WebKitGTK - en to ka translation catalogue (470 entries)

en: Acknowledge
ka: დადასტურება

en: Add money with Apple Pay
ka: ფულის დამატება Apple Pay-ით

en: Allow Overwrite
ka: გადაწერის უფლების მიცემა

en: Allow modal dialogs
ka: მოდალური ფანჯრების დაშვება

en: Attached Height
ka: მიმაგრებული სიმაღლე

en: Authentication Required
ka: საჭროა ავთენტიკაცია

en: Authentication required by %s:%i
ka: %s-ის მიერ ავტორიზაცია მოთხოვნილია: %i

en: Auto load images
ka: გამოსახულებების ავტომატური ჩატვირთვა

en: Backend
ka: უკანბოლო

en: Base Cache Directory
ka: საბაზისო საქაღალდე ქეშისთვის

en: Base Data Directory
ka: საბაზისო მონაცემების საქაღალდე

en: Body
ka: სხეული

en: Book with Apple Pay
ka: Apple Pay-ით დაჯავშნა

en: Buy with Apple Pay
ka: Apple Pay-ით გადახდა

en: Can Attach
ka: შეიძლება მიმაგრება

en: Cancel
ka: _გაუქმება

en: Check Spelling While _Typing
ka: მართლწერის შემოწმება _კრეფის დროს

en: Check _Grammar With Spelling
ka: მართლწერასთან ერთად _გრამატიკის შემოწმება

en: Check out with Apple Pay
ka: გადაიხადეთ Apple Pay-თ

en: Choose File
ka: ფაილის არჩევა

en: Choose Files
ka: აირჩიეთ ფაილები

en: Clear Recent Searches
ka: უახლესი ძებნების გასუფთავება

en: Click to Exit Full Screen
ka: მთელი ეკრანიდან გასასვლელად დააწკაპუნეთ

en: Click to restart
ka: გადასატვირთად დააწკაპუნეთ

en: Content Length
ka: შემცველობის სიგრძე

en: Context
ka: კონტექსტი

en: Continue with Touch ID.
ka: Touch ID-ით გაგრძელება.

en: Contribute with Apple Pay
ka: Apple Pay-ით შეწირვა

en: Controls
ka: მმართველები

en: Cop_y Audio Link Location
ka: აუდიოს ბმულის კოპირება

en: Cop_y Image
ka: გამოსახულების _კოპირება

en: Cop_y Video Link Location
ka: ვიდეოს ბმულის კოპირება

en: Copy Audio Address
ka: აუდიოს მისამართის კოპირება

en: Copy Image _Address
ka: გამოსახულების მისამართის კოპირება

en: Copy Link
ka: ბმულის კოპირება

en: Copy Link Loc_ation
ka: ბმულის _მდებარეობის კოპირება

en: Copy Video Address
ka: ვიდეოს მისამართის კოპირება

en: Cu_t
ka: ამო_ჭრა

en: Current RGBA color
ka: მიმდინარე RGBA ფერი

en: Cursive font family
ka: კურსივი ფონტის ოჯახი

en: DOM Cache directory
ka: DOM -ის ქეშის საქაღალდე

en: Date Modified
ka: შეცვლის თარიღი

[ctx: Day label in date picker]
en: DAY
ka: დღე

en: Default
ka: ნაგულისხმები

en: Default charset
ka: ნაგულისხმები კოდირება

en: Default font family
ka: ფონტის ნაგულისხმები ოჯახი

en: Default font size
ka: ფონტის ნაგულისხმები ზომა

en: Default monospace font size
ka: ერთსიგანიანი ფონტის ნაგულისხმები ზომა

en: Destination
ka: დანიშნულება

en: Details
ka: დეტალები

en: Determines the current progress of the download
ka: გადმოწერის მიმდინარე სტატუსის განსაზღვრა

