Gnome-Games 2.0.x - en to ms translation catalogue (553 entries)

en: %s is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
ms: %s diedarkan dengan harapan ianya akan berguna, TANPA SEBARANG JAMINAN; termasuk juga KESESUAIAN UNTUK DIPASARKAN, JAMINAN KUALITI, atau JAMINAN ATAS APA JUA SEBAB. Sila lihat GNU General Public License untuk maklumat lanjut.

en: %s is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version %d of the License, or (at your option) any later version.
ms: %s merupakan perisian bebas: anda boleh mengedar semula ia dan/atau mengubah suai ia di bawah terma Lesen Awam Am yang disiarkan bawah Free Software Foundation, sama ada versi %d lesen, atau (mengikut pilihan anda) mana-mana versi kemudian.

en: A scheme exception occurred
ms: Satu pengecualian skema telah berlaku

en: About AisleRiot
ms: Perihal AisleRiot

en: About Solitaire
ms: Perihal Solitaire

en: About this game
ms: Perihal permainan ini

en: Add to the sequence in row ~a.
ms: Tambah ke jujukan dalam baris ~a.

en: Aim to place the suits in the order which fits the current layout most naturally.
ms: Matlamat adalah letak suit mengikut turutan yang paling sesuai dengan bentangan semasa.

en: AisleRiot Solitaire
ms: Solitaire AisleRiot

en: AisleRiot provides a rule-based solitaire card engine that allows many different games to be played.
ms: AisleRiot menyediakan satu enjin kad solitaire berdasarkan-peraturan yang membenarkan banyak permainan beza dapat dimainkan.

en: AisleRiot web site
ms: Tapak sesawang AisleRiot

en: Aisleriot Solitaire
ms: Solitaire AisleRiot

en: Aisleriot cannot find the last game you played.
ms: Aisleriot tidak dapat mencari permainan terakhir anda mainkan.

en: Aisleriot — also known as sol or solitaire — is a card game application that features over 80 different solitaire-type card games which are designed to play using a mouse, keyboard, or trackpad.
ms: Aisleroit — juga dikenali sebagai sol atau solitaire — merupakan sebuah aplikasi permainan kad yang memfiturkan lebih dari 80 permainan kad jenis-solitaire berbeza yang direka untuk bermain dengan tetikus, papan kekunci, atau pad jejak.

en: Allow temporary spots use
ms: Benarkan bintik sementara digunakan

en: Alternating colors
ms: Warna ganti

en: Attack a face-down pile.
ms: Serang satu timbunan muka-terbalik.

en: Autoplay
ms: Auto-main

en: Base Card:
ms: Kad Asas:

en: Base Card:
ms: Kad Tapak:

en: Base Card: Ace
ms: Kad Tapak: Sat

en: Base Card: Jack
ms: Kad Tapak: Pekak

en: Base Card: King
ms: Kad Tapak: Raja

en: Base Card: Queen
ms: Kad Tapak: Permaisuri

en: Base Card: ~a
ms: Kad Tapak: ~a

en: Best:
ms: Terbaik:

en: Cannot start the game “%s”
ms: Tidak dapat memulakan permainan "%s"

en: Card games:
ms: Permainan kad:

en: Card themes:
ms: Tema kad:

en: Cards remaining: ~a
ms: Kad baki: ~a

en: Choices left:
ms: Pilihan baki:

en: Close this window
ms: Tutup tetingkap ini

en: Congratulations, you have won!
ms: Tahniah, anda menang!

en: Consider moving something into an empty slot
ms: Letakkan sesuatu masuk ke dalam slot kosong

en: Consistency is key
ms: Kuncinya ialah ketekalan

en: Could not show help for “%s”
ms: Tidak dapat menunjukkan bantuan untuk "%s"

en: Deal a card
ms: Marih satu kad

en: Deal a card from stock
ms: Marih satu kad dari stok

en: Deal a card from the deck
ms: Marih satu kad dari dek

en: Deal a new card
ms: Marih satu kad baharu

en: Deal a new card from the deck
ms: Berikan satu kad dari dek

en: Deal a new round.
ms: Marih satu pusingan baharu.

en: Deal a row
ms: Marih satu baris

en: Deal another card
ms: Marih kad lain

en: Deal another hand
ms: Marih segenggam lain

en: Deal another round
ms: Bahagikan pusingan berikutnya

en: Deal cards.
ms: Marih kad.

en: Deal more cards
ms: Marih kad lagi

en: Deal new cards from the deck
ms: Marih satu kad baharu dari dek

en: Deal next card or cards
ms: Marih kad atau kad berikutnya

en: Deal the cards
ms: Berikan kad

en: Deals left:
ms: Marih baki:

en: Deals left: ~a
ms: Marih baki: ~a

en: Display cards with “%s” card theme
ms: Papar kad dengan tema kad "%s"

en: Double click any card to redeal.
ms: Dwi-klik pada mana-mana kad untuk marih semula.

en: Escalator
ms: Eskalator

en: Fill an empty slot.
ms: Isi satu slot kosong.

