gnome-disk-utility master - en to hu translation catalogue (720 entries)

en: %2.1f%% (%s) of the data on the device “%s” was unreadable and replaced with zeroes in the created disk image file. This typically happens if the medium is scratched or if there is physical damage to the drive
hu: %2.1f%% (%s) adat olvashatatlan volt a(z) „%s” eszközön, és nullákkal lett helyettesítve a létrehozott lemezképfájlban. Ez jellemzően akkor történik, ha az adathordozó karcos, vagy a meghajtó fizikailag sérült.

en: %d day | %d days
hu[0]: %d nap
hu[1]: %d nap

en: %d hour | %d hours
hu[0]: %d órája
hu[1]: %d órája

en: %d milli-second | %d milli-seconds
hu[0]: %d ezredmásodperc
hu[1]: %d ezredmásodperc

en: %d minute | %d minutes
hu[0]: %d perce
hu[1]: %d perce

en: %d month | %d months
hu[0]: %d hónap
hu[1]: %d hónap

en: %d second | %d seconds
hu[0]: %d másodperc
hu[1]: %d másodperc

en: %d sector | %d sectors
hu[0]: %d szektor
hu[1]: %d szektor

en: %d year | %d years
hu[0]: %d év
hu[1]: %d év

en: %s (Read-Only)
hu: %s (csak olvasható)

en: %s ago
hu: ennyivel ezelőtt: %s

en: %s of %s — %s
hu: %s / %s – %s

en: %s unreadable (replaced with zeroes)
hu: %s olvashatatlan (nullákkal helyettesítve)

en: %s when decompressed
hu: %s kibontva

en: %s — %s
hu: %s – %s

en: %s — %s free (%.1f%% full)
hu: %s — %s szabad (%.1f%% használt)

en: %u sample | %u samples
hu[0]: %u minta
hu[1]: %u minta

en: (None)
hu: (Nincs)

en: --format-device must be used together with --block-device
hu: A --format-device kapcsolót a --block-device kapcsolóval együtt kell használni

en: --format-device must not be used together with --restore-disk-image
hu: A --format-device kapcsolót tilos a --restore-disk-image kapcsolóval együtt használni

en: /etc/crypttab configuration data is malformed
hu: Az /etc/crypttab konfigurációs adatai rosszul formáltak

en: 10 minutes
hu: 10 perc

en: 15 minutes
hu: 15 perc

en: 3 hours
hu: 3 óra

en: 5 minutes
hu: 5 perc

en: <b>Tip</b>: If you are planning to recycle, sell or give away your old computer or disk, you should use a more thorough erase type to keep your private information from falling into the wrong hands
hu: <b>Tipp:</b> Ha régi számítógépét vagy lemezét szeretné újrahasznosítani, eladni vagy elajándékozni, használjon alaposabb törlési módszert a személyes adatainak rossz kezekbe kerülésének elkerüléséhez.

en: <b>WARNING</b>: The Secure Erase command may take a very long time to complete, can’t be canceled and may not work properly with some hardware. In the worst case, your drive may be rendered unusable or your system may crash or lock up. Before proceeding, please read the article about <a href='https://ata.wiki.kernel.org/index.php/ATA_Secure_Erase'>ATA Secure Erase</a> and make sure you understand the risks
hu: <b>FIGYELMEZTETÉS</b>: A biztonságos törlés parancs befejeződése nagyon sokáig tarthat, nem szakítható meg, és nem biztos, hogy minden hardverrel megfelelően működik. A legrosszabb esetben a meghajtója használhatatlanná válhat, a rendszere összeomolhat vagy lefagyhat. A folytatás előtt olvassa el az <a href='https://ata.wiki.kernel.org/index.php/ATA_Secure_Erase'>ATA Secure Erase</a> cikket, hogy megismerje a kockázatokat.

en: A file named “%s” already exists.  Do you want to replace it?
hu: A(z) „%s” nevű fájl már létezik. Le akarja cserélni?

en: A filesystem repair is not always possible and can cause data loss. Consider backing it up first in order to use forensic recovery tools that retrieve lost files. The operation may take a long time, especially if the partition contains a lot of data.
hu: A fájlrendszer javítása nem mindig lehetséges, és adatvesztést okozhat. Először fontolja meg a biztonsági mentést, hogy helyreállító eszközökkel visszanyerhesse az elvesztett fájlokat. A művelet sokáig is eltarthat, különösen akkor, ha a partíció nagy mennyiségű adatot tartalmaz.

en: A flag used by the Platform bootloader to determine where the OS should be loaded from. Sometimes the partition with this flag set is referred to as the <i>active</i> partition
hu: A számítógép rendszerindítója által a betöltendő rendszer helyének meghatározására használt jelző. Néha az ezzel a jelzővel rendelkező partíciót <i>aktív</i> partíciónak nevezik.

en: AAM Level
hu: AAM szint

en: APM Level
hu: APM szint

en: ATA Enhanced Secure Erase
hu: ATA bővített biztonságos törlése

en: ATA Secure Erase
hu: ATA biztonságos törlése

en: Access Time
hu: Hozzáférési idő

en: Activate selected swap partition
hu: A kiválasztott cserehely bekapcsolása

en: Additional partition options
hu: További particionálási lehetőségek

en: Aggressive spin-down may wear out the drive faster than anticipated. Please check the “Start/Stop Count” SMART attribute from time to time
hu: Az agresszív leállítás a vártnál gyorsabban használhatja el a meghajtót. Ellenőrizze rendszeresen az „Indítások/leállítások száma” SMART attribútumot.

en: Airflow Temperature
hu: Légáramlás hőmérséklete

en: Airflow temperature of the drive
hu: A légáramlás hőmérséklete a meghajtóban

en: All Files
hu: Minden fájl

en: All data on the disk will be lost but may still be recoverable by data recovery services
hu: A lemezen lévő összes adat elvész, de adat-visszaállító szolgáltatások képesek lehetnek helyreállítani

en: All data on the disk will be overwritten and will likely not be recoverable by data recovery services
hu: A lemezen lévő összes adat felülírásra kerül, és valószínűleg nem lesz helyreállítható adat-visszaállító szolgáltatások által sem

en: All data on the partition will be lost
hu: A partíción lévő minden adat elvész

en: All existing data will be lost
hu: Minden meglévő adat elvész

en: Allocating Disk Image
hu: Lemezkép lefoglalása

en: Allow writing to the image
hu: A lemezképbe írás engedélyezése

en: Amount of high current used to spin up the drive
hu: A lemez felpörgetéséhez használt csúcsfeszültség

en: Amplitude of heads trembling (GMR-head) in running mode
hu: Művelet végzése közben a (GMR) fej kilengésének mértéke

en: An error occurred
hu: Hiba történt

en: An error occurred when trying to put the drive into standby mode
hu: Hiba történt a meghajtó készenléti módba küldésére tett kísérlet során

en: An error occurred when trying to toggle whether SMART is enabled
hu: Hiba történt a SMART bekapcsolására való tett kísérlet során

en: An error occurred when trying to wake up the drive from standby mode
hu: Hiba történt a meghajtó készenléti állapotból való felébresztésére tett kísérlet során

en: Application Menu
hu: Alkalmazásmenü

en: Apply Advanced Power Management Settings
hu: Speciális energiagazdálkodás (APM) beállításainak alkalmazása

en: Apply Automatic Acoustic Management Settings
hu: Automatikus zajkezelés beállításainak alkalmazása

en: Apply Standby Timeout Settings
hu: Készenlét időkorlát-beállításainak alkalmazása

en: Apply Write Cache Settings
hu: Írási gyorsítótár beállításainak alkalmazása

en: Approximately %s
hu: Megközelítőleg %s

en: Are you sure you want to delete the partition?
hu: Biztosan törölni kívánja a partíciót?

en: Are you sure you want to format the disk?
hu: Biztosan formázni kívánja a lemezt?

en: Are you sure you want to power off the drives?
hu: Biztosan ki szeretné kapcsolni a meghajtókat?

en: Are you sure you want to write the disk image to the device?
hu: Biztosan az eszközre kívánja írni a lemezképet?

en: Assessment
hu: Felmérés

en: At least %s
hu: Legalább %s

en: Attach and mount one or more disk image files.
hu: Lemezképfájlok csatolása.

en: Attach new _Image…
hu: Új _lemezkép csatolása…

en: Attribute
hu: Attribútum

en: Auto-clear
hu: Automatikus törlés

en: Average Access Time
hu: Átlagos hozzáférési idő

en: Average Read Rate
hu: Átlagos olvasási sebesség

en: Average Write Rate
hu: Átlagos írási sebesség

en: Average efficiency of operations while positioning
hu: Műveletek átlagos hatékonysága pozicionáláskor

en: Average efficiency of the disk
hu: A lemez átlagos hatékonysága

en: Backing File
hu: Háttérfájl

en: Benchmark
hu: Teljesítményteszt

en: Benchmark Settings
hu: Teljesítményteszt beállításai

en: Benchmarking involves measuring the transfer rate on various area of the device as well as measuring how long it takes to seek from one random area to another. Please back up important data before using the write benchmark.
hu: A teljesítménytesztelés az eszköz különböző területeinek átviteli sebességét méri, valamint azt, hogy meddig tart egy véletlenszerű területről a másikra pozicionálni. Mentse fontos adatait az írási teljesítményteszt megkezdése előtt.

en: Benchmarking the write-rate of a disk requires exclusive access to the disk (e.g. the disk or its partitions cannot be mounted or in use) and involves reading data and then writing it back. As a result, the contents of the disk is not changed.
    
