gnome-calendar master - en to hu translation catalogue (245 entries)

en: %1$s %2$d
hu: %1$s %2$d.

en: %1$s %2$d, %3$d
hu: %3$d. %1$s %2$d.

en: %1$s %2$d, %3$d, %4$s
hu: %3$d. %1$s %2$d., %4$s

en: %1$s %2$d, %3$d, %4$s – %5$s
hu: %3$d. %1$s %2$d., %4$s–%5$s

en: %1$s %2$d, %3$s
hu: %1$s %2$d. – %3$s

en: %1$s %2$d, %3$s – %4$s
hu: %1$s %2$d., %3$s–%4$s

en: %1$s %2$s — %3$s %4$s
hu: %1$s %2$s – %3$s %4$s

en: %1$s — %2$s
hu: %1$s – %2$s

en: %1$u day and %2$u hour before | %1$u day and %2$u hours before
hu[0]: %1$u nappal és %2$u órával ezelőtt
hu[1]: %1$u nappal és %2$u órával ezelőtt

en: %1$u day and %2$u minute before | %1$u day and %2$u minutes before
hu[0]: %1$u nappal és %2$u perccel ezelőtt
hu[1]: %1$u nappal és %2$u perccel ezelőtt

en: %1$u day before | %1$u days before
hu[0]: %1$u nappal ezelőtt
hu[1]: %1$u nappal ezelőtt

en: %1$u day, %2$u hour, and %3$u minute before | %1$u day, %2$u hour, and %3$u minutes before
hu[0]: %1$u nappal, %2$u órával és %3$u perccel ezelőtt
hu[1]: %1$u nappal, %2$u órával és %3$u perccel ezelőtt

en: %1$u day, %2$u hours, and %3$u minute before | %1$u day, %2$u hours, and %3$u minutes before
hu[0]: %1$u nappal, %2$u órával és %3$u perccel ezelőtt
hu[1]: %1$u nappal, %2$u órával és %3$u perccel ezelőtt

en: %1$u days and %2$u hour before | %1$u days and %2$u hours before
hu[0]: %1$u nappal és %2$u órával ezelőtt
hu[1]: %1$u nappal és %2$u órával ezelőtt

en: %1$u days and %2$u minute before | %1$u days and %2$u minutes before
hu[0]: %1$u nappal és %2$u perccel ezelőtt
hu[1]: %1$u nappal és %2$u perccel ezelőtt

en: %1$u days, %2$u hour, and %3$u minute before | %1$u days, %2$u hour, and %3$u minutes before
hu[0]: %1$u nappal, %2$u órával és %3$u perccel ezelőtt
hu[1]: %1$u nappal, %2$u órával és %3$u perccel ezelőtt

en: %1$u days, %2$u hours, and %3$u minute before | %1$u days, %2$u hours, and %3$u minutes before
hu[0]: %1$u nappal, %2$u órával és %3$u perccel ezelőtt
hu[1]: %1$u nappal, %2$u órával és %3$u perccel ezelőtt

en: %1$u hour and %2$u minute before | %1$u hour and %2$u minutes before
hu[0]: %1$u órával és %2$u perccel ezelőtt
hu[1]: %1$u órával és %2$u perccel ezelőtt

en: %1$u hour before | %1$u hours before
hu[0]: %1$u órával ezelőtt
hu[1]: %1$u órával ezelőtt

en: %1$u hours and %2$u minute before | %1$u hours and %2$u minutes before
hu[0]: %1$u órával és %2$u perccel ezelőtt
hu[1]: %1$u órával és %2$u perccel ezelőtt

en: %1$u minute before | %1$u minutes before
hu[0]: %1$u perccel ezelőtt
hu[1]: %1$u perccel ezelőtt

en: %s (this calendar is read-only)
hu: %s (ez a naptár csak olvasható)

en: 00 AM
hu: 00:00

en: 1 day
hu: 1 nap

en: 1 hour
hu: 1 óra

en: 1 week
hu: 1 hét

en: 10 minutes
hu: 10 perc

en: 15 minutes
hu: 15 perc

en: 2 days
hu: 2 nap

en: 3 days
hu: 3 nap

en: 30 minutes
hu: 30 perc

en: 5 minutes
hu: 5 perc

en: AM
hu: de.

