TOTEM 2.16 - en to mg translation catalogue (349 entries)

en: %d frames per second
mg: Frame %d isan-tsegaondra

en: %d hour | %d hours
mg[0]: %d ora
mg[1]: %d ora

en: %d minute | %d minutes
mg[0]: %d minitra
mg[1]: %d minitra

en: %d second | %d seconds
mg[0]: %d segaondra
mg[1]: %d segaondra

en: 0 frames per second
mg: frame 0 isan-tsegaondra

en: 0 seconds
mg: 0 segaondra

en: 14.4 Kbps Modem
    19.2 Kbps Modem
    28.8 Kbps Modem
    33.6 Kbps Modem
    34.4 Kbps Modem
    56 Kbps Modem/ISDN
    112 Kbps Dual ISDN/DSL
    256 Kbps DSL/Cable
    384 Kbps DSL/Cable
    512 Kbps DSL/Cable
    1.5 Mbps T1/Intranet/LAN
    Intranet/LAN
mg: Modem 14.4 Kbps
    Modem 19.2 Kbps
    Modem 28.8 Kbps
    Modem 33.6 Kbps
    Modem 34.4 Kbps
    Modem 56 Kbps Modem/ISDN
    112 Kbps Dual ISDN/DSL
    DSL/Cable 256 Kbps
    DSL/Cable 384 Kbps
    DSL/Cable 512 Kbps
    T1/Intranet/LAN 1.5 Mbps
    Intranet/LAN

en: 16:9 (Widescreen)
mg: 16:9 (Efijery mivelatra)

en: <b>Audio Output</b>
mg: <b>Famoaham-peo</b>

en: <b>Audio</b>
mg: <b>Feo</b>

en: <b>Color balance</b>
mg: <b>Fampifandanjana loko</b>

en: <b>Display</b>
mg: <b>Seho</b>

en: <b>General</b>
mg: <b>Ankapobe</b>

en: <b>Networking</b>
mg: <b>Rezo</b>

en: <b>Preview</b>
mg: <b>Topy maso</b>

en: <b>Subtitles</b>
mg: <b>Fanampin-teny</b>

en: <b>TV-Out</b>
mg: <b>Fivoahana TV</b>

en: <b>Video</b>
mg: <b>Sarimihetsika</b>

en: <b>Visual Effects</b>
mg: <b>Effect mahasarika</b>

en: <span size="medium"><b>No file</b></span>
mg: <span size="medium"><b>Tsy misy rakitra</b></span>

en: A file named '%s' already exists.  Are you sure you want to overwrite it?
mg: Efa misy ny rakitra mitondra ny anarana '%s'. Tianao tsindriana tokoa ve izy io?

en: A problem occurred while loading a library or a decoder (%s).
mg: Nisy olana nitranga teo am-pakana tahirim-boky na mpamadi-pango (%s).

en: A_udio Menu
mg: Tolotra momba ny _feo

en: Add...
mg: Hampiditra...

en: Album:
mg: Alibaoma:

en: All files
mg: Ireo rakitra rehetra

en: Always on _Top
mg: Eo _anoloana foana

en: Always on top
mg: Eo anoloana foana

en: Amount of data to buffer for network streams before starting to display the stream (in seconds)
mg: Ny habetsaky ny data voaray avy amin'ny stream'ny rezo atao anaty arika buffer alohan'ny anehoana ilay stream (segaondra)s

en: An error occurred
mg: Nisy olana iray nitranga

en: Artist:
mg: Mpanakanto:

en: Audio
mg: Feo

en: Audio CD
mg: Kapilam-peo

en: Audio codec '%s' is not handled. You might need to install additional plugins to be able to play some types of movies
mg: Tsy raisina an-tànana ny codec audio '%s'. Mety mila mametraka plugin fanampiny ianao ahafahana mamaky ny karazan-tsarimikhetsika sasantsasany

en: Audio/Video
mg: Feo/Sarimihetsika

en: Auto
mg: Mandeha hoazy

en: Automatically _resize the window when a new video is loaded
mg: Avy dia _ovay ny haben'ny fikandrana rehefa misy sarimihetsika halefa

en: Backend options
mg: Safidin'ny backend

en: Buffer size
mg: Haben'ny arika buffer

en: By extension
mg: Araka ny tovana

en: Cannot play this file over the network. Try downloading it to disk first.
mg: Tsy afaka mamaky io rakitra io eo anivon'ny rezo. Andramo ampidinina anatin'ny kapila ilay izy aloha.

