gnome-control-center HEAD - en to mg translation catalogue (711 entries)

en: %d milliseconds | %d milliseconds
mg[0]: %d milisegaondra
mg[1]: %d milisegaondra

en: %d minute until the next break | %d minutes until the next break
mg[0]: %d minitra mandra-pahatongan'ny fiatoana manaraka
mg[1]: %d minitra mandra-pahatongan'ny fiatoana manaraka

en: %s is the path where the theme files will be installed. This can not be selected as the source location
mg: %s no sori-dàlana ametrahana ireo rakitry ny endrika. Tsy mety faritana ho toerana iaviana izy io

en: /_About
mg: /_Mombamomba

en: /_Preferences
mg: /_Safidy manokana

en: /_Take a Break
mg: /_Hiato kely

en: <Unknown Action>
mg: <Ada tsy fantatra>

en: <b>Applications</b>
mg: <b>Rindran'asas</b>

en: <b>Audio Player</b>
mg: <b>Fiahinoana raki-peo</b>

en: <b>Behavior and Appearance</b>
mg: <b>Fiasa sy endrika</b>

en: <b>Cannot start the preferences application for your window manager</b>
    
    %s
mg: <b>Tsy mahalefa ny rindran'asan'ny safidy manokan'ny mpandrindra fikandrana</b>
    
    %s

en: <b>Cursor Blinking</b>
mg: <b>Fipian'ny kitondro</b>

en: <b>Desktop _Wallpaper</b>
mg: <b>_Taratasy manaingo</b>

en: <b>Di_rect internet connection</b>
mg: <b>Fifandraisana Internet _mivantana</b>

en: <b>Double-Click Timeout </b>
mg: <b>Elanelan'ny click miverina indroa </b>

en: <b>Drag and Drop</b>
mg: <b>Alaivo dia afindrao</b>

en: <b>Email</b>
mg: <b>Mailaka</b>

en: <b>Enable Bo_unce Keys</b>
mg: <b>Alefaso ireo kitendry _faingana</b>

en: <b>Enable Slo_w Keys</b>
mg: <b>Alefaso ireo kitendry _votsa</b>

en: <b>Enable _Mouse Keys</b>
mg: <b>Alefaso ireo kitendrin'ny _totozy</b>

en: <b>Enable _Repeat Keys</b>
mg: <b>Alefaso ireo kitendry _famerenana</b>

en: <b>Enable _Sticky Keys</b>
mg: <b>Alefaso ireo kitendry _miraikidraikitra</b>

en: <b>Features</b>
mg: <b>Fahasahaza</b>

en: <b>Font Rendering</b>
mg: <b>Fivoakan'ny endri-tsoratra</b>

en: <b>Home</b>
mg: <b>Fandraisana</b>

en: <b>Ignore Host List</b>
mg: <b>Lisitry ny mpampiantrano tsy raharahaina</b>

en: <b>Image Viewer</b>
mg: <b>Mpizaha sary</b>

en: <b>Instant Messaging</b>
mg: <b>Fifandraisana eo no eo</b>

en: <b>Instant Messenger</b>
mg: <b>Mpampifandray eo no eo</b>

en: <b>Job</b>
mg: <b>Asa</b>

en: <b>Locate Pointer</b>
mg: <b>Farito ny toeran'ny kitondro</b>

en: <b>Mail Reader</b>
mg: <b>Mpamaky mailaka</b>

en: <b>Mouse Orientation</b>
mg: <b>Fitodiky ny totozy</b>

en: <b>Movement Key</b>
mg: <b>Kitendrin'ny fihetsika</b>

en: <b>Music and Movies</b>
mg: <b>Hira sy horonantsary</b>

en: <b>Please type the passwords.</b>
mg: <b>Soraty ilay teny fanalahidy.</b>

en: <b>Preview</b>
mg: <b>Topy maso</b>

en: <b>Repeat Keys</b>
mg: <b>Kitendrin'ny famerenana</b>

en: <b>Smoothing</b>:
mg: <b>Fandamalamana</b>:

en: <b>Sound Events</b>
mg: <b>Zava-mitranga araham-peo</b>

en: <b>Speed</b>
mg: <b>Hafaingana</b>

en: <b>Subpixel order</b>:
mg: <b>Filaharan'ny subpixel</b>:

en: <b>Support</b>
mg: <b>Fanampiana</b>

en: <b>Telephone</b>
mg: <b>Telefaonina</b>

en: <b>Text Editor</b>
mg: <b>Mpanova lahabolana</b>

en: <b>The X system keyboard settings differ from your current GNOME keyboard settings.</b>
    
    Expected was %s, but the the following settings were found: %s.
    
    Which set would you like to use?
mg: <b>Tsy mitovy amin'ny fandrindran'ny fafan-tenin'ny GNOME ny fandrindran'ny fafan-tenin'ny rafitra X.</b>
    
    %s no nampoizina, nefa ity fandrindrana manaraka ity no hita:%s.
    
    Iza amin'ireo no tianao ampiasaina?

en: <b>Titlebar Action</b>
mg: <b>Asan'ny anjan'ny lohateny</b>

en: <b>Toggle Keys</b>
mg: <b>Kitendrin'ny fiovana</b>

en: <b>Video Player</b>
mg: <b>Fijerena horonan-tsary</b>

en: <b>Web Browser</b>
mg: <b>Mpitety tranonkala</b>

en: <b>Web</b>
mg: <b>Tranonkala</b>

en: <b>Window Selection</b>
mg: <b>Fisafidianana fikandrana</b>

en: <b>Work</b>
mg: <b>Toeram-piasana</b>

en: <b>_Automatic proxy configuration</b>
mg: <b>Fikirakirana proxy mandeha _hoazy</b>

en: <b>_Desktop Colors</b>
mg: <b>Lokon'ny _sehatr'asa</b>

en: <b>_Lock screen to enforce typing break</b>
mg: <b>_Gejao ny efijery hanamafisana ny fiatoan'ny fanoratana</b>

en: <b>_Manual proxy configuration</b>
mg: <b>Fikirakirana proxy ataon-tànana</b>

en: <b>_Use authentication</b>
mg: <b>Mampi_asà fanamarinana</b>

en: <i>Fast</i>
mg: <i>Faingana</i>

en: <i>High</i>
mg: <i>Ambony</i>

en: <i>Large</i>
mg: <i>Lehibe</i>

en: <i>Low</i>
mg: <i>Ambany</i>

en: <i>Slow</i>
mg: <i>Meda</i>

en: <i>Small</i>
mg: <i>Kely</i>

en: <small><i><b>Note:</b> Changes to this setting will not take effect until you next log in.</i></small>
mg: <small><i><b>Note:</b> Tsy hihatra ireo fanovana natao tamin'ity fandrindrana ity raha tsy rehefa miditra indray ianao.</i></small>

en: <small><i>Fast</i></small>
mg: <small><i>Faingana</i></small>

en: <small><i>Long</i></small>
mg: <small><i>Lava</i></small>

en: <small><i>Short</i></small>
mg: <small><i>Fohy</i></small>

en: <small><i>Slow</i></small>
mg: <small><i>Meda</i></small>

en: <span weight="bold" size="larger">Apply new font?</span>
mg: <span weight="bold" size="larger">Ampiharina ilay endri-tsoratra vaovao?</span>

en: <span weight="bold" size="x-large">Testing...</span>
mg: <span weight="bold" size="x-large">Mitsapa...</span>

en: A collection of scripts to run whenever the keyboard state is reloaded. Useful for re-applying xmodmap based adjustments
mg: Fitambaran-teny baiko alefa isaky ny averina alaina ny toetry ny fafan-teny. Ilaina ho an'ny fampiharana indray ireo fanitsiana mifototra amin'ny xmodmap izy ireo

en: A computer break reminder.
mg: Feo filazana fiatoana amin'ny solosaina.

en: A list of modmap files available in the $HOME directory.
mg: Lisitr'ireo rakitra modmap hita ao anatin'ny laha-tahiry $HOME.

