gnome-shell-3-6 - en to ky translation catalogue (295 entries)

en: %A %B %e, %Y
ky: %Y-ж. %B айынын %e %a

en: %d %s %d %s remaining
ky: %d %s %d %s калды

en: %d hour remaining | %d hours remaining
ky[0]: %d саат калды

en: %d minute remaining | %d minutes remaining
ky[0]: %d мүнөт калды

en: %s has been added to your favorites.
ky: Cиздин тандалмаларыңызга %s кошулду.

en: %s has been removed from your favorites.
ky: Cиздин тандалмаларыңыздан %s алынды.

en: %s has not emitted any errors.
ky: %s каталар жөнүндө эч нерсе маалымдаган жок.

en: %s is inviting you to join %s
ky: %s сизди %s бөлүмүнө чакырып жатат

en: %s is now known as %s
ky: %s эми %s болуп калды

en: %s is sending you %s
ky: %s сизге %s жиберип жатат

en: %s the Oracle says
ky: «%s» деп оракул айтып жатат

en: %s will be logged out automatically in %d second. | %s will be logged out automatically in %d seconds.
ky[0]: %s колдонуучусунун сеансы %d секундадан кийин автоматтуу түрдө бүтүрүлөт.

en: %u Input | %u Inputs
ky[0]: %u кириш

en: %u Output | %u Outputs
ky[0]: %u чыгыш

en: '%s' is ready
ky: «%s» терезеси даяр

en: (or swipe finger)
ky: (же эсептеген орнотмодон бармагыңызды өткөрүңүз)

en: <unknown>
ky: <белгисиз>

en: A password is required to connect to '%s'.
ky: «%s» жерине туташыш үчүн сырсөз керек.

en: AC adapter
ky: Алмашма ток адаптери

en: APPLICATIONS
ky: ТИРКЕМЕЛЕР

en: Accept
ky: Кабыл алуу

en: Accessibility
ky: Жеткиликтүүлүк

en: Activation of network connection failed
ky: Тармактык туташтыруунун активациясы оңунан чыккан жок

en: Activities
ky: Сереп

en: Add to Favorites
ky: Тандалмага кошуу

en: Administrator
ky: Администратор

en: All
ky: Баары

en: Always grant access
ky: Дайыма кирүүгө мүмкүндүк берүү

en: Answer
ky: Жооп берүү

en: Applications
ky: Тиркемелер

en: Authenticate
ky: Аныктоо

en: Authentication Required
ky: Аутентификация керек

en: Authentication dialog was dismissed by the user
ky: Аутентификация диалогун колдонуучу кабыл албады

en: Authentication failed
ky: Аутентификация оңунан чыккан жок

en: Authentication required by wireless network
ky: Зымсыз тармагына аутентификация керек

en: Authorization request from %s
ky: %s авториязацияны сурап жатат

en: Auto %s
ky: Автоматтуу %s

en: Auto Ethernet
ky: Автоматтуу зымдык

en: Auto bluetooth
ky: Автоматтуу bluetooth

en: Auto broadband
ky: Автоматтуу жазы тилкелик

en: Auto dial-up
ky: Автоматтуу коммутациялык

en: Auto wireless
ky: Автоматтуу зымсыз

en: Available
ky: Жеткиликтүү

en: Away
ky: Кетти

en: Battery
ky: Батарея

en: Bluetooth Settings
ky: Bluetooth'ту ырастоо

en: Bounce Keys
ky: Секирген клавиштер

en: Browse Files...
ky: Файлдарды кароо…

en: Busy
ky: Бош эмес

en: Call
ky: Чакыруу

en: Call from %s
ky: Сизди %s чакырып жатат

en: Cancel
ky: Айнуу

en: Cell phone
ky: Мобильдик телефон

en: Certificate expired
ky: Сертификаттын күч мөөнөтү өткөн

en: Certificate fingerprint mismatch
ky: Сертификаттын бармак тагы дал келген жок

