Popis učestalih stanja rudara

en: List feeds
hr: Prikaži kanale

en: List of directories to avoid
hr: Popis direktorija za izbjegavanje

en: List of directories to index recursively, Special values include: ‘&DESKTOP’, ‘&DOCUMENTS’, ‘&DOWNLOAD’, ‘&MUSIC’, ‘&PICTURES’, ‘&PUBLIC_SHARE’, ‘&TEMPLATES’, ‘&VIDEOS’. See /etc/xdg/user-dirs.defaults and $HOME/.config/user-dirs.default
hr: Popis direktorija za dubinsko stvaranje sadržaja. Posebne vrijednosti uključuju: ‘&DESKTOP’, ‘&DOCUMENTS’, ‘&DOWNLOAD’, ‘&MUSIC’, ‘&PICTURES’, ‘&PUBLIC_SHARE’, ‘&TEMPLATES’, ‘&VIDEOS’. Pogledajte /etc/xdg/user-dirs.defaults i $HOME/.config/user-dirs.default

en: List of directories to index without inspecting subfolders, Special values include: ‘&DESKTOP’, ‘&DOCUMENTS’, ‘&DOWNLOAD’, ‘&MUSIC’, ‘&PICTURES’, ‘&PUBLIC_SHARE’, ‘&TEMPLATES’, ‘&VIDEOS’. See /etc/xdg/user-dirs.defaults and $HOME/.config/user-dirs.default
hr: Popis direktorija za površno stvaranje sadržaja bez podmapa. Posebne vrijednosti uključuju: ‘&DESKTOP’, ‘&DOCUMENTS’, ‘&DOWNLOAD’, ‘&MUSIC’, ‘&PICTURES’, ‘&PUBLIC_SHARE’, ‘&TEMPLATES’, ‘&VIDEOS’. Pogledajte /etc/xdg/user-dirs.defaults i $HOME/.config/user-dirs.default

en: List of file patterns to avoid
hr: Popis uzoraka datoteka za izbjegavanje

en: List pause reasons
hr: Prikaži pauzirane rudare

en: Logging, 0 = errors only, 1 = minimal, 2 = detailed and 3 = debug (default=0)
hr: Zapisivanje, 0 = samo greške, 1 = najmanje, 2 = opširno i 3 = otklanjanje greške (zadano = 0)

en: Low disk space limit
hr: Ograničenje premalog diskovnog prostora

en: MIME type for file (if not provided, this will be guessed)
hr: MIME vrsta za datoteku (ako nije zadano, ovo će se pogađati)

en: MINER
hr: RUDAR

en: MODULE
hr: MODUL

en: Makes indexing recursive
hr: Stvara dubinsko stvaranje sadržaja

en: Max bytes to extract
hr: Najviše bajtova za izdvajanje

en: Maximum number of UTF-8 bytes to extract.
hr: Najveći broj UTF-8 bajtova za izdvajanje.

en: Message
hr: Poruka

en: Metadata extraction failed
hr: Neuspjela izdvajanje metapodataka

en: Miner to use with --resume or --pause (you can use suffixes, e.g. Files or Applications)
hr: Rudar za korištenje s --resume ili --pause (možete koristiti sufikse, npr. Datoteke ili Aplikacije)

en: Miners
hr: Rudari

en: NOTE: Limit was reached, there are more items in the database not listed here
hr: NAPOMENA: Ograničenje je dostignuto, postoji više stavki u bazi podataka koji nisu prikazane ovdje

en: No artists were found
hr: Nema pronađenih izvođača

en: No error given
hr: Nema zadane greške

en: No feeds were found
hr: Nema pronađenih kanala

en: No files have been tagged
hr: Nema označenih datoteka

en: No files were found
hr: Nema pronađenih datoteka

en: No files were found matching ALL of those tags
hr: Nema pronađenih podudarajućih datoteka za SVE te oznake

en: No files were modified
hr: Nema promijenjenih datoteka

en: No metadata available for that URI
hr: Nema dostupnih metapodataka za taj URI

en: No metadata or extractor modules found to handle this file
hr: Nema pronađenih metapodataka ili modula izdvajača za rukovanje s ovom datotekom