en: A_ddress:
mg: A_diresy:

en: A_ssistant:
mg: _Mpanampy:

en: A_vailable files:
mg: Ireo rakitra _misy:

en: A_vailable layouts:
mg: Ireo fandaminana _misy:

en: About %s
mg: Momba ny %s

en: About Me
mg: Momba izaho

en: Accel Mode
mg: Fomban'ny mpanafaingana

en: Accelerator key
mg: Kitendry mpanafaingana

en: Accelerator keycode
mg: Fangon'ny kitendry mpanafaingana

en: Accelerator modifiers
mg: Mpanova ireo mpanafaingana

en: Action
mg: Asa

en: Add Wallpaper
mg: Hanampy taratasy manaingo

en: Address
mg: Adiresy

en: Advanced Configuration
mg: Fikirakirana avo lenta

en: Alert Buttons
mg: Tsindrin'ny filazana

en: Alert Type
mg: karazam-pilazana

en: All %s occurrences will be replaced with actual link
mg: Ho soloina ity rohy ity daholo ireo %s rehetra

en: All Files
mg: Ireo akitra rehetra

en: All_ow postponing of breaks
mg: _Ekeo ny fanemorana ireo fiatoana

en: Apply _Background
mg: Ampiharo ilay _afara

en: Apply _Font
mg: Ampiharo ilay _endri-tsoratra

en: Apply theme
mg: Ampiharo ilay endrika

en: Assign shortcut keys to commands
mg: Hamorona kitendry hitsin-dàlana ho ana baiko

en: Assistive Technology Preferences
mg: Safidy manokan'ny haitao fanamorana

en: Assistive Technology Support
mg: Fanampiana mikasika ny haitao fanamorana

en: Autoconfiguration _URL:
mg: _URL'ny fikirakirana mandeha hoazy:

en: Basic
mg: Fototra

en: Beep
mg: Bip

en: Beep if key is re_jected
mg: Maneno raha _tsy ekena ilay kitendry

en: Beep when _features turned on or off from keyboard
mg: Maneno raha alefa na ajanona avy amin'ny fafan-teny ireo _fahasahaza

en: Beep when _modifier is pressed
mg: Maneno rehefa voatsindry ny kitendrin'ny -fanovana

en: Beep when an LED is turned on and two beeps when one is turned off.
mg: Maneno in-1 rehefa mirehitra ny jiro LED ary in-2 rehefa maty io jiro io.

en: Beep when key is:
mg: Maneno rehefa ity ny kitendry:

en: Best _shapes
mg: _Bika tsara indrindra

en: Best co_ntrast
mg: _Fifangarihana tsara indrindra

en: Boing
mg: Fanakorana

en: Break reminder
mg: Mpampatsiahy fiatoana

en: Buttons
mg: Tsindry

en: C_ity:
mg: _Tanàna:

en: C_ompany:
mg: _Orinasa:

en: C_ontrol
mg: Fi_baikoana

en: C_ut
mg: _Esory

en: Cale_ndar:
mg: _Kalandrie:

en: Callback
mg: Antso

en: Callback to be issued when data are to be converted from GConf to the widget
mg: Antso halefa rehefa misy data havadika avy amin'ny GConf mankany amin'ilay widget

en: Callback to be issued when data are to be converted to GConf from the widget
mg: Antso halefa rehefa misy data havadika avy amin'ny widget mankany amin'ny GConf s

en: Callback to be issued when property editor object data is to be freed
mg: Antso halefa rehefa havotsotra ny datan'ny zavatry ny mpanova toetoetra

en: Can not install theme. 
    The bzip2 utility is not installed.
mg: Tsy afaka mametraka ilay endrika. 
    Tsy voapetraka ny rindran'asa bzip2.

en: Can not install themes. 
    The gzip utility is not installed.
mg: Tsy afaka mametraka ireo endrika. 
    Tsy voapetraka ny rindran'asa gzip.

en: Cannot create the directory "%s".
    This is needed to allow changing cursors.
mg: Tsa afaka mamorona ny laha-tahiry "%s".
    Ilaina izy io mba ahafahana manova ny kitondro.

en: Cannot create the directory "%s".
    This is needed to allow changing the mouse pointer theme.
mg: Tsy afaka mamorona ny laha-tahiry"%s".
    Ilaina izy io mba ahafahana manova ny endriky ny kitondron'ny totozy.

en: Cannot determine user's home directory
mg: Tsy afaka namaritra ny laha-tahiry fandraisan'ny mpampiasa

en: Cannot install theme.
    The tar program is not installed on your system.
mg: Tsy afaka mametraka ilay endrika.
    Tsy voapetraka ao amin'ny solosainao ny rindran'asa tar.

en: Centered
mg: Mahazo afovoa

en: Change Passwo_rd...
mg: Hanova _teny fanalahidy...

en: Change Password
mg: Manova ny teny fanalahidy

en: Change screen resolution
mg: Hanova ny resolution'ny efijery

en: Change set
mg: Fitambarana fanovana

en: Change your Desktop Background settings
mg: Manova ireo kirakiran'ny afaran'ny sehatr'asanao

en: Check if breaks are allowed to be postponed
mg: Jereo raha toa ka azo ahemotra ireo fiatoana

en: Choose a Keyboard Model
mg: Misafidiana modelim-pafan-teny iray

en: Choose a Layout
mg: Misafidiana fandaminana iray

en: Ci_ty:
mg: _Tanàna:

en: Click Ok to finish.
mg: Tsindrio ny Ok rehefa vita.

en: Click on Change Password to change the password.
mg: Tsindrio ny Hanova Teny Fanalahidy raha hanova ny teny fanalahidy.

en: Clink
mg: Feo mikarantsana

en: Close and _Log Out
mg: Hidio dia _mivoaha

en: Co_mmand:
mg: Bai_ko:

en: Co_untry:
mg: _Firenena:

en: Connecting...
mg: Mifandray...

en: Contact
mg: Ny mety ahazoana anao

en: Control theme
mg: Endriky ny fibaikoana

en: Controls
mg: Fibaikoana

en: Controls Theme %s correctly installed.
    You can select it in the theme details.
mg: Voapetraka araka ny tokony ho izy ny endriky ny fibaikoana %s.
    Azonao safidiana ao amin'ny antsipirian'ny endrika izy io.

en: Conversion from widget callback
mg: Fivadihana avyamin'ny antso widget

en: Conversion to widget callback
mg: Fivadihana mankany amin'ny antso widget

en: Copying '%s'
mg: Mandika ny '%s'

en: Copying file: %u of %u
mg: Mandika ilay rakitra: %u amin'ny %u

en: Copying files
mg: Mandika rakitra

en: Copyright:
mg: Fameran-jo:

en: Cou_ntry:
mg: _Firenena:

en: Could not initialize Bonobo
mg: Tsy nahalefa ny Bonobo

en: Could not load the main interface
mg: Tsy afaka naka ny mpanera fototra

en: Could not run /usr/bin/passwd
mg: Tsy nahalefa ny /usr/bin/passwd

en: Couldn't execute command: %s
    Verify that this command exists.
mg: Tsy afaka nanatanteraka ny baiko: %s
    Amarino hoe misy io baiko io.

en: Couldn't find the file '%s'.
    
    Please make sure it exists and try again, or choose a different background picture.
mg: Tsy nahita ny rakitra '%s'.
    
    Amarino tsara hoe misy izy io dia andramo indray avy eo, na misafidiana sary afara hafa.

en: Couldn't load sound file %s as sample %s
mg: Tsy afaka naka ny raki-peo %s hatao sombiny %s

en: Couldn't load the Glade file.
    Make sure that this daemon is properly installed.
mg: Tsy afaka naka ny rakitra Glade.
    Amarino hoe voapetraka araka ny tokony ho izy io daemon io.

en: Couldn't put the machine to sleep.
    Verify that the machine is correctly configured.
mg: Tsy afaka nampiato ny solosaina.
    Amarino hoe voakirakira araka ny tokony ho izy ilay solosaina.

en: Current URI index
mg: Fizahan-takilan'ity URI ity

en: Current URI index - starts from 1
mg: Fizahan-takilan'ity URI ity - manomboka amin'ny 1

en: Cursor _blinks in text boxes and fields
mg: _Mipy ilay kitondro anatin'ny takila sy toeran-tsoratra

en: Cursor blinks speed
mg: Hafainganan'ny fipian'ny kitondro

en: Custom
mg: Safidy

en: Custom data required by the specific property editor
mg: Data manokana ilain'ny mpanova toetoetra voafaritra

en: Custom theme
mg: Endrika safidy

en: Customize the appearance of toolbars and menubars in applications
mg: Mamaritra ny endriky ny anjan'ny fitaovana sy tolotra amin'ny rindran'asa

en: D_etails...
mg: An_tsipiriany...

en: Default
mg: Tsotra

en: Default Pointer
mg: Kitondro tsotra

en: Default Pointer - Current
mg: Kitondro tsotra - Ny miasa izao

en: Default Settings
mg: Fandrindrana tsotra

en: Default group, assigned on window creation
mg: Vondrona tsotra voafaritra mandritra ny famoronana fikandrana

en: Del_ay:
mg: _Elanelam-potoana:

en: Delay between keypress and pointer mo_vement:
mg: Ny elanelana ara-potoana misy eo amin'ny fanindriana kitendry sy ny _fihetsiky ny kitondro:

en: Des_ktop font:
mg: Endri-tsoratry ny sehatr'asa:

en: Description
mg: Fanoritsoritana

en: Description:
mg: Fanoritsoritana:

en: Desktop
mg: Sehatr'asa

en: Desktop Background
mg: Afaran'ny sehatr'asa

en: Desktop Background Preferences
mg: Safidy manokan'ny afaran'ny sehatr'asa

en: Desktop Preferences
mg: Safidy manokan'ny sehatr'asa

en: Devices
mg: Periferika

en: Disa_ble if two keys pressed together
mg: _Atsaharo raha toa ka kitendry roa no indray voatsindry

en: Disabled
mg: Natsahatra

en: Display a dialog when there are errors running the screensaver
mg: Mampiseho takelaka kely rehefa misy olana ny fandefasana ny sary mitsitsy

en: Do _not apply font
mg: _Aza ampiharina

en: Do _not show this warning again
mg: _Aza aseho intsony ity fampilazana ity

en: Do _not show this warning again.
mg: Aza aseho _intsony ity fampilazana ity.

