gnome-system-monitor master - en to ky translation catalogue (295 entries)

en: % CPU
ky: % БЖБ

en: %.1f GiB
ky: %.1f ГиБ

en: %.1f KiB
ky: %.1f КиБ

en: %.1f MiB
ky: %.1f МиБ

en: %.1f TiB
ky: %.1f ТиБ

en: %.3g Gbit
ky: %.3g Гбит

en: %.3g Mbit
ky: %.3g Мбит

en: %.3g Tbit
ky: %.3g Тбит

en: %.3g kbit
ky: %.3g кбит

en: %lld second | %lld seconds
ky[0]: %lld секунда

en: %s (%.1f%%) of %s
ky: %s (%.1f%%) / %s

en: %s/s
ky: %s/с

en: %u bit | %u bits
ky[0]: %u бит

en: %u byte | %u bytes
ky[0]: %u байт

en: %u second | %u seconds
ky[0]: %u секунда

en: '%s' is not a valid Perl regular expression.
ky: «%s» туура эмес Perl регулярдык туюнтмасы.

en: 0 for the processes list, 1 for the resources and 2 for the disks list
ky: 0 жараяндар тизмесиники, 1 ресурстардыкы жана 2 диск тизмесиники

en: <small><i><b>Note:</b> The priority of a process is given by its nice value. A lower nice value corresponds to a higher priority.</i></small>
ky: <small><i><b>Эскертүү:</b> жараяндын алгачкылыгы nice мааниси боюнча берилет. Жапызыраак nice мааниси бийик алгачкылыкка дал келет.</i></small>

en: A simple process and system monitor.
ky: Жөнөкөй жараян жана тутум диспетчери.

en: A_ll Processes
ky: _Бардык жараяндар

en: About
ky: Программа жөнүндө

en: Alert before ending or _killing processes
ky: Жараяндарды аяктоо же _жок кылуу алдында эскертүү

en: Available
ky: Жеткиликтүүсү

en: Behavior
ky: Кылык

en: CPU
ky: БЖБ

en: CPU History
ky: БЖБ тарыхы

en: CPU Time
ky: БЖБ убагы

en: CPU colors
ky: БЖБ түстөрү

en: CPU%d
ky: БЖБ%d

en: C_lear
ky: Та_залоо

en: Cannot change the priority of process with PID %d to %d.
    %s
ky: PID %d жараянынын алгачкылыгын төмөнкүгө өзгөртүү мүмкүн эмес: %d.
    %s

en: Cannot kill process with PID %d with signal %d.
    %s
ky: PID %d жараянын %d сигналы менен жок кылуу мүмкүн эмес.
    %s

en: Case insensitive matching
ky: Регистрди эсепке алуу

en: Change Priority of Process “%s” (PID: %u)
ky: «%s» (PID: %u) жараянынын алгачкылыгын өзгөртүү

en: Change _Priority
ky: _Алгачкылыгын өзгөртүү

en: Change the order of priority of process
ky: Жараянды алгачкылык тартибин өзгөртүү

en: Click to set graph colors
ky: График түстөрүн өзгөртүү үчүн, басыңыз

en: Command Line
ky: Командалык сабы

en: Continue process if stopped
ky: Токтотулган жараяндын ишин улантуу

en: Control Group
ky: Көзөмөл тобу

en: Current Color
ky: Кезектеги түсү

en: Custom
ky: Башка

en: Default graph incoming network traffic color
ky: Келүүчү траффиктин жарыяланбас график түсү

en: Default graph memory color
ky: Кезектеги көрүлгөн салманы сактайт

en: Default graph outgoing network traffic color
ky: Жөнөтүлүүчү траффиктин жарыяланбас график түсү

en: Default graph swap color
ky: Куюштурулуу графигинин жарыяланбас түсү

en: Determines which processes to show by default. 0 is All, 1 is user, and 2 is active
ky: Кайсы жараяндарды жарыяланбас түрүндө көрсөтүү керегин, аныктайт. 0 баарыныкын, 1 колдонуучунукун, жана 2 активдүүнүкүн

en: Device
ky: Түзүлүшү

en: Directory
ky: Каталогу

en: Disk view columns order
ky: Диск көрүнүшүнүн тилке тартиби

en: Disk view sort column
ky: Диск көрүнүшүнүн сорттоо тилкеси

en: Disk view sort order
ky: Диск көрүнүшүнүн сорттоо тартиби

en: Each entry is in the format (CPU#, Hexadecimal color value)
ky: Ар бир жазуу төмөнкү форматта (№ БЖБ, он алтылык түс мааниси)

en: Enable _smooth refresh
ky: _Тегиз жаңылоону аракетке келтирүү

en: Enable/Disable smooth refresh
ky: Тегиз жаңылоосун аракетке келтирүү/келтирбөө

en: End _Process
ky: Жараянды аяктоо

en: End the selected process “%s” (PID: %u)?
ky: Тандалган «%s» (PID: %u) жараянын аяктайсызбы?