en: No miners are paused
hr: Nema pauziranih rudara

en: No miners are running
hr: Nema pokrenutih rudara

en: No music was found
hr: Nema pronađene glazbe

en: No namespace prefixes were returned
hr: Nema vraćenih prefiksa naziva

en: No reports found
hr: Nema pronađenih izvještaja

en: No results were found matching your query
hr: Nema pronađenih rezultata koji se poklapa s vašim upitom

en: No software categories were found
hr: Nema pronađenih kategorija softvera

en: No software was found
hr: Nema pronađenog softvera

en: No statistics available
hr: Nema dostupne statistike

en: No tags were found
hr: Nema pronađenih oznaka

en: No tags were found by that name
hr: Nema pronađenih oznaka pod tim nazivom

en: None
hr: Nedostupno

en: None of the files had this tag set
hr: Nijedna datoteka nema tu oznaku

en: Not running or is a disabled plugin
hr: Nije pokrenut ili je onemogućen priključak

en: Not tagged, file is not indexed
hr: Nije označeno, datoteke nije dodana sadržaju

en: Now listening for resource updates to the database
hr: Trenutno se osluškuje nadopuna resursa baze podataka

en: Offset the results
hr: Pomak rezultata

en: Operation not supported
hr: Radnja nije podržana

en: Output results as RDF in Turtle format
hr: Ispisuje rezultate kao RDF u Turtle formatu

en: Output results format: “sparql”, “turtle” or “json-ld”
hr: Format izlaznih rezultata: “sparql” “turtle” ili“json-ld”

en: PAUSED
hr: PAUZIRANO

en: Parent directory “%s” is NOT eligible to be indexed (based on content filters)
hr: Sadržani direktorij “%s” NIJE prikladan za prikaz sadržaja (na temelju filtra sadržaja)

en: Parent directory “%s” is NOT eligible to be indexed (based on filters)
hr: Sadržani direktorij “%s” NIJE prikladan za prikaz sadržaja (na temelju filtra)

en: Parent directory “%s” is NOT eligible to be indexed (hidden file)
hr: Sadržani direktorij “%s” NIJE prikladan za prikaz sadržaja (skrivena datoteka)

en: Path
hr: Putanja

en: Pause a miner (you must use this with --miner)
hr: Pauziraj rudara (morate koristiti s --miner)

en: Pause a miner while the calling process is alive or until resumed (you must use this with --miner)
hr: Pauziraj rudara kada je proces poziva živ ili dok se ne nastavi izvoditi (morate koristiti s --miner)

en: Pause application and reason match an already existing pause request
hr: Pauzirana aplikacija i razlog već odgovaraju postojećem zahtjevu pauziranja

en: Paused
hr: Pauzirano

en: Perform initial indexing when running on battery
hr: Pokreni početno stvaranje sadržaja kada se koristi energija baterije

en: Please specify one or more locations to index.
hr: Navedite jednu ili više lokacija za stvaranje sadržaja.

en: Press Ctrl+C to stop
hr: Pritisni Ctrl+C za zaustavljanje

en: Processing…
hr: Obrada…

en: Querying information for entity
hr: Slanje upita informacije o entitetu

en: RDF property to treat as URL (eg. “nie:url”)
hr: RDF svojstvo tretirano kao URL (npr. “nie:url”)

en: REASON
hr: RAZLOG

en: Reason
hr: Razlog

en: Recursive
hr: Rekruzivno

en: Remaining space on database partition
hr: Preostali prostor na particiji baze podataka

en: Removable devices’ data permanence threshold
hr: Prag postojanosti podataka uklonjivih uređaja

en: Remove RSS indexer database
hr: Uklanja RSS sadržaj baze podataka

en: Remove filesystem indexer database
hr: Uklanja sadržaj baze podataka datotečnog sustava

en: Removes FILE from indexed locations
hr: Uklanja DATOTEKA iz lokacije sadržaja

en: Results
hr: Rezultati

en: Resume a miner (you must use this with --miner)
hr: Pokreni rudara (morate koristiti s --miner)

