nautilus - en to ms translation catalogue (1070 entries)

en:  (another copy)
ms:  (salinan lain)

en:  (copy)
ms:  (salinan)

en: %'d / %'d — %s left | %'d / %'d — %s left
ms[0]: %'d / %'d — %s berbaki
ms[1]: %'d / %'d — %s berbaki

en: %'d / %'d — %s left (%s/sec) | %'d / %'d — %s left (%s/sec)
ms[0]: %'d / %'d — %s berbaki (%s/saat)
ms[1]: %'d / %'d — %s berbaki (%s/saat)

en: %'d file operation active | %'d file operations active
ms[0]: %'d operasi fail aktif
ms[1]: %'d operasi fail aktif

en: %'d folder selected | %'d folders selected
ms[0]: %'d folder terpilih
ms[1]: %'d folders terpilih

en: %'d hour | %'d hours
ms[0]: %'d jam
ms[1]: %'d jam

en: %'d item selected | %'d items selected
ms[0]: %'d item terpilih
ms[1]: %'d item terpilih

en: %'d item, with size %s | %'d items, totalling %s
ms[0]: %'d item, dengan saiz %s
ms[1]: %'d item, berjumlah %s

en: %'d minute | %'d minutes
ms[0]: %'d minit
ms[1]: %'d minit

en: %'d other item selected | %'d other items selected
ms[0]: %'d item lain terpilih
ms[1]: %'d item lain terpilih

en: %'d second | %'d seconds
ms[0]: %'d saat
ms[1]: %'d saat

en: %'dnd link to %s
ms: %'d pautan ke %s

en: %'drd link to %s
ms: %'d pautan ke %s

en: %'dst link to %s
ms: %'d pautan ke %s

en: %'dth link to %s
ms: %'d pautan ke %s

en: %'u file | %'u files
ms[0]: %'u fail
ms[1]: %'u fail

en: %0.2f frame per second | %0.2f frames per second
ms[0]: %0.2f bingkai sesaat
ms[1]: %0.2f bingkai sesaat

en: %d day ago | %d days ago
ms[0]: %d hari yang lalu
ms[1]: %d hari yang lalu

en: %d file deleted | %d files deleted
ms[0]: %d fail dipadam
ms[1]: %d fail dipadam

en: %d file unstarred | %d files unstarred
ms[0]: %d fail dinyahbintang
ms[1]: %d fail dinyahbintang

en: %d hour | %d hours
ms[0]: %d jam
ms[1]: %d jam

en: %d minute | %d minutes
ms[0]: %d minit
ms[1]: %d minit

en: %d pixel | %d pixels
ms[0]: %d piksel
ms[1]: %d piksel

en: %d second | %d seconds
ms[0]: %d saat
ms[1]: %d saat

en: %l:%M %p
ms: %a %l:%M %p

en: %s (%'dnd copy)%s
ms: %s (%'dnd salinan)%s

en: %s (%'drd copy)%s
ms: %s (%'drd salinan)%s

en: %s (%'dst copy)%s
ms: %s (%'dst salinan)%s

en: %s (%'dth copy)%s
ms: %s (%'dth salinan)%s

en: %s (another copy)%s
ms: %s (salinan lain)%s

en: %s (copy)%s
ms: %s (salinan)%s

en: %s / %s available | %s / %s available
ms[0]: %s / %s tersedia
ms[1]: %s / %s tersedia

en: %s / %s — %s left (%s/sec) | %s / %s — %s left (%s/sec)
ms[0]: %s / %s — %s berbaki (%s/saat)
ms[1]: %s / %s — %s berbaki (%s/saat)

en: %s Visible Columns
ms: %s Lajur Kelihatan

en: %s document
ms: Dokumen %s

en: %s more space is required to copy to the destination.
ms: %s lagi ruang diperlukan untuk disalin ke dalam destinasi.

en: (%d file/sec) | (%d files/sec)
ms[0]: (%d fail/saat)
ms[1]: (%d fail/saat)

en: (Empty)
ms: (Kosong)

en: (containing %'d item) | (containing %'d items)
ms[0]: (mengandungi %'d item)
ms[1]: (mengandungi %'d item)

en: (containing a total of %'d item) | (containing a total of %'d items)
ms[0]: (mengandungi sejumlah %'d item)
ms[1]: (mengandungi sejumlah %'d item)

en: (some contents unreadable)
ms: (beberapa kandungan tidak boleh baca)

en: --check cannot be used with other options.
ms: --check tidak dapat digunakan dengan pilihan lain.

en: --quit cannot be used with URIs.
ms: --quit tidak dapat digunakan dengan URI.

en: --select must be used with at least an URI.
ms: --select mesti digunakan dengan sekurang-kurangnya satu URI.

en: 0 Channels
ms: 0 Saluran

en: 0 seconds
ms: 0 saat

en: <a href="help:gnome-help/files-templates" title="GNOME help for templates">Learn more…</a>
ms: <a href="help:gnome-help/files-templates" title="GNOME help for templates">Ketahui lebih lanjut…</a>

en: ? bytes
ms: ? bait

en: ? items
ms: ? item

en: A file cannot be called “..”.
ms: Fail tidak boleh dipanggil "..".

en: A file cannot be called “.”.
ms: Fail tidak boleh dipanggil ".".

en: A file with that name already exists.
ms: Satu fail dengan nama tersebut telah wujud.

en: A folder cannot be called “..”.
ms: Folder tidak boleh bernama dengan tanda "...".

en: A folder cannot be called “.”.
ms: Folder tidak boleh ada nama dengan tanda ".".

en: A folder with that name already exists.
ms: Satu folder dengan nama tersebut telah wujud.

en: A folder with the same name already exists in “%s”.
ms: Satu folder dengan nama yang sama sudah wujud dalam "%s".

en: A list of captions below an icon in the icon view. The actual number of captions shown depends on the zoom level. Some possible values are: “size”, “type”, “date_modified”, “owner”, “group”, “permissions”, and “mime_type”.
ms: Satu senarai kapsyen di bawah ikon di dalam pandangan ikon. Bilangan sebenar kapsyen yang dipaparkan bergantung pada tahap zum. Beberapa nilai yang mungkin adalah: “size”, “type”, “date_modified”, “owner”, “group”, “permissions”, and “mime_type”.

en: A newer file with the same name already exists in “%s”.
ms: Satu fail lebih baharu dengan nama yang sama sudah wujud dalam "%s".

en: A newer folder with the same name already exists in “%s”.
ms: Satu folder lebih baharu dengan nama yang sama sudah wujud dalam "%s".

en: A string specifying how parts of overlong file names should be replaced by ellipses, depending on the zoom level. Each of the list entries is of the form “Zoom Level:Integer”. For each specified zoom level, if the given integer is larger than 0, the file name will not exceed the given number of lines. If the integer is 0 or smaller, no limit is imposed on the specified zoom level. A default entry of the form “Integer” without any specified zoom level is also allowed. It defines the maximum number of lines for all other zoom levels. Examples: 0 — always display overlong file names; 3 — shorten file names if they exceed three lines; smallest:5,smaller:4,0 — shorten file names if they exceed five lines for zoom level “smallest”. Shorten file names if they exceed four lines for zoom level “smaller”. Do not shorten file names for other zoom levels. Available zoom levels: small, standard, large.
ms: Satu rentetan yang menyatakan bagaimana nama fail terlalu panjang harus diganti dengan tanda ellipsis, bergantung pada aras zum. Setiap masukan senarai adalah dalam bentuk “Zoom Level:Integer”. Bagi setiap aras zum, jika integer yang diberi lebih besar dari 0, maka nama fail tidak akan melebihi bilangan baris yang diberikan. Jika integer adalah 0 atau lebih kecil, tiada had dikenakan pada aras zum yang dinyatakan. Satu masukan lalai dalam bentuk “Integer” tanpa apa-apa aras zum dinyatakan juga dibenarkan. Ia takrifkan bilangan baris maksimum untuk semua aras zum yang lain. Contohnya: 0 — sentiasa papar nama fail yang panjang berjela; 3 — pendekkan nama fail jika ia melangkau tiga baris; smallest:5,smaller:4,0 — pendekkan nama fail jika ia melangkaui lima baris bagi aras zum “smallest”. Pendekkan nama fail jika ia melangkaui empat baris bagi aras zum “smaller”. Jangan pendekkan nama fail untuk lain-lain aras zum. Aras zum yang tersedia: small, standard, large.

en: A tuple containing the initial width and height of the application window.
ms: Satu tupel yang mengandungi lebar dan tinggi awal bagi tetingkap aplikasi.

en: A_ll files
ms: S_emua fail

en: Access and organize files
ms: Capai dan urus fail

en: Access and organize your files
ms: Capai dan urus fail-fail anda

en: Access files
ms: Capai fail

en: Access:
ms: Capaian:

en: Accessed
ms: Dicapai

en: Accessed:
ms: Dicapai:

en: Add
ms: Tambah

en: Add information to be displayed beneath file and folder names. More information will appear when zooming closer.
ms: Tambah maklumat yang dipaparkan bawah nama fail dan folder. Lebih maklumat akan muncul bila anda zum lebih dekat.

en: Add to _Bookmarks
ms: Tambah ke _Tanda Buku

en: Administrator Root
ms: Root Pentadbir

[ctx: Album]
en: Unknown
ms: Tidak Diketahui

en: Album Name
ms: Nama Album

en: Album name
ms: Nama album

en: All file operations have been successfully completed
ms: Semua operasi fail berjaya diselesaikan

en: All folder_s
ms: Semua _folder

en: All items in the Trash will be permanently deleted.
ms: Semua item di dalam Tong Sampah akan terpadam secara kekal.

en: Allow _executing file as program
ms: Benarkan _melakukan fail sebagai program

en: Allow folders to be _expanded
ms: Benarkan folder di k_embangkan

en: Always
ms: Sentiasa

en: Always open a new window for browsing specified URIs
ms: Sentiasa buka tetingkap baharu untuk melayari URI yang dinyatakan

en: Always use the location entry, instead of the pathbar
ms: Sentiasa menggunakan masukan lokasi selain dari palang haluan

en: An archive cannot be called “..”.
ms: Arkib tidak boleh dipanggil "..".

en: An archive cannot be called “.”.
ms: Arkib tidak boleh dipanggil ".".

en: An invalid drag type was used.
ms: Jenis seretan tidak sah telah digunakan.

en: An older file with the same name already exists in “%s”.
ms: Satu fail lebih lama dengan nama yang sama sudah wujud dalam "%s".

en: An older folder with the same name already exists in “%s”.
ms: Satu folder lebih lama dengan nama yang sama sudah wujud dalam "%s".

en: Another file with the same name already exists in “%s”.
ms: Fail lain dengan nama yang sama sudah wujud dalam "%s".

en: Another folder with the same name already exists in “%s”.
ms: Folder lain dengan nama yang sama sudah wujud dalam "%s".

en: Another link to %s
ms: Pautan lain ke %s

en: Any time
ms: Bila-bila masa

en: Anything
ms: Apa-apa

en: Aperture Value
ms: Nilai Bukaan

en: Apply this action to all files and folders
ms: Laksana tindakan ini kepada semua fail dan folder

en: Archive
ms: Arkib

en: Archive name
ms: Nama arkib

en: Archive name is too long.
ms: Nama arkib terlalu panjang.

en: Archive names cannot contain “/”.
ms: Nama arkib tidak boleh mengandungi "/".

en: Archives with “.” at the beginning of their name are hidden.
ms: Arkib dengan tanda '." dipermulaan nama mereka adalah tersembunyi.

en: Are you sure you want to open all files?
ms: Anda pasti mahu membuka semua fail?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item from the trash? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items from the trash?
ms[0]: Anda pasti mahu memadam %'d item terpilih dalam tong sampah secara kekal?
ms[1]: Anda pasti mahu memadam %'d item terpilih dalam tong sampah secara kekal?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items?
ms[0]: Anda pasti mahu memadam %'d item terpilih secara kekal?
ms[1]: Anda pasti mahu memadam %'d item terpilih secara kekal?

en: Are you sure you want to permanently delete “%s” from the trash?
ms: Adakah anda pasti mahu memadam "%s" di dalam tong sampah secara kekal?

en: Are you sure you want to permanently delete “%s”?
ms: Adakah anda pasti mahu memadam "%s" secara kekal?

