Brasero 2.28 - en to ku translation catalogue (636 entries)

en: "%s" cannot be found.
ku: "%s" nayê dîtin.

en: "%s" cannot be read
ku: "%s" nikare were xwendin

en: "%s" cannot be unlocked
ku: Mifteya "%s" nayê rakirin

en: "%s" could not be found
ku: "%s" nayê dîtin

en: "%s" could not be found in the path
ku: "%s" di peldankê de nehat dîtin

en: "%s" could not be handled by Gstreamer.
ku: "%s" nikare ji aliyê Gstreamer ve were bikaranîn.

en: "%s" could not be opened.
ku: "%s" nikare were vekirin.

en: "%s" did not behave properly
ku: "%s" rast tevnegeriya

en: "%s" is busy.
ku: "%s" mijûl e.

en: "%s" is not a valid URI
ku: "%s" ne URIyeke derbasdar e

en: "%s" is not suitable for audio or video media
ku: "%s" ji bo medyayên deng û vîdyoyê ne pêketî ye

en: "%s" was removed from the file system.
ku: "%s" ji pergala pelan hat rakirin.

en: "%s": loading
ku: "%s": bar dike

en: %i MiB of %i MiB
ku: %i MiB ji %i MiB

en: %s element could not be created
ku: %s element naye afirandin

en: %s h
ku: %s s

en: %s h %s
ku: %s s %s

en: %s h %s min %s
ku: %s s %s xul %s

en: %s in %s
ku: %s di %s de

en: %s min
ku: %s xul

en: %s, %d%% done
ku: %s, %d%% qediya

en: %s, %d%% done, %s remaining
ku: %s, %d%% qediya, %s maye

en: %s: %s free
ku: %s: %s vala

en: %s: %s of free space
ku: %s: %s cihê vala

en: %s: empty
ku: %s: vala

en: %s: not enough free space
ku: %s: cihê vla ne bes e

en: %s:%s min
ku: %s:%s xul

en: <span weight="bold">Loading information</span>
    about <span size="smaller"><i>%s</i></span>
ku: <span weight="bold">Agahî tê barkirin</span>
    about <span size="smaller"><i>%s</i></span>

en: <span weight="bold">Size:</span>	<i><span size="smaller"> %i x %i pixels</span></i>
ku: <span weight="bold">Mezinahî:</span>	<i><span size="smaller"> %i x %i piksel</span></i>

en: A file could not be created at the location specified for temporary files
ku: Di peldanka ku ji bo pelên demdemî hatiye diyarkirin de afiradina pelekê ne pêkan bû

en: A_ctivate
ku: Çalak bike

en: About
ku: Derbarê de...

en: Ac_tivate All
ku: Hemûyan çalak bike

en: Add files to the project
ku: Pelan li projeyê zêdeke

en: Add the files stored in the clipboard
ku: Pelên li clipboardê lê zêdeke

en: Al_ways Add Such File
ku: Pelên wisa herdem lê zêdeke

en: Al_ways Replace
ku: Herdem Bi Hev Biguhere

en: All files
ku: Hemû pel

en: Allow to add more data to the disc later
ku: Bihêle ku paşê zêdetir pel li dîskê werin zêdekirin

en: Allows to burn files added to "CD/DVD Creator Folder" in Nautilus
ku: Destûr bide nivîsandina pelên ku li "Peldanka afirînerê CD/DVD" hatine zêdekirin di Nautilusê de

en: Already burnt files will be invisible (though still readable).
ku: Pelên ku berê hatine nivîsandin wê nexuya bin (lê dîsa jî werin xwendin)

en: Always K_eep
ku: Herdem Biparêze

en: An image could not be created
ku: Afirandina îmajekê pêk nehat

en: An internal error occured
ku: Çewtiyeke hundirîn çêbû

en: An internal error occured (%s)
ku: Çewtiyeke hundirîn çêbû (%s)

en: An unknown error occured.
ku: Çewtiyeke nenas çêbû.

en: Analysing "%s"
ku: Analîz dike "%s"

en: Analysing audio files
ku: Pelên deng tên analîzkirin

en: Analysing video files
ku: Analîzkirina pelên vîdyoyê

en: Appending audio tracks to a CD is not advised.
ku: Di ser de  zêdekirina stranan a li CDyekê nayê pêşniyarkirin.

en: Appending new files to a multisession disc is not advised.
ku: Tê pêşniyarkirin ku pelên nû li dîska multisession werin lê zêdekirin.

en: Artist
ku: Stranbêj

en: Artist:
ku: Stranbêj:

en: Audi_o project
ku: Projeyên dengê

en: Audio %s in %s
ku: Deng %s de %s de

en: Audio CD successfully burnt
ku: CDya dengê bi serkeftin hat nivîsandin.

en: Audio and data %s in %s
ku: Deng û dane %s di %s de

en: Audio disc (%s)
ku: Dîska Dengê (%s)

en: Audio files
ku: Pelên Dengê

en: Autodetect
ku: Bixweber

en: Average drive speed:
ku: Leza Navincî ya Ajokerê:

en: BACK COVER
ku: BERGA PAŞ

en: Bac_kground Properties
ku: Taybetiyên Rûerdê

en: Background Properties
ku: Taybetiyên Rûerdê

en: Bad argument
ku: Argûmana xerab

en: Blank _Again
ku: Dîsa Vala Bike

en: Blank a disc
ku: Dîskek vala bike

en: Blank this CD or DVD disc
ku: Vê CD an jî DVDyê vala bike

en: Blanking
ku: Betal dike

en: Blu-ray disc
ku: Dîska Blu-ray

en: Brasero - %s (Audio Disc)
ku: Brasero - %s (Dîska Dengê)

en: Brasero - %s (Data Disc)
ku: Brasero - %s (Dîska Daneyê)

en: Brasero - %s (Video Disc)
ku: Brasero - %s (Dîska Vîdyoyê)

en: Brasero - Burning CD
ku: Brasero - Nivîsandina CD

en: Brasero - Burning CD (%i%% Done)
ku: Brasero - CD tê nivîsandin (%i%% Qediya)

en: Brasero - Burning CD (Simulation)
ku: Brasero - Nivîsandina CD (Sîmûlasyon)

en: Brasero - Burning CD (simulation)
ku: Brasero - CD tê nivîsandin (sîmûlasyon)

en: Brasero - Burning DVD
ku: Brasero - Nivîsandina DVD

en: Brasero - Burning DVD (%i%% Done)
ku: Brasero - DVD tê nivîsandin (%i%% Qediya)

en: Brasero - Burning DVD (Simulation)
ku: Brasero - Nivîsandina DVD (Sîmûlasyon)