    If not checked, the write-part of the benchmark will not be done but on the other hand exclusive access to the device is not needed (e.g. the disk or device can be in use).
hu: A lemez írási sebességének teljesítménytesztelése kizárólagos hozzáférést igényel a lemezre (azaz a lemez vagy partíciói nem lehetnek csatolva vagy használatban), és adatok olvasását és visszaírását érinti. Ennek eredményeként a lemez tartalma nem változik.
    
    Ha nincs bejelölve, akkor a teljesítményteszt írási része nem kerül végrehajtásra, ugyanakkor kizárólagos hozzáférés sem szükséges (azaz a lemez vagy eszköz használatban lehet).

en: Block device is empty
hu: A blokkeszköz üres

en: Btrfs — Copy-on-write Linux Filesystem, for snapshots
hu: Btrfs – copy-on-write linuxos fájlrendszer, pillanatképekhez

en: C_hange
hu: _Változtatás

en: C_heck Filesystem…
hu: Fájlrendszer _ellenőrzése…

en: C_onfirm Passphrase
hu: Jel_mondat megerősítése

en: Calibration Retry Count
hu: Kalibrációs újrapróbálkozások száma

en: Cannot create a new partition. There are already four primary partitions.
hu: Nem hozható létre új partíció. Már van négy elsődleges partíció.

en: Cannot open “%s” — maybe the volume isn’t mounted?
hu: „%s” nem nyitható meg. Lehet, hogy a kötet nincs csatolva?

en: Cannot restore image of size 0
hu: Nem állítható vissza 0 méretű lemezkép

en: Change Filesystem Label
hu: Fájlrendszercímke módosítása

en: Change Pa_ssphrase…
hu: Jelmondat _megváltoztatása…

en: Change Passphrase
hu: Jelmondat megváltoztatása

en: Changes ownership of the filesystem to your user and group. The recursive mode does also change the ownership of all subdirectories and files, this can lead to destructive results when the filesystem contains a directory structure where ownership should belong to different users (e.g., a system backup or a filesystem that is accessed by multiple users).
hu: Az Ön felhasználójára és csoportjára módosítja a fájlrendszer tulajdonosát. A rekurzív mód az összes alkönyvtár és fájl tulajdonjogát módosítja. Ez destruktív eredményhez vezethet, ha a fájlrendszer olyan mappaszerkezetet tartalmaz, amely tulajdonjogának más felhasználókhoz kellene tartoznia (például egy rendszerszintű biztonsági mentésnél, vagy akkor, ha a fájlrendszert több felhasználó is eléri).

en: Changing the passphrase for this device, will also update the passphrase referenced by the <i>/etc/crypttab</i> file
hu: Az eszköz jelmondatának módosítása frissíti az <i>/etc/crypttab</i> fájlban hivatkozott jelmondatot is

en: Check this box to see the passphrases entered above
hu: A fent megadott jelmondatok megjelenítése

en: Click to force re-reading SMART data from the hard disk
hu: Kattintson a SMART adatok újraolvasásának kényszerítéséhez a merevlemezről

en: Click to start a SMART self-test
hu: Kattintson a SMART önteszt indításához

en: Click to stop the SMART self-test currently in progress
hu: Kattintson az éppen futó SMART önteszt leállításához

en: Click to toggle whether SMART is enabled for the hard disk
hu: Kattintson a SMART be- vagy kikapcsolásához a merevlemezen

en: Close
hu: Bezárás

en: Closing now stops the running jobs and leads to a corrupt result.
hu: Az azonnali bezárás leállítja a futó feladatokat, és hibás eredményt okoz.

en: Compatible with all systems and devices
hu: Kompatibilis minden rendszerrel és eszközzel

en: Compatible with modern systems and hard disks > 2TB
hu: Kompatibilis a modern rendszerekkel és 2 TB-nál nagyobb merevlemezekkel

en: Confirm Check
hu: Ellenőrzés megerősítése

en: Confirm Details
hu: Részletek megerősítése

en: Confirm Repair
hu: Javítás megerősítése

en: Confirm Taking Ownership
hu: Tulajdonjog átvételének megerősítése

en: Confirm passphrase entered above
hu: Erősítse meg a fent megadott jelmondatot

en: Confirm the details of the current volume before proceeding.
hu: A továbblépés előtt erősítse meg a jelenlegi kötet részleteit.

en: Connected to another seat
hu: Kapcsolódva másik helyhez

en: Contents
hu: Tartalom

en: Copyright © 2008-2013 Red Hat, Inc.
    Copyright © 2008-2013 David Zeuthen
    Copyright © 2009-2017 The GNOME Project
hu: Copyright © 2008-2013 Red Hat, Inc.
    Copyright © 2008-2013 David Zeuthen
    Copyright © 2009-2017 A GNOME projekt

en: Count of remapped sectors. When the hard drive finds a read/write/verification error, it marks the sector as “reallocated” and transfers data to a special reserved area (spare area)
hu: Áthelyezett szektorok száma. Amikor a merevlemez írási/olvasási/ellenőrzési hibát talál, a szektort „áthelyezettként” jelöli és az adatokat egy speciális, fenntartott (tartalék) területre viszi át

en: Cre_ate
hu: _Létrehozás

en: Create Disk Image
hu: Lemezkép létrehozása

en: Create Partition
hu: Partíció létrehozása

en: Create partition in unallocated space
hu: Partíció létrehozása a lefoglalatlan területen

en: Creating Disk Image
hu: Lemezkép létrehozása

en: Curr_ent Passphrase
hu: J_elenlegi jelmondat

en: Current Pending Sector Count
hu: Függőben lévő szektorok száma

en: Current Size
hu: Jelenlegi méret

en: Current internal temperature of the drive
hu: A meghajtó aktuális belső hőmérséklete

en: Custom Format
hu: Egyéni formátum

en: DISK IS LIKELY TO FAIL SOON
hu: A LEMEZ VALÓSZÍNŰLEG HAMAROSAN MEGHIBÁSODIK

en: Data Address Mark Errors
hu: Adatcímzési hibák száma

en: Data stored in the volume will only be accessible with the correct password. Be careful not to forget it.
hu: A köteten tárolt adatok csak a helyes jelszóval lesznek hozzáférhetőek. Semmiképp se felejtse el.

en: Deactivate selected swap partition
hu: A kiválasztott cserehely kikapcsolása

en: Default location for the Create/Restore disk image dialogs
hu: A Lemezkép létrehozása/visszaállítása ablakok alapértelmezett helye

en: Default location for the Create/Restore disk image dialogs. If blank the ~/Documents folder is used.
hu: A Lemezkép létrehozása/visszaállítása ablakok alapértelmezett helye. Ha üres, a ~/Dokumentumok mappa lesz használva.

en: Delete selected partition
hu: A kiválasztott partíció törlése

en: Destination
hu: Cél

en: Detach loop device after unmount action
hu: Hurokeszköz leválasztása a leválasztási művelet után

en: Detach this loop device
hu: A hurokeszköz leválasztása

en: Device
hu: Eszköz

en: Device is size 0
hu: Az eszköz mérete 0

en: Disable Write Cache
hu: Írási gyorsítótár kikapcsolása

en: Disk Drives
hu: Lemezmeghajtók

en: Disk Image Mounter
hu: Lemezképcsatoló

en: Disk Image Writer
hu: Lemezképíró

en: Disk Image of %s (%s).img
hu: Lemezkép erről: %s (%s).img

en: Disk Images (*.img, *.img.xz, *.iso)
hu: Lemezképek (*.img, *.img.xz, *.iso)

en: Disk Images (*.img, *.iso)
hu: Lemezképek (*.img, *.iso)

en: Disk Shift
hu: Lemez elmozdulása

en: Disk image copying complete
hu: Lemezképmásolás kész

en: Disk image read error
hu: Lemezkép-olvasási hiba

en: Disk is OK
hu: A lemez jó

en: Disk is OK, one attribute failed in the past | Disk is OK, %d attributes failed in the past
hu[0]: A lemez jó, egy attribútum a múltban hibát jelzett
hu[1]: A lemez jó, %d attribútum a múltban hibát jelzett

en: Disk is OK, one bad sector | Disk is OK, %d bad sectors
hu[0]: A lemez jó, egy hibás szektort tartalmaz
hu[1]: A lemez jó, %d hibás szektort tartalmaz

en: Disk is OK, one failing attribute is failing | Disk is OK, %d attributes are failing
hu[0]: A lemez jó, egy attribútum hibát jelez
hu[1]: A lemez jó, %d attribútum hibát jelez

en: Disk management utility for GNOME
hu: Lemezkezelő segédprogram a GNOME-hoz

en: Disk or Device
hu: Lemez vagy eszköz

en: Disks
hu: Lemezek

en: Disks provides an easy way to inspect, format, partition, and configure disks and block devices.
hu: A Lemezek egyszerű módon biztosítja a lemezek és blokkeszközök vizsgálatát, formázását, particionálását és beállítását.