en: Return all non-existing matches too (i.e. include unmounted volumes)
hr: Vrati sva nepostojeća podudaranja (npr. uključi nemontirane uređaje)

en: Runs for a specific domain ontology
hr: Pokrenut je za određenu ontologiju domene

en: Runs until all configured locations are indexed and then exits
hr: Pokrenut je sve dok podešene lokacije nisu dodane u sadržaj i zatim izlazi

en: STRING
hr: IZRAZ

en: Search for document files
hr: Pretraga datoteka dokumenata

en: Search for feeds (--all has no effect on this)
hr: Pretraga kanala (--all ovdje nema učinka)

en: Search for files
hr: Pretraga datoteka

en: Search for folders
hr: Pretraga mapa

en: Search for image files
hr: Pretraga slikovnih datoteka

en: Search for music albums (--all has no effect on this)
hr: Pretraga glazbenih albuma (--all ovdje nema učinka)

en: Search for music artists (--all has no effect on this)
hr: Pretraga glazbenih izvođača (--all ovdje nema učinka)

en: Search for music files
hr: Pretraga glazbenih datoteka

en: Search for software (--all has no effect on this)
hr: Pretraga softvera (--all ovdje nema učinka)

en: Search for software categories (--all has no effect on this)
hr: Pretraga kategorija softvera (--all ovdje nema učinka)

en: Search for video files
hr: Pretraga datoteka snimki

en: Set to false to completely disable any file monitoring
hr: Ako nije odabrano, u potpunosti onemogućuje bilo kakvo nadgledanje datoteke

en: Set to true to enable indexing CDs, DVDs, and generally optical media (if removable devices are not indexed, optical discs won’t be either)
hr: Ako je odabrano, omogućiti će se stvaranje sadržaja CD-a, DVD-a i općenito optičkih medija (ako uklonjivi uređaji nisu u sadržaju, neće biti ni optički diskovi)

en: Set to true to enable indexing mounted directories for removable devices.
hr: Ako je odabrano, omogućiti će se stvaranje sadržaja montiranih direktorija za uklonjive uređaje.

en: Set to true to index while running on battery
hr: Ako je odabrano, sadržaj će se stvoriti kada se koristi energija baterije

en: Set to true to index while running on battery for the first time only
hr: Ako je odabrano, pokrenut će se stvaranje sadržaja kada se koristi energija baterije samo prvi puta

en: Show URNs for results (doesn’t apply to --music-albums, --music-artists, --feeds, --software, --software-categories)
hr: Prikaži URN-ove za rezultate (ne primjenjuje se na --music-albums, --music-artists, --feeds, --software, --software-categories)

en: Show files associated with each tag (this is only used with --list)
hr: Prikaži datoteke pridružene pojedinoj oznaci (to se samo koristi sa --list)

en: Show full namespaces (i.e. don’t use nie:title, use full URLs)
hr: Prikazuje pune prostore naziva (npr. ne koristi nie:title, koristi pune URL-ove)

en: Show plain text content if available for resources
hr: Prikazuje sadržaj običnog teksta ako je dostupan za resurse

en: Show statistics for current index / data set
hr: Prikaži statistiku za trenutni sadržaj / skup podataka

en: Simplify the words to their root to provide more results. E.g. “shelves” and “shelf” to “shel”
hr: Pojednostavljuje riječi na njihov korijen u svrhu pružanja više rezultata. Npr. „policama“ i "„police“ na „polica”

en: Software
hr: Softver

en: Software Categories
hr: Kategorije softvera

en: Starting miners…
hr: Pokretanje rudara…

en: Starts miners
hr: Pokreni rudare

en: Statistics:
hr: Statistika:

en: TAG
hr: OZNAKA

en: Tag was added successfully
hr: Oznaka je uspješno dodana

en: Tag was removed successfully
hr: Oznaka je uspješno uklonjena

en: Tagged
hr: Označeno

en: Tags (shown by name)
hr: Oznake (prikazane po nazivu)

en: Text file allowlist
hr: Popis dopuštenih tekstnih datoteka

en: The --and-operator option can only be used with --list and tag label arguments
hr: --and-operator mogućnost može se samo koristiti sa --list i argumentima naslova oznake

en: The --description option can only be used with --add
hr: --description mogućnost može se samo koristiti sa --add

en: The --list option is required for --show-files
hr: --list mogućnost je potrebna za --show-files

en: The indexed data for this file has been deleted and will be reindexed again.
hr: Sadržaj podataka za ovu datoteku je obrisan i ponovno će biti stvoren.