en: Do you want to activate Slow Keys?
mg: Tianao alefa ve ny kitendry meda?

en: Do you want to activate Sticky Keys?
mg: Tianao alefa ve ny kitendry miraikidraikitra?

en: Do you want to deactivate Slow Keys?
mg: Tianao atsahatra ve ny kitendry meda?

en: Do you want to deactivate Sticky Keys?
mg: Tianao atsahatra ve ny kitendry miraikidraikitra?

en: Do you want to keep this resolution?
mg: Tianao tanana io resolution io?

en: Do_n't activate
mg: _Aza alefa

en: Do_n't deactivate
mg: _Aza atsahatra

en: Duration of the break when typing is disallowed
mg: Faharetan'ny fiatoana raha rehefa voarara ny fanoratana

en: Duration of work before forcing a break
mg: Faharetan'ny asa atao alohan'ny hanisiana fiatoana

en: E-mail
mg: Mailaka

en: E-mail's shortcut.
mg: Hitsin-dàlan'ny mailaka.

en: E_nable Toggle Keys
mg: _Alefaso ireo kitendrin'ny fiovana

en: E_nable software sound mixing (ESD)
mg: _Alefaso ny fampifangaroana feon'ilay rindran'asa (ESD)

en: E_xecute flag:
mg: Sain'ny takila _fanatanterahana:

en: Eject
mg: Tsoahy

en: Eject's shortcut.
mg: Hitsin-dàlan'ny Tsoahy.

en: Enable sound and associate sounds with events
mg: Alefaso ireo feo ary ampifandraiso amin'ny zava-mitranga

en: Enable support for GNOME assistive technologies at login
mg: Alefaso ny fandraisana an-tànana ireo haitao fanamorana an'ny GNOME rehefa miditra

en: Epiphany Web Browser
mg: Mpitety tranonkalan'ny Epiphany

en: Error activating XKB configuration.
    It can happen under various circumstances:
    - a bug in libxklavier library
    - a bug in X server (xkbcomp, xmodmap utilities)
    - X server with incompatible libxkbfile implementation
    
    X server version data:
    %s
    %d
    %s
    If you report this situation as a bug, please include:
    - The result of <b>%s</b>
    - The result of <b>%s</b>
mg: Nisy olana teo am-pandefasana ny kirakira XKB.
    Maro ireo zavatra mety mahatonga izany:
    - misy bug anatin'ny tahirin-boky libxklavier
    - misy bug anatin'ny mpizara X  (ny rindran'asa xkbcomp, xmodmap)
    - tsy mifanaraka amin'ny mpizara X fametrahana ny libxkbfile
    
    Datan'ny kinovan'ny mpizara X:
    %s
    %d
    %s
    Raha toa mitatitra ity zava-miseho ity ho toy ny bug ianao, dia lazao ao:
    - Ny valin'ny <b>%s</b>
    - Ny valin'ny <b>%s</b>

en: Error creating signal pipe.
mg: Nisy olana teo am-pamoronana fantson'ny fambara.

en: Error saving configuration: %s
mg: Nisy olana teo am-pandraiketana ny kirakira: %s

en: Error setting new accelerator in configuration database: %s
mg: Tsy nety ny famoronana mpanfaingana vaovao ao anatin'ny soratra fototry ny kirakira: %s

en: Error unsetting accelerator in configuration database: %s
mg: Tsy nety ny fanafoanana ilay mpanafaingana tao anatin'ny soratra fototry ny kirakira: %s

en: Error while trying to run (%s)
    which is linked to the key (%s)
mg: Nisy olana teo am-panandramana mandefa ny (%s)
    izay mifanaraka amin'ny kitendry (%s)

en: Eye candy added by Anders Carlsson
mg: Eye Candy nampidirin'i Anders Carlsson

en: Failed to create temporary directory
mg: Tsy nahaforona ny laha-tahiry vonjimaika

en: Fill Screen
mg: Mameno efijery

en: Filters
mg: Sivana

en: Flash _entire screen
mg: Flasheo ny efijery _manontolo

en: Flash _window titlebar
mg: Flasheo ny anjan'ny lohaten'ny _fikandrana

en: Font
mg: Endri-tsoratra

en: Font Preferences
mg: Safidy manokan'ny endri-tsoratra

en: Font Rendering Details
mg: Antsipirian'ny fivoakan'ilay endri-tsoratra

en: Font may be too large
mg: Mety lehibe loatra ilay endri-tsoratra

en: Fraction completed
mg: Vita ny fizarana

en: Fraction of transfer currently completed
mg: Vita ny fizarana ny famindrana

en: From URI
mg: Avy amin'ny URI

en: From:
mg: Avy amin'ny:

en: Full Name
mg: Anarana feno

en: GConf change set containing data to be forwarded to the gconf client on apply
mg: Fitambarana fanovana misy data alefa mankany amin'ny mpivatsin'ny gconf rehefa atao ny fampiharana

en: GConf key %s set to type %s but its expected type was %s
mg: Voafarirtra manaraka ny karazana %s ny famaha GConf %s, nefa ny karazany nampoizina dia %s

en: GConf key to which this property editor is attached
mg: Ny famaha GConf arahan'ity mpanova toetoetra ity

en: GNOME Control Center
mg: Ivotoerana fifehezan'ny GNOME

en: GNOME Font Viewer
mg: Mpijery endri-tsoratra an'ny GNOME

en: GNOME Terminal
mg: Terminal an'ny GNOME

en: Gnome Theme %s correctly installed
mg: Voapetraka araka ny tokony ho izy ny Endriky ny Gnome %s

en: Go _to font folder
mg: _Laha-tahirin'ny endri-tsoratra

en: Gra_yscale
mg: Ambara_tongan-doko mivolombatolalaka

en: HTTP Proxy Details
mg: Antsipirian'ny proxy HTTP

en: H_TTP proxy:
mg: Proxy H_TTP:

en: Height if applier is a preview: Defaults to 48.
mg: Ny haavony raha toa ka topy maso ilay mpampihatra: 48 (sanda tsotra).

en: Highlight the _pointer when you press Ctrl
mg: Manasongadina ilay _kitondro rehefa manindry ny Ctrl ianao

en: Hom_e:
mg: _Trano:

en: Home folder
mg: Laha-tahirin'ny fandraisana

en: Home folder's shortcut.
mg: Hitsin-dàlan'ny laha-tahirin'ny fandraisana.

en: Horizontal Gradient
mg: Mandry misompirana

en: I don't know how to open the file '%s'.
    Perhaps it's a kind of picture that is not yet supported.
    
    Please select a different picture instead.
mg: Tsy haiko ny manokatra ny rakitra '%s'.
    Mety karazan-tsary tsy mbola voaray an-tànana angamba izy io.
    
    Misafidiana sary hafa asolo azy.

en: I_gnore duplicate keypresses within:
mg: Aza raharahaina ny kitendry sahala voatsindry anatin'ny:

en: Icon Theme %s correctly installed.
    You can select it in the theme details.
mg: Voapetraka tsara araka ny tokony ho izy ny endriky ny kisary %s. 
    Azonao safidiana ao anatin'ny antsipirian'ny endrika izy io.

en: Icon theme
mg: Endriky ny kisary

en: Icons
mg: Kisary

en: Icons only
mg: Kisary fotsiny

en: If set to true, then OpenType fonts will be thumbnailed.
mg: Raha voalaza ho marina, dia haseho anaty sary madinika ireo endri-tsoratra OpenType.

en: If set to true, then PCF fonts will be thumbnailed.
mg: Raha voalaza fa marina, dia haseho anaty sary madinika ireo endri-tsoratra PCF.

en: If set to true, then TrueType fonts will be thumbnailed.
mg: Raha voalaza fa marina, dia haseho anaty sary madinika ireo endri-tsoratra TrueType.

en: If set to true, then Type1 fonts will be thumbnailed.
mg: Raha voalaza fa marina, dia haseho anaty sary madinika ireo endri-tsoratra Type1.

en: If set to true, then installed themes will be thumbnailed.
mg: Raha voalaza fa marina, dia haseho anaty sary madinika ireo endrika voapetraka.

en: If set to true, then themes will be thumbnailed.
mg: Raha voalaza ho marina, dia haseho anaty sary madinika ireo endrika.

