gnome-settings-daemon master - en to hu translation catalogue (538 entries)

en: %2$s. You have %1$u try left | %2$s. You have %1$u tries left
hu[0]: %2$s. Még %1$u kísérlete van hátra
hu[1]: %2$s. Még %1$u kísérlete van hátra

en: %i %s %i %s
hu: %i %s, %i %s

en: %i hour | %i hours
hu[0]: %i óra
hu[1]: %i óra

en: %i minute | %i minutes
hu[0]: %i perc
hu[1]: %i perc

en: %s Requires Authentication
hu: %s hitelesítést igényel

en: %s Stopped
hu: %s leállítva

en: %s of UPS backup power remaining
hu: %s szünetmentes tápellátás van hátra

en: A connected device is low on power
hu: Egy csatlakoztatott eszköz akkumulátora gyenge

en: A connected device is low on power (%.0f%%)
hu: Egy csatlakoztatott eszköz akkumulátora gyenge (%.0f%%)

en: A connected device is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
hu: Egy csatlakoztatott eszköz akkumulátora nagyon gyenge (%.0f%%). Ha nem tölti fel, az eszköz hamarosan le fog állni.

en: A connected device is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
hu: Egy csatlakoztatott eszköz akkumulátora nagyon gyenge. Ha nem tölti fel, az eszköz hamarosan le fog állni.

en: A dictionary of XSETTINGS to override
hu: Felülbírálandó XSETTINGS beállítások szótára

en: A list of strings representing the GTK+ modules that will be loaded, usually in addition to conditional and forcibly disabled ones.
hu: A betöltendő GTK+ modulokat képviselő karakterláncok listája, általában a feltételeseken és a kifejezetten letiltottakon túl.

en: A list of strings representing the GTK+ modules that will not be loaded, even if enabled by default in their configuration.
hu: A be nem töltendő GTK+ modulokat képviselő karakterláncok listája, még ha a beállításaikban alapértelmezetten engedélyezve is vannak.

en: A list of strings representing the plugins that are allowed to be loaded (default: “all”). This is only evaluated on startup.
hu: A betöltendő bővítményeket képviselő karakterláncok listája (alapértelmezett: „all”). Ez csak indításkor kerül kiértékelésre.

en: Acceleration multiplier for mouse motion. A value of -1 is the system default.
hu: Gyorsítási szorzó az egér mozgatásához. A -1 érték a rendszer alapértelmezése.

en: Access denied
hu: Hozzáférés megtagadva

en: Action Cancelled
hu: Művelet megszakítva

en: Airplane mode disabled
hu: Repülőgép-üzemmód letiltva

en: Airplane mode enabled
hu: Repülőgép-üzemmód engedélyezve

en: Antialiasing
hu: Élsimítás

en: Application Stopped
hu: Alkalmazás leállítva

en: Approximately %s of remaining UPS backup power (%.0f%%)
hu: A szünetmentes táp áthidalási idejéből még megközelítőleg %s van hátra (%.0f%%)

en: Approximately %s of remaining UPS power (%.0f%%). Restore AC power to your computer to avoid losing data.
hu: A szünetmentes táp áthidalási idejéből még megközelítőleg %s van hátra (%.0f%%). Az adatvesztés elkerülése érdekében állítsa vissza a hálózati tápellátást.

en: Approximately %s remaining (%.0f%%)
hu: Megközelítőleg %s van hátra (%.0lf%%)

en: Attached computer battery low
hu: A csatlakozó számítógép akkumulátora gyenge

en: Attached computer is low on power
hu: A csatlakozó számítógép akkumulátora gyenge

en: Attached computer is low on power (%.0f%%)
hu: A csatlakozó számítógép akkumulátora gyenge (%.0f%%)

en: Attached computer is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
hu: A csatlakozó számítógép akkumulátora nagyon gyenge (%.0f%%). Ha nem tölti fel, az eszköz hamarosan le fog állni.

en: Attached computer is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
hu: A csatlakozó számítógép akkumulátora nagyon gyenge. Ha nem tölti fel, az eszköz hamarosan le fog állni.

en: Audio device battery low
hu: A hangeszköz akkumulátora gyenge

en: Audio device is low on power
hu: A hangeszköz akkumulátora gyenge

en: Audio device is low on power (%.0f%%)
hu: A hangeszköz akkumulátora gyenge (%.0f%%)

en: Audio device is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
hu: A hangeszköz akkumulátora nagyon gyenge (%.0f%%). Ha nem tölti fel, az eszköz hamarosan le fog állni.

en: Audio device is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
hu: A hangeszköz akkumulátora nagyon gyenge. Ha nem tölti fel, az eszköz hamarosan le fog állni.

en: Authentication is required to modify the OLED image for a Wacom tablet
hu: Hitelesítés szükséges a Wacom táblagép OLED képének módosításához

en: Authentication is required to modify the laptop brightness
hu: Hitelesítés szükséges a noteszgép fényerejének módosításához

en: Authentication is required to modify the lit LED for a Wacom tablet
hu: Hitelesítés szükséges a Wacom táblagép megvilágított LED-jének módosításához

en: Automatic hibernation
hu: Automatikus hibernálás

en: Automatic logout
hu: Automatikus kijelentkezés

en: Automatic suspend
hu: Automatikus felfüggesztés

en: Automatically enable the "power-saver" profile using power-profiles-daemon if the battery is low.
hu: Az „energiatakarékos” profil automatikus engedélyezése a power-profiles-daemon használatával, ha az akkumulátor gyenge.

en: Battery critically low
hu: Az akkumulátor kritikusan gyenge

en: Battery is critically low
hu: Az akkumulátor kritikusan gyenge

en: Battery is low
hu: Az akkumulátor gyenge

en: Battery low
hu: Az akkumulátor gyenge

en: Binding
hu: Gyorsbillentyű

en: Binding for power button.
hu: Gyorsbillentyű a bekapcsoló gombhoz.

en: Binding for the custom binding
hu: Parancs az egyéni gyorsbillentyűhöz

en: Binding for the magnifier to zoom in
hu: Gyorsbillentyű a nagyítóval való nagyításhoz

en: Binding for the magnifier to zoom out
hu: Gyorsbillentyű a nagyítóval való kicsinyítéshez

en: Binding to cycle the screen brightness.
hu: Gyorsbillentyű a képernyő fényerejének léptetéséhez.

en: Binding to decrease the keyboard brightness.
hu: Gyorsbillentyű a billentyűzet fényerejének csökkentéséhez.

en: Binding to decrease the screen brightness.
hu: Gyorsbillentyű a képernyő fényerejének csökkentéséhez.

en: Binding to decrease the text size
hu: Gyorsbillentyű a szövegméret csökkentéséhez

en: Binding to eject an optical disc.
hu: Gyorsbillentyű optikai lemez kiadásához.

en: Binding to hibernate the machine.
hu: Gyorsbillentyű a számítógép hibernálásához.

en: Binding to increase the keyboard brightness.
hu: Gyorsbillentyű a billentyűzet fényerejének növeléséhez.

en: Binding to increase the screen brightness.
hu: Gyorsbillentyű a képernyő fényerejének növeléséhez.

en: Binding to increase the text size
hu: Gyorsbillentyű a szövegméret növeléséhez

en: Binding to launch GNOME Settings.
hu: Gyorsbillentyű a GNOME Beállítások indításához.

en: Binding to launch the calculator.
hu: Gyorsbillentyű a számológép indításához.

en: Binding to launch the email client.
hu: Gyorsbillentyű az e-mail kliens indításához.

en: Binding to launch the help browser.
hu: Gyorsbillentyű a súgóböngésző indításához.

en: Binding to launch the media player.
hu: Gyorsbillentyű a médialejátszó indításához.

en: Binding to launch the search tool.
hu: Gyorsbillentyű a keresőeszköz indításához.

en: Binding to launch the web browser.
hu: Gyorsbillentyű a webböngésző indításához.

