Gnome-Games 2.0.x - en to ms translation catalogue (142 entries)

en: %uh %um %us
ms: %uj %um %us

en: (nothing)
ms: (tiada apa-apa)

en: A flag to enable maximized mode
ms: Satu bendera untuk membenarkan mod termaksimum

en: A lowercase targets a tile in the left/final board.
ms: Satu sasaran huruf kecil mensasarkan satu jubin dalam papan kiri/akhir.

en: A_ppearance
ms: Pen_ampilan

en: An uppercase targets a tile from the initial board.
ms: Satu sasaran huruf besar mensasarkan satu jubin daripada papan awalan.

en: Are you sure you want to give up and view the solution?
ms: Anda pasti mahu mengalah dan melihat jawapannya?

en: Are you sure you want to start a new game with a different board size?
ms: Anda pasti mahu memulakan satu permainan baharu dengan saiz papan berbeza?

en: Are you sure you want to start a new game with same board size?
ms: Anda pasti mahu memulakan satu permainan baharu dengan saiz papan yang sama?

en: Available commands:
ms: Perintah tersedia:

en: Best time:
ms: Masa terbaik:

en: Both given tiles are empty, aborting.
ms: Kedua-dua jubin yang diberi adalah kosong, dihenti paksa.

en: Cannot finish automatically. If you want to give up and view the solution, use “solve”.
ms: Tidak dapat selesaikan secara automatik. Jika anda mahu mengalah dan lihat penyelesaiannya, guna "solve".

en: Cannot move down left-board tiles.
ms: Tidak dapat mengalih jubin papan-kiri ke bawah.

en: Cannot move down right-board tiles.
ms: Tidak dapat mengalih jubin papan-kanan ke bawah.

en: Cannot move left left-board tiles.
ms: Tidak dapat mengalih jubin papan-kiri ke kiri.

en: Cannot move left right-board tiles.
ms: Tidak dapat mengalih jubin papan-kanan ke kiri.

en: Cannot move right left-board tiles.
ms: Tidak dapat mengalih jubin papan-kiri ke kanan.

en: Cannot move right right-board tiles.
ms: Tidak dapat mengalih jubin papan-kanan ke kanan.

en: Cannot move up left-board tiles.
ms: Tidak dapat mengalih jubin papan-kiri ke atas.

en: Cannot move up right-board tiles.
ms: Tidak dapat mengalih jubin papan-kanan ke atas.

en: Cannot parse instruction, aborting.
ms: Tidak dapat menghurai arahan, menghenti paksa.

en: Cannot swap the given tiles, aborting.
ms: Tidak dapat menyilih jubin yang diberi, dihenti paksa.

en: Complete the puzzle by matching numbered tiles
ms: Selesaikan teka-teki dengan memadankan jubin-jubin bernombor

en: Congratulations!
ms: Tahniah!

en: Copyright © %u-%u – Arnaud Bonatti
ms: Hak cipta © %u-%u – Arnaud Bonatti

en: Copyright © %u-%u – Lars Rydlinge
ms: Hak Cipta © %u-%u – Lars Rydlinge

en: Create a new puzzle; for changing size, use --size.
ms: Cipta satu teka-teki baharu; untuk mengubah saiz, guna --size.

en: Date
ms: Tarikh

en: Digits specify the rows of the two tiles to invert.
ms: Digit menyatakan baris bagi dua jubin untuk disongsangkan.

en: Each square piece has a number on each side. Position the pieces on the left side of the board so that the same numbers are next to each other. If the numbers don’t match, you can’t put the piece there. Move quickly: you’re being timed!
ms: Setiap kepingan petak mempunyai nombor pada setiap sisinya. Letak kepingan di bahagian kiri papan supaya nombor yang serupa bersebelahan antara satu sama lain. Jika nombor tidak sepadan, anda tidak boleh letak kepingan tersebut. Bergerak pantas: kerana permainan ini diberi masa!

en: Failed to parse command-line arguments.
ms: Gagal menghurai argumen baris-perintah.