en: If true, the mime handlers for text/plain and text/* will be kept in sync
mg: Raha marina izay voalaza, dia ho tazonina ao anatin'ny sync ireo mpandray an-tànana mime ho an'ny text/plain and text/*

en: Ignore all subsequent presses of the SAME key if they happen within a user selectable period of time.
mg: Tsy mandraharaha ny fanindriana mifanarakaraka kitendry IRAY raha toa ka mitranga anatin'ny fotoana azon'ny mpampiasa faritana izany.s

en: Image/label border
mg: Sisin'ny sary/mari-tsoratra

en: Images
mg: Sary

en: Import Feature Settings File
mg: Hanafatra rakitra misy fandrindrana fahasahaza

en: Installation Failed
mg: Nandamoka ny fametrahana

en: Insufficient permissions to install the theme in:
    %s
mg: Tsy ampy ny fahazoan-dàlana ahafahana mametraka ilay endrika anatin'ny:
    %s

en: Issue this callback when the value associated with key gets changed
mg: Mandefa ity antso rehefa miova ny sanda mifandraika amin'ilay famaha

en: It seems that another application already has access to key '%u'.
mg: Toa efa misy rindran'asa hafa mampiasa ny kitendry '%u'.

en: Just apply settings and quit
mg: Ampiharo fotsiny ireo fandrindrana dia ajanony

en: Just apply settings and quit (compatibility only; now handled by daemon)
mg: Ampiharo fotsiny ireo fandrindrana dia ajanony (fifanarahana ihany; efa raisin'ny daemon an-tànana izao)

en: Keep GNOME settings
mg: Ny fandrindran'ny GNOME no ampiasao

en: Keep Resolution
mg: Tano io resolution io

en: Keep and manage separate group per window
mg: Tano ary arindrao isaka ny fikandrana iray ny vondrona iray

en: Key
mg: Kitendry

en: Key Binding (%s) has its action defined multiple times
mg: Voasoritra imbetsaka ny asan'ny Key Binding (%s)

en: Key Binding (%s) has its binding defined multiple times
mg: Voasoritra imbetsaka ny binding'ny Key Binding (%s)

en: Key Binding (%s) is already in use
mg: Key miasa ny Key Binding (%s)

en: Key Binding (%s) is incomplete
mg: Tsy feno ny Key Binding (%s)

en: Key Binding (%s) is invalid
mg: Tsy ekena ny Key Binding (%s)

en: Key presses _repeat when key is held down
mg: _Famerenana izay voatsindry rehefa rehefa voatsindry tsy miato ny kitendry iray

en: Keyboard
mg: Fafan-teny

en: Keyboard Accessibility Preferences (AccessX)
mg: Safidy manokan'ny fahafahana mampiasa ny fafan-teny (AccessX)

en: Keyboard Preferences
mg: Safidy manokan'ny fafan-teny

en: Keyboard Shortcuts
mg: Hintsin-dàlan'ny kitendry

en: Keyboard Update Handlers
mg: Mpandray an-tànana ny fanavaozana ny fafan-teny

en: Keyboard _model:
mg: _Modelim-pafan-teny:

en: Keyboard layout
mg: Fandaminana ny fafan-teny

en: Keyboard model
mg: Modelim-pafan-teny

en: Keyboard options
mg: Safidin'ny fafan-teny

en: Keyboard settings in gconf will be overridden from the system ASAP (deprecated)
mg: Ho fehezina avy amin'ny ASAP'ny rafitra ireo fandrindran'ny fafan-teny ao amin'ny gconf (tsy ampiasaina intsony)

en: Large
mg: Lehibe

en: Large Pointer
mg: Kitondro lehibe

en: Large Pointer - Current
mg: Kitondro lehibe - Ny miasa izao

en: Large White Pointer
mg: Kitondro fotsy lehibe

en: Large White Pointer - Current
mg: Kitondro fotsy lehibe - Ny miasa izao

en: Large version of normal pointer
mg: Ny kitondro ara-pitsipika amin'ny endriny lehibe

en: Large version of white pointer
mg: Ny kitondro fotsy amin'ny endriny lehibe

en: Launch help browser
mg: Alefaso ny mpizaha toro-làlana

en: Launch help browser's shortcut.
mg: Hitsin-dàlan'ny Alefaso ny mpizaha toro-làlana.

en: Launch web browser
mg: Alefaso ny mpitety tranonkala

en: Launch web browser's shortcut.
mg: Hitsin-dàlan'ny Alefaso ny mpitety tranonkala.

en: Layout
mg: Fandaminana

en: Layout Options
mg: Safidin'ny fandaminana

en: Layouts
mg: Fandaminana

en: Less than one minute until the next break
mg: Latsaka ny iray minitra mandra-pahatongan'ny fiatoana manaraka

en: Links Text Browser
mg: Mpitety Links Text

en: Load modmap files
mg: Alaivo ireo rakitra modmap

en: Lock screen
mg: Gejao ny efijery

en: Lock screen after a certain duration to help prevent repetitive keyboard use injuries
mg: Gejao ny efijery aorian'ny fotoana voafaritra mba hisorohana izay aretina ateraky ny fampiasana fafan-teny matetika loatra

en: Lock screen's shortcut.
mg: Hitsin-dàlan'ny Gejao ny efijery.

en: Log out
mg: Hivoaka

en: Log out's shortcut.
mg: Hitsin-dàlan'ny Hivoaka.

en: Login
mg: Fidirana

en: Logout
mg: Fivoahana

en: Lynx Text Browser
mg: Mpitety Lynx Text

en: Ma_ximum pointer speed:
mg: Hafainganan'ny kitondro _ambony indrindra:

en: Maximize
mg: Alehibiazo

en: Medium
mg: Antonony

en: Menu and Toolbar Preferences
mg: Safidy manokan'ny anjan'ny tolotra sy fitaovana

en: Menus & Toolbars
mg: Anjan'ny tolotra & fitaovana

en: Models
mg: Modely

en: Motion
mg: Hetsika

en: Mouse
mg: Totozy

en: Mouse Keys
mg: Kitendrin'ny totozy

en: Mouse Preferences
mg: Safidy manokan'ny totozy

en: Mouse _Preferences...
mg: _Safidy manokan'ny totozy...

en: Multimedia
mg: Haino aman-jery

en: Must contain numeric or special character(s)
mg: Tsy maintsy misy isa na marika manokana

en: N_one
mg: Tsy _misy

en: Name:
mg: Anarana:

en: Network Proxy
mg: Proxy'ny rezo

en: Network Proxy Preferences
mg: Safidy manokan'ny proxy'ny rezo

en: New File
mg: Rakitra vaovao

en: New accelerator...
mg: Mpanfaingana vaovao...

en: Next track key's shortcut.
mg: Hitsin-dàlan'ny tsindry Manaraka.

en: No Assistive Technology is available on your system.  The 'gok' package must be installed in order to get on-screen keyboard support, and the 'gnopernicus' package must be installed for screenreading and magnifying capabilities.
mg: Tsy misy haitao fanamorana ao amin'ny solosainao. Tsy maintsy apetraka ny fehin-drindran'asa 'gok' izay vao afaka mampiasa ny fafan-teny miseho amin'ny efijery. Tsy maintsy apetraka koa ny fehin-drindran'asa 'gnopernicus' izay vao afaka mampiasa mpamaky efijery sy fitara-mamily.

en: No Image
mg: Tsy misy sary

en: No Wallpaper
mg: Tsy misy taratasy manaingo

en: No sound
mg: Tsy misy feo

en: No theme file location specified to install
mg: Tsy misy toeran'endrika nolazaina ny fametrahana

en: No themes could be found on your system.  This probably means that your "Theme Preferences" dialog was improperly installed, or you haven't installed the "gnome-themes" package.
mg: Tsy ahitana endrika anatin'ny rafitrao. Mety mikika izany hoe tsy voapetraka araka ny tokony ho izy ny "Theme Preferences" na tsy napetrakao ny fehin-drindran'asa "gnome-themes".

en: Not all available assistive technologies are installed on your system.  The 'gnopernicus' package must be installed for screenreading and magnifying capabilities.
mg: Tsy voapetraka ao amin'ny solosainao avokoa ireo haitao fanamorana misy. Tsy maintsy apetraka ny fehin-drindran'asa 'gnopernicus' vao afaka mampiasa mpamaky efijery sy fitara-mamily.

en: Not all available assistive technologies are installed on your system.  The 'gok' package must be installed in order to get on-screen keyboard support.
mg: Tsy voapetraka ao amin'ny solosainao avokoa ireo haitao fanamorana misy. Tsy maintsy apetraka ny fehin-drindran'asa 'gok' vao afaka mandray an-tànana fafan-teny miseho amin'ny efijery.

en: Not connected
mg: Tsy mifandray

en: Object that controls the property (normally a widget)
mg: Zavatra iray izay mifehy ny toetoetra (tokony ho widget)

en: Old and new password are the same
mg: Mitovy ireo teny fanalahidy taloha sy vaovao

en: Old and new passwords are too similar
mg: Tsy dia mifankaiza loatra ireo teny fanalahidy taloha sy vaovao

en: Old pa_ssword:
mg: _Teny fanalahidy taloha:

en: Old password is incorrect, please retype it
mg: Tsy marina ny teny fanalahidy taloha voasoratra. Avereno soratana

en: Only accept keys after they have been pressed and held for a user adjustable amount of time.
mg: Aza ekena ireo kitendry raha tsy efa voatsindry mandritra ny fotoana azon'ny mpampiasa faritana.