[ctx: Artist]
en: Unknown
ms: Tidak Diketahui

en: Artist Name
ms: Nama Artis

en: Artist name
ms: Nama artis

en: Artist:
ms: Artis:

en: Ask before _emptying the Trash
ms: Tanya sebelum men_gosongkan Tong Sampah

en: Audio CD
ms: CD Audio

en: Audio DVD
ms: DVD Audio

[ctx: Audio bit rate]
en: N/A
ms: T/A

[ctx: Audio codec]
en: N/A
ms: T/A

en: Automatic Numbering Order
ms: Tertib Penomboran Automatik

en: Automatic Numbers
ms: Nombor Automatik

en: Available Protocols
ms: Protokol Tersedia

en: Back
ms: Undur

en: Basic
ms: Asas

en: Batch rename %d file | Batch rename %d files
ms[0]: Nama semula kelompok %d fail
ms[1]: Nama semula kelompok %d fail

en: Behavior
ms: Kelakuan

en: Binary
ms: Dedua

en: Bit rate:
ms: Kadar bit:

en: By Access Date
ms: Mengikut Tarikh Capaian

en: By Modification Date
ms: Mengikut Tarikh Ubah Suai

en: By Name
ms: Mengikut Nama

en: By Size
ms: Mengikut Saiz

en: By Trashed Date
ms: Berdasarkan Tarikh Dibuang

en: By Type
ms: Mengikut Jenis

en: C_ompress…
ms: Ma_mpat…

en: Calendar
ms: Kalendar

en: Camera Brand
ms: Jenama Kamera

en: Camera Model
ms: Model Kamera

en: Camera model
ms: Model kamera

en: Cance_l
ms: Bata_l

en: Cancel
ms: Batal

en: Cancel Group Change?
ms: Batal Penukaran Kumpulan?

en: Cancel Owner Change?
ms: Batal Pertukaran Pemilik?

en: Canceled
ms: Dibatalkan

en: Change
ms: Ubah

en: Change Permissions for Enclosed Files
ms: Ubah keizinan untuk Fail Tertutup

en: Change Permissions for Enclosed Files…
ms: Ubah Keizinan untuk Fail Tertutup…

en: Channels:
ms: Saluran:

en: Choose the order of information to appear in the list view.
ms: Pilih turutan maklumat yang kelihatan dalam pandangan senarai.

en: Choose the order of information to appear in this folder:
ms: Pilih tertib maklumat yang ditunjukkan dalam folder ini:

en: Clear the currently selected date
ms: Kosongkan tarikh terpilih semasa

en: Close current view
ms: Tutup pandangan semasa

en: Close tab
ms: Tutup tab

en: Codec:
ms: Kodek:

en: Column order in list view
ms: Tertib lajur dalam pandangan senarai

en: Columns visible in list view
ms: Lajur tampak dalam pandangan senarai

en: Comment:
ms: Ulasan:

en: Compatible with all operating systems.
ms: Serasi dengan semua sistem pengoperasian.

en: Compress %d file | Compress %d files
ms[0]: Mampat %d fail
ms[1]: Mampat %d fail

en: Compress “%s”
ms: Mampat "%s"

en: Compressed %'d file into “%s” | Compressed %'d files into “%s”
ms[0]: Mampat %'d fail ke dalam "%s"
ms[1]: Mampat %'d fail ke dalam "%s"

en: Compressed “%s” into “%s”
ms: Mampat "%s" ke dalam "%s"

en: Compressing %'d file into “%s” | Compressing %'d files into “%s”
ms[0]: Memampatkan %'d fail ke dalam "%s"
ms[1]: Memampatkan %'d fail ke dalam "%s"

en: Compressing Files
ms: Memampatkan Fail

en: Compressing “%s” into “%s”
ms: Memampatkan "%s" ke dalam "%s"

en: Computer
ms: Komputer

en: Con_nect
ms: Sa_mbung

en: Connect to _Server
ms: Sambung ke P_elayan

en: Contacts
ms: Kenalan

en: Container:
ms: Bekas:

en: Contains digital photos
ms: Mengandungi foto digital

en: Contains music
ms: Mengandungi muzik

en: Contains music and photos
ms: Mengandungi muzik dan foto

en: Contains photos and music
ms: Mengandungi foto dan muzik

en: Contains software
ms: Mengandungi perisian

en: Content View
ms: Pandangan Kandungan

en: Contents:
ms: Kandungan:

en: Coordinates
ms: Koordinat

en: Copied %'d file to “%s” | Copied %'d files to “%s”
ms[0]: Salin %'d fail ke dalam "%s"
ms[1]: Salin %'d fail ke dalam "%s"

en: Copied “%s” to “%s”
ms: “%s” disalin ke dalam “%s”

en: Copy
ms: Salin

en: Copy %d item to “%s” | Copy %d items to “%s”
ms[0]: Salin %d item ke dalam "%s"
ms[1]: Salin %d item ke dalam "%s"

en: Copy _Anyway
ms: S_alin Jua

en: Copy to…
ms: Salin ke…

en: Copy “%s” to “%s”
ms: Salin "%s" ke "%s"

en: Copying %'d file to “%s” | Copying %'d files to “%s”
ms[0]: Menyalin %'d fail ke dalam "%s"
ms[1]: Menyalin %'d fail ke dalam "%s"

en: Copying Files
ms: Menyalin Fail

en: Copying “%s” to “%s”
ms: Menyalin "%s" ke dalam "%s"

en: Copyright
ms: Hak Cipta

en: Could Not Display “%s”
ms: Tidak Dapat Memaparkan "%s"

en: Could not add application
ms: Tidak dapat menambah aplikasi

en: Could not determine original location of “%s”
ms: Tidak dapat tentukan lokasi asal "%s"

en: Could not forget association
ms: Tidak dapat melupakan perkaitan

en: Could not paste files
ms: Tidak dapat menampal fail

en: Could not remove the already existing file with the same name in %s.
ms: Tidak dapat membuang fail sedia ada dengan nama serupa di dalam %s.

en: Could not remove the source folder.
ms: Tidak dapat membuang folder sumber.

en: Could not set as default
ms: Tidak dapat tetapkan sebagai lalai

en: Count number of files in folders:
ms: Kira bilangan fail di dalam folder:

en: Create
ms: Cipta

en: Create Archive
ms: Cipta Arkib

en: Create _Link
ms: Cipta _Pautan

en: Create a new folder “%s”
ms: Cipta satu folder baharu "%s"

en: Create an empty file “%s”
ms: Cipta satu fail kosong "%s"

en: Create and delete files
ms: Cipta dan padam fail

en: Create link to “%s”
ms: Cipta pautan ke "%s"

en: Create links to %d item | Create links to %d items
ms[0]: Cipta pautan ke %d item
ms[1]: Cipta pautan ke %d item

en: Create new file “%s” from template
ms: Cipta fail baharu "%s" melalui templat

en: Created On
ms: Dicipta Pada

en: Creating Properties window.
ms: Mencipta tetingkap Sifat.

en: Creating links in “%s”
ms: Mencipta pautan di dalam "%s"

en: Creation Date
ms: Tarikh Penciptaan

en: Creation date
ms: Tarikh dicipta

en: Creator
ms: Pencipta

en: Cu_t
ms: Po_tong

en: Cut
ms: Potong

en: Date when file was moved to the Trash
ms: Tarikh fail dialihkan ke dalam Tong Sampah

en: Default folder viewer
ms: Pelihat folder lalai

en: Default format for compressing files
ms: Format lalai untuk pemampatan fail

en: Default icon view zoom level
ms: Aras zum pandangan ikon lalai

en: Default list view zoom level
ms: Aras zum pandangan senarai lalai

en: Default sort order
ms: Tertib isih lalai

en: Delete %d copied item | Delete %d copied items
ms[0]: Padam %d item disalin
ms[1]: Padam %d item disalin

en: Delete %d duplicated item | Delete %d duplicated items
ms[0]: Padam %d item pendua
ms[1]: Padam %d item pendua

en: Delete %d extracted file | Delete %d extracted files
ms[0]: Padam %d fail terekstrak
ms[1]: Padam %d fail terekstrak

en: Delete _All
ms: Padam _Semua

en: Delete all items in the Trash
ms: Pilih semua item di dalam Sampah

en: Delete link to “%s”
ms: Padam pautan ke "%s"

en: Delete links to %d item | Delete links to %d items
ms[0]: Padam pautan ke %d item
ms[1]: Padam pautan ke %d item

en: Delete “%s”
ms: Padam "%s"

en: Deleted %'d file | Deleted %'d files
ms[0]: Padam %'d fail
ms[1]: Padam %'d fail

en: Deleted “%s”
ms: “%s” dipadamkan

en: Deleting %'d file | Deleting %'d files
ms[0]: Memadam %'d fail
ms[1]: Memadam %'d fail

en: Deleting Files
ms: Memadam Fail

en: Deleting “%s”
ms: Memadam "%s"

en: Description
ms: Keterangan

en: Detailed Type
ms: Jenis Terperinci

en: Details:
ms: Perincian:

en: Details: %s
ms: Perincian: %s

en: Detected as “%s”
ms: Dikesan sebagai '%s"

[ctx: Dimensions]
en: N/A
ms: T/A

en: Dimensions:
ms: Dimensi:

en: Disconnect
ms: Putuskan

en: Do _not Empty Trash
ms: Ja_ngan Kosongkan Tong Sampah

en: Do you want to empty the trash before you unmount?
ms: Anda pasti ingin mengosongkan tong sampah sebelum anda tanggalkan?

en: Do you want to run “%s”, or display its contents?
ms: Adakah anda mahu jalankan "%s", atau papar kandungannya?

en: Do you want to view %d location? | Do you want to view %d locations?
ms[0]: Anda pasti mahu melihat %d lokasi
ms[1]: Anda pasti mahu melihat %d lokasi

en: Document
ms: Dokumen

en: Documents
ms: Dokumen

en: Don’t have permission to access the requested location.
ms: Anda tidak mempunyai keizinan untuk mencapai lokasi yang dipinta.

en: Drag and drop is not supported.
ms: Seret dan lepas tidak disokong.

en: Drag and drop is only supported on local file systems.
ms: Seret dan lepas hanya disokong dalam sistem fail setempat.

en: Dropped Text.txt
ms: Teks Terlepas.txt

en: Duplicate %d item in “%s” | Duplicate %d items in “%s”
ms[0]: Duplikasi %d item dalam "%s"
ms[1]: Duplikasi %d item dalam "%s"

en: Duplicate “%s” in “%s”
ms: Duplikasikan "%s" dalam "%s"

en: Duplicated %'d file in “%s” | Duplicated %'d files in “%s”
ms[0]: Duplikasi %'d fail ke dalam "%s"
ms[1]: Duplikasi %'d fail ke dalam "%s"

en: Duplicated “%s”
ms: "%s" diduplikasi

en: Duplicating %'d file in “%s” | Duplicating %'d files in “%s”
ms[0]: Duplikasi %'d fail ke dalam "%s"
ms[1]: Duplikasi %'d fail ke dalam "%s"

en: Duplicating “%s”
ms: Menduplikasi "%s"

en: Duration:
ms: Tempoh:

en: E_xtract to…
ms: E_kstrak ke…

en: Edit
ms: Sunting

en: Empty _Trash
ms: Kosongkan _Sampah

en: Empty all items from Trash?
ms: Mahu kosongkan semua item di dalam Tong Sampah?