en: Changing the visuals effect type will require a restart to take effect.
mg: Mila averina alefa ny Totem izay mihatra ny fanovana ny karazana effet mahasarika.

en: Co_ntrast:
mg: Fifan_garihana:

en: Connection _speed:
mg: _Hafaiganan'ny fifandraisana:

en: Could not connect to the HAL daemon
mg: Tsy afaka nifandray tamin'ny daemon HAL

en: Could not find the audio output. You may need to install additional GStreamer plugins, or select another audio output in the Multimedia Systems Selector.
mg: Tsy nahita ilay famoaham-peo. Mety mila mametraka plugin GStreamer fanampiny angamba ianao na mijery famoaham-peo hafa ao amin'ny mpisafidy rafitr'aino aman-jery.

en: Could not find the video output. You may need to install additional GStreamer plugins, or select another video output in the Multimedia Systems Selector.
mg: Tsy nahita ilay famoahan-tsary. Mety mila mametraka plugin GStreamer fanampiny ianao na mijery famoahan-tsary hafa ao amin'ny mpisafidy rafitr'aino aman-jery.

en: Could not initialize the thread-safe libraries.
mg: Tsy afaka nanomboka ireo tahirim-boky thread-safe.

en: Could not initialize the thread-safe libraries.
    Verify your system installation. Vanity will now exit.
mg: Tsy afaka nanomboka ireo tahirim-boky thread-safe.
    Jereo ny fametrahana ny rafitrao. Hijanona ny Vanity izao.

en: Could not open location; You may not have permission to open the file.
mg: Tsy nahasokatra ilay toerana; mety tsy manana alalana hanokatra io rakitra io angamba ianao.

en: Could not save the playlist
mg: Tsy afaka nandraikitra ilay playlist

en: Couldn't load the '%s' audio driver
    Check that the device is not busy.
mg: Tsy afaka naka ny mpamily feo '%s'
    Amarino hoe tsy mbola miasa ilay periferika.

en: Couldn't load the '%s' interface.
mg: Tsy afaka naka ny mpanera '%s'.

en: Couldn't load the main interface (vanity.glade).
    Make sure that Vanity is properly installed.
mg: Tsy afaka naka ny mpanera lehibe indrindra (vanity.glade).
    Amarino tsara hoe voapetraka araka ny tokony ho izy ny Vanity.

en: Couldn't open file '%s': %s
mg: Tsy afaka nanokatra ny rakitra '%s': %s

en: Couldn't write parser: %s
mg: Tsy afaka nanoratra tamin'ny mpizarazara: %s

en: Debug mode on
mg: Mandeha ny fomba debug

en: Deinterlace
mg: Tsy atao mifampiditra

en: Dimensions:
mg: Habe:

en: Display
mg: Seho

en: Duration:
mg: Faharetana:

en: Empty
mg: Foana

en: Enable debug
mg: Alefaso ny debugging

en: Enable deinterlacing
mg: Alefaso ny fanafoana ny fifampidirana

en: Enable visual effects?
mg: Alefa ireo effet mahasarika?

en: Enqueue
mg: Alefaso farany

en: Enter the _address of the file you would like to open:
mg: Soraty ny _adiresin'ilay rakitra tianao sokafana:

en: Failed to create a GStreamer play object. Please check your GStreamer installation.
mg: Tsy nahomby ny famoronana zavatra fandefasana GStreamer. Jereo ny fametrahana ny GStreamer-nao.

en: Failed to find mountpoint for %s
mg: Tsy nahita faritra fampakarana ho an'ny %s

en: Failed to find mountpoint for device %s
mg: Tsy nahita ny faritra fampakarana ho an'ny periferika %s

en: Failed to find real device node for %s: %s
mg: Tsy nahita ny tena node'ny periferika ho an'ny %s: %s

en: Failed to mount %s
mg: Tsy nahavita nampakatra ny %s

en: Failed to open audio output. You may not have permission to open the sound device, or the sound server may not be running. Please select another audio output in the Multimedia Systems Selector.
mg: Tsy nahasokatra ilay famoaham-peo. Mety tsy manana alalana hanokatra ilay periferikam-peo angamba ianao na mety tsy mandeha ny mpizara feo. Misafidiana famoaham-peo hafa ao amin'ny mpisafidy rafitr'aino aman-jery.

