Nautilus - en to li translation catalogue (682 entries)

en:  (another copy)
li:  (nog ein kopie)

en:  (copy)
li:  (kopie)

en:  (invalid Unicode)
li:  (óngeljige Unicode)

en: "%s" couldn't be found. Perhaps it has recently been deleted.
li: "%s" woor neet gevónje. Mesjiens is 't kort geleje eweggedaon.

en: "%s" selected
li: "%s" geselekteerd

en: "%s" selected (%s)
li: "%s" geselekteerd (%s)

en: "%s" will be copied if you select the Paste Files command
li: "%s" weurt gekopieerd est geer de opdrach 'Plak Besjtenj' geuft

en: "%s" will be moved if you select the Paste Files command
li: "%s" weurt verplaats est geer de opdrach 'Plak Besjtenj' geuft

en: %A, %B %-d %Y at %-I:%M:%S %p
li: %A, %-d %B %Y óm %-I:%M:%S %p

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M %p
li: %a %-d %b %Y at %-I:%M %

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M:%S %p
li: %a %-d %b %Y óm %-I:%M:%S %p

en: %b %-d %Y at %-I:%M %p
li: %-d %b %Y óm %-I:%M %p

en: %b %-d %Y, %-I:%M %p
li: %-d %b %Y, %-I:%M %p

en: %dnd link to %s
li: %de verwiezing nao %s

en: %drd link to %s
li: %de verwiezing nao %s

en: %dst link to %s
li: %de verwiezing nao %s

en: %dth link to %s
li: %de verwiezing nao %s

en: %ld of %ld
li: %ld van %ld

en: %m/%-d/%y, %-I:%M %p
li: %-d/%m/%y, %-I:%M %p

en: %m/%d/%y
li: %d/%m/%y

en: %s (%dnd copy)%s
li: %s (%de kopie)%s

en: %s (%drd copy)%s
li: %s (%de kopie)%s

en: %s (%dst copy)%s
li: %s (%dte kopie)%s

en: %s (%dth copy)%s
li: %s (%de kopie)%s

en: %s (another copy)%s
li: %s (nog ein kopie)%s

en: %s (copy)%s
li: %s (kopie)%s

en: %s Properties
li: %s Eigesjappe

en: %s's Home
li: %s's Heim

en: (Empty)
li: (Laeg)

en: (some contents unreadable)
li: (sómmige inhaud neet laesbaar)

en: <b>_Bookmarks</b>
li: <b>_Blaadwiezers</b>

en: <b>_Location</b>
li: <b>_Lokasie</b>

en: <b>_Name</b>
li: <b>_Naam</b>

en: <span weight="bold">Default View</span>
li: <span weight="bold">Sjtanderdweergaaf</span>

en: <span weight="bold">Executable Text Files</span>
li: <span weight="bold">Oetveurbare teksbesjtenj</span>

en: <span weight="bold">Folders</span>
li: <span weight="bold">Mappe</span>

en: <span weight="bold">Icon Captions</span>
li: <span weight="bold">piktogramtittels</span>

en: <span weight="bold">Icon View Defaults</span>
li: <span weight="bold">Sjtanderdinsjtèllinge piktogramweergaaf</span>

en: <span weight="bold">List View Defaults</span>
li: <span weight="bold">Sjtanderdinsjtèllinge liesweergaaf</span>

en: <span weight="bold">Other Previewable Files</span>
li: <span weight="bold">Anger besjtenj mit miniature</span>

en: <span weight="bold">Sound Files</span>
li: <span weight="bold">Geluudsbesjtenj</span>

en: <span weight="bold">Text Files</span>
li: <span weight="bold">Teksbesjtenj</span>

en: <span weight="bold">Trash</span>
li: <span weight="bold">Papeerkörf</span>

en: <span weight="bold">Tree View Defaults</span>
li: <span weight="bold">Sjtanderdinsjtèllinge boumweergaaf</span>

en: A Teal variation of the Crux theme.
li: Eine Teal varrejant van 't Crux tema.

en: A theme designed to fit well with the classic GNOME environment.
li: Ei tema gemaak veur good te passe bie de GNOME ómkreits.

en: About Scripts
li: Scripts info

en: Accessed:
li: Gebroek:

en: Activate items with a _double click
li: Items mit _döbbelklik aktivere

en: Activate items with a _single click
li: Items mit _inkele klik aktivere

en: Add Emblems...
li: Embleme toeveuge...

en: Add a bookmark for the current location to this menu
li: Blaadwiezer op hujige lokasie toeveuge aan dit menu

en: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu. Choosing a script from the menu will run that script.
    
    When executed from a local folder, scripts will be passed the selected file names. When executed from a remote folder (e.g. a folder showing web or ftp content), scripts will be passed no parameters.
    
    In all cases, the following environment variables will be set by Nautilus, which the scripts may use:
    
    NAUTILUS_SCRIPT_SELECTED_FILE_PATHS: newline-delimited paths for selected files (only if local)
    
    NAUTILUS_SCRIPT_SELECTED_URIS: newline-delimited URIs for selected files
    
    NAUTILUS_SCRIPT_CURRENT_URI: URI for current location
    
    NAUTILUS_SCRIPT_WINDOW_GEOMETRY: position and size of current window
li: Alle oetveurbare besjtenj in dees map waere getuind in 't Scripts-menu. Door ein script te keze oet 't menu weurt 't script oetgeveurd.
    
    Wienie dit weurt gedaon in ein lokale map, waere de geselekteerde besjtandjname doorgegaeve aan 't script. Wen dit weurt gedaon vanoet een neet-lokale map (b.v. ein map op ein www- of ftp-server), waere gein paramaeters doorgegaeve aan 't script.
    
    In alle gevalle waere de naekste ómkreitssvarrejabele gezat door Nautilus, die gebroek kènne waere door de scripts:
    
    NAUTILUS_SCRIPT_SELECTED_FILE_PATHS: pajer van geselekteerde besjtenj, gesjeije door regelènjs (allein wen lokaal)
    
    NAUTILUS_SCRIPT_SELECTED_URIS: URI's van de geselekteerde besjtenj, gesjeije door regelènjs
    
    NAUTILUS_SCRIPT_CURRENT_URI: URI van de hujige lokasie
    
    NAUTILUS_SCRIPT_WINDOW_GEOMETRY: posisie en aafmaetinge van 't hujige vinster

en: Always
li: Ummer

en: An Eggplant variation of the Crux theme.
li: Eine Eggplant varrejasie van 't Crux tema.

en: Apparition
li: Versjiening

en: Application
li: Toepassing

en: Applications
li: Toepassinge

en: Are you sure you want to clear the list of locations you have visited?
li: Weit geer zieker det geer de lies van lokasies die geer bezoch höbt wilt wösje?

en: Are you sure you want to permanently delete "%s"?
li: Wit geer vas det geer "%s" permenent wilt ewegdoon?

