gnome-disk-utility master - en to ms translation catalogue (706 entries)

en: %2.1f%% (%s) of the data on the device “%s” was unreadable and replaced with zeroes in the created disk image file. This typically happens if the medium is scratched or if there is physical damage to the drive
ms: %2.1f%% (%s) bagi data pada peranti “%s” tidak boleh dibaca dan diganti dengan sifar didalam fail imej cakera yang dicipta. Ia biasanya berlaku jika medium bercalar atau terdapat kerosakan fizikal pada pemacu tersebut

en: %d day | %d days
ms[0]: %d hari
ms[1]: %d hari

en: %d hour | %d hours
ms[0]: %d jam
ms[1]: %d jam

en: %d milli-second | %d milli-seconds
ms[0]: %d mili-saat
ms[1]: %d mili-saat

en: %d minute | %d minutes
ms[0]: %d minit
ms[1]: %d minit

en: %d month | %d months
ms[0]: %d bulan
ms[1]: %d bulan

en: %d second | %d seconds
ms[0]: %d saat
ms[1]: %d saat

en: %d sector | %d sectors
ms[0]: %d sektor
ms[1]: %d sektor

en: %d year | %d years
ms[0]: %d tahun
ms[1]: %d tahun

en: %s (Read-Only)
ms: %s (Hanya-Baca)

en: %s ago
ms: %s yang lalu

en: %s of %s — %s
ms: %s dari %s — %s

en: %s unreadable (replaced with zeroes)
ms: %s tidak boleh dibaca (diganti dengan sifar)

en: %s when decompressed
ms: %s bila dinyahmampat

en: %s — %s free (%.1f%% full)
ms: %s — %s bebas (%.1f%% penuh)

en: %u sample | %u samples
ms[0]: %u sampel
ms[1]: %u sampel

en: (None)
ms: (Tiada)

en: --format-device must be specified when using --xid
ms: --format-device mesti dinyatakan bila menggunakan --xid

en: --format-device must be used together with --block-device
ms: --format-device mesti digunakan bersama dengan --block-device

en: /etc/crypttab configuration data is malformed
ms: data konfigurasi /etc/crypttab adalah cacat

en: 10 minutes
ms: 10 minit

en: 15 minutes
ms: 15 minit

en: 3 hours
ms: 3 jam

en: 5 minutes
ms: 5 minit

en: <b>Tip</b>: If you are planning to recycle, sell or give away your old computer or disk, you should use a more thorough erase type to keep your private information from falling into the wrong hands
ms: <b>Petua</b>: Jika anda bercadang untuk mengitar semula, menjual atau sedekah komputer atau cakera keras lama anda, anda patut guna jenis pemadaman menyeluruh untuk pastikan maklumat peribadi anda tidak jatuh ke tangan orang lain

en: <b>WARNING</b>: The Secure Erase command may take a very long time to complete, can’t be canceled and may not work properly with some hardware. In the worst case, your drive may be rendered unusable or your system may crash or lock up. Before proceeding, please read the article about <a href='https://ata.wiki.kernel.org/index.php/ATA_Secure_Erase'>ATA Secure Erase</a> and make sure you understand the risks
ms: <b>AMARAN</b>: Perintah Padam Selamat mengambil masa yang sangat lama untuk selesai, tidak boleh dibatal dan tidak berfungsi dengan baik dengan sesetengah perkakasan. Dalam situasi yang lebih teruk, pemacu anda boleh menjadi rosak atau sistem anda boleh mengalami kegagalan atau terkunci. Sebelum mula, sila rujuk artikel mengenai <a href='https://ata.wiki.kernel.org/index.php/ATA_Secure_Erase'>Padam Selamat ATA</a> dan pastikan anda memahami risikonya

en: A file named “%s” already exists.  Do you want to replace it?
ms: Satu fail bernama "%s" sudah wujud. Anda hendak gantikannya?

en: A filesystem repair is not always possible and can cause data loss. Consider backing it up first in order to use forensic recovery tools that retrieve lost files. The operation may take a long time, especially if the partition contains a lot of data.
ms: Satu pembaikan sistem fail tidak selalunya berjaya dan boleh menyebabkan kehilangan data. Oleh itu sandar dahulu sebelum menggunakan alatan pemulihan forensik yang dapat memperoleh semula fail-fail yang hilang. Operasi ini mungkin mengambil masa yang lama, terutamanya jika sekatan mengandungi banyak data.

en: A flag used by the Platform bootloader to determine where the OS should be loaded from. Sometimes the partition with this flag set is referred to as the <i>active</i> partition
ms: Satu bendera digunakan oleh pemuat but Platform untuk tentukan dimana OS patut dimuatkan. Kadangkala sekatan dengan bendera ditetapkan akan dirujuk sebagai sekatan <i>aktif</i>

en: AAM Level
ms: Aras AAM

en: APM Level
ms: Aras APM

en: ATA Enhanced Secure Erase
ms: Pemadaman Selamat Dipertingkatkan ATA

en: ATA Secure Erase
ms: Pemadaman Selamat ATA

en: Access Time
ms: Masa Capaian

[ctx: Accessibility label for toolbutton-activate-swap]
en: Activate swap
ms: Aktifkan silih

[ctx: Accessibility label for toolbutton-deactivate-swap]
en: Deactivate swap
ms: Nyahaktifkan silih

[ctx: Accessibility label for toolbutton-lock]
en: Lock
ms: Kunci

[ctx: Accessibility label for toolbutton-mount]
en: Mount
ms: Lekap

[ctx: Accessibility label for toolbutton-partition-create]
en: Create partition
ms: Cipta sekatan

[ctx: Accessibility label for toolbutton-partition-delete]
en: Delete partition
ms: Padam sekatan

[ctx: Accessibility label for toolbutton-unlock]
en: Unlock
ms: Nyahkunci

[ctx: Accessibility label for toolbutton-unmount]
en: Unmount
ms: Nyahlekap

en: Activate selected swap partition
ms: Aktifkan sekatan silih terpilih

en: Additional partition options
ms: Pilihan sekatan tambahan

en: Aggressive spin-down may wear out the drive faster than anticipated. Please check the “Start/Stop Count” SMART attribute from time to time
ms: Pemusingan agresif boleh merosakkan peranti lebih cepat dari anggaran. Sila periksa atribut SMART "Mula/Henti Kiraan" dari masa ke semasa

en: Airflow Temperature
ms: Suhu Ruang Pengudaraan

en: Airflow temperature of the drive
ms: Suhu Ruang Pengudaraan Cakera

en: All Files
ms: Semua Fail-fail

en: All data on the disk will be lost but may still be recoverable by data recovery services
ms: Semua data dalam cakera akan hilang tetapi masih boleh dipulihkan dengan perkhidmatan pemulihan data

en: All data on the disk will be overwritten and will likely not be recoverable by data recovery services
ms: Semua data dalam cakera akan ditulis-ganti dan tidak boleh dipulihkan dengan perkhidmatan pemulihan data

en: All data on the partition will be lost
ms: Semua data dalam sekatan akan hilang

en: All existing data will be lost
ms: Semua data sedia ada akan hilang

en: Allocating Disk Image
ms: Memperuntuk Imej Cakera

en: Allow writing to the image
ms: Benarkan penulisan ke imej

en: Amount of high current used to spin up the drive
ms: Bilangan high current yang digunakan untuk putarkan didalam pemacu

en: Amplitude of heads trembling (GMR-head) in running mode
ms: Amplitud bagi pengetaran kepala (kepala-GMR) didalam mod berjalan

en: An easy way to manage your disks
ms: Cara mudah mengurus cakera anda

en: An error occurred
ms: Satu ralat telah berlaku

en: An error occurred when trying to put the drive into standby mode
ms: Ralat berlaku semasa cuba meletak pacu kepada mod sedia

en: An error occurred when trying to toggle whether SMART is enabled
ms: Ralat berlaku bila cuba menogol sama ada SMART dibenarkan

en: An error occurred when trying to wake up the drive from standby mode
ms: Ralat berlaku semasa cuba bangunkan pacu dari mod sedia

en: Apply Advanced Power Management Settings
ms: Laksana Tetapan Pengurusan Kuasa Lanjutan

en: Apply Automatic Acoustic Management Settings
ms: Laksana Tetapan Pengurusan Akustik Berautomatik

en: Apply Standby Timeout Settings
ms: Laksana Tetapan Had Masa Tamat Sedia

en: Apply Write Cache Settings
ms: Laksana Tetapan Cache Tulis

en: Approximately %s
ms: Kira-kira %s

en: Are you sure you want to delete the partition?
ms: Adakah anda ingin memadam sekatan tersebut?

en: Are you sure you want to format the disk?
ms: Anda pasti hendak memformat cakera?

en: Are you sure you want to power off the drives?
ms: Anda pasti hendak matikan pemacu?