en: Certificate has been revoked
ky: Сертификат жокко чыгарылды

en: Certificate hostname mismatch
ky: Сертификаттын түйүн аты дал келген жок

en: Certificate is invalid
ky: Жарабас сертификат

en: Certificate not activated
ky: Сертификат активацияланган жок

en: Certificate not provided
ky: Сертификат берилбейт

en: Certificate self-signed
ky: Өз жазылган сертификат

en: Certificate untrusted
ky: Ишеничсиз сертификат

en: Command not found
ky: Команда табылбады

en: Computer
ky: Компьютер

en: Configure GNOME Shell Extensions
ky: GNOME Shell кеңейтмелерин ырастоо

en: Connect
ky: Туташуу

en: Connected (private)
ky: Туташтырылды (жеке)

en: Connection
ky: Туташуу

en: Connection can't be established
ky: Туташтырууну коюуга мүмкүн эмес

en: Connection error
ky: Туташуу катасы

en: Connection failed
ky: Туташтыруу оңунан чыккан жок

en: Connection has been lost
ky: Туташтыруу жоготулду

en: Connection has been refused
ky: Туташтырууга кабыл албады

en: Connection to %s failed
ky: %s дарегине туташтыруу оңунан чыккан жок

en: Copy
ky: Копиялоо

en: Could not parse command:
ky: Команданы талдоого мүмкүн эмес:

en: DSL authentication
ky: DSL аутентификация

en: Dash
ky: Аспаптык панель

en: Date and Time Settings
ky: Дата жана убакытты ырастоо

en: Decline
ky: Кабыл албоо

en: Default
ky: Жарыяланбас

en: Device %s wants access to the service '%s'
ky: %s орнотмосу «%s» кызматына кирүү аракетин кылып жатат

en: Device %s wants to pair with this computer
ky: %s орнотмосу ушу компьютер менен байланышайын деп жатат

en: Disabled
ky: Өчүрүлгөн

en: Does not match
ky: Дал келбеди

en: Download and install '%s' from extensions.gnome.org?
ky: extensions.gnome.org сайтынан «%s» кеңейтмесин жүктөп орнотосузбу?

en: Downloading
ky: Жүктөө

en: Edit account
ky: Эсептик жазылышты оңдоо

en: Eject
ky: Чыгаруу

en: Enable networking
ky: Тармакты күйгүзүү

en: Enabled
ky: Күйгүлгөн

en: Encryption error
ky: Шифрлоо катасы

en: Encryption is not available
ky: Шифрлоо жеткиликсиз

en: Error
ky: Ката

en: Error browsing device
ky: Орнотмону көрүү катасы

en: Estimating...
ky: Эсептелип жатат…

en: Evolution Calendar
ky: Evolution жылнаамасы

en: File Transfer
ky: Файл берүү

en: File extension used for storing the screencast
ky: Скринкасттарды сактоо үчүн колдонулган файлдын кеңейтмеси

en: Framerate used for recording screencasts.
ky: Скринкасттарды жазыш үчүн кадр жыштыгынын алмашуусу.

en: GNOME Shell Extension Preferences
ky: GNOME Shell кеңейтмелеринин параметрлери

en: Grant this time only
ky: Бир гана жолу берүү

en: Hide Errors
ky: Каталарды катуу

en: Hide Text
ky: Текстти катуу

en: High Contrast
ky: Карама-каршы тема

en: History for command (Alt-F2) dialog
ky: (Alt-F2) диалогунун команда тарыхы

en: History for the looking glass dialog
ky: Тунук диалогтун көрүү тарыхы

en: Identity:
ky: Окшоштук:

en: Idle
ky: Аракет кылган жок

en: Install
ky: Орнотуу

en: Install Updates & Restart
ky: Жаңыртмаларды орнотуп жана кайта жүргүзүү

en: Internal error
ky: Ички ката

en: Invisible
ky: Көрүнбөс

en: Invitation
ky: Чакыруу

en: Invitation to %s
ky: %s бөлүмүнө чакыруу

en: Key:
ky: Ачкыч:

en: Keybinding to open the application menu
ky: Тиркеме менюсун ачуу үчүн клавиштик айкалыш

en: Keybinding to open the application menu.
ky: Тиркеме менюсун ачуу үчүн клавиштик айкалыш.