en: Arran_ge Items
li: Items _sortere

en: Art
li: Grafis wirk

en: Ask before _emptying the Trash or deleting files
li: Vraoge veur 't laege van de papeerekörf of 't wösje van besjtenj

en: Background
li: Achtergróndj

en: Backgrounds and Emblems
li: Achtergrunj en embleme

en: Basic
li: Fóng

en: Behavior
li: Gedraag

en: Black
li: Zjwart

en: Blue Ridge
li: Blauw liene

en: Blue Rough
li: Graof-blauw

en: Bookmark for Nonexistent Location
li: Blaadwiezer veur neet-besjtaonde lokasie

en: Bring up a new window for every opened file
li: Nuuj vinster äöpene veur eder geäöpend besjtandj

en: Broken Link
li: Doedloupende verwiezing

en: Browse available software
li: Doorblajer besjikbare software

en: Brushed Metal
li: Gehóbbeld metaal

en: Bubble Gum
li: Kujgum

en: Burlap
li: Jute

en: By Emblems
li: Op embleem

en: By Modification Date
li: Op verangeringsdatem

en: By Modification _Date
li: Op verangerings_datem

en: By Name
li: Op naam

en: By Size
li: Op gruutde

en: By _Emblems
li: Op _embleem

en: By _Name
li: Op _naam

en: By _Size
li: Op _gruutde

en: C_ancel Remove
li: Ewegdoon _annelere

en: C_olors
li: _Kleure

en: Camera
li: Kamera

en: Camouflage
li: Kammeflaasj

en: Can't Change Trash Location
li: Geer kènt de lokasie van de papeerkörf neet verangere

en: Can't Copy Into Self
li: Kèn neet kopiëre nao zichzelf

en: Can't Copy Over Self
li: Kèn neet kopiëre euver zichzelf haer

en: Can't Copy Trash
li: Geer kènt de papeerkörf neet kopiëre

en: Can't Display Location
li: Kèn lokasie neet tuine

en: Can't Move Into Self
li: Verplaatse nao zichzelf neet mäögelik

en: Can't Open Location
li: Kèn lokasie neet äöpene

en: Can't find description even for "x-directory/normal". This probably means that your gnome-vfs.keys file is in the wrong place or isn't being found for some other reason.
li: Kèn zelfs gein ómsjrieving vènje veur "x-directory/normal". Dit beteikent dènkelik det eur gnome-vfs.keys besjtandj op de verkierde plaats sjteit, of neet gevónje kós waere óm ein angere raej.

en: Cancel
li: Annulere

en: Cancel Group Change?
li: Verangering van gróp annulere?

en: Cancel Open?
li: Äöpene sjtoppe?

en: Cancel Owner Change?
li: Verangering van eigenaer annulere?

en: Cancel Rename?
li: Herneume sjtoppe?

en: Cancel Showing Properties Window?
li: Eigesjappevinster annulere?

en: Certified
li: Gesertifiseerd

en: Chalk
li: Kriet

en: Change Desktop _Background
li: Wirk_blaadachtergróndj verangere

en: Change how files are managed
li: De wies van besjtandjwirtsjaf verangere

en: Change the visibility of this window's location bar
li: Zichbaarheid van vinsterlokasiebalk verangere

en: Change the visibility of this window's sidebar
li: Zichbaarheid van de vinsterziejbalk verangere

en: Change the visibility of this window's statusbar
li: Zichbaarheid van de vinstersjtatusbalk verangere

en: Charcoal
li: Aomer

en: Choose a program with which to open the selected item
li: Program keze veur de geselekteerde items mit te äöpene

en: Choose another application with which to open the selected item
li: Anger program keze veur 't geselekteerde item mit te äöpene

en: Choose the order of information to appear beneath icon names. More information will appear when zooming in closer.
li: Keus de resem woe-in infermasie ónger piktogram-name versjient. mie infermasie versjient zoegauw est geer wiejer inzoomp.

en: Clean _Up by Name
li: O_psjoene op naam

en: Clear History
li: Historie wösje

en: Clear contents of Go menu and Back/Forward lists
li: De inhaud van 't 'Gank nao'-menu en de 'Veurige'/'Naekste'-lieste opsjoene

en: Click on a color to remove it
li: Klik op ein kleur veur 't te ewegdoon.

en: Click on a pattern to remove it
li: Klik op ein petroen veur 't eweg te doon.

en: Click on an emblem to remove it
li: Klik op ein embleem veur 't eweg te doon.

en: Close _All Windows
li: _Alle vinsters sjloete

en: Close the side pane
li: Ziejpeniel sjloete

en: Color _name:
li: Kleur_naam:

en: Color _value:
li: Kleur_waerd:

en: Color of the selection box
li: Kleur van 't selectieveldj

en: Color used for information text against a dark background
li: Kleur veur infermasieteks taenge ein duusjtere achtergróndj

en: Color used for information text against a light background
li: Kleur veur infermasieteks taenge ein lichte achtergróndj

en: Colors:
li: Kleure:

en: Compact _Layout
li: Compakte _opmaak

en: Concrete
li: Betóng

en: Content View
li: Inhaudsweergaaf

en: Contents:
li: Inhaud:

en: Cool
li: Koel

en: Copy the selected text to the clipboard
li: De geselekteerde teks nao 't klembord kopiëre

en: Copying
li: Kopiërentaere

en: Copying files
li: kopiërentaere

en: Cork
li: Sjtop

en: Couldn't Create Required Folder
li: Kèn benudigde map neet aanmake

en: Couldn't Create Required Folders
li: Kèn benudigde mappe neet aanmake

en: Couldn't change the group of "%s" because it is on a read-only disk
li: Kèn de gróp van "%s" neet verangere, den 't is ein allein-laeze sjief

en: Couldn't change the name of "%s" because it is on a read-only disk
li: Kèn de naam van "%s" neet verangere, den 't is ein allein-laeze sjief

en: Couldn't change the owner of "%s" because it is on a read-only disk
li: Kèn de eigenaer van "%s" neet verangere, den 't is ein allein-laeze sjief

en: Couldn't change the permissions of "%s" because it is on a read-only disk
li: Kèn de rechte van "%s" neet verangere, den 't is ein allein-laeze sjief

en: Couldn't install emblem
li: Kèn 't embleem neet installere

en: Count _number of items:
li: Deil ite_ms telle:

en: Create a New Color:
li: Nuuj kleur make:

en: Create a New Emblem:
li: Nuuj embleem make:

en: Create a new empty folder inside this folder
li: Nuuj laeg map aanmake in deze map

en: Create a new launcher
li: Nuuj starter aanmake

en: Create a symbolic link for each selected item
li: Symbolisse verwiezing make veur eder geselekteerde item

en: Create the initial window with the given geometry.
li: Innesjeel vinster mit de gagaeve aafmaetinge make.

en: Creating links to files
li: Baezig mit aanmake van verwiezinge nao besjtenj

en: Cu_t File
li: Besjtandj k_nippe

en: Cu_t Files
li: Besjtenj k_nippe

en: Current Nautilus theme (deprecated)
li: Huijig Nautilus-tema (verauwerd)

en: Cursor Position
li: Kursorposisie

en: Custom Background Set
li: Aangepasde achtergróndjset

en: Custom Side Pane Background Set
li: Aangepasde ziejpeniel-achtergróndjset

en: Cut _Text
li: _Teks knippe

en: Cut the selected text to the clipboard
li: De geselekteerde teks nao 't klembord knippe

en: D_uplicate
li: _Klone

en: Danger
li: Gevaar

en: Danube
li: Donau

en: Dark Cork
li: Duusjtere sjtop

en: Dark GNOME
li: Duusjter GNOME

en: Dark Info Color
li: Duusjtere infermasiekleur

en: Date Modified
li: Verangeringsdatem

en: Deep Teal
li: Depe Teal

en: Default Background Color
li: Sjtanderd achtergróndjkleur

en: Default Background Filename
li: Sjtanderd achtergróndjbesjtandjnaam

en: Default Side Pane Background Color
li: Sjtanderd ziejpeniel-achtergróndjkleur

en: Default Side Pane Background Filename
li: Sjtanderd ziejpeniel-achtergróndjbesjtandjnaam

en: Default _zoom level:
li: Sjtanderd _zoomfaktor:

en: Default folder viewer
li: Sjtanderd mapweergaaf

en: Default sort order
li: Sjtanderd sorteerresem

en: Default zoom level used by the icon view.
li: Sjtanderd zoomfactor van piktogramweergaaf

en: Default zoom level used by the list view.
li: Sjtanderd zoomfaktor van liesweergaaf

en: Delete From Trash?
li: Ewegdoon oet de papeerkörf?