en: Fishing wire makes bad dental floss
ms: Tali tangsi bukan floss gigi yang baik

en: Five Foundations
ms: Lima Tapak Asas

en: Four Foundations
ms: Empat Tapak Asas

en: Four Suits
ms: Empat Suit

en: FreeCell Solitaire
ms: Solitaire FreeCell

en: GNOME Solitaire
ms: Solitaire GNOME

en: GPL-3.0+ or GFDL-1.3-only
ms: GPL-3.0+ atau GFDL-1.3-sahaja

en: Get a hint for your next move
ms: Dapatkan satu pembayang untuk gerakan berikutnya

en: Have you read the help file?
ms: Sudahkan anda membaca fail bantuan?

en: Help file “%s.%s” not found
ms: Fail bantuan "%s.%s" tidak ditemui

en: I could sure use a backrub right about now...
ms: Gosokan belakang badan pasti berguna sekarang...

en: I'm not sure
ms: Saya tidak pasti

en: If you're ever lost and alone in the woods, hug a tree
ms: Jika anda sesat berseorangan di dalam hutan, peluklah sebatang pokok

en: Install card themes…
ms: Pasang tema kad...

en: Install new card themes from the distribution packages repositories
ms: Pasang tema kad baharu melalui repositori pakej distribusi

en: Just because a crosswalk looks like a hopscotch board doesn't mean it is one
ms: Hanya kerana sebuah lintasan jalan kelihatan seperti papan hopscotch, itu tidak bererti ia adalah papan tersebut

en: Look both ways before you cross the street
ms: Lihat kedua-dua arah sebelum melintas jalan

en: Main game:
ms: Permainan utama:

en: Match the top two cards of the waste.
ms: Padankan dua kad teratas sisa.

en: Monitors won't give you Vitamin D -- but sunlight will...
ms: Monitor tidak akan dapat membekalkan Vitamin D -- tetapi sinaran matahari boleh...

en: Move %s onto %s.
ms: Alih %s masuk ke dalam %s.

en: Move a build of cards on to the empty Tableau slot
ms: Alih satu binaan kad masuk ke dalam slot Tableau kosong

en: Move a card from the reserve onto the empty tableau slot
ms: Alih satu kad dari rizab masuk ke dalam slot tableau kosong

en: Move a card or build of cards on to the empty slot
ms: Alih satu kad atau binaan kad ke slot kosong

en: Move a card to an empty temporary slot
ms: Alih satu kad masuk ke dalam slot sementara kosong

en: Move a card to the Foundation
ms: Alih satu kad ke dalam Tapak Asas

en: Move a king onto an empty tableau slot.
ms: Alih raja masuk ke dalam slot Tableau yang kosong.

en: Move card from waste
ms: Alih kad dari sisa

en: Move something into the empty Tableau slot
ms: Alih sesuatu masuk ke dalam slot Tableau kosong

en: Move something on to an empty reserve
ms: Alih sesuatu ke rizab yang kosong

en: Move something onto an empty right-hand tableau slot
ms: Alih sesuatu masuk ke dalam slot tableau sebelah-kanan kosong

en: Move something onto an empty tableau slot.
ms: Alih sesuatu masuk ke dalam slot tableau kosong.

en: Move waste back to stock
ms: Alih sisa kembali ke stok

en: Move waste on to a reserve slot
ms: Alih sisa ke atas slot rizab

en: Move waste to stock
ms: Alih sisa ke stok

en: Move ~a onto an empty bottom slot.
ms: Alih ~a masuk ke dalam slot bawah kosong.

en: Move ~a onto an empty corner slot.
ms: Alih ~a masuk ke dalam slot bucu kosong.

en: Move ~a onto an empty edge slot.
ms: Alih ~a masuk ke dalam slot pinggir kosong.

en: Move ~a onto an empty foundation slot.
ms: Alih ~a masuk ke slot tapak asas yang kosong.

en: Move ~a onto an empty left slot.
ms: Alih ~a masuk ke dalam slot kiri kosong.

en: Move ~a onto an empty reserve slot.
ms: Alih ~a masuk ke dalam slot rizab kosong.

en: Move ~a onto an empty right slot.
ms: Alih ~a masuk ke dalam slot kanan kosong.

en: Move ~a onto an empty slot.
ms: Alih ~a masuk ke dalam slot kosong.

en: Move ~a onto an empty tableau slot.
ms: Alih ~a masuk ke dalam slot tableau kosong.

en: Move ~a onto an empty top slot.
ms: Alih ~a masuk ke dalam slot atas kosong.

en: Move ~a onto the ace of clubs.
ms: Alih ~a ke atas sat kelawar.

en: Move ~a onto the ace of diamonds.
ms: Alih ~a ke atas sat daiman.

en: Move ~a onto the ace of hearts.
ms: Alih ~a ke atas sat lekuk.

en: Move ~a onto the ace of spades.
ms: Alih ~a ke atas sat sped.

en: Move ~a onto the black joker.
ms: Alih ~a ke atas joker hitam.

en: Move ~a onto the eight of clubs.
ms: Alih ~a ke atas lapan kelawar.

en: Move ~a onto the eight of diamonds.
ms: Alih ~a ke atas lapan daiman.

en: Move ~a onto the eight of hearts.
ms: Alih ~a ke atas lapan lekuk.

en: Move ~a onto the eight of spades.
ms: Alih ~a ke atas lapan sped.