en: Emptying Trash
ms: Mengosongkan Tong Sampah

en: Enable new experimental views
ms: Benarkan pandangan eksperimental baharu

en: Enter server address…
ms: Masukkan alamat pelayan…

en: Episode Number
ms: Nombor Episod

en: Episode number
ms: Nombor episod

en: Error compressing %'d file into “%s” | Error compressing %'d files into “%s”
ms[0]: Ralat memampatkan %'d fail ke dalam "%s"
ms[1]: Ralat memampatkan %'d fail ke dalam "%s"

en: Error compressing “%s” into “%s”
ms: Ralat memampatkan "%s" ke dalam "%s"

en: Error extracting “%s”
ms: Ralat mengekstrak “%s”

en: Error while adding “%s”: %s
ms: Ralat ketika menambah “%s”: %s

en: Error while compressing files.
ms: Ralat ketka memampatkan fail.

en: Error while copying to “%s”.
ms: Ralat ketika menyalin ke dalam "%s".

en: Error while copying “%s”.
ms: Ralat ketika menyalin "%s".

en: Error while copying.
ms: Ralat ketika menyalin.

en: Error while creating directory %s.
ms: Ralat ketika mencipta direktori %s.

en: Error while creating file %s.
ms: Ralat ketika mencipta fail %s.

en: Error while creating link to %s.
ms: Ralat ketika mencipta pautan ke %s.

en: Error while deleting.
ms: Ralat ketika memadam.

en: Error while moving files to trash.
ms: Ralat ketika mengalih fail ke dalam tong sampah.

en: Error while moving “%s”.
ms: Ralat ketika mengalih "%s".

en: Error while moving.
ms: Ralat ketika mengalih.

en: Error while setting “%s” as default application: %s
ms: Ralat ketika menetapkan "%s" sebagai aplikasi lalai: %s

en: Examples:
ms: Contoh:

en: Executable Text Files
ms: Fail Teks Boleh Laku

en: Executable files in this folder will appear in the Scripts menu.
ms: Fail boleh laku dalam folder ini akan muncul dalam menu Skrip.

en: Execute:
ms: Lakukan:

en: Existing Text
ms: Teks Sedia Ada

en: Exposure Program
ms: Program Dedahan

en: Exposure Time
ms: Masa Dedahan

en: Extract %d file | Extract %d files
ms[0]: Ekstrak %d fail
ms[1]: Ekstrak %d fail

en: Extract Here
ms: Ekstrak Di Sini

en: Extract to…
ms: Ekstrak ke…

en: Extract “%s”
ms: Ekstrak "%s"

en: Extracted %'d file to “%s” | Extracted %'d files to “%s”
ms[0]: Ekstrak %'d fail ke dalam "%s"
ms[1]: Ekstrak %'d fail ke dalam "%s"

en: Extracted “%s” to “%s”
ms: "%s" diekstrak ke dalam "%s"

en: Extracting Files
ms: Mengekstrak Fail

en: Extracting “%s”
ms: Mengekstrak "%s"

en: F_olders on this computer only
ms: F_older dalam komputer ini sahaja

en: Failed to load image information
ms: Gagal memuatkan maklumat imej

en: File Name
ms: Nama Fail

en: File Operations
ms: Operasi Fail

en: File Transfer Protocol
ms: Protokol Pemindahan Fail

en: File access:
ms: Capaian fail:

en: File and Folder conflict
ms: Fail dan Folder berkonflik

en: File conflict
ms: Fail konflik

en: File count
ms: Kiraan fail

en: File name
ms: Nama fail

en: File name is too long.
ms: Nama fail terlalu panjang.

en: File names cannot contain “/”.
ms: Nama fail tidak boleh mengandungi "/".

en: File not found
ms: Fail tidak ditemui

en: Files
ms: Fail

en: Files in the folder “%s” cannot be copied because you do not have permissions to see them.
ms: Fail di dalam folder "%s" tidak dapat disalin kerana anda tidak mempunyai keizinan melihatnya.

en: Files in the folder “%s” cannot be handled because you do not have permissions to see them.
ms: Fail di dalam folder "%s" tidak dapat dikendalikan kerana anda tidak mempunyai keizinan untuk melihatnya.

en: Files with “.” at the beginning of their name are hidden.
ms: Fail namanya bermula dengan tanda "." adalah tersembunyi.

en: Files, also known as Nautilus, is the default file manager of the GNOME desktop. It provides a simple and integrated way of managing your files and browsing your file system.
ms: Fail, juga dikenali sebagai Nautilus, merupakan pengurus fail lalai untuk atas meja GNOME. Ia menawarkan cara mengurus fail dan melayari sistem fail yang mudah dan bersepadu.

en: Filesystem type:
ms: Jenis sistem fail:

en: Filter the search dates using either last used or last modified
ms: Tapis tarikh gelintar menggunakan sama ada terakhir digunakan atau terakhir diubah suai

en: Filter the search dates using either last used or last modified.
ms: Tapis tarikh gelintar menggunakan sama ada terakhir digunakan atau terakhir diubah suai.

en: Find and replace _text
ms: Cari dan ganti teks

en: First Created
ms: Pertama Dicipta

en: First Modified
ms: Pertama Diubah Suai

en: Flash Fired
ms: Denyar Dipancarkan

en: Focal Length
ms: Jarak Fokal

en: Folder access:
ms: Capaian folder:

en: Folder is Empty
ms: Folder adalah Kosong

en: Folder name
ms: Nama folder

en: Folder name is too long.
ms: Nama folder terlalu panjang.

en: Folder names cannot contain “/”.
ms: Nama folder tidak boleh mengandungi "/".

en: Folders
ms: Folder

en: Folders with “.” at the beginning of their name are hidden.
ms: Folder yang namanya diawali dengan tanda "." adalah tersembunyi.

en: Font
ms: Fon

en: For users with mice that have buttons for “Forward” and “Back”, this key will set which button activates the “Back” command in a browser window. Possible values range between 6 and 14.
ms: Bagi pengguna yang memiliki tetikus dengan butang "Forward" dan "Back", kunci ini akan tetapkan butang yang manakah aktifkan perintah "Back" dalam tetingkap pelayar. Nilai yang mungkin berjulat antara 6 hingga 14.

en: For users with mice that have buttons for “Forward” and “Back”, this key will set which button activates the “Forward” command in a browser window. Possible values range between 6 and 14.
ms: Bagi pengguna yang memiliki tetikus dengan butang "Forward" dan "Back", kunci ini akan tetapkan butang yang manakah aktifkan perintah "Forward" dalam tetingkap pelayar. Nilai yang mungkin berjulat antara 6 hingga 14.

en: For users with mice that have “Forward” and “Back” buttons, this key will determine if any action is taken inside of Nautilus when either is pressed.
ms: Bagi pengguna yang memiliki tetikus dengan butang "Forward" dan "Back", kunci ini akan menentukan jika apa-apa tindakan dibuat dalam Nautilus ketika ia ditekan.

en: Forget association
ms: Lupakan perkaitan

en: Forward
ms: Maju

[ctx: Frame rate]
en: N/A
ms: T/A

en: Frame rate:
ms: Kadar bingkai:

en: Free space:
ms: Ruang bebas:

en: Full Text
ms: Teks Penuh

en: General
ms: Am

en: Go back
ms: Kembali

en: Go forward
ms: Maju

en: Group
ms: Kumpulan

en: Group:
ms: Kumpulan:

en: Height
ms: Tinggi

en: Home
ms: Rumah

en: ISO Speed Rating
ms: Penarafan Kelajuan ISO

en: Icon View
ms: Pandangan Ikon

en: Icon View Captions
ms: Kapsyen Pandangan Ikon

en: If set to true, newly opened windows will have the location bar visible.
ms: Jika ditetapkan benar, tetingkap baharu dibuka akan tampak palang lokasi.

en: If set to true, newly opened windows will have the side pane visible.
ms: Jika ditetapkan benar. tetingkap baharu dibuka akan tampak anak tetingkap sisi tepi.

en: If set to true, then Nautilus browser windows will always use a textual input entry for the location toolbar, instead of the pathbar.
ms: Jika ditetapkan benar, tetingkap pelayar Nautilus akan sentiasa menggunakan masukan input teks untuk palang alat lokasi, selain dari palang laluan.

en: If set to true, then Nautilus will also match the file contents besides the name. This toggles the default active state, which can still be overridden in the search popover
ms: Jika ditetapkan benar, maka Nautilus akan padankan kandungan fail disebelah nama. Tindakan ini menogol keadaan aktif lalai, yang masih dibatalkan dalam dialog timbul gelintar

en: If set to true, then Nautilus will ask for confirmation when you attempt to delete files, or empty the Trash.
ms: Jika ditetapkan benar, Nautilus akan meminta pengesahan bila anda cuba memadam fail, atau mengosongkan Tong Sampah.

en: If set to true, then Nautilus will show a delete permanently context menu item to bypass the Trash.
ms: Jika ditetapkan benar, maka Nautilus akan menunjukkan item menu konteks dipadam secara kekal yang melangkaui Tong Sampah.

en: If set to true, then Nautilus will show context menu items to create links from the copied or selected files.
ms: Jika ditetapkan benar, maka Nautilus akan menunjukkan item menu konteks untuk mencipta pautan daripada fail disalin atau fail terpilih.

en: If set to “after-current-tab”, then new tabs are inserted after the current tab. If set to “end”, then new tabs are appended to the end of the tab list.
ms: Jika ditetapkan pada "after-current-tab", tab baharu akan disisip masuk selepas tab semasa. Jika ditetapkan pada "end", tab baharu akan ditambah di hujung senarai tab.

en: If this is set to true, when performing a drag and drop operation the hovered folder will open automatically after a timeout.
ms: Jika ditetapkan benar, ketika membuat operasi seret dan lepas pada folder terapung akan membuka secara automatik setelah satu had tamat masa.

en: If true, files in new windows will be sorted in reverse order. I.e., if sorted by name, then instead of sorting the files from “a” to “z”, they will be sorted from “z” to “a”; if sorted by size, instead of being incrementally they will be sorted decrementally.
ms: Jika benar, fail di dalam tetingkap baharu akan diisih dalam tertib songsang. Iaitu, jika diisih mengikut nama, maka selain dari isihan fail dari "a" ke "z", ia akan diisih terbalik dari "z" ke "a": sekiranya diisih mengikut saiz, selain dari secara menaik ia akan diisih secara menurun.

