file-roller master - en to hu translation catalogue (301 entries)

en: %d %B %Y, %H:%M
hu: %Y. %B %-d. %H:%M

en: %d file remaining | %'d files remaining
hu[0]: %d fájl van hátra
hu[1]: %'d fájl van hátra

en: %s Properties
hu: %s tulajdonságai

en: A file named “%s” already exists.
    
    %s
hu: Már létezik „%s” nevű fájl.
    
    %s

en: A file named “%s” already exists.  Do you want to replace it?
hu: Már létezik „%s” nevű fájl. Le akarja cserélni?

en: A folder named “%s” already exists.
    
    %s
hu: Már létezik „%s” nevű mappa.
    
    %s

en: ARCHIVE
hu: ARCHÍVUM

[ctx: Action]
en: Add Files
hu: Fájlok hozzáadása

[ctx: Action]
en: Extract
hu: Kibontás

[ctx: Action]
en: Open
hu: Megnyitás

[ctx: Action]
en: _Extract
hu: _Kibontás

en: Actions
hu: Műveletek

en: Add
hu: Hozzáadás

en: Add files asking the name of the archive and quit the program
hu: Fájlok hozzáadása az archívum nevének bekérésével, majd kilépés a programból

en: Add files to the specified archive and quit the program
hu: Fájlok hozzáadása a megadott archívumhoz és kilépés a programból

en: Add only if _newer
hu: _Hozzáadás csak, ha újabb

en: Adding the files to “%s”
hu: Fájlok hozzáadása ehhez: „%s”

en: Adding “%s”
hu: „%s” hozzáadása

en: All archives
hu: Minden archívum

en: All files
hu: Minden fájl

en: An archive manager for GNOME.
hu: Archívumkezelő a GNOME-hoz.

en: An error occurred while adding files to the archive.
hu: Hiba történt a fájlok archívumhoz való hozzáadása közben.

en: An error occurred while deleting files from the archive.
hu: Hiba történt a fájlok archívumból való kitörlése közben.

en: An error occurred while extracting files.
hu: Hiba történt a fájlok kibontása közben.

en: An error occurred while loading the archive.
hu: Hiba történt az archívum betöltése közben.

en: An error occurred while renaming the files.
hu: Hiba történt a fájlok átnevezése közben.

en: An error occurred while saving the archive.
hu: Hiba történt az archívum mentése közben.

en: An error occurred while testing archive.
hu: Hiba történt az archívum tesztelése közben.

en: An error occurred while updating the files.
hu: Hiba történt a fájlok frissítése közben.

en: An error occurred.
hu: Hiba történt.

en: Another file with the same name already exists in “%s”.
hu: Már létezik ilyen nevű másik fájl „%s” alatt.

en: Archive Manager
hu: Archívumkezelő

en: Archive Manager (also known as File Roller) is the default GNOME application for opening, creating, and modifying archive and compressed archive files.
hu: Az Archívumkezelő (File Roller néven is ismert) az alapértelmezett GNOME alkalmazás archívumok és tömörített archívumfájlok megnyitásához, létrehozásához és módosításához.

en: Archive Manager supports a wide range of different archive files, including:
hu: Az Archívumkezelő különféle archívumfájlok széles tartományát támogatja, beleértve:

en: Archive not found
hu: Az archívum nem található

en: Archive size:
hu: Archívum mérete:

en: Archive type not supported.
hu: Az archívumtípus nem támogatott.

en: C_ommand Line Output:
hu: Parancssori _kimenet:

en: C_reate
hu: _Létrehozás

en: Change password visibility
hu: Jelszó láthatóságának megváltoztatása

en: Command exited abnormally.
hu: A parancs abnormálisan lépett ki.

en: Command not found.
hu: A parancs nem található.

en: Compress
hu: Tömörítés

en: Compression level
hu: Tömörítési szint

en: Compression level used when adding files to an archive. Possible values: very-fast, fast, normal, maximum.
hu: Fájlok archívumhoz adásakor használt tömörítési szint. Lehetséges értékek: very-fast (nagyon gyors), fast (gyors), normal, maximum.