en: Open File
mg: Hanokatra rakitra

en: Open a dialog to specify the color
mg: Manokatra takelaka kely ahafahana mamaritra ny loko

en: Open link in new _tab
mg: Sokafy anaty _vakizoro vaovao ilay rohy

en: Open link in new _window
mg: Sokafy anaty _fikandrana vaovao ilay rohy

en: Open link with web browser _default
mg: Sokafy amin'ny alalan'ny safidy _tsotran'ny mpitety tranonkala ilay rohy

en: Options
mg: Safidy

en: Orientation
mg: Fitodika

en: Others
mg: Hafa

en: P.O. _box:
mg: Laharan'ny _Boatin-taratasy:

en: P._O. box:
mg: Laharan'ny _Boatin-taratasy:

en: Password is too short
mg: Fohy loatra io teny fanalahidy io

en: Password is too simple
mg: Tsotra loatra io teny fanalahidy io

en: Pause
mg: Miato

en: Pause key's shortcut.
mg: Hitsin-dàlan'ny tsindry Miato.

en: Perform multiple simultaneous key press operations by pressing modifier keys in sequence.
mg: Manao fanindriana kitendry miara-miseho amin'ny alalan'ny fanidriana misesisesy ireo kitendrin'ny fanovana.

en: Personal Info
mg: Momba ny tena manokana

en: Play (or play/pause)
mg: Mamaky (na mamaky/miato)

en: Play (or play/pause) key's shortcut.
mg: Hitsin-dàlan'ny tsindry Mamaky (na mamaky/miato).

en: Please make sure that the applet is properly installed
mg: Amarino tsara hoe voapetraka araka ny tokony ho izy ilay applet

en: Please select an image.
mg: Misafidiana sary iray.

en: Please type the password again, it is wrong.
mg: Avereno soratana indray ilay teny fanalahidy. Diso io voasoratra io.

en: Please type the passwords.
mg: Soraty ireo teny fanalahidy.

en: Pointer Size:
mg: Haben'ny kitondro:

en: Pointer Theme
mg: Endriky ny kitondro

en: Pointers
mg: Kitondro

en: Port:
mg: Irika:

en: Preferred Applications
mg: Rindran'asa tiana kokoa

en: Preview Height
mg: Topy maso ny haavony

en: Preview Width
mg: Topy maso ny sakany

en: Preview:
mg: Topy maso:

en: Previous track key's shortcut.
mg: Hitsin-dàlan'ny tsindry Aloha.

en: Property editor data freeing callback
mg: Datan'ny mpanova toetoetra mamotsotra antso

en: Property editor object data
mg: Datan'ny zavatry ny mpanova toetoetra

en: Proxy Configuration
mg: Kirakiran'ny proxy

en: Re_fresh rate:
mg: Tahan'ny re_freshment:

en: Repeat keys speed
mg: Hafainganan'ny kitendry famerenana

en: Reset To De_faults
mg: Avereno amin'ny toetra _tsotra

en: Retrieve and store legacy settings
mg: Alaivo ary raiketo ireo fandrindrana taloha

en: Roll up
mg: Aforeto miakatra

en: Run in t_erminal
mg: Alefaso amin'ny alalan'ny _Terminal

en: Run screensaver at login
mg: Alefaso eny am-pidirana ny sary mitsitsy

en: S_ocks host:
mg: Mpampiantrano S_ocks:

en: S_peed:
mg: _Hafainganana:

en: S_uper (or "Windows logo")
mg: S_uper (na "Windows logo")

en: Save File
mg: Raiketo ilay rakitra

en: Save Theme
mg: Raiketo ilay endrika

en: Save _Background Image
mg: Raiketo ilay sarin'ny _afara

en: Save/restore indicators together with layout groups
mg: Raiketo/avereno miaraka amin'ny vondron'ny fandaminana ireo mpilaza

en: Scaled
mg: Novaina habe

en: Screen
mg: Efijery

en: Screen %d Settings
mg: Fandrindran'ny efijery %d

en: Screen Resolution
mg: Resolution'ny efijery

en: Screen Resolution Preferences
mg: Safidy manokana mikasikan ny resolution'ny efijery

en: Screen on which BGApplier is to draw
mg: Ny efijery hivelaran'ny BGApplier

en: Search
mg: Karohy

en: Search's shortcut.
mg: Hitsin-dàlan'ny Karohy.

en: Select Image
mg: Misafidiana sary

en: Select Sound File
mg: Hisafidy raki-peo

en: Select fonts for the desktop
mg: Ahafahana misafidy endri-tsoratra ho an'ny sehatr'asa

en: Select theme for the desktop
mg: Misafidiana endrika ho an'ny sehatr'asa

en: Select themes for various parts of the desktop
mg: Misafidy endrika ampiasaina amin'ny faritra maro amin'ny sehatr'asa

en: Select your default applications
mg: Safidio ireo rindran'asa ataonao fampiasa

en: Separate _group for each window
mg: _Vondrona tokana isaka ny fikandrana

en: Set as Application Font
mg: Farito ho endri-tsoratry ny rindran'asa

en: Set this key to the command used to create thumbnails for OpenType fonts.
mg: Ampifanarao amin'ny baiko amoronana sary madinika ho an'ny endri-tsoratra OpenType ity famaha ity.

en: Set this key to the command used to create thumbnails for PCF fonts.
mg: Ampifanaraho amin'ny baiko amoronana sary madinika ho an'ny endri-tsoratra PCF ity famaha ity.

en: Set this key to the command used to create thumbnails for TrueType fonts.
mg: Ampifanaraho amin'ny baiko amoronana sary madinika ho an'ny endri-tsoratra TrueType ity famaha ity.

en: Set this key to the command used to create thumbnails for Type1 fonts.
mg: Ampifanaraho amin'ny baiko amoronana sary madinika ho an'ny endri-tsoratra Type1 ity famaha ity.

en: Set this key to the command used to create thumbnails for installed themes.
mg: Ampifanaraho amin'ny baiko amoronana sary madinika ho an'ny endrika voapetraka ity famaha ity.

en: Set this key to the command used to create thumbnails for themes.
mg: Ampifanaraho amin'ny baiko amoronana sary madinika ho an'ny endrika ity famaha ity.

en: Set your keyboard accessibility preferences
mg: Mamaritra ny safidy manokan'ny fahafahana mampiasa ny fafan-teny

en: Set your keyboard preferences
mg: Mamaritra ireo safidy manokan'ny fafan-teny

en: Set your mouse preferences
mg: Mamaritra ny safidy manokan'ny totozinao

en: Set your network proxy preferences
mg: Mamaritra ny safidy manokan'ny proxy'ny rezonao

en: Set your personal information
mg: Anoratana ny mombamomba anao

en: Set your window properties
mg: Mamaritra ny toetoetry ny fikandranao

en: Sets the default application font
mg: Mamaritra ny endri-tsoratry ny rindran'asa tsotra

en: Sets the default theme
mg: Mamaritra ny endrika tsotra

en: Shortcut
mg: Hitsin-dàlana

en: Show Startup Errors
mg: Asehoy ireo tsy fetezana mitranga eny am-piandohana

en: Show _icons in menus
mg: Asahoy anatin'ny tolotra ny _kisary

en: Show help options
mg: Asehoy ny safidy momba ny toro-làlana

en: Show layout names instead of group names
mg: Ireo anaran'ny fandaminana no asehoy fa tsy ireo anaran'ny vondrona

en: Show layout names instead of group names (only for versions of XFree supporting multiple layouts)
mg: Ireo anaran'ny fandaminana no asehoy fa tsy ireo anaran'ny vondrona (ho an'ny kinovan'ny XFree izay mandray an-tànana fandaminana maro ihany)

en: Show more _details
mg: Asehoy amin'ny _antsipiriany

en: Siren
mg: Anjombona

en: Size:
mg: Habe:

en: Skip to next track
mg: Mamaky ny hira manaraka

en: Skip to previous track
mg: Mamaky ny hira teo aloha

en: Sleep
mg: Fiatoana

en: Sleep's shortcut.
mg: Hitsin-dàlan'ny Fiatoana.

en: Slow Keys Alert
mg: Fampilazan'ny kitendry meda

en: Small
mg: Kely

en: Solid Color
mg: Loko tokana

en: Sound
mg: Feo

en: Sound & Video Preferences
mg: Safidy manokan'ny feo sy ny horonantsary

en: Sound Capture:
mg: Ampaham-peo:

en: Sound Playback:
mg: Famakiana feo:

en: Sound Preferences
mg: Safidy manokan'ny feo

en: Sound not set for this event.
mg: Tsy voafaritra ny feo ho an'ity zava-miseho ity.