en: Finish current puzzle, automatically. Alias: “end”.
ms: Selesaikan teka-teki semasa, secara automatik. Alias: "end".

en: For users which have a mouse with “Forward” and “Back” buttons, this key will determine if any action is taken inside of the window when either is pressed.
ms: UNtuk pengguna mempunyai satu tetikus dengan butang "Maju" dan "Undur", kunci ini menentukan jika apa-apa tindakan dibuat dalam tetingkap bila ia ditekan.

en: For users which have a mouse with “Forward” and “Back” buttons, this key will set which button activates the “Redo” command. Possible values range between 6 and 14.
ms: Bagi pengguna yang memiliki tetikus dengan butang "Maju" dan "Undur", kunci ini akan tetapkan butang yang manakah mengaktifkan perintah "Buat Semula". Nilai yang mungkin berjulat antara 6 hingga 14.

en: For users which have a mouse with “Forward” and “Back” buttons, this key will set which button activates the “Undo” command. Possible values range between 6 and 14.
ms: Bagi pengguna yang memiliki tetikus dengan butang "Maju" dan "Undur", kunci ini akan tetapkan butang yang manakah mengaktifkan perintah "Buat Asal". Nilai yang mungkin berjulat antara 6 hingga 14.

en: Fourth:
ms: Keempat:

en: Free!
ms: Bebas!

en: GNOME Tetravex
ms: Tetravex GNOME

en: Game size and colors number can only be given for new puzzles.
ms: Saiz permainan dan nombor warna hanyab oleh diberi untuk teka-teki baharu.

en: Give up and view the solution
ms: Mengalah dan lihat jawapannya

en: Give up with current puzzle, and view the solution.
ms: Mengalah pada teka-teki semasa, dan lihat penyelesaiannya.

en: If “true”, the main window starts in maximized mode.
ms: Jika "benar" tetingkap utama bermula dalam mod termaksimum.

en: Invert two tiles, the one in A1, and the one in b2.
ms: Songsangkan dua jubin, satu pada A1, dan yang lagi satu pada b2

en: Looks like you haven’t finished a game yet.
    
    Try maybe a 2 × 2 grid, they are easy. 🙂️
ms: Nampaknya anda gagal menyelesaikan permainan.
    
    Cuba grid 2 × 2, ia lebih mudah. 🙂️

en: Mouse button to activate the “Redo” command
ms: Butang tetikus untuk aktifkan perintah "Buat Semula"

en: Mouse button to activate the “Undo” command
ms: Butang tetikus untuk aktifkan perintah "Buat Asal"

en: Move all left-board tiles down by one.
ms: Alih semua jubin papan-kiri ke bawah sebanyak satu.

en: Move all left-board tiles left by one.
ms: Alih semua jubin papan-kiri ke kiri sebanyak satu.

en: Move all left-board tiles right by one.
ms: Alih semua jubin papan-kiri ke kanan sebanyak satu.

en: Move all left-board tiles up by one.
ms: Alih semua jubin papan-kiri ke atas sebanyak satu.

en: Move all right-board tiles down by one.
ms: Alih semua jubin papan-kanan ke atas sebanyak satu.

en: Move all right-board tiles left by one.
ms: Alih semua jubin papan-kanan ke kiri sebanyak satu.

en: Move all right-board tiles right by one.
ms: Alih semua jubin papan-kanan ke kanan sebanyak satu.

en: Move all right-board tiles up by one.
ms: Alih semua jubin papan-kanan ke atas sebanyak satu.

en: Move all tiles left
ms: Alih semua jubin kiri

en: NUMBER
ms: BILANGAN

en: New best time!
ms: Masa terbaik baharu!