en: Disk Cache Directory
ka: დისკის ქეშის საქაღალდე

en: Donate with Apple Pay
ka: Apple Pay-ით შეწირვა

en: Download Image
ka: გამოსახულების გადმოწერა

en: Download _Audio
ka: აუდიოს გადმოწერა

en: Download _Video
ka: ვიდეოს გადმოწერა

en: Editable
ka: ჩასწორებადი

en: Enable Caret Browsing
ka: კარეტის ნავიგაციის ჩართვა

en: Enable DNS prefetching
ka: DNS-ის წინასწარი გამოთხოვის ჩართვა

en: Enable EncryptedMedia
ka: EncryptedMedia-ის ჩართვა

en: Enable Fullscreen
ka: სრული ეკრანის ჩართვა

en: Enable HTML5 database
ka: HTML5 ბაზის ჩართვა

en: Enable HTML5 local storage
ka: HTML5 ლოკალური საცავის ჩართვა

en: Enable Java
ka: Java-ს ჩართვა

en: Enable JavaScript
ka: JavaScript-ის ჩართვა

en: Enable JavaScript.
ka: JavaScript-ის ჩართვა.

en: Enable MediaCapabilities
ka: MediaCapabilities-ის ჩართვა

en: Enable MediaSource
ka: MediaSource-ის ჩართვა

en: Enable MediaStream
ka: MediaStream-ის ჩართვა

en: Enable Spatial Navigation
ka: სივრცითი ნავიგაციის ჩართვა

en: Enable WebAudio
ka: WebAudio-ის ჩართვა

en: Enable WebGL
ka: WebGL-ის ჩართვა

en: Enable WebRTC
ka: WebRTC-ის ჩართვა

en: Enable XSS auditor
ka: XSS აუდიტორის ჩართვა

en: Enable developer extras
ka: დეველოპერის დამატებების ჩართვა

en: Enable frame flattening
ka: კონფიდენციალური რეჟიმის ჩართვა

en: Enable high accuracy
ka: მაღალი სიზუსტის ჩართვა

en: Enable hyperlink auditing
ka: ჰიპერბმულის აუდიტის ჩართვა

en: Enable media
ka: მედიის ჩართვა

en: Enable mock capture devices
ka: იმიტირებული ჩამწერი მოწყობილოების ჩართვა

en: Enable page cache
ka: გვერდის ქეშის ჩართვა

en: Enable plugins
ka: დამატებების ჩართვა

en: Enable private browsing
ka: ანონიმური ბრაუზერის ჩართვა

en: Enable resizable text areas
ka: ტექსტის ასაკრეფი ადგილების ზომის შეცვლის დაშვება

en: Enable smooth scrolling
ka: დარბილებული ჩაწევა/ამოწევის ჩართვა

en: Enter Full Screen
ka: სრული ეკრანი

en: Enter a URL
ka: შეიყვანეთ URL

en: Enter a number
ka: შეიყვანეთ ნომერი

en: Enter a valid value
ka: შეიყვანეთ სწორი მნიშვნელობა

en: Enter an email address
ka: შეიყვანეთ ელფოსტის მისამართი

en: Estimated Progress
ka: დაახლოებითი მიმდინარეობა

en: Failed to connect to geolocation service
ka: გეოლოკაციის სერვისთან მიერთების შეცდომა

en: Failed to determine position from geolocation service
ka: გეოლოკაცის სერვისიდან მდებარეობის მიღების შეცდომა

en: Fantasy font family
ka: Fantasy ფონტის ოჯახი

en: Favicon
ka: საიტის ხატულა

en: Favicons database not initialized yet
ka: ხატულების (favicon) ბაზის ინიციალიზაცია ჯერ არ მომხდარა

en: File Descriptor List
ka: ფაილების დესკრიპტორების სია

en: File does not exist
ka: ფაილი არ არსებობს

en: Fill out this field
ka: შეავსეთ ეს ველი

en: Flags with the context of the WebKitHitTestResult
ka: WebKitHitTestResult-ის კონტექსტის ალმები