en: Ending a process may destroy data, break the session or introduce a security risk. Only unresponsive processes should be ended.
ky: Жараяндын аякталышы маалыматтарды бузуп, сеансты үзүп же коопсуздук тобокелине алып келиши мүмкүн. Жооп бербеген жараяндар гана аякталыш керек.

en: Error
ky: Ката

en: File Systems
ky: Файл тутумдары

en: File system i_nformation shown in list:
ky: Тизмеде көрсөтүлгөн файл тутумунун _маалыматы:

en: Filename
ky: Файл аты

en: Flags
ky: Желектери

en: Force process to finish immediately
ky: Жараянды токтоосуз мажбурлап бүтүрүү

en: Force process to finish normally
ky: Жараянды дурус аяктоого мажбурлоо

en: Fraction
ky: Бөлүк

en: Free
ky: Бошу

en: GNOME System Monitor
ky: GNOME тутум монитору

en: Graphs
ky: Графиктер

en: Help
ky: Жардам

en: High
ky: Бийик

en: High Priority
ky: Жогорку приоритет

en: ID
ky: ID'си

en: IPv4 network connection
ky: IPv4 тармак туташтыруусу

en: IPv6 network connection
ky: IPv6 тармак туташтыруусу

en: Icon
ky: Значок

en: If TRUE, system-monitor operates in 'Solaris mode' where a task's CPU usage is divided by the total number of CPUs. Otherwise, it operates in 'Irix mode'.
ky: Эгер ЧЫН болсо, тутум монитору, маселенин БЖБ колдонулушу БЖБлардын жалпы саны боюнча бөлүнгөн, «Solaris режиминде» иштейт. Андай болбой калса, «Irix режиминде» иштейт.

en: If TRUE, system-monitor shows the CPU chart as a stacked area chart instead of a line chart.
ky: Эгер ЧЫН болсо, тутум монитору, сызык диаграммасынын ордуна үйүлгөн аянт диаграммасын колдонуп БЖБ диаграммасын көрсөтөт.

en: Information Fields
ky: Маалымат талаалары

en: Kill process
ky: Жараянды жок кылуу

en: Kill the selected process “%s” (PID: %u)?
ky: Тандалган «%s» (PID: %u) жараянын жок кыласызбы?

en: Killing a process may destroy data, break the session or introduce a security risk. Only unresponsive processes should be killed.
ky: Жараяндын жок кылынышы маалыматтарды бузуп, сеансты үзүп же коопсуздук тобокелине алып келиши мүмкүн. Жооп бербеген жараяндар гана жок кылыныш керек.

en: Load averages for the last 1, 5, 15 minutes: %0.2f, %0.2f, %0.2f
ky: 1, 5, 15 минуталарындагы орточо жүктөлүшү: %0.2f, %0.2f, %0.2f

en: Low
ky: Жапыз

en: Low Priority
ky: Төмөнкү приоритет

en: M_y Processes
ky: _Менин жараяндарым

en: Main Window X position
ky: Башкы терезенин X өңүтү

en: Main Window Y position
ky: Башкы терезенин Y өңүтү

en: Main Window height
ky: Негизги терезенин бийиктиги

en: Main Window should open maximized
ky: Башкы терезе жогорку өлчөмүндө ачылыш керек

en: Main Window width
ky: Негизги терезенин туурасы

en: Memory
ky: Эси

en: Memory Maps
ky: Эс карталары

en: Memory and Swap History
ky: Эс менен куюштурулуунун тарыхы

en: Memory map sort column
ky: Эс картасынын сорттоо тилкеси

en: Memory map sort order
ky: Эс картасынын сорттоо тартиби

[ctx: Menu item to Open 'Search for Open Files' dialog]
en: Search for Open Files
ky: Ачык файлдарды издөө

en: Monitor;System;Process;CPU;Memory;Network;History;Usage;
ky: Монитор;Тутум;Жараян;БЖБ;Эс;Тармак;Тарых;Колдонуу;