en: Compression ratio:
hu: Tömörítés szintje:

en: Content size:
hu: Tartalom mérete:

en: Contents
hu: Tartalom

en: Copy
hu: Másolás

en: Copying the extracted files to the destination
hu: Kibontott fájlok másolása a célhelyre

en: Copying the files from “%s” to “%s”
hu: Fájlok másolása innen: „%s” ide: „%s”

en: Copying the files to add to “%s”
hu: Fájlok másolása hozzáadásra ehhez: „%s”

en: Could not add the files to the archive
hu: Nem sikerült a fájlok hozzáadása az archívumhoz

en: Could not create the archive
hu: Nem sikerült létrehozni az archívumot

en: Could not create the destination folder: %s.
hu: Nem sikerült létrehozni a célmappát: %s.

en: Could not delete the old archive.
hu: Nem sikerült törölni a régi archívumot.

en: Could not display help
hu: A súgó megjelenítése nem sikerült

en: Could not display the folder “%s”
hu: A mappa megjelenítése nem sikerült: „%s”

en: Could not find the volume: %s
hu: A kötet nem található: %s

en: Could not load the location
hu: Nem lehet betölteni a helyet

en: Could not open this file type
hu: A fájltípus megnyitása nem sikerült

en: Could not open “%s”
hu: „%s” megnyitása nem sikerült

en: Could not perform the operation
hu: A művelet nem hajtható végre

en: Could not rename the file
hu: A fájl átnevezése nem sikerült

en: Could not rename the folder
hu: A mappa átnevezése nem sikerült

en: Could not save the archive “%s”
hu: A(z) „%s” archívum mentése nem sikerült

en: Create _Archive
hu: Archívum _létrehozása

en: Create _Folder
hu: Mappa _létrehozása

en: Create and modify an archive
hu: Archívum létrehozása és módosítása

en: Create destination folder without asking confirmation
hu: Célmappa létrehozása megerősítés kérése nélkül

en: Creating “%s”
hu: „%s” létrehozása

en: Cu_t
hu: _Kivágás

en: Cut
hu: Kivágás

en: D_eselect All
hu: Kijelölés megs_züntetése

en: Decompressing archive
hu: Archívum kibontása

en: Default folder to use for the “--add” and “--extract” commands
hu: A „--add” és „--extract” kapcsolókhoz használandó alapértelmezett mappa

en: Default volume size
hu: Alapértelmezett kötetméret

en: Delete
hu: Törlés

en: Deleting files from archive
hu: Fájlok törlése az archívumból

en: Deleting the files from “%s”
hu: Fájlok törlése innen: „%s”

en: Dese_lect All
hu: Kijelölés megs_züntetése

en: Destination folder “%s” does not exist.
    
    Do you want to create it?
hu: A(z) „%s” célmappa nem létezik.
    
    Létre akarja hozni?

en: Display path
hu: Útvonal megjelenítése

en: Display size
hu: Méret megjelenítése

en: Display the path column in the main window.
hu: Az útvonal oszlop megjelenítése a főablakban.

en: Display the size column in the main window.
hu: A méret oszlop megjelenítése a főablakban.

en: Display the time column in the main window.
hu: Az idő oszlop megjelenítése a főablakban.

en: Display the type column in the main window.
hu: A típus oszlop megjelenítése a főablakban.

en: Display time
hu: Idő megjelenítése

en: Display type
hu: Típus megjelenítése

en: Do not _overwrite newer files
hu: _Ne írja felül az újabb fájlokat

en: Do not overwrite newer files
hu: Ne írja felül az újabb fájlokat

en: Do you want to add this file to the current archive or open it as a new archive?
hu: Ezt a fájlt a jelenlegi archívumhoz szeretné hozzáadni, vagy megnyitja új archívumként?