en: Failed to open video output. It may not be available. Please select another video output in the Multimedia Systems Selector.
mg: Tsy nahasokatra ny famoahan-tsary. Mety tsy azo ampiasaina angamba ilay izy. Misafidiana famoahan-tsary hafa ao amin'ny mpisafidy rafitr'aino aman-jery.

en: Failed to read symbolic link %s: %s
mg: Tsy nahavaky ny rohy misolotena %s: %s

en: Failed to retrieve working directory
mg: Tsy afaka naka ny laha-tahiry iasana

en: File '%s' already exists.
mg: Efa misy ny rakitra '%s'.

en: Fit Window to Movie
mg: Ampifanaraho amin'ilay sarimihetsika ny fikandrana

en: For security reasons, this movie can not be played back.
mg: Noho ny antony ara-piarovana dia tsy mety vakiana io sarimihetsika io.

en: Framerate:
mg: Frame isan-tsegaondra:

en: General
mg: Ankapobe

en: Generic Error.
mg: Tsy fetezana ankapobe.

en: Go to the DVD menu
mg: Ho any amin'ny tolotry ny DVD

en: Go to the angle menu
mg: Ho any amin'ny tolotry ny zoro

en: Go to the audio menu
mg: Ho any amin'ny tolotry ny feo

en: Go to the chapter menu
mg: Ho any amin'ny tolotry ny toko

en: Go to the title menu
mg: Ho any amin'ny tolotry ny lohateny

en: Height of the video widget
mg: Haavon'ny widget'ilay sarimihetsika

en: Help contents
mg: Mpiatin'ny toro-làlana

en: It seems you are running Totem remotely.
    Are you sure you want to enable the visual effects?
mg: Tahaka ny mandefa ny Totem an-toeran-davitra ianao.
    Alefa tokoa ve ireo effet mahasarika?

en: Language %d
mg: Teny %d

en: Languages
mg: Teny

en: Leave Fullscreen
mg: Tsy mameno efijery

en: Location not found.
mg: Tsy hita ilay toerana.

en: Make sure that GNOME is properly installed.
mg: Amarino hoe voapetraka araka ny tokony ho izy ny GNOME.

en: Make sure that Totem is correctly installed.
mg: Amarino tsara hoe voapetraka araka ny tokony ho izy ny Totem.

en: Make sure that Totem is properly installed.
mg: Amarino tsara hoe voapetraka araka ny tokony ho izy ny Totem.

en: Maximum amount of data to decode ahead of display (in seconds)
mg: Ny habetsaky ny data avadi-pango alohan'ny anehoana azy (segaondra)

en: Media contains no supported video streams.
mg: Tsy manana video stream raisina an-tànana ilay media.

en: Media file could not be played.
mg: Tsy mety alefa ilay rakitra media.

en: Move Down
mg: Ampidino

en: Move Up
mg: Ampiakaro

en: Movie Player
mg: Mpandefa sarimihetsika

en: Movie Player using %s and %s
mg: Mpandefa sarimihetsika mampiasa ny %s sy ny %s

en: Movie is not playing.
mg: Tsy mandeha ilay sarimihetsika.

en: N/A
mg: Tsy fantantra

en: Name of the visual effects plugins
mg: Anaran'ny plugin'ny sary mahasarika

en: Network buffering threshold
mg: Fetran'ny buffering rezo

en: Next
mg: Manaraka

en: Next chapter or movie
mg: Toko na sarimihetsika manaraka

en: No File
mg: Tsy misy rakitra

en: No Language Selection Available
mg: Tsy teny azo isafidianana

en: No error message
mg: Tsy misy filazana tsy fetezana

en: No reason
mg: Tsy misy antony

en: No reason.
mg: Tsy misy antony.

en: No subtitles selection available
mg: Tsy misy fanampin-teny azo isafidianana

en: No video output is available. Make sure that the program is correctly installed.
mg: Tsy misy famoahan-tsary azo ampiasaina. Amarino tsara hoe voapetraka araka ny tokony ho izy ilay rindranasa.