en: Display _Name
hu: Megjelenő _név

en: Don’t overwrite existing data
hu: Ne írja felül a meglévő adatokat

en: Drive Options
hu: Meghajtóbeállítások

en: Drive S_ettings…
hu: _Meghajtóbeállítások…

en: Drive Settings
hu: Meghajtóbeállítások

en: Drive’s seek performance during offline operations
hu: A lemez offline műveletek alatti pozicionálási teljesítménye

en: Edit Encr_yption Options…
hu: _Titkosítási beállítások szerkesztése…

en: Edit Partition
hu: Partíció szerkesztése

en: Edit _Filesystem…
hu: Fájlrendszer s_zerkesztése…

en: Edit _Mount Options…
hu: _Csatolási beállítások szerkesztése…

en: Eject this disk
hu: Lemez kiadása

en: Empty
hu: Üres

en: Enable Write Cache
hu: Írási gyorsítótár bekapcsolása

en: Enable _recursive mode
hu: _Rekurzív mód engedélyezése

en: Encryption Options
hu: Titkosítási beállítások

en: Endurance Remaining
hu: Hátralévő megbízhatóság

en: Enter Standby After
hu: Készenlétbe lépés ennyi után:

en: Enter current passphrase used to protect the data
hu: Adja meg az adatok védelmére jelenleg használt jelszót

en: Enter new passphrase used to protect the data
hu: Adja meg az adatok védelmére a jövőben használandó jelszót

en: Enter passphrase to unlock
hu: Adja meg a jelmondatot a feloldáshoz

en: Enter passphrase used to protect the data
hu: Adja meg az adatok védelmére használandó jelszót

en: Erase Multiple Disks
hu: Több lemez törlése

en: Erase _Type
hu: Tö_rlés típusa

en: Error aborting SMART self-test
hu: Hiba a SMART önteszt félbeszakításakor

en: Error adding /etc/crypttab entry
hu: Hiba az /etc/crypttab bejegyzés hozzáadásakor

en: Error adding new /etc/fstab entry
hu: Hiba az új /etc/fstab bejegyzés hozzáadásakor

en: Error allocating space for disk image file:
hu: Hiba a területfoglaláskor a lemezképfájlnak:

en: Error attaching disk image
hu: Hiba a lemezkép csatolásakor

en: Error attaching disk image: %s (%s, %d)
hu: Hiba a lemezkép csatolásakor: %s (%s, %d)

en: Error canceling job
hu: Hiba a feladat megszakításakor

en: Error changing passphrase
hu: Hiba a jelmondat módosításakor

en: Error connecting to udisks daemon: %s (%s, %d)
hu: Hiba az udisks démonhoz kapcsolódáskor: %s (%s, %d)

en: Error creating disk image
hu: Hiba a lemezkép létrehozásakor

en: Error creating partition
hu: Hiba a partíció létrehozásakor

en: Error deleting loop device
hu: Hiba a hurokeszköz törlésekor

en: Error deleting partition
hu: Hiba a partíció törlésekor

en: Error determining size of device:
hu: Hiba az eszköz méretének meghatározásakor:

en: Error determining size of file
hu: Hiba a fájl méretének meghatározásakor

en: Error disabling autoclear for loop device
hu: Hiba a hurokeszköz automatikus törlésének letiltásakor

en: Error ejecting media
hu: Hiba az adathordozó kiadásakor

en: Error formatting disk
hu: Hiba a lemez formázásakor

en: Error formatting volume
hu: Hiba a kötet formázásakor

en: Error locking device
hu: Hiba az eszköz zárolásakor

en: Error looking up block device for %s
hu: Hiba a blokkeszköz kikeresésekor ehhez: %s

en: Error mounting filesystem
hu: Hiba a fájlrendszer csatolásakor

en: Error mounting filesystem to calculate minimum size
hu: Hiba a fájlrendszer minimális méretének kiszámításához történő csatolásakor

en: Error mounting the filesystem
hu: Hiba a fájlrendszer csatolásakor

en: Error opening %s: %s
hu: Hiba %s megnyitásakor: %s

en: Error opening file for reading
hu: Hiba a fájl megnyitásakor olvasásra

en: Error opening file for writing
hu: Hiba a fájl megnyitásakor írásra

en: Error opening “%s”: %m
hu: Hiba „%s” megnyitásakor: %m

en: Error powering off drive
hu: Hiba a meghajtó kikapcsolásakor

en: Error refreshing SMART data
hu: Hiba a SMART adatok frissítésekor

en: Error removing /etc/crypttab entry
hu: Hiba az /etc/crypttab bejegyzés eltávolításakor

en: Error removing old /etc/fstab entry
hu: Hiba a régi /etc/fstab bejegyzés eltávolításakor

en: Error repairing filesystem
hu: Hiba a fájlrendszer javításakor

en: Error repairing filesystem after resize
hu: Hiba a fájlrendszer javításakor az átméretezés után

en: Error resizing filesystem
hu: Hiba a fájlrendszer átméretezésekor

en: Error resizing partition
hu: Hiba a partíció átméretezésekor

en: Error restoring disk image
hu: Hiba a lemezkép helyreállításakor

en: Error retrieving configuration data
hu: Hiba a konfigurációs adatok lekérésekor

en: Error setting autoclear flag
hu: Hiba az automatikus törlés jelző beállításakor

en: Error setting configuration
hu: Hiba a beállítások megadásakor

en: Error setting label
hu: Hiba a címke beállításakor

en: Error setting partition flags
hu: Hiba a partíció jelzőinek beállításakor

en: Error setting partition name
hu: Hiba a partíciónév beállításakor

en: Error setting partition type
hu: Hiba a partíciótípus beállításakor

en: Error starting SMART self-test
hu: Hiba a SMART önteszt indításakor

en: Error starting swap
hu: Hiba a cserehely elindításakor

en: Error stopping swap
hu: Hiba a cserehely leállításakor

en: Error unlocking device
hu: Hiba az eszköz feloldásakor

en: Error unmounting filesystem
hu: Hiba a fájlrendszer leválasztásakor

en: Error updating /etc/crypttab
hu: Hiba az /etc/crypttab frissítésekor

en: Error updating /etc/crypttab entry
hu: Hiba az /etc/crypttab bejegyzés frissítésekor

en: Error updating /etc/fstab entry
hu: Hiba az /etc/fstab bejegyzés frissítésekor

en: Error while checking filesystem
hu: Hiba a fájlrendszer ellenőrzésekor

en: Error while repairing filesystem
hu: Hiba a fájlrendszer javításakor

en: Error while taking filesystem ownership
hu: Hiba a fájlrendszer tulajdonjogának átvételekor

en: Error writing file
hu: Hiba a fájl íráskor

en: Extended Partition
hu: Kiterjesztett partíció

en: Extended Partitions can contain Logical Partitions
hu: A kiterjesztett partíciók logikai partíciókat tartalmazhatnak

en: F2FS — Flash Storage Linux Filesystem
hu: F2FS – flash-tárolókhoz való linuxos fájlrendszer

en: FAILING
hu: MEGHIBÁSODOTT

en: Failed in the past
hu: A múltban meghibásodott

en: File does not appear to be XZ compressed
hu: A fájl nem tűnik XZ-vel tömörítettnek

en: Filesystem %s on %s could not be repaired.
hu: A(z) %s fájlrendszert nem lehetett megjavítani ezen: %s.

en: Filesystem %s on %s has been repaired.
hu: A(z) %s fájlrendszer javításra került ezen: %s.

en: Filesystem %s on %s is undamaged.
hu: A(z) %s fájlrendszer sértetlen ezen: %s.

en: Filesystem %s on %s needs repairing.
hu: A(z) %s fájlrendszer javításra szorul ezen: %s.

en: Filesystem _Type
hu: Fájl_rendszertípus

en: Filesystem damaged
hu: A fájlrendszer sérült

en: Filesystem intact
hu: A fájlrendszer ép

en: Fit to size
hu: Illeszkedés az elérhető méretre

en: Flags
hu: Jelzők

en: Flying Height
hu: Fej repülési magassága

en: For example: “Angela’s Files” or “Backup”.
hu: Például „Fájlok” vagy „Biztonsági mentés”.