en: Out of podium:
ms: Turun podium:

en: Page on GNOME wiki
ms: Halaman dalam wiki GNOME

en: Pause the game
ms: Jeda permainan

en: Paused
ms: Dijeda

en: Place %u:
ms: Tempat ke-%u:

en: Play in the terminal (see “--cli=help”)
ms: Mian dalam terminal (sila rujuk “--cli=help”)

en: Position pieces so that the same numbers are touching each other
ms: Letak kepingan-kepingan supaya nombor yang sama bersentuhan antara satu sama lain

en: Print release version and exit
ms: Cetak versi keluaran dan keluar

en: Puzzle is already solved! If you want to start a new one, use “new”.
ms: Teka-teki telah diselesaikan! Jika anda mahu mulakan yang baharu, guna "new".

en: Puzzle is solved!
ms: Teka-teka sudah diselesaikan!

en: Puzzle is solved! If you want to start a new one, use “new”.
ms: Teka-teki sudah diselesaikan! Jika anda mahu mulakan yang baharu, guna "new".

en: Reorder tiles to fit a square
ms: Susun semula jubin supaya muat dalam satu petak

en: Restore last game
ms: Pulih permainan terakhir

en: Restore last game, if any
ms: Pulih permainan terakhir, jika ada

en: Resume the game
ms: Sambung semula permainan

en: SIZE
ms: SAIZ

en: Saved game, if any
ms: Permainan tersimpan, jika ada

en: Second:
ms: Kedua:

en: Set number of colors (2-10)
ms: Tetapkan nombor warna (2-10)

en: Set size of board (2-6)
ms: Tetapkan saiz papan (2-6)

en: Show scores
ms: Tunjuk skor

en: Show the current puzzle. Alias: “status” or “show”.
ms: Tunjuk teka-teki semasa. Alias: "status" atau "show".

en: Si_ze
ms: Sai_z

en: Size could only be from 2 to 6.
ms: Saiz hanya dari 2 hingga 6.

en: Start a new game
ms: Mula satu permainan baharu

en: Start the game paused
ms: Mulakan permainan dijeda

en: The GNOME Project
ms: Projek GNOME

en: The height of the main window in pixels.
ms: Tinggi tetingkap utama dalam piksel.

en: The height of the window
ms: Tinggi bagi tetingkap

en: The key has value “nothing” if there is no saved game. Else, it contains a description of the board, with its size, the number of colors, and the time elapsed, then the list of tiles, saved as properties: their current position (x and y), their colors (north, east, south and west), and their original position (x and y), and finally the history, with the last move index, and history entries saved as properties: coordinates of the two tiles swapped, and the move id.
ms: Kunci mempunyai nilai “nothing” jika tiada permainan tersimpan. Jika tidak, ia mengandungi satu keterangan papan, dengan saiznya, bilangan warna, dan masa berlalu, kemudian senarai jubin, disimpan sebagai sifat: kedudukan semasanya (x dan y), warnanya (utara, timur, selatan dan barat) dan kedudukan asalnya (x dan y), dan akhir sekali sejarah, dengan indeks gerakan terakhir, dan masukan sejarah disimpan sebagai sifat: koordinat bagi dua jubin disilih, dan id gerakan.

en: The size of the playing grid
ms: Saiz grid permainan

en: The value of this key is used to decide the size of the playing grid.
ms: Nilai bagi kunci ini digunakan untuk menentukan saiz grid permainan.

en: The width of the main window in pixels.
ms: Lebar tetingkap utama dalam piksel.

en: The width of the window
ms: Lebar bagi tetingkap

en: Theme
ms: Tema

en: There could only be between 2 and 10 colors.
ms: Hanya antara 2 hingga 10 warna.

en: Third:
ms: Ketiga:

en: Time
ms: Masa

en: To play GNOME Tetravex in command-line:
ms: Untuk main Tetravex GNOME dalam baris-perintah:

en: To use `gnome-tetravex-cli`, pass as argument:
ms: Untuk menggunakan `gnome-tetravex-cli`, lepasi sebagai argumen:

en: Use “Back” and “Forward” mouse button events
ms: Guna peristiwa butang tetiku "Undur" dan "Maju"

en: Works for puzzles solved right or if one tile left.
ms: Berfungsi bagi teka-teki yang diselesaikan kanan atau jika tinggal satu jubin sahaja.