en: No video to capture.
mg: Tsy misy sarimihetsika raisina an-tsary.

en: None
mg: Tsy misy na inona na inona

en: Open '%s'
mg: Sokafy ny '%s'

en: Open Location
mg: Hanokatra adiresy

en: Open Location...
mg: Hanokatra adiresy...

en: Open _Location...
mg: Hanokatra _toerana...

en: Open a non-local file
mg: Hanokatra rakitra tsy an-toerana iray

en: Option '%s' is unknown and was ignored
mg: Tsy fantatra ny safidy '%s' ka tsy noraharahaina

en: Overwrite file?
mg: Tsindriana ilay rakitra?

en: Pango font description for subtitle rendering
mg: Fanoritsoritana ny endri-tsoratra hijerena ny fivoakan'ny fanampin-teny

en: Pause
mg: Miato

en: Paused
mg: Naato

en: Play
mg: Mamaky

en: Play / Pa_use
mg: Mamaky / Mi_ato

en: Play Disc '%s'
mg: Vakio ny kapila '%s'

en: Play movies and songs
mg: Mandefa sarimihetsika sy hira

en: Play or pause the movie
mg: Mamaky na mampiato ilay sarimihetsika

en: Play/Pause
mg: Mamaky/Miato

en: Playing
mg: Mamaky

en: Playing a movie
mg: Mamaky sarimihetsika

en: Playlist error
mg: tsy fetezana amin'ny playlist

en: Please check that a disc is present in the drive.
mg: Jereo hoe misy kapila ao anatin'ilay mpanodina.

en: Please install the necessary plugins and restart Totem to be able to play this media.
mg: Apetraho ilay plugin ilaina ary avereno alefa Totem ahafahany mamaky io media io.

en: Prefere_nces
mg: Safidy _manokana

en: Previous
mg: Aloha

en: Previous chapter or movie
mg: Toko na sarimihetsika teo aloha

en: Properties
mg: Toetoetra

en: Properties dialog
mg: Takilan'ny toetoetra

en: Quit
mg: Hijanona

en: Remove
mg: Esory

en: Repeat mode
mg: Fiasan'ny famerenana

en: Replace
mg: Soloy

en: Reset To _Defaults
mg: Avereno amin'ny endriny _tsotra

en: Resize _1:1
mg: Habe _1:1

en: Resize _2:1
mg: Habe _2:1

en: Resize the canvas automatically on file load
mg: Avy dia ovay ny haben'ny soritra rehefa maka rakitra

en: Resize to half the video size
mg: Antsasaka ny haben'ilay sarimihetsika

en: Resize to twice the video size
mg: Indroan'ny haben'ilay sarimihetsika

en: Resize to video size
mg: Haben'ilay sarimihetsika

en: S_ubtitles
mg: Fan_ampin-teny

en: Sat_uration:
mg: _Fahapohana:

en: Save File
mg: Raiketo ilay rakitra

en: Save Playlist
mg: Raiketo ilay playlist

en: Save Screenshot
mg: Raiketo ilay sarin'efijery

en: Save screenshot
mg: Raiketo ilay sarin'efijery

en: Save screenshot to _desktop
mg: Raiketo eo amin'ny _sehatr'asa ilay sarin'efijery

en: Save screenshot to _file:
mg: Raiketo anaty _rakitra ilay sarin'efijery:

en: Save...
mg: Raiketo...

en: Screenshot%d.png
mg: Sarin'efijery%d.png

en: Screenshot.png
mg: Sarin'efijery.png

en: Seek Backwards
mg: Mikaroka mihemotra

en: Seek Forwards
mg: Mikaroka miroso

en: Seek to %s / %s
mg: Miroso eo amin'ny %s / %s

en: Select Movies or Playlists
mg: Hisafidy sarimihetsika na playlist

en: Select Subtitle Font
mg: Safidio ny endri-tsoratry ny fanampin-teny

en: Select playlist format:
mg: Safidio ny lamin'ilay playlist:

en: Set the aspect ratio
mg: Farito ny fifandanjana halava/saka

en: Set the repeat mode
mg: Farito fiasan'ny famerenana

en: Set the shuffle mode
mg: Farito ny fiasan'ny famakiana tsatoka

en: Sets 16:9 (Anamorphic) aspect ratio
mg: Mamaritra ny fifandanjana halava/saka 16:9 (Anamorphic)

en: Sets 2.11:1 (DVB) aspect ratio
mg: Mamaritra ny fifandanjana halava/saka 2.11:1 (DVB)

en: Sets 4:3 (TV) aspect ratio
mg: Mamaritra ny fifandanjana halava/saka 4:3 (TV)

en: Sets automatic aspect ratio
mg: Mamaritra fifandanjana halava/saka vita hoazy

en: Sets square aspect ratio
mg: Mamaritra fifandanjana halava/saka efamira

en: Shadow type
mg: Karazan'aloka

en: Show _Controls
mg: Asehoy ireo _mpibaiko

en: Show _visual effects when an audio file is played
mg: Alefaso ireo _effet mahasarika rehefa mandefa raki-peo iray

en: Show controls
mg: Maneho ireo mpibaiko

en: Show or hide the sidebar
mg: Maneho na manafina ny anja an-tsisiny

en: Show visual effects when no video is displayed
mg: Asehoy ireo effet mahasarika rehefa tsy misy sarimihetsika mandeha

en: Show visual effects when playing an audio only file.
mg: Asehoy ireo effet mahasarika rehefa mandefa hira  fotsiny.

en: Show/Hide Controls
mg: Asehoy/afeno ireo mpibaiko

en: Shuff_le Mode
mg: Fiasan'ny famakiana _tsatoka

en: Shuffle mode
mg: Fiasan'ny famakiana tsatoka

en: Side_bar
mg: _Anja an-tsisiny

en: Skip _Backwards
mg: Mandingàna _mihemotra

en: Skip _Forward
mg: Mandingàna _miroso

en: Skip backwards
mg: Mandingana mihemotra

en: Skip forward
mg: Mandingana miroso

en: Skip to
mg: Mandingana mankany

en: Skip to a specific time
mg: Handingana ampahany voafaritra

en: Small
    Normal
    Large
    Extra Large
mg: Kely
    Tsotra
    Lehibe
    Tena lehibe

en: Sound volume
mg: Fampiakaram-peo

en: Sound volume, in percent, between 0 and 100
mg: Fampiakaram-peo (isan-jato) 0 ka hatramin'ny 100

en: Square
mg: Efamira

en: Stereo
    4-channel
    4.1-channel
    5.0-channel
    5.1-channel
    AC3 Passthrough
mg: Stereo
    Làlam-peo 4
    Làlam-peo 4.1l
    Làlam-peo5.0
    Làlam-peo5.1
    Fivoahana mivantana AC3

en: Stopped
mg: Najanona

en: Style of bevel around the statusbar text
mg: Endriky ny sisi-misompirana manodidina ny lahabolan'ny anjan'ny fivoarana

en: Subtitle font
mg: Endri-tsotratry ny fanampin-teny

en: Subtitles
mg: Fanampin-teny

en: Supported files
mg: Ireo rakitra raisina an-tànana

en: Switch An_gles
mg: Hiova _zoro

en: Switch angles
mg: Manova ny zoro

en: Switch to fullscreen
mg: Mameno efijery

en: Switching on or off this type of TV-Out requires a restart to take effect.
mg: Mila averina alefa ny Totem izay vao mihatra ny famelomana na famonoana io karazana fivoahana TV io.

en: Take _Screenshot...
mg: Haka _sarin'efijery...

en: Take a screenshot
mg: Maka sary ny efijery

en: The audio device is busy. Is another application using it?
mg: Mbola miasa ilay periferikam-peo. Misy rindranasa mampiasa azy io ve?

en: The audio output is in use by another application. Please select another audio output in the Multimedia Systems Selector. You may want to consider using a sound server.
mg: Ampiasain'ny rindranasa hafa ny famoaham-peo. Misafidiana famoaham-peo hafa ao amin'ny mpisafidy rafitr'aino aman-jery. Mety mila mampiasa mpizara feo angamba ianao.

en: The brightness of the video
mg: Ny hazavan'ilay sarimihetsika

en: The change of audio output type will only take effect when Totem is restarted.
mg: Mila averina alefa ny Totem izay vao mihatra ny fanovana karazana famoaha-peo.