en: Threshold in days after which files from removables devices will be removed from database if not mounted. 0 means never, maximum is 365.
hr: Prag u danima nakon kojeg će datoteke iz uklonjivih uređaja biti uklonjene iz baze podataka ako nisu montirani, 0 znači nikada, najviše je 365.

en: Throttle
hr: Odmjerač

en: Title to use (must be used with --add-feed)
hr: Naslov za korištenje (mora se koristiti sa --add-feed)

en: Translate accented characters to the equivalent unaccented. E.g. “Idéa” to “Idea” for improved matching.
hr: Prevodi naglašene znakove na odgovarajuće nenaglašene. Npr. „Idéa“ u „Idea“ u svrhu poboljšanog podudaranja.

en: Unable to retrieve URN for URI
hr: Neuspjelo preuzimanje URN za URI

en: Unable to retrieve data for URI
hr: Neuspjelo preuzimanje podataka za URI

en: Unable to retrieve namespace prefixes
hr: Nemoguće primanje prefikse naziva

en: Unavailable
hr: Nedostupno

en: Unrecognized options
hr: Neprepoznata mogućnosti

en: Unsupported serialization format “%s”
hr: Nepodržani format serijalizacije “%s”

en: Untagged
hr: Neoznačeno

en: Use AND for search terms instead of OR (the default)
hr: Koristi AND za izraz pretrage umjesto OR (zadano)

en: Use OR for search terms instead of AND (the default)
hr: Koristi OR za izraz pretrage umjesto AND (zadano)

en: Use SIGKILL to stop all miners
hr: Koristi SIGKILL za zaustavljanje svih rudara

en: Use SIGTERM to stop all miners
hr: Koristi SIGTERM za zaustavljanje svih rudara

en: Wait for FS miner to be done before extracting
hr: Čekaj da rudar datotečnog sustava završi prije izlaska

en: Watch changes to the database in real time (e.g. resources or files being added)
hr: Nadgledaj promjene u bazi podataka u stvarnom vremenu (npr. dodavanje resursa ili datoteke)

en: When true, tracker-extract will wait for tracker-miner-fs to be done crawling before extracting meta-data. This option is useful on constrained environment where it is important to list files as fast as possible and can wait to get meta-data later.
hr: Ako je odabrano, izdvajač pratitelja će pričekati rudara pratitelja datotečnog sustava da završi popisivanje prije izdvajanja metapodataka. Ova mogućnost je korisna na ograničenom okruženju gdje je bitno popisati datoteke što je brže moguće i treba pričekati za nabavljanje metapodataka kasnije.

en: You can not use miner pause and resume switches together
hr: Ne možete koristiti zajedno preklopnike pauziranja i nastavljanja rudara

en: You can not use the --kill and --terminate arguments together
hr: Ne možete koristiti --kill i --terminate argumente zajedno

en: You must provide a pause or resume command for the miner
hr: Morate navesti naredbu pauziranja ili nastavljanja za rudara

en: You must provide the miner for pause or resume commands
hr: Morate navesti rudara za naredbu pauziranja ili nastavljanja

en: less than one second
hr: manje od jedne sekunde

en: perhaps a disabled plugin?
hr: možda je priključak onemogućen?

en: search terms
hr: izraz pretrage

en: unknown time left
hr: nepoznato preostalo vrijeme

en: — Extract file meta data
hr: — Izdvoji metapodatke iz datoteke

en: — start the feeds indexer
hr: — pokreće sadržaj kanala

en: — start the tracker index proxy
hr: — pokreće proxy pratitelja sadržaja

en: — start the tracker indexer
hr: — pokreće pratitelja sadržaja

en: — start the tracker writeback service
hr: — pokreni uslugu povratnog zapisivanja pratitelja

en: “%s” is not a directory
hr: “%s”nije direktorij