en: Are you sure you want to write the disk image to the device?
ms: Andap pasti hendak menulis imej cakera ke dalam peranti?

en: Assessment
ms: Penilaian

en: At least %s
ms: Sekurang-kurangnya %s

en: Attach and mount one or more disk image files.
ms: Sisip dan lekap satu atau lebih fail imej cakera.

en: Attach new _Image…
ms: Lampir _Imej baharu…

en: Attribute
ms: Atribut

en: Auto-clear
ms: Auto-kosong

en: Average Access Time
ms: Masa Capaian Purata

en: Average Read Rate
ms: Kadar Baca Purata

en: Average Write Rate
ms: Kadar Tulis Purata

en: Average efficiency of operations while positioning
ms: Kecekapan purata bagi operasi semasa menentukan kedudukan

en: Average efficiency of the disk
ms: Kecekapan purata cakera

en: Backing File
ms: Menyandar Fail

en: Benchmark
ms: Tanda Aras

en: Benchmark Settings
ms: Tetapan Tanda Aras

en: Benchmarking involves measuring the transfer rate on various area of the device as well as measuring how long it takes to seek from one random area to another. Please back up important data before using the write benchmark.
ms: Penanda aras melibatkan mengukuran kadar permindahan pada pelbagai kawasan peranti dan juga mengukur berapa lama ia bekerja untuk jangkau dari satu kawasan rawak ke kawasan yang lain. Sila sandar data penting anda sebelum menggunakan tanda aras tulis.

en: Benchmarking the write-rate of a disk requires exclusive access to the disk (e.g. the disk or its partitions cannot be mounted or in use) and involves reading data and then writing it back. As a result, the contents of the disk is not changed.
    
    If not checked, the write-part of the benchmark will not be done but on the other hand exclusive access to the device is not needed (e.g. the disk or device can be in use).
ms: Menanda-aras kadar-tulis cakera memerlukan capaian ekslusif ke cakera tersebut (iaitu cakera atau sekatannya tidak dapat dilekap atau diguna) dan melibatkan pembacaan data dan kemudiannya menulis ia kembali. Hasilnya. kandungan cakera tidak akan berubah.
    
    Jika tidak ditanda, bahagian-tulis tanda aras tidak akan dibuat dan oleh itu capaian ekslusif ke peranti tidak diperlukan (iaitu peranti atau cakera tersebut boleh diguna)

en: Block device is empty
ms: Peranti blok kosong

en: Btrfs — Copy-on-write Linux Filesystem, for snapshots
ms: Btrfs — Sistem Fail Linux Copy-on-write, untuk petikan

en: C_hange
ms: _Ubah

en: C_heck Filesystem…
ms: P_eriksa Sistem Fail…

en: C_onfirm Passphrase
ms: Sa_hkan Frasa Laluan

en: Calibration Retry Count
ms: Kiraan Cuba Semula Penentukuran

en: Cannot create a new partition. There are already four primary partitions.
ms: Tidak dapat cipta sekatan baharu. Sudah terdapat empat sekatan utama.

en: Cannot open “%s” — maybe the volume isn’t mounted?
ms: Tidak dapat membuka “%s” — mungkin volum tidak berfungsi?

en: Cannot restore image of size 0
ms: Tidak dapat memulihkan imej bagi saiz 0

en: Change Filesystem Label
ms: Ubah Label Sistem Fail

en: Change Pa_ssphrase…
ms: Ubah Frasa  _Laluan…

en: Change Passphrase
ms: Ubah Frasa Laluan

en: Changing the passphrase for this device, will also update the passphrase referenced by the <i>/etc/crypttab</i> file
ms: Menukar frasa laluan untuk peranti ini, juga akan kemaskini frasa laluan yang dirujuk oleh fail <i>/etc/crypttab</i>

en: Check this box to see the passphrases entered above
ms: Tanda kotak ini untuk melihat frasa laluan yang dimasukkan seperti di atas

en: Click to force re-reading SMART data from the hard disk
ms: Klik untuk paksa membaca-semula data SMART dari cakera keras

en: Click to start a SMART self-test
ms: Klik untuk mulakan ujian-kendiri SMART

en: Click to stop the SMART self-test currently in progress
ms: Klik untuk hentikan ujian-kendiri SMART semasa yang masih berlangsung

en: Click to toggle whether SMART is enabled for the hard disk
ms: Klik untuk togol sama ada SMART dibenarkan untuk cakera keras

en: Closing now stops the running jobs and leads to a corrupt result.
ms: Menutup sekarang akan hentikan kerja yang masih berjalan dan mengakibatkan kerosakan.

en: Compatible with all systems and devices
ms: Serasi degan semua sistem dan peranti

en: Compatible with modern systems and hard disks > 2TB
ms: Serasi dengan sistem dan cakera keras modern > 2TB

en: Confirm Check
ms: Sahkan Semakan

en: Confirm Details
ms: Sahkan Perincian

en: Confirm Repair
ms: Sahkan Pembaikan

en: Confirm passphrase entered above
ms: Sahkan frasa laluan yang dimasukkan seperti di atas

en: Confirm the details of the current volume before proceeding.
ms: Sahkan perincian volum semasa sebelum teruskan.

en: Connected to another seat
ms: Bersambung ke tempat lain

en: Contents
ms: Kandungan

en: Conveyance
ms: Peralihan

en: Copyright © 2008-2013 Red Hat, Inc.
    Copyright © 2008-2013 David Zeuthen
    Copyright © 2009-2017 The GNOME Project
ms: Hak Cipta © 2008-2013 Red Hat, Inc.
    Hak Cipta © 2008-2013 David Zeuthen
    Hak Cipta © 2009-2017 Projek GNOME

en: Count of remapped sectors. When the hard drive finds a read/write/verification error, it marks the sector as “reallocated” and transfers data to a special reserved area (spare area)
ms: Kiraan sektor dipeta semula. Bila pemacu cakera keras mendapati ralat baca/tulis/pengesahan, ia akan tandakan sektor tersebut sebagai "diperuntuk semula" dan pindahkan data ke kawasan simpanan khas (kawasan gantian)

en: Cre_ate
ms: Cipt_a

en: Create Disk Image
ms: Cipta Imej Cakera

en: Create Partition
ms: Cipta Sekatan

en: Create partition in unallocated space
ms: Cipta sekatan dalam lokasi tidak diperuntukkan

en: Creating Disk Image
ms: Mencipta Imej Cakera

en: Curr_ent Passphrase
ms: Frasa Laluan S_emasa

en: Current Pending Sector Count
ms: Kiraan Sektor Tertangguh Semasa

en: Current Size
ms: Saiz Semasa

en: Current internal temperature of the drive
ms: Suhu dalaman semasa bagi pemacu

en: Custom Format
ms: Format Suai

en: DISK IS LIKELY TO FAIL SOON
ms: CAKERA INI KEMUNGKINAN AKAN GAGAL KELAK

en: Data Address Mark Errors
ms: Ralat Tanda Alamat Data

en: Data stored in the volume will only be accessible with the correct password. Be careful not to forget it.
ms: Data tersimpan di dalam volum hanya boleh dicapai dengan kata laluan yang betul. Berhati-hati jangan terlupa.

en: Deactivate selected swap partition
ms: Nyahaktifkan sekatan silih terpilih

en: Default location for the Create/Restore disk image dialogs
ms: Lokasi lalai untuk Cipta/Pulih dialog imej cakera

en: Default location for the Create/Restore disk image dialogs. If blank the ~/Documents folder is used.
ms: Lokasi lalai untuk Cipta/Pulih dialog imej cakera. jika folder ~/Dokumen kosong digunakan.

en: Delete selected partition
ms: Padam sekatan terpilih

en: Destination
ms: Destinasi

en: Detach loop device after unmount action
ms: Tanggalkan peranti gelung selepas tindakan nyahlekap

en: Detach this loop device
ms: Tanggalkan peranti gelung ini

en: Device
ms: Peranti

en: Device is size 0
ms: Peranti bersaiz 0

en: Disable Write Cache
ms: Lumpuhkan Cache Tulis

en: Disk Drives
ms: Pacu Cakera

en: Disk Image Mounter
ms: Pelekap Imej Cakera

en: Disk Image Writer
ms: Penulis Imej Cakera

en: Disk Image of %s (%s).img
ms: Imej Cakera bagi %s (%s).img

en: Disk Images (*.img, *.img.xz, *.iso)
ms: Imej Cakera (*.img, *.img.xz, *.iso)

en: Disk Images (*.img, *.iso)
ms: Imej Cakera (*.img, *.iso)

en: Disk Shift
ms: Anjakan Cakera

en: Disk image copying complete
ms: Penyalinan imej cakera selesai

en: Disk image read error
ms: Ralat baca imej cakera

en: Disk is OK
ms: Cakera OK

en: Disk is OK, one attribute failed in the past | Disk is OK, %d attributes failed in the past
ms[0]: Cakera OK, satu atribut gagal di masa lalu
ms[1]: Cakera OK, %d atribut gagal di masa lalu

en: Disk is OK, one bad sector | Disk is OK, %d bad sectors
ms[0]: Cakera OK, satu sektor teruk
ms[1]: Cakera OK, %d sektor teruk

en: Disk is OK, one failing attribute is failing | Disk is OK, %d attributes are failing
ms[0]: Cakera OK, satu atribut gagal masih bermasalah
ms[1]: Cakera OK, %d atribut gagal masih bermasalah

en: Disk management utility for GNOME
ms: Utiliti pengurusan cakera untuk GNOME

en: Disk or Device
ms: Cakera atau Peranti

en: Disks
ms: Cakera

en: Disks provides an easy way to inspect, format, partition, and configure disks and block devices.
ms: Cakera menyediakan cara termudah untuk memeriksa, memformat, membuat sekatan, dan mengkonfigur cakera dan peranti blok.