en: Delete Immediately?
li: Drek ewegdoon?

en: Delete all items in the Trash
li: Alle items oet de papeerkörf wösje

en: Delete all selected items permanently
li: Doog alle geselekteerde items permenent eweg

en: Delete each selected item, without moving to the Trash
li: Alle geselekteerde items wösje, zónger ze in de papeerkörf te sjmiete.

en: Delete?
li: Ewegdoon?

en: Deleting
li: Wösjentaere

en: Deleting files
li: Wösjentaere van besjtenj

en: Desktop
li: Wirkblaad

en: Desktop font
li: Wirkblaad-booksjtaaftiep

en: Desktop home icon name
li: Naam van persoenlike map-piktogram op wirkblaad

en: Desktop trash icon name
li: Naam van papeerkörf-piktogram op wirkblaad

en: Display Nautilus help
li: Nautilus-hulp tuine

en: Display _files when they are clicked
li: Besjtenj _tuine bie aanklikke

en: Display a window that allows editing the bookmarks in this menu
li: Vinster tuine woemit geer de blaadwiezers in dit menu kènt bewirke

en: Display credits for the creators of Nautilus
li: Gegaeves van de Nautilus-bedinkers tuine

en: Display icons in the opposite order
li: Piktogramme in ómgekierde resem tuine

en: Display patterns, colors, and emblems that can be used to customize appearance
li: Patroene, kleure en embleme veur aanpasse van weergaaf tuine

en: Display this location with "%s"
li: Tuin deze lokasie mit "%s"

en: Distinguished
li: Verfiend

en: Do not manage the desktop (ignore the preference set in the preferences dialog).
li: 't wirkblaad neet wirtsjafte (de prifferensies in 't prifferensievinster negere).

en: Documents
li: Dokkemènter

en: Dots
li: Tóppele

en: Draft
li: Klad

en: Drag a color to an object to change it to that color
li: Sjleip ein kleur nao ein objek veur 't van kleur te verangere

en: Drag a pattern tile to an object to change it
li: Sjleip eine dèssae nao ein objek veur 't te verangere

en: Drag an emblem to an object to add it to the object
li: Sjleip ein embleem nao ein objek veur 't d'rbie te doon

en: Draw a frame around unselected text
li: Kader óm ongeselekteerde teks teikene

en: Duplicate each selected item
li: Eder geselekteerde item klone

en: Eclipse
li: Verduusjtering

en: Edit
li: Bewirke

en: Edit Bookmarks
li: Blaadwiezers bewirke

en: Edit Nautilus preferences
li: Nautilusprifferensies bewirke

en: Emblems
li: Embleme

en: Emblems:
li: Embleme:

en: Empty Trash
li: Papeerkörf laege

en: Empty _Trash
li: _Papeerkörf laege

en: Emptying the Trash
li: Laegentaere van papeerkörf

en: Enable 'special' flags in file preferences dialog
li: 'Sjpesjale' vane insjakele in besjtandjprifferensies-dialoogvinster

en: Enter a descriptive name next to each emblem.  This name will be used in other places to identify the emblem.
li: Geuf ein besjrievende naam bie eder embleem. Deze naam weurt op angere plaatse gebroek veur 't embleem te identifisere.

en: Enter a descriptive name next to the emblem.  This name will be used in other places to identify the emblem.
li: Geuf ein besjrievende naam bie 't embleem. Deze naam weurt op angere plaatse gebroek veur 't embleem te identifisere.

en: Enter a new name for the displayed emblem:
li: Geuf ein nuuj naam veur 't weergegaeve embleem:

en: Envy
li: Nied

en: Erase
li: Ewegdoon

en: Error "%s" creating new folder.
li: Faeler "%s" bie aanmake nuuj map.

en: Error Displaying Folder
li: Faeler bie 't tuine van ein map

en: Error Setting Group
li: Faeler bie insjtèlle van gróp

en: Error Setting Owner
li: Faeler bie insjtèlle van eigenaer

en: Error Setting Permissions
li: Faeler bie insjtèlle rechte

en: Error while copying.
li: Faeler bie 't kopiëre.

en: Error while deleting.
li: Faeler bie 't ewegdoon.

en: Error while moving.
li: Faeler bie 't verplaatse.

en: Existence of this file indicates that the Nautilus configuration druid
    has been presented.
    
    You can manually erase this file to present the druid again.
li: De prezensie van dit besjtandj wies d'rop det de Nautilus-kóngfiggerasiedruïde al gedriejd is.
    
    Geer kènt dit besjtandj eventueel handjmesig wösje veur de druïde obbenuuts te laote versjiene.

en: Factory for Nautilus shell and file manager
li: Febrik veur de Nautilus-schil en -besjtandjwirtsjaf

en: Failed to load image information
li: Aafbiljingsinfermasie laje mislök

en: Favorite
li: Favvoriet

en: Favorite applications
li: Favvoriete programme

en: Favorites
li: Favvoriete

en: Fibers
li: Vezele

en: File Management
li: Besjtandjwirtsjaf

en: File Management Preferences
li: Besjtandjwirtsjaf-prifferensies

en: File Manager
li: Besjtandjwirtsjaf

en: File group:
li: Besjtandjgróp:

en: File owner:
li: Besjtandjeigenaer:

en: Filename for the default side pane background. Only used if side_pane_background_set is true.
li: Besjtandjnaam veur sjtanderd ziejpeniel-achtergróndj. Allein gebroek wen side_pane_background_set waor is.

en: Files deleted:
li: Gewösjde besjtenj:

en: Finishing Creating Links...
li: Baezig mit aafmake van aanmake van verwiezinge...

en: Finishing Move...
li: Verplaatsing aan 't aafmake...

en: Fire Engine
li: Vuurmesjien

en: Floral
li: Blome

en: Fossil
li: Fossiel

en: Frame Text
li: Teks omkadere

en: Free space:
li: Vrieje ruumde:

en: From:
li: Van:

en: GConf error:
      %s
li: GConf faeler:
      %s

en: GEOMETRY
li: GEOMETRIE

en: Go To:
li: Gank nao:

en: Go to the location specified by this bookmark
li: Gank nao de lokasie woenao deze blaadwiezer verwies

en: Go to the next visited location
li: Nao de naekst bezochde lokasie gaon

en: Go to the previous visited location
li: Nao de veurig bezochde lokasie gaon

en: Go to the trash folder
li: Nao de papeerkörf-map gaon

en: Granite
li: Graneet

en: Green Weave
li: Greun Riewirk

en: Group:
li: Gróp:

en: Highlight Alpha
li: Alpha-waerd markering

en: History
li: Historie

en: Home Folder
li: Heimmap

en: Home icon visible on desktop
li: Persoenlike map-piktogram zichbaar op wirkblaad

en: I_nclude a Delete command that bypasses Trash
li: Ein Ewegdoo_n-opdrach aanprizzentere die veurbiegeit aan de papeerkörf

en: Ice
li: Ies

en: Icon View
li: piktogrammeweergaaf

en: Icons
li: Piktogramme

en: If set to true, newly opened windows will have the location bar visible.
li: Ingeval waor, höbbe nuuj geäöpende vinsters ein zichbare lokasiebalk.