en: Do you want to create a new archive with these files?
hu: Akar új archívumot létrehozni ezekből a fájlokból?

en: E_xclude files:
hu: Fájlok _kizárása:

en: Editors
hu: Szerkesztők

en: Encrypt the archive header
hu: Az archívum fejlécének titkosítása

en: Enter a password for “%s”
hu: Adja meg „%s” jelszavát

en: Extract Here
hu: Kibontás ide

en: Extract To…
hu: _Kibontás ide…

en: Extract archives asking the destination folder and quit the program
hu: Archívumok kibontása a célmappa nevének bekérésével, majd kilépés a programból

en: Extract archives to the specified folder and quit the program
hu: Archívumok kibontása a megadott mappába, majd kilépés a programból

en: Extract the contents of the archives in the archive folder and quit the program
hu: Az archívum tartalmának kibontása az archívummappába, majd kilépés a programból

en: Extract the selected archive
hu: A kijelölt archívum kibontása

en: Extract the selected archive to the current position
hu: A kijelölt archívum kibontása a jelenlegi helyre

en: Extracting the files from “%s”
hu: Fájlok kibontása innen: „%s”

en: Extracting “%s”
hu: „%s” kibontása

en: Extraction completed successfully
hu: A kibontás sikeresen befejeződött

en: Extraction not performed
hu: A kibontás nem történt meg

en: FOLDER
hu: MAPPA

[ctx: File]
en: Location
hu: Hely

[ctx: File]
en: Modified
hu: Módosítva

[ctx: File]
en: Name
hu: Név

[ctx: File]
en: Name:
hu: Név:

[ctx: File]
en: Size
hu: Méret

[ctx: File]
en: Type
hu: Típus

en: File Roller
hu: Archívumkezelő

en: Find files by name
hu: A fájlok keresése név szerint

en: Folder
hu: Mappa

en: Folders
hu: Mappák

en: Getting the file list
hu: Fájllista lekérése

en: Go to the home location
hu: Ugrás a kezdőhelyre

en: Go to the next visited location
hu: Ugrás a következő meglátogatott helyre

en: Go to the previous visited location
hu: Ugrás az előző helyre

en: Go up one level
hu: Ugrás egy szinttel feljebb

en: How to sort files
hu: Fájlok rendezési módja

en: Include _files:
hu: _Fájlok felvétele:

en: Keyboard Shortcuts
hu: Gyorsbillentyűk

en: Last Output
hu: Utolsó kimenet

en: Last modified:
hu: Utolsó módosítás:

en: List Mode
hu: Lista mód

en: List of applications entered in the “Open File” dialog and not associated with the file type.
hu: A „Fájl megnyitása” ablakban megadott, és a fájltípushoz nem társított alkalmazások listája.

en: Load Options
hu: Beállítások betöltése

en: Loading “%s”
hu: „%s” betöltése

en: Location
hu: Hely

en: Location:
hu: Hely:

en: Moving the files from “%s” to “%s”
hu: Fájlok áthelyezése innen: „%s” ide: „%s”

en: Name column width
hu: Név oszlop szélessége

en: Name “%s” is not valid because it contains at least one of the following characters: %s, please type other name.
hu: A(z) „%s” név érvénytelen, mert a következő karakterek legalább egyikét tartalmazza: %s. Írjon be egy másik nevet.

en: New Archive
hu: Új archívum

en: New name is the same as old one, please type other name.
hu: Az új név megegyezik a régivel, írjon be egy másik nevet.

en: New name is void, please type a name.
hu: Az új név üres, írjon be egy nevet.

en: Number of files:
hu: Fájlok száma:

en: Open _Item Location
hu: Elem _helyének megnyitása

en: Open, modify and create compressed archive files
hu: Tömörített archívumfájlok megnyitása, módosítása és létrehozása

en: Operation completed
hu: A művelet befejeződött

en: Pass_word…
hu: _Jelszó…

en: Password required for “%s”
hu: Jelszó szükséges ehhez: „%s”

en: Paste
hu: Beillesztés

en: Paste Selection
hu: Kijelölés beillesztése

en: Please use a different name.
hu: Használjon más nevet.