en: Keybinding to start/stop the builtin screen recorder.
ky: Ички экран тарткычты жүргүзүүчү/токтотуучу клавиштик айкалыш.

en: Keybinding to toggle the screen recorder
ky: Экран тарткычты которуучу клавиштик айкалыш

en: Keyboard
ky: Клавиатура

en: Keyboard Settings
ky: Клавиатураны ырастоо

en: Laptop battery
ky: Ноутбук батареясы

en: Large Text
ky: Ири текст

en: List possible modes
ky: Мүмкүн болгон режимдеринин тизмеси

en: Lock
ky: Камалоо

en: Log Out
ky: Системадан чыгуу

en: Logging out of the system.
ky: Системадан чыгуу.

en: Login Window
ky: Кирүү терезеси

en: Matches
ky: Дал келди

en: Media player
ky: Медиаплеер

en: Microphone
ky: Микрофон

en: Mobile broadband
ky: Мобильдүү жазы тилкелик

en: Mobile broadband network password
ky: Мобилдүү жазы тилкелик тармак үчүн сырсөз

en: Mode used by GDM for login screen
ky: Кирүү экранына GDM менен колдонулуучу режим

en: Monitor
ky: Монитор

en: More...
ky: Дагы…

en: Mouse
ky: Чычкан

en: Mouse Keys
ky: Чычкан клавиштери

en: Mouse Settings
ky: Чычканды ырастоо

en: Mute
ky: Үндү басаңдатуу

en: Network Manager
ky: Тармак диспетчери

en: Network Settings
ky: Тармакты ырастоо

en: Network error
ky: Тармак катасы

en: Network name:
ky: Тармак аты:

en: Networking is disabled
ky: Тармак өчүрүлгөн

en: New Window
ky: Жаңы терезе

en: Next week
ky: Кийинки жума

en: No extensions installed
ky: Кеңейтмелер орнотулган жок

en: Not listed?
ky: Тизмеде жокпу?

en: Nothing Scheduled
ky: Окуялар жок

en: Notifications
ky: Эскертүүлөр

en: Open
ky: Ачуу

en: Open Calendar
ky: Жылнааманы ачуу

en: Open with %s
ky: %s менен ачуу

en: Out of date
ky: Эскирген

en: Overview
ky: Сереп

en: PDA
ky: ЧПК

en: PIN code required
ky: PIN-код керек

en: Pairing confirmation for %s
ky: %s менен байланыштыруу аныктоосу

en: Pairing request for %s
ky: %s менен байланыштырууга суроо

en: Password cannot be blank
ky: Сырсөз бош боло албайт

en: Password:
ky: Сырсөз:

en: Password:
ky: Сырсөз:

en: Passwords do not match.
ky: Сырсөздөр дал келген жок.

en: Paste
ky: Коюу

en: Please enter a command:
ky: Команданы киргизиңиз:

en: Power Off
ky: Өчүрүү

en: Power Settings
ky: Азыктанууну ырастоо

en: Powering off the system.
ky: Системаны өчүрүү.

en: Print version
ky: Версиянын номерин көрсөтүү

en: Private key password:
ky: Өздүк ачкычтын сырсөзү:

en: Quit
ky: Жабуу

en: Reconnect
ky: Кайта туташуу

en: Region and Language Settings
ky: Региондук жана тилдик ырастоолор

en: Reject
ky: Кабыл албоо

en: Removable Devices
ky: Алынуучу орнотмолор

en: Remove
ky: Өчүрүү

en: Remove from Favorites
ky: Тандалмадан өчүрүү

en: Restart
ky: Кайта жүргүзүү

en: Restarting the system.
ky: Системаны кайта жүргүзүү.