en: If set to true, newly opened windows will have the status bar visible.
li: Ingeval waor, is bie nuuj geäöpende vinsters de sjtatusbalk zichbaar

en: If set to true, newly opened windows will have toolbars visible.
li: Ingeval waor, is bie nuuj geäöpende vinsters de getuugbalk zichbaar

en: If set to true, then Nautilus will ask for confirmation when you attempt to put files in the trash.
li: Ingeval waor, vraog Nautilus veur kónfermasie est geer probeert de besjtenj in de papeerkörf te sjmiete.

en: If set to true, then Nautilus will have a feature allowing you to delete a file immediately and in-place, instead of moving it to the trash. This feature can be dangerous, so use caution.
li: Ingeval waor, haet Nautilus de mäögelikheid eur toe te sjtaon det besjtenj sebiet eweggedaon waere, zónger zie iers in de papeerkörf te sjmiete. Dees toepassing kèn gevaerlik zeen, pas hiemit dus op.

en: If set to true, then backup files such as those created by Emacs are displayed. Currently, only files ending in a tilde (~) are considered backup files.
li: Ingeval waor, waere backup besjtenj wie gemaak door Emacs getuind. Noe waere allein dokkemènter op eine tilde (~) gezeen es backup besjtenj.

en: If set, wrap lines if the text becomes too wide.
li: Teks geit automatis wiejer op de naekste regel wen deze te lank weurt.

en: If this is set to true, an icon linking to the trash will be put on the desktop.
li: Ingeval waor, weurt ein piktogram mit ein koppeling nao de papeerkörf op 't beroblaad gezat.

en: If true, files in new windows will be sorted in reverse order. ie, if sorted by name, then instead of sorting the files from "a" to "z", they will be sorted from "z" to "a".
li: Ingeval waor, waere besjtenj in nuuj vinsters gesorteerd in ómgekierde resem. B.v., wen zie gesorteerd zeen van "a" nao "z", waere zie gesorteerd van "z" nao "a".

en: If true, files in new windows will be sorted in reverse order. ie, if sorted by name, then instead of sorting the files from "a" to "z", they will be sorted from "z" to "a"; if sorted by size, instead of being incrementally they will be sorted decrementally.
li: Ingeval waor, waere besjtenj in nuuj vinsters gesorteerd in ómgekierde resem. B.v., wen zie gesorteerd zeen van "a" nao "z", waere zie gesorteerd van "z" nao "a"; wen zie gesorteerd zeen nao gruutde, waere zie aafloupend in plaats van oploupend gesorteerd.

en: If true, new windows will use manual layout by default.
li: Ingeval waor, gebroeke nuuj vinsters sjtanderd handjmesige opmaak.

en: Image
li: Aafbiljing

en: Images Only
li: Allein aafbiljinge

en: Images over this size (in bytes) won't be thumbnailed. The purpose of this setting is to avoid thumbnailing large images that may take a long time to load or use lots of memory.
li: Aafbiljinge groeter es dees gruutde (in bytes) waere neet verkleind getuind. D'n aafzich hievan is 't veurkómme van te lange laajtieje of 't gebroek van te väöl ónthaud veur 't laje van deze te groete aafbiljinge.

en: Important
li: Wichtig

en: Information
li: Infermasie

en: Input Methods
li: Inveurmetodes

en: Justification
li: Oetliening

en: Keep icons lined up on a grid
li: Piktogramme opsjtèlle op eine raster

en: Keep icons sorted by emblems in rows
li: Piktogramme gesorteerd op embleme in rieje

en: Keep icons sorted by modification date in rows
li: Piktogramme gesorteerd op verangeringsdatem in rieje

en: Keep icons sorted by name in rows
li: Piktogramme gesorteerd op naam in rieje

en: Keep icons sorted by size in rows
li: Piktogramme gesorteerd op gruutde in rieje

en: Last changed:
li: Lès verangerd:

en: Leaf
li: Blaad

en: Leave icons wherever they are dropped
li: Piktogramme laote sjtaon woe ze denaergezat zeen

en: Lemon
li: Citroen

en: Light Info Color
li: Lichte infermasiekleur

en: Line wrap
li: Regeltrökloup

en: Link To Old Desktop
li: Verwiezing nao aud wirkblaad

en: Link target:
li: Verwiezingsdoel:

en: Linking
li: Verwiezinge aan 't make

en: List
li: Lies

en: List View
li: Liesweergaaf

en: List of possible captions on icons
li: Lies van mäögelike biesjrifte bie piktogramme

en: Loading...
li: Lajentaere...

en: Local Files Only
li: Allein lokale besjtenj

en: Local Images Only
li: Allein lokale aafbiljinge

en: Location _Bar
li: Lokasie_balk

en: Location:
li: Lokasie:

en: Ma_ke Link
li: Verwiezing ma_ke

en: Ma_ke Links
li: Verwiezinge ma_ke

en: Mail
li: Elektronisse pos

en: Make the selected icon stretchable
li: 't piktogram oetrèkbaar make

en: Manila Paper
li: Manila-papeer

en: Manually
li: Handjmesig

en: Maximum image size for thumbnailing
li: Maksimum aafbiljingsgruutde veur verkleind tuine

en: Mo_ve to Trash
li: _Verplaatse nao papeerkörf

en: Modified:
li: Verangerd:

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00 PM
li: Mao 00 Oct 0000 óm 00:00 PM

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00:00 PM
li: Mao 00 Oct 0000 óm 00:00:00 PM

en: More Than One Image
li: Mie es ein aafbiljing

en: Moss Ridge
li: Mosrandj

en: Mount Error
li: Aankoppelingsfaeler

en: Move each selected item to the Trash
li: Verplaats alle geselekteerde items nao de papeerkörf

en: Move or copy files previously selected by a Cut Files or Copy Files command
li: Besjtenj verplaatse of kopjere die ierder door ein 'Besjtenj knippe' of 'Besjtenj kopjere'-opdrach waore geselekteerd

en: Moving
li: verplaatsentaere

en: Moving files
li: Besjtenj aan 't verplaatse

en: Moving files to the Trash
li: Besjtenj nao de papeerkörf aan 't verplaatse

en: Mud
li: Pratsj

en: Name
li: Naam

en: Name of the Nautilus theme to use. This has been deprecated as of Nautilus 2.2. Please use the icon theme instead.
li: Naam van 't te gebroeke Nautilus-tema. Dit is verauwerd sins Nautilus 2.2. Gebroek esuchbleef 't piktogramtema in plaats daovan.

en: Nautilus can't be used now, due to an unexpected error from Bonobo when attempting to locate the factory.Killing bonobo-activation-server and restarting Nautilus may help fix the problem.
li: Nautilus kèn noe neet gebroek waere waeges ein ónverwachde faeler van Bonobo bie 't zeuke van de Febrik. 't sjtoppe van bonobo-activation-server en 't obbenuuts sjtarte van Nautilus los 't prebleem mesjiens op.