en: Brasero - Burning Disc
ku: Brasero - Nivîsandina Dîskê

en: Brasero - Burning Disc (%i%% Done)
ku: Brasero - Dîsk tê nivîsandin (%i%% Qediya)

en: Brasero - Burning Disc (Simulation)
ku: Brasero - Nivîsandina Dîskê (Sîmûlasyon)

en: Brasero - Burning disc
ku: Brasero - Nivîsandina Dîskê

en: Brasero - Burning disc (Simulation)
ku: Brasero - Nivîsandina Dîskê (Sîmûlasyon)

en: Brasero - Copying CD
ku: Brasero - Jibergirtina CDyê

en: Brasero - Copying CD (%i%% Done)
ku: Brasero - CD tê nivîsandin (%i%% Qediya)

en: Brasero - Copying CD (Simulation)
ku: Brasero - Jibergirtina CD (Sîmûlasyon)

en: Brasero - Copying DVD
ku: Brasero - Jibergirtina DVDyê

en: Brasero - Copying DVD (%i%% Done)
ku: Brasero - DVD tê jibergirtin (%i%% Qediya)

en: Brasero - Copying DVD (Simulation)
ku: Brasero - Jibergirtina DVD (Sîmûlasyon)

en: Brasero - Copying Disc
ku: Brasero - Jibergirtina Dîskê

en: Brasero - Copying Disc (%i%% Done)
ku: Brasero - Dîsk tê jibergirtin (%i%% Qediya)

en: Brasero - Copying Disc (Simulation)
ku: Brasero - Jibergirtina Dîsk (Sîmûlasyon)

en: Brasero - Creating Image
ku: Brasero - Afirandina Îmaj

en: Brasero - Creating Image (%i%% Done)
ku: Brasero - Îmaj tê afirandin (%i%% Qediya)

en: Brasero - Disc Copy
ku: Brasero - Jibergirtina Dîskê

en: Brasero - New Audio Disc Project
ku: Brasero - Projeya Nû ya Dîska Dengê

en: Brasero - New Data Disc Project
ku: Brasero - Projeya Nû ya Dîska Daneyê

en: Brasero - New Image File
ku: Brasero - Pela Nû ya Îmaj

en: Brasero - New Video Disc Project
ku: Brasero - Projeya Nû ya Dîska Vîdyoyê

en: Brasero Disc Burner
ku: Brasero Nivîskarê Dîskan

en: Brasero Homepage
ku: Malpera Brasero

en: Brasero Plugins
ku: Pêvekên Brasero

en: Brasero is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
ku: Brasero nivîsbariyeke azad e; hûn dikarin wê belav bikin an jî biguherînin, li gor zagonên GNU lîsansa giştî ya civakê ku ji aliyê Free Software Foundation ve hatiye weşandin: versiyona 2emîn a lîsansê jî yên piştî wê jî.

en: Brasero media burning library
ku: Pirtûkxaneya nivîsandina medyayan a Brasero

en: Brasero optical media library
ku: Pirtûkxaneya medyayên optîk a Brasero

en: Brasero project file
ku: Pela projeyên Brasero

en: Broken symbolic link
ku: Girêdana symbolic a şkestî

en: Browse the file system
ku: Pergala pelan veke

en: Burn _Now
ku: Niha Binivîse

en: Burn _image
ku: Nivîsandina Îmaj

en: Burn the disc
ku: Binivîse Dîskê

en: Burning (S)VCD
ku: (S)VCD tê nivîsandin

en: Burning CD/DVD
ku: CD/DVD tê nivîsandin

en: Burning DVD
ku: DVD tê nivîsandin

en: Burning DVD (Simulation)
ku: DVD tê nivîsandin (Sîmûlasyon)

en: Burning audio CD
ku: CDya dengê tê nivîsandin

en: Burning data CD
ku: CDya daneyê tê nivîsandin

en: Burning data DVD
ku: DVDya daneyê tê nivîsandin

en: Burning data disc
ku: Dîska daneyê tê nivîsandin

en: Burning image to CD
ku: Îmaj li CDyê tê nivîsandin

en: Burning image to DVD
ku: Îmaj li DVDyê tê nivîsandin

en: Burning image to disc
ku: Îmaj li dîskê tê nivîsandin

en: Burning speed
ku: Leza nivîsandinê

en: Burning video DVD
ku: DVD vîdyoyê tê nivîsandin

en: Burning video disc
ku: Dîska vîdyoyê tê nivîsandin

en: CD successfully copied
ku: CD bi serkeftin hat jibergirtin

en: CD/DVD Copy Options
ku: Mîhengên jibergirtina CD/DVD

en: CD/DVD Creator
ku: Afirînerê CD/DVD

en: CD/DVD Creator Folder
ku: Peldanka afirînerê CD/DVD

en: C_onfigure
ku: Mîheng bike

en: C_ontinue Burning
ku: Nivîsandinê bidomîne

en: Cancel loading current project
ku: Barkirina projeya heyî betal bike

en: Cancel ongoing burning
ku: Nivîsandina dimeşe betal bikin

en: Cdrdao image
ku: Îmaja Cdrdao

en: Centered
ku: Navendî

en: Change _Extension
ku: Pêvekê biguherîne

en: Check _Again
ku: Dîsa Venêre

en: Check data integrity of disc
ku: Rastbûna daneya dîskê venêre

en: Check the data integrity on this CD or DVD disc
ku: Di vê CD an jî DVDyê de kontrola rastbûna daneyê bike

en: Checking file integrity
ku: Kontrola rastbûna pel

en: Choose an image
ku: Îmajek hilbijêrin

en: Choose plugins for brasero
ku: Ji bo braseroyê pêvek hilbijêrin

en: Cl_ose Without Saving
ku: Bigire lê tomar neke

en: Click here to import its contents
ku: Ji bo têzistina naveroka wê li vir bitikin

en: Click to close the side pane
ku: Ji bo girtina vê panêla kêlekê, bitikin

en: Click to start the search
ku: Ji bo lêgerîn destpê bike bitikin

en: Close this notification window
ku: Vê paceya agahdarkirinê bigire

en: Composer:
ku: Bestekar:

en: Configure recording options
ku: Vebijêrkên tomarkirinê mîheng bikin

en: Copy _Disc...
ku: Jibergirtina Dîskê...