en: N/A
ky: Ж/Э

en: Network History
ky: Тармак тарыхы

en: Normal
ky: Кадимкидей

en: Normal Priority
ky: Кадимки приоритет

en: Note:
ky: Эскертүү:

en: Object
ky: Объектиси

en: Open Files
ky: Ачык файлдар

en: Open _Files
ky: Ачык _файлдар

en: Open files sort column
ky: Ачык файлдардын сорттоо тилкеси

en: Open files sort order
ky: Ачык файлдардын сорттоо тартиби

en: Open the memory maps associated with a process
ky: Жараянга байланыштуу эс карталарын ачуу

en: Owner
ky: Ээси

en: Percentage full for pie color pickers
ky: Түс тандоо тилкелеринин толуу бөлүгү

en: Pick a Color
ky: Түстү тандоо

en: Pick a Color for '%s'
ky: «%s» түсүн тандоо

en: Preferences
ky: Ырастоолор

en: Priority
ky: Алгачкылыгы

en: Private clean
ky: Жеке тазасы

en: Private dirty
ky: Жеке кири

en: Privileges are required to change the priority of processes
ky: Жараяндардын алгачкылыгын өзгөртүү үчүн, артыкчылыктар талап кылынат

en: Privileges are required to control other users' processes
ky: Башка колдонуучулардын жараяндарын көзөмөлдөө үчүн, артыкчылыктар талап кылынат

en: Process
ky: Жараяны

en: Process Name
ky: Жараян аты

en: Process Properties
ky: Жараян касиеттери

en: Process i_nformation shown in list:
ky: Тизмеде көрсөтүлгөн жараян _маалыматы:

en: Process view columns order
ky: Жараян көрүнүшүнүн тилке тартиби

en: Process view sort column
ky: Жараян көрүнүшүнүн сорттоо тилкеси

en: Process view sort order
ky: Жараян көрүнүшүнүн сорттоо тартиби

en: Processes
ky: Жараяндар

en: Properties of process "%s" (PID %u):
ky: «%s» (PID %u) жараянынын касиеттери:

en: Quit
ky: Чыгуу

en: Received invalid color data
ky: Туура эмес түс маалыматтары алынды

en: Receiving
ky: Алынууда

en: Refresh the process list
ky: Жараян тизмесин жаңылоо

en: Renice process
ky: Жараян алгачкылыгын өзгөртүү

en: Resident Memory
ky: Резиденттик эси

en: Resources
ky: Ресурстар

en: Running
ky: Иштөөдө

en: S_earch results:
ky: _Издөө натыйжалары:

en: Saves the currently viewed tab
ky: Кезектеги көрүлгөн салманы сактайт

en: Seat
ky: Иш орду

en: Security Context
ky: Коопсуздук контексти

en: Sending
ky: Жөнөтүлүүдө

en: Session
ky: Сеансы

en: Set process priority manually
ky: Жараяндын алгачкылыгын кол менен орнотуу

en: Set process priority to high
ky: Жараяндын алгачкылыгын бийикке орнотуу

en: Set process priority to low
ky: Жараяндын алгачкылыгын жапызга орнотуу

en: Set process priority to normal
ky: Жараяндын алгачкылыгын кадимкейге орнотуу

en: Set process priority to very high
ky: Жараяндын алгачкылыгын өтө бийикке орнотуу

en: Set process priority to very low
ky: Жараяндын алгачкылыгын өтө жапызга орнотуу

en: Shared Memory
ky: Бөлүшүлгөн эси

en: Shared clean
ky: Бөлүшүлгөн тазасы

en: Shared dirty
ky: Бөлүшүлгөн кири

en: Show CPU chart as stacked area chart
ky: БЖБ диаграммасын үйүлгөн аянт түрүндө көрсөтүү

en: Show _all file systems
ky: _Бардык файл тутумдарын көрсөтүү

en: Show active processes
ky: Активдүү жараяндарды көрсөтүү

en: Show all processes
ky: Бардык жараяндарды көрсөтүү

en: Show disk view 'Available' column on startup
ky: Жүргүзгөндө диск көрүнүшүндөгү «Жеткиликтүүсү» тилкесин көрсөтүү

en: Show disk view 'Device' column on startup
ky: Жүргүзгөндө диск көрүнүшүндөгү «Түзүлүшү» тилкесин көрсөтүү

en: Show disk view 'Directory' column on startup
ky: Жүргүзгөндө диск көрүнүшүндөгү «Каталогу» тилкесин көрсөтүү

