mutter master - en to hu translation catalogue (145 entries)

en: %s (on %s)
hu: %s (ezen: %s)

en: Activate the window menu
hu: Ablakmenü aktiválása

en: Add persistent virtual monitor (WxH or WxH@R)
hu: Állandó virtuális monitor hozzáadása (SZÉLESSÉGxMAGASSÁG vagy SZÉLESSÉGxMAGASSÁG@FELBONTÁS)

en: Allow X11 grabs to lock keyboard focus with Xwayland
hu: X11 megragadások lehetővé tétele a billentyűzetfókusz zárolásához az Xwayland használatával

en: Allow all keyboard events to be routed to X11 “override redirect” windows with a grab when running in Xwayland. This option is to support X11 clients which map an “override redirect” window (which do not receive keyboard focus) and issue a keyboard grab to force all keyboard events to that window. This option is seldom used and has no effect on regular X11 windows which can receive keyboard focus under normal circumstances. For a X11 grab to be taken into account under Wayland, the client must also either send a specific X11 ClientMessage to the root window or be among the applications allowed in key “xwayland-grab-access-rules”.
hu: Lehetővé teszi az összes billentyűzeteseménynek, hogy át legyenek irányítva az X11 „felülbírálási átirányítás” ablakokhoz egy megragadással, ha az Xwaylandben fut. Ez a beállítás azért van, hogy támogassa azokat az X11 klienseket, amelyek egy „felülbírálási átirányítás” ablakot képeznek le (amely nem kap billentyűzetfókuszt), és kibocsátson egy billentyűzetelfogást, hogy kényszerítse az összes billentyűzeteseményt ahhoz az ablakhoz. Ez a beállítás ritkán használt, és nincs hatása azoknál a szabályos X11 ablakoknál, amelyek fogadhatnak billentyűzetfókuszt normál körülmények között. Ahhoz, hogy Wayland alatt figyelembe legyenek véve az X11 megragadások, a kliensnek vagy küldenie kell egy meghatározott X11 ClientMessage üzenetet a gyökérablaknak, vagy az „xwayland-grab-access-rules” kulcsban engedélyezettek között kell szerepelnie.

en: Another compositing manager is already running on screen %i on display “%s”.
hu: Már fut egy másik kompozitáláskezelő a(z) %i. képernyőn a(z) „%s” megjelenítőn.

en: Attach modal dialogs
hu: Kizárólagos párbeszédablakok csatolása

en: Auto maximize nearly monitor sized windows
hu: Közel monitorméretű ablakok automatikus maximalizálása

en: Bell event
hu: Csengetés esemény

en: Built-in display
hu: Beépített kijelző

en: Cancel tab popup
hu: Tab felugró kikapcsolása

en: Close window
hu: Ablak bezárása

en: Compositor
hu: Kompozitáló

en: Delay focus changes until the pointer stops moving
hu: Fókuszváltozások késleltetése a mutató mozgásának megállásáig

en: Determines whether the use of popup and highlight frame should be disabled for window cycling.
hu: Megadja, hogy a felugró ablak és a kiemelő keret letiltandó-e az ablakok közti lépkedéskor.

en: Determines whether workspace switching should happen for windows on all monitors or only for windows on the primary monitor.
hu: A munkaterület-váltás minden monitor ablakaihoz, vagy csak az elsődleges monitor ablakaihoz történjen meg.

en: Determines whether workspaces are managed dynamically or whether there’s a static number of workspaces (determined by the num-workspaces key in org.gnome.desktop.wm.preferences).
hu: A munkaterületek dinamikusan vannak-e kezelve, vagy a számuk rögzített (ezt a num-workspaces kulcs adja meg az org.gnome.desktop.wm.preferences fájlban).

en: Disable connection to session manager
hu: A munkamenet-kezelőhöz való csatlakozás tiltása

en: Disable selected X extensions in Xwayland
hu: A kiválasztott X kiterjesztések letiltása Xwaylandben

en: Display “%s” already has a window manager; try using the --replace option to replace the current window manager.
hu: A(z) „%s” kijelző már rendelkezik ablakkezelővel; próbálja a --replace kapcsolóval helyettesíteni a jelenlegi ablakkezelőt.

