evince master - en to ms translation catalogue (396 entries)

en:  (Not one of the Standard 14 Fonts)
ms:  (Bukan salah satu daripada 14 Fon Piawai)

en:  (One of the Standard 14 Fonts)
ms:  (Salah Satu daripada 14 Fon Piawai)

en: %.2f × %.2f inch
ms: %.2f × %.2f inci

en: %d pending job in queue | %d pending jobs in queue
ms[0]: %d kerja tertangguh dalam baris gilir
ms[1]: %d kerja tertangguh dalam baris gilir

en: %s%s
    Encoding: %s
    %s
ms: %s%s
    Pengekodan: %s
    %s

en: %s%s
    Encoding: %s
    %s
    Substituting with <b>%s</b>
    (%s)
ms: %s%s
    Pengekodan: %s
    %s
    Penggantian dengan <b>%s</b>
    (%s)

en: %s, Landscape (%s)
ms: %s, Landskap (%s)

en: %s, Portrait (%s)
ms: %s, Potret (%s)

en: (%d of %d)
ms: (%d daripada %d)

en: A clear, simple UI
ms: Sebuah UI ringkas, dan mudah

en: A document viewer for the GNOME desktop. You can view, search or annotate documents in many different formats.
ms: Sebuah pelihat dokumen untuk atas menja GNOME . Anda boleh lihat, gelintar atau buat catatan pada dokumen dalam pelbagai format.

en: A file named “%s” already exists. Do you want to replace it?
ms: Satu fail bernama "%s" sudah wujud. Anda mahu menggantikannya?

en: Add bookmark
ms: Tambah tanda buku

en: Add highlight annotation
ms: Tambah catatan sorotan

en: Add text annotation
ms: Tambah catatan teks

en: Adds support for reading DVI documents
ms: Tambah sokongan untuk pembacaan dokumen DVI

en: Adds support for reading DjVu documents
ms: Tambah sokongan untuk pembacaan dokumen DjVu

en: Adds support for reading PDF Documents
ms: Tambah sokongan untuk pembacaan dokumen PDF

en: Adds support for reading PostScript documents
ms: Tambah sokongan untuk pembacaan dokumen PostScript

en: Adds support for reading TIFF documents
ms: Tambah sokongan untuk pembacaan dokumen TIFF

en: Adds support for reading XPS documents
ms: Tambah sokongan untuk pembacaan dokumen XPS

en: Adds support for reading comic books
ms: Tambah sokongan untuk pembacaan buku komik

en: Advanced highlighting and annotation
ms: Penyorotan dan catatan lanjutan

en: All Documents
ms: Semua Dokumen

en: All Files
ms: Semua Fail-fail

en: All fonts are either standard or embedded.
ms: Semua fon sama ada piawai atau terbenam.

en: Allow links to change the zoom level.
ms: Benarkan pautan untuk ubah aras zum.

en: Annotate document
ms: Catatkan dokumen

en: Annotate the document
ms: Catatkan dokumen

en: Annotation Properties
ms: Sifat Catatan

en: Annotation Properties…
ms: Sifat Catatan...

en: Annotations
ms: Catatan

en: Archive is encrypted
ms: Arkib telah disulitkan

en: Attachments
ms: Lampiran-lampiran

en: Author:
ms: Pengarang:

en: Auto Rotate and Center
ms: Auto Putar dan Tengahkan

en: Auto_scroll
ms: Auto _tatal

en: Automatically reload the document
ms: Muat semula dokumen secara automatik

en: Back
ms: Undur

en: Bookmarks
ms: Tanda Buku

en: C_ancel
ms: B_atal

en: C_ase Sensitive
ms: Sensitif K_ata

en: Can not get local path for archive
ms: Tidak memperoleh laluan setempat bagi arkib

en: Cancel _print and Close
ms: Batal _cetak and Tutup

en: Circle
ms: Bulatan

en: Close
ms: Tutup

en: Close _after Printing
ms: Tutup _selepas Mencetak

en: Close _without Saving
ms: Tutup _tanpa Menyimpan

en: Color:
ms: Warna:

en: Comic Books
ms: Buku Komik

en: Comment
ms: Ulasan

en: Copy _Image
ms: Salin _Imej

en: Could not send current document
ms: Tidak dapat menghantar dokumen semasa

en: Couldn’t find appropriate format to save image
ms: Tidak dapat mencari format yang sesuai untuk menyimpan imej

en: Couldn’t open attachment “%s”
ms: Tidak dapat membuka lampiran “%s”

en: Couldn’t open attachment “%s”: %s
ms: Tidak dapat membuka lampiran “%s”: %s

en: Couldn’t save attachment “%s”: %s
ms: Tidak dapat menyimpan lampiran “%s”: %s

en: Created:
ms: Dicipta:

en: Creator:
ms: Pencipta:

en: Cross
ms: Silang

en: DVI Documents
ms: Dokumen-dokumen DVI

en: DVI document has incorrect format
ms: Format dokumen DVI salah

en: Delete the temporary file
ms: Padam fail sementara

en: DjVu Documents
ms: Dokument-dokumen DjVu

en: DjVu document has incorrect format
ms: Format dokumen DjVu salah

en: Document
ms: Dokumen

en: Document License
ms: Lesen Dokumen

en: Document View
ms: Pandanan Dokumen

en: Document Viewer
ms: Pelihat Dokumen

en: Document contains form fields that have been filled out.
ms: Dokumen mengandungi medan borang yang telah diisi.

en: Document contains new or modified annotations.
ms: Dokumen mengandungi catatan baharu atau diubah suai.

en: Document contains no annotations
ms: Dokumen tidak mengandungi catatan

en: Document viewer for popular document formats
ms: Pelihat dokumen untuk format-format dokumen popular

en: Don’t show this message again
ms: Jangan tunjuk mesej ini lagi

en: Download document
ms: Muat turun dokumen

en: Downloading document (%d%%)
ms: Memuat turun dokumen (%d%%)

en: Embedded
ms: Terbenam

en: Embedded subset
ms: Subset terbenam

en: Enable caret navigation?
ms: Benarkan navigasi karet?

en: End of presentation. Press Esc or click to exit.
ms: Hujung persembahan. Tekan Esc atau klik untuk keluar.

en: Enlarge the document
ms: Besarkan dokumen

en: Evince supports documents in: PDF, PS, EPS, XPS, DjVu, TIFF, DVI (with SyncTeX), and Comic Books archives (CBR, CBT, CBZ, CB7).
ms: Evince menyokong dokumen dalam format: PDF, PS, EPS, XPS, DjVu, TIFF, DVI (dengan SyncTeX), dan arkib Buku Komik (CBR, CBT, CBZ, CB7).

en: Failed to create a temporary directory: %s
ms: Gagal mencipta satu direktori sementara: %s

en: Failed to create a temporary file: %s
ms: Gagal mencipta satu fail sementara: %s

en: Failed to create thumbnail for page %d
ms: Gagal cipta lakaran kenit untuk halaman %d

en: Failed to load document “%s”
ms: Gagal untuk memuatkan dokumen “%s”

en: Failed to load remote file.
ms: Gagal untuk memuatkan fail jauh.

en: Failed to print document
ms: Gagal mencetak dokumen

en: Failed to print page %d: %s
ms: Gagal untuk mencetak halaman %d: %s

en: Failed to reload document.
ms: Gagal untuk memuat semula dokumen.

en: Failed to render page %d
ms: Gagal menerap halaman %d

en: Failed to save document “%s”
ms: Tidak dapat menyimpan dokumen “%s”

en: File is corrupted
ms: Fail telah rosak

en: File options
ms: Pilihan fail

en: File specifying print settings
ms: Fail menyatakan tetapan cetak

en: File type %s (%s) is not supported
ms: Jenis fail %s (%s) tidak disokong

en: Find
ms: Cari

en: Find a word or phrase in the document
ms: Cari satu ayat atau frasa dalam dokumen

en: Find next occurrence of the search string
ms: Cari kejadian rentetan gelintar yang berikutnya

en: Find previous occurrence of the search string
ms: Cari kejadian rentetan gelintar yang terdahulu

en: Finishing…
ms: Menyelesaikan...