en: Show disk view 'Free' column on startup
ky: Жүргүзгөндө диск көрүнүшүндөгү «Бошу» тилкесин көрсөтүү

en: Show disk view 'Total' column on startup
ky: Жүргүзгөндө диск көрүнүшүндөгү «Бардыгы» тилкесин көрсөтүү

en: Show disk view 'Type' column on startup
ky: Жүргүзгөндө диск көрүнүшүндөгү «Түрү» тилкесин көрсөтүү

en: Show disk view 'Used' column on startup
ky: Жүргүзгөндө диск көрүнүшүндөгү «Колдонулганы» тилкесин көрсөтүү

en: Show network traffic in bits
ky: Тармак траффигин бит бирдигинде көрсөтүү

en: Show only user-owned processes
ky: Кезектеги колдонуучунун жараяндарын гана көрсөтүү

en: Show parent/child relationship between processes
ky: Жараяндардын ата-эне/тукум катышын көрсөтүү

en: Show process 'CPU %' column on startup
ky: Жүргүзгөндө «БЖБ %» жараянынын тилкесин көрсөтүү

en: Show process 'CPU Time' column on startup
ky: Жүргүзгөндө «БЖБ убагы» жараянынын тилкесин көрсөтүү

en: Show process 'Command Line' column on startup
ky: Жүргүзгөндө «Командалык сабы» жараянынын тилкесин көрсөтүү

en: Show process 'Control Group' column on startup
ky: Жүргүзгөндө «Көзөмөлдөө тобу» жараянынын тилкесин көрсөтүү

en: Show process 'Memory' column on startup
ky: Жүргүзгөндө «Эси» жараянынын тилкесин көрсөтүү

en: Show process 'Name' column on startup
ky: Жүргүзгөндө «Аты» жараянынын тилкесин көрсөтүү

en: Show process 'Nice' column on startup
ky: Жүргүзгөндө «Nice» жараянынын тилкесин көрсөтүү

en: Show process 'Owner' column on startup
ky: Жүргүзгөндө «Ээси» жараянынын тилкесин көрсөтүү

en: Show process 'PID' column on startup
ky: Жүргүзгөндө «PID» жараянынын тилкесин көрсөтүү

en: Show process 'Priority' column on startup
ky: Жүргүзгөндө «Алгачкылыгы» жараянынын тилкесин көрсөтүү

en: Show process 'Resident Memory' column on startup
ky: Жүргүзгөндө «Резиденттик эси» жараянынын тилкесин көрсөтүү

en: Show process 'SELinux Security Context' column on startup
ky: Жүргүзгөндө «SELinux коопсуздук контексти» жараянынын тилкесин көрсөтүү

en: Show process 'Seat' column on startup
ky: Жүргүзгөндө «Иш орду» жараянынын тилкесин көрсөтүү

en: Show process 'Session' column on startup
ky: Жүргүзгөндө «Сеансы» жараянынын тилкесин көрсөтүү

en: Show process 'Shared Memory' column on startup
ky: Жүргүзгөндө «Бөлүшүлгөн эси» жараянынын тилкесин көрсөтүү

en: Show process 'Started' column on startup
ky: Жүргүзгөндө «Жүргүзүлгөн күнү» жараянынын тилкесин көрсөтүү

en: Show process 'Status' column on startup
ky: Жүргүзгөндө «Абалы» жараянынын тилкесин көрсөтүү

en: Show process 'Unit' column on startup
ky: Жүргүзгөндө «Ченөө өлчөмү» жараянынын тилкесин көрсөтүү

en: Show process 'User' column on startup
ky: Жүргүзгөндө «Колдонуучусу» жараянынын тилкесин көрсөтүү

en: Show process 'Virtual Memory' column on startup
ky: Жүргүзгөндө «Виртуалдуу эси» жараянынын тилкесин көрсөтүү

en: Show process 'Waiting Channel' column on startup
ky: Жүргүзгөндө «Күтүүдөгү каналы» жараянынын тилкесин көрсөтүү

en: Show process 'Writable Memory' column on startup
ky: Жүргүзгөндө «Жазылуучу эси» жараянынын тилкесин көрсөтүү

en: Show process 'X Server Memory' column on startup
ky: Жүргүзгөндө «X-сервер эси» жараянынын тилкесин көрсөтүү

en: Show process dependencies in tree form
ky: Жараян көз карандылыгын бак түрүндө көрсөтүү

