gcalctool - en to ms translation catalogue (505 entries)

en:  to
ms: ke

en: %d place | %d places
ms[0]: %d tempat
ms[1]: %d tempat

en: 16 bits
ms: 16 bit

en: 32 bits
ms: 32 bit

en: 64 bits
ms: 64 bit

en: 8 bits
ms: 8 bit

en: About Calculator
ms: Perihal Kalkulator

en: Absolute Value
ms: Nilai Mutlak

en: Absolute Value [|]
ms: Nilai Mutlak [|]

en: Accuracy value
ms: Nilai ketepatan

en: Acres
ms: Ekar

en: Add [+]
ms: Tambah [+]

en: Additional Functions
ms: Fungsi Tambahan

en: Advanced Mode
ms: Mod Lanjutan

en: Algerian Dinar
ms: Dinar Algeria

en: Angle
ms: Sudut

en: Angle units
ms: Unit sudut

en: Are you sure you want to close all open windows?
ms: Anda pasti mahu menutup semua tetingkap terbuka?

en: Area
ms: Luas

en: Argument not defined for zero
ms: Argumen tidak ditakrif untuk sifar

en: Astronomical Units
ms: Unit Astronomi

en: Australian Dollar
ms: Dollar Australia

en: Automatic
ms: Automatik

en: Bahraini Dinar
ms: Dinar Bahrain

en: Basic Mode
ms: Mod asas

en: Binary
ms: Deduaan

en: Binary Logarithm
ms: Logaritma Dedua

en: Bits
ms: Bit

en: Boolean AND
ms: Boolean DAN

en: Boolean AND is only defined for positive integers
ms: Boolean DAN hanya ditakrif untuk integer positif

en: Boolean Exclusive OR
ms: Boolean Ekslusif ATAU

en: Boolean NOT
ms: Boolean BUKAN

en: Boolean NOT is only defined for positive integers
ms: Boolean TIDAK hanya takrif untuk integer positif

en: Boolean OR
ms: Boolean ATAU

en: Boolean OR is only defined for positive integers
ms: Boolean ATAU hanya takrif untuk integer positif

en: Boolean XOR is only defined for positive integers
ms: Boolean XATAU hanya takrif untuk integer positif

en: Botswana Pula
ms: Pula Botswana

en: Brazilian Real
ms: Real Brazil

en: British Pound Sterling
ms: Pound Sterling Britain

en: Brunei Dollar
ms: Dollar Brunei Darussalam

en: Bulgarian Lev
ms: Lev Bulgaria

en: Button mode
ms: Mod butang

en: Bytes
ms: Bait

en: CFA Franc
ms: Franc CFA

en: C_alculate
ms: Kir_a

en: C_ost:
ms: K_os:

en: Cables
ms: Kabel

en: Calculate Result
ms: Hasil Kiraan

en: Calculates the amount of the periodic payment of a loan, where payments are made at the end of each payment period.
ms: Kira jumlah pembayan berkala bagi pinjaman, yang mana pembayaran dilakukan pada akhir setiap kala pembayaran.

en: Calculates the depreciation allowance on an asset for a specified period of time, using the Sum-of-the-Years’-Digits method. This method of depreciation accelerates the rate of depreciation, so that more depreciation expense occurs in earlier periods than in later ones. The useful life is the number of periods, typically years, over which an asset is depreciated.
ms: Kira penyusutan tunjangan pada aset bagi satu tempoh masa yang dinyatakan, menggunakan kaedah Digit-Hasil-Tambah-Setahun. Kaedah penyusutan ini meningkatkan kadar penyusutan, supaya lebih banyak penyusutan perbelanjaan berlaku pada tempoh lebih awal berbanding terkemudian. Hayat berguna ialah bilangan tempoh, biasanya tahun, yang mana nilai aset akan menyusut.

en: Calculates the depreciation allowance on an asset for a specified period of time, using the double-declining balance method.
ms: Kira elaun susutan bagi aset dalam tempoh masa yang ditentukan, menggunakan kaedah baki berkurangan-berganda.

en: Calculates the future value of an investment based on a series of equal payments at a periodic interest rate over the number of payment periods in the term.
ms: Kira nilai masa hadapan bagi pelaburan yang berasaskan siri pembayaran sekata pada kadar faedah berkala melalu bilangan tempoh pembayaran mengikut terma.

en: Calculates the number of compounding periods necessary to increase an investment of present value to a future value, at a fixed interest rate per compounding period.
ms: Kira bilangan tempoh pengkompaunan yang perlu untuk tingkatkan pelaburan nilai semasa ke nilai masa hadapan, pada kadar faedah tetap per pengkompaunan.

en: Calculates the number of payment periods that are necessary during the term of an ordinary annuity, to accumulate a future value, at a periodic interest rate.
ms: Kira bilangan tempoh pembayaran yang perlu semasa terma anuiti biasa, untuk dikumpulkan ke nilai dimasa hadapan, pada kadar faedah berkala.