en: For use with _Windows (NTFS)
hu: _Windowszal történő használathoz (NTFS)

en: For use with all _systems and devices (FAT)
hu: Tetszőleges _rendszerrel és eszközzel való használathoz (FAT)

en: Form_at
hu: _Formázás

en: Format Disk
hu: Lemez formázása

en: Format Volume
hu: Kötet formázása

en: Format _Disk…
hu: Lemez _formázása…

en: Format _Partition…
hu: Partíció _formázása…

en: Format selected device
hu: A kijelölt eszköz formázása

en: Free Space _Following
hu: Szabad hely _utána

en: Frequency of errors while positioning
hu: Pozicionálás közbeni hibák gyakorisága

en: Frequency of errors while reading from the disk
hu: Hibák gyakorisága a lemezről olvasáskor

en: Frequency of errors while reading raw data from the disk. A non-zero value indicates a problem with either the disk surface or read/write heads
hu: Hibák gyakorisága nyers adatok olvasásakor a lemezről. A nem nulla érték hibát jelez a lemez felületén vagy az író/olvasó fejeken

en: Frequency of mistakes as a result of impact loads
hu: Mechanikai behatások miatti hibák gyakorisága

en: G-sense Error Rate
hu: G-sense hibák gyakorisága

en: GMR Head Amplitude
hu: GMR fej amplitúdója

en: General time for loading in a drive
hu: Betöltés teljes ideje a meghajtón

en: Go back to main view
hu: Ugrás vissza a fő nézethez

en: Good Block Rate
hu: Jó blokkok aránya

en: Hardware ECC Recovered
hu: Javítható hibák száma

en: Head Flying Hours
hu: Fejpozicionálási idő

en: Height of heads above the disk surface
hu: A fejek lemezfelszín feletti magassága

en: Hide from _Firmware
hu: Elrejtés a _firmware elől

en: High Fly Writes
hu: Túl magas írófejállások

en: ID
hu: Azonosító

en: I_dentify As
hu: A_zonosítás mint

en: Icon Na_me
hu: Ikonné_v

en: If checked, additional authorization is required to mount the device [x-udisks-auth]
hu: Ha be van jelölve, akkor további hitelesítés szükséges az eszköz csatolásához [x-udisks-auth]

en: If checked, additional authorization is required to unlock the device [x-udisks-auth]
hu: Ha be van jelölve, akkor további hitelesítés szükséges az eszköz feloldásához [x-udisks-auth]

en: If checked, the device is always shown in the user interface no matter what its directory is [x-gvfs-show]
hu: Ha be van jelölve, akkor az eszköz mindig megjelenik a felületen, bármi is legyen a könyvtára [x-gvfs-show]

en: If checked, the device will be mounted at system startup [!noauto]
hu: Ha be van jelölve, akkor az eszköz csatolva lesz a rendszer indításakor [!noauto]

en: If checked, the device will be unlocked at system startup [!noauto]
hu: Ha be van jelölve, akkor az eszköz fel lesz oldva a rendszer indításakor [!noauto]

en: If checked, the loop device will be read-only. This is useful if you don’t want the underlying file to be modified
hu: Ha be van jelölve, akkor a hurokeszköz csak olvasható lesz. Ez akkor hasznos, ha még véletlenül sem szeretné az alapul szolgáló fájlt módosítani.

en: If checked, the mount will be read-only. This is useful if you don’t want the underlying disk image to be modified
hu: Ha be van jelölve, akkor a csatolás csak olvasható lesz. Ez akkor hasznos, ha nem szeretné az alapul szolgáló lemezképet módosítani.

en: If set, the VeraCrypt PIM (Personal Iterations Multiplier) numeric value to use for this volume.
hu: Ha megadott, akkor az ehhez a kötethez használandó VeraCrypt PIM (Personal Iterations Multiplier) számérték.

en: If set, the name of the icon to use in the device in the user interface [x-gvfs-icon=]
hu: Ha be van állítva, akkor az eszközhöz a felhasználói felületen ez az ikon lesz használva [x-gvfs-icon=]

en: If set, the name of the symbolic icon to use in the device in the user interface [x-gvfs-symbolic-icon=]
hu: Ha be van állítva, akkor az eszközhöz a felhasználói felületen ez a szimbolikus ikon lesz használva [x-gvfs-symbolic-icon=]

en: If set, the name to use for the device in the user interface [x-gvfs-name=]
hu: Ha be van állítva, akkor az eszköz ezen a néven jelenik meg a felhasználói felületen [x-gvfs-name=]

en: If specified
hu: Ha megadott

en: Ignored, kept for compatibility
hu: Figyelmen kívül hagyva, kompatibilitási okból lett meghagyva

en: Image Size
hu: Lemezképméret

en: Image _Size
hu: _Lemezképméret

en: Image to Restore
hu: Visszaállítandó lemezkép

en: In case that the default options do not fit your needs select one of the following filesystems. Be aware of the technical differences and do research about your use case.
hu: Ha az alapértelmezett beállítások nem felelnek meg az igényeinek, akkor válassza a következő fájlrendszerek egyikét. Legyen tisztában a technikai különbségeikkel, és nézzen utána a felhasználási esetének.

en: Indicates that EFI firmware should ignore the content of the partition and not try to read from it
hu: Azt jelzi, hogy az EFI firmware hagyja figyelmen kívül a partíció tartalmát, és ne próbáljon olvasni róla

en: Instead of unlocking this volume, attempt to unlock a secondary volume hidden inside.
hu: A kötet feloldása helyett, próbálja meg feloldani a rejtett másodlagos kötetet.

en: Internal error
hu: Belső hiba

en: Invalid PIM
hu: Érvénytelen PIM

en: Invalid compressed data
hu: Érvénytelen tömörített adatok

en: Job
hu: Feladat

en: Last Benchmarked
hu: Utolsó teljesítményteszt

en: Legacy BIOS _Bootable
hu: Örökölt B_IOS indítható

en: Linux Swap Partition
hu: Linux cserehely partíció

en: Load Friction
hu: Súrlódási terhelés

en: Load on drive caused by friction in mechanical parts of the store
hu: A tároló mechanikai alkatrészei által okozott súrlódás miatti terhelés

en: Load-in Time
hu: Betöltve töltött idő

en: Load/Unload Cycle Count
hu: Parkolózónába lépési ciklusok száma

en: Load/Unload Retry Count
hu: Betöltések száma

en: Loaded Hours
hu: Bekapcsolva töltött idő

en: Loading on drive caused by numerous recurrences of operations, like reading, recording, positioning of heads, etc
hu: Különböző műveletek, például olvasás, írás, fejpozicionálás által okozott adatzónába lépések a lemezen

en: Location
hu: Hely

en: Lock selected encrypted partition
hu: A kiválasztott titkosított partíció zárolása

en: Loop device is empty
hu: A hurokeszköz üres

en: Loud (Fast)
hu: Hangos (gyors)

en: Manage Drives and Media
hu: Lemezek és adathordozók kezelése

en: Margin of a channel while reading data.
hu: Csatorna tartaléka adatok olvasásakor.

en: Matches any device with the given label
hu: Megfelel bármely eszköznek a megadott címkével

en: Matches partition %u of any device connected at the given port or address
hu: Megfelel a megadott porton vagy címen csatlakoztatott bármely eszköz %u. partíciójának

en: Matches partition %u of the device with the given vital product data
hu: Megfelel a megadott alapvető termékadatokkal rendelkező eszköz %u. partíciójának

en: Matches the device with the given UUID
hu: Megfelel a megadott UUID-vel rendelkező eszköznek

en: Matches the given device
hu: Megfelel a megadott eszköznek

en: Matches the whole disk of any device connected at the given port or address
hu: Megfelel a megadott porton vagy címen csatlakoztatott bármely eszköz d. partíciójának

en: Matches the whole disk of the device with the given vital product data
hu: Megfelel a megadott alapvető termékadatokkal rendelkező eszköz teljes lemezének

en: Media
hu: Adathordozó

en: Minimal Size
hu: Minimális méret

en: Mix uppercase and lowercase and try to use a number or two.
hu: Használjon vegyesen kis- és nagybetűket, és tegyen közéjük egy-két számot is.