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
ms: Jika anda memadam satu item, ia akan hilang secara kekal.

en: If you don’t trust this location or aren’t sure, press Cancel.
ms: Jika anda tidak percayai lokasi ini atau tidak pasti, tekan Batal.

en: Illustration
ms: Ilustrasi

en: Image
ms: Imej

en: Image Type
ms: Jenis Imej

en: Images over this size (in megabytes) won’t be thumbnailed. The purpose of this setting is to avoid thumbnailing large images that may take a long time to load or use lots of memory.
ms: Imej melangkaui saiz ini (dalam megabait) tidak akan dilakar kenitkan. Tujuan tetapan ini adalah untuk menghindari imej bersaiz besar dilakar kenitkan kerana ia mengambil masa yang lama dan menggunakan banyak ingatan.

en: In order to regain the free space on this volume the trash must be emptied. All trashed items on the volume will be permanently lost.
ms: Untuk mendapatkan semula ruang kosong pada volum ini, tong sampah mesti dikosongkan. Semua item di dalam tong sampah akan hilang secara kekal.

en: In which locations Nautilus should search on subfolders. Available values are “local-only”, “always”, “never”.
ms: Dalam lokasi manakah Nautilus patut menggelintar subfolder. Nilai yang tersedia adalah “local-only”, “always”, “never”.

en: Initial size of the window
ms: Saiz awal bagi tetingkap

en: Keywords
ms: Kata Kunci

en: Large
ms: Besar

en: Last Created
ms: Terakhir Dicipta

en: Last Modified
ms: Terakhir Diubah Suai

en: Last _Modified
ms: Terakhir _Diubah Suai

en: Last _Trashed
ms: Terakhir Di_buang

en: Last _modified
ms: Terakhir _diubah suai

en: Last _used
ms: Terakhir di_gunakan

en: Last modified:
ms: Terakhir diubah suai:

en: Last month | %d months ago
ms[0]: Bulan lepas
ms[1]: %d bulan yang lalu

en: Last week | %d weeks ago
ms[0]: Minggu lepas
ms[1]: %d minggu yang lalu

en: Last year | %d years ago
ms[0]: Tahun lepas
ms[1]: %d tahun yang lalu

en: Link
ms: Pautan

en: Link (broken)
ms: Pautan (rosak)

en: Link Creation
ms: Penciptaan Pautan

en: Link target:
ms: Sasaran pautan:

en: Link to %s
ms: Pautan ke %s

en: List Columns
ms: Senarai Lajur

en: List View
ms: Pandangan Senarai

en: List files only
ms: Senarai fail sahaja

en: List of possible captions on icons
ms: Senarai kapsyen ikon yang mungkin

en: Loading…
ms: Memuatkan…

en: Local Files Only
ms: Fail Setempat Sahaja

en: Location
ms: Lokasi

en: Making link to %'d file | Making links to %'d files
ms[0]: Membuat pautan pada %'d fail
ms[1]: Membuat pautan pada %'d fail

en: Markup
ms: Penanda

en: Maximum image size for thumbnailing
ms: Saiz maksimum untuk lakaran kenit imej

en: Me
ms: Saya

[ctx: Media container]
en: Unknown
ms: Tidak Diketahui

en: Merge
ms: Gabung

en: Merge Folder
ms: Gabung Folder

en: Merge _All
ms: Gabung _Semua

en: Merge folder “%s”?
ms: Gabung folder "%s"?

en: Merge with
ms: Gabung dengan

en: Merging will ask for confirmation before replacing any files in the folder that conflict with the files being copied.
ms: Penggabungan perlu disahkan sebelum mana-mana fail dalam folder yang diganti mengakibatkan konflik dengan fail yang disalin.

en: Metadata
ms: Data Meta

en: Metering Mode
ms: Mod Bermeter

en: Mo_ve to Trash
ms: A_lih ke dalam Tong Sampah

en: Modified
ms: Diubah Suai

en: Modified — Time
ms: Diubah Suai — Waktu

en: Modified:
ms: Diubah Suai:

en: Mouse button to activate the “Back” command in browser window
ms: Butang tetikus untuk aktifkan perintah "Back" dalam tingkap pelayar

en: Mouse button to activate the “Forward” command in browser window
ms: Butang tetikus untuk aktifkan perintah "Forward" dalam tingkap pelayar

en: Move %d item back to trash | Move %d items back to trash
ms[0]: Alih %d item kembali ke dalam tong sampah
ms[1]: Alih %d item kembali ke dalam tong sampah

en: Move %d item back to “%s” | Move %d items back to “%s”
ms[0]: Alih %d item kembali ke dalam "%s"
ms[1]: Alih %d item kembali ke dalam "%s"

en: Move %d item to trash | Move %d items to trash
ms[0]: Alih %d item ke dalam tong sampah
ms[1]: Alih %d item ke dalam tong sampah

en: Move %d item to “%s” | Move %d items to “%s”
ms[0]: Alih %d item ke dalam "%s"
ms[1]: Alih %d item ke dalam "%s"

en: Move Tab _Left
ms: Alih Tab ke K_iri

en: Move Tab _Right
ms: Alih Tab ke K_anan

en: Move to…
ms: Alih ke…

en: Move “%s” back to trash
ms: Alih "%s" item kembali ke tong sampah

en: Move “%s” back to “%s”
ms: Alih "%s" kembali ke "%s"

en: Move “%s” to trash
ms: Alih %s ke dalam tong sampah

en: Move “%s” to “%s”
ms: Alih "%s" ke "%s"

en: Moved %'d file to “%s” | Moved %'d files to “%s”
ms[0]: Alih %'d fail ke dalam "%s"
ms[1]: Alih %'d fail ke dalam "%s"

en: Moved “%s” to “%s”
ms: "%s" dialih ke dalam "%s"

en: Moving %'d file to “%s” | Moving %'d files to “%s”
ms[0]: Mengalih %'d fail ke dalam "%s"
ms[1]: Mengalih %'d fail ke dalam "%s"

en: Moving Files
ms: Mengalih Fail

en: Moving “%s” to “%s”
ms: Mengalih "%s" ke dalam "%s"

en: Music
ms: Muzik

en: N/A
ms: T/A

en: N_ever
ms: Ti_dak Sesekali

en: Name
ms: Nama

en: Name cannot be empty.
ms: Nama tidak boleh kosong.

en: Name cannot contain “/”.
ms: Nama tidak boleh mengandungi tanda "/".

en: Nautilus 3.6 deprecated this directory and tried migrating this configuration to ~/.local/share/nautilus
ms: Nautilus 3.6 telah meluputkan direktori ini dan cuba memindahkan konfigurasi ini ke dalam ~/.local/share/nautilus

en: Nautilus supports all the basic functions of a file manager and more. It can search and manage your files and folders, both locally and on a network, read and write data to and from removable media, run scripts, and launch applications. It has three views: Icon Grid, Icon List, and Tree List. Its functions can be extended with plugins and scripts.
ms: Nautilus menyokong semua fungsi asas pengurus fail dan banyak lagi. Ia boleh mencari dan menguruskan fail dan folder anda, kedua-duanya secara setempat dan rangkaian, membaca dan menulis data ke dan dari media boleh tanggal, menjalankan skrip, dan melancarkan aplikasi. Ia mempunyai tiga pandangan: Ikon Grid, Icon Senarai dan Senarai Pohon. Fungsinya boleh dilanjutkan dengan pemalam dan skrip.

en: Ne_ver
ms: Ti_dak Sesekali

en: Network File System
ms: Sistem Fail Rangaian

en: Networks
ms: Rangkaian

en: Never
ms: Tidak sesekali

en: New Folder
ms: Folder Baharu

en: New Folder with Selection (%'d Item) | New Folder with Selection (%'d Items)
ms[0]: Folder Baharu dengan Pemilihan (%'d Item)
ms[1]: Folder Baharu dengan Pemilihan (%'d Item)

en: New Tab
ms: Tab Baharu

en: New Window
ms: Tetingkap Baharu

en: New _Document
ms: _Dokumen Baharu

en: New _Folder
ms: _Folder Baharu

en: New _Folder…
ms: _Folder Baharu…

en: New tab
ms: Tab baharu

en: No Results Found
ms: Tiada Keputusan Ditemui

en: No network locations found
ms: Tiada lokasi rangkaian ditemui

en: No recent servers found
ms: Tiada pelayan terkini ditemui

en: No results found
ms: Tiad keputusan ditemui

en: None
ms: Tiada

en: Not allowed to set group
ms: Tidak dibenarkan menetapkan kumpulan

en: Not allowed to set owner
ms: Tidak dibenarkan menetapkan pemilik

en: Not allowed to set permissions
ms: Tidak dibenarkan menetapkan keizinan

en: Not enough free space to extract %s
ms: Ruang bebas tidak mencukupi untuk mengekstrak %s

[ctx: Number of audio channels]
en: N/A
ms: T/A

en: On This Computer
ms: Pada Komputer Ini

en: Onl_y for files smaller than:
ms: Han_ya untuk fail lebih kecil dari:

en: Only searching the current folder
ms: Hanya menggelintar folder semasa

en: Oops! Something went wrong.
ms: Alamak! Ada masalah berlaku.

en: Oops! There was a problem running this software.
ms: Alamak! Terdapat masalah menjalankan perisian ini.

en: Open
ms: Buka

en: Open %s
ms: Buka %s

en: Open Action
ms: Buka Tindakan

en: Open In New _Tab
ms: Buka Dalam _Tab Baharu

en: Open In New _Window
ms: Buka Dalam Tetingkap _Baharu

en: Open With
ms: Buka Dengan

en: Open With %s
ms: Buka Dengan %s

en: Open With Other _Application
ms: Buka Dengan _Aplikasi Lain

en: Open all files of type “%s” with
ms: Buka semua fail jenis "%s" dengan

en: Open in Disks
ms: Buka dalam Cakera

en: Open in New _Tab
ms: Buka di _Tab Baharu

en: Open in New _Window
ms: Buka dalam _Tetingkap Baru

en: Open with:
ms: Buka dengan:

en: Opening %d item. | Opening %d items.
ms[0]: Membuka %d item.
ms[1]: Membuka %d item.

en: Opening “%s”.
ms: Membuka "%s".

en: Original File Name
ms: Nama Fail Asal

en: Original Location
ms: Lokasi Asal

en: Original Name (Ascending)
ms: Nama Asal (Menaik)

en: Original Name (Descending)
ms: Nama Asal (Menurun)

en: Original file
ms: Fail Asal

en: Original file name
ms: Nama fail asal

en: Original folder
ms: Folder asal

en: Original folder:
ms: Folder asal:

en: Original location of file before moved to the Trash
ms: Lokasi asal fail sebelum dialih masuk ke dalam Tong Sampah

en: Other
ms: Lain-lain

en: Other Locations
ms: Lokasi Lain

en: Other Type…
ms: Jenis Lain…

en: Others
ms: Lain-lain

en: Others:
ms: Lain-lain:

en: Owner
ms: Pemilik

en: Owner:
ms: Pemilik:

en: P_roperties
ms: Si_fat

en: Parent folder
ms: Folder induk

en: Parent folder:
ms: Folder induk:

en: Password-protected archives are not yet supported. This list contains applications that can open the archive.
ms: Arkib dilindungi-kata-laluan belum disokong buat masa ini. Senarai ini menunjukkan aplikasi-aplikasi yang dapat membuka arkib tersebut.

en: Paste
ms: Tampal

en: Perform a quick set of self-check tests.
ms: Lakukan satu set ujian pantas semak-kendiri.

en: Permissions
ms: Keizinan

en: Permissions do not allow pasting files in this directory
ms: Keizinan tidak membenarkan penampalan fail ke dalam direktori ini

en: Photo CD
ms: CD Foto

en: Picture
ms: Gambar

en: Picture CD
ms: CD Gambar

en: Please drop just one image to set a custom icon.
ms: Sila lepaskan satu imej untuk tetapkan ikon suai.

en: Please rename the symbolic link or press the skip button.
ms: Sila namakan semula pautan simbolik atau tekan butang langkau.

en: Possible values are “single” to launch files on a single click, or “double” to launch them on a double click.
ms: Nilai yang mungkin adalah "single" untuk melancarkan fail ketika klik tunggal, atau "double" untuk melancarkan ia ketika dwi klik.

en: Preferences
ms: Keutamaan

en: Prefix
ms: Awalan

en: Preparing
ms: Menyediakan

en: Preparing to compress %'d file | Preparing to compress %'d files
ms[0]: Sedia memampatkan %'d fail
ms[1]: Sedia memampatkan %'d fail

en: Preparing to copy %'d file (%s) | Preparing to copy %'d files (%s)
ms[0]: Sedia menyalin %'d fail (%s)
ms[1]: Sedia menyalin %'d fail (%s)

en: Preparing to delete %'d file (%s) | Preparing to delete %'d files (%s)
ms[0]: Sedia memadam %'d fail (%s)
ms[1]: Sedia memadam %'d fail (%s)

en: Preparing to extract
ms: Bersedia mengekstrak

en: Preparing to move %'d file | Preparing to move %'d files
ms[0]: Bersedia mengalih %'d fail
ms[1]: Bersedia mengalih %'d fail

en: Preparing to move %'d file (%s) | Preparing to move %'d files (%s)
ms[0]: Sedia mengalih %'d fail (%s)
ms[1]: Sedia mengalih %'d fail (%s)

en: Preparing to move to “%s”
ms: Bersedia untuk mengalih ke "%s"

en: Preparing to trash %'d file | Preparing to trash %'d files
ms[0]: Sedia tong sampahkan %'d fail
ms[1]: Sedia tong sampahkan %'d fai

en: Presentation
ms: Persembahan

en: Properties
ms: Sifat

en: Put files in this folder to use them as templates for new documents.
ms: Letak fail ke dalam folder ini untuk menggunakannya sebagai templat buat dokumen baharu.