en: Please wait…
hu: Kis türelmet…

en: Properties
hu: Tulajdonságok

en: Reading “%s”
hu: „%s” olvasása

en: Recompressing archive
hu: Archívum újratömörítése

en: Recreate the folders stored in the archive
hu: Az archívumban tárolt mappák ismételt létrehozása

en: Removing “%s”
hu: „%s” eltávolítása

en: Rename
hu: Átnevezés

en: Renaming the files in “%s”
hu: Fájlok átnevezése itt: „%s”

en: Replace _All
hu: Öss_zes cseréje

en: Replace _Nothing
hu: _Semmit se cseréljen

en: Replace file “%s”?
hu: Lecseréli a(z) „%s” fájlt?

en: Reset Options
hu: Beállítások visszaállítása

en: S_elect the files you want to update:
hu: Válassza ki a _frissíteni kívánt fájlokat:

en: Save
hu: Mentés

en: Save Options
hu: Beállítások mentése

en: Save _As…
hu: Men_tés másként…

en: Saving “%s”
hu: „%s” mentése

en: Set Pass_word…
hu: _Jelszó beállítása…

en: Show Hidden Files
hu: Rejtett fájlok megjelenítése

en: Show version
hu: Verziószám megjelenítése

en: Show/hide the extra options
hu: További beállítások megjelenítése vagy elrejtése

en: Side_bar
hu: Oldal_sáv

en: Sidebar
hu: Oldalsáv

en: Sort type
hu: Rendezés típusa

en: Split into _volumes of
hu: _Darabolás ekkora kötetekre

en: Start as a service
hu: Indítás szolgáltatásként

en: Test Result
hu: Teszteredmény

en: Testing “%s”
hu: „%s” tesztelése

en: The default size for volumes.
hu: Kötetek alapértelmezett mérete.

en: The default width of the name column in the file list.
hu: A név oszlop alapértelmezett szélessége a fájllistában.

en: The file already exists in “%s”.  Replacing it will overwrite its contents.
hu: A fájl már létezik a(z) „%s” helyen. Lecserélésével a tartalma felül lesz írva.

en: The file has been modified with an external application. If you don’t update the file in the archive, all of your changes will be lost. | %d files have been modified with an external application. If you don’t update the files in the archive, all of your changes will be lost.
hu[0]: A fájlt egy külső alkalmazás módosította. Ha nem frissíti az archívumban található fájlt, akkor minden változtatás elvész.
hu[1]: %d fájlt egy külső alkalmazás módosított. Ha nem frissíti az archívumban található fájlokat, akkor minden változtatás elvész.

en: There is no command installed for %s files.
    Do you want to search for a command to open this file?
hu: Nincs telepítve a(z) %s fájlokat kezelni tudó program.
    Kíván a fájl megnyitására képes programot keresni?

en: There was an internal error trying to search for applications:
hu: Belső hiba történt az alkalmazások keresésekor:

en: This archive type cannot be modified
hu: Ez az archívumtípus nem módosítható

en: Type:
hu: Típus:

en: Update Files
hu: Fájlok frissítése

en: Update the file “%s” in the archive “%s”?
hu: Frissíti a fájlt („%s”) az archívumban („%s”)?

en: Update the files in the archive “%s”?
hu: Frissíti a fájlokat az archívumban („%s”)?

en: Updating the files in “%s”
hu: Fájlok frissítése itt: „%s”

en: Use the notification system to notify the operation completion
hu: Az értesítési rendszer használata a művelet befejeződésének jelzésére

en: Use “all-files” to view all the files in the archive in a single list, use “as-folder” to navigate the archive as a folder.
hu: Lehetséges értékek: „all-files”: az archívum összes fájljának megjelenítése egyetlen listában, „as-folder”: navigáció az archívumban mappaként.