en: First Page
ms: Halaman Pertama

en: Fit Pa_ge
ms: Suai Muat _Halaman

en: Fit _Width
ms: Suai _Muat Lebar

en: Fit to Printable Area
ms: Penuhi pada Kawasan Boleh Cetak

en: Font
ms: Fon

en: Fonts
ms: Fon-fon

en: Forget password _immediately
ms: Lupa kata laluan _serta-merta

en: Forward
ms: Maju

en: Fullscreen
ms: Skrin Penuh

en: Further Information
ms: Maklumat Lanjut

en: GNOME Document Previewer
ms: Pratonton Dokumen GNOME

en: GNOME Document Viewer
ms: Pelihat Dokumen GNOME

en: Gathering font information… %3d%%
ms: Menghimpun maklumat fon... %3d%%

en: General
ms: Am

en: Generating preview: page %d of %d
ms: Menjana pratonton: halaman %d daripada %d

en: Go to %s on file “%s”
ms: Pergi ke %s pada fail “%s”

en: Go to file “%s”
ms: Pergi ke fail “%s”

en: Go to first page
ms: Pergi ke halaman pertama

en: Go to last page
ms: Pergi ke halaman terakhir

en: Go to next page
ms: Pergi ke halaman berikutnya

en: Go to page
ms: Pergi ke halaman

en: Go to page %s
ms: Pergi ke halaman %s

en: Go to previous page
ms: Pergi ke halaman terdahulu

en: Go to the next page
ms: Pergi ke halaman berikutnya

en: Go to the previous page
ms: Pergi ke halaman terdahulu

en: Help
ms: Bantuan

en: Highlight
ms: Sorot

en: Highlight Selected Text
ms: Sorot Teks Terpilih

en: Highlight text
ms: Teks sorot

en: History
ms: Sejarah

en: Icon:
ms: Ikon:

en: If you close the window, pending print jobs will not be printed.
ms: Jika anda tutup tetngkap, kerja cetak tertangguh tidak akan dicetak.

en: If you don’t save a copy, changes will be permanently lost.
ms: Jika anda tidak menyimpan satu salinan, perubahan akan kekal hilang.

en: If you reload the document, changes will be permanently lost.
ms: Jika anda memuat semula dokumen, perubahan akan kekal hilang.

en: Initial window state:
ms: Keadaan tetingkap awal:

en: Insert
ms: Sisip

en: Invalid document
ms: Dokumen tidak sah

en: Invalid page selection
ms: Pemilihan halaman tidak sah

en: Jump to page:
ms: Lompat ke halaman:

en: Key
ms: Kunci

en: Keywords:
ms: Kata Kunci:

en: Last Page
ms: Halaman Terakhir

en: Launch %s
ms: Lancar %s

en: Layers
ms: Lapisan-lapisan

en: Loading document from “%s”
ms: Memuatkan dokumen daripada “%s”

en: Loading…
ms: Memuatkan…

en: Location:
ms: Lokasi:

en: Markup type:
ms: Jenis penanda:

en: Modified:
ms: Diubah Suai:

en: NUMBER
ms: NOMBOR

en: Named destination to display.
ms: Destinasi dinamakan untuk dipaparkan.

en: Navigation
ms: Navigasi

en: New Paragraph
ms: Perenggan Baharu

en: New _Window
ms: _Tetingkap Baharu

en: Next Page
ms: Halaman Berikutnya

en: Ni_ght Mode
ms: Mod _Malam

en: No
ms: Tidak

en: No files in archive
ms: Tiada fail dalam arkib

en: No name
ms: Tiada nama

en: No supported images in archive
ms: Tiada imej disokong dalam arkib

en: None
ms: Tiada

en: Not a comic book MIME type: %s
ms: Bukan jenis sebuah MIME buku komik: %s

en: Not embedded
ms: Bukan terbenam

en: Not found, click to change search options
ms: Tidak ditemui, klik untuk mengubah pilihan gelintar