en: Quit Nautilus.
ms: Keluar dari Nautilus.

en: R_eload
ms: _Muat Semula

en: Rating
ms: Penarafan

en: Re_name
ms: _Nama Semula

en: Re_place
ms: _Ganti

en: Read and write
ms: Baca dan tulis

en: Read-only
ms: Baca-sahaja

en: Recency
ms: Baharuan

en: Recent Servers
ms: Pelayan Terkini

en: Redo
ms: Buat Semula

en: Redo last undone action
ms: Buat semula tindakan belum selesai terakhir

en: Relevance
ms: Kaitan

en: Relevance rank for search
ms: Kedudukan berkaitan untuk digelintar

en: Remote location — only searching the current folder
ms: Lokasi jauh — hanya menggelintar folder semasa

en: Rena_me…
ms: Na_ma Semula…

en: Rename %d File | Rename %d Files
ms[0]: Nama Semula %d Fail
ms[1]: Nama Semula %d Fail

en: Rename %d File and Folder | Rename %d Files and Folders
ms[0]: Nama Semula %d Fail dan Folder
ms[1]: Nama Semula %d Fail dan Folder

en: Rename %d Folder | Rename %d Folders
ms[0]: Nama Semula %d Folder
ms[1]: Nama Semula %d Folder

en: Rename _using a template
ms: Nama semula men_ggunakan templat

en: Rename “%s” as “%s”
ms: Namakan semula “%s” kepada “%s”

en: Renaming “%s” to “%s”.
ms: Menamakan semula “%s” kepada “%s”.

en: Replace With
ms: Ganti Dengan

en: Replace _All
ms: Gantikan _Semua

en: Replace file “%s”?
ms: Ganti fail "%s"?

en: Replace folder “%s”?
ms: Ganti folder "%s"?

en: Replace the current List Columns settings with the default settings
ms: Ganti tetapan Lajur Senarai semasa dengan tetapan lalai

en: Replace with
ms: Ganti dengan

en: Replacing it will overwrite its content.
ms: Penggantiannya akan menulis-ganti kandungannya.

en: Replacing it will remove all files in the folder.
ms: Penggantiannya akan membuang semua fail di dalam folder.

en: Reset
ms: Tetap Semula

en: Reset to De_fault
ms: Tetap Semula ke _Lalai

en: Reset zoom
ms: Tetap semula zum

en: Restore %d item from trash | Restore %d items from trash
ms[0]: Pulih %d item dari tong sampah
ms[1]: Pulih %d item dari tong sampah

en: Restore group of “%s” to “%s”
ms: Pulihkan kumpulan "%s" kepada "%s"

en: Restore original permissions of items enclosed in “%s”
ms: Pulihkan keizinan asal bagi item tertutup di dalam "%s"

en: Restore original permissions of “%s”
ms: Pulihkan keizinan asal bagi "%s"

en: Restore owner of “%s” to “%s”
ms: Pulihkan pemilik "%s" kepada "%s"

en: Restore selected items to their original position
ms: Pulihkan item terpilih ke kedudukan asalnya

en: Restore “%s” from trash
ms: Pulih "%s" dari tong sampah

en: Restore “%s” to “%s”
ms: Pulih "%s" kepada "%s"

en: Reverse sort order in new windows
ms: Tertib isih songsang dalam tetingkap baharu

en: Run
ms: Jalan

en: Run Software
ms: Jalankan Perisian

en: Run in _Terminal
ms: Jalan dalam _Terminal

en: SSH File Transfer Protocol
ms: Protokol Pemindahan Fail SSH

en: S_kip All
ms: Lang_kau semua

[ctx: Sample rate]
en: N/A
ms: T/A

en: Sample rate:
ms: Kadar Sampel:

en: Search
ms: Cari

en: Search & Preview
ms: Gelintar & Pratonton

en: Search for “%s”
ms: Gelintar "%s"

en: Search in subfolders:
ms: Gelintar dalam subfolder:

en: Search on the file content and name
ms: Gelintar nama dan kandungan fail

en: Search only on the file name
ms: Hanya gelintar nama fail

en: Searching for network locations
ms: Menggelintar lokasi rangkaian

en: Searching locations only
ms: Menggelintar lokasi sahaja

en: Searching network locations only
ms: Menggelintar lokasi rangkaian sahaja

en: Searching…
ms: Menggelintar…

en: Season Number
ms: Nombor Musim

en: Season number
ms: Nombor musim

en: Security context:
ms: Konteks keselamatan:

en: Select
ms: Pilih

en: Select All
ms: Pilih Semua

en: Select Copy Destination
ms: Pilih Destinasi Salin

en: Select Custom Icon
ms: Pilih Ikon Suai

en: Select Dates…
ms: Pilih Tarikh…

en: Select Extract Destination
ms: Pilih Destinasi Ekstrak

en: Select Items Matching
ms: Pilih Item Sepadan

en: Select Move Destination
ms: Pilih Destinasi Alih

en: Select _All
ms: Pilih Semu_a

en: Select a date
ms: Pilih satu tarikh

en: Select an application to open “%s” and other files of type “%s”
ms: Pilih satu aplikasi untuk membuka "%s" dan fail lain jenis "%s"

en: Select specified URI in parent folder.
ms: Pilih URI yang dinyatakan dalam folder induk.

en: Select type
ms: Pilih jenis

en: Send file by mail…
ms: Hantar fail melalui mel…

en: Send files by mail…
ms: Hantar fail melalui mel…

en: Send to…
ms: Hantar kepada…

en: Server Addresses
ms: Alamat Pelayan

en: Server addresses are made up of a protocol prefix and an address. Examples:
ms: Alamat pelayan diperbuat daripada awalan protokol dan alamat. Contohnya:

en: Set As Wallpaper
ms: Tetapkan Sebagai Kertas Dinding

en: Set as default
ms: Tetapkan sebagai lalai

en: Set group of “%s” to “%s”
ms: Tetapkan kumpulan "%s" kepada "%s"

en: Set owner of “%s” to “%s”
ms: Tetapkan pemilik "%s" kepadad "%s"

en: Set permissions of items enclosed in “%s”
ms: Tetapkan keizinan bagi item tertutup di dalam "%s"

en: Set permissions of “%s”
ms: Tetapkan keizinan bagi "%s"

en: Setting permissions
ms: Menetapkan keizinan

en: Show Details
ms: Papar Perincian

en: Show _Hidden Files
ms: Tunjuk Fail Terse_mbunyi

en: Show _Sidebar
ms: Tunjuk Palang Sisi

en: Show a calendar to select the date
ms: Tunjuk kalendar untuk memilih tarikh

en: Show a list to select the date
ms: Tunjuk satu senarai untuk memilih tarikh

en: Show action to _permanently delete files and folders
ms: Tunjuk tindakan untuk padam fail dan folder secara _kekal

en: Show action to create symbolic _links
ms: Tunjuk tindakan mencipta _pautan simbolik

en: Show location bar in new windows
ms: Tunjuk palang lokasi dalam tetingkap baharu

en: Show operations
ms: Tunjuk operasi

en: Show side pane in new windows
ms: Tunjuk anak tetingkap sisi dalam tetingkap baharu

en: Show the package installer for unknown MIME types
ms: Tunjuk pemasang pakej untuk jenis MIME yang tidak diketahui

en: Show the version of the program.
ms: Tunjuk versi program.

en: Show thumbnails:
ms: Tunjuk lakaran kenit:

en: Shows if file is starred.
ms: Tunjuk jika fail diberi bintang.

en: Since %d day ago | Since %d days ago
ms[0]: Semenjak %d hari yang lalu
ms[1]: Semenjak %d hari yang lalu

en: Since last month | Since %d months ago
ms[0]: Semenjak bulan lepas
ms[1]: Semenjak %d bulan yang lalu

en: Since last week | Since %d weeks ago
ms[0]: Semenjak minggu lepas
ms[1]: Semenjak %d minggu yang lalu

en: Since last year | Since %d years ago
ms[0]: Semenjak tahun lepas
ms[1]: Semenjak %d tahun yang lalu

en: Since…
ms: Semenjak…

en: Size
ms: Saiz

en: Size:
ms: Saiz:

en: Slashes are not allowed in filenames
ms: Garis miring tidak dibenarkan dalam nama fail

en: Small
ms: Kecil

en: Smaller archives but Linux and Mac only.
ms: Arkib lebih kecil tetapi untuk Linux dan Mac sahaja.

en: Smaller archives but must be installed on Windows and Mac.
ms: Arkib lebih kecil tetapi mesti dipasang dalam Windows dan Mac.

en: Software
ms: Perisian

en: Sorry, but you cannot execute commands from a remote site.
ms: Maaf, anda tidak boleh melakukan perintah dari laman jauh.

en: Sorry, could not change the group of “%s”: %s
ms: Maaf, tidak dapat mengubah kumpulan “%s”: %s

en: Sorry, could not change the owner of “%s”: %s
ms: Maaf, tidak dapat mengubah pemilik “%s”: %s

en: Sorry, could not change the permissions of “%s”: %s
ms: Maaf, tidak dapat mengubah keizinan “%s”: %s

en: Sorry, could not display all the contents of “%s”: %s
ms: Maaf, tidak dapat memaparkan semua kandungan “%s”: %s

en: Sorry, could not rename “%s” to “%s”: %s
ms: Maaf, tidak dapat namakan semula “%s” kepada “%s”: %s

en: Sort _folders before files
ms: Isih _folder sebelum fail

en: Specified group “%s” doesn’t exist
ms: Kumpulan '%s' yang dinyatakan tidak wujud

en: Specified owner “%s” doesn’t exist
ms: Pemilik '%s' yang dinyatakan tidak wujud

en: Speed trade-off for when to show a file as a thumbnail. If set to “always” then always thumbnail, even if the folder is on a remote server. If set to “local-only” then only show thumbnails for local file systems. If set to “never” then never bother to thumbnail files, just use a generic icon. Despite what the name may suggest, this applies to any previewable file type.
ms: Kelajuan dikurangkan jika mahu tunjukkan fail sebagai lakaran kenit. Jika ditetapkan sebagai "always" maka senantiasa dilakar kenitkan, walaupun folder tersebut berada dalam pelayan jauh. Jika ditetapkan pada "local-only" maka hanya tunjukkan lakaran kenit untuk sistem fail setempat. Jika ditetapkan pada "never" makan tiada lakaran kenit untuk fail, hanya guna ikon generik. Selain itu, ia juga dilaksanakan pada mana-mana jenis fail yang boleh dipratontonkan.

en: Speed tradeoff for when to show the number of items in a folder. If set to “always” then always show item counts, even if the folder is on a remote server. If set to “local-only” then only show counts for local file systems. If set to “never” then never bother to compute item counts.
ms: Kelajuan dikurangkan ketika menunjukkan bilangan item di dalam sesebuah folder. Jika ditetapkan pada "always" maka sentiasa tunjuk kiraan item, walaupun folder berada dalam pelayar jauh. Jika ditetapkan "local-only" maka hanya tunjuk kiraan untuk sistem fail setempat. Jika ditetapkan "never" makan tidak sesekali mengira kiraan item.

en: Spreadsheet
ms: Hamparan

en: St_op
ms: _Henti

en: Standard
ms: Piawai

en: Star
ms: Bintang

en: Star %d file | Star %d files
ms[0]: Bintangkan %d fail
ms[1]: Bintangkan %d fail

en: Starred
ms: Dibintang

en: Starred files will appear here
ms: Fail dibintang akan muncul di sini

en: Stop Drive
ms: Henti Pemacu

[ctx: Stream bit rate]
en: N/A
ms: T/A

en: Super Video CD
ms: CD Video Super

en: Surround
ms: Keliling

en: Symbolic links only supported for local files
ms: Pautan simbolik hanya disokong untuk fail setempat

en: Tags
ms: Tag

en: Text
ms: Teks

en: Text Ellipsis Limit
ms: Had Elipsis Teks

en: Text File
ms: Fail Teks

en: The GNOME Project
ms: Projek GNOME

en: The date the file was accessed by the user.
ms: Tarikh fail dicapai oleh pengguna.