en: Worst time:
ms: Masa terburuk:

en: You can make the game easier or harder by changing the size of the board.
ms: Anda boleh tentukan permainan ini lebih mudah atau lebih sukar dengan mengubah saiz papan.

en: Your time:
ms: Masa anda:

en: [COMMAND]
ms: [PERINTAH]

en: _About Tetravex
ms: Perih_al Tetravex

en: _Give Up
ms: _Mengalah

en: _Help
ms: _Bantuan

en: _Keep Playing
ms: _Terus Bermain

en: _Keyboard Shortcuts
ms: Pintasan Papan _Kekunci

en: _New Game
ms: Permainan _Baharu

en: _Scores
ms: _Skor

en: _Start New Game
ms: _Mula Permainan Baharu

en: game;logic;board;
ms: permainan;logik;papan;

[ctx: shortcut window]
en: Advanced gameplay
ms: Main Permainan Lanjutan

[ctx: shortcut window]
en: Generic
ms: Generik

[ctx: shortcut window]
en: History
ms: Sejarah

[ctx: shortcut window]
en: Main functions
ms: Fungsi utama

[ctx: shortcut window]
en: Move all the pieces in the left box down by one
ms: Alih semua kepingan dalam kotak kiri ke arah bawah

[ctx: shortcut window]
en: Move all the pieces in the left box left by one
ms: Alih semua kepingan dalam kotak kiri ke arah kiri

[ctx: shortcut window]
en: Move all the pieces in the left box right by one
ms: Alih semua kepingan dalam kotak kiri ke arah kanan

[ctx: shortcut window]
en: Move all the pieces in the left box up by one
ms: Alih semua kepingan dalam kotak kiri ke arah atas

[ctx: shortcut window]
en: Move all the pieces in the right box down by one
ms: Alih semua kepingan dalam kotak kanan ke arah bawah sebanyak satu

[ctx: shortcut window]
en: Move all the pieces in the right box left by one
ms: Alih semua kepingan dalam kotak kanan ke arah kiri sebanyak satu

[ctx: shortcut window]
en: Move all the pieces in the right box right by one
ms: Alih semua kepingan dalam kotak kanan ke arah kanan sebanyak satu

[ctx: shortcut window]
en: Move all the pieces in the right box up by one
ms: Alih semua kepingan dalam kotak kanan ke arah atas sebanyak satu

[ctx: shortcut window]
en: Move keyboard highlight
ms: Alih sorotan papan kekunci

[ctx: shortcut window]
en: Pause the game
ms: Jeda permainan

[ctx: shortcut window]
en: Play with keyboard
ms: Main dengan papan kekunci

[ctx: shortcut window]
en: Quit
ms: Keluar

[ctx: shortcut window]
en: Redo
ms: Buat Semula

[ctx: shortcut window]
en: Select left box column
ms: Pilih lajur kotak kiri

[ctx: shortcut window]
en: Select right box column
ms: Pilih lajur kotak kanan

[ctx: shortcut window]
en: Select the given row
ms: Pilih baris yang diberi

[ctx: shortcut window]
en: Select, move or unselect
ms: Pilih, alih atau nyahpilih

[ctx: shortcut window]
en: Show About
ms: Tunjuk Perihal

[ctx: shortcut window]
en: Show Help
ms: Tunjuk Bantuan

[ctx: shortcut window]
en: Show Keyboard Shortcuts
ms: Tunjuk Pintasan Papan Kekunci

[ctx: shortcut window]
en: Show scores
ms: Tunjuk skor

[ctx: shortcut window]
en: Solve the game
ms: Selesaikan permainan

[ctx: shortcut window]
en: Start a new game
ms: Mula satu permainan baharu

[ctx: shortcut window]
en: Undo
ms: Buat Asal

[ctx: shortcut window]
en: Validate right box
ms: Sahkan kotak kanan