en: Note
ms: Nota

en: Note text
ms: Teks nota

en: Number of Pages:
ms: Bilangan Halaman:

en: Opacity:
ms: Kelegapan:

en: Open
ms: Buka

en: Open Containing _Folder
ms: Buka _Folder Mengandungi

en: Open Document
ms: Buka Dokumen

en: Open a C_opy
ms: Buka satu Sa_linan

en: Open an existing document
ms: Buka satu dokumen sedia ada

en: Open in New _Window
ms: Buka dalam _Tetingkap Baharu

en: Open…
ms: Buka…

en: Optimized:
ms: Dioptimumkan:

en: Outline
ms: Garis Luar

en: Override document restrictions
ms: Membatalkan sekatan dokumen

en: Override document restrictions, like restriction to copy or to print.
ms: Membatalkan sekatan dokumen, seperti sekatan untuk menyalin atau mencetak.

en: PAGE
ms: HALAMAN

en: PDF Documents
ms: Dokumen-dokumen PDF

en: Page %d
ms: Halaman %d

en: Page %s
ms: Halaman %s

en: Page Handling
ms: Pengendalian Halaman

en: Page Scaling:
ms: Penskalaan Halaman:

en: Page cache size in MiB
ms: Saiz cache halaman dan MiB

en: Paper Size:
ms: Saiz kertas:

en: Paragraph
ms: Perenggan

en: Password Required
ms: Kata Laluan Diperlukan

en: Password for document %s
ms: Kata laluan untuk dokumen %s

en: Password required
ms: Kata laluan diperlukan

en: PostScript Documents
ms: Dokumen-dokumen PostScript

en: Preparing preview…
ms: Menyediakan pratonton...

en: Preparing to print…
ms: Menyediakan untuk dicetak...

en: Present as _Slideshow
ms: Persembahkan sebagai _Paparan Slaid

en: Pressing F7 turns the caret navigation on or off. This feature places a moveable cursor in text pages, allowing you to move around and select text with your keyboard. Do you want to enable the caret navigation?
ms: Dengan menekan F7 menjadikan navigasi karet hidup atau mati. Fitur ini menggantikan kursor boleh alih dalam halaman teks, membolehkan anda gerak di sekitar dan pilih teks dengan papan kekunci anda. Anda mahu benarkan navigasi karet?

en: Preview before printing
ms: Pratonton sebelum mencetak

en: Previous Page
ms: Halaman Terdahulu

en: Print
ms: Cetak

en: Print Preview
ms: Pratonton Cetak

en: Print document
ms: Cetak dokumen

en: Print this document
ms: Cetak dokumen ini

en: Printing job “%s”
ms: Kerja pencetakan "%s"

en: Printing page %d of %d…
ms: Mencetak halaman %d dari %d...

en: Print…
ms: Cetak…

en: Producer:
ms: Pengeluar:

en: Prop_erties
ms: Si_fat

en: Properties
ms: Ciri-ciri

en: Recent Documents
ms: Dokumen Baru-baru Ini

en: Reload document “%s”?
ms: Muat semula dokumen “%s”?

en: Reloading document from %s
ms: Muat semula dokumen daripada %s

en: Remember _forever
ms: Ingat _selamanya

en: Remember password until you _log out
ms: Ingat kata laluan sehingga anda _mendaftar keluar

en: Remove Annotation
ms: Buang Catatan

en: Remove bookmark
ms: Buang tanda buku

en: Requested format is not supported by this printer.
ms: Format dipinta tidak disokong oleh pencetak ini.

en: Reset zoom and make the page fit in the window
ms: Tetap semula zum dan penuhi halaman dalam tetingkap

en: Right to Left Document
ms: Dokumen Kanan ke Kiri

en: Ro_tate ⤵
ms: P_utar ⤵

en: Rotate printer page orientation of each page to match orientation of each document page. Document pages will be centered within the printer page.
ms: Putar orientasi halaman pencetak bagi setiap halaman untuk dipadankan orientasi bagi setiap halaman dokumen. Halaman-halaman dokumen akan ditengahkan dalam halaman pencetak.