en: Move ~a onto the five of clubs.
ms: Alih ~a ke atas lima kelawar.

en: Move ~a onto the five of diamonds.
ms: Alih ~a ke atas lima daiman.

en: Move ~a onto the five of hearts.
ms: Alih ~a ke atas lima lekuk.

en: Move ~a onto the five of spades.
ms: Alih ~a ke atas lima sped.

en: Move ~a onto the foundation.
ms: Alih ~a masuk ke dalam tapak asas.

en: Move ~a onto the four of clubs.
ms: Alih ~a ke atas empat kelawar.

en: Move ~a onto the four of diamonds.
ms: Alih ~a ke atas empat daiman.

en: Move ~a onto the four of hearts.
ms: Alih ~a ke atas empat lekuk.

en: Move ~a onto the four of spades.
ms: Alih ~a ke atas empat sped.

en: Move ~a onto the jack of clubs.
ms: Alih ~a ke atas pekak kelawar.

en: Move ~a onto the jack of diamonds.
ms: Alih ~a ke atas pekak daiman.

en: Move ~a onto the jack of hearts.
ms: Alih ~a ke atas pekak lekuk.

en: Move ~a onto the jack of spades.
ms: Alih ~a ke atas pekak sped.

en: Move ~a onto the king of clubs.
ms: Alih ~a ke atas raja kelawar.

en: Move ~a onto the king of diamonds.
ms: Alih ~a ke atas raja daiman.

en: Move ~a onto the king of hearts.
ms: Alih ~a ke atas raja lekuk.

en: Move ~a onto the king of spades.
ms: Alih ~a ke atas raja sped.

en: Move ~a onto the nine of clubs.
ms: Alih ~a ke atas sembilan kelawar.

en: Move ~a onto the nine of diamonds.
ms: Alih ~a ke atas sembilan daiman.

en: Move ~a onto the nine of hearts.
ms: Alih ~a ke atas sembilan lekuk.

en: Move ~a onto the nine of spades.
ms: Alih ~a ke atas sembilan sped.

en: Move ~a onto the queen of clubs.
ms: Alih ~a ke atas permaisuri kelawar.

en: Move ~a onto the queen of diamonds.
ms: Alih ~a ke atas permaisuri daiman.

en: Move ~a onto the queen of hearts.
ms: Alih ~a ke atas permaisuri lekuk.

en: Move ~a onto the queen of spades.
ms: Alih ~a ke atas permaisuri sped.

en: Move ~a onto the red joker.
ms: Alih ~a ke atas joker merah.

en: Move ~a onto the reserve.
ms: Alih ~a masuk ke dalam rizab.

en: Move ~a onto the seven of clubs.
ms: Alih ~a ke atas tujuh kelawar.

en: Move ~a onto the seven of diamonds.
ms: Alih ~a ke atas tujuh daiman.

en: Move ~a onto the seven of hearts.
ms: Alih ~a ke atas tujuh lekuk.

en: Move ~a onto the seven of spades.
ms: Alih ~a ke atas tujuh sped.

en: Move ~a onto the six of clubs.
ms: Alih ~a ke atas enam kelawar.

en: Move ~a onto the six of diamonds.
ms: Alih ~a ke atas enam daiman.

en: Move ~a onto the six of hearts.
ms: Alih ~a ke atas enam lekuk.

en: Move ~a onto the six of spades.
ms: Alih ~a ke atas enam sped.

en: Move ~a onto the tableau.
ms: Alih ~a masuk ke dalam tableau.

en: Move ~a onto the ten of clubs.
ms: Alih ~a ke atas sepuluh kelawar.

en: Move ~a onto the ten of diamonds.
ms: Alih ~a ke atas sepuluh daiman.

en: Move ~a onto the ten of hearts.
ms: Alih ~a ke atas sepuluh lekuk.

en: Move ~a onto the ten of spades.
ms: Alih ~a ke atas sepuluh sped.

en: Move ~a onto the three of clubs.
ms: Alih ~a ke atas tiga kelawar.

en: Move ~a onto the three of diamonds.
ms: Alih ~a ke atas tiga daiman.

en: Move ~a onto the three of hearts.
ms: Alih ~a ke atas tiga lekuk.

en: Move ~a onto the three of spades.
ms: Alih ~a ke atas tiga sped.

en: Move ~a onto the two of clubs.
ms: Alih ~a ke atas dua kelawar.

en: Move ~a onto the two of diamonds.
ms: Alih ~a ke atas dua daiman.

en: Move ~a onto the two of hearts.
ms: Alih ~a ke atas dua lekuk.

en: Move ~a onto the two of spades.
ms: Alih ~a ke atas dua sped.

en: Move ~a onto the unknown card.
ms: Alih ~a ke atas kad tidak diketahui.

en: Multiplier Scoring
ms: Penskoran Berganda

en: N/A
ms: T/A

en: NAME
ms: NAMA

en: Never blow in a dog's ear
ms: Jangan tiup telinga anjing

en: No hint available
ms: Tiada pembayang tersedia

en: No hint available right now
ms: Tiada pembayang tersedia buat masa ini

en: No hint available.
ms: Tiada pembayang tersedia.

en: No moves are possible. Undo or start again.
ms: Tiada gerakan yang mungkin. Buat asal atau mula kembali.