en: Display _Name
ms: _Nama Paparan

en: Don’t overwrite existing data
ms: Jangan tulis-ganti data sedia ada

en: Drive Options
ms: Pilihan Pacu

en: Drive S_ettings…
ms: T_etapan Pemacu…

en: Drive Settings
ms: Tetapan Pacu

en: Drive’s seek performance during offline operations
ms: Prestasi jangkau pemacu semasa operasi luar talian

en: Edit Encr_yption Options…
ms: Sunting Pilihan Peny_ulitan…

en: Edit Partition
ms: Sunting Sekatan

en: Edit _Filesystem…
ms: Sunting Sistem _Fail…

en: Edit _Mount Options…
ms: Sunting Pilihan _Lekap…

en: Eject this disk
ms: Lenting cakera ini

en: Empty
ms: Kosong

en: Enable Write Cache
ms: Benarkan Cache Tulis

en: Encryption Options
ms: Pilihan Penyulitan

en: Endurance Remaining
ms: Ketahanan Berbaki

en: Enter Standby After
ms: Masukkan Sedia Selepas

en: Enter current passphrase used to protect the data
ms: Masukkan frasa laluan sama yang digunakan untuk melindungi data

en: Enter new passphrase used to protect the data
ms: Sahkan frasa laluan baru yang digunakan untuk melindungi data

en: Enter passphrase to unlock
ms: Masukkan frasa laluan untuk nyahkunci

en: Enter passphrase used to protect the data
ms: Masukkan frasa laluan yang digunakan untuk melindungi data

en: Erase Multiple Disks
ms: Padam Cakera Berbilang

en: Erase _Type
ms: _Jenis Padam

en: Error aborting SMART self-test
ms: Ralat menghenti paksa ujian-kendiri SMART

en: Error adding /etc/crypttab entry
ms: Ralat menambah masukan /etc/crypttab

en: Error adding new /etc/fstab entry
ms: Ralat menambah masukan /etc/fstab baru

en: Error allocating space for disk image file:
ms: Ralat memperuntuk ruang untuk fail imej cakera:

en: Error attaching disk image
ms: Ralat melampirkan imej cakera

en: Error attaching disk image: %s (%s, %d)
ms: Ralat menyisip imej cakera:  %s (%s, %d)

en: Error canceling job
ms: Ralat membatalkan kerja

en: Error changing passphrase
ms: Ralat menukar frasa laluan

en: Error connecting to udisks daemon: %s (%s, %d)
ms: Ralat menyambung ke daemon udisks: %s (%s, %d)

en: Error creating disk image
ms: Ralat mencipta imej cakera

en: Error creating partition
ms: Ralat mencipta sekatan

en: Error deleting loop device
ms: Ralat memadam peranti gelung

en: Error deleting partition
ms: Ralat memadam sekatan

en: Error determining size of device:
ms: Ralat menentukan saiz peranti:

en: Error determining size of file
ms: Ralat menentukan saiz fail

en: Error disabling autoclear for loop device
ms: Ralat melumpuhkan auto-kosong untuk peranti gelung

en: Error ejecting media
ms: Ralat melentingkan media

en: Error formatting disk
ms: Ralat memformat cakera

en: Error formatting volume
ms: Ralat memformat volum

en: Error locking device
ms: Ralat mengunci peranti

en: Error looking up block device for %s
ms: Ralat mencari peranti blok untuk %s

en: Error mounting filesystem
ms: Ralat melekap sistem fail

en: Error mounting filesystem to calculate minimum size
ms: Ralat melekapkan sistem fail untuk mengira saiz minimum

en: Error mounting the filesystem
ms: Ralat melekap sistem fail

en: Error opening %s: %s
ms: Ralat membuka %s: %s

en: Error opening file for reading
ms: Ralat membuka fail untuk membaca

en: Error opening file for writing
ms: Ralat membuka fail untuk menulis

en: Error opening “%s”: %m
ms: Ralat membuka “%s”: %m

en: Error powering off drive
ms: Ralat mematikan pemacu

en: Error refreshing SMART data
ms: Ralat menyegar semula data SMART

en: Error removing /etc/crypttab entry
ms: Ralat membuang masukan /etc/crypttab

en: Error removing old /etc/fstab entry
ms: Ralat membuang masukan /etc/fstab lama

en: Error repairing filesystem
ms: Ralat membaiki sistem fail

en: Error repairing filesystem after resize
ms: Ralat membaiki sistem fail selepas saiz semula

en: Error resizing filesystem
ms: Ralat saizkan semula sistem fail

en: Error resizing partition
ms: Ralat saizkan semula sekatan

en: Error restoring disk image
ms: Ralat memulihkan imej cakera

en: Error retrieving configuration data
ms: Ralat mendapatkan data konfigurasi

en: Error setting autoclear flag
ms: Ralat menetapkan bendera auto-kosong

en: Error setting configuration
ms: Ralat menetapkan konfigurasi

en: Error setting label
ms: Ralat menetapkan label

en: Error setting partition flags
ms: Ralat menetapkan bendera sekatan

en: Error setting partition name
ms: Ralat menetapkan nama sekatan

en: Error setting partition type
ms: Ralat menetapkan jenis sekatan

en: Error starting SMART self-test
ms: Ralat memulakan ujian-kendiri SMART

en: Error starting swap
ms: Ralat memulakan silih

en: Error stopping swap
ms: Ralat menghentikan silih

en: Error unlocking device
ms: Ralat menyahkunci peranti

en: Error unmounting filesystem
ms: Ralat menyahlekap sistem fail

en: Error updating /etc/crypttab
ms: Ralat mengemaskini /etc/crypttab

en: Error updating /etc/crypttab entry
ms: Ralat mengemas kini masukan /etc/crypttab

en: Error updating /etc/fstab entry
ms: Ralat mengemas kini masukan /etc/fstab

en: Error while checking filesystem
ms: Ralat ketika memeriksa sistem fail

en: Error while repairing filesystem
ms: Ralat ketika membaiki sistem fail

en: Error writing file
ms: Ralat menulis fail

en: Extended
ms: Dilanjutkan

en: Extended Partition
ms: Sekatan Terluas

en: Extended Partitions can contain Logical Partitions
ms: Sekatan Lanjutan boleh mengandungi Sekatan Logikal

en: F2FS — Flash Storage Linux Filesystem
ms: F2FS — Sistem Fail Linux Storan Flash

en: FAILING
ms: GAGAL

en: Failed in the past
ms: Gagal pada masa lepas

en: File does not appear to be XZ compressed
ms: Fail tidak kelihatan XZ termampat

en: Filesystem %s on %s could not be repaired.
ms: Sistem fail %s pada %s tidak dapat dibaiki.

en: Filesystem %s on %s has been repaired.
ms: Sistem fail %s pada %s telah dibaiki.

en: Filesystem %s on %s is undamaged.
ms: Sistem fail %s pada %s tidak rosak.

en: Filesystem %s on %s needs repairing.
ms: Sistem fail %s pada %s perlu pembaikan.

en: Filesystem _Type
ms: _Jenis Sistem Fail

en: Filesystem damaged
ms: Sistem fail rosak

en: Filesystem intact
ms: Sistem fail masih elok

en: Fit to size
ms: Suai muatkan dengan saiz

en: Flags
ms: Bendera

en: Flying Height
ms: Tinggi Flying

en: For example: “Angela’s Files” or “Backup”.
ms: Sebagai contoh: “Angela’s Files” atau “Backup”.