en: Run evince as a previewer
ms: Jalankan evince sebagai pratonton

en: Run evince in fullscreen mode
ms: Jalankan evince dalam mod skrin penuh

en: Run evince in presentation mode
ms: Jalankan enince dalam mod persembahan

en: Running in presentation mode
ms: Dijalankan dalam mod persembahan

en: STRING
ms: RENTETAN

en: Save As…
ms: Simpan Sebagai…

en: Save Attachment
ms: Simpan Lampiran

en: Save Current Settings as Defa_ult
ms: Simpan Tetapan Semasa sebagai _Lalai

en: Save Image
ms: Simpan Imej

en: Save a _Copy
ms: Simpan satu _Salinan

en: Save a copy of document “%s” before closing?
ms: Simpan satu salinan dokumen "%s" sebelum menutup?

en: Saving attachment to %s
ms: Menyimpan lampiran ke %s

en: Saving document to %s
ms: Menyimpan dokumen ke %s

en: Saving image to %s
ms: Menyimpan imej ke %s

en: Scale document pages to fit the selected printer page. Select from one of the following:
    
    • “None”: No page scaling is performed.
    
    • “Shrink to Printable Area”: Document pages larger than the printable area are reduced to fit the printable area of the printer page.
    
    • “Fit to Printable Area”: Document pages are enlarged or reduced as required to fit the printable area of the printer page.
ms: Skala halaman dokumen untuk suai muatkan halaman pencetak terpilih. Pilih dari salah satu yang berikut:
    
    • “Tiada”: Tiada penskalaan halaman dilakukan.
    
    • “Kecil ke Kawasan Boleh Cetak”: Halaman dokumen lebih besar dari kawasan boleh cetak dikurangkan saiznya untuk suai muat dengan kawasan boleh cetak halaman pencetak.
    
    • “Suai Muat dengan Kawasan Boleh Cetak”: Halaman dokumen dibesarkan atau dikecilkan mengikuti kawasan boleh cetak bagi halaman pencetak.

en: Scroll Down
ms: Tatal ke Bawah

en: Scroll Up
ms: Skrol Naik

en: Scroll View Down
ms: Tatal Pandangan ke Bawah

en: Scroll View Up
ms: Tatal Pandangan ke Atas

en: Search not available for this document
ms: Gelintar tidak tersedia untuk dokumen ini

en: Search options
ms: Pilihan gelintar

en: Security:
ms: Keselamatan:

en: Select _All
ms: Pilih _Semua

en: Select or set the zoom level of the document
ms: Pilih atau tetapkan aras zum dokumen

en: Select page
ms: Pilih halaman

en: Select page or search in the index
ms: Pilih halaman atau gelintar dalam indeks

en: Select page size using document page size
ms: Pilih saiz halaman menggunakan saiz halaman dokumen

en: Send To…
ms: Hantar Kepada...

en: Set zoom level
ms: Tetapkan aras zum

en: Show a dialog to confirm that the user wants to activate the caret navigation.
ms: Tunjuk satu dialog untuk sahkan sama ada pengguna mahu aktifkan navigasi karet.

en: Show the entire document
ms: Tunjuk keseluruhan dokumen

en: Show two pages at once
ms: Tunjuk dua halaman sekaligus

en: Shrink the document
ms: Kecilkan dokumen

en: Shrink to Printable Area
ms: Kecilkan pada Kawasan Boleh Cetak

en: Side pane
ms: Anak tetingkap sisi

en: Size:
ms: Saiz:

en: Squiggly
ms: Berkeriut

en: Strike out
ms: Coret tembus

en: Subject:
ms: Tajuk:

en: Supported Image Files
ms: Fail Imej Tersokong

en: TIFF Documents
ms: Dokumen-dokumen TIFF

en: Text License
ms: Lesen Teks

en: The URI of the directory last used to open or save a document
ms: URI bagi direktori terakhir yang diguna untuk membuka atau menyimpan satu dokumen

en: The URI of the directory last used to save a picture
ms: URI bagi direktori terakhir yang digunakan untuk menyimpan satu gambar

en: The attachment could not be saved.
ms: Lampiran tidak dapat disimpan.

