FILE-ROLLER - en to mg translation catalogue (213 entries)

en: %s Properties
mg: Toetoetran'ny %s

en: <i><b>Note:</b> the password will be used to encrypt files you add to the current archive, and to decrypt files you extract from the current archive. When the archive is closed the password will be deleted.</i>
mg: <i><b>Fanamarihana:</b> io teny fanalahidy io dia hampiasaina rehefa hamadika ho sora-miafina izay rakitra ampidirinao anatin'ity arsiva ity ary rehefa hanafoana izany sora-miafina izany amin'izay rakitra alainao tato. Hovoafafa io teny fanalahidy io rehefa hidina ilay arsiva.</i>

en: <span weight="bold" size="larger">Password required</span>
mg: <span weight="bold" size="larger">Teny fanalahidy ilaina</span>

en: A file named "%s" already exists.
    
    %s
mg: Efa misy ny rakitra mitondra ny anarana "%s".
    
    %s

en: A folder named "%s" already exists.
    
    %s
mg: Efa misy ny lahatahiry mitondra ny anarana "%s".
    
    %s

en: ARCHIVE
mg: ARSIVA

en: A_vailable application:
mg: _Rindranasa misy:

en: Actions
mg: Asa

en: Add Files
mg: Hampiditra rakitra

en: Add a Folder
mg: Hampiditra lahatahiry

en: Add a _Folder...
mg: Hampiditra _lahatahiry...

en: Add a folder to the archive
mg: Mampiditra lahatahiry anatin'ilay arsiva

en: Add files asking the name of the archive and quit the program
mg: Anontanio ny anaran'ilay arsiva ampidirana ireo rakitra dia ajanony ilay rindranasa

en: Add files to an archive
mg: Hampiditra rakitra anaty arsiva iray

en: Add files to the archive
mg: Mampiditra rakitra anatin'ilay arsiva

en: Add files to the specified archive and quit the program
mg: Ampidiro anatin'ny arsiva voalaza ireo rakitra dia ajanony ilay rindranasa

en: Adding file:
mg: Mampiditra ny rakitra:

en: Adding files to archive
mg: Mampiditra rakitra anatin'ilay arsiva

en: All archives
mg: Ny arsiva rehetra

en: All files
mg: Ny rakitra rehetra

en: An archive manager for GNOME.
mg: Mpandrindra arsiva ho an'ny GNOME.

en: An error occurred while adding files to the archive.
mg: Nisy olana nitranga teo am-pampidirana rakitra tao anatin'ilay arsiva.

en: An error occurred while deleting files from the archive.
mg: Nisy olana nitranga teo am-pamafana ireo rakitra tao anatin'ilay arsiva.

en: An error occurred while extracting files.
mg: Nisy olana nitranga teo am-panaborahana ireo rakitra.

en: An error occurred while loading the archive.
mg: Nisy olana nitranga teo am-pakana ilay arsiva.

en: An error occurred while testing archive.
mg: Nisy olana nitranga teo am-pitsapana ilay arsiva.

en: Archive Manager
mg: Mpandrindra arsiva

en: Archive _type:
mg: Karazan'ny arsiva:

en: Archive not created
mg: Tsy voaforona ilay arsiva

en: Archive size:
mg: Haben'ilay arsiva:

en: Archive type not supported.
mg: Tsy raisina an-tànana io karazan'arsiva io.

en: Archive type:
mg: Karazan'ilay arsiva:

en: Archive:
mg: Arsiva:

en: C_reate
mg: Ha_morona

en: Close the current archive
mg: Manidy ilay arsiva iasana

en: Command _Line Output
mg: Fivoahan'ny _lazam-baiko

en: Command exited abnormally.
mg: Nijanona tampoka ilay baiko.

en: Command not found.
mg: Tsy hita ilay baiko.

en: Compression ratio:
mg: Tahan'ny famintinana:

en: Content size:
mg: Haben'ny mpiatiny:

en: Copy the selection
mg: Mandika izay voafaritra

en: Could not add the files to the archive
mg: Tsy afaka nampiditra ireo rakitra tanatin'ilay arsiva

en: Could not create the archive
mg: Tsy afaka namorona ilay arsiva

en: Could not create the destination folder: %s.
mg: Tsy afaka namorona ilay lahatahiry iantefana: %s.

en: Could not delete the old archive.
mg: Tsy afaka namafa ilay arsiva taloha.