en: The date the file was accessed.
ms: Tarikh fail telah dicapai.

en: The date the file was modified.
ms: Tarikh fail diubah suai.

en: The default sort-order for items in the icon view. Possible values are “name”, “size”, “type”, “mtime”, “atime” and “starred”.
ms: Tertib-isih lalai bagi item dalam pandangan ikon. Nilai yang mungkin adalah “name”, “size”, “type”, “mtime”, “atime” dan “starred”.

en: The default width of the side pane in new windows.
ms: Lebar lalai bagi anak tetingkap sisi dalam tetingkap baharu.

en: The destination folder is inside the source folder.
ms: Folder destinasi berada di dalam folder sumber.

en: The destination is not a folder.
ms: Destinasi bukanlah sebuah folder.

en: The destination is read-only.
ms: Destinasi hanya baca-sahaja.

en: The detailed type of the file.
ms: Jenis fail secara terperinci.

en: The file is of an unknown type
ms: Fail jenis yang tidak diketahui

en: The file that you dropped is not an image.
ms: Fail yang anda lepaskan bukan sebuah imej.

en: The file that you dropped is not local.
ms: Fail yang anda lepaskan bukan setempat.

en: The file “%s” cannot be handled because you do not have permissions to read it.
ms: Fail "%s" tidak dapat dikendalikan kerana anda tidak mempunyai keizinan untuk membacanya.

en: The folder “%s” cannot be copied because you do not have permissions to create it in the destination.
ms: Folder "%s" tidak dapat disalin kerana anda tidak mempunyai keizinan untuk menciptanya di dalam destinasi.

en: The folder “%s” cannot be copied because you do not have permissions to read it.
ms: Folder "%s" tidak dapat disalin kerana anda tidak mempunyai keizinan membacanya.

en: The folder “%s” cannot be handled because you do not have permissions to read it.
ms: Folder "%s" tidak dapat dikendalikan kerana anda tidak mempunyai keizinan untuk membacanya.

en: The format that will be selected when compressing files.
ms: Format yang akan dipilih ketika memampatkan fail.

en: The group could not be changed.
ms: Kumpulan tidak dapat diubah.

en: The group of the file.
ms: Kumpulan bagi fail.

en: The item cannot be restored from trash
ms: Item tidak boleh dipulihkan kembali dari tong sampah

en: The item could not be renamed.
ms: Item tidak dapat dinamakan semula.

en: The link “%s” is broken.
ms: Pautan "%s" sudah rosak.

en: The link “%s” is broken. Move it to Trash?
ms: Pautan "%s" sudah rosak. Alih ia ke dalam Tong Sampah?

en: The location of the file.
ms: Lokasi fail.

en: The name and icon of the file.
ms: Nama dan ikon fail.

en: The name “%s” is already used in this location. Please use a different name.
ms: Nama "%s" sudah digunakan dalam lokasi ini. Sila guna nama lain.

en: The name “%s” is not valid because it contains the character “/”. Please use a different name.
ms: Nama "%s" tidak sah kerana ia mengandungi aksara "/". Sila guna nama lain.

en: The name “%s” is not valid. Please use a different name.
ms: Nama "%s" tidak sah. Sila guna nama lain.

en: The name “%s” is too long. Please use a different name.
ms: Nama "%s" terlalu panjang. Sila guna nama lain.

en: The owner could not be changed.
ms: Pemilik tidak dapat diubah.

en: The owner of the file.
ms: Pemilik bagi fail.

en: The permissions could not be changed.
ms: Keizinan tidak dapat diubah.

en: The permissions of the file.
ms: Keizinan bagi fail.

en: The permissions of the selected file could not be determined.
ms: Keizinan bagi fail terpilih tidak dapat ditentukan.

en: The permissions of “%s” could not be determined.
ms: Keizinan "%s" tidak dapat ditentukan.

en: The selection rectangle
ms: Segi empat pemilihan

en: The server has refused the connection. Typically this means that the firewall is blocking access or that the remote service is not running.
ms: Pelayan telah menafikan sambungan. Biasanya ia bermaksud dinding api menyekat capaian atau perkhidmatan jauh tidak berjalan.

en: The size of the file.
ms: Saiz fail.

en: The source file would be overwritten by the destination.
ms: Fail sumber akan ditulis-ganti oleh destinasi.

en: The target doesn’t support symbolic links.
ms: Sasaran tidak menyokong pautan simbolik.

en: The type of the file.
ms: Jenis fail.

en: There is no application installed for “%s” files
ms: Tiada aplikasi dipasang untuk fail "%s"

en: There is no application installed for “%s” files. Do you want to search for an application to open this file?
ms: Tiada aplikasi terpasang untuk fail %s. Adakah anda mahu menggelintar satu aplikasi untuk membuka fail ini?

en: There is no “%s” in this location. Perhaps it was just moved or deleted?
ms: Tiada "%s" dalam lokasi ini. Mungkin ia baru sahaja dialih atau dipadam?

en: There is not enough space on the destination. Try to remove files to make space.
ms: Ruang destinasi tidak mencukupi. Cuba buang fail untuk menambah lagi ruang.

en: There was an error copying the file into %s.
ms: Terdapat ralat ketika menyalin fail ke dalam %s.

en: There was an error creating the directory in %s.
ms: Terdapat ralat ketika mencipta direktori di dalam %s.

en: There was an error creating the folder “%s”.
ms: Terdapat ralat ketika mencipta folder "%s".

en: There was an error creating the symlink in %s.
ms: Terdapat ralat ketika mencipta pautan simbolik di dalam %s.

en: There was an error deleting the file “%s”.
ms: Terdapat ralat ketika memadam fail "%s".

en: There was an error deleting the folder “%s”.
ms: Terdapat ralat ketika memadam folder "%s".

en: There was an error displaying help: 
    %s
ms: Terdapat ralat memaparkan bantuan: 
    %s

en: There was an error getting information about the destination.
ms: Terdapat ralat ketika memperoleh maklumat berkenaan destinasi.

en: There was an error getting information about the files in the folder “%s”.
ms: Terdapat ralat ketika memperoleh maklumat berkenaan fail-fail di dalam folder "%s".

en: There was an error getting information about “%s”.
ms: Terdapat ralat ketika memperoleh maklumat berkenaan "%s".

en: There was an error launching the application.
ms: Terdapat ralat ketika melancarkan aplikasi.

en: There was an error moving the file into %s.
ms: Terdapat ralat ketika mengalih fail ke dalam %s.

en: There was an error reading the folder “%s”.
ms: Terdapat ralat ketika membaca folder "%s".

en: There was an error while compressing files.
ms: Terdapat ralat berlaku ketika memampatkan fail.

en: There was an error while extracting “%s”.
ms: Terdapat ralat ketika mengekstrak "%s".

en: There was an internal error trying to search for applications:
ms: Terdapat ralat dalaman ketika cuba menggelintar aplikasi:

en: This drop target only supports local files.
ms: Sasaran lepas hanya menyokong fail setempat.

en: This file cannot be ejected
ms: Fail ini tidak dapat dilentingkan

en: This file cannot be mounted
ms: Fail ini tidak boleh dilekapkan

en: This file cannot be started
ms: Fail ini tidak dapat dimulakan

en: This file cannot be stopped
ms: Fail ini tidak dapat dihentikan

en: This file cannot be unmounted
ms: Fail tidak dapat ditanggalkan

en: This is disabled due to security considerations.
ms: Ia dilumpuhkan atas sebab keselamatan.

en: This is not allowed in order to avoid the deletion of the destination folder’s contents.
ms: Tidak dibenarkan kerana untuk menghindari pemadaman isi kandungan folder destinasi.

en: This key is deprecated and ignored. The “show-hidden” key from “org.gtk.Settings.FileChooser” is now used instead.
ms: Kunci ini telah lapuk dan diabaikan. Kunci "show-hidden: daripada “org.gtk.Settings.FileChooser” kini digunakan sebagai ganti.

en: This link cannot be used because it has no target.
ms: Pautan ini tidak dapat digunakan kerana ia tidak mempunyai sasaran.

en: This link cannot be used because its target “%s” doesn’t exist.
ms: Pautan ini tidak dapat digunakan kerana sasarannya "%s" tidak wujud.

en: This location could not be displayed.
ms: Lokasi ini tidak dapat dipaparkan.

en: This location doesn’t appear to be a folder.
ms: Lokasi ini nampaknya bukanlah sebuah folder.

en: This remote location does not support sending items to the trash.
ms: Lokasi jauh ini tidak menyokong penghantaran item ke dalam tong sampah.

en: This will open %'d separate tab. | This will open %'d separate tabs.
ms[0]: Ini akan membuka %'d tab berasingan.
ms[1]: Ini akan membuka %'d tab berasingan.

en: This will open %'d separate window. | This will open %'d separate windows.
ms[0]: Ini akan membuka %'d tetingkap berasingan.
ms[1]: Ini akan membuka %'d tetingkap berasingan.

en: This will open %d separate tab. | This will open %d separate tabs.
ms[0]: Ini akan membuka %d tab berasingan.
ms[1]: Ini akan membuka %d tab berasingan.

en: This will open %d separate window. | This will open %d separate windows.
ms[0]: Ini akan membuka %d tetingkap berasingan.
ms[1]: Ini akan membuka %d tetingkap berasingan.

en: Thumbnails
ms: Lakaran Kenit

en: Tile View
ms: Pandangan Jubin

en: Title
ms: Tajuk

[ctx: Title]
en: Unknown
ms: Tidak Diketahui

en: Title:
ms: Tajuk:

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again.
ms: Untuk membuka fail bukan-setempat, salin ia ke folder setempat dan lepaskannya sekali lagi.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again. The local files you dropped have already been opened.
ms: Untuk membuka fail bukan-setempat, salin ia ke folder setempat dan lepaskannya semula. Fail setempat yang anda lepaskan sudah pun terbuka.

en: Toggle view
ms: Togol pandangan

en: Toplevel files cannot be renamed
ms: Fail tahap teratas tidak boleh dinamakan semula

en: Total capacity:
ms: Kapasiti Keseluruhan:

en: Track Number
ms: Nombor Trek

en: Track number
ms: Nombor trek

en: Trash
ms: Tong Sampah

en: Trash is Empty
ms: Tong Sampah Kosong

en: Trashed %'d file | Trashed %'d files
ms[0]: Tong sampahkan %'d fail
ms[1]: Tong sampahkan %'d fail

en: Trashed On
ms: Dibuang Pada

en: Trashed on:
ms: Dibuang pada:

en: Trashed “%s”
ms: "%s" ditong sampahkan

en: Trashing %'d file | Trashing %'d files
ms[0]: Tong sampahkan %'d fail
ms[1]: Tong sampahkan %'d fail

en: Trashing Files
ms: Membuang Fail

en: Trashing “%s”
ms: Membuang "%s"

en: Try a different search
ms: Cuba gelintar lain

en: Type
ms: Jenis

en: Type of click used to launch/open files
ms: Jenis klik digunakan untuk melancar/membuka fail

en: Type:
ms: Jenis:

en: U_nlock Drive
ms: _Nyahkunci Pemacu

en: Unable to access location
ms: Tidak boleh mencapai lokasi

en: Unable to access the requested location.
ms: Gagal mencapai lokasi yang dipinta.

en: Unable to access “%s”
ms: Tidak boleh mencapai "%s"

en: Unable to complete the requested search
ms: Tidak boleh selesaikan gelintar yang dipinta

en: Unable to create a required folder. Please create the following folder, or set permissions such that it can be created:
    %s
ms: Tidak boleh cipta folder yang diperlukan. Sila cipta folder berikut, atau tetapkan keizinan sebegitu supaya ia dapat dicipta:
    %s

en: Unable to create required folders. Please create the following folders, or set permissions such that they can be created:
    %s
ms: Tidak boleh cipta folder yang diperlukan. Sila cipta folder berikut, atau tetapkan keizinan sebegitu supaya ia dapat dicipta:
    %s

en: Unable to display the contents of this folder.
ms: Gagal memaparkan kandungan folder ini.