en: The document contains no pages
ms: Dokumen tidak mengandungi halaman-halaman

en: The document contains only empty pages
ms: Dokumen hanya mengandungi halaman kosong

en: The document is automatically reloaded on file change.
ms: Dokumen dimuatkan semula secara automatik bila fail berubah.

en: The document is composed of several files. One or more of these files cannot be accessed.
ms: Dokumen tersebut adalah terdiri daripada beberapa fail. Satu atau lebih fail-fail ini tidak boleh dicapai.

en: The document “%s” is locked and requires a password before it can be opened.
ms: Dokumen “%s” terkunci dan memerlukan kata laluan sebelum ia boleh dibuka.

en: The file could not be saved as “%s”.
ms: Fail tidak dapat disimpan sebagai “%s”.

en: The file “%s” already exists. Replacing it will overwrite its contents.
ms: Satu fail bernama "%s" sudah wujud. Penggantiannya akan menulis-ganti kandungan di dalamnya.

en: The image could not be saved.
ms: Imej tidak dapat disimpan.

en: The maximum size that will be used to cache rendered pages, limits maximum zoom level.
ms: Saiz maksimum yang akan digunakan untuk cachekan halaman terterap, hadkan aras zum maksimum.

en: The page label of the document to display.
ms: Label halaman dokumen untuk dipaparkan.

en: The page number of the document to display.
ms: Bilangan muka surat dokumen untuk dipaparkan.

en: The selected printer “%s” could not be found
ms: Pencetak terpilih “%s” tidak ditemui

en: The word or phrase to find in the document
ms: Perkataan atau frasa untuk dicari dalam dokumen

en: There is %d print job active. Wait until print finishes before closing? | There are %d print jobs active. Wait until print finishes before closing?
ms[0]: Terdapat %d kerja cetak aktif. Tunggu hingga cetak selesai sebelum menutup?
ms[1]: Terdapat %d kerja cetak aktif. Tunggu hingga cetak selesai sebelum menutup?

en: This document contains non-embedded fonts that are not from the PDF Standard 14 fonts. If the substitute fonts selected by fontconfig are not the same as the fonts used to create the PDF, the rendering may not be correct.
ms: Dokumen ini mengandungi fon tidak-terbenam yang mana tidak berasal daripada 14 fon Piawai PDF. Jika fon pengganti terpilih oleh fontconfig tidak sama dengan fon yang diguna untuk mencipta PDF, maka penerapan mungkin akan bermasalah.

en: This document is locked and can only be read by entering the correct password.
ms: Dokumen ini terkunci dan hanya boleh dibaca dengan memasukkan kata laluan yang betul.

en: This work is in the Public Domain
ms: Karya ini adalah dalam Domain awam

en: Thumbnails
ms: Lakaran Kecil

en: Title:
ms: Tajuk:

en: Type 1
ms: Jenis 1

en: Type 1 (CID)
ms: Jenis 1 (CID)

en: Type 1C
ms: Jenis 1C

en: Type 1C (CID)
ms: Jenis 1C (CID)

en: Type 3
ms: Jenis 3

en: Unable to launch external application.
ms: Tidak boleh melancarkan aplikasi luar.

en: Unable to open attachment
ms: Tidak dapat membuka lampiran

en: Unable to open document “%s”.
ms: Tidak boleh buka dokumen "%s".