en: Could not display help
mg: Tsy afaka naneho ny toro-làlana

en: Could not display the folder "%s"
mg: Tsy afaka nampiseho ny lahatahiry "%s"

en: Could not open "%s"
mg: Tsy afaka nanokatra ny "%s"

en: Could not perform the operation
mg: Tsy afaka nanatanteraka ilay asa

en: Could not rename the file
mg: Tsy afaka nanova ny anaran'ilay rakitra

en: Could not rename the folder
mg: Tsy afaka nanova ny anaran'ilay lahatahiry

en: Could not save the archive "%s"
mg: Tsy afaka nandraikitra ny arsiva "%s"

en: Create Archive
mg: Mamorona arsiva

en: Create Archive...
mg: Hamorona arsiva...

en: Create _Archive
mg: Hamorona _arsiva

en: Create _Folder
mg: Hamorona _lahatahiry

en: Create a new archive
mg: Hamorona arsiva vaovao

en: Create an archive with the selected objects
mg: Mamorona arsiva avy amin'ireo zavatra voafaritra

en: Create and modify an archive
mg: Mamorona sy manova arsiva

en: Create destination folder without asking confirmation
mg: Avy dia mamorona lahatahiry iantefana

en: Cut the selection
mg: Manesotra izay voafaritra

en: Date Modified
mg: Datin'ny fanovana

en: Decompressing archive
mg: Manaboraka ilay arsiva

en: Default folder to use for the '--add' and '--extract' commands
mg: Ny lahatahiry atao fampiasa ho an'ny baiko '--add' sy '--extract'

en: Delete
mg: Fafao

en: Delete the selection from the archive
mg: Mamafa izay voafaritra tanatin'ilay arsiva

en: Deleting files from archive
mg: Mamafa ireo rakitra tanatin'ilay arsiva

en: Dese_lect All
mg: Aza _faritana  izy rehetra

en: Deselect all files
mg: Manafoana ny famaritana ny rakitra rehetra

en: Destination folder
mg: Lahatahiry iantefana

en: Destination folder "%s" does not exist.
    
    Do you want to create it?
mg: Tsy misy ilay lahatahiry iantefana "%s".
    
    Tianao foronina ilay izy?

en: Display the File Roller Manual
mg: Maneho ny toro-làlan'ny File Roller

en: Do not e_xtract older files
mg: Aza _aboraka ireo rakitra taloha

en: Do you want to add this file to the current archive or open it as a new archive?
mg: Tianao ampidirina anatin'ity arsiva ity ve io rakitra io sa sokafana anatina arsiva iray vaovao?

en: Do you want to create a new archive with these files?
mg: Tianao ve ny hamorona arsiva vaovao amin'ny alalan'ireo rakitra ireo?

en: E_xclude files:
mg: _Aza ampidirina ny rakitra:

en: Exclude folders that are symbolic lin_ks
mg: Ampidiro izay lahatahiry miendrika _rohy misolotena

en: Extract
mg: Aboray

en: Extract Here
mg: Aboray eto

en: Extract To...
mg: Aboray mankany amin'ny...

en: Extract archive
mg: Hanaboraka arsiva

en: Extract archives asking the destination folder and quit the program
mg: Anontanio ilay lahatahiry iantefana hanaborahana ireo arsiva dia ajanony ilay rindranasa

en: Extract archives to the specified folder and quit the program
mg: Aboray mankany amin'ny lahatahiry voalaza ireo rakitra dia ajanony ilay rindranasa

en: Extract archives using the archive name as destination folder and quit the program
mg: Ny anaran'ilay arsiva no ataovy anaran'ilay lahatahiry iantefana hanaborahana ireo arsiva dia ajanony ilay rindranasa

en: Extract files from the archive
mg: Manaboraka rakitra avy anatin'ilay arsiva

en: Extract the selected archive
mg: Manaboraka ilay arsiva voafaritra

en: Extract the selected archive in the current position
mg: Manaboraka ilay arsiva voafaritra amin'ny toerana isiana

en: Extracting file:
mg: Manaboaraka ny rakitra:

en: Extracting files from archive
mg: Manaboraka rakitra avy ao anatin'ilay arsiva

en: Extraction not performed
mg: Tsy natao ilay fanaborahana

en: FOLDER
mg: LAHATAHIRY

en: Files
mg: Rakitra

en: Find:
mg: Tadiavo:

en: Folder
mg: Lahatahiry

en: Getting the file list
mg: Maka ilay lisitry ny rakitra

en: Go to the home location
mg: Ho any amin'ny toeran'ny fandraisana

en: Go to the previous visited location
mg: Ho any amin'ny toerana nozahana taloha

en: Go up one level
mg: Hiakatra dingana iray

en: Information about the program
mg: Mombamomba ilay rindranasa

en: Last Output
mg: Famoahana farany

en: Load Options
mg: Safidin'ny fakana

en: Location
mg: Toerana

en: Location:
mg: Toerana:

en: Modified on:
mg: Novana tamin'ny:

en: Name
mg: Anarana

en: Name:
mg: Anarana:

en: New
mg: Vaovao

en: New file name
mg: Anaran-drakitra vaovao

en: New folder name
mg: Anaran-dahatahiry vaovao

en: Number of files:
mg: Isan'ny rakitra:

en: Open
mg: Sokafy

en: Open Files
mg: Hanokatra rakitra

en: Open a recently used archive
mg: Manokatra arsiva nampiasaina vao haingana

en: Open archive
mg: Hanokatra arsiva

en: Open selected files with an application
mg: Manokatra ny rakitra voafaritra amin'ny alalan'ny rindranasa iray

en: Options Name:
mg: Anaran'ilay safidy:

en: Over_write existing files
mg: Man_indry ireo rakitra misy

en: Pass_word...
mg: Teny _fanalahidy...

en: Password
mg: Teny fanalahidy

en: Paste Selection
mg: Apetao izay voafaritra

en: Paste the clipboard
mg: Mametaka izay anatin'ny fanindri-taratasy

en: Please use a different name.
mg: Mampiasà anarana hafa.

en: R_ecent applications:
mg: Rindranasa _vao haingana:

en: Reading archive
mg: Mamaky ilay arsiva

en: Recompressing archive
mg: Mamnintina ilay arsiva indray

en: Reload current archive
mg: Avereno aseho ny arsiva vao haingana teo

en: Removing file:
mg: Manesotra ny rakitra:

en: Rename
mg: Ovay anarana

en: Rename the selection
mg: Manova ny anaran'izay voafaritra

en: Reverse the list order
mg: Mamadika ny filaharan'ireo rakitra

en: S_elect the files you want to update:
mg: Safidio ireo rakitra tianao ovaina:

en: Sa_ve Options
mg: Safidin'ny fand_raiketana

en: Save
mg: Raiketo

en: Save Options
mg: Safidin'ny fandraiketana

en: Save the current archive with a different name
mg: Mandraikitra io arsiva io amin'ny anarana hafa

en: Saving archive
mg: Mandraikitra ilay arsiva

en: Select all files
mg: Mamaritra ireo rakitra rehetra

en: Self-extracting zip (.exe)
mg: zip nanaboraka irery (.exe)

en: Show archive properties
mg: Maneho ny toetoetr'ilay arsiva

en: Size
mg: Habe

en: Sort file list by file size
mg: Mandahatra ireo rakitra araka ny habeny

en: Sort file list by location
mg: Mandahatra ireo rakitra araka ny toerany

en: Sort file list by modification time
mg: Mandahatra ireo rakitra araka ny fotoana nanaovana fanovana

en: Sort file list by name
mg: Mandahatra ireo rakitra araka ny anarany

en: Sort file list by type
mg: Mandahatra ireo rakitra araka ny karazany

en: Specify a password for this archive
mg: Manomeza teny fanalahidy ho an'ity arsiva ity

en: Stat_usbar
mg: Anjan'ny _fivoarana

en: Stop current operation
mg: Manajanona ny asa atao izao

en: Tar compressed with bzip (.tar.bz)
mg: Tar nafintina tamin'ny bzip (.tar.bz)

en: Tar compressed with bzip2 (.tar.bz2)
mg: Tar nafintina tamin'ny bzip2 (.tar.bz2)

en: Tar compressed with compress (.tar.Z)
mg: Tar nafintina tamin'ny compress (.tar.Z)

en: Tar compressed with gzip (.tar.gz)
mg: Tar nafintina tamin'ny gzip (.tar.gz)

en: Tar compressed with lzop (.tar.lzo)
mg: Tar nafintina tamin'ny lzop (.tar.lzo)

en: Tar uncompressed (.tar)
mg: Tar tsy voafintina (.tar)

en: Test Result
mg: Valin'ny fitsapana

en: Test whether the archive contains errors
mg: Mitsapa ireo arsiva sao dia misy tsy fetezana

en: Testing archive
mg: Mitsapa ilay arsiva

en: The archive "%s" has been created successfully
mg: Ny arsiva "%s" dia voamboatra tsara

en: The archive is already present.  Do you want to overwrite it?
mg: Efa misy io arsiva io. Tianao tsindriana ve izy io?