en: Binding to lock the screen.
hu: Gyorsbillentyű a képernyő zárolásához.

en: Binding to log out.
hu: Gyorsbillentyű a kijelentkezéshez.

en: Binding to lower the volume with higher precision.
hu: Gyorsbillentyű a hangerő csökkentéséhez nagyobb pontossággal.

en: Binding to lower the volume without emitting a sound effect.
hu: Gyorsbillentyű a hangerő csökkentéséhez hanghatás kibocsátása nélkül.

en: Binding to lower the volume.
hu: Gyorsbillentyű a hangerő csökkentéséhez.

en: Binding to mute/unmute the microphone.
hu: Gyorsbillentyű a hangerő némításához.

en: Binding to mute/unmute the volume without emitting a sound effect.
hu: Gyorsbillentyű a hangerő némításához vagy visszahangosításához hanghatás kibocsátása nélkül.

en: Binding to mute/unmute the volume.
hu: Gyorsbillentyű a hangerő némításához.

en: Binding to open the Home folder.
hu: Gyorsbillentyű a saját mappa megnyitásához.

en: Binding to pause playback.
hu: Gyorsbillentyű a lejátszás szüneteltetéséhez.

en: Binding to raise the volume with higher precision.
hu: Gyorsbillentyű a hangerő növeléséhez nagyobb pontossággal.

en: Binding to raise the volume without emitting a sound effect.
hu: Gyorsbillentyű a hangerő növeléséhez hanghatás kibocsátása nélkül.

en: Binding to raise the volume.
hu: Gyorsbillentyű a hangerő növeléséhez.

en: Binding to show current battery status.
hu: Gyorsbillentyű a jelenlegi akkumulátorállapot megjelenítéséhez.

en: Binding to show the on-screen keyboard
hu: Gyorsbillentyű a képernyő-billentyűzet megjelenítéséhez

en: Binding to show the screen magnifier
hu: Gyorsbillentyű a nagyító megjelenítéséhez

en: Binding to skip backward in current track.
hu: Gyorsbillentyű a visszafelé ugráshoz a jelenlegi számban.

en: Binding to skip forward in current track.
hu: Gyorsbillentyű az előrefelé ugráshoz a jelenlegi számban.

en: Binding to skip to next track.
hu: Gyorsbillentyű a következő számra ugráshoz.

en: Binding to skip to previous track.
hu: Gyorsbillentyű az előző számra ugráshoz.

en: Binding to start playback (or toggle play/pause).
hu: Gyorsbillentyű a lejátszás indításához (vagy a lejátszás/szünet váltáshoz).

en: Binding to start the screen reader
hu: Gyorsbillentyű a képernyőolvasó elindításához

en: Binding to stop playback.
hu: Gyorsbillentyű a lejátszás leállításához.

en: Binding to suspend the machine.
hu: Gyorsbillentyű a számítógép felfüggesztéséhez.

en: Binding to switch the touchpad off.
hu: Gyorsbillentyű az érintőtábla kikapcsolásához.

en: Binding to switch the touchpad on.
hu: Gyorsbillentyű az érintőtábla bekapcsolásához.

en: Binding to toggle airplane mode.
hu: Gyorsbillentyű a repülőgép-üzemmód be- vagy kikapcsolásához.

en: Binding to toggle automatic screen orientation.
hu: Gyorsbillentyű az automatikus képernyőtájolás be- vagy kikapcsolásához.

en: Binding to toggle bluetooth airplane mode.
hu: Gyorsbillentyű a Bluetooth repülőgép-üzemmódjának be- vagy kikapcsolásához.

en: Binding to toggle random playback mode in media player.
hu: Gyorsbillentyű a véletlenszerű lejátszási mód be- vagy kikapcsolásához a médialejátszóban.

en: Binding to toggle repeat mode in media player.
hu: Gyorsbillentyű az ismétléses mód be- vagy kikapcsolásához a médialejátszóban.

en: Binding to toggle the interface contrast
hu: Gyorsbillentyű a felület kontrasztjának be- vagy kikapcsolásához

en: Binding to toggle the keyboard brightness.
hu: Gyorsbillentyű a billentyűzet fényerejének be- vagy kikapcsolásához.

en: Binding to toggle the touchpad on/off.
hu: Gyorsbillentyű az érintőtábla be- vagy kikapcsolásához.

en: Bluetooth RF kill
hu: Bluetooth repülőgép-üzemmód

en: Bluetooth device battery low
hu: A Bluetooth-eszköz akkumulátora gyenge

en: Bluetooth device is low on power
hu: A Bluetooth-eszköz akkumulátora gyenge

en: Bluetooth device is low on power (%.0f%%)
hu: A Bluetooth-eszköz akkumulátora gyenge (%.0f%%)

en: Bluetooth device is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
hu: A Bluetooth-eszköz akkumulátora nagyon gyenge (%.0f%%). Ha nem tölti fel, az eszköz hamarosan le fog állni.

en: Bluetooth device is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
hu: A Bluetooth-eszköz akkumulátora nagyon gyenge. Ha nem tölti fel, az eszköz hamarosan le fog állni.

en: Bluetooth disabled
hu: Bluetooth letiltva

en: Bluetooth enabled
hu: Bluetooth engedélyezve

en: Button label for OLED display.
hu: Gombfelirat az OLED kijelzőhöz.

en: Calculate the sunrise and sunset times automatically, from the current location.
hu: Automatikusan kiszámolja a napfelkelte és napnyugta időpontját a jelenlegi hely alapján.

en: Camera battery low
hu: A kamera akkumulátora gyenge

en: Camera is low on power
hu: A kamera akkumulátora gyenge

en: Camera is low on power (%.0f%%)
hu: A kamera akkumulátora gyenge (%.0f%%)

en: Camera is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
hu: A kamera akkumulátora nagyon gyenge (%.0f%%). Ha nem tölti fel, az eszköz hamarosan le fog állni.

en: Camera is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
hu: A kamera akkumulátora nagyon gyenge. Ha nem tölti fel, az eszköz hamarosan le fog állni.

en: Cancel
hu: Mégse

en: Cell phone battery low
hu: A mobiltelefon akkumulátora gyenge

en: Cell phone is low on power
hu: A mobiltelefon akkumulátora gyenge

en: Cell phone is low on power (%.0f%%)
hu: A mobiltelefon akkumulátora gyenge (%.0f%%)

en: Cell phone is very low on power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
hu: A mobiltelefon akkumulátora nagyon gyenge (%.0f%%). Ha nem tölti fel, az eszköz hamarosan nem fog működni.

en: Cell phone is very low on power. This device will soon stop functioning if not charged.
hu: A mobiltelefon akkumulátora nagyon gyenge. Ha nem tölti fel, az eszköz hamarosan nem fog működni.

en: Color
hu: Színek

en: Color calibration device added
hu: Színkalibrációs eszköz hozzáadva

en: Color calibration device removed
hu: Színkalibrációs eszköz eltávolítva

en: Command
hu: Parancs

en: Command to run when the binding is invoked
hu: A gyorsbillentyű lenyomásakor futtatandó parancs

en: Configuring new printer
hu: Új nyomtató beállítása

en: Connected device battery is low
hu: Egy csatlakoztatott eszköz akkumulátora gyenge

en: Cover open
hu: Nyitva a nyomtatófedél

en: Credentials required in order to print
hu: Hitelesítési adatok szükségesek a nyomtatáshoz

en: Custom keybindings
hu: Egyéni billentyűparancsok

en: Date & Time Settings
hu: Dátum- és időbeállítások

en: Decrease text size
hu: Szövegméret csökkentése

en: Delay between repeats in milliseconds.
hu: Az ismétlések közti késleltetés ezredmásodpercben.

en: Device memory is nearly full. %s was using a lot of memory and was forced to stop.
hu: Az eszköz memóriája majdnem megtelt. A(z) %s sok memóriát használt, és kénytelen volt leállni.