en: Unable to open external link
ms: Tidak boleh membuka pautan luar

en: Underline
ms: Garis Bawah

en: Unknown
ms: Tidak Diketahui

en: Unknown MIME Type
ms: Jenis Mime Tidak Diketahui

en: Unknown font type
ms: Jenis fon tidak diketahui

en: Uploading attachment (%d%%)
ms: Memuat naik lampiran (%d%%)

en: Uploading document (%d%%)
ms: Memuat naik dokumen (%d%%)

en: Uploading image (%d%%)
ms: Memuat naik imej (%d%%)

en: Usage terms
ms: Terma-terma penggunaan

en: View multi-page documents
ms: Lihat dokumen halaman-berbilang

en: Wait until print job “%s” finishes before closing?
ms: Tunggu hingga kerja mencetak “%s” selesai sebelum menutup?

en: Warning
ms: Amaran

en: When enabled, each page will be printed on the same size paper as the document page.
ms: Bila dibenarkan, setiap halaman akan dicetak pada kertas bersaiz sama seperti halaman dokumen.

en: XPS Documents
ms: Dokumen-dokumen XPS

en: Yes
ms: Ya

en: Your print range selection does not include any pages
ms: Pemilihan julat cetak anda tidak termasuk mana-mana halaman

en: [FILE…]
ms: [FAIL…]

en: _About Document Viewer
ms: Perih_al Pelihat Dokumen

en: _Apply
ms: _Laksana

en: _Automatic
ms: _Automatik

en: _Cancel
ms: _Batal

en: _Close
ms: _Tutup

en: _Continuous
ms: _Berterusan

en: _Copy
ms: Sa_lin

en: _Copy Link Address
ms: _Salin Alamat Pautan

en: _Dual
ms: _Dwi

en: _Enable
ms: _Benarkan

en: _Go To
ms: _Pergi Ke

en: _Help
ms: _Bantuan

en: _Keyboard Shortcuts
ms: Pintasan Papan _Kekunci

en: _Next Page
ms: Halaman _Berikutnya

en: _No
ms: _Tidak

en: _Odd Pages Left
ms: Halaman _Ganjil Berbaki

en: _Open
ms: _Buka

en: _Open Attachment
ms: _Buka Lampiran

en: _Open Bookmark
ms: _Buka Tanda Buku

en: _Open Link
ms: _Buka Pautan

en: _Password:
ms: Kata _Laluan:

en: _Previous Page
ms: _Halaman Terdahulu

en: _Print
ms: _Cetak

en: _Reload
ms: Muat Sem_ula

en: _Remove Bookmark
ms: _Buang Tanda Buku

en: _Rename Bookmark
ms: _Nama Semula Tanda Buku

en: _Replace
ms: _Ganti

en: _Save
ms: _Simpan

en: _Save As…
ms: Simp_an Sebagai...

en: _Save Attachment As…
ms: _Simpan Lampiran Sebagai...

en: _Save Image As…
ms: _Simpan Imej Sebagai...

en: _Unlock
ms: _Buka

en: _Unlock Document
ms: _Nyahkunci Dokumen

en: _Whole Words Only
ms: Kese_luruhan Perkataan Sahaja

en: libarchive lacks support for this comic book’s compression, please contact your distributor
ms: libarchive kekurangan sokongan untuk pemampatan buku komik ini, sila hubungi pengedar anda

en: of %d
ms: dari %d

en: pdf;ps;postscript;dvi;xps;djvu;tiff;document;presentation;viewer;evince;
ms: pdf;ps;postscript;dvi;xps;djvu;tiff;dokumen;persembahan;pelihat;evince;

[ctx: shortcut window]
en: Add bookmark
ms: Tambah tanda buku

[ctx: shortcut window]
en: Automatic zoom
ms: Zum automatik

[ctx: shortcut window]
en: Close the current document window
ms: Tutup tetingkap dokumen semasa

[ctx: shortcut window]
en: Copy highlighted text
ms: Salin teks tersorot

[ctx: shortcut window]
en: Document view and handling
ms: Papar dan pengendalian dokumen