en: The name "%s" is not valid because it cannot contain the characters: %s
    
    %s
mg: Tsy mety ny anarana "%s" satria tsy mety asiana ny marika: %s
    
    %s

en: The new name is equal to the old one.
mg: Mitovy amin'ilay taloha ilay anarana vaovao.

en: The new name is void.
mg: Foana ilay anarana vaovao.

en: Type
mg: Karazana

en: View All _Files
mg: Asehoy ireo _rakitra rehetra

en: View as a F_older
mg: Asehoy toa _lahatahiry

en: View the main toolbar
mg: Maneho ny anjan'ny fitaovana fototra

en: View the output produced by the last executed command
mg: Hijery ny famoahana azo avy amin'ny baiko notanterahana farany

en: View the selected file
mg: Maneho ilay rakitra voafaritra

en: View the statusbar
mg: Maneho ny anjan'ny fivoarana

en: You can't add an archive to itself.
mg: Tsy azonao atao ny mampiditra arsiva anatin'ny tenany.

en: You don't have permission to create an archive in this folder
mg: Tsy manana alalana hamorona arsiva anatin'ity lahatahiry ity ianao

en: You don't have the right permissions to create an archive in the destination folder.
mg: Tsy manana alalana hamorona arsiva anatin'ilay lahatahiry iantefana ianao.

en: You don't have the right permissions to extract archives in the folder "%s"
mg: Tsy manana alalana hanaboraka arsiva anatin'ny lahatahiry "%s" ianao

en: You don't have the right permissions to read files from folder "%s"
mg: Tsy manana ny alalana ahafahana mamaky rakitra avy ao anatin'ny lahatahiry "%s" ianao

en: You don't have the right permissions.
mg: Tsy manana ny fahazoan-dàlana ilaina ianao.

en: You have to specify an archive name.
mg: Tsy maintsy milaza anaran'arsiva ianao.

en: [read only]
mg: [vakiana fotsiny]

en: _Add
mg: _Ampidiro

en: _Add Files...
mg: _Hampiditra rakitra...

en: _All files
mg: Ny rakitra _rehetra:

en: _Application:
mg: _Rindranasa:

en: _Archive
mg: _Arsiva

en: _Archive:
mg: _Arsiva:

en: _Arrange Files
mg: _Handamina rakitra

en: _Edit
mg: _Fanovana

en: _Extract
mg: _Aboray

en: _Extract...
mg: _Hanaboraka...

en: _Files:
mg: _Rakitra:

en: _Help
mg: _toro-làlana

en: _Include subfolders
mg: _Ampidiro ireo zana-dahatahiry

en: _Last Output
mg: _Famoahana farany

en: _Load Options
mg: _Safidin'ny fakana:

en: _Open destination folder after extraction
mg: _Sokafy ilay lahatahiry iantefana rehefa vita ny fanaborahana

en: _Open the Archive
mg: S_okafy ilay Arsiva

en: _Overwrite
mg: _Tsindrio

en: _Password:
mg: _Teny fanalahidy:

en: _Rename
mg: _Ovay anarana

en: _Rename...
mg: _Hanova anarana...

en: _Reversed Order
mg: _Avadio ny filaharana

en: _Selected files
mg: _Rakitra _voafaritra

en: _Test Integrity
mg: _Fitsapana fahafenoana

en: _Toolbar
mg: _Anjan'ny fitaovana

en: _Update
mg: _Ovay

en: _View
mg: _Jerena

en: _View File
mg: _Hijery ilay rakitra

en: by T_ype
mg: araka ny _karazana

en: by _Date modified
mg: araka ny _datin'ny fanovana

en: by _Location
mg: araka ny _toerana

en: by _Name
mg: araka ny _anarana

en: by _Size
mg: araka ny _habe

en: example: *.o; *.bak
mg: ohatra: *.o; *.bak

en: example: *.txt; *.doc
mg: Ohatra: *.txt; *.doc

en: wait please...
mg: mahandrasa kely azafady...