en: Calculates the periodic interest necessary to increase an investment to a future value, over the number of compounding periods.
ms: Kira faedah berkala yang perlu untuk tingkatkan pelaburan ke nilai hadapan, melalui bilangan kala pengkompaunan.

en: Calculates the present value of an investment based on a series of equal payments discounted at a periodic interest rate over the number of payment periods in the term.
ms: Kira nilai semasa bagi pelaburan berasaskan siri pembayaran sekata yang didiskaunkan pada kadar faedah berkala melalui bilangan tempoh pembayaran dalam terma.

en: Calculates the resale price of a product, based on the product cost and the wanted gross profit margin.
ms: Kira harga jualan semula produk, berasaskan kos produk dan margin keuntungan kasar yang diingini.

en: Calculates the straight-line depreciation of an asset for one period. The straight-line method of depreciation divides the depreciable cost evenly over the useful life of an asset. The useful life is the number of periods, typically years, over which an asset is depreciated.
ms: Kira susut nilai bergaris-lurus bagi aset untuk satu tempoh. Kaedah susut nilai bergaris-lurus membahagi kos boleh susut nilai secara sekata melalui jangka hayat yang berguna bagi sesebuah aset. kegunaan hayat ialah bilangan tempoh, biasanya tahun, yang mana aset mengalami susut nilai.

en: Calculating
ms: Mengira

en: Calculator
ms: Kalkulator

en: Calculator with financial and scientific modes.
ms: Kalkulator dengan mod kewangan dan saintifik.

en: Canadian Dollar
ms: Dollar Kanada

en: Celsius
ms: Selsius

en: Centimeters
ms: Sentimeter

en: Ch_aracter:
ms: _Aksara:

en: Chilean Peso
ms: Peso Chile

en: Chinese Yuan
ms: Yuan China

en: Clear Display [Escape]
ms: Kosong Paparan [Escape]

en: Close _All
ms: Tutup Semu_a

en: Colombian Peso
ms: Peso Colombia

en: Complex argument
ms: Hujah kompleks

en: Complex conjugate
ms: Konjugat kompleks

en: Compounding Term
ms: Terma Pengkompaunan

en: Copy
ms: Salin

en: Copy result to clipboard
ms: Salin keputusan ke dalam papan keratan

en: Cosine
ms: Kosinus

en: Croatian Kuna
ms: Kuna Croatia

en: Cubic Meters
ms: Meter Padu

en: Currency
ms: Matawang

en: Currency of the current calculation
ms: Mata wang bagi kiraan semasa

en: Currency to convert the current calculation into
ms: Mata wang untuk tukarkan kiraan semasa

en: Currency update interval
ms: Sela kemas kini mata wang

en: Czech Koruna
ms: Koruna Czech

en: Danish Krone
ms: Krone Denmark

en: Days
ms: Hari

en: Decimal
ms: Perpuluhan

en: Defined Functions
ms: Fungsi Ditakrif

en: Defined Variables
ms: Pembolehubah Ditakrifkan

en: Degrees
ms: Darjah

en: Desktop Publishing Point
ms: Titik Penerbitan Desktop

en: Digital Storage
ms: Storan Digital

en: Displayed value not an integer
ms: Nilai dipaparkan bukan integer

en: Divide [/]
ms: Bahagi [/]

en: Division by zero is undefined
ms: Pembahagian oleh sifar tidak ditakrif

en: Double Declining Depreciation
ms: Susut Nilai Penurunan Berganda

en: Double-Declining Depreciation
ms: Susut Nilai Penurunan-Berganda

en: Duration
ms: Tempoh

en: E_xchange rate refresh interval
ms: Sela segar semula kadar pe_rtukaran

en: End Group [)]
ms: Tamat Kumpulan [)]

en: Engineering
ms: Kejuruteraan

en: Error: the number of periods must be positive
ms: Ralat: bilangan kala mestilah positif

en: Estonian Kroon
ms: Kroon Estonia

en: Euler’s Number
ms: Nombor Euler

en: Exabits
ms: Eksabit

en: Exabytes
ms: Eksabait

en: Exbibits
ms: Eksbibit

en: Exbibytes
ms: Eksbibait

en: Exponent
ms: Eksponen

en: Exponent [^ or **]
ms: Exponen [^ atau **]

en: Factorial
ms: Faktorial

en: Factorial [!]
ms: Faktorial [!]

en: Factorial is only defined for non-negative real numbers
ms: Faktorial hanya ditetapkan untuk nombor nyata bukan negatif

en: Factorize
ms: Faktorkan

en: Factorize [Ctrl+F]
ms: Faktorkan [Ctrl+F]

en: Fathoms
ms: Fatom

en: Feet
ms: Kaki

en: Financial Mode
ms: Mod Kewangan

en: Financial Term
ms: Terma Kewangan

en: Financial mode supports several computations, including periodic interest rate, present and future value, double declining and straight line depreciation, and many others.
ms: Mod kewangan menyokong beberapa pengiraan, termasuk kadar faedah berkala, nilai kini dan akan datang, dua susut nilai garis menurun dan lurus, dan lain-lain lagi.