[ctx: shortcut window]
en: Enter presentation mode
ms: Masuk ke mod persembahan

[ctx: shortcut window]
en: Finding text
ms: Mencari teks

[ctx: shortcut window]
en: Fit page
ms: Suai muat halaman

[ctx: shortcut window]
en: Fit width
ms: Suai muat lebar

[ctx: shortcut window]
en: Go to next page
ms: Pergi ke halaman berikutnya

[ctx: shortcut window]
en: Go to page number
ms: Pergi ke nombor halaman

[ctx: shortcut window]
en: Go to previous page
ms: Pergi ke halaman terdahulu

[ctx: shortcut window]
en: Go to previous/next page
ms: Pergi ke halaman terdahulu/berikutnya

[ctx: shortcut window]
en: Go to previous/next page visited
ms: Pergi ke halaman terdahulu/berikutnya yang dilawati

[ctx: shortcut window]
en: Go to the beginning of the document
ms: Pergi ke permulaan dokumen

[ctx: shortcut window]
en: Go to the beginning/end of a page
ms: Pergi ke permulaan/penghujung halaman

[ctx: shortcut window]
en: Go to the end of the document
ms: Pergi ke penghujung dokumen

[ctx: shortcut window]
en: Go to the next search result
ms: Pergi ke keputusan gelintar berikutnya

[ctx: shortcut window]
en: Go to the previous search result
ms: Pergi ke keputusan gelintar terdahulu

[ctx: shortcut window]
en: Move around a page
ms: Gerak sekitar satu halaman

[ctx: shortcut window]
en: Move up/down a page several lines at a time
ms: Gerak ke atas/bawah beberapa baris halaman pada satu masa

[ctx: shortcut window]
en: Moving around the document
ms: Bergerak di sekitar dokumen

[ctx: shortcut window]
en: Open a copy of the current document
ms: Buka satu salinan dokumen semasa

[ctx: shortcut window]
en: Open a document
ms: Buka satu dokumen

[ctx: shortcut window]
en: Opening, closing, saving and printing
ms: Membuka, menutup, menyimpan dan mencetak

[ctx: shortcut window]
en: Presentation mode
ms: Mod persembahan

[ctx: shortcut window]
en: Print the current document
ms: Cetak dokumen semasa

[ctx: shortcut window]
en: Reload the document
ms: Muat semula dokumen

[ctx: shortcut window]
en: Rotate the page 90 degrees clockwise
ms: Putar halaman 90 darjah mengikut jam

[ctx: shortcut window]
en: Rotate the page 90 degrees counter-clockwise
ms: Putar halaman 90 darjah melawan-jam

[ctx: shortcut window]
en: Rotating and zooming
ms: Memutar dan mengezum

[ctx: shortcut window]
en: Save a copy of the current document
ms: Simpan satu salinan dokumen semasa

[ctx: shortcut window]
en: Select all the text in a document
ms: Pilih semua teks dalam satu dokumen

[ctx: shortcut window]
en: Selecting and copying text
ms: Memilih dan menyalin teks

[ctx: shortcut window]
en: Show the search bar
ms: Tunjuk palang gelintar

[ctx: shortcut window]
en: Toggle black screen
ms: Togol skrin gelap

[ctx: shortcut window]
en: Toggle caret navigation
ms: Togol navigasi karet

[ctx: shortcut window]
en: Toggle continuous scrolling
ms: Togol penatalan berterusan

[ctx: shortcut window]
en: Toggle dual page
ms: Togol dwi-halaman

[ctx: shortcut window]
en: Toggle fullscreen
ms: Togol skrin penuh

[ctx: shortcut window]
en: Toggle inverted colors
ms: Togol warna songsang

[ctx: shortcut window]
en: Toggle sidebar
ms: Togol palang sisi

[ctx: shortcut window]
en: Toggle white screen
ms: Togol skrin putih

[ctx: shortcut window]
en: Touchpad gestures
ms: Gerak isyarat pad sentuh

[ctx: shortcut window]
en: Window
ms: Tetingkap

[ctx: shortcut window]
en: Zoom 1∶1
ms: Zum 1∶1

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in
ms: Zum masuk

[ctx: shortcut window]
en: Zoom out
ms: Zum keluar

en: © 1996–2017 The Evince authors
ms: © 1996–2017 Pengarang Evince