en: The change of this setting will only take effect for the next movie, or when Totem is restarted.
mg: Tsy hihatra ny fanovana natao tamin'ity fandrindrana ity raha tsy amin'ny sarimihetsika manaraka na rehefa alefa indray ny Totem.

en: The connection to this server was refused.
mg: Nolavina ny fifandraisana amin'io mpizara io.

en: The contrast of the video
mg: Ny fifangarihan'ilay sarimihetsika

en: The device name you specified (%s) seems to be invalid.
mg: Toa tsy mitombina ny anaran'ny periferika (%s) nolazainao.

en: The file you tried to play is an empty file.
mg: Foana io rakitra andramanao vakiana io.

en: The hue of the video
mg: Ny volon'ialy sarimihetsika

en: The movie could not be read.
mg: Tsy mety vakiana ilay sarimihetsika.

en: The playlist '%s' could not be parsed, it might be damaged.
mg: Tsy nety nozarazaraina ny playlist '%s'. Mety simba angamba izy io.

en: The requested audio output was not found. Please select another audio output in the Multimedia Systems Selector.
mg: Tsy hita ilay famoaham-peo nangatahana. Misafidiana famoaham-peo hafa ao amin'ny Mpisafidy rafitr'aino aman-jery.

en: The saturation of the video
mg: Ny fahampohan'ilay sarimihetsika

en: The screenshot was not saved
mg: Tsy voaraikitra ilay sarin'efijery

en: The server refused access to this file or stream.
mg: Nolavin'ilay mpizara ny fanokafana io rakitra na stream io.

en: The server you are trying to connect to (%s) is unreachable.
mg: Tsy mety ifandraisana io mpizara (%s) ezahanao ifandraisana io.

en: The server you are trying to connect to is not known.
mg: Tsy fantatra io mpizara ezahanao ifandraisana io.

en: The source seems encrypted, and can't be read. Are you trying to play an encrypted DVD without libdvdcss?
mg: Toa voadika ho soramiafina ilay rakitra ka tsy mety vakiana. Manandrana mamaky DVD voasoramiafina tsy mampiasa ny libdvdcss ve ianao?

en: The specified movie could not be found.
mg: Tsy hita ilay sarimihetsika voalaza.

en: The video output is in use by another application. Please close other video applications, or select another video output in the Multimedia Systems Selector.
mg: Ampiasan'ny rindranasa hafa ilay famoahan-tsary. Hidio izay rindranasa mety mampiasa azy io na misafidiana famoahan-tsary hafa ao amin'ny mpisafidy rafitr'aino aman-jery.

en: There is no input plugin to handle the location of this movie
mg: Tsy misy plugin fampidirana ahafahana mandray an-tànana ny toeran'io sarimihetsika io

en: There is no plugin to handle this movie.
mg: Tsy misy plugin ahafahana mandray an-tànana io sarimihetsika io.

en: There was an error saving the screenshot.
mg: Nisy olana teo am-pandraiketana ilay sarin'efijery.

en: This file is encrypted and cannot be played back.
mg: Voasoramiafina io rakitra io ka tsy mety vakiana.

en: This is an audio-only file, and there is no audio output available.
mg: Rakitra feo fotsiny ity, nefa  tsy misy famoaham-peo azo ampiasaina.

en: This is not supposed to happen; please file a bug report.
mg: Tsy tokony hitranga io zavatra io. Mandefasa tatitra kilema.

en: This location is not a valid one.
mg: Tsy mitombina io toerana io.

en: This movie could not be opened.
mg: Tsy mety sokafana io sarimihetsika io.

en: This movie is a still image. You can open it with an image viewer.
mg: Sary tsy mihetsika ny amin'io rakitra io. Azonao sokafana amin'ny alalan'ny mpaneho sary izy io.

en: This movie is broken and can not be played further.
mg: Simba io sarimihetsika io ka tsy mety alefa intsony.

en: Time:
mg: Fotoana:

en: Title:
mg: Lohateny:

en: Too old version of GStreamer installed.
mg: Efa antitra loatra ny kinovan'ny GStreamer voapetraka.