en: Flags with the typing attributes
ka: ალმები აკრეფის ატრიბუტებით

en: Frame load interrupted
ka: ჩარჩოს ჩატვირთვა შეწყვეტილია

en: Frame name
ka: ჩარჩოს სახელი

en: Fullscreen
ka: მთელ ეკრანზე

en: Geometry
ka: გეომეტრია

en: HSTS Cache Directory
ka: HSTS -ის ქეშის საქაღალდე

en: HTML content
ka: HTML შემცველობა

en: HTTP Headers
ka: HTTP თავსართები

en: Hide
ka: დამალვა

en: Hide Controls
ka: კონტროლების დამალვა

en: ID
ka: აიდი

en: ITP Directory
ka: ITP -ის საქაღალდე

en: Identifier
ka: იდენტიფიკატორი

en: Ignore _Grammar
ka: _გრამატიკის უგულებელყოფა

en: Image URI
ka: გამოსახულების URI

en: IndexedDB Directory
ka: IndexedDB -ის საქაღალდე

en: Input _Methods
ka: შეტანის _მეთოდები

en: Insert _Emoji
ka: ემოჯის _ჩასმა

en: Inspect _Element
ka: ელემენტის ინსპექტირება

en: Inspected URI
ka: შემოწმებული URI

en: Invalid page range
ka: გვერდის არასწორი დიაპაზონი

en: Invalid value
ka: არასწორი მნიშვნელობა

en: Is Loading
ka: იტვირთება

en: Is for audio device
ka: აუდიომოწყობილობისთვისაა

en: Is for video device
ka: ვიდეომოწყობილობისთვისაა

en: JSC Options
ka: JSC -ის მორგება

en: JavaScript can access clipboard
ka: JavaScript -ს აქვს ბუფერზე წვდომა

[ctx: Label text to be used if plugin is blocked by a page's Content Security Policy]
en: Blocked Plug-in
ka: დაბლოკილი დამატება

[ctx: Label text to be used when a plug-in was blocked from loading because it was too small]
en: Plug-In too small
ka: დამატება ძალიან პატარაა

[ctx: Label text to be used when an insecure plug-in version was blocked from loading]
en: Blocked Plug-in
ka: დაბლოკილი დამატება

[ctx: Label text to be used when an unsupported plug-in was blocked from loading]
en: Unsupported Plug-in
ka: მხარდაუჭერელი დამატება

en: Leave Page
ka: გვერდიდან გასვლა

en: Left to Right
ka: მარცხნიდან მარჯვნივ

en: Link Label
ka: ბმულის ჭდე

en: Link Title
ka: ბმულის სათაური

en: Link URI
ka: ბმულის URI

en: Live Broadcast
ka: ცოცხალი მაუწყებლობა

en: Load images automatically.
ka: გამოსახულებების ავტომატური ჩატვირთვა.

en: Load request cancelled
ka: ჩატვირთვის მოთხოვნა გაუქმდა

en: Loading…
ka: ჩატვირთვა…

en: Local Storage Directory
ka: ლოკალური საცავის საქაღლდე

en: Local documents on your computer
ka: ლოკალური დოკუმენტები თქვენს კომპიუტერში

en: Local files
ka: ლოკალური ფაილები

en: Locationbar Visible
ka: მდებარეობის ზოლი ხილულია

en: Look Up “<selection>”
ka: “<selection>”-ის მოძებნა

en: Loop
ka: მარყუჟი

en: MIME Type
ka: MIME ტიპი

en: MIME types
ka: MIME ტიპები

en: MIME types filter
ka: MIME ტიპების ფილტრი

en: Match the requested format
ka: ემთხევა მოთხოვნილ ფორმატს

en: Maximum matches count
ka: დამთხვევების მაქსიმალური რაოდენობა

en: Media URI
ka: მედიის URI

en: Memory Pressure Settings
ka: მეხსიერებაზე დაწოლის მორგება

[ctx: Menu item label for a audio/text track that has no other name.]
en: Unknown
ka: უცნობი

[ctx: Menu item label for automatic track selection behavior.]
en: Auto (Recommended)
ka: ავტო (რეკომენდებულია)

[ctx: Menu item label for the track that represents disabling closed captions.]
en: Off
ka: გამორთული

en: Menubar Visible
ka: მენიუს ზოლი ხილულია

en: Minimum font size
ka: ფონტის მინიმალური ზომა

en: Missing Plug-in
ka: აკლია დამატება

en: Monospace font family
ka: ერთსიგანიანი ფონტების ოჯახი

[ctx: Month label in date picker]
en: MONTH
ka: თვე

en: Mouse button
ka: თაგუნას ღილაკი

en: Mouse event modifiers
ka: თაგუნას მოვლენის მოდიფიკაორები

en: Name
ka: სახელი

en: Navigation action
ka: ნავიგაციის ქმედება

en: Navigation type
ka: ნავიგაციის ტიპი

en: No Guesses Found
ka: ვარიანტების გარეშე

en: No recent searches
ka: ბოლო ძებნების გარეშე

en: Node
ka: კვანძი

en: Offline Web Application Cache Directory
ka: ოფლაინ ვებ აპლიკაციის ქეშის საქაღალდე