en: Model
hu: Modell

en: Mount Disk Images
hu: Lemezképek csatolása

en: Mount Opt_ions
hu: Csa_tolási beállítások

en: Mount Options
hu: Csatolási beállítások

en: Mount _Point
hu: _Csatolási pont

en: Mount at system _startup
hu: Csatolás a rendszer in_dításakor

en: Mount selected partition
hu: A kiválasztott partíció csatolása

en: N_ext
hu: _Következő

en: Name
hu: Név

en: Need more input
hu: További bemenet szükséges

en: Never
hu: Soha

en: New Disk Image
hu: Új lemezkép

en: New _Passphrase
hu: Új jelm_ondat

en: No Device Selected
hu: Nincs eszköz kiválasztva

en: No Filesystem
hu: Nincs fájlrendszer

en: No Media
hu: Nincs adathordozó

en: No description for attribute %d
hu: A(z) %d. attribútumhoz nincs leírás

en: No partitioning
hu: Nincs particionálás

en: None
hu: Nincs

en: Normalized
hu: Normalizált

en: Not enough memory
hu: Nincs elég memória

en: Number of CRC errors during UDMA mode
hu: CRC hibák száma UDMA módban

en: Number of Data Address Mark (DAM) errors (or) vendor-specific
hu: Adatcím-jelző (DAM) hibák száma, vagy gyártófüggő

en: Number of ECC errors
hu: ECC hibák száma

en: Number of ECC on-the-fly errors
hu: Menet közben javított hibák száma

en: Number of S_amples
hu: Mi_nták száma

en: Number of Sampl_es
hu: Min_ták száma

en: Number of Thermal Asperity Rate errors
hu: Magas hőmérséklet miatti problémák száma

en: Number of attempts to calibrate the device
hu: Az eszköz kalibrálására tett kísérletek száma

en: Number of available reserved blocks as a percentage of the total number of reserved blocks
hu: Elérhető fenntartott blokkok száma, a fenntartott blokkok teljes számának százalékos arányában

en: Number of buzz routines to spin up the drive
hu: A lemez felpörgéséhez szükséges ciklusok száma

en: Number of cycles into landing zone position
hu: Parkolózónába lépési ciklusok száma

en: Number of errors as a result of impact loads as detected by a shock sensor
hu: A rázkódásérzékelő által érzékelt mechanikai behatások miatti hibák száma

en: Number of errors corrected by software ECC
hu: A szoftveres ECC által javított hibák száma

en: Number of errors that could not be recovered using hardware ECC
hu: A hardveres ECC használatával nem javítható hibák száma

en: Number of errors while reading from a disk
hu: Hibák száma a lemez olvasásakor

en: Number of errors while writing to disk (or) multi-zone error rate (or) flying-height
hu: A lemez írásakor előforduló hibák száma vagy többzónás hibák gyakorisága vagy repülési magasság

en: Number of hours elapsed in the power-on state
hu: Bekapcsolt állapotban eltelt órák száma

en: Number of hours in general operational state
hu: Általános működőképes állapotban töltött órák száma

en: Number of off-track errors
hu: Nem javítható olvasási hibák száma

en: Number of physical erase cycles completed on the drive as a percentage of the maximum physical erase cycles the drive supports
hu: A meghajtón elvégzett fizikai törlési ciklusok száma, a meghajtó által támogatott fizikai törlési ciklusok maximális számának százalékában

en: Number of power-off or emergency retract cycles
hu: Kikapcsolási vagy vészleállási ciklusok száma

en: Number of power-off retract events
hu: Áramellátás megszűnése miatti parkolópályára állások

en: Number of power-on events
hu: Bekapcsolási események száma

en: Number of remapping operations. The raw value of this attribute shows the total number of (successful and unsuccessful) attempts to transfer data from reallocated sectors to a spare area
hu: Áthelyezési műveletek száma. Az attribútum nyers értéke megjeleníti az adatok újraosztott szektorokból tartalékterületre való áthelyezésére tett (sikeres és sikertelen) kísérletek teljes számát

en: Number of retry attempts to spin up
hu: Felpörgetésre tett ismételt kísérletek száma

en: Number of samples. Bigger number produces a more accurate picture of access time patterns but takes more time.
hu: Minták száma. A nagyobb szám pontosabb képet fest a hozzáférési idők mintájáról, de a folyamat tovább tart.

en: Number of samples. Bigger number produces more smooth graphs but the benchmark will take more time.
hu: Minták száma. A nagyobb szám simább grafikont eredményez, de a teljesítményteszt tovább fog tartani.

en: Number of sectors waiting to be remapped. If the sector waiting to be remapped is subsequently written or read successfully, this value is decreased and the sector is not remapped. Read errors on the sector will not remap the sector, it will only be remapped on a failed write attempt
hu: Áthelyezésre váró szektorok száma. Ha az áthelyezésre váró szektort később sikerül írni vagy olvasni, akkor ez az érték csökken és a szektor nem kerül áthelyezésre. A szektor olvasási hibái nem helyezik át a szektort, csak a meghiúsult írási hibák

en: Number of spindle start/stop cycles
hu: A tengely indítási/leállási ciklusainak száma

en: Number of times a recording head is flying outside its normal operating range
hu: Az írófej ennyi alkalommal repült a normál működési tartományon kívül

en: Number of uncorrectable ECC errors
hu: Javíthatatlan ECC hibák száma

en: Offline Seek Performance
hu: Önteszt alatti teljesítmény

en: Old-Age
hu: Magas kor

en: Only the passphrase referenced by the <i>/etc/crypttab</i> file will be changed. To change the on-disk passphrase, use <i>Change Passphrase…</i>
hu: Csak az <i>/etc/crypttab</i> fájlban hivatkozott jelmondat módosul. A lemezen lévő jelmondat módosításához használja a <i>Jelmondat módosítása…</i> menüpontot.

en: Opt_ions
hu: _Beállítások

en: Options to use when unlocking the device
hu: Az eszköz feloldásakor használandó beállítások

en: Other Devices
hu: Más eszközök

en: Overall Assessment
hu: Átfogó felmérés

en: Overwrite existing data with zeroes
hu: Meglévő adatok felülírása nullákkal

en: Overwrites existing data, but takes longer.
hu: Felülírja a meglévő adatokat, de tovább tart.

en: Partition Type
hu: Partíciótípus

en: Partition _Size
hu: Partíció_méret

en: Partitioning
hu: Particionálás

en: Passphrase File
hu: Jelmondatfájl

en: Passphrase of the device or empty to request from user when setting up the device
hu: Az eszköz jelmondata, vagy üres a felhasználótól való bekéréshez az eszköz beállításakor

[ctx: Password strength]
en: Fair
hu: Elfogadható

[ctx: Password strength]
en: Good
hu: Jó

[ctx: Password strength]
en: Strong
hu: Erős

[ctx: Password strength]
en: Weak
hu: Gyenge

en: Perform Better
hu: Jobb teljesítmény

en: Perform _write-benchmark
hu: Í_rási teljesítményteszt

en: Performance is increased by enabling write caching, but leaves the system susceptible to data loss in the event of a power failure
hu: Az írási gyorsítótárazás növeli a teljesítményt, de a rendszert sérülékennyé teszi az adatvesztéssel szemben, ha áramkimaradás lép fel

en: Power Cycle Count
hu: Bekapcsolási ciklusok száma

en: Power off this disk
hu: A lemez kikapcsolása

en: Power-On Hours
hu: Bekapcsolva töltött idő

en: Power-off Retract Count
hu: Kikapcsolások száma

en: Powered On
hu: Bekapcsolva

en: Pre-Fail
hu: Hiba várható

en: Quantity efforts of the rotating moment of a drive
hu: A lemez forgási sebességének változásainak ellensúlyozására tett kísérletek száma

en: Quick
hu: Gyors

en: Quiet (Slow)
hu: Csendes (lassú)

en: Read Channel Margin
hu: Csatorna olvasási határa

en: Read Error Rate
hu: Olvasási hibák gyakorisága

en: Read Error Retry Rate
hu: Olvasási újrapróbálkozások száma

en: Reallocated Sector Count
hu: Áthelyezett szektorok száma

en: Reallocation Count
hu: Áthelyezések száma

en: Refresh
hu: Frissítés

en: Rep_air Filesystem…
hu: Fájlrendszer j_avítása…

en: Repair failed
hu: Javítás sikertelen

en: Repair successful
hu: Javítás sikeres

en: Reported Uncorrectable Errors
hu: Jelentett javíthatatlan hibák

en: Require additional authori_zation to mount
hu: T_ovábbi hitelesítés megkövetelése csatoláskor

en: Require additional authori_zation to unlock
hu: További _hitelesítés megkövetelése feloldáskor

en: Resi_ze…
hu: Át_méretezés…

en: Resize Volume
hu: Kötet átméretezése

en: Resizing a filesystem can lead to data loss. You are advised to backup your data before. The resize operation will take longer if a lot of data has to be moved. The minimal size is calculated according to the current content. Keep additional free space for the filesystem to work fast and reliably.
hu: A fájlrendszer átméretezése adatvesztést eredményezhet. Javasoljuk, hogy előtte mentse az adatait. Az átméretezés művelet tovább tart, ha sok adatot kell átmozgatni. A minimális méret a jelenlegi tartalom alapján kerül kiszámításra. Hagyjon további szabad helyet, hogy a fájlrendszer gyorsan és megbízhatóan működjön.