en: Device memory is nearly full. An Application that was using a lot of memory and was forced to stop.
hu: Az eszköz memóriája majdnem megtelt. Egy alkalmazás sok memóriát használt, és kénytelen volt leállni.

en: Device memory is nearly full. Virtual Terminal processes were using a lot of memory and were forced to stop.
hu: Az eszköz memóriája majdnem megtelt. A virtuális terminál folyamatai sok memóriát használtak, és kénytelenek voltak leállni.

en: Dim the screen after a period of inactivity
hu: A képernyő elsötétítése adott idejű tétlenség után

en: Disable touchpad while typing
hu: Érintőtábla letiltása gépelés közben

en: Disk Space
hu: Lemezterület

en: Distance before a drag is started.
hu: Húzás indítása előtti távolság.

en: Distance in pixels the pointer must move before accelerated mouse motion is activated. A value of -1 is the system default.
hu: Az a távolság képpontokban, amit az egérnek meg kell tennie, mielőtt a gyorsított egérmozgatás aktivizálódik. A -1 érték a rendszer alapértelmezése.

en: Door open
hu: Az ajtó nyitva van

en: Double click time
hu: Dupla kattintás ideje

en: Drag threshold
hu: Húzási küszöb

en: Either one of your existing devices has been reconnected or a new one has been plugged in. If you did not do it, check your system for any suspicious device.
hu: Vagy újracsatlakoztatta a meglévő eszközök egyikét, vagy egy újat csatlakoztatott. Ha nem Ön tette, akkor ellenőrizze a rendszerét, hogy nincsenek-e gyanús eszközei.

en: Eject
hu: Kiadás

en: Empty Trash
hu: Kuka ürítése

en: Enable horizontal scrolling
hu: Vízszintes görgetés engedélyezése

en: Enable mouse clicks with touchpad
hu: Egérkattintások engedélyezése az érintőtáblán

en: Enable power-saver profile when battery is low
hu: Energiatakarékos profil engedélyezése, ha az akkumulátor gyenge

en: Enable the ALS sensor
hu: Az ALS érzékelő bekapcsolása

en: Enable this to move the cursor when the user touches the tablet.
hu: Ha engedélyezett, a kurzor akkor mozog, ha a felhasználó megérinti a rajztáblát.

en: Enable this to restrict the Wacom tablet area to match the aspect ratio of the output.
hu: Ha engedélyezett, a táblagép területe le lesz korlátozva, hogy megegyezzen a kimenet méretarányával.

en: Enable this to set the tablet to absolute mode.
hu: Ha engedélyezett, a táblagép abszolút módba kerül.

en: Enable touchpad
hu: Érintőtábla engedélyezése

en: Enables middle mouse button emulation through simultaneous left and right button click.
hu: Középső egérgomb emulációjának engedélyezése a bal és jobb gomb együttes megnyomásával.

en: Enter PIN to unlock your SIM card
hu: Adja meg a PIN-kódot a SIM-kártya feloldásához

en: Enter PUK to unlock your SIM card
hu: Írja be a PUK-kódot a SIM-kártya feloldásához

en: Enter a New PIN to unlock your SIM card
hu: Írjon be egy új PIN-kódot a SIM-kártya feloldásához

en: Examine
hu: Vizsgálat

en: File name of the bell sound to be played.
hu: A lejátszandó hangjelzés fájlneve.

en: Free percentage notify threshold
hu: Szabad hely százalékos arányának értesítési küszöbe

en: Free space notify threshold
hu: Szabad hely értesítés küszöbe

en: GNOME Settings Daemon Color Plugin
hu: GNOME beállításdémon színbővítmény

en: Game controller battery low
hu: A játékvezérlő akkumulátora gyenge

en: Game controller is low on power
hu: A játékvezérlő akkumulátora gyenge

en: Game controller is low on power (%.0f%%)
hu: A játékvezérlő akkumulátora gyenge (%.0f%%)

en: Game controller is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
hu: A játékvezérlő akkumulátora nagyon gyenge (%.0f%%). Ha nem tölti fel, az eszköz hamarosan le fog állni.

en: Game controller is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
hu: A játékvezérlő akkumulátora nagyon gyenge. Ha nem tölti fel, az eszköz hamarosan le fog állni.

en: Hardware Airplane Mode
hu: Hardveres repülőgép-üzemmód

en: Headphones are low on power
hu: A fülhallgatók akkumulátora gyenge

en: Headphones are low on power (%.0f%%)
hu: A fülhallgatók akkumulátora gyenge (%.0f%%)

en: Headphones are very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
hu: A fülhallgatók akkumulátora nagyon gyenge (%.0f%%). Ha nem tölti fel, az eszköz hamarosan le fog állni.

en: Headphones are very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
hu: A fülhallgatók akkumulátora nagyon gyenge. Ha nem tölti fel, az eszköz hamarosan le fog állni.

en: Headphones battery low
hu: A fülhallgatók akkumulátora gyenge

en: Headset battery low
hu: A fejhallgató akkumulátora gyenge

en: Headset is low on power
hu: A fejhallgató akkumulátora gyenge

en: Headset is low on power (%.0f%%)
hu: A fejhallgató akkumulátora gyenge (%.0f%%)

en: Headset is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
hu: A fejhallgató akkumulátora nagyon gyenge (%.0f%%). Ha nem tölti fel, az eszköz hamarosan le fog állni.

en: Headset is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
hu: A fejhallgató akkumulátora nagyon gyenge. Ha nem tölti fel, az eszköz hamarosan le fog állni.

en: Hibernate button
hu: Hibernálás gomb

en: Hibernating soon unless plugged in.
hu: Hamarosan hibernálva lesz, ha nem csatlakoztatja.

en: Home folder
hu: Saját mappa

en: If the ambient light sensor functionality is enabled.
hu: A környezetifény-érzékelő (ALS) funkció engedélyezett-e.

en: If the night light mode is enabled
hu: Az éjszakai fény mód engedélyezett-e

en: If the screen should be dimmed to save power when the computer is idle.
hu: Elsötétüljön-e a képernyő az energiatakarékosság érdekében, ha a számítógép tétlen.

en: Ignore
hu: Mellőzés

en: Incorrect password
hu: Hibás jelszó

en: Increase text size
hu: Szövegméret növelése

en: Initial Key Repeat Delay
hu: Kezdeti billentyűismétlés késleltetése

en: Initial key repeat delay in milliseconds.
hu: Kezdeti billentyűismétlés késleltetése ezredmásodpercben.

en: Key Repeat Interval
hu: Billentyűismétlés időköze

en: Key combination for the custom action
hu: Az egyéni művelet billentyűkombinációja

en: Key combinations for a touchring or touchstrip custom action
hu: Billentyűkombinációk az érintőgyűrű vagy érintősáv egyéni műveletéhez

en: Keyboard Bell Custom Filename
hu: Billentyűzetcsengő egyéni fájlneve

en: Keyboard battery low
hu: A billentyűzet akkumulátora gyenge

en: Keyboard brightness down
hu: Billentyűzet fényerejének csökkentése

en: Keyboard brightness toggle
hu: Billentyűzet fényerejének be- vagy kikapcsolása

en: Keyboard brightness up
hu: Billentyűzet fényerejének növelése

en: Label will be rendered to OLED display belonging to the button
hu: A gombhoz tartozó OLED kijelzőn megjelenő felirat

en: Launch calculator
hu: Számológép indítása

en: Launch email client
hu: E-mail kliens indítása

en: Launch help browser
hu: Súgóböngésző indítása

en: Launch media player
hu: Médialejátszó indítása

en: Launch settings
hu: Indítási beállítások

en: Launch web browser
hu: Webböngésző indítása

en: Length of a double click in milliseconds.
hu: Dupla kattintás hossza ezredmásodpercben.