en: Totem Movie Player
mg: Mpandefa sarimihetsika Totem

en: Totem Preferences
mg: Safidy manokan'ny Totem

en: Totem cannot play this type of media (%s) because you do not have the appropriate plugins to handle it.
mg: Tsy afaka mandefa io karazana media (%s) io ny Totem satria tsy manana ny plugin ahafahana mamaky an'io ianao.

en: Totem could not display the help contents.
mg: Tsy afaka nampiseho ny mpiatin'ny toro-làlana ny Totem.

en: Totem could not eject the optical media.
mg: Tsy afaka mamoaka ilay optical media.

en: Totem could not get a screenshot of that film.
mg: Tsy afaka naka sary io sarimihetsika io ny Totem.

en: Totem could not initialize the configuration engine.
mg: Tsy afaka nanomboka ny milina fikirakirana ny Totem.

en: Totem could not play '%s'.
mg: Tsy afaka mandefa ny '%s' ny Totem.

en: Totem could not play this media (%s) although a plugin is present to handle it.
mg: Tsy afaka mamaky io media (%s) io ny Totem na dia misy plugin ahafahana mamaky azy aza ao.

en: Totem could not seek in '%s'.
mg: Tsy afaka miroso eo amin'ny '%s' ny Totem.

en: Totem could not startup.
mg: Tsy afaka miantomboka ny Totem.

en: Totem couldn't show the movie properties window.
mg: Tsy afaka naneho ny fikandran'ny toetoetran'ny sarimihetsika ny Totem.

en: Totem was not able to play this disc.
mg: Tsy nahavaky io kapila io ny Totem.

en: Tv-out in fullscreen by Nvidia (NTSC)
mg: Fivoahana TV mameno efijery nataon'ny Nvidia (NTSC)

en: Tv-out in fullscreen by Nvidia (PAL)
mg: Fivaohana mameno efijery nataon'ny Nvidia (PAL)

en: Type of audio output to use
mg: karazan'ny famoahana feo ampiasaina

en: Type of audio output to use: "0" for stereo, "1" for 4-channel output, "2" for 5.0 channel output, "3" for 5.1 channel output, "4" for AC3 Passthrough.
mg: Karazan'ny famoahana feo ampiasaina: "0" raha stereo, "1" raha làlam-peo 4, "2" raha làlam-peo 5.0, "3" for 5.1 raha làlam-peo 5.1, "4" raha fivoahana mivantana  AC3.

en: Unknown
mg: Tsy fantatra

en: Unknown file extension.
mg: Tovan-drakitra tsy fantatra.

en: Unnamed CDROM
mg: CDROM tsy misy anarana

en: Vanity Preferences
mg: Safidy manokan'ny Vanity

en: Vanity Webcam Utility
mg: Rindranasa ho an'ny Vanity Webcam

en: Vanity Webcam utility
mg: Rindranasa ho an'ny Webcam Vanity

en: Vanity could not contact the webcam.
    Reason: %s
mg: Tsy afaka nifandray tamin'ilay webcam ny Vanity.
    Antony: %s

en: Vanity could not initialize the 
    configuration engine:
    %s
mg: Tsy afaka nanomboka ilay milina 
    fikirakirana ny Vanity:
    %s

en: Vanity could not play video from the webcam.
    Reason: %s
mg: Tsy afaka nadefa ny sarimihetsika avy any amin'ilay webcam ny Vanity.
    Antony: %s

en: Vanity could not startup:
    %s
mg: Tsy nety niantomboka ny Vanity:
    %s

en: Verify your system installation. Totem will now exit.
mg: Jereo tsara ny fametrahana ny rafitrao. Hijanona ny Totem izao.

en: Video
mg: Sarimihetsika

en: Video CD
mg: Kapilan-tsarimihetsika

en: Video codec '%s' is not handled. You might need to install additional plugins to be able to play some types of movies
mg: Tsy raisina an-tànana ny codec video '%s'. Mety mila mametraka plugin fanampiny ianao ahafahana mamaky ny karazan-tsarimihetsika sasantsasany

en: Video codec is not handled.
mg: Tsy raisina an-tànana io codec video io.