en: No moves.
ms: Tiada gerakan.

en: No redeals
ms: Tiada marih semula

en: Odessa is a better game.  Really.
ms: Odessa ialah permainan yang lebih bagus. Sungguh bagus.

en: One Suit
ms: Satu Suit

en: Percentage:
ms: Peratus:

en: Pick up and drop cards by clicking
ms: Ambil dan lepas kad dengan mengklik

en: Place a two in the leftmost slot of row ~a.
ms: Letak daun dua di slot paling kiri bagi baris ~a.

en: Place cards on to the Tableau to form poker hands
ms: Letak kad ke atas Tableau untuk membentuk segenggam poker

en: Place something on empty slot
ms: Letak sesuatu dalam slot kosong

en: Place the eight of clubs next to the seven of clubs.
ms: Letak lapan kelawar bersebelahan tujuh kelawar.

en: Place the eight of diamonds next to the seven of diamonds.
ms: Letak lapan daiman bersebelahan tujuh daiman.

en: Place the eight of hearts next to the seven of hearts.
ms: Letak lapan lekuk bersebelahan tujuh lekuk.

en: Place the eight of spades next to the seven of spades.
ms: Letak lapan sped bersebelahan tujuh sped.

en: Place the five of clubs next to the four of clubs.
ms: Letak lima kelawar bersebelahan empat kelawar.

en: Place the five of diamonds next to the four of diamonds.
ms: Letak lima daiman bersebelahan empat daiman.

en: Place the five of hearts next to the four of hearts.
ms: Letak lima lekuk bersebelahan empat lekuk.

en: Place the five of spades next to the four of spades.
ms: Letak lima sped bersebelahan empat sped.

en: Place the four of clubs next to the three of clubs.
ms: Letak empat kelawar bersebelahan tiga kelawar.

en: Place the four of diamonds next to the three of diamonds.
ms: Letak empat daiman bersebelahan tiga daiman.

en: Place the four of hearts next to the three of hearts.
ms: Letak empat lekuk bersebelahan tiga lekuk.

en: Place the four of spades next to the three of spades.
ms: Letak empat sped bersebelahan tiga sped.

en: Place the jack of clubs next to the ten of clubs.
ms: Letak pekak kelawar bersebelahan sepuluh kelawar.

en: Place the jack of diamonds next to the ten of diamonds.
ms: Letak pekak daiman bersebelahan sepuluh daiman.

en: Place the jack of hearts next to the ten of hearts.
ms: Letak pekak lekuk bersebelahan sepuluh lekuk.

en: Place the jack of spades next to the ten of spades.
ms: Letak pekak sped bersebelahan sepuluh sped.

en: Place the king of clubs next to the queen of clubs.
ms: Letak raja kelawar bersebelahan permaisuri kelawar.

en: Place the king of diamonds next to the queen of diamonds.
ms: Letak raja daiman bersebelahan permaisuri daiman.

en: Place the king of hearts next to the queen of hearts.
ms: Letak raja lekuk bersebelahan permaisuri lekuk.

en: Place the king of spades next to the queen of spades.
ms: Letak raja sped bersebelahan permaisuri sped.

en: Place the nine of clubs next to the eight of clubs.
ms: Letak sembilan kelawar bersebelahan lapan kelawar.

en: Place the nine of diamonds next to the eight of diamonds.
ms: Letak sembilan daiman bersebelahan lapan daiman.

en: Place the nine of hearts next to the eight of hearts.
ms: Letak sembilan lekuk bersebelahan lapan lekuk.

en: Place the nine of spades next to the eight of spades.
ms: Letak sembilan sped bersebelahan lapan sped.

en: Place the queen of clubs next to the jack of clubs.
ms: Letak permaisuri kelawar bersebelahan pekak kelawar.

en: Place the queen of diamonds next to the jack of diamonds.
ms: Letak permaisuri daiman bersebelahan pekak daiman.

en: Place the queen of hearts next to the jack of hearts.
ms: Letak permaisuri lekuk bersebelahan pekak lekuk.

en: Place the queen of spades next to the jack of spades.
ms: Letak permaisuri sped bersebelahan pekak sped.

en: Place the seven of clubs next to the six of clubs.
ms: Letak tujuh kelawar bersebelahan enam kelawar.

en: Place the seven of diamonds next to the six of diamonds.
ms: Letak tujuh daiman bersebelahan enam daiman.

en: Place the seven of hearts next to the six of hearts.
ms: Letak tujuh lekuk bersebelahan enam lekuk.

en: Place the seven of spades next to the six of spades.
ms: Letak tujuh sped bersebelahan enam sped.

en: Place the six of clubs next to the five of clubs.
ms: Letak enam kelawar bersebelahan lima kelawar.

en: Place the six of diamonds next to the five of diamonds.
ms: Letak enam daiman bersebelahan lima daiman.

en: Place the six of hearts next to the five of hearts.
ms: Letak enam lekuk bersebelahan lima lekuk.

en: Place the six of spades next to the five of spades.
ms: Letak enam sped bersebelahan lima sped.

en: Place the ten of clubs next to the nine of clubs.
ms: Letak sepuluh kelawar bersebelahan sembilan kelawar.