en: For use with _Windows (NTFS)
ms: Untuk digunakan dengan _Windows (NFTS)

en: For use with all _systems and devices (FAT)
ms: Untuk digunakan dengan semua _sistem dan peranti (FAT)

en: Format Disk
ms: Format Cakera

en: Format Volume
ms: Format Volum

en: Format _Disk…
ms: Format _Cakera…

en: Format _Partition…
ms: Format _Sekatan…

en: Format selected device
ms: Format peranti terpilih

en: Free Space _Following
ms: Ruang Bebas Be_rikut

en: Frequency of errors while positioning
ms: Kekerapan ralat semasa membetulkan kedudukan

en: Frequency of errors while reading from the disk
ms: Kekerapan ralat semasa membaca dari cakera

en: Frequency of errors while reading raw data from the disk. A non-zero value indicates a problem with either the disk surface or read/write heads
ms: Kekerapan ralat semasa membaca data mentah dari cakera. Nilai bukan-kosong menunjukkan masalah sama ada permukaan cakera atau kepala baca/tulis

en: Frequency of mistakes as a result of impact loads
ms: Kekerapan kesilapan hasil dari impak muatan

en: G-sense Error Rate
ms: Kadar Ralat G-sense

en: GMR Head Amplitude
ms: Amplitud Kepala GMR

en: GNOME Disks
ms: Cakera GNOME

en: General time for loading in a drive
ms: Masa am untuk dimuatkan dalam pemacu

en: Good Block Rate
ms: Kadar Halang Baik

en: Hardware ECC Recovered
ms: Hardware ECC Dipulihkan

en: Head Flying Hours
ms: Jam Pergerakan Kepala

en: Height of heads above the disk surface
ms: Tinggi kepala diatas permukaan cakera

en: Hide from _Firmware
ms: Sembunyikan dari _Perisian Tegar

en: High Fly Writes
ms: Tulis High Fly

en: I_dentify As
ms: Kena_l Pasti Sebagai

en: Icon Na_me
ms: Na_ma Ikon

en: If checked, additional authorization is required to mount the device [x-udisks-auth]
ms: Jika ditanda, keizinan tambahan diperlukan untuk lekap peranti [x-udisks-auth]

en: If checked, additional authorization is required to unlock the device [x-udisks-auth]
ms: Jika ditanda, keizinan tambahan diperlukan untuk membuka peranti [x-udisks-auth]

en: If checked, the device is always shown in the user interface no matter what its directory is [x-gvfs-show]
ms: Jika ditanda, peranti sentiasa dipaparkan dalam antara muka pengguna tanpa mengira apakah direktori ia berada [x-gvfs-show]

en: If checked, the device will be mounted at system startup [!noauto]
ms: Jika ditanda, peranti akan dilekapkan ketika permulaan sistem [!noauto]

en: If checked, the device will be unlocked at system startup [!noauto]
ms: Jika ditanda, peranti akan dinyahkunci pada permulaan sistem [!noauto]

en: If checked, the loop device will be read-only. This is useful if you don’t want the underlying file to be modified
ms: Jika ditanda, peranti gelung akan menjadi baca-sahaja. Ia berguna jika anda tidak mahu fail dibawahnya diubah suai

en: If checked, the mount will be read-only. This is useful if you don’t want the underlying disk image to be modified
ms: Jika ditanda, lekap hanya baca-sahaja. Ia berguna jika anda tidak mahu imej cakera di dalam boleh diubah suai

en: If set, the VeraCrypt PIM (Personal Iterations Multiplier) numeric value to use for this volume.
ms: Jika ditetapkan, nilai angka PIM VeraCrypt (Pengganda Iterasi Peribadi) yang digunakan untuk volum ini.

en: If set, the name of the icon to use in the device in the user interface [x-gvfs-icon=]
ms: Jika ditetapkan, nama bagi ikon yang diguna untuk peranti dalam antara muka pengguna [x-gvfs-icon=]

en: If set, the name of the symbolic icon to use in the device in the user interface [x-gvfs-symbolic-icon=]
ms: Jika ditetapkan, nama ikon simbolik diguna pada peranti didalam antaramuka pengguna [x-gvfs-symbolic-icon=]

en: If set, the name to use for the device in the user interface [x-gvfs-name=]
ms: Jika ditetapkan, nama yang diguna untuk peranti dalam antaramuka pengguna [x-gvfs-name=]

en: If specified
ms: Jika dinyatakan

en: Image Size
ms: Saiz Imej

en: Image _Size
ms: _Saiz Imej

en: Image to Restore
ms: Imej untuk Dipulihkan

en: In case that the default options do not fit your needs select one of the following filesystems. Be aware of the technical differences and do research about your use case.
ms: Jika pilihan lalai tidak sesuai dengan keperluan anda pilih salah satu sistem fail berikut. Hati-hati dengan perbezaan teknikal dan kaji dahulu penggunaan anda.

en: Indicates that EFI firmware should ignore the content of the partition and not try to read from it
ms: Menunjukkan perisian tegar EFI patut abaikan kandungan sekatan dan cuba tidak membacanya

en: Instead of unlocking this volume, attempt to unlock a secondary volume hidden inside.
ms: Selain dari menyahkunci vokum ini, cuba juga menyahkunci volum sekunder yang tersembunyi di dalamnya.

en: Internal error
ms: Ralat dalaman

en: Invalid PIM
ms: PIM tidak sah

en: Invalid compressed data
ms: Data termampat tidak sah

en: Job
ms: Kerja

en: Last Benchmarked
ms: Terakhir Ditanda Aras

en: Legacy BIOS _Bootable
ms: BIOS Legasi _Boleh But

en: Linux Swap Partition
ms: Sekatan Silih Linux

en: Load Friction
ms: Geseran Muat

en: Load on drive caused by friction in mechanical parts of the store
ms: Muat pada pemacu menyebabkan geseran di bahagian mekanikal dalam storan

en: Load-in Time
ms: Masa Muat

en: Load/Unload Cycle Count
ms: Muat/Nyahmuat Kiraan Kitar

en: Load/Unload Retry Count
ms: Muat/Nyahmuat Kiraan Cuba lagi

en: Loaded Hours
ms: Jam Dimuatkan

en: Loading on drive caused by numerous recurrences of operations, like reading, recording, positioning of heads, etc
ms: Pemuatan pemacu disebabkan pelbagai proses operasi, seperti membaca, merakam, menentukan kedudukan kepala, dll

en: Location
ms: Lokasi

en: Lock selected encrypted partition
ms: Kunci sekatan tersulit terpilih

en: Loop device is empty
ms: Peranti gelung kosong

en: Loud (Fast)
ms: Bising (Pantas)

en: Manage Drives and Media
ms: Mengurus Cakera dan Media

en: Margin of a channel while reading data.
ms: Margin saluran semasa membaca data.

en: Matches any device with the given label
ms: Padankan sebarang peranti dengan label yang diberi

en: Matches partition %u of any device connected at the given port or address
ms: Padankan sekatan %u bagi mana-mana peranti bersambung dengan port atau alamat diberikan

en: Matches partition %u of the device with the given vital product data
ms: Padankan sekatan %u peranti dengan data produk penting diberikan

en: Matches the device with the given UUID
ms: Padankan peranti dengan UUID yang diberi

en: Matches the given device
ms: Padankan dengan peranti yang diberi

en: Matches the whole disk of any device connected at the given port or address
ms: Padankan kerseluruhan sekatan bagi sebarang peranti yang bersambung pada port atau alamat yang diberi

en: Matches the whole disk of the device with the given vital product data
ms: Padankan keseluruhan cakera bagi peranti dengan data produk penting yang diberi

en: Minimal Size
ms: Saiz Minimum

en: Mix uppercase and lowercase and try to use a number or two.
ms: Campurkan huruf besar dengan huruf kecil dan gabungkan dengan beberapa nombor di dalamnya.