en: Lid has been closed
hu: Fedél lezárva

en: Lid has been opened
hu: Fedél kinyitva

en: List of custom keybindings
hu: Az egyéni billentyűparancsok listája

en: List of explicitly disabled GTK+ modules
hu: Kifejezetten letiltott GTK+ modulok listája

en: List of explicitly enabled GTK+ modules
hu: Kifejezetten engedélyezett GTK+ modulok listája

en: List of plugins that are allowed to be loaded
hu: Betölthető bővítmények listája

en: Lock screen
hu: Képernyő zárolása

en: Log out
hu: Kijelentkezés

en: Low Disk Space
hu: Kevés a lemezterület

en: Low Disk Space on “%s”
hu: Kevés a lemezterület ezen: „%s”

en: Magnifier zoom in
hu: Nagyítás

en: Magnifier zoom out
hu: Kicsinyítés

en: Marker supply low
hu: A tintapatron kifogyóban

en: Media player battery low
hu: A médialejátszó akkumulátora gyenge

en: Media player is low on power
hu: A médialejátszó akkumulátora gyenge

en: Media player is low on power (%.0f%%)
hu: A médialejátszó akkumulátora gyenge (%.0f%%)

en: Media player is very low on power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
hu: A médialejátszó akkumulátora nagyon gyenge (%.0f%%). Ha nem tölti fel, az eszköz hamarosan nem fog működni.

en: Media player is very low on power. This device will soon stop functioning if not charged.
hu: A médialejátszó akkumulátora nagyon gyenge. Ha nem tölti fel, az eszköz hamarosan nem fog működni.

en: Microphone mute/unmute
hu: Mikrofon némítása be/ki

en: Middle button emulation
hu: Középső gomb emulációja

en: Minimum notify period for repeated warnings
hu: Minimális értesítési időköz ismételt figyelmeztetésekhez

en: Missing printer driver
hu: Hiányzó nyomtató-illesztőprogram

en: Modify the OLED image for a Wacom tablet
hu: Wacom táblagép OLED képének módosítása

en: Modify the laptop brightness
hu: A noteszgép fényerejének módosítása

en: Modify the lit LED for a Wacom tablet
hu: Wacom táblagép megvilágított LED-jének módosítása

en: Motion Threshold
hu: Mozgási küszöbérték

en: Mount paths to ignore
hu: Figyelmen kívül hagyandó csatolások

en: Mouse battery low
hu: Az egér akkumulátora gyenge

en: Mouse button orientation
hu: Egérgomb elhelyezkedése

en: Mouse wheel emulation button. 0 to disable the feature.
hu: Egérgörgő emulációs gomb. 0 értékkel letiltható a funkció.

en: Name
hu: Név

en: Name of the custom binding
hu: Az egyéni gyorsbillentyű neve

en: Natural scrolling
hu: Természetes görgetés

en: New PIN for SIM
hu: Új PIN-kód a SIM-kártyához

en: New USB device
hu: Új USB-s eszköz

en: New device detected
hu: Új eszköz észlelve

en: New device has been detected while the session was not locked. If you did not plug anything, check your system for any suspicious device.
hu: Új eszköz lett észlelve, miközben a munkamenet nem volt zárolva. Ha nem csatlakoztatott semmit, akkor ellenőrizze, hogy nincsenek-e gyanús eszközei.

en: New device has been detected while you were away. It has been blocked because the USB protection is active.
hu: Új eszköz lett észlelve, amíg távol volt. Blokkolva lett, mert az USB-védelem aktív.

en: New device has been detected while you were away. Please disconnect and reconnect the device to start using it.
hu: Új eszköz lett észlelve, amíg távol volt. Válassza le, és csatlakoztassa újra az eszközt, hogy megkezdhesse a használatát.

en: Next track
hu: Következő szám

en: Night light mode changes the color temperature of your display when the sun has gone down or at preset times.
hu: Az éjszakai fény mód megváltoztatja a kijelző színhőmérsékletét, ha a nap lement vagy feljött, vagy megadott időnként.

en: No connection to phone
hu: Nincs kapcsolat a telefonnal

en: No driver for this printer.
hu: Nincs nyomtató-illesztőprogram ehhez nyomtatóhoz.

en: No printer driver for %s.
hu: Nincs nyomtató-illesztőprogram a(z) „%s” nyomtatóhoz.

en: Not connected?
hu: Nincs csatlakoztatva?

en: On AC power
hu: Hálózaton

en: On battery power
hu: Akkumulátoron

en: On which connections the service is enabled
hu: Amely kapcsolatokon a szolgáltatás engedélyezve van

en: Operation not allowed
hu: A művelet nem engedélyezett

en: Operation not supported
hu: A művelet nem támogatott

en: Out of a marker supply
hu: A tintapatron kifogyott

en: Out of paper
hu: Kifogyott a papír

en: PDA battery low
hu: A PDA akkumulátora gyenge

en: PDA is low on power
hu: A PDA akkumulátora gyenge

en: PDA is low on power (%.0f%%)
hu: A PDA akkumulátora gyenge (%.0f%%)

en: PDA is very low on power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
hu: A PDA akkumulátora nagyon gyenge (%.0f%%). Ha nem tölti fel, az eszköz hamarosan nem fog működni.

en: PDA is very low on power. This device will soon stop functioning if not charged.
hu: A PDA akkumulátora nagyon gyenge. Ha nem tölti fel, az eszköz hamarosan nem fog működni.

en: Paper low
hu: Kevés a papír

en: Pause playback
hu: Lejátszás szüneteltetése

en: Pen battery low
hu: A toll akkumulátora gyenge

en: Pen is low on power
hu: A toll akkumulátora gyenge

en: Pen is low on power (%.0f%%)
hu: A toll akkumulátora gyenge (%.0f%%)

en: Pen is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
hu: A toll akkumulátora nagyon gyenge (%.0f%%). Ha nem tölti fel, az eszköz hamarosan le fog állni.

en: Pen is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
hu: A toll akkumulátora nagyon gyenge. Ha nem tölti fel, az eszköz hamarosan le fog állni.

en: Percentage free space threshold for initial warning of low disk space. If the percentage free space drops below this, a warning will be shown.
hu: Szabad hely százalékos arányának küszöbértéke az első figyelmeztetéshez a kevés szabad helyről. Ha a szabad terület százalékos aránya ez alá csökken, akkor megjelenik egy figyelmeztetés.

en: Phone failure
hu: Telefon hiba

en: Play (or play/pause)
hu: Lejátszás (vagy lejátszás/szünet)

en: Please provide a new PIN for SIM card %s
hu: Adjon meg egy új PIN-kódot a(z) %s SIM-kártyához

en: Please provide the PIN for SIM card %s
hu: Adja meg a(z) %s SIM-kártya PIN-kódját

en: Please provide the PUK for SIM card %s
hu: Adja meg a PUK-kódot a(z) %s SIM-kártyához

en: Please wait…
hu: Kis türelmet…

en: Possible values are “on”, “off”, and “custom”.
hu: Lehetséges értékek: „on” (be), „off” (ki), és „custom” (egyéni).

en: Power
hu: Energiagazdálkodás

en: Power button
hu: Bekapcsoló gomb

en: Power button action
hu: Bekapcsoló gomb művelete

en: Precise volume down
hu: Pontos hangerő-halkítás

en: Precise volume up
hu: Pontos hangerő-hangosítás

en: Previous track
hu: Előző szám

en: Printer added
hu: Nyomtató felvéve

en: Printer battery low
hu: A nyomtató akkumulátora gyenge

en: Printer configuration error
hu: Nyomtatóbeállítási hiba

en: Printer error
hu: Nyomtatóhiba

en: Printer is low on power
hu: A nyomtató akkumulátora gyenge

en: Printer is low on power (%.0f%%)
hu: A nyomtató akkumulátora gyenge (%.0f%%)

en: Printer is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
hu: A nyomtató akkumulátora nagyon gyenge (%.0f%%). Ha nem tölti fel, az eszköz hamarosan le fog állni.

en: Printer is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
hu: A nyomtató akkumulátora nagyon gyenge. Ha nem tölti fel, az eszköz hamarosan le fog állni.