en: SETTINGS
ky: ЫРАСТООЛОР

en: Screen Keyboard
ky: Экрандык клавиатура

en: Screen Reader
ky: Экран окугуч

en: Screencast from %d %t
ky: Скринкаст %d %t

en: Search
ky: Издөө

en: Searching...
ky: Издөө…

en: Send Files to Device...
ky: Орнотмого файлдарды жөнөтүү…

en: Send Files...
ky: Файлдарды жөнөтүү…

en: Server is currently too busy to handle the connection
ky: Учурда туташтырууну иштетип чыгаруу үчүн сервердин күчү жетпей жатат

en: Service:
ky: Кызмат:

en: Session...
ky: Сеанс…

en: Set up a New Device...
ky: Жаңы орнотмону ырастоо…

en: Show Errors
ky: Каталарды көрсөтүү

en: Show Keyboard Layout
ky: Клавиатура жайылматүрүн көрсөтүү

en: Show Text
ky: Текстти көрсөтүү

en: Show the message tray
ky: Кабар сабын көрсөтүү

en: Show the week date in the calendar
ky: Жылнаамадан жуманын датасын көрсөтүү

en: Slow Keys
ky: Жай клавиштер

en: Sorry, no wisdom for you today:
    %s
ky: Кечириңиз, бүгүнкүгө эч кандай кеңештер жок:
    %s

en: Sorry, that didn't work. Please try again.
ky: Кечириңиз, бул иштеген жок. Дагы аракет кылып көрүңүз.

en: Sound Settings
ky: Үндү ырастоо

en: Status is set to offline
ky: Офлайн статусуна коюлду

en: Sticky Keys
ky: Жабышма клавиштер

en: Subscription request
ky: Жазылыш сурамы

en: Suspend
ky: Күтүүчү режим

en: Switch Session
ky: Сеансты которуу

en: Switch User
ky: Колдонуучуну которуу

en: System
ky: Файлдар системасы

en: System Information
ky: Системалык информация

en: System Settings
ky: Системалык параметрлер

en: System Sounds
ky: Системалык үндөр

en: Tablet
ky: Планшет

en: The account already exists on the server
ky: Эсептик жазылыш эчак эле серверде бар

en: The system will power off automatically in %d second. | The system will power off automatically in %d seconds.
ky[0]: %d секундадан кийин автоматтуу түрдө система өчүрүлөт.

en: The system will restart automatically in %d second. | The system will restart automatically in %d seconds.
ky[0]: %d секундадан кийин автоматтуу түрдө система кайта жүргүзүлөт.

en: The type of keyboard to use.
ky: Колдонгон клавиатуранын түрү.

en: This account is already connected to the server
ky: Бул эсептик жазылыш эчак эле серверге туташытырлган

en: This week
ky: Ушул жума

en: Today
ky: Бүгүн

en: Tomorrow
ky: Эртең

en: Top Bar
ky: Үстүңкү панель

en: Type again:
ky: Дагы киргизиңиз:

en: Type to search...
ky: Табуу…

en: UPS
ky: ҮЖБ

en: Unavailable
ky: Жеткиликсиз

en: Undo
ky: Жокко чыгаруу

en: United Kingdom
ky: Улуу Британия

en: Universal Access Settings
ky: Атайы мүмкүнчүлүктөрдү
    ырастоо

en: Unknown reason
ky: Белгисиз себеп

en: Unlock
ky: Ачуу

en: Unmute
ky: Катуулукту калыбына келтирүү

en: Use a specific mode, e.g. "gdm" for login screen
ky: Кирүү экраны үчүн белгилүү бир режимди колдонуу, мисалы «gdm»

en: Username:
ky: Колдонуучу аты:

en: Uuids of extensions to enable
ky: Күйгүзүлгөн кеңейтмелердин uuid'ри

en: VPN Connections
ky: VPN туташтыруусу

en: Video call from %s
ky: Сизди видеодон %s чыкырып жатат

en: View Source
ky: Кодду көрсөтүү

en: Visibility
ky: Көрүнүү

en: Visual Alerts
ky: Көрүнөө эскертүүлөр

en: Volume
ky: Катуулук

en: Web Page
ky: Веб-барак

en: Whether to collect stats about applications usage
ky: Тиркемелерди колдонуу жөнүндө статистиканы чогултуш керекпи

en: Which keyboard to use
ky: Кайсы клавиатураны колдонуу

en: Window management and application launching
ky: Терезелерди башкаруу жана тиркемелерди иштетүү

en: Windows
ky: Терезелер

en: Wired
ky: Зымдык

en: Wired 802.1X authentication
ky: Wired 802.1X аутентификация

en: Wireless
ky: Зымсыз

en: You will be logged out automatically in %d second. | You will be logged out automatically in %d seconds.
ky[0]: %d секундадан кийин автоматтуу түрдө сеанс бүтөт.

en: Your chat status will be set to busy
ky: Чат статусу «бош эмес» дегенине коюлат

en: Your favorite Easter Egg
ky: Сиз жакшы көргөн «пасха жумуртасы»

en: Zoom
ky: Масштабтоо

en: authentication required
ky: аутентификация керек

[ctx: button]
en: Log Out
ky: Системадан чыгуу

[ctx: button]
en: Power Off
ky: Өчүрүү

[ctx: button]
en: Restart
ky: Кайта жүргүзүү

[ctx: button]
en: Sign In
ky: Кирүү

en: cable unplugged
ky: кабель кошулган жок

[ctx: calendar heading]
en: %A, %B %d
ky: %B айынын %e %a

[ctx: calendar heading]
en: %A, %B %d, %Y
ky: %Y-ж. %B айынын %e %a

en: connecting...
ky: туташуу…

en: connection failed
ky: туташтыруу оңунан чыккан жок

[ctx: device]
en: Unknown
ky: Белгисиз

en: disabled
ky: өчүрүлгөн

en: disconnecting...
ky: өчүрүлүү…

[ctx: event list time]
en: All Day
ky: Бүт күн

en: firmware missing
ky: тигилме жок

[ctx: grid friday]
en: F
ky: Жм

[ctx: grid monday]
en: M
ky: Дш

[ctx: grid saturday]
en: S
ky: Иш

[ctx: grid sunday]
en: S
ky: Жк

[ctx: grid thursday]
en: T
ky: Бш

[ctx: grid tuesday]
en: T
ky: Ше

[ctx: grid wednesday]
en: W
ky: Ша

en: hardware disabled
ky: орнотмо өчүрүлдү

en: hour | hours
ky[0]: саат

[ctx: list friday]
en: F
ky: Жм

[ctx: list monday]
en: M
ky: Дш

[ctx: list saturday]
en: S
ky: Иш

[ctx: list sunday]
en: Su
ky: Жк

[ctx: list thursday]
en: Th
ky: Бш

[ctx: list tuesday]
en: T
ky: Ше

[ctx: list wednesday]
en: W
ky: Ша

en: minute | minutes
ky[0]: мүнөт

[ctx: program]
en: Unknown
ky: Белгисиз

[ctx: title]
en: Log Out
ky: Системадан чыгуу

[ctx: title]
en: Log Out %s
ky: %s колдонуучусунун сеансын бүтүрүү

[ctx: title]
en: Power Off
ky: Өчүрүү

[ctx: title]
en: Restart
ky: Кайта жүргүзүү

[ctx: title]
en: Sign In
ky: Кирүү

en: toggle-switch-us
ky: toggle-switch-intl

en: tray
ky: жайма

en: unavailable
ky: жеткиликтүү эмес

en: unmanaged
ky: башкарылган жок