en: Open Link in New _Window
ka: ბმულის ახალ _ფანჯარაში გახსნა

en: Open _Audio in New Window
ka: აუდიოს ახალ ფანჯარაში გახსნა

en: Open _Frame in New Window
ka: _ჩარჩოს ახალ ფანჯარაში გახნა

en: Open _Image in New Window
ka: _გამოსახულების ახალ ფანჯარაში გახსნა

en: Open _Video in New Window
ka: ვიდეოს ახალ ფანჯარაში გახსნა

en: Operation was cancelled
ka: ოპერაცია გაუქმდა

en: Order with Apple Pay
ka: Apple Pay-ით შეკვეთა

en: Page %s does not have a favicon
ka: გვერდს %s ხატულა არ გააჩნია (favicon)

en: Page Identifier
ka: გვერდის იდენტიფიკატორი

en: Page Setup
ka: გვერდის მორგება

en: Paragraph Direction
ka: აბზაცის მიმართულება

en: Parameters
ka: პარამეტრები

en: Paste As Plain _Text
ka: უბრალო _ტექსტად ჩასმა

en: Pictograph font family
ka: Pictograph ფონტის ოჯახი

en: Plug-in Failure
ka: დამატების შეცდომა

en: Print Backgrounds
ka: ფონური გამოსახულებების დაბეჭდვა

en: Print Settings
ka: ბეჭდვის მორგება

en: Printer not found
ka: პრინტერი ვერ მოიძებნა

en: Recent Searches
ka: ბოლო ძებნები

en: Related WebView
ka: შესაბამისი ვებხედი

en: Reload with Apple Pay
ka: Apple Pay-ით თავიდან ჩატვირთვა

en: Rent with Apple Pay
ka: Apple Pay-ით დაქირავება

en: Reset
ka: დაბრუნება

en: Resizable
ka: შეცვლადი ზომით

en: Response
ka: პასუხი

en: Right to Left
ka: მარჯვნიდან მარცხნივ

en: Sa_ve Image As
ka: სურათის შენახვა, როგორც

en: Sans-serif font family
ka: Sans-serif ფონტის ოჯახი

en: Scrollbars Visible
ka: ჩოჩიები ხილულია

en: Search
ka: ძებნა

en: Search Options
ka: ძებნის მორგება

en: Search text
ka: მოძებნე ტექსტი

en: Select Color
ka: ფერი

en: Select File
ka: აირჩიეთ ფაილი

en: Select Files
ka: მონიშნეთ ფაილები

en: Select _All
ka: ყველაფრის _მონიშვნა

en: Select a file
ka: აირჩიეთ ფაილი

en: Select an item in the list
ka: აირჩიეთ ჩანაწერი სიიდან

en: Select multiple files
ka: აირჩიეთ ბევრი ფაილი

en: Select one of these options
ka: აირჩიეთ ერთ-ერთი პარამეტრი

en: Select this checkbox
ka: ჩართეთ ეს ჩასართავი

en: Selected files
ka: მონიშნული ფაილები

en: Selection Direction
ka: მონიშნულის მიმართულება

en: Serif font family
ka: Serif ფონტის ოჯახი

en: Service Worker Registrations Directory
ka: სერვისული დამხმარე პროცესის რეგისტრაციის საქაღალდე