en: Place the ten of diamonds next to the nine of diamonds.
ms: Letak sepuluh daiman bersebelahan sembilan daiman.

en: Place the ten of hearts next to the nine of hearts.
ms: Letak sepuluh lekuk bersebelahan sembilan lekuk.

en: Place the ten of spades next to the nine of spades.
ms: Letak sepuluh sped bersebelahan sembilan sped.

en: Place the three of clubs next to the two of clubs.
ms: Letak tiga kelawar bersebelahan dua kelawar.

en: Place the three of diamonds next to the two of diamonds.
ms: Letak tiga daiman bersebelahan dua daiman.

en: Place the three of hearts next to the two of hearts.
ms: Letak tiga lekuk bersebelahan dua lekuk.

en: Place the three of spades next to the two of spades.
ms: Letak tiga sped bersebelahan dua sped.

en: Place the two of clubs next to the ace of clubs.
ms: Letak dua kelawar bersebelahan sat kelawar.

en: Place the two of diamonds next to the ace of diamonds.
ms: Letak dua daiman bersebelahan sat daiman.

en: Place the two of hearts next to the ace of hearts.
ms: Letak dua lekuk bersebelahan sat lekuk.

en: Place the two of spades next to the ace of spades.
ms: Letak dua sped bersebelahan sat sped.

en: Play a card to foundation.
ms: Main satu kad ke tapak asas.

en: Play a different game
ms: Main satu permainan lain

en: Play many different solitaire games
ms: Main pelbagai jenis permainan solitaire

en: Play “%s”
ms: Main "%s"

en: Please fill in empty pile first.
ms: Sila isi dalam timbunan kosong dahulu.

en: Please report this bug to the developers.
ms: Sila laporkan pepijat ini kepada pihak pembangun.

en: Progressive Rounds
ms: Pusingan Progresif

en: Randomly Placed Gaps on Redeal
ms: Letak Sela secara Rawak pada Marih Semula

en: Redeal.
ms: Marih Semula.

en: Redeals left:
ms: Beri semula ke kiri:

en: Redeals left: ~a
ms: Marih semula baki: ~a

en: Redo the undone move
ms: Buat semula gerakan belum buat

en: Remove the ace of clubs.
ms: Buang sat kelawar.

en: Remove the ace of diamonds.
ms: Buang sat daiman.

en: Remove the ace of hearts.
ms: Buang sat lekuk.

en: Remove the ace of spades.
ms: Buang sat sped.

en: Remove the aces
ms: Buang sat

en: Remove the black joker.
ms: Buang joker hitam.

en: Remove the eight of clubs.
ms: Buang lapan kelawar.

en: Remove the eight of diamonds.
ms: Buang lapan daiman.

en: Remove the eight of hearts.
ms: Buang lapan lekuk.

en: Remove the eight of spades.
ms: Buang lapan sped.

en: Remove the eights
ms: Buang lapan

en: Remove the five of clubs.
ms: Buang lima kelawar.

en: Remove the five of diamonds.
ms: Buang lima daiman.

en: Remove the five of hearts.
ms: Buang lima lekuk.

en: Remove the five of spades.
ms: Buang lima sped.

en: Remove the fives
ms: Buang lima

en: Remove the four of clubs.
ms: Buang empat kelawar.

en: Remove the four of diamonds.
ms: Buang empat daiman.

en: Remove the four of hearts.
ms: Buang empat lekuk.

en: Remove the four of spades.
ms: Buang empat sped.

en: Remove the fours
ms: Buang empat

en: Remove the jack of clubs.
ms: Buang pekak kelawar.

en: Remove the jack of diamonds.
ms: Buang jack daiman.

en: Remove the jack of hearts.
ms: Buang pekak lekuk.

en: Remove the jack of spades.
ms: Buang pekak sped.

en: Remove the jacks
ms: Buang pekak

en: Remove the king of clubs.
ms: Buang raja kelawar.

en: Remove the king of diamonds.
ms: Buang raja daiman.

en: Remove the king of hearts.
ms: Buang raja lekuk.

en: Remove the king of spades.
ms: Buang raja sped.

en: Remove the kings
ms: Buang raja

en: Remove the nine of clubs.
ms: Buang sembilan kelawar.

en: Remove the nine of diamonds.
ms: Buang sembilan daiman.

en: Remove the nine of hearts.
ms: Buang sembilan lekuk.

en: Remove the nine of spades.
ms: Buang sembilan sped.

en: Remove the nines
ms: Buang sembilan

en: Remove the queen of clubs.
ms: Buang permaisuri kelawar.

en: Remove the queen of diamonds.
ms: Buang permaisuri daiman.

en: Remove the queen of hearts.
ms: Buang permaisuri lekuk.

en: Remove the queen of spades.
ms: Buang permaisuri sped.

en: Remove the queens
ms: Buang permaisuri

en: Remove the red joker.
ms: Buang joker merah.

en: Remove the seven of clubs.
ms: Buang tujuh kelawar.

en: Remove the seven of diamonds.
ms: Buang tujuh daiman.

en: Remove the seven of hearts.
ms: Buang tujuh lekuk.

en: Remove the seven of spades.
ms: Buang tujuh sped.

en: Remove the sevens
ms: Buang tujuh

en: Remove the six of clubs.
ms: Buang enam kelawar.