en: Access and manage your calendars
hu: Naptárak elérése és kezelése

en: Account
hu: Fiók

en: Add
hu: Hozzáadás

en: Add Calendar…
hu: Naptár hozzáadása…

en: Add a Reminder…
hu: Emlékeztető hozzáadása…

en: Add new events to this calendar by default
hu: Új események hozzáadása alapértelmezetten ehhez a naptárhoz

en: All Day
hu: Egész nap

en: Alternatively, enter the web address of an online calendar you want to import, or open a supported calendar file.
hu: Alternatívaként adja meg egy internetes naptár webcímét, amelyet importálni szeretne, vagy nyisson meg egy támogatott naptárfájlt.

en: Another event deleted
hu: Egy másik esemény törölve

en: April
hu: április

en: At %s
hu: Ekkor: %s

en: August
hu: augusztus

en: Automatic Location
hu: Automatikus helymeghatározás

en: Bad argument to function
hu: Hibás argumentum a függvénynél

en: C_alendar
hu: N_aptár

en: Calendar
hu: Naptár

en: Calendar <b>%s</b> removed
hu: A(z) <b>%s</b> naptár eltávolítva

en: Calendar Name
hu: Naptár neve

en: Calendar Settings
hu: Naptárbeállítások

en: Calendar files
hu: Naptárfájlok

en: Calendar for GNOME
hu: Naptár a GNOME-hoz

en: Calendar name
hu: Naptár neve

en: Calendar;Event;Reminder;
hu: Naptár;Esemény;Emlékeztető;

en: Calendars
hu: Naptárak

en: Cancel
hu: Mégse

en: Click to select the calendar
hu: Kattintson a naptár kiválasztásához

en: Color
hu: Szín

en: Connect
hu: Kapcsolódás

en: Copyright © 2012–%d The Calendar authors
hu: Copyright © 2012–%d A Naptár szerzői

en: Daily
hu: Naponta

en: December
hu: december

en: Delete Event
hu: Esemény törlése

en: Description
hu: Leírás

en: Display calendar
hu: Naptár megjelenítése

en: Display version number
hu: Verziószám kiírása

en: Done
hu: Kész

en: Edit Details…
hu: Részletek szerkesztése…

en: Edit…
hu: Szerkesztés…

en: Enable debug messages
hu: Hibakeresési üzenetek engedélyezése

en: End Repeat
hu: Ismétlés vége

en: End Repeat Date
hu: Ismétlés végének dátuma

en: Ends
hu: Befejezés

en: Event deleted
hu: Esemény törölve

en: Event editor
hu: Eseményszerkesztő

en: Event start time
hu: Esemény kezdete

en: Failed to allocate a new object in memory
hu: Nem sikerült memóriát foglalni az új objektumnak

en: Failed to parse the calendar contents
hu: A naptár tartalmának feldolgozása sikertelen

en: Failed to read file
hu: A fájl olvasása sikertelen

en: February
hu: február

en: File is malformed, invalid, or corrupted
hu: A fájl hibásan formázott, érvénytelen vagy sérült

en: File is not an iCalendar (.ics) file
hu: A fájl nem iCalendar-fájl (.ics)

en: Forever
hu: Örökké

en: GNOME Calendar is a simple and beautiful calendar application designed to perfectly fit the GNOME desktop. By reusing the components which the GNOME desktop is built on, Calendar nicely integrates with the GNOME ecosystem.
hu: A GNOME Naptár egy egyszerű és gyönyörű naptáralkalmazás, amelyet úgy terveztek, hogy tökéletesen illeszkedjen a GNOME asztalhoz. A GNOME asztalt felépítő összetevők újrafelhasználásával a Naptár nagyon jól integrálódik a GNOME ökoszisztémába.

en: If the calendar belongs to one of your online accounts, you can add it through the <a href="GOA">online account settings</a>.
hu: Ha a naptár az online fiókjai egyikéhez tartozik, akkor az <a href="GOA">online fiókbeállításokon</a> keresztül is hozzáadhatja.