[ctx: Set button below date picker]
en: Set
ka: დაყენება

en: Set up with Apple Pay
ka: Apple Pay-ზე მორგება

en: Show Controls
ka: კონტროლების ჩვენება

en: Show JSC Options
ka: JSC -ის პარამეტრების ჩვენება

en: Show Media Stats
ka: მედიის სტატისტიკის ჩვენება

en: Size
ka: ზომა

en: Spelling and _Grammar
ka: მართლწერა და _გრამატიკა

en: Status Code
ka: სტატუსის კოდი

en: Statusbar Visible
ka: სტატუსის ზოლი ხილულია

en: Stay on Page
ka: გვერდზე დარჩენა

en: Storage directory path
ka: საცავის საქაღალდის ბილიკი

en: Strong Password
ka: ძლიერი პაროლი

en: Submit
ka: გადაცემა

en: Subscribe with Apple Pay
ka: Apple Pay-ით გამოწერა

en: Suggested Filename
ka: შემოთავაზებული ფაილის სახელი

en: Support with Apple Pay
ka: Apple Pay-ით მხარდაჭერა

en: Switch Video to _Fullscreen
ka: ვიდეოს _მთელ ეკრანზე გატანა

en: Tag
ka: ჭდე

en: Text to search for in the view
ka: ხედში მოსაძებნი ტექსტი

en: The URL can’t be shown
ka: URL-ის ჩვენება შეუძლებელია

en: The URL was blocked by device restrictions
ka: URL დაბლოკილია მოწყობილობის შეზღუდვების მიერ

en: The WebKitDOMNode
ka: WebKitDOMNode

en: The WebKitSettings of the view
ka: ხედის WebKitSetting-ები

en: The automation session identifier
ka: ავტომატიზაციის სესიის იდენტიფიკატორი

en: The backend for the web view
ka: უკანაბოლო ვებხედისთვის

en: The current active URI of the web page
ka: ვებგვერდის მიმდინარე აქტიური URI

en: The default font size used to display text.
ka: ტექსტის საჩვენებლად გამოყენებული ფონტის ნაგულისხმები ზომა.

en: The image URI
ka: გამოსახულების URI

en: The link URI
ka: ბმულის URI

en: The link label
ka: ბმულის ჭდე

en: The link title
ka: ბმულის სათაური

en: The media URI
ka: მედიის URI

en: The page identifier.
ka: გვერდის იდენტიფიკატორი.

en: The response of the download
ka: გადმოწერის პასუხი

en: The response of the resource
ka: რესურსის პასუხი

en: The site says: “%s”
ka: საიტი ამბობს: "%s"

en: The user agent string
ka: მომხმარებლის აგენტის სტრიქონი

en: The user message name
ka: მომხმარებლის შეტყობინების სახელი

en: The user message parameters
ka: მომხმარებლის შეტყობინების მორგება

en: This is a searchable index. Enter search keywords:
ka: ეს საძიებო ინდექსია. მიუთითეთ ძიების საკვანძო სიტყვები:

en: Time Zone Override
ka: დროის სარტყლის გადაფარვა

en: Tip with Apple Pay
ka: Apple Pay-ით ჩაის მიცემა

en: Title
ka: სათაური

[ctx: Title of the OK button for the number pad in zoomed form controls.]
en: OK
ka: დიახ

en: Toggle Media _Loop Playback
ka: მედიის _მარყუჟად დაკვრის გადართვა

en: Toolbar Visible
ka: ხელსაწყოთა პანელი ხილულია

en: Top up with Apple Pay
ka: Apple Pay-ით შევსება

en: Typing Attributes
ka: აკრეფის ატრიბუტები

en: URI response
ka: URI პასუხი

en: URL field
ka: URL ველი

en: Unacceptable TLS certificate
ka: მიუღებელი TLS სერთიფიკატი

[ctx: Undo action name]
en: Align Left
ka: მარცხნივ სწორება

[ctx: Undo action name]
en: Align Right
ka: მარჯვნივ სწორება

[ctx: Undo action name]
en: Bold
ka: გასქელება

[ctx: Undo action name]
en: Center
ka: ცენტრში

[ctx: Undo action name]
en: Change Attributes
ka: ატრიბუტების შეცვლა

[ctx: Undo action name]
en: Convert to Ordered List
ka: დალაგებულ სიად გარდაქმნა

[ctx: Undo action name]
en: Convert to Unordered List
ka: დაულაგებელ სიად გარდაქმნა