en: Show the File Systems tab
ky: Файл тутумдары салмасын көрсөтүү

en: Show the Processes tab
ky: Жараяндар салмасын көрсөтүү

en: Show the Resources tab
ky: Ресурстар салмасын көрсөтүү

en: Show the application's version
ky: Тиркеменин версиясын көрсөтүү

en: Show warning dialog when killing processes
ky: Жараяндарды жок кылуу учурунда эскертүү диалогун көрсөтүү

en: Sleeping
ky: Күтүүдө

en: Solaris mode for CPU percentage
ky: БЖБ пайызынын Solaris режими

en: Started
ky: Жүргүзүлгөн күнү

en: Status
ky: Абалы

en: Stop process
ky: Жараянды токтотуу

en: Stopped
ky: Токтотулган

en: Swap
ky: Куюштурулуусу

en: System Monitor
ky: Тутум монитору

en: System Monitor Preferences
ky: Тутум мониторунун ырастоолору

en: The priority of a process is given by its nice value. A lower nice value corresponds to a higher priority.
ky: Жараяндын алгачкылыгы nice мааниси боюнча берилет. Жапызыраак nice мааниси бийик алгачкылыкка дал келет.

en: The selected color
ky: Тандалган түсү

en: The title of the color selection dialog
ky: Түс тандоо диалогунун аталышы

en: Time in milliseconds between updates of the devices list
ky: Түзүлүштөр тизмесин жаңылоо арасындагы убакыт (мс)

en: Time in milliseconds between updates of the graphs
ky: Графиктерди жаңылоо арасындагы убакыт (мс)

en: Time in milliseconds between updates of the process view
ky: Жараян көрүнүшүн жаңылоо арасындагы убакыт (мс)

en: Title
ky: Аталышы

en: Today %l:%M %p
ky: Бүгүн %l:%M %p

en: Total
ky: Бардыгы

en: Total Received
ky: Бардыгы алынганы

en: Total Sent
ky: Бардыгы жөнөтүлгөнү

en: Type
ky: Түрү

en: Type of color picker
ky: Түс тандагычтын түрү

en: Uninterruptible
ky: Үзгүлтүксүз

en: Unit
ky: Ченөө бирдиги

en: Used
ky: Колдонулганы

en: User
ky: Колдонуучусу

en: VM End
ky: ВЭ аягы

en: VM Offset
ky: ВЭ жылышы

en: VM Size
ky: ВЭ өлчөмү

en: VM Start
ky: ВЭ башы

en: Very High
ky: Өтө бийик

en: Very High Priority
ky: Өтө жогорку приоритет

en: Very Low
ky: Өтө жапыз

en: Very Low Priority
ky: Өтө төмөнкү приоритет

en: View
ky: Көрүнүш

en: View additional information about a process
ky: Жараян жөнүндө кошумча маалыматын көрүү

en: View current processes and monitor system state
ky: Кезектеги жараяндарды көрүү жана тутумдун абалын көзөмөлдөө

en: View the files opened by a process
ky: Жараян ачкан файлдарды көрүү

en: Virtual Memory
ky: Виртуалдуу эси

en: Waiting Channel
ky: Күтүүдөгү каналы

en: Whether information about all file systems should be displayed
ky: Файл тутумдары жөнүндө маалымат көрсөтүлүшү керекпи дегенин аныктайт

en: Whether to display information about all file systems (including types like 'autofs' and 'procfs'). Useful for getting a list of all currently mounted file systems.
ky: Бардык файл тутумдары жөнүндө маалымат көрсөтүлүшү керекпи дегенин аныктайт (autofs жана procfs менен кошо). Ушул кездеги, бардык монтирленген файл тутумдарынын тизмесин алганга пайдалуу.

en: Width of disk view 'Available' column
ky: Диск көрүнүшүндөгү «Жеткиликтүүсү» тилкесинин туурасы

en: Width of disk view 'Device' column
ky: Диск көрүнүшүндөгү «Түзүлүшү» тилкесинин туурасы

en: Width of disk view 'Directory' column
ky: Диск көрүнүшүндөгү «Каталогу» тилкесинин туурасы

en: Width of disk view 'Free' column
ky: Диск көрүнүшүндөгү «Бошу» тилкесинин туурасы

en: Width of disk view 'Total' column
ky: Диск көрүнүшүндөгү «Бардыгы» тилкесинин туурасы

en: Width of disk view 'Type' column
ky: Диск көрүнүшүндөгү «Түрү» тилкесинин туурасы