en: Nautilus can't be used now, due to an unexpected error from Bonobo when attempting to locate the shell object. Killing bonobo-activation-server and restarting Nautilus may help fix the problem.
li: Nautilus kèn noe neet gebroek waere waeges ein ónverwachde faeler van Bonobo bie 't zeuke nao 't shell objek. 't sjtoppe van bonobo-activation-server en 't obbenuuts sjtarte van Nautilus los mesjiens 't prebleem op.

en: Nautilus can't be used now, due to an unexpected error from Bonobo when attempting to register the file manager view server.
li: Nautilus kèn noe neet gebroek waere waeges ein ónverwachde faeler van Bonobo bie 't registrere van de weergaafdeens van de Besjtandjwirtsjafder.

en: Nautilus can't be used now, due to an unexpected error.
li: Nautilus kèn noe neet gebroek waere waeges ein ónbekènde faeler.

en: Nautilus can't be used now. Running the command "bonobo-slay" from the console may fix the problem. If not, you can try rebooting the computer or installing Nautilus again.
li: Nautilus kèn noe neet gebroek waere. 't oetveure van de opdrach "bonobo-slay" vanaaf de commandoregel zouw 't prebleem kènne solvere. Zoeneet, den kènt geer probere eur systeem te hersjtarte of Nautilus obbenuuts te installere.

en: Nautilus can't be used now. Running the command "bonobo-slay" from the console may fix the problem. If not, you can try rebooting the computer or installing Nautilus again.
    
    Bonobo couldn't locate the Nautilus_shell.server file. One cause of this seems to be an LD_LIBRARY_PATH that does not include the bonobo-activation library's directory. Another possible cause would be bad install with a missing Nautilus_Shell.server file.
    
    Running "bonobo-slay" will kill all Bonobo Activation and GConf processes, which may be needed by other applications.
    
    Sometimes killing bonobo-activation-server and gconfd fixes the problem, but we don't know why.
    
    We have also seen this error when a faulty version of bonobo-activation was installed.
li: Nautilus kèn noe neet gebroek waere. 't oetveure van de opdrach "bonobo-slay" vanaaf de commandoregel zouw 't prebleem kènne solvere. zoeneet den kènt geer probere eur systeem obbenuuts te sjtarte, of Nautilus obbenuuts te installere.
    
    Bonobo kós 't Nautilis_shell.server besjtandj neet vènje. Ein mäögelike oerzaak is det LD_LIBRARY_PATH 't paad nao de bonobo-activation bibbeleteek neet haet. Ein anger mäögelikheid zouw ein verkierde installasie kènne zeen, mit ein óntbraekend Nautilus_shell.server besjtandj.
    
    't oetveure van "bonobo-slay" zal alle Bonobo Activation en GConf-prosesse beèndige, die mesjiens nudig zeen veur anger programme.
    
    Sóms verhelp 't sjtoppe van de bonobo-activation-server en gconfd 't probleem, mer veer weite neet woeveur.
    
    Ditzelfde prebleem kèn veurvalle wen ein defekte verzie van bonobo-activation geïnstalleerd is.

en: Nautilus cannot display "%s".
li: Nautilus kèn "%s" neet tuine.

en: Nautilus factory
li: Nautilusfebrik

en: Nautilus handles drawing the desktop
li: Nautilus zörg veur 't teikene van 't wirkblaad

en: Nautilus is a graphical shell for GNOME that makes it easy to manage your files and the rest of your system.
li: Nautilus is ein grafisse sjèl veur GNOME die 't gemekkelik maak óm eure besjtenj en ouch de res van eur systeem te behere.

en: Nautilus metafile factory
li: Febrik veur Nautilus-metabesjtenj

en: Nautilus shell
li: Nautilus-sjèl

en: Nautilus shell operations that can be done from subsequent command-line invocations
li: Nautilus shell-opdrachte die kènne waere gedaon vanaaf de kommandoregel

en: Network Servers
li: Netwirkservers

en: Never
li: Noets

en: New
li: Nuuj

en: No bookmarks defined
li: Gein blaadwiezers gedefinieerd

en: Normal Si_ze
li: Normale _gruutde

en: Not an Image
li: Gein aafbiljing

en: Notes
li: Opmirkinge

en: Number view:
li: Numerieke weergaaf:

en: Numbers
li: Siefers

en: OK
li: Okee

en: Ocean Strips
li: Osejaanstrandj

en: Oct 00 0000 at 00:00 PM
li: 00 Okt 0000 óm 00:00 PM

en: Oct 00 0000, 00:00 PM
li: 00 Okt 0000, 00:00 PM

en: Oh No
li: O Nei

en: Only create windows for explicitly specified URIs.
li: Vinsters allein make veur explisiet gagaeve URI's.

en: Opacity of the highlight for selected icons
li: Doorsjienendheid van de markering veur geselekteerde piktogramme

en: Opacity of the selection box
li: Doorsjienendheid van 't seleksieveldj

en: Open Wit_h
li: Äöpene _mit

en: Open a new GNOME terminal window
li: Ein nuuj GNOME-terminalvinster äöpene

en: Open another Nautilus window for the displayed location
li: Äöpe ein nuuj Nautilus-vinster veur de weergegaeve lokasie

en: Open the selected item in this window
li: Geselekteerd item in dit vinster äöpene

en: Open with %s
li: Äöpene mit %s

en: Orange
li: Oranje

en: Others:
li: Angere:

en: Owner:
li: Eigenaer:

en: Package
li: Pakket

en: Pale Blue
li: Bleikblauw

en: Paste the text stored on the clipboard
li: De verwaarde teks vanaaf 't klembord plakke

en: Patterns:
li: Petroene:

en: Perform a quick set of self-check tests.
li: Inkele sjnelle zelf-tests oetveure.

en: Permissions
li: Rechte

en: Personal
li: Persoenlik

en: Pictures
li: Aafbiljinge

en: Possible values are "single" to launch files on a single click, or "double" to launch them on a double click.
li: Mäögelike waerdes zeen "single" veur besjtenj mit ein inkele klik te sjtarte, of "double" veur zie mit ein döbbelklik te stjarte.

en: Prefere_nces
li: Priffere_nsies

en: Prepare the selected files to be copied with a Paste Files command
li: Geselekteerde besjtenj vaerdigmake veur gekopjeerd te waere mit de 'Besjtenj plekke'-opdrach

en: Prepare the selected files to be moved with a Paste Files command
li: Geselekteerde besjtenj vaerdigmake veur verplaats te waere mit de 'Besjtenj plekke'-opdrach

en: Preparing To Copy...
li: Baezig mit veurbereide van kopiëre...

en: Preparing To Move...
li: Verplaatsing aan 't veurbereide...

en: Preparing to Create Links...
li: Baezig mit veurbereide van aanmake van verwiezinge...

en: Preparing to Delete files...
li: Baezig mit veurbereide van ewegdoon van besjtenj...

en: Preparing to Empty the Trash...
li: Baezig mit veurbereide van papeerkörf laege...

en: Preparing to Move to Trash...
li: Baezig mit veurbereide van verplaatse nao de papeerkörf...