[ctx: Undo action name]
en: Create Link
ka: ბმულის შექმნა

[ctx: Undo action name]
en: Cut
ka: ამოჭრა

[ctx: Undo action name]
en: Delete
ka: წაშლა

[ctx: Undo action name]
en: Dictation
ka: კარნახი

[ctx: Undo action name]
en: Drag
ka: გადათრევა

[ctx: Undo action name]
en: Formatting
ka: ფორმატირება

[ctx: Undo action name]
en: Indent
ka: შეწევა

[ctx: Undo action name]
en: Insert List
ka: სიის ჩასმა

[ctx: Undo action name]
en: Italics
ka: დახრილები

[ctx: Undo action name]
en: Justify
ka: გადამრთეველი

[ctx: Undo action name]
en: Lower Baseline
ka: ქვედა საბაზისო

[ctx: Undo action name]
en: Outline
ka: კონტური

[ctx: Undo action name]
en: Paste
ka: ჩასმა

[ctx: Undo action name]
en: Paste Font
ka: ფონტის ჩასმა

[ctx: Undo action name]
en: Paste Ruler
ka: სახაზავის ჩასმა

[ctx: Undo action name]
en: Raise Baseline
ka: საბაზისო ხაზის ამაღლება

[ctx: Undo action name]
en: Remove Background
ka: ფონის წაშლა

[ctx: Undo action name]
en: Set Background Color
ka: ფონის ფერის დაყენება

[ctx: Undo action name]
en: Set Color
ka: ფერის დაყენება

[ctx: Undo action name]
en: Set Font
ka: ფონტის დაყენება

[ctx: Undo action name]
en: Set Writing Direction
ka: წერის მიმართულების დაყენება

[ctx: Undo action name]
en: StrikeThrough
ka: ხაზგადასმული

[ctx: Undo action name]
en: Subscript
ka: ქვედა ხაზზე

[ctx: Undo action name]
en: Superscript
ka: ზედა ხაზზე

[ctx: Undo action name]
en: Turn Off Ligatures
ka: ლიგატურების გამორთვა

[ctx: Undo action name]
en: Typing
ka: აკრეფა

[ctx: Undo action name]
en: Underline
ka: ქვედა ტირე

[ctx: Undo action name]
en: Unlink
ka: მოხსნა

[ctx: Undo action name]
en: Use All Ligatures
ka: ყველა ლიგატურის გამოყენება

[ctx: Undo action name]
en: Use Standard Ligatures
ka: სტანდარტული ლიგატების გამოყენება

en: Unknown favicon for page %s
ka: უცნობი ხატულა გვერდისთვის %s

[ctx: Unknown filesize FTP directory listing item]
en: Unknown
ka: უცნობი

en: Use at least one character | Use at least %d characters
ka[0]: გამოიყენეთ მინიმუმ 1 სიმბოლო
ka[1]: გამოიყენეთ მინიმუმ %d სიმბოლო

en: Use no more than one character | Use no more than %d characters
ka[0]: გამოიყენეთ არაუმეტეს 1 სიმბოლოსი
ka[1]: გამოიყენეთ არაუმეტეს %d სიმბოლო

en: Use system appearance for scrollbars
ka: ჩოჩიებისთვის სისტემის გარეგნობის გამოყენება

en: User agent string
ka: მომხმარებლის აგენტის სტრიქონი

en: User cancelled the download
ka: გადმოწერა შეწყვეტილია მომხმარებლის მიერ

[ctx: Video Exit Full Screen context menu item]
en: Exit Full Screen
ka: სრული ეკრანიდან გამოსვლა

en: Web Context
ka: ვების კონტექსტი

en: Web Inspector
ka: ვების ინსპექტორი

en: Web View
ka: WebView

en: WebKitGTK password
ka: WebKitGTK -ის პაროლი

en: WebSQL Directory
ka: WebSQL -ის საქაღალდე

en: WebView settings
ka: WebView -ის მორგება

en: Website Data Manager
ka: ვებხედის მონაცემების მმართველი

en: Website running in fullscreen mode
ka: ვებგვერდი სრულეკრანიან რეჟიმშია გაშვებული

en: Whether JavaScript can access Clipboard
ka: JavaScript -ს აქვს ბუფერზე წვდომა

en: Whether the content can be modified by the user.
ka: მომხმარებელს შემცველობის შეცვლა შეუძლია, თუ არა.

en: Whether the destination may be overwritten
ka: შეიძლება თუ არა სამიზნის გადაწერა

en: Whether the window can be resized.
ka: შესაძლებელია თუ არა ფანჯრის ზომის შეცვლა.

en: Whether to enable DNS prefetching
ka: ჩართულია თუ არა DNS-ის წინასწარი გამოთხოვა

en: Whether to enable smooth scrolling
ka: ჩართულია თუ არა რბილი ჩაწევა/ამოწევა

en: Whether window will be displayed fullscreen.
ka: იქნება თუ არა ფანჯარა მთელ ეკრანზე.