en: View All _Files
hu: Min_den fájl megjelenítése

en: View as a F_older
hu: Megjelenítés ma_ppaként

en: View the sidebar
hu: Az oldalsáv megjelenítése

en: What criteria must be used to arrange files. Possible values: name, size, type, time, path.
hu: Fájlok rendezésének szempontja. Lehetséges értékek: name (név), size (méret), type (típus), time (idő), path (útvonal).

en: Whether to display the sidebar.
hu: Megjelenjen-e az oldalsáv?

en: Whether to encrypt the archive header. If the header is encrypted the password will be required to list the archive content as well.
hu: Az archívumfejléc titkosítandó-e? Ha a fejléc titkosított, akkor a jelszó az archívum tartalmának kiírásához is szükséges lesz.

en: Whether to show other options. If set the extra options will be shown.
hu: Megjelenítse-e a további beállításokat. Ha be van állítva, akkor a további beállítások láthatóak lesznek.

en: Whether to sort in ascending or descending direction. Possible values: ascending, descending.
hu: Rendezés iránya. Lehetséges értékek: „ascending„ (növekvő), descending (csökkenő).

[ctx: Window title]
en: Add Files
hu: Fájlok hozzáadása

[ctx: Window title]
en: Extract
hu: Kibontás

[ctx: Window title]
en: Extract archive
hu: Archívum kibontása

[ctx: Window title]
en: Load Options
hu: Beállítások betöltése

[ctx: Window title]
en: Open
hu: Megnyitás

[ctx: Window title]
en: Save Options
hu: Beállítások mentése

en: Wrong password.
hu: Hibás jelszó.

en: You can’t add an archive to itself.
hu: Nem adhatja hozzá az archívumot saját magához.

en: You don’t have permission to create an archive in this folder
hu: Nincs joga archívum létrehozására ebben a mappában

en: You don’t have the right permissions to extract archives in the folder “%s”
hu: Nincs megfelelő jogosultsága archívumok kibontásához ebbe a könyvtárba: „%s”

en: You don’t have the right permissions to read files from folder “%s”
hu: Nincs megfelelő jogosultsága a fájlok olvasásához a(z) „%s” mappából

en: You don’t have the right permissions.
hu: Nincs megfelelő jogosultsága.

en: You have to specify an archive name.
hu: Meg kell adnia egy archívumnevet.

en: [read only]
hu: [csak olvasható]

en: _About
hu: _Névjegy

en: _About Archive Manager
hu: Az Archívumkezelő névjegye

en: _Add
hu: Hozzá_adás

en: _Add Files…
hu: Fájlok hozzá_adása…

en: _All files
hu: _Minden fájl

en: _Apply
hu: _Alkalmaz

en: _Cancel
hu: Mé_gse

en: _Close
hu: _Bezárás

en: _Copy
hu: _Másolás

en: _Delete
hu: _Törlés

en: _Delete Files…
hu: Fájlok _törlése…

en: _Destination folder:
hu: _Célmappa:

en: _Edit
hu: S_zerkesztés

en: _Encrypt the file list
hu: _Fájllista titkosítása

en: _Encrypt the file list too
hu: _Fájllista titkosítása

en: _Exclude folders:
hu: M_appák kizárása:

en: _Extract
hu: _Kibontás

en: _Extract Files…
hu: _Kibontás…

en: _Extract…
hu: _Kibontás…

en: _File
hu: _Fájl

en: _Filename:
hu: Fájl_név:

en: _Files:
hu: _Fájlok:

en: _Find
hu: _Keresés

en: _Follow symbolic links
hu: S_zimbolikus linkek követése

en: _Help
hu: _Súgó

en: _Keep directory structure
hu: _Könyvtárstruktúra megtartása

en: _Keyboard Shortcuts
hu: _Gyorsbillentyűk

en: _Location:
hu: _Hely:

en: _New Archive…
hu: Új _archívum…

en: _New file name:
hu: Új _fájlnév:

en: _New folder name:
hu: Új _mappanév:

en: _Open
hu: _Megnyitás

en: _Open With…
hu: Megnyitás e_zzel…

en: _Open the Archive
hu: Archívum _megnyitása

en: _Open…
hu: _Megnyitás…

en: _Options
hu: _Beállítások

en: _Options Name:
hu: _Beállítások neve:

en: _Other Options
hu: T_ovábbi beállítások

en: _Password:
hu: _Jelszó:

en: _Paste
hu: _Beillesztés

en: _Properties
hu: _Tulajdonságok

en: _Rename
hu: Át_nevezés

en: _Rename…
hu: Á_tnevezés…

en: _Replace
hu: _Csere

en: _Save
hu: M_entés

en: _Save As…
hu: Mentés _másként…

en: _Search Command
hu: _Program keresése

en: _Select All
hu: Összes _kijelölése

en: _Selected files
hu: Kij_elölt fájlok

en: _Show the Files
hu: _Fájlok megjelenítése

en: _Skip
hu: _Kihagyás

en: _Test Integrity
hu: _Sértetlenség ellenőrzése

en: _Update
hu: _Frissítés

en: _View
hu: _Nézet

en: bzip archives (.tar.bz, .tbz)
hu: bzip archívumok (.tar.bz, .tbz)

en: example: *.o; *.bak
hu: például: *.o; *.bak

en: example: *.txt; *.doc
hu: például: *.txt; *.doc

en: gzip archives (.tar.gz, .tgz)
hu: gzip archívumok (.tar.gz, .tgz)

[ctx: shortcut window]
en: Archive
hu: Archívum

[ctx: shortcut window]
en: Close window
hu: Ablak bezárása

[ctx: shortcut window]
en: Common
hu: Közös

[ctx: shortcut window]
en: Create new archive
hu: Archívum létrehozása

[ctx: shortcut window]
en: Delete files or folders from an archive
hu: Fájlok vagy mappák törlése egy archívumból

[ctx: shortcut window]
en: Deselect all
hu: Kijelölés megszüntetése

[ctx: shortcut window]
en: Display the tree view of the folders in the side pane
hu: A mappák fanézetének megjelenítése az oldalpanelen

[ctx: shortcut window]
en: Extract an archive
hu: Archívum kibontása

[ctx: shortcut window]
en: Find
hu: Keresés

[ctx: shortcut window]
en: General
hu: Általános

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
hu: Gyorsbillentyűk

[ctx: shortcut window]
en: Open an archive
hu: Archívum megnyitása

[ctx: shortcut window]
en: Quit
hu: Kilépés

[ctx: shortcut window]
en: Refresh
hu: Frissítés

[ctx: shortcut window]
en: Rename file or folder in an archive
hu: Fájl vagy mappa átnevezése egy archívumban

[ctx: shortcut window]
en: Save with another name
hu: Mentés más néven

[ctx: shortcut window]
en: Select all
hu: Összes kijelölése

[ctx: shortcut window]
en: Show help
hu: Súgó megjelenítése

[ctx: shortcut window]
en: Stop the operation
hu: A művelet leállítása

[ctx: shortcut window]
en: View
hu: Nézet

[ctx: shortcut window]
en: View archive properties
hu: Archívum tulajdonságainak megtekintése

[ctx: shortcut window]
en: View the content of an archive as a folder structure
hu: Egy archívum tartalmának megtekintése mappaszerkezetként

[ctx: shortcut window]
en: View the content of an archive as a list of files
hu: Egy archívum tartalmának megtekintése fájlok listájaként

en: xz archives (.tar.xz)
hu: xz archívumok (.tar.xz)

en: zip archives (.zip)
hu: zip archívumok (.zip)

en: zip;tar;extract;unpack;
hu: zip;tar;kibontás;kicsomagolás;

en: — Create and modify an archive
hu: – Archívum létrehozása és módosítása

en: “%s” created successfully
hu: „%s” sikeresen létrejött
