gnome-tweaks master - en to ka translation catalogue (146 entries)

en: %s <i>(default)</i>
ka: %s <i>(ნაგულისხმები)</i>

en: %s theme installed successfully
ka: %s თემა წარმატებით დადგა

en: %s theme updated successfully
ka: %s თემა წარმატებით განახლდა

en: (%s mode)
ka: (%s რეჟიმი)

en: <i>Default</i>
ka: <i>ნაგულისხმები</i>

en: <primary>f
ka: <ძირითადი>f

en: Acceleration Profile
ka: აჩქარების პროფილი

en: Add a new application to be run at startup
ka: ახალი ჩატვირთვისას გასაშვები აპლიკაციის დამატება

en: Additional Layout Options
ka: განლაგების დამატებითი პარამეტრები

en: Adjust GDK window scaling factor for HiDPI
ka: HiDPI-სთვის GDK-ის ფანჯრის მასშტაბის მორგება

en: Adjustment
ka: დარეგულირება

en: Allows raising the volume above 100%. This can result in a loss of audio quality; it is better to increase application volume settings, if possible.
ka: საშუალებას გაძლევთ, ხმას 100%-ზე მაღლაც აუწიოთ. ამან შეიძლება ხარისხი გააფუჭოს. თუ შესაძლებელია, უკეთესია, აპლიკაციის ხმის პარამეტრები შეცვალოთ.

en: Antialiasing
ka: მომრგვალება

en: Appearance
ka: გარემოს იერსახე

en: Applications
ka: აპლიკაციები

en: Area
ka: ფართობი

en: Attach Modal Dialogs
ka: მოდალური ფანჯრების მიბმა

en: Background
ka: ფონი

en: Calendar
ka: კალენდარი

en: Center New Windows
ka: ახალი ფანჯრის ცენტრში მოთავსება

en: Click the bottom right of the touchpad for right-click and the bottom middle for middle-click.
ka: მარჯვენა-წკაპისთვის თაჩპედის ქვედა მარჯვენა კუთხეში დააწკაპუნეთ, შუა-კლიკისთვის კი ქვემოთ, შუაში.

en: Click the touchpad with two fingers for right-click and three fingers for middle-click.
ka: შუა-წკაპისთვის ორი თითით დაატყაპუნეთ, მარჯვენა-წკაპისთვის კი სამით.

en: Click to Focus
ka: წკაპი ფოკუსისთვის

en: Clock
ka: საათი

en: Configuration changes require restart
ka: ცვლილებების გადასატარებლად გადატვირთვა აუცილებელია

en: Could not list shell extensions
ka: გარსის გაფართოებების სიის ჩვენების შეცდომა

en: Cursor
ka: კურსორი

en: Date
ka: თარიღი

en: Desktop
ka: სამუშაო მაგიდა

en: Device
ka: მოწყობილობა

en: Disable While Typing
ka: კრეფისას გამორთვა

en: Disabled
ka: გამორთული

en: Do you want to keep these HiDPI settings?
ka: გნებავთ შეინახოთ HiDPI-ის ეს პარამეტრები?

en: Document Text
ka: დოკუმენტის ტექსტი

en: Don’t use mouse click emulation.
ka: თაგუნას წკაპის ემულაცია არ გამოიყენება.

en: Double-Click
ka: ორმაგი წკაპი

en: Emacs Input
ka: Emacs -ის შეყვანა

en: Error installing theme
ka: თემის დაყენების შეცდომა

en: Error writing setting
ka: პარამეტრის ჩაწერის შეცდომა

en: Extensions Has Moved
ka: გაფართოებები გადატანლია

en: Extensions management has been moved to {0}.
ka: გაფართოებების მართვა გადატანილია მისამართზე {0}.

en: Fingers
ka: თითები

en: Focus on Hover
ka: ფოკუსი გადატარებსას

en: Fonts
ka: ფონტები

en: Full
ka: სრული

en: GNOME Shell
ka: GNOME-ის გარსი

en: GNOME Shell is not running
ka: GNOME -ის გარსი გაშვებული არაა

en: GNOME Tweaks
ka: GNOME -ის მცირე ცვლილებები

en: GNOME Tweaks allows adjusting advanced GNOME options.
ka: GNOME Tweaks -ი GNOME-ის დამატებითი პარამეტრების შეცვლის საშუალებას გაძლევთ.