en: Sounds
mg: Feo

en: Standard XTerminal
mg: XTerminal tsotra

en: Start screensaver
mg: Alefaso ny sary mitsitsy

en: Start the page with the typing break settings showing
mg: Asehoy ireo fandrindrana ny fiatoan'ny fanoratana rehefa mandefa ilay pejy

en: Start these assistive technologies every time you log in:
mg: Mandefa ireo haitao fanamorana ireo isaky ny miditra ianao:

en: State/Pro_vince:
mg: Fanjakana/Fa_ritany:

en: Sticky Keys Alert
mg: Fampilazan'ny kitendry miraikidraikitra

en: Stop playback key
mg: Ajanony

en: Stop playback key's shortcut.
mg: Hitsin-dàlan'ny Ajanony.

en: Style:
mg: Endrika:

en: Sub_pixel (LCDs)
mg: Sub_pixel (LCD)

en: Sub_pixel smoothing (LCDs)
mg: Fandamalamana sub_pixel (LCD)

en: Suppress the "X sysconfig changed" warning message
mg: Fafao ny fampilazana "X sysconfig changed"

en: Sync text/plain and text/* handlers
mg: Ireo mpandray an-tànana ny text/plain and text/* an'ny sync

en: System
mg: Rafitra

en: System Beep
mg: Feon'ny rafitra

en: System Sounds
mg: Feon'ny rafitra

en: System error has occurred
mg: Nisy olan'ny rafitra nitranga

en: Take a break!
mg: Hiato kely!

en: Test
mg: Fitsapana

en: Testing Pipeline
mg: Mitsapa ny fantsona

en: Testing the new settings. If you don't respond in %d second the previous settings will be restored. | Testing the new settings. If you don't respond in %d seconds the previous settings will be restored.
mg[0]: Mitsapa ireo fandrindrana vaovao. Raha tsy manome valin-teny anatin'ny %d segaondra ianao dia haverina ireo fandrindrana teo aloha.
mg[1]: Mitsapa ireo fandrindrana vaovao. Raha tsy manome valin-teny anatin'ny %d segaondra ianao dia haverina ireo fandrindrana teo aloha.

en: Text below icons
mg: Ny soratra ambanin'ny kisary

en: Text beside icons
mg: Ny soratra akaikin'ny kisary

en: Text only
mg: Soratra fotsiny

en: The GNOME configuration tool
mg: Ny fitaovana fikirakiran'ny GNOME

en: The Keyboard Preview, X offset
mg: Topy mason'ny fafan-teny, offset X

en: The Keyboard Preview, Y offset
mg: Topy mason'ny fafan-teny, offset Y

en: The Keyboard Preview, height
mg: Topy mason'ny fafan-teny, haavo

en: The Keyboard Preview, width
mg: Topy mason'ny fafan-teny, saka

en: The X Server does not support the XRandR extension.  Runtime resolution changes to the display size are not available.
mg: Tsy mandray an-tànana ny tovana XRandR ny mpizara X. Tsy misy fanovana resolution runtime azo ampiharina amin'ny haben'ny efijery ao.

en: The buttons shown in the alert dialog
mg: Ireo tsindry miseho eo amin'ny takelakakelin'ny filazana

en: The default pointer inverted
mg: Ny kitondro tsotra navadika

en: The default pointer that ships with X
mg: Ny kitondro tsotra nivoaka niaraka tamin'ny X

en: The default theme schemas could not be found on your system.  This means that you probably don't have metacity installed, or that your gconf is configured incorrectly.
mg: Tsy hita ao amin'ny rafitrao ny drafitry ny endrika tsotra. Midika izany fa tsy voapetraka ny metacity na tsy voakirakira araka ny tokony ho izy ny gconf.

en: The file %s is not a valid wav file
mg: Rakitra .wav tsy ekena ny rakitra %s

en: The file format is invalid
mg: Tsy ekena ny lamin'io rakitra io

en: The file format is invalid.
mg: Tsy ekena ny lamin'io endrika io.

en: The font selected is %d point large, and may make it difficult to effectively use the computer.  It is recommended that you select a size smaller than %d. | The font selected is %d points large, and may make it difficult to effectively use the computer. It is recommended that you select a size smaller than %d.
mg[0]: Mety tsy afaka miasa araka ny tokony ho izy ilay solosaina satria lehibe loatra (x %d) ny endri-tsoratra nosafidianao. Tsara raha mampiasa endri-tsoratra kely noho ny %d ianao.
mg[1]: Mety tsy afaka miasa araka ny tokony ho izy ilay solosaina satria lehibe loatra (x %d) ny endri-tsoratra nosafidianao. Tsara raha mampiasa endri-tsoratra kely noho ny %d ianao.

en: The font selected is %d point large, and may make it difficult to effectively use the computer.  It is recommended that you select a smaller sized font. | The font selected is %d points large, and may make it difficult to effectively use the computer. It is recommended that you select a smaller sized font.
mg[0]: Mety tsy afaka miasa araka ny tokony ho izy ilay solosaina satria lehibe %d teboka loatra ny endri-tsoratra nosafidianao. Tsara raha misafidy endri-tsoratra kely noho io ianao.
mg[1]: Mety tsy afaka miasa araka ny tokony ho izy ilay solosaina satria lehibe %d teboka loatra ny endri-tsoratra nosafidianao. Tsara raha misafidy endri-tsoratra kely noho io ianao.

en: The orientation of the tray.
mg: Ny fitodiky ny tray.

en: The quick brown fox jumps over the lazy dog. 0123456789
mg: Mitsambikina eo amibonin'ny ilay alika kamo ilay fosa miloko manja. 0123456789

en: The shortcut "%s" cannot be used because it will become unusable to type using this key.
    Please try with a key such as Control, Alt or Shift at the same time.
mg: Tsy mety ampiasaina ny hitsin-dàlana "%s" satria tsy hety hampiasaina hanoratana intsony io kitendry io.
    Andramo ampiarahana amin'ny kitendry toy ny Control, Alt na Shift ilay izy.

en: The shortcut "%s" is already used for:
     "%s"
mg: Ny hitsin-dàlana "%s" dia efa ampiasaina amin'ny:
    "%s"

en: The sound file for this event does not exist.
mg: Tsy misy ny raki-peo ho an'ity zava-miseho ity.

en: The sound file for this event does not exist.
    You may want to install the gnome-audio package for a set of default sounds.
mg: Tsy misy ny raki-peo ho an'ity zava-miseho ity.
    Mety mila mametraka ny fehy gnome-audio izay misy feo tsotra maromaro angamba ianao.

en: The theme already exists. Would you like to replace it?
mg: Efa misy io endrika io. Tianao tsindriana ve izy io?

en: The theme file location specified to install is invalid
mg: Tsy ekena ilay toeran'endrika nolazaina ny fametrahana

en: The theme is an engine. You need to compile the theme.
mg: Milina ilay endrika. Mila compile-nao io rakitra io.

en: The theme you have selected suggests a new font. A preview of the font is shown below.
mg: Tahaka ny endri-tsoratra vaovao ilay endrika nosafidianao. Miseho etsy ambany ny sariny.

en: The type of accelerator.
mg: Ny karazan'ilay mpanafaingana.

en: The type of alert
mg: Ny karazan'ny filazana

en: The typing monitor uses the notification area to display information. You don't seem to have a notification area on your panel. You can add it by right-clicking on your panel and choosing 'Add to panel', selecting 'Notification area' and clicking 'Add'.
mg: Ny mpandrindra fanoratana dia mampiasa ny faritra filazana hanaovana fampahalalana. Toa tsy misy faritra filazana eo amin'ny tontonanao. Raha hametraka izany eo ianao, dia tondroy ny tontonana, tsindrio ny kitendry havanan'ny totozy, tsindrio ny 'Atao eo amin'ny tontonana', safidio ny 'Faritra filazana' ary tsindrio ny 'Apetrao'.

en: The version of the XRandR extension is incompatible with this program. Runtime changes to the display size are not available.
mg: Tsy mifanaraka amin'ity rindran'asa ity ny kinovan'ny tovana XRandR. Tsy misy fanovana runtime azo ampiharina amin'ny haben'ny efijery ao.

en: Theme
mg: Endrika

en: Theme Details
mg: Antsipirian'ny endrika

en: Theme Preferences
mg: Safidy manokan'ny endrika

en: Theme _Details
mg: _Antsipirian'ny endrika

en: Theme can not be deleted
mg: Tsy mety fafàna ilay endrika

en: Theme deleted succesfully. Please select another theme.
mg: Voafafa soa aman-tsara ilay endrika. Misafidiana endrika iray hafa.

en: Theme name must be present
mg: Tsy maintsy asiana anaran'endrika

en: Themes
mg: Endrika

en: There was an error displaying help: %s
mg: Nisy olana teo am-manehoana ireo toro-làlana: %s

en: There was an error launching the keyboard tool: %s
mg: Nisy olana teo am-pandefasana ny fikirakirana ny kitendry: %s

en: There was an error launching the mouse preferences dialog: %s
mg: Nisy olana teo am-pandefasana ny takelaka kelin'ny safidy manokan'ny totozy: %s

en: There was an error loading an image: %s
mg: Nisy olana teo am-pakana ny sary iray: %s

en: There was an error starting up the screensaver:
    