en: Mount Disk Images
ms: Lekap Imej Cakera

en: Mount Opt_ions
ms: P_ilihan Lekap

en: Mount Options
ms: Pilihan Lekap

en: Mount _Point
ms: _Titik Lekap

en: Mount at system _startup
ms: Lekap pada _permulaan sistem

en: Mount selected partition
ms: Lekap sekatan terpilih

en: N/A
ms: T/A

en: N_ext
ms: B_erikutnya

en: Name
ms: Nama

en: Need more input
ms: Perlu lagi input

en: Never
ms: Tidak sesekali

en: New Disk Image
ms: Imej Cakera Baharu

en: New _Passphrase
ms: _Frasa Laluan Baharu

en: No Filesystem
ms: Tiada Sistem Fail

en: No Media
ms: Tiada Media

en: No description for attribute %d
ms: Tiada keterangan untuk attribut %d

en: No partitioning
ms: Tiada penyekatan

en: None
ms: Tiada

en: Normalized
ms: Dinormalkan

en: Not enough memory
ms: Ingatan tidak mencukupi

en: Number of CRC errors during UDMA mode
ms: Bilangan ralat CRC semasa mod UDMA

en: Number of Data Address Mark (DAM) errors (or) vendor-specific
ms: Bilangan ralat DAM (atau) khusus-vendor

en: Number of ECC errors
ms: Bilangan ralat ECC

en: Number of ECC on-the-fly errors
ms: Bilangan ralat ECC on-the-fly

en: Number of S_amples
ms: Bilangan S_ampel

en: Number of Sampl_es
ms: Bilangan sampe_l

en: Number of Thermal Asperity Rate errors
ms: Bilangan Kadar Kekasaran Haba

en: Number of attempts to calibrate the device
ms: Bilangan percubaan tentukurkan peranti

en: Number of available reserved blocks as a percentage of the total number of reserved blocks
ms: Bilangan blok simpanan yang ada sebagai peratus dari sejumlah bilangan blok simpanan

en: Number of buzz routines to spin up the drive
ms: Bilangan rutin baz untuk pemutaran dalam pemacu

en: Number of cycles into landing zone position
ms: Bilangan kitar kedalam kedudukan zon pendaratan

en: Number of errors as a result of impact loads as detected by a shock sensor
ms: Bilangan ralat hasil dari impak muatan yang dikesan oleh penderia kejutan

en: Number of errors corrected by software ECC
ms: Bilangan ralat yang dibetulkan oleh ECC perisian

en: Number of errors that could not be recovered using hardware ECC
ms: Bilangan ralat yang tidak dapat dipulihkan melalui penggunaa hardware ECC

en: Number of errors while reading from a disk
ms: Bilangan ralat semasa membaca dari cakera

en: Number of errors while writing to disk (or) multi-zone error rate (or) flying-height
ms: Bilangan ralat semasa menulis ke cakera (atau) kadar ralat zon-berbilang (atau) flying-height

en: Number of hours elapsed in the power-on state
ms: Bilangan jam berlalu dalam keadaan hidup

en: Number of hours in general operational state
ms: Bilangan jam didalam keadaan pengoperasian am

en: Number of off-track errors
ms: Bilangan ralat luar-trek

en: Number of physical erase cycles completed on the drive as a percentage of the maximum physical erase cycles the drive supports
ms: Bilangan kitar pemadaman fizikal yang selesai pada peranti sebagai peratus kitar pemadaman fizikal maksimum yang mana pemacu menyokongnya

en: Number of power-off or emergency retract cycles
ms: Bilangan dimatikan atau kitar rentapan kecemasan

en: Number of power-off retract events
ms: Bilangan perisiwa rentapan semasa dimatikan

en: Number of power-on events
ms: Bilangan peristiwa dihidupkan

en: Number of remapping operations. The raw value of this attribute shows the total number of (successful and unsuccessful) attempts to transfer data from reallocated sectors to a spare area
ms: Bilangan operasi pemetaan semula. Nilai mentah bagi atribut ini paparkan sejumlah percubaan (berjaya dan tidak berjaya) untuk memindahkan data dari sektor teruntuk semula ke kawasan pengganti

en: Number of retry attempts to spin up
ms: Bilangan percubaan semula untuk melakukan pemutaran

en: Number of samples. Bigger number produces a more accurate picture of access time patterns but takes more time.
ms: Bilangan sampel. Nombor lebih besar menghasilkan corak capaian lebih tepat tetapi mengambil lebih masa.

en: Number of samples. Bigger number produces more smooth graphs but the benchmark will take more time.
ms: Bilangan sampel. Nombor lebih besar menghasilkan graf lebih licin tetapi tanda aras mengambil lebih masa.

en: Number of sectors waiting to be remapped. If the sector waiting to be remapped is subsequently written or read successfully, this value is decreased and the sector is not remapped. Read errors on the sector will not remap the sector, it will only be remapped on a failed write attempt
ms: Bilangan sektor menunggu untuk dipetakan semula. Jika sektor menunggu yang akan dipetakan semula akan ditulis atau dibaca dengan jayanya, nilai ini akan berkurangan dan sektor tidak akan dipetakan semula. Ralat baca pada sektor tidak akan petakan semula sektor, ia hanya akan dipetakan semula bila percubaan menulis gagal

en: Number of spindle start/stop cycles
ms: Bilangan kitar mula/henti pemutar

en: Number of times a recording head is flying outside its normal operating range
ms: Bilangan pembacaan kepala berada diluar dari julat pengoperasian biasanya

en: Number of uncorrectable ECC errors
ms: Bilangan ralat ECC yang tidak boleh dibetulkan

en: Offline
ms: Luar talian

en: Offline Seek Performance
ms: Prestasi Jangkau Luar Talian

en: Old-Age
ms: Usia-Tua

en: Online
ms: Dalam talian

en: Only the passphrase referenced by the <i>/etc/crypttab</i> file will be changed. To change the on-disk passphrase, use <i>Change Passphrase…</i>
ms: Hanya frasa laluan dengan rujukan fail <i>/etc/crypttab</i> akan berubah. Untuk mengubah frasa laluan dalam-cakera, guna <i>Ubah Frasa Laluan…</i>

en: Opt_ions
ms: Pili_han

en: Options to use when unlocking the device
ms: Pilhan yang digunakan untuk membuka peranti

en: Other Devices
ms: Peranti Lain

en: Overall Assessment
ms: Penilaian Keseluruhan

en: Overwrite existing data with zeroes
ms: Tulis-ganti data sedia ada dengan sifar

en: Overwrites existing data, but takes longer.
ms: Tulis-ganti data sedia ada, tetapi mengambil masa lebih lama.

en: Parent window XID for the format dialog
ms: XID tetingkap induk bagi dialog format

en: Partition Type
ms: Jenis Sekatan

en: Partition _Size
ms: _Saiz Sekatan

en: Partitioning
ms: Menyekatkan

en: Passphrase File
ms: Fail Frasa Laluan

en: Passphrase of the device or empty to request from user when setting up the device
ms: Frasa laluan peranti atau kosongkan untuk dipinta dari pengguna jika menetap peranti

[ctx: Password strength]
en: Fair
ms: Sederhana

[ctx: Password strength]
en: Good
ms: Baik

[ctx: Password strength]
en: Strong
ms: Kuat

[ctx: Password strength]
en: Weak
ms: Lemah

en: Perform Better
ms: Buat Lebih Baik

en: Perform _write-benchmark
ms: Buat tanda aras _tulis

en: Performance is increased by enabling write caching, but leaves the system susceptible to data loss in the event of a power failure
ms: Prestasi dipertingkatkan dengan membenarkan cache tulis, tetapi menyebabkan sistem tidak terkecuali terhadap kehilangan data jika berlakunya kegagalan kuasa

en: Power Cycle Count
ms: Kiraan Kitar Kuasa

en: Power off this disk
ms: Matikan cakera ini

en: Power-On Hours
ms: Jam Dihidupkan

en: Power-off Retract Count
ms: Kiraan rentapan dimatikan

en: Powered On
ms: Dihidupkan

en: Pre-Fail
ms: Pra-Gagal

en: Quantity efforts of the rotating moment of a drive
ms: Ikhtiar berkuantiti bagi momen pemutaran pemacu

en: Quick
ms: Pantas

en: Quiet (Slow)
ms: Senyap (Perlahan)

en: Read Channel Margin
ms: Margin Saluran Baca

en: Read Error Rate
ms: Kadar Ralat Baca

en: Read Error Retry Rate
ms: Ralat Baca Kadar Cuba Lagi

en: Reallocated Sector Count
ms: Kiraan Sektor Teruntuk Semula

en: Reallocation Count
ms: Kiraan Peruntukkan Semula

en: Rep_air Filesystem…
ms: _Baiki Sistem Fail…

en: Repair failed
ms: Pembaikan gagal

en: Repair successful
ms: Pembaikan berjaya

en: Reported Uncorrectable Errors
ms: Ralat Tidak Boleh Betul yang Dilaporkan

en: Require additional authori_zation to mount
ms: Perlukan ke_izinan tambahan untuk dilekap

en: Require additional authori_zation to unlock
ms: Perlukan kei_zinan tambahan untuk dibuka

en: Resi_ze…
ms: Sai_z Semula…

en: Resize Volume
ms: Saiz Semula Volum

en: Resizing a filesystem can lead to data loss. You are advised to backup your data before. The resize operation will take longer if a lot of data has to be moved. The minimal size is calculated according to the current content. Keep additional free space for the filesystem to work fast and reliably.
ms: Saizkan semula sistem fail boleh mengakibatkan kehilangan data. Anda disarankan menyandar data anda terlebih dahulu. Operasi saiz semula mengambil masa yang lama jika terdapat banyak data yang perlu dialihkan. Saiz minimum dikira berdasarkan kandungan semasa. Pastikan ada ruang bebas tambahan untuk sistem fail supaya proses berjalan lebih pantas dan boleh dipercayai.