en: Widget
ka: ვიჯეტი

[ctx: Year label in date picker]
en: YEAR
ka: წელი

en: Zoom Text Only
ka: მხოლოდ ტექსტის გადიდება

en: Zoom level
ka: გადიდების დონე

en: _Actual Size
ka: _რეალური ზომა

en: _Authenticate
ka: _ავთენტიკაცია

en: _Automatically Resize
ka: ზომის _ავტომატური შეცვლა

en: _Back
ka: უკან

en: _Bold
ka: _სქელი

en: _Cancel
ka: _გაუქმება

en: _Check Document Now
ka: _შეამოწმე დოკუმენტი ახლა

en: _Close
ka: _დახურვა

en: _Copy
ka: _კოპირება

en: _Delete
ka: _წაშლა

en: _Download Linked File
ka: _ბმული ფაილის გადმოწერა

en: _Font
ka: _ფონტი

en: _Forward
ka: _წინ

en: _Hide Media Controls
ka: მედიის კონტროლის ზოლის დამალვა

en: _Hide Spelling and Grammar
ka: მართლწერისა და გრამატიკის _დამალვა

en: _Ignore Spelling
ka: მართლწერის _უგულებელყოფა

en: _Insert Unicode Control Character
ka: უნიკოდის საკონტროლო სიმბოლოს_ჩასმა

en: _Italic
ka: _დახრილი

en: _Learn Spelling
ka: მართლწერის _სწავლა

en: _Mute
ka: დადუმება

en: _Next Page
ka: _შემდეგი გვერდი

en: _OK
ka: _დიახ

en: _Open Link
ka: _ბმულის გახსნა

en: _Outline
ka: _კონტური

en: _Password
ka: პაროლი

en: _Paste
ka: _ჩასმა

en: _Pause
ka: _შეჩერება

en: _Play
ka: _დაკვრა

en: _Previous Page
ka: _წინა გვერდი

en: _Reload
ka: თავიდან ჩატვირთვა

en: _Remember password
ka: პაროლის დამახსოვრება

en: _Search the Web
ka: ვებში ძებნა

en: _Show Media Controls
ka: მედიის კონტროლის ზოლის ჩვენება

en: _Show Spelling and Grammar
ka: მართლწერისა და გრამატიკის _ჩვენება

en: _Single Page
ka: _ერთი გვერდი

en: _Single Page Continuous
ka: _ერთი გვერდი, უწყვეტი

en: _Stop
ka: გაჩერე_ბა

en: _Toggle Media Controls
ka: მედიის კონტროლის ზოლის გადართვა

en: _Two Pages
ka: _ორი გვერდი

en: _Two Pages Continuous
ka: _ორი გვერდი, უწყვეტი

en: _Underline
ka: _ხაზგასმული

en: _Username
ka: _მომხმარებელი

en: _Zoom In
ka: _გადიდება

en: _Zoom Out
ka: _დაპატარავება

en: activate
ka: აქტივაცია

en: alert
ka: გაფრთხილება

[ctx: alt text for <input> elements with no alt, title, or value]
en: Submit
ka: გადაცემა

en: application status
ka: აპლიკაციის სტატუსი

en: article
ka: სტატია

en: attachment
ka: მიმაგრება

en: audio element playback controls and status display
ka: აუდიო ელემენტის დაკვრისას მისი კონტროლისა და მდგომარეობის ჩვენება