en: Unable to eject %s
ms: Tidak boleh lentingkan %s

en: Unable to eject “%s”
ms: Tidak boleh melenting "%s"

en: Unable to find the requested file. Please check the spelling and try again.
ms: Gagal mencari fail yang dipinta. Sila semak ejaan dan cuba lagi.

en: Unable to find the requested location. Please check the spelling or the network settings.
ms: Gagal mencari lokasi yang dipinta. Sila semak ejaan atau tetapan rangkaian.

en: Unable to get remote server location
ms: Gagal mendapatkan lokasi pelayan jauh

en: Unable to handle this kind of location.
ms: Gagal mengendalikan jenis lokasi ini.

en: Unable to load location
ms: Tidak boleh muatkan lokasi

en: Unable to locate the program
ms: Tidak boleh mencari program

en: Unable to remove “%s”
ms: Tidak boleh membuang "%s"

en: Unable to search for application
ms: Tidak boleh menggelintar aplikasi

en: Unable to start location
ms: Tidak boleh memulakan lokasi

en: Unable to start the program:
    %s
ms: Tidak boleh memulakan program:
    %s

en: Unable to start “%s”
ms: Tidak boleh memulakan "%s"

en: Unable to stop drive
ms: Tidak boleh hentikan pemacu

en: Unable to unmount %s
ms: Tidak boleh tanggalkan %s

en: Unable to unmount volume
ms: Gagal menyahlekap volum

en: Undo
ms: Buat Asal

en: Undo last action
ms: Buat asal tindakan terakhir

en: Unhandled error message: %s
ms: Mesej ralat tidak dikendali: %s

en: Unknown
ms: Tidak Diketahui

en: Unmount
ms: Tanggal

en: Unstar %d file | Unstar %d files
ms[0]: Nyahbintang %d bintang
ms[1]: Nyahbintang %d bintang

en: Untitled Document
ms: Dokumen Tidak Bertajuk

en: Untitled Folder
ms: Folder Tidak Bertajuk

en: Use Default
ms: Guna Lalai

en: Use extra mouse button events in Nautilus’ browser window
ms: Guna peristiwa butang tetikus tambahan dalam tingkap pelayar Nautilus

en: Use tree view
ms: Guna pandangan pepohon

en: Verifying destination
ms: Mengesahkan destinasi

en: Video CD
ms: CD Video

en: Video DVD
ms: DVD Video

[ctx: Video bit rate]
en: N/A
ms: T/A

[ctx: Video codec]
en: N/A
ms: T/A

en: View of the current folder
ms: Lihat folder semasa

en: View options
ms: Lihat pilihan

en: Views
ms: Pandangan

en: Volume:
ms: Volum:

en: Wallpapers
ms: Kertas Dinding

en: What
ms: Apa

en: What to do with executable text files when activated
ms: Apa perlu dilakukan dengan fail teks boleh laku ketika diaktifkan

en: What to do with executable text files when they are activated (single or double clicked). Possible values are “launch” to launch them as programs, “ask” to ask what to do via a dialog, and “display” to display them as text files.
ms: Apa perlu dilakukan dengan fail teks boleh laku ketika ia diaktifkan (klik tunggal atau dwi-klik. Nilai yang mungkin adalah "launch" untuk melancarkannya sebagai program, "ask" untuk menanya apa perlu dibuat melalui dialog, dan "display" untuk memaparkannya sebagai fail teks.

en: What viewer should be used when searching
ms: Apakah pelihat yang patut digunakan bila menggelintar

en: When
ms: Bila

en: When a folder is visited this viewer is used unless you have selected another view for that particular folder. Possible values are “list-view”, and “icon-view”.
ms: Bila satu folder dilawati, pelihat ini digunakan melainkan anda telah memilih pandangan lain untuk folder tersebut. Nilai yang mungkin adalah “list-view”, dan “icon-view”.

en: When searching Nautilus will switch to the type of view in this setting.
ms: Bila menggelintar Nautilus akan tukarkan jenis pandangan dalam tetapan ini.

en: When to show number of items in a folder
ms: Bila hendak menunjukkan bilangan item di dalam folder

en: When to show thumbnails of files
ms: Bila hendak tunjukkan lakaran kenit fail

en: Where to perform recursive search
ms: Lokasi hendak melakukan gelintar secara rekursif

en: Where to position newly open tabs in browser windows
ms: Lokasi kedudukan tab baharu dibuka dalam tetingkap pelayar

en: Whether a tree should be used for list view navigation instead of a flat list.
ms: Sama ada pepohon patut digunakan untuk navigasi pandangan senarai selain dari senarai rata.

en: Whether the navigation window should be maximized
ms: Sama ada tetingkap navigasi seharusnya dimaksimumkan

en: Whether the navigation window should be maximized by default.
ms: Sama ada tetingkap navigasi seharusnya dimaksimumkan secara lalai.

en: Whether to ask for confirmation when deleting files, or emptying the Trash
ms: Sama ada hendak menanya pengesahan bila memadam fail, atau mengosongkan Tong Sampah

en: Whether to have full text search enabled by default when opening a new window/tab
ms: Sama ada hendak benarkan gelintar teks lengkap secara lalai ketika membuka satu tetingkap/tab baharu

en: Whether to open the hovered folder after a timeout when drag and drop operation
ms: Sama ada hendak buka folder terapung setelah satu had tamat masa ketika operasi seret dan lepas

en: Whether to show a context menu item to delete permanently
ms: Sama ada hendak menunjuk item menu konteks untuk dipadamkan secara kekal

en: Whether to show context menu items to create links from copied or selected files
ms: Sama ada hendak menunjuk item menu konteks untuk cipta pautan dari fail disalin atau fail terpilih

en: Whether to show hidden files
ms: Sama ada hendak menunjukkan fail tersembunyi

en: Whether to show the user a package installer dialog in case an unknown MIME type is opened, in order to search for an application to handle it.
ms: Sama ada hendak tunjuk kepada pengguna dialog pemasang pakej jika jenis MIME tidak diketahui dibuka, supaya memudahkan penggelintaran aplikasi yang dapat kendalikannya.

en: Whether to use the new experimental views using the latest GTK+ widgets to help giving feedback and shaping their future.
ms: Sama ada hendak guna pandangan eksperimental baharu menggunakan widget GTK+ terkini supaya dapat memberi maklum balas dan pembangunannya di masa hadapan.

en: Which file types will be searched
ms: Jenis fail yang manakah akan digelintar

en: Width
ms: Lebar

en: Width of the side pane
ms: Lebar anak tetingkap sis

[ctx: Year]
en: Unknown
ms: Tidak Diketahui

en: Year:
ms: Tahun:

en: Yesterday
ms: Semalam

en: Yesterday %H:%M
ms: Semalam %H:%M

en: Yesterday %l:%M %p
ms: Semalam %l:%M %p

en: You are not the owner, so you cannot change these permissions.
ms: Anda bukan pemiliknya, jadi anda tidak berhak mengubah keizinan ini.

en: You are trying to replace the destination folder “%s” with a symbolic link.
ms: Anda cuba mengganti folder destinasi "%s" denga satu pautan simbolik.

en: You can only use local images as custom icons.
ms: Anda hanya boleh guna imej setempat sebagai ikon suai.

en: You can stop this operation by clicking cancel.
ms: Anda boleh menghentikan operasi ini dengan mengklik batal.

en: You cannot assign more than one custom icon at a time!
ms: Anda tidak boleh umpuk lebih dari satu ikon suai pada masa yang sama!

en: You cannot copy a file over itself.
ms: Anda tidak boleh menyalin fail ke atas dirinya sendiri.

en: You cannot copy a folder into itself.
ms: Anda tidak boleh menyalin folder ke dalam dirinya sendiri.

en: You cannot move a file over itself.
ms: Anda tidak boleh mengalihkan fail ke atas dirinya sendiri.

en: You cannot move a folder into itself.
ms: Anda tidak boleh mengalih folder ke dalam dirinya sendiri.

en: You do not have permissions to access the destination folder.
ms: Anda tidak mempunyai keizinan untuk mencapai folder destinasi.

en: You do not have sufficient permissions to delete the file “%s”.
ms: Anda tidak mempunyai keizinan yang mencukupi untuk memadam fail "%s".

en: You do not have sufficient permissions to delete the folder “%s”.
ms: Anda tidak mempunyai keizinan yang mencukupi untuk memadam folder "%s".

en: You do not have the permissions necessary to change the group of “%s”.
ms: Anda tidak mempunyai keizinan yang mencukupi untuk mengubahr kumpulan "%s".

en: You do not have the permissions necessary to rename “%s”.
ms: Anda tidak mempunyai keizinan yang mencukupi untuk namakan semula "%s".

en: You do not have the permissions necessary to view the contents of “%s”.
ms: Anda tidak mempunyai keizinan yang mencukupi untuk melihat kandungan "%s".

en: Zoom in
ms: Zum masuk

en: Zoom out
ms: Zum keluar

en: [URI…]
ms: [URI...]

en: _About Files
ms: Perih_al Fail

en: _Add
ms: T_ambah

en: _All locations
ms: Semu_a lokasi

en: _Ask what to do
ms: Tan_ya apa perlu buat

en: _Cancel
ms: _Batal

en: _Close Tab
ms: _Tutup Tab

en: _Connect
ms: _Sambung

en: _Copy
ms: Sa_lin

en: _Copy Here
ms: _Salin Di Sini

en: _Delete
ms: Pa_dam

en: _Delete Permanently
ms: _Padam secara Kekal

en: _Delete from Trash
ms: Pa_dam dari Sampah

en: _Detect Media
ms: _Kesan Media

en: _Disconnect
ms: _Putuskan

en: _Display
ms: _Papar

en: _Display them
ms: _Paparkannya

en: _Double click to open items
ms: _Dwi-klik untuk membuka item

en: _Eject
ms: _Lenting

en: _Empty
ms: _Kosong

en: _Extract Here
ms: _Ekstrak Di Sini

en: _Files
ms: _Fail

en: _Files on this computer only
ms: _Fail dalam komputer ini sahaja

en: _First Modified
ms: _Pertama Diubah Suai

en: _Group:
ms: _Kumpulan:

en: _Help
ms: _Bantuan

en: _Keyboard Shortcuts
ms: Pintasan Papan _Kekunci

en: _Link Here
ms: _Paut Di Sini

en: _Lock Drive
ms: _Kunci Pemacu

en: _Merge
ms: _Gabung

en: _Mount
ms: _Lekap

en: _Move Here
ms: _Alih Di Sini

en: _Name: | _Names:
ms[0]: _Nama:
ms[1]: _Nama:

en: _Never
ms: _Tidak sesekali

en: _New Tab
ms: _Tab Baru

en: _On this computer only
ms: _Pada komputer ini sahaja

en: _Open
ms: _Buka

en: _Open Item Location
ms: B_uka Lokasi Item

en: _Open Scripts Folder
ms: _Buka Folder Skrip

en: _Owner:
ms: _Pemilik:

en: _Paste
ms: Tam_pal

en: _Paste Into Folder
ms: _Tampal Ke Dalam Folder

en: _Pattern:
ms: _Pola:

en: _Preferences
ms: Ke_utamaan

en: _Properties
ms: _Sifat

en: _Redo
ms: _Buat Semula

en: _Redo Batch Rename
ms: _Buat Semula Nama Semula Berkelompok

en: _Redo Change Group
ms: _Buat Semula Ubah Kumpulan

en: _Redo Change Owner
ms: _Buat Semula Ubah Pemilik

en: _Redo Change Permissions
ms: _Buat Semula Ubah Keizinan

en: _Redo Compress
ms: _Buat Semula Mampat

en: _Redo Copy
ms: _Buat Semula Salin

en: _Redo Copy %d item | _Redo Copy %d items
ms[0]: Buat _Semula Salin %d item
ms[1]: Buat _Semula Salin %d item