en: Fixed
ms: Tetap

en: Fractional Component
ms: Komponen Pecahan

en: Function “%s” is not defined
ms: Fungsi "%s" tidak ditakrif

en: Future Value
ms: Nilai Masa Hadapan

en: Future _Value:
ms: Nilai Masa _Hadapan:

en: GNOME Calculator
ms: Kalkulator GNOME

en: GNOME Calculator in Advanced Mode
ms: Kalkulator GNOME dalam Mod Lanjutan

en: GNOME Calculator in Basic Mode
ms: Kalkulator GNOME dalam Mod Asas

en: GNOME Calculator in Financial Mode
ms: Kalkulator GNOME dalam Mod Kewangan

en: GNOME Calculator in Programming Mode
ms: Kalkulator GNOME dalam Mod Pengaturcaraan

en: GNOME Calculator is an application that solves mathematical equations. Though it at first appears to be a simple calculator with only basic arithmetic operations, you can switch into Advanced, Financial, or Programming mode to find a surprising set of capabilities.
ms: Kalkulator GNOME adalah suatu aplikasi yang menyelesaikan persamaan matematik. Walaupun awalnya nampak seperti kalkulator sederhana dengan hanya operasi asas aritmetik, anda boleh menukar ke mod Lanjutan, Kewangan, atau Pemprograman untuk menemukan set yang mengejutkan.

en: Gibibits
ms: Gibibit

en: Gibibytes
ms: Gibibait

en: Gigabits
ms: Gigabit

en: Gigabytes
ms: Gigabait

en: Gradians
ms: Gradian

en: Grams
ms: Gram

en: Gross Profit Margin
ms: Margin Keuntungan Bersih

en: Hectares
ms: Hektar

en: Hexadecimal
ms: Heksadesimal

en: Hong Kong Dollar
ms: Dollar Hong Kong

en: Hours
ms: Jam

en: How often the currency exchange rates should be updated
ms: Berapa kerapkah kadar pertukaran mata wang patut dikemaskinikan

en: Hungarian Forint
ms: Forint Hungary

en: Hyperbolic Cosine
ms: Kosinus Hiperbolik

en: Hyperbolic Sine
ms: Sinus Hiperbolik

en: Hyperbolic Tangent
ms: Tangen Hiperbolik

en: Icelandic Krona
ms: Krona Iceland

en: Imaginary Component
ms: Komponen Maya

en: Inches
ms: Inci

en: Indian Rupee
ms: Rupee India

en: Indicates whether any trailing zeroes after the numeric point should be shown in the display value.
ms: Menunjukkan sama ada mana-mana sifar belakang selepas titik numerik patut dipaparkan dalam paparan nilai.

en: Indicates whether thousands separators are shown in large numbers.
ms: Menunjukkan sama ada pemisah ribu dipaparkan dalam nombor besar.

en: Indonesian Rupiah
ms: Rupiah Indonesia

en: Insert Character
ms: Sisip Aksara

en: Insert Character Code
ms: Sisip Kod Aksara

en: Integer Component
ms: Komponen Integer

en: Internal precision
ms: Kejituan dalaman

en: Inverse
ms: Songsang

en: Inverse [Ctrl+I]
ms: Songsang [Ctrl+I]

en: Inverse cosine is undefined for values outside [-1, 1]
ms: Kosinus songsang tidak ditakrif untuk nilai diluar [-1, 1]

en: Inverse hyperbolic cosine is undefined for values less than one
ms: Kosinus hiperbolik songsang tidak ditakrif untuk nilai kurang dari nilai satu

en: Inverse hyperbolic tangent is undefined for values outside [-1, 1]
ms: Tangen hiperbolik songsang tidak ditakrif untuk nilai diluar [-1, 1]

en: Inverse sine is undefined for values outside [-1, 1]
ms: Sinus songsang tidak ditakrif untuk nilai diluar [-1, 1]