en: Draggable border width
hu: Húzható szegély szélessége

en: Enable edge tiling when dropping windows on screen edges
hu: Szélek csempézésének engedélyezése ablakok képernyőszélekre ejtésekor

en: Enable experimental features
hu: Kísérleti funkciók engedélyezése

en: Failed to initialize GDK
hu: A GDK előkészítése sikertelen

en: Failed to open X Window System display “%s”
hu: Nem sikerült megnyitni a(z) „%s” X Window rendszer megjelenítőt

en: Format %s not supported
hu: A(z) %s formátum nem támogatott

en: Hide all normal windows
hu: Minden normál ablak elrejtése

en: Hide window
hu: Ablak elrejtése

en: If enabled, dropping windows on vertical screen edges maximizes them vertically and resizes them horizontally to cover half of the available area. Dropping windows on the top screen edge maximizes them completely.
hu: Ha engedélyezett, akkor a függőleges képernyőélekre ejtett ablakok függőlegesen maximalizálva lesznek, vízszintesen pedig az elérhető terület felét fogják elfoglalni. Az ablakok felső képernyőszélre ejtése teljesen maximalizálja azokat.

en: If enabled, new windows that are initially the size of the monitor automatically get maximized.
hu: Ha engedélyezve van, akkor a monitor méretével egyező méretű új ablakok automatikusan maximalizálva lesznek.

en: If set to true, and the focus mode is either “sloppy” or “mouse” then the focus will not be changed immediately when entering a window, but only after the pointer stops moving.
hu: Ha igazra van állítva, és a fókuszmód a „sloppy” vagy „mouse”, akkor a fókusz nem változik meg azonnal egy ablakra mutatáskor, hanem csak a mutató megállása után.

en: Initialize session from savefile
hu: A munkamenet előkészítése a mentési fájlból

en: List the resource names or resource class of X11 windows either allowed or not allowed to issue X11 keyboard grabs under Xwayland. The resource name or resource class of a given X11 window can be obtained using the command “xprop WM_CLASS”. Wildcards “*” and jokers “?” in the values are supported. Values starting with “!” are denied, which has precedence over the list of values allowed, to revoke applications from the default system list. The default system list includes the following applications: “@XWAYLAND_GRAB_DEFAULT_ACCESS_RULES@” Users can break an existing grab by using the specific keyboard shortcut defined by the keybinding key “restore-shortcuts”.
hu: Felsorolja azokat az X11 ablak erőforrásneveket vagy erőforrásosztályokat, amelyek Xwayland alatt vagy kiadhatnak X11 billentyűzet megragadásokat, vagy sem. A megadott X11 ablak erőforrásneve vagy erőforrásosztálya az „xprop WM_CLASS” paranccsal kérhető le. Az értékekben a „*” vagy „?” helyettesítő karakterek támogatottak. A „!” karakterrel kezdődő értékek tiltva lesznek, és az engedélyezett értékek előtt lesznek figyelembe véve, így felülbírálva az alapértelmezett rendszerlistát. Az alapértelmezett rendszerlistán a következő alkalmazások szerepelnek: „@XWAYLAND_GRAB_DEFAULT_ACCESS_RULES@”. A felhasználók megszakíthatják a létező megragadásokat a „restore-shortcuts” kulcsban megadott gyorsbillentyűvel.

en: Lower window below other windows
hu: Ablak más ablakok mögé küldése

en: Make X calls synchronous
hu: Az X-hívások szinkronná tétele

en: Maximize window
hu: Ablak maximalizálása

en: Maximize window horizontally
hu: Ablak vízszintes maximalizálása

en: Maximize window vertically
hu: Ablak függőleges maximalizálása

en: Mode Switch (Group %d)
hu: Módkapcsoló (%d. csoport)

en: Mode Switch: Mode %d
hu: Módkapcsoló: %d. mód

en: Modifier to use for extended window management operations
hu: A kiterjesztett ablakkezelési műveletekhez használandó módosító