en: Printer off-line
hu: A nyomtató nem érhető el

en: Printer report
hu: Nyomtatójelentés

en: Printer warning
hu: Nyomtatófigyelmeztetés

en: Printer “%s” has no toner left.
hu: A(z) „%s” nyomtatóból kifogyott a festék.

en: Printer “%s” is currently off-line.
hu: A(z) „%s” nyomtató jelenleg nem érhető el.

en: Printer “%s” is low on a marker supply.
hu: A(z) „%s” nyomtató tintapatronja kifogyóban van.

en: Printer “%s” is low on paper.
hu: A(z) „%s” nyomtatóban kevés a papír.

en: Printer “%s” is low on toner.
hu: A(z) „%s” nyomtatóban kevés a festék.

en: Printer “%s” is out of a marker supply.
hu: A(z) „%s” nyomtató tintapatronja kifogyott.

en: Printer “%s” is out of paper.
hu: A(z) „%s” nyomtatóból kifogyott a papír.

en: Printer “%s” may not be connected.
hu: Lehet, hogy a(z) „%s” nyomtató nincs csatlakoztatva.

en: Printer “%s”: “%s”.
hu: „%s” nyomtató: „%s”.

en: Printers
hu: Nyomtatók

en: Quiet volume down
hu: Csendes hangerő-halkítás

en: Quiet volume mute/unmute
hu: Csendes hangerő-némítás vagy -visszahangosítás

en: Quiet volume up
hu: Csendes hangerő-hangosítás

en: RF kill
hu: Repülőgép-üzemmód

en: RGBA order
hu: RGBA sorrend

en: Recalibrate now
hu: Újrakalibrálás most

en: Recalibration required
hu: Újrakalibrálás szükséges

en: Reconnect USB device
hu: USB-s eszköz újracsatlakoztatása

en: Remember NumLock state
hu: A NumLock állapotának megjegyzése

en: Remote battery low
hu: A távirányító akkumulátora gyenge

en: Remote is low on power
hu: A távirányító akkumulátora gyenge

en: Remote is low on power (%.0f%%)
hu: A távirányító akkumulátora gyenge (%.0f%%)

en: Remote is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
hu: A távirányító akkumulátora nagyon gyenge (%.0f%%). Ha nem tölti fel, az eszköz hamarosan le fog állni.

en: Remote is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
hu: A távirányító akkumulátora nagyon gyenge. Ha nem tölti fel, az eszköz hamarosan le fog állni.

en: SIM PIN required
hu: SIM-kártya PIN-kód szükséges

en: SIM PIN2 required
hu: SIM-kártya PIN2-kód szükséges

en: SIM PUK required
hu: SIM-kártya PUK-kód szükséges

en: SIM PUK2 required
hu: SIM-kártya PUK2-kód szükséges

en: SIM busy
hu: A SIM-kártya foglalt

en: SIM failure
hu: SIM-kártya hiba

en: SIM not inserted
hu: Nincs SIM-kártya behelyezve

en: SIM wrong
hu: A SIM-kártya hibás

en: Scanner battery low
hu: A lapolvasó akkumulátora gyenge

en: Scanner is low on power
hu: A lapolvasó akkumulátora gyenge

en: Scanner is low on power (%.0f%%)
hu: A lapolvasó akkumulátora gyenge (%.0f%%)

en: Scanner is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
hu: A lapolvasó akkumulátora nagyon gyenge (%.0f%%). Ha nem tölti fel, az eszköz hamarosan le fog állni.

en: Scanner is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
hu: A lapolvasó akkumulátora nagyon gyenge. Ha nem tölti fel, az eszköz hamarosan le fog állni.

en: Screen brightness cycle
hu: Képernyő fényerejének léptetése

en: Screen brightness down
hu: Képernyő fényerejének csökkentése

en: Screen brightness up
hu: Képernyő fényerejének növelése

en: Search
hu: Keresés

en: Select the touchpad scroll method
hu: Válassza ki az érintőtábla görgetési módját

en: Select the touchpad scroll method. Supported values are: “disabled”, “edge-scrolling”, “two-finger-scrolling”.
hu: Válassza ki az érintőtábla görgetési módját. Lehetséges értékek: „disabled” (letiltva), „edge-scrolling” (görgetés a szélen), „two-finger-scrolling” (kétujjas görgetés).

en: Set
hu: Beállítás

en: Set this to TRUE if you have problems with accidentally hitting the touchpad while typing.
hu: Állítsa igazra, ha problémát okoz az érintőtábla véletlen megérintése gépelés közben.

en: Set this to TRUE to allow horizontal scrolling by the same method selected with the scroll_method key.
hu: Állítsa igazra a vízszintes görgetés engedélyezéséhez a scroll_method kulcsban kiválasztott módon.

en: Set this to TRUE to be able to send mouse clicks by tapping on the touchpad.
hu: Állítsa igazra egérkattintások küldéséhez az érintőtáblára koppintással.

en: Set this to TRUE to enable all touchpads.
hu: Állítsa igazra egérkattintások küldéséhez az érintőtáblára koppintással.

en: Set this to TRUE to enable natural (reverse) scrolling for touchpads.
hu: Állítsa IGAZRA a természetes (fordított) görgetés engedélyezéséhez az érintőtábláknál.

en: Set this to one of “none”, “lock-screen”, or “force-logout”. The action will get performed when the smartcard used for log in is removed.
hu: Állítsa a „none” (semmi), „lock-screen” (képernyő zárolása) vagy „force-logout” (kijelentkeztetés) egyikére. A művelet a bejelentkezéshez használt intelligens kártya eltávolításakor kerül végrehajtásra.

en: Set this to the logical button mapping.
hu: Logikai gombleképezés.

en: Set this to the pressure value at which a stylus click event is generated.
hu: Nyomásérték, amelynél stylus kattintás esemény kerül előállításra.

en: Set this to the pressure value at which an eraser click event is generated.
hu: Nyomásérték, amelynél törlő kattintás esemény kerül előállításra.

en: Set this to x1, y1 and x2, y2 of the area usable by the tools.
hu: Az eszközök által használható terület x1, y1 és x2, y2 koordinátái.

en: Set this to x1, y1 and x2, y2 of the pressure curve applied to the eraser.
hu: A törlőre alkalmazott nyomásgörbe x1, y1 és x2, y2 koordinátái.

en: Set this to x1, y1 and x2, y2 of the pressure curve applied to the stylus.
hu: A stylusra alkalmazott nyomásgörbe x1, y1 és x2, y2 koordinátái.

en: Set this to “none”, “cw” for 90 degree clockwise, “half” for 180 degree, and “ccw” for 90 degree counterclockwise.
hu: Lehetséges értékek: „none” (semmi), „cw” (90 fok órajárás irányában), „half” (180 fok), és „ccw” (90 fok órajárással ellentétes irányban).

en: Settings
hu: Beállítások

en: Show battery status
hu: Akkumulátor állapotának megjelenítése

en: Shutting down soon unless plugged in.
hu: Hamarosan leáll, ha nem csatlakoztatja.

en: Single Click
hu: Egyszeres kattintás

en: Size of the volume step for each volume change
hu: Hangerőlépés mérete minden egyes hangerő-változtatáskor

en: Size of volume step
hu: Hangerőlépés mérete

en: Skip backward in current track
hu: Ugrás visszafelé a jelenlegi számban

en: Skip forward in current track
hu: Ugrás előrefelé a jelenlegi számban

en: Sleep timeout computer when on AC
hu: Energiatakarékossági időkorlát hálózati tápellátás esetén

en: Sleep timeout computer when on battery
hu: Energiatakarékossági időkorlát akkumulátoros tápellátás esetén

en: Smartcard removal action
hu: Intelligenskártya-eltávolítási művelet

en: Speaker battery low
hu: A hangszóró akkumulátora gyenge

en: Speaker is low on power
hu: A hangszóró akkumulátora gyenge

en: Speaker is low on power (%.0f%%)
hu: A hangszóró akkumulátora gyenge (%.0f%%)

en: Speaker is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
hu: A hangszóró akkumulátora nagyon gyenge (%.0f%%). Ha nem tölti fel, az eszköz hamarosan le fog állni.