en: Iranian Rial
ms: Rial Iran

en: Israeli New Shekel
ms: Shekel Baharu Israel

en: Japanese Yen
ms: Yen Jepun

en: Kazakhstani Tenge
ms: Tenge Kazakhstan

en: Keyboard Mode
ms: Mod Papan Kekunci

en: Kibibits
ms: Kibibit

en: Kibibytes
ms: Kibibait

en: Kilobits
ms: Kilobit

en: Kilobytes
ms: Kilobait

en: Kilograms
ms: Kilogram

en: Kilometers
ms: Kilometer

en: Kuwaiti Dinar
ms: Dinar Kuwait

en: Length
ms: Panjang

en: Libyan Dinar
ms: Dinar Libya

en: Light Years
ms: Tahun Cahaya

en: Liters
ms: Liter

en: Logarithm
ms: Logaritma

en: Logarithm of zero is undefined
ms: Logartima sifar tidak ditakrif

en: Malaysian Ringgit
ms: Ringgit Malaysia

en: Malformed expression
ms: Ungkapan cacat

en: Mass
ms: Jisim

en: Mauritian Rupee
ms: Rupee Mauritia

en: Mebibits
ms: Mebibit

en: Mebibytes
ms: Mebibait

en: Megabits
ms: Megabit

en: Megabytes
ms: Megabait

en: Memory
ms: Ingatan

en: Meters
ms: Meter

en: Mexican Peso
ms: Peso Mexico

en: Microliters
ms: Mikroliter

en: Micrometers
ms: Mikrometer

en: Microseconds
ms: Mikrosaat

en: Miles
ms: Batu

en: Milliliters
ms: Mililiter

en: Millimeters
ms: Millimeter

en: Milliseconds
ms: Milisaat

en: Minutes
ms: Minit

en: Mode selection
ms: Mod pemilihan

en: Modulus divide
ms: Bahagi Modulus

en: Modulus division is only defined for integers
ms: Pembahagian modulus hanya ditakrif untuk integer

en: Multiply [*]
ms: Darab [*]

en: Nanometers
ms: Nanometer

en: Natural Logarithm
ms: Logaritma Biasa

en: Nautical Miles
ms: Batu Nautika

en: Need an integer to factorize
ms: Perlukan integer untuk difaktorkan

en: Nepalese Rupee
ms: Rupee Nepal

en: New Romanian Leu
ms: Leu Baru Romania

en: New Zealand Dollar
ms: Dollar New Zealand

en: New function
ms: Fungsi baharu

en: No redo history
ms: Tiada sejarah buat semula

en: No sane value to bitwise shift
ms: Tiada nilai munasabah ke shift bitwise

en: No sane value to store
ms: Tiada nilai yang boleh disimpan

en: No undo history
ms: Tiada sejarah buat asal

en: Norwegian Krone
ms: Krone Norway

en: Number _Format:
ms: Bilangan _Format:

en: Number format
ms: Format nombor

en: Number of _decimals
ms: Bilangan per_puluhan

en: Numeric Base
ms: Asas Numerik

en: Octal
ms: Oktal

en: Omani Rial
ms: Rial Oman

en: Ones’ Complement
ms: Satu Pelengkap

en: Ounces
ms: Auns

en: Overflow error
ms: Ralat aliran bawah

en: Overflow. Try a bigger word size
ms: Melimpah. Cuba saiz perkataan yang lebih besar

en: Overflow: the result couldn’t be calculated
ms: Melimpah: keputusan tidak dapat dikira

en: Pakistani Rupee
ms: Rupee Pakistan

en: Parsecs
ms: Parsek

en: Payment Period
ms: Tempoh Pembayaran

en: Pebibits
ms: Pebibit

en: Pebibytes
ms: Pebibait

en: Percentage [%]
ms: Peratus [%]

en: Perform arithmetic, scientific or financial calculations
ms: Buat pengiraan aritmatik, saintifik dan kewangan

en: Periodic Interest Rate
ms: Kadar Tempoh Faedah

en: Periodic Interest _Rate:
ms: _Kadar Tempoh Faedah:

en: Periodic Payment
ms: Pembayaran Berkala

en: Peruvian Nuevo Sol
ms: Nuevo Sol Peru

en: Petabits
ms: Petabit

en: Petabytes
ms: Petabait

en: Philippine Peso
ms: Peso Filipina

en: Pmt
ms: Byrn

en: Polish Zloty
ms: Zloty Poland

en: Pounds
ms: Paun

en: Preferences
ms: Keutamaan

en: Present Value
ms: Nilai sekarang

en: Present _Value:
ms: Nilai_Semasa:

en: Primary menu
ms: Menu utama

en: Programming Mode
ms: Mod Pemprograman

en: Programming mode supports conversion between common bases (binary, octal, decimal, and hexadecimal), boolean algebra, one’s and two’s complementation, character to character code conversion, and more.
ms: Mod pengaturcaraan menyokong penukaran antara asas biasa (perduaan, perlapanan, perpuluhan, dan perenambelasan), algebra boolean, satu dan dua Komplimentasi, penukaran kod aksara ke aksara, dan banyak lagi.