en: Preview
li: Sjtaal

en: Preview _sound files:
li: Fragment van geluud_sbesjtenj sjpele:

en: Produces metafile objects for accessing Nautilus metadata
li: Maak metabesjtandjobjekte aan veur 't benaodere van Nautilus-metadata

en: Purple Marble
li: Pólper malber

en: Quit Nautilus.
li: Nautilus aafsjloete

en: Re_versed Order
li: Ómgekierde _resem

en: Redo Edit
li: Obbenuuts bewirke

en: Redo the edit
li: De bewirking obbenuuts doon

en: Remove
li: Ewegdoon

en: Rename
li: Herneume

en: Rename Emblem
li: Embleem herneume

en: Rename selected item
li: Geselekteerde item herneume

en: Renaming "%s" to "%s".
li: Herneume van "%s" nao "%s".

en: Renaming Error
li: Herneumfaeler

en: Reset View to _Defaults
li: Weergaaf trökzètte nao _sjtanderd

en: Reset sorting order and zoom level to match preferences for this view
li: Sorteerresem en zoomnivo trökzètte nao prifferensies veur deze weergaaf

en: Restart Nautilus.
li: Nautilus obbenuuts sjtarte

en: Restore Icon's Original Si_ze
li: _Oersjprunkelike piktogramaafmaetinge hersjtèlle

en: Restore Icons' Original Si_zes
li: _Oersjprunkelike piktogramaafmaetinge hersjtèlle

en: Restore each selected icon to its original size
li: Aafmaetinge van eder piktogram nao zien oersjprunkelike waerd hersjtèlle

en: Reverse sort order in new windows
li: Sorteerresem ómdrieje in nuuj vinsters

en: Ridged Paper
li: Gerete papeer

en: Rough Paper
li: Roew papeer

en: Ruby
li: Robien

en: Run "%s" on any selected items
li: Veur "%s" oet op jeder geselekteerd item

en: Run in _Terminal
li: Oetveure in _Terminalvinster

en: Run or Display?
li: Oetveure of tuine?

en: Sea Foam
li: Ziesjoem

en: Search for files by file name and file properties
li: Besjtenj zeuke op besjtandjnaam en eigesjappe

en: Search for files by file name only
li: Besjtenj zeuke allein op besjtandjnaam

en: Select All
li: Alles selektere

en: Select _All
li: _Alles selektere

en: Select _All Files
li: _Alle besjtenj selektere

en: Select a Category:
li: Keus ein kattegerie:

en: Select a color to add
li: Keus ein kleur veur toe te veuge

en: Select all items in this window
li: Alle items in dit vinster selektere

en: Select all the text in a text field
li: Alle items in dit vinster selektere

en: Select an icon
li: Keus ein piktogram

en: Select an image file for the new emblem:
li: Keus ein aafbiljing veur 't nuuj embleem:

en: Select an image file to add as a pattern
li: Selekteer ein aafbiljingsbesjtandj veur es petroen toe te veuge

en: Selection Bound
li: Seleksiesjeit

en: Selection Box Alpha
li: Alpha-waerd seleksieveldj

en: Selection Box Color
li: Kleur seleksieveldj

en: Set _user ID
li: Gebroekers-ID insjtèlle

en: Set as _Background
li: Es _achtergróndj insjtèlle

en: Set as background for _all folders
li: Es achtergróndj insjtèlle veur _alle mappe

en: Set as background for _this folder
li: Es achtergróndj insj_tèlle veur deze map

en: Set gro_up ID
li: Gróps-ID insjtèlle

en: Set the zoom level of the current view
li: Zoomfaktor van hujige weergaaf insjtèlle

en: Shale
li: Lótsj

en: Show %s
li: %s tuine

en: Show _only folders
li: Allein mappe t_uine

en: Show _thumbnails:
li: Minia_tuuraafbiljinge tuine:

en: Show a window that lets you set your desktop background's pattern or color
li: Vinster tuine woemit kleur of petroen van eur wirkblaadachtergróndj verangere kèn waere

en: Show hidden and _backup files
li: Ver_borge- en reservekopiebesjtenj tuine

en: Show location bar in new windows
li: lokasiebalk tuine in nuuj vinsters

en: Show status bar in new windows
li: Sjtatusbalk tuine in nuuj vinsters

en: Show te_xt in icons:
li: Te_ks in piktogramme tuine:

en: Show the contents at the normal size
li: Inhaud op normale gruutde tuine

en: Show the contents in less detail
li: Inhaud winniger gedetajeerd tuine

en: Show the contents in more detail
li: Inhaud mie gedetajeerd tuine

en: Show the folder containing the scripts that appear in this menu
li: De map mit scripts tuine, die in dit menu sjtaon

en: Show toolbar in new windows
li: Wirkbalk tuine in nuuj vinsters

en: Side pane view
li: Ziejpeniel-weergaaf

en: Silver
li: Zilver

en: Size
li: Gruutde

en: Size:
li: Gruutde:

en: Sky
li: Hiemel

en: Sky Ridge
li: Hiemelrandj

en: Snow Ridge
li: Sjnierandj

en: Sorry, but "%s" is not a valid file name.
li: Sorry, mer "%s" is gein geljige besjtandjnaam.

en: Sorry, but emblem %s couldn't be deleted.
li: Embleem %s kèn jaomergenóg neet waere eweggedaon.

en: Sorry, but emblem keywords can only contain letters, spaces and numbers.
li: Sorry, mer sjleutelwäörd veur embleme maoge allein booksjtaef, siefers en sjpasies höbbe.

en: Sorry, but pattern %s couldn't be deleted.
li: Petroen %s kèn jaomergnóg neet waere eweggedaon.

en: Sorry, but the pattern %s couldn't be installed.
li: Sorry, mer 't petroen %s kèn neet waere geïnstalleerd

en: Sorry, but you can't replace the reset image.
li: Sorry, mer geer kènt de trökzèt-aafbiljing neet vervange.

en: Sorry, but you did not supply a valid file name.
li: Sorry, mer geer höbt gein geljige besjtandjnaam opgegaeve.

en: Sorry, but you must specify a non-blank keyword for the new emblem.
li: Sorry, mer geer moot ein neet-laeg trefwaord veur 't nuuj embleem opgaeve.

en: Sorry, but you must specify a non-blank name for the new color.
li: Sorry, mer geer moot ein neet-laege naam veur de nuuj kleur opgaeve.

en: Sorry, couldn't change the group of "%s".
li: Sorry, kèn de gróp van "%s" neet verangere.

en: Sorry, couldn't change the owner of "%s".
li: Sorry, kèn de eigenaer van "%s" neet verangere.

en: Sorry, couldn't change the permissions of "%s".
li: Sorry, kèn de rechte van "%s" neet verangere.

en: Sorry, couldn't display all the contents of "%s".
li: Sorry, 't tuine van de inhaud van "%s"is mislök.

en: Sorry, couldn't rename "%s" to "%s".
li: Sorry, kèn "%s" neet herneume nao "%s".

en: Sorry, unable to save custom emblem name.
li: Sorry, neet in sjtaot aangepasde embleemnaam op te sjlaon.

en: Sorry, unable to save custom emblem.
li: Sorry, neet in sjtaot aangepas embleem op te sjlaon.