en: Import %d event | Import %d events
hu[0]: %d esemény importálása
hu[1]: %d esemény importálása

en: Import Files…
hu: Fájlok importálása…

en: Import a Calendar
hu: Naptár importálása

en: Internal error
hu: Belső hiba

en: January
hu: január

en: Join
hu: Csatlakozás

en: July
hu: július

en: June
hu: június

en: Last %A
hu: Előző %A

en: Location
hu: Hely

en: Manage Calendars
hu: Naptárak kezelése

en: Manage Calendars…
hu: Naptárak kezelése…

en: Manage your calendars
hu: Naptárak kezelése

en: March
hu: március

en: May
hu: május

en: Monday – Friday
hu: Hétfőtől péntekig

en: Month
hu: Hónap

en: Month view
hu: Hónap nézet

en: Monthly
hu: Havonta

en: New Calendar
hu: Új naptár

en: New Event %1$s %2$s
hu: Új esemény ekkor: %1$s %2$s

en: New Event Today
hu: Új esemény ma

en: New Event Tomorrow
hu: Új esemény holnap

en: New Event Yesterday
hu: Új esemény tegnap

en: New Event next Friday
hu: Új esemény a következő pénteken

en: New Event next Monday
hu: Új esemény a következő hétfőn

en: New Event next Saturday
hu: Új esemény a következő szombaton

en: New Event next Sunday
hu: Új esemény a következő vasárnap

en: New Event next Thursday
hu: Új esemény a következő csütörtökön

en: New Event next Tuesday
hu: Új esemény a következő kedden

en: New Event next Wednesday
hu: Új esemény a következő szerdán

en: New Event on April %d
hu: Új esemény április %d. napján

en: New Event on August %d
hu: Új esemény augusztus %d. napján

en: New Event on December %d
hu: Új esemény december %d. napján

en: New Event on February %d
hu: Új esemény február %d. napján

en: New Event on January %d
hu: Új esemény január %d. napján

en: New Event on July %d
hu: Új esemény július %d. napján

en: New Event on June %d
hu: Új esemény június %d. napján

en: New Event on March %d
hu: Új esemény március %d. napján

en: New Event on May %d
hu: Új esemény május %d. napján

en: New Event on November %d
hu: Új esemény november %d. napján

en: New Event on October %d
hu: Új esemény október %d. napján

en: New Event on September %d
hu: Új esemény szeptember %d. napján

en: New Event…
hu: Új esemény…

en: No Repeat
hu: Nincs ismétlés

en: No error
hu: Nincs hiba

en: No event information
hu: Nincs eseményinformáció

en: No events
hu: Nincsenek események

en: No. of occurrences
hu: Előfordulások száma

en: Notes
hu: Megjegyzések

en: November
hu: november

en: Number of Occurrences
hu: Előfordulások száma

en: October
hu: október

en: Open
hu: Megnyitás

en: Open a File
hu: Fájl megnyitása

en: Open calendar on the passed date
hu: Naptár megnyitása az átadott napra

en: Open calendar showing the passed event
hu: Naptár megnyitása az átadott esemény megtekintéséhez

en: Other event | Other %d events
hu[0]: Egyéb esemény
hu[1]: Egyéb %d esemény

en: PM
hu: du.

en: Password
hu: Jelszó

en: Quit GNOME Calendar
hu: Kilépés a GNOME Naptárból

en: Reminders
hu: Emlékeztetők

en: Remove Calendar
hu: Naptár eltávolítása

en: Remove the alarm
hu: A riasztás eltávolítása

en: Repeat
hu: Ismétlés

en: Save
hu: Mentés

en: Schedule
hu: Ütemterv

en: Select a file
hu: Válasszon egy fájlt

en: September
hu: szeptember

en: Settings
hu: Beállítások

en: Show Weather
hu: Időjárás megjelenítése

en: Starts
hu: Kezdés

en: The GNOME Project
hu: A GNOME projekt

en: The event you are trying to modify is recurring. The changes you have selected should be applied to:
hu: A módosítani próbált esemény ismétlődő. A változások vonatkozzanak:

en: This %A
hu: E %A

en: Title
hu: Cím

en: Today
hu: Ma

en: Today %s
hu: Ma %s-kor

en: Today, %1$s — %2$s
hu: Ma, %1$s–%2$s

en: Toggles the sound of the alarm
hu: Ki- és bekapcsolja a riasztás hangját

en: Tomorrow
hu: Holnap

en: Tomorrow %s
hu: Holnap %s-kor

en: Tomorrow, %1$s – %2$s
hu: Holnap, %1$s–%2$s

en: Type of the active view
hu: Az aktív nézet típusa

en: Type of the active window view, default value is: monthly view
hu: Az aktív ablaknézet típusa, az alapértelmezett érték: havi nézet

en: Undo
hu: Visszavonás

en: Unknown Service
hu: Ismeretlen szolgáltatás

en: Unnamed event
hu: Névtelen esemény

en: Until Date
hu: Dátumig

en: User
hu: Felhasználó

en: We aim to find the perfect balance between nicely crafted features and user-centred usability. No excess, nothing missing. You’ll feel comfortable using Calendar, like you’ve been using it for ages!
hu: Célunk a tökéletes egyensúly megtalálása a szépen kialakított szolgáltatások és a felhasználó-központú használhatóság között. Túlzások és hiány nélkül. Kényelmesen fogja érezni magát a Naptár használatakor, mintha már évek óta ezt használná!