en: Resizing not ready
ms: Saiz semula tidak sedia

en: Restore Disk Image
ms: Pulihkan Imej Cakera

en: Restore disk image
ms: Pulih imej cakera

en: Restoring Disk Image
ms: Memulihkan Imej Cakera

en: Retrieving DVD keys
ms: Memperoleh kunci -kunci DVD

en: Run Out Cancel
ms: Run Out Dibatalkan

en: SELF-TEST FAILED
ms: UJI-KENDIRI GAGAL

en: SMART Data & Self-Tests
ms: Data & Ujian-Kendiri SMART

en: SMART _Attributes
ms: _Atribut SMART

en: SMART is not enabled
ms: SMART tidak dibenarkan

en: SMART is not supported
ms: SMART tidak disokong

en: S_etting
ms: T_etapan

en: S_tandby Now
ms: S_edia Sekarang

en: S_ymbolic Icon Name
ms: Nama Ikon S_imbolik

en: Sample S_ize (MiB)
ms: Sa_iz Sampel (MiB)

en: Sample Size
ms: Saiz Sampel

en: Save Power
ms: Jimat Kuasa

en: Save in _Folder
ms: Simpan dalam _Folder

en: Seek Error Rate
ms: Kadar Ralat Jangkau

en: Seek Timer Performance
ms: Prestasi Pemasa Jangkau

en: Select Disk Image to Attach
ms: Pilih Imej Cakera untuk Dilampirkan

en: Select Disk Image to Restore
ms: Pilih Imej Cakera untuk Dipulihkan

en: Select Disk Image(s) to Mount
ms: Pilih Imej Cakera untuk Dilekapkan

en: Select a Folder
ms: Pilih satu Folder

en: Select a Keyfile
ms: Pilih satu Fail Kunci

en: Select a device
ms: Pilih peranti

en: Select a keyfile to unlock this volume
ms: Pilih satu fail kunci untuk menaykunci volum ini

en: Select device
ms: Pilih peranti

en: Self-assessment
ms: Penilaian-kendiri

en: Self-test Result
ms: Keputusan Ujian-kendiri

en: Self-test in progress
ms: Uji-kendiri masih berlangsung

en: Serial Number
ms: Nombor Siri

en: Set Password
ms: Tetapkan Kata Laluan

en: Set options to unlock
ms: Tetapkan pilihan untuk dinyahkunci

en: Set up _read-only loop device
ms: Sediakan peranti gelung ba_ca-sahaja

en: Set up _read-only mount
ms: Sediakan lekap ba_ca-sahaja

en: Sh_ow Password
ms: T_unjuk Kata Laluan

en: Shift of disk is possible as a result of strong shock loading in the store, as a result of falling (or) temperature
ms: Anjakan cakera adalah mungkin hasil dari pemuatan kejutan yang kuat dalam bekasnya, ia menyebabkan kegagalan

en: Sho_w Passphrases
ms: T_unjuk Frasa Laluan

en: Sho_w in user interface
ms: T_unjuk dalam antara muka pengguna

en: Sho_w passphrase
ms: T_unjuk frasa laluan

en: Short
ms: Pendek

en: Size
ms: Saiz

en: Slow
ms: Perlahan

en: Soft ECC correction
ms: Pembetulan Soft ECC

en: Soft Read Error Rate
ms: Kadar Ralat Baca Lembut

en: Soft read error rate
ms: Kadar ralat baca lembut

en: Source
ms: Sumber

en: Spin Buzz
ms: Baz Putaran

en: Spin High Current
ms: Putaran Tinggi Semasa

en: Spinup Retry Count
ms: Kiraan Cuba Lagi Putaran

en: Spinup Time
ms: Masa Putaran

en: Start/Stop Count
ms: Mula/Berhenti Kira

en: Stop running jobs?
ms: Henti menjalankan kerja?

en: Switch off <i>User Session Defaults</i> to manage encryption options and passphrase for the device. The options correspond to an entry in the <b>/etc/crypttab</b> file
ms: Matikan <i>Lalai Sesi Pengguna</i> supaya dapat mengurus pilihan penyulitan dan frasa laluan peranti. Pilihan yang berkaitan dengan masukan di dalam fail <b>/etc/crypttab</b>

en: Switch off <i>User Session Defaults</i> to manage mount point and mount options for the device. The options correspond to an entry in the <b>/etc/fstab</b> file
ms: Matikan <i>Lalai Sesi Pengguna</i> supaya dapat titik lekap dan pilihan lekap peranti. Pilihan yang berkaitan dengan masukan di dalam fail <b>/etc/stab</b>

en: Temperature
ms: Suhu

en: Temperature of the drive
ms: Suhu cakera

en: The <b>special device file</b> — use symlinks in the <b>/dev/disk</b> hierarchy to control the scope of the entry
ms: <b>Fail peranti khas</b> — guna pautan simbolik dalam hieraki <b>/dev/disk</b> untuk mengawal skop masukan

en: The GNOME Project
ms: Projek GNOME

en: The amount of data read during the lifetime of the disk
ms: Amaun data dibaca ketika jangka hayat cakera

en: The amount of data written during the lifetime of the disk
ms: Amaun data ditulis ketika jangka hayat cakera

en: The check may take a long time, especially if the partition contains a lot of data.
ms: Pemeriksaan mengambil masa yang sangat lama, terutamanya jika sekatan mengandungi banyak data.

en: The difference to the previous partition size
ms: Perbezaan saiz sekatan terdahulu

en: The directory to mount the device in
ms: Direktori untuk melekapkan peranti

en: The disk image is %s bigger than the target device
ms: Imej cakera adalah %s lebih besar berbanding peranti sasaran

en: The disk image is %s smaller than the target device
ms: Imej cakera adalah %s lebih kecil berbanding peranti sasaran

en: The encryption passphrase was retrieved from the keyring
ms: Frasa laluan penyulitan telah diperoleh dari gelang kunci

en: The file already exists in “%s”.  Replacing it will overwrite its contents.
ms: Fail sudah wujud dalam "%s". Penggantiannya akan menulis-ganti kandungannya.

en: The filesystem type to use
ms: Jenis sistem fail yang digunakan

en: The free space following the partition
ms: Ruang bebas berdasarkan sekatan

en: The label matches the existing label
ms: Label sepadan dengan label sedia ada

en: The mount options stored in the <b>/etc/fstab</b> file
ms: Pilihan lekap disimpan dalam fail <b>/etc/fstab</b>

en: The name to use for the filesystem. This is useful if you want to refer to the device via a symlink in the /dev/disk/by-label directory.
ms: Nama digunakan untuk sistem fail. Ia berguna jika anda mahu rujuk pada peranti melalui pautan simbolik dalam direktori /dev/disk/by-label.

en: The name to use for the unlocked device — the device is set up as the name prefixed with <b>/dev/mapper</b>/
ms: Nama yang digunakan untuk menyahkunci peranti — peranti disediakan dengan nama awalan dengan <b>/dev/mapper</b>/

en: The number of MiB (1048576 bytes) to read/write for each sample. Big sample sizes tend to produce more accurate benchmarks at the cost of the benchmark taking more time.
ms: Bilangan MiB (1048576 bait) untuk baca/tulis setiap sampel. Saiz sampel besar lebih hasilkan tanda aras lebih tepat tetapi penanda aras mengambil lebih masa.

en: The partition name (up to 36 unicode characters). This is useful if you want to refer to the device via a symlink in the <b>/dev/disk/by-partlabel</b> directory
ms: Nama sekatan (sehingga 36 aksara unikod). Ia berguna jika anda hendak rujuk ke peranti melalui pautan simbolik dalam direktori  <b>/dev/disk/by-partlabel</b>

en: The partition type as a 8-bit unsigned integer
ms: Jenis sekatan sebagai integer tanpa ditanda tangan 8-bit

en: The partition type represented as a 32-bit <i>GUID</i>
ms: Jenis sekatan yang diwakili sebagai  <i>GUID</i> 32-bit

en: The passphrase matches the existing passphrase
ms: Frasa laluan sepadan dengan frasa laluan sedia ada

en: The passphrases do not match
ms: Frasa laluan tidak sepadan

en: The passwords do not match
ms: Kata laluan tidak sepadan

en: The size of the image to create
ms: Saiz imej yang dicipta

en: The size of the partition to create
ms: Saiz sekatan yang dicipta

en: The special device file — use symlinks in the /dev/disk hierarchy to control the scope of the entry
ms: Fail peranti khas — guna pautan simbolik dalam hieraki /dev/disk untuk mengawal skop masukan

en: The strength of the passphrase
ms: Kekuatan frasa laluan

en: The system may not work correctly if this entry is modified or removed.
ms: Sistem mungkin tidak berfungsi dengan baik jika masukan ini diubah suai atau dibuang.