    %s
    
    Screensaver functionality will not work in this session.
mg: Nisy olana teo am-pandefasana ny sary mitsitsy:
    
    %s
    Tsy handeha amin'ity session ity fahasahazan'ny sary mitsitsy.

en: There was an error while trying to get the addressbook information
    Evolution Data Server can't handle the protocol
mg: Nnisy olana teo am-panandramana maka ny lazan'ny bokin'adiresy
    Tsy raisin'ny Evolution Data Server an-tànana io firesaka io

en: This system does not seem to have the XKB extension.  The keyboard accessibility features will not operate without it.
mg: Toa tsy manana ny tovana XKB ity rafitra ity. Tsy mandeha ny fahasahazan'ny fahafahana mampiasa ny fafan-teny  raha tsy misy io tovana io.

en: This theme does not suggest any particular font or background.
mg: Tsy milaza endri-tsoratra na afara manokana ity endrika ity.

en: This theme is not in a supported format.
mg: Tsy raisina an-tànana ny lamin'ity endrika ity.

en: This theme suggests a background:
mg: Milaza afara iray ity endrika ity:

en: This theme suggests a font and a background:
mg: Milaza endri-tsoratra sy afara ity endrika ity:

en: This theme suggests a font:
mg: Milaza endri-tsoratra ity endrika ity:

en: Thumbnail command for OpenType fonts
mg: Baiko famoronana sary madinika ho an'ny endri-tsoratra openType

en: Thumbnail command for PCF fonts
mg: Baiko famoronana sary madinika ho an'ny endri-tsoratra PCF

en: Thumbnail command for TrueType fonts
mg: Baiko famoronana sary madinika ho an'ny endri-tsoratra TrueType

en: Thumbnail command for Type1 fonts
mg: Baiko famoronana sary madinika ho an'ny endri-tsoratra Type1

en: Thumbnail command for installed themes
mg: Baiko amoronana sary madinika ho an'ny sary voapetraka

en: Thumbnail command for themes
mg: Baiko amoronana sary madinika ho an'ny endrika

en: Tiled
mg: Mizarazara

en: Time to acce_lerate to maximum speed:
mg: Ny fotoana ilaina _hahatratrarana ny hafainganana ambony indrindra:

en: To URI
mg: Mankany amin'ny URI

en: To edit a shortcut key, click on the corresponding row and type a new accelerator, or press backspace to clear.
mg: Raha hanova mpanfaingana, dia manorata mpanafaingana vaovao eo amin'ny fariana voatokana amin'izany, na tsindrio ny kitendry miverina hamafana azy.

en: To move a window, press-and-hold this key then grab the window:
mg: Raha hamindra fikandrana, dia tsindrio ka tano eo ity kitendry ity ary raiso ilay fikandrana rehefa avy eo:

en: To:
mg: Mankany amin'ny:

en: Toolbar _button labels:
mg: Mari-tsoratra amin'ny _tsindrin'ny anjan'ny fitaovana:

en: Total URIs
mg: Tontalin'ireo URI

en: Total number of URIs
mg: Tontalin'ny isan'ny URI

en: Type
mg: Karazana

en: Type of bg_applier: BG_APPLIER_ROOT for root window or BG_APPLIER_PREVIEW for preview
mg: Karazan'ny bg_applier: BG_APPLIER_ROOT ho an'ny fikandran'ny faka na BG_APPLIER_PREVIEW ho an'ny topy maso

en: Type:
mg: Karazana:

en: Typing Break
mg: Fiatoan'ny fanoratana

en: UI Control
mg: Fifehezana ny UI

en: URI currently transferring from
mg: Ny URI dia mamindra avy amin'ny

en: URI currently transferring to
mg: Ny URI dia mamindra mankany amin'ny

en: U_sername:
mg: Anaran'ny _mpampiasa:

en: Unable to bring up the typing break properties dialog with the following error: %s
mg: Tsy afaka mampiseho ny takilan'ny toetoetry ny fiatona amin'ny fanoratana miaraka amin'ny ity tsy fetezana manaraka ity: %s

en: Unable to import AccessX settings from file '%s'
mg: Tsy nahaaftra fandrindrana AccessX avy amin'ny rakitra '%s'

en: Unable to launch backend
mg: Tsy mety mahalefa ny backend

en: Unable to load stock icon '%s'
mg: Tsy afaka nangala ny kisary tahiry '%s'

en: Unable to open address book
mg: Tsy mety mahasokatra ny bokin'adiresy

en: Unable to start the settings manager 'gnome-settings-daemon'.
    Without the GNOME settings manager running, some preferences may not take effect. This could indicate a problem with Bonobo, or a non-GNOME (e.g. KDE) settings manager may already be active and conflicting with the GNOME settings manager.
mg: Tsy nahalefa ny mpandrindra kirakira 'gnome-settings-daemon'.
    Mety tsy hihatra ny safidy manokana sasany raha tsy mandeha io mpandrindra ny kirakiran'ny GNOME io. Mety midika izany fa misy olana amin'ny Bonobo, na mety efa misy mpandrindra kirakira tsy an'ny GNOME (ohatra: KDE) mandeha ka mifanipaka amin'ny an'ny GNOME.

en: Unexpected error has occurred
mg: Nisy olana tsy nampoizina nitranga

en: Unknown
mg: Tsy fantatra

en: Unknown Pointer
mg: Kitondro tsy fantatra

en: Unknown login ID, the user database might be corrupted
mg: ID'ny fidirana tsy fantatra. Mety simba angamba ny soratra fototry ny mpampiasa.

en: Use X settings
mg: Ampiasao ny fandrindran'ny X

en: Use _previous resolution
mg: Ny resolution _teo aloha ampiasaina

en: User name:
mg: Anaran'ny mpampiasa:

en: Version:
mg: Kinova:

en: Vertical Gradient
mg: Mitsangana misompirana

en: Very soon, keyboard settings in gconf will be overridden (from the system configuration) This key has been deprecated since GNOME 2.12, please unset the model, layouts and options keys to get the default system configuration.
mg: Afaka fotoana fohy dia ho fehezina avy amin'ny kirakiran'ny rafitra ireo fandrindrana ny fafan-teny ao amin'ny gconf. Efa hatramin'ny GNOME 2.12 no tsy nampiasaina izany famaha izany, ka foano ireo famahan'ny modely, fandaminana ary safidy mba ahazoana ny kirakiran-drafitra tsotra.

en: Volume
mg: Fanamafisam-peo

en: Volume down
mg: Ambany

en: Volume down's shortcut.
mg: Hitsin-dàlan'ny fanamorana feo.

en: Volume mute
mg: Malefaka

en: Volume mute's shortcut
mg: Hitsin-dàlan'ny Fanalefahana feo

en: Volume step
mg: Dingan'ny fanamafisam-peo

en: Volume step as percentage of volume.
mg: Dingana mampiseho ny hamafin'ny feo.

en: Volume up
mg: Ambony

en: Volume up's shortcut.
mg: Hitsin-dàlan'ny Fanamafisana feo.

en: W3M Text Browser
mg: Mpitety Soratra W3M

en: Web _log:
mg: _Raki-tatitry ny tranonkala:

en: Whether to thumbnail OpenType fonts
mg: (Tsy) maneho ny endri-tsoratra OpenType anaty sary madinika

en: Whether to thumbnail PCF fonts
mg: (Tsy) maneho ny endri-tsoratra PCF anaty sary madinika

en: Whether to thumbnail TrueType fonts
mg: (Tsy) maneho ny endri-tsoratra TrueType anaty sary madinika

en: Whether to thumbnail Type1 fonts
mg: (Tsy) maneho ny endri-tsoratra Type1 anaty sary madinika

en: Whether to thumbnail installed themes
mg: (Tsy) maneho ireo endrika voapetraka anaty sary madinika

en: Whether to thumbnail themes
mg: (Tsy) maneho ireo endrika anaty sary madinika

en: White Pointer
mg: Kitondro fotsy

en: White Pointer - Current
mg: Kitondro fotsy - Ny miasa izao

en: Width if applier is a preview: Defaults to 64.
mg: Ny sakany raha toa ka topy maso ilay mpampihatra: 64 (sanda tsotra).

en: Width of border around the label and image in the alert dialog
mg: Ny sakan'ny sisin'ny mari-tsoratra sy ny sary anatin'ny takelakakelin'ny filazana

en: Window Border
mg: Sisim-pikandrana

en: Window Management
mg: Fandrindrana fikandrana

en: Window Preferences
mg: Safidy manokan'ny fikandrana

en: Window border theme
mg: Endriky ny sisin'ny fikandrana

en: Window manager "%s" has not registered a configuration tool
mg: Tsy nanambara fitaovana fikirakirana ny mpandrindra fikandrana "%s"

en: Windows Border Theme %s correctly installed.
    You can select it in the theme details.
mg: Voapetra araka ny tokony ho izy ny sisim-pikandrana %s.
    Azonao safidiana ao amin'ny antsipirian'ny endrika izy io.