en: Sort _folders before files
li: _Mappe veur besjtenj sortere

en: Sound
li: Geluud

en: Special
li: Sjpesjaal

en: Special flags:
li: Sjpesjale vane:

en: Speed tradeoff for when to preview a sound file when mousing over a files icon. If set to "always" then always plays the sound, even if the file is on a remote server. If set to "local_only" then only plays previews on local filesystems. If set to "never" then it never previews sound.
li: Wisselsjnelheid veur wienie ei geluud te sjpele wen de moes euver ein piktogram bewaeg. Ingeval "ummer" weurt ummer 't geluud gesjpeeld, ouch wen 't op ein server-op-aafsjtandj is. Ingeval "allein_lokaal" weurt 't allein gesjpeeld op 't lokale systeem. Ingeval "noets" weurt noets ei geluud gesjpeeld.

en: St_atusbar
li: Sjt_atusbalk

en: Str_etch Icon
li: Piktogram o_etrèkke

en: Switch
li: Ómsjakele

en: Switch to Manual Layout?
li: Ómsjakele nao handjmesige plaatsing?

en: Tangerine
li: Mandarien

en: Text
li: Teks

en: Text view:
li: Teksweergaaf:

en: The %s view encountered an error while starting up.
li: 't Goof eien faeler bie 't stjarte van de %s-weergaaf.

en: The NautilusApplication associated with this window.
li: De Nautilus Toepassing verbónje mit dit vinster

en: The alignment of the lines in the text of the label relative to each other. This does NOT affect the alignment of the label within its allocation. See GtkMisc::xalign for that.
li: De oetliening van de regele teks van 't label relatief tót einanger. Dit haet geine invlood op de oetliening van 't label in zien toegeweze ruumde. Zuug hieveur: GtkMisc::xalign

en: The current position of the insertion cursor in chars.
li: De huijige posisie van de invoegkursor in booksjtaafteikes

en: The dragged file does not appear to be a valid image.
li: 't gesjleipde besjtandj lik gein geljige aafbiljing te zeen.

en: The dragged text was not a valid file location.
li: De gesjleipde teks waor gein geljige besjtandjlokasie.

en: The file '%s' does not appear to be a valid image.
li: 't besjtandj '%s' lik gein geljige aafbiljing te zeen.

en: The font description used for the icons on the desktop.
li: De booksjtaaftiepómsjrieving veur de piktogramme op 't wirkblaad.

en: The name "%s" is already used in this folder. Please use a different name.
li: De naam "%s" is al in gebroek in dees map. Keus esuchbleef ein anger naam.

en: The name "%s" is not valid because it contains the character "/". Please use a different name.
li: De naam "%s" is óngeljig, wiel er de teikes "/" gebroek. Keus esuchbleef ein anger naam.

en: The name "%s" is not valid. Please use a different name.
li: De naam "%s" is óngeljig. Keus esuchbleef ein anger naam.

en: The permissions of "%s" could not be determined.
li: De eigesjappe van "%s" kènne neet waere bepaald.

en: The position of the opposite end of the selection from the cursor in chars.
li: De posisie van 't angere ènj van de seleksie van de kursor, in booksjtaafteikes

en: The selection rectangle
li: De seleksierechhook

en: The side pane view to show in newly opened windows.
li: De ziejpenielweergaaf veur in nuuj geäöpende vinsters te tuine.

en: The text of the label.
li: De teks op 't label

en: There is no "%s" in this folder. Perhaps it was just moved or deleted?
li: 't geuf gein "%s" in dees map. Mesjiens is 't kort geleje verplaats of eweggedaon?

en: There is nothing on the clipboard to paste.
li: Dao sjteit niks op 't klembord veur te plekke.

en: There was an error displaying help: 
    %s
li: 't goof eine faeler bie 't tuine van hulpteks:
    %s

en: This is the default theme for Nautilus.
li: Dit is 't sjtanderdtema veur Nautilus

en: This name can be set if you want a custom name for the trash icon on the desktop.
li: Deze naam kèn ingesjtèld waere est geer eine aangepasde naam wilt veur de verwiezing nao 't papeerkörf-piktogram op 't wirkblaad.

en: This theme uses photo-realistic folders.
li: Dit tema gebroek foto-realistisse mappe.

en: To:
li: Nao:

en: Toggle using a tighter layout scheme
li: Aan/oetzètte van sjtrakkere opmaak

en: Too Many Files
li: Te väöl besjtenj

en: Trash
li: Papeerkörf

en: Trash icon visible on desktop
li: Papeerkörf-piktogram zichbaar op wirkblaad

en: Tree
li: Boum

en: Type
li: Tiep

en: Undo Edit
li: Bewirke óngedaon make

en: Undo the edit
li: De bewirking óngedaon make

en: Undo the last text change
li: Lèste teksverangering óngedaon make

en: Unknown GnomeVFSXferProgressStatus %d
li: Ónbekènde GnomeVFSXferProgressStatus %d

en: Unmount Error
li: Aafkoppelingsfaeler

en: Unmount the selected volume
li: 't geselekteerde volume óntkoppelen.

en: Use "%s" to open the selected item
li: Gebroek "%s" veur 't geselekteerde item te äöpene

en: Use _Default Background
li: _Sjtanderd achtergróndj trökzètte

en: Uses manila folders and gray-green backgrounds.
li: Gebroek manila mappe en griesgreune achtergrunj.

en: View Failed
li: Tuine is mislök

en: View _new folders using:
li: _Nuuj mappe tuine mit:

en: View as %s
li: %s-weergaaf

en: View in Multiple Windows?
li: In mierdere vinsters tuine?

en: View or modify the properties of each selected item
li: De eigesjappe per geselekteerd item bekieke of verangere

en: View your home folder in the Nautilus file manager
li: Eur heimmap tuine mit Nautilus besjtandjwirtsjaf

en: View your network servers in the Nautilus file manager
li: Eure netwirkservers tuine mit Nautilus Besjtandjwirtsjaf

en: Views
li: Weergaaf

en: Violet
li: Flèt

en: Wavy White
li: Golvend Wit

en: Web
li: Wèb

en: Wednesday, September 00 0000 at 00:00:00 PM
li: Goonsdig 00 September 00 0000 óm 00:00:00 PM

en: What to do with executable text files when activated
li: Waat te doon mit oetveurbare teksbesjtenj bie aktivering

en: What to do with executable text files when they are activated (single or double clicked). Possible values are "launch" to launch them as programs, "ask" to ask what to do via a dialog, and "display" to display them as text files.
li: Waat te doon mit oetveurbare teksbesjtenj bie aktivering (inkel- of döbbelklik). Mäögelike waerdes zeen "sjtarte" veur ze es programme te sjtarte, "vraoge" veur via ein dialoog te vraoge waat te doon, en "tuine" veur ze es teksbesjtenj te tuine.

en: When to show preview text in icons
li: Wienie tekssjtaal in piktogramme te tuine

en: When to show thumbnails of image files
li: Wienie miniature van aafbiljingsbesjtenj te tuine

en: White
li: Wit

en: White Ribs
li: Witte Rubbe

en: You are not the owner, so you can't change these permissions.
li: Geer zeet neet de eigenaer en kènt dus gein eigesjappe verangere.

en: You cannot copy a file over itself.
li: Geer kènt gein map euver zichzelf haer kopiëre

en: You cannot copy a folder into itself.
li: Geer kènt gein map nao zichzelf kopiëre

en: You cannot copy this trash folder.
li: Geer kènt deze papeerkörf-map neet kopiëre.

en: You cannot move a folder into itself.
li: Geer kènt gein map verplaatse nao zichzelf.

en: You cannot move this trash folder.
li: Geer kènt gein map verplaatse nao zichzelf.