en: The total number of uncorrectable errors when reading/writing a sector. A rise in the value of this attribute indicates defects of the disk surface and/or problems in the mechanical subsystem
ms: Sejumlah ralat tidak boleh dibetulkan bila membaca/menulis sektor. Peningkatan nilai atribut ini menunjukkan ada kerosakan pada permukaan cakera dan/atau masalah pada sub-sistem mekanikalnya

en: The utility %s is missing.
ms: Utiliti %s hilang.

en: Thermal Asperity Rate
ms: Kadar Kekasaran Haba

en: This filesystem will be automatically unmounted prior to any changes.
ms: Sistem fail ini akan dinyahlekap secara automatik jika ada berlaku apa-apa perubahan.

en: This is equivalent to Master Boot Record <i>bootable</i> flag. It is normally only used for GPT partitions on MBR systems
ms: Ia menyamai dengan bendera <i>boleh but</i> Master Boot Record. Ia biasanya digunakan untuk sekatan GPT dalam sistem MBR

en: This is the last primary partition that can be created.
ms: Ini merupakan sekatan utama terakhir yang dapat dicipta.

en: This operation will prepare the system for the following drives to be powered down and removed.
ms: Operasi ini akan menyediakan sistem untuk pemacu berikut yang akan dimatikan dan ditanggalkan.

en: This volume might be a VeraCrypt volume as it contains random data.
ms: Volum ini mungkin volum VeraCrypt kerana ia mengandungi data rawak.

en: Threshold
ms: Ambang

en: Threshold exceeded
ms: Ambang dilepasi

en: Threshold not exceeded
ms: Ambang tidak dilepasi

en: Throughput Performance
ms: Prestasi Keseluruhan

en: Time needed to spin up the disk
ms: Masa diperlukan untuk memutar dalam cakera

en: Time while head is positioning
ms: Masa semasa kepala dibetulkan kedudukannya

en: Torque Amplification Count
ms: Kiraan Amplifikasi Tork

en: Total LBAs Read
ms: Jumlah LBD yang Dibaca

en: Total LBAs Written
ms: Jumlah LBA yang Ditulis

en: Total number of load cycles
ms: Jumlah bilangan kitaran muat

en: Transfer Rate
ms: Kadar Pindahan

en: Turn on to configure AAM at startup and when the disk is connected
ms: Hidupkan untuk konfigur AAM pada permulaan dan bila cakera bersambung

en: Turn on to configure APM at startup and when the disk is connected
ms: Hidupkan untuk konfigur APM pada permulaan dan bila cakera bersambung

en: Turn on to configure Standby Timeout at startup and when the disk is connected
ms: Hidupkan untuk konfigur Had Masa Tamat Sedia pada permulaan dan bila cakera bersambung

en: Turn on to configure Write Cache setting at startup and when the disk is connected
ms: Hidupkan untuk konfigur tetapan Cache Tulis pada permulaan dan bila cakera bersambung

en: Type
ms: Jenis

en: UDF — Universal Disk Format, for removable devices on many systems
ms: UDF — Format Cakera Universal, untuk peranti boleh alih pada kebanyakan sistem

en: UDMA CRC Error Rate
ms: Kadar Ralat UDMA CRC

en: Unallocated Space
ms: Ruang Tidak Diperuntukkan

en: Uncorrectable ECC Count
ms: Kiraan ECC Tidak Boleh DIbetulkan

en: Uncorrectable Sector Count
ms: Kiraan Sektor Tidak Boleh Dibetulkan

en: Unlock an encrypted Windows system partition or drive.
ms: Buka sekatan atau pacu sistem Windows tersulit.

en: Unlock selected encrypted partition
ms: Buka sekatan tersulit terpilih

en: Unmount selected partition
ms: Nyahlekap sekatan terpilih

en: Unnamed (%s).img
ms: Tidak Bernama (%s).img

en: Unrecoverable read errors while creating disk image
ms: Ralat baca tidak boleh dipulih semasa mencipta imej cakera

en: Updated
ms: Dikemas kini

en: Updates
ms: Kemas kini

en: Us_er Session Defaults
ms: Lalai Sesi P_engguna

en: Used
ms: Digunakan

en: Used to indicate that the partition and its contents are required for the OS/Platform to function. Special care should be taken to not delete or overwrite the contents
ms: Digunakan untuk menunjukkan bahawa sekatan dan kandungannya diperlukan untuk Platform/OS untuk berfungsi. Perhatian berhati-hati perlu supaya tidak padam atau tulis-ganti kandungan

en: Using Disks, you can view SMART data, manage devices, benchmark physical disks, and image USB sticks.
ms: Dengan menggunakan Cakera, anda boleh lihat data SMART, urus peranti, tanda aras cakera fizikal, dan imejkan pemacu pena USB.

en: Value
ms: Nilai

en: Vendor Recommended
ms: Saranan Pembekal

en: View, modify and configure disks and media
ms: Lihat, ubah suai dan konfigur cakera dan media

en: Volume
ms: Volum

en: Volume _Name
ms: _Nama Volum

en: Volume type
ms: Jenis volum

en: Volumes Grid
ms: Grid Volum

en: Waited too long for the filesystem
ms: Menunggu sistem fail terlalu lama

en: Warning: all data on the volume will be lost
ms: Amaran: semua data dalam volum akan hilang

en: Will be created
ms: Akan dicipta

en: Will be deleted
ms: Akan dipadam

en: Windows _system
ms: _Sistem Windows

en: World Wide Name
ms: Nama Sejagat

en: Worst
ms: Teruk

en: Wr_ite Cache
ms: Cache T_ulis

en: Write Disk Images to Devices
ms: Tulis Imej Cakera ke dalam Peranti

en: Write Error Rate
ms: Kadar Ralat Tulis

en: XFS — Linux Filesystem
ms: XFS — Sistem Fail Linux

en: _Abort Benchmark
ms: _Henti Paksa Tanda Aras

en: _About Disks
ms: _Perihal Cakera

en: _Attach
ms: _Lampir

en: _Attach Disk Image… (.iso, .img)
ms: _Lampir Imej Cakera... (.iso, .img)

en: _Benchmark Disk…
ms: Tanda _Aras Cakera…

en: _Benchmark Partition…
ms: Tanda _Aras Sekatan…

en: _Bootable
ms: _Boleh But

en: _Cancel
ms: _Batal

en: _Close
ms: T_utup

en: _Confirm
ms: _Sahkan

en: _Create Disk Image…
ms: _Cipta Imej Cakera…

en: _Create Partition Image…
ms: _Cipta Imej Sekatan…

en: _Delete
ms: _Padam

en: _Delete Disk Image File
ms: Pa_dam Fail Imej Cakera

en: _Destination
ms: _Destinasi

en: _Difference
ms: Perbe_zaan

en: _Edit Partition…
ms: _Sunting Sekatan…

en: _Erase
ms: Pa_dam

en: _Erase…
ms: Pa_dam…

en: _Help
ms: _Bantuan

en: _Hidden
ms: _Tersembunyi

en: _Image to Restore
ms: _Imej untuk Dipulih

en: _Internal disk for use with Linux systems only (Ext4)
ms: Cakera _dalaman yang digunakan dengan sistem Linux sahaja (Ext4)

en: _Keyboard Shortcuts
ms: Pintasan Papan _Kekunci

en: _Keyfiles
ms: Fail _Kunci

en: _Mount
ms: _Lekap

en: _Name
ms: _Nama

en: _New Disk Image…
ms: _Imej Cakera Baharu…

en: _Other
ms: _Lain-lain

en: _Partitioning
ms: _Menyekatkan

en: _Passphrase
ms: _Frasa Laluan

en: _Password
ms: _Kata Laluan

en: _Password protect volume (LUKS)
ms: Volum dilindungi _kata laluan (LUKS)

en: _Power Off
ms: _Dimatikan

en: _Previous
ms: _Terdahulu

en: _Replace
ms: _Ganti

en: _Resize
ms: _Saiz Semula

en: _Restore
ms: _Pulih

en: _Restore Disk Image…
ms: _Pulih Imej Cakera…

en: _Restore Partition Image…
ms: P_ulih Imej Sekatan…

en: _SMART Data & Self-Tests…
ms: Data & Ujian-Kendiri _SMART…

en: _Standby
ms: _Sedia

en: _Start Benchmarking…
ms: _Mula Menanda Aras…

en: _Start Benchmark…
ms: _Mulakan Tanda Aras…

en: _Start Creating…
ms: _Mula Mencipta…

en: _Start Restoring…
ms: _Mulakan Pemulihan…

en: _Start Self-test
ms: _Mulakan Ujian-kendiri

en: _Stop Self-test
ms: _Henti Uji-kendiri

en: _System Partition
ms: _Sekatan Sistem

en: _Type
ms: _Jenis

en: _Unlock
ms: N_yahkunci

en: _Unlock at system startup
ms: _Nyahkunci pada permulaan sistem

en: _Volumes
ms: _Volum

en: _Wake-Up from Standby
ms: Ba_ngun dari Sedia

[ctx: aam-level]
en: 0 (Disabled)
ms: 0 (Dilumpuhkan)