en: Speaker is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
hu: A hangszóró akkumulátora nagyon gyenge. Ha nem tölti fel, az eszköz hamarosan le fog állni.

en: Specify a list of mount paths to ignore when they run low on space.
hu: Adja meg azon csatolási útvonalak listáját, amelyeken az elfogyó szabad hely figyelmen kívül hagyandó.

en: Specify a time in minutes. Subsequent warnings for a volume will not appear more often than this period.
hu: A kötetre vonatkozó figyelmeztetések nem jelennek meg ennyi percnél gyakrabban.

en: Specify an amount in GB. If the amount of free space is more than this, no warning will be shown.
hu: Adjon meg egy értéket GB-ban. Ha a szabad hely mennyisége ennél több, nem jelenik meg figyelmeztetés.

en: Specify the percentage that the free disk space should reduce by before issuing a subsequent warning.
hu: Adja meg azt a százalékos arányt, amelyet a szabad lemezterületnek el kell érnie újabb figyelmeztetés kiadásához.

en: Static binding for power button.
hu: Statikus gyorsbillentyű a bekapcsoló gombhoz.

en: Static binding to cycle the screen brightness.
hu: Statikus gyorsbillentyű a képernyő fényerejének léptetéséhez.

en: Static binding to decrease the keyboard brightness.
hu: Statikus gyorsbillentyű a billentyűzet fényerejének csökkentéséhez.

en: Static binding to decrease the screen brightness.
hu: Statikus gyorsbillentyű a képernyő fényerejének csökkentéséhez.

en: Static binding to eject an optical disc.
hu: Statikus gyorsbillentyű egy optikai lemez kiadásához.

en: Static binding to hibernate the machine.
hu: Statikus gyorsbillentyű a számítógép hibernálásához.

en: Static binding to increase the keyboard brightness.
hu: Statikus gyorsbillentyű a billentyűzet fényerejének növeléséhez.

en: Static binding to increase the screen brightness.
hu: Statikus gyorsbillentyű a képernyő fényerejének növeléséhez.

en: Static binding to launch GNOME Settings.
hu: Statikus gyorsbillentyű a GNOME Beállítások indításához.

en: Static binding to launch the calculator.
hu: Statikus gyorsbillentyű a számológép indításához.

en: Static binding to launch the email client.
hu: Statikus gyorsbillentyű az e-mail kliens indításához.

en: Static binding to launch the media player.
hu: Statikus gyorsbillentyű a médialejátszó indításához.

en: Static binding to launch the search tool.
hu: Statikus gyorsbillentyű a keresőeszköz indításához.

en: Static binding to launch the web browser.
hu: Statikus gyorsbillentyű a webböngésző indításához.

en: Static binding to lock the screen.
hu: Statikus gyorsbillentyű a képernyő zárolásához.

en: Static binding to lower the volume with higher precision.
hu: Statikus gyorsbillentyű a hangerő csökkentéséhez nagyobb pontossággal.

en: Static binding to lower the volume without emitting a sound effect.
hu: Statikus gyorsbillentyű a hangerő csökkentéséhez hanghatás kibocsátása nélkül.

en: Static binding to lower the volume.
hu: Statikus gyorsbillentyű a hangerő csökkentéséhez.

en: Static binding to mute/unmute the microphone.
hu: Statikus gyorsbillentyű a mikrofon némításához vagy visszahangosításához.

en: Static binding to mute/unmute the volume.
hu: Statikus gyorsbillentyű a hangerő némításához vagy visszahangosításához.

en: Static binding to open the Home folder.
hu: Statikus gyorsbillentyű a saját mappa megnyitásához.

en: Static binding to pause playback.
hu: Statikus gyorsbillentyű a lejátszás szüneteltetéséhez.

en: Static binding to raise the volume with higher precision.
hu: Statikus gyorsbillentyű a hangerő növeléséhez nagyobb pontossággal.

en: Static binding to raise the volume without emitting a sound effect.
hu: Statikus gyorsbillentyű a hangerő növeléséhez hanghatás kibocsátása nélkül.

en: Static binding to raise the volume.
hu: Statikus gyorsbillentyű a hangerő növeléséhez.

en: Static binding to show current battery status.
hu: Statikus gyorsbillentyű a jelenlegi akkumulátorállapot megjelenítéséhez.

en: Static binding to skip backward in current track.
hu: Statikus gyorsbillentyű a visszafelé ugráshoz a jelenlegi számban.

en: Static binding to skip forward in current track.
hu: Statikus gyorsbillentyű az előrefelé ugráshoz a jelenlegi számban.

en: Static binding to skip to next track.
hu: Statikus gyorsbillentyű a következő számra ugráshoz.

en: Static binding to skip to previous track.
hu: Statikus gyorsbillentyű az előző számra ugráshoz.

en: Static binding to start playback (or toggle play/pause).
hu: Statikus gyorsbillentyű a lejátszás indításához (vagy a lejátszás és szüneteltetés váltásához).

en: Static binding to stop playback.
hu: Statikus gyorsbillentyű a lejátszás leállításához.

en: Static binding to suspend the machine.
hu: Statikus gyorsbillentyű a számítógép felfüggesztéséhez.

en: Static binding to switch the touchpad off.
hu: Statikus gyorsbillentyű az érintőtábla kikapcsolásához.

en: Static binding to switch the touchpad on.
hu: Statikus gyorsbillentyű az érintőtábla bekapcsolásához.

en: Static binding to toggle airplane mode.
hu: Statikus gyorsbillentyű a repülőgép-üzemmód be- vagy kikapcsolásához.

en: Static binding to toggle automatic screen orientation.
hu: Statikus gyorsbillentyű az automatikus képernyőtájolás be- vagy kikapcsolásához.

en: Static binding to toggle bluetooth airplane mode.
hu: Statikus gyorsbillentyű a Bluetooth repülőgép-üzemmódjának be- vagy kikapcsolásához.

en: Static binding to toggle random playback mode in media player.
hu: Statikus gyorsbillentyű a véletlenszerű lejátszási mód be- vagy kikapcsolásához a médialejátszóban.

en: Static binding to toggle repeat mode in media player.
hu: Statikus gyorsbillentyű az ismétléses mód be- vagy kikapcsolásához a médialejátszóban.

en: Static binding to toggle the keyboard brightness.
hu: Statikus gyorsbillentyű a billentyűzet fényerejének be- vagy kikapcsolásához.

en: Static binding to toggle the touchpad on/off.
hu: Statikus gyorsbillentyű az érintőtábla be- vagy kikapcsolásához.

en: Stop playback
hu: Lejátszás leállítása

en: Subsequent free space percentage notify threshold
hu: Szabad hely százalékos arányáról szóló újabb értesítés küszöbértéke

en: Suspend button
hu: Felfüggesztés gomb

en: Suspending soon because of inactivity.
hu: Hamarosan fel lesz függesztve tétlenség miatt.

en: Swap left and right mouse buttons for left-handed mice with “left”, “right” for right-handed, “mouse” to follow the mouse setting.
hu: A bal és jobb egérgombok felcserélése balkezes egerekhez; „left” (balkezes), „right” (jobbkezes), „mouse” (az egér beállításainak követése).

en: Swap left and right mouse buttons for left-handed mice.
hu: A bal és jobb egérgombok felcserélése balkezes egerekhez.

en: Switch touchpad off
hu: Érintőtábla kikapcsolása

en: Switch touchpad on
hu: Érintőtábla bekapcsolása

en: Tablet battery low
hu: A táblagép akkumulátora gyenge

en: Tablet is low on power
hu: A táblagép akkumulátora gyenge

en: Tablet is low on power (%.0f%%)
hu: A táblagép akkumulátora gyenge (%.0f%%)

en: Tablet is very low on power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
hu: A táblagép akkumulátora nagyon gyenge (%.0f%%). Ha nem tölti fel, az eszköz hamarosan nem fog működni.