en: Qatari Riyal
ms: Rial Qatar

en: Radians
ms: Radian

en: Rate
ms: Kadar

en: Real Component
ms: Komponen Sebenar

en: Root [Ctrl+R]
ms: Punca Kuasa [Ctrl+R]

en: Russian Rouble
ms: Rouble Rusia

en: Saudi Riyal
ms: Rial Arab Saudi

en: Scientific
ms: Saintifik

en: Scientific Exponent
ms: Eksponen Saintifik

en: Scientific exponent [Ctrl+E]
ms: Eksponen saintifik [Ctrl+E]

en: Seconds
ms: Saat

en: Select no. of arguments
ms: Pilih bilangan _argumen

en: Shift Left
ms: Shift Kiri

en: Shift Right
ms: Shift Kanan

en: Shift is only possible on integer values
ms: Shift hanya mungkin untuk nilai integer

en: Show Thousands Separators
ms: Tunjuk Pemisah Ribu

en: Show Trailing Zeroes
ms: Tunjuk Sifar Belakang

en: Show release version
ms: Papar versi keluaran

en: Sine
ms: Sinus

en: Singapore Dollar
ms: Dollar Singapura

en: Solve given equation
ms: Selesaikan persamaan yang diberi

en: Source currency
ms: Mata wang Sumber

en: Source units
ms: Unit sumber

en: South African Rand
ms: Rand Afrika Selatan

en: South Korean Won
ms: Won Korea Selatan

en: Square Centimeters
ms: Sentimeter Kuasa Dua

en: Square Foot
ms: Punca Kuasa Dua

en: Square Meters
ms: Meter Kuasa Dua

en: Square Millimeters
ms: Millimeter Kuasa Dua

en: Square [Ctrl+2]
ms: Kuasa Dua [Ctrl+2]

en: Square root [Ctrl+R]
ms: Punca kuasa dua [Ctrl+R]

en: Sri Lankan Rupee
ms: Rupee Sri Lanka

en: Start Group [(]
ms: Mula Kumpulan [(]

en: Start in given mode (basic, advanced, financial, programming, keyboard)
ms: Mula dalam mod diberi (asas, lanjutan, kewangan, pengaturcaraan, papan kekunci)

en: Start with given equation
ms: Mulakan dengan persamaan yang diberi

en: Stone
ms: Batu

en: Store
ms: Simpan

en: Store value into existing or new variable
ms: Simpan nilai dalam pembolehubah sedia atau yang baharu

en: Straight Line Depreciation
ms: Penyusutan Garis Lurus

en: Straight-Line Depreciation
ms: Susut Nilai Bergaris-Lurus

en: Subscript
ms: Subskrip

en: Subscript mode [Alt]
ms: Mod subskrip [Alt]

en: Subtract [-]
ms: Tolak [-]

en: Sum of the Years Digits Depreciation
ms: Jumlah Penyusutan Digit Tahunan

en: Sum-of-the-Years’-Digits Depreciation
ms: Penyusutan Sum-of-the-Years’-Digit

en: Superscript
ms: Superskrip

en: Superscript mode [Ctrl]
ms: Mod superskrip [Ctrl]

en: Swedish Krona
ms: Krona Sweden

en: Swiss Franc
ms: Franc Swiss

en: Switch conversion units
ms: Tukar unit pertukaran

en: T&T Dollar (TTD)
ms: Dollar T&T (TTD)

en: Tangent
ms: Tangen

en: Tangent is undefined for angles that are multiples of π (180°) from π∕2 (90°)
ms: Tangen tidak ditakrif untuk sudut yang dikali dengan n (180°) dari π∕2 (90°)

en: Target currency
ms: Mata wang sasaran

en: Target units
ms: Unit sasaran

en: Tebibits
ms: Tebibit

en: Tebibytes
ms: Tebibait

en: Temperature
ms: Suhu

en: Terabits
ms: Terabit

en: Terabytes
ms: Terabait

en: Term
ms: Tempoh

en: Thai Baht
ms: Baht Thailand

en: The Advanced calculator supports many operations, including: logarithms, factorials, trigonometric and hyperbolic functions, modulus division, complex numbers, random number generation, prime factorization and unit conversions.
ms: Kalkulator lanjutan menyokong banyak operasi, termasuklah: logaritma, faktorial, fungsi trigonometrik dan hiperbolik, pembahagian modulus, bilangan kompleks, penjanaan nombor rawak, pemfaktoran Perdana dan unit penukaran.

en: The GNOME Project
ms: Projek GNOME

en: The angle units to use
ms: Unit sudut yang digunakan

en: The button mode
ms: Mod butang

en: The format to display numbers in
ms: Format untuk paparkan nombor

en: The internal precision used with the MPFR library
ms: Kejituan dalaman digunakan dengan pustaka MPFR

en: The number of digits displayed after the numeric point
ms: Bilangan digit dipaparkan selepas titik numerik

en: The numeric base
ms: Asas numerik

en: The power of zero is undefined for a negative exponent
ms: Kuasa sifar tidak ditakrif untuk eksponen negatif

en: The size of the words used in bitwise operations
ms: Saiz perkataan digunakan dalam operasi bitwise

en: The zeroth root of a number is undefined
ms: Punca kuasa sifar bagi nombor tidak ditakrif

en: Tonnes
ms: Tan

en: Trailing _zeroes
ms: si_far belakang

en: Tunisian Dinar
ms: Dinar Tunisia

en: Turkish Lira
ms: Lira Turki

en: Two’s Complement
ms: Dua Pelengkap

en: UAE Dirham
ms: Dirham UAE

en: US Dollar
ms: Dollar Amerika

en: US Gallons
ms: Gelen AS

en: US Pints
ms: Pain AS

en: US Quarts
ms: Kuart AS

en: Unable to open help file
ms: Tidak dapat buka fail bantuan

en: Underflow error
ms: Ralat aliran bawah

en: Undo [Ctrl+Z]
ms: Buat Asal [Ctrl+Z]