en: Resizing not ready
hu: Az átméretezés nincs kész

en: Restore Disk Image
hu: Lemezkép visszaállítása

en: Restore disk image
hu: Lemezkép visszaállítása

en: Restoring Disk Image
hu: Lemezkép helyreállítása

en: Retrieving DVD keys
hu: DVD kulcsok lekérése

en: Run Out Cancel
hu: Adatjavítási hibák száma

en: SELF-TEST FAILED
hu: AZ ÖNTESZT MEGHIÚSULT

en: SMART Data & Self-Tests
hu: SMART adatok és öntesztek

en: SMART _Attributes
hu: SMART _attribútumok

en: SMART is not enabled
hu: A SMART nincs bekapcsolva

en: SMART is not supported
hu: A SMART nem támogatott

en: S_etting
hu: _Beállítás

en: S_tandby Now
hu: _Készenlét most

en: S_ymbolic Icon Name
hu: Szimbolikus ikonné_v

en: Sample S_ize (MiB)
hu: _Mintaméret (MB)

en: Sample Size
hu: Mintaméret

en: Save Power
hu: Energiatakarékosság

en: Save in _Folder
hu: _Mentés ebbe a mappába

en: Seek Error Rate
hu: Keresési hibák gyakorisága

en: Seek Timer Performance
hu: Átlagos fejpozicionálási idő

en: Select Disk Image to Attach
hu: Válassza ki a csatolandó lemezképet

en: Select Disk Image to Restore
hu: Válassza ki a visszaállítandó lemezképet

en: Select Disk Image(s) to Mount
hu: Válassza ki a csatolandó lemezképet

en: Select a Folder
hu: Válasszon egy mappát

en: Select a Keyfile
hu: Válasszon egy kulcsfájlt

en: Select a device to manage.
hu: Válassza ki a kezelendő eszközt.

en: Select a keyfile to unlock this volume
hu: Kulcsfájl kiválasztása a kötet feloldásához

en: Select device
hu: Válasszon egy eszközt

en: Self-assessment
hu: Önfelmérés

en: Self-test Result
hu: Önellenőrzés eredménye

en: Self-test in progress
hu: Önteszt folyamatban

en: Serial Number
hu: Sorozatszám

en: Set Password
hu: Jelszó beállítása

en: Set options to unlock
hu: Feloldási beállítások megadása

en: Set up _read-only loop device
hu: Csak _olvasható hurokeszköz beállítása

en: Set up _read-only mount
hu: Csak _olvasható csatolás beállítása

en: Sh_ow Password
hu: Jelszó _megjelenítése

en: Shift of disk is possible as a result of strong shock loading in the store, as a result of falling (or) temperature
hu: A lemez erős rázkódási terhelés hatására elmozdulhat, amely esés vagy a hőmérséklet hatására következhet be

en: Sho_w Passphrases
hu: _Jelmondatok megjelenítése

en: Sho_w in user interface
hu: _Megjelenítés a felhasználói felületen

en: Sho_w passphrase
hu: _Jelmondat megjelenítése

en: Size
hu: Méret

en: Slow
hu: Lassú

en: Soft ECC correction
hu: Szoftveresen javított hibák száma

en: Soft Read Error Rate
hu: Olvasási hibaarány

en: Soft read error rate
hu: Szoftveres olvasási hibák gyakorisága

en: Source
hu: Forrás

en: Spin Buzz
hu: Felpörgési ciklusok

en: Spin High Current
hu: Bekapcsolási csúcsfeszültség

en: Spinup Retry Count
hu: Felpörgési újrapróbálkozások száma

en: Spinup Time
hu: Felpörgési idő

en: Start/Stop Count
hu: Felpörgések/leállások száma

en: Stop running jobs?
hu: Leállítja a futó feladatokat?

en: Switch off <i>User Session Defaults</i> to manage encryption options and passphrase for the device. The options correspond to an entry in the <b>/etc/crypttab</b> file
hu: Kapcsolja ki a <i>Felhasználói munkamenet alapértékei</i> lehetőséget az eszköz titkosítási beállításainak és jelmondatának módosításához. A beállítások megfelelnek az <b>/etc/crypttab</b> fájl egy bejegyzésének.

en: Switch off <i>User Session Defaults</i> to manage mount point and mount options for the device. The options correspond to an entry in the <b>/etc/fstab</b> file
hu: Kapcsolja ki az <i>Felhasználói munkamenet alapértékei</i> lehetőséget az eszköz csatolási pontjának és beállításainak módosításához. A beállítások megfelelnek az <b>/etc/fstab</b> fájl egy bejegyzésének.

en: Temperature
hu: Hőmérséklet

en: Temperature of the drive
hu: A meghajtó hőmérséklete

en: The <b>special device file</b> — use symlinks in the <b>/dev/disk</b> hierarchy to control the scope of the entry
hu: A <b>speciális eszközfájl</b> – a <b>/dev/disk</b> hierarchia alatti szimbolikus linkek használatával lehet befolyásolni a bejegyzés hatókörét

en: The GNOME Project
hu: A GNOME projekt

en: The amount of data read during the lifetime of the disk
hu: A beolvasott adatok mennyisége a lemez élettartama során

en: The amount of data written during the lifetime of the disk
hu: A kiírt adatok mennyisége a lemez élettartama során

en: The check may take a long time, especially if the partition contains a lot of data.
hu: Az ellenőrzés sokáig is eltarthat, különösen akkor, ha a partíció nagy mennyiségű adatot tartalmaz.

en: The difference to the previous partition size
hu: Az előző partíciómérethez képesti különbség

en: The directory to mount the device in
hu: Eszköz csatolása ebbe a könyvtárba

en: The disk image is %s bigger than the target device
hu: A lemezkép ennyivel nagyobb a céleszköznél: %s

en: The disk image is %s smaller than the target device
hu: A lemezkép ennyivel kisebb a céleszköznél: %s

en: The encryption passphrase was retrieved from the keyring
hu: A titkosítási jelmondat lekérve a kulcstartóról

en: The file already exists in “%s”.  Replacing it will overwrite its contents.
hu: A fájl már létezik a(z) „%s” helyen. Lecserélésével a tartalma felül lesz írva.

en: The filesystem type to use
hu: A használandó fájlrendszertípus

en: The free space following the partition
hu: A partíciót követő szabad hely

en: The label matches the existing label
hu: A címke megegyezik a meglévő címkével

en: The mount options stored in the <b>/etc/fstab</b> file
hu: Az <b>/etc/fstab</b> fájlban tárolt csatolási beállítások

en: The name to use for the filesystem. This is useful if you want to refer to the device via a symlink in the /dev/disk/by-label directory.
hu: A fájlrendszer neve. Ez akkor hasznos, ha az eszközre szimbolikus linkkel szeretne hivatkozni a /dev/disk/by-label könyvtárban.

en: The name to use for the unlocked device — the device is set up as the name prefixed with <b>/dev/mapper</b>/
hu: A feloldott eszközhöz használandó név – az eszköz a <b>/dev/mapper</b>/ előtaggal kiegészített néven kerül beállításra.

en: The number of MiB (1048576 bytes) to read/write for each sample.
hu: A mintánkénti beolvasandó/kiírandó MiB-ok (1048575 bájt).

en: The number of MiB (1048576 bytes) to read/write for each sample. Big sample sizes tend to produce more accurate benchmarks at the cost of the benchmark taking more time.
hu: Az egyes mintákban olvasandó/írandó MiB-ok (1048576 bájt) száma. A nagy mintaméretek pontosabb eredményt adnak, de a teljesítményteszt tovább fog tartani.

en: The number of samples the benchmark will do for the access time test.
hu: A minták száma, amelyet a teljesítményteszt használni fog az elérési idő tesztjéhez.

en: The number of samples the benchmark will include for the read/write test.
hu: A minták száma, amelyet a teljesítményteszt használni fog az olvasási/írási teszthez.

en: The partition name (up to 36 unicode characters). This is useful if you want to refer to the device via a symlink in the <b>/dev/disk/by-partlabel</b> directory
hu: A partíció neve (legfeljebb 36 unicode karakter). Ez akkor hasznos, ha az eszközre szimbolikus linkkel szeretne hivatkozni a <b>/dev/disk/by-partlabel</b> könyvtárban

en: The partition type as a 8-bit unsigned integer
hu: A partíció típusa 8 bites előjel nélküli egészként

en: The partition type represented as a 32-bit <i>GUID</i>
hu: A partíció típusa 32 bites <i>GUID</i>-ként

en: The passphrase matches the existing passphrase
hu: A jelmondat megegyezik a meglévő jelmondattal

en: The passphrases do not match
hu: A jelmondatok nem egyeznek

en: The passwords do not match
hu: A jelszavak nem egyeznek

en: The size of the image to create
hu: A létrehozandó lemezkép mérete

en: The size of the partition to create
hu: A létrehozandó partíció mérete

en: The special device file — use symlinks in the /dev/disk hierarchy to control the scope of the entry
hu: A speciális eszközfájl – a /dev/disk hierarchia alatti szimbolikus linkek használatával lehet befolyásolni a bejegyzés hatókörét

en: The strength of the passphrase
hu: Jelmondat erőssége

en: The system may not work correctly if this entry is modified or removed.
hu: A rendszer nem fog megfelelően működni ezen bejegyzés módosítása vagy eltávolítása esetén.

en: The total number of uncorrectable errors when reading/writing a sector. A rise in the value of this attribute indicates defects of the disk surface and/or problems in the mechanical subsystem
hu: A szektorok olvasása/írásakor talált javíthatatlan hibák száma. Az attribútum értékének növekedése a lemezfelszín és/vagy a mechanikai alrendszer hibáit jelzi

en: The utility %s is missing.
hu: A(z) %s segédprogram hiányzik.

en: Thermal Asperity Rate
hu: Hőmérsékleti problémák száma

en: This filesystem will be automatically unmounted prior to any changes.
hu: Ez a fájlrendszer automatikusan leválasztásra kerül bármely módosítás előtt.