en: Tablet is very low on power. This device will soon stop functioning if not charged.
hu: A táblagép akkumulátora nagyon gyenge. Ha nem tölti fel, az eszköz hamarosan nem fog működni.

en: Temperature of the display when enabled
hu: A kijelző színhőmérséklete engedélyezéskor

en: The action to take when the system power button is pressed. This action is hard-coded (and the setting ignored) on virtual machines (power off) and tablets (suspend).
hu: Az elvégzendő művelet, amikor a rendszer bekapcsológombját megnyomják. Ez a művelet előre meghatározott (és a beállítás figyelmen kívül lesz hagyva) virtuális gépeken (kikapcsolás) és táblagépeken (felfüggesztés).

en: The amount of time in seconds the computer on AC power needs to be inactive before it goes to sleep. A value of 0 means never.
hu: Hálózati tápellátás esetén ennyi másodpercnyi tétlenség után vált energiatakarékos módba a számítógép. A 0 érték jelentése: soha.

en: The amount of time in seconds the computer on battery power needs to be inactive before it goes to sleep. A value of 0 means never.
hu: Akkumulátoros tápellátás esetén ennyi másodpercnyi tétlenség után vált energiatakarékos módba a számítógép. A 0 érték jelentése: soha.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to hibernate.
hu: Az akkumulátor kapacitása a kritikus szint alá esett, és a gép hibernálásra készül.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to shutdown.
hu: Az akkumulátor kapacitása a kritikus szint alá esett, és a gép leállni készül.

en: The brightness of the screen when idle
hu: A képernyő fényereje üresjáratban

en: The cover is open on printer “%s”.
hu: A(z) „%s” nyomtató fedele nyitva van.

en: The display “%s” should be recalibrated soon.
hu: A(z) „%s” kijelzőt hamarosan újra kell kalibrálni.

en: The door is open on printer “%s”.
hu: A(z) „%s” nyomtató ajtaja nyitva van.

en: The duration a display profile is valid
hu: A kijelzőprofil érvényességének időtartama

en: The duration a printer profile is valid
hu: A nyomtatóprofil érvényességének időtartama

en: The end time
hu: Befejezési idő

en: The keyboard shortcut generated when the button is pressed for custom actions.
hu: Az egyéni műveletek gombjának megnyomásakor generált billentyűkombináció.

en: The keyboard shortcuts generated when a touchring or touchstrip is used for custom actions (up followed by down).
hu: Az érintőgyűrű vagy érintősáv egyéni műveletekre való használatakor (fel, majd le) előállított gyorsbillentyűk.

en: The last detected position
hu: Legutóbb észlelt pozíció

en: The list of NetworkManager connections (each one represented with its UUID) on which this service is enabled and started.
hu: A hálózatkezelő kapcsolatainak listája (mindegyik az UUID-jával van ábrázolva), amelyen ez a szolgáltatás engedélyezett és el van indítva.

en: The new inserted device has been blocked because the USB protection is active.
hu: Az újonnan behelyezett eszköz blokkolva lett, mert az USB-védelem aktív.

en: The order of subpixel elements on an LCD screen; only used when antialiasing is set to “rgba”. Possible values are: “rgb” for red on left (most common), “bgr” for blue on left, “vrgb” for red on top, “vbgr” for red on bottom.
hu: Az LCD képernyő alképpont-elemeinek sorrendje; csak akkor kerül felhasználásra, ha az élsimítás típusa „rgba”. A lehetséges értékek: „rgb” (vörös a bal oldalon - a leggyakoribb), „bgr” (kék a bal oldalon), „vrgb” (vörös fent), „vbgr” (vörös lent).

en: The printer “%s” should be recalibrated soon.
hu: A(z) „%s” nyomtatót hamarosan újra kell kalibrálni.

en: The start time
hu: Kezdési idő

en: The type of action triggered by the button being pressed.
hu: A gomb lenyomása által kiváltott művelet.

en: The type of antialiasing to use when rendering fonts. Possible values are: “none” for no antialiasing, “grayscale” for standard grayscale antialiasing, and “rgba” for subpixel antialiasing (LCD screens only).
hu: A betűkészletek megjelenítéséhez használandó élsimítás típusa. A lehetséges értékek: „none” (élsimítás kikapcsolása), „grayscale” (szürkeárnyalatos élsimítás) és „rgba” (képponton belüli élsimítás, csak LCD képernyőkhöz).

en: The type of hinting to use when rendering fonts. Possible values are: “none” for no hinting and “slight” for fitting only to the Y-axis like Microsoft’s ClearType, DirectWrite and Adobe’s proprietary font rendering engine. Ignores native hinting within the font, generates hints algorithmically. Used on Ubuntu by default. Recommended. The meaning of “medium” and “full” depends on the font format (.ttf, .otf, .pfa/.pfb) and the installed version of FreeType. They usually try to fit glyphs to both the X and the Y axis (except for .otf: Y-only). This can lead to distortion and/or inconsistent rendering depending on the quality of the font, the font format and the state of FreeType’s font engines.
hu: A szövegek renderelése során használt hinting típusa. A lehetséges értékek: „none” (nincs) a hinting elhagyásához, és „slight” (enyhe) a csak Y tengelyen történő feszítéshez, amit a Microsoft ClearType-ja, DirectWrite-ja és az Adobe zárt szövegrenderelési motorja is használ. Figyelmen kívül hagyja a betűkészletben lévő natív hintinget, algoritmikusan generálja őket. Ubuntun alapértelmezett. Ajánlott. A „medium” (közepes) vagy „full” (teljes) a betűkészlet formátumától (.ttf, .otf, .pfa/.pfb) és a FreeType telepített változatától függ. Általában megpróbálják az X és Y tengelyeket is igazítani (kivéve .otf esetén: ott csak Y). Ez torzuláshoz vagy inkonzisztens rendereléshez vezethet a betűkészlet minőségétől, a betűkészlet formátumától, és a FreeType betűkészlet-motorjaitól függően.

en: The type of sleeping that should be performed when the computer is inactive.
hu: A számítógép tétlensége esetén használandó energiatakarékossági mód típusa.

en: The volume “%s” has only %s disk space remaining.
hu: A(z) „%s” köteten már csak %s lemezhely maradt.

en: The volume “%s” has only %s disk space remaining.  You may free up some space by emptying the trash.
hu: A(z) „%s” köteten már csak %s lemezhely maradt. A Kuka kiürítésével felszabadíthat némi helyet.

en: There is a missing print filter for printer “%s”.
hu: Hiányzik a nyomtatószűrő a(z) „%s” nyomtatóhoz.

en: There is a problem on printer “%s”.
hu: A(z) „%s” nyomtató problémát észlelt.

en: This computer has only %s disk space remaining.
hu: A számítógépen már csak %s lemezhely maradt.

en: This computer has only %s disk space remaining.  You may free up some space by emptying the trash.
hu: A számítógépen már csak %s lemezhely maradt. A Kuka kiürítésével felszabadíthat némi helyet.

en: This dictionary maps XSETTINGS names to overrides values. The values must be either strings, signed int32s or (in the case of colors), 4-tuples of uint16 (red, green, blue, alpha; 65535 is fully opaque).
hu: Ez a szótár XSETTINGS neveket képez le felülbírálási értékekre. Az értékek karakterláncok, előjeles int32-k vagy (színek esetén) uin16-ok négyes tuple-jai (vörös, zöld, kék, alfa - a 65535 = teljesen átlátszatlan).

en: This is the laptop panel screen brightness used when the session is idle.
hu: Ez a noteszgép-képernyőjének a munkamenet tétlensége esetén használandó fényereje.

en: This is the number of days after which the display color profile is considered invalid.
hu: A kijelző színprofilja ennyi nap után érvénytelennek lesz tekintve.

en: This is the number of days after which the printer color profile is considered invalid.
hu: A nyomtató színprofilja ennyi nap után érvénytelennek lesz tekintve.