en: Units of the current calculation
ms: Unit bagi kiraan semasa

en: Units to convert the current calculation into
ms: Unit untuk tukarkan kiraan semasa

en: Unknown conversion
ms: Pertukaran tidak diketahui

en: Unknown variable “%s”
ms: Pembolehubah "%s" tidak diketahui

en: Uruguayan Peso
ms: Peso Uruguay

en: Variable name
ms: Nama pembolehubah

en: Venezuelan Bolívar
ms: Bolivar Venezuela

en: Volume
ms: Isipadu

en: Window position
ms: Kedudukan tetingkap

en: Window position (x and y) of the last closed window.
ms: Kedudukan tetingkap (x dan y) bagi tetingkap terakhir ditutup.

en: Word _size:
ms: Saiz perk_ataan:

en: Word size
ms: Saiz perkataan

en: Yards
ms: Ela

en: Years
ms: Tahun

en: Yobibits
ms: Yobibit

en: Yobibytes
ms: Yobibait

en: Yottabits
ms: Yottabit

en: Yottabytes
ms: Yottabait

en: Zebibits
ms: Zebibit

en: Zebibytes
ms: Zebibait

en: Zero raised to zero is undefined
ms: Sifar dinaikkan kepada sifar adalah undefined

en: Zettabits
ms: Zettabit

en: Zettabytes
ms: Zettabait

en: _About Calculator
ms: Perih_al Kalkulator

en: _Angle units:
ms: Unit s_udut:

en: _Cancel
ms: _Batal

en: _Cost:
ms: _Kos:

en: _Future Value:
ms: _Nilai Akan Datang:

en: _Help
ms: _Bantuan

en: _Insert
ms: Sel_it

en: _Keyboard Shortcuts
ms: Pintasan Papan _Kekunci

en: _Life:
ms: Jangka _Hayat:

en: _New Window
ms: _Tetingkap Baharu

en: _Number of Periods:
ms: _Bilangan Kala:

en: _Period:
ms: _Tempoh

en: _Periodic Payment:
ms: _Tempoh Pembayaran

en: _Preferences
ms: _Keutamaan

en: _Principal:
ms: _Prinsipal:

en: _Quit
ms: _Keluar

en: _Salvage:
ms: _Sisaan:

en: _Term:
ms: _Terma:

en: _Thousands separators
ms: Pemisah _ribu

en: calculation;arithmetic;scientific;financial;
ms: pengiraan;aritmatik;saintifik;kewangan;

en: daily
ms: harian

en: in
ms: dalam

en: never
ms: tidak sesekali

[ctx: shortcut window]
en: Clear history
ms: Kosongkan sejarah

[ctx: shortcut window]
en: Close current window
ms: Tutup tetingkap semasa

[ctx: shortcut window]
en: Copy
ms: Salin

[ctx: shortcut window]
en: Divide (÷)
ms: Bahagi (÷)

[ctx: shortcut window]
en: Enter numbers in scientific format
ms: Masukkan nombor dalam format saintifik

[ctx: shortcut window]
en: General
ms: Am

[ctx: shortcut window]
en: Inverse
ms: Songsang

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard entry
ms: Masukan papan kekunci

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
ms: Pintasan papan kekunci

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts (alt.)
ms: Pintasan papan kekunci (alt.)

[ctx: shortcut window]
en: Multiply (×)
ms: Darab (×)

[ctx: shortcut window]
en: Open a new window
ms: Buka satu tetingkap baharu

[ctx: shortcut window]
en: Open menu
ms: Buka menu

[ctx: shortcut window]
en: Others
ms: Lain-lain

[ctx: shortcut window]
en: Paste
ms: Tampal

[ctx: shortcut window]
en: Programming mode
ms: Mod pengaturcaraan

[ctx: shortcut window]
en: Quit the application
ms: Keluar aplikasi

[ctx: shortcut window]
en: Redo
ms: Buat Semula

[ctx: shortcut window]
en: Show help
ms: Tunjuk bantuan

[ctx: shortcut window]
en: Square root (√)
ms: Punca kuasa (√)

[ctx: shortcut window]
en: Switch to Advanced mode
ms: Tukar ke mod Lanjutan

[ctx: shortcut window]
en: Switch to Basic mode
ms: Tukar mod Asas

[ctx: shortcut window]
en: Switch to Financial mode
ms: Tukar ke mod Kewangan

[ctx: shortcut window]
en: Switch to Keyboard mode
ms: Tukar ke mod Papan Kekunci

[ctx: shortcut window]
en: Switch to Keyboard mode (alt.)
ms: Tukar ke mod Papan Kekunci (alt.)