en: Modifier to use to locate the pointer
hu: Használandó módosító a mutató elhelyezéséhez

en: Move to workspace above
hu: Áthelyezés a fenti munkaterületre

en: Move to workspace below
hu: Áthelyezés a lenti munkaterületre

en: Move to workspace on the left
hu: Áthelyezés a bal oldali munkaterületre

en: Move to workspace on the right
hu: Áthelyezés a jobb oldali munkaterületre

en: Move window
hu: Ablak áthelyezése

en: Move window one monitor down
hu: Ablak áthelyezése egy monitorral lejjebb

en: Move window one monitor to the left
hu: Ablak áthelyezése a balra lévő monitorra

en: Move window one monitor to the right
hu: Ablak áthelyezése a jobbra lévő monitorra

en: Move window one monitor up
hu: Ablak áthelyezése egy monitorral feljebb

en: Move window one workspace down
hu: Ablak áthelyezése a lentebb lévő munkaterületre

en: Move window one workspace to the left
hu: Ablak áthelyezése a balra lévő munkaterületre

en: Move window one workspace to the right
hu: Ablak áthelyezése a jobbra lévő munkaterületre

en: Move window one workspace up
hu: Ablak áthelyezése a fentebb lévő munkaterületre

en: Move window to last workspace
hu: Ablak áthelyezése az utolsó munkaterületre

en: Move window to workspace 1
hu: Ablak áthelyezése az 1. munkaterületre

en: Move window to workspace 2
hu: Ablak áthelyezése a 2. munkaterületre

en: Move window to workspace 3
hu: Ablak áthelyezése a 3. munkaterületre

en: Move window to workspace 4
hu: Ablak áthelyezése a 4. munkaterületre

en: Mutter plugin to use
hu: Használandó Mutter bővítmény

en: Mutter was compiled without support for verbose mode
hu: A Muttert a részletes mód támogatása nélkül fordították

en: Navigation
hu: Navigáció

en: No tab popup
hu: Nincs tab felugró

en: Number of milliseconds a client has to respond to a ping request in order to not be detected as frozen. Using 0 will disable the alive check completely.
hu: Ezredmásodpercek száma, amely alatt az ügyfélnek válaszolnia kell egy ping kérésre, hogy ne lefagyottként legyen azonosítva. A 0 használata teljesen letiltja annak ellenőrzését, hogy életben van-e.

en: Place new windows in the center
hu: Az új ablakok középre helyezése

en: Print version
hu: Verzió kiírása

en: Privacy Screen Disabled
hu: Adatvédelem képernyő letiltva

en: Privacy Screen Enabled
hu: Adatvédelem képernyő engedélyezve

en: Raise window above other windows
hu: Ablak más ablakok elé hozása

en: Raise window if covered, otherwise lower it
hu: Fedett ablak előtérbe hozása, egyébként háttérbe küldése

en: Re-enable shortcuts
hu: Gyorsbillentyűk újraengedélyezése

en: Replace the running window manager
hu: A futó ablakkezelő helyettesítése

en: Resize window
hu: Ablak átméretezése

en: Restore the keyboard shortcuts
hu: Gyorsbillentyűk helyreállítása

en: Restore window
hu: Ablak visszaállítása

en: Rotates the built-in monitor configuration
hu: Cserélgeti a beépített monitorkonfigurációkat

en: Run as a full display server, rather than nested
hu: Futtatás teljes megjelenítő kiszolgálóként az egymásba ágyazott helyett

en: Run as a headless display server
hu: Futtatás grafikus felület nélküli megjelenítő kiszolgálóként

en: Run as a nested compositor
hu: Futtatás beágyazott kompozitálóként

en: Run as a wayland compositor
hu: Futtatás wayland kompozitálóként

en: Run wayland compositor without starting Xwayland
hu: Wayland kompozitáló futtatása az Xwayland elindítása nélkül

en: Run with X11 backend
hu: Futtatás X11 háttérprogrammal

en: Screen %d on display “%s” is invalid
hu: A(z) %d. képernyő a(z) „%s” megjelenítőn érvénytelen