en: audio playback
ka: აუდიოს დაკვრა

en: back 30 seconds
ka: 30 წამით უკან

en: banner
ka: ბანერი

en: begin playback
ka: დაკვრის დაწყება

en: cancel
ka: გაუქმება

en: check
ka: ჩართვა

en: complementary
ka: შემცვლელი

en: contact info AutoFill
ka: საკონტაქტი ინფორმაციის ავტომატური შევსება

en: content information
ka: ინფორმაცია შემცველობის შესახებ

en: credit card AutoFill
ka: საკრედიტო ბარათის მონაცემების ავტომატური შევსება

en: current movie status
ka: მიდინარე ფილმის სტატუსი

en: current movie time in seconds
ka: მიმდინარე ფილმის დრო, წამებში

en: date and time field
ka: თარიღისა და დროის ველი

en: date field
ka: თარიღის ველი

en: definition
ka: აღწერა

en: description
ka: აღწერა

en: description list
ka: აღწერის სია

en: details
ka: დეტალები

en: document
ka: დოკუმენტი

en: elapsed time
ka: გასული დრო

en: email field
ka: ელფოსტის ველი

en: enter full screen
ka: მთელ ეკრანზე გასვლა

en: exit full screen
ka: სრული ეკრანიდან გამოსვლა

en: fast forward
ka: წინ წრაფი გადახვევა

en: fast reverse
ka: სწრაფი უკან გადახვევა

en: feed
ka: ლენტა

en: file upload button
ka: ფაილის ატვირთვის ღილაკი

en: footer
ka: ძირი

en: heading
ka: სათაური

en: hide closed captions
ka: დახურული წარწერების დამალვა

en: highlighted
ka: გამოკვეთილია

en: image map
ka: გამოსახულების რუკა

en: indefinite time
ka: განუსაზღვრელი დრო

en: jump
ka: გადახტომა

en: link
ka: ბმული

en: list marker
ka: სიის მარკერი

en: loading AutoFill
ka: ავტომატური შევსების ჩატვირთვა

en: log
ka: ჟურნალი

en: main
ka: მთავარი

en: marquee
ka: სეფა

en: math
ka: მათემატიკა

en: month and year field
ka: თვისა და წლის ველი

en: movie time
ka: ფილმის დრო

en: mute
ka: დადუმება

en: mute audio tracks
ka: აუდიობილიკების ჩაჩუმება

en: navigation
ka: ნავიგაცია

en: no file selected
ka: ფაილი არჩეული არაა

en: no files selected
ka: ფაილები მონიშნული არაა

en: note
ka: შენიშვნა

en: number field
ka: რიცხვის ველი

en: number of seconds of movie remaining
ka: მიმდინარე ფილმის დარჩენილი დრო, წამებში

en: output
ka: გამოტანა

en: password AutoFill
ka: პაროლის ავტომატური შევსება

en: pause
ka: შეჩერება

en: pause playback
ka: დაკვრის შეჩერება

en: play
ka: დაკვრა

en: press
ka: დაწოლა

en: range overflow
ka: დიაპაზონის გადავსება

en: range underflow
ka: დიაპაზონის არშევსება

en: region
ka: რეგიონი

en: remaining time
ka: დარჩენილი დრო

en: resume real time streaming
ka: სტრიმინგის რეალურ დროში გაგრძელება

en: return to real time
ka: რეალურ დროში დაბრუნება

en: search
ka: ძებნა

en: seek movie back 30 seconds
ka: ფილმის უკან გადახვევა 30 წამით

en: seek quickly back
ka: უკან სწრაფი გადახვევა

en: seek quickly forward
ka: წინ სწრაფი გადახვევა

en: separator
ka: გამყოფი

en: show closed captions
ka: დახურული წარწერების ჩვენება

en: status
ka: სტატუსი

en: strong password AutoFill
ka: ავტომატური შევსებისას ძლიერი პაროლის გამოყენება

en: suggestion
ka: მინიშნება

en: summary
ka: შეჯამება

en: tab panel
ka: ჩანართების პანელი

en: telephone number field
ka: ტელეფონის ნომრის ველი

en: term
ka: პირობები

en: time field
ka: დროის ველი

en: timeline slider thumb
ka: ქრონოლოგიის ჩოჩიის მინიატურა

en: timer
ka: წამმზომი

en: tooltip
ka: მინიშნება

en: uncheck
ka: ჩართვის მოხსნა

en: unmute
ka: დადუმების გამორთვა

en: unmute audio tracks
ka: აუდიობილიკების ხმის ჩართვა

en: video element playback controls and status display
ka: ვიდეო ელემენტის დაკვრისას მისი კონტროლისა და მდგომარეობის ჩვენება

en: video playback
ka: ვიდეოს დაკვრა

en: web alert dialog
ka: ვების გაფრთხილების ფანჯარა

en: web application
ka: ვებ აპლიკაცია

en: web dialog
ka: ვების ფანჯარა

en: week and year field
ka: კვირის და წლის ველი