en: _Redo Create Empty File
ms: _Buat Semula Cipta Fail Kosong

en: _Redo Create Folder
ms: _Buat Semula Cipta Folder

en: _Redo Create Link
ms: _Buat Semula Cipta Pautan

en: _Redo Create from Template
ms: _Buat Semula Cipta dari Templat

en: _Redo Duplicate
ms: _Buat Semula Duplikasi

en: _Redo Duplicate %d item | _Redo Duplicate %d items
ms[0]: Buat _Semula Duplikasi %d item
ms[1]: Buat _Semula Duplikasi %d item

en: _Redo Extract
ms: _Buat Semula Ekstrak

en: _Redo Move
ms: B_uat Semula Alih

en: _Redo Move %d item | _Redo Move %d items
ms[0]: Buat _Semula Alih %d item
ms[1]: Buat _Semula Alih %d item

en: _Redo Rename
ms: _Buat Semula Nama Semula

en: _Redo Restore from Trash
ms: _Buat Semula Pulih dari Tong Sampah

en: _Redo Starring
ms: _Buat Semula Bintang

en: _Redo Trash
ms: _Buat Semula Tong Sampah

en: _Redo Unstarring
ms: _Buat Semula Nyahbintang

en: _Remove from Recent
ms: _Buang dari Terkini

en: _Rename
ms: _Tukarnama

en: _Replace
ms: _Ganti

en: _Restore
ms: _Pulih

en: _Restore From Trash
ms: _Pulih Dari Tong Sampah

en: _Retry
ms: _Cuba Lagi

en: _Revert
ms: _Kembali

en: _Run
ms: _Jalan

en: _Run them
ms: _Jalankannya

en: _Safely Remove Drive
ms: _Tanggalkan Pemacu

en: _Scripts
ms: _Skrip

en: _Search in Software
ms: _Gelintar dalam Perisian

en: _Select
ms: Pi_lih

en: _Select Application
ms: _Pilih Aplikasi

en: _Select a new name for the destination
ms: Pilih satu nama baharu untuk destinasi

en: _Show sidebar
ms: Tunjuk palang sisi

en: _Single click to open items
ms: Klik _tunggal untuk membuka item

en: _Size
ms: _Saiz

en: _Skip
ms: _Langkau

en: _Skip files
ms: _Langkau fail

en: _Start
ms: _Mula

en: _Start Multi-disk Drive
ms: _Mula Pemacu Cakera-berbilang

en: _Stop
ms: _Henti

en: _Stop Multi-disk Drive
ms: _Henti Pemacu Cakera-berbilang

en: _Type
ms: _Jenis

en: _Undo
ms: Buat _Asal

en: _Undo Batch Rename
ms: B_uat Asal Nama Semula Berkelompok

en: _Undo Change Group
ms: B_uat Asal Ubah Kumpulan

en: _Undo Change Owner
ms: B_uat Asal Ubah Pemilik

en: _Undo Change Permissions
ms: B_uat Asal Ubah Keizinan

en: _Undo Compress
ms: Buat _Asal Mampat

en: _Undo Copy
ms: B_uat Asal Salin

en: _Undo Copy %d item | _Undo Copy %d items
ms[0]: Buat _Asal Salin %d item
ms[1]: Buat _Asal Salin %d item

en: _Undo Create Empty File
ms: B_uat Asal Cipta Fail Kosong

en: _Undo Create Folder
ms: B_uat Asal Cipta Folder

en: _Undo Create Link
ms: B_uat Asal Cipta Pautan

en: _Undo Create from Template
ms: B_uat Asal Cipta dari Templat

en: _Undo Duplicate
ms: B_uat Asal Duplikasi

en: _Undo Duplicate %d item | _Undo Duplicate %d items
ms[0]: Buat _Asal Duplikasi %d item
ms[1]: Buat _Asal Duplikasi %d item

en: _Undo Extract
ms: Buat _Asal Ekstrak

en: _Undo Move
ms: _Buat Asal Alih

en: _Undo Move %d item | _Undo Move %d items
ms[0]: Buat _Asal Alih %d item
ms[1]: Buat _Asal Alih %d item

en: _Undo Rename
ms: B_uat Asal Nama Semula

en: _Undo Restore from Trash
ms: B_uat Asal Pulih dari Tong Sampah

en: _Undo Starring
ms: Buat _Asal Bintang

en: _Undo Trash
ms: B_uat Asal Tong Sampah

en: _Undo Unstarring
ms: Buat _Asal Nyahbintang

en: _Unmount
ms: _Tanggal

en: _Visible Columns…
ms: Lajur Ta_mpak…

en: access
ms: capai

en: create/delete
ms: cipta/padam

en: dav:// or davs://
ms: dav:// atau davs://

en: dropped data
ms: data dilepaskan

[ctx: file]
en: %s Properties
ms: Sifat %s

[ctx: folder]
en: %s Properties
ms: Sifat %s

en: folder;manager;explore;disk;filesystem;
ms: folder;pengurus;layar;cakera;sistemfail;

en: free
ms: bebas

en: ftp:// or ftps://
ms: ftp:// atau ftps://

en: list
ms: senarai

[ctx: menu item]
en: Sort
ms: Isih

[ctx: menu item]
en: Star
ms: Bintang

[ctx: menu item]
en: Unstar
ms: Nyahbintang

en: nd copy)
ms: salinan)

en: no
ms: tidak

en: nothing
ms: tiada apa-apa

[ctx: preferences]
en: Sort
ms: Isih

en: rd copy)
ms: salinan)

en: read
ms: baca

en: sftp:// or ssh://
ms: sftp:// atau ssh://

[ctx: shortcut window]
en: Bookmark current location
ms: Lokasi semasa tanda buku

[ctx: shortcut window]
en: Close window or tab
ms: Tutup tetingkap atau tab

[ctx: shortcut window]
en: Copy
ms: Salin

[ctx: shortcut window]
en: Create folder
ms: Cipta folder

[ctx: shortcut window]
en: Cut
ms: Potong

[ctx: shortcut window]
en: Delete permanently
ms: Padam secara kekal

[ctx: shortcut window]
en: Editing
ms: Penyuntingan

[ctx: shortcut window]
en: Enter location
ms: Masukkan lokasi

[ctx: shortcut window]
en: General
ms: Am

[ctx: shortcut window]
en: Go back
ms: Kembali

[ctx: shortcut window]
en: Go down
ms: Turun ke bawah

[ctx: shortcut window]
en: Go forward
ms: Maju

[ctx: shortcut window]
en: Go to home folder
ms: Pergi ke folder rumah

[ctx: shortcut window]
en: Go to next tab
ms: Pergi ke tab berikutnya

[ctx: shortcut window]
en: Go to previous tab
ms: Pergi ke tab terdahulu

[ctx: shortcut window]
en: Go up
ms: Naik ke atas

[ctx: shortcut window]
en: Grid view
ms: Pandangan grid

[ctx: shortcut window]
en: Invert selection
ms: Songsangkan pemilihan

[ctx: shortcut window]
en: List view
ms: Pandangan senarai

[ctx: shortcut window]
en: Location bar with home location
ms: Palang lokasi dengan lokasi rumah

[ctx: shortcut window]
en: Location bar with root location
ms: Palang lokasi dengan lokasi root

[ctx: shortcut window]
en: Move tab left
ms: Alih tab ke kiri

[ctx: shortcut window]
en: Move tab right
ms: Alih tab ke kanan

[ctx: shortcut window]
en: Move to trash
ms: Alih ke tong sampah

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
ms: Navigasi

[ctx: shortcut window]
en: New tab
ms: Tab baharu

[ctx: shortcut window]
en: New window
ms: Tetingkap baharu

[ctx: shortcut window]
en: Open
ms: Buka

[ctx: shortcut window]
en: Open file and close window
ms: Buka fail dan tutup tetingkap

[ctx: shortcut window]
en: Open in new tab
ms: Buka dalam tab baharu

[ctx: shortcut window]
en: Open in new window
ms: Buka dalam tetingkap baharu

[ctx: shortcut window]
en: Open item location (search and recent only)
ms: Buka lokasi item (gelintar dan terkini sahaja)

[ctx: shortcut window]
en: Open tab
ms: Buka tab

[ctx: shortcut window]
en: Open with default application
ms: Buka dengan aplikasi lalai

[ctx: shortcut window]
en: Opening
ms: Membuka

[ctx: shortcut window]
en: Paste
ms: Tampal

[ctx: shortcut window]
en: Redo
ms: Buat Semula

[ctx: shortcut window]
en: Refresh view
ms: Segar semula pandangan

[ctx: shortcut window]
en: Rename
ms: Tukarnama

[ctx: shortcut window]
en: Reset zoom
ms: Tetap semula zum

[ctx: shortcut window]
en: Restore tab
ms: Pulih tab

[ctx: shortcut window]
en: Search
ms: Cari

[ctx: shortcut window]
en: Select all
ms: Pilih semua

[ctx: shortcut window]
en: Select items matching
ms: Pilih padanan item

[ctx: shortcut window]
en: Shortcuts
ms: Pintasan

[ctx: shortcut window]
en: Show help
ms: Tunjuk bantuan

[ctx: shortcut window]
en: Show item properties
ms: Tunjuk sifat item

[ctx: shortcut window]
en: Show/hide action menu
ms: Tunjuk/sembunyi menu tindakan

[ctx: shortcut window]
en: Show/hide hidden files
ms: Tunjuk/sembunyi fail tersembunyi

[ctx: shortcut window]
en: Show/hide sidebar
ms: Tunjuk/sembunyi palang sisi

[ctx: shortcut window]
en: Tabs
ms: Tab

[ctx: shortcut window]
en: Undo
ms: Buat Asal

[ctx: shortcut window]
en: View
ms: Lihat

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in
ms: Zum masuk

[ctx: shortcut window]
en: Zoom out
ms: Zum keluar

en: st copy)
ms: salinan)

en: th copy)
ms: salinan)

[ctx: the n-th position of an icon caption]
en: First
ms: Pertama

[ctx: the n-th position of an icon caption]
en: Second
ms: Saat

[ctx: the n-th position of an icon caption]
en: Third
ms: Ketiga

[ctx: title]
en: Replace
ms: Ganti

en: unknown
ms: tidak diketahui

en: unreadable
ms: tidak boleh baca

en: used
ms: digunakan

en: write
ms: tulis

en: “%s” can’t be put in the trash. Do you want to delete it immediately?
ms: "%s" tidak dapat dialih ke dalam tong sampah. Adakah anda ingin memadamnya serta-merta?

en: “%s” contains software intended to be automatically started. Would you like to run it?
ms: "%s" mengandungi perisian yang diniatkan untuk berjalan secara automatik. Adakah anda mahu menjalankannya?

en: “%s” could not be found. Perhaps it has recently been deleted.
ms: "%s" tidak ditemui. Mungkin ia telah dipadam baru-baru ini.

en: “%s” deleted
ms: “%s” dipadamkan

en: “%s” is an executable text file.
ms: "%s" adalah fail teks boleh laku.

en: “%s” is an internal protocol. Opening this location directly is not supported.
ms: "%s" merupakan protokol dalaman. Membuka lokasi ini secara terus tidak disokong.

en: “%s” locations are not supported.
ms: Lokasi "%s" tidak disokong.

en: “%s” selected
ms: "%s" terpilih

en: “%s” unstarred
ms: "%s" dinyahbintangkan

en: “%s” would conflict with an existing file.
ms: "%s" akan berkonflik dengan fail sedia ada.

en: “%s” would not be a unique new name.
ms: "%s" bukanlah nama baharu yang unik.

en: “..” is not a valid name.
ms: ".." bukanlah nama yang sah.

en: “.” is not a valid name.
ms: "." bukanlah nama yang sah.