en: Remove the six of diamonds.
ms: Buang enam daiman.

en: Remove the six of hearts.
ms: Buang enam lekuk.

en: Remove the six of spades.
ms: Buang enam sped.

en: Remove the sixes
ms: Buang enam

en: Remove the ten of clubs.
ms: Buang sepuluh kelawar.

en: Remove the ten of diamonds.
ms: Buang sepuluh daiman.

en: Remove the ten of hearts.
ms: Buang sepuluh lekuk.

en: Remove the ten of spades.
ms: Buang sepuluh sped.

en: Remove the tens
ms: Buang sepuluh

en: Remove the three of clubs.
ms: Buang tiga kelawar.

en: Remove the three of diamonds.
ms: Buang tiga daiman.

en: Remove the three of hearts.
ms: Buang tiga lekuk.

en: Remove the three of spades.
ms: Buang tiga sped.

en: Remove the threes
ms: Buang tiga

en: Remove the two of clubs.
ms: Buang dua kelawar.

en: Remove the two of diamonds.
ms: Buang dua daiman.

en: Remove the two of hearts.
ms: Buang dua lekuk.

en: Remove the two of spades.
ms: Buang dua sped.

en: Remove the twos
ms: Buang dua

en: Remove the unknown card.
ms: Buang kad tidak diketahui.

en: Reserve left:
ms: Rizab baki:

en: Reshuffle cards
ms: Kocok semula kad

en: Restart the game
ms: Mula semula permainan

en: Return cards to stock
ms: Pulang kad ke stok

en: S_tatistics
ms: S_tatistik

en: Same suit
ms: Suit sama

en: Score:
ms: Skor:

en: Select Game
ms: Pilih Permainan

en: Select a card from the reserve for first foundation pile
ms: Pilih satu kad dari rizab untuk timbunan tapak asas pertama

en: Select the game type to play
ms: Pilih jenis permainan yang anda mahu

en: Show gameplay statistics
ms: Tunjuk statistik permainan

en: Show or hide statusbar
ms: Tunjuk atau sembunyi palang status

en: Show or hide the toolbar
ms: Tunjuk atau sembunyi palang alat

en: Shuffle mode
ms: Mod kocok

en: Single card deals
ms: Marih kad tunggal

en: Six Foundations
ms: Enam Tapak Asas

en: Start a new game
ms: Mulakan satu permainan baharu

en: Start card:
ms: Kad mula:

en: Statistics
ms: Statistik

en: Stock left:
ms: Stok baki:

en: Stock left: 0
ms: Stok baki: 0

en: Stock left: ~a
ms: Stok baki: ~a

en: Stock remaining: ~a
ms: Stok baki: ~a

en: The game has no solution. Undo or start again.
ms: Permainan tiada penyelesaian. Buat asal atau mula balik.

en: There are no more moves
ms: Tiada gerakan lagi

en: This game does not have hint support yet.
ms: Permainan ini masih tiada sokongan pembayang lagi.

en: This game is unable to provide a hint.
ms: Permainan ini tidak menyediakan pembayang.

en: This usually occurs when you run an older version of Aisleriot which does not have the game you last played. The default game, Klondike, is being started instead.
ms: Ia biasanya berlaku ketika anda menjalankan versi Aisleroit lebih lama dan tiada permainan terakhir anda. Lalai permainan, Klondike, dimulakan sebagai ganti.

en: Three card deals
ms: Marih tiga kad

en: Time
ms: Masa

en: Time:
ms: Masa:

en: Total:
ms: Jumlah:

en: Tourniquets are not recommended unless in the direst emergency
ms: Tournoiquet tidak digalakkan kecuali disaat-saat kecemasan

en: Try dealing a row of cards
ms: Cuba marih satu baris kad

en: Try moving a card to the reserve
ms: Cuba alih satu kad masuk ke dalam rizab

en: Try moving card piles around
ms: Cuba alih timbunan kad di sekitar

en: Try moving cards down from the foundation
ms: Cuba alih kad ke bawah dari tapak asas

en: Try moving cards down from the foundations.
ms: Cuba alih kad ke bawah dari tapak asas.

en: Try rearranging the cards
ms: Cuba menyusun semula kad

en: Turn over the top card of the stock.
ms: Kalih kad teratas stok.

en: Two Suits
ms: Dua Suit

en: Undo the last move
ms: Buat asal gerakan terakhir

en: Undo until there are enough cards to fill all tableau piles
ms: Buat asal sehingga ada kad mencukupi untuk mengisi semua timbunan tableau

en: Unknown color
ms: Warna tidak diketahui

en: Unknown value
ms: Nilai tidak diketahui

en: Unlimited redeals
ms: Marih semula tanpa had

en: View help for Aisleriot
ms: Lihat bantuan untuk Aisleriot

en: View help for this game
ms: Tunjuk bantuan untuk permainan ini

en: When without a stapler, a staple and a ruler will work
ms: Walaupun tanpa pengokot, dawai kokot dan pembaris pun berguna

en: Whether or not to play event sounds
ms: Sama ada mahu atau tidak mainkan bunyi peristiwa

en: Whether the window is fullscreen
ms: Sama ada tetingkap berskrin penuh

en: Whether the window is maximized
ms: Sama ada tetingkap dimaksimumkan

en: Window height
ms: Tinggi tetingkap

en: Window width
ms: Lebar tetingkap

en: Wins
ms: Menang

en: Wins:
ms: Menang:

en: Worst:
ms: Terburuk:

en: You are searching for a five.
ms: Anda menggelintar lima.