en: Select window from tab popup
hu: Ablakok kiválasztása tab billentyűre felugró ablakból

en: Show on-screen help
hu: Képernyősúgó megjelenítése

en: Show the run command prompt
hu: A parancs futtatása ablak megjelenítése

en: Specify Wayland display name to use
hu: Adja meg a használandó Wayland megjelenítőnevet

en: Specify session management ID
hu: A munkamenet-kezelő azonosítójának megadása

en: Switch applications
hu: Alkalmazásváltás

en: Switch directly to previous system control
hu: Váltás közvetlenül az előző rendszervezérlőre

en: Switch directly to previous window
hu: Váltás közvetlenül az előző ablakra

en: Switch directly to previous window of an app
hu: Váltás közvetlenül egy alkalmazás előző ablakára

en: Switch monitor
hu: Monitorváltás

en: Switch monitor configurations
hu: Monitorkonfiguráció átváltása

en: Switch system controls
hu: Váltás a rendszer vezérlői közt

en: Switch system controls directly
hu: Váltás a rendszer vezérlői közt közvetlenül

en: Switch to VT 1
hu: Váltás az 1. VT-re

en: Switch to VT 10
hu: Váltás a 10. VT-re

en: Switch to VT 11
hu: Váltás a 11. VT-re

en: Switch to VT 12
hu: Váltás a 12. VT-re

en: Switch to VT 2
hu: Váltás a 2. VT-re

en: Switch to VT 3
hu: Váltás a 3. VT-re

en: Switch to VT 4
hu: Váltás a 4. VT-re

en: Switch to VT 5
hu: Váltás az 5. VT-re

en: Switch to VT 6
hu: Váltás a 6. VT-re

en: Switch to VT 7
hu: Váltás a 7. VT-re

en: Switch to VT 8
hu: Váltás a 8. VT-re

en: Switch to VT 9
hu: Váltás a 9. VT-re

en: Switch to last workspace
hu: Váltás az utolsó munkaterületre

en: Switch to previous application
hu: Váltás az előző alkalmazásra

en: Switch to previous system control
hu: Váltás az előző rendszervezérlőre

en: Switch to previous window
hu: Váltás az előző ablakra

en: Switch to previous window of an application
hu: Váltás egy alkalmazás előző ablakára

en: Switch to workspace 1
hu: Váltás az 1. munkaterületre

en: Switch to workspace 2
hu: Váltás a 2. munkaterületre

en: Switch to workspace 3
hu: Váltás a 3. munkaterületre

en: Switch to workspace 4
hu: Váltás a 4. munkaterületre

en: Switch windows
hu: Ablakváltás

en: Switch windows directly
hu: Váltás az ablakok közt közvetlenül

en: Switch windows of an app directly
hu: Váltás egy alkalmazás ablakai között közvetlenül

en: Switch windows of an application
hu: Váltás egy alkalmazás ablakai között

en: System
hu: Rendszer

en: The amount of total draggable borders. If the theme’s visible borders are not enough, invisible borders will be added to meet this value.
hu: A húzható szegélyek teljes mennyisége. Ha a téma látható szegélyei nem elegendők, akkor láthatatlan szegélyek kerülnek hozzáadásra ezen érték eléréséhez.

en: This key will initiate the “locate pointer” action.
hu: Ez a kulcs el fogja indítani a „mutató elhelyezése” műveletet.

en: This key will initiate the “overlay”, which is a combination window overview and application launching system. The default is intended to be the “Windows key” on PC hardware. It’s expected that this binding either the default or set to the empty string.
hu: Ez a kulcs indítja az „átfedést”, amely egy kombinációs ablakáttekintés és alkalmazásindító rendszer. Az alapértelmezés a „Windows” billentyű PC hardver esetén. Ezt vagy az alapértelmezetten, vagy üresen kell hagyni.