en: You do not have the permissions necessary to change the group of "%s".
li: Geer höbt de benudigde rechte neet veur de gróp van "%s" te verangere.

en: You do not have the permissions necessary to rename "%s".
li: Geer höbt neet de benudigde rechte veur "%s" te herneume.

en: You do not have the permissions necessary to view the contents of "%s".
li: Geer höbt neet de benudigde rechte veur de inhaud van "%s" te bekieke.

en: Zoom
li: Inzoome

en: Zoom In
li: Inzoome

en: Zoom Out
li: Oetzoome

en: Zoom _In
li: _Inzoome

en: Zoom _Out
li: _Oetzoome

en: _About
li: _Info

en: _Add Bookmark
li: Bl_aadwiezer toeveuge

en: _Add a New Color...
li: Nuuj kleur _biedoon...

en: _Add a New Emblem...
li: Nuuj embleem _biedoon...

en: _Add a New Pattern...
li: Nuuj patroon _biedoon...

en: _Add new...
li: _Nuje biedoon...

en: _Always
li: _Ummer

en: _Arrange items:
li: Items _ordene:

en: _Ask each time
li: _Eder kier vraoge

en: _Back
li: _Trök

en: _Bookmarks
li: _Blaadwiezers

en: _Connect
li: _Verbènje

en: _Contents
li: _Inhaud

en: _Copy File
li: Besjtandj _kopiëre

en: _Copy Files
li: Besjtenj _kopiëre

en: _Copy Text
li: Teks k_opiëre

en: _Copy here
li: Hiehaer _kopiëre

en: _Default zoom level:
li: _Sjtanderd zoomfaktor:

en: _Delete
li: Eweg_doon

en: _Delete from Trash
li: Ewegdoon oet de _papeerkörf

en: _Display
li: _Tuine

en: _Double click to activate items
li: _Döbbelklikke veur items te aktivere

en: _Edit
li: B_ewirke

en: _Edit Bookmarks
li: Blaadwi_ezers bewirke

en: _Emblems
li: _Embleme

en: _Empty Trash
li: Papeerkörf _laege

en: _File
li: _Besjtandj

en: _File group:
li: _Besjtandjgróp:

en: _Forward
li: _Naekste

en: _Go
li: _Gank nao

en: _Help
li: _Hulp

en: _Home
li: Persoenlike _map

en: _Image:
li: _Aafbiljing:

en: _Keep Aligned
li: _Oetgevöld hauwe

en: _Keyword:
li: _Trefwaord:

en: _Link here
li: Hiehaer _koppele

en: _Local File Only
li: Allein _lokaal besjtandj

en: _Location...
li: _Lokasie...

en: _Manually
li: _Handjmesig

en: _Move here
li: Hiehaer _verplaatse

en: _Name:
li: _Naam:

en: _Never
li: _Noets

en: _Only for files smaller than:
li: Allein v_eur besjtenj kleinder es:

en: _Open
li: _Äöpene

en: _Open Scripts Folder
li: _Scriptsmap äöpene

en: _Paste Files
li: Besjtenj _plekke

en: _Paste Text
li: Teks _plekke

en: _Patterns
li: _Patroene

en: _Properties
li: _Eigesjappe

en: _Read
li: _Laeze

en: _Reload
li: _Verfrisje

en: _Remove Custom Icon
li: Aangepas piktog_ram ewegdoon

en: _Remove a Color...
li: Ein kleur ewegdoon...

en: _Remove a Pattern...
li: Ein petroen _ewegdoon...

en: _Remove an Emblem...
li: Ein embleem ewegdoon...

en: _Remove...
li: _Ewegdoon...

en: _Rename...
li: He_rneume...

en: _Run
li: Oetveu_re

en: _Run executable text files when they are clicked
li: Oetveu_rbare teksbesjtenj aktivere bie aanklikke

en: _Select Custom Icon...
li: _Aangepas piktogram selekteren...

en: _Side Pane
li: _Ziejpeniel

en: _Single click to activate items
li: Einmaolig klikke veur item_s te aktivere

en: _Sticky
li: _Vas

en: _Stop
li: _Sjtop

en: _Trash
li: _Papeerkörf

en: _Undo
li: Óngeda_on make

en: _Unmount Volume
li: Volume _ontkoppele

en: _Up
li: _Boeve

en: _Use compact layout
li: Kompakte opmaak gebr_oeke

en: _View
li: B_ild

en: _View executable text files when they are clicked
li: Oet_veurbare teksbesjtenj tuine bie aanklikke

en: _Write
li: _Sjrieve

en: _Write contents to CD
li: In_haud nao cd sjrieve

en: additional text
li: aanvöllende teks

en: another link to %s
li: nog ein verwiezing nao %s

en: by Modification _Date
li: op verangeringsdatem

en: by _Emblems
li: op _Embleme

en: by _Name
li: op _Naam

en: by _Size
li: op _Gruutde

en: date accessed
li: lès geäöpend

en: date modified
li: verangeringsdatem

en: editable text
li: bewirkbare teks

en: group
li: gróp

en: highlighted as keyboard focus
li: gemarkeerd es tósjebordfokus

en: highlighted for drop
li: gemarkeerd veur loslaote

en: highlighted for selection
li: gemarkeerd veur seleksie

en: link
li: verwiezing

en: link (broken)
li: verwiezing (doedloupend)

en: link to %s
li: verwiezing nao %s

en: loading...
li: lajentaere...

en: nautilus: --check cannot be used with other options.
li: nautilus: --check kèn neet gebroek waere mit angere opsies.

en: nautilus: --geometry cannot be used with more than one URI.
li: nautilus: --geometry kèn neet gebroek waere mit mie es ein URI.

en: nd copy)
li: e kopie)

en: none
li: gein

en: nothing
li: niks

en: octal permissions
li: octale rechte

en: on the desktop
li: op 't wirkblaad

en: owner
li: eigenaer

en: permissions
li: rechte

en: pointing at "%s"
li: wies nao "%s"

en: provides visual status
li: geuf de visuele sjtatus

en: rd copy)
li: e kopie

en: reset
li: obbenuuts laje

en: size
li: gruutde

en: some more text
li: get mie teks

en: st copy)
li: e kopie)

en: th copy)
li: e kopie

en: the editable label
li: 't bewirkbare label

en: throbber
li: animasietol

en: today
li: huuj

en: today at %-I:%M %p
li: huuj óm %-I:%M %p

en: today at %-I:%M:%S %p
li: huuj óm %-I:%M %p

en: today at 00:00 PM
li: huuj óm %-I:%M %p

en: today at 00:00:00 PM
li: huuj óm 00:00:00 PM

en: today, %-I:%M %p
li: huuj óm %-I:%M %p

en: today, 00:00 PM
li: huuj, 00:00 PM

en: type
li: tiep

en: unknown
li: ónbekènd

en: unreadable
li: neet laesbaar

en: untitled folder
li: naamloeze map

en: yesterday
li: gister

en: yesterday at %-I:%M %p
li: gister óm %-I:%M %p

en: yesterday at %-I:%M:%S %p
li: gister óm %-I:%M %p

en: yesterday at 00:00 PM
li: gister óm %-I:%M %p

en: yesterday at 00:00:00 PM
li: gister óm %-I:%M %p

en: yesterday, %-I:%M %p
li: gister óm %-I:%M %p

en: yesterday, 00:00 PM
li: gister, 00:00 PM