en: View live webcam and upload pictures
mg: Mampiseho ny webcam ary mampiakatra sary

en: Visualization _size:
mg: _Haben'ny visualisation:

en: Volume Down
mg: Mampihena ny feo

en: Volume Up
mg: Manamafy ny feo

en: Volume _Down
mg: _Mampihena ny feo

en: Volume _Up
mg: _Manamafy ny feo

en: Volume down
mg: Mampihena ny feo

en: Volume up
mg: Manamafy ny feo

en: Webcam utility using %s
mg: Rindranasan'ny webcam mampiasa ny %s

en: Whether the main window should stay on top
mg: Milaza raha toa ka tokony ho eo anoloana foana ny fikandrana voalohany indrindra

en: Whether the main window should stay on top of the other ones
mg: Milaza raha tokony ho eo anoloan'ny fikandrana hafa ny fikandrana voalohany indrindra

en: Whether the sidebar is shown
mg: Milazla hoe miseho na tsia ny anja an-tsisiny

en: Whether to enable debug for the playback engine
mg: Milaza raha toa ka alefa ny debugging ny rindranasa famakiana

en: Width of the video widget
mg: Indran'ny widget'ilay sarimihetsika

en: Year:
mg: Taona:

en: You are not allowed to open this file.
mg: Tsy mahazo manokatra io rakitra io ianao.

en: You might want to check that a disc is present in the drive and that it is correctly configured.
mg: Mety mila mijery angamba ianao hoe misy kapila ao anatin'ny mpanodina azy ary voakirakira tsara ny momba izany.

en: Zoom 1:1
mg: Zòma 1:1

en: Zoom 1:2
mg: Zsòma 1:2

en: Zoom 2:1
mg: Zòma 2:1

en: Zoom In
mg: Zòma manalehibe

en: Zoom Out
mg: Zòma manakely

en: Zoom Reset
mg: Mamerina ny zòma

en: Zoom _1:1
mg: Zòma _1:1

en: Zoom _2:1
mg: Zòma _2:1

en: Zoom in
mg: Zòma manalehibe

en: Zoom out
mg: Zòma manakely

en: Zoom reset
mg: Mamerina ny zòma

en: _About
mg: _Mombamomba

en: _Angle Menu
mg: Tolotry ny _zoro

en: _Aspect Ratio
mg: _Fifandanjan'ny halava/saka

en: _Audio output type:
mg: Karazan'ny famoaham-p_eo:

en: _Brightness:
mg: _Hazavana:

en: _Chapter Menu
mg: Tolotry ny _toko

en: _Contents
mg: _Mpiaty

en: _Copy Location
mg: _Adikao ilay toerana

en: _DVD Menu
mg: _Tolotry ny DVDs

en: _Deinterlace
mg: Tsy atao _mifampiditra

en: _Edit
mg: _Ovay

en: _Eject
mg: _Avoahy

en: _Font:
mg: _endri-tsoratra:

en: _Fullscreen
mg: _Mameno efijery

en: _Go
mg: _Alefa

en: _Help
mg: _Toro-làlana

en: _Hue:
mg: _Volo:

en: _Languages
mg: _Teny

en: _Movie
mg: _Sarimihetsika

en: _Next Chapter/Movie
mg: Toko/Sarimihetsika _manaraka

en: _No TV-out
mg: _Tsy misy fivoahana TV

en: _Open...
mg: _Sokafy...

en: _Picture
mg: _Sary

en: _Previous Chapter/Movie
mg: Toko/Sarimihetsika teo _aloha

en: _Properties
mg: _Toetoetra

en: _Quit
mg: _Hijanona

en: _Repeat Mode
mg: _Fiasan'ny famerenana

en: _Resize 1:2
mg: _Habe 1:2

en: _Sidebar
mg: _Anja an-tsisiny

en: _Skip to...
mg: _Handingana...

en: _Skip to:
mg: _Mandingàna mankany:

en: _Sound
mg: _Feo

en: _Title Menu
mg: _Tolotry ny lohateny

en: _Type of visualization:
mg: _Karazana visualisation:

en: _View
mg: _Seho

en: _Zoom 1:2
mg: _Zòma 1:2

en: long time format|%d:%02d:%02d
mg: %d:%02d:%02d

en: main window
mg: fikandrana voalohany indrindra

en: seconds
mg: segaondra

en: short time format|%d:%02d
mg: %d:%02d

en: video popup menu
mg: tolotra popup an'ny sarimihetsika