en: Copy a disc
ku: Dîskek ji ber bigire

en: Copying CD
ku: CD tê jibergirtin

en: Copying Video DVD
ku: Jibergirtina DVDya Vîdyoyê

en: Copying checksum file
ku: Pela checksum tê jibergirtin

en: Copying data DVD
ku: DVDya daneyê tê jibergirtin

en: Copying disc
ku: Dîsk tê jibergirtin

en: Copying file
ku: Pelan ji ber digire

en: Copying files locally
ku: Jibergirtina pelan a heremî

en: Copyright %s
ku: Mafê jibergirtinê %s

en: Corrupted Files
ku: Pelên Şikestî

en: Cover Editor
ku: Sererastkera Bergê

en: Cover to use
ku: Ji bo bikaranînê berg

en: Create CDs and DVDs
ku: CD û DVDyana biafirînin

en: Create a SVCD
ku: SVCDyek Biafirîne

en: Create a VCD
ku: VCDyek biafirîne

en: Create a copy of this CD or DVD disc
ku: Kopiyeke vê CD an jî DVDyê biafirîne

en: Create a data CD/DVD
ku: CD/DVDyeke daneyê biafirîne

en: Create a new empty folder
ku: Peldankeke nû ya vala biafirînin

en: Create a new project
ku: Projeyeke nû biafirîne

en: Create a new project:
ku: Projeyeke nû biafirîne:

en: Create a traditional audio CD
ku: CDyeke gelemperî a dengê biafirîne

en: Create a video DVD or a SVCD
ku: DVDyeke vîdyoyê an jî SVCD biafirîne

en: Create and copy CDs and DVDs
ku: CD û DVDyan biafirînin û ji ber bigirin

en: Creating checksum
ku: Checksum tê afirandin

en: Creating image
ku: Îmaj tê afirandin

en: Cue image
ku: Îmaja Cue

en: DVD successfully copied
ku: DVD bi serkeftin hat jibergirtin

en: D_ata project
ku: Projeya daneyê

en: Data %s in %s
ku: Dane %s de %s de

en: Data CD successfully burnt
ku: CDya daneyê bi serkeftin hat nivîsandin

en: Data DVD successfully burnt
ku: DVDya daneyê bi serkeftin hat nivîsandin

en: Data disc (%s)
ku: Dîska Daneyê (%s)

en: Default height for image preview.
ku: Bilindahiya bixweber a pêşdîtina wêneyan.

en: Default height for video preview.
ku: Bilindahiya bixweber a pêşdîtina vîdyoyan.

en: Default width for image preview.
ku: Firehiya bixweber a pêşdîtina wêneyan.

en: Default width for video preview.
ku: Firehiya bixweber a pêşdîtina vîdyoyan.

en: Delete text
ku: Tekst jê bibe

en: Description
ku: Ravekirin

en: Directories cannot be added to video or audio discs
ku: Peldank li dîska deng an jî vîdyoyan nehatin zêdekirin

en: Directory could not be created (%s)
ku: Peldank nehat afirandin (%s)

en: Disable connection to session manager
ku: Têkiliya bi rêvebirê danişînê re neçalak bike

en: Disc Burner
ku: Nivîskera Dîskan

en: Disc Burning Setup
ku: Mîhengên Nivîsandina Dîskê

en: Disc Checking
ku: Venihêrtina Dîskê

en: Disc _copy
ku: Jibergirtina Dîsk

en: Disc file
ku: Pelê dîskê

en: Disc name
ku: Navê Dîskê

en: Display help
ku: Alîkariyê Nîşande

en: Display options for Brasero-burn library
ku: Ji pirtûkxaneya nivîsandinê a Braseroyê vebijêrkan nîşande

en: Display options for Brasero-media library
ku: Ji bo pirtûkxaneya medyayê a Braseroyê vebijêrkan nîşande

en: Display playlists and their contents
ku: Lîsteyên lêdanê û naverokên wan nîşande

en: Display video, audio and image preview
ku: Pêşdîtina vîdyo, deng û wêneyan nîşande

en: Do you really want to add "%s" to the selection and use the third version of ISO9660 standard to support it?
ku: Ji dil dixwazî ku "%s" li bijartinê zêde bikî û ji bo piştgiriya wê guhertoya sêyemîn a ISO9660 bi kar bînî?

en: Do you really want to add "%s" to the selection?
ku: Ji dil dixwazî pela "%s" li bijartinê zêde bikî?

en: Do you really want to choose this location?
ku: Ji dil dixwazî vê cihê hilbijêrî?

en: Do you really want to create a new project and discard the current one?
ku: Ji dil dixwazî ku projeyeke nû biafirînî û ya heyî betal bikî?

en: Do you really want to empty the current project?
ku: Ji dil dixwazî vê projeya heyî vala bikî?

en: Do you really want to quit?
ku: Ji dil dixwazî derkevî?

en: Do you want to continue anyway?
ku: Dîsa jî dixwazî berdewam bikî?

en: Do you want to import the session from '%s'?
ku: Dixwazî danişînê têxî ji '%s'?

en: Do you want to specify another location for this session or retry with the current location?
ku: Dixwazî ji bo vê danişînê jê re peldankeke din diyar bikî an jî bi peldanka heyî dîsa biceribînî?

en: Downloading md5 file
ku: Pla md5 tê daxistin

en: Drag or copy files below to write them to disc
ku: Pelan bişemitînin an jî ji ber bigirin vir ku li dîskê werin nivîsandin

en: E_ject
ku: Jê Derxe

en: E_mpty Project
ku: Projeyê Vala Bike

en: Edit the track information (start, end, author, ...)
ku: Agahiya hêmanê sererast bikin (destpêk, dawî, nivîskar...)

en: Eject Disc
ku: Dîskê jê derxe

en: Eject a disc
ku: Dîskek jê derxe

en: Empty
ku: Vala

en: Emptying a project will remove all files already added. All the work will be lost. Note that files will not be deleted from their own location, just no longer listed here.
ku: Valakirina projeyê wê hemû pelên berê lê hatine zêdekirin, rake. Wê hemû xebat wenda bibe. Ji bîr neke ku wê ji cihê xwe yên resen neyên jêbirin, tenê wê êdî li vir neyên lîstekirin.

en: Enable file preview
ku: Pêşdîtana pelan çalak bike

en: Enable side pane
ku: Panela kêlekê çalak bike

en: Enabled
ku: Çalak

en: End
ku: Dawîn

en: Error while blanking.
ku: Di valakirinê de çewtî.

en: Error while burning.
ku: Di nivîsandinê de çewtî.

en: Error while loading the project
ku: Di barkirina projeyê de çewtî

en: Error while loading the project.
ku: Di barkirina projeyê de çewtî.