en: General
ka: ძირითადი

en: Hinting
ka: მომრგვალება

en: Home
ka: სახლი

en: Icons
ka: ხატულები

en: Icons on Desktop
ka: ხატულები სამუშაო მაგიდაზე

en: Image
ka: გამოსახულება

en: Increases the choice of input sources in the Settings application.
ka: პარამეტრების აპლიკაციაში ხელმისაწვდომი შეყვანის წყაროების რაოდენობის გაზრდა.

en: Install custom or user themes for gnome-shell
ka: დააყენეთ თქვენი ან მომხმარებლის თემა gnome-shell-სთვის

en: Interface Text
ka: ინტერფეისის ტექსტი

en: Invalid theme
ka: არასწორი თემა

en: It can install and manage themes and extensions, change power settings, manage startup applications, and enable desktop icons among other settings.
ka: მას შეუძლია დააყენოს და მართოს თემები და გაფართოებები, შეცვალოს კვების პარამეტრები, მართოს გაშვებისას ჩატვირთული აპლიკაციები და ჩართოს სამუშაო მაგიდის ხატულები, სხვა ბევრ რამესთან ერთად.

en: Keep Changes
ka: ცვლილებების დატოვება

en: Keyboard
ka: კლავიატურა

en: Keyboard & Mouse
ka: კლავიატურა და თაგუნა

en: Left
ka: მარცხენა

en: Left Super
ka: მარცხენა Super

en: Legacy Applications
ka: მოძველებული აპლიკაციები

en: Legacy Window Titles
ka: მოძველებული ფანჯრის სათაურები

en: Lock Screen
ka: ეკრანის დაბლოკვა

en: Maximize
ka: გადიდება

en: Medium
ka: საშუალო

en: Middle Click Paste
ka: შუა-წკაპით ჩასმა

en: Middle-Click
ka: შუა-წკაპი

en: Minimize
ka: ჩაკეცვა

en: Miscellaneous
ka: სხვადასხვა

en: Monospace Text
ka: ერთსიგანიანი ტექსტი

en: Mounted Volumes
ka: მიმაგრებული საცავები

en: Mouse
ka: თაგუნა

en: Mouse Click Emulation
ka: თაგუნას წკაპის ემულაცია

en: Network Servers
ka: ქსელური სერვერები

en: New startup application
ka: ახალი ჩატვირთვისას გასაშვები აპლიკაცია

en: None
ka: არაფერი

en: Over-Amplification
ka: მეტისმეტად გაძლიერება

en: Overrides shortcuts to use keybindings from the Emacs editor.
ka: გადაფარავს Emacs-ის მალასხმობებს.

en: Overview Shortcut
ka: მიმოხილვის მალსახმობი

en: Placement
ka: განლაგება

en: Pointer Location
ka: კურსორის მდებარეობა

en: Press the Ctrl key to highlight the pointer.
ka: კურსორის გამოსაკვეთად Ctrl ღილაკს დააწექით.

en: Raise Windows When Focused
ka: ფანჯრის ამოწევა, როცა ის აქტიურია

en: Remove
ka: წაშლა

en: Reset all tweak settings to the original default state?
ka: დავაბრუნო ყველა შეცვლილი დამატებითი პარამეტრი საწყის მნიშვნელობაზე?

en: Reset to Defaults
ka: ნაგულისხმები პარამეტრების დაყენება

en: Resize with Secondary-Click
ka: ზომის შეცვლა მეორადი-წკაპით

en: Restart Session
ka: სესიის გადატვირთვა

en: Revert Settings
ka: პარამეტრების დაბრუნება

en: Right
ka: მარჯვენა

en: Right Super
ka: მარჯვენა Super

en: Scaling Factor
ka: გადიდების მასშტაბი

en: Search Applications…
ka: აპლიკაციების ძებნა…

en: Search Tweaks…
ka: მცირე ცვლილებების ძებნა…

en: Secondary-Click
ka: დამატებით-წკაპი

en: Seconds
ka: წამი

en: Select a theme
ka: აირჩიეთ თემა

en: Settings will be reverted in {0} second | Settings will be reverted in {0} seconds
ka[0]: პარამეტრები {0} წამში დაბრუნდება