en: You are searching for a four.
ms: Anda menggelintar empat.

en: You are searching for a jack.
ms: Anda menggelintar satu pekak.

en: You are searching for a king.
ms: Anda menggelintar satu raja.

en: You are searching for a nine.
ms: Anda menggelintar sembilan.

en: You are searching for a queen.
ms: Anda menggelintar satu permaisuri.

en: You are searching for a seven.
ms: Anda menggelintar tujuh.

en: You are searching for a six.
ms: Anda menggelintar enam.

en: You are searching for a ten.
ms: Anda menggelintar sepuluh.

en: You are searching for a three.
ms: Anda menggelintar tiga.

en: You are searching for a two.
ms: Anda menggelintar dua.

en: You are searching for an ace.
ms: Anda menggelintar satu sat.

en: You are searching for an eight.
ms: Anda menggelintar lapan.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program.  If not, see <http://www.gnu.org/licenses/>.
ms: Anda seharusnya menerima satu salinan Lesen Awam Am GNU bersama-sama dengan program ini. Jika tidak, sila rujuk http://www.gnu.org/licenses/>.

en: _Card Style
ms: _Gaya Kad

en: _Click to Move
ms: _Klik untuk Gerak

en: _Contents
ms: Ka_ndungan

en: _Control
ms: _Kawalan

en: _Deal
ms: _Marih

en: _Don't report
ms: _Jangan lapor

en: _Fullscreen
ms: Skrin P_enuh

en: _Game
ms: _Permainan

en: _Help
ms: _Bantuan

en: _Hint
ms: Pemba_yang

en: _Keyboard Shortcuts
ms: Pintasan Papan _Kekunci

en: _Leave Fullscreen
ms: _Tinggalkan Skrin Penuh

en: _New
ms: _Baharu

en: _New Game
ms: Permainan _Baharu

en: _Pause
ms: _Jeda

en: _Recently Played
ms: _Main Baru-Baru Ini

en: _Redo Move
ms: B_uat Semula Gerakan

en: _Report
ms: _Lapor

en: _Reset
ms: _Tetap Semula

en: _Restart
ms: Mula _Semula

en: _Select
ms: P_ilih

en: _Select Game…
ms: _Pilih Permainan...

en: _Sound
ms: _Bunyi

en: _Statusbar
ms: Palang _status

en: _Toolbar
ms: Palang Ala_t

en: _Undo Move
ms: _Buat Asal Gerakan

en: _View
ms: _Lihat

en: ace
ms: sat

en: ace of clubs
ms: sat kelawar

en: ace of diamonds
ms: sat daiman

en: ace of hearts
ms: sat lekuk

en: ace of spades
ms: sat sped

en: an empty slot
ms: satu slot kosong

en: black joker
ms: joker hitam

en: eight
ms: lapan

en: eight of clubs
ms: lapan kelawar

en: eight of diamonds
ms: lapan daiman

en: eight of hearts
ms: lapan lekuk

en: eight of spades
ms: lapan sped

en: face-down card
ms: kad muka-terbalik

en: five
ms: lima

en: five of clubs
ms: lima kelawar

en: five of diamonds
ms: lima daiman

en: five of hearts
ms: lima lekuk

en: five of spades
ms: lima sped

en: four
ms: empat

en: four of clubs
ms: empat kelawar

en: four of diamonds
ms: empat daiman

en: four of hearts
ms: empat lekuk

en: four of spades
ms: empat sped

en: jack
ms: pekak

en: jack of clubs
ms: pekak kelawar

en: jack of diamonds
ms: pekak daiman

en: jack of hearts
ms: pekak lekuk

en: jack of spades
ms: pekak sped

en: king
ms: raja

en: king of clubs
ms: raja kelawar

en: king of diamonds
ms: raja daiman

en: king of hearts
ms: raja lekuk

en: king of spades
ms: raja sped

en: nine
ms: sembilan

en: nine of clubs
ms: sembilan kelawar

en: nine of diamonds
ms: sembilan daiman

en: nine of hearts
ms: sembilan lekuk

en: nine of spades
ms: sembilan sped

en: queen
ms: permaisuri

en: queen of clubs
ms: permaisuri kelawar

en: queen of diamonds
ms: permaisuri daiman

en: queen of hearts
ms: permaisuri lekuk

en: queen of spades
ms: permaisuri sped

en: red joker
ms: joker merah

en: seven
ms: tujuh

en: seven of clubs
ms: tujuh kelawar

en: seven of diamonds
ms: tujuh daiman

en: seven of hearts
ms: tujuh lekuk

en: seven of spades
ms: tujuh sped

[ctx: shortcut window]
en: Deal
ms: Marih

[ctx: shortcut window]
en: Fullscreen
ms: Skrin Penuh

[ctx: shortcut window]
en: General
ms: Am

[ctx: shortcut window]
en: Help
ms: Bantuan

[ctx: shortcut window]
en: Quit
ms: Keluar

[ctx: shortcut window]
en: Redo
ms: Buat Semula

[ctx: shortcut window]
en: Show Help
ms: Tunjuk Bantuan

[ctx: shortcut window]
en: Show Help for this game
ms: Tunjuk Bantuan untuk permainan ini