en: Estimated drive speed:
ku: Leza ajokerê ya texmînî:

en: Estimated remaining time: %02i:%02i:%02i
ku: Dema mayî ya texmînî: %02i:%02i:%02i

en: FILE
ku: PEL

en: FRONT COVER
ku: BERGA PÊŞ

en: Favourite burn engine
ku: Motora hezkirî ya nivîsandinê

en: File
ku: Pel

en: File "%s" could not be opened
ku: Pela "%s" nayê vekirin

en: File Downloader
ku: Daxistinkera Pelan

en: File Renaming
ku: Navguhertina Pelan

en: File is not a valid .desktop file
ku: Pel ne peleke derbasdar a pela .desktop e

en: Files
ku: Pel

en: Filter Options
ku: Vebijêrkên Mevsikê

en: Filtering options
ku: Vebijêrkên mevsikê

en: Finalising
ku: Diqedîne

en: Format used mostly in Europe
ku: Formata ku li Ewropayê zêdetir tê bikaranîn

en: Format used mostly on the North American Continent
ku: Formata ku li parzemina Amerıkaya Bakur zêdetir tê bikaranîn

en: Formatting disc
ku: Dîskê tê formatkirin

en: Genre
ku: Cure

en: Getting size
ku: Mezinahiyê distîne

en: Gives the length of the pause that should follow the track
ku: Dirêjahiya rawestina piştî stranê, diyar dike

en: Height for video preview
ku: Bilindahiya pêşdîtina vîdyoyê

en: Height of image preview
ku: Bilindahiya pêşdîtina wêneyê

en: Hidden file
ku: Pela veşartî

en: Horizontal gradient
ku: Gradiyenta Berwarî

en: Hours
ku: saet

en: ISO9660 image
ku: Îmaja ISO9660

en: I_mport
ku: Têxe

en: I_mport %s
ku: Têxe %s

en: I_mport Session
ku: Danişîn têxe

en: If you choose to create a new project, all files already added will be discarded. Note that files will not be deleted from their own location, just no longer listed here.
ku: Ger hûn hilbijêrin ku projeyeke nû biafirînin, hemû pelên berê lê hatine zêdekirin wê werin betalkirin. Ji bîr neke ku wê ji cihê xwe yên resen neyên jêbirin, tenê wê êdî li vir neyên lîstekirin.

en: If you don't save, changes will be permanently lost.
ku: Ger hûn tomar nekin, wê guhertin heta hetayê wenda bibin.

en: Image Burning Setup
ku: Mîhengên Nivîsandina Îmajan

en: Image File
ku: Pela îmaj

en: Image of CD successfully created
ku: Îmaja CDyê bi serkeftin hat afirandin.

en: Image of DVD successfully created
ku: Îmaja DVDyê bi serkeftin hat afirandin.

en: Image path:
ku: Peldanka îmajê:

en: Image style:
ku: Stîla îmajê:

en: Image successfully burnt to CD
ku: Îmaj bi serkeftin li CDyê hat nivîsandin

en: Image successfully burnt to DVD
ku: Îmaj bi serkeftin li DVDyê hat nivîsandin

en: Image successfully created
ku: Îmaj bi serkeftin hat afirandin

en: Image type:
ku: Cureya Îmajê:

en: Images
ku: Îmaj

en: Import %s
ku: Têxe %s

en: Impossible to retrieve local file path
ku: Cihê pelên herêmî nikare were standin

en: Impossible to retrieve speeds
ku: Ji nû ve standina lezan ne pêkan e

en: Impossible to split more than one song at a time
ku: Di heman demê de nikare ji stranekê zêdetir qet bike

en: Insert
ku: Têxe

en: Insert text
ku: Tekst têxe

en: Interrupting the process may make disc unusable.
ku: Qutkirina çalakiyê heye ku bibe sedem ku dîsk neyê bikaranîn.

en: Invalid address
ku: Navnîşana nederbasdar

en: Invalid command
ku: Fermana nederbasdar

en: Invalid field in command
ku: Di fermanê de beşeke nederbasdar

en: Invalid parameter in command
ku: Di fermanê de parametreya nederbasdar

en: Invalid track mode
ku: Moda track çewt e

en: It does not appear to be a valid ISO image
ku: Xuya ye ku ne peleke derbasdar a ISOyê ye

en: It does not seem to be a valid Brasero project
ku: Xuya ye ku ne projeyeke derbasdar a Braseroyê ye

en: It is not possible to write with the current set of plugins.
ku: Bi vê mîhengên pêvekan nivîsandin ne gengaz e.

en: Key not established
ku: Mifte nayê pejirandin

en: Last _Unsaved Project
ku: Projeya dawîn a tomarnekirî

en: Leave the disc _open to add other files later
ku: Dîskê vekirî bihêle ku paşê pel bikarin lê werin zêdekrini

en: Length
ku: Dirêjahî

en: Location for Image File
ku: Cihê pela îmaj

en: Location for Temporary Files
ku: Cihê ji bo Pelên Demdemî

en: Location for _Temporary Files
ku: Cihê ji bo Pelên Demdemî

en: M_ethod:
ku: Metod:

en: Make _Another Copy
ku: Kopîyeke Din Çêke

en: Make sure another application is not using it
ku: Dîsa kontrol bikin ka bernameyeke din wê bi kar tîne an na

en: Max speed
ku: Leza Zêdetirîn

en: Medium Icon
ku: Îkona Medyayê

en: Menu
ku: Menû

en: Merging data is impossible with this disc
ku: Bi vê dîskê ser de qevizandina daneyê ne pêkan e

en: Method to be used to split the track
ku: Metoda parçekirina stranê

en: Minutes
ku: Xulek

en: Movies
ku: Fîlm

en: Name:
ku: Nav:

en: Native _format
ku: Formata Xwezayî

en: Ne_ver Add Such File
ku: Pelên wisa qet lê zêde neke

en: New _Audio Project
ku: Projeyeke Nû ya Dengê

en: New _Data Project
ku: Projeyeke Nû ya Daneyê

en: New _Folder
ku: Peldanka Nû

en: New _Video Project
ku: Projeyeke Nû ya Vîdyoyê

en: New folder
ku: Peldanka Nû

en: New folder %i
ku: Peldanka Nû %i

en: Next Results
ku: Encamê pêş

en: No available disc
ku: Tu dîskê pêkan tune

en: No burner specified
ku: Tu nivîskarê dîskê nehatiye diyarkirin

en: No file
ku: Tu pel tune

en: No file selected
ku: Tu pel nehatiye bijartin

en: No format for the temporary image could be found
ku: Ji bo îmaja demdemî tu format nehat dîtin

en: No md5 file was given.
ku: Tu pelê md5 nehatiye dayîn

en: No path was specified for the image output
ku: Ji bo outputa îmajan tu peldank nehatiye diyarkirin

en: No recently used project
ku: Tu projeyên berê bikarhatî tune

en: No results
ku: Encam tune

en: No source drive specified
ku: Tu çavkaniya ajokerê nehatiye diyarkirin

en: No track information (artist, title, ...) will be written to the disc.
ku: Tu agahiyên hêmanê tune (stranbêj, sernav...) ku li dîskê were nivîsandin.