en: This temperature in Kelvin is used to modify the screen tones when night light mode is enabled. Higher values are bluer, lower redder.
hu: Ez a Kelvinben megadott hőmérséklet a szín tónusait változtatja meg, ha az éjszaki fény mód engedélyezett. A magasabb értékek kékebbek, az alacsonyabbak vörösebbek.

en: Time Zone Updated to %s (%s)
hu: Az időzóna frissítve erre: %s (%s)

en: Toggle automatic screen orientation
hu: Automatikus képernyőtájolás be- vagy kikapcsolása

en: Toggle contrast
hu: Kontraszt be- vagy kikapcsolása

en: Toggle magnifier
hu: Nagyító be- vagy kikapcsolása

en: Toggle on-screen keyboard
hu: Képernyő-billentyűzet be- vagy kikapcsolása

en: Toggle random playback mode
hu: Véletlenszerű lejátszási mód be- vagy kikapcsolása

en: Toggle repeat playback mode
hu: Ismétléses lejátszási mód be- vagy kikapcsolása

en: Toggle screen reader
hu: Képernyőolvasó be- vagy kikapcsolása

en: Toggle touchpad on/off
hu: Érintőtábla be- vagy kikapcsolása

en: Toner empty
hu: A festékkazetta üres

en: Toner low
hu: A festékkazetta kimerülőben

en: Touchpad battery low
hu: Az érintőtábla akkumulátora gyenge

en: Touchpad button orientation
hu: Érintőtábla gombjának elhelyezkedése

en: Touchpad is low on power
hu: Az érintőtábla akkumulátora gyenge

en: Touchpad is low on power (%.0f%%)
hu: Az érintőtábla akkumulátora gyenge (%.0f%%)

en: Touchpad is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
hu: Az érintőtábla akkumulátora nagyon gyenge (%.0f%%). Ha nem tölti fel, az eszköz hamarosan le fog állni.

en: Touchpad is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
hu: Az érintőtábla akkumulátora nagyon gyenge. Ha nem tölti fel, az eszköz hamarosan le fog állni.

en: UPS Discharging
hu: A szünetmentes táp kisül

en: UPS critically low
hu: A szünetmentes táp kritikusan gyenge

en: UPS is below the critical level and this computer is about to hibernate.
hu: A szünetmentes táp kapacitása a kritikus szint alá esett, és a gép hibernálásra készül.

en: UPS is below the critical level and this computer is about to shutdown.
hu: A szünetmentes táp kapacitása a kritikus szint alá esett, és a gép leállni készül.

en: UPS low
hu: A szünetmentes táp gyenge

en: USB Protection
hu: USB-védelem

en: USB device blocked
hu: USB-s eszköz blokkolva

en: Unknown Error
hu: Ismeretlen hiba

en: Unknown amount of UPS backup power remaining
hu: Ismeretlen a szünetmentes tápellátás hátralévő mennyisége

en: Unknown error
hu: Ismeretlen hiba

en: Unknown time
hu: Ismeretlen idő

en: Unlock
hu: Feloldás

en: Unlock SIM card
hu: SIM-kártya feloldása

en: Use the sunrise and sunset
hu: Napkelte és napnyugta használata

en: User was not logged in with smartcard.
hu: A felhasználó nem intelligens kártyával jelentkezett be.

en: Virtual Terminal Stopped
hu: Virtuális terminál leállítva

en: Volume down
hu: Halkítás

en: Volume mute/unmute
hu: Némítás be/ki

en: Volume up
hu: Hangosítás

en: Wacom button action type
hu: Wacom gomb művelettípusa

en: Wacom eraser button mapping
hu: Wacom törlő gombleképezése

en: Wacom eraser pressure curve
hu: Wacom törlő nyomásgörbéje

en: Wacom eraser pressure threshold
hu: Wacom törlő nyomásküszöbe

en: Wacom stylus absolute mode
hu: Wacom stylus abszolút módja

en: Wacom stylus button mapping
hu: Wacom stylus gombleképezése

en: Wacom stylus pressure curve
hu: Wacom stylus nyomásgörbéje

en: Wacom stylus pressure threshold
hu: Wacom stylus nyomásküszöbe

en: Wacom tablet area
hu: Wacom táblagép területe

en: Wacom tablet aspect ratio
hu: Wacom táblagép méretaránya

en: Wacom tablet rotation
hu: Wacom táblagép forgatása

en: Wacom touch feature
hu: Wacom érintőképernyős szolgáltatás

en: When location services are available this represents the last detected location. The default value is an invalid value to ensure it is always updated at startup.
hu: Ha a helymeghatározási szolgáltatások elérhetőek, akkor ez képviseli a legutóbb észlelt helyet. Az alapértelmezés egy érvénytelen érték, hogy indításkor biztosan frissítve legyen.

en: When set to true, GNOME will remember the state of the NumLock LED between sessions.
hu: Ha be van állítva, a GNOME megjegyzi a NumLock LED állapotát a munkamenetek között.

en: When “night-light-schedule-automatic” is disabled, use this end time in hours from midnight.
hu: Ha a „night-light-schedule-automatic” letiltott, akkor ezt használja befejezési időnek, órákban megadva, éjféltől számítva.

en: When “night-light-schedule-automatic” is disabled, use this start time in hours from midnight.
hu: Ha a „night-light-schedule-automatic” letiltott, akkor ezt használja kezdési időnek, órákban megadva, éjféltől számítva.

en: Whether the tablet’s orientation is locked, or rotated automatically.
hu: A táblagép tájolása zárolt-e, vagy automatikusan elforgatott.

en: Whether to hibernate, suspend or do nothing when inactive
hu: Legyen-e hibernálás, felfüggesztés vagy sem tétlenség esetén

en: Wireless keyboard is low on power
hu: A vezeték nélküli billentyűzet akkumulátora gyenge

en: Wireless keyboard is low on power (%.0f%%)
hu: A vezeték nélküli billentyűzet akkumulátora gyenge (%.0f%%)

en: Wireless keyboard is very low on power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
hu: A vezeték nélküli billentyűzet akkumulátora nagyon gyenge (%.0f%%). Ha nem tölti fel, az eszköz hamarosan nem fog működni.

en: Wireless keyboard is very low on power. This device will soon stop functioning if not charged.
hu: A vezeték nélküli billentyűzet akkumulátora nagyon gyenge. Ha nem tölti fel, az eszköz hamarosan nem fog működni.

en: Wireless mouse is low on power
hu: A vezeték nélküli egér akkumulátora gyenge

en: Wireless mouse is low on power (%.0f%%)
hu: A vezeték nélküli egér akkumulátora gyenge (%.0f%%)

en: Wireless mouse is very low on power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
hu: A vezeték nélküli egér akkumulátora nagyon gyenge (%.0f%%). Ha nem tölti fel, az eszköz hamarosan nem fog működni.

en: Wireless mouse is very low on power. This device will soon stop functioning if not charged.
hu: A vezeték nélküli egér akkumulátora nagyon gyenge. Ha nem tölti fel, az eszköz hamarosan nem fog működni.

en: You have %u try left | You have %u tries left
hu[0]: Még %u kísérlete van hátra
hu[1]: Még %u kísérlete van hátra

en: You will soon log out because of inactivity.
hu: Hamarosan ki fog jelentkezni tétlenség miatt.

en: hour | hours
hu[0]: óra
hu[1]: óra

en: minute | minutes
hu[0]: perc
hu[1]: perc

[ctx: print job]
en: “%s” on %s
hu: „%s” ezen: %s

[ctx: print job state]
en: Printing
hu: Nyomtatás

[ctx: print job state]
en: Printing aborted
hu: Nyomtatás félbeszakítva

[ctx: print job state]
en: Printing canceled
hu: Nyomtatás megszakítva

[ctx: print job state]
en: Printing completed
hu: Nyomtatás kész

[ctx: print job state]
en: Printing stopped
hu: Nyomtatás leállítva