en: Wor_k:
mg: _Toeram-piasana:

en: Work _fax:
mg: _Fax ao amin'ny toeram-piasana:

en: Would you like to load the modmap file(s)?
mg: Tianao alaina ilay (ireo) rakitra modmap?

en: Would you like to remove this theme?
mg: Tianao esorina ve ity endrika ity?

en: Written by Richard Hult &lt;richard@imendio.com&gt;
mg: Nosoratan'i Richard Hult &lt;richard@imendio.com&gt;

en: You are using XFree 4.3.0.
    There are known problems with complex XKB configurations.
    Try using a simpler configuration or taking a fresher version of XFree software.
mg: Mampiasa XFree 4.3.0 ianao.
    Ahitana olana maro ny kirakira XKB maro sosona.
    Manandrama mampiasa kirakira tsotra kokoa na mametraka kinovan'ny rindran'asa XFree vaovao.

en: You can save this theme by pressing the Save Theme button.
mg: Azonao raiketina amin'ny alalan'ny tsindry Raiketo ity endrika ity.

en: You just held down the Shift key for 8 seconds.  This is the shortcut for the Slow Keys feature, which affects the way your keyboard works.
mg: Notsindrianao nandritra ny 8 segaondra ny kitendry Shift. Io no hitsin-dàlana mampadeha ny fahasahazan'ny kitendry meda izay mampiova ny fiasan'ny fafan-teninao.

en: You just pressed the Shift key 5 times in a row.  This is the shortcut for the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
mg: Notsindrianao in-5 misesisesy ny kitendry Shift. Io no hitsin-dàlana mampandeha ny fahasahazan'ny kitendry miraikidraikitra izay mampiova ny fiasan'ny fafan-teninao.

en: You just pressed two keys at once, or pressed the Shift key 5 times in a row.  This turns off the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
mg: Nanindry kitendry roa miaraka ianao, na nanindry ny kitendry Shift in-5 misesisesy. Izany dia manatsahatra ny fahasahazan'ny kitendry miraikidraikitra izay mampiova ny fiasan'ny fafan-teninao.

en: Zip/_Postal code:
mg: Mari-pamantaran'ny _paositra:

en: Zoom
mg: Zòma

en: _Acceleration:
mg: _Fanafainganana:

en: _Accessibility
mg: _Fahafahana mampiasa

en: _Accessibility...
mg: _Fahafahana mampiasa...

en: _Activate
mg: _Alefaso

en: _Add Wallpaper
mg: _Hanampy taratasy manaingo

en: _Add...
mg: _Hanampy...

en: _Address:
mg: _Adiresy:

en: _Application font:
mg: Endri-tsoratry ny _rindran'asa:

en: _Apply font
mg: _Ampiharo

en: _Break interval lasts:
mg: _Faharetan'ny elanelan'ireo fiatoana:

en: _Copy
mg: _Adikao

en: _Deactivate
mg: _Atsaharo

en: _Delay:
mg: _Elanelam-potoana:

en: _Department:
mg: _Sampandraharaha:

en: _Description:
mg: _Fanoritsoritana:

en: _Detachable toolbars
mg: _Anjan'ny fitaovana azo alàna

en: _Details
mg: _Antsipiriany

en: _Disable if unused for:
mg: _Atsaharo raha tsy ampiasaina mandritra ny:

en: _Do not show this message again
mg: _Aza aseho intsony ity filazana ity

en: _Document font:
mg: _Endri-tsoratry ny tahirin-kevitra:

en: _Double-click titlebar to perform this action:
mg: _Tsindrio in-2 eo amin'ny anjan'ny lohateny raha hanatanteraka ity asa manaraka ity:

en: _Edit
mg: _Ovay

en: _Editable menu accelerators
mg: Mpanafaingan'ny tolotra _azo ovaina

en: _Enable assistive technologies
mg: _Alefaso ireo haitao fanamorana

en: _Enable keyboard accessibility features
mg: _Alefaso ireo fahasahazan'ny fahafahana mampiasa ny fafan-teny

en: _Enable system beep
mg: _Alefaso ny feon'ny rafitra

en: _FTP proxy:
mg: Proxy _FTP:

en: _File
mg: _Rakitra

en: _Finish
mg: _Vita

en: _Fixed width font:
mg: Sakan'endri-tsoratra voafetra:

en: _Full
mg: _Feno

en: _Home page:
mg: Pejy _fandraisana:

en: _Home:
mg: _Fandraisana:

en: _Import
mg: _Afaro

en: _Import Feature Settings...
mg: _Hanafatra fandrindrana fahasahaza...

en: _Install Theme...
mg: _Hametraka endrika...

en: _Install...
mg: _Apetrao...

en: _Interval before raising:
mg: _Elanelam-potoana alohan'ny fampakarana:

en: _Keep resolution
mg: _Tano io resolution io

en: _Left-handed mouse
mg: _Totozy ho an'ny tànana havia

en: _Load
mg: _Alaivo

en: _Loaded files:
mg: _Ireo rakitra azo:

en: _Magnifier
mg: _Fitara-mamily

en: _Make default for this computer (%s) only
mg: _Ataovy safidy tsotra ho an'ity solosaina (%s) ity ihany

en: _Manager:
mg: _Mpandrindra:

en: _Medium
mg: _Antonony

en: _Mobile:
mg: _Finday:

en: _Models:
mg: _Modely:

en: _Monochrome
mg: _Tokan-doko

en: _Name:
mg: _Anarana:

en: _New
mg: _Vaovao

en: _New password:
mg: _Teny fanalahidy vaovao:

en: _None
mg: _Tsy misy

en: _On-screen keyboard
mg: Fafan-teny miseho _amin'ny efijery

en: _Only accept keys held for:
mg: _Aza manaiky afa-tsy ireo kitendry voatsindry mandritra ny:

en: _Open
mg: _Sokafy

en: _Password:
mg: _Teny fanalahidy:

en: _Paste
mg: _Apetao

en: _Play system sounds
mg: _Vakio ireo feon'ny rafitra

en: _Print
mg: _Atontay

en: _Profession:
mg: _Asa:

en: _Quit
mg: _Ajanony

en: _Raise selected windows after an interval
mg: _Ampiakaro ireo fikandrana voafaritra ao anatin'ny fe-potoana iray

en: _Remove
mg: _Esory

en: _Retype new password:
mg: _Avereno soratana ilay teny fanalahidy:

en: _Revert
mg: _Avereno

en: _Save
mg: _Raiketo

en: _Save Theme...
mg: _Raiketo ilay endrika...

en: _Screenreader
mg: _Mpamaky efijery

en: _Secure HTTP proxy:
mg: Proxy HTTP azo _antoka:

en: _Select
mg: _Ekeo

en: _Select windows when the mouse moves over them
mg: _Safidio ireo fikandrana rehefa mankeo amboniny ny totozy

en: _Selected layouts:
mg: _Fandaminana voasafidy:

en: _Sensitivity:
mg: _Fahamora mandray:

en: _Slight
mg: _Malefaka

en: _Speed:
mg: _Hafainganana:

en: _State/Province:
mg: _Faritany:

en: _Style:
mg: _Endrika:

en: _Threshold:
mg: _Fetra:

en: _Timeout:
mg: _Elanelany:

en: _Title:
mg: _Mpialoha anarana:

en: _Type to test settings:
mg: _Manorata hitsapana ireo fandrindrana:

en: _Visual system beep
mg: _Feon'ny rafitry ny hita maso

en: _Window title font:
mg: Endri-tsoratra ho an'ny lohatenin'ny _fikandrana:

en: _Work interval lasts:
mg: _Faharetan'ny elanelan'ny asa atao:

en: _Work:
mg: _Toeram-piasana:

en: _Zip/Postal code:
mg: Mari-pamantaran'ny _paositra:

en: _accepted
mg: _Ekena

en: _pressed
mg: _voatsindry

en: _rejected
mg: _Lavina

en: characters/second
mg: marika/segaondra

en: dots per inch
mg: dpi

en: keyboard layout
mg: fandaminana ny fafan-teny

en: keyboard model
mg: Modelim-pafan-teny

en: layout "%s" | layouts "%s"
mg[0]: Fandaminana "%s"
mg[1]: Fandaminana "%s"

en: milliseconds
mg: milisegaondra

en: minutes
mg: minitra

en: model "%s", %s and %s
mg: modely "%s", %s ary %s

en: modmap file list
mg: lisitry ny rakitra modmap

en: no layout
mg: tsy misy fandaminana

en: no options
mg: tsy misy safidy

en: option "%s" | options "%s"
mg[0]: Safidy "%s"
mg[1]: Safidy "%s"

en: pixels/second
mg: pixel/segaondra

en: seconds
mg: segaondra

en: theme selection tree
mg: Hazon'ny fisafidianana endrika

en: usage: %s fontfile
mg: fampiasa: rakitr'endri-tsoratra %s