en: Normalize
ku: Asayî Bike

en: Normalizing tracks
ku: Asayîkirina Stranan

en: Not a launchable item
ku: Ne hêmaneke ku dikare were sepandin e

en: Not enough space available on the disc
ku: Li ser dîskê cihê vala nema

en: Not enough space available on the disc (%s available for %s)
ku: Di dîskê de cihê vala ne bes e (%s vala ye ji bo %s)

en: Not enough space available on the disc in "%s".
ku: Di dîska "%s" de cihê vala ne bes e.

en: Number of Songs
ku: Hejmara stranan

en: Number of results displayed
ku: Ji bo nîşandê hejmara encaman

en: Ongoing blanking process
ku: Çalakiya valakirê ya dimeşe

en: Ongoing burning process
ku: Çalakiya nivîsandinê ya dimeşe

en: Ongoing checksuming operation
ku: Çalakiya checksum a dimeşe

en: Ongoing copying process
ku: Çalakiya jibergirtinê a dimeşe

en: Only one track at a time can be checked
ku: Tenê yek hêman dikare di heman demê de were venihêrtin

en: Open Project
ku: Proje Veke

en: Open a md5 file
ku: Peleka md5 veke

en: Open a project
ku: Projeyek Veke

en: Open the blank disc dialog
ku: Diyaloga dîska vala veke

en: Open the check disc dialog
ku: Diyaloga kontrola dîskê veke

en: Open the selected files
ku: Pelên bijartî veke

en: Open the specified project
ku: Projeya diyarkirî vekin

en: Options
ku: Vebijêrk

en: Options for plugin %s
ku: Vebijêrkên pêveka %s

en: PATH
ku: RÊ

en: PATH TO COVER
ku: RIYA LI BERGÊ

en: PATH TO DEVICE
ku: RIYA LI AMÛRÊ

en: PATH TO PLAYLIST
ku: RIYA LI LÎSTEYA LÊDANÊ

en: PLAYLIST
ku: LÎSTEYA LÊDANÊ

en: PROJECT
ku: PROJE

en: P_lugins
ku: Pêvek

en: P_review
ku: Pêşdîtin

en: Pane to display audio projects
ku: Panoya nîşandana projeyên dengê

en: Pane to display data projects
ku: Panoya nîşandana projeyên daneyê

en: Pane to display video projects
ku: Panoya nîşandana projeyên vîdyoyê

en: Pause
ku: Raweste

en: Pause length:
ku: Dirêjahiya Rawestê:

en: Pick a Color
ku: Rengek bistîne

en: Playlists
ku: Lîsteya lêdanê

en: Playlists cannot be added to video or audio discs
ku: Lîsteya lêdanê li dîska deng an jî vîdyoyan nehatin zêdekirin

en: Please add files.
ku: Pelan lê zêdekin.

en: Please add songs.
ku: Stranan lê zêdekin.

en: Please add videos.
ku: Vîdyoyan lê zêdekin

en: Please choose another CD or DVD or insert a new one.
ku: Ji kerema xwe CD an jî DVDyeke din hilbijêrin an jî yeke nû têxinê.

en: Please eject the disc and reload it.
ku: Ji kerema xwe re dîskê jê derxin û ji nû ve barkin.

en: Please insert a disc holding data.
ku: Ji kerema xwe re dîskeke ku dane dihewîne têxin.

en: Please insert a disc that is not copy protected.
ku: Dîskeke ku hember jibergirtinê nehatiye parastin têxin.

en: Please insert a recordable CD or DVD with at least %i MiB of free space.
ku: CD an jî DVDyeke ku dikare bê tomarkirin û xwediyê herî kêm %i MiB cihê vala ye, têxin.

en: Please insert a recordable CD or DVD.
ku: Ji kerema xwe re CD an jî DVDyeke ku dikare bê tomarkirin, têxin.

en: Please insert a recordable CD with at least %i MiB of free space.
ku: CDyeke ku dikare bê tomarkirin û xwediyê herî kêm %i MiB cihê vala ye, têxin.

en: Please insert a recordable CD.
ku: Ji kerema xwe re CDyeke ku dikare bê tomarkirin, têxin.

en: Please insert a recordable DVD with at least %i MiB of free space.
ku: DVDyeke ku dikare bê tomarkirin û xwediyê herî kêm %i MiB cihê vala ye, têxin.

en: Please insert a recordable DVD.
ku: Ji kerema xwe re DVDyeke ku dikare bê tomarkirin, têxin.

en: Please insert a rewritable disc holding data.
ku: Ji kerema xwe re dîskeke ku dane dihewîne û dikare were dîsnivîsandin, têxin.

en: Please re-insert the disc in the CD/DVD burner.
ku: Ji kerema xwe re dîskê têxin ajokera CD/DVD

en: Please replace the disc with a disc holding data.
ku: Ji kerema xwe re dîskeke ku dane dihewîne bi cî bikin.

en: Please replace the disc with a recordable CD or DVD with at least %i MiB of free space.
ku: CD an jî DVDyê bi dîskek ku dikare bê tomarkirin û xwediyê herî hindik %i MiB cihê vala ye, biguherînin

en: Please replace the disc with a recordable CD or DVD.
ku: CD an jî DVDyê bi dîskek ku dikare bê tomarkirin, biguherînin.

en: Please replace the disc with a recordable CD with at least %i MiB of free space.
ku: CDyê bi dîskek ku dikare bê tomarkirin û xwediyê herî hindik %i MiB cihê vala ye, biguherînin

en: Please replace the disc with a recordable CD.
ku: CDyê bi dîskek ku dikare bê tomarkirin, biguherînin.

en: Please replace the disc with a recordable DVD with at least %i MiB of free space.
ku: DVDyê bi dîskek ku dikare bê tomarkirin û xwediyê herî hindik %i MiB cihê vala ye, biguherînin

en: Please replace the disc with a recordable DVD.
ku: DVDyê bi dîskek ku dikare bê tomarkirin, biguherînin.

en: Please replace the disc with a rewritable disc holding data.
ku: Ji kerema xwe re dîskeke ku dane dihewîne û dikare were dîsnivîsandin bi cî bikin.