[ctx: shortcut window]
en: Switch to Programming mode
ms: Tukar ke mod Pengaturcaraan

[ctx: shortcut window]
en: Switch to binary
ms: Tukar ke dedua

[ctx: shortcut window]
en: Switch to decimal
ms: Tukar ke perpuluhan

[ctx: shortcut window]
en: Switch to hexadecimal
ms: Tukar ke perenambelasan

[ctx: shortcut window]
en: Switch to octal
ms: Tukar ke perlapanan

[ctx: shortcut window]
en: Switching modes
ms: Menukar mod

[ctx: shortcut window]
en: Undo
ms: Buat Asal

en: to
ms: ke

[ctx: unit-format]
en: %s acres
ms: %s ekar

[ctx: unit-format]
en: %s cb
ms: %s kb

[ctx: unit-format]
en: %s days
ms: %s hari

[ctx: unit-format]
en: %s degrees
ms: %s darjah

[ctx: unit-format]
en: %s ft
ms: %s kaki

[ctx: unit-format]
en: %s gradians
ms: %s gradian

[ctx: unit-format]
en: %s hours
ms: %s jam

[ctx: unit-format]
en: %s in
ms: %s dalam

[ctx: unit-format]
en: %s ly
ms: %s tc

[ctx: unit-format]
en: %s minutes
ms: %s minit

[ctx: unit-format]
en: %s radians
ms: %s radian

[ctx: unit-format]
en: %s yd
ms: %s ela

[ctx: unit-format]
en: %s years
ms: %s tahun

[ctx: unit-symbols]
en: acre,acres
ms: ekar,ekar

[ctx: unit-symbols]
en: bit,bits,b
ms: bit,bit,b

[ctx: unit-symbols]
en: byte,bytes,B
ms: bait,bait,B

[ctx: unit-symbols]
en: cable,cables,cb
ms: kabel,kabel,kb

[ctx: unit-symbols]
en: centimeter,centimeters,cm,cms
ms: sentimeter,sentimeter,sm,sm

[ctx: unit-symbols]
en: day,days
ms: hari,hari

[ctx: unit-symbols]
en: degC,˚C,C,c,Celsius,celsius
ms: darjC,˚C,C,c,Celsius,celsius

[ctx: unit-symbols]
en: degF,˚F,F,f,Fahrenheit,fahrenheit
ms: darjF,˚F,F,f,Fahrenheit,fahrenheit

[ctx: unit-symbols]
en: degR,˚R,˚Ra,r,R,Rankine,rankine
ms: darjR,˚R,˚Ra,r,R,Rankine,rankine

[ctx: unit-symbols]
en: degree,degrees,deg
ms: darjah,darjah,darj

[ctx: unit-symbols]
en: exabit,exabits,Eb
ms: eksabit,eksabit,Eb

[ctx: unit-symbols]
en: exabyte,exabytes,EB
ms: eksabait,eksabait,EB

[ctx: unit-symbols]
en: exbibit,exbibits,Eib
ms: eksbibit,eksbibit,Eib

[ctx: unit-symbols]
en: exbibyte,exbibytes,EiB
ms: eksbibait,eksbibait,EiB

[ctx: unit-symbols]
en: fathom,fathoms,ftm
ms: fatom,fatom,ftm

[ctx: unit-symbols]
en: foot,feet,ft
ms: kaki,kaki,kaki

[ctx: unit-symbols]
en: gallon,gallons,gal
ms: gelen,gelen,gal

[ctx: unit-symbols]
en: gibibit,gibibits,Gib
ms: gibibit,gibibit,Gib

[ctx: unit-symbols]
en: gibibyte,gibibytes,GiB
ms: gibibaait,gibibait,GiB

[ctx: unit-symbols]
en: gigabit,gigabits,Gb
ms: gigabit,gigabit,Gb

[ctx: unit-symbols]
en: gigabyte,gigabytes,GB
ms: gigabait,gigabait,GB

[ctx: unit-symbols]
en: gradian,gradians,grad
ms: gradian,gradian,grad

[ctx: unit-symbols]
en: gram,grams,gramme,grammes,g
ms: gram,gram,gram,gram,g

[ctx: unit-symbols]
en: hectare,hectares,ha
ms: hektar,hektar,ha

[ctx: unit-symbols]
en: hour,hours
ms: jam,jam

[ctx: unit-symbols]
en: inch,inches,in
ms: inci,inci,in

[ctx: unit-symbols]
en: kibibit,kibibits,Kib
ms: kibibit,kibibit,Kib

[ctx: unit-symbols]
en: kibibyte,kibibytes,KiB
ms: kibibait,kibibait,KiB

[ctx: unit-symbols]
en: kilobit,kilobits,kb,Kb
ms: kilobit,kilobit,kb,Kb

[ctx: unit-symbols]
en: kilobyte,kilobytes,kB,KB
ms: kilobait,kilobait,kB,KB

[ctx: unit-symbols]
en: kilogram,kilograms,kilogramme,kilogrammes,kg,kgs
ms: kilogram,kilogram,kilogram,kilogram,kg,kg