[ctx: shortcut window]
en: Show Keyboard Shortcuts
ms: Tunjuk Pintasan Papan Kekunci

[ctx: shortcut window]
en: Show a hint
ms: Tunjuk satu pembayang

[ctx: shortcut window]
en: Start a new game
ms: Mulakan satu permainan baharu

[ctx: shortcut window]
en: Undo
ms: Buat Asal

en: six
ms: enam

en: six of clubs
ms: enam kelawar

en: six of diamonds
ms: enam daiman

en: six of hearts
ms: enam lekuk

en: six of spades
ms: enam sped

[ctx: slot hint]
en: %s on chooser
ms: %s pada pemilih

[ctx: slot hint]
en: %s on foundation
ms: %s pada tapak asas

[ctx: slot hint]
en: %s on reserve
ms: %s pada rizab

[ctx: slot hint]
en: %s on stock
ms: %s pada stok

[ctx: slot hint]
en: %s on tableau
ms: %s pada tableau

[ctx: slot hint]
en: %s on waste
ms: %s pada sisa

[ctx: slot type]
en: chooser
ms: pemilih

[ctx: slot type]
en: foundation
ms: tapak asas

[ctx: slot type]
en: reserve
ms: rizab

[ctx: slot type]
en: stock
ms: stok

[ctx: slot type]
en: waste
ms: sisa

en: solitaire;cards;klondike;spider;freecell;patience;
ms: solitaire;kad;klondike;spider;freecell;patience;

en: something
ms: sesuatu

en: ten
ms: sepuluh

en: ten of clubs
ms: sepuluh kelawar

en: ten of diamonds
ms: sepuluh daiman

en: ten of hearts
ms: sepuluh lekuk

en: ten of spades
ms: sepuluh sped

en: the ace of clubs
ms: sat kelawar

en: the ace of diamonds
ms: sat daiman

en: the ace of hearts
ms: sat lekuk

en: the ace of spades
ms: sat sped

en: the black joker
ms: joker hitam

en: the eight of clubs
ms: lapan kelawar

en: the eight of diamonds
ms: lapan daiman

en: the eight of hearts
ms: lapan lekuk

en: the eight of spades
ms: lapan sped

en: the five of clubs
ms: lima kelawar

en: the five of diamonds
ms: lima daiman

en: the five of hearts
ms: lima lekuk

en: the five of spades
ms: lima sped

en: the foundation
ms: tapak asas

en: the four of clubs
ms: empat kelawar

en: the four of diamonds
ms: empat daiman

en: the four of hearts
ms: empat lekuk

en: the four of spades
ms: empat sped

en: the jack of clubs
ms: pekak kelawar

en: the jack of diamonds
ms: pekak daiman

en: the jack of hearts
ms: pekak lekuk

en: the jack of spades
ms: pekak sped

en: the king of clubs
ms: raja kelawar

en: the king of diamonds
ms: raja daiman

en: the king of hearts
ms: raja lekuk

en: the king of spades
ms: raja sped

en: the nine of clubs
ms: sembilan kelawar

en: the nine of diamonds
ms: sembilan daiman

en: the nine of hearts
ms: sembilan lekuk

en: the nine of spades
ms: sembilan sped

en: the queen of clubs
ms: permaisuri kelawar

en: the queen of diamonds
ms: permaisuri daiman

en: the queen of hearts
ms: permaisuri lekuk

en: the queen of spades
ms: permaisuri sped

en: the red joker
ms: joker merah

en: the seven of clubs
ms: tujuh kelawar

en: the seven of diamonds
ms: tujuh daiman

en: the seven of hearts
ms: tujuh lekuk

en: the seven of spades
ms: tujuh sped

en: the six of clubs
ms: enam kelawar

en: the six of diamonds
ms: enam daiman

en: the six of hearts
ms: enam lekuk

en: the six of spades
ms: enam sped

en: the ten of clubs
ms: sepuluh kelawar

en: the ten of diamonds
ms: sepuluh daiman

en: the ten of hearts
ms: sepuluh lekuk

en: the ten of spades
ms: sepuluh sped

en: the three of clubs
ms: tiga kelawar

en: the three of diamonds
ms: tiga daiman

en: the three of hearts
ms: tiga lekuk

en: the three of spades
ms: tiga sped

en: the two of clubs
ms: dua kelawar

en: the two of diamonds
ms: dua daiman

en: the two of hearts
ms: dua lekuk

en: the two of spades
ms: dua sped

en: the unknown card
ms: kad tidak diketahui

en: three
ms: tiga

en: three of clubs
ms: tiga kelawar

en: three of diamonds
ms: tiga daiman

en: three of hearts
ms: tiga lekuk

en: three of spades
ms: tiga sped

en: two
ms: dua

en: two of clubs
ms: dua kelawar

en: two of diamonds
ms: dua daiman

en: two of hearts
ms: dua lekuk

en: two of spades
ms: dua sped