en: This is equivalent to Master Boot Record <i>bootable</i> flag. It is normally only used for GPT partitions on MBR systems
hu: Ez megegyezik az MBR <i>indítható</i> jelzőjével. Általában csak MBR rendszerek GPT partícióin használatos.

en: This is the last primary partition that can be created.
hu: Ez az utolsó létrehozható elsődleges partíció.

en: This operation will prepare the system for the following drives to be powered down and removed.
hu: Ez a művelet előkészíti a rendszert a következő meghajtók kikapcsolására és eltávolítására.

en: This volume might be a VeraCrypt volume as it contains random data.
hu: Ez a kötet lehet hogy egy VeraCrypt kötet, mert véletlenszerű adatokat tartalmaz.

en: Threshold
hu: Küszöbszint

en: Threshold exceeded
hu: Küszöbérték túllépve

en: Threshold not exceeded
hu: Küszöbérték nincs túllépve

en: Throughput Performance
hu: Átviteli teljesítmény

en: Time needed to spin up the disk
hu: A lemez felpörgéséhez szükséges idő

en: Time while head is positioning
hu: A fej pozicionálásával töltött összes idő

en: To enable or disable the write test.
hu: Az írási tesz engedélyezéséhez vagy letiltásához.

en: Torque Amplification Count
hu: Felpörgési nyomaték értéke

en: Total LBAs Read
hu: Összes beolvasott LBA

en: Total LBAs Written
hu: Összes kiírt LBA

en: Total number of load cycles
hu: Betöltési ciklusok teljes száma

en: Transfer Rate
hu: Átviteli sebesség

en: Turn on to configure AAM at startup and when the disk is connected
hu: Kapcsolja be az AAM beállításához induláskor, és amikor a lemez csatlakoztatva van

en: Turn on to configure APM at startup and when the disk is connected
hu: Kapcsolja be az APM beállításához induláskor, és amikor a lemez csatlakoztatva van

en: Turn on to configure Standby Timeout at startup and when the disk is connected
hu: Kapcsolja be a készenléti időkorlát beállításához induláskor, és amikor a lemez csatlakoztatva van

en: Turn on to configure Write Cache setting at startup and when the disk is connected
hu: Kapcsolja be az írási gyorsítótár beállításához induláskor, és amikor a lemez csatlakoztatva van

en: Type
hu: Típus

en: UDF — Universal Disk Format, for removable devices on many systems
hu: UDF – univerzális lemezformátum, cserélhető eszközökhöz számos rendszeren

en: UDMA CRC Error Rate
hu: UDMA CRC hibák gyakorisága

en: Unallocated Space
hu: Lefoglalatlan terület

en: Uncorrectable ECC Count
hu: Javíthatatlan ECC száma

en: Uncorrectable Sector Count
hu: Javíthatatlan szektorok száma

en: Unlock an encrypted Windows system partition or drive.
hu: A kiválasztott titkosított Windows rendszerpartíció vagy meghajtó feloldása.

en: Unlock selected encrypted partition
hu: A kiválasztott titkosított partíció feloldása

en: Unmount selected partition
hu: A kiválasztott partíció leválasztása

en: Unnamed (%s).img
hu: Névtelen (%s).img

en: Unrecoverable read errors while creating disk image
hu: Helyrehozhatatlan olvasási hibák történtek a lemezkép létrehozásakor

en: Updated
hu: Frissítve

en: Updates
hu: Frissítés

en: Us_er Session Defaults
hu: Fel_használói munkamenet alapértékei

en: Used
hu: Használt

en: Used to indicate that the partition and its contents are required for the OS/Platform to function. Special care should be taken to not delete or overwrite the contents
hu: A partíció és tartalma szükséges az operációs rendszer vagy platform működéséhez. Külön figyelmet kell fordítani a törlésének vagy tartalma felülírásának elkerülésére.

en: Using Disks, you can view SMART data, manage devices, benchmark physical disks, and image USB sticks.
hu: A Lemezek használatával megtekintheti a SMART adatokat, kezelheti az eszközöket, teljesítménytesztet hajthat végre fizikai lemezeken, valamint lemezképet készíthet USB-meghajtókról.

en: Value
hu: Érték

en: Vendor Recommended
hu: Szállító által javasolt

en: View, modify and configure disks and media
hu: Lemezek és adathordozók megjelenítése, módosítása és beállítása

en: Volume
hu: Kötet

en: Volume _Name
hu: Kötet_név

en: Volume type
hu: Kötettípus

en: Volumes Grid
hu: Kötetek rácsa

en: Waited too long for the filesystem
hu: Túl hosszú volt a várakozás a fájlrendszerre

en: Warning: all data on the volume will be lost
hu: Figyelmeztetés: a köteten lévő minden adat elvész

en: Will be created
hu: Létrehozásra kerül

en: Will be deleted
hu: Törlésre kerül

en: Windows _system
hu: Windows _rendszer

en: World Wide Name
hu: Globális név

en: Worst
hu: Legrosszabb

en: Wr_ite Cache
hu: Í_rási gyorsítótár

en: Write Disk Images to Devices
hu: Lemezképek kiírása eszközökre

en: Write Error Rate
hu: Írási hibák gyakorisága

en: XFS — Linux Filesystem
hu: XFS – linuxos fájlrendszer

en: _Abort Benchmark
hu: Teljesítményteszt _megszakítása

en: _About Disks
hu: A Lemezek _névjegye

en: _Attach
hu: C_satolás

en: _Attach Disk Image… (.iso, .img)
hu: _Lemezkép csatolása… (.iso, .img)

en: _Benchmark Disk…
hu: Lemez _teljesítménytesztje…

en: _Benchmark Partition…
hu: Partíció _teljesítménytesztje…

en: _Bootable
hu: _Indítható

en: _Cancel
hu: Mé_gse

en: _Close
hu: _Bezárás

en: _Confirm
hu: _Megerősítés

en: _Conveyance
hu: _Szállítás

en: _Create Disk Image…
hu: _Lemezkép létrehozása…

en: _Create Partition Image…
hu: Partíció-lemezkép _létrehozása…

en: _Delete
hu: _Törlés

en: _Delete Disk Image File
hu: _Lemezképfájl törlése

en: _Destination
hu: _Cél

en: _Difference
hu: _Különbség

en: _Edit Partition…
hu: Partíció _szerkesztése…

en: _Erase
hu: _Törlés

en: _Erase…
hu: _Törlés…

en: _Extended
hu: _Bővített

en: _Format
hu: _Formázás

en: _Format…
hu: _Formázás…

en: _Help
hu: _Súgó

en: _Hidden
hu: _Rejtett

en: _Image to Restore
hu: _Visszaállítandó lemezkép

en: _Internal disk for use with Linux systems only (Ext4)
hu: _Belső lemez, csak Linux rendszerekkel történő használathoz (Ext4)

en: _Keyboard Shortcuts
hu: _Gyorsbillentyűk

en: _Keyfiles
hu: _Kulcsfájlok

en: _Label
hu: _Címke

en: _Mount
hu: _Csatolás

en: _Name
hu: _Név

en: _New Disk Image…
hu: Ú_j lemezkép…

en: _Other
hu: _Egyéb

en: _Partitioning
hu: _Particionálás

en: _Passphrase
hu: Jel_mondat

en: _Password
hu: _Jelszó

en: _Password protect volume (LUKS)
hu: _Jelszóval védett kötet (LUKS)

en: _Power Off
hu: _Kikapcsolás

en: _Previous
hu: Elő_ző

en: _Replace
hu: _Csere

en: _Resize
hu: Át_méretezés

en: _Restore
hu: _Visszaállítás

en: _Restore Disk Image…
hu: Lemezkép _visszaállítása…

en: _Restore Partition Image…
hu: Partíció-lemezkép _visszaállítása…

en: _SMART Data & Self-Tests…
hu: _SMART adatok és öntesztek…

en: _Short
hu: _Rövid

en: _Standby
hu: _Készenlét

en: _Start Benchmarking…
hu: _Teljesítményteszt megkezdése…

en: _Start Benchmark…
hu: _Teljesítményteszt indítása…

en: _Start Creating…
hu: _Létrehozás megkezdése…

en: _Start Restoring…
hu: Helyreállítás indítása…

en: _Start Self-test
hu: Ö_nellenőrzés indítása

en: _Stop Self-test
hu: Ön_ellenőrzés leállítása

en: _System Partition
hu: _Rendszerpartíció

en: _Take Ownership…
hu: _Tulajdonjog átvétele…

en: _Type
hu: _Típus

en: _Unlock
hu: _Feloldás

en: _Unlock at system startup
hu: _Feloldás a rendszer indításakor

en: _Volumes
hu: _Kötetek

en: _Wake-Up from Standby
hu: _Felébresztés készenlétből

[ctx: aam-level]
en: 0 (Disabled)
hu: 0 (Tiltva)

[ctx: apm-level]
en: %d (Spin-down not permitted)
hu: %d (leállítás nem engedélyezett)