[ctx: apm-level]
en: %d (Spin-down not permitted)
ms: %d (Spin-down tidak dibenarkan)

[ctx: apm-level]
en: %d (Spin-down permitted)
ms: %d (Spin-down dibenarkan)

[ctx: apm-level]
en: 255 (Disabled)
ms: 255 (Dilumpuhkan)

[ctx: benchmark-access-time]
en: %.2f msec
ms: %.2f msaat

[ctx: benchmark-updated]
en: %s (%s ago)
ms: %s (%s yang lalu)

[ctx: benchmark-updated]
en: Measuring access time (%2.1f%% complete)…
ms: Mengukur masa capaian (%2.1f%% selesai)…

[ctx: benchmark-updated]
en: Measuring transfer rate (%2.1f%% complete)…
ms: Mengukur kadar pemindahan (%2.1f%% selesai)…

[ctx: benchmark-updated]
en: No benchmark data available
ms: Tiada data tanda aras tersedia

[ctx: benchmark-updated]
en: Opening Device…
ms: Membuka Peranti…

[ctx: benchmarking]
en: An error occurred
ms: Satu ralat telah berlaku

[ctx: benchmarking]
en: Error getting page size: %m
ms: Ralat mendapatkan saiz halaman: %m

[ctx: benchmarking]
en: Error getting size of device: %m
ms: Ralat mendapatkan saiz peranti: %m

[ctx: benchmarking]
en: Error pre-reading %lld bytes from offset %lld
ms: Ralat pra-membaca %lld bait dari ofset %lld

[ctx: benchmarking]
en: Error pre-reading %s from offset %s
ms: Ralat pra-baca %s dari ofset %s

[ctx: benchmarking]
en: Error reading %lld bytes from offset %lld
ms: Ralat membaca %lld bait dari ofset %lld

[ctx: benchmarking]
en: Error reading %s from offset %s
ms: Ralat membaca %s dari ofset %s

[ctx: benchmarking]
en: Error seeking to offset %lld
ms: Ralat menjangkau ofset %lld

[ctx: benchmarking]
en: Error seeking to offset %lld: %m
ms: Ralat menjangkau ke ofset %lld: %m

[ctx: benchmarking]
en: Error seeking to offset %s
ms: Ralat menjangkau ke ofset %s

[ctx: benchmarking]
en: Error syncing (at offset %lld): %m
ms: Ralat menyegerak (pada ofset %lld): %m

[ctx: benchmarking]
en: Error writing %lld bytes at offset %lld: %m
ms: Ralat menulis %lld bait dari ofset %lld: %m

[ctx: benchmarking]
en: Expected to write %lld bytes, only wrote %lld: %m
ms: Jangkakan untuk tulis %lld bait, hanya tulis %lld: %m

en: bytes
ms: bait

[ctx: confirmation-list-of-devices]
en: Affected Devices
ms: Peranti Dipengaruhi

[ctx: create-inhibit-message]
en: Benchmarking device
ms: Peranti penandaarasan

[ctx: create-inhibit-message]
en: Copying device to disk image
ms: Menyalin peranti ke imej cakera

en: disk;drive;volume;harddisk;hdd;disc;cdrom;dvd;partition;iso;image;backup;restore;benchmark;raid;luks;encryption;S.M.A.R.T.;smart;
ms: cakera;pemacu;volum;cakerakeras;hdd;cakera;cdrom;dvd;sekatan;iso;imej;sandar;pulih;tanda aras;raid;luks;penyulitan;S.M.A.R.T.;smart;

[ctx: duration]
en: Less than a minute
ms: Kurang dari seminit

[ctx: duration-day-to-month]
en: %s and %s
ms: %s dan %s

[ctx: duration-hour-to-day]
en: %s and %s
ms: %s dan %s

[ctx: duration-minute-to-hour]
en: %s and %s
ms: %s dan %s

[ctx: duration-months-to-year]
en: %s and %s
ms: %s dan %s

[ctx: duration-year-to-inf]
en: %s, %s and %s
ms: %s, %s dan %s

en: exFAT — Flash Storage Windows Filesystem, used on SDXC cards
ms: exFAT — Sistem Fail Windows Storan, digunakan pada kad SDXC

en: gnome-disk-utility %s
    UDisks %s (built against %d.%d.%d)
ms: gnome-disk-utility %s
    UDisks %s (binaan terhadap %d.%d.%d)

[ctx: job-remaining]
en: %s remaining
ms: %s berbaki

[ctx: job-remaining-with-rate]
en: %s remaining (%s/sec)
ms: %s berbaki (%s/saat)

[ctx: notify-smart]
en: A hard disk is likely to fail soon.
ms: Satu cakera keras berkemungkinan akan mengalami kegagalan kelak.

[ctx: notify-smart]
en: Examine
ms: Periksa

[ctx: notify-smart]
en: Hard Disk Problems Detected
ms: Masalah Cakera Keras Dikesan

[ctx: partition type]
en: Unknown
ms: Tidak diketahui

[ctx: partitioning]
en: Unknown (%s)
ms: Tidak diketahui (%s)

[ctx: restore-inhibit-message]
en: Copying disk image to device
ms: Menyalin imej cakera ke peranti

[ctx: shortcut window]
en: Attach an existing disk image
ms: Lampirkan satu imej cakera sedia ada

[ctx: shortcut window]
en: Create a new empty disk image
ms: Cipta satu imej cakera kosong baharu

[ctx: shortcut window]
en: Drive
ms: Pacu

[ctx: shortcut window]
en: Drive settings
ms: Tetapan pacu

[ctx: shortcut window]
en: Format the drive
ms: _Format pacu

[ctx: shortcut window]
en: Format the selected volume
ms: Format volum terpilih

[ctx: shortcut window]
en: General
ms: Am

[ctx: shortcut window]
en: Help
ms: Bantuan

[ctx: shortcut window]
en: Open the drive menu
ms: Buka menu pacu

[ctx: shortcut window]
en: Open the volume menu
ms: Buka menu volum

[ctx: shortcut window]
en: Partition
ms: Sekatan

[ctx: shortcut window]
en: Quit
ms: Keluar

[ctx: shortcut window]
en: Restore an image to the disk
ms: Pulih satu imej dalam cakera

[ctx: shortcut window]
en: SMART data
ms: Data SMART

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test completed successfully
ms: Ujian-kendiri terakhir berjaya diselesaikan

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test did not complete
ms: Ujian-kendiri terakhir tidak selesai

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test failed
ms: Ujian-kendiri terakhir mengalami kegagalan

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test failed (electrical)
ms: Ujian-kendiri terakhir mengalami kegagalan (gangguan elektrik)

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test failed (handling)
ms: Ujian-kendiri terakhir mengalami kegagalan (pengendalian)

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test failed (read)
ms: Ujian-kendiri terakhir mengalami kegagalan (baca)

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test failed (servo)
ms: Ujian-kendiri terakhir mengalami kegagalan (servo)

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test was aborted
ms: Ujian-kendiri terakhir telah dihenti paksa

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test was interrupted
ms: Ujian-kendiri terakhir telah disampuk

[ctx: smart-self-test-result]
en: Self-test in progress — %d%% remaining
ms: Ujian-kendiri dalam proses — %d%% berbaki

[ctx: smart-self-test-result]
en: Unknown (%s)
ms: Tidak diketahui (%s)

[ctx: standby-value]
en: Never
ms: Tidak sesekali

[ctx: standby-value]
en: Reserved
ms: Simpanan

[ctx: standby-value]
en: Vendor-defined
ms: Ditakrif-Pembekal

[ctx: volume-content-crypto]
en: Locked
ms: Dikunci

[ctx: volume-content-crypto]
en: Unlocked
ms: Tidak Dikunci

[ctx: volume-content-fs]
en: Filesystem Root
ms: Root Sistem Fail

[ctx: volume-content-fs]
en: Mounted at %s
ms: Dilekap pada %s

[ctx: volume-content-fs]
en: Not Mounted
ms: Tidak Dilekap

[ctx: volume-content-swap]
en: Active
ms: Aktif

[ctx: volume-content-swap]
en: Not Active
ms: Tidak Aktif

[ctx: volume-contents-msdos-ext]
en: Extended Partition
ms: Sekatan Terluas

[ctx: volume-grid]
en: Extended Partition
ms: Sekatan Terluas

[ctx: volume-grid]
en: Filesystem
ms: Sistem Fail

[ctx: volume-grid]
en: Free Space
ms: Ruang Bebas

[ctx: volume-grid]
en: Partition %u
ms: Sekatan %u

[ctx: volume-grid]
en: Partition %u: %s
ms: Sekatan %u: %s

[ctx: volume-grid]
en: Swap
ms: Silih