[ctx: unit-symbols]
en: kilometer,kilometers,km,kms
ms: kilometer,kilometer,km,km

[ctx: unit-symbols]
en: lightyear,lightyears,ly
ms: tahuncahaya,tahuncahaya,tc

[ctx: unit-symbols]
en: litre,litres,liter,liters,L
ms: liter,liter,liter,liter,L

[ctx: unit-symbols]
en: mebibit,mebibits,Mib
ms: mebibit,mebibit,Mib

[ctx: unit-symbols]
en: mebibyte,mebibytes,MiB
ms: mebibait,mebibait,MiB

[ctx: unit-symbols]
en: megabit,megabits,Mb
ms: megabit,megabit,Mb

[ctx: unit-symbols]
en: megabyte,megabytes,MB
ms: megabait,megabait,MB

[ctx: unit-symbols]
en: meter,meters,m
ms: meter,meter,m

[ctx: unit-symbols]
en: micrometer,micrometers,um
ms: mikrometer,mikrometer,μm

[ctx: unit-symbols]
en: microsecond,microseconds,us,μs
ms: mikrosaat,mikrosaat,μs,μs

[ctx: unit-symbols]
en: mile,miles,mi
ms: batu,batu,bt

[ctx: unit-symbols]
en: millilitre,millilitres,milliliter,milliliters,mL,cm³
ms: mililiter,mililiter,mililiter,mililiter,mL,cm³

[ctx: unit-symbols]
en: millimeter,millimeters,mm
ms: milimeter,milimeter,mm

[ctx: unit-symbols]
en: millisecond,milliseconds,ms
ms: milisaat,milisaat,ms

[ctx: unit-symbols]
en: minute,minutes
ms: minit,minit

[ctx: unit-symbols]
en: nanometer,nanometers,nm
ms: nanometer,nanometer,nm

[ctx: unit-symbols]
en: nibble,nibbles
ms: nibble,nibble

[ctx: unit-symbols]
en: ounce,ounces,oz
ms: auns,auns,oz

[ctx: unit-symbols]
en: parsec,parsecs,pc
ms: parsek,parsek,pc

[ctx: unit-symbols]
en: pebibit,pebibits,Pib
ms: pebibit,pebibit,Pib

[ctx: unit-symbols]
en: pebibyte,pebibytes,PiB
ms: pebibait,pebibait,PiB

[ctx: unit-symbols]
en: petabit,petabits,Pb
ms: petabit,petabit,Pb

[ctx: unit-symbols]
en: petabyte,petabytes,PB
ms: petabait,petabait,PB

[ctx: unit-symbols]
en: pint,pints,pt
ms: pain,pain,pt

[ctx: unit-symbols]
en: pound,pounds,lb
ms: paun,paun,lb

[ctx: unit-symbols]
en: quart,quarts,qt
ms: kuart,kuart,qt

[ctx: unit-symbols]
en: radian,radians,rad
ms: radian,radian,rad

[ctx: unit-symbols]
en: second,seconds,s
ms: saat,saat,s

[ctx: unit-symbols]
en: stone,st,stones
ms: batu,bt,batu

[ctx: unit-symbols]
en: tebibit,tebibits,Tib
ms: tebibit,tebibit,Tib

[ctx: unit-symbols]
en: tebibyte,tebibytes,TiB
ms: tebibait,tebibait,TiB

[ctx: unit-symbols]
en: terabit,terabits,Tb
ms: terabit,terabit,Tb

[ctx: unit-symbols]
en: terabyte,terabytes,TB
ms: terabait,terabait,TB

[ctx: unit-symbols]
en: tonne,tonnes
ms: tan,tan

[ctx: unit-symbols]
en: yard,yards,yd
ms: ela,ela,ela

[ctx: unit-symbols]
en: year,years
ms: tahun,tahun

[ctx: unit-symbols]
en: yobibit,yobibits,Yib
ms: yobibit,yobibit,Yib

[ctx: unit-symbols]
en: yobibyte,yobibytes,YiB
ms: yobibait,yobibait,YiB

[ctx: unit-symbols]
en: yottabit,yottabits,Yb
ms: yottabit,yottabit,Yb

[ctx: unit-symbols]
en: yottabyte,yottabytes,YB
ms: yottabait,yottabait,YB

[ctx: unit-symbols]
en: zebibit,zebibits,Zib
ms: zebibit,zebibit,Zib

[ctx: unit-symbols]
en: zebibyte,zebibytes,ZiB
ms: zebibait,zebibait,ZiB

[ctx: unit-symbols]
en: zettabit,zettabits,Zb
ms: zettabit,zettabit,Zb

[ctx: unit-symbols]
en: zettabyte,zettabytes,ZB
ms: zettabait,zettabait,ZB

en: weekly
ms: mingguan