[ctx: apm-level]
en: %d (Spin-down permitted)
hu: %d (leállítás engedélyezett)

[ctx: apm-level]
en: 255 (Disabled)
hu: 255 (Tiltva)

[ctx: benchmark-access-time]
en: %.2f msec
hu: %.2f ezredmásodperc

[ctx: benchmark-updated]
en: %s (%s ago)
hu: %s (%s ezelőtt)

[ctx: benchmark-updated]
en: Measuring access time (%2.1f%% complete)…
hu: Hozzáférési idő mérése (%2.1f%% kész)…

[ctx: benchmark-updated]
en: Measuring transfer rate (%2.1f%% complete)…
hu: Átviteli sebesség mérése (%2.1f%% kész)…

[ctx: benchmark-updated]
en: No benchmark data available
hu: Nincs elérhető teljesítményteszt-adat

[ctx: benchmark-updated]
en: Opening Device…
hu: Eszköz megnyitása…

[ctx: benchmarking]
en: An error occurred
hu: Hiba történt

[ctx: benchmarking]
en: Error getting page size: %m
hu: Hiba a lapméret lekérésekor: %m

[ctx: benchmarking]
en: Error getting size of device: %m
hu: Hiba az eszköz méretének meghatározásakor: %m

[ctx: benchmarking]
en: Error pre-reading %lld bytes from offset %lld
hu: Hiba %lld bájt előzetes olvasásakor a következő eltolásból: %lld

[ctx: benchmarking]
en: Error pre-reading %s from offset %s
hu: Hiba %s előolvasásakor a következő eltolásból: %s

[ctx: benchmarking]
en: Error reading %lld bytes from offset %lld
hu: Hiba %lld bájt olvasásakor a következő eltolásból: %lld

[ctx: benchmarking]
en: Error reading %s from offset %s
hu: Hiba %s olvasásakor a következő eltolásból: %s

[ctx: benchmarking]
en: Error seeking to offset %lld
hu: Hiba a következő eltolásra pozicionáláskor: %lld

[ctx: benchmarking]
en: Error seeking to offset %lld: %m
hu: Hiba a következő eltolásra pozicionáláskor: %lld: %m

[ctx: benchmarking]
en: Error seeking to offset %s
hu: Hiba a következő eltolásra pozicionáláskor: %s

[ctx: benchmarking]
en: Error syncing (at offset %lld): %m
hu: Hiba a szinkronizálásnál (eltolás: %lld): %m

[ctx: benchmarking]
en: Error writing %lld bytes at offset %lld: %m
hu: Hiba %lld bájt írásakor a következő eltolásnál: %lld: %m

[ctx: benchmarking]
en: Expected to write %lld bytes, only wrote %lld: %m
hu: A várt %lld bájt helyett csak %lld lett kiírva: %m

en: bytes
hu: bájt

[ctx: confirmation-list-of-devices]
en: Affected Devices
hu: Érintett eszközök

[ctx: create-inhibit-message]
en: Benchmarking device
hu: Teljesítménytesztelő eszköz

[ctx: create-inhibit-message]
en: Copying device to disk image
hu: Eszköz másolása a lemezképre

en: disk;drive;volume;harddisk;hdd;disc;cdrom;dvd;partition;iso;image;backup;restore;benchmark;raid;luks;encryption;S.M.A.R.T.;smart;
hu: lemez;meghajtó;kötet;merevlemez;hdd;cdrom;dvd;partíció;iso;lemezkép;mentés;visszaállítás;helyreállítás;teljesítményteszt;raid;luks;encryption;S.M.A.R.T.;smart;

[ctx: duration]
en: Less than a minute
hu: Kevesebb, mint egy perc

[ctx: duration-day-to-month]
en: %s and %s
hu: %s %s

[ctx: duration-hour-to-day]
en: %s and %s
hu: %s %s

[ctx: duration-minute-to-hour]
en: %s and %s
hu: %s %s

[ctx: duration-months-to-year]
en: %s and %s
hu: %s %s

[ctx: duration-year-to-inf]
en: %s, %s and %s
hu: %s %s %s

en: exFAT — Flash Storage Windows Filesystem, used on SDXC cards
hu: exFAT – flash-tárolókhoz való windowsos fájlrendszer, SDXC kártyákon használják

en: gnome-disk-utility %s
    UDisks %s (built against %d.%d.%d)
hu: gnome-disk-utility %s
    UDisks %s (libudisks2 verzió: %d.%d.%d)

[ctx: job-remaining]
en: %s remaining
hu: %s van hátra

[ctx: job-remaining-with-rate]
en: %s remaining (%s/sec)
hu: %s van hátra (%s/s)

[ctx: notify-smart]
en: A hard disk is likely to fail soon.
hu: Egy merevlemez valószínűleg hamarosan meghibásodik.

[ctx: notify-smart]
en: Examine
hu: Vizsgálat

[ctx: notify-smart]
en: Hard Disk Problems Detected
hu: Merevlemez-probléma

[ctx: partition type]
en: Unknown
hu: Ismeretlen

[ctx: partitioning]
en: Unknown (%s)
hu: Ismeretlen (%s)

[ctx: restore-inhibit-message]
en: Copying disk image to device
hu: Lemezkép másolása az eszközre

[ctx: shortcut window]
en: Attach an existing disk image
hu: Meglévő lemezkép csatolása

[ctx: shortcut window]
en: Create a new empty disk image
hu: Új, üres lemezkép létrehozása

[ctx: shortcut window]
en: Disks
hu: Lemezek

[ctx: shortcut window]
en: Drive
hu: Meghajtó

[ctx: shortcut window]
en: Drive settings
hu: Meghajtóbeállítások

[ctx: shortcut window]
en: Format the drive
hu: A meghajtó formázása

[ctx: shortcut window]
en: Format the selected volume
hu: A kijelölt kötet formázása

[ctx: shortcut window]
en: General
hu: Általános

[ctx: shortcut window]
en: Help
hu: Súgó

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
hu: Gyorsbillentyűk

[ctx: shortcut window]
en: Open the application menu
hu: Az alkalmazásmenü megnyitása

[ctx: shortcut window]
en: Open the drive menu
hu: A meghajtómenü megnyitása

[ctx: shortcut window]
en: Open the volume menu
hu: A kötetmenü megnyitása

[ctx: shortcut window]
en: Partition
hu: Partíció

[ctx: shortcut window]
en: Quit
hu: Kilépés

[ctx: shortcut window]
en: Restore an image to the disk
hu: Lemezkép helyreállítása a lemezre

[ctx: shortcut window]
en: SMART data
hu: SMART adatok

[ctx: shortcut window]
en: Unselect current disk
hu: Jelenlegi lemez kiválasztásának megszüntetése

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test completed successfully
hu: Az utolsó önteszt sikeresen befejeződött

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test did not complete
hu: Az utolsó önteszt nem fejeződött be

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test failed
hu: Az utolsó önteszt meghiúsult

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test failed (electrical)
hu: Az utolsó önteszt meghiúsult (elektromos)

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test failed (handling)
hu: Az utolsó önteszt meghiúsult (kezelés)

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test failed (read)
hu: Az utolsó önteszt meghiúsult (olvasás)

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test failed (servo)
hu: Az utolsó önteszt meghiúsult (szervó)

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test was aborted
hu: Az utolsó önteszt félbeszakadt

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test was interrupted
hu: Az utolsó önteszt megszakadt

[ctx: smart-self-test-result]
en: Self-test in progress — %d%% remaining
hu: Önteszt folyamatban – %d%% van hátra

[ctx: smart-self-test-result]
en: Unknown (%s)
hu: Ismeretlen (%s)

[ctx: standby-value]
en: Never
hu: Soha

[ctx: standby-value]
en: Reserved
hu: Foglalt

[ctx: standby-value]
en: Vendor-defined
hu: Szállító által megadott

[ctx: volume-content-crypto]
en: Locked
hu: Zárolva

[ctx: volume-content-crypto]
en: Unlocked
hu: Feloldva

[ctx: volume-content-fs]
en: Filesystem Root
hu: Fájlrendszer gyökere

[ctx: volume-content-fs]
en: Mounted at %s
hu: Csatolva ide: %s

[ctx: volume-content-fs]
en: Not Mounted
hu: Nincs csatolva

[ctx: volume-content-swap]
en: Active
hu: Aktív

[ctx: volume-content-swap]
en: Not Active
hu: Nem aktív

[ctx: volume-contents-msdos-ext]
en: Extended Partition
hu: Kiterjesztett partíció

[ctx: volume-grid]
en: Extended Partition
hu: Kiterjesztett partíció

[ctx: volume-grid]
en: Filesystem
hu: Fájlrendszer

[ctx: volume-grid]
en: Free Space
hu: Szabad hely

[ctx: volume-grid]
en: Partition %u
hu: %u. partíció

[ctx: volume-grid]
en: Partition %u: %s
hu: %u. partíció: %s

[ctx: volume-grid]
en: Swap
hu: Cserehely

en: ← Spindown
hu: ← Leállítás