en: Please replace the disc with a supported CD or DVD.
ku: Dîskeke ku bi piştgiriya CD an jî DVD têxinê.

en: Please set it manually
ku: Ji kerema xwe re bi destî mîheng bikin

en: Please type %s --help to see all available options
ku: Ji bo dîtina hemû vebijêrkên pêkan ji kerema xwe re %s --help binivîsin

en: Please wait while the project is loading.
ku: Ji kerema xwe re bisekine, proje bar dibe.

en: Plugin
ku: Pêvek

en: Preparing to write
ku: Ji bo nivîsandinê amade dike

en: Preview
ku: Pêşdîtin

en: Previous Results
ku: Encamên Berê

en: Process "%s" ended with an error code (%i)
ku: Çalakiya "%s" bi koda çewtiyê a (%i) qediya

en: Progress
ku: Pêşveçûn

en: Properties of %s
ku: Taybetiyên %s

en: Quit Brasero
ku: Ji Braseroyê derkeve

en: R_ename...
ku: Nav Biguhere...

en: Re_move All
ku: Hemûyan Rake

en: Real disc burning will take place in 10 seconds.
ku: Nivîsandina dîskê ya rast wê di nava 10 çirkeyan de cî bigire

en: Recent projects:
ku: Projeyên dawîn:

en: Remove all files from the project
ku: Hemû pelan ji projeyê rake

en: Remove the selected files from the project
ku: Pelên bijartî ji projeyê rake

en: Rename the selected file
ku: Navê pela bijartî biguhere

en: Rename to
ku: Nav biguhere li

en: Renaming mode
ku: Moda Navguhertinê

en: Results %i - %i (out of %i)
ku: Encam %i - %i (qediya ji %i)o

en: Retrieving image format and size
ku: Format û mezinahiya îmajê ji nû ve distîne

en: Rewritable Blu-ray disc
ku: Dîska Blu-ray a tê dîs-nivîsandin

en: SIDES
ku: Kêlek

en: SVCD image
ku: Îmaja SVCD

en: Save Current Project
ku: Projeya heyî tomarke

en: Save Current Session
ku: Danişîna heyî tomarke

en: Save _As...
ku: Tomarke weke...

en: Save current project
ku: Projeya heyî tomarke

en: Save current project to a different location
ku: Projeya heyî li ciheke din tomarke

en: Save project as Brasero audio project
ku: Projeyê weke projeya deng a Braseroyê tomarke

en: Save project as a plain text list
ku: Projeyê weke lîsteya nivîsê tomar bike

en: Save the changes of current project before closing?
ku: Beriya girtinê bila guhertinên projeyê werin tomarkirin?

en: Search _Directory
ku: Lêgerîna Peldankê

en: Search files using keywords
ku: Bi peyvên lêgerînê li pelan bigere

en: Searching for available discs
ku: Li dîskên pêkan digere

en: Seconds
ku: Çirke

en: Select Files
ku: Pelan Hilbijêre

en: Select Playlist
ku: Lîsteya lêdanê hilbijêrin

en: Select a disc
ku: Dîskek Hilbijêrin

en: Select a disc to write to
ku: Dîskek hilbijêrin ku lê werenivîsandin

en: Select an icon for the disc that will appear in file managers
ku: Ji bo di rêvebirên pelan de were nîşandan ji bo dîskê îkonek hilbijêrin

en: Select disc to copy
ku: Ji bo jibergirtinê dîsk hilbijêrin

en: Select if you want to search among audio files only
ku: Ger bixwazî tenê di nav dengan de lê bigerî, hilbijêre

en: Select if you want to search among image files only
ku: Ger bixwazî tenê di nav wêneyan de lê bigerî, hilbijêre

en: Select if you want to search among video files only
ku: Ger bixwazî tenê di nav vîdyoyan de lê bigerî, hilbijêre

en: Select if you want to search among your text documents only
ku: Ger bixwazî tenê di nav pelên tekst de lê bigerî, hilbijêre

en: Select one song only please.
ku: Ji kerema xwe re tenê stranek hilbijêrin.

en: Session Log
ku: Rapora danişînê

en: Session management options:
ku: Vebijêrkên rêvebirê danişînê:

en: Set Bac_kground Properties
ku: Taybetiyên Rûerdê Mîheng Bike

en: Set a vertical layout
ku: Bicîbûneke tîkane mîheng bike

en: Set an horizontal layout
ku: Bicîbûneke berwarî mîheng bike

en: Set the directory where to store temporary files
ku: Ciheke diyar bikin ku pelên demdemî lê werin tomarkirin

en: Show _Dialog
ku: Dîalogê Nîşande

en: Show a side pane along the project
ku: Di hemû projeyê de panêleke kêlekê nîşande

en: Show dialog
ku: Dîalogê nîşande

en: Show session management options
ku: Vebijêrkên rêvebirê danişînê nîşande

en: Simulation of (S)VCD burning
ku: Sîmûlasyona nivîsandina (S)VCD

en: Simulation of CD copying
ku: Sîmûlasyona jibergirtina CD

en: Simulation of audio CD burning
ku: Sîmûlasyona nivîsandina CDya deng

en: Simulation of data CD burning
ku: Sîmûlasyona nivîsandina CDya daneyê

en: Simulation of data DVD burning
ku: Sîmûlasyona nivîsandina DVDya daneyê

en: Simulation of data DVD copying
ku: Sîmûlasyona jibergirtina DVDya dane

en: Simulation of data disc burning
ku: Sîmûlasyona nivîsandina dîska danayê

en: Simulation of disc copying
ku: Sîmûlasyona jibergirtina dîskê

en: Simulation of image to CD burning
ku: Sîmûlasyona nivîsandina CDyê a îmajê

en: Simulation of image to DVD burning
ku: Sîmûlasyona nivîsandina îmaj a li DVDyê

en: Simulation of image to disc burning
ku: Sîûlasyona nivîsandina dîskê a îmajê

en: Simulation of video DVD burning
ku: Sîmûlasyona nivîsandina DVDya vîdyoyê

en: Simulation of video disc burning
ku: Sîmûlasyona nivîsandina dîska vîdyoyê

en: Size
ku: Mezinahî

en: Size mismatch
ku: Mezinahî lê nayê

en: Solid color
ku: Rendê Zexm

en: Song Information
ku: Agahiya Stranê

en: Song end:
ku: Dawiya Stranê:

en: Song information for track %02i
ku: Agahiya stranê ji bo strana %02i

en: Song start:
ku: Destpêka Stranê:

en: Song titles
ku: Sernavê stranan

en: Space
ku: Valahî

en: Specify file containing saved configuration
ku: Pela ku mîhengên tomarkirî dihewîne diyar bikin

en: Split Track
ku: Stranê Parçe Bike

en: Split track in a fixed number of parts
ku: Stranê bi hejmareke diyarkirî parçe bike

en: Split track in parts with a fixed length
ku: Stranê bi dirêjahiyên diyarkirî parçe bike

en: Split track manually
ku: Stranê bi destî parçebike

en: Start
ku: Destpêk

en: Start and stop playing
ku: Lêdanê destpêke û rawestîne

en: Starting %s
ku: Destpê dike %s

en: Starting to record
ku: Dest bi tomarkirinê dike

en: Success
ku: Serkeftin

en: Such a disc cannot be copied without the proper plugins.
ku: Dîskên wisa bêyî pêvekên rast nikarin werin jibergirtin.