en: Weather
hu: Időjárás

en: Weather Service Configuration
hu: Időjárási szolgáltatás beállítása

en: Week
hu: Hét

en: Week view
hu: Hét nézet

en: Weekly
hu: Hetente

en: Whether weather reports are shown, automatic locations are used and a location-name
hu: Megjelenjen-e az időjárásjelentés, legyen-e használva az automatikus helymeghatározás, illetve egy hely neve

en: Window maximized
hu: Ablak teljes méretű

en: Window maximized state
hu: Az ablak maximalizált állapota

en: Window position
hu: Ablakpozíció

en: Window position (x and y).
hu: Ablakpozíció (x és y).

en: Window size
hu: Ablakméret

en: Window size (width and height).
hu: Ablak mérete (szélesség és magasság).

en: Yearly
hu: Évente

en: Yesterday
hu: Tegnap

en: Yesterday %s
hu: Tegnap %s-kor

en: Yesterday, %1$s – %2$s
hu: Tegnap, %1$s–%2$s

en: _About Calendar
hu: A Naptár _névjegye

en: _All events
hu: _Minden eseményre

en: _Cancel
hu: _Mégse

en: _Import
hu: _Importálás

en: _Keyboard Shortcuts
hu: _Gyorsbillentyűk

en: _Online Accounts…
hu: _Online fiókok…

en: _Only This Event
hu: Csak _erre az eseményre

en: _Subsequent events
hu: Az ezt _követő eseményekre

en: _Synchronize Calendars
hu: Naptárak _szinkronizálása

en: _Undo
hu: _Visszavonás

en: from %1$s %2$s
hu: ettől: %1$s %2$s

en: from Today
hu: mától

en: from Tomorrow
hu: holnaptól

en: from Yesterday
hu: tegnaptól

en: from next Friday
hu: a következő péntektől

en: from next Monday
hu: a következő hétfőtől

en: from next Saturday
hu: a következő szombattól

en: from next Sunday
hu: a következő vasárnaptól

en: from next Thursday
hu: a következő csütörtöktől

en: from next Tuesday
hu: a következő keddtől

en: from next Wednesday
hu: a következő szerdától

[ctx: shortcut window]
en: Close window
hu: Ablak bezárása

[ctx: shortcut window]
en: General
hu: Általános

[ctx: shortcut window]
en: Go back
hu: Ugrás vissza

[ctx: shortcut window]
en: Go forward
hu: Ugrás előre

[ctx: shortcut window]
en: Month view
hu: Hónap nézet

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
hu: Navigáció

[ctx: shortcut window]
en: New event
hu: Ú_j esemény

[ctx: shortcut window]
en: Next view
hu: Következő nézet

[ctx: shortcut window]
en: Previous view
hu: Előző nézet

[ctx: shortcut window]
en: Search
hu: Keresés

[ctx: shortcut window]
en: Shortcuts
hu: Gyorsbillentyűk

[ctx: shortcut window]
en: Show help
hu: Súgó megjelenítése

[ctx: shortcut window]
en: Show today
hu: Mai nap megjelenítése

[ctx: shortcut window]
en: View
hu: Nézet

[ctx: shortcut window]
en: Week view
hu: Hét nézet

en: to %1$s %2$s
hu: eddig: %1$s %2$s

en: to Today
hu: máig

en: to Tomorrow
hu: holnapig

en: to Yesterday
hu: tegnapig

en: to next Friday
hu: a következő péntekig

en: to next Monday
hu: a következő hétfőig

en: to next Saturday
hu: a következő szombatig

en: to next Sunday
hu: a következő vasárnapig

en: to next Thursday
hu: a következő csütörtökig

en: to next Tuesday
hu: a következő keddig

en: to next Wednesday
hu: a következő szerdáig

[ctx: tooltip]
en: Add a new event
hu: Új esemény hozzáadása

[ctx: tooltip]
en: Search for events
hu: Események keresése

[ctx: tooltip]
en: Synchronizing remote calendars…
hu: Távoli naptárak szinkronizálása…

en: week %d
hu: %d. hét