en: This option disables the selected X extensions in Xwayland if Xwayland was built with support for those X extensions. This option has no effect if Xwayland was built without support for the selected extensions. Xwayland needs to be restarted for this setting to take effect.
hu: Ez a beállítás letiltja a kiválasztott X kiterjesztéseket Xwaylandben, ha az Xwayland úgy lett összeállítva, hogy támogatja ezeket. A beállításnak nincs hatása, ha az Xwayland a kiválasztott kiterjesztések támogatása nélkül lett összeállítva. A beállítás érvénybe lépéséhez újra kell indítani az Xwaylandet.

en: Timeout for check-alive ping
hu: Elérhetőség-ellenőrzés pingelésének időkorlátja

en: To enable experimental features, add the feature keyword to the list. Whether the feature requires restarting the compositor depends on the given feature. Any experimental feature is not required to still be available, or configurable. Don’t expect adding anything in this setting to be future proof. Currently possible keywords: • “scale-monitor-framebuffer” — makes mutter default to layout logical monitors in a logical pixel coordinate space, while scaling monitor framebuffers instead of window content, to manage HiDPI monitors. Does not require a restart. • “kms-modifiers” — makes mutter always allocate scanout buffers with explicit modifiers, if supported by the driver. Requires a restart. • “rt-scheduler” — makes mutter request a low priority real-time scheduling. Requires a restart. • “autoclose-xwayland” — automatically terminates Xwayland if all relevant X11 clients are gone. Requires a restart.
hu: A kísérleti funkciók engedélyezéséhez adja hozzá a funkció kulcsszavát a listához. A funkció a kompozitor újraindítását igényelheti az adott funkciótól függően. Egyik kísérleti funkciónál sem szükséges, hogy továbbra is elérhető vagy beállítható legyen. Ne várja el azt, hogy ha bármit hozzáad ehhez a beállításhoz, akkor az a jövőben is elérhető lesz. Jelenleg lehetséges kulcsszavak: • „scale-monitor-framebuffer” — alapértelmezetté teszi a mutter programot a logikai monitorok elrendezéséhez egy logikai képpontkoordináta-térben, miközben átméretezi a monitor keretpufferét az ablaktartalom helyett azért, hogy kezelje a HiDPI monitorokat. Nem igényel újraindítást. • „kms-modifiers” — mindig explicit módosítókkal osztatja ki a mutter programmal a letapogatási puffereket, ha az illesztőprogram támogatja azokat. Újraindítást igényel. • „rt-scheduler” — alacsony prioritású, valós idejű ütemezésre kéri a mutter programot. Újraindítást igényel. • „autoclose-xwayland” — automatikusan megszakítja az Xwayland kiszolgálót, ha az összes kapcsolódó X11 kliens eltűnt. Újraindítást igényel.

en: Toggle fullscreen mode
hu: Teljes képernyős üzemmód

en: Toggle maximization state
hu: Maximalizált állapot átváltása

en: Toggle window on all workspaces or one
hu: Ablak megjelenítése minden munkaterületen vagy csak az egyiken

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Unknown Display
hu: Ismeretlen kijelző

en: View split on left
hu: Bal oldali felosztás megjelenítése

en: View split on right
hu: Jobb oldali felosztás megjelenítése

en: When true, instead of having independent titlebars, modal dialogs appear attached to the titlebar of the parent window and are moved together with the parent window.
hu: Ha igazra van állítva, akkor a kizárólagos ablakok nem önálló címsorral, hanem a szülőablak címsorához csatolva jelennek meg, és a szülőablakkal együtt kerülnek mozgatásra.

en: When true, the new windows will always be put in the center of the active screen of the monitor.
hu: Ha igaz, az új ablakok mindig a monitor aktív képernyőjének közepére lesznek helyezve.

en: Windows
hu: Ablakok

en: Workspace %d
hu: %d. munkaterület

en: Workspace switched
hu: Munkaterület átváltva

en: Workspaces are managed dynamically
hu: Munkaterületek dinamikus kezelése

en: Workspaces only on primary
hu: Munkaterületek csak az elsődlegesen

en: X Display to use
hu: A használandó X megjelenítő

en: Xwayland applications allowed to issue keyboard grabs
hu: Xwayland alkalmazások, amelyek kérhetnek billentyűzet megragadást