en: Width of disk view 'Used' column
ky: Диск көрүнүшүндөгү «Колдонулганы» тилкесинин туурасы

en: Width of process 'CPU %' column
ky: «БЖБ %» жараянынын тилке туурасы

en: Width of process 'CPU Time' column
ky: «БЖБ убагы» жараянынын тилке туурасы

en: Width of process 'Command Line' column
ky: «Командалык сабы» жараянынын тилке туурасы

en: Width of process 'Control Group' column
ky: «Көзөмөлдөө тобу» жараянынын тилке туурасы

en: Width of process 'Memory' column
ky: «Эси» жараянынын тилке туурасы

en: Width of process 'Name' column
ky: «Аты» жараянынын тилке туурасы

en: Width of process 'Nice' column
ky: «Nice» жараянынын тилке туурасы

en: Width of process 'Owner' column
ky: «Ээси» жараянынын тилке туурасы

en: Width of process 'PID' column
ky: «PID» жараянынын тилке туурасы

en: Width of process 'Priority' column
ky: «Алгачкылыгы» жараянынын тилке туурасы

en: Width of process 'Resident Memory' column
ky: «Резиденттик эси» жараянынын тилке туурасы

en: Width of process 'SELinux Security Context' column
ky: «SELinux коопсуздук контексти» жараянынын тилке туурасы

en: Width of process 'Seat' column
ky: «Иш орду» жараянынын тилке туурасы

en: Width of process 'Session' column
ky: «Сеансы» жараянынын тилке туурасы

en: Width of process 'Shared Memory' column
ky: «Бөлүшүлгөн эси» жараянынын тилке туурасы

en: Width of process 'Started' column
ky: «Жүргүзүлгөн күнү» жараянынын тилке туурасы

en: Width of process 'Status' column
ky: «Абалы» жараянынын тилке туурасы

en: Width of process 'Unit' column
ky: «Ченөө өлчөмү» жараянынын тилке туурасы

en: Width of process 'User' column
ky: «Колдонуучусу» жараянынын тилке туурасы

en: Width of process 'Virtual Memory' column
ky: «Виртуалдуу эси» жараянынын тилке туурасы

en: Width of process 'Waiting Channel' column
ky: «Күтүүдөгү каналы» жараянынын тилке туурасы

en: Width of process 'Writable Memory' column
ky: «Жазылуучу эси» жараянынын тилке туурасы

en: Width of process 'X Server Memory' column
ky: «X-сервер эси» жараянынын тилке туурасы

[ctx: Window title for 'Search for Open Files' dialog]
en: Search for Open Files
ky: Ачык файлдарды издөө

en: Writable Memory
ky: Жазылуучу эси

en: X Server Memory
ky: X-сервер эси

en: Yesterday %l:%M %p
ky: Кечээ %l:%M %p

en: Zombie
ky: Зомби

en: _Active Processes
ky: _Активдүү жараяндар

en: _Change Priority
ky: Алгачкылыгын ө_згөртүү...

en: _Continue Process
ky: Жараянды _улантуу

en: _Dependencies
ky: _Көз карандылыктар

en: _Divide CPU usage by CPU count
ky: БЖБ колдонулушун БЖ саны боюнча _бөлүү

en: _Draw CPU chart as stacked area chart
ky: БЖБ диаграммасын үйүлгөн аянт түрүндө _тартуу

en: _End Process
ky: Жараянды _аяктоо

en: _Files opened by process "%s" (PID %u):
ky: «%s» (PID %u) жараяны ачкан _файлдары:

en: _Kill Process
ky: Жараянды _жок кылуу

en: _Memory Maps
ky: Э_с карталары

en: _Memory maps for process "%s" (PID %u):
ky: «%s» (PID %u) жараянынын э_с карталары:

en: _Name contains:
ky: _Атында камтылганы:

en: _Nice value:
ky: _Nice мааниси:

en: _Properties
ky: _Касиеттери

en: _Refresh
ky: _Жаңылоо

en: _Show network speed in bits
ky: Тармак ылдамдыгын бит бирдигинде көрсөтүү

en: _Stop Process
ky: Жараянды _токтотуу

en: _Update interval in seconds:
ky: _Жаңылоо интервалы (сек.):

en: _View
ky: _Көрүнүш

en: file
ky: файл

en: local socket
ky: жердик сокет

en: not available
ky: жеткиликтүү эмес

en: pipe
ky: канал

en: unknown type
ky: белгисиз түр