en: Temporary files
ku: Pelên Demdemî

en: That way, old files from previous sessions will be usable after burning.
ku: Bi bî awayî, piştî nivîsandinê wê pelên ji danişîna berê nekarin werin bikaranîn.

en: The children of this directory will have 7 parent directories.
    Brasero can create an image of such a file hierarchy and burn it; but the disc may not be readable on all operating systems.
    NOTE: Such a file hierarchy is known to work on linux.
ku: Zarokê vê peldankê wê xwediyê 7 peldankên mak be.
    Brasero can create an image of such a file hierarchy and burn it; but the disc may not be readable on all operating systems.
    NOTE: Such a file hierarchy is known to work on linux.

en: The disc in "%s" cannot be ejected
ku: Dîska di "%s" de nikare were jê derxistin

en: The disc in "%s" is empty.
ku: Dîska "%s" vala ye.

en: The disc in "%s" is not rewritable.
ku: Dîska li "%s" nayê nivîsandin.

en: The disc in "%s" is not supported.
ku: Dîska li "%s" nayê piştgirîkirin.

en: The disc in "%s" is not writable.
ku: Dîska li "%s" nayê nivîsandin.

en: The disc in "%s" needs to be reloaded.
ku: Divê dîska li "%s" were ji nû ve barkirin.

en: The disc in the drive holds data.
ku: Dîska di ajokerê de dane dihewîne.

en: The disc is not supported
ku: Dîsk nayê piştgirîkirin

en: The disc is ready for use.
ku: Dîsk ji bo bikartanînê amade ye.

en: The disc mount point could not be retrieved
ku: Nuqteya girêdanê ya dîskê nayê standin

en: The disc was successfully blanked.
ku: Dîsk bi serkeftin hat valakirin.

en: The drive cannot be locked (%s)
ku: Ajoker nayê miftekirin (%s)

en: The drive cannot burn or the disc cannot be burnt
ku: Ajoker nikare binivîse an jî li dîskê nayê nivîsandin

en: The drive has no rewriting capabilities
ku: Taybetiya dîs-nivîsandinê ya ajokerê tune

en: The drive is busy
ku: Ajoker mijûl e

en: The drive is empty
ku: Ajoker vala ye

en: The file does not appear to be a playlist
ku: Xuya ye ku pel ne lîsteyeke lêdanê ye

en: The file is empty
ku: Pel vala ye

en: The file is not stored locally
ku: Pel weke heremî nehatiye depokirin

en: The filesystem you chose to store the temporary image on cannot hold files with a size over 2 GiB
ku: Peldanka ku we ji bo ku îmajên demdemî lê werin barkirin bijartiye, nikare pelên ji 2 GiB mezintir bihewîne

en: The format of the disc image could not be identified
ku: Formata îmaja dîskê nikare were naskirin

en: The image could not be created at the specified location
ku: Di peldanka ku jê re hatiye diyarkirin de afirandina îmajê ne pêkan bû

en: The image could not be loaded.
ku: Îmaj nehat barkirin.

en: The location you chose to store the temporary image on does not have enough free space for the disc image (%ld MiB needed)
ku: Di peldanka ku we ji bo ku îmajên demdemî lê werin barkirin bijartiye de, ji bo dîska îmajan cihê vala ne bes e (%ld MiB pêwist e)

en: The log file could not be found
ku: Pela raporê nikare were dîtin.

en: The project "%s" does not exist
ku: Projeya "%s" tune

en: The project could not be opened
ku: Proje nehat vekirin

en: The project is empty
ku: Proje vala ye

en: The session could not be imported.
ku: Danişîn nikare were têxistin.

en: The session log cannot be displayed.
ku: Rapora danişînê nikare were nîşandan.

en: The simulation was successful.
ku: Sîmûlasyon serkeftî bû.

en: The size of the file is over 2 GiB. Files larger than 2 GiB are not supported by ISO9660 standard in its first and second versions (the most widespread ones).
    It is recommended to use the third version of ISO9660 standard which is supported by most of the operating systems including Linux and all versions of Windows ©.
    However MacOS X cannot read images created with version 3 of ISO9660 standard.
ku: Mezinahiya pelê ji 2 GiB mezintir e. Du yekemîn û duyemîn guhertoyên standardên ISO9660ê de ev yek nayê piştgirîkirin.
    Bikaranîna guhertoya sêyemîn tê pêşniyarkirin ku ji aliyê gelek pergalên xebatê ve tê naskirin, weke linux û hemû versiyonên windowsê ©.
    Lê belê MacOS X nikare îmajên ku b guhertoya sêyemîn hatine afirandin, bixwîne.

en: The size of the project is too large for the disc even with the overburn option.
ku: Mezinahiya projeyê heta bi vebijêrka overburn jî zêde mezin e ji bo nivîsandina dîskê.

en: The size of the volume could not be retrieved
ku: Standina mezinahiya volumê nehat standin

en: There are some files left to burn
ku: Ji bo nivîsandinê çend pel man

en: There are some more songs left to burn
ku: Ji bo nivîsandinê çend stranên din man

en: There are some more videos left to burn
ku: Ji bo nivîsandinê çend vîdyoyên din man

en: There is no disc in "%s".
ku: Di hundirê "%s" de tu dîsk tune.

en: There is no inserted disc to copy.
ku: Tu dîsk nehatiye têxistin ku were jibergirtin

en: There is no recordable disc inserted.
ku: Tu dîskê ku dikare were tomarkirin nehatiye têxistin

en: There is no space left on the device
ku: Di amûrê de cihê vala nema

en: There is no track to be burnt
ku: Ji bo nivîsandinê tu hêman nîne

en: Title
ku: Sernav

en: Title:
ku: Sernav:

en: To add files to this project you can:
ku: Ji bo li projeyê zêdekirina pelan hûn dikarin:

en: Total time: %02i:%02i:%02i
ku: Dema Giştî: %02i:%02i:%02i

en: Track length:
ku: Dirêjahiya Stranê:

en: Type
ku: Cure

en: Type mismatch
ku: Cure lê nayê

en: Unknown character encoding
ku: Kodkirina tîpên nenas

en: Unknown error
ku: Çewtiya Nenas

en: Unknown error.
ku: Çewtiya nenas.