en: Shell
ka: გარსი

en: Shell not running
ka: გარსი გაშვებული არაა

en: Shell user-theme extension incorrectly installed
ka: გარსის გაფართოება user-theme არასწორადაა დაყენებული

en: Shell user-theme extension not enabled
ka: გარსის გაფართოება user-theme ჩართული არაა

en: Show Extended Input Sources
ka: გაფართოებული შემომტანი მოწყობილობების ჩვენება

en: Show Icons
ka: ხატულების ჩვენება

en: Slight
ka: ოდნავ

en: Sound
ka: ხმა

en: Specifies which sound theme to use for sound events.
ka: ხმოვანი ეფექტებისათვის გამოყენებული თემის სახელი.

en: Standard (grayscale)
ka: სტანდარტული (ნაცრისფერი)

en: Startup Applications
ka: გაშვებისას ჩასატვირთი აპლიკაციები

en: Startup applications are automatically started when you log in.
ka: გაშვებისას გაშვებადი აპლიკაციები სისტემაში შესვლისას გაეშვება.

en: Subpixel (for LCD screens)
ka: ქვეპიქსელი (LDC ეკრანებისთვის)

en: Suspend when laptop lid is closed
ka: დაძინება, როცა ლეპტოპს დახურავთ

en: The GNOME Project
ka: პროექტი "GNOME"

en: Themes
ka: თემები

en: Titlebar Actions
ka: ქუდის ქმედებები

en: Titlebar Buttons
ka: სათაურის ქუდის ღილაკები

en: Top Bar
ka: ზედა ზოლი

en: Touchpad
ka: თაჩპედი

en: Trash
ka: ნაგავი

en: Tweak advanced GNOME 3 settings
ka: შეცვალეთ GNOME 3-ის დამატებითი პარამეტრები

en: Tweaks
ka: მცირე ცვლილებები

en: Typing
ka: აკრეფა

en: Unknown error
ka: უცნობი შეცდომა

en: We recommend downloading GNOME Extensions from {0} if your distribution does not include it.
ka: თუ თქვენს დისტრიბუტივს ის უკვე არ მოჰყვება, გირჩევთ, GNOME-ის გაფართოებები {0}-დან გადმოწეროთ.

en: Week Numbers
ka: კვირის რიცხვის

en: Weekday
ka: კვირის დღე

en: When on, modal dialog windows are attached to their parent windows, and cannot be moved.
ka: თუ ჩართულია, მოდალური ფანჯრები მათ მშობელ ფანჯრებზეა მიბმული და გადატანადი არ იქნება.

en: Window Action Key
ka: ფანჯრის ქმედების ღილაკი

en: Window Focus
ka: ფანჯრის ფოკუსი

en: Window Titlebars
ka: ფანჯრის ქუდები

en: Window is focused when hovered with the pointer. Hovering the desktop removes focus from the previous window.
ka: ფანჯარაზე ფოკუსი მათზე მაჩვენებლის გადატარებისას გადავა. სამუშაო მაგიდაზე გადატანისას ფანჯარა ფოკუსს დაკარგავს.

en: Window is focused when hovered with the pointer. Windows remain focused when the desktop is hovered.
ka: ფანჯარაზე ფოკუსი მასზე კურსორის გადატარებისას გადავა. ფანჯარაზე ფოკუსი შენარჩუნდება კურსორის სამუშაო მაგიდაზე გადატანისას.

en: Window scaling
ka: ფანჯრის გადიდება

en: Windows are focused when they are clicked.
ka: ფოკუსი გადადის ფანჯარაზე, როცა მასზე აწკაუნებენ.

en: Your session needs to be restarted for settings to take effect
ka: ცვლილებების ეფექტის სანახავად თქვენი სესიის გადატვირთვაა საჭირო

en: _About Tweaks
ka: მცირე ცვლილებების _შესახებ

en: _Add
ka: _დამატება

en: _Close
ka: და_კეტვა

en: _Continue
ka: _გაგრძელება

en: _Reset to Defaults
ka: ნაგულისხმები პარამეტრების დაყენება

en: running
ka: გაშვებულია