en: Unknown song
ku: Strana Nenas

en: Unnamed CD/DVD Drive
ku: Ajokera bênav a CD/DVD

en: Unreadable file
ku: Pela nayê xwendin

en: VCD image
ku: Îmaja VCD

en: VCD type:
ku: Cureya VCD:

en: VIDEO_TS directory is missing or invalid
ku: Peldanka VIDEO_TS wenda ye an jî ne derbasdar e

en: Vertical gradient
ku: Gradiyenta Tîkane

en: Video DVD could not be opened
ku: DVDya vîdyoyê venabe

en: Video Options
ku: Vebijêrkên Vîdyoyê

en: Video disc (%s)
ku: Dîska Vîdyoyê (%s)

en: Video format:
ku: Formata Vîdyoyê:

en: Width for image preview
ku: Firehiya pêşdîtina wêneyê

en: Width for video preview
ku: Firehiya pêşdîtina vîdyoyê

en: Writable Blu-ray disc
ku: Dîska Blu-ray a tê nivîsandin

en: Write contents to a CD or DVD disc
ku: Naverokê li dîska CD an jî DVDyê binivîsin

en: Write disc image to a CD or DVD disc
ku: Îmaja dîskê li CD an jî DVDyekê binivîse

en: Write to Disc
ku: Binivîse dîkê

en: Writing
ku: Dinivîse

en: Writing CD-TEXT information
ku: Agahiya CD-TEXT tê nivîsandin

en: Writing track %s
ku: Hêman tê nivîsandin %s

en: You do not have the required permission to write at this location
ku: Ji bo nivîsandina li vê cihê mafê xwe yê pêwist tune

en: You may want to free some space on the disc and retry
ku: Hûn li ser dîskê hinek cihê vala vekin û dîsa biceribînin baştir e

en: Your project has not been saved.
ku: Projeya we nehatiye tomarkirin.

en: _About
ku: Derbarê de

en: _Add
ku: Lê zêdeke

en: _Add File
ku: Pel lê zêdeke

en: _Add Files
ku: Pelan lê zêdeke

en: _Blank
ku: Vala

en: _Blank Disc
ku: Dîska _Vala

en: _Blank Disc...
ku: Dîska vala...

en: _Blank...
ku: Vala

en: _Burn
ku: Binivîse

en: _Burn Image...
ku: Îmajê Binivîse

en: _Burn Several Discs
ku: Ji yekê zêdetir dîsk binivîse

en: _Burn...
ku: Binivîse

en: _Cancel Burning
ku: Nivîsandinê betalke

en: _Cancel Loading
ku: Barkirinê Betal Bike

en: _Change Location
ku: Cih biguherînr

en: _Check
ku: Venêre

en: _Check Disc...
ku: Dîskê Venêre...

en: _Check Integrity...
ku: Rastbûnê vênere...

en: _Color
ku: Reng

en: _Contents
ku: Naverok

en: _Continue
ku: Berdewam

en: _Copy
ku: Jibergirtin

en: _Copy Disc...
ku: Dîskê ji ber bigire...

en: _Cover Editor
ku: Sererastkera Bergan

en: _Create Cover
ku: Berg Biafirîne

en: _Deactivate All
ku: Hemûyan neçalak bike

en: _Disable Full Windows Compatibility
ku: Pêketîbûna Tam a bo Windowsê neçalak bike

en: _Discard
ku: Betal Bike

en: _Discard Changes
ku: Guhertinan Betal Bike

en: _Discard File
ku: Pelê jê bavêje

en: _Discard Project
ku: Projeyê Betal Bike

en: _Don't split
ku: Parçe Qet

en: _Edit
ku: Biguherîne

en: _Edit Information...
ku: Sererastkirina Agahiyê

en: _Eject
ku: Jê derxe

en: _Eject after burning
ku: Piştî nivîsandinê jê derxe

en: _Empty Project
ku: Projeyê Vala Bike

en: _Fast blanking
ku: Valakirina lez

en: _Help
ku: Alîkarî

en: _Hide changes
ku: Guhertinan veşêre

en: _Horizontal Layout
ku: Bicîbûna Berwarî

en: _Image
ku: Îmaj

en: _Keep
ku: Biparêze

en: _Keep Current Extension
ku: Pêvekên heyî biparêze

en: _Keep Current Location
ku: Cihê heyî biparêze

en: _New
ku: Nû

en: _New Project
ku: Projeyeke Nû

en: _Open
ku: Veke

en: _Open...
ku: Veke

en: _Options...
ku: Vebijêrk...

en: _Project
ku: Proje

en: _Recent Projects
ku: Projeyên Dawîn

en: _Remove
ku: Rake

en: _Remove Files
ku: Pelan jê bibe

en: _Rename
ku: Nav Biguhere

en: _Rename for Full Windows Compatibility
ku: Ji bo Pêketîbûna Tam a bo Windowsê ji nû ve bi nav bike

en: _Replace
ku: Pevguhertin

en: _Replace Disc
ku: Dîskê Bi Cî Bike

en: _Save
ku: Tomarke

en: _Save Log
ku: Logê Tomarke

en: _Search Directory
ku: Lêgerîna Ferhengê

en: _Show Side Panel
ku: Panêla kêlekê nîşande

en: _Show changes
ku: Guhertinan nîşande

en: _Show errors
ku: Çewtiyan nîşande

en: _Simulate before burning
ku: Beriya nivîsandinê sîmûlasyonê çêke

en: _Split
ku: Parçe Bike

en: _Text Color
ku: Rengê Nivîsê

en: _Tools
ku: Amûr

en: _Vertical Layout
ku: Bicîbûna Tîkane

en: _Video project
ku: Projeya vîdyoyê

en: _View
ku: Dîtin

en: _View Log
ku: Logê Nîşande

en: _Write to Disc...
ku: Binivîse Dîskê...

en: at the begining
ku: li destpêkê

en: at the end
ku: li dawiyê

en: by
ku: ji aliyê

en: click the "Add" button to show a selection dialog
ku: Ji bi nîşandana diyalogeke bijartinê pêl bişkojka "Lê zêdeke" bikin

en: parts
ku: parçe

en: with
ku: bi

en: {number}
ku: {hejmar}
